بهترین کشورهای جهان برای زندگی و مهاجرت

بهترین کشورهای جهان برای زندگی و مهاجرت

فرض کنید شما یک لاتاری برنده شده اید و قرار است به شما اقامت و شهروندی یک کشور به صورت کاملا رایگان اعطا شود. حتی این فرصت را دارید که خانواده تان را نیز همراه تان به آن کشور بیاورید. اما بهترین و مناسب ترین گزینه برای اخذ اقامت و شهروندی کدام است؟ کدام کشور از هر نظر بهترین گزینه بوده و شرایط شغلی، تحصیلی، رفاه، امکانات و درآمد بالایی را برای شما فراهم می کند؟

شاید برای این منظور به اینترنت مراجعه کرده و واژه “بهترین کشور برای زندگی” را جستجو کنید ولی به خاطر داشته باشید که هر کشوری از جنبه های مختلفی می تواند بهترین کشور برای زندگی باشد. برای مثال اگر دانشجو هستید و به دنبال امکانات آموزشی بسیار قوی و فرصت های تحصیلی زیاد هستید شاید آمریکا، استرالیا و کانادا گزینه مناسبی برای مهاجرت باشند و اگر سرمایه گذار هستید و قصد دارید پول و درآمد بالاتری داشته باشید، شاید آلمان و آمریکا بتوانند مناسب ترین گزینه ها باشند.

اگر به دنبال فرصت های شغلی هستید شاید بتوانید گزینه های آلمان، کانادا و نیوزلند را مدنظر قرار دهید. و یا اگر هدف شما از مهاجرت فراهم کردن رفاه بیشتر برای خانواده تان است شاید گزینه سوئیس و کانادا مناسب شما باشند. بنابراین انتخاب بهترین کشور برای زندگی از جنبه ها مختلفی مورد بررسی قرار می گیرد که ما سعی می کنیم در این مقاله آن را برای شما بیان نماییم و پس از مطالعه این مطلب می توانید اولویت های خودتان را مشخص کرده و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

درباره مهاجرت به کانادا و اقامت کانادا بیشتر بدانید.

بهترین کشور جهان برای زندگی از نظر درآمد

بهترین کشور جهان برای زندگی از نظر درآمد

درآمد سرانه یا (per capita income) یکی از فاکتورهای بسیار مهمی است که می تواند تاثیر زیادی در انتخاب مقصد نهایی مهاجرت داشته باشد. بسیار از افراد و متقاضیان مهاجرت قصد دارند بدانند که میانگین درآمد یک فرد عادی در هر کشور چقدر است و کدام کشور بالاترین درآمد را برای شهروندانش فراهم می کند.

معمولا افرادی که درآمد بالاتری دارند از رفاه و آسایش بیشتری برخوردار بوده و می توانند از زندگی با ثبات تری بهره مند شوند . درآمد هر فرد معمولا بر اساس نوع شغل، سابقه کار، تحصیلات و جایگاه اجتماعی در هر کشور می تواند متغیر باشد ولی فاکتور درآمد سرانه یک معیار بسیار مناسب است که می تواند میانگین درآمد افراد یک جامعه را از هر قشر یا شغلی که باشند محاسبه نماید.

رتبه بندی برترین کشورهای جهان از نظر درآمد سرانه

بر اساس آمار ارائه شده توسط سازمان توسعه و همکاری های اقتصادی (OECD) در سال 2018 که یکی از معتبرترین مراکز آماری و رتبه بندی در جهان محسوب می شود و حتی بسیاری از مقالات علمی آمارهای این موسسه را به عنوان رفرنس برای تحقیقات خودشان در نظر می گیرند، رتبه بندی برترین کشورهای جهان از نظر درآمد سرانه به صورت زیر ارائه کرده است:

کشورقدرت خرید
هر شخص
درآمد سرانه
ایسلند66,50470,628
لوکزامبورگ65,44969,895
سوئیس64,10990,127
آمریکا63,47563,475
دانمارک55,25364,229
هلند54,26251,313
استرالیا53,34952,261
بلژیک52,08048,797
نروژ50,95653,049
سوئد50,86847,034
اتریش50,56941,748
آلمان49,81343,847
کانادا48,84946,781

*تمامی هزینه ها به دلار می باشد

نکته: قدرت خرید و درآمد سرانه می توانند فاکتورهای مناسبی برای پیشبینی رفاه در یک جامعه باشند. چرا که قدرت خرید بالا نشان دهنده توان یک فرد عادی برای خرید کالا و خدمات ضروری و مورد نیازش است و درآمد سرانه نشان دهنده میانگین دستمزد فرد در یکسال می باشد. بالا بودن درآمد سرانه نسبت به قدرت خرید نیز فاکتور مناسبی برای نشان دادن توانمندی اقتصادی یک جامعه است.  

کشور کانادا شاید به ظاهر در پایین این لیست قرار گرفته باشد ولی با داشتن GDP 1.86 تریلیون دلاری به همراه کشف ذخایر نفتی در استان آلبرتا و جمعت بسیار اندک 37 میلیونی توانسته است فرصت های بسیار مناسب و فراوان اقتصادی در کنار رفاه و امکانات مدرن و پیشرفته را برای ساکنان فراهم نماید.

اما کشور لوکزامبورگ بدلیل داشتن جمعیت بسیار اندک و  GDP نسبتا خوب 71 میلیارد دلاری توانسته است رفاه و درآمد سرانه بسیار بالایی را برای جمعیت حدود 600 هزار نفری خودش تامین کند. این کشور کوچک اروپایی که به عنوان مرکز معاملات و تراکنش های مالی جهان شناخته می شود توانسته است به عنوان یکی از موفق ترین الگوهای توسعه اقتصادی در اروپا مطرح شود.

در نهایت کشور آمریکا که به عنوان قدرتمندترین اقتصاد جهان شناخته شده و مقصد نهایی برای بسیاری از مهاجران قلمداد می شود. قلب اقتصادی جهان و مرکز بسیاری از کسب و کارها و شرکت برجسته مانند اپل، گوگل، آمازون، والمارت و غیره است. جمعیت این کشور در حدود 330 میلیون و GDP آن 21.4 تریلیون دلار می باشد که نشان از قدرت بالای این کشور برای تامین امکانات و رفاه مورد نیاز جامعه همه افراد جامعه است.

