دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

st francis xavier university

دانشگاه سنت فرانسیس خاویر کانادا
 • سال تاسیس :۱۸۵۳
 • نوع موسسه :دانشگاه دولتی
 • تعداد دانشجویان :4913
 • تعداد دانشجویان کارشناسی :4445
 • تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد :468
 • رنکینگ کانادا :48
 • رنکینگ بین المللی :1521
 • شهر :آنتیگونیش
 • استان :نوا اسکوشیا
 • زبان :انگلیسی
 • مهلت ثبت نام ترم ژانویه :دسامبر 2
 • مهلت ثبت نام ترم می :دسامبر 2
 • مهلت ثبت نام ترم سپتامبر :دسامبر 2
 • رئیس دانشگاه :Andrew Hakin
 • سایت رسمی دانشگاه

با ورود به این لینک می‌توانید از شرایط زندگی دانشجویی در این مرکز علمی مطلع شوید. همچنین، لینک شبکه‌های اجتماعی زیر نیز اطلاعات مفیدی برایتان فراهم کرده است.

معرفی دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

دانشگاه سنت فرانسیس خاویر تنها مرکز علمی در شهر آنتیگونیش است که بین دانشگاه‌های کشور کانادا در رتبه ۴۸ قرارگرفته است. این دانشگاه رشته‌های مقطع لیسانس و فوق‌لیسانس را ارائه داده است و علاوه بر آن بعضی از برنامه‌های تحصیلی دکتری نیز در آن وجود دارند. شما می‌توانید با مدرک تافل و آیلتس در دانشگاه سنت فرانسیس خاویر پذیرش بگیرید که در ادامه بررسی می‌شوند.

تصاویر دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

لینک های مفید!

تاریخچه دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

 • تأسیس سال ۱۸۵۳ میلادی
 • قدمت دانشگاه ۱۶۸ سال
 • تأسیس اولیه به‌عنوان کالج آریچات
 • ارائه اولین مدارک به دانشجویان در سال ۱۸۶۸ میلادی

دانشگاه سنت فرانسیس خاویر که در سال ۱۸۵۳ تأسیس شد، دارای سابقه طولانی و پرافتخاری است که به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کانادا مشغول به فعالیت است. با قدمت نزدیک به ۱۶۸ سال، این دانشگاه با تعهد کاری و احساس مسئولیت نسبت به دانشجویان خود، همواره درصدد برآورده کردن اهداف آموزشی و رشد فکری جامعه کانادا است.

دانشگاه سنت فرانسیس خاویر، متقاضیان بسیاری از بیش از ۱۴۰ کشور مختلف دارد که هرساله برای ادامه تحصیل به این دانشگاه می‌آیند. این دانشگاه، در ابتدا به‌عنوان کالج آریچات، یک موسسه آموزشی کاتولیک رومی در آریچات، نوا اسکوشیا تأسیس‌شده بود. سپس کالج آریچات به محل کنونی خود یعنی در آنتیگونیش منتقل شد و این دانشگاه اولین مدارک تحصیلی خود را در سال ۱۸۶۸، به دانشجویان اعطا کرد.

نکته قابل‌توجه این است که موسسه علمی برنارد در ابتدا برای آموزش به زنان تأسیس شد و در آن دخترها از اول ابتدایی تا پایان کلاس دوازدهم توسط خواهران نوتردام (Sisters of Notre Dame) آموزش می‌دیدند. سپس معماری، با نام هنری فردریک بوش (Henry Frederick Busch) ساختمانی دانشگاهی را در سال ۱۸۸۸ طراحی کرد. در سال ۱۸۹۴، این کالج زیر نظر دانشگاه سنت فرانسیس قرار گرفت و به‌عنوان کالج مونت سنت برنارد مشغول به کار شد.

در سال ۱۸۹۷، این دانشگاه به اولین کالج مشترک آموزشی در آمریکای شمالی تبدیل شد که به زنان مدرک تحصیلی اعطا می‌کرد. یادبودهایی به یاد ۳۳ نفر از اعضای دانشگاه سنت فرانسیس خاویر که در جنگ جهانی اول کشته شدند نیز وجود دارد. همچنین، یادبود دیگری در ماه مه سال ۱۹۸۴، در دانشگاه به‌افتخار دانشجویانی که در درگیری‌های مسلحانه هنگام دفاع از آزادی کانادایی‌ها کشته شدند، قرار گرفت.

در سال ۱۹۸۵، تعداد زنان دانشجو در دانشگاه سنت فرانسیس خاویر با تعداد مردان برابر شد و در سال ۱۹۹۰، کالجی که مخصوص زنان بود، به‌عنوان اقامتگاه مورداستفاده قرار گرفت. در قرن بیستم، رشد علمی دانشگاه از قبل پیشی گرفت و آموزش حرفه‌ای، فراتر از رشته‌های حقوق و پزشکی رفت.

از افتخارات دانشگاه سنت فرانسیس خاویر می‌توان به این مسئله اشاره کرد که این دانشگاه در طول پنج سال متوالی (۲۰۰۲ – ۲۰۰۶) توسط مجله مکلینز، به‌عنوان برترین دانشگاه کانادا (رتبه ۱) در مقطع کارشناسی شناخته‌شده است. همچنین این دانشگاه در طی سال‌های (۲۰۰۲ – ۲۰۰۶) رتبه اول را در حمایت از فارغ‌التحصیلان کسب کرده است. مجله مکلینز سرانجام در سال ۲۰۰۷ معیارهای خود را تغییر داد و دانشگاه سنت فرانسیس خاویر در درجه‌ای پایین‌تر قرار گرفت.

همچنین درباره دانشگاه‌ های کانادا، ارزان‌ ترین دانشگاه‌ های کانادا و دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا در تراست بخوانید.

رنکینگ دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

 • رتبه کشوری ۴۸
 • رتبه جهانی ۱۵۲‍‍۱

دانشگاه سنت فرانسیس خاویر در کشور کانادا رتبه ۴۸ را بین دانشگاه‌های برتر در دست دارد. رتبه جهانی این مرکز علمی ۱۵۲۱ است و باید گفت، این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌ها در مقطع کارشناسی به شمار می‌رود.

