ددلاین دانشگاه های کانادا

زمان مناسب برای اپلای تحصیلی کانادا

وجود دانشگاه‌های معتبر در کانادا و شرایط خوب آموزشی در این کشور، بسیاری از دانشجویان خارجی را برای تحصیل در کانادا تشویق می‌کند. اما مهم‌ترین سوالی که متقاضیان تحصیل در کانادا با آن مواجه می‌شوند این است که چه زمانی برای اپلای دانشگاه‌های کانادا باید اقدام کنند. دلیل اهمیت کسب اطلاع در مورد زمان مناسب برای اپلای این است که اگر دیر اقدام کنید ممکن است یک ترم، شروع تحصیل شما در دانشگاه کانادا به تاخیر بیفتند. همچنین شما باید برنامه اپلای خود را طوری تنظیم کنید که پس از دریافت پذیرش از دانشگاه کانادا، فرصت کافی برای درخواست صدور ویزای تحصیلی کانادا را داشته باشید. در این مقاله زمان مناسب برای اپلای برای شما توضیح داده خواهد شد. لطفأ با تیم تراست همراه باشید.

تاریخ شروع ترم تحصیلی در دانشگاه‌ های کانادا

تاریخ شروع ترم تحصیلی در دانشگاه‌ های کانادا

ترم تحصیلی دانشگاه‌های کانادا در پاییز، از اول سپتامبر آغاز می‌شود و تا پایان دسامبر ادامه پیدا می‌کند. سپس دانشگاه‌ها برای تعطیلات کریسمس به مدت دو هفته تعطیل می‌شوند. بعد از تعطیلات، ترم جدید از ماه ژانویه شروع می‌شود و در ماه سپتامبر به پایان می‌رسد. در این ترم تحصیلی، دانشگاه‌ها به مدت یک هفته برای لذت بردن دانشجویان از فصل بهار و طبیعت زیبای کانادا، تعطیل می‌شوند.

شروع اپلای برای دانشگاه‌ های کانادا

با توجه به تاریخ شروع هر ترم تحصیلی در کانادا و مدت زمانی که بررسی رزومه از سوی استاد در دانشگاه کانادا به طول می‌انجامد بهتر است 6 ماه تا 9  ماه قبل از شروع ترم تحصیلی، برای اساتید مورد نظر در دانشگاه‌های کانادا ایمیل ارسال کنید. با توجه به تعداد زیاد متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا، اساتید باید وقتی را برای بررسی رزومه هر یک از دانشجویان صرف نمایند. همین موضوع می‌تواند در صورتی که شما برای ارسال درخواست خود دیر اقدام کنید، تاخیر در شروع به تحصیل را به همراه داشته باشد. بعد از این که استاد، شما را به عنوان دانشجوی خود پذیرفت، ایمیلی از سوی دانشگاه دریافت می‌کنید. در این مرحله شما باید برای صدور ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید. قبلأ برای صدور ویزا، 4 هفته زمان لازم بود اما در حال حاضر با توجه به شیوع بیماری کووید 19، مراحل قانونی صدور ویزا نیز ممکن است کمی طولانی‌تر بشود. بنابراین شما باید به موقع برای اپلای اقدام کنید.

پادکست بشنوید!

پادکست تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: تحصیل در کانادا

نکاتی درباره‌ی زمان مناسب برای اپلای دانشگاه ‌های کانادا

نکاتی درباره‌ی زمان مناسب برای اپلای دانشگاه ‌های کانادا

  1. باید زمانی را برای ترجمه مدارک خود به زبان انگلیسی در نظر بگیرید.
  2. اگر مقاله‌ای را برای مجله‌ای ارسال کرده‌اید که هنوز ایمیل پذیرش آن برایتان ارسال نشده است. باید زمان اپلای را طوری در نظر بگیرید که اکسپت مقاله را دریافت کرده باشید. زیرا به ارسال مقاله در زمان دیگر، امتیازی تعلق نخواهد گرفت.
  3. بهتر است در زمان اپلای برای دانشگاه‌های کانادا، نمره آزمون زبانی را که در آن شرکت کرده‌اید در فرم مربوطه ثبت کنید. به این دلیل که در زمان بررسی مدارک، امتیاز نمره زبان نیز از سوی دانشگاه لحاظ می‌شود و ارائه آن در تاریخی بعد از زمان اپلای، برای شما امتیازی نخواهد داشت و تنها کمکی که می‌کند این است که در صورت دریافت پذیرش از دانشگاه، مجاز به ثبت‌نام و شروع به تحصیل خواهید شد.
  4. سعی کنید زمانی برای اپلای دانشگاه‌های کانادا اقدام کنید که مدارکتان کامل باشند. چون در این زمان باید مدارک خود را در سایت دانشگاه بارگذاری کنید.
  5. اگر از متقاضیان تحصیل در دانشگاه خواسته شود که مدارک خود را از طریق پست برای دانشگاه ارسال کنند باید در زمان مناسب برای انجام آن اقدام شود؛ طوری که مدارک تا قبل از اتمام ددلاین به دانشگاه ارسال شده باشد. البته دانشگاه‌ها، مدارک را تا 1 ماه پس از ددلاین نیز دریافت می‌کنند اما توصیه ما این است که در این زمینه ریسک نکنید.
  6. تاریخی که هر دانشگاه به عنوان ددلاین برای اپلای یا ارسال مدارک در نظر می‌گیرد تا پایان همان روز محاسبه می‌شود. مثلأ اگر ددلاین دانشگاهی، 15 ژانویه باشد این ددلاین در ساعت 24 روز 15

ژانویه به وقت محلی ایالتی که دانشگاه در آن قرار گرفته است به پایان می‌رسد.

بهترین زمان برای اپلای مقطع کارشناسی کانادا

بهترین زمان برای اپلای مقطع کارشناسی کانادا

معمولأ در دانشگاه‌های کانادا دانشجویان دوره کارشناسی نیز، ترم تحصیلی خود را هم‌زمان با دانشجویان در سایر دوره‌ها آغاز می‌کنند بنابراین برای اپلای در دوره کارشناسی نیز اگر قصد شروع به تحصیل در ترم ژانویه را داشته باشید باید از آگوست تا سپتامبر اپلای کنید و اگر قصد شروع به تحصیل در ترم می را دارید باید از ژانویه تا فوریه درخواست خود را برای دانشگاه بفرستید.

بهترین زمان برای اپلای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری کانادا

اپلای برای دوره کارشناسی ارشد و دکتری نیز تفاوت چندانی با سایر دوره‌ها ندارد و برای شروع به تحصیل در دوره کارشناسی ارشد و دکتری اگر قصد شروع به تحصیل در ترم ژانویه را داشته باشید باید از آگوست تا سپتامبر اپلای کنید و اگر قصد شروع به تحصیل در ترم می را دارید باید از ژانویه تا فوریه درخواست خود را برای دانشگاه بفرستید.

بهترین زمان برای اپلای مدارس کانادا

بهترین زمان برای اپلای مدارس کانادا

تعیین زمانی دقیق برای اپلای مدارس کانادا کار سختی است زیرا در مواردی مشاهده شده است که بهترین درخواست‌هایی هم که در زمان مناسب ارسال شده‌اند برای انجام اصلاحات، با ریجکت مواجه شده‌اند. اما به طور تقریبی بهترین زمان برای اپلای مدارس کانادا، 6 ماه قبل از شروع سال تحصیلی است. به طور کلی هرچه زودتر برای اپلای مدارس کانادا اقدام کنید بهتر است. اپلای زود‌هنگام این فرصت را در اختیارتان قرار می‌دهد تا در زمان تنظیم آن دقت کافی داشته باشید و هیچ نکته‌ای را از قلم نیندازید. معمولأ در مدارس کانادا پس از دریافت درخواست از سوی مدیریت مدرسه و تایید اولیه اپلای، زمانی هم برای انجام مصاحبه حضوری تعیین می‌شود. اپلای به موقع این موقعیت را ایجاد می‌کند تا بتوانید برای مصاحبه حضوری آمادگی پیدا کنید.

بهترین زمان برای اپلای کالج‌ های کانادا

زمان مناسب برای اپلای کالج‌های کانادا با زمان اپلای برای ورود به دانشگاه‌ها تفاوت چندانی ندارد. متقاضیانی که قصد ورود به کالج کانادا در ترم ژانویه را دارند از آگوست تا سپتامبر می‌توانند درخواست خود را ارسال کنند و متقاضیانی هم که برای ترم می خود را آماده می‌کنند باید درخواست خود را ژانویه تا فوریه برای دانشگاه بفرستند.

بهتر است برای اپلای و دریافت پذیرش در هر ترم تحصیلی از دانشگاه‌های کانادا، از یک سال قبل از شروع ترم، اقدام کنید تا بتوانید با فرصت کافی مدارک خود را برای اپلای آماده کنید. به نظر شما زمان مناسب برای اپلای در تمام مقاطع تحصیلی کانادا چه زمانی است؟

گر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید، تراست بهترین انتخاب شماست. مشاوران و وکلای ما در تراست با سال‌ها تجربه در زمینۀ مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهد بود.

تجربیات دیگران را بشنوید!

نمونه های موفق/ ورق بزنید

مهاجرت تحصیلی به کانادا با موسسه تراست

دریافت وقت مشاوره اولیه

در این مرحله کافی است تا با یک تماس تلفنی و یا پر کردن فرم ارزیابی در سایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید

تنظیم قرارداد

بعد از تشریح کامل شرایط و خواسته های شما، راهنمایی های لازم از طرف کارشناس به شما داده خواهد شد و با عقد قرارداد، فرآیند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا آغاز می شود

دریافت مدارک اولیه

در این مرحله کافی است مدارک خواسته شده را به کارشناس مجموعه تحویل دهید. در حالی که با خیالی آسوده به سایر کارهای خود می رسید، مطمئن هستید که کارشناسان تراست پیوسته در حال پیگیری کارهای شما هستند

معرفی فهرست دانشگاه ها

در این مرحله با توجه به شرایط شما فهرستی از دوره های موجود در رشته مورد علاقه تان در اختیار شما قرار می گیرد

اپلای دانشگاه کانادا و ارسال مدارک

در این مرحله، فرم های مورد نیاز دانشگاه مورد نظر شما تکمیل، و به همراه مدارک برای دانشگاه ارسال خواهند شد.

پرداخت شهریه و سایر هزینه ها

پس از اخذ پذیرش تحصیلی، شهریه دانشگاه پرداخت می شود. نکته جالب توجه این است که کارشناسان با تجربه تراست می توانند با توجه به شرایط شما، بیشترین مقدار ممکن از بورسیه تحصیلی را برای شما دریافت کنند. بنابراین ممکن است نیاز به پرداخت شهریه در ترم های بعدی را نداشته باشید.

دریافت نامه پذیرش

در این مرحله نامه پذیرش از دانشگاه در دستان شماست. به شما تبریک می گوییم! آماده تحصیل در کانادا شوید.

دریافت ویزای تحصیلی

در نهایت، با توجه به دریافت نامه پذیرش از دانشگاه، برای صدور ویزای تحصیلی کانادا اقدامات لازم برای شما انجام می شود

سوالات متداول

آیا در صورت عدم موفقیت برای اپلای ترم پاییز باید در سال آینده اقدام کنم؟

خیر. شما می‌توانید شانس خود را برای ترم بعدی یعنی ترم زمستان، امتحان کنید.

اپلای برای ترم پاییز زمان مناسب‌تری است یا برای ترم زمستان؟

بیشتر دانشجویان خارجی برای تحصیل در ترم پاییز اقدام می‌کنند. در نتیجه رقابت در بین دانشجویان خارجی در این ترم تحصیلی بیشتر است. با توجه به کم‌تر بودن تعداد متقاضیان برای ورود به دانشگاه‌های کانادا در فصل زمستان، بهتر است برای اپلای در این ترم، خود را آماده کنید. شانس پذیرش همراه با فاند تحصیلی در این ترم بیشتر است.

بعد از ارسال اپلای برای دانشگاه کانادا، چه مدت زمان طول می‌کشد تا نتیجه را ارسال کنند؟

زمان مشخصی را نمی‌توان بیان کرد زیرا مدت زمان لازم برای بررسی رزومه شما بستگی به تعداد متقاضیانی دارد که برای استاد مربوطه اپلای ارسال کرده‌اند. اما معمولأ در ترم زمستان با سرعت بیشتری به درخواست‌ها رسیدگی می‌شود.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات