اپلای مهندسی نفت

اپلای رشته مهندسی نفت

رشته مهندسی نفت برای افرادی مناسب است که به دروس زمین شناسی، ریاضی و شیمی علاقه دارند. این افراد در ابتدا به بررسی وجود یک چاه نفت خیز در زیر زمین می پردازند و سپس با استفاده از نفت کش ها به کمک مهندسان دیگر آن را استخراج می کنند. به دلیل اهمیت بالای مهندسی نفت در اقتصاد کشورها، بسیاری از علاقه مندان به این رشته روی می آورند و برای تحصیل در این رشته در دانشگاه های خارج از کشور اپلای می کنند. این رشته نیز مانند بسیاری دیگر از رشته ها، نیاز به الزامات خاصی برای اپلای دارد. بنابراین در ادامه با ما در تیم تراست همراه باشید تا به این رشته و شرایط اپلای آن در خارج از کشور بپردازیم و جزئیات بیشتری را در مورد مهندسی نفت در اختیار شما قرار دهیم.

درباره تحصیل در خارج از کشور و بهترین کشور برای تحصیل بخوانید.

در مورد رشته مهندسی نفت

رشته مهندسی نفت یکی از پرکاربرد ترین شاخه های مهندسی است که شامل برآورد کردن، شناسایی و استخراج نفت و گاز و دیگر ترکیبات هیدروکربنی از دل خاک و استفاده از آن ها در صنایع مورد نیاز است. این مهندسان با استفاده از آزمایش های شیمی مختلف، بررسی نمونه های سنگی و اندازه گیری های متعدد، به تعیین محل چاه نفت خیز می پردازند و سپس آن را استخراج می کنند. مهندسی نفت در معنای دقیق تر شامل مطالعه دقیق چگونگی موقعیت یابی یک چاه و استخراج منابع انرژی مانند نفت و گاز است که اساسا طیف گسترده ای از فعالیت ها مانند استخراج و یا پالایش سوخت های فسیلی را به عهده دارند. یکی دیگر از زمینه های متمرکز این رشته از مهندسی، برآورد واقعی حجم قابل بازیابی از هیدروکربن حال حاضر است. مهندسان این کار را با استفاده از درک بسیار دقیق خود از رفتار فیزیکی گاز، آب و نفت در داخل انواع سنگ های متخلخل در سطوحی که فشار بسیار بالا است، انجام می دهند.

 مهندسان نفت نقش بسیار مهمی در پایداری عناصر یک جامعه و به طور کلی سیاره زمین دارند و در وهله اول نگران این هستد که چگونه می توانند از منابع طبیعی مانند نفت و گاز بیشترین استفاده را داشته باشند به گونه ای که جامعه در سال های بعد با بحران مواجه نشود. مهندسی نفت ارتباط بسیار نزدیکی با رشته های مهندسی دیگر مانند زمین شناسی دارد و بنابراین یک مهندس نفت باید از دانش زمین شناسی بالایی برخوردار باشد. مهندسان نفت مخازن نفت و گاز را ارزیابی و تحلیل می کنند تا بهترین و کارآمد ترین راه برای دسترسی به منابع انرژی و محل قرارگیری چاه های نفت را تعیین کنند.

برخی از مهم ترین وظایف مهندسان نفت به شرح زیر اند:

 • طراحی تجهیزات مورد نیاز برای استخراج نفت یا گاز
 • بررسی مجدد طرح های موجود برای استخراج منابع انرژی طبیعی
 • بررسی ماشین آلات و ابزار مورد نیاز برای حفر چاه
 • بررسی نقشه های مخزنی برای تعیین سود آوری چاه های نفت خیز
 • ارائه مشاوره های فنی برای حل مشکلات در طول حفاری
 • ارائه تکنیک های جدید برای بازیابی گازهای طبیعی

برای اینکه بتوانید در رشته مهندسی نفت موفق شوید و آینده شغلی تضمین شده ای داشته باشید، باید مهارت هایی را کسب کنید. گفتنی است که تنها تحصیل در این رشته نمی تواند به شما کمک کند تا آینده شغلی مناسبی داشته باشید. در جدول زیر به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم.

ویژگیتوضیحات
کار گروهیرشته مهندسی نفت یک رشته کاملا گروهی است و افراد نمی توانند به صورت تکی کار کنند. در صورتی که فرد روحیه کار کردن به صورت تیمی را نداشته باشد، نمی تواند در این رشته جایگاهی داشته باشد. مهندسین حفاری، مخزن، پتروفیزیک و سایر افراد همه با هم به یک هدف و آن هم استخراج و بهره وری از چاه کار می کنند تا بتوانند منابع طبیعی را شناسایی کرده و آن ها را با کمترین هزینه و بیشترین سود بهره برداری کنند.  
تجزیه و تحلیل سیستم هامهندسان نفت اغلب از سیستم های مختلف برای انجام عملکرد های شغلی خود استفاده می کنند و باید بتوانند به طور کارآمد تعیین کنند که یک سیستم چگونه کار می کند و همچنین چگونه عوامل مختلف بر بهره وری آن تأثیر خواهند گذاشت.  
قدرت تصمیم گیریبه عنوان یک مهندس نفت، ممکن است نیاز به تصمیم گیری های مهمی مانند چگونگی تاثیر یک اقدام خاص بر یک پروژه داشته باشید و همچنین ممکن است نیاز به تصمیم گیری کارآمد ترین راه برای انجام وظایف خاص به عنوان بخشی از فرایندهای توسعه و استخراج از این حرفه برای شما پیش بیاید که باید بر آن ها فائق آیید.  
خلاقیتهر پروژه جدیدی که برای مهندسان این رشته شروع می شود، چالش های جدیدی را نیز به همراه دارد و نیاز به یک راه حل جدید برای شروع و به اتمام رسیدن آن خواهید داشت. شما به عنوان یک مهندس نفت باید همواره به شیوه ای خلاقانه قادر به تجزیه و تحلیل و ارائه راه حل های جدید برای پروژه مورد نظر داشته باشید.  
در مورد رشته مهندسی نفت

اپلای رشته مهندسی نفت در خارج از کشور

برنامه های در نظر گرفته شده برای رشته مهندسی نفت معمولا به صورت زیر ارائه شده اند:   

مدرکتوضیحات
گواهی (۳ ساله)برخی از افراد به جای اینکه دوره کارشناسی را انتخاب کنند، برای اینکه سریع تر وارد بازار کار شوند و یا به دلایل دیگر، برای گواهی این رشته اپلای می کنند که یک دوره ۳ ساله خواهد بود و دانشجویان در این دوره با مهارت های لازم برای رشته مهندسی نفت و همچنین برای ورود به صنعت و بازار کار آشنا می شوند.  
مقطع کارشناسی (۴ ساله)یکی دیگر از رایج ترین مدارک برای اپلای در رشته مهندسی نفت مقطع کارشناسی است که در بیشتر دانشگاه ها معمولا به صورت ۴ ساله ارائه می شود. دانشجویان می توانند مدرک B.E یا B.Tech‌ و یا PE (Petroleum Engineering) را دریافت کنند.  
تحصیلات تکمیلی (۲ ساله)بسیاری از افراد بعد از اتمام مقطع کارشناسی وارد بازار کار می شوند اما برخی دیگر برای مقطع تحصیلات تکمیلی اپلای می کنند. این مدارک می تواند شامل M.Tech یا M.E باشد.  
دو مدرکی (۵ ساله)دو مدرکی یا دو رشته ای در حقیقت شامل یک برنامه دانشگاهی است که فرد به صورت همزمان دو مدرک را در دانشگاه کسب می کند و به طور کلی مدت زمان تحصیل در این دوره کوتاه تر از زمانی است که فرد بخواهد به صورت جداگانه اقدام به اپلای و تحصیل در آن ها کند. رشته مهندسی نفت یکی از این رشته ها است که بسیاری از دانشگاه ها آن را به صورت دو مدرکی و در طول ۵ سال ارائه می دهند. دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد به صورت ۵ ساله و با مدارک B.Tech + M.Tech در زمینه PE‌ (Petroleum Engineering) در نظر گرفته شده است.  
تحصیلات تکمیلی (مبتنی بر پژوهش)مقطع تحصیلات تکمیلی (مبتنی بر پژوهش) کارشناسی ارشد در رشته PE می تواند پس از اتمام تحقیق پایان نامه در مقطع تحصیلات تکمیلی اعطا شود.
برنامه دکتری (پژوهش محور)برخی از افراد ترجیح می دهند که حتی مدرک تحصیلی بالاتر از کارشناسی ارشد داشته باشند و به همین دلیل برای مقطع دکتری مهندسی نفت اپلای می کنند.  

درباره اینکه چگونه اپلای کنیم بخوانید.

ادامه تحصیل مهندسی نفت در خارج از کشور

رشته مهندسی نفت، ارتباط نزدیکی با رشته های ریاضی، اقتصاد، فیزیک، مهندسی مکانیک و زمین شناسی دارد و به همین علت افرادی که می خواهند در این رشته ادامه تحصیل بدهند باید دانش بالایی در این موضوعات داشته باشند. اگرچه متقاضیان این شغل می توانند از طریق رشته های دیگر مانند مهندسی فیزیک به این شغل وارد شوند، اما بیشتر کارفرمایان به دلیل تخصصی بودن عملیات حفاری و استخراج نفت بیشتر افرادی را استخدام می کنند که به صورت تخصصی و آکادمیک در این رشته تحصیل کرده اند. افراد در رشته مهندسی نفت می توانند گرایش های مختلفی را مورد مطالعه قرار دهند. به عنوان مثال دروس اصلی رشته مهندسی نفت در رشته مهندسی اکتشاف اصول حفاری، رسوب شناسی، سنگ شناسی، چاه نگاری، کانی شناسی، مکانیک سیالات و زمین شناسی زیر زمینی است. این دروس بسته به دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید ممکن است با یکدیگر متفاوت باشند.

گرایش های رشته مهندسی نفت در خارج از کشور

نام گرایشتوضیحات
مهندسی مخزنبه دلیل تغییرات قانون گذاری در بسیاری از کشورهای تولید کننده هیدروکربن، مهندسان مخزن در طراحی و اجرای پروژه های جداسازی کربن به منظور به حداقل رساندن انتشار گازهای گلخانه ای نقش دارند. مهندس مخزن باید خواص فیزیکی مخزن مورد نظر را شناسایی کند، از حفاری های غیر ضروری جلوگیری کند، کنترل عملیات حفر چاه را در زمان مناسب انجام دهد و داده های کافی را برای شناسایی و تعریف مخازن فردی ارائه دهد.  
مهندسی حفاریمهندس حفاری، مسئول برنامه ریزی و اجرای عملیات حفاری چاه های نفت و گاز است. مهندسان حفاری اغلب با تیم های زمین شناسی و پیمانکاران حفاری همکاری می کنند. موارد برنامه ریزی مورد نیاز برای انجام یک پروژه توسط مهندس حفاری شامل تخمین هزینه ها برای دسترسی به ذخایر، بررسی پروژه از لحاظ زمین شناسی، برآورد هزینه ها و تجزیه و تحلیل پروژه مورد نظر است.  
مهندسی بهره برداریمهندسی بهره برداری که یکی از مهم ترین زیر شاخه های رشته مهندسی نفت به شمار می رود، به ارزیابی، بهره برداری و استخراج نفت از مخازن نفت و گاز می پردازد و در صورت بروز مشکلاتی در این زمینه، آن را بررسی و حل می کنند. بنابراین این مهندسان در تولید و استخراج از مخازن نقش بسیار مهمی دارند. این شاخه از مهندسی نفت پس از اتمام حفاری یک چاه، مسئول نظارت بر تولید است. این مهندسان ممکن است کنترل ها و تجهیزات مختلفی را که برای استخراج نفت خام یا گاز از چاه استفاده می شوند، پیاده سازی کنند و همچنین ممکن است مایعات تولید شده را اندازه گیری و کنترل نمایند.  
مهندسی اکتشافمهندسان نفت، برای حفاری یک چاه نفتی باید در ابتدا از وجود چنین چاهی مطمئن شوند تا سرمایه و وقت خود را هدر ندهند. به همین علت مهندسان کشف با استفاده از دانش زمین شناسی و همچنین با استفاده از شیوه های لرزه نگاری، به کشف چاه های نفتی می پردازد تا بتوانند حفاری و استخراج نفت را شروع کنند.  
پتروفیزیکپتروفیزیک در حقیقت، مطالعه فیزیکی و شیمیایی سنگ و کنش و اثر متقابل آن ها با سیالات است. کاربرد عمده پتروفیزیک در مطالعه مخازن برای صنعت هیدروکربن است. پتروفیزیکدانان برای کمک به مهندسان مخزن و زمین شناس ها برای درک خواص سنگ مخزن به ویژه چگونگی به هم پیوستن هیدروکربن ها در زیر زمین فعالیت می کنند. بیشتر پتروفیزیکدانان در صنایع مربوط به هیدروکربن کار کرده در حالی که تنها تعداد اندکی از آن ها در صنایع معادن و یا منابع آب کار می کنند.  
گرایش های رشته مهندسی نفت در خارج از کشور

بهترین گرایش مهندسی نفت برای اپلای در خارج از کشور

رشته مهندسی نفت یک رشته کاملا تیمی است و افراد بدون همکاری با یکدیگر قادر به استخراج نفت نخواهند بود. بنابراین همه گرایش های این رشته کاربردی بوده و بر یکدیگر برتری ندارند. طبق بررسی های صورت گرفته، اگر بخواهیم به بهترین گرایش مهندسی نفت برای اپلای در خارج از کشور از لحاظ درآمد نگاه کنیم، سه گرایش ذکر شده در جدول زیر نسبت به بقیه گرایش ها از درآمد بالاتری برخوردار بوده اند و به همین علت علاقه مندان به رشته مهندسی نفت در این رشته ها بیشترین اپلای را داشته اند.

شغلتوضیحات
مهندس بهره برداریمهندس بهره برداری به دلیل حیاتی بودن این شغل، یکی از بهترین گرایش های رشته مهندسی به شمار می رود. بررسی و ارائه بهترین راه حل ها برای برداشت نفت بر عهده مهندس بهره برداری است.  
مهندس حفاریمهندس حفاری، مسئول انجام عملیات مورد نیاز برای حفاری از مرحله اولیه طراحی چاه تا آزمایشات و انجام پروژه است. به طور کلی می توان گفت که وظیفه اصلی این مهندسان بعد از کشف یک چاه نفتی و همچنین برای استخراج نفت شروع می شود. از آن جایی که رشته مهندسی حفاری یکی از سخت ترین رشته های مهندسی به شمار می رود، فارغ التحصیلان این رشته از درآمد بسیار خوبی نیز برخوردار هستند.  
مهندس مخزنمهندسان مخزن، برای بهینه سازی تولید نفت و گاز از طریق تکنیک های بهبود افزایش تولید نفت فعالیت می کنند همچنین آن ها جریان سیال در محیط های متخلخل را مورد بررسی قرار می دهند. مهندس مخزن باید از علم ریاضیات کاربردی، قوانین اساسی فیزیک و شیمی، رفتار فازهای مایع و بخار نفت خام، گاز طبیعی و دیگر عوامل مشابه به خوبی برخوردار باشد.  

بورسیه مهندسی نفت در خارج از کشور

اگر به عنوان دانشجویی بین ‌المللی قصد ادامه‌ ی تحصیل در خارج از کشور را دارید، می ‌توانید با هزینه ‌ی بسیار کم یا حتی گاهی اوقات بدون پرداخت هزینه به اهداف خود برسید. بورسیه ‌تحصیلی خارج از کشور یا کمک ‌هزینه‌ های دانشجویی از راه‌ های مختلف تامین می ‌شوند که می ‌توانند از طرف دولت، صندوق رفاه دانشگاه، سرمایه ‌گذاران، مددکاران یا موسسات مالی در اختیار دانشجویان واجد شرایط قرار گیرند.

دانشگاه‌ های سراسر جهان برای رفاه حال دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته‌ های مختلف، بورسیه‌ هایی را برای آن ها در نظر می ‌گیرند. گاهی این بورسیه‌ ها تمام هزینه ‌های شخصی و تحصیلی را پوشش داده و گاهی بخشی از هزینه ‌ها را تقبل می‌ کند. لازم به ذکر است که در هر صورت برای هر بورسیه شرایط و ضوابطی لازم است تا دانشجو جزو افراد واجد شرایط قرار گیرد. برخی از این بورسیه‌ ها عبارت اند از:

 • بورسیه ‌های تشویقی

بورسیه ‌های تشویقی به دانشجویان استعداد درخشان و همچنین مستعدی تعلق می‌ گیرد که در هر ترم تحصیلی، نتایج خوبی را به دست آورند و معدل بالایی کسب کنند.

 • بورسیه‌ های ورودی

بورسیه ‌های ورودی به دانشجویان جدید الورود تعلق می‌ گیرد و معمولا بر اساس شایستگی و معدل ترم در مقطع پیشین به آنها اعطا می ‌شود.

 • بورسیه‌ های تحقیقاتی یا RA

بورسیه‌ های تحقیقاتی یا RA به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که در کنار تحصیلات خود به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات مختلف علمی می ‌پردازند.

 • بورسیه ‌های دستیار مدرس یا TA

بورسیه‌ های دستیار مدرس یا TA به دانشجویانی تعلق می ‌گیرد که در کنار تحصیلات خود به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می ‌پردازند.

 • بورسیه ‌های کارآموزی

بورسیه ‌های کار آموزی به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که مشتاق انجام کارهای پاره وقت در کنار تحصیل خود هستند. این دانشجویان گاهی در پردیس ‌های دانشگاهی و گاهی در خارج از دانشگاه مشغول به فعالیت اند.

لازم به ذکر است که دانشجویان می ‌توانند علاوه بر بورسیه‌ ها و کمک‌ هزینه ‌های تحصیلی، وام‌ هایی را نیز از صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه بگیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه ‌ها و کمک‌ هزینه ‌های تحصیلی در رشته‌ ی مهندسی نفت، لازم است تا به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و از بورسیه ‌های مربوط به رشته‌ ی مهندسی نفت مطلع شوید.

درباره کارآموزی در خارج از کشور بخوانید.