با داشتن حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر پرسنل، دانشگاه سنت فرانسیس خاویر رتبه ۳ را بین دانشگاه‌های برتر نوا اسکوشیا در دست دارد. این مرکز علمی در آمریکای شمالی رتبه ۴۷۴ را به دست آورده است و به‌عنوان تنها دانشگاه شهر آنتیگویش شناخته می‌شود.

درباره رنکینگ دانشگاه های کانادا و بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل بیشتر بخوانید.

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

مقطع دکتری در دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

رشتهمدارک و شرایط پذیرش
دکتری آموزش‌وپرورش – رهبری آموزشی (Ed.D)کپی از مدارک تحصیلی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاهی معتبر، انگیزه نامه، توصیه‌نامه، رزومه تحصیلی و کاری، مصاحبه، پر کردن فرم درخواست
دکتری پرستاری (DNP)کپی از مدارک تحصیلی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاهی معتبر توصیه‌نامه، داشتن مقاله، رزومه، مجوز پرستاری

بیشتربخوانید: کارشناسی ارشد در کانادا، تحصیل دکتری در کانادا و اپلای برای ارشد

مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

رشتهمدارک و شرایط پذیرش
کارشناسی ارشد پرستاریکپی از مدارک اصلی دوره‌های کارشناسی، مقاله، مجوز پرستاری، تأییدیه اشتغال، رزومه
کارشناسی ارشد مطالعات دستیار پزشکارسال درخواست شما باید از طریق CASPA باشد. کپی از مدارک رسمی و معتبر مدرک کارشناسی، تائید GRE (آزمون سوابق تحصیلی)، سه توصیه‌نامه، ۵۰۰ ساعت تجربه کاری، مصاحبه
کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA)کپی از مدارک رسمی و معتبر مدرک کارشناسی، داشتن توصیه‌نامه، رزومه، گواهی اشتغال، مقاله
کارشناسی ارشد مدیریت بهداشتکپی از مدارک رسمی و معتبر، مدرک کارشناسی، داشتن توصیه‌نامه، رزومه، گواهی اشتغال، مقاله
کارشناسی ارشد مدیریت دانشگاه سنت فرانسیس خاویرکپی از مدارک رسمی و معتبر، مدرک کارشناسی، داشتن توصیه‌نامه، رزومه، گواهی اشتغال، مقاله
کارشناسی ارشد آموزش‌وپرورش با مجوز آموزش حرفه‌ای ابتداییمدارک رسمی و معتبر مدرک کارشناسی، بیش از ۹ ساعت آموزش اجباری عمومی در حوزه مربوطه، داشتن دو توصیه‌نامه، مقاله
کارشناسی ارشد آموزش‌وپرورش با نمرات متوسطه مجوز مربی حرفه‌ایمدارک رسمی و معتبر مدرک کارشناسی، بیش از ۹ ساعت آموزش اجباری عمومی در حوزه مربوطه، داشتن دو توصیه‌نامه، مقاله
کارشناسی ارشد آموزش‌وپرورش با مجوز آموزش حرفه‌ای هنرهای تجسمیمدارک رسمی و معتبر مدرک کارشناسی، بیش از ۹ ساعت آموزش اجباری عمومی در حوزه مربوطه، داشتن دو توصیه‌نامه، مقاله
کارشناسی ارشد رهبری آموزشیمدارک رسمی و معتبر مدرک کارشناسی، مجوز مربی‌گری حرفه‌ای، تجربه سه سال تدریس تمام‌وقت، مقاله، داشتن دو توصیه‌نامه، رزومه

همچنین بخوانید: تحصیل کارشناسی در کانادا، پذیرش تحصیلی کانادا و مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا

مدارک زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

شما می‌توانید مدارک زبان موردنیاز را از طریق این لینک بررسی کنید که در جدول زیر نیز بیان‌شده است:

بیشتر بخوانید: نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا و آزمون تافل برای کانادا

نام آزمونحداقل نمره موردنیاز
آیلتس آکادمیکحداقل نمره موردنیاز: ۶.۵
تافلبخش (تافل اینترنتی) IBT: حداقل نمره ۹۰،
نمره هیچ بخشی کمتر از ۲۰ نباشد.
آزمون MELABحداقل نمره ۸۱
آزمون CAELحداقل نمره ۷۰،
نمره هیچ بخشی کمتر از ۶۰ نباشد.

درباره دوره زبان در کانادا و همچنین مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا بیشتر بخوانید.

ددلاین اپلای دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

برخی از تاریخ‌های مهم آموزش، در تقویم آموزشی دانشگاه سنت فرانسیس خاویر به شرح زیر است:

تاریخمناسبت
۳۰ سپتامبرمهلت نهایی پذیرش برای ترم ژانویه
فوریهارسال کپی از نمرات کل ۱۲ سال تحصیلی برای اخذ پذیرش
۲۸ فوریهآخرین‌مهلت اخذ پذیرش برای رشته پرستاری در مقطع کارشناسی
آخر فوریهآخرین‌مهلت اخذ پذیرش برای رشته دیپلم پرستاری
۱ مارسمهلت نهایی ارسال مدارک برای بررسی واجد شرایط بودن بورسیه در دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
۲۳ مارساعلام اسامی دانشجویان پذیرفته‌شده
۱۵ مهثبت‌نام نهایی در دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
۱۵ مهرزرو خوابگاه دانشجویی
ژوئیهثبت‌نام ترم اول دانشگاه
۱۵ جولایاطلاعات مربوط به محل اقامت دانشجویان به آن‌ها از طریق ایمیل اطلاع داده می‌شود.
۱۰ سپتامبر تا ۱۳ سپتامبرخوش‌آمد گویی دانشجویان جدیدالورود
۱۴ سپتامبراولین روز شروع کلاس‌ها

همچنین بخوانید: ددلاین دانشگاه های کانادا و تاثیر مقاله بر اپلای

مکاتبه با اساتید دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

مکاتبه با اساتید دانشگاه سنت فرانسیس خاویر بخش مهمی از پذیرش تحصیلی ارشد و دکتری به شمار می‌رود. شما برای شروع به کار بهتر است از روش مکاتبه با اساتید و نکات آن مطلع شوید که برای این کار می‌توانید از مشاوره‌های موسسه مهاجرتی تراست استفاده کنید.

با ورود به این لینک دانشگاه و انتخاب هر یک از دانشکده‌ها می‌توانید به روش‌های مکاتبه با اساتید دسترسی داشته باشید.

هزینه‌ ها و شهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

هزینه‌ها و شهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویر در این لینک بیان‌شده است که در ادامه نیز بررسی خواهند شد.

شهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویر در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

محل هزینهمقدار هزینه
شهریه عادی دانشجویان بین‌المللی۱۸۷۳۸ دلار
شهریه عادی دانشجویان کارشناسی ارشد۶۰۰۰ دلار
هزینه تکنولوژی و فناوری۴۳۰ دلار
هزینه امکانات اضافی دانشگاه۲۰۸ دلار
هزینه امکانات تفریحی و ورزشی۱۲۲ دلار
هزینه انجمن دانشجویی۱۷۵ دلار
هزینه کمک‌های دانشجویی۶ دلار
هزینه برنامه‌های سلامت دانشجویی۱۲۰۰ دلار
هزینه اقامت اتاق تک‌نفره۷۰۰۰ دلار
هزینه اقامت اتاق دونفره۵۸۴۵ دلار

درباره کار دانشجویی در کانادا، هزینه تحصیل در کانادا بیشتر بخوانید.

بورسیه ‌ها و کمک هزینه بین ‌المللی دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

دانشگاه سنت فرانسیس خاویر سالانه بیش از ۲ میلیون دلار کمک‌هزینه مالی مبتنی بر شایستگی علمی به دانشجویان جدیدالورود خود اهدا می‌کند که می‌توانید از این لینک نیز بررسی کنید. ۸۵ درصد از متقاضیان به‌صورت خودبه‌خود واجد شرایط دریافت کمک‌هزینه مالی به ارزش حداقل ۵۰۰۰ دلار (۱۲۵۰ دلار در هرسال به مدت ۴ سال) هستند.

متقاضیان همچنین برای کمک‌هزینه‌های دیگر مبنی بر شایستگی‌های علمی به مبلغ ۱۲۰۰۰ دلار تا ۳۲۰۰۰ دلار واجدالشرایط خواهند بود. بورسیه‌ تحصیلی کانادا به دانشجویانی اهدا می‌شود که در سال اول حداقل ۲۴ واحد درسی را گذرانده باشند.

نوع کمک‌هزینهتوضیحات
کمک‌هزینه مالی مبتنی بر شایستگی علمیدانشگاه سنت فرانسیس خاویر با اهدای کمک‌هزینه‌های مربوط به شایستگی، قصد دارد دانشجویان موفق در عرصه علم و دانش را معرفی کند تا بقیه آن‌ها را به رسمیت بشناسند. مبلغ این کمک‌هزینه برای پاییز، سالانه بین ۵۰۰۰ دلار الی ۲۰۰۰۰ دلار است. این جوایز به‌طورکلی برای هر چهار سال تحصیلی (۸ ترم) قابل تمدیدند و دانشجویان شایسته می‌توانند در هر ترم این مبلغ را دریافت کنند. مهلت درخواست این کمک‌هزینه ۱ دسامبر است.
کمک‌هزینه مالی ویژه سنت فرانسیس خاویراین کمک‌هزینه به‌افتخار Miguel Pro, S.J، یک کشیش مکزیکی که توسط دولت مکزیک در سال ۱۹۲۷ شهید شد نام‌گذاری شده است. دانشجویانی واجد شرایط این نوع کمک‌هزینه هستند که توانایی رهبری در کلاس درس، دانشگاه و محیط‌های بیرون را داشته باشند.
The Weninger Scholarshipاین نوع کمک‌هزینه نیز به‌افتخار Francis Xavier Weninger, S.J. بنیان‌گذار St. Ann Parish در سال ۱۸۶۵ نام‌گذاری شده است و همانند کمک‌هزینه قبلی نیز برای دانشجویانی است که توانایی رهبری در کلاس درس، دانشگاه و محیط‌های بیرون را دارند.
WILLIAMS SCHOLARSHIPSبورسیه مالی ویلیامز هرساله به چهار دانشجوی برتر سال اولی به مبلغ ۳۰۰۰ دلار اهدا می‌شود. این کمک‌هزینه دانشگاه سنت فرانسیس خاویر در طول چهار سال تحصیلی قابل تمدید است.
HEARST SCHOLARSHIPاین کمک‌هزینه برای افرادی است که در یکی از محله‌های Evanston، Avondale و Norwood سکونت داشته باشند.
BENJAMIN D. URMSTON FAMILY PEACE STUDIES SCHOLARSHIPمهلت درخواست این کمک‌هزینه ۱ فوریه است و مخصوص دانشجویان سال اولی است که فعالیت‌هایی در زمینه صلح و ارزش‌ها و باورها در خارج از کلاس درس دارند.

بیشتر بخوانید: کمک هزینه دانشجویی در کانادا و فاند تحصیلی کانادا و بورسیه‌ تحصیلی خارج از کشور

دانشکده ‌های دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

دانشگاه سنت فرانسیس خاویر دارای دانشکده‌ علوم انسانی، دانشکده علوم، دانشکده آموزش‌وپرورش، دانشکده کسب‌وکار، موسسه دولتی برایان مولرونی (Brian Mulroney) و موسسه بین‌المللی کوادی (Coady International Institute) است. هر دانشکده دارای زیرمجموعه‌هایی متناسب با رشته‌هایی مرتبط است. به‌عنوان‌مثال رشته فلسفه در دانشکده علوم انسانی است. ریاست هر دانشکده بر عهده یکی از اساتید برجسته در آن دانشکده خواهد بود.

