دانشگاه نیوبرانزویک

University of New Brunswick

دانشگاه نیوبرانزویک کانادا
 • سال تاسیس :۱۷۸۵
 • نوع موسسه :دانشگاه دولتی/عمومی
 • شعار :Sapere Aude / Dare to be Wise شعار به انگلیسی
 • تعداد دانشجویان :۸۳۰۳
 • تعداد دانشجویان کارشناسی :7406
 • تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد :897
 • رنکینگ کانادا :۱۵ (۲۰۱۳)
 • رنکینگ بین المللی :۱۰۰۴
 • شهر :فردریکتون
 • استان :نیوبرانزویک
 • تعداد پرسنل :۷۴۷
 • کشور :کانادا
 • زبان :انگلیسی
 • مهلت ثبت نام ترم ژانویه :October 1
 • مهلت ثبت نام ترم می :February 1
 • مهلت ثبت نام ترم سپتامبر :June 1
 • واحد پول :دلار کانادا
 • سایت رسمی دانشگاه

تاریخچه دانشگاه نیوبرانزویک

دانشگاه نیوبرانزویک (UNB) دانشگاهی دولتی است که در سال ۱۷۸۵ در شهر فردریکتون (Fredericton) با جمعیتی حدود ۲۴۹۹۹۹ نفر تاسیس شد. پردیس دیگر این دانشگاه، در سنت جان (Saint John) واقع شده است. آن چه که موجب به رسمیت شناخته شدن دانشگاه نیوبرونزویک شده، اعطای مدارک رسمی و معتبر از جمله مدارک پیش از لیسانس ( گواهی نامه، دیپلم، مدرک کاردانی و یا پایه) مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا مدرک دکترا در چندین رشته تحصیلی است. این دانشگاه در حقیقت، قدیمی‌ترین دانشگاه انگلیسی زبان در کانادا به شمار می‌رود که با ۲۳۵ سال سابقه کاری در حوزه آموزش و پرورش، پذیرش دانشجویان را بر اساس سوابق تحصیلی و نمرات دروس مطالعاتی آن‌ها انجام می‌دهد. بنابراین درصد زیادی از متقاضیان (۷۰ الی ۸۰ درصد) به صورت گزینشی وارد این دانشگاه می‌شوند که این درصد شامل متقاضیان بین المللی نیز خواهد بود. در سال  ۱۷۸۳، مهاجران وفادار شروع به بازسازیِ روستایی به نام  Ste-Anne-des-Pays-Bas کردند و این شهرک جدید را به افتخار شاهزاده فریدریک، پسر شاه جورج سوم و عموی ملکه ویکتوریا، شهر فریدریک نام گذاری کردند. سرانجام در سال ۱۷۸۵، دانشگاه نیوبرازویک اولین دانشکده‌های خود یعنی دانشکده هنر و دانشکده علمی کاربردی را بنا نهاد. ساختمان هنرهای قدیمی در پردیس فردریکتون قدیمی‌ترین ساختمان دانشگاهی در کشور است که هنوز هم از آن استفاده می‌شود. بنیان‌گذاران اصلی این دانشگاه هفت مرد وفادار از کسانی هستند که ایالات متحده را پس از انقلاب ترک کرده بودند. اسامی این هفت نفر به شرح زیر است:

ویلیام پینه (William Paine )، ویلیام وانتون (William Wanton)،  جورج اسپرول (George Sproule)، زفانیا کینگزلی (Zephaniah Kingsley)، جان کافین (John Coffin)، وارد چیپمن (Ward Chipman) و آدینو پادوک (Adino Paddock).

  دانشگاه نیوبرانزویک در سال ۱۸۶۶ اولین دانشجوی دختر یعنی مری کینگزلی تیبیتز (Mary Kingsley) Tibbits را ثبت نام کرد. در آن زمان دانشکد‌ه‌های این دانشگاه فقط همان دانشکده هنر و دانشکده علمی کاربردی بود. دانشگاه به اعطای مدارکی در دانشکده هنر همچون لیسانس هنر، لیسانس علوم، کارشناسی ارشد هنر، دکترای علوم و همچنین در دانشکده دوم خود فقط رشته‌های مهندسی عمران، مهندسی برق و جنگلداری می‌پرداخت. دانشگاه نیوبرانزویک در اواخر دهه ۱۸۰۰ یکی از دو دانشگاهی بود که مدرک مهندسی جنگلداری را ارائه می‌داد. بنابراین هنگامی که دولت فدرال شروع به ایجاد جنگل‌های دومینیون (Dominion) در غرب کانادا بین سال‌های ۱۸۹۹ – ۱۹۰۶ کرد، بیشتر جنگلبانان از فارغ التحصیلان دانشگاه نیوبرانزویک بودند.

اهداف کلی دانشگاه نیوبرانزویک

این دانشگاه، به عنوان دانشگاهی که قدمت و سابقه‌ای طولانی در زمینه آموزش و پرورش دارد، با داشتن اساتید مجرب و خبره راه زیادی را تا به امروز برای خدمت‌رسانی به دانشجویان طی کرده است، دانشگاه نیوبرانزویک همواره سعی کرده که برای ایجاد توازن و یکپارچه سازی تعالی در آموزش و پژوهش، فعالیت‌های زیادی را انجام دهد. این دانشگاه طی سال‌ها تجربه و از راه آزمون و خطا به بالاترین سطح تجربی علمی رسیده است. از جمله مهم‌ترین اهداف دانشگاه نیوبرانزویک موارد زیر است:

 • کشف حقیقت‌های علمی از راه تحقیق و پژوهش، آموزش و یاگیری
 • احترام به افراد و آزادی بیان و آزادی فکر و اندیشه آن‌ها
 • مشارکت جامعه جهانی، برای فراهم کردن فرصتی با هدف غنی سازی زندگی
 • درنظر گرفتن بالاترین استانداردهای اخلاقی
 • همراهی در پیشبرد علم و دانش
 • ایجاد محیط برتر دانشگاهی برای دانشجویان، اساتید و کارکنان برای یادگیری، کار و زندگی
 • تشویق دانشجویان برای نوآوری، ابتکار، خلاقیت در همه زمینه‌ها
 •  تعهد به درک و حل مشکلات و خدمت به جامعه 

کمپ ‌های دانشگاه نیوبرانزویک

دانشگاه نیوبرانزویک دارای دو پردیس اصلی و فرعی است. پردیس فردریکتون پردیس اصلی و پردیس سنت جان پردیس فرعی دانشگاه به حساب می‌آید. در حال حاضر پردیس فردریکتون نیوبرانزویک حدود ۹۰۰۰ دانشجو دارد در حالی که پردیس سنت جان ۳۰۰۰ دانشجو را در بستر خود جای داده است. اگرچه پردیس فردریکتون تعداد دانشجویان بیشتری دارد، اما تعداد دانشجویان پردیس سنت جان به سرعت در حال افزایش است. هر دو پردیس طی سال‌ها به پیشرفت قابل‌توجهی دست یافته‌اند و همین مورد، باعث رشد ناگهانی جمعیت در شهر شده است. 

پردیس فردریکتون

پردیس فردریکتون نیوبرانزویک بر روی تپه ای مشرف به سنت جان قرار گرفته و شهرت آن از نظر شکل ظاهری به دلیل وجود برگ‌های رنگارنگ پاییزی، آجرهای قرمز رنگ به سبک گرجی و تپه‌هایی با شیب و دامنه تند است. تالار یادبود جنگ این پردیس نیز که در ابتدا به عنوان ساختمانی علمی در سال ۱۹۲۴ ساخته شده بود، امروزه به یاد و خاطره‌ی ۳۵ دانشجوی فارغ التحصیل دانشگاه نیوبرانزویک که در جنگ جهانی اول کشته شدند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. دو ساختمان از این پردیس به عنوان مکان‌های تاریخی ملی کانادا شناخته شده‌اند: یکی سالن سر هاوارد داگلاس (Sir Howard Douglas) ساختمان هنر‌های قدیمی و دیگری رصدخانه ویلیام برایدون جک (William Brydon Jack).

پردیس سنت جان

پردیس سنت جان واقع در پارک تاکر (Tucker Park) در محله Milledgeville و در چند کیلومتری شمال منطقه تجاری مرکز شهر قرار دارد. بزرگترین مرکز مراقبت‌های بهداشتی و درمانی نیوبرانزویک، در مجاورت پردیس سنت جان است. پردیس سنت جان در طی سال‌های گذشته گسترش یافته و ساختمان‌های جدیدی در این پردیس از دهه ۱۹۷۰ تا اوایل قرن ۲۱ ساخته شده است. اصلی‌ترین تفاوت بین پردیس سنت جان و پردیس اصلی یعنی فردریکتون مربوط به محل سکونت دانشجویان است. در حالی که تعداد زیادی از دانشجویان در خوابگاه پردیس فردریکتون زندگی می‌کنند، این امکان برای دانشجویان در پردیس سنت جان وجود ندارد چرا که این پردیس عمدتا مکان پر رفت و آمد تری نسبت به پردیس فردریکتون است.

دانشکده ‌های دانشگاه نیوبرانزویک و رشته‌ های موجود در دانشگاه

به طور کلی دانشکده‌های دانشگاه نیوبرانزویک عبارت اند از:

هنر، آموزش و پرورش، جنگلداری، حقوق، علوم کامپیوتر، تربیت بدنی، علوم، تجارت، مهندسی و پرستاری. که در جدول زیر به پردیس رشته‌ها اشاره می‌شود.

رشتهپردیس فردریکتونپردیس سنت جان
انسان شناسی 
باستان شناسی 
نوشتن خلاقانه 
فرهنگ و مطالعات رسانه ای 
نمایش و تئاتر 
اقتصاد 
انگلیسی 
هنر
فرانسوی 
تاریخ 
علوم انسانی و زبان 
توسعه مطالعات بین المللی 
فلسفه 
علوم سیاسی 
روانشناسی 
علوم اجتماعی 
جامعه شناسی 
کسب و کار 
مدیریت 
کامپیوتر
آموزش و پرورش 
مهندسی شیمی 
مهندسی عمران 
مهندسی برق و کامپیوتر 
ژيودسی و ژئوماتیک مهندسی 
جنگلداری و مدیریت محیط زیست 
جرم شناسی 
مطالعات رهبری 
پرستاری 
پرستاری و علوم بهداشتی 
علوم زیستی 
زیست شناسی 
شیمی 
زمین شناسی 
علوم کاربردی و مهندسی 
ریاضی و آمار
فیزیک 
مدیریت بازرگانی 
مدیریت زیست محیطی و جنگل داری 
علوم رنسانس 

دانشکده جنگلداری و کشاورزی دانشگاه نیوبرانزویک

در برنامه مطالعاتی دانشکده جنگلداری و مدیریت محیط زیست، شما یاد خواهید گرفت که چگونه به روش‌های علمی، محیط زیست را اداره کنید و مشکلات پیچیده طبیعت را به نفع محیط زیست برای آیندگان حل کنید. دو گزینه انتخابی که بیشترین متقاضی را دارد در مقطع کارشناسی عبارت است از :

 • لیسانس علوم جنگلداری
 • لیسانس علوم محیط زیست و منابع طبیعی

تحصیل در رشته‌ی جنگلداری و مدیریت محیط زیست در دانشگاه نیوبرانزویک بهترین فرصت را برای شغلی چالش برانگیز و پربار در بخش منابع طبیعی فراهم می‌کند. زیر شاخه انتخابی شما برای لیسانس محیط زیست و منابع طبیعی عبارت است از:

مدیریت محیط زیست، حفاظت از حیات وحش و مدیریت منابع آب

 مقطع کارشناسی‌ ارشد دانشگاه نیوبرانزویک

تمامی تلاش دانشگاه نیوبرانزویک بر این است تا جامعه‌ای را آماده کند که به محیط پیرامون خود بیشتر اهمیت بدهد. دانشگاه نیوبرانزویک یک مرکز تحقیقاتی به تمام معنا است. سالانه مبلغیحدود ۵۰ میلیون دلار بودجه تحقیقاتی صرفا  در اختیار این دانشکده قرار می‌گیرد.

رشته‌های کارشناسی ارشد عبارت اند از:

 • کارشناسی ارشد مدیریت محیط زیست
 • کارشناسی ارشد جنگلداری
 • کارشناسی ارشد مهندسی جنگل
 • کارشناسی ارشد مدیریت محیط زیست

رشته‌ های دکتری دانشگاه نیوبرانزویک

 • جنگلداری بین‌المللی
 • مدیریت جنگلداری و مدیریت محیط زیست
رشته کارشناسی ارشدتوضیحات
مدیریت محیط زیست  آموزش پیشرفته در زمینه‌ی مدیریت محیط زیست و مدیریت منابع طبیعی تخصصی و علوم منابع طبیعی در هر دو سطح دکترا و کارشناسی ارشد در دسترس است. این تخصص شامل حیات وحش، آب، زیست شناسی درخت، خاک جنگل، مدیریت جنگل، محصولات چوب و مهندسی چوب است. این رشته تمامی مهارت‌های عملی و تجربی مورد نیاز شما برای کار به عنوان مدیر محیط زیست و یا منابع طبیعی را در اختیارتان قرار می‌دهد. چه شما دانشجویی باشید که به تازگی فارغ التحصیل شده و چه متخصصی هستید که علاقه به افزایش مهارت خود در این زمینه دارد، این دانشگاه شما را در طول ۱۶ ماه دوره تحصیلیتان همراهی می‌کند. (پذیرش فقط در ماه پاییز)    
لیسانس جنگل داری  برای ارتقا توانایی‌ و مهارت‌ خود در شغل جنگلداری می‌توانید این رشته را انتخاب کنید.
کارشناسی ارشد علوم در جنگلداریاگر می‌خواهید تحقیقاتی نوآورانه در زمینه‌ی طبیعت داشته باشید و مهارت های خود را بهبود بخشید، انتخاب رشته‌ی علوم جنگلداری در مقطع کارشناسی‌ارشد بهترین گزینه برای مطالعه خواهد بود.
کارشناسی ارشد مهندسی جنگلکارشناسی‌ارشد مهندسی جنگل در این دانشگاه برای همکاری با مهندسان جدید در زمینه‌ی جنگلداری عملیاتی و دیگر صنایع منابع طبیعی شکل گرفته است. دوره درسی این رشته معمولا 12 ماه طول می‌کشد.
کارشناسی ارشد علوم مهندسی جنگلاین رشته، رشته ای پژوهش محور است که مستلزم تکمیل دوره‌های پژوهشی، ارائه پایان‌نامه و برنامه‌های درسی دوره ای است. این رشته به صورت تمام وقت یا پاره وقت می‌تواند انتخاب شود.
کارشناسی ارشد مدیریت محیط زیستکارشناسی ارشد مدیریت محیط زیست مبتنی بر پروژه است و این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد که به مطالعه کاربردی و اصولی روش‌های اکولوژیکی (بوم شناختی) بپردازید. این دوره مطالعاتی تقریبا ۲ سال طول می‌کشد و شما می‌توانید این گزینه را به صورت پاره وقت و یا تمام وقت انتخاب دهید.
رشته دکتراتوضیحات
جنگلداری بین المللی  اگر می‌خواهید به بالاترین سطح تخصص خود در این رشته برسید، ادامه تحصیل در مقطع دکترا شاید بهترین گزینه انتخابی برای شما باشد. در اینجا سطح مطالعاتی شما از منطقه و کشورتان فراتر می‌رود و نگاهی ژرف به منابع طبیعی و جنگل‌های بین المللی خواهید داشت. این مطالعات می‌تواند در زمینه‌های حفاظت از منابع طبیعی و جلوگیری از خطرات احتمالی مانند آتش سوزی، تاثیر اقتصادی، استراتژی‌های مدیریت جنگل بر سرزمین‌ها و … باشد.
مدیریت جنگلداری و مدیریت محیط زیست (پذیرش فقط برای ترم پاییز)این رشته منحصر به فرد دانشجویان را برای کسب دانش در جنگلداری و مدیریت محیط زیست هم در اروپا و هم در کانادا آماده می‌کند. دانشجویان در مدت ۲ سال تحصیلی برای این رشته دو مدرک دریافت خواهند کرد. یکی مدرک کارشناسی ارشد جنگلداری و دیگری مدیریت محیط زیست.

رشته کشاورزی در دانشگاه نیوبرانزویک

هدف از ایجاد این رشته دانشگاهی، توسعه رشته‌های مطالعاتیِ کشاورزی و بومی نیوبرانزویک، بهبود تولید و نیز پیشرفت راهبردی تولید مواد غذایی و محصولات کشاورزی برای خودکفایی است.

برنامه‌های دانشگاه نیوبرانزویک در رابطه با رشته کشاورزی:

رشته توسعه صنعت سیبفعالیت‌های عملی باید داخل خود استان نیوبرانزویک اجرا شوند.
اهداف: توسعه صنعت سیب و بهبود سودآوری در نیوبرانزویک، افزایش ارزش سیب از طریق بهبود کیفیت میوه و صادر به دیگر قسمت‌های کانادا و یا حتی به خارج از کشور
رشته توسعه صنعت گیاه شناسیکمک‌های کاربردی به دلیل تولید گیاهان گلخانه‌ای و زینتی و رونق کسب و کار فروش گل و گیاه در نیوبرانزویک.
رشته توسعه صنعت انگورکمک به توسعه و رونق تولید انگور در نیوبرانزویک
مهلت درخواست پذیرش نوع ۱: ۸ ژوئیه ۲۰۲۰
مهلت درخواست پذیرش نوع۲: ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱
رشته توسعه صنعت زنبور عسلمتقاضی باید در استان نیوبرانزویک فعالیت داشته باشد.
اخرین مهلت درخواست برای انتخاب این برنامه ۳۱ ژوئیه و ۶ نوامبر ۲۰۲۰ اعلام شده است.
رشته توسعه صنعت میوه و سبزیجاتاین رشته با هدف تشویق و حمایت از میوه و تره بار نیوبرانزویک برای بهبود رونق اقتصادی منطقه از طریق تولید میوه و سبزیجات مرغوب و با کیفیت طراحی شده است.
برنامه اول: کمک به گسترش فناوری‌ در زمینه‌ی میوه و تره بار
برنامه دوم: افزایش طول عمر میوه‌ها و سبزیجات از طریق ذخیره سازی در یخچال های گلخانه‌ای
برنامه سوم: کمک به بهبود کارایی و ظرفیت تولید.
با اینکه رونق تولید میوه‌ها و سبزیجات در این استان طی سال‌های اخیر رشد قابل توجهی داشته است، اما هنوز هم فقط 8 درصد از سبزیجاتی که در نیوبرانزویک مصرف می‌شوند، از تولیدات داخلی هستند. بنابراین اولویت اول این رشته، افزایش ظرفیت تولید برای فروش در بازار میوه و تره بار و کاهش محصولات وارداتی است.
رشته راهبردی تحقیقات و نوآوری های کشاورزیتشویق به رشد، سودآوری، پایداری و خودکفایی در بخش کشاورزی نیوبرانزویک با تکیه بر کسب علم مربوطه به این رشته
برنامه نوع اول: نوآوری، تحقیق و توسعه، ارائه کمک‌های مالی بین ۱ تا ۵ سال برای حمایت کوتاه مدت از طرح‌های تحقیقاتی و بهبود محصولات کشاورزی
برنامه نوع دوم: نوآوری در کشاورزی و ارائه کمک‌های مالی برای آزمون و خطای فرایندهای جدید با هدف رسیدن به خودکفایی در بخش کشاورزی
برنامه نوع سوم: تکنولوژی ابتکاری و حمایت از فناوری‌های جدید و شیوه‌های ابتکاراتی فنی در مزرعه
کشاورزی سازگار با محیط زیستپرورش صنعت کشاورزی به گونه ای که از نظر زیست محیطی با محیط مورد نیاز برای کشاورزی سازگار باشد و از نظر تغییرات آب و هوایی و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای افراد را مطلع سازد. این برنامه به تولیدکنندگان کمک خواهد کرد تا خطرات احتمالی و ریسک‌های مربوطه به تغییر آب و هوای زیستی را ارزیابی کنند و برای افزایش عمر زمین کشاورزی خود اطلاعاتی را کسب کنند.
اعتماد عمومی و آگاهی کشاورزیاین برنامه با هدف تضمین ایمنی غذایی در سیستم‌های اجرایی، امنیت زیستی و حمل و نقل توزیع محصولات کشاورزی است.

مشاهیر و فارغ‌ التحصیلان دانشگاه نیوبرانزویک

نام شخصسمت
D. Craig Aitchisonژنرال نظامی کانادایی
Francesco Bellini  دانشمند، کارآفرین و از بنیانگذاران بیوشیمی داروسازی
Elizabeth Brewster  شاعر
Joseph Z. Daigle  سیاستمدار، حقوقدان و رئیس دادگستری نیوبرانزویک
Darrell Duffie  اقتصاددان و استاد برجسته مالی در دانشکده کسب و کار تحصیلات تکمیلی استنفورد
Rod Bryden   مدیر در زمینه کسب و کار اجرایی
Julie Dickson  کارمند دولت
David Bashow  خلبان جنگنده، استاد و مورخ نظامی
George Best   اولین رئیس دانشگاه کینگ
Fredrik Stefan Eaton  مدیر اجرایی سابق کسب و کار و کمیسیون عالی بریتانیا
Alfred Bailey  مربی، شاعر، انسان شناس، تاریخ دان
Shawn Graham  نخست وزیر سابق نیوبرانزویک
Loyola Hearn   سیاستمدار سابق و سفیر در ایرلند
Sam Hinds  نخست وزیر سابق گایان
Bliss Carmanشاعر آمریکایی قرن ۱۹
Frank McKenna  نخست وزیر سابق نیوبرانزویک، سفیر ایالات متحده و بانکدار
Richard Currie  مدیر اجرایی کسب و کار، صدراعظم نیوبرانزویک
Kelly Lamrock  سیاستمدار سابق، وزیر کابینه و دادستان کل نیوبرانزویک
Alaina Lockhart  عضو پارلمان
Gerald Merrithew  مربی، سیاستمدار
Sir George Eulas Foster  سیاستمدار، دانشگاهی و وزیر دارایی
Norman Inksterکمیسر سابق ،RCMP رئیس سابق اینترپل
Allison McCain  کسب و کار اجرایی، مدافع حقوق بشر و رئیس هیئت مدیره مک کین
William Francis Ganong  گیاه شناس، تاریخ نگار، نقشه نگار
Alistair MacLeod  نویسنده
Walter Learning  تئاتر کارگردان و بنیانگذار تئاتر نیوبرانزویک
Sir John Douglas Hazen  سیاستمدار و حقوقدان، نخست وزیر سابق نیوبرانزویک و رئیس دادگستری نیوبرانزویک
Shawn Murphy  وکیل و سیاستمدار
Anne Murray  برنده جایزه خوانندگی گرمی (Grammy)              
Robert Nielsen  خبرنگار
Penny Park  روزنامه نگار علمی
Sir Charles G. D. Roberts  نویسنده و شاعر قرن ۱۹
Gerard Mitchell  حقوقدان و رئیس سابق دادگستری جزیره پرنس ادوارد
Leonard Percy de Wolfe Tilleyسیاستمدار و نخست وزیر سابق نیوبرانزویک
Graydon Nicholas  حقوقدان و اولین ستوان بومی نیوبرانزویک، اولین مرد بومی در آتلانتیک کانادا برای کسب مدرک حقوق
John B. McNair  نخست وزیر سابق نیوبرانزویک، رئیس دادگستری نیوبرانزویک و ستوان فرماندار نیوبرانزویک
Lalith J. Rao  خواننده کلاسیک هندی و نماینده Agra gharana
Clark Todd  روزنامه نگار، کشته شده در ماموریت لبنان
Andy Scott  سیاستمدار
  Edward Ludlow Wetmore  سیاستمدار، حقوقدان و رئیس دادگستری ساسکاچوان
R. M. Vaughan  شاعر، رمان نویس و نمایشنامه نویس کانادایی
Charles D. Richards  نخست وزیر سابق نیوبرانزویک، رئیس دادگستری نیوبرانزویک
Mary Matilda Winslow  اولین زن سیاهپوست فارغ التحصیل از دانشگاه نیوبرانزویک
Gabriel Wortman  عامل حملات 2020 نوا اسکوشیا
Doug Young  وکیل و سیاستمدار، وزیر دفاع ملی سابق و رهبر حزب لیبرال نیوبرانزویک

بودجه دانشگاه نیوبرانزویک

به طور کلی بودجه دانشگاه نیوبرانزویک حدودا ۳۰۱.۹ میلیون دلار در سال برآورد شده است که این مبلغ در طی سال های اخیر به دلایل زیر ۳.۲ دلار افزایش یافته است:

 •   کمک هزینه انجام پروژه‌های ایالتی
 •  هزینه و شهریه‌ی دانشجویان جدید در مقطع کارشناسی برای انجام تحقیقات علمی

رنکینگ دانشگاه نیوبرانزویک

رنکینگ دانشگاه نیوبرانزویک بر اساس سیستم‌های رتبه بندی مختلف متفاوت است که در جدول زیر به برخی از آن‌ها می پردازیم:

رتبه بندی بر اساسرتبه
رتبه جهانی۱۰۰۴
رتبه ملی۲۸
رتبه براساس کیفیت رتبه آموزش
براساس اشتغال فارغ‌التحصیلان۷۷۸
رتبه بر اساس کیفیت دانشکده
عملکرد تحقیقاتی پژوهشی۹۶۹
نمره کل از ۱۰۰۷۰.۳

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه نیوبرانزویک

 • در ابتدا با توجه به رشته‌ای که علاقه مند به ادامه تحصیل در آن هستید، پردیس مورد نظر را انتخاب کنید. (بررسی کنید که کدام پردیس مقطع تحصیلی شما را دارد)
 • بررسی شرایط پذیرش (اطمینان از اینکه شما واجد شرایط اخذ پذیرش هستید یا خیر)
 • داشتن انگیزه نامه
 • پر کردن فرم پذیرش
 • ایجاد یک حساب کاربری برای تکمیل فرم‌ها و مدارک مورد نیاز
 • برای جلوگیری از اتلاف وقت در پردازش درخواستتان موارد زیر را تائید کنید:

نام شما با اسمی که در فرم درخواست پرکرده‌اید و نام روی پاسپورت همخوانی داشته باشد.

آدرس شما در کشوری که درآن زندگی می‌کنید ذکر شده باشد.

 • هزینه بررسی درخواستتان را پرداخت کنید. این هزینه معادل ۱۲۵ دلار کانادا است و قابل استرداد نیست. متقاضیان می‌توانند از روش‌های زیر این مبلغ را پرداخت کنند.

پرداخت از طریق کارت به کارت (این گزینه برای برخی کشورها موجود نیست)

پیش نویس بانکی یا چک به تاریخ روز قابل پرداخت به دانشگاه نیوبرانزویک

پرداخت پول از طریق یک موسسه بانکداری کانادایی

مدارک تحصیلی از جمله معدل دیپلم و ریزنمرات و همچنین اگر قبلا در دانشگاهی درس خوانده اید نمرات آخرین مدرک تحصیلی شما باید ضمیمه مدارک شود.

اگر مدارک شما به زبان انگلیسی نیستند، حتما باید ترجمه شوند.

** اگر بیش از ۲۱ سال سن دارید، فردی بالغ به حساب می‌آیید و باید رزومه تحصیلی خود را از زمان دبیرستان و سابقه کاریتان را نیز ذکر کنید. این مدارک را می‌توانید در حساب کاربری که ایجاد کرده اید بارگذاری نمایید.

 مدارک زبان مورد نیاز جهت اخذ در دانشگاه نیوبرانزویک

متقاضیان بین المللی که نمره آزمون زبان انگلیسی ندارند یا همچنان مشغول به یادگیری زبان انگلیسی اند، مشروط بر اینکه دوره‌های زبان انگلیسی خود را قبل از ورود به دانشگاه کامل کنند، امکان پذیرش از طرف دانشگاه را دارند. حداقل نمرات برای آزمون‌های زبان انگلیسی به صورت زیر است:

نام آزمونحداقل نمره
آیلتس۶.۵
CAEL / CAEL Online۶۰
 Duolingo۱۱۵
تافل (به صورت اینترنتی)۹۰
تاقل (به صورت کامپیوتری)۲۱۳

برخی از رشته‌ها به نمره‌ بالاتری از زبان نیاز دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به این سایت مراجعه کنید: 

ددلاین اپلای دانشگاه نیوبرانزویک

در ادامه و در جدول زیر به تقویم آموزشی دانشگاه نیوبرانزویک خواهیم پرداخت که برخی از تاریخ‌های مهم اعم از ددلاین اپلای این دانشگاه در آن آورده شده است.

مهلت درخواست به طور کلیمهلت درخواست برای مقطع کارشناسی: ۱ مارس
مهلت پایانی برای مقطع کارشناسی: ۳۱ مارس
پرستاریمهلت درخواست کارشناسی پرستاری و کارشناسی علوم بهداشتی: ۱۵ فوریه  
آموزشلیسانس آموزش (فردریکتون ) : ۱۵ دسامبر
لیسانس آموزش (سنت جان): ۳۱ ژانویه
مهلت درخواست پذیرش و پرداخت هزینه درخواست بررسی۱۵ می
تائید رزرو نهایی خوابگاه و پرداخت هزینه خوابگاه۱۵ می
ترم بهار۱ فوریه
ترم زمستان۱ اکتبر
ترم پاییز۱ ژوئن

هزینه‌ ها و شهریه دانشگاه نیوبرانزویک

نام دانشکدهپردیس فردریکتون پردیس سنت جان
هنر۷۲۷۰دلار۷۲۷۰دلار
مدیریت بازرگانی۸۲۳۴دلار۸۲۳۴دلار
آموزش۷۲۷۰دلار
مهندسی۸۵۸۰دلار۸۵۸۰دلار
جنگلداری و مدیریت محیط زیست۷۶۱۲دلار
جرم شناسی۸۰۹۶دلار
قانون۱۲۵۶دلار
پرستاری۸۵۸۰دلار۸۵۸۰دلار
فلسفه۱۱۴۱۸دلار
علوم۷۲۷۰دلار۷۲۷۰دلار

