سرمایه‌ گذاری در پرنس ادوارد

سرمایه‌ گذاری در جزیره پرنس ادوارد

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در جزیره پرنس ادوارد

اگر تا به حال با برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا آشنایی نداشتید، خوب است بدانید که سازمان مهاجرت کانادا برای ایالت‌های مختلف کانادا این امکان را فراهم کرده است تا بخشی از نیازهای اقتصادی و نیروی کاری را از طریق منابع خارجی و برنامه‌های کلان مهاجرتی کشور کانادا تامین کند. به عبارت دیگر، استان‌ها اجازه دارند، کمبود نیرو کاری خود در بخش منابع انسانی و یا خاصی از صنعت را از طریق جذب مهاجران کارآمد و براساس معیارهای انتخابی خود جبران و مهاجران منتخب را به سازمان مهاجرت کانادا IRCC معرفی کنند.

پادکست بشنوید!

پادکست سرمایه گذاری در کانادا

رادیو تراست

موضوع: سرمایه گذاری در کانادا

هر ساله، ادارات مهاجرتی محلی در استان‌های کانادا لیستی از برنامه‌های مهاجرتی خود را براساس نیازها و برنامه‌های توسعه محلی و استانی اعلام می‌کنند و در این مقاله قصد داریم، به یکی از این دسته برنامه‌ها بپردازیم که در سالیان اخیر در استان جزیره‌ پرنس ادوارد اجرا شده است. در ادامه با تراست همراه باشید.

درباره مهاجرت به جزیره پرنس ادوارد کانادا و زندگی در پرنس ادوارد آیلند بیشتر بخوانید.

برنامه مهاجرتی جذب کارآفرینان و سرمایه‌گذاران استان جزیره پرنس ادوارد کانادا که تحت عنوان “Work Permit Stream” نام‌گذاری شده است، یکی از زیر شاخه‌های برنامه‌های مهاجرتی این استان است که به منظور جذب صاحبان مشاغل و کارآفرینان تدوین شده است. این برنامه برای افرادی است که بتوانند در استان پرنس ادوارد کانادا کسب و کاری را راه‌اندازی و یا امتیازش را خریداری کنند و سبب رشد و بهره‌وری بیشتر آن شوند.

روال کلی این برنامه مهاجرتی در قدم اول با ثبت اطلاعات اولیه در سیستم غربال گری اولیه Expression of Interest (EOI) شروع می‌شود و شرایط متقاضیان در سیستم امتیازگذاری انحصاری استان جزیره پرنس ادوارد ممیزی می‌شود. سپس افرادی که حد نصاب اولیه امتیاز را دریافت کنند در لیست رقابت انتخابی قرار خواهند گرفت. در صورت انتخاب، متقاضی برای مصاحبه‌ی حضوری دعوت و در صورت قبول در مصاحبه، به متقاضی ویزای کار موقت 2 ساله برای اجرای طرح اقتصادی‌اش داده می‌شود. متقاضی موظف خواهد بود که برنامه ره‌اندازی کسب و کار خود را در دوره دوساله به مرحله بهره‌برداری برساند و به دست آوردهای مشخص تعریف شده‌ای دست پیدا کند. در این صورت صلاحیت کارآفرین در اداره مهاجرت استان جزیره پرنس ادوارد تایید و به عنوان کاندیدای اقامت دائم برنامه‌های استان یا به اصطلاح Provincial Nominee به سازمان مهاجرت کانادا IRCC معرفی می‌شود. در نهایت کارآفرین می‌توانند ویزای اقامت دائم کانادا برای خود و اعضای خانواده را دریافت کند.

برای اطلاع از ویزای افراد خود اشتغال کانادا روی لینک کلیک کنید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی در جزیره پرنس ادوارد کانادا

پیش نیازهای کلی مسیر مهاجرتی سرمایه گذاری و کارآفرینی جزیره پرنس ادوارد

پیش نیازهای مربوط به متقاضیان کارآفرینی در جزیره پرنس ادوارد

برای واجد شرایط بودن در مسیر مهاجرتی کارآفرینی پرنس ادوارد کانادا متقاضی باید:

 • حداقل 600.000 دلار کانادا سرمایه و دارایی شخصی داشته باشد و بتواند اسناد مالکیت آن‌ها را به صورت رسمی ارائه دهد.
 • حداقل مدرک دیپلم پایان تحصیلات دبیرستانی را داشته باشد.
 • سوابق کاری مرتبط با کار پیشنهادی و همچنین سابقه مدیریتی، ریاست و یا مالکیت کسب و کاری مشابه را داشته باشد.
 • در زمان ثبت‌نام باید سن متقاضی بین 21 تا 59 باشد.
 • حداقل سطح مهارت زبان خارجه مبتدی معادل نمره CLB4 را داشته باشد.
 • قصد کار و سکونت دائم در استان جزیره پرنس ادوارد کانادا را داشته باشد.
 • برای کسب و کار پیشنهادی برنامه مدیریت مستقیم و از نزدیک داشته باشد.

برای اطلاع از تحصیل در پرنس ادوارد آیلند روی لینک کلیک کنید.

پیش نیازهای مربوط به کسب و کار پیشنهادی در جزیره پرنس ادوارد

طرح پیشنهادی کسب و کار برای این مسیر مهاجرتی مهمترین معیار در بررسی پرونده‌ متقاضیان است. در واقع باید گفت، از متقاضیان در این مسیر مهاجرتی انتظار می‌رود تا با راه‌اندازی کسب و کاری انتفاعی، فعال و سودآور بتواند در رونق اقتصادی ایالت نقش مثبتی ایفا کنند. برای ایجاد چنین کسب و کاری، میزان مشخصی از سرمایه شخصی متقاضی باید برای این کار هزینه شود و این سرمایه‌گذاری، باید برای راه‌اندازی و فعالیت کسب و کار باشد و نه به صورت سرمایه‌گذاری غیرفعال از قبیل خرید املاک مازاد که تاثیری در فعالیت کسب و کار هم ندارندن. همچنین این امکان برای متقاضیان وجود دارد که امتیاز کسب و کاری موجود در این استان را خریداری و فعالیت اقتصادی خود را با بسط و گسترش واحد صنفی در کانادا شروع کنند. در این خرید و طرح خرید امتیاز کسب و کار مورد نظر باید مورد تائید اداره مهاجرتی استان پرنس ادوارد قرار گیرد.

درباره ویزای سرمایه گذاری در کانادا بیشتر بخوانید.

پیش نیازهای مربوط به کسب و کار پیشنهادی در جزیره پرنس ادوارد

حداقل پیش نیازهای کسب و کار پیشنهادی در جزیره پرنس ادوارد

کسب و کاری که برای این مسیر مهاجرتی پیشنهاد می‌دهید باید شرایط زیر را داشته باشد تا مورد تایید هیئت بررسی پرونده قرار گیرد.

 • باید به صورت انتفاعی، به منظور بازگشت سرمایه و تولید ثروت براساس تعاریف مصوبه‌های Companies Act of PEI و Canada Business Corporations Act باشد.
 • سود حاصله باید از طریق یکی از راه‌های بازرگانی، تولید یا فروش خدمات باشد.
 • متعهد به الزامات و قوانین ایالتی باشد.
 • حداقل 12 ماه پیش از شروع به کار ثبت شده باشد.
 • مقر اصلی آن در استان باقی بماند.
 • برای فعالیت دائمی در این استان احداث شود نه به عنوان کسب و کاری موقتی.
 • تمامی امور مالیاتی کسب و کار به موقع انجام شود.
 • ظرفیت مناسبی برای تولید ثروت و درآمد پایدار داشته باشد.
 • تا 5 سال گزارش سالیانه پیشرفت در کسب و کار را به اداره مهاجرت استان پرنس ادوارد ارائه دهد.
 • پتانسیل اقتصادی مناسبی برای سودآوری در این استان داشته باشد.
 • تمامی مفاد و شرایط قرارداد حسن انجام کار (Performance Agreement) را انجام دهد.

کسب و کارهای غیر قابل قبول برای برنامه مهاجرتی کار آفرینی پرنس ادوارد

مشاغل با مصادیق و تعاریف زیر مورد قبول این مسیر مهاجرتی نخواهند بود:

 • کسب و کاری که در شراکت با افرادی باشد که 4 سال پیش از پیشنهاد طرح، از همین مسیر مهاجرتی به استان پرنس ادوارد آمده باشند.
 • متل‌های کوچک، مزارع تفریحی و مشاغل خانگی
 • هتل‌ها به جز در ابعاد متوسط و بزرگ.
 • مشاغل مربوط به بنگاه‌های مالی کوچک، مقارضه، چک نقد کردن، ارائه سرمایه همراه با بهره.
 • خرید و فروش کالاهای دست دوم مگر آنکه ارزش افزوده‌ای در تعمیر آن وجود داشته باشد.
 • ساخت و ساز خانه‌ و نوسازی ساختمان‌ باید شرایط زیر را داشته باشند:
  • حداقل سه نیروی کاری تمام‌وقت را به مدت 6 ماه در سال به کار گیرد.
  • محل ساخت و ساز باید به صورت خریداری شده یا اجاره‌ای و غیر از محل اسکان متقاضی باشد.
  • تحصیلات مرتبط با حداقل 5 سال سابقه کار.
 • بنگاه‌های معاملات مسکن و املاک به جز مواردی که سود قابل ملاحظه‌ای برای استان داشته باشد.
 • شرکت‌های دلالی بیمه و مشاغل
 • راه‌اندازی نمایندگی‌ها بجزمواردی که با اداره مهاجرت استانی هماهنگ شده باشد.
 • استارت آپ‌هایی که متقاضی سهامدار کل آن نباشد، بجر مواردی که سودآوری مناسبی برای استان وجود داشته باشد.
 • کسب و کاری که فقط برای انجام پروسه مهاجرت راه‌اندازی شود.
 • کسب و کارهای فوق حرفه‌ای.
 • خدمات مالی
 • خدمات مشاوره‌ای
 • هر شغل یا کسب و کاری که با قوانین و مقررات محل و فدرال در تضاد باشد.
کسب و کارهای غیر قابل قبول برای برنامه مهاجرتی کار آفرینی پرنس ادوارد

درباره ویزای استارت آپ کانادا بیشتر بخوانید.

­­مراحل مهاجرت از مسیر سرمایه گذاری و کارآفرینی در جزیره پرنس ادوارد کانادا

مرحله 1- ابتدا پیش از ارسال پرونده، شرایط خود و کسب و کار پیشنهادی را با موارد فوق تطبیق داده و از وجود شرایط خود اطمینان حاصل کنید.

مرحله 2- پروفایلی در سامانه Expression of Interest ایجاد کنید. مدت بارگذاری مدارک و اطلاعات مورد نیاز 6 ماه است. به این نکته دقت کنید که سیستم EOI صرفا برای غربال‌گری متقاضیان است و به معنای دریافت هیچ اجازه‌نامه یا ویزایی نیست.

مرحله 3- اگر در مرحله EOI انتخاب شوید برای ثبت‌نام اصلی دعوت خواهید شد. در این صورت، از شما خواسته می‌شود همه‌ی مدارک و مستندات لازم را به صورت پستی ظرف مدت 2 ماه برای اداره مهاجرتی استان پرنس ادوارد ارسال کنید.

مرحله 4- در حین ثبت‌نام، باید اسناد و فرم‌های متعددی را جمع‌آوری و تکمیل کنید. ممکن است در حین بررسی مدارک، از شما خواسته شود مدارک بیشتر و اظهارنامه‌های جدیدتری را برای اداره مهاجرت استان ارسال کنید. لذا ممکن است ارسال مدارک در چند مرحله انجام شود.

مرحله 5- هزینه‌های بررسی پرونده را پرداخت کنید و فیش‌های پرداختی را در پرونده ضمیمه کنید. پس از آن، بررسی و ممیزی پرونده شروع خواهد شد. اگر پس از بررسی، با پرونده موافقت شد، به مصاحبه حضوری دعوت خواهید شد و موافقت نهایی در جلسه مصاحبه اعلام خواهد شد.

مرحله 6- در مصاحبه حضوری شرکت کنید. در مصاحبه حضوری  از شما خواسته می‌شود تا توضیحاتی کامل در مورد طرح اقتصادی و برنامه اجرایی خود و همه‌ی اطلاعاتی ارائه شده در مراحل قبل ارائه دهید. لازم است برای مصاحبه حضوری، تمامی مدارک موجود و همچنین طرح جامع اقتصادی خود را همراه داشته باشید.

مرحله 7- با اداره مهاجرتی استان پرنس ادوارد قرارداد حسن انجام کار امضا کنید. پس از مصاحبه حضوری، جواب مثبت کمیته همراه با قرارداد حسن انجام کار (Performance Agreement)  همراه خواهد بود، این قرارداد برای متعهد کردن متقاضی به انجام طرح کاری پیشنهادی تنظیم شده است و فقط با اجرای آن است که متقاضی می‌تواند برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کند.

مرحله8 پس از امضای قرارداد حسن انجام کار، معرفی‌نامه‌ی دریافت اجازه موقت کاری را از سازمان مهاجرت کانادا دریافت می‌کنید.

مرحله 9- اگر با درخواست اقامت موقت کاری شما در سازمان مهاجرت کانادا موافقت شد، باید ظرف 30 روز خود را به دفتر مهاجرت استان جزیره پرنس ادوارد معرفی کنید.

مرحله 10- در معرفی خود به اداره مهاجرت استان پرنس ادوارد، تمامی اطلاعات مربوط به اسکان خود را در اختیار افسر ناظر قرار دهید. در این دو سال، مرتباً از طرح کاری شما بازدید می‌شود و روند پیشرفتتان رصد خواهد شد. عملکرد شما در این دو سال به مثبت بودن قرارداد حسن انجام کار بستگی دارد و در صورت مثبت بودن، ویزای اقامت دائم کانادا برایتان صادر خواهد شد.

برای اطلاع از مهاجرت به کانادا از طریق تخصص کاری در استان های کانادا روی لینک کلیک کنید.

­­مراحل مهاجرت از مسیر سرمایه گذاری و کارآفرینی در جزیره پرنس ادوارد کانادا

قرارداد حسن انجام کار و انتخاب به عنوان نامزد مهاجرت به استان پرنس ادوارد

قرارداد حسن انجام کار یا Performance Agreement یکی از بخش‌های مهم و تعیین‌کننده‌ی شرایط مسیر مهاجرتی کارآفرینی به استان پرنس ادوارد را دارد. این قرارداد در جلسه مصاحبه‌ی پایانی با متقاضی و طبق مذاکره طرفین تنظیم و امضا می‌شود. این قرارداد متقاضی را ملزم به انجام تعهدات اجرایی در راه‌اندازی کسب و کار و سرمایه‌گذاری در شرایط مشخص می‌کند. این قرارداد برگ ضمانتی است که دریافت اقامت دائم متقاضی را پس از 2 سال اقامت موقت کاری و مشروط به انجام همه‌ی تعهدات کاری را ممکن ‌می‌کند. از جمله تعهدات عمومی این قرارداد به شرح زیر هستند. دقت کنید که قرارداد حسن انجام کار برای هر یک از متقاضیان و بسته به شرایط و طرح اقتصادی پیشنهادی تفاوت متقاوت است:

 • در مدت اقامت کاری موقت، متقاضی باید 75% از زمان خود را معادل 274 روز در محدوده سکونت و کار خود حضور داشته باشد. فرزندان متقاضی می‌توانند برای تحصیل از محدوده سکونت خارج شوند.
 • سرمایه‌گذاری بیش از 150.000 دلار کانادا در 12 ماه اولیه ورود به استان انجام پذیرد.
 • حداقل 12 ماه از کسب و کار باید در مرحله‌ی بهره‌برداری فعال باشد. یعنی طی 8 ماه اولیه ورود، کسب و کار احداث و 12 ماه پس از آن، فعالیت اقتصادی و بهره‌وری واحد صنفی شروع شده باشد.
 • متقاضی مدیریت مستقیم و روزانه در اجرا و عملکرد کسب و کار داشته باشد.
 • اظهارنامه‌ی مالی کسب و کار نشان‌دهنده حداقل 75000 دلار هزینه بر مخارج کسب و کار باشد.
 • سایر شرایط و مفاد قرارداد اجرا گردد.

برای اطلاع از مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کانادایی روی لینک کلیک کنید.

شرایط طرح جامع اقتصادی جزیره پرنس ادوارد

طرح جامع اقتصادی باید پس از قبول در مرحله EOI به دفتر اداره مهاجرتی استان جزیره پرنس ادوارد کانادا به صورت پستی ارسال شود. باید تسلط کامل بر تمامی موارد این طرح داشته باشید و در جلسه مصاحبه آماده دفاع و توضیح در مورد جزئیات باشید. طرح جامع اقتصادی باید شامل موارد زیر باشد:

 • کلیاتی درباره شرکت یا کسب و کار.
 • محصولات یا خدمات ارائه دهنده، مطالعات در مورد صنعت مربوطه و رقابت‌هایی پیرامونی آن.
 • برنامه بازاریابی محصولات یا خدمات.
 • توضیحات در مورد تیم مدیریتی و نیروی کاری.
 • توضیح در مورد نقش متقاضی در مرحله راه‌اندازی و بهره‌برداری کسب و کار.
 • چگونگی ارتباط تجربیات شما با کسب و کار.
 • چگونگی تاثیر اقتصادی کسب و کار بر اقتصاد محلی و استان.
 • در صورتی که خرید امتیاز کسب و کاری موجود در نظر باشد، ارائه اظهارنامه‌های مالی سال‌های گذشته  کسب و کار.
 • ارائه گزارش حسابرسی از حسابدار مورد تایید اداره مهاجرتی استان در صورتی که خرید بیزینس در طرح اقتصادی باشد.
شرایط طرح جامع اقتصادی جزیره پرنس ادوارد

سیستم امتیازدهی پرونده ها در مرحله اعلام تمایل به سرمایه گذاری در جزیره برنس ادوارد

شش معیار کلی سن، دانش زبان خارجی، تحصیلات، میزان تجربه کاری، مقبولیت اجتماعی و انطباق‌پذیری اساس بررسی شرایط متقاضیان را تشکیل می‌دهد. در کل 200 امتیاز از تمامی این معیارها قابل کسب است که در صورت داشتن دانش زبان خارجی در هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی، 10 امتیاز اضافه برای متقاضی منظور محاسبه می‌شود.

امتیازدهی در مرحله EOI به شرح زیر است:

معیار امتیازدهیامتیاز قابل دریافت
سن متقاضی20 امتیاز
دانش زبان خارجی40 امتیاز
تحصیلات20 امتیاز
تجربه مالکیت یا مدیریت ارشد یک کسب و کار50 امتیاز
مقبولیت اجتماعی35 امتیاز
انطباق‌پذیری35 امتیاز
حداکثر امتیاز قابل دریافت200 امتیاز

سن متقاضی

سن متقاضیامتیاز
21-247
25-4420
45-4915
50-547
بالاتر از 54 سال0 امتیاز
حداکثر امتیاز قابل دریافت20

دانش زبان خارجی

امتیازی که به معیار دانش زبان خارجی داده می‌شود طبق جدول زیر است. نمره معادل CLB نحوه معادل‌سازی نمرات آزمون‌های زبان خارجیء ست که مورد قبول کشور کاناداست و می‌توانید این آزمون‌ها و نحوه معادل‌سازی آن‌ها را در این صفحه از سایت رسمی سازمان مهاجرت کانادا مطالعه کنید.

مهارت در زبان خارجی انگلیسی یا فرانسویامتیاز
CLB1040
CLB 940
CLB 835
CLB 730
CLB 620
CLB 510
CLB 4 یا ارائه مدرک تحصیل دبیرستانی به زبان خارجی0

تحصیلات متقاضی

سطح تحصیلات متقاضیامتیاز
دارای مدرک دکتری یا کارشناسی ارشد20
دارای مدرک کارشناسی دانشگاهی با بیش از 3 سال تحصیل17
دارای مدرک اتمام دوره تحصیلی حداقل 2 ساله پس از دیپلم دبیرستانی12
مدرک دیپلم دبیرستانی0

تجربه مالکیت یا مدیریت ارشد یک کسب و کار

تجربه مالکیت یک کسب و کارسابقه تجربه کاریامتیاز
مالکیت بیش از 50% از کسب و کار و مداخله مستقیم در مدیریت و تصمیم‌گیری‌های روزانه کسب و کار5 سال در 7 سال اخیر50
مالکیت بیش از 50% از کسب و کار و مداخله مستقیم در مدیریت و تصمیم‌گیری‌های روزانه کسب و کار3 سال در 5 سال اخیر40
مالکیت 20 تا 50% از سهام کسب و کار و مداخله مستقیم در مدیریت و تصمیم‌گیری‌های روزانه کسب و کار5 سال در 7 سال اخیر35
مالکیت 20 تا 50% از سهام کسب و کار و مداخله مستقیم در مدیریت و تصمیم‌گیری‌های روزانه کسب و کار5 سال در 7 سال اخیر25
تجربه مدیریت ارشد یک کسب و کار  سابقه تجربه کاریامتیاز
مالکیت سهم کمتر از 20% کسب و کار و شراکت در تصمیم گیری‌های مهم و امور مدیریتی شرکت با حداقل 3 نیرو کاری5 سال در 7 سال اخیر30
مالکیت سهم کمتر از 20% کسب و کار و شراکت در تصمیم گیری‌های مهم و امور مدیریتی شرکت با حداقل 3 نیرو کاری3 سال در 5 سال اخیر20
حداکثر امتیاز قابل دریافت50
سیستم امتیازدهی پرونده ها در مرحله اعلام تمایل به سرمایه گذاری در جزیره برنس ادوارد

مقبولیت اجتماعی

این معیار حداکثر 35 امتیاز تشویقی برای متقاضی خواهد داشت. برای کسب این امتیاز، متقاضی باید از افراد ساکن در محدوده محل احداث کسب و کار استشهاد محلی حاوی مقبولیت اجتماعی جمع کند. این استشهاد با توجه به حالات زیر نمره‌ به همراه دارد:

مقبولیت اجتماعیامتیاز
استشهاد محلی کتبی از مناطق روستایی35 امتیاز
استشهاد محلی کتبی از مناطق شهری10 امتیاز

انطباق پذیری

امتیازدهی به این معیار طبق تعاریف زیر داده می‌شود. این معیار نیز افزایش امتیاز دارد و پیش‌نیازی برای متقاضی ندارد.

انطباق‌پذیریامتیاز
فرزند متقاضی حداقل 6 ماه سابقه تحصیل در یکی از موسسات آموزشی استان پرنس ادوارد را داشته است.10
همسر متقاضی تحصیلات دبیرستانی خود را در مدارس استان پرنس ادوارد گذرانده باشد.5
همسر یا فرزند متقاضی دارای مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی CLB6 یا بیشتر است10
همسر متقاضی حداقل 3 سال سابقه کار در 5 سال اخیر داشته است5
متقاضی یا همسر متقاضی اقوام نزدیک شهروند یا دارنده اقامت دائم ساکن جزیره پرنس ادوارد دارند که حداقل 12 ماه در این استان سکونت داشته‌اند.10
کسب و کار پیشنهادی متقاضی در حوزه کشاورزی باشد و قصد تاسیس مزرعه‌ی تولیدی کشاورزی با تجربه کاری متناسب داشته باشد.10
حداکثر امتیاز قابل دریافت از معیار انطباق‌پذیری35 امتیاز

تیم تراست برای رفاه حال متقاضیان، شرایط افراد برای مهاجرت را به‌رایگان بررسی می‌کند. همین حالا می‌توانید با متخصصان ما در تراست تماس بگیرید یا از طریق فرم ارزیابی رایگان اقدام کنید.