آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا در یک نگاه

مکانکانادا و آمریکا
ارتفاع51 متر
تعداد آبشارها3 آبشار
اسامی هر یک از آبشارهای نیاگارانعل اسب، آبشار آمریکایی، نقاب عروس
بزرگترین آبشارآبشار نعل اسب
کوچکترین آبشارآبشار نقاب عروس
میانگین سرعت جریان آب2400 متر مکعب بر ثانیه

آبشار نیاگارا کجاست

آبشار نیاگارا بر روی رودخانه نیاگارا قرار دارد. آبشار نیاگارا از سه آبشار مجزا تشکیل شده است: آبشار آمریکایی و نقاب عروس واقع در ایالات متحده آمریکا و آبشار «نعل اسبی» که از نظر جغرافیایی در سمت مرز کانادا قرار دارند. در واقع این آبشار بین مرز کانادا (آنتاریو) و آمریکا (نیویورک) واقع شده است.

آبشار نیاگارا آمریکا ممکن است برای اشاره به آبشار آمریکایی و نقاب عروس استفاده شود، در حالی که آبشار نیاگارا کانادا ممکن است برای اشاره به آبشار نعل اسبی استفاده شود. آبشار نیاگارا هم در سمت کانادا و هم در سمت آمریکا یک مکان بسیار زیبا و محبوب برای بازدید است.

در تراست بخوانید : ویزای توریستی کانادا ، مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا ، تصاویر کانادا

آبشار نیاگارا در آمریکا

آبشار نیاگارا در آمریکا از دو آبشار مجزا اما متصل به هم تشکیل شده است. این آبشارها عبارتند از: آبشار نقاب عروس و آبشار آمریکایی. آبشار نقاب عروس با نام‌ های آبشار لونا و آبشار زنبق نیز شناخته می‌شود. آبشار نقاب عروس و آبشار آمریکایی توسط یک جزیره کوچک به نام جزیره لونا از هم جدا شده اند.

آبشار نیاگارا در کانادا

آبشار نیاگارا در کانادا به آبشار نعل اسبی معروف است. آبشار نعل اسب بزرگ‌ ترین و خیره‌ کننده‌ ترین آبشار در سراسر جهان است. آبشار نعل اسبی اگرچه تنها 51 متر ارتفاع دارد، اما در هر ثانیه 2.8 میلیون لیتر آب از لبه آن به بیرون می ریزد.

آبشار نیاگارا به عنوان یکی از محبوب ترین جاهای دیدنی کانادا، بیش از یک قرن است که بازدیدکنندگان  زیادی را به خود جذب کرده است. برخی حتی آن را یکی از شگفتی های طبیعی جهان می دانند.

همچنین بخوانید : طبیعت کانادا ، سواحل کانادا ، دریاچه های کانادا

مقایسه آبشار نیاگارا در کانادا و آمریکا

اطلاعاتآبشار نیاگارا
در کانادا
آبشار نیاگارا
در آمریکا
تعداد آبشارها3 (1 آبشار در کانادا جاری است)3 (2 آبشار در آمریکا جاری است)
اسامی آبشارهاآبشار نعل اسبآبشار آمریکایی و نقاب عروس
محل استقرارآبشار نعل اسبی بخشی از آبشار نیاگارا است که در کشور کانادا و استان انتاریو واقع شده است.مرز ایالات متحده آمریکا و کانادا (آبشار آمریکایی و نقاب عروس در خاک ایالات متحده آمریکا و در ایالت نیویورک واقع شده اند)
ارتفاع53 متر20 تا 30 متر
عرض تاج آبشار670 متر335 متر

آبشار نیاگارا در آمریکا بهتر است یا کانادا

از آنجایی که آبشاری مانند آبشار نیاگارا در دو کشور مختلف قرار دارد، طبیعی است که بپرسیم کدام سمت آبشار نیاگارا بهتر و زیباتر است. اکثر بازدیدکنندگان بر این باورند که سمت کانادایی مناظر بهتری از آبشار ارائه می دهد و به طور کلی سمت کانادایی آبشار نیاگارا زیباتر است، در حالی که در سمت آمریکایی، پارک ایالتی آبشار نیاگارا قرار دارد که یکی از قدیمی ترین و زیباترین پارک های ایالتی آمریکا است.

