اپلای علوم کامپیوتر

اپلای رشته علوم کامپیوتر

افرادی که در رشته علوم کامپیوتر به تحصیل می پردازند، باید بتوانند به صورت تحلیلی فکر کنند تا سیستم ها و برنامه های جدیدی ابداع کرده و به اندازه کافی به جزئیات توجه کنند تا به حل مشکلات و عیب یابی آنها دسترسی پیدا کنند. آنها باید بتوانند به خوبی با افراد غیر فنی ارتباط برقرار کرده تا نیازهای مشتریان را ارزیابی کنند و اطلاعات فنی را به زبان ساده به آن ها منتقل نمایند. داشتن خلاقیت یکی از مهم ترین مشخصه های این علاقه‌مندان است و امروزه با توجه به پیشرفت روز افزون علوم کامپیوتر، تقاضا برای اپلای در این رشته هر روز بیشتر می شود.

افرادی که در این حوزه تحصیل می کنند، باید در مورد جهان اطراف خود کنجکاوی بیشتری نسبت به بقیه داشته باشند، چرا که برنامه ها و سیستم های کامپیوتری تاثیر زیادی در زندگی افراد داشته است و کمک به ساخت نرم افزارهای جدید از اصلی ترین اهداف آموزشی این متخصصان است. این رشته نیز مانند سایر رشته ها نیازمند الزامات و اطلاعاتی برای اپلای بوده، بنابراین در ادامه با ما در تیم تراست همراه باشید تا به این رشته و شرایط اپلای آن در خارج از کشور بپردازیم و جزئیات بیشتری را در مورد علوم کامپیوتر در اختیار شما قرار دهیم.

لینک های مفید!

مراحل اپلای علوم کامپیوتر

انگیزه مهاجرت

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا مهاجرت ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در خارج از کشور برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را محکم بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­ها برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته ­اید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کشور موردنظرتان شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کشور مقصد شوید.

اگر مقصدتان کانادا است، تراست چک لیست جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

در مورد رشته علوم کامپیوتر

رشته علوم کامپیوتر، مطالعه ماشین های محاسباتی، مشکلات محاسباتی و عملیات محاسباتی است. علوم کامپیوتر، طیف وسیعی از موضوعات را از مطالعات نظری گرفته تا الگوریتم ها، محاسبات و اطلاعات و پیاده سازی سیستم های محاسباتی در سخت افزار و نرم افزار در بر می گیرد. رشته های علوم کامپیوتر را به طور کلی به دو شاخه نظری و عملی تقسیم می کنند. به عنوان مثال، نظریه محاسبات به مدل های انتزاعی محاسبات مدل های انتزاعی و مسائل کلی مربوط می شود در حالی که گرافیک کامپیوتر یا هندسه محاسباتی، بر کاربردهای خاص تری تاکید دارند. نظریه زبان برنامه نویسی رویکردهای توصیف فرایندهای محاسباتی را در نظر می گیرد، در حالی که برنامه نویسی کامپیوتری شامل استفاده از آن ها برای ایجاد سیستم های پیچیده است. منطق دیجیتال و طراحی کامپیوتر ساخت سخت افزار محاسباتی را توصیف می کند. هوش مصنوعی نیز، با هدف ایجاد فرایندهای هدف محور مانند حل مسئله، تصمیم گیری، سازگاری زیست محیطی، برنامه ریزی و یادگیری یافت شده در انسان و حیوانات به وجود آمده است.

علوم کامپیوتر روی رایانه ها و مفاهیم محاسباتی تمرکز دارد تا به دنبال راه های جدید و نوآورانه ای برای استفاده از فناوری آن باشد. کار دانشمندان کامپیوتر منجر به پیشرفت و افزایش کارایی در بسیاری از زمینه ها می شود. نمونه هایی از این تأثیرات را می توانیم در تکنولوژی شبکه سازی بهتر و سرعت محاسبات سریع تر و همچنین بهبود امنیت اطلاعات مشاهده کنیم. سیستم های کامپیوتری طراحی شده، همه در اطراف ما هستند. یکی دیگر از مهم ترین موارد در مطالعه علوم کامپیوتر، بررسی نظری چگونگی ذخیره و پردازش اطلاعات است. در این کار نه تنها می توان سیستم های موجود را بهبود بخشید، بلکه می توان الگوریتم هایی را پیدا، آزمایش و پیاده سازی کرد تا به تکنولوژی اجازه پیشرفت دهد. برای این هدف لازم است تا به طور جدی قادر به تفکر منطقی و خلاقانه باشید و همچنین اطلاعات زیادی در مورد اینترنت، شبکه، کار با نرم افزارها و سخت افزارها داشته باشید.

اپلای رشته علوم کامپیوتر در خارج از کشور

اپلای رشته علوم کامپیوتر در خارج از کشور

متقاضیانی که برای رشته علوم کامپیوتر اپلای می کنند، باید دوره های ریاضی، آمار و جبر را بگذرانند. کلاس های علوم کامپیوتر شامل طراحی الگوریتم، انواع داده های انتزاعی و دیگر بخش های مربوطه به این حوزه است. دانشجویان بعد از اتمام دوره های پایه، به یادگیری تخصصی دروس علوم کامپیوتر مانند شبکه های عصبی و رمزنگاری می پردازند. برخی از دانشکده ها لیسانس هنر و علوم انسانی یا لیسانس علوم در رشته علوم کامپیوتر را ارائه می دهند و برخی دیگر به جز مدارک اصلی، گواهی های کوتاه مدتی را در این زمینه در اختیار متقاضیان قرار می دهند. اگر قصد شما برای اپلای در رشته علوم کامپیوتر حتمی است، بهتر است قبل از آن این نکات را در نظر بگیرید، چرا که با دانستن این نکات، با دید بهتری می توانید اقدام به اپلای کنید:

نکتهتوضیحات
اعتماد به نفس کاذب نداشته باشیدصرفا داشتن مدرک دانشگاهی به معنای موفقیت شما در این رشته و آینده شغلی تضمین شده نیست. آنچه باعث پیشرفت شغلی افراد می شود، تنها تلاش و پشتکار علاقه‌مندان است. بسیاری از افرادی که در رشته علوم کامپیوتر اپلای می کنند رقیبانی خواهند داشت که برنامه نویسی را به صورت حرفه ای آموزش دیده اند و به چالش کشیدن استعدادها و توانایی های افراد یکی از مواردی است که باعث افزایش متقاضیان برای اپلای در این رشته می شود.
انعطاف پذیر باشیدصنعت علوم کامپیوتر در آینده ممکن است دچار تغییراتی شود. حتی در طول ۴ سال تحصیلی مقطع کارشناسی خود ممکن است چنین تغییراتی را حس کنید. افرادی که برای رشته علوم کامپیوتر اپلای می کنند، باید اطلاعات به روزی را از آخرین نرم افزارها و اطلاعات مربوط به علوم کامپیوتر داشته باشند. هر چه انعطاف پذیری شما بیشتر باشد، احتمال موفقیت شغلی شما نیز بیشتر خواهد بود.
یک قدم جلوتر از بقیه باشیداگر می خواهید در دنیای علوم کامپیوتر باقی بمانید، هیچ‌گاه نباید از بقیه عقب تر باشید. هر چه در این زمینه بیشتر پیشرفت کنید، رقیبان شما کمتر خواهد بود حتی می توانید نظریه ای جدید ارائه دهید و در پیشرفت علوم کامپیوتر موثر باشید.
کارآموزی را جدی بگیریدبه عنوان یک فرد مبتدی در حوزه علوم کامپیوتر حتما در دوره تحصیل خود دوره کارآموزی را در یک شرکت معتبر بگذرانید و تجربه کسب کنید. حتی اگر هیچ پولی در این زمینه دریافت نکنید، این کارآموزی به تجربه کاری شما بسیار کمک می کند.

مقاطع و برنامه های مختلفی برای رشته علوم کامپیوتر وجود دارد که در قسمت زیر به اصلی ترین آن ها اشاره می شود:

 • لیسانس هنر یا علوم انسانی (BA) در علوم کامپیوتر
 • لیسانس علوم کاربردی (BASc) در علوم کامپیوتر
 • لیسانس امنیت کامپیوتر در علوم کامپیوتر
 • لیسانس محاسبات در علوم کامپیوتر
 • لیسانس مهندسی (BEng) در علوم کامپیوتر
 • لیسانس مهندسی (علوم کامپیوتر) – کارشناسی (CS)
 • لیسانس ریاضیات در علوم کامپیوتر
 • لیسانس علوم کامپیوتر(کارشناسی CS یا BSCS یا کارشناسی (Comp))
 • لیسانس فناوری اطلاعات
ادامه تحصیل رشته علوم کامپیوتر در خارج از کشور

ادامه تحصیل رشته علوم کامپیوتر در خارج از کشور

ادامه تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در خارج از کشور، یکی از مسائلی است که علاقه‌مندان به این رشته همواره در پی آن هستند. از آن جایی که دانشجویان چندین سال از عمر خود را صرف تحصیل در این رشته می کنند، انتخاب کشور و یا دانشگاه مناسب در این زمینه، به پیشرفت آن ها در این درس کمک خواهد کرد. تیم تراست پس از تحقیقات زیاد و با بررسی آمارهای به دست آمده از کشورهایی که بیشترین متقاضی را در رشته علوم کامپیوتر داشته اند، لیست زیر را تهیه کرده است تا افراد بتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند.

نام کشورتوضیحاتبهترین دانشگاه های این کشور
آمریکاکشور آمریکا، با ارائه بهترین آموزش های موجود در زمینه علوم کامپیوتر، هر ساله متقاضیان زیادی را به خود جذب می کند و این کشور یکی از مقاصد مهم  افراد برای تحصیل در این رشته است.موسسه فناوری ماساچوست (MIT)
دانشگاه کارنگی ملون
دانشگاه پرینستون
موسسه فنی جورجیادانشگاه کرنل
استرالیاکشور استرالیا طی سال های اخیر به شدت در حال گسترش علم و دانش است و یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل به شمار می رود.    دانشگاه ملبورن
دانشگاه سیدنی
دانشگاه ملی استرالیا
دانشگاه سیدنی، استرالیا UNSW
کاناداکشور کانادا، به دلیل اینکه از مهاجران و دانشجویان بین‌المللی به شدت استقبال می کند، کشوری پر طرفدار برای تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در کانادا است.دانشگاه تورنتو
دانشگاه مک گیل
دانشگاه مونترال
دانشگاه آلبرتا
دانشگاه وسترن انتاریو
انگلیسکشور انگلیس دوره های فارغ‌التحصیلی زیادی را در رشته علوم کامپیوتر ارائه می دهد و همین امر موجب جذب بسیاری از دانشجویان شده است.  امپریال کالج لندن
دانشگاه آکسفورد
دانشگاه منچستر
دانشگاه گلاسکو
دانشگاه واریک  
آلمانکشور آلمان به دلیل هزینه های تحصیل پایین در دانشگاه ها و یا شهریه ی خیلی کم، یکی از مهم ترین و پرطرفدارترین کشورها برای تحصیل در رشته علوم کامپیوتر به شمار می رود. هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل در بهترین دانشگاه های این کشور با هم به رقابت می پردازند.دانشگاه فنی مونیخ
موسسه فنی کارلسروهه (KIT)
دانشگاه هومبولت برلین
دانشگاه Jacobs Bremen
دانشگاه فرانکفورت  
گرایش های رشته علوم کامپیوتر در خارج از کشور

گرایش های رشته علوم کامپیوتر در خارج از کشور

گرایشتوضیحات
علوم نظری کامپیوترعلوم نظری کامپیوتر (TCS) زیرمجموعه ای از علوم عمومی کامپیوتر و ریاضیات است که بر جنبه های ریاضی علوم کامپیوتر مانند نظریه محاسبات، حساب لامبدا و نظریه نوع ها تمرکز دارد. موضوعاتی که علوم نظری کامپیوتر به آن می پردازد عبارت اند از:  الگوریتم ها، ساختارهای داده ای و محاسباتی، محاسبات احتمالی، محاسبات کوانتومی، نظریه ماشین ها، نظریه اطلاعات، رمزنگاری، زیست شناسی محاسباتی، هندسه محاسباتی و جبر. به طور کلی می توان گفت علوم نظری کامپیوتر برای افرادی مناسب است که به تکنولوژی، ریاضیات و علوم علاقه‌مند هستند.
نظریه اطلاعات و کدنویسینظریه اطلاعات که ارتباط نزدیکی با احتمال و آمار دارد، مربوط به کمی سازی اطلاعات است. این قضیه توسط Claude Shannon برای پیدا کردن محدودیت های پایه در پردازش عملیات سیگنال مانند فشرده سازی داده ها و ذخیره سازی و برقراری ارتباط داده ها کشف شد. نظریه کد نویسی، مطالعه کاربرد کدها ( سیستم هایی برای تبدیل اطلاعات از یک شکل به شکل دیگر) و هماهنگی بین آن ها برای یک کاربرد خاص است. کدها برای فشرده سازی داده ها، رمزنگاری، تشخیص و تصحیح خطاها و کدگذاری شبکه ها مورد استفاده قرار می گیرند. کدها همچنین به منظور طراحی روش های کارآمد و قابل اعتماد انتقال داده ها مورد مطالعه قرار می گیرند.
داده ساختارها و الگوریتم هاساختارها و الگوریتم های داده ای مطالعات، روش های محاسباتی رایج مورد استفاده و کارآمد محاسباتی هستند. کاربردهای الگوریتم ساختار داده ها و الگوریتم ها یک رویه گام به گام است، که مجموعه ای از دستورالعمل ها را تعریف می کند تا به ترتیب خاصی اجرا شوند و خروجی مورد نظر را دریافت کنند. الگوریتم ها عموماً مستقل از زبان های زمینه ای ایجاد می شوند، به عبارتی یک الگوریتم می تواند در بیش از یک زبان برنامه نویسی پیاده سازی شود. داده ی ساختارها، شیوه ی ذخیره سازی داده ها است، به طوری که داده ها می توانند به طور کارآمد مورد استفاده قرار گیرند. تقریباً هر برنامه سازمانی از انواع مختلفی از ساختارهای داده در یک یا چند روش دیگر استفاده می شود. این آموزش به شما درک بزرگی از ساختارهای داده مورد نیاز برای درک پیچیدگی برنامه های کاربردی سطح سازمانی و نیاز به الگوریتم ها، و ساختارهای داده می دهد.
تئوری زبان برنامه نویسی و روش های رسمینظریه زبان برنامه نویسی شاخه ای از علوم رایانه است که به طراحی، پیاده سازی، تجزیه و تحلیل، شکل دهی و طبقه بندی زبان های برنامه نویسی و ویژگی های فردی آن ها می پردازد. این رشته در بین گرایشات رشته علوم کامپیوتر قرار می گیرد و هم بر ریاضیات و هم بر مهندسی نرم افزار و زبان شناسی تأثیر می گذارد. روش های رسمی نوع خاصی از تکنیک های مبتنی بر ریاضی برای مشخصات، توسعه و تأیید سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری است. استفاده از روش های رسمی برای طراحی نرم افزار و سخت افزار می تواند حتی در بسیاری از رشته های مهندسی مانند تحلیلات ریاضی بسیار کمک کننده باشد. استفاده از روش های رسمی، زیر بنای نظری مهمی برای مهندسی نرم افزار تشکیل می دهد، به ویژه در جایی که ایمنی یا امنیت دخیل است. روش های رسمی کمک بسیاری به آزمایش های  نرم افزار می کند چرا که می تواند درصد خطاها را پایین بیاورد و چارچوبی کلی را برای انجام آزمایشات ارائه دهند. برای استفاده صنعتی نیاز به پشتیبانی ابزار است.
هوش مصنوعیهوش مصنوعی  با هدف حل مسئله، تصمیم گیری، سازگاری زیست محیطی، یادگیری و ارتباطات یافت شده در انسان و حیوانات به وجود آمده است. تحقیقات هوش مصنوعی بر روی زمینه های تخصصی مانند ریاضیات کاربردی، مهندسی برق، نوروفیزیولوژی و هوش اجتماعی تمرکز دارد. هوش مصنوعی (AI)، به ساده ترین معنای خود، به توانایی یک کامپیوتر در انجام وظایفی اشاره دارد که شبیه به یادگیری و تصمیم گیری انسان است. این اصطلاح همچنین می تواند به مطالعه علوم و مهندسی ماشین های هوشمند، سیستم ها و برنامه ها اشاره داشته باشد. در حالی که هوش مصنوعی امروز موضوع بسیار پر طرفداری است، تاریخ آن به دهه های پیش برمی گردد.
معماری کامپیوترمعماری کامپیوتر، طراحی مفهومی و ساختار عملیاتی بنیادی یک سیستم رایانه ای است. این موضوع تا حد زیادی بر روی نحوه انجام واحد پردازش مرکزی به صورت داخلی تمرکز دارد و به آدرس های موجود در حافظه دسترسی پیدا می کند. معماری کامپیوتر مشخصاتی است که جزئیات چگونگی تعامل مجموعه ای از استانداردهای فناوری نرم افزار و سخت افزار برای تشکیل یک سیستم یا پلت فرم کامپیوتری را در بر می گیرد. به طور خلاصه، معماری کامپیوتر به چگونگی طراحی یک سیستم کامپیوتری و سازگار بودن با فناوری های مختلف اشاره دارد.
محاسبات همزمان، موازی و توزیع شدهتعدادی از مدل های ریاضی برای محاسبات همزمان عمومی به وجود آمده اند. هنگامی که چندین کامپیوتر در یک شبکه در حالی که هم زمان از آن ها استفاده می شود، به هم متصل می شوند، این قضیه به عنوان یک سیستم توزیع شده شناخته می شود. کامپیوترهای درون آن سیستم توزیع شده حافظه خصوصی خاص خود را دارند و می توان اطلاعات را برای رسیدن به اهداف مشترک رد و بدل کرد. این رشته یکی از پرکاربردی ترین شاخه های علوم کامپیوتر است که امروزه بسیار مورد توجه علاقه‌مندان قرار گرفته است. یک سیستم توزیع شده سیستمی است که اجزای آن بر روی رایانه های شبکه ای مختلف قرار دارد تا با عبور پیام ها به یکدیگر، اعمال خود را هماهنگ می کنند. یک برنامه کامپیوتری که درون یک سیستم توزیع شده اجرا می شود، برنامه توزیع شده نام دارد (و برنامه نویسی توزیع شده فرایند نوشتن چنین برنامه هایی است). محاسبات توزیع شده همچنین به استفاده از سیستم های توزیع شده برای حل مسائل محاسباتی اشاره دارد. در محاسبات توزیع شده، یک مسئله به بسیاری از مراحل تقسیم می شود که هر کدام توسط یک یا چند کامپیوتر حل می شوند و از طریق عبور پیام با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.
شبکه های کامپیوتریاین شاخه از علوم کامپیوتر با هدف مدیریت شبکه های بین کامپیوترها در سراسر جهان به وجود آمده است. شبکه رایانه ای گروهی از رایانه ها هستند که از مجموعه ای از پروتکل های ارتباطی مشترک بر روی اتصال های دیجیتالی به منظور اشتراک گذاری منابع واقع در خطوط  شبکه یا ارائه شده استفاده می کنند. اتصال های بین خطوط، از طیف گسترده ای از فناوری های شبکه مخابراتی، بر اساس روش های فرکانس رادیویی سیم دار فیزیکی، نوری، و بی سیم تشکیل می شوند که ممکن است در انواع داده های شبکه ای مرتب شوند. اتصالات یک شبکه رایانه ای ممکن است شامل رایانه های شخصی، سرورها، سخت افزارهای شبکه ای یا دیگر میزبان های تخصصی یا عمومی باشد. آن ها با نام های میزبان و آدرس های شبکه شناسایی می شوند.
امنیت کامپیوتر و رمزنگاریامنیت رایانه شاخه ای از فناوری رایانه با هدف حفاظت اطلاعات از دسترسی، اختلال یا اصلاح غیرمجاز با حفظ قابلیت دسترسی و قابلیت استفاده سیستم برای کاربران مورد نظر خود است. رمزنگاری عمل و مطالعه پنهان کردن (رمزنگاری) و در نتیجه رمزگشایی اطلاعات است. رمزنگاری مدرن تا حد زیادی مربوط به علوم کامپیوتر است و بسیاری از الگوریتم های رمزنگاری و رمزگشایی بر اساس پیچیدگی محاسباتی آن ها است.
پایگاه داده ها و داده کاوییک پایگاه داده برای سازماندهی، ذخیره و بازیابی مقادیر زیادی از داده ها در نظر گرفته شده است. پایگاه داده های دیجیتال با استفاده از سیستم های مدیریت پایگاه داده برای ذخیره، ایجاد، نگهداری و جستجو داده ها، از طریق مدل های پایگاه داده مدیریت می شوند. داده کاوی فرایندی از کشف الگوها در مجموعه داده های بزرگ است.
گرافیک کامپیوتری و تجسم فکریگرافیک کامپیوتری مطالعه محتویات بصری دیجیتال است و شامل ترکیب های مصنوعی و دست کاری داده های تصویر است. این مطالعه به بسیاری از زمینه های دیگر در علوم کامپیوتر از جمله پردازش تصویر و هندسه محاسباتی مربوط است و به شدت در زمینه های جلوه های ویژه و بازی های ویدئویی به کار گرفته می شود.
پردازش تصویر و صدااطلاعات می توانند شکل تصاویر، صدا، ویدئو یا چند رسانه ی دیگر را شامل شوند. بخش هایی از اطلاعات را می توان از طریق سیگنال ها جریان داد. این اطلاعات شامل پردازش الگوریتم های اطلاعات است که به طور مستقل از نوع حامل اطلاعات – چه الکتریکی، چه مکانیکی و چه بیولوژیکی را مطالعه می کند. این رشته نقش مهمی در نظریه اطلاعات، مخابرات و مهندسی اطلاعات داشته و کاربردهایی نیز در محاسبات عکس های پزشکی دارد.
علوم محاسباتی، مالی و مهندسیاین علم، مربوط به ساخت مدل های ریاضی و تکنیک های تجزیه و تحلیل های کمی و استفاده از کامپیوتر، برای تجزیه و تحلیل و حل مسائل علمی است. استفاده عمده از محاسبات علمی شبیه سازی فرایندهای مختلف از جمله دینامیک سیالات محاسباتی، سیستم ها و مدارهای فیزیکی، الکتریکی و الکترونیکی و همچنین بازی های جنگی است.
محاسبات اجتماعی و تعامل انسان و کامپیوتراین رشته، حوزه ای است که به نقاط اشتراک رفتار اجتماعی و سیستم های محاسباتی مربوط می شود. تحقیقات تعامل انسان و کامپیوتر، تئوری ها، اصول و دستورالعمل هایی را برای طراحان در نظر گرفته است.
مهندسی نرم افزاردر مهندسی نرم افزار معمولا از اصول و رویه های علمی تعریف شده و برای ارائه یک محصول نرم افزاری کارآمد و قابل اعتماد از آن استفاده می کنند.  متخصصان نرم افزار به طراحی و توسعه بازی های کامپیوتری، برنامه های کاربردی کسب و کار، سیستم های کنترل شبکه و مانند آن ها می پردازند.
بهترین گرایش رشته علوم کامپیوتر برای اپلای در خارج از کشور

بهترین گرایش رشته علوم کامپیوتر برای اپلای در خارج از کشور

با توجه به فراگیر بودن فناوری کامپیوتر در جامعه امروز، گزینه های شغلی مختلفی برای رشته علوم کامپیوتر وجود دارد. شغل مناسب برای شما به مهارت ها، ارزش ها و منافع شخصی شما بستگی خواهد داشت. همه مشاغل در نوع خود کاربردی اند و هیچ گرایشی بر دیگری برتری ندارد! اما اگر بخواهیم به این موضوع از لحاظ درامد نگاه کنیم، طبق بررسی های صورت گرفته، گرایش های زیر بیشترین اپلای را برای تحصیل داشته است چرا که افراد از درامد بیشتری برخوردار هستند.

شغلتوضیحات
توسعه دهنده نرم افزاراز آن جایی که این رشته یکی از پر کاربردی ترین شاخه های علوم کامپیوتر به شمار می رود، متقاضیان زیادی برای اپلای دارد. این افراد وظایف خاصی را روی دستگاه های مختلف مانند کامپیوترها یا گوشی های همراه انجام می دهند. آن ها مسئول بررسی، آزمایش و به‌روزرسانی آخرین ورژن نرم افزارها هستند. این افراد باید خلاقیت فنی مورد نیاز برای حل مشکلات مربوط به سیستم ها را داشته باشند و همچنین به کد نویسی مسلط شوند. افرادی که در این رشته اپلای می کنند با توجه به میزان ساعات کاری خود می توانند درامد زیادی داشته باشند. انتظار می رود که این شغل طی سال های آینده رشد اشتغالی ۲۲ درصدی داشته باشد.
مدیر پایگاه دادهمدیران پایگاه داده، نیازهای داده کاربران را تجزیه و تحلیل و ارزیابی می کنند. آن ها منابع داده مورد استفاده برای ذخیره و بازیابی اطلاعات حیاتی را توسعه و بهبود می بخشند. آنها برای اصلاح هرگونه خرابی در پایگاه داده ها و اصلاح سیستم ها در راستای نیازهای در حال تحول کاربران به مهارت های حل مسئله رشته علوم کامپیوتر نیاز دارند. به دلیل اهمیت ویژه این شغل، پیش بینی می شود که رشد اشتغالی مدیر پایگاه داده طی سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۹ حدودا ۱۰ درصد افزایش پیدا کند.
مهندسی سخت افزارمهندسان سخت افزار کامپیوتر مسئول طراحی، توسعه و آزمایش اجزای کامپیوتر، مانند برد مدار و دستگاه های حافظه هستند. مهندسان سخت افزار کامپیوتر نیاز به ترکیبی از خلاقیت و تخصص فنی دارند. آن ها باید در یادگیری بسیار مشتاق باشند تا بتوانند با آخرین برنامه های موجود در بازار آشنا شوند. مهندسان سخت افزار کامپیوتر باید آزمایش های مختلف سیستم ها را بارها و بارها انجام دهند، تا اطمینان حاصل کنند که سخت افزار آن طور که باید عمل می کند. انتظار می رود نرخ اشتغال این شغل طی سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۹ حدودا ۲ درصد رشد داشته باشد.
تحلیلگر سیستم های کامپیوتریتحلیلگران سیستم های کامپیوتری، سیستم های کامپیوتری یک سازمان را ارزیابی می کنند و تغییرات سخت افزار و نرم افزار را برای بالا بردن کارایی شرکت مورد بررسی قرار می دهند. از آن جایی که این شغل نیاز به ارتباط منظم با مدیران و کارکنان دارد، تحلیلگران سیستم های کامپیوتری باید مهارت های بین فردی قوی داشته باشند. تحلیلگران سیستم ها باید بتوانند کارکنان و مدیریت را متقاعد کنند تا راه حل های فناوری خاصی را اتخاذ کرده که نیازهای سازمانی را برآورده کند. همچنین تحلیلگران سیستم ها برای ردیابی روند های فناوری و سیستم های تحقیقاتی به کنجکاوی و یادگیری مستمر نیاز دارند. تحلیلگران سیستم ها همچنین برای تشخیص مشکلات و بهبود آن ها به مهارت های کسب و کار نیاز پیدا خواهند کرد. عناوین شغلی مشابه، تحلیلگران کسب و کار یا تحلیلگران سیستم های کسب و کار هستند. طبق پیش بینی ها اشتغال این شغل طی سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۹، رشد ۷ درصدی خواهد داشت.
معمار شبکه کامپیوترمعماران شبکه کامپیوتر طراحی، پیاده سازی و حفظ شبکه و سیستم های ارتباطات داده، از جمله شبکه های محلی، شبکه های منطقه گسترده و اینترانت را بر عهده دارند. آنها نیازهای سازمان ها را برای به اشتراک گذاری داده ها و ارتباطات ارزیابی می کنند. معماران شبکه کامپیوتری باید مهارت های تحلیلی برای ارزیابی شبکه های کامپیوتری داشته باشند. طبق پیش بینی ها اشتغال این شغل طی سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۹، رشد ۵ درصدی خواهد داشت.
توسعه دهنده وبتوسعه دهندگان وب نیازهای کاربران را برای منابع مبتنی بر اطلاعات ارزیابی می کنند. آن ها ساختار فنی را برای وب سایت ها ایجاد کرده و اطمینان حاصل می کنند که صفحات وب از طریق انواع مرورگرها و رابط ها قابل دسترسی و به راحتی قابل دانلود باشد. سایت های ساختار توسعه دهندگان وب برای به حداکثر رساندن تعداد نمایش صفحه و بازدید کنندگان از طریق بهینه سازی موتور جستجو راه های مختلفی را امتحان می کنند. آن ها باید مهارت های ارتباطی و خلاقیت مورد نیاز برای اطمینان از وب سایت پاسخگوی نیازهای کاربران خود را داشته باشند.

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

بورسیه رشته علوم کامپیوتر در خارج از کشور

بورسیه رشته علوم کامپیوتر در خارج از کشور

 اگر به عنوان دانشجویی بین‌‌المللی قصد ادامه‌ ی تحصیل در خارج از کشور را دارید، می ‌توانید با هزینه ‌ی بسیار کم یا حتی گاهی اوقات بدون پرداخت هزینه به اهداف خود برسید. بورسیه ‌های تحصیلی یا کمک ‌هزینه‌ های دانشجویی از راه‌ های مختلف تامین می ‌شوند که می ‌توانند از طرف دولت، صندوق رفاه دانشگاه، سرمایه ‌گذاران، مددکاران یا موسسات مالی در اختیار دانشجویان واجدالشرایط قرار گیرند.

دانشگاه‌ های سراسر جهان برای رفاه حال دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته‌ های مختلف، بورسیه‌ هایی را برای آنها در نظر می ‌گیرند. گاهی این بورسیه‌ ها تمام هزینه ‌های شخصی و تحصیلی را پوشش داده و گاهی بخشی از هزینه ‌ها را تقبل می‌ کند. لازم به ذکر است که در هر صورت برای هر بورسیه شرایط و ضوابطی لازم است تا دانشجو جزو افراد واجدالشرایط قرار گیرد. برخی از این بورسیه‌ ها عبارت اند از:

 • بورسیه ‌های تشویقی

بورسیه ‌های تشویقی به دانشجویان استعداد درخشان و همچنین مستعدی تعلق می‌ گیرد که در هر ترم تحصیلی، نتایج خوبی را به دست آورند و معدل بالایی کسب کنند.

 • بورسیه‌ های ورودی

بورسیه ‌های ورودی به دانشجویان جدیدالورود تعلق می‌ گیرد و معمولا بر اساس شایستگی و معدل ترم در مقطع پیشین به آنها اعطا می ‌شود.

 • بورسیه‌ های تحقیقاتی یا RA

بورسیه‌ های تحقیقاتی یا RA به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که در کنار تحصیلات خود به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات مختلف علمی می ‌پردازند.

 • بورسیه ‌های دستیار مدرس یا TA

بورسیه‌ های دستیار مدرس یا TA به دانشجویانی تعلق می ‌گیرد که در کنار تحصیلات خود به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می ‌پردازند.

 • بورسیه ‌های کارآموزی

بورسیه ‌های کار آموزی به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که مشتاق انجام کار های پاره وقت در کنار تحصیل خود هستند. این دانشجویان گاهی در پردیس ‌های دانشگاهی و گاهی در خارج از دانشگاه مشغول به فعالیت اند.

لازم به ذکر است که دانشجویان می ‌توانند علاوه بر بورسیه‌ ها و کمک‌ هزینه ‌های تحصیلی، وام‌ هایی را نیز از صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه بگیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه ‌ها و کمک‌ هزینه ‌های تحصیلی در رشته‌ ی علوم کامپیوتر، لازم است تا به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و از بورسیه ‌های مربوط به رشته‌ ی علوم کامپیوتر مطلع شوید. همچنین سایت ‌هایی طراحی شده اند که شما می ‌توانید با ذکر نام دانشگاه و همچنین رشته‌ ی تحصیلی مورد نظر از بورسیه ‌های رشته ‌ی مربوطه مطلع شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه‌ های رشته ‌ی علوم کامپیوتر به سایت ‌های زیر مراجعه کنید.

دانشگاه های برتر رشته علوم کامپیوتر صنایع در خارج از کشور

دانشگاه های برتر رشته علوم کامپیوتر صنایع در خارج از کشور

انتخاب یک دانشگاه معتبر برای تحصیل در رشته علوم کامپیوتر، نه تنها باعث یادگیری بهتر شما می شود، بلکه برای آینده شغلی شما نیز بسیار تأثیرگذار است. چرا که بیشتر شرکت ها و مراکز مربوطه به حوزه علوم کامپیوتر در اولویت اول، افرادی را استخدام می کنند که از یک دانشگاه معتبر فارغ‌التحصیل شده باشند. تیم تراست با بررسی رتبه بندی های مختلف جهانی برای بهترین دانشگاه ها، لیست زیر را تهیه کرده است تا متقاضیان بتوانند برای اپلای در این رشته بهتر تصمیم بگیرند.

نام دانشگاهتوضیحاتشهریه
موسسه فناوری جورجیاموسسه فناوری جورجیا (Georgia Tech)، لیسانس علوم (BS) را در رشته علوم کامپیوتر در گرایش های مختلفی ارائه می دهد. این گرایشات عبارت اند از:  هوش، رسانه، مدل سازی و شبیه سازی، سیستم ها و طراحی و نظریه ها جورجیا به عنوان هشتمین دانشکده برتر علوم کامپیوتر مقطع کارشناسی و چهارمین دانشکده برتر علوم کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد در کشور شناخته شده است و طبق رتبه بندی QS، این موسسه در بین ۱۰ دانشکده برتر قرار دارد.۳۱,۳۷۰ دلار
موسسه فناوری ماساچوستموسسه فناوری ماساچوست، یکی از بهترین دانشگاه های شناخته شده در جهان است که مدرک مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر را ارائه می دهد. یکی از ویژگی های این دانشگاه ترکیب تعدادی از رشته ها با یکدیگر در حوزه علوم کامپیوتر است که از مهم ترین آن ها می توان به اقتصاد و علم داده ها و مهندسی برق اشاره کرد.۷۶,۱۵۰ دلار
دانشگاه کارنگی ملونمدرک ارائه شده دانشگاه کارنگی ملون، شامل لیسانس علوم کامپیوتر، لیسانس علوم هنر و کامپیوتر و برنامه های کوتاه مدت است. یکی از برجسته ترین ویژگی های این دانشگاه در رشته علوم کامپیوتر، انجام تحقیقات پیشرفته بوده که باعث جذب بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه شده است.۵۷,۵۶۰ دلار
دانشگاه استنفوردتاکید رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه استنفورد، بر روی هوش مصنوعی، مهندسی کامپیوتر، گرافیک، اطلاعات، سیستم ها و نظریه ها است. طبق بررسی های صورت گرفته، این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های دنیا در رشته علوم کامپیوتر به شمار می رود.  ۵۵,۴۴۶ دلار
دانشگاه کالیفرنیا، برکلیدانشگاه برکلی هم مدرک BA و هم مدرک BS‌ در رشته علوم کامپیوتر را ارائه می دهد و علاقه‌مندان به رشته علوم کامپیوتر به تحصیل در این رشته روی می آورند.  ۱۱,۴۴۲ دلار
دانشگاه کرنلدانشگاه کرنل یکی از بهترین دانشگاه های علوم کامپیوتر به شمار می رود که دارای گرایش ها و زیر شاخه های بسیاری است. دوره های برگزار شده در این دانشگاه شامل مهندسی نرم افزار، امور مالی محاسباتی، طراحی بازی، گرافیک کامپیوتری، رباتیک، انیمیشن، بیوتکنولوژی و مدیریت کسب و کار و مشاوره است.۵۸,۵۸۶ دلار
دانشگاه تگزاس در آستینکلان داده ها، سیستم های کامپیوتری، امنیت سایبری، بازی های کامپیوتری، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی از مهم ترین برنامه های علوم کامپیوتر در نظر گرفته شده دانشگاه آستین در این رشته است. این دانشگاه به دلیل آموزش عالی در رشته علوم کامپیوتر، جزء ۲۰ دانشگاه برتر علوم کامپیوتر در جهان به شمار می رود.۱۱,۴۸۰ دلار
دانشگاه واشنگتندانشگاه واشنگتن برای رشته علوم کامپیوتر هر سال تنها ۳۰ متقاضی می پذیرد. مدارکی که این دانشگاه در رشته علوم کامپیوتر ارائه می دهد، مدرک BS و مدرک MS است که طی ۵ سال به دانشجویان ارائه می شود. اصلی ترین دلیل انتخاب علاقهمندان به این رشته در دانشگاه واشنگتن، قرار دادن فرصت های تحقیقاتی منحصر به فرد در این حوزه است.  ۱۱,۴۶۵ دلار
اخذ ویزا برای اپلای رشته علوم کامپیوتر در خارج از کشور

اخذ ویزا برای اپلای رشته علوم کامپیوتر در خارج از کشور

روند اخذ ویزا در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است اما آنچه اهمیت دارد این است که متقاضی بتواند تمامی مراحل را به درستی انجام دهد چرا که هر گونه نقص و خطا در این روند ممکن است شما را از ادامه ‌ی تحصیل در خارج از کشور باز دارد و یا باعث تاخیر در فرایند مهاجرت شما شود. بنابراین انتخاب مشاوران با تجربه در این زمینه، به اخذ ویزای شما کمک خواهد کرد. تیم تراست با کسب سال‌ ها تجربه ‌ کاری در زمینه ی اخذ ویزا، شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری می ‌کند. مدارک مورد نظر و مراحل زیر، روند کلی اخذ ویزا را در رشته‌  علوم کامپیوتر نشان می ‌دهد.

 • انتخاب یک تیم مشاوره ‌معتبر برای آشنایی با مهاجرت
 • درخواست مصاحبه در سفارت و گرفتن نوبت به صورت آنلاین
 • پر کردن فرم درخواست ویزا
 • تعیین رشته‌ مورد نظر (در اینجا رشته‌ علوم کامپیوتر)
 • همراه داشتن نامه‌ ی پذیرش دانشگاه
 • همراه داشتن گذرنامه
 • اثبات تمکن مالی
 • همراه داشتن مدارک شناسایی از جمله شناسنامه و کارت ملی (ترجمه‌ شناسنامه الزامی است)
 • داشتن حداقل ۲ قطعه عکس  و حداکثر ۵ قطعه عکس مناسب برای گذرنامه
 • ارائه‌ ی آخرین مدرک تحصیلی
 • همراه داشتن مدرک دیپلم به همراه ترجمه
 • همراه داشتن مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان کشور مورد نظر با حداقل نمره ی مورد نیاز
 • پرداخت هزینه‌ ی صدور ویزا
 • همراه داشتن نامه‌ ی سوء پیشینه
 • ارائه‌ مقالاتی که چاپ شده اند

درباره ویزای کانادا بیشتر بدانید.

دقت داشته باشید که مراحل ذکر شده در قسمت بالا به صورت کلی در نظر گرفته شده اند و در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر می ‌توانید با ما در تیم تراست تماس بگیرید و یا به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه فرمایید.

اپلای رشته علوم کامپیوتر در مقاطع تحصیلی متفاوت در خارج از کشور

 • اپلای رشته علوم کامپیوتر در مقطع کارشناسی در خارج از کشور

افرادی که برای مقطع کارشناسی علوم کامپیوتر اپلای می کنند، باید بدانند که مدارک اعطایی این رشته در دانشگاه های مختلف، متفاوت است و افراد بسته به هدفی که دارند این مدارک را می گیرند. همچنین مدت تحصیل در این رشته در دانشکده های مختلف متفاوت است. به طور معمول، تحصیل در مقطع کارشناسی ۴ سال به طول می انجامد. اما برنامه برخی از دانشکده ها در بعضی از کشورها ۵ ساله ارائه می شود.

از جمله مهم ترین دروسی که دانشجویان در مقطع کارشناسی علوم کامپیوتر به آن می پردازند، عبارت است از:

 • گرافیک کامپیوتری
 • امنیت سایبری
 • هوش مصنوعی
 • طراحی بازی و سیستم های توزیع شده
 • اپلای رشته علوم کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

بسیاری از افراد برای اهداف مختلف مانند کسب درامد بیشتر، پس از اتمام دوران کارشناسی علوم کامپیوتر، تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد نیز ادامه می دهند. این مدرک که کارشناسی ارشد علوم در علوم کامپیوتر (MSCS) در نظر گرفته شده است، دانشجویان را به صورت تخصصی تر در حوزه های علوم کامپیوتر وارد می کند. افرادی که می خواهد در این رشته و مخصوصا در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل بپردازند، باید دانش ریاضی قوی داشته باشند. چرا که این رشته ترکیبی از رشته کامپیوتر و ریاضیات است تا افراد بتوانند مسائل را حل کنند.

 • اپلای رشته علوم کامپیوتر در مقطع دکتری در خارج از کشور

افرادی که تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر به اتمام رسانده اند، ممکن است علاقه ی زیادی به حوزه تحقیقات در این شغل داشته باشند. دانشجویان در مقطع دکتری بیشتر به علوم نظری و تحقیقات می پردازند و سعی می کنند یک پروژه جدید را در علوم کامپیوتر به عمل در آورند.

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته علوم کامپیوتر در خارج از کشور

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته علوم کامپیوتر در خارج از کشور

مدارک مورد نیاز برای اپلای در رشته علوم کامپیوتر بسته به نوع دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید متفاوت است با این حال بسیاری از دانشگاه ها برای این رشته ی تحصیلی مدارک مشترک زیادی دارند. در قسمت زیر به مهم ترین مدارک مورد نیاز برای اپلای در رشته علوم کامپیوتر اشاره شده است اما در صورتی که به اطلاعات دقیق تری نیاز داشتید، آن را از سایت دانشگاه مورد نظر خود چک کنید.

 • انتخاب رشته و گرایش مورد نظر
 • انتخاب کشور مورد نظر
 • حداقل نمره مورد نیاز CGPA‌ باید ۳.۰ و حداقل نمره مورد نیاز GPA باید ۳.۲ از ۴ باشد.
 • کپی از آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجمه
 • بالا بودن نمرات دروس ریاضی، فیزیک و شیمی
 • ریز نمرات مدرک دیپلم دبیرستان
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر یا مدرک زبان کشوری که قصد اپلای در آن را دارید.
 • ارسال رزومه کاری
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه

بازار کار رشته علوم کامپیوتر در خارج از کشور

به طور کلی بازار کار رشته علوم کامپیوتر به علت کاربردی بودن آن به گونه ای خوب است که کمتر فارغ‌التحصیلی از این رشته بیکار می ماند! نکته قابل توجه در مورد درامد این افراد این است که فارغ‌التحصیلان با توجه به نوع گرایش و ساعات کاری خود، موقعیت جغرافیایی، تجربه کاری، مدرک تحصیلی و عوامل دیگر ممکن است درامد های مختلفی نسبت به هم داشته باشند و طبیعتا افرادی با مدارک دانشگاهی بالاتر، فرصت های شغلی بهتری در این زمینه خواهند داشت. طبق بررسی های صورت گرفته، بیشترین درامد این رشته مربوط به رشته مدیر توسعه نرم افزار، مهندس نرم افزار، مشاور امنیت و مهندس امنیت بوده است.

درباره بازار کار مهندسی کامپیوتر در کانادا بیشتر بدانید.

میانگین درآمد رشته علوم کامپیوتر در دیگر کشورها

میانگین درآمد رشته علوم کامپیوتر در دیگر کشورها

سایت salary expert، یکی از معروف ترین سایت های موجود در زمینه بررسی و تخمین حقوق مشاغل مختلف در سراسر جهان در کشورهای مختلف است. همان گونه که گفته شد، رشته علوم کامپیوتر دارای گرایش های مختلفی است که هر کدام بسته به ساعات کاری می توانند درامد مختلفی داشته باشند، جدول زیر، برخی از مهم ترین درآمد کشورها را در رشته علوم کامپیوتر در رشته استاد دانشگاه علوم کامپیوتر نشان می دهد. در صورتی به درامد دیگر مشاغل نیاز داشتید به این سایت مراجعه کنید. توجه داشته باشید که این سایت هر روز اطلاعات خود را به‌روزرسانی می کند و ماهانه ممکن است تنها تفاوت اندکی در میان این ارقام مشاهده شود. در صورتی که به اطلاعات حقوق و درآمدها به صورت روزانه نیاز داشتید، می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را از این سایت چک کنید.

نام کشورتوضیحات و درآمد
میانگین حقوقاستاد علوم کامپیوتر در اتریشمیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۵۵,۹۶۳ یورو
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در هر ساعت:  ۲۷ یورو
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۱,۵۷۳ یورو
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۹,۴۸۸ یورو
میانگین حقوق  استاد علوم کامپیوتر با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶۹,۳۰۴ یورو    
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در استرالیامیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۱۰,۸۲۶۴ دلار
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در هر ساعت: ۵۲ دلار
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۳,۰۴۲ دلار
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۷۶,۵۶۰ دلار
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر ‌با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۳۴,۳۶۷ دلار    
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در باهامامیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۵۹,۷۲۱ دلار
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در هر ساعت: ۲۹ دلار
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۱,۶۷۸ دلار  میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۲,۲۴۳ دلار
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر ‌ با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۴,۱۳۹ دلار    
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در بلغارستانمیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۳۸,۴۹۳  لو
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر ‌در هر ساعت: ۱۹ لو
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۱,۰۸۲ لو
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۷,۶۷۷ لو
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۸,۵۷۵ لو   
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتردر بلاروسمیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۱۱,۹۵۳ روبل
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر  در هر ساعت: ۶ روبل
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۳۳۶ روبل
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸,۵۵۷ روبل
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۵,۰۱۸ روبل    
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در برمودامیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۸۳,۴۴۲ دلار
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در هر ساعت:  ۴۰ دلار
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۲,۳۴۵ دلار
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۹,۰۶۶ دلار
میانگین حقوق  استاد علوم کامپیوتر با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۰۳,۶۶۵ دلار     
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در کانادامیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۹۳,۰۸۷ دلار
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در هر ساعت:  ۴۵ دلار
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۲,۶۱۶ دلار
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر  تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۵,۷۲۱ دلار
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال)۱۱۵,۳۴۳ دلار    
میانگین حقوقاستاد علوم کامپیوتر در چینمیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۲۳۴,۴۸۰ یوان
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر  در هر ساعت: ۱۱۳ یوان
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۶,۵۸۹ یوان
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر  تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۶۷,۳۳۱ یوان
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال)۲۹۳,۶۷۴ یوان   
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در کاستاریکامیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۱۵,۷۳۷,۰۱۶ کولون 
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در هر ساعت: ۷,۵۶۶ کولون
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۴۴۲,۲۱۰ کولون
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۱,۱۸۲,۲۳۶ کولون
میانگین حقوق  استاد علوم کامپیوتر با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۹,۶۲۵,۳۰۸  کولون    
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در جمهوری چکمیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۷۴۶,۸۱۵  کرونا
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در هر ساعت: ۳۵۹ کرونا
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۲۰,۹۸۶ کرونا
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۲۶,۹۶۲ کرونا
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۹۲۴,۸۴۱ کرونا    
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در مراکشمیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۱۶۴,۰۴۲ درهم
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در هر ساعت: ۷۹ درهم
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۴,۶۱۰ درهم
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۱۶,۲۶۰ درهم
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۰۴,۰۴۲ درهم 
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در مصرمیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۱۶۳,۱۱۵ پوند
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در هر ساعت: ۷۸ پوند
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۴,۵۸۴ پوند
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۱۶,۷۸۱ پوند
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۰۴,۹۵۶ پوند
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در نیوزیلندمیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۹۸,۸۵۶ دلار
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در هر ساعت: ۴۸ دلار
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۲,۷۷۸ دلار
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۹,۸۵۲ دلار
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۲۲,۵۹۴ دلار   
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در فنلاندمیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۶۰,۸۱۱ یورو
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در هر ساعت: ۲۹ یورو
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۱,۷۰۹ یورو
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۲,۸۵۶ یورو
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال)  ۷۵,۲۱۵ یورو
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در فرانسهمیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۵۲,۲۳۹ یورو
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در هر ساعت:  ۲۵ یورو
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۱,۴۶۸ یورو
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۶,۸۶۱ یورو
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶۴,۶۹۲  یورو
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در گرجستانمیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۸۷,۳۶۲ لاری
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در هر ساعت: ۴۲ لاری
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۲,۴۵۵ لاری
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۲,۸۹۷ لاری
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۱۰,۳۸۸ لاری
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتردر پرتغالمیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۳۳,۷۰۶ یورو
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در هر ساعت: ۱۶ یورو
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۹۴۷ یورو
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۳,۷۳۹ یورو
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۱,۶۶۳ یورو
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در پاکستانمیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۱,۸۷۶,۸۴۹ روپیه
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در هر ساعت: ۹۰۲ روپیه
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۵۲,۷۳۹ روپیه
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱,۳۴۶,۷۰۴ روپیه
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲,۳۶۳,۵۲۴ روپیه
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در مجارستانمیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۸,۰۵۲,۱۰۸  فورینت
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در هر ساعت: ۳,۸۷۱ فورینت
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۲۲۶,۲۶۴ فورینت
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵,۶۹۲,۷۰۸ فورینت
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۹,۹۹۰,۹۴۹ فورینت
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در اوکراینمیانگین حقوق  استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۴۳۷,۰۳۵ گریونا
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در هر ساعت: ۲۱۰ گریونا
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر ساعات اضافه کاری: ۱۲,۲۸۱ گریونا
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۱۳,۵۸۸ گریونا
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۵۰,۳۶۰ گریونا
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در ایالات متحده ‌ی عربیمیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۲۳۵,۶۴۶ درهم
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در هر ساعت: ۱۱۳ درهم
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر ‌ از ساعات اضافه کاری: ۶,۶۲۲ درهم
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال)  ۱۶۷,۱۹۵ درهم
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۹۳,۴۳۵ درهم
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتردر ایالات متحده‌ ی آمریکامیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۹۰,۱۷۶ دلار
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در هر ساعت: ۴۳ دلار
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۲,۵۳۴ دلار
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۳,۶۶۶ دلار
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر  با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۱۱,۷۳۷ دلار
 میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در کره ‌ی جنوبیمیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۴۷,۴۱۵,۶۶۵ وون
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در هر ساعت: ۲۲,۷۹۶ وون
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۱,۳۳۲,۳۸۰ وون
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۳,۶۴۹,۶۰۴ وون
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۹,۰۵۶,۵۱۰ وون
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در سوئدمیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۴۸۸,۶۸۶ کرون میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در هر ساعت: ۲۳۵ کرون
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۱۳,۷۳۲ کرون
میانگین حقوق  استاد علوم کامپیوتر  با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۴۴,۸۲۳ کرون
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶۰۵,۱۸۰ کرون      
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در سنگاپورمیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی:  ۸۴,۹۷۷ دلار
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در هر ساعت: ۴۱ دلار
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۲,۳۸۸ دلار
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۰,۲۲۵ دلار
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۰۵,۶۹۸ دلار    
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در فیلیپینمیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۴۸۳,۹۴۳ پزو
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در هر ساعت: ۲۳۳ پزو
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۱۳,۵۹۹ پزو
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۴۴,۶۱۴ پزو
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶۰۴,۸۱۴ پزو
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در آفریقای جنوبیمیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۵۶۷,۰۲۵ راند
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در هر ساعت: ۲۷۳ راند
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۱۵,۹۳۳ راند
میانگین حقوق  استاد علوم کامپیوتر با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۰۳,۷۷۷ راند
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۰۸,۶۴۶ راند
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در مکزیکمیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۳۳۸,۹۳۶ پزو
میانگین حقوق  استاد علوم کامپیوتر  در هر ساعت: ۱۶۳ پزو
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۹,۵۲۴ پزو
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر  با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۰,۲۶۶ پزو
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۲۱,۶۷۸ پزو
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در ژاپنمیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۸,۲۴۵,۸۷۸ ین
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در هر ساعت: ۳,۹۶۴ ین
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۲۳۱,۷۰۹ ین
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵,۸۱۳,۱۲۲ ین
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر  با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۰,۲۰۲,۲۸۰ ین
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در قزاقستانمیانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر به صورت کلی: ۴,۵۷۵,۹۶۳ تنگه
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر در هر ساعت: ۲,۲۰۰ تنگه
میانگین درآمد استاد علوم کامپیوتر از ساعات اضافه کاری: ۱۲۸,۵۸۵ تنگه
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳,۲۶۸,۳۰۵ تنگه
میانگین حقوق استاد علوم کامپیوتر با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵,۷۳۶,۰۱۷  تنگه

درباره میانگین حقوق در کانادا بیشتر بدانید.

اگر می ‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید. تراست بهترین انتخاب شما است. مشاوران و وکلای ما در تیم تراست با سال‌ ها تجربه در زمینه ‌ی مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراهتان خواهد ماند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اپلای رشته‌ ی علوم کامپیوتر در کشور کانادا به صفحه رشته‌ی علوم کامپیوتر در کانادا مراجعه فرمایید.

معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری
معرفی رشته‌های تحصیلی در کانادا
 • برترین دانشگاه‌های هر رشته
 • عناوین شغلی و وظایف
 • مسیر شغلی و میانگین درآمد

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

مدارک لازم برای اپلای علوم کامپیوتر چیست؟

مدارک لازم شامل مدرک هویتی مانند گذرنامه معتبر هستند. باید توجه داشته باشید که گذرنامه باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد. مدارک دیگر شامل مدرک پایان تحصیلات در مقطع قبلی، مدرک زبان و ترجمه ریز نمرات است. البته، باید انگیزه نامه قوی و حداقل معدل مورد نیاز رشته نیز آماده شود. در صورت اقدام برای پذیرش در مقطع تحصیلات تکمیلی باید توصیه نامه دانشگاهی، رزومه تحصیلی و شغلی و براساس خواسته دانشگاه مقالات علمی نیز آماده شوند. علوم کامپیوتر از جمله رشته‌هایی است که برای پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی باید مدرک GRE نیز در آن ارائه شود تا دانش ریاضی فرد اثبات شود.

مدرک زبان مورد نیاز برای اپلای رشته علوم کامپیوتر چیست؟

این رشته از جمله رشته‌هایی است که می‌توان با مدارک مختلف زبان در آن پذیرش گرفت. این مدارک می‌تواند تافل، آیلتس، PTE یا حتی آزمون دولینگو باشد. باید اشاره کرد که دانشگاه‌های معتبر تمامی این مدارک را قبول دارند و آن‌ها را معادل سازی می‌کنند. برای پذیرش در مقاطع مختلف می‌توان از پذیرش مشروط نیز استفاده کرد و بر اساس آن، داوطلب باید قبل از شروع دوره مورد نظر دانش زبانی خود را تا سطح مناسبی برساند.

شهریه رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه‌های خارج از کشور چقدر است؟

این شهریه براساس دانشگاه مورد نظر و کشور انتخابی متغیر خواهد بود. برای نمونه، شهریه در کشور کانادا بین 15 هزار دلار تا 30 هزار دلار متغیر است. البته، در موسسات معتبر جهانی این شهریه بیشتر هم خواهد بود که سطح آموزشی و امکانات آن نیز بهتر است. شهریه تحصیلی در رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه‌های آمریکا بین 20 هزار دلار تا 50 هزار دلار در سال متغیر است.

گرایش‌های مختلف در رشته علوم کامپیوتر چیست؟

رشته علوم کامپیوتر از جمله بهترین و جذاب‌ترین رشته‌های دانشگاهی است که گرایش‌های متنوعی نیز دارد. این گرایش‌ها شامل توسعه نرم افزار، پایگاه داده، سخت افزار، معماری و توسعه دهنده وب است و افراد براساس علائق خود می‌توانند از بین آن‌ها انتخاب کنند. مهم‌ترین نکته در مورد انتخاب گرایش مربوطه توجه به بازار کار در کشور مورد نظر و تعداد موقعیت‌های شغلی است. البته، علاقه در این مورد حرف اول را خواهد زد.

درآمد فارغ التحصیلان رشته علوم کامپیوتر چقدر است؟

فارغ التحصیلان این رشته موقعیت‌های شغلی بسیاری را پیش روی خود دارند و در کشورهای پیشرفته ارزش زیادی به این رشته داده می‌شود. باید گفت، درآمد متخصصان علوم کامپیوتر براساس تخصص مربوطه در کشور کانادا بیش از 90 هزار دلار است. این درآمد در مورد کشور آمریکا تا بیش از 100 هزار دلار نیز می‌رسد. در کشور استرالیا متخصصان این رشته درآمد میانگین 70 تا 140 هزار دلاری دارند.

آیا قوانین کار برای مهاجران در کشورهای مختلف وجود دارد؟

در مورد رشته علوم کامپیوتر می‌توان موقعیت‌های شغلی متعددی در کشورهای پیشرفته یافت. قوانین کار در این کشورها نیز به دلیل تقاضای شغلی در مورد علوم کامپیوتر تنظیم شده است و مهاجران خارجی می‌توانند از آن استفاده کنند. از جمله بهترین کشورها از نظر شرایط شغلی و درآمدی می‌توان کانادا، استرالیا، آمریکا و آلمان را بیان کرد. در هر کدام از این کشورها می‌توان پس از فارغ التحصیل شدن و براساس قوانین مربوطه در یکی از موقعیت‌های شغلی فعالیت کرد.

بهترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل و اپلای علوم کامپیوتر چیست؟

دانشگاه‌های مطرح جهانی شامل جورجیا آمریکا، MIT، استنفورد، کرنل، تورنتو کانادا، دانشگاه بریتیش کلمبیا، آکسفورد، کمبریج و ETH سوئیس هستند. به دلیل اهمیت زیاد این رشته، در کشورهای مختلف و دانشگاه‌های مطرح آن رشته علوم کامپیوتر ارائه شده است و در سطح عالی تدریس می‌شود.

حوزه‎‌های شغلی رشته علوم کامپیوتر شامل کدام موارد است؟

فارغ التحصیلان این رشته در بخش‌های خصوصی و دولتی مشغول به کار می‌شوند. این حوزه‌ها شامل طراحی وب سایت، تولید نرم افزار، تست نرم افزار، معماری سیستم‌ها و بخش سرور و شبکه است. خوشبختانه، رشته علوم کامپیوتر دارای موقعیت‌های شغلی وسیعی است که افراد براساس علاقه خود می‌توانند در آن‌ها مشغول به کار شوند.

آیا می‌توان همزمان با پذیرش تحصیلی بورسیه از دانشگاه‌ها دریافت کرد؟

این امکان برای افراد فراهم شده است و دانشگاه‌های برتر جهانی دارای بورسیه‌ها و بودجه اختصاصی زیادی برای این رشته هستند. ملاک دریافت جوایز علمی و بورسیه‌ها داشتن سوابق علمی عالی مانند معدل بالا است.

آیا پذیرش گرفتن در رشته علوم کامپیوتر دشوار است؟

با آماده کردن دقیق مدارک، دریافت پذیرش در این رشته کاری سخت نخواهد بود. باید گفت، دانشگاه‌ها دارای شرایط پذیرش حداقلی هستند که در وب سایت هر کدام بیان شده است و با ارائه آن به راحتی می‌توان در رشته مورد نظر پذیرش دریافت کرد.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • سیمین

  سلام برای گرفتن بورسیه اگر در دانشگاه های امیرکبیر و شریف و تهران نباشیم و در دانشگاه شهید بهشتی تحصیل کرده باشیم ایا امکان گرفتن توصیه نامه هم وجود دارد؟ یا فقط ۳ دانشگاه گفته شده امکان بورسیه دادن رو داره؟ چون همه میگن اکثرا از اون دانشگاه میتونن برن!

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. دریافت بورسیه بسیار به پرونده تان وابسته می باشد و دریافت بورسیه در مقطع ارشد سخت می باشد.