هزینه‌ های اجباری و دانشجویی برخی قسمت ‌های دانشگاه نیوبرانزویک

نوع هزینهپردیس فردریکتونپردیس سنت جان
هزینه‌های اجباری۴۹۴دلار۴۱۵دلار
اتحادیه دانشجویی۱۲۰دلار۱۴۰دلار
اتحادیه کمک هزینه‌های مالی دانشجویی۱۰دلار
بیمه سلامت (پزشکی)۱۶۰دلار۱۶۰دلار
بیمه دندانپزشکی۱۲۵دلار۱۲۵دلار

هزینه ‌های تکمیلی در دانشگاه نیوبرانزویک

نام هزینهپردیس فردریکتونپردیس سنت جان
بیمه خدمات اضطراری بین المللی۴۰۰دلار۴۰۰دلار
بیمه سلامت مسافرتی۶۴.۵۰دلار۶۴.۵۰دلار
هزینه‌‌های مربوط به رشته مهندسی۱۵۳۴دلار۱۵۳۴دلار
هزینه‌های رشته زمین شناسی و نرم افزار۷۶۷دلار۷۶۷دلار
برنامه‌های رشته پرستاری۱۰۰دلار –

بورسیه ‌ها و کمک هزینه بین‌ المللی دانشگاه نیوبرانزویک

صرف نظر از اینکه در چه مقطعی از این دانشگاه مشغول به ادامه تحصیل هستید، می‌توانید در صورت نیاز، درخواست کمک مالی کنید و از بخش مربوطه به امور مالی کمک بگیرید. حتی در صورتی که نیاز بیشتری به پول داشته باشید، می‌توانید از وام‌های دانشجویی استفاده کنید. (قسط پرداخت وام‌ها از شش ماه بعد از فارغ التحصیلی شروع می‌شود). مبلغ کمک هزینه مالی بخش عمده‌ای از نیازهای مالی شما را تشکیل نمی‌دهند با این حال می‌توان تا حدودی روی آن حساب کرد.

برنامه کمک هزینه مالی + توضیحاتمهلت درخواست کمک هزینه مالیزمان پاسخگویی به درخواست شما
دانشجویان مقطع کارشناسی: این کمک هزینه به مبلغ ۲۰۰۰ دلار مخصوص دانشجویانی است که به صورت تمام وقت در پردیس فردریکتون با داشتن نیاز مالی مشغول به تحصیل اند.۱۵ دسامبرفوریه (ترم زمستان)
کمک هزینه ویژه دانشگاه نیوبرازویک: این کمک هزینه به مبلغ ۱۰۰۰ دلار برای دانشجویانی است که مشکلات مالی دارند و توانسته‌اند اقامت دائم کانادا را داشته باشند.مارس  آوریل
کمک هزینه مخصوص دانشجویان بین المللی: این کمک هزینه با مبلغ ۱۵۰۰ دلاربرای دانشجویان تمام وقت بین المللی است  سپتامبر۲ دو هفته بعد از درخواست
کمک هزینه دانشجویان کارشناسی ارشد: مبلغ ۵۰۰ دلارنوامبرژانویه

خوابگاه و شرایط اقامتی دانشگاه نیوبرانزویک

گزینه‌های اقامتی زیادی پیش روی دانشجویان دانشگاه نیوبرانزویک قرار دارد. از جمله خوابگاه‌های سنتی، مدرن و اتاق‌هایی به صورت سوئیت. بسته به نوع پردیسی که در آن به تحصیل مشغول می‌شوید، خوابگاه مختلط، خوابگاه مخصوص دختران و خوابگاه مخصوص پسران در اختیار شما قرار خواهد گرفت. هزینه‌‌‌های خوابگاهی شامل اجاره اتاق، وسایل گرمایشی و سرمایشی، اینترنت پرسرعت و وعده‌های غذایی است.

 • خوابگاه پردیس فردریکتون

به دلیل زندگی به سبک دانشجویی و رفت و آمد برای کلاس‌های درس، شاید وقت چندانی برای پخت و پز نداشته باشید. بنابراین برنامه غذایی دانشگاه نیوبرانزویک، انتخاب مناسبی برای دانشجویان این دانشگاه است. حتی اگر از خوابگاه‌های دانشجویی استفاده نمی‌کنید و یا خوابگاه شما خارج از محیط دانشگاه است، می‌توانید غذای دانشگاه را رزرو کنید. در میان غذاهای موجود در منوی غذایی دانشگاه نیوبرانزویک، غذاهای بین المللی، سالاد، ساندویچ و دسرهایی که در قسمت کافه تریای دانشگاه سرو می‌شوند، بسیار پرطرف دارند. دانشجویانی که تصمیم قطعی برای رزرو خوابگاه دارند لازم است تا هنگام درخواست ۵۰۰ دلار نیز برای بیعانه پرداخت کنند. (این هزینه درصورت پشیمان شدن دانشجو از رزرو خوابگاه، غیر قابل استرداد خواهد بود). درصورتی که کارت اعتباری ندارید به این  سایت برای مشاهده راه‌های دیگر پرداخت هزینه مراجعه کنید: 

خوابگاه Barry and Flora Beckett  

هزینه‌ها در این خوابگاهقیمت
اتاق خصوصی تک نفره + دستشویی خصوصی۶۷۹۸دلار
اتاق خواب خصوصی + دستشویی مشترک۶۶۲۰دلار
ودیعه۵۰دلار
رزرو غذا۳۰۰۰دلار

خوابگاه Sir James Dunn

هزینه ها در این خوابگاهقیمت
اتاق VIP پلاس دو تخته۶۵۷۸دلار
اتاق VIP دو تخنه۵۸۳۶دلار
اتاق بزرگ تک نفره۵۶۵۹دلار
اتاق دونفره۴۷۲۶دلار
ودیعه۵۰دلار
رزرو غذا۳۰۰۰دلار

خوابگاه  Dr. Colin B. Mackay

هزینه ها در این خوابگاهقیمت
 اتاق تک نفره + حق بیمه۶۷۱۷دلار
ودیعه۵۰دلار
طرح شماره ۱ غذا۸۰۰دلار
طرح شماره ۲ غذا۱۲۰۰دلار
طرح شماره ۳ غذا۳۰۰۰دلار
تمدید استفاده از اقامتگاه برای تعطیلات زمستانی۲۵۰دلار
دیر رسیدن به خوابگاه۲۵دلار
جا به جا کردن اتاق۳۵دلار

شهرهای فردریکتون، سنت جان و مونکتون گزینه‌های زیادی برای زندگی در طول تحصیلتان در خارج از پردیس‌ها دارند. با این حال چه شما در خوابگاه‌های پردیس سکونت کنید و چه خارج از آن، با ورود به دانشگاه نیوبرانزویک جزئی از این خانواده به حساب می‌آیید و می‌توانید از محل سکونت خود اطمینان حاصل کنید.

شهر دانشگاهی نیوبرانزویک کانادا

نیوبرانزویک در ساحل شرقی کانادا واقع شده است که از شمال با کبک، از شرق با اقیانوس اطلس، از جنوب با خلیج فاندی و از غرب با ایالت مین آمریکا هم مرز است. گوشه جنوب شرقی استان نیوبرانزویک به نوااسکوشیا متصل است. نیوبرانزویک دارای آب و هوای مرطوب قاره ای است و زمستان‌های نسبتا ملایمی در سواحل خلیج سنت لارنس دارد. میزان بارش برف و باران در این منطقه بسیار زیاد است. جمعیت این استان تا آوریل ۲۰۱۹ حدود ۷۵۰۰۰۰ نفر برآورد شده است. نیو برانزویک هشتمین ایالت معروف کانادا به شمار می‌رود و فردریکتون در مرکز نیوبرانزویک قرار دارد. حدود ۸۳ درصد از شهر نیوبرانزویک مناطق جنگلی است و این شهر دارای ۲ پارک بین المللی و ۱۶ پارک استانی است. موسیقی همواره بخش مهمی از تاریخ و فرهنگ نیوبرانزویک است و وجود انواع و اقسام موسیقی‌های محلی و غیرمحلی برای تمامی سلیقه‌ها در این شهر وجود دارد. شهرت این شهر به خاطر وجود سواحل شنی و آب‌های گرم ساحل آکادی، شگفتی‌های طبیعی و جاذبه‌های توریستی این شهر است. نیوبرانزویک تنها استان رسمی دو زبانه کانادا است که حدود ۳۳ درصد از مرم به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. بر اساس قانون کانادا که سال‌های پیش تصویب شد، همه استان‌ها و شهرهای کانادا باید حد بالایی از خدمات مراقبت‌های بهداشتی، پزشکی و عمومی را به تمامی شهروندان چه بومی و چه بین المللی ارائه دهند. به طور کلی این خدمات شامل انجام عمل‌های زیبایی و نیز دندان پزشکی نمی‌شود. اما فهرست خدمات مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی در هر استانی متفاوت است. سنت جان بزرگترین شهر نیوبرانزویک به شمار می‌رود که شهری کاملا دو زبانه است، به گونه ای که نیمی از مردم به زبان انگلیسی و نیمی دیگر به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. سنت جان دارای یک پایگاه صنعتی قوی است، به همین خاطر این شهر افراد زیادی را برای کارکردن در زمینه صنعت به خود جذب کرده است و بیشتر یک شهر صنعتی به شمار می‌رود تا یک مرکز توریستی و گردشگری. همانطور که قبلا گفته شد پردیس فرعی دانشگاه نیوبرانزویک نیز در این شهر قرار دارد. از طرف دیگر به دلیل وجود پردیس اصلی دانشگاه در شهر فردریکتون، این شهر با داشتن دانشجویی زیاد، شهری جوان، فعال و با فرهنگ‌های مختلف است. به جز دلایل علمی و درس خواندن در این دانشگاه، هنرمندان بین المللی نیز به این شهر می‌آیند تا جشن‌ها و فستیوال‌های سنتی شهر را به رسم هر سال برگزار کنند.

از چشم اندازهای برتر این شهر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پارک بین المللی روزولت کامپوبلو
 • پارک اروینگ
 • پارک ملی فاندی
 • آبشار ریورزینگ
 • باغ وحش مگنتیک هیل
 • ساحل پارلی
 • گالری هنر بیوربروک