بورسیه مهندسی نفت در خارج از کشور

دانشگاه های برتر مهندسی نفت در خارج از کشور

اگر برای تحصیل در رشته ی مهندسی نفت به دنبال دانشگاه های برتر این رشته در سراسر جهان هستید، جای نگرانی نیست! چرا که ما در تیم مهاجرتی تراست طی یک دسته بندی منظم این دانشگاه ها را در جدول زیر برای شما آماده کرده ایم با ما همراه باشید تا به این دانشگاه ها و توضیحاتی در مورد آن ها بپردازیم.

نام دانشگاهتوضیحات
موسسه فناوری و معدن نیومکزیکوموسسه فناوری و معدن نیومکزیکو (NMT) علاوه بر مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، مدارک کارشناسی متعددی را در رشته های علوم پایه و همچنین رشته های فنی ارائه می دهد. اگر چه این دانشگاه یک جمعیت دانشجویی اندک، یعنی حدود ۲۰۰۰ دانشجو دارد، همواره نام آن در میان بهترین دانشگاه های مهندسی کشور دیده می شود. رشته مهندسی نفت در موسسه فناوری و معدن نیومکزیکو رشته ای است که به شدت به دروس ریاضی، شیمی، فیزیک و زمین شناسی وابسته است و افرادی که قصد اپلای در این رشته را دارند باید نمرات بالایی در این دروس داشته باشند. آنچه که باعث به رسمیت شناخته شدن این دانشگاه شده است، اهمیت بالای این دانشگاه به انجام تحقیقات تخصصی علاوه بر مهارت های کاربردی است. فارغ التحصیلان این رشته در صورتی که قصد زندگی در این شهر را نیز داشته باشند می توانند در شرکت ها و یا صنایع Chevron, ConocoPhillips, Apache, Devon, BP Alaska, Halliburton, Tengasco, PathFinder, Energen, Baker Hughes  کار کنند.  
دانشکده معدن کلرادودانشگاه معدن کلرادو، یک دانشگاه دولتی واقع در گلدن آمریکا است که رشته های مهندسی و علوم کامپیوتر را به صورت تخصصی ارائه می دهد. این دانشگاه اخیرا یک مرکز کامپیوتری جدید را به مجموعه خود اضافه کرده است. دانشجویان رشته مهندسی نفت در دانشکده معدن کلرادو، فرصت های کسب تجربه و اشتغال تابستانی و سفرهای خارج از کشور را دارند. هم اساتید و هم دانشجویان برتر در برخی از سازمان ها مانند :
Society of Petroleum Engineers American Association of Drilling Engineers American Rock Mechanics Association نقش مهمی خواهند داشت.  
دانشگاه استنفورددانشگاه استنفورد یکی از دانشگاه های برجسته ی کالیفرنیا است که کمتر کسی پیدا می شود، این دانشگاه را نشناسد. این دانشگاه به دلیل آموزش عالی تقریبا در بسیاری از زمینه های مختلف، به رسمیت شناخته شده است و همواره نام آن در میان بهترین دانشگاه های جهان در بسیاری از رشته ها مشاهده می شود. استنفورد به طور تقریبی سالانه درآمد خود را ۱ میلیارد دلار افزایش داده و روحیه کارآفرینی خود را حفظ می کند. برنامه مهندسی نفت دانشگاه استنفورد یک برنامه جامع و کامل به شمار می رود که دانشجویان را برای کار در صنعت و مشاغل مختلف آماده می کند. دانشجویان رشته مهندسی نفت در این دانشگاه به سمت چالش های بزرگ فکری حرکت داده می شوند و دوره های تحصیلی تخصصی را در این رشته می گذرانند. فارغ التحصیلان از این رشته به دلیل اعتبار این دانشگاه در سطح جهان به راحتی می توانند مشغول به کار شوند.  
دانشگاه ای اند ام تگزاس ( A & M)دانشگاه ای اند ام تگزاس، علاوه بر اینکه چهارمین دانشگاه بزرگ ایالات متحده آمریکا است، بزرگترین دانشگاه ایالت تگزاس نیز به شمار می رود. همچنین برنامه های مهندسی این دانشگاه در سطح بین المللی بسیار شناخته شده هستند. این دانشگاه، با تضمین ارائه برنامه های دانشگاهی مهندسی نفت به صورت عملی، به دانشجویان خود کمک می کند تا به کسب تجارب مختلف بپردازند تا بعد از فارغ التحصیلی بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند.  
دانشکده معادن و فناوری داکوتای جنوبیدانشکده معادن و فناوری داکوتای جنوبی که در شهر رپید (Rapid) آمریکا واقع شده است، به طور انحصاری مدارک تحصیلی را در رشته های مهندسی و علوم پایه ارائه می دهد. این دانشکده که در سال ۱۸۸۵ تحت عنوان دانشکده معادن داکوتا تاسیس شد، اولین مدرک تحصیلی را در سال ۱۸۸۷ اعطا کرد. این دانشکده کوچک با جمعیت دانشجویی تقریبا ۲۵۰۰ نفر، با نام فعلی خود یعنی دانشکده معادن و فناوری داکوتای جنوبی، به ارائه آموزش ادامه می دهد. برنامه مهندسی نفت در دانشگاه SDSMT، از طریق گروه زمین شناسی و مهندسی زمین شناسی ارائه می شود، جایی که هر دو این تخصص ها با هم ترکیب می شوند و آموزش جامعی را در رشته مهندسی نفت ارائه می دهند.  
دانشگاه تگزاس آستیندانشگاه تگزاس در آستین، با بیش از ۵۰۰۰۰ دانشجوی مقطع کارشناسی و ۲۴۰۰۰ دانشجوی مقطع تحصیلات تکمیلی، یکی از بزرگترین دانشگاه های کشور به شمار می رود.  بودجه تحقیقاتی این دانشگاه سالانه ۵۵۰ میلیون دلار است و هر ساله تحقیقات زیادی در زمینه رشته مهندسی برق انجام می شود. برنامه مهندسی نفت در دانشگاه تگزاس آستین، به دلیل رقابت بسیار بالا، برای پذیرش سختگیری بسیار زیادی دارد. به گونه ای که سالانه تنها ۱۰۰ دانشجو می پذیرد. اما نکته قابل توجه این است که آینده شغلی این افراد تضمین شده است و به همین علت متقاضیان زیادی برای اپلای دارد.  
دانشگاه لوئیزیانا در لافایتدانشگاه لوئیزیانا در لافایت مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را در برنامه های علوم انسانی و هنر، علوم پایه، علوم کامپیوتر، مهندسی و معماری ارائه می دهد. برنامه های مهندسی نفت هم تحقیقات و هم تخصصات کاربردی را برای دانشجویان خود فراهم می کند. دانشجویان در طول دوران تحصیل خود به کسب تجربه در استخراج نفت، استخراج گاز طبیعی و زمین شناسی می پردازند. رشته مهندسی نفت طی سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است که این امر موجب جذب بسیاری از علاقه مندان به این رشته و اپلای در این دانشگاه شده است.  
دانشگاه تکنولوژي مونتانادانشگاه تکنولوژی مونتانا (Montana Tech) که در سال ۱۹۰۰ در زمینی به وسعت ۱۰۰۰۰۰ هکتار ساخته شد، در حال حاضر تبدیل به یکی از بهترین دانشگاه های جهان در رشته های مهندسی و مخصوصا رشته مهندسی نفت شده است. این دانشگاه در ابتدا تنها با ثبت نام ۲۱ دانشجو در رشته مهندسی برق فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر بیش از ۳ هزار دانشجو در سال ثبت نام می کند و ۷۳ مدرک مختلف را در مقاطع تحصیلی متفاوت ارائه می دهد. دانشجویان در رشته مهندسی نفت به اکتشاف، بازیابی منابع، بررسی مسائل زیست محیطی، اقتصاد و صنعت می پردازند.  
دانشگاه پیتسبورگدانشگاه پیتسبورگ بیش از ۳۰۰۰۰ دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف در ۱۷ دانشکده پردیس شهری خود ثبت نام می کند. بخش مهندسی نفت این دانشگاه، در حال حاضر بیش از ۴۰ عضو هیئت علمی دارد که در خدمت دانشجویان مهندسی نفت قرار دارند. کیفیت بالای آموزشی در این دانشگاه باعث شهرت جهانی دانشگاه پیتسبورگ در سطح جهان و همچنین رقابت بالا برای پذیرش در این دانشگاه شده است. فارغ التحصیلان می توانند هم در بخش های کاربردی و هم در بخش های صنعت مشغول به کار شوند.  
دانشگاه پنسیلوانیادانشگاه پنسیلوانیا که یکی از دانشگاه های برتر کشور آمریکا به شمار می رود، کلاس های درس را هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین و از راه دور ارائه می دهد. این دانشگاه بیش از ۱۰۰۰۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی ثبت نام می کند. فارغ التحصیلان رشته مهندسی نفت از این دانشگاه، مسیرهای شغلی زیادی را می توانند دنبال کنند و در بخش های خصوصی و دولتی مشغول به کار شوند.  

اخذ ویزا برای اپلای مهندسی نفت در خارج از کشور

روند اخذ ویزا در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. اما آنچه اهمیت دارد این است که متقاضی بتواند تمامی مراحل را به درستی انجام دهد چرا که هر گونه نقص و خطا در این روند ممکن است شما را از ادامه ‌ی تحصیل در خارج از کشور باز دارد و یا باعث تاخیر در فرایند مهاجرت شما شود. بنابراین انتخاب مشاوران با تجربه در این زمینه، به اخذ ویزای شما کمک خواهد کرد. تیم تراست با کسب سال‌ ها تجربه ‌ کاری در زمینه اخذ ویزا، شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری می ‌کند. مدارک مورد نظر و مراحل زیر، روند کلی اخذ ویزا را در رشته‌ مهندسی نفت نشان می ‌دهد. این مدارک عبارت اند از:

 • انتخاب یک تیم مشاوره ‌معتبر برای آشنایی با مهاجرت
 • درخواست مصاحبه در سفارت و گرفتن نوبت به صورت آنلاین
 • پر کردن فرم درخواست ویزا
 • تعیین رشته مورد نظر (در اینجا رشته‌ مهندسی نفت)
 • همراه داشتن نامه‌ ی پذیرش دانشگاه
 • همراه داشتن گذرنامه
 • اثبات تمکن مالی
 • همراه داشتن مدارک شناسایی از جمله شناسنامه و کارت ملی (ترجمه‌ شناسنامه الزامی است)
 • داشتن حداقل ۲ قطعه عکس و حداکثر ۵ قطعه عکس مناسب برای گذرنامه
 • ارائه‌ آخرین مدرک تحصیلی
 • همراه داشتن مدرک دیپلم به همراه ترجمه
 • همراه داشتن مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان کشور مورد نظر با حداقل نمره مورد نیاز
 • پرداخت هزینه صدور ویزا
 • همراه داشتن نامه‌ سوء پیشینه
 • ارائه‌ مقالاتی که چاپ شده اند

دقت داشته باشید که مراحل ذکر شده در قسمت بالا به صورت کلی در نظر گرفته شده اند و در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر می ‌توانید با ما در تیم تراست تماس بگیرید و یا به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه فرمایید.

اخذ ویزا برای اپلای مهندسی نفت در خارج از کشور

اپلای رشته مهندسی نفت در مقطع کارشناسی در خارج از کشور

رشته مهندسی نفت مانند بسیاری دیگر از رشته های مهندسی، نیاز به کار گروهی دارد تا بتواند کیفیت مطلوبی از پروژه مورد نظر را ارائه دهد. بسیاری از دانشجویان علاقه مند به رشته مهندسی نفت با اپلای در مقطع کارشناسی می توانند در پالایشگاه ها یا شرکت های نفت مشغول به کار شوند. دانشگاه های تگزاس ای اند ام، دانشگاه بتن روژ-لوئیزیانا، دانشگاه تگزاس در آستین، دانشگاه تکنولوژی تگزاس و دانشگاه پنسیلوانیا در آمریکا بهترین دانشگاه های شناخته شده در جهان برای اپلای در مقطع کارشناسی رشته مهندسی نفت هستند که در قسمت قبل به تفصیل به آن ها پرداختیم.

اپلای مهندسی نفت در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

بسیاری از علاقه مندان به رشته مهندسی نفت بعد از اتمام تحصیلات کارشناسی خود در مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد اپلای می کنند. دوره ۲ ساله کارشناسی مهندسی نفت برای دانشجویانی در نظر گرفته شده است، که می خواهند دانش فنی خود را گسترش دهند.

از جمله توانمندی های افراد از مقطع کارشناسی ارشد مهندس نفت عبارت است از:

 • دانش عمیق از تحولات معاصر جهانی مهندسی نفت، از جمله شبیه سازی مخزن
 • بالا بودن مهارت ها و توانمندی های افراد در ارزیابی و انتخاب روش ها و تکنیک های مناسب برای استخراج نفت
 • بهبود مهارت های پیشرفته در بررسی و تجزیه و تحلیل مشکلات پیچیده مهندسی نفت
 • بهبود مهارت های برنامه ریزی و اجرای پژوهش ها

اپلای مهندسی نفت در مقطع دکتری در خارج از کشور

دوره های مقطع دکتری در رشته مهندسی نفت معمولا به صورت ۳ ساله ارائه می شوند. دانشگاه های معادن کلرادو، دانشگاه ایالتی لوئیزیانا، دانشگاه علم و صنعت میزوری، دانشگاه استفورد، دانشگاه تگزاس ای اند ام و دانشگاه هیوستون بهترین دانشگاه های مهندسی نفت در مقطع دکتری در سراسر جهان برای اپلای به شمار می روند که در قسمت قبل به توضیح درباره آن ها پرداختیم.

به طور کلی افرادی که قصد اپلای برای مقطع دکتری در رشته مهندسی نفت را دارند، لازم است تا مدارکی را فراهم آورند. این مدارک عبارت اند از:

 • مدرک لیسانس و فوق لیسانس از یک دانشگاه معتبر به همراه ریز نمرات و ترجمه آن الزامی است. به طور کلی هر چه معدل فرد بالاتر باشد (بالاتر از ۱۷) شانس پذیرش متقاضی بالاتر است.
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر مانند IELTS یا TOFEL. گفتنی است که حداقل نمره مورد نیاز بسته به دانشگاهی که قصد اپلای در آن را دارید متفاوت است.
 • توصیه نامه
 • امتحان GRE (برای کشور آمریکا و کانادا)

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته مهندسی نفت در خارج از کشور

به طور کلی، مدارک مورد نظر برای اپلای در رشته ‌ی مهندسی نفت بسته به دانشگاهی که می ‌خواهید در آن اپلای کنید، با یکدیگر متفاوت است. اما مدارک کلی مورد نیاز شما برای اپلای در قسمت زیر بیان شده است.

 • انتخاب رشته مورد نظر (در اینجا رشته‌ ی مهندسی نفت مد نظر است)
 • پر کردن فرم پذیرش آنلاین موجود در سایت دانشگاه
 • ذکر دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل شده اید
 • ارائه مدرک دیپلم دبیرستان به همراه ریز نمرات
 • ترجمه مدرک دبیرستان
 • در صورت داشتن سابقه کار مرتبط با رشته مورد نظر حتما مدت زمان آن و محل آن را ذکر کنید
 • گذرنامه معتبر
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان کشوری که می ‌خواهید برای آن اپلای کنید.
 • داشتن توصیه نامه

بازار کار مهندسی نفت در خارج از کشور

با توجه به اینکه نفت همواره جزء یکی از موارد مورد نیاز برای ادامه حیات در جهان است، تقاضا برای مهندسان نفت هر ساله در حال افزایش است و پیش بینی می شود این افزایش تقاضا در سال های آینده هم وجود داشته باشد. خوشبختانه بازار کار در رشته مهندسی نفت بسیار خوب است و کمتر فارغ التحصیلی از رشته مهندسی نفت دیده می شود که بیکار باشد! شکی نیست که مهندسان نفت درآمد بسیار بالایی دارند، اما با این حال در برخی از کشور ها به این رشته نیز مانند سایر رشته ها بهای بیشتری داده می شود و مهندسان نفت از درآمد بالاتری برخوردار هستند. در جدول زیر به مهم ترین این کشورها اشاره می شود.

نام کشورتوضیحاتمیانگین درامد مهندسان نفت
نروژاز زمانی که کشور نروژ، در دریای شمال نفت را کشف کرد (یعنی در دهه ۱۹۶۰)، نروژ به یکی از مهم ترین کشورها برای استخراج نفت و پرداخت دستمزد بسیار بالا برای مهندسان نفت تبدیل شده است. صادرات نفت از این کشور، بخش مهمی از اقتصاد کشور را پوشش می دهد. نروژ یک سوم اروپا و ۲۰ درصد انگلستان را با گاز تامین می کند. این کشور به عنوان سرمایه انرژی اروپا شناخته می شود.  ۲۲۸,۵۰۰ دلار
استرالیاکشور استرالیا به عنوان یکی از بهترین کشورها برای مهندسی نفت شناخته می شود. میزان حقوق و دستمزد مهندسان نفت در این کشور به تجربه و ساعات کاری آن ها بستگی دارد. بسیاری از مهندسان نفت بعد از ۲۰ سال کار، جایگاه شغلی بالاتری به دست می آورند.  ۲۱۱,۵۰۰ دلار
آمریکاآمریکا یکی دیگر از کشورهایی است که حقوق زیادی را برای مهندسان نفت در نظر گرفته است. این مهندسان در شرایط سخت کار می کنند. بیشتر آن ها در آلاسکا مشغول به کارند و برخی دیگر در تگزاس کار می کنند. آمریکا بیش از ۵۰۰۰ مرکز و پالایشگاه مخصوص مربوط به انرژی دارد.  ۲۰۳,۰۰۰ دلار
نیوزیلندبا وجود این که نیوزیلند هنوز هم جزو کشور های شناخته شده برای صادرات نفت قرار نگرفته است، تسهیلات و امکانات زیادی را در اختیار مهندسان نفت قرار می دهد و شرایط کاری ویژه ای را برای آنان فراهم می کند. آن چه که اهمیت دارد این است که اقتصاد نفتی این کشور رو به رشد است و نیوزیلند هر سال به مهندسان نفت بیشتری احتیاج دارد. این کشور همچنین به دلیل کیفیت بالای زندگی و مناظر بی نظیر، برای زندگی بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است.  ۱۸۷,۰۰۰ دلار
کاناداکلگری، پایتخت منابع انرژی طبیعی کانادا است. این شهر جایی است که مهندسان نفت، بیشترین درآمد را در آمریکای شمالی دارند! بیش از ۲۵۰۰ مهندس نفت در این شهر مشغول به کار هستند. انتظار می رود با توجه به این که این منطقه از لحاظ اقتصادی به سرعت در حال رشد است، تقاضا برای مهندسان نفت را در سال های آینده داشته باشد.  ۱۸۳,۰۰۰ دلار
هلندحقوق مهندسان نفت در هلند ۸۲ درصد بالاتر از میانگین حقوق ملی است. برای اینکه بخواهید در این کشور کار کنید، می توانید به صورت آنلاین برای درخواست پذیرش اقدام نمایید. در این صورت باید در یک آزمون آنلاین شرکت کرده و در صورت قبولی، برای مصاحبه دعوت می شوید.  ۱۸۰,۰۰۰ دلار
دانمارکیافته های اخیر حاکی از آن است که نفت بسیار بیشتری در این کشور وجود دارد. این امر سرمایه گذاران بالقوه را جذب می کند و تأثیر مثبتی بر اقتصاد دارد. انتظار می رود تقاضا برای مهندسان نفت افزایش یابد.  ۱۷۱,۰۰۰ دلار
انگلستانمهندسان نفت در انگلستان در ابتدای شروع کار خود درامدی بین ۴۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ دلار دارند و با بالاتر بودن سطح تحصیلی آن ها این درآمد برای افراد با دکتری مهندسی نفت به روزی ۱۵۰۰ دلار در روز می رسد. ساعات کاری مهندسان نفت در انگلستان معمولا از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر است. اما برخی از پالایشگاه ها ساعات اضافی کاری نیز دارند.  ۱۶۳,۰۰۰ دلار
فرانسهفرانسه یکی از کشورهایی است که در آن صادرات نفت تاثیر بسیار خوبی در اقتصاد این کشور گذاشته است و به همین علت درآمد مهندسان نفت در این کشور بسیار بالا است. همچنین کیفیت زندگی در این کشور به شدت خوب است و مهندسان نفت از درامد بسیار بالایی برخوردار هستند. دانستن زبان فرانسوی برای کار در این کشور الزامی است.  ۱۶۰,۰۰۰ دلار
کلمبیاکلمبیا حقوق کمی پایین تر از نیوزیلند به مهندسان نفت ارائه می دهد. با این حال، استاندارد زندگی به اندازه نیوزیلند بالا نیست. علاوه بر این، تمام مهندسان نفت بین المللی و خارجی باید زبان اسپانیایی را تا حد زیادی بلد باشند.۱۴۲,۵۰۰ دلار
بازار کار مهندسی نفت در خارج از کشور

میانگین درآمد مهندسی نفت در دیگر کشور ها

سایت salary expert، یکی از معروف ترین سایت های موجود در زمینه بررسی و تخمین حقوق مشاغل مختلف در سراسر جهان در کشورهای مختلف است. جدول زیر، برخی از مهم ترین درآمد کشورها را در رشته مهندسی نفت نشان می دهد. توجه داشته باشید که این سایت هر روز اطلاعات خود را به روز رسانی می کند و ماهانه ممکن است تنها تفاوت اندکی در میان این ارقام مشاهده شود. در صورتی که به اطلاعات حقوق و درآمد ها به صورت روزانه نیاز داشتید، اطلاعات مورد نیاز خود را از این سایت چک کنید.

نام کشورتوضیحات و درآمد
میانگین حقوق مهندس نفت در اتریشمیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۹۶,۵۷۲ یورو
میانگین حقوق مهندس نفت ‌ در هر ساعت: ۴۶ یورو
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۴,۴۸۱ یورو
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۶,۵۷۱ یورو
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۲۰,۲۸۰ یورو   
میانگین حقوق مهندس نفت در استرالیامیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۱۸۶,۸۲۹ دلار
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۹۰ دلار
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۸,۶۶۹ دلار
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۲۹,۰۷۳ دلار
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه‌ کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۳۳,۲۰۸ دلار   
میانگین حقوق مهندس نفت در باهامامیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۱۰۳,۰۸۹ دلار
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۵۰ دلار
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۴,۷۸۳ دلار
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۷۱,۲۳۹ دلار
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۲۸,۷۱۴ دلار   
میانگین حقوق مهندس نفت در بلغارستانمیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۶۶,۴۳۸ لو
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۳۲ لو
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۳,۰۸۳ لو
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه‌ کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۶,۶۶۹ لو
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه‌ کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۸۴,۳۲۱ لو    
میانگین حقوق مهندس نفت در بلاروسمیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۲۰,۶۴۲ روبل
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۱۰ روبل
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۹۵۸ روبل
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۴,۴۳۵  روبل
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۶,۰۸۲ روبل   
میانگین حقوق مهندس نفت در برمودامیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۱۴۴,۰۴۳ دلار
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۶۹ دلار
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۶,۶۸۴ دلار
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۹۹,۶۱۴ دلار
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۷۹,۹۸۲ دلار    
میانگین حقوق مهندس نفت در کانادامیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۱۶۰,۶۵۱ دلار
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۷۷ دلار
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۷,۴۵۴ دلار
میانگین حقوق مهندس نفت  تجربه‌ کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۱۰,۸۰۸ دلار
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه‌ کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۰۰,۲۰۶ دلار   
میانگین حقوق مهندس نفت در چینمیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۴۰۴,۸۸۷ یوان
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۱۹۵ یوان
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۱۸,۷۸۷ یوان
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۸۲,۲۷۷ یوان
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۱۰,۰۱۵ یوان  
میانگین حقوق مهندس نفت در کاستاریکامیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۲۷,۱۵۳,۷۴۶ کولون
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۱۳,۰۵۵ کولون
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۱,۲۵۹,۹۳۴ کولون
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه‌ کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۸,۸۴۹,۷۷۸ کولون
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه‌ کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۴,۰۵۷,۴۹۰ کولون
میانگین حقوق مهندس نفت در جمهوری چکمیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۱,۲۸۹,۰۷۱ کرونا
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۶۲۰ کرونا
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۵۹,۸۱۳ کرونا
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸۸۸,۶۱۵ کرونا
میانگین حقوق مهندس نفت تجربه‌ کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱,۶۰۵,۵۳۶ کرونا   
میانگین حقوق مهندس نفت در مراکشمیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۲۸۳,۱۲۷ درهم
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۱۳۶ درهم
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۱۳,۱۳۷ درهم
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه‌ کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۹۶,۰۳۲ درهم
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۵۴,۱۸۸ درهم 
میانگین حقوق مهندس نفت در مصرمیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۲۸۱,۵۸۳ پوند
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۱۳۵ پوند
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۱۳,۰۶۵ پوند
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۹۶,۹۵۱ پوند
میانگین حقوق مهندس نفت تجربه کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۵۵,۸۴۸ پوند
میانگین حقوق مهندس نفت در نیوزیلندمیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۱۷۰,۵۸۲ دلار
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۸۲ دلار
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۷,۹۱۵ دلار
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه‌ کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۱۷,۷۵۵ دلار
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه‌ کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۱۲,۷۵۹ دلار  
میانگین حقوق مهندس نفت در فنلاندمیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی ۱۰۴,۹۲۱ یورو 
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۵۰ یورو
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۴,۸۶۸ یورو
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه‌ کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۷۲,۲۳۸ یورو  
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۳۰,۵۱۹ یورو   
میانگین حقوق مهندس نفت در فرانسهمیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۹۰,۱۴۱ یورو 
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۴۳ یورو
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۴,۱۸۳ یورو
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۲,۱۳۸ یورو  
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۱۲,۲۷۰ یورو   
میانگین حقوق مهندس نفت در گرجستانمیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۱۵۰,۸۷۲ لاری
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۷۳ لاری
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۷,۰۰۰ لاری
میانگین حقوق مهندس نفت  با تجربه کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۰۶,۱۱۸ لاری
میانگین حقوق مهندس نفت تجربه کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۹۱,۷۳۳ لاری    
میانگین حقوق مهندس نفت در پرتغالمیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۵۸,۱۶۱ یورو
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۲۸ یورو
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۲,۶۹۹ یورو
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۰,۰۱۸ یورو
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۲,۳۰۴ یورو  
میانگین حقوق مهندس نفت در پاکستانمیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۳,۲۳۹,۹۲۶ روپیه
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۱,۵۵۸ روپیه
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۱۵۰,۳۳۳ روپیه
میانگین حقوق مهندس نفت  تجربه کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲,۲۷۱,۱۶۲ روپیه
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴,۱۰۳,۵۰۲ روپیه  
میانگین حقوق مهندس نفت در مجارستانمیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۱۳,۸۹۷,۳۹۲ فورینت
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۶,۶۸۱  فورینت
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۶۴۴,۸۳۹  فورینت        
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۹,۵۹۸,۷۰۹ فورینت
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۷,۳۴۲,۸۰۱ فورینت   
میانگین حقوق مهندس نفت در اوکراینمیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۷۵۴,۴۷۱ گریونا
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۳۶۳ گریونا
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۳۵,۰۰۸ گریونا
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۲۸,۸۸۰ گریونا
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۹۵۵,۵۷۳ گریونا   
میانگین حقوق مهندس نفت در ایالات متحده‌ عربیمیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۴۰۶,۶۴۱ درهم
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۱۹۶ درهم
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۱۸,۸۶۸ درهم
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه‌ کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۸۱,۸۶۷ درهم
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۰۹,۲۷۴ درهم   
میانگین حقوق مهندس نفت در ایالات متحده آمریکامیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۱۵۵,۶۰۲ دلار
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت:  ۷۵ دلار  
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۷,۲۲۰ دلار
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۰۷,۳۲۵ دلار
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۹۳,۹۱۴ دلار   
 میانگین حقوق مهندس نفت در کره ‌ی جنوبیمیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۸۱,۸۳۰,۴۲۱ وون
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۳۹,۳۴۲ وون
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۳,۷۹۶,۹۳۲ وون      میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۶,۷۳۳,۹۶۴ وون
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۰۲,۵۰۶,۰۵۶ وون  
میانگین حقوق مهندس نفت در سوئدمیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۸۴۳,۲۳۴ کرون
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۴۰۵ کرون
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۳۹,۱۲۶ کرون
میانگین حقوق  مهندس نفت  با تجربه کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۸۱,۲۷۹ کرون
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه‌ کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱,۰۵۰,۲۴۷ کرون    
میانگین حقوق مهندس نفت در سنگاپورمیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۱۴۶,۶۳۳ دلار
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۷۰ دلار
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۶,۸۰۴ دلار
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۰۱,۵۲۶ دلار
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۸۳,۴۳۶ دلار   
میانگین حقوق مهندس نفت در فیلیپینمیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۸۳۵,۲۵۰ پزو
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۴۰۲ پزو
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۳۸,۷۵۶ پزو
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۸۱,۰۶۷  پزو
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱,۰۴۹,۸۶۳ پزو    
میانگین حقوق مهندس نفت در آفریقای جنوبیمیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۹۷۸,۷۲۳ راند
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۴۷۱ راند
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۴۵,۴۱۳ راند
میانگین حقوق  مهندس نفت با تجربه‌ کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۸۰,۸۷۸ راند
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱,۲۳۰,۲۰۰ راند   
میانگین حقوق مهندس نفت در مکزیکمیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۵۸۴,۹۲۰ پزو
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۲۸۱ پزو
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۲۷,۱۴۰ پزو 
میانگین حقوق مهندس نفت  با تجربه‌ کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۰۵,۰۸۱ پزو
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۳۱,۸۹۵ پزو   
میانگین حقوق مهندس نفت در ژاپنمیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۱۴,۲۲۷,۵۷۵ ین
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۶,۸۴۰ ین
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۶۶۰,۱۵۹ ین
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۹,۷۹۸,۸۱۷ ین
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۷,۷۰۴,۳۵۳ ین
میانگین حقوق مهندس نفت در قزاقستانمیانگین حقوق مهندس نفت به صورت کلی: ۷,۸۹۹,۵۳۹ تنگه
میانگین حقوق مهندس نفت در هر ساعت: ۳,۷۹۸ تنگه
میانگین درآمد مهندس نفت از ساعات اضافه کاری: ۳۶۶,۵۳۹ تنگه
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵,۵۱۲,۰۳۷  تنگه
میانگین حقوق مهندس نفت با تجربه کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۹,۹۵۹,۰۶۴  تنگه  
شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات