دانشگاه شربروک

University of Sherbrooke

دانشگاه شربروک کانادا
 • سال تاسیس :1954
 • نوع موسسه :دانشگاه دولتی/عمومی
 • تعداد دانشجویان :تقریبا ۴۰.۵ هزار نفر
 • رنکینگ کانادا :۲۵
 • رنکینگ بین المللی :۵۹۹
 • شهر :شربروک
 • استان :کبک
 • زبان :فرانسوی
 • شهریه تقریبی سالانه :۲۰۰۰۰-۳۰۰۰۰ دلار کانادا
 • مهلت ثبت نام ترم ژانویه :دسامبر 3
 • مهلت ثبت نام ترم سپتامبر :دسامبر 3
 • رئیس دانشگاه :Pierre Cossette
 • سایت رسمی دانشگاه

معرفی دانشگاه شربروک کانادا

دانشگاه شربروک کانادا از موسسه های آموزش عالی ایالت کبک است که در بخش جنوبی آن قرار گرفته است. باید اشاره کرد که این مرکز آموزشی رتبه ۲۵ کشور را در دست دارد و پروژه های فناوری و تحقیقاتی متعددی در آن اجرایی می شود. این مرکز علمی فرانسوی زبان است و شما باید برای پذیرش مدرک زبان فرانسوی را ارائه دهید.

این مرکز آموزش عالی در ایالت کبک قرار دارد و جزو دانشگاه های فرانسوی زبان به شمار می رود. شما می توانید قبل از اپلای در این مرکز علمی شبکه های اجتماعی آن را بررسی کنید.

آمار و موفقیت های دانشگاه شربروک کانادا

آمار دانشگاه شربروک در این آدرس ارائه شده است. شما می توانید این موارد را به صورت خلاصه در جدول زیر نیز مشاهده کنید.

مواردتوضیحات
سال تاسیس۱۹۵۴ میلادی
تعداد دانشجویاندر حدود ۴۰.۵ هزار نفر
دانشجویان بین المللیبین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ نفر از ۸۸ کشور دنیا
تعداد هیئت علمیبیش از ۳۸۰۰ نفر
نسبت دانشجویان مرد به زن۴۵ به ۵۵
بودجه تحقیقاتی سالانهبیش از ۱۰ میلیون دلار

تصاویر دانشگاه شربروک

لینک های مفید مهاجرت تحصیلی!

مرحله جمع آوری مدارک و برنامه ریزی

مرحله اقدام برای اپلای و پذیرش

مرحله ویزا و پس از آن

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه شربروک

حداقل شرایط و مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در دانشگاه شربروک در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به صورت زیر است.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی

 • مدارک هویتی
 • مدارک پایان تحصیلات در مقطع قبلی و ریز نمرات ترجمه شده
 • ارائه حداقل معدل لازم
 • مدرک زبان

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

 • مدارک هویتی
 • مدارک پایان تحصیلات در مقطع قبلی و ریز نمرات ترجمه شده
 • ارائه حداقل معدل لازم
 • مدرک زبان
 • رزومه
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه

برای اطلاع از مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا و اینکه چگونه اپلای کنیم روی لینک‌های مرتبط کلیک کنید.

مراحل پذیرش تحصیلی کانادا در دانشگاه شربروک کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته ­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

مدارک زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه شربروک

دانشگاه شربروک یکی از دانشگاه‌های فرانسوی زبان کانادا است که برای شرکت در آن به عنوان یک دانشجوی بین المللی یا کسی که زبان اول یا مادریش فرانسوی نیست، باید این زبان را بیاموزید. یکی از راه‌هایی که می‌توانید این زبان را بیاموزید و مهارت خود را بهبود بخشید، دوره‌های زبانی این دانشگاه است.

مدارک مورد قبول دانشگاه شربروک برای اثبات دانش زبان فرانسوی

 • آزمون TFI
 • آزمون TEF
 • آزمون DALF
 • آزمون DELF

برای اطلاع دقیق از شرایط مدرک زبان می توانید به این آدرس اینترنتی مراجعه کنید.

دوره‌های فرانسوی که توسط مرکز زبان این موسسه آموزش عالی ارائه می‌شود، دانشجویان را در هر دو ارتباط شفاهی و کتبی، برای موقعیت‌های حرفه‌ای، دانشگاهی و روزمره آماده می‌سازد. این دوره‌های آموزشی بر توسعه زبان، ارتباطات و مهارت‌های فرهنگی تمرکز دارد تا توانایی‌های لازم برای پیوستن به اجتماع در محیطی آکادمیک و فراتر از دیوارهای کلاس و دانشگاه را در اختیار شما قرار می‌دهد.

تبادلات و تعامل در گروه‌های کوچک باعث بهبود و روان بودن بیان می‌شود. لازم به ذکر است تا زمانی که شهریه خود را به صورت منظم پرداخت کنید، دوره‌های یادگیری زبان فرانسوی برای شما در شربروک به صورت رایگان خواهد بود و دانشجویان ترم اولی ملزم به پرداخت هزینه یادگیری زبان فرانسه نیستند. آزمون تعیین سطح آنلاین زبان فرانسه، مهارت و توانایی شما را در این زبان ثابت خواهد کرد.

بنابراین به شما پیشنهاد می‌‌شود که ۲ ماه پیش از شروع ترم، این آزمون را امتحان کنید. ۳ بار فرصت دارید تا در روزهای کاری در آزمون شفاهی که طی سه هفته و در روزهای کاری دانشگاه از دوشنبه تا جمعه در زمان اداری باز است، شرکت کنید و پس از اتمام، به سطح بعدی بروید. برخی از دوره‌های آموزش کتبی نیز به صورت فشرده وجود دارد که در۴ هفته متوالی به طول می‌انجامند. این ترم به طور کامل ۱۵ هفته طول می‌کشد و در هر ترم تحصیلی (پاییز – زمستان – تابستان) ارائه می‌شود.

درباره دوره زبان در کانادا و مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا بیشتر بخوانید.

امکان تحصیل در استان کبک به زبان انگلیسی وجود دارد؟

ددلاین اپلای دانشگاه شربروک کانادا

 • ترم بهار و تابستان: ۱ فوریه
 • ترم پاییز: ۱۵ ژانویه
 • ترم زمستان: ۱ سپتامبر

زمان مناسب برای اپلای تحصیلی کانادا در تاریخ‌های مذکور ممکن است بر اساس رشته مورد نظر شما، سال تحصیلی و دانشکده متفاوت باشد. بنابراین لازم است برای کسب اطلاع بیشتر به سایت دانشگاه مراجعه فرمایید.

دسترسی به اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

دانشگاه/
وبسایت
برنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

بورسیه ‌ها و کمک هزینه بین‌ المللی دانشگاه شربروک

در این موسسه آموزشی بورسیه‌ تحصیلی کانادا طبق شرایط و ضوابط خاصی بر اساس نوع رشته، دانشکده و سوابق علمی به دانشجویان تعلق می‌گیرد.

گاهی کمک‌های مالی و همچنین وام‌ دانشجویی کانادا برای پرداخت هزینه‌های تحصیلی از طرف وزارت آموزش عالی کانادا به دانشجویان تمام وقت تعلق می‌گیرد.

دانشگاه شربروک برای رفاه حال دانشجویان بین المللی گاهی اوقات موقعیت‌های شغلی تمام وقت را در داخل و خارج دانشگاه تدارک دیده است. این مشاغل به صورت پاره وقت است به طوری که دانشجو می‌تواند حدود ۲۰ ساعت در هفته کار کند. در روزهای تعطیل نیز ساعت کاری می‌تواند بیشتر باشد و حتی به یک شغل تمام وقت تبدیل شود.

برای مشاهده بورسیه های این مرکز آموزش عالی می توانید به این آدرس اینترنتی مراجعه کنید.

بورسیه های تحصیلی همزمان با پذیرش

این بورسیه ها برای مقطع کارشناسی هستند و به گفته دانشگاه، صدها اسکالرشیپ، سالانه به دانشجویان این مقطع تحصیلی تعلق می گیرد. ارزش هر کدام از این کمک هزینه ها تا ۵۰۰۰ دلار است.

بورسیه های تحصیلات تکمیلی

 میزان این کمک هزینه ها متغیر است و بر اساس موقعیت و برنامه آموزشی می توانید از آن ها استفاده کنید.

بورسیه های Fondation de l’Université Sherbrooke

هر ساله کمک هزینه های متعددی از این سازمان به دانشجویان تعلق می گیرد که ارزش کلی آن ها تا ۳۵۰ هزار دلار است. برای اطلاع از جزئیات به این آدرس اینترنتی مراجعه کنید.

چگونه بورسیه تحصیلی کانادا بگیرم؟

مکاتبه با اساتید دانشگاه شربروک کانادا

مکاتبه با اساتید دانشگاهی بخش مهمی از پذیرش در مقاطع بالاتر از لیسانس است. شما برای گرفتن موقعیت های تحقیقاتی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیاز خواهید داشت تا اطلاعات مورد نظر را از اساتید به دست آورید.

با مراجعه به این آدرس اینترنتی، می توانید به فهرستی از رشته ها و مقاطع تحصیلی در این کشور دسترسی داشته باشید. در صورت نیاز در هر صفحه آدرس ارتباطی با دانشگاه و اساتید ارائه شده است.

ایمیل دادن به اساتید برای اپلای دانشگاه شربروک کانادا

 • پیش از ایمیل دادن لیست اساتید مدنظرتان را بر اساس دانشگاه ها و دانشکده های مختلف تهیه کنید.
 • برای ایمیل دادن بهتر است به چند استاد از یک دانشگاه به طور همزمان، یا در حالت کلی تر، به چند استاد مختلف همزمان ایمیل ندهید. اگر اساتید پاسخ شما را ندادند می توانید به آن ها ریماندر بزنید.
 • بهتر است در مکاتبه ها بیشتر راجع به موضوعات تحقیق مورد علاقه استاد صحبت کنید تا خودتان.

متن ایمیل از 3 پاراگراف اصلی تشکیل می شود:

 1. شما خود را معرفی می کنید و به نقاط قوت، نام دانشگاهتان، اگر معدل خوبی دارید به GPAتان اشاره می کنید و تز خود را توضیح می دهید.
 2. درباره ریسرچ خود و استاد صحبت می کنید و ارتباطی که ریسرچ های شما با هم دارند.
 3. درخواست شما خواهد بود که مایل هستید برای چه مقطع و چه زمانی اپلای کنید و می توانید برای ارتباط و آشنایی بیشتر برای مصاحبه اعلام آمادگی کنید.
 • در ادامه، رزومه (CV) و لینک وبسایت (اگر وبسایت دارید) را اتچ کنید، همچنین می توانید ریزنمرات و انگیزه نامه خود را اتچ کنید؛ البته خیلی رایج نیست.
 • بهتر است ایمیل خود را برای هر استادی مخصوص به خود استاد بنویسید و به ریسرچ هایش اشاره کنید ولی نه در حدی که خیلی از شما وقت بگیرد. تقریبا نیم ساعت وقت بگذارید.
 • تعداد کلمات ایمیل تقریبا بین 150- 250 یا 300 کلمه باشد.

ریماندر چیست؟

اگر تا چند روز پس از ایمیل اول پاسخی از استاد دریافت نکردید، ایمیل اولیه خود را ریپلای می کنید و با متنی خلاصه تر از ایمیل اول به استاد ایمیل می دهید. در متن نیز اشاره می کنید که چند روز پیش به شما ایمیل زدم و پاسخی از شما دریافت نکردم و من علاقه زیادی به حوزه تحقیقاتی شما دارم و پاسخ شما برایم مهم است.

به دو روش می توانید ریماندر بزنید:

 • در روش اول به ترتیب به اساتید مد نظرتان ایمیل می زنید و پس از یک ماه اگر پاسخی دریافت نکردید به ترتیب از استاد اول ریماندر می زنید.
 • در روش دوم اگر پاسخی دریافت نکردید به هر استادی 3 الی 4 روز بعد از ایمیل اول ریماندر می نزنید و ریماندر بعدی می تواند یک هفته یا 10 روز بعد باشد.

زمان بندی ایمیل به استاد

ایمیل بهتر است در روزها و ساعات کاری اساتید، یعنی دوشنبه تا جمعه باشد و بهتر است زمانی ایمیل بزنید که صبح آن ها باشد.

تماس تلفنی

اگر استادی برای شما خیلی مهم است و پاسخ ایمیل هایتان را نداده است، می توانید با او تماس تلفنی برقرار کنید. زمان بندی در تماس تلفنی را رعایت کنید، زمانی تماس بگیرید که احتمال می رود استاد در دفتر کارش باشد.

روش های پیدا کردن استاد در دانشگاه شربروک کانادا

 • استادی را پیدا کنید که از قبل می دانید فاند دارد.
 • اگر تز داشتید، می توانید سراغ نویسنده رفرنس هایتان بروید و یا کسانی که به شما رفرنس داده اند.
 • از طریق Google scholar یا ResearchGate علاقمندی های تحقیقاتی خود را سرچ کنید و اساتید مورد نظرتان را پیدا کنید.
 • از طریق سایت دانشگاه ها، اساتیدی که علاقمندی های تحقیقاتی مشابه با شما دارند را پیدا کنید.

هزینه ‌ها و شهریه دانشگاه شربروک

یک سال تحصیلی به طور معمول شامل دو دوره‌ی سه ماهه در مقطع کارشناسی و سه دوره سه ماهه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌های مختلف است که همه‌ی این هزینه‌ها اجباری است.

هزینه ها در این آدرس دانشگاه ارائه شده است.

شهریه مقطع کارشناسی دانشگاه شربروک به ازای پانزده واحد درسی

رشتهشهریه
هنر، محیط زیست، ادبیات، علوم انسانی، آموزشبا اینترنشیپ: ۱۰.۲ هزار دلار
بدون اینترنشیپ: ۹.۳ هزار دلار
حقوق، مدیریت، مهندسی، علوم کامپیوتر، علوم زیستی و علوم تربیت بدنیبا اینترنشیپ: ۱۳.۶ هزار دلار
بدون اینترنشیپ: ۱۲.۷ هزار دلار
هزینه های اضافی۴۰۷ دلار

شهریه مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه شربروک به ازای پانزده واحد درسی

رشتهشهریه
هنر، محیط زیست، ادبیات، علوم انسانی، علوم آموزشبا اینترنشیپ: ۱۰.۲ هزار دلار
بدون اینترنشیپ: ۹.۳ هزار دلار
حقوق، مدیریت، مهندسی، علوم کامپیوتر، علوم زیستی، حرکت شناسی، علم محضبا اینترنشیپ: ۱۲.۲ هزار دلار
بدون اینترنشیپ: ۱۱.۴ هزار دلار
هزینه های اضافی۴۰۷ دلار

شهریه مقطع دکتری دانشگاه شربروک به ازای پانزده واحد درسی

رشتهشهریه
تمامی رشته ها۱۳۶۳ دلار
هزینه های اضافی۴۰۷ دلار

مبالغی که در جدول زیر آورده شده است به صورت تقریبی در نظر گرفته شده و ممکن است این مبالغ بر اساس نیاز هر فرد متفاوت باشد. برای مشاهده تخمین هزینه های زندگی می توانید به این آدرس اینترنتی نیز مراجعه کنید.

هزینه زندگی برای یک سال تحصیلی

مواردهزینه‌
هزینه استقرار در محل۵۰۰ دلار
لباس مناسب منطقه کبک۵۰۰ دلار
هزینه های مدارک و اسناد۲۶۷ دلار
بیمه درمانی۹۰۰ دلار
مسکن (اجاره، برق، گرمایش)۶۰۰۰ دلار
تلفن، اینترنت و تلویزیون۱۵۰۰ دلار
کتاب۱۲۰۰ دلار
برنامه غذایی و مواد بهداشتی۶۰۰۰ دلار
هزینه‌های شخصی (لباس، فعالیت و غیره)۱۵۰۰ دلار
حمل و نقل شهریبا کارت دانشجویی رایگان است
حمل و نقل بین شهری۳۶۰ دلار
هزینه‌های دیگر (متفرقه)۶۰۰ دلار
جمع کل۱۹۳۲۷ دلار

فرصت‌های شغلی در دانشگاه برای دانشجویان بسیار محدود است. علاوه بر این، کسب اجازه از شربروک برای هرگونه شغل پاره وقت و دانشجویی الزامی است. به همین دلیل، اطمینان حاصل کنید که تمام بودجه مورد نیاز برای تأمین هزینه‌ها را در تمام مدت اقامت خود در کبک، بدون توجه به احتمال کار کردن، در اختیار داشته باشید.

درباره کار پس از تحصیل در کانادا بیشتر بخوانید.

کمپ ‌های دانشگاه شربروک

 • پردیس اصلی شربروک

پردیس اصلی شامل بیشتر دانشکده‌ها و مراکز دانشگاهی، مدیریت موسسه و خدمات پشتیبانی است.

 • پردیس بهداشت شربروک

پردیس بهداشت که در شهر شربروک قرار دارد، دانشکده پزشکی و علوم بهداشت و چندین همتای خود در زمینه تحقیقات زیست پزشکی و مداخلات بالینی را در خود جای داده است.

 • پردیس لانگویل

این پردیس دانشگاه در جوار رودخانه لارنز قرار گرفته است و در حدود ۱۲۰ برنامه آموزشی را ارائه می دهد. در این پردیس امکاناتی مدرن و رفاهی برای دانشجویان وجود دارد و کتابخانه های پیشرفته در اختیار آن ها قرار گرفته است.

دانشکده‌ های دانشگاه شربروک

 • دانشکده حقوق
 • دانشکده فنی و مهندسی
 • دانشکده  مدیریت
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده نبوغ
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده علوم پزشکی، بهداشت و سلامت
 • دانشکده علوم پایه
 • دانشکده علوم فعالیت‌های فیزیکی و تربیت بدنی
 • دانشکده علوم دینی، اخلاق و فلسفه

خوابگاه و شرایط اقامتی دانشگاه شربروک

مناطق مسکونی و اقامتگاه‌های دانشگاهی برای دانشجویان محدود است. اگر می‌خواهید در محوطه دانشگاه زندگی کنید، باید منتظر اطلاعات استقبال از دانشجویان جدید، از طرف این دانشگاه باشید. این اطلاعات از طریق پست الکترونیکی در پایان ماه مه (ترم پاییز)، آغاز ماه نوامبر (ترم زمستان) یا آغاز ماه مارس (ترم تابستان) برای شما ارسال خواهد شد.

هزینه ماهیانه اقامتگاه

 • اتاق یک خواب ۸.۴ متر مربع: ۳۶۵ دلار در ماه
 • اتاق یک خواب ۱۰.۱ متر مربع: ۳۶۵ دلار در ماه
 • اتاق یک خواب ۱۲.۴ متر مربع: ۵۰۵ دلار در ماه
 • اتاق یک خواب ۱۵ متر مربع: ۴۶۰ دلار در ماه
 • اتاق دو خواب ۱۵ متر مربع: ۵۰۵ دلار در ماه
 • اتاق استودیو دو خواب ۱۷.۵ یا ۲۱ متر مربع: ۵۶۵ دلار یا ۵۸۰ دلار در ماه

برای آگاهی از هزینه ها به این آدرس اینترنتی رجوع کنید.

اگر در سایت Résidences که مخصوص اقامتگاه‌های دانشجویی است علامت تکمیل ظرفیت به طور کامل بدون هیچ فضای خالی را دیدید نترسید! دانشگاه برای برخی از دانشجویان جدیدالورود بین المللی اتاق‌های خالی را در نظر می‌گیرد. اما با این وجود نمی‌توان به طور کامل آن را تضمین کرد. دقت داشته باشید در صورتی که می خواهید با کمال اطمینان اتاقی را رزرو کنید و نگرانی بابت آن نداشته باشید می‌بایست مبلغی در حدود ۳۰۰ دلار کانادا برای رزرو اتاق به عنوان بیعانه بپردازید.

درباره اجاره خانه در کانادا بیشتر بخوانید.

اگر مایل به زندگی در خوابگاه‌های دانشجویی نیستید، می‌توانید در اقامتگاه‌هایی خارج از محوطه دانشگاه زندگی دانشجویی خود را آغاز کنید. این اقامتگاه‌ها گاهی مقرون به صرفه اند. با این حال وظیفه تحقیق و یافتن محل‌های اقامتی بر عهده خود شما است. علاوه بر وب سایت‌های تبلیغاتی طبقه بندی شده، آدرس Estudiantine نیز نقطه شروع خوبی برای یافتن اقامتگاه‌های دانشجویی خارج از دانشگاه است.

تاریخچه دانشگاه شربروک

 • تاسیس در سال ۱۹۵۴ میلادی
 • توسعه دانشگاه پس از سال ۲۰۰۰ میلادی
 • افتتاح شعبه چیکوتیمی در سال ۲۰۰۶

دانشگاه شربروک در سال ۱۹۵۴، به عنوان یک مرکز آموزشی کاتولیک فرانسوی زبان در منطقه‌ای که عمدتا انگلیسی زبان بود، تأسیس شد. در ابتدا و تا سال ۱۹۶۰، محدودیت‌های مذهبی برای فعالیت‌های آموزشی وجود داشت. اما پس از آن، این محدودیت‌ها کنار زده شد. گفتنی است که گروه الهیات این دانشگاه همچنان کاتولیک رومی هستند و شربوک تنها دانشگاه کبک در این زمینه است.

نماد، حامیان، پرچم و نشان این مرکز دانشگاهی در ۱۵ ژانویه ۲۰۰۴، در اداره هرالدک کانادا به ثبت رسیده است. در سال ۲۰۰۶، دانشگاه شعبه‌ای از تأسیسات پزشکی خود را در پردیس دانشگاه کبک چیکوتیمی افتتاح کرد، جایی که اکنون متعلق به دانشجویان دوره‌های غیرپزشکی است. تعداد دانشجویان این مرکز آموزشی همواره رو به افزایش است به طوری که این دانشگاه با مسئولان شهر شروبوک همکاری می کند تا امکانات علمی و رفاهی بیشتری برای دانشجویان خود فراهم آورد.

اهداف کلی دانشگاه شربروک

فعالیت دانشگاه شربروک، بر پایه تدریس و تحقیق است. آموزش‌های این دانشگاه توسط اساتید برجسته کانادایی و همچنین سایر اساتید در سراسر جهان انجام می‌گیرد. روش تدریس در رشته‌های مختلف به صورت کاملا نوین است و فضایی صمیمی و فعال همراه با تفکر انتقادی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های معتبر و تحقیقات محور کانادا است، که بر موضوعاتی مثل کهولت سن، محیط، فارموکولوژی، نوآوری‌های تکنولوژیک، فیزیک کوانتوم و خدمات اجتماعی در مراقبت‌های اولیه بهداشتی تمرکز دارد. این موسسه آموزش عالی در سال‌های متوالی در بین پرافتخارترین دانشگاه‌های کانادا قرار گرفته و مورد پذیرش وزارت علوم است.

تیم تراست در ادامه با پاسخ به سوالات احتمالی، اطلاعاتی مفید و جزئیاتی را در مورد این دانشگاه در اختیار شما قرار می‌دهد. پس با ما همراه باشید.

دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه شربروک

در هر ترم تحصیلی، دانشجویان بسیاری در رشته‌های مختلف متقاضی ورود به این دانشگاه هستند و بر اساس ظرفیت‌های دانشگاهی می‌توانند وارد آن شوند. این مرکز آموزش عالی در حال حاضر میزبان بیش از ۴۰۵۰۰ دانشجو است و همچنین افراد بسیاری در صف انتظار برای ورود به این دانشگاه هستند. شربروک از زمان تاسیس تاکنون پذیرای دانشجویان بین المللی بوده است و هر ساله این تعداد افزایش می‌یابد.

در حال حاضر، بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دانشجوی خارجی از ۸۸ کشور و از سراسر جهان در این دانشگاه شرکت به عمل آورده اند، که بیش از ۸۲ درصد این افراد با موفقیت این دوره را پشت سر گذاشته و از دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند. بر اساس اعداد و ارقام تعداد فارغ التحصیلان این مرکز آموزشی به بیش از ۱۰۰ هزار نفر رسیده است بسیاری از این دانشجویان بومی و بین المللی از مشاهیر جهان هستند که در ادامه با برخی از آنها آشنا می‌شویم.

مشاهیر و فارغ ‌التحصیلان دانشگاه شربروک

شخصیتپیشه
Jean Charestسیاستمدار کانادایی که از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۲ به عنوان بیست و نهمین نخست وزیر کبک خدمت کرده است. وی از ۲۵ ژوئن ۱۹۹۳ تا ۴ نوامبر ۱۹۹۳ رهبر حزب محافظه کار و از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۲ رهبر حزب لیبرال كبك بود که پس از آن سیاست را ترک کرد و به عنوان مشاور كميسيون اقتصاد كانادا مشغول به كار شد.
Aziz Akhannouchتاجر مراکشی و وزیر فعلی کشاورزی از سال ۲۰۰۷ تاکنون در این کشور. وی در سال ۱۹۸۶ با دریافت مدرک مدیریت از Sherbrooke فارغ التحصیل شد. او مدیرعامل گروه آکوا، کنگلومرای مراکش است و در بخش نفت و گاز به فعالیت می پردازد. او یکی از ثروتمندترین عرب‌های جهان است.
Camille Leblanc-Bazinetورزشکار حرفه ای بازی CrossFit Games در کانادا که در سال ۲۰۱۴، برنده‌ این بازی‌ها در بخش زنان شد. وی مدرک مهندسی شیمی خود را از دانشگاه شربروک دریافت کرده است. او در سال‌های اولیه فعالیتش تقریبا ۱۴ سال ژیمناستیک را در سطح حرفه‌ای انجام داد اما پس از آسیب دیدگی آن را رها کرد و به رشته فعلی پرداخت.
Jean-Christophe Beaulieuبازیکن فوتبال کانادایی که در حال حاضر بازیکن آزاد است. بیلیو در ۹ بازی برای تیم Sherbrooke Vert et Or در مقطع ارشد خود در سال ۲۰۱۳ بازی کرده است.
Sylvain Charleboisمحقق کانادایی در زمینه توزیع مواد غذایی و سیاست در دانشگاه دالهاوزی که مدارک تحصیلی خود را از دانشگاه مونترال و شربروک دریافت کرده است.
Charles Siroisتاجر کانادایی که بنیانگذار، سهامدار، کنترل کننده، رئیس و مدیرعامل شرکت Telesystem Ltd. (شرکت سهامداری خصوصی در کانادا). او لیسانس امور مالی خود را از دانشگاه شربرک و مدرک کارشناسی ارشد امور مالی را از دانشگاه لاوال کسب کرد.

بودجه دانشگاه شربروک و تاثیرات اقتصادی این دانشگاه

در هر سال تحصیلی، دولت کانادا بودجه‌ای را برای دانشگاه‌های خود در نظر می‌گیرد. یکی از این دانشگاه‌ها، دانشگاه شربروک است که این مبلغ در درجه اول صرف امور دانشجویی و برپایی کلاس‌های درس می‌شود و پس از آن به امور تحقیقاتی و پژوهشی تعلق می‌گیرد که قسمتی از بودجه سهم دانشجویان کانادایی و بومی و بخشی دیگر صرف دانشجویان بین المللی خواهد شد.

در حدود ۸۰ درصد از بودجه این مرکز آموزشی از طریق فاندهای دولتی تامین می گردد. از این بین، در سال های مختلف بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون دلار صرف تحقیقات و پروژه های پژوهشی می شود. اکثر بودجه این مرکز علمی صرف حقوق کارکنان، اساتید، تحقیقات و بورسیه های دانشجویی می شود.

این مبلغ، ممکن است بر اساس معیارهای مختلف، متفاوت باشد. البته بودجه‌های دانشگاهی فقط از طرف دولت به دانشگاه تعلق نمی‌گیرد. گاهی علاوه بر این بودجه‌ی مشخص و ثابت در هر سال تحصیلی، اسپانسرها و تامین کنندگان مالی نیز برای سرمایه گذاری خصوصا در زمینه‌های تحقیقاتی، بودجه‌ای شخصی را برای این دانشگاه در نظر می‌گیرند تا بتوانند سهمی در پیشرفت کشور و همچنین توسعه اقتصادی داشته باشند.

رنکینگ دانشگاه شربروک

سیستمرتبه
Webometrics۵۹۹ جهانی ۲۵ کشوری
ARWU (Shanghai)۷۰۰ – ۶۰۰ در جهان ۲۵ – ۲۲ کشوری
QS۷۵۰ – ۷۰۱ در جهان ۲۶ کشوری
Times۸۰۰ – ۶۰۱ در جهان
U.S News & World Report۸۰۴ در جهان ۲۴ کشوری
Maclean’s۱۳ در پزشکی  ۲۰ کشوری
Scimago۳۸۰ جهانی ۲۰ کشوری
CUWR۵۶۴ جهانی ۲۱ کشوری
Nature Index۴۶۷ جهانی ۱۶ کشوری
Edurank۵۲۴ جهانی ۲۵ کشوری
4ICU۵۸۱ جهانی ۲۸ کشوری

درباره رنکینگ دانشگاه های کانادا بیشتر بخوانید.

رشته ‌های تحصیلی در دانشگاه شربروک در مقاطع مختلف

رشته های تحصیلی در دانشگاه شربروک در مقطع کارشناسی

 • مدیریت و بازرگانی
 • هنر
 • ادبیات انگلیسی
 • حقوق
 • محیط زیست
 • علوم کامپیوتر
 • موسیقی
 • حرکت شناسی انسانی
 • علوم آموزش
 • علوم زیستی
 • علوم اجتماعی

رشته‌ های تحصیلی در دانشگاه شربروک در مقطع کارشناسی ارشد

 • کارشناسی ارشد انفورماتیک
 •  کارشناسی ارشد سازگاری آموزشی و اجتماعی
 •  کارشناسی ارشد آموزش پیش دبستانی و دبستان
 •  کارشناسی ارشد تدریس در کالج
 •  کارشناسی ارشد آموزش متوسطه
 •  کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی
 •  کارشناسی ارشد Orientation
 •  کارشناسی ارشد Psychoéducation
 •  کارشناسی ارشد کار درمانی
 •  کارشناسی ارشد مداخله در اعتیاد
 •  کارشناسی ارشد فیزیوتراپی
 •  کارشناسی ارشد شیوه‌های کنترل توانبخشی
 •  کارشناسی ارشد پرستاری
 •  کارشناسی ارشد مدیریت
 •  کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی MBA
 •  کارشناسی ارشد اقتصاد
 •  کارشناسی ارشد نظام مالیاتی
 •  کارشناسی ارشد علوم تربیت بدنی
 •  کارشناسی ارشد حقوق و سیاست‌های بهداشتی
 •  کارشناسی ارشد مطالعات مذاهب معاصر
 •  کارشناسی ارشد مطالعات سیاسی کاربردی
 •  کارشناسی ارشد تاریخ
 •  کارشناسی ارشد Médiation interculturelle
 •  کارشناسی ارشد فلسفه
 •  کارشناسی ارشد Prévention et règlement des différends
 •  کارشناسی ارشد خدمات اجتماعی
 •  کارشناسی ارشد روانشناسی
 •  کارشناسی ارشد زیست شناسی
 •  کارشناسی ارشد ریاضیات
 •  کارشناسی ارشد علوم جغرافیایی
 •  کارشناسی ارشد مطالعات و زبان فرانسه
 •  کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار
 •  کارشناسی ارشد مدیریت فنی
 •  کارشناسی ارشد مهندسی هوا فضا
 •  کارشناسی ارشد حقوق و سیاست‌های بهداشتی
 •  کارشناسی ارشد حقوق اسناد رسمی
 •  کارشناسی ارشد محیط زیست
 •  کارشناسی ارشد علوم جغرافیایی
 •  کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک
 • کارشناسی ارشد بیوشیمی
 • کارشناسی ارشد زیست شناسی سلولی
 • کارشناسی ارشد ایمن شناسی (Immunologie)
 • کارشناسی ارشد میکروبیولوژی
 • کارشناسی ارشد فیزیولوژی
 • کارشناسی ارشد علوم آموزش
 •  کارشناسی ارشد بیوشیمی
 •  کارشناسی ارشد زیست شناسی سلولی
 •  کارشناسی ارشد پیری شناسی (Gérontologie)
 •  کارشناسی ارشد ایمن شناسی (Immunologie)
 •  کارشناسی ارشد فیزیولوژی
 •  کارشناسی ارشد علوم پرتوشناسی و تصویربرداری بیومدیکال
 •  کارشناسی ارشد علوم بالینی
 •  کارشناسی ارشد ارتباطات
 •  کارشناسی ارشد مطالعات مذاهب معاصر
 •  کارشناسی ارشد مطالعات سیاسی کاربردی
 •  کارشناسی ارشد پیری شناسی
 •  کارشناسی ارشد تاریخ
 •  کارشناسی ارشد فلسفه
 •  کارشناسی ارشد خدمات اجتماعی
 •  کارشناسی ارشد بیوشیمی
 •  کارشناسی ارشد زیست شناسی سلولی
 •  کارشناسی ارشد میکروبیولوژی
 •  کارشناسی ارشد فیزیک
 •  کارشناسی ارشد علوم پرتوشناسی و تصویربرداری بیومدیکال
 •  کارشناسی ارشد ارتباطات
 •  کارشناسی ارشد ادبیات تطبیقی کانادا
 •  کارشناسی ارشد مهندسی شیمی
 •  کارشناسی ارشد مهندسی عمران
 •  کارشناسی ارشد مهندسی الکترونیک

رشته‌ های تحصیلی در دانشگاه شربروک در مقطع دکتری

 • دکتری تاریخ
 • دکتری فلسفه
 • دکتری فلسفه کاربردی
 • دکتری recherche et intervention en psychologie
 • دکتری سنجش از راه دور
 • دکتری بیوشیمی
 • دکتری زیست شناسی
 • دکتری زیست شناسی سلولی
 • دکتری شیمی
 • دکتری انفورماتیک
 • دکتری ریاضیات
 • دکتری میکروبیولوژی
 • دکتری فیزیک
 • دکتری علوم پرتوشناسی و تصویربرداری بیومدیکال
 • دکتری سنجش از راه دور
 • دکتری مطالعات و زبان فرانسه
 • دکتری ادبیات تطبیقی کانادا
 • دکتری مهندسی شیمی
 • دکتری مهندسی عمران
 • دکتری مهندسی الکترونیک
 • دکتری مهندسی مکانیک
 • دکتری حقوق
 • دکتری حرفه‌ای آموزش
 • دکتری ایمنی شناسی (Immunologie)
 • دکتری میکروبیولوژی
 • دکتری داروشناسی (Pharmacologie)
 • دکتری فیزیولوژی
 • دکتری آموزش
 • دکتری Psychoéducation
 • دکتری مدیریت
 • دکتری اقتصاد توسعه (économie du développement)
 • دکتری آموزش
 • دکتری بیوشیمی
 • دکتری زیست شناسی سلولی
 • دکتری پیری شناسی (Gérontologie)
 • دکتری علوم بالینی
 • دکتری حقوق
 • دکتری مطالعات مذاهب معاصر

در مورد شهر دانشگاهی شربروک

شربروک، شهری در جنوب کبک کانادا است و در محل تلاقی رودخانه‌های سنت فرانسیس و ماگوگ در مرکز منطقه اداری استری واقع شده است. زبان رایج مردم این شهر فرانسوی است. شربروك، ششمین شهر بزرگ ایالت كبك و سی امین شهر بزرگ كانادا است که جمعیت آن تقریبا به بیش از ۱۷۰ هزار نفر می‌رسد. شربروک مرکز اصلی اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و نهادی است و در آغاز قرن بیستم به عنوان ملکه شهرهای شرقی شناخته می‌شد. این شهر علاوه بر دانشگاه شربروک دانشگاهی دیگر به نام بیشاپ دارد که در ۱۰ کیلومتری آن واقع شده است.

از نظر امنیت، بهداشت، زیر ساخت‌ها، وسایل حمل و نقل و دیگر امکانات، این شهر در سطح بالایی قرار دارد. شربروک دارای آب و هوای مرطوب قاره ای، زمستان‌های طولانی، سرد و برفی، تابستان‌های گرم و بهار و پاییزی کوتاه اما دلچسب است.

بالاترین دمای ثبت شده در تابستان در این شهر ۳۷ درجه سانتی گراد در ژوئیه سال ۱۹۳۱ و پایین ترین دما در زمستان منفی ۴۱.۲ درجه سانتی گراد در ژانویه سال ۲۰۱۴ بوده است.

صنعت این شهر با تولید لباس و پوشیدنی ها معروف است. در کنار این موضوع، این شهر صنایع ماشین آلات پیشرفته ای نیز دارد و در سال های اخیر نیز صنایع مرتبط با الکترونیک در آن پیشرفت زیادی کرده است. نیروی کار شربروک بیشتر در حوزه بازرگانی، آموزش، خدمات بهداشت و مدیریت منطقه ای مشغول به فعالیت هستند.

از زمانی که این شهر تاسیس شد و ساکنان بسیاری در آن سکونت گزیدند، مردم آن شروع به فعالیت در صنعت نساجی کردند و هم اکنون نیز شربروک به عنوان یک مرکز مهم نساجی در کشور به شمار می رود. در سال ۱۸۴۴ بود که اولین کارخانه تولید پنبه کشور کانادا در این شهر بنا شد و در سال ۱۸۶۷ نیز یک کارخانه تولید پشم نیز در این شهر شروع به کار کرد.

منطقه شربروک با کوه‌ها، رودخانه‌ها و دریاچه‌ها احاطه شده است و یکی از مکان‌های زیبا با جاذبه‌های گردشگری بسیار است. در این شهر پارک‌ها و موزه‌های زیادی نیز به چشم می‌خورد که آن را برای کسانی که به فرهنگ و طبیعت عشق می ورزند مهیا می‌سازد.

مکان‌های دیدنی شربروک

 • موزه علمی شربروک
 • موزه هنرهای زیبا شربروک
 • موزه هنر در مرکز فرهنگی دانشگاه
 • پارک مرکزی
 • پارک کوینتال

هزینه های زندگی در شهر شربروک کانادا

برای محاسبه هزینه های زندگی می توانید به جدول زیر مراجعه کنید. در صورت نیاز به جزئیات بیشتر اطلاعات موجود در این آدرس اینترنتی نیز می توانند مفید باشند.

مواردهزینه
رستوران و غذابه دلار کانادا
وعده غذایی در رستوران ارزان۱۵
وعده غذایی برای ۲ نفر در رستوران معمولی۶۰
مک دونالد و مک میل۱۱
کاپوچینو معمولی۳.۶
نوشابه ۳۰۰ میلی لیتری۲.۵
آب بطری ۳۰۰ میلی لیتری۲
اجناس گوناگون 
شیر ۱ لیتر۲.۶
قرص نان ۵۰۰ گرمی۳.۴
برنج ۱ کیلوگرم۴
تخم مرغ ۱۲ عدد۳.۴
پنیر محلی ۱ کیلوگرم۹
گوشت قرمز ۱ کیلوگرم۸.۵
فیله مرغ ۱ کیلوگرم۱۳.۶
سیب ۱ کیلوگرم۴.۳
موز ۱ کیلوگرم۳
پرتقال ۱ کیلوگرم۴
سیب زمینی ۱ کیلوگرم۲
پیاز ۱ کیلوگرم۲.۴
حمل و نقل 
بلیط یک طرفه محلی۳.۳
کارت عبور و مرور ماهانه۷۹.۶
هزینه شروع تاکسی۳.۵
هزینه یک ساعت اضافی تاکسی۳۹
هزینه یک کیلومتر اضافی تاکسی۱.۷۵
یک لیتر بنزین۱.۲۸
خرید یک خودرو معمولیبین ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار
هزینه های گوناگون 
آب، برق، گرمایش، سرمایش و …۸۶
اینترنت پر سرعت نا محدود۶۱.۲
ورزش و سرگرمی 
باشگاه فیتنس ماهانه برای یک نفر۲۹
باشگاه تنیس ۱ ساعت آخر هفته۵.۷
بلیط سینما برای یک نفر۸
هزینه فرزندان 
پیش دبستان تمام وقت خصوصی به صورت ماهانه۴۶۰
دبستان تمام وقت بین المللی به صورت سالانه۴۰۰۰
لباس و کفش 
۱ شلوار جین۶۵
۱ دست لباس تابستانه در فروشگاه زنجیره ای۵۳
۱ جفت کفش ورزشی برند۹۵
۱ جفت کفش چرم مردانه۱۲۷
اجاره بها 
آپارتمان ۱ نفره در مرکز شهر۵۵۰
آپارتمان ۱ نفره در خارج از مرکز شهر۴۵۰
آپارتمان ۳ نفره در مرکز شهر۱۱۰۰
آپارتمان ۳ نفره در خارج از مرکز شهر۹۷۰
خرید آپارتمان در مرکز شهر هر متر مربع۲۲۰۰
خرید آپارتمان در خارج از مرکز شهر هر متر مربع۲۰۰۰
حقوق متوسط پس از مالیات۳۸۰۰

لینک های مفید شرایط زندگی در کانادا

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

آیا دانشگاه شربروک انگلیسی زبان است؟

این موسسه آموزش عالی در استان کبک کانادا، یک موسسه فرانسوی زبان است که به شما این فرصت را می دهد تا از تحصیلات آکادمیک که در سراسر جهان شناخته شده و ارزشمند است، بهره مند شوید.

این دانشگاه در کدام منطقه کشور کانادا واقع شده است؟

این موسسه آموزشی در جنوب ایالت کبک و در شهر شربروک واقع شده است.

آیا دانشگاه شربروک دانشگاه خوبی است؟

دانشگاه شربروک در رتبه 599 در میان بهترین دانشگاه های جهانی قرار دارد. دانشکده های آن نیز بر اساس عملکردشان رتبه های زیر هزار را در حوزه های مختلف علمی و تحقیقاتی به دست آورده اند.

دانشگاه شربروک به چه چیزی معروف است؟

این دانشگاه بیش از 100000 فارغ التحصیل دارد و 46 رشته در مقطع کارشناسی، 48 رشته کارشناسی ارشد و 27 برنامه دکترا ارائه می دهد. در مجموع دارای 61 کرسی تحقیقاتی است که از جمله آنها می توان به کرسی های فارماکولوژی، میکروالکترونیک، یادگیری آماری و تحقیقات محیطی اشاره کرد.

رنکینگ این مرکز علمی چند است؟

بر اساس آخرین آمار، رتبه دانشگاه شربروک در سیستم های رتبه بندی مختلف به شرح زیر بوده است:
ARWU (Shanghai): در سطح جهانی ۶۰۰-۷۰۰
QS در جهان: ۷۵۰-۸۰۰
Times در جهان: ۶۰۰-۸۰۰
U.S News & World Report: جهانی ۸۰۴
Maclean’s: کشوری ۱۳

شهریه دانشگاه شربروک چقدر است؟

یک سال تحصیلی به طور معمول شامل دو دوره ‌ی سه ماهه در مقطع کارشناسی و سه دوره سه ماهه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌ های مختلف است و هزینه این ها به شرح زیر است.
کارشناسی (هنر، محیط زیست، ادبیات، علوم انسانی و آموزش): ۱۰.۲ هزار دلار به ازای ۱۵ واحد
کارشناسی (حقوق، مدیریت، مهندسی، علوم کامپیوتر و علوم زیستی): ۱۳.۶ هزار دلار به ازای ۱۵ واحد
کارشناسی ارشد (هنر، محیط زیست، ادبیات، علوم انسانی و آموزش): ۱۰.۲ هزار دلار به ازای هر ترم ۱۵ واحدی
کارشناسی ارشد (حقوق، مدیریت، مهندسی، علوم کامپیوتر و علوم زیستی): ۱۲.۲ هزار دلار به ازای هر ۱۵ واحد
دکتری: ۱۳۶۰ دلار به ازای هر ترم ۱۵ واحدی

شرایط اخذ پذیرش دانشگاه شربروک چیست؟

حداقل شرایط و مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در دانشگاه شربروک در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری عبارت است از:
مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد: (داشتن یکی از مدارک زیر الزامی است)
ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و یا معادل آن
لیسانس برای پذیرش در کارشناسی ارشد
مقطع دکتری: (ارائه هر سه مدرک الزامی است)
ارائه مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در یکی از رشته ‌های مرتبط و یا معادل آن.
ارائه سه توصیه نامه، یکی از این نامه ‌ها باید توسط استادی باشد که در آموزش شما سهم بسزایی داشته است.
توضیحات مفصل از مطالعات قبلی و ارائه جزئیات در مورد زمینه ‌های مورد علاقه و پروژه‌ های تحقیقاتی شما (ارائه رزومه و انگیزه نامه)

ددلاین اپلای دانشگاه شربروک چه تاریخی است؟

ترم پاییز: ۱۵ ژانویه
ترم زمستان: ۱ سپتامبر
زمان مناسب برای اپلای تحصیلی کانادا در تاریخ ‌های مذکور ممکن است بر اساس رشته مورد نظر شما، سال تحصیلی و دانشکده متفاوت باشد. بنابراین لازم است برای کسب اطلاع بیشتر به سایت دانشگاه مراجعه فرمایید.

چه مدارک زبانی برای دریافت پذیرش دانشگاه شربروک مورد نیاز است؟

این موسسه آموزش عالی یکی از دانشگاه‌ های فرانسوی زبان کانادا است که برای شرکت در این دانشگاه به عنوان یک دانشجوی بین المللی یا کسی که زبان اول یا مادریش فرانسوی نیست، باید این زبان را بیاموزید. یکی از راه ‌های آموختن این زبان، دوره‌های خود دانشگاه است. دوره‌ های فرانسوی که توسط مرکز زبان دانشگاه شربروک ارائه می ‌شود، دانشجویان را در هر دو ارتباط شفاهی و کتبی، برای موقعیت ‌های حرفه ‌ای، دانشگاهی و روزمره آماده می‌سازد.

آیا می توان برای تحصیل در دانشگاه شربروک بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی دریافت کرد؟

بله؛ بعضی از بورسیه‌ های تحصیلی کانادا طبق شرایط و ضوابط خاصی بر اساس نوع رشته، دانشکده و سوابق علمی به دانشجویان این دانشگاه تعلق می‌ گیرد. گاهی کمک‌ های مالی و همچنین وام‌ دانشجویی کانادا برای پرداخت هزینه ‌های تحصیلی از طرف وزارت آموزش عالی کانادا به دانشجویان تمام وقت تعلق می‌گیرد. علاوه بر این دانشگاه شربروک برای رفاه دانشجویان بین المللی گاهی اوقات موقعیت ‌های شغلی تمام وقت را در داخل و همچنین خارج دانشگاه تدارک دیده است و دانشجو می ‌تواند حدود ۲۰ ساعت در هفته کار کند.

چه رشته هایی در این مرکز علمی تدریس می شوند؟

دانشگاه شربروک دارای چندین دانشکده است که در هر یک از این ها طیف گسترده ای از رشته ها ارائه می شود. دانشکده‌ های دانشگاه شربروک عبارتند از:
دانشکده حقوق
دانشکده فنی و مهندسی
دانشکده مدیریت
دانشکده آموزش
دانشکده نبوغ
دانشکده علوم انسانی
دانشکده علوم پزشکی، بهداشت و سلامت
دانشکده علوم پایه
دانشکده علوم فعالیت ‌های فیزیکی و تربیت بدنی
دانشکده علوم دینی، اخلاق و فلسفه

شرایط اقامتی در این مرکز آموزش عالی به چه صورت است؟

در این دانشگاه اتاق های تک نفره و دو نفره با امکانات کامل وجود دارد و شما می توانید از اتاق هایی با متراژ ۸ متر مربع و بیشتر استفاده کنید.

تعداد دانشجویان شربروک چند نفر است؟

بر اساس آمار وب سایت QS، این موسسه آموزش عالی دارای بیش از ۴۰.۵ هزار دانشجو است که از این بین ۲۲۰۰ دانشجو نیز بین المللی هستند.

هزینه زندگی در شربروک کانادا چقدر است؟

هزینه های زندگی در این شهر و برای یک نفر ۹۰۰ دلار کانادا است. این هزینه برای خانواده چهار نفره و بدون اجاره بها در حدود ۳۳۰۰ دلار کانادا برآورد شده است. اجاره بها برای آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۵۰۰ دلار و برای آپارتمان سه خوابه ۱۲۰۰ دلار کانادا است.

این مرکز آموزش عالی دارای چند کمپ است؟

این مرکز آموزشی دارای سه کمپ مختلف است که دو عدد از آن ها در شهر شربروک واقع شده است. در کنار این دو کمپ، یک کمپ دیگر نیز در شهر زیبای لانگویل در نزدیکی مونترال قرار گرفته است.

آیا شهر شربروک از مناطق ارزان کشور کانادا به شمار می رود؟

با بررسی هزینه های کلی و اجاره بها در این شهر، شما می توانید این موضوع را بررسی کنید. هزینه های مسکن و اجاره بها نسبتا در این شهر پایین تر از سایر مناطق است و در مورد هزینه های فرعی نیز قیمت ها تقریبا کمتر از شهرهای گرانی مانند تورنتو است.

آیا در این مرکز علمی بودجه های تحقیقاتی نیز وجود دارد؟

دانشگاه شربروک کانادا از جمله دانشگاه هایی است که تمرکز زیادی روی تحقیقات و پژوهش دارد. به همین دلیل، در حدود ۱۰ میلیون دلار در آن به تحقیق و پژوهش اختصاص یافته است. این بودجه به صورت اولویت بندی شده به پروژه های تحقیقاتی و توسعه علمی این مرکز آموزشی اختصاص می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.