دانشگاه پرینس ادوارد آیلند

university of prince Edward island

دانشگاه پرینس ادوارد آیلندکانادا
 • سال تاسیس :1969
 • نوع موسسه :دانشگاه دولتی/عمومی
 • شعار :Faith, Knowledge, Service
 • تعداد دانشجویان :4669
 • تعداد دانشجویان کارشناسی :4208
 • تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد :461
 • رنکینگ کانادا :81
 • رنکینگ بین المللی :1299
 • شهر :شارلوت تاون
 • استان :جزیره پرینس ادوارد
 • تعداد پرسنل :751
 • کشور :کانادا
 • زبان :انگلیسی
 • مهلت ثبت نام ترم ژانویه :December 1
 • مهلت ثبت نام ترم می :March 1
 • مهلت ثبت نام ترم سپتامبر :August 1
 • واحد پول :دلار کانادا
 • سایت رسمی دانشگاه

تاریخچه دانشگاه پرینس ادوارد آیلند کانادا

این دانشگاه در سال ۱۹۶۹ در شارلوت تاون، با نام دانشگاه پرینس ادوارد آیلند تاسیس شد. قدمت این دانشگاه به اوایل قرن ۱۹ برمی‌گردد. دانشگاه در سال ۲۰۱۹ به افتخار پنجاهمین سالگرد رهبری و آموزش دانشگاهی خود جشنی برپا کرد. دانشگاه پرینس ادوارد آیلند در پی اغدام با کالج Prince of Wales College  و St. Dunstan’s University از اولین دانشجویان خود در سال ۱۹۶۹ استقبال کرد. دانشگاه پرنس ادوارد آیلند طیف گسترده‌ای از رشته‌ها را در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهد. دانشجویان از تمامی اقشار مختلف و از مکان‌های منطقه ای، محلی، ملی و بین المللی هر ساله برای یادگیری و مطالعه به این دانشگاه می‌آیند. طبق بررسی‌های انجام شده، در پاییز ۲۰۱۸، دانشجویان بین المللی از بیش از ۸۰ کشور دنیا تقریبا ۲۶٪ از کل ثبت نام کننده‌‌ها را شامل می ‌شدند. بنابراین، با وجود طیف وسیعی از تنوع فرهنگی در بین دانشجویان، فرصت برای آشنایی با دیگر فرهنگ‌ها فراهم می‌شود. پردیس اصلی این دانشگاه ۱۶۰ هکتار است که شامل ۳۰ ساختمان دانشگاهی، اداری، مسکونی و نیز دو و میدانی است که جدیدترین ساختمان آن در اوت ۲۰۱۶ افتتاح شد. امکانات مربوط به دو و میدانی در این ۵۰ سال رشد قابل‌توجهی داشته و بهای زیادی به دانشجویان برای این رشته ورزشی داده است. ساختمان‌های پردیس‌ها همگی ترکیب مکملی از طرح‌های قدیمی و جدید اند که  با مهارت و سلیقه زیاد طراحی و ساخته شده‌ اند. دانشگاه پرینس ادوارد آیلند تحولات و پیشرفت ‌های فراوانی را در بسیاری از رشته‌‌های خود طی ۳۵ سال گذشته داشته است. از جمله دستاوردها و موفقیت‌هایی در رشته هنر، علوم، تجارت، آموزش و پرستاری را به دست آورده است. پس از به روال افتادن دانشگاه در رشته‌های موجود، دانشکده‌های دامپزشکی، مدیریت، بازرگانی و پرستاری به این مجموعه اضافه شدند. بسیاری از ساختمان‌های دانشگاه پرنس ادوارد آیلند به افتخار بنیانگذاران دانشگاه و افرادی که همواره در راه موفقیت دانشجویان کوشیده‌‌اند نام گذاری شدند.

اهداف کلی دانشگاه پرینس ادوارد آیلند کانادا

با اعطای میلیون‌ها دلار بورسیه و کمک‌هزینه مالی به دانشجویان، شرکت در مسابقات در سطح بین المللی، در اختیار داشتن فرصت‌های مطالعاتی به صورت تئوری و انجام آزمایش‌های عملی، داشتن اتحادیه فعال دانشجویی، گسترش برنامه‌های تحصیلات تکمیلی و نیز آماده سازی دانشجویان برای ورود به جامعه، این دانشگاه را تبدیل به یکی از دانشگاه‌های موفق در زمینه علمی کرده است. دانشگاه پرینس ادوارد آیلند علاوه براهمیت دادن به موضوعات علمی، بسیاری از امکانات ورزشی را نیز فراهم می‌کند که می‌توان به برگزاری مسابقات دو و میدانی، استخر (کم عمق و پرعمق) و ورزش‌های دیگر اشاره کرد.

کمپ‌ های دانشگاه پرینس ادوارد آیلند کانادا

پردیس دانشگاه پرینس ادوارد آیلند در گوشه ای از خیابان‌ Belvedere در شارلوت تاون در حدود ۵۴ هکتار ساخته شده است. ساختمان‌های اصلی در چهارگوش‌ پردیس مرکزی واقع شده‌اند تا یکپارچگی، طراحی و زیبایی بیرونی خود را به خوبی حفظ کنند. این در حالی است که همه استانداردهای مدرن نیز در آن‌ها رعایت شده است. ساختمان اصلی در سال ۱۸۵۴ ساخته شد و Dalton Hall که بین سال‌های ۱۹۱۷ تا ۱۹۱۹ ساخته شده است، به عنوان یکی از مکان‌های تاریخی کانادا به ثبت رسید. تالار یاد بودی که ساختمان آن در پردیس اصلی دانشگاه پرنس ادوارد آیلند واقع شده است، ساختمانی است که در سال ۱۹۴۹ به عنوان اقامتگاه پسران استفاده می‌‌شد و این ساختمان یادبودی است از دانشجویانی که در جنگ جهانی اول کشته شدند. در طول سه دهه گذشته، دانشگاه پرینس ادوارد آیلند شروع به گسترش دادن بسیاری از ساختمان‌های دانشگاه خود کرد.

برخی از این بناها عبارت‌اند از:

Central Utility Building (۱۹۷۳), Duffy Science Centre (۱۹۶۷), Blanchard Hall (۱۹۷۳), Bernardine Hall (۱۹۶۸), Robertson Library (۱۹۷۵), Atlantic Veterinary College (۱۹۸۶), Chi-Wan Young Sports Centre (۱۹۹۰), Wanda Wyatt Dining Hall (۱۹۹۰), Food Technology Centre, K.C. Irving Chemistry Centre (۱۹۹۷), W.A. Murphy Student Centre (۲۰۰۲), MacLauchlan Arena (۲۰۰۴), Bill and Denise Andrew Hall residence facility (۲۰۰۶), Regis and Joan Duffy Research Centre (۲۰۰۷).

دانشکده‌ های دانشگاه پرینس ادوارد آیلند

دانشگاه پرینس ادوارد آیلند دارای ۸ دانشکده به صورت زیر است:

دانشکده دامپزشکی

دانشکده هنر

دانشکده مهندسی طراحی پایدار

دانشکده تجارت

دانشکده علوم

دانشکده آموزش

دانشکده تحصیلات تکمیلی

دانشکده پرستاری

در جدول زیر به توضیح این دانشکده‌ها و اهداف آموزشی رشته‌ها اشاره می‌شود:

نام دانشکدهتوضیحاتاهداف
دانشکده هنرتاکید دانشکده هنر بر یادگیری عمقی دانشجویان در زمینه رشته‌های هنری و رسیدن به سطح بالای پیشرفت در هنر است. رشته‌ها و برنامه‌های متنوع دانشکده هنر، فرصت‌های تحلیلی، انتقادی و تخیلی فراوانی را برای فکر کردن، بیان و پرسش و پاسخ هم در سطح کشور و هم در سطح جهان به عنوان بخشی از جوامع محلی، ملی و جهانی فراهم می‌کند. دانشکده هنر همواره سعی براین دارد تا با دراختیار گذاشتن آموزش‌های تئوری و کارهای عملی، دانشجویان را خلاق بار بیاورد تا هم راه دیگر هنرمندان را ادامه دهند وهم با درک و احترام به سلیقه‌های مختلف در زمینه‌های هنری، بتوانند در جامعه به خوبی زندگی کنند. اساتید این دانشکده و نیز اعضای هیئت علمی شامل هنرمندانی‌اند که خود نیز در عرصه هنر جوایز بسیاری را در حوزه‌های تخصصی به دست آورده اند و در نوع خود بهترین هستند. این اساتید، درمورد دنیای اطراف خود و دیگران، آماده سازی دانشجویان برای ارتقاء مهارت، اعتماد به نفس و نیز ایجاد شور و اشتیاق برای رویایی با چالش‌های جدید برای دانشجویان خود تاکید زیادی دارند. این مهارت‌های ارتباطی شفاهی و کتبی و خلاقانه، دانشجویان را قادر می‌سازند تا در مقابل طیف گسترده ای از مشاغل هنری قرار بگیرند.شناخت و درک ابعاد مختلف تاریخ و جوامع چند فرهنگی جهان، یادگیری درمورد تاریخ جوامع کانادایی و دیگر کشور های جهان درک اهمیت شناخت تاریخ و در اختیار داشتن راه‌ های شناخت جهان، ارزش‌ها و تفاوت‌‌های آنان با یکدیگر، یادگیری رویکردها، شیوه‌ها و دستاوردهای هنرهای نمایشی و خلاق، علوم اجتماعی و علوم انسانی، تاکید بر مهارت‌های عملی، پرورش تخصص مورد نیاز برای انجام تحقیقات علوم انسانی و علوم اجتماعی، ترویج مهارت‌های ارتباطی برای آشنایی با دیگر کشورها و تبادل فرهنگی متقابل، افزایش توانایی‌ های دانشجویان هم به صورت انفرادی و هم به صورت مشارکتی. 
دانشکده تجارتدانشکده تجارت برنامه‌هایی را ارائه می ‌دهد که توانایی‌های شما را در طیف گسترده‌ ای از مسیرهای شغلی و سرمایه‌گذاری آماده می‌کند. دانشجویان فارغ التحصیل از این دانشکده با کسب مهارت‌های نوآورانه و خلاقانه، به بازار کار وارد می ‌شوند و به موفقیت چشمگیری دست می ‌یابند. از ویژگی‌های مثبت کلاس‌های این دانشگاه، تعداد پایین دانشجویان در کلاس درس است که این امر به یادگیری موثر بچه‌ها کمک شایانی می‌‌کند. دانشجویان در رشته‌های مربوط به تجارت و کسب و کار می ‌توانند با در اختیار داشتن فرصت‌های بین‌المللی و رقابت‌های جهانی، تجارت را به صورت عملی نیز تجربه کنند.دانشکده تجارت پرینس ادوارد آیلند با توجه به روابط بین المللی قوی در زمینه تجارت و نیز با برگزاری دوره‌های خاص مهارت‌های ارتباطی در زمینه کسب و کار، دانشجویان را برای کار کردن در زمینه تجارت در دراز مدت آماده می‌ کند.
دانشکده آموزشآنچه که مسئولین دانشگاه پرینس ادوارد آیلند را برای تاسیس دانشکده ‌ی آموزش تشویق کرده است، تعهد به آموزش مادام‌العمر در مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و تحصیلات تکمیلی برای پرورش رهبرانی آموزشی از جمله معلمان، مربیان و محققان خبره و کارآمد در زمینه‌ها و رشته‌های مختلف علمی است.کمک به توسعه جوامع عادلانه، خلاقانه و متنوع. ارتقاء حس مسئولیت پذیری در رابطه با محیط پیرامون    
دانشکده پرستاریاز سال ۱۹۹۲، دانشکده پرستاری دانشگاه پرینس ادوارد آیلند ،یک محیط آموزشی در زمینه رشته پرستاری را ترتیب داده است تا پرستارانی را به جامعه تحویل دهد که پا به پای بقیه کادر درمان از جمله پزشکان به خدمت‌رسانی و کمک به مردم بپردازند. از جمله دلایلی که بسیاری از متقاضیان رشته پرستاری دانشگاه پرینس ادوارد آیلند را انتخاب می‌ کنند، امکانات زیاد دانشکده پرستاری از جمله آزمایشگاه‌های مدرن و اساتید مجرب است. دوره کارشناسی رشته پرستاری چهار سال است.اهداف دانشکده پرستاری پیشرفت، تعالی و ایجاد یک محیط آموزشی برای رفاه حال مردم است. دانشجویان در این رشته با یادگیری اصول مراقبت‌های بهداشتی و مراقبتی همواره به بهبود کیفی و کمی خدمات مردمی می ‌پردازند.
دانشکده علومتمرکز دانشجویان در دانشکده علوم، تمرکز بر انجام کارهای تحقیقاتی در کلاس درس و یا محیط آزمایشی است.دانشکده علوم سابقه طولانی مدت و قوی در فعالیت‌های تحقیقاتی دارد. به گونه ای که اعضای هیئت علمی و دانشجویان هم به صورت مستقل و هم به صورت تیمی به انجام تحقیقات کاربردی و اساسی روی می‌‌آورند.
دانشکده مهندسی طراحی پایداردانشکده‌ای است که به معنای واقعی کلمه به تعاملات، راه حل‌ها و همکاری‌های جهانی روی آورده است. 

دانشجویان درحال تحصیل در دانشگاه پرینس ادوارد کانادا

دانشگاه پرینس ادوارد آیلند که به اختصار به آن IPEI نیز می‌گویند، تنها دانشگاه جزیره پرینس ادوارد است که حدودا 70 درصد از افرادی که برای این دانشگاه درخواست پذیرش می‌فرستند را می‌پذیرد. بیش از ۵۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل‌اند که حدود ۱۲۰۰ نفر از آن‌ها دانشجویان بین‌المللی از بیش از ۷۵ کشور در سراسر جهان هستند. آمار این دانشجویان در مقاطع مختلف به شرح زیراست:

 • تعداد کل دانشجویان: ۴۶۶۹
 • تعداد دانشجویان مقطع کارشناسی: ۴۲۰۸
 • تعداد دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی: ۴۶۱

مشاهیر و فارغ‌ التحصیلان دانشگاه پرینس ادوارد آیلند

نام شخصسمت
Prince Edward, Earl of Wessex     دکترای افتخاری حقوق در سال ۲۰۰۷، پسر سوم ملکه الیزابت دوم و شاهزاده فیلیپ، دوک ادینبورگ Duke of Edinburgh
Ted Kennedy   دکترای افتخاری حقوق، متولد ۲۲ فوریه ۱۹۳۲، سیاستمدار و وکیل آمریکایی که در ۲۵ اوت ۲۰۰۹ در گذشت. وی نزدیک به ۴۷ سال به عنوان سناتور ایالات متحده در ماساچوست خدمت‌رسانی کرد.
Angèle Arsenault   متولد ۱ اکتبر ۱۹۴۳ دارای دکترای افتخاری حقوق، بازیگر، خواننده و عضو انجمن نمایندگان پارلمان فرانسه که در ۲۵ فوریه ۲۰۱۴ در گذشت.
Anne Murray   خواننده کانادایی، متولد ۲۰ ژوئن ۱۹۴۵ که  چهار بار برنده جایزه گرمی شد . مشهور ترین جایزه گرمی او متعلق به آهنگ Snowbird بوده است. او در طول ۴۰ سال حرفه اش بیش از ۵۵ میلیون نسخه از آهنگ‌هایش را در سراسر جهان به فروش رسانده است.
Adrienne Clarkson   وی ۲۶ امین فرماندار کل کانادا بوده.
Colonel George Stanley   متولد ۶ ژوئیه ۱۹۰۷، تاریخ‌دان، نویسنده و معلم کانادایی که در ۱۳ سپتامبر ۲۰۰۲ درگذشت.
Philip Oland   متولد ۱۱ ژوئیه ۱۹۱۰، بازرگان کانادایی که در ۲۹ نوامبر ۱۹۹۶ درگذشت. وی یکی از موفق‌ترین تاجران کانادا به شمار می‌رفت و در نوع خود بسیار مشهور بود.
Alan Lund متولد ۲۳ می ۱۹۲۵ که در تلویزیون، فیلم و تئاتر فعالیت ویژه‌ای داشت.
Gordon Pinsent   فیلمنامه نویس، کارگردان، نمایش نویس  و بازیگر در فیلم‌های Wind at My Back, Red Green Show, Old Man and the Sea {1999} voice
Lester B. Pearson   نخست وزیر کانادا، متولد ۲۳ آوریل ۱۸۹۷، سیاستمدار، دولتمرد، دیپلمات کانادایی که در سال ۱۹۵۷ برنده جایزه صلح نوبل شد.
Pierre Burton   متولد ۱۲ ژوئیه ۱۹۲۰، روزنامه نگار، مورخ و نویسنده. وی افتخارات زیادی را برای کتاب‌هایش از آن خود کرد و سرانجام در ۳۰ نوامبر ۲۰۰۴ در گذشت.
Beverley McLachlin   ۱۷ امین رئیس دادگستری کانادا، قاضی دادگاه تجدید نظر نهایی هنگ کنگ.
Doug Hallمدرس، نویسنده، مجری تلویزیون و رادیو، عکاس و هنرمند رسانه ای که به خاطر عکاسی بی نظیرش در سطح بین المللی بسیار شناخته شده است. او پس از بازنشستگی از موسسه هنر در سال ۲۰۰۸ به دانشکده هنرهای زیبای تحصیلات تکمیلی پیوست و در آن‌جا به کار با دانشجویان پرداخت.
Stompin’ Tom Connors   متولد ۹ فوریه ۱۹۳۶، ترانه سرا و خواننده کانادایی که بیش از ۳۰۰ ترانه سروده است.

بودجه دانشگاه پرینس ادوارد آیلند و تاثیرات اقتصادی این دانشگاه

طبق محاسبات انجام شده بودجه دانشگاه پرنس ادوارد آیلند در سال ۲۰۱۹، ۴۰ میلیون دلار برآورد شده است که این بودجه صرف پروژه‌های تحقیقاتی دانشجویان، خدمات رسانی به دانشجویان، حقوق کارمندان و اساتید و نیز بورسیه‌ها، کمک هزینه‌ها و جوایز دانشجویی می‌شود و قسمت قابل‌توجهی از آن توسط دولت کانادا تامین می گردد.

رنکینگ دانشگاه پرینس ادوارد آیلند

دانشگاه پرنس ادوارد آیلند، بر اساس رتبه بندی meta، رتبه ۱ دانشگاه‌ها در شارلوت تاون را دارد و به طور کلی رتبه ۸۱ را در میان دانشگاه‌های کانادا از آن خود کرده است.

سیستم رتبه بندی QS نیز مانند بسیاری از سیستم‌های رتبه بندی در هر سال تحصیلی دانشگاه‌ها را بر اساس شاخصه‌های مختلفی از جمله رضایتمندی دانشجویان، کیفیت آموزشی، تحقیقات و پژوهش‌های دانشگاهی و سایر موارد دیگر در سطح کشوری و همچنین در سطح جهانی مورد بررسی قرار می‌دهد. طبق آمار به دست آمده در سال 2020-2021 دانشگاه پرینس ادوارد آیلند در رتبه‌های زیر قرار گرفته است:

 • رتبه یا رنکینگ در کانادا: ۸۱
 • رتبه جهانی: ۱۲۹۹

رشته ‌های تحصیلی در دانشگاه پرینس ادوارد آیلند در مقاطع مختلف

نام رشته

نام دانشکده

نام رشته

نام دانشکده

رشته مطالعات Acadian

دانشکده هنر

رشته کارشناسی مدیریت کسب و کار

دانشکده تجارت

رشته کارشناسی علوم پرستاری

دانشکده پرستاری

رشته علوم فقهی

دانشکده علوم

رشته حسابداری (گواهی)

دانشکده تجارت

رشته آموزش بزرگسالان

دانشکده آموزش

علم تجزیه و تحلیل آمار

دانشکده علوم

رشته هنرهای کاربردی در روزنامه نگاری

دانشکده هنر

رشته تغییرات آب و هوایی کاربردی

دانشکده علوم

رشته ارتباطات کاربردی، رهبری و فرهنگی

دانشکده هنر

رشته مطالعات آسیایی

دانشکده هنر

رشته لیسانس مدیریت بازرگانی

دانشکده تجارت

رشته لیسانس علوم کاربردی در پرتوگرافی (عکسبرداری رادیو)

دانشکده علوم

رشته لیسانس گردشگری و هتل داری

دانشکده تجارت

لیسانس آموزش

دانشکده آموزش

رشته لیسانس آموزش زبان فرانسوی

دانشکده آموزش

رشته لیسانس مطالعات محیط زیستی

دانشکده علوم

رشته لیسانس موسیقی

دانشکده هنر

رشته آموزش موسیقی

دانشکده هنر

رشته لیسانس حفاطت از محیط زیست

دانشکده علوم

رشته زیست شناسی

دانشکده علوم

رشته تکنولوژی زیستی

دانشکده علوم

رشته تجارت (گواهی)

دانشکده تجارت

رشته علوم کامپیوتر

دانشکده علوم

رشته کارآموزی رژیم غذایی

دانشکده علوم

رشته عدالت اجتماعی

دانشکده علوم

رشته دکترای فلسفه در مطالعات آموزشی

دانشکده آموزش

رشته دکترای فلسفه

دانشکده هنر

رشته اقتصاد

دانشکده هنر

رشته دکترای مطالعات آموزشی

دانشکده آموزش

رشته‌های مهندسی

دانشکده مهندسی طراحی پایدار

رشته زبان انگلیسی

دانشکده هنر

رشته‌ی دکترای علوم محیط زیست

دانشکده علوم

رشته کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی تجارت

دانشکده تجارت

رشته هنرهای زیبا

دانشکده هنر

رشته زبان فرانسوی

دانشکده هنر

رشته زبان آلمانی

دانشکده هنر

رشته تاریخ

دانشکده هنر

رشته مطالعات بین الملل

دانشکده هنر

رشته حرکت شناسی

دانشکده علوم

رشته کارشناسی ارشد تحقیقات خدمات کاربردی سلامت و بهداشت

دانشکده علوم

رشته کارشناسی ارشد در مطالعات جزیره

دانشکده هنر

رشته کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی

دانشکده تجارت

رشته کارشناسی ارشد علوم – زیست شناسی انسانی

دانشکده علوم

رشته کارشناسی ارشد دامپزشکی

دانشکده پزشکی

رشته ریاضیات

دانشکده علوم

رشته فیزیک بیولوژیک و زیستی

دانشکده علوم

رشته مطاعات قرون وسطی و رنسانس

دانشکده هنر

رشته زبان‌های مدرن

دانشکده هنر

رشته لیسانس هنر

دانشکده هنر

رشته مطالعات دینی

دانشکده هنر

رشته جامعه شناسی / انسان شناسی

دانشکده هنر

رشته زبان اسپانیایی

دانشکده هنر

رشته آمار

دانشکده علوم

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه پرینس ادوارد آیلند

دانشگاه پرینس ادوارد آیلند، طیف گسترده ای از برنامه‌ها و رشته‌ها را برای دانشجویان در نظر گرفته است و با در اختیار قرار دادن اساتید خبره و با تجربه، دانشجویان را برای رسیدن به اهدافشان یاری می‌‌کند. در حال حاضر با توجه به همه‌گیر شدن ویروس Covid–19، پذیرش تحصیلی کانادا برای ترم پاییز با تغییراتی رو به رو شده است. ترم پاییز دانشگاه پرینس ادوارد آیلند به صورت غیرحضوری از تاریخ ۸ سپتامبر ۲۰۲۰ شروع خواهد شد. البته برخی از رشته‌ها از جمله رشته‎‌ برای اپلای رشته دامپزشکی در کانادا، دانشکده دامپزشکی قرار است به صورت حضوری و از ماه اوت آغاز به فعالیت کند. تمامی متقاضیان بین المللی دانشگاه پرینس ادوارد آیلند باید حسابی در این دانشگاه ایجاد کنند و فرم درخواست آنلاین را پر کنند. برخی دیگر از الزامات ثبت نام در زیر ذکر شده است:

*هزینه بررسی در خواست آنلاین ۵۰ دلار

* شرکت در آزمون‌های SAT‌  و ACT اختیاری است.

 • پر کردن فرم آنلاین در پورتال
 • کپی از تمامی مدارک و نمره‌های دبیرستان به صورت ترجمه شده (برای متقاضیان کارشناسی)
 • داشتن دانش کافی از زبان انگلیسی
 • فرستادن کپی از مدارک GMAT ( آزمون ورودی دوره ی فوق لیسانس مدیریت) و GRE (الزامی)
 • انگیزه نامه

مدارک مورد نیاز برای ارسال درخواست:

 • داشتن گذرنامه معتبر
 • پرداخت هزینه بررسی پذیرش
 • عکس اندازه گذرنامه
 • معاینه پزشکی
 • مدارک مورد نیاز زبان
 • کپی از مدارک لیسانس و یا نمرات و معدل دبیرستان (بستگی به مقطع تحصیلی مورد نظر برای درخواست پذیرش)

مدارک زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه پرنس ادوارد آیلند

برای مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا، باید مدارکی در راستای اثبات توانایی و مهارت در زبان انگلیسی خود از طریق یکی از آزمون‌های استاندارد زبان  که در ادامه به آن‌ها می پردازیم ، ارائه دهید.

نام آزمون استاندارد

حداقل نمره برای مقطع کارشناسی

حداقل نمره برای تحصیلات تکمیلی

IELTS

۶.۵

۷

TOEFL (به صورت کاغذی)

۵۵۰

۶۰۰

TOEFL (اینترنتی)

۸۰

۱۰۰

Can TEST

۴.۵

۵

CAEL

۶۰

۷۰

PTE

۵۸

۶۶

ددلاین اپلای دانشگاه پرینس ادوارد آیلند و تاریخ‌ های مهم

توضیحات

تاریخ و روز

ترم پاییز

ا آگوست ۲۰۲۰

ترم زمستان

۱ دسامبر ۲۰۲۰

شروع کلاس‌ها

۸ سپتامبر ۲۰۲۰

آخرین مهلت برای درخواست پذیرش

یکشنبه، ۱۳ سپتامبر ۲۰۲۰

روز نهایی برای حذف و تغییرات برخی دروس، پرداخت شهریه

جمعه، ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۰

روز پایانی ترم کلاس‌های پاییز

سه شنبه، ۸ دسامبر ۲۰۲۰

پایان ترم پاییز

سه شنبه، ۲۲ دسامبر ۲۰۲۰

درباره زمان مناسب برای اپلای تحصیلی کانادا بیشتر بخوانید.

هزینه ‌ها و شهریه دانشگاه پرنس ادوارد آیلند

علت هزینه

مقدار هزینه

کارشناسی ارشد آموزش و پرورش

۷۴۷دلار در هر ترم

هزینه رشته دامپزشکی

۶۷.۸۳۰دلار در هر سال

تحصیلات تکمیلی آسیب شناسی یا میکروبیولوژی

۴.۳۰۰دلار در هر سال

کارشناسی ارشد علوم

۸.۶۰۱دلار برای دو سال

رشته روانشناسی بالینی

۳۳.۴۵۶دلار برای هر ۴ سال

شهریه رشته رادیو گرافی

۳.۶۲۱دلار در هر ترم

کارشناسی مهندسی

۸۵۹دلار در هر ترم

کارشناسی ارشد هنر در رشته مطالعات جزیره

۱.۲۰۴دلاردر هر ترم

کارشناسی ارشد علوم

۸.۶۰۱دلار برای ۲ سال

رشته دکترای مهندسی

۱۲.۸۹۷دلار برای سه سال

رشته کارشناسی ارشد تحقیقات خدمات بهداشتی کاربردی

۱۳.۳۸۰دلار برای دو سال

کارشناسی ارشد تجارت

۲.۶۷۹دلار برای سه ترم

رشته کارشناسی پرستاری

۸.۶۰۱دلار برای دو سال

هزینه آزمایشگاه

۷۵دلار برای هر دوره

هزینه آموزش آنلاین

۷۵دلار برای هر دوره مبتبی بر وب

هزینه‌های ورزشی و تناسب اندام

۲۶۶دلار

بیمه بین‌المللی دندانپزشکی دانشجویی

۱۵۰دلار

هزینه حمل و نقل

۶۰دلار

هزینه مربوط به اتحادیه دانشجویی

۱۷۰دلار

نام بورسیهمقدارتوضیحات
Harrison McCain Scholarships Bursaries۱۶۰۰۰دلار (۴۰۰۰دلار در هر سال به مدت ۴ سال)این کمک هزینه بر اساس پیشرفت تحصیلی دانشجویان در دسترس آنان قرار می‌گیرد برای افرادی است که نیاز مالی دارند.
Wanda Wyatt Scholarships۵۰۰۰ دلار الی ۲۰۰۰۰ دلاربر اساس کسب مهارت‌های علمی و اثبات توانمندی در اختیار دانشجویان قرار می‌‌گیرد.
Harry W. Maclauchlan Scholarships in Entrepreneurial Leadership۱۲۰۰۰دلاربه دانشجویان با ابتکار آفرینی قوی و سطح بالای موفقیت تعلق می‌‌گیرد.
Leaders of Tomorrow Scholarships۲۰۰۰دلارافرادی که اثبات کنند توانایی رهبری را در دانشگاه دارند و نیز بر اساس پیشرفت تحصیلی تعلق می‌‌گیرد.
The Avery Scholarship۱۰۰۰دلاراین کمک هزینه به دانشجویان سال اول دانشکده هنر رشته زبان انگلیسی تعلق می‌گیرد.
Julian Jaynes Memorial Entrance Scholarship۱۰۰۰دلاربه دانشجویان رشته روانشناسی تعلق می‌‌گیرد.

درباره اطلاع از شرایط و ویژگی‌های وام دانشجویی کانادا روی لینک کلیک کنید.

خوابگاه و شرایط اقامتی دانشگاه پرینس ادوارد آیلند

زندگی در اقامتگاه به معنای مشارکت در کارهای گروهی، یافتن دوستان جدید، شرکت کردن در مناسبت‌ها و برنامه‌های در نظر گرفته شده از سوی خوابگاه و تمرینی برای مستقل شدن است. زندگی در این اقامتگاه‌ها مزایای بسیاری دارد. شما به کلاس‌ها، کتابخانه، مراکز ورزشی نزدیک هستید. فراهم کردن محیطی امن و آرام از اصلی‌ترین اهداف این خوابگاه‌ها است. بنابراین نیازی به نگرانی در مورد پرداخت ماهانه پول آب و برق، خرید وسیله برای اتاق‌ها، رفت و آمد و بسیاری دیگر از مسائل ندارید و تنها بر روی درس خواندن تمرکز کنید. اگر وقت و هزینه غذا درست کردن ندارید، این خوابگاه‌ها بهترین گزینه برای شما است زیرا که برنامه‌‌های غذایی این خوابگاه‌ها تا حد ممکن شامل غذاهای سالم و متناسب با همه سلیقه‌ها پخته می‌شوند. زندگی دانشجویی در این خوابگاه‌ها روز به روز بهتر و بهتر می‌شود. پدر و مادرها با بازدید از خوابگاه‌ها می‌توانند از مورد اطمینان بودن محل‌های اقامت برای زندگی و درس خواندن، آسوده خاطر شوند. به طور کلی هزینه زندگی در جزیره پرینس ادوارد نسبت به دیگر شهرهای کانادا ارزان تر است و به همین دلیل، زندگی در خوابگاه‌های دانشجویی نیز مقرون به صرفه است. به طور کلی دانشگاه پرینس ادوارد آیلند دارای سه خوابگاه اصلی است که در زیر به آن‌ها می‌پردازیم:

نام خوابگاهتوضیحاتامکانات
Bernardine Hall  اقامتگاه برناردین در حقیقت به سبک سنتی طراحی شده است و محل مناسبی برای دوستی و معاشرت با افراد جدید با فرهنگ‌های مختلف، تمرین مستقل شدن و نیز انجام فعالیت‌های تفریحی است. دانشجویان ساکن در این خوابگاه ۵ الی ۷ روز وعده غذایی در اختیار خواهند داشت که می ‌توانند غذای خود را در سالن the Wanda Wyatt Dining Hall میل کنند. ساعات کاری این سالن غذا خوری در روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۷ صبح الی ۲۱:۳۰ و روزهای شنبه و یکشنبه در بعد از ظهر است.  سالن غذا خوری فقط یک دقیقه تا محل اقامتگاه فاصله دارد. این اقامتگاه مختلط است اما یکی از طبقه‌ها تنها مخصوص دختران در نظر گرفته شده است. این اقامتگاه معمولا برای دانشجویان سال اول و دوم این دانشگاه در نظر گرفته شده است.اتاق‌ها تا آن‌جا که ممکن است همه وسایل مورد نیاز زندگی را دارند و مبله شده اند. از جمله وجود کمدهای لباسی بسیار بزرگ، وجود قفسه‌های مخصوص کتاب و وسیله‌ها، تخت خواب، میز و صندلی، تابلو اعلانات در راهرو، حمام‌ها نیز نسبتا بزرگ اند و هر سه یا چهار دانشجو از یک حمام استفاده می ‌کنند. اتاق‌ها مجهز به تلفن و اینترنت بی سیم نیز هستند. هر طبقه از خوابگاه دارای سالن تلویزیون، اتاق مطالعه، آشپزخانه و رختشوی خانه هستند. بر خلاف دیگر خوابگاه‌های سنتی، استفاده از سرویس بهداشتی برای کل طبقه نیست و هر دو اتاق از یک سرویس بهداشتی مشترک استفاده می‌کنند.
Bill and Denise Andrew Hall  این اقامتگاه برای دانشجویان سال دوم و بالاتر در نظر گرفته شده است. زندگی در این اقامتگاه بسیار راحت تر از چیزی است که تصور می‌ کنید مخصوصا اگر می‌ خواهید مستقل شوید این سبک از زندگی در آپارتمان شما را برای انجام این کار آماده می‌‌کند. حتی می ‌توانید برنامه غذایی مخصوص خود را داشته باشید و خودتان مشغول به پختن غذا شوید. زندگی در اقامتگاه اندرو هال امکانات رفاهی شما را تا حد ممکن فراهم می‌ کند. اتاق‌ها دو یا سه خوابه هستند با امکاناتی همچون یخچال کوچک، میز و صندلی، ماکروویو و داشتن آشپزخانه در هر سوئیت. از دیگر امکانات هر اتاق می‌توان به اینترنت بی سیم، تلفن و نیز کمد لباسی اشاره کرد.
Blanchard Hallاقامتگاه بلانچارد هال که در محوطه دانشگاه پرینس ادوارد آیلند قرار دارد، یک خوابگاه به سبک آپارتمانی است که به دلیل قرار داشتن در محوطه دانشگاه به همه ساختمان‌ها نزدیک است. شما در این خوابگاه می‌‌توانید به طور مستقل یا به کمک هم اتاقی‌هایتان غذا درست کنید و یا اینکه از غذای سلف خوابگاه استفاده کنید. بنابراین برنامه غذایی در این خوابگاه به صورت اختیاری است. این اقامتگاه معمولا برای دانشجویان بالای ۱۹ سال در نظر گرفته می ‌شود. پولی که از دانشجویان گرفته می ‌شود، تنها برای اجاره خوابگاه نیست و شامل هزینه استفاده از وای فای، آب و برق، تلفن و سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی نیز هستند.هر طبقه از ساختمان دارای دو اتاق خواب به همراه آشپزخانه با امکانات کافی برای آشپزی، اتاق نشیمن، انبار و حمام است. آپارتمان‌ها مبله هستند و از مهم ترین وسایل موجود در آن‌ها می‌ توان به مبل، میز آشپزخانه، میز و صندلی، یخچال، اجاق گاز، تلویزیون، تلفن، اینترنت بی سیم اشاره کرد. خود اتاق خواب‌ها دارای تخت خواب، قفسه، کمد و دیگر امکانات لازم هستند. شما می‌ توانید به راحتی به فروشگاه مواد غذایی، بانک، مغازه‌ها و بسیاری دیگر از خدمات دسترسی داشته باشید.

برای اطلاع از اجاره خانه در کانادا روی لینک کلیک کنید.

تاریخ ‌های مهم در رابطه با اقامتگاه ‌های دانشجویی دانشگاه پرینس ادوارد آیلند

تاریخمناسبت
جمعه، ۳۰ اوت
۲۰۱۹
اولین سرو غذا در سالن غذاخوری ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه سرو غذا برای دانشجویان جدید الورود ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه
۱ سپتامبر ۲۰۱۹رفتن به محل اقامتگاه Andrew Hall بین ساعت ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر
چهارشنبه، ۴ دسامبر ۲۰۱۹تمامی اتاق‌ها باید تا ۲۴ ساعت پس از آخرین امتحان خالی شود مگر اینکه دانشجویی از قبل هماهنگ کرده باشد و یا مهلت ماندن در اقامتگاه را تمدید کند (شرایط خاصی در این باره وجود دارد)
شنبه ۴ ژانویه ۲۰۲۰دانشجویان برای شروع ترم جدید (زمستان) از ساعت ۹ صبح می‌توانند به اقامتگاه بازگردند. اولین وعده غذایی در ساعت ۱۶:۰۰ سرو می‌شود.
۱۷ فوریه ۲۰۲۰این تاریخ که به Islander Day معروف است روزی است که تمامی کلاس‌ها تعطیل است و دانشجویان و مردم به استراحت می‌پردازند. در این روز مدرسه‌ها و مشاغل تعطیل می‌شوند و مردم با خانواده به استراحت می‌پردازند. دانشجویان ممکن است برای استراحت بخواهند در خوابگاه بمانند. خدمات غذایی تنها شام در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.
چهارشنبه، ۲۰ آوریل ۲۰۲۰تمامی اتاق‌ها باید تا ۲۴ ساعت پس از آخرین امتحان خالی شود، مگر اینکه دانشجویی از قبل هماهنگ کرده باشد و یا مهلت ماندن در اقامتگاه را تمدید کند (شرایط خاصی در این باره وجود دارد)

هزینه‌ های مربوط به وعده ‌های غذایی اقامتگاه ‌های دانشگاه پرینس ادوارد آیلند

توجه داشته باشید که هر کدام از اقامتگاه‌های اندرو و برنادین 5 تا 7 روز برنامه‌غذایی را برای ساکنین خود در نظر گرفته است و شرکت در طرح برنامه‌های غذایی خوابگاه اجباری است. این در حالی است که دانشجویان در اقامتگاه Blanchard Hall به صورت اختیاری می‌توانند از غذای سلف استفاده کنند و یا خود آشپزی کنند. در جدول زیر به هزینه‌های زندگی در این اقامتگاه‌ها پرداخته می‌شود. این هزینه‌های غذایی برای سال ۲۰۲۰- ۲۰۲۱ در نظر گرفته شده است و قابل تغییراند.

نام خوابگاه

نوع اتاق

هزینه غذا در هر ترم تحصیلی

Bernardine Hall

تک نفره

۵.۵۸۳دلار برای ۵ روز

Bernardine Hall

تک نفره

۵.۶۷۶دلار برای ۷ روز

Bernardine Hall

دونفره

۴.۸۸۰دلار برای ۵ روز

Bernardine Hall

دونفره

۴.۹۷۳دلار برای ۷ روز

Bill and Denise Andrew Hall

سوئیت تک نفره

۵.۹۲۷دلار برای ۵ روز

Bill and Denise Andrew Hall

سوئیت تک نفره

۶.۰۲۰دلار برای ۷ روز

Bill and Denise Andrew Hall

سوئیت دو نفره

۵.۷۵۴دلار برای ۵ روز

Bill and Denise Andrew Hall

سوئیت دو نفره

۵.۸۴۷دار برای ۷ روز

Bill and Denise Andrew Hall

سوئیت سه نفره

۵.۷۵۴دلار برای ۵ روز

Bill and Denise Andrew Hall

سوئیت سه نفره

۵.۸۴۷دلاربرای ۷ روز

Blanchard Hall

تک نفره

۲.۳۴۹دلار برای ۵ روز

Blanchard Hall

تک نفره

۲.۴۴۲دلار برای ۷ روز

جزیره پرینس ادوارد و شهر شارلوت تاون

جزیره پرینس ادوارد ممکن است کوچکترین استان کانادا باشد. اما این جزیره در تمامی فصول سال سرزنده و شاداب است. به همین علت، هر ساله گردشگران زیادی برای لذت بردن از سواحل، انجام فعالیت‌ها و ورزش‌هایی مانند قایقرانی، دوچرخه سواری، اسکی، گلف و … به این شهر می‌‌آیند. این جزیره در خلیج سنت لارنس در ساحل شرقی کانادا قرار دارد و دارای آب و هوای معتدل است و آن چه که اهمیت دارد این است که شهرت این جزیره به دلیل وجود ماسه‌ها و صخره‌های قرمز رنگ، آسمان آبی رنگ زیبا و نیز نسیم ملایم است. در فصل پاییز، برگ‌های درختان به رنگ قرمز و طلایی در می‌آیند و فضای دلنشینی را ایجاد می‌ کنند. با اینکه پرینس ادوارد، کوچکترین استان کانادا به حساب می‌آید اما این استان در تمامی فصول سال سرزنده و فعال است. شلوغ ترین فصل سال در این استان، فصل تابستان است که بیش از یک میلیون گردشگر برای بازدید از این استان و جزیره به اینجا می‌آیند. شارلوت تاون در حقیقت مرکز استان جزیره پرینس ادوارد است که با وجود شلوغی جمعیت در برخی از ماه‌های سال، شهری تقریبا آرام و بی سرو صدا به شمار می ‌آید. دانشگاه پرینس ادوارد آیلند نیز در این شهر واقع شده است. فرودگاه بین المللی واقع در این شهر در حقیقت تنها چند دقیقه با دانشگاه پرینس ادوارد آیلند فاصله دارد و بسیاری از پروازهای مستقیم تورنتو، مونترال، اتاوا و شهر نیویورک در همین فرودگاه صورت می‌گیرد. شارلوت تاون حدودا ۶۰۰۰۰ نفر جمعیت دارد و درمرکز شهر آب نما‌ها، فواره‌ها، مراکز تاریخی، رستوران‌ها، بازارهای محلی کشاورزی و تئاترهای زیادی وجود دارد. جزیره پرینس ادوارد یکی از زیباترین مکان‌ها برای زندگی و هم ادامه تحصیل به شمار می‌رود. رشته گلف در این شهر شهرت فراوانی دارد به گونه ای که گلف در این شهر بسیار شناخته شده است. از دیگر فعالیت‌های ساکنین این استان ماهی گیری است که یک راه حیاتی برای ساکنین اینجا است. آن چه که پرنس ادوارد را زنده نگه داشته است وجود موسیقی‌های زنده است. خوانندگان زیادی هر روزه در خیابان‌ها به نواختن موسیقی‌های محلی و غیر محلی می‌‌پردازند و شهر را زنده و پویا نگه داشته است. در جدول‌های زیر نگاهی به برخی هزینه‌ های زندگی در شارلوت تاون می ‌پردازیم:

مواد غذایی سوپریقیمت
شیر (۱ لیتر)۲.۹۵دلار
نان۳.۲۰دلار
برنج۵.۶۹دلار
تخم مرغ (۱۲ عدد)۳.۶۴دلار
پنیر محلی (یک کیلو)۱۰.۸۰دلار
گوشت گاو (یک کیلو)۱۴.۴۱دلار
سیب۴.۷۲دلار
موز۱.۹۳دلار
پرتغال۴.۲۵دلار
گوجه۵.۱۴دلار
سیب زمینی۲.۹۰دلار
پیاز۱.۳۰دلار
رستورانقیمت
یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت۱۵دلار
یک وعده غذا در رستوران سطح متوسط (برای دو نفر)۷۵دلار
McDonalds در مک دونالد۱۰دلار
کاپوچینو۴دلار
آب۱.۹دلار
سیستم حمل و نقلقیمت
بلیط یک طرفه۲دلار
هزینه ماهانه۵۸.۵.دلار
تاکسی (یک کیلومتر)۱.۲۳دلار
تاکسی (یک ساعته)۳۴دلار
گاز( یک لیتر)۱.۰۹دلار
کودکانقیمت
کودکستان (مهد کودک) ماهانه برای یک کودک (نگه داری از کودک یک روز کامل)۷۱۶.۶۷دلار
دبستان بین المللی برای یک کودک (سالانه)۷۰۰۰دلار
ورزش و سرگرمیقیمت
باشگاه تناسب اندام برای بزرگسالان (ماهانه)۶۰دلار
بلیط سینما برای یک نفر۱۲دلار
آب و برق (ماهانه)قیمت
برق، وسایل گرمایشی، وسایل سرمایشی، آب۱۷۲.۱۸دلار
یک دقیقه تلفن داخلی۰.۳۵دلار
اینترنت (۶۰ مگابایت در ثانیه)۸۴دلار
لباس و کفشقیمت
شلوار جین۶۶.۶۲دلار
لباس تابستانی از فروشگاه‌هایی مانند (Zara, H&M )۳۳.۳۲دلار
یک جفت کفش ورزشی نایک۸۵دلار
کفش چرم مردانه۱۴۰دلار
اجاره در هر ماهقیمت
اپارتمان یک خوابه در مرکز شهر۹۴۳.۷۵دلار
آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر۷۷۵دلار
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر۱.۶۰۰دلار
آپارتمان سه خوابه خارج از شهر۱.۱۲۵دلار