درباره اقتصاد کانادا ، مشاغل پردرآمد در کانادا و میانگین حقوق در کانادا بیشتر بدانید.

بهترین کشور جهان برای زندگی از نظر امنیت

بهترین کشور جهان برای زندگی از نظر امنیت

امنیت یکی از فاکتورهای بسیار مهمی است که در بیشتر نقاط جهان به عنوان اولویت اصلی شهروندان برای انتخاب محل زندگی در نظر گرفته می شود. فرض کنید شما یک شهروند تحصیل کرده و با مهارت بالا هستید که قصد دارید کسب و کاری را در کشوری راه اندازی کنید.

آیا حاضرید کسب و کار خودتان را در کشور یا منطقه ای با امنیت بسیار پایین و پر ریسک آغاز کنید؟ قطعا جواب این سوال خیر است چرا که شما به دنبال محیطی با ثبات و امن برای خودتان، کارمندان تان و مشتریان تان هستید تا بتوانید خدمات مناسبی ارائه داده و درآمد بیشتری داشته باشید.

بر اساس گزارش ارائه شده توسط سایت یواس‌نیوز USNEWS در سال 2020 به عنوان یکی از معتبرترین سایتهای جهان در زمینه رتبه بندی دانشگاه ها، کشورها، مشاغل، شرکت ها و غیره شناخته شده است، 10 کشور برتر از نظر امنیت به صورت زیر معرفی و دسته بندی نموده:

سوئیس

اولین و امن ترین کشور جهان سوئیس است که در رده بندی بهترین کشورهای جهان نیز در رتبه اول قرار دارد. این کشور با جمعیت حدود 8 میلیونی و GDP معادل 700 میلیارد دلار و برخورداری از ذخایر و منابع طبیعی بسیار زیاد توانسته است یکی از امن ترین و مرفه ترین کشورهای جهان باشد.

کشور سوئیس که در اصطلاح به آن کنفدراسیون سوئیس (Swiss Confederation) نیز گفته می شود یکی از کشورهای کوچک اروپایی با مساحت حدود 16000 مایل مربع است که نماد آن قله های آلپ و طبیعت فوق العاده زیبای آن است. یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان که همواره به بی طرفی شناخته شده و از ثبات اقتصادی و سیاسی بسیار بالایی برخوردار است.

کانادا

دومین کشور امن جهان بر اساس رتبه بندی یواس‌نیوز، کانادا است که با جمعیت 37 میلیونی و  GDP معادل 1.7 تریلیون دلار و داشتن ذخایر نفتی زیاد توانسته است رتبه دوم امن ترین کشور جهان را به خودش اختصاص دهد. سالانه مهاجران بسیاری برای تحصیل، اشتغال، سرمایه گذاری و راه اندازی یک کسب و کار وارد این کشور شده و می توانند با موفقیت به اهداف خودشان دست پیدا کنند. این کشور 40 درصد از وسعت قاره آمریکا شمالی را به خود اختصاص داده و بزرگترین کشور جهان بعد از روسیه محسوب می شود.

نروژ

سومین کشور امن جهان که رتبه 10 بهترین کشور جهان برای زندگی را نیز به خود اختصاص داده است، نروژ است. یک کشور نسبتا کوچک کوهستانی در غربی ترین نقطه اروپا با جمعیت 5 میلیونی و GDP معادل 400 میلیارد دلاری توانسته است ثبات اقتصادی و سیاسی مناسبی برای شهروندان خودش فراهم نماید. این کشور علاوه بر داشتن منابع نفتی گسترده توانسته است خودش را به عنوان مرکز خدمات و محصولات دریایی نیز معرفی نماید.

دانمارک

این کشور رتبه 12 بهترین کشور جهان برای زندگی را داشته و جمعیت آن حدود 5 میلیون و GDP آن 350 میلیارد دلار است. کشور پادشاهی دانمارک که جزایر بسیار معروف فارو و گرین لند را در خود جای داده است در کنار کشورهای سوئد و نروژ حوزه اسکاندیناوی در قاره اروپا را تشکیل داده اند.

استرالیا

کشور استرالیا بزرگترین کشور در قاره استرالیا و اقیانوسیه است که جمعیت آن حدود 25 میلیون و GDP آن معادل 1.5 تریلیون دلار است. قوانین حکومتی و سیاسی این کشور بسیار شبیه به کشور انگلستان بوده و بر همان اساس اداره می شود.

نیوزلند

دومین کشور بزرگ در حوزه اقیانوسیه مربوط به نیوزلند است که جمعیت 5 میلیونی و GDP معادل 200 میلیارد دلاری آن را تبدیل به محل مناسبی برای زندگی کرده است. بیشتر جمعیت این کشور در منطقه اوکلند متمرکز بوده و معمولا امکانات و شرایط زندگی در این بخش از کشور به نسبت مناسب تر و بهتر می باشد.

سوئد

کشور پادشاهی سوئد نیز با جمعیت 10 میلیونی و GDP معادل 531 میلیارد دلاری یکی از کشورهای مرفه حوزه اسکاندیناوی است. بر اساس تعریف سایت یواس‌نیوز، سخاوتمندترین مردم جهان، شهروندان کشور سوئد هستند که سالانه میلغی در حدود 1 درصد از کل درآمد ناخالص ملی کشورشان را صرف امور خیریه در سراسر جهان می کنند.

فنلاند

کشور فنلاند هشتمین کشور امن جهان است که با جمعیت 5.5 میلیونی و GDP معادل 270 میلیارد دلاری توانسته است رفاه مناسبی برای افراد کشورش فراهم آورد. کشور فنلاند یکی از برترین نقاط جهان از نظر حقوق شهروندی، آزادی بیان و کیفیت زندگی محسوب می شود.

اتریش

کشوری با جمعیت 8.5 میلیون نفر و GDP معادل 445 میلیارد دلار که توانسته رتبه نهم امن ترین کشور جهان را به خودش اختصاص دهد، کشور اتریش است. درآمد بالا، دموکراسی، امکانات تحصیلی و فرصت های شغلی زیاد توانسته است بسیاری از مهاجران در سراسر جهان را ترغیب به مهاجرت به این کشور کند. اقتصاد این کشور به کشور آلمان گره خورده و معادلات تجاری و صنعتی بسیاری بین آلمان و اتریش وجود دارد.

هلند

کشوری 17 میلیون نفری با GDP معادل 900 میلیارد دلاری و اقتصاد مبتنی بر محصولات کشاورزی و دامی، کشور گل و طبیعت و دهمین کشور امن جهان هلند است. کشور هلند به کشور سازه های مهندسی و زیرساخت های دوستدار محیط زیست نیز معروف است. بیش از 1000 پل و 20000 مایل مسیرهای دوچرخه سواری نشانگر یک محیط مناسب و مبتنی بر توسعه پایدار برای شهروندان هلندی است.

امنیت یکی از فاکتورهای مهمی است که نقش اساسی در بهبود کیفیت زندگی ایفا می کند. رتبه بندی امنیت که در بالا ارائه کردیم بر اساس داده های حاصل از نظرسنجی از بیش از 20 هزار شهروند در کشورهای مختلف بدست آمده است. با توجه به نظرات گردآوری شده از شهروندان، کشور آمریکا در رتبه 32 این لیست قرار گرفته است.  

درباره مهاجرت به خارج از کشور بیشتر بدانید.

بهترین کشور جهان برای زندگی از نظر آموزش

بهترین کشور جهان برای زندگی از نظر آموزش

امروزه آموزش به یکی از بزرگترین دغدغه های خانواده ها تبدیل شده است. والدین می‌خواهند فرزندانشان در یک محیط پویا و با امکانات قوی آموزشی رشد کنند تا استعدادهای آنها به درستی شناسایی و شکوفا شود. سیستم آموزشی قوی در هر کشور تضمین کننده آینده ای موفق برای فرزندان خانواده های آنها و همچنین جامعه است.

سایت یواس‌نیوز USNEWS بر اساس نتایج بدست آمده از یک مطالعه بین المللی توانسته است دسته بندی قوی ترین و با کیفیت ترین سیستم های آموزشی در جهان ارائه نماید. در این مطالعه بین المللی از شهروندان کشورهای مختلف در مورد سه فاکتور اصلی سیستم آموزشی دولتی در کشورشان، تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه و کیفیت آموزش در مدارس کشورشان سوال شده است و نتایج به صورت زیر دسته بندی می شود.

پنج کشور برتر از نظر برخورداری از عالی ترین سطح سیستم آموزشی

ایالات متحده آمریکا

کشور آمریکا برای دومین سال متوالی در سال های 2020 و 2021 تبدیل به اولین کشور با سیستم آموزشی بسیار قوی در جهان شده است. سیستم آموزشی در ایالت متحده آمریکا مبتنی برای مالیات و حمایت های دولتی و ایالتی است. دانش آموزان و دانشجویان آمریکایی از پایین ترین تا بالاترین سطح آموزشی آمریکا را می توانند در 13 مرحله از مهدکودک تا تحصیلات تکمیلی طی کنند.

بر اساس آمار ارائه شده بیش از 70 درصد از این افراد بعد از فارغ التحصیلی از دبیرستان در رشته های مختلف دانشگاهی ثبت نام می کنند. این کشور با داشتن فرصت های مطالعاتی و بورسیه های تحصیلی فراوان تبدیل به اولین و محبوب ترین مقصد برای دانشجویان بین المللی در سراسر جهان شده است.

انگلستان

آموزش در کشور انگلستان برای شهروندان بین 5 تا 16 سال اجباری بوده و باید در 4 مقطع این آموزش را به پایان برسانند. دو نوع آموزش مقدماتی در این کشور وجود دارد که اولی با عنوان مدارس راهنمایی مدرن (Secondary Modern Schools) و دومی مدارس گرامر (Grammar Schools) شناخته می شود.

مدارس راهنمایی مدرن (Secondary Modern Schools) مشابه فنی و حرفه ای در ایران بوده و آموزش آنها در راستای یادگیری یک حرفه یا شغل است و مدارس گرامر (Grammar Schools) به آموزش های کلاسیک و تئوری در رشته های دانشگاهی اختصاص دارد. تمامی آزمون ها و آموزش های درسی در مدارس کشور انگلستان مبتنی بر استانداردهای بین المللی و برنامه های آموزشی PISA است.

آلمان

برای اولین بار در جهان مفهوم پیش دبستانی، مهدکودک و مقدمات پیش از آغاز دوران تحصیل توسط کشور آلمان معرفی شد. این مفهوم برای اولین بار توسط فردریچ فروبل (Friedrich Froebel) در سال 1840 ابداع شد. دانش آموزان پس از پایان تحصیلات مقدماتی می توانند در یکی از سه شاخه آموزش تکمیلی با عنوان ژیمنزیوم (gymnasium)، ریشول (Realschule) و هپشول (Hauptschule) ادامه تحصیل دهند.

ژیمنزیوم (gymnasium) به نوعی فرآیند آموزش با هدف ادامه تحصیل در دانشگاه است، ریشول (Realschule) با هدف تربیت و آموزش افراد برای مشاغل کارمندی یا اصطلاحا (White-Collar Careers) است و هپشول (Hauptschule) نیز همانند فنی و حرفه ای به دنبال آموزش مهارت و حرفه ای به دانش آموزان است. نمرات و ارزیابی های امتحانی و درسی دانش آموزان همچون کشور انگلستان مبتنی بر استانداردهای بین المللی و برنامه های آموزشی PISA است.

کانادا

کشور کانادا یکی از کشورهایی است که سیستم آموزشی در آن اجباری و رایگان است و دانش آموزان برای اولین دوره آموزشی خودشان باید بین 5-6 ساله باشند. سیستم آموزشی در کانادا کاملا مبتنی بر سیاست های ایالتی و استانی در هر بخش کانادا است. برای مثال سیاست های آموزشی در کبک ممکن است با آلبرتا یا بریتیش کلمبیا متفاوت باشد ولی انسجام سیستم آموزشی در این کشور را دچار اختلال نخواهد کرد.

نمرات و ارزیابی های امتحانی و درسی دانش آموزان در کشور کانادا همچون کشور انگلستان و آلمان مبتنی بر استانداردهای بین المللی و برنامه های آموزشی PISA است. در استان کبک تمامی دانش آموزان پیش از ورود به دانشگاه باید 2 سال را به صورت کارآموزی در یک شغل مرتبط به رشته تحصیلی شان مشغول به کار شوند.

فرانسه

سیستم آموزشی در کشور فرانسه همچون انگلستان اجباری بین 6-16 سال است و دانش آموزان پیش از ورود به مدارس باید دوره پیش دبستانی را گذرانده باشند. فلسفه یکی از رشته های بسیار مهمی است که نقش مهمی در سیستم آموزشی فرانسه بازی می کند. بسیاری از فارغ التحصیل دبیرستانی قبل از ورود به دانشگاه باید یک مدرک با عنوان baccalauréat را کسب کرده و بعد اجازه ورود به دانشگاه را خواهند داشت.

بهترین کشور جهان برای زندگی از نظر هزینه های زندگی

بهترین کشور جهان برای زندگی از نظر هزینه های زندگی

هزینه های زندگی (Cost of Living) نیز همانند فاکتورهای قبلی می تواند تاثیر بسزایی در سبک زندگی فرد و انتخاب مقصد مناسب برای مهاجرت داشته باشد. فرض کنید در کشوری زندگی میکنید که هزینه های زندگی بسیار مناسب بوده و شما از درآمد ماهانه بالایی برخوردار هستید. در این وضعیت علاوه بر تامین رفاه و آسایش خود و خانواده تان می توانید مبالغ زیادی را پس انداز کرده و صرف خرید ماشین، خانه یا مسافرت کنید.

بنابراین فاکتور هزینه های زندگی در کنار عامل درآمد و قدرت خرید می تواند تاثیر زیادی در انتخاب مقصد نهایی برای مهاجرت داشته باشد. بر اساس آمار ارائه شده توسط وب سایت ورد دیتا اینفو (WorldDataInfo) که به بررسی هزینه های زندگی در بیش از 111 کشور جهان بین سالهای 2019 و 2020 پرداخته است، کشورهای برمودا، جزایر کایمن و سوئیس جزء سه کشور اول با بالاترین هزینه های زندگی در جهان هستند.

لازم به ذکر است این رتبه بندی مربوط به گران ترین کشورهای جهان بر مبنای هزینه های زندگی در مقایسه با آمریکا انجام گرفته است. بدین معنا که مقیاس هزینه های زندگی در آمریکا 100 در نظر گرفته شده و کشوری که نمره 115 رو بدست می آورد هزینه های زندگی بیشتر و کشوری که نمره 80 را بدست می آورد هزینه های زندگی کمتری نسبت به آمریکا خواهد داشت.

14 کشور برتر با هزینه های زندگی کمتر و شرایط مناسب تر از آمریکا

رتبه بندی 14 کشور برتر با هزینه های زندگی کمتر و شرایط مناسب تر از آمریکا عبارت‌اند از:

کشورهزینه
زندگی
درآمد
ماهانه
شاخص
قدرت خرید
ایتالیا80.12,878 USD65.5
هنگ کنگ80.54,233 USD95.9
آلمان84.54,048 USD87.3
فرانسه89.33,538 USD72.2
اتریش89.64,288 USD87.2
بلژیک90.74,003 USD80.5
هلند91.84,425 USD87.8
انگلستان95.03,518 USD67.5
کانادا95.23,864 USD74.0
سوئد96.84,648 USD87.5
فنلاند98.94,168 USD76.8
نیوزیلند99.33,563 USD65.4
ژاپن99.63,476 USD63.6
آمریکا100.05,488 USD100.0

توجه داشته باشید که این لیست بر اساس شاخص هزینه های زندگی مرتب شده است و چنانچه قصد داشته باشید مقیاس را بر مبنای درآمد یا قدرت خرید رتبه بندی کنید ممکن است این رده اندکی تغییر داشته باشد.

مقیاس درآمد در هر کشور بر اساس درآمد ناخالص هر فرد در ماه محاسبه شده است و مقیاس قدرت خرید نیز مبتنی بر شاخص مقایسه ای آمریکا یعنی همان عدد 100 است. و این بدین معنا است که کشورهایی با عدد کوچک تر از 100 قدرت خرید کمتر و کشورهای با عدد بزرگ تر از 100 قدرت خرید بیشتری نسبت به شهروندان آمریکایی دارند. در میان این رتبه بندی تنها کشورهایی مانند سنگاپور، قطر، سوئیس و لوکزامبورگ تا حدی قدرت خرید بالاتر از شهروندان آمریکایی دارند.

بهترین کشور جهان برای زندگی از نظر اشتغال

بهترین کشور جهان برای زندگی از نظر اشتغال

وجود فرصت های زیاد شغلی در یک کشور نشان دهنده موفقیت و شکوفایی اقتصادی آن کشور است. فرصت های شغلی در یک کشور می تواند تضمین کنند رفاه و درآمد بیشتر برای شهروندان باشد و از طرفی به دلیل وجود فضای رقابتی در جذب نیروی کار، مدیران سعی میکنند مزایای بیشتری را برای کارکنان خودشان فراهم آورند تا بتوانند آنها را حفظ کنند.

به طور کلی در رده بندی بهترین کشورهای جهان از نظر فرصت های شغلی، کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا توانسته اند صدر نشین این لیست باشند. ولی در سال های اخیر به دلیل موفقیت های اقتصادی بدست آمده توسط برخی کشورهای خاورمیانه ای و آسیایی مانند کشورهای امارات متحده عربی، این کشورها نیز توانسته است جایگاه مناسبی در این زمینه پیدا کند.

