مهاجرت به واترلو

مهاجرت به واترلو

شهر واترلو (Waterloo) در کانادا نامی آشنا به ویژه برای دانشجویان است، که عموما نام این شهر با مهاجرت به واترلو از طریق اپلای دانشگاه واترلو و دریافت ویزای تحصیلی کانادا برای ادامه تحصیل گره خورده است. در حقیقت، واترلو نام شهری در استان آنتاریو کانادا است. این شهر در فاصله ای در حدود 94 کیلومتری از جنوب غربی شهر تورنتو واقع شده است. بر طبق سرشماری انجام شده در سال 2016 میلادی، جمعیت شهر واترلو در حدود 105 هزار نفر گزارش شده است.

در حقیقت، شهر واترلو یکی از 3 شهر اصلی در منطقه ای به همین نام است. منطقه واترلو دارای سه شهر با نام های واترلو، کمبریج (Cambridge) و کیتشنر (Kitchener) است. این منطقه در سال 2015 جمعیتی به اندازه 575 هزار نفر داشته است. منطقه واترلو چهارمین کلان شهر پر جمعیت در استان انتاریو و دهمین منطقه پر جمعیت در کشور کانادا است.

برای دسترسی به اطلاعات درباره جمعیت در کشور کانادا، می توانید به محتوای جمعیت کانادا مراجعه کنید.

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو

شهر واترلو همواره پذیرای مهاجران از سرتاسر جهان بوده است. به شکلی که مهاجران در شهر واترلو نقش کلیدی در افزایش جمعیت، رشد اقتصادی و تنوع بخشیدن به جامعه چند فرهنگی آن ایفا می کنند. به شکلی که در حدود 23 درصد از جمعیت منطقه واترلو را مهاجران تشکیل می دهند. تنها در بین سال های 2011 الی 2016 میلادی، بیش از 14 هزار نفر از افرادی که به کانادا مهاجرت کرده اند در این منطقه ساکن شده اند. مهاجرت به واترلو در مقایسه با دیگر شهرهای استان آنتاریو به اندازه ای است که، منطقه ی واترلو مقام هشتم را از لحاظ تعداد مهاجران دارا است.

هر چند در نگاه اول شهر واترلو ممکن است شهری کوچک و دانشجویی به نظر برسد، اما این شهر از جهاتی نیز دارای اهمیت است. برخی از مهم ترین شرکت های بیمه در کانادا، ساختمان اصلی خود را در این شهر بنا کرده اند و صنایع مختلفی نیز در این شهر مشغول به فعالیت هستند. همچنین، علاوه بر دانشگاه معروف واترلو (University of Waterloo)، دانشگاه ویلفرد لوریه (Wilfrid Laurier University) نیز در این منطقه قرار دارد که از اعتبار بالای آکادمیک برخوردار است.

 خوب است بدانید که شهر واترلو معمولاَ به عنوان یکی از 10 شهر برتر در کانادا برای زندگی انتخاب شده است. همچنین، این شهر مقصدی جذاب برای گذراندن تعطیلات و دارای جاذبه های گردشگری مختلفی است. مانند برخی از شهرهای کانادا، واترلو نیز عموماَ میزبان تعدادی از جشن ها و رویدادهای فرهنگی و هنری است. در این مطلب قصد داریم تا به موضوعات مختلفی مانند هزینه های مهاجرت به این شهر، هزینه زندگی در واترلو و میانگین درآمد در واترلو بپردازیم. به علاوه، ضمن معرفی کامل روش های مهاجرت به واترلو کانادا، برخی از شرایط مهاجرت را نیز بیان کنیم.

راهنمای عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

هزینه مهاجرت به واترلو

مهاجرت اگرچه تجربه ای هیجان انگیز است و همواره جذابیت های خود را برای مهاجران دارد، اما با هزینه هایی نیز همراه است. توصیه می شود تا از ابتدا در مورد انواع هزینه های احتمالی آگاهی های لازم را کسب نمایید، تا با هزینه های پیش بینی نشده مواجه نشوید. اما به طور کلی، مهاجرت به کشور کانادا در مقایسه با برخی از مقصدهای محبوب مهاجرتی در دنیا، برای مهاجران از هزینه های کمتری برخوردار است.

هزینه هایی مانند ارائه درخواست مهاجرت به دولت فدرال، هزینه یادگیری زبان انگلیسی یا فرانسوی (با توجه به این موضوع که یادگیری هر یک از دو زبان و یا هر دو زبان می تواند نقش قابل توجهی در مهاجرت به واترلو و زندگی در کشور کانادا داشته باشد)، هزینه حمل و نقل، بودجه لازم برای برخورداری از حمایت مالی و هزینه اسکان در واترلو از جمله هزینه هایی هستند که ممکن است در هنگام مهاجرت به این شهر کانادایی، مورد توجه قرار گیرند. در ادامه به برخی از انواع هزینه های مربوط به ارائه درخواست مهاجرت به دولت کانادا در تراست می پردازیم.

جهت ارائه درخواست به دولت کانادا برای مهاجرت به واترلو، از طریق یکی از روش های مهاجرتی اعلام شده، نیاز است تا هزینه های مربوط به آن پرداخت شوند. نکته قابل توجه در مورد این نوع هزینه ها، که باید به دولت کانادا پرداخت شوند، این است که فهرست هزینه ها با توجه به شرایط فرد متقاضی و نیز روش های مهاجرتی، ممکن است متفاوت باشد. بنابراین، نمی توان هزینه ثابتی را برای همه انواع روش ها در نظر گرفت.

در این بخش می کوشیم تا به برخی از این هزینه ها اشاره کنیم. در ضمن می توانید برای مشاهده انواع هزینه ها که در سایت رسمی دولت کانادا ذکر شده است، به این لینک مراجعه کنید. به عنوان مثال، اگر قصد داشته باشید تا از روش اسپانسرشیپ خانوادگی برای مهاجرت به واترلو استفاده نمایید، نیاز است تا هزینه های ذکر شده برای این روش را در نظر بگیرید. اگر شخصی که به کانادا از طرف یک حمایت کننده مالی و یا اصطلاحا اسپانسر دعوت می شود، همسر و یا شریک زندگی آن فرد باشد، در این صورت هزینه درخواست برای اسپانسرشیپ خانوادگی، به همراه در نظرگیری حق اقامت دائم برابر با 1050 دلار کانادا است. همچنین، هزینه ارائه درخواست مهاجرت از روش اسپانسرشیپ برای هر کودک نیز برابر با 150 دلار کانادا عنوان شده است.

اما چنانچه قصد داشته باشید تا برای مهاجرت به واترلو کانادا، از روش برنامه اکسپرس اینتری کانادا استفاده کنید، هزینه های ارائه درخواست مهاجرت نیز متفاوت خواهند بود. به گونه ای که هزینه ارائه درخواست برای فرد متقاضی از این طریق معادل 1325 دلار کانادا، هزینه درخواست برای شریک زندگی و همسر برابر با 1325 دلار کانادا و هزینه درخواست مهاجرت از طریق برنامه اکسپرس اینتری کانادا برای هر کودک همراه نیز، معادل 225 دلار کانادا اعلام شده است.

همانطور که مشاهده می شود، در مورد دو روش مهاجرتی که به عنوان نمونه به برخی از هزینه های آن در این مطلب اشاره شد، هزینه ها کاملاَ متفاوت از یکدیگر هستند. بنابراین، ذکر این نکته ضروری است که قبل از پرداخت هزینه ها، حتما فهرست هزینه های مربوط به روش مهاجرتی مورد نظر خود را بررسی نمایید.

همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه مهاجرت به کانادا ، آسان­ترین راه مهاجرت به کانادا ، مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ و ویزای اسپانسرشیپ کانادا به لینک مرتبط به هر کدام مراجعه کنید.

روش های مهاجرت به واترلو

با توجه به اینکه کانادا را می توان از جمله کشورهای مهاجرپذیری دانست که یکی از متنوع ترین و کامل ترین شیوه های مهاجرتی را برای مهاجران در نظر گرفته است، بهتر است، قبل از هر اقدامی ابتدا با تمامی راه های مهاجرتی آشنا شوید. ذکر این نکته ضروری است که ممکن است روش های مهاجرتی به شهرها و مناطق مختلف کانادا متفاوت از یکدیگر باشند. بنابراین، در ادامه به 3 روش اصلی اشاره شده است که برای مهاجرت به واترلو در کانادا مناسب هستند.   

 • برنامه اکسپرس اینتری فدرال
 • برنامه نامزد مهاجرت انتاریو
 • اسپانسرشیپ خانوادگی

در نظر داشته باشید که هر یک از 3 روش اشاره شده در بالا ممکن است به برنامه های دیگری تقسیم بندی شوند. در نتیجه، گزینه های مهاجرت به واترلو کانادا از تنوع خوبی برخوردار هستند. نکته دیگر این است که، مهاجرت به واترلو می تواند هم از طریق دریافت اقامت دائم و هم از روش دریافت اقامت موقت انجام شود. در تعریفی که از اقامت دائم در واترلو عنوان شده است، شخصی که دارای اقامت دائم باشد، حق اقامت دائم خود را برای همیشه خواهد داشت. این افراد می توانند در واترلو کانادا مشغول به کار شده و زندگی کنند. اما در نظر داشته باشید که هنوز شهروند کانادا محسوب نمی شوند. در این مطلب عموماَ به روش هایی اشاره شده است که منجر به دریافت اقامت دائم کانادا می شوند.

درباره اقامت کانادا بیشتر بخوانید.

مهاجرت به واترلو از طریق تخصص

محبوب ترین روش مهاجرتی برای ورود به شهر واترلو و زندگی در این شهر کانادایی، مهاجرت از طریق برنامه های اقتصادی است. آمارهای مهاجرت در سال 2017 نشان می دهند که اغلب مهاجران از طریق برنامه های اقتصادی توانسته اند به منطقه واترلو مهاجرت کنند. به گونه ای که در این سال، در حدود 40 درصد از افراد دارای اقامت دائم منطقه واترلو کانادا و یا 1300 نفر از مهاجران وارد شده به واترلو، از طریق برنامه های اقتصادی موفق به مهاجرت به واترلو شده اند. هر چند این میزان نسبت به سال 2008 کاهش اندکی را نشان می دهد، اما همچنان این شیوه مهاجرتی بیشترین طرفدار را در بین روش های مهاجرتی به واترلو کانادا، در بین مهاجران از سرتاسر جهان دارا است.

یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت به واترلو شرکت در برنامه اکسپرس اینتری (Express Entry) است. برنامه اکسپرس اینتری فدرال محبوب ترین برنامه مهاجرتی در بین مهاجران است. مهاجرانی که از تخصص و تجربه کاری مفیدی برخوردار باشند، می توانند این روش را به عنوان یکی از بهترین روش های مهاجرتی در نظر بگیرند. شرکت در این برنامه مهاجرتی برای هر شخصی از هر کشوری امکان پذیر است.

برنامه اکسپرس اینتری فدرال از 3 برنامه مجزا تشکیل شده است. هدف از این برنامه های مهاجرتی جذب نیروهای کاری متخصص و ماهر در سریع ترین زمان ممکن برای مهاجرت به واترلو کانادا است. برنامه نیروی کار ماهر فدرال (Federal Skilled Worker)، برنامه اسکیلد تریدز فدرال (Federal Skilled Trades) و کلاس تجربه کانادایی (Canadian Experience Class) از برنامه های موجود در سیستم اکسپرس اینتری کانادا است. این برنامه ها از جمله برنامه های مهاجرت اقتصادی هستند که هر ساله شمار زیادی از افراد خارجی از طریق یکی از این برنامه ها برای مهاجرت به مناطق مختلف کانادا دعوت می شوند. البته افراد دارای تخصص می توانند از طریق یکی از برنامه های مهاجرت استانی نیز برای دریافت اقامت واترلو کانادا، درخواست خود را ارائه دهند.

درباره ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا بخوانید.

مهاجرت به واترلو از طریق برنامه استانی

برنامه استانی از دیگر روش های مهاجرت به واترلو محسوب می شود. اما سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که برنامه استانی برای کدام گروه از متقاضیان مهاجرت مناسب است؟ در حقیقت، افرادی که دارای مهارت، تحصیلات و تجربه کاری هستند، و در صورتی که این ویژگی ها به اقتصاد یکی از استان های کانادا کمک نماید، می توانند برای مهاجرت به آن استان دعوت شوند. در این صورت این افراد از حق زندگی در یکی از استان های کانادا و دریافت اقامت دائم این کشور، برخوردار خواهند شد.

البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که هر یک از استان های کانادا دارای شرایط و برنامه های مهاجرتی مخصوص به خود هستند. به شکلی که ممکن است یک فرد با توجه به شرایط و مهارت هایی که دارا است، برای مهاجرت به یکی از استان ها نسبت به استان های دیگر کانادا مناسب تر به نظر برسد. اما تقریباَ در همه برنامه های استانی می توان گفت که دانشجویان، کار آفرینان و صاحبان کسب و کار و نیروهای کاری ماهر می توانند از طریق این نوع از برنامه ها برای مهاجرت اقدام نمایند.

شهر واترلو یکی از چندین شهر مورد توجه مهاجران در استان انتاریو کانادا است. بنابراین، یکی دیگر از روش هایی که می تواند برای مهاجرت به واترلو مورد استفاده قرار گیرد، شرکت در برنامه استانی است. برنامه نامزد مهاجرت انتاریو (Ontario Immigrant Nominee Program (OINP))، یکی از چندین برنامه استانی است که به مهاجران علاقه مند به مهاجرت به واترلو کانادا این اجازه را می دهد تا از طریق یکی از روش های تعیین شده تحت این برنامه مهاجرتی، به واترلو کانادا مهاجرت کرده، و مشغول به کار در واترلو شوند. در حال حاضر برنامه نامزد مهاجرت انتاریو، از طریق یکی از روش های زیر اقدام به جذب متقاضیان مهاجرت به این استان می نماید:

 • برنامه فارغ التحصیلان مقطع دکتری (PhD Graduate stream)
 • برنامه فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد (Masters Graduate stream)
 • برنامه نیروی کار ماهر فرانسوی زبان (French-Speaking Skilled Worker stream)
 • برنامه اولویت های سرمایه انسانی (Human Capital Priorities stream)
 • برنامه اسکیلد تریدز (Skilled Trades stream)
 • برنامه کار آفرین (Entrepreneur stream)
 • برنامه پیشنهاد شغلی از یک کارفرما (Employer Job Offer)