خوشبختانه از طریق پل رنگین کمان می توانید در یک روز از آبشار نیاگارا در دو طرف مرز دیدن کنید. پل رنگین کمان بین آبشار نیاگارا نیویورک ایالات متحده آمریکا و آبشار نیاگارا انتاریو کانادا به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته و در هر روز از سال باز است. لازم به ذکر است افرادی که شهروندی کانادا یا آمریکا را ندارند باید برای عبور از این پل حتما ویزای توریستی (ویزای مسافرتی) داشته باشند.

درباره ی جشن های کانادا ، بازدید از کانادا و قوانین فرودگاهی کانادا بیشتر بدانید .

سمت آمریکایی آبشار نیاگارا

سمت آمریکایی آبشار نیاگارا نسبت به سمت کانادایی جاذبه های توریستی کمتری دارد. به طور کلی سمت آمریکایی آبشار نیاگار خلوت تر و آرام تر است. در سمت آمریکایی یک پارک به نام پارک ایالتی آبشار نیاگارا وجود دارد. این پارک که در سال 1885 تأسیس شد، قدیمی‌ترین پارک ایالتی آمریکا است و 365 روز در سال باز است. پیاده‌روی در پارک و تماشای آبشار نیاگارا از این پارک برای عموم رایگان است.

تفریحات آبشار نیاگارا در آمریکا

در پارک ایالتی آبشار نیاگارا امکانات تفریحی و گردشگری بسیار متنوعی وجود دارد. گردشگران می توانند با پرداخت هزینه از تمامی این امکانات استفاده کنند. در ادامه برخی از جاذبه های تفریحی آبشار نیاگارا در آمریکا را معرفی می کنیم.

تور قایق تفریحی دوشیزه مه

دوشیزه مه (Maid of the Mist) یک قایق تفریحی است که از کنار آبشار آمریکایی عبور می کند و تا انتهای آبشار نعل اسبی پیش می رود. در این تور به گردشگران یک پانچوی بارانی به عنوان یادگاری داده می شود تا بپوشند و سوار قایق تفریحی دو طبقه Maid of the Mist شوند.

وقتی سوار قایق تفریحی دوشیزه مه می شوید باید برای خیس شدن آماده باشید. این قایق از میان آب ‌های سفید آبشار متلاطم و صخره ‌های عظیم می گذرد. تور قایق Maid of the Mist در آبشار نیاگارا، توسط بسیاری از بازدیدکنندگان به‌ عنوان یکی از جذاب ترین تجربه های سفرشان توصیف شده است.

هزینه بلیط برای بزرگسالان 18.25 دلار و برای کودکان 6 تا 12 سال 10.65 دلار است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این تور می توانید به این لینک مراجعه کنید.

غار بادها

 در تور هیجان انگیز غار بادها (Cave of the Winds) در نزدیکی پای آبشار نیاگارا پیاده روی می کنید و از فاصله ای بسیار نزدیک از آبشار دیدن می کنید. در این تور به شما یک دست پانچو بارانی داده می شود تا از خیس شدن در امان باشید.

در تور غار بادها یک آسانسور مردم را از منطقه بین آبشار آمریکایی و کانادایی به سطح رودخانه نیاگارا در پایه آبشار آمریکایی می برد. مجموعه‌ای از عرشه‌ها و سکوها به گردشگران اجازه می‌دهند تا پایه‌ی آبشار نقاب عروس راه بروند و آب درست روی آن‌ها فرو ریخته و در زیر عرشه جاری می شود. همچنین در این تور یک منطقه ویژه نیز برای افراد معلول و کودکان در نظر گرفته شده است.

شرکت در تور غاربادها یک تجربه شگفت انگیز است که شبیه هیچ چیز دیگری نیست! شما با سوار شدن در آسانسور بیش از 53 متر مستقیما به سمت پایین می روید. سپس با پوشیدن پانچو پلاستیکی و صندل هایی که به شما داده می شود، از یک سری پله ها به سمت عرشه ها و سکو های تماشا هدایت می شوید.