نام دانشکده‌هارشته‌ها
دانشکده علوم انسانیانسان‌شناسی، هنرهای زیبا، مطالعات کانادایی، مطالعات فرهنگ و زبان، مطالعات کلاسیک، اقتصاد، زبان انگلیسی، تاریخ، زبان‌های مدرن، فلسفه، علوم سیاسی، روانشناسی، مطالعات دینی و مذهبی، جامعه‌شناسی، مطالعات زنان و جنسیت، مطالعات موسیقی جاز
دانشکده علومزیست‌شناسی، شیمی، علوم کامپیوتر، علوم زمین، علوم محیط‌زیست، حرکت‌شناسی انسان، تغذیه، ریاضیات و آمار، پرستاری، فیزیک
دانشکده کسب‌وکار Gerald Schwartzمدیریت کسب‌وکار، حسابداری، توسعه‌سازمانی، امور مالی، سیستم‌های اطلاعاتی، بازاریابی
دانشکده آموزش‌وپرورشاین دانشگاه برنامه‌های کارشناسی ارشد هنر، کارشناسی ارشد زبان و فرهنگ، کارشناسی ارشد علوم (M.Sc) و کارشناسی ارشد آموزش‌وپرورش (M.Ed) را ارائه می‌دهد.

رشته ‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی در دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

مدیریت
تجارت
علوم
کامپیوتر
(علوم کامپیوتر
در کانادا)
مطالعات
کاتولیک
انگلیسیمطالعات
کانادا
علوم
محیط‌زیست
زیست‌شناسی
(زیست‌ شناسی در کانادا)
مطالعات
بهداشت
مردم‌
شناسی
ریاضی
و آمار
(ریاضی در کانادا)
سینتیک
بشر
مطالعات
سلتیک
علوم
زمین
تاریخعلوم
انسانی
(علوم انسانی در کانادا)
پرستاری
(پرستاری در کانادا)
منابع
آبزیان
زبان‌های
مدرن
علم
شیمی
مهندسیمطالعات
کلاسیک
هنر
(رشته هنر در کانادا)
سیستم‌های اطلاعاتیمطالعات
توسعه
تغذیه
انسان
مطالعات
مذهبی
فلسفهموسیقیآموزش‌
وپرورش
اقتصاد
(رشته اقتصاد در کانادا)
فیزیک
(فیزیک در کانادا)
روانشناسی
(روانشناسی در کانادا)
جامعه‌
شناسی
مطالعات
جنسیتی
و زنان
عدالت
اجتماعی
علوم
سیاسی

توضیحاتی در مورد برخی رشته ‌های دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

رشتهتوضیحعلت
انتخاب
این رشته
سال
اول
رشته
مشاغل
مرتبط
با این
رشته
انسان‌شناسی / مردم‌شناسیدر دانشگاه سنت فرانسیس خاویر به‌عنوان یک دانشجوی انسان‌شناسی به دنیای اجتماعی پیرامون خود نگاهی می‌اندازید و سؤالاتی اساسی در مورد توسعه و رفتار جوامع انسانی خواهید پرسید. اساتید این رشته به شما کمک می‌کنند تا به رشد و رفتار جامعه انسانی به‌صورت انتقادی فکر کنید و در مورد تفاوت‌های فرهنگی انسان‌ها بیندیشید و تفاوت‌های اصلی انسان با حیوانات را کشف کنید.در دانشگاه سنت فرانسیس خاویر در کلاس‌های کوچک مسائل بزرگ را بررسی می‌کنید و درگیر پروژه‌هایی خواهید شد که مسائل عدالت اجتماعی را در جامعه و فراتر از آن بررسی می‌کند. ازآنجایی‌که رشته انسان‌شناسی بیشتر تحقیق محور است، یادگیری در این رشته فراتر از کلاس‌های درس است. اساتید این رشته پروژه‌های زیادی را در سرتاسر جهان انجام می‌دهند و در بسیاری از این پروژه‌ها دانشجویان را نیز مشارکت می‌دهند.در سال اول رشته انسان‌شناسی با دیدگاه‌ها و روش‌های انسان‌شناسی در تکامل انسان، باستان‌شناسی، انسان‌شناسی اجتماعی و انسان‌شناسی زبانی آشنا خواهید شد.فارغ‌التحصیلان رشته انسان‌شناسی در هر نقطه از جهان می‌توانند مشاغل گوناگونی داشته باشند ازجمله آموزش‌وپرورش، مراقبت‌های بهداشتی، متصدی موزه، مددکار اجتماعی، روانشناسی، پزشکی قانونی، تعاملات فرهنگی و هنری، عرصه‌های توریستی و تجاری، مدیریت منابع فرهنگی و باستان‌شناسی
منابع آبزیرشته منابع آبزی، بهترین گزینه ممکن برای افرادی است که به منابع آبزی و پایداری، تغییرات آب و هوایی، پیچیدگی تعاملات اکوسیستم انسانی و تمامی مسائل مرتبط علاقه دارند.ازآنجایی‌که دانشگاه سنت فرانسیس خاویر در ساحل اقیانوس اطلس واقع‌شده است، فرصت زیادی برای تحقیق در آب شیرین و منابع دریایی در دست دارید، چراکه تحقیق در وهله اول باعث کسب تجربه برای شما خواهد شد. علاوه بر این، مهارت‌های زیادی را در خصوص توانایی‌های فنی، کنترل کیفیت و روش‌های ایمنی کسب خواهید کرد.در سال اول رشته منابع آبزی، ماهیت اکوسیستم‌های منابع آبزی، نحوه تعامل انسان‌ها با منابع آبزی ازجمله دیدگاه‌های محلی و بین‌المللی را بررسی خواهید کرد.مدیریت منابع و پایداری، علوم دریایی و آب شیرین، بوم‌شناسی تحقیقاتی، تحلیلگر محیط‌زیست، کار در آزمایشگاه، دانشمند منابع آب، دانشمند محیط‌زیست، تحلیلگر کیفیت محیط‌زیست
هنردر رشته هنر دانشگاه سنت فرانسیس خاویر در مورد تاریخ هنر، چاپ، نقاشی و دیگر بخش‌های هنر مطالعه خواهید کرد تا بتوانید اصول اساسی فرهنگ بصری را درک کنید. دانشگاه سنت فرانسیس خاویر به شما اطلاعاتی در مورد قرن‌ها تجربه و دستاوردهای هنری ارائه می‌دهد تا با رهبری مورخان هنری و هنرمندان حرفه‌ای خلاقیتتان را افزایش دهید.در دانشگاه سنت فرانسیس خاویر طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها و دوره‌های هنری وجود دارد که همه این دوره‌ها توسط هنرمندان حرفه‌ای تدریس می‌شوند.در سال اول رشته هنر دوره‌های مقدماتی هنر را از پیش‌ازتاریخ گرفته تا مسائل روز و مدرن یاد می‌گیرید.مدیریت گالری، متصدی موزه، مدیریت سازمان‌های فرهنگی و هنری
آموزش‌وپرورشدر دنیای امروز که به‌سرعت در حال تغییر است، کارفرمایان می‌خواهند فارغ‌التحصیلان موفقی را استخدام کنند که تفکر انتقادی دارند، به‌راحتی ارتباط برقرار می‌کنند، مشکلات را حل‌وفصل می‌کنند و هنجارها را به چالش می‌کشند. مدرک کارشناسی آموزش‌وپرورش، این هدف را به سرانجام رسانده است. –