نکته ای که در مورد برنامه پیشنهاد شغلی از یک کارفرما وجود دارد این است که، این برنامه به سه برنامه مجزای دیگر تقسیم می شود. برنامه مهارت های مورد نیاز (In-Demand Skills stream)، برنامه نیروی کار خارجی (Foreign Worker stream) و برنامه دانشجویان بین المللی (International Student stream)، سه برنامه ای هستند که تحت این برنامه مهاجرتی تعریف شده اند. نکته قابل توجه در مورد هر سه برنامه مهاجرتی ذکر شده برای مهاجرت به واترلو این است که، برای شرکت در هر یک از این برنامه ها، نیاز است تا یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما ارائه شود.

مهاجرت به واترلو از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های مهاجرت به واترلو، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. اما چرا واترلو کانادا برای سرمایه گذاری مناسب است؟ درست است که سرمایه گذاری در واترلو کانادا می تواند منجر به دریافت اقامت دائم این کشور شود، اما خوب است بدانید که سرمایه گذاری در این شهر از دیدگاه اقتصادی نیز، فواید قابل توجهی برای سرمایه گذاران دارد. با توجه به اقتصاد قوی و پویایی که واترلو کانادا دارد، و نیز تنوع بخش های مختلف اقتصادی در این منطقه، یکی از روش های بسیار خوب برای مهاجرت به واترلو، سرمایه گذاری در این شهر است. منابع مختلفی می توانند برای سرمایه گذاری در این شهر، راهنمایی های لازم را برای شما فراهم کنند.

یکی از سایت هایی که اطلاعات بسیار خوبی در زمینه صنایع مختلف و کسب و کارهای واترلو برای سرمایه گذاران ارائه می دهد، سایت Waterloo EDC است که متعلق به سازمانی مستقل بوده و به وسیله ی مقامات منطقه واترلو بنیان گذاری شده است. برای مشاهده اطلاعات مربوط به سرمایه گذاری و صنایع مختلف در واترلو که در این سایت فراهم شده است، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

در حقیقت، بیش از شش صنعت مهم در واترلو وجود دارند که برای سرمایه گذاری در این منطقه از کانادا مناسب هستند. دقت داشته باشید که به طور کلی سرمایه گذاری در کانادا پایین ترین هزینه های در نظر گرفته شده برای ایجاد و راه اندازی یک کسب و کار را، در بین کشورهای صنعتی گروه هفت (G7) دارا است. به شکلی که، نه تنها در مقایسه با مناطق دیگر در منطقه امریکای شمالی، بلکه در مقایسه با برخی دیگر از کشورهای صنعتی (فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن و انگلستان)، سرمایه گذاری در کشور کانادا دارای هزینه های کمتری است. بنابراین با توجه به مطالب ارائه شده، مهاجرت به واترلو کانادا از طریق سرمایه گذاری، گزینه ای مطمئن و منطقی به نظر می رسد. 

مهاجرت به واترلو از طریق اسپانسرشیپ

مهاجرت به واترلو از طریق اسپانسرشیپ

کانادا یکی از مناسب ترین کشورها برای مهاجرت خانوادگی است. اما سوالی که ممکن است مطرح شود این است که چرا تا این اندازه مهاجرت به واترلو کانادا از طریق اسپانسرشیپ خانوادگی برای مهاجران محبوب بوده است؟ چرا باید از طریق اسپانسرشیپ خانوادگی برای مهاجرت به واترلو اقدام کرد؟ این موضوع دلایل بسیار روشنی دارد.

اولین دلیل می تواند این موضوع باشد که، فرصت های شغلی زیاد با درآمدهای بالا و مناسبی در واترلو یافت می شوند. به علاوه، کیفیت ارائه خدمات مربوط به نظام بهداشت و درمان برای شهروندان این کشور و نیز، سطح آموزش و پژوهش به دلیل وجود مراکز آموزشی بسیار معتبری مانند دانشگاه واترلو در واترلو کانادا بسیار بالا است. طبیعی است که فردی که به واترلو مهاجرت کرده است و اکنون اقامت دائم این کشور را دارد، و یا شهروند کشور کانادا است، بخواهد این رفاه و مزیت ها را با عزیزترین افراد خانواده خود نیز به اشتراک بگذارد.  

می توان گفت این شیوه مهاجرتی به اندازه ای محبوب است که در صورت برخورداری از شرایط آن، این گزینه می تواند یکی از گزینه های اصلی برای ارائه درخواست مهاجرت به واترلو باشد. به شکلی که تنها در سال 2017، بیش از 1000 نفر و یا به میزان 33 درصد از کل افرادی که دارای اقامت دائم واترلو بوده اند، از طریق اسپانسرشیپ خانوادگی توانسته اند در این منطقه ساکن شوند.

برای مهاجرت به واترلو انتاریو از طریق اسپانسرشیپ خانوادگی، حداقل شرایط مشخصی در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال، حتماَ باید فردی که اقامت دائم کانادا واترلو را دارد و یا شهروند کانادا است، به عنوان حمایت کننده شما معرفی شود. به علاوه، فرد حمایت کننده و افرادی که تحت حمایت برای مهاجرت قرار می گیرند، نیاز است تا توافق نامه ای را به امضا برسانند. طبق این تعهد نامه، فرد حمایت کننده، ضمانت تأمین هزینه های مالی افراد دعوت شده به واترلو را، بر عهده می گیرد. بنابراین، ممکن است شرطی مبنی بر برخورداری از حداقل درآمد نیز، در این شیوه مهاجرتی در نظر گرفته شود.

این موضوع از این جهت نیز دارای اهمیت است که چنانچه به عنوان مثال، فرد حمایت کننده، سابقه دعوت از بستگان خود را به کانادا داشته باشد، و یکی از این بستگان، برای دریافت کمک مالی به دولت کانادا مراجعه کرده باشد، ممکن است فرد اسپانسر، دیگر نتواند سایر اعضای خانواده خود را از طریق اسپانسرشیپ خانوادگی به واترلو دعوت نماید. همچنین، شرایط دیگری نیز برای اقدام از این طریق وجود دارد که برای مشاهده شرایط کامل اسپانسرشیپ خانوادگی می توانید به این لینک مراجعه کنید.

شرایط مهاجرت به واترلو

شرایط مهاجرت به واترلو

مانند اکثر مناطق کانادا، برای مهاجرت به واترلو نیز روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام از این روش ها شرایط خاص خود را دارا است. در این قسمت به برخی از مهم ترین شرایط مهاجرتی، که برای برخی از این روش ها در نظر گرفته شده است، می پردازیم. در نظر داشته باشید که هر یک از این برنامه های مهاجرتی حداقل شرایط معینی را برای داوطلبان مشخص کرده اند. بنابراین، نیاز است تا داوطلبان، از حداقل شرایط اعلام شده از طرف اداره مهاجرت کانادا برخوردار باشند.

 • شرایط مهاجرت به واترلو از طریق برنامه اکسپرس اینتری- نیروی کار ماهر فدرال

یکی از شرایط مهم که در سیستم اکسپرس اینتری کانادا و برای برنامه نیروی کار ماهر فدرال در نظر گرفته شده است، تجربه کاری فرد است. به شکلی که در مدت 10 سال قبل از ارائه درخواست، فرد متقاضی مهاجرت به واترلو انتاریو باید حداقل 12 ماه (1 سال) تجربه کاری پیوسته را، به عنوان نیروی کار ماهر ارائه دهد. شرط دیگر که در این برنامه مهاجرتی از اهمیت برخوردار است، میزان مهارت در یکی از زبان های انگلیسی و یا فرانسوی است. البته داوطلب می تواند در هر دو مهارت، نمرات خود را که از آزمون های معتبری مانند آیلتس بدست آمده است، ارائه دهد.

حداقل نمره بدست آمده از امتحان آیلتس برابر با نمره 6 در هر 4 مهارت در نظر گرفته شده است. همچنین، میزان تحصیلات فرد متقاضی نیز مورد بررسی قرار می گیرد. از آنجایی که سیستم اکسپرس اینتری از یک سیستم امتیاز دهی به داوطلبان استفاده می کند، بنابراین کسب امتیاز بیشتر نیز می تواند منجر به شانس بیشتر برای مهاجرت به واترلو شود.

هر چند برخورداری از حداقل مدرک دیپلم برای شرکت در این برنامه مهاجرتی ذکر شده است، چنانچه فرد دارای مدارک دانشگاهی باشد، از امتیاز بیشتری در معیار مرتبط با تحصیلات برخوردار خواهد شد. به علاوه، دارایی شما برای این منظور که بتوانید از خود و افراد همراه مانند همسر و فرزندان، حمایت مالی کافی را داشته باشید نیز، مورد بررسی قرار می گیرد.

برای شرکت در برنامه مهاجرتی نیروی کار ماهر فدرال، علاوه بر حداقل شرایط عنوان شده لازم است تا داوطلبان مهاجرت به واترلو کانادا، حداقل امتیاز 67 را از مجموع 100 امتیاز ذکر شده در برنامه اکسپرس اینتری کسب نمایند. امتیاز در نظر گرفته شده برای تحصیلات حداکثر 25 امتیاز، امتیاز مربوط به بخش مهارت های زبانی حداکثر 28 امتیاز، امتیاز مربوط به سن حداکثر 12 امتیاز، تجربه کاری حداکثر 15 امتیاز، پیشنهاد کاری حداکثر 10 امتیاز و انطباق پذیری حداکثر 10 امتیاز را خواهد داشت.

به عنوان مثال، چنانچه مدرک دکتری داشته باشید، حداکثر امتیاز مربوط به بخش تحصیلات یعنی 25 امتیاز را کسب خواهید کرد. بنابراین، برای آگاهی از شایستگی شرکت در این برنامه مهاجرتی، نیاز است تا با توجه به شرایط داوطلبان مهاجرت به واترلو، به صورت دقیق هر یک از امتیازهای در نظر گرفته شده محاسبه شود. برای مشاهده شرایط کامل برنامه نیروی کار ماهر فدرال به همراه شرایط سایر برنامه های موجود در سیستم اکسپرس اینتری کانادا، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

 • شرایط مهاجرت به واترلو از طریق برنامه نامزد مهاجرت انتاریو- فارغ التحصیلان مقطع دکتری

یکی از برنامه های استانی در نظر گرفته شده، مخصوص فارغ التحصیلان مقطع دکتری است. که از طریق آن می توانند برای دریافت اقامت دائم واترلو کانادا اقدام نمایند. آن گروه از داوطلبان که دارای یک مدرک دکتری از یکی از موسسات معتبر در استان انتاریو کانادا باشند، می توانند تا 2 سال بعد از دریافت مدرک تحصیلی دکتری، از این طریق برای مهاجرت به واترلو اقدام نمایند.

داوطلبان لازم است تا درخواست خود را به صورت آنلاین ارائه دهند. بدین منظور نیاز است تا مبلغی برابر با 1500 دلار به عنوان هزینه ارائه درخواست، به دولت کانادا پرداخت شود. نکته قابل توجه در این برنامه مهاجرتی این است که در صورت برخورداری از شرایط عنوان شده، داوطلبان نیاز نیست تا یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی داشته باشند.

بدین منظور لازم است تا داوطلبان مدرک تحصیلی خود را از یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزشی معتبر در واترلو دریافت کرده باشند. برای ارائه درخواست لازم است تا حداقل به مدت 2 سال از شروع تحصیلات شما در مقطع دکتری گذشته باشد. شرط دیگر برای مهاجرت به واترلو از این طریق این است که در 2 سال قبل از ارائه ی درخواست، حداقل به مدت 1 سال را در واترلو زندگی کرده باشید.

نکته دیگر در مورد این برنامه مهاجرتی این است که، فرد ارائه دهنده درخواست باید از حمایت مالی کافی برای حمایت خود، شریک زندگی و فرزندان همراه برخوردار باشد. همچنین، در این برنامه مهاجرتی، سن فرزندان همراه کمتر از 22 سال ذکر شده است. شرط جالب توجه دیگر این است که فرد باید نشان دهد که بعد از دریافت اقامت دائم، برای زندگی و کار در واترلو تمایل دارد. به عنوان مثال، اگر در شهر واترلو تجربه کاری دارید و یا در این شهر تحصیل کرده اید، این شرط از برنامه مهاجرت به واترلو را برآورده کرده اید.

درباره تحصیل در شهر واترلو بیشتر بخوانید.

 • شرایط مهاجرت به واترلو از طریق برنامه نامزد مهاجرت انتاریو- فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد

همانند فارغ التحصیلان مقطع دکتری در واترلو، فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد در واترلو نیز می توانند برای دریافت اقامت دائم واترلو اقدام نمایند. بدین منظور لازم است تا دوره تحصیلی کارشناسی ارشد، حداقل دوره ای 1 ساله و در یکی از موسسات معتبر اعلام شده در استان انتاریو باشد.

به علاوه، شرط مهارت زبانی در مورد فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد وجود دارد. به شکلی که نمره ای حداقل معادل با CLB 7 باید ارائه شود.  همچنین، نیاز است تا داوطلبان، در مدت 2 سال قبل از ارائه درخواست، حداقل 1 سال در واترلو سکونت داشته باشند. به علاوه، مدرکی که نشان دهنده برخورداری از حمایت مالی باشد، از دیگر شرایط مهاجرت به واترلو از این طریق عنوان شده است.

 • شرایط مهاجرت به واترلو از طریق سرمایه گذاری

این برنامه مهاجرتی برای آن گروه از کارآفرینانی مناسب است که در خارج از کانادا سکونت دارند و می خواهند در واترلو اقدام به راه اندازی و یا خرید یک کسب و کار نمایند. یکی از موضوعات مورد توجه در این برنامه مهاجرتی برخورداری از تجربه کاری است. برای مهاجرت به واترلو تحت برنامه کار آفرین نیاز است تا، حداقل 24 ماه تجربه کاری تمام وقت در 60 ماه قبل از ارائه درخواست ارائه شود.  

حداقل سرمایه خالص مورد نیاز برای سرمایه گذاری در واترلو 400 هزار دلار کانادا عنوان شده است. همچنین، حداقل سرمایه گذاری شخصی برابر با 200 هزار دلار کانادا مورد نیاز است. به علاوه، از کار آفرینان و سرمایه گذاران درخواست شده است تا برای مهاجرت به واترلو کانادا، حداقل 1 فرصت شغلی تمام وقت و دائمی را در کسب و کار خود در واترلو، برای افراد دارای اقامت دائم یا شهروندی کانادا ایجاد نمایند.

آیا واترلو شهری محبوب در بین مهاجران است؟

در سال های اخیر، مهاجرت به منطقه واترلو مورد توجه مهاجران قرار گرفته است. به شکلی که تعداد بیشتری از مهاجرانی که به کانادا مهاجرت می کنند، ترجیح می دهند تا این منطقه را برای کار و زندگی خود انتخاب نمایند. به گونه ای که در سال 2017، 3235 نفر از مهاجرانی که دارای اقامت دائم کانادا بوده اند، واترلو را برای زندگی انتخاب کرده اند. در حالی که در سال 2008، 2940 نفر از افراد دارای اقامت دائم، در منطقه واترلو ساکن شده بودند. در نمودار زیر می توانید روند مهاجرت افراد دارای اقامت دائم کانادا را به منطقه واترلو، در بین سال های 2008 الی 2017 میلادی مشاهده کنید:

آیا واترلو شهری محبوب در بین مهاجران است؟
تعداد مهاجران دارای اقامت دائم کانادا که در بین سال های 2008 الی 2017 در واترلو ساکن شده اند

این آمار برای مهاجرت از طریق دریافت اقامت موقت در واترلو کانادا بسیار قابل توجه است. به گونه ای که از سال 2012 الی 2017 میلادی، تعداد افرادی که موفق به دریافت مجوز اقامت موقت در منطقه واترلو کانادا شده اند، هر سال با افزایش چشم گیری نسبت به سال قبل از آن رو به رو بوده است. بیشترین افزایش در بین مهاجران در این گروه نیز، مربوط به مهاجرت از طریق تحصیل به منطقه واترلو و برای دانشجویان بین المللی است. بنابراین، طبق آمار ارائه شده و اطلاعات به دست آمده، یکی از روش های رایج و محبوب برای مهاجرت به واترلو، از طریق اپلای برای دانشگاه های این شهر و ادامه تحصیل در واترلو کانادا است.

همچنین، طبق شکلی که در ادامه آورده شده است، تمایل جوان تر ها برای مهاجرت به واترلو در سال های اخیر افزایش یافته است. به شکلی که در سال 2016 میلادی، بیشترین جمعیت مهاجر به واترلو کانادا از گروه سنی 25 الی 34 سال بوده است. این میزان در حدود 26 درصد از مهاجران اخیر به واترلو را تشکیل می دهد. این درحالی است که تنها 14 درصد از جمعیت ساکن در واترلو کانادا متعلق به این گروه سنی هستند. بنابراین، می توان گفت مهاجرت به واترلو برای جوانان نیز بسیار جذاب است.

آیا واترلو شهری محبوب در بین مهاجران است؟
نسبت سنی مهاجران اخیر به جمعیت کل در منطقه واترلو

زبان ساکنان واترلو

هر چند زبان رسمی در کشور کانادا یکی از زبان های انگلیسی و فرانسوی است اما، بر اساس آماری که در سایت رسمی دولت کانادا آورده شده است، در واترلو، 92 درصد از جمعیت این منطقه تنها به زبان انگلیسی مسلط هستند. به شکلی که تنها 6.4 درصد از ساکنان این منطقه هم به زبان فرانسوی و هم به زبان انگلیسی تسلط دارند. بنابراین، چنانچه قصد مهاجرت به واترلو را دارید، برخورداری از تسلط به زبان انگلیسی یک امتیاز بسیار ویژه برای شما محسوب خواهد شد. 

البته زبان های دیگری نیز در این شهر مورد استفاده قرار می گیرد. آلمانی، اسپانیایی، لهستانی، چینی، عربی، فارسی و ویتنامی از جمله این زبان ها هستند. اما مهاجرانی که در بین سالهای 2011 میلادی الی 2017 میلادی وارد منطقه واترلو شده اند، از زبان های عربی، انگلیسی، اسپانیایی و فارسی بیشتر استفاده کرده و در حقیقت، 40 درصد از آن ها عنوان کرده اند که زبان مادری آنها یکی از این زبان ها بوده است. به گونه ای که 5 درصد (705 نفر) از کسانی که در این مدت به واترلو مهاجرت کرده اند، زبان فارسی را به عنوان زبان اول خود نام برده اند.   

میانگین درآمد در واترلو

با توجه به اطلاعاتی که در سایت payscale ارائه شده است، میانگین درآمد در شهر واترلو کانادا برابر با 63 هزار دلار کانادا در سال است. توسعه دهنده نرم افزار، مهندس نرم افزار و مدیر پروژه از جمله محبوب ترین مشاغل در منطقه واترلو کانادا هستند، که عموما درآمدی بین 41 هزار دلار کانادا و 102 هزار دلار کانادا در سال دارند. به گونه ای که توسعه دهندگان نرم افزار در واترلو انتاریو به طور میانگین درآمدی برابر 73 هزار دلار کانادا، مهندسان نرم افزار به طور میانگین درآمدی برابر با 79 هزار دلار کانادا و مدیران پروژه به طور میانگین درآمدی برابر با 71 هزار دلار کانادا در سال دارند.

درباره درآمد در کانادا بیشتر بخوانید.

در آخر تراست بسیار مفتخر است که متخصصان و وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین الان می‌توانید وقت مشاوره تخصصی با وکلای حرفه‌ای ما رزرو کنید.

کتاب بازار کار کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

آیا می توان از طریق اسپانسرشیپ خانوادگی برای مهاجرت برادر یا خواهر به کانادا اقدام کرد؟

همانطور که در این مطلب نیز به آن اشاره شد، تحت شرایط معینی فرد متقاضی مهاجرت به واترلو کانادا می تواند از روش اسپانسرشیپ خانوادگی، درخواست مهاجرتی خود را به دولت کانادا ارائه دهد. شهروندان و افراد دارای اقامت دائم کانادا در صورتی می توانند برادر و یا خواهر خود را از این طریق برای مهاجرت به کشور کانادا مورد حمایت قرار دهند که، برادر یا خواهر آنها ازدوج نکرده باشند. به علاوه، سن برادر و خواهر آنها نیاز است تا کمتر از 18 سال باشد. در این صورت و با برخورداری از سایر شرایط عنوان شده در این روش مهاجرتی، می توان برای اسپانسرشیپ خانوادگی اقدام کرد.

وضعیت اقتصادی و کیفیت زندگی در واترلو چگونه است؟

اقتصاد واترلو بسیار پویا و متنوع است. بخش هایی مانند بیمه، فناوری، هوا فضا، صنایع خودروسازی و صنایع مرتبط با تولید و توزیع فرآورده های خوراکی از جمله صنایع مختلف اقتصادی در این شهر هستند. جالب است بدانید که برای دوره 2017 الی 2018، در گزارشی که در آن وضعیت اقتصادی شهرهای مختلف امریکای شمالی بررسی شده بود، واترلو به عنوان یکی از 10 شهر محبوب برای کسب و کارها معرفی شده است. به شکلی که محیط واترلو به عنوان یکی از بهترین فضاها در جهان برای ایجاد کسب و کارهای جدید معرفی شده است.
در صورت مهاجرت به واترلو کانادا، زندگی در یک محیط آرام را تجربه خواهید کرد. برخورداری از حمل و نقلی کامل و بسیار خوب در کنار زیر ساخت های جاده ای مطمئن، خیال شما را از بابت داشتن سفرهای ایمن درون شهری و برون شهری راحت می کند. این شهر یکی از شهرهای فعال در میزبانی مسابقات ورزشی و رویدادهای فرهنگی و هنری است. بنابراین، گزینه های شما برای پر کردن اوقات فراغت زیاد و متنوع هستند. هزینه مسکن در منطقه واترلو 30 درصد از میانگین هزینه های مسکن در استان انتاریو کمتر است. همچنین، فاصله خانه های خارج از مرکز شهر نیز با مناطقی که مرکز اصلی کسب و کار هستند چندان زیاد نیست. بنابراین، یک زندگی بدون دغدغه و همراه با آسایش، در انتظار مهاجران وارد شده به واترلو کانادا است.

هزینه زندگی در شهر واترلو کانادا چقدر است؟

از آنجایی که هزینه های زندگی کاملا بستگی به شرایط و سبک زندگی افراد دارد، در این قسمت مهمترین هزینه هایی که یک فرد می تواند در واترلو کانادا داشته باشد، ارائه شده است. در جدول زیر برخی از مهمترین هزینه های رایج برای زندگی در واترلو ، برای ماه ژانویه 2021 میلادی آورده شده است: 
. هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: 1,203.19 دلار در ماه
. هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر: 996.98 دلار در ماه
. هزینه امکانات جانبی در یک خانه 85 متری مانند هزینه های آب و برق  : 135.61 دلار در ماه
. هزینه اینترنت ADSL با سرعت 10 مگابایت بر ثانیه: 51.68 دلار در ماه
. نان سفید 500 گرمی:  2.32 دلار
. تخم مرغ 12 عددی:  2.39 دلار
. 1 لیتر شیر: 1.85 دلار
. 1 کیلوگرم جوجه بدون استخوان: 10.65 دلار
. 1 کیلوگرم برنج:  2.65 دلار
. بطری آب 1.5 لیتری: 1.68 دلار
. 1 کیلوگرم پیاز: 2.37 دلار
. 1 کیلوگرم سیب زمینی:  2.30 دلار
. 1 کیلوگرم گوجه فرنگی: 2.68 دلار
. 1 کیلوگرم سیب : 3.40 دلار

دیدگاهتان را بنویسید