اما کلاه خود را محکم نگه دارید، زیرا زمانی که در فاصله 6 متری از آبشار نقاب عروس بایستید، بادهایی با سرعت 109 کلیومتر در ساعت با پاشیدن آب آبشار به اطراف، شما را خیس خواهند کرد. تور غار بادها کاملا شما را هیجان زده خواهد کرد.

تور غار بادها در تمام طول سال پذیرای گردشگران است، اگرچه فقط از آوریل تا اکتبر می‌توانید به پیاده‌روها دسترسی داشته باشید (پیاده‌روها و سکو‌های تماشا در فصل زمستان برداشته می‌شوند). از ماه می تا سپتامبر، هزینه بلیط تور غاربادها برای بزرگسالان 17 دلار و برای کودکان 6 تا 12 سال 14 دلار است.

در فصل زمستان هزینه بلیط برای بزرگسالان 7 دلار و برای کودکان 5 دلار است. از نوامبر تا آوریل، این تور از ساعت 11 صبح تا 4 بعد از ظهر پذیرای بازدیدکنندگان است. برای کسب اطلاعات دقیق تر درباره این تور می توانید به این لینک مراجعه کنید.

تئاتر ماجراجویی نیاگارا

تئاتر ماجراجویی نیاگارا واقع در پارک ایالتی آبشار نیاگارا است. در تئاتر ماجراجویی نیاگارا در کمتر از 30 دقیقه شاهد وقایع، داستان ها و تاریخ باورنکردنی آبشار نیاگارا خواهید بود. سالن تئاتر ماجراجویی نیاگارا حدود 314 صندلی دارد.

این تئاتر ساعتی یک بار فیلم «نیاگارا: افسانه‌های ماجراجویی» را با زیرنویس های اسپانیایی، ماندرین و کره ای به نمایش می‌گذارد. این فیلم دیدنی شما را به روزهایی که بومیان ارواح آبشار را می پرستیدند و زمانی که اولین اروپایی ها با این شگفتی وحشی طبیعت روبرو شدند، برمی گرداند.

همچنین تئاتر ماجراجویی نیاگارا فیلم ‌هایی را به زبان ‌های مختلف از جمله انگلیسی، فرانسوی و ژاپنی برای طیف وسیعی از بازدیدکنندگان نمایش می‌دهد. هزینه بلیط برای بزرگسالان حدود 12 دلار و برای کودکان 6 تا 12 سال حدود 9 دلار است. برای کسب اطلاعات به روز درباره تئاتر ماجراجویی نیاگارا به این لینک مراجعه کنید.

مرکز اکتشافات دره نیاگارا

مرکز اکتشافات دره نیاگارا که به عنوان موزه زمین شناسی Schoellkopf نیز شناخته می شود، در پارک ایالتی آبشار نیاگارا واقع شده است. مرکز اکتشافات دره نیاگارا ویترینی از تاریخ طبیعی و محلی آبشار نیاگارا و منطقه اطراف آن است.

این مرکز اطلاعاتی در مورد تاریخ طبیعی و محلی دره نیاگارا ارائه می دهد. مرکز اکتشافات دره نیاگارا در مکانی بسیار مناسب برای دوچرخه سواری، پیاده روی، پیک نیک و … واقع شده است. هزینه بازدید از این مرکز برای بزرگسالان حدود 2.5 دلار و برای کودکان 6 تا 12 سال حدد 1.60 دلار است.

آکواریوم نیاگارا

آکواریوم نیاگارا (Niagara Aquarium) تقریبا در 200 متری رودخانه نیاگارا قرار دارد. این آکورایوم دارای بیش از 120 گونه جانور آبزی است. آکواریوم نیاگارا توسط گروهی از شیمی دانان و دانشمندان دیگر در 12 ژوئن 1965 تأسیس شد. اکنون مالکیت آن در اختیار بنیاد آکواریوم نیاگارا است. آکواریوم نیاگارا به سمت آموزش، تحقیق و حفاظت از حیات وحش متعهد است.

بیش از 1500 موجود آبزی در آکواریوم نیاگارا زندگی می کنند. این آکواریوم نمودی از اکوسیستم های سراسر جهان است. از جاذبه های چشمگیر آکواریوم نیاگارا می توان به شیرهای دریایی کالیفرنیا، فوک های نجات یافته، پنگوئن هومبولت پرویی، کوسه ها، اسب های دریایی، صخره های مرجانی، لاک پشت ها، ماهیان خاویاری و دیگر ماهیان آب ‌های شیرین و شور اشاره کرد.

آکواریوم نیاگارا در تمام طول سال به جز روزهای شکرگزاری و کریسمس از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر باز است. هزینه بلیط برای بازدید از آکواریوم نیاگارا به شرح زیر است:

 • بزرگسالان: 19.95 دلار
 • سالمندان (سن 60 سال و بالاتر): 17.95 دلار
 • کودکان (سنین 3-12): 10 دلار (تا پایان سپتامبر)
 • کودکان کمتر از 2 سال: رایگان

قلعه قدیمی نیاگارا

قلعه قدیمی نیاگارا (Old Fort Niagara) متعلق به قرن 17 است. این قلعه مشرف بر دریاچه انتاریو و رودخانه نیاگارا است. قلعه نیاگارا در طول جنگ ‌های استعماری در آمریکای شمالی یک پایگاه نظامی مهم و حیاتی محسوب می شد.

این قلعه یک پادگان و ایستگاه آموزشی برای سربازان آمریکایی در طول جنگ جهانی اول و دوم بود. آخرین نیروهای ارتش در سال 1963 از قلعه نیاگارا خارج شدند. امروز تنها گارد ساحلی ایالات متحده آمریکا در این قلعه حضور دارند. قلعه قدیمی نیاگارا بین سال‌های 1926 و 1934 بازسازی شد.

هنگام بازدید از قلعه قدیمی نیاگارا می توانید اتاق‌ های باروت زیرزمینی، پادگان‌ های قدیمی ارتش و توپ‌ های جنگی قدیمی را مشاهده کنید. این قلعه از ساعت 9 صبح تا 5 یا 7 بعد از ظهر پذیرای بازدیدکنندگان است. هزینه ورودی 12 دلار برای بزرگسالان و 8 دلار برای کودکان 6 تا 12 سال است.

سمت کانادایی آبشار نیاگارا

سمت کانادایی آبشار نیاگارا مناظر خیر کننده ای از آبشار را به  بازدیدکنندگان ارائه می دهد. طرف کانادایی آبشار نیاگارا مطمئنا تجربه ای درجه یک از این شگفتی طبیعی را ارائه می دهد. در سمت کانادایی آبشار بهترین مسیرهای آسفالت شده برای پیاده روی و بهترین ایستگاه های دیدبانی برای تماشای آبشار از فاصله نزدیک وجود دارد.

بیشتر بخوانید : راهنمای خرید بلیط هواپیمای کانادا ، اسکان موقت در کانادا ، کالاهای ممنوع الورود به کانادا

تفریحات آبشار نیاگارا در کانادا

طرف کانادایی آبشار نیاگارا امکانات رفاهی فراوان، مانند استراحتگاه ‌های مجلل، جاذبه ‌های چشمگیر و مجموعه‌ ای از تورها را برای گردشگران فراهم کرده است. در ادامه برخی از جاذبه های تفریحی آبشار نیاگارا در کانادا را معرفی می کنیم.

باغ‌های گیاه ‌شناسی پارک نیاگارا و خانه پروانه‌ ها

برای فرار از صدای بلند آبشار نیاگارا و ازدحام گردشگران، یک بعد از ظهر وقت بگذارید و خود را در باغ گیاه شناسی پارک نیاگارا گم کنید. این باغ دارای هزاران گونه گیاه است. باغ گیاه شناسی درست در شمال آبشار نیاگارا واقع شده است.

خانه پروانه ها نیز در محوطه باغ ها قرار دارد. خانه پروانه پارک نیاگارا دارای بیش از 2000 پروانه رنگارنگ است که آزادانه در مسیرهای پرپیچ و خم، مزین به پوشش گیاهی سرسبز بال می زنند. باغ گیاه شناسی هر روز از طلوع آفتاب تا غروب آفتاب باز است و ورودی آن رایگان می باشد، در حالی که خانه پروانه ها برای بزرگسالان 15 دلار کانادا (حدود 12 دلار) و برای بچه های 6 تا 12 سال 9.75 دلار کانادا (حدود 8 دلار) هزینه ورودی دریافت می کند.

ساعات کار خانه پروانه بسته به فصل متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خانه پروانه ها می توانید به این لینک مراجعه کنید.

منطقه حفاظت شده طبیعی نیاگارا گلن

نیاگارا گلن از سال 1992 به عنوان یک منطقه حفاظت شده طبیعی معرفی شده است. منطقه حفاظت شده طبیعی نیاگارا گلن در نزدیکی پارک وی نیاگارا قرار دارد و مشرف به رودخانه نیاگارا و گرداب طبیعی آن است. در این حفاظت گاه پلکان ‌هایی وجود دارد که به مسیرهای ناهمواری به طول 4 کیلومتر (2.5 مایل) منتهی می‌شوند.

در این مسیر می توانید جنگل بکر کارولینیا، تشکیلات زمین‌شناسی ما قبل تاریخ، گیاهان و جانوران وحشی را مشاهده کنید. حفاظت گاه طبیعی نیاگارا گلن در تمام طول سال باز است. دسترسی به این حفاظت ‌گاه طبیعی رایگان است، اگرچه برای پارکینگ باید ساعتی 1.25 دلار کانادا (حدود 1 دلار) پرداخت کنید. برای اطلاعات بیشتر به سایت پارک نیاگارا مراجعه کنید.

سیاحت در پشت آبشار

گشت و گذار در پشت آبشار برای بازدیدکنندگانی مناسب است که می خواهند تجربه نزدیک تری با آبشار نیاگارا داشته باشند. شما سفر خود را با ورود به آسانسوری آغاز می کنید که بیش از 38 متر از میان سنگ بستر و تونل ها پایین می آید. در پایین آبشار سکوهای رصدی برای بازدیدکنندگان وجود دارد که می‌توان با آسانسور و از طریق شبکه‌ای از تونل ‌ها به این سکوها رسید و از آنجا با فاصله ای بسیار نزدیک آبشار نیاگارا را مشاهده کرد.

سفر پشت آبشار یکی از محبوب‌ترین جاذبه های آبشار نیاگارا است زیرا این جاذبه چشم انداز جالبی از آبشار را ارائه می دهد. هزینه بلیط برای بزرگسالان، 15 دلار کانادا (حدود 11.45 دلار) برای کودکان 6 تا 12 سال، 10 دلار کانادا (حدود 7.60 دلار) است.

قیمت بلیط در تابستان به 23 دلار کانادا (حدود 17.50 دلار) برای بزرگسالان و 15 دلار کانادا (تقریبا 11.45 دلار) برای کودکان افزایش می یابد. برای اطلاعات به روز در مورد سفر پشت آبشار به این لینک مراجعه کنید.

پیاده روی کنار آب های سفید خروشان

با آسانسور به پایین دره نیاگارا بروید و از پیاده روی در امتداد آب های خروشان و تندرو رودخانه نیاگارا لذت ببرید. یکی از جاذبه های آبشار نیاگارا، White Water Walk یا پیاده‌ روی روی تخته ‌ای است که در لبه آبشار سفید نیاگارا قرار دارد. برای دسترسی به این مکان دیدنی با آسانسور حدودا 70 متر به پایین دره نیاگارا می روید و سپس از تونل 73 متری عبور می کنید.

پیاده ‌روها حدود 305 متر امتداد دارند و پله ‌ها به دو سکوی تماشا در لبه رودخانه منتهی می‌شوند. آب با سرعت های مختلف در طول رودخانه نیاگارا حرکت می کند. در جنوب آبشار که رودخانه عریض و کند است، حداکثر سرعت آب حدود 40 کیلومتر در ساعت است. در نزدیکی آستانه آبشار، سرعت آب 109 کیلومتر در ساعت ثبت شده است.

ورودی White Water Walk در امتداد پارک وی نیاگارا واقع شده است و هزینه آن برای بزرگسالان 13 دلار کانادا (حدود 10.50 دلار) و برای کودکان 6 تا 12 سال 8.15 دلار کانادا (حدود 6.50 دلار) است. این مکان از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر پذیرای بازدیدکنندگان است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پیاده روی کنار آب های سفید (White Water Walk) به این لینک مراجعه کنید.

چرخ و فلک نیاگارا

برای دیدن منظره دیگری از آبشار به کلیفتون هیل، منطقه ای توریستی در استان انتاریو کانادا بروید. چرخ و فلک نیاگارا بزرگترین چرخ و فلک رصدی کانادا است. این چرخ و فلک حدود 53 متر ارتفاع دارد. چرخ و فلک نیاگارا بر فراز آبشار نیاگارا می‌چرخد و مناظری بی‌نظیر از آبشار نعل اسبی و آمریکایی، رودخانه نیاگارا، پارک‌های نیاگارا و دیگر مکان‌های دیدنی را ارائه می دهد.

هزینه بلیط برای بزرگسالان 17.68 دلار کانادا (حدود 14 دلار) و برای کودکان 12 سال و کمتر 8.84 دلار کانادا (حدود 7 دلار) است. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت کلیفتون هیل مراجعه کنید.

برج اسکایلون

برج اسکایلون یکی از بلندترین برج های کانادا است. یک آسانسور محصور شیشه‌ای شما را در عرض چند ثانیه به بالای برج اسکایلون می برد. شما می توانید از این برج که حدود 236 متر بالاتر از آبشار نیاگارا قرار دارد، آبشار نعل اسبی و آبشار آمریکایی، دره بزرگ، و رودخانه نیاگارا را مشاهده کنید. در این برج تعداد زیادی رستوران و اتاق غذاخوری گردان و دیگر امکانات رفاهی و تفریحی وجود دارد.

برای دیدن آبشارهای نورانی یا تماشای نمایش ‌های آتش ‌بازی فصلی، بهتر است شب ‌ها از برج اسکایلون بازدید کنید. سکوهای رصد برج اسکایلون که در مرکز شهر نیاگارا فالز واقع شده است، در تمام طول سال باز هستند. در فصل تابستان، برج از ساعت 8 صبح تا نیمه شب و در فصل زمستان از ساعت 9 صبح تا 10 شب باز است.

هزینه ورودی برج نیاگارا 15.02 دلار کانادا (حدود 12 دلار) برای بزرگسالان و 9.22 دلار کانادا (حدود 7.50 دلار) برای کودکان 6 تا 12 ساله است. برای کسب اطلاعات بیشتر و به روز درباره برج اسکایلون به این لینک مراجعه کنید.

در تراست بیشتر بخوانید :مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا ، تمدید ویزای توریستی کانادا

هزینه سفر به آبشار نیاگارا

هزینه سفر به آبشار نیاگارا به عوامل متعددی از قبیل زمان سفر، قیمت ارز، مدت زمان اقامت در کشور مقصد و … بستگی دارد. بنابراین نمی توان هزینه سفر و بازدید از آبشار نیاگارا را به طور دقیق محاسبه کرد. اما به طور کلی هزینه سفر به نیاگارا در فصل تابستان بیشتر است.

در تراست بخوانید : هزینه ویزای توریستی کانادا ، سفر به کانادا ، خرید از فروشگاه‌ های ارزان در کانادا

بهترین زمان برای سفر و بازدید از آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا در تمام فصول زیبا و خیره کننده است. اما بسیاری از بازدیدکنندگان معتقدند فصل های بهار و تابستان بهترین زمان برای سفر به نیاگارا می باشند. در فصل زمستان که قسمتی از آبشار منجمد می شود و یخ می زند برخی از تورها و مکان های دیدنی اطراف آبشار تعطیل هستند. با این حال، آب و هوای سرد باعث کاهش نرخ هتل می شود.

به طور کلی بهترین زمان برای بازدید از آبشار نیاگارا ماه های ژوئن تا آگوست است. هزینه سفر به نیاگارا در فصل تابستان بیشتر است و همچنین ممکن است در فصل تابستان با ازدحام شدید گردشگران مواجه شوید، اما بازدید از آبشار نیاگارا در تابستان به شما این امکان را می دهد که از آب و هوا و جاذبه های گردشگری نیاگارا نهایت استفاده را ببرید.

بیشتر بخوانید : بهترین زمان برای سفر به کانادا ، قوانین ورود و خروج کانادا و بیمه مسافرتی کانادا

حقایق جالب درباره آبشار نیاگارا

 • آیا می دانستید که آبشار نیاگارا بلندترین آبشار جهان نیست؟ حدود 500 آبشار دیگر در جهان وجود دارد که “بلندتر” از آبشار نیاگارا هستند. چیزی که آبشار نیاگارا را متمایز می کند میزان آب جاری این آبشار است. معمولا میزان آب جاری بر روی آبشارهای مرتفع جهان بسیار کم است. این ترکیب ارتفاع و حجم است که آبشار نیاگارا را بسیار جذاب کرده است.
 • سالانه حدود 30 میلیون نفر از آبشار نیاگارا بازدید می کنند.
 • نیروی برق آبی که توسط آبشارها تولید می شود، راه را برای بسیاری از صنایع الکتروشیمیایی و الکترو متالورژی که در اوایل تا اواسط قرن بیستم ظهور کردند، هموار کرد.
 • تاسیسات تولید برق در امتداد رودخانه نیاگارا بیش از یک چهارم کل برق مصرفی در ایالت نیویورک و انتاریو را تامین می کند.
 • طبق یک معاهده بین‌المللی، جریان آب بر روی آبشار نیاگارا در طول شب کاهش می‌یابد تا مقدار بیشتری از آب به سمت ورودی ‌هایی که برای تولید برق استفاده می‌شوند، جریان یابد.
 • دو شهر به نام آبشار نیاگارا (نیاگارا فالز) وجود دارد که یکی در ایالات متحده آمریکا و دیگری در کانادا واقع شده است.
 • اگرچه آبشار نیاگارا حدود 12000 سال قدمت دارد، اما از نظر جغرافیایی، این آبشار یک آبشار نسبتا جوان محسوب می شود.
 • اگر فرسایش با سرعت فعلی خود ادامه یابد، دانشمندان بر این باورند که آبشار نیاگارا تا 50000 سال دیگر از بین خواهد رفت.
 • آبشار نیاگارا حدود 20 درصد از آب آشامیدنی ایالات متحده آمریکا را تامین می کند. این آبشار منبع تقریبا یک پنجم آب آشامیدنی در آمریکا است.
 • ارتفاع عمودی آبشار نیاگارا در برخی بخش ها بیش از 53 متر است.
 • اولین کسی که داخل یک بشکه از بالای آبشار نیاگارا سقوط کرد و زنده ماند، یک معلم مدرسه 63 ساله به نام آنی ادسون تیلور بود. در طی این سال ها افراد زیادی سعی کردند به خاطر کسب شهرت برای چند دقیقه بر روی آبشار راه بروند و یا درون یک بشکه از آبشار پایین بپرند. به این افراد ماجراجویان جسور آبشار نیاگارا گفته می شود.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

آیا می توان در آبشار نیاگارا شنا کرد؟

خیر، جریان آب در آبشار نیاگارا بسیار سریع و تند است. اما در اماکن تفریحی و پارک های اطراف آبشار استخرهایی برای شنای امن بازدیدکنندگان ساخته شده است که از آب های زلال نیاگارا تغذیه می شوند و ناجیان غریق همیشه در آنجا حضور دارند.

آیا آبشار نیاگارا در آمریکا واقع شده است؟

آبشار نیاگارا از سه آبشار مجزا به نام های آبشار آمریکایی، آبشار نقاب عروس و آبشار نعل اسبی تشکیل شده است. آبشار آمریکایی و نقاب عروس در آمریکا و آبشار نعل اسبی در کانادا واقع شده اند.

آیا آبشار نیاگارا واقعا یخ می زند؟

آبشار نیاگارا هیچوقت به طور کامل یخ نمی زند و متوقف نمی شود اما در فصل زمستان و زمانی که دمای هوا بسیار پایین است روی آب کمی یخ میزند و منجمد می شود اما آبشار همچنان جاری است.

آیا آبشار نیاگارا ساخته دست انسان است؟

خیر این آبشار باشکوه به صورت طبیعی به وجود آمده است و ساخته دست بشر نیست.

آیا آبشار نیاگارا در شب نورانی است؟

بله. همچنین تاریخ های خاصی وجود دارد که آبشارها برای احترام به اهداف خیریه به رنگ های خاصی روشن می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.