درباره رشته های پرطرفدار در کانادا بیشتر بخوانید.

اهداف کلی دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

 • ارائه رشته‌های مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • کمک به توسعه جامعه و برابری آموزشی آن

دانشگاه سنت فرانسیس خاویر یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های کانادا به شمار می‌رود و به‌عنوان بهترین دانشگاه کانادا در مقطع کارشناسی شناخته‌شده است. این مرکز علمی اولین دانشگاهی است که به‌طور رسمی برنامه‌های آموزشی را برای توسعه‌ی جامعه، عدالت اجتماعی و آگاهی جهانی در دستور کار خود قرار داده است.

ازآنجایی‌که این دانشگاه از فعالان علمی به شمار می‌رود، اهمیت دادن به دانشجویان و حل مشکلات آن‌ها در دستور کار دانشگاه سنت فرانسیس خاویر قرار دارد. شهرت دانشگاه سنت فرانسیس بیشتر برای خوابگاه‌های دانشجویی با امکانات رفاهی بالا، کلاس‌های درس با سطح علمی بالا و جمعیت کم و همچنین فعالیت و پویایی زیاد در زمینه علمی و فرهنگی است.

دانشگاه سنت فرانسیس خاویر یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های کانادا به شمار می‌رود و به عنوان  بهترین دانشگاه کانادا در مقطع کارشناسی شناخته شده است. این دانشگاه اولین دانشگاهی است که به طور رسمی برنامه‌های آموزشی و برای توسعه‌ی جامعه، عدالت اجتماعی و آگاهی جهانی در دستور کار خود قرار داده است. از آن‌جایی که این دانشگاه از فعالان علمی به شمار می‌رود، به همین علت اهمیت دادن به دانشجویان و حل مشکلات آن‌ها در دستور کار دانشگاه سنت فرانسیس خاویر قرار دارد. شهرت دانشگاه سنت فرانسیس خاویر بیشتر برای خوابگاه‌های دانشجویی با امکانات رفاهی بالا، کلاس‌های درس با سطح علمی بالا و جمعیت کم و همچنین فعالیت و پویایی زیاد در زمینه علمی و فرهنگی است.

خوابگاه و شرایط اقامتی دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

همچنین بخوانید: زندگی دانشجویی در کانادا

اقامتگاه ‌های دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

نوع اقامتگاهتوضیحات
اقامتگاه سنتیبرای سال تحصیلی ۲۰۲۰ – ۲۰۲۱، به دلیل جلوگیری از شیوع و گسترش بیماری کووید-۱۹، فقط اتاق‌های تک‌نفره در دسترس خواهند بود. اقامتگاه‌های سنتی شامل Hall, Cameron Hall, MacKinnon Hall, Mount Saint Bernard, FX Hall و International House هستند. همه این اقامتگاه‌ها شامل رخت شور خانه و سالن تلویزیون است و دارای آینه، قفسه، میز و صندلی هستند.
اقامتگاه به سبک هتل این اقامتگاه‌های دانشگاه سنت فرانسیس خاویر شامل Governors Hall, O’Regan Hall و Riley Hall هستند. امکانات این خوابگاه‌ها عبارت‌اند از: تخت دونفره، میز و صندلی، اتاق رخت‌شویی، آینه دیواری، تلویزیون، یخچال، ماکروویو، امکانات آشپزخانه و پارکینگ.
اقامتگاه به سبک آپارتماندارای اتاق‌های چهار خوابه در Powers Hall و Somers Hall. امکانات این اقامتگاه‌ها شامل: پارکینگ، انبار در انتهای سالن‌های آپارتمان و خارج از آپارتمان، اتاق تک‌نفره، اتاق رخت‌شویی، میز، کمد، میز و صندلی، میز ناهارخوری، وای فای.

جزییات بیشتر مربوط به امکانات اتاق‌ ها در دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

نام اقامتگاهامکانات
MacIsaac Hallدو تخت یک‌نفره به همراه دو کشو زیر تخت، دو میز و دو صندلی، دو کمد لباس، دارای قفسه و کمد در هر طرف اتاق، پنجره
Bishops Hall (Burke, Fraser and Plessis)سه تخت تک‌نفره به همراه سه کشو در زیر تخت، صندلی راحتی، میز و صندلی، کمد لباس، قفسه و کمد در هر طرف اتاق، اتاق رخت‌شویی، پنجره
Cameron Hall (MacPherson, MacDonald, Thompson and Tompkins) & MacKinnon Hall (Chisholm, Gillis and MacNeil)دو تخت تک‌نفره به همراه فضای مخصوص در زیر تخت‌ها برای قرار دادن وسایل، روی میز و دو صندلی، اتاق رخت‌شویی، کمد لباسی، پنجره
International Houseتخت تک‌نفره، رختکن با چهار کشو، رخت‌شویی و سالن با میز پینگ‌پنگ در طبقه همکف، دارای ۴ حمام، آشپزخانه در طبقه بالا
FX Hallتخت تک‌نفره، آسانسور در ساختمان، کمد با سه کشو، رخت‌شویی واقع در طبقه همکف، دارای سه حمام در طبقه دوم و سوم و ۱ حمام در طبقه همکف و ۳ حمام در طبقه اول، آشپزخانه در طبقه همکف

هزینه‌ های مربوط به وعده‌ های غذایی در دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

** دانشجویانی که در اقامتگاه‌های محوطه دانشگاه سنت فرانسیس خاویر اقامت دارند، ملزم به خرید برنامه‌های غذایی هستند.

نام
وعده غذایی
هزینه
غذای مهمان
هزینه
سال تحصیلی
315 Block Plan & $300 DCB۱۰ دلار۵۲۳۰ دلار
415 Block Plan & $300 DCB۲۰ دلار۵۹۴۵ دلار
Unlimited Block Plan & $300 DCB۳۰ دلار۶۲۱۵ دلار

به‌منظور سهولت در روند خریدهای دانشجویی، دانشگاه سنت فرانسیس خاویر کارت‌های خریدی با نام (DCB) را برای دانشجویان در نظر گرفته است تا بتوانند اقلام موردنیاز خود را از سراسر دانشگاه خریداری کنند. این کارت‌ها قابل شارژند و برای کافه‌های موجود در دانشگاه هم قابل‌استفاده‌اند.

هزینه مربوط به اجاره اقامتگاه‌ های دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

نوع
اقامتگاه
نام
اقامتگاه
نوع اتاقهزینه
در سال
تحصیلی
سنتیBishops Hallاتاق تک‌نفره۷۲۳۵ دلار
سنتیBishops Hallاتاق دونفره۶۰۳۰ دلار
سنتیCameron & MacKinnonاتاق دونفره۵۷۷۰ دلار
سنتیMacIsaacاتاق دونفره۵۷۷۰ دلار
سنتیMount Saint Bernardاتاق تک‌نفره۷۰۲۵ دلار
سوئیتRiley Hall & O’Reganاتاق تک‌نفره۸۶۹۵ دلار
سوئیتRiley Hall & O’Reganاتاق دونفره۸۳۱۰ دلار
سوئیتGovernors Hallاتاق تک‌نفره۸۶۹۵ دلار
سوئیتGovernors Hallاتاق دونفره۸۳۱۰ دلار
آپارتمانیSomers & Power Hallاتاق تک‌نفره۷۶۶۵ دلار

 تاریخ ‌های مهم در رابطه با اقامتگاه‌ های دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

تاریختوضیحات
۱۵ مهدانشجویان سال اولی می‌بایست تا این تاریخ درخواست رزرو خوابگاه را نهایی کنند
۱۵ جولاینتیجه رزرو خوابگاه به متقاضیان از طریق ایمیل ارسال خواهد شد
۱۰ اوتدانشجویانی که تصمیم به لغو اتاق رزرو شده خود دارند، می‌بایست ۱۵ درصد از هزینه اتاق را به‌عنوان جریمه، پرداخت کنند.
سپتامبرشروع اقامت در خوابگاه‌ها (۵ سپتامبر ورود دانشجویان جدیدالورود)

دانشجویان در حال تحصیل دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

دانشگاه سنت فرانسیس خاویر هرساله پذیرای بسیاری از دانشجویان است. این دانشگاه دارای کلاس‌هایی با حداکثر ۳۴ نفر است و بر اساس آخرین آمار حدود ۴۵۰۰ تا ۵۰۰۰ دانشجو از کانادا و کشورهای دیگر دارد.

از بین دانشجویان این دانشگاه حدود ۳۹۴۱ نفر در مقطع کارشناسی و تمام‌وقت حضور دارند و ۴۶۸ نفر نیز در مقطع کارشناسی ارشد و به‌صورت پاره‌وقت و تمام‌وقت مشغول تحصیل هستند.

مشاهیر و فارغ‌ التحصیلان دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

نام شخصموقعیت شغلی
John Allan Cameronموسیقی‌دان سلتیک
Brian Mulroney۱۸ امین نخست‌وزیر کانادا (۱۹۹۳-۱۹۸۴)
Frank McKennaسفیر کانادا در آمریکا (۲۰۰۵-۲۰۰۶)
Allan J. MacEachenمعاون اول نخست‌وزیر کانادا (۱۹۷۷-۱۹۷۹، ۱۹۸۰-۱۹۸۴)
Gerry Deeبازیگر و کمدین
Pat Dunnوزیر سابق ارتقاء سلامت و حفاظت و عضو مجلس قانون‌گذاری، مرکز پیکتو، نوا اسکوشیا (۲۰۰۶–۲۰۰۹)
Eric Gillisشرکت‌کننده بازی‌های المپیک در پکن ۲۰۰۸، لندن ۲۰۱۲ و ریو ۲۰۱۶
Danny Grahamرهبر سابق حزب لیبرال نوا اسکوشیا (۲۰۰۲–۲۰۰۵)
Robert J. Higginsسیاستمدار نیوبرانزویک، عضو دیوان عدالت عالی کشور
Charles V. Keatingفارغ‌التحصیل دانشگاه سنت فرانسیس خاویر و تاجر کانادایی
Larkin Kerwinفیزیکدان کانادایی، رئیس شورای ملی تحقیقات کانادا (۱۹۸۰–۱۹۸۹) و آژانس فضایی کانادا (۱۹۸۹–۱۹۹۲)
Larry Lambبازیگر انگلیسی
Ghislaine Landryبازیکن راگبی المپیک در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶
Amanda Lindhoutروزنامه‌نگار و نویسنده
Colin MacDonaldخواننده راک کانادایی
Rodney MacDonaldنخست‌وزیر نوا اسکوشیا ۲۰۰۶ – ۲۰۰۹
Ronald J. MacDonaldقهرمان ماراتن بوستون در سال ۱۸۹۸
Ronald St. John Macdonaldحقوقدان کانادایی
Allan J. MacEachenمعاون اول نخست‌وزیر کانادا
Linden MacIntyreروزنامه‌نگار، گوینده و رمان‌نویس کانادایی
John Keiller MacKayستوان فرماندار انتاریو ۱۹۵۷-۱۹۶۳
Alistair MacLeodنویسنده کانادایی
Lisa MacLeodعضو پارلمان استان، نپیان-کارلتون، انتاریو
Lowell Murrayسناتور سابق کانادا ۱۹۷۹-۲۰۱۱
Mark Norrisوزیر سابق توسعه اقتصادی در مجلس قانون‌گذاری آلبرتا ۲۰۰۱-۲۰۰۴
Ed Piccoسیاستمدار سابق در نوناووت ۱۹۹۵-۲۰۰۸
Lisa Raittعضو سابق پارلمان ۲۰۰۸-۲۰۱۹، هالتون، وزیر سابق حمل‌ونقل فدرال
John Ralstonبازیگر کانادایی
Geoff Reganعضو پارلمان هالیفاکس وست، نوا اسکوشیا، رئیس مجلس عوام
Mike Smithبازیگر کانادایی
Annette Verschurenتاجر کانادایی
Michael Walkerاقتصاددان
Sam Webbرهبر حزب کمونیست ایالات‌متحده آمریکا، ۲۰۰۰-۲۰۱۴
Currie Dixonعضو مجلس قانون‌گذاری یوکان

بودجه دانشگاه سنت فرانسیس خاویر و تاثیرات اقتصادی این دانشگاه

افزایش هزینه‌های دانشگاه سنت فرانسیس خاویر موجب بالا رفتن هزینه‌ها شده است. این افزایش قیمت و کمک‌های به این دانشگاه را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

علت هزینهمقدار
کمک‌های دولت۱ درصد افزایش هزینه
هزینه‌های دانشجویی۳ درصد افزایش هزینه شهریه،
۳ درصد افزایش هزینه‌های دیگر،
۳ درصد افزایش هزینه‌های کمکی،
۱ درصد افزایش هزینه اجاره اتاق در اقامتگاه،
۳.۵ درصد افزایش هزینه‌های برنامه غذایی
حقوق و دستمزد۱ درصد افزایش حقوق کارکنان و کارمندان دانشگاه،
۲.۵ درصد افزایش حقوق برای پیشرفت اعضای هیئت‌علمی اساتید
خدمات دانشجوییبودجه خدمات دانشجویی ۱۱ میلیون و ۴۲۵ هزار دلار است که این مبلغ ۱۷ درصد بیشتر از سال‌های قبل بوده است.
بورسیه‌ها و کمک مالی دانشگاهکمک‌هزینه‌های مالی دانشگاه سنت فرانسیس خاویر حدود ۳ میلیون و ۸۲۵ هزار دلار است که این رقم ۲.۱۴ درصد بیشتر از سال‌های قبل است.
امکانات دانشگاهیبودجه مدیریت تسهیلات دانشگاه سنت فرانسیس خاویر ۹ میلیون و ۹۷۵ دلار است که این رقم ۲ درصد بیشتر از سال‌های قبل بوده است. این تسهیلات در موارد زیر خرج می‌شوند: نظارت بر سیستم‌های ساختمان، تأسیسات و سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی دانشکده‌ها
فناوری اطلاعاتاین بودجه ۴ میلیون و ۶۴۰ هزار دلار است که این مبلغ ۱۱ درصد نسبت به سال‌های قبل بیشتر است.

برای اطلاع از وام دانشجویی کانادا روی لینک کلیک کنید.

حقیقت ‌هایی در مورد شهر آنتیگونیش که دانشگاه سنت فرانسیس خاویر در آن واقع شده است

شهرستان آنتیگونیش در شمال استان نوا اسکوشیا در تنگه نورث و میرلند در کانادا واقع‌شده است. این شهر با دسترسی به آموزش‌وپرورش خوب، فعالیت‌های فرهنگی متنوع، فضای آرام و دل‌نشین و سواحل زیبا، یکی از زیباترین شهرهای کانادا به شمار می‌رود. ازجمله فعالیت‌های شهرستان آنتیگونیش موسیقی، هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، صنایع‌دستی و جشنواره‌های سالانه است.

شهرستان آنتیگونیش هر آنچه یک فرد برای زندگی به آن نیاز دارد را فراهم کرده است. تمامی تلاش شهردار این شهر و مسئولان این است که امکانات رفاهی لازم برای زندگی را فراهم کنند. باوجود دانشگاه سنت فرانسیس خاویر در این شهر، جمعیت دانشجویی آنتیگونیش روزبه‌روز در حال افزایش است و در حقیقت آنتیگونیش شهری جوان به شمار می‌رود

جاذبه های توریستی و مکان های تفریحی شهر آنتیگونیش به‌صورت زیر هستند:

 • پارک طبیعی Arisaig
 • موزه میراث آنتیگونیش
 • بازار بزرگ کشاورزان شهر
 • کلیسای سنت نینیان
 • تئاتر شهر آنتیگونیش

بیشتر بخوانید: جاهای دیدنی کانادا

پس از اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه سنت فرانسیس خاویر می‌توانید هزینه‌های زندگی را از طریق جداول زیر محاسبه کنید، هزینه‌ها به دلار کانادا است. البته در صورت نیاز می‌توانید به این لینک نیز مراجعه کنید.

 • هزینه رستوران در آنتیگونیش
وعده غذایی در رستوران ارزان‌قیمت۱۴.۵
وعده غذایی دو نفر در رستوران معمولی۵۵
فست فود۱۰
کاپوچینو معمولی۴.۲
نوشابه ۳۰۰ میلی‌لیتر۲.۳
آب بطری ۳۰۰ میلی‌لیتر۱.۸
 • هزینه اجناس گوناگون در آنتیگونیش
شیر ۱ لیتر۲.۷
قرص نان ۵۰۰ گرمی۲.۶
برنج ۱ کیلوگرم۴.۵
تخم‌مرغ ۱۲ عدد۳.۶
پنیر محلی ۱ کیلوگرم۱۶.۵
فیله مرغ ۱ کیلوگرم۱۶
سیب ۱ کیلوگرم۳
سیب‌زمینی ۱ کیلوگرم۱
 • هزینه های حمل‌ونقل در آنتیگونیش
بلیط یک‌طرفه محلی۲
عبور و مرور ماهانه۵۵
هزینه شروع تاکسی۶.۵
هزینه ۱ کیلومتر تاکسی۱.۵
هزینه ۱ ساعت انتظار اضافی تاکسی۴۵
یک لیتر بنزین۰.۹۳
هزینه خرید خودرو معمولیبین ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار
 • هزینه های منزل در آنتیگونیش
آب، برق و …۱۸۵.۵
اینترنت نامحدود۹۲
 • هزینه لباس در آنتیگونیش
یک عدد شلوار جین برند۷۵
یکدست لباس تابستانه در فروشگاه زنجیره‌ای۳۸.۷
یک جفت کفش ورزشی برند۹۱.۶
 • هزینه اجاره بها در آنتیگونیش
آپارتمان یک‌خوابه مرکز شهر۱۵۶۰
آپارتمان یک‌خوابه خارج از مرکز شهر۱۳۳۰
آپارتمان سه‌خوابه مرکز شهر۱۸۵۰
آپارتمان سه‌خوابه خارج از مرکز شهر۱۴۱۰
 • درآمد ماهانه در آنتیگونیش
درآمد ماهانه با کسر مالیات۴۱۰۰

همچنین بخوانید: هزینه زندگی در کانادا، اجاره خانه در کانادا و مالیات در کانادا

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

دانشگاه سنت فرانسیس خاویر در کدام منطقه کانادا قرارگرفته است؟

این مرکز علمی در شهر آنتیگونیش کانادا و قسمت شرقی ایالت نوا اسکوشیا قرارگرفته است.

رتبه علمی این دانشگاه چگونه است؟

دانشگاه سنت فرانسیس خاویر دارای رتبه ۴۸ کشوری است و در رده‌بندی جهانی رتبه ۱۵۲۱ را کسب کرده است.

دانشکده‌ها و رشته‌های این دانشگاه کدام ها هستند؟

این دانشگاه رشته‌های مختلف را در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه داده است. علاوه بر آن، بعضی از رشته‌ها در مقطع دکتری نیز ارائه‌شده است. دانشکده‌های دانشگاه سنت فرانسیس خاویر شامل هنر، تجارت، آموزش‌وپرورش و علوم هستند. از رشته‌های مهم می‌توان به هنر، علوم کامپیوتر، اقتصاد، زبان انگلیسی، تاریخ، فلسفه، تجارت، شیمی، بیولوژی و پرستاری اشاره کرد.

تعداد دانشجویان دانشگاه سنت فرانسیس خاویر چند نفر است؟

بر اساس آخرین آمار این دانشگاه دارای ۴۹۱۳ دانشجو است که در مقاطع لیسانس، فوق‌لیسانس و دکتری حضور دارند.

مدارک لازم برای پذیرش از دانشگاه سنت فرانسیس خاویر چیست؟

مدارک لازم برای پذیرش دوره کارشناسی و کشور ایران شامل ترجمه ریزنمرات دبیرستان، مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی، مدرک زبان و سایر سوابق علمی درخشان هستند. برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی نیز لازم است تا ترجمه ریزنمرات، مدرک مقطع قبلی، مدرک زبان، رزومه، توصیه‌نامه، انگیزه نامه و مدارک مربوط به سایر سوابق علمی درخشان آماده شوند.

مدرک زبان موردنیاز برای دانشگاه سنت فرانسیس خاویر کدام است؟

این دانشگاه یک مرکز علمی انگلیسی‌زبان است و برای پذیرش از آن نیاز به حداقل زبان تافل ۹۰ و آیلتس ۶.۵ خواهید داشت. البته، علاوه بر این مدارک می‌توان با مدرک آزمون MELAB و آزمون CAEL نیز پذیرش دریافت کرد.

شهریه تحصیل در دانشگاه سنت فرانسیس خاویر چقدر است؟

این شهریه برای مقاطع تحصیلی و رشته‌های مختلف متفاوت است. برای دوره کارشناسی هزینه تحصیل برای ۲۴ تا ۳۰ واحد، حدود ۲۱ هزار دلار برآورد شده است. این هزینه برای دوره‌های کارشناسی ارشد و ۶ واحد درسی حدود ۱۰ هزارتا ۱۵ هزار دلار است.

آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه سنت فرانسیس خاویر فراهم‌شده است؟

بله. بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های مختلفی در این دانشگاه وجود دارد که برای نمونه می‌توان بورسیه هم‌زمان با پذیرش را بیان کرد. با معدل حداقلی ۸۵ درصد از معدل کل می‌توان حداقل کمک‌هزینه ۵۰۰۰ دلار را از این دانشگاه دریافت کرد.

هزینه زندگی در شهر آنتیگونیش چقدر است؟

این هزینه برای یک نفر و بدون اجاره‌بها حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار کانادا است. هزینه اجاره منزل برای آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر نیز ۱۵۰۰ دلار کانادا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.