رده بندی ارائه شده در این بخش توسط وبسایت یواس‌نیوز (USNEWS) از طریق مطالعه ای با جامعه آماری 20000 نفری در بیش از 80 کشور جهان انجام گرفته و 65 فاکتور مختلف در ارتباط با وضعیت اشتغال در این کشورها را مورد بررسی قرار داده است.

ایالات متحده آمریکا

نخستین کشور در صدر این لیست کشور آمریکا است که توانسته است فرصت های شغلی، سرمایه گذاری و فضای پویای اقتصادی را برای شهروندان و بسیاری از سرمایه گذاران و متخصصان از سراسر جهان فراهم آورد. این کشور امتیاز 100 در کارآفرینی، دسترسی به تکنولوژی های روز، سرمایه و فضای باز اقتصادی را دارا بوده و همین امر موجب توسعه روز افزون مشاغل در این کشور شده است.

کانادا

کانادا به عنوان دومین کشور بزرگ جهان در رتبه دوم فرصت های شغلی قرار گرفته است. آمارها نشان می دهد که بیشترین فرصت های شغلی در استان آنتاریو (Ontario) کانادا با بیش از 151000 فرصت باز شغلی و به ترتیب کبک و بریتیش کلمبیا با 98000 و 70000 فرصت شغلی در رتبه های بعدی قرار می گیرند. کشور کانادا تنها در ماه جولای سال گذشته توانست 419000 هزار شغل را ایجاد کرده و نرخ بیکاری را از 13 درصد به 10 درصد کاهش دهد.

آلمان

کشور آلمان به عنوان مرکز تکنولوژی و صنعت خودروسازی در جهان یکی از برترین و پویاترین کشورها در حوزه اشتغال زایی است. میانگین درآمد بالای شاغلان در این کشور نیز یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم برای ترغیب متقاضیان مهاجرت است. میانگین درآمد یک مهندس در این کشور 3200 یورو در ماه و میانگین درآمد ماهانه یک بازاریاب 4200 یورو است.

چین

بزرگترین کشور جهان در زمینه تولیدات صنعتی کشور چین است که به دلیل ماهیت پویای اقتصادی و تولید طیف وسیعی از محصولات و کالاها، توانسته است جایگاه چهارم برترین کشور جهان از نظر فرصت های شغلی را به خودش اختصاص دهد. دومین اقتصاد بزرگ جهان در کنار سریعترین رشد در بازار مشتریان  تضمین کننده فرصت شغلی هر چه بیشتر در سال های آینده است.

استرالیا

کشور استرالیا نیز یکی از برترین کشورهای جهان در حوزه مشاغل خدماتی و حوزه گردشگری است. این کشور در حال حاضر یکی از بهترین و مناسب ترین مقاصد برای فعالان در حوزه کامپیوتر و فناوری اطلاعات و طراحی وب سایت است. میانگین درآمد سالانه یک مهندس IT در این کشور بین 99 تا 140 هزار دلار در سال متغیر است.

ژاپن

در حال حاضر فرصت های بسیار زیادی در کشور ژاپن برای مهاجران و متقاضیان خارج از کشور ژاپن فراهم است. آمارها نشان می دهد که تعداد فرصت های شغلی در کشور ژاپن حدود 25 درصد بالاتر از تعداد متقاضیان شغل در این کشور است و این کشور خصوصا در بخش های آموزشی و تحصیلی به افراد بسیاری نیاز دارد.

برای مثال یکی از نیازهای اصلی کشور ژاپن در بخش کارمندان خدماتی است که حقوقی معادل 250-280 هزار ین در ماه است. در دومین رتبه شغل معلم زبان انگلیسی است که مورد تقاضای این کشور بوده و حقوقی معادل 230-290 هزار دلار ماهانه برای آنها در نظر گرفته شده است.

قطر

اولین کشور در خاورمیانه و بالاتر از امارات متحده عربی کشور قطر است. به دلیل اقتصاد مبتنی بر نفت و گاز و روابط مناسب با کشورهای جهان و نیاز به توسعه زیرساخت های نفتی این کشور تبدیل به یک مقصد مناسب برای متقاضیان کار در سراسر جهان شده است. علاوه بر مشاغل خدماتی در حوزه نفت و گاز، این کشور به جراحان، وکلا، متخصصان امور مالی و بانکی و دندان پزشکان نیاز دارد.

امارات متحده عربی

یکی از موفق ترین الگوهای توسعه صنعت گردشگری در جهان کشور امارات است که سالانه میلیون مسافر را از سراسر جهان جذب می کند. بیشتر مشاغل موجود و مورد تقاضای این کشور در حوزه فضای مجازی از قبیل بازاریابی محتوا، مدیریت شبکه های اجتماعی و محتوا نویسی است.

نروژ

نروژ نیز یکی از کشورهای نوظهور در حوزه گردشگری و خصوصا فعالیت های مرتبط با گردشگری ورزشی است. این کشور معمولا به عنوان اقتصاد مبتنی بر فعالیت های مرتبط با محصولات دریایی نیز شناخته می شود.

انگلستان

کشور انگلستان به عنوان یکی از قدیمی ترین کشورهای صنعتی با اقتصاد شکوفا در جهان شناخته می شود. این کشور اقتصادی مبتنی بر صنعت هوایی، داروسازی و مبادلات مالی دارد که در حال حاضر مشاغلی مانند مدیریت پروژه درآمدی معادل 43 هزار پوند در سال خواهند داشت.

بخاطر داشته باشید که فرصت های شغلی در هر کشور با فعالیت های اقتصادی آن کشور در حوزه های مشخصی گره خورده است. بدین معنا که برخی مشاغل با توجه به شرایط اقتصادی یک کشور نیاز به افراد بیشتر و برخی دیگر نیاز به افراد کمتری دارند.  

بهترین کشور جهان برای زندگی از نظر فرصت های سرمایه گذاری

بهترین کشور جهان برای زندگی از نظر فرصت های سرمایه گذاری

اگر شما یک کارآفرین هستید و قصد دارید ایده های خودتان را تبدیل به کسب و کار کنید و یا مدیری هستید که قصد دارید شرکت و کسب و کارتان را به یک محیط اقتصادی پویا منتقل کنید قطعا به دنبال بهترین مقصد برای این کار می گردید. سرمایه گذاری در یک محیط با ثبات از نظر اقتصادی، سیاسی و تجارت می تواند منافع بسیار زیادی را برای کسب و کارتان تضمین کند اما سوالات مهمی در این رابطه وجود دارد.

بهترین کشور برای سرمایه گذاری یا راه اندازی کسب و کار کجاست؟ کدام کشور می تواند منافع اقتصادی بیشتری را برای کسب و کارتان تضمین کند؟ کدام کشور به منابع و تکنولوژی روز دسترسی بیشتری دارد؟ کدام کشور از امنیت و ثبات اقتصادی بهتری برخوردار است؟ کدام کشور به بازار مشتریان بیشتری دسترسی دارد؟

تمامی این سوالات در تصمیم نهایی یک سرمایه گذار برای انتخاب مقصد مهاجرتی اش تاثیر بسیار زیادی دارد. ما در این بخش سعی میکنیم مناسب ترین کشور از نظر سرمایه گذاری را بر اساس پژوهش های انجام گرفته توسط یک شرکت تحقیقاتی در این زمینه بیان کنیم.

مجله تحقیقاتی پرافیتبل (Profitable Venture Magazine Ltd) در سال 2020 لیستی از برترین کشورهای جهان از نظر سرمایه گذاری و راه اندازی یک کسب و کار را منتشر کرده است که بر اساس آن کشورهای کانادا، هنگ کنگ و نیوزلند در رتبه اول تا سوم این لیست قرار گرفته اند.

این مجله تحقیقاتی برای رتبه بندی کشورهای جهان از نظر فرصت های سرمایه گذاری، 16 فاکتور مختلف را مورد بررسی و امتیازبندی قرار داده است. برخی از این فاکتورها عبارت‌اند از فضای سرمایه گذاری مناسب، سرعت رشد اقتصادی، نرخ فساد اداری، تکنولوژی، قوانین سرمایه گذاری و غیره است.

کشورشاخص
راه اندازی
کسب و کار
شاخص
کارآفرینی
شاخص
سرمایه گذاری
کانادا27036379
هنگ کنگ7696488
نیوزلند2256682
ایرلند3546574
استرالیا16086264
چین5765763
ژاپن5605763

لازم به ذکر است شاخص های مربوط به راه اندازی کسب و کار، شاخص کارآفرینی و شاخص سرمایه گذاری برگرفته از مطالعه انجام شده توسط موسسه تحقیقاتی KO2 در سال 2020 می باشد.

درباره سرمایه گذاری در کانادا ، حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا و همچنین خرید بیزینس در کانادا بیشتر بدانید.

بهترین کشور جهان برای زندگی از نظر سیستم بهداشت و درمان

بهترین کشور جهان برای زندگی از نظر سیستم بهداشت و درمان

بر اساس مطالعه انجام گرفته توسط سازمان جهانی بهداشت (WHO)، میانگین طول عمر و امید به زندگی در کشورهایی که از سیستم بهداشت و درمان باکیفیتی برخوردار هستند نسبت به سایر کشورها بسیار بالاتر است.

بحران های مختلفی مثل پاندمی ویروس کرونا می توانند زندگی افراد یک جامعه را با مخاطرات بسیار زیادی همراه کنند و فشارهای روحی و جسمی بسیاری به شهروندان وارد آورند. ولی در نهایت داشتن یک سیستم بهداشت و درمان باکیفیت و مجهز می تواند تا حد زیادی این مشکلات را بر طرف کند.

شرکت هلدینگ اپریل (APRIL Group company) که یکی از برترین و بزرگترین شرکت های فرانسوی فعال در زمینه بیمه های درمانی و مسافرتی است، در سال 2020 لیستی از کشورهای برتر از نظر سیستم بهداشت و درمان را در سایت خود معرفی کرده است.

اطلاعات منتشر شده در این زمینه برگرفته از گزارشی با عنوان “مقایسه بین المللی فرصت ها و نواقص سیستم بهداشت و درمان در آمریکا” می باشد. این گزارش برای دسته بندی و رتبه بندی برترین کشورهای جهان از نظر سیستم بهداشت و درمان از 72 فاکتور مختلف برای ارزیابی استفاده کرده است که نتایج آن به صورت زیر می باشد:

برترین سیستم
بهداشت و درمان
در جهان
برترین سیستم
بهداشت و درمان
(2018)
برترین سیستم
بهداشت و درمان
در اروپا بر اساس
شاخص (EHCI)
انگلستانهنگ کنگسوئیس
سوئیسسنگاپورهلند
سوئداسپانیانروژ
استرالیاایتالیادانمارک
آلمانکره جنوبیبلژیک
هلنداسرائیلفنلاند
نیوزیلندژاپنلوزامبورگ
نروژاسترالیاسوئد
فرانسهتایواناتریش
کانادااماراتایسلند

لازم به ذکر است برخی از وب سایت ها مانند یواس‌نیوز (USNEWS) دسته بندی های متفاوت دیگری را در ارتباط با برترین سیستم بهداشتی در جهان ارائه داده اند. این تفاوت به فاکتورهای مورد نظر و جامعه آماری آنها مربوط است. برای مثال در دسته بندی سایت یواس‌نیوز ادراک شهروندان در مورد سیستم بهداشت و درمان کشورشان مورد ارزیابی قرار گرفته است و 76 فاکتور متفاوت را مورد سنجش قرار داده اند.

درباره بهداشت و درمان در کانادا بیشتر بدانید.

نکته: شاخص EHCI یا شاخص متقاضیان خدمات درمانی اروپا گزارشی است که توسط مرکز بهداشت و درمان اتحادیه اروپا در سال 2018 منتشر شده است و به بررسی و رتبه بندی سیستم درمانی در کشورهای مختلف اروپایی می پردازد.

بهترین کشور جهان برای زندگی از نظر کیفیت زندگی

بهترین کشور جهان برای زندگی از نظر کیفیت زندگی

کیفیت زندگی اولین و مهمترین شاخصی است که پژوهشگران برای انتخاب بهترین کشور جهان مدنظر قرار می دهند. کیفیت زندگی اساسا یک معیار کلی بوده و بر مبنای عواملی مانند قدرت خرید، امنیت، سطح بهداشت، هزینه های زندگی، هزینه مسکن، وضعیت ترافیک، آلودگی و آب و هوا دسته بندی می شود.

این هشت فاکتور در مجموع عاملی به نام کیفیت زندگی در یک جامعه را تشکیل می دهند. ما در این سرفصل سعی میکنیم رده بندی بهترین کشورهای جهان از نظر کیفیت زندگی در سال 2022 را به شما ارائه نماییم. این رده بندی توسط بخش اقتصادی یاهو (Yahoo Finance) ارائه شده است که به بررسی مداوم شاخص های اقتصادی و اجتماعی در کشورهای مختلف می پردازد. بر همین اساس رده بندی برترین کشورهای جهان از نظر کیفیت زندگی عبارت‌اند از:

سوئیس

این کشور با GDP حدود 700 میلیارد دلاری و سرانه GDP 65 هزار دلاری برای هر شهروند سوئیسی در کنار امکانات آموزشی، درمانی و شغلی بسیار گسترده در جایگاه مرفه ترین کشور جهان با بالاترین کیفیت زندگی برای ساکنان آن قرار گرفته است. این کشور بالاترین سرانه GDP به ازای هر نفر در جهان را دارد و جزء یکی از شادترین کشورهای جهان شناخته می شود.

کانادا

کشوری با GDP معادل 1.7 تریلیون دلاری و سرانه GDP  حدود 49 هزار دلاری برای هر نفر که جزء یکی از برترین اقتصادهای جهان نیز شناخته می شود، کانادا است. این کشور به لطف روابط سیاسی گسترده، ثبات اقتصادی و بازار شغلی بسیار غنی آن توانسته است کیفیت زندگی بسیار مناسبی را برای شهروندان کشورش فراهم آورد. کانادا از نظر کیفیت بالای زندگی، سطح آموزش، بهداشت و فرصت های شغلی به عنوان یکی از بهترین کشورها شناخته می شود.

ژاپن

ژاپن با GDP حدود 5000 میلیارد دلاری و سرانه GDP 44 هزار دلاری برای هر شهروند ژاپنی توانسته است مقام سوم برترین کشور جهان از نظر کیفیت زندگی را به خود اختصاص دهد. این کشور یکی از قطب های تکنولوژی در جهان محسوب می شود که توانسته است در ابعاد مختلف جامعه این تکنولوژی را به کار گرفته و شرایط زندگی را برای شهروندانش تسهیل کند.

آلمان

یکی از کشورهایی پیشرفته جهان از نظر اقتصادی و صنعتی در کنار فرهنگ بسیار غنی با داشتن GDP 4000 میلیارد دلاری و سرانه GDP 52 هزار دلاری برای هر نفر، کشور آلمان است. این کشور یکی از تاریخی ترین پیشرفت های جهان را برای خود به ثبت رسانده است. کشوری که از ویرانی های جنگ جهانی دوم رهایی یافته و تبدیل به یکی از مرفه ترین و برترین کشورهای جهان برای زندگی شده است.

استرالیا

کشوری که با عنوان یکی از برترین ها در زمینه کنترل بحران شناخته می شود، استرالیا است. این کشور در کنار داشتن سیستم آموزشی و فرصت های شغلی فراوان، توانسته است امکانات و رفاهیات بسیار زیادی را برای شهروندانش فراهم آورد.

انگلستان

کشوری با GDP 2800 میلیارد دلاری و سرانه GDP 45 هزار دلاری برای هر نفر که همواره جزء یکی از برترین کشورهای جهان در زمینه مختلفی مانند آموزش، اشتغال، درآمد سرانه و غیره بوده است.

ایالات متحده آمریکا

بالاترین GDP در جهان و نرخ سرانه GDP قابل قبول به ازای هر نفر این کشور را تبدیل به یکی از بهترین مقاصد جهان برای مهاجران از سراسر جهان کرده است. کشور آمریکا محل تولد شرکت هایی است که درآمد سرانه آنها بالاتر از برخی از کشورهای جهان است.

سوئد

کشوری که به عنوان برترین نقطه در جهان از نظر برابری های اجتماعی، جنسیتی و حقوق بشری شناخته می شود. GDP این کشور 550 میلیارد دلار و سرانه GDP معادل 53 هزار دلار به ازای هر نفر می باشد.

هلند

یکی از مقاصدی که توصیه می شود در طول زندگی تان حتما برای یکبار هم که شده از آن بازدید کنید. سیستم حمل و نقل فوق العاده پیشرفته، آب و هوای عالی و امکانات بسیار مدرن که در اختیار شهروندان هلندی قرار دارد این کشور را در جمع برترین ها از نظر کیفیت زندگی قرار داده است.

نروژ

یکی از ذخایر وسیع نفت جهان در این کشور قرار دارد که درآمدهای حاصل از فروش آن بصورت مستقیم وارد صندوق ملی این کشور شده و به صورت مداوم و آنلاین در دید عموم مردم قرار می گیرد. تمامی جنبه های توسعه اقتصادی در خدمت بهبود کیفیت زندگی شهروندان نروژی قرار دارد.

درباره زندگی در خارج از کشور ، مزایای زندگی در کانادا و معایب زندگی در کانادا بیشتر بدانید.

بهترین کشور جهان برای زندگی از نظر آب و هوایی

بهترین کشور جهان برای زندگی از نظر آب و هوایی

زمانی که به دنبال پیدا کردن یک مقصد مهاجرتی برای مهاجرت به خارج از کشور هستید فاکتورهای مختلف و بااهمیتی را مورد بررسی قرار می دهید. اما ممکن است در میان این فاکتورها، شرایط آب و هوایی کشور مقصد از اهمیت بسیار کمی برخوردار باشد. با این وجود افرادی هستند که تمایلی به زندگی در کشورهای سردسیری مانند کانادا، نروژ، ایسلند یا فنلاند ندارند و قصد دارند در کشوری مانند استرالیا یا آمریکا زندگی کنند.

چنانچه شما از آن دسته از افراد هستید که قصد دارید بهترین کشور جهان از نظر آب و هوایی را برای مهاجرت انتخاب کنید، این مطلب مناسب شما خواهد بود. لیستی از برترین کشورهای جهان از نظر آب و هوایی:

کاستاریکا

این کشور یکی از بهترین و مناسب ترین شرایط آب و هوایی برای زندگی  و فعالیت های تفریحی، ورزشی و گردشگری را دارد. آب و هوای این کشور در طول سال استوایی بوده و محاصره شده با سواحل بسیار زیبا و چشم اندازهای طبیعی است. آب دریا در این کشور گرم بوده و مناسب فعالیت های تفریحی، گردشگری و ورزش های آبی است.

یونان

کشور یونان به دلیل موقعیت جغرافیایی فوق العاده عالی آن برخوردار از تابستان های گرم و زمستان های معتدل است که امکان فعالیت های تفریحی و گردشگری را در طول سال فراهم می آورد. آب و هوای آفتابی و تابستانی آن در بیش از 300 روز از سال برقرار بوده و به ندرت ابری یا بارانی می شود.

قبرس

شاید از نظر بسیاری از افراد داشتن آب و هوای معتدل و آفتابی شرایط مناسبی برای زندگی در یک کشور باشد. اگر از آن دسته از افراد هستید بنابراین کشور قبرس مناسب ترین مکان برای شما است. کشوری با روزهای آفتابی و صاف بسیار زیاد و رطوبت هوای بسیار کم که موجب برطرف شدن شرایط شرجی هوا می شود. همواره هوای بسیار تازه و خنک از سمت دریا به سمت ساحل و شهر در جریان بوده و نقش تهویه را ایفا می کند.

اسپانیا

آمارها نشان می دهد که بیش از 92 درصد از مهاجران و توریستهایی که برای اولین بار به اسپانیا می آیند از شرایط آب و هوایی این کشور بسیار راضی هستند. همین شرایط نشان دهنده این موضوع است که قطعا موقعیت جغرافیایی ویژه این کشور توانسته است شرایط آب و هوایی بسیار مطلوبی را برای شهروندان این کشور فراهم آورد

اکوادور

اکوادور پنجمین کشور با شرایط آب و هوایی مطلوب است و یکی از کشورهایی است که تقریبا در تمام طول سال دمای ثابتی دارد.

درباره آب و هوای کانادا ، سرمای کانادا و گرم ‌ترین شهرهای کانادا بیشتر بدانید.

کتاب سوالات متداول مهاجرت به کانادا
 • مهاجرت تحصیلی به کانادا
 • مهاجرت کاری به کانادا
 • مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه مهاجرتی تراست برای مهاجرت

 • صفر تا صد اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از مدارس، کالج و دانشگاه های کانادا
 • کاریابی، اخذ مجوز LMIA و ویزای کاری
 • استارت آپ
 • ثبت شرکت
 • اسپانسرشیپ و سوپر ویزا
 • ویزای همراه و توریستی
 • اکسپرس اینتری و برنامه های استانی (PNP)
 • کارآفرینی، راه اندازی و خرید بیزینس
 • ویزای خوداشتغالی
 • تمدید PR و اخذ شهروندی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

کشورهای برتر جهان از نظر برخورداری از عالی ترین سطح سیستم آموزشی کدام اند؟

ایالات متحده آمریکا، انگلستان، آلمان، کانادا و فرانسه دارای سیستم آموزشی منسجم و قوی در سطح جهان هستند.

مردم کدام کشورها قدرت خرید بالاتری نسبت به شهروندان امریکا دارند؟

کشورهایی مانند سنگاپور، قطر، سوئیس و لوکزامبورگ تا حدی از قدرت خرید بالاتری نسبت به شهروندان آمریکایی برخوردار هستند.

فرصت های شغلی در کدام کشورها برای مردم بیشتر است؟

کشورهایی نظیر آمریکا، کانادا، آلمان، چین، استرالیا، ژاپن، قطر، امارات متحده عربی، نروژ و انگلستان به ترتیب از بهترین وضعیت اشتغال در میان کشورهای جهان برخوردار هستند.

بهترین کشور برای سرمایه گذاری یا راه اندازی کسب و کار کجاست؟

طبق لیست منتشر شده در مجله تحقیقاتی Profitable Venture Magazine Ltd، در سال 2020، سه کشور برتر جهان از نظر سرمایه گذاری و راه اندازی یک کسب و کار به ترتیب کانادا، هنگ کنگ و نیوزلند هستند.

برترین کشورهای جهان برای زندگی، از نظر کیفیت زندگی، کدام اند؟

سوئیس، کانادا، ژاپن، آلمان، استرالیا، انگلستان، ایالات متحده آمریکا، سوئد، هلند و نروژ به ترتیب برترین کشورهای جهان برای زندگی از نظر کیفیت زندگی هستند.

بهترین کشورهای جهان برای زندگی از نظر آب و هوایی کدام اند؟

کاستاریکا، یونان، قبرس، اسپانیا و اکوادور به ترتیب بهترین کشورها با آب و هوای مطلوب هستند.

بهترین کشورهای جهان برای زندگی از نظر امنیت کدام اند؟

سوئیس، کانادا، نروژ، دانمارک، استرالیا، نیوزلند، سوئد، فنلاند، اتریش و هلند به ترتیب بهترین کشورهای جهان برای زندگی از نظر امنیت هستند.

کدام کشور در جهان بالاترین درآمد را برای شهروندانش فراهم می کند؟

سه کشور بالاتر در لیست رده بندی شامل ایسلند، لوکزامبورگ و سوئیس است. برای مشاهده بقیه کشورها به مطلب فوق مراجعه کنید.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید