رشته علوم کامپیوتر در کانادا

رشته علوم کامپیوتر در کانادا

رشته علوم کامپیوتر در یک نگاه

مواردتوضیحات
شهریه مقطع لیسانس۵۵۵۰۰ دلار در سال
شهریه فوق لیسانس۵۲۷۰۰ دلار در سال
شهریه دکتری۵۲۷۰۰ دلار در سال
بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل رشته علوم کامپیوتردانشگاه کلگری
دانشگاه تورنتو
دانشگاه آلبرتا
دانشگاه مک گیل
دانشگاه مونترال
دانشگاه کویینز
دانشگاه بریتیش کلمبیا
میانگین درامد فارغ التحصیلان رشته علوم کامپیوتر در کاناداحداقل درآمد: ۲۴۸۳۳ دلار در سال
متوسط درآمد: ۵۱۳۷۹ دلار در سال
حداکثر درآمد: ۸۷۳۴۴ دلار در سال
کد شغلی رشته علوم کامپیوتر۲۱۷۴
مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا در رشته علوم کامپیوتربسته به دانشگاه مورد نظر انگلیسی یا فرانسوی

اطلاعات کلی رشته علوم کامپیوتر در کانادا

در مورد رشته علوم کامپیوتر در کانادا

ابداع برنامه های جدید، آشنایی با الگوریتم های کامپیوتری، پیاده سازی اطلاعات موجود در حساب ها بخشی از وظایف فردی است که در رشته علوم کامپیوتر تحصیل می کند. این رشته به صورت کلی شامل مسائل تئوری و عملی است و افراد با استفاده از مفاهیم مختلف محاسباتی، راه های جدیدی را برای استفاده از فناوری ها پیدا می کنند.

نحوه چگونگی پردازش اطلاعات و ذخیره آن ها نیز یکی دیگر از مواردی است که در رشته علوم کامپیوتر بررسی می شود. هدف از به وجود آمدن رشته علوم کامپیوتر این است که سیستم ها به طور موثرتری کارآرایی داشته باشند و از لحاظ امنیتی بسیار قوی باشند. رشته علوم کامپیوتر به زبان ساده تر ترکیبی از دانش های ریاضی و کامپیوتر است که می تواند منجر به یافتن الگوریتم های عالی برای روش های موثر در حل مسائل باشد.

برای اینکه بتوانید در رشته علوم کامپیوتر در کانادا تحصیل کنید باید بتوانید شرایط لازم برای اپلای در این رشته را کسب کنید به همین علت در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات مورد نیاز در خصوص این رشته، مقاطع تحصیلی مختلف، گرایش های آن و دیگر اطلاعات را بررسی کنیم.

بیشتر بخوانید: تحصیل در کانادا ، اپلای کانادا ، اپلای علوم کامپیوتر

لینک های مفید!

مراحل اخذ پذیرش علوم کامپیوتر در کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

کد رشته علوم کامپیوتر در کانادا

کد شغلی در نظر گرفته شده برای رشته علوم کامپیوتر بر اساس طبقه ‌بندی ملی مشاغل کانادا ۲۱۷۴ است که افراد می توانند در رشته های مربوط به این کد که در زیر به آن ها می پردازیم فعالیت داشته باشند:

 • توسعه دهنده اپلیکیشن های موبایل
 • مهندس نرم افزار
 • مهندس نرم افزار تجاری
 • توسعه دهنده ابری
 • توسعه دهنده بازی
 • طراح رابط گرافیکی
 • برنامه نویس ارتباطات مخابراتی

در تراست بخوانید: بازار کار علوم کامپیوتر در کانادا

گرایش های رشته علوم کامپیوتر در کانادا

مهندسی نرم افزار

افرادی که در این رشته تحصیل می کنند، با استفاده از برنامه های مختلف نرم افزاری به توسعه و طراحی سیستم های مختلف مانند سیستم های کنترل، طراحی بازی های کامپیوتری و حوزه هایی از این قبیل می پردازند. این دانشجویان از اصول مهندسی مختلف برای ارائه محصولات نرم افزاری مختلف و با کیفیت استفاده می کنند به گونه ای که هم قابل اطمینان باشند و هم از نظر اقتصادی به صرفه باشند.  

امنیت رایانه

رشته امنیت رایانه به عنوان یکی از پر طرفدارترین گرایش های موجود برای رشته علوم کامیپوتر، شامل رمز نگاری، رمز گشایی و هر آنچه به امنیت یک شبکه رایانه ای مربوط می شود است. از آنجایی که رشته علوم کامیپوتر یک رشته کاملا مرتبط با الگوریتم ها است به همین علت رشته امنیت رایانه زیرشاخه ای از این رشته قرار می گیرد.  

پردازش تصاویر و صدا

کاربرد و نقش این رشته بیشتر در مخابرات است چرا که این رشته شامل یادگیری پردازش الگوریتم های اطلاعاتی در قالب پیام های الکتریکی است و این امر به این دلیل است که اطلاعات تنها شامل نوشته ها نیستند بلکه بخش مهمی از اطلاعات موجود در سیستم ها شامل صداها، تصاویر و ویدئو ها است.

داده کاوی

تحصیل در این رشته منجر می شود تا دانشجویان بتوانند با استفاده از استراتژي های مختلف، به ذخیره اطلاعات و نگهداری آن ها بپردازند تا در صورت لزوم از آن ها استفاده شود.

شبکه های کامپیوتری

شبکه های کامپیوتری در حقیقت یک رشته بسیار جامع است که منجر به مدیریت رایانه ها در سطح جهانی می شود. یعنی اتصال بین خطوط رایانه ها، با استفاده از فرکانس های رادیویی نوری بین خطوط شبکه های مختلف ارتباط برقرار می کند.

محاسبات موازی

استفاده همزمان چندین سیستم کامپیوتری از شبکه های خاص منجر به بروز پدیده ای تحت عنوان سیستم های توزیع شده قرار می گیرد که در آن سیستم ها که اجزای آن بر روی رایانه های شبکه ای مختلف قرار دارند که با عبور پیام ها به یکدیگر، اعمال خود را ارتباط برقرار و هماهنگ می کنند.

معماری کامپیوتر

طراحی ساختارهای بنیادی در یک سیستم رایانه ای، در رشته معماری کامپیوتر بررسی می شود. در این رشته دانشجویان به طور کلی آموزش می بینند که چگونه هر کدام از نرم افزارها و سخت افزارهای رایانه ای در جایگاه خاص خود کار می کنند.

هوش مصنوعی

موضوعاتی که در رشته هوش مصنوعی رشته علوم کامپیوتر مطالعه می شوند شامل هوش اجتماعی، مهندسی برق، ریاضیات کاربردی و حوزه هایی در این زمینه است. هوش مصنوعی که به آن هوش ماشینی نیز گفته می شود می تواند واکنش هایی شبیه به هوش انسانی از خود نشان دهد به گونه ای که تفکرات و شیوه های فکری آن شبیه انسان باشد.

علوم نظری کامپیوتر

علوم نظری کامپیوتر گرایشی از علوم کامپیوتر است که روی بخش های تئوری کامپیوتر مانند نوع نظریه ها تمرکز دارد. اطلاعات مربوط به نظریه ماشین ها، رمزنگاری، هندسه محاسباتی، جبر و محسابات کوانتومی در شاخه علوم نظری کامپیوتر مورد مطالعه قرار می گیرند.

زبان برنامه نویسی

این گرایش از رشته علوم کامپیوتر به شکل دهی و طبقه بندی زبان های برنامه نویسی مختلف و ویژگی های مختلف آن ها می پردازد. دانش ریاضی و مهندسی نرم افزار در موفقیت این رشته اهمیت زیادی دارد.

 تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در کانادا

رشته علوم کامپیوتر به عنوان یکی از حوزه های بسیار کاربردی در کانادا، شرایط ویژه ای برای تحصیل دارد که فرد باید پیش از اپلای آن ها را انجام دهد.

تحقیق در خصوص دانشگاه های علوم کامپیوتر در کانادا

هر کدام از دانشگاه های کانادا برای رشته علوم کامپیوتر، شرایط خاصی دارند که افراد باید در خصوص آن ها مطالعه کنند. به عنوان مثال زبان دانشگاه مقصد بسیار اهمیت دارد؛ چرا که کانادا به عنوان یک کشور دو زبانه، آموزش رشته های مختلف را یا به زبان انگلیسی یا فرانسوی ارائه می دهد.

برخی از دانشگاه ها تنها مقطع تحصیلات تکمیلی را آموزش می دهند و برخی دیگر همه مقاطع را در دانشگاه دارند. نکته دیگر در خصوص دانشگاه ها این است که شهریه دانشگاه ها را حتما بررسی کنید چرا که بودجه شما در مسیر تحصیلی تان اهمیت زیادی در ماندن در این کشور دارد.

بیشتر بخوانید: ارزان‌ ترین دانشگاه‌ های کانادا ، دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا

انجام کلیه مراحل عمومی هر دانشگاه

برخی از دانشگاه ها صرفا سوابق تحصیلی شما را بررسی می کنند، برخی دانشگاه ها اهمیت بیشتر به رزومه شما می دهند و برخی دیگر ترحیج می دهند از متقاضیان خود آزمون ورودی بگیرند. اما همه دانشگاه های کانادا به طور مشترک مدارکی را می خواهند که برای هر متقاضی واجب است آن ها را انجام دهد.

این الزامات عمومی شامل تهیه مدارک لازم از جمله ریزنمرات، ارائه مدرک زبان، ترجمه مدرک، داشتن دیپلم، ارائه موفقیت های علمی و مقالات علمی است.

اخذ ویزای دانشجویی

دریافت ویزای تحصیلی کانادا به معنای این است که دولت کانادا به شما اجازه داده است تا پایان تحصیلات خود در کشور کانادا بمانید. مدت زمان این ویزا بسته به مدت زمان تحصیل شما دارد. در صورتی که قصد ادامه تحصیلات بیشتری را در کانادا دارید باید ویزای خود را مجددا تمدید کنید.

بیشتر بخوانید: تمدید ویزای تحصیلی کانادا

داشتن تمکن مالی

ادامه تحصیلات در کانادا در رشته علوم کامپیوتر نیاز به مخارجی دارد که فرد متقاضی باید اثبات کند که می تواند از عهده این مخارج بر بیاید. نوع شهری که فرد در آن زندگی می کند، مقدار شهریه دانشگاه مورد نظر و مخارج زندگی فرد بخشی از هزینه هایی است که فرد متقاضی موظف به پرداخت آن ها است.

بیشتر بخوانید: تمکن مالی ویزای کانادا

داشتن مدرک زبان

بسته به دانشگاهی که می خواهید در آن تحصیل کنید، مدرک زبان شما باید یا انگلیسی باشد یا فرانسوی و حداقل نمره مورد نیاز برای دانشگاه ها نیز بستگی به مقطع تحصیلی و خود دانشگاه ها دارد. معمولا هر چه مقاطع تحصیلی بالاتر باشد (مثلا دکترای علوم کامپیوتر) نیاز به نمره بالاتری مانند ۷ است.

بیشتر بخوانید: دانشگاه های فرانسوی زبان کانادا ، نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا ، آزمون تافل برای کانادا

مدارک مورد نیاز برای اپلای در رشته علوم کامپیوتر در کانادا

 • انتخاب گرایش و رشته مورد نظر در حوزه علوم کامپیوتر
 • کپی از آخرین مدرک تحصیلی
 • ترجمه مدارک تحصیلی
 • ریز نمرات دبیرستان
 • توصیه نامه تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • رزومه کاری
 • داشتن مدرک زبان
 • ارسال دستاوردها و مقالات علمی

آزمون و خطا نکنید!

بجای صرف ساعات طولانی برای جستجو و انتخاب رشته و دانشگاه، به راحتی می توانید از کمک وکلای تحصیلی موسسه تراست بهره ببرید.

بورسیه های تحصیلی علوم کامپیوتر در کانادا

دانشگاه‌ ها و مراکز آموزشی کانادا برای رفاه حال دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته‌ های مختلف، بورسیه‌ هایی را برای آن ها در نظر می ‌گیرند. گاهی این بورسیه‌ ها تمام هزینه ‌های شخصی و تحصیلی را پوشش داده و گاهی بخشی از هزینه ‌ها را تقبل می‌ کند.

لازم به ذکر است که در هر صورت برای هر بورسیه شرایط و ضوابطی لازم است تا دانشجو جزو افراد واجد الشرایط قرار گیرد. برخی از این بورسیه‌ ها عبارت اند از:

 • بورسیه ‌های تشویقی

   برای دانشجویان استعداد درخشان و معدل بالا

 • بورسیه‌ های ورودی

  برای دانشجویان جدید الورود و سال اولی

 • بورسیه‌ های تحقیقاتی یا RA

   برای دانشجویانی که به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات علمی می ‌پردازند

 • بورسیه ‌های دستیار مدرس یا TA

  برای دانشجویانی که به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می ‌پردازند

 • بورسیه ‌های کارآموزی

  برای دانشجویانی که مشتاق انجام کار های پاره وقت در کنار تحصیل خود هستند

لازم به ذکر است که دانشجویان می ‌توانند علاوه بر بورسیه‌ تحصیلی کانادا و کمک‌ هزینه ‌دانشجویی، وام‌ دانشجویی کانادا را نیز از صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه های کانادا دریافت کنند.

بورسیه هایی که شما واجدالشرایط آن هستید!

برای کسب اطلاعات بیشتر و جزئیات دقیق در مورد بورسیه های تحصیلی با توجه به رشته، مقطع و دانشگاه مورد نظر خود در کانادا می توانید به سایت های زیر مراجعه فرمایید.

findaphd.com

انواع پوزیشن های PHD و فاندهای تحصیلی را از این بانک اطلاعاتی بیابید.

findamasters.com

انواع پوزیشن های مقطع کارشناسی ارشد و فاندهای تحصیلی را از این بانک اطلاعاتی بیابید.

www.scholarships.com

با بورسیه های به روز در دانشگاه های سراسر جهان آشنا شوید.

 scholarshipportal

اسکالرشیپ، گرانت، فلوشیپ و فاندهای تحصیلی در دانشگاه های سراسر جهان را از این سایت بیابید.

scholarship-positions

این وب سایت برای دانشجویان بین المللی در راستای اپلای و یافتن کمک هزینه های تحصیلی طراحی شده است.

scholarshipscanada.com

با بورسیه های موجود در کشور کانادا آشنا شوید.

scholarships.universitystudy.ca

با انواع بورسیه های موجود در دانشگاه های کانادا آشنا شوید.

idp.com

با ذکر نام دانشگاه و رشته تحصیلی خود از بورسیه ها و خدمات دانشجویی دانشگاه های کانادا مطلع شوید.

opportunitydesk

با 5000 بورسیه تحصیلی در دانشگاه های مختلف کانادا آشنا شوید.

wemakescholars.com

از بیش از 155 بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در مقطع دکتری در کشور کانادا مطلع شوید.

scholars4dev

فهرستی به روز از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی در دانشگاه های سراسر جهان را بیابید.

همچنین بخوانید: فاند تحصیلی کانادا ، کمک هزینه دانشجویی در کانادا

مقاطع مختلف تحصیلی علوم کامپیوتر در کانادا

تحصیل کارشناسی رشته علوم کامپیوتر در کانادا

لیسانس علوم کامپیوتر یا کارشناسی علوم کامپیوتر به اختصار BCompSc یا BCS یا BS CS یا B.Sc. CS گفته می شود، نوعی مدرک لیسانس است که پس از تحصیل در دانشگاه های علوم کامپیوتر در کانادا به دانشجویان اعطا می شود. به طور کلی، برنامه های مدرک علوم کامپیوتر بر مبانی ریاضی و نظری محاسبات تأکید دارند.

برنامه های مختلف رشته علوم کامپیوتر عبارت اند از:

 • لیسانس (BA) در علوم کامپیوتر
 • لیسانس علوم کاربردی (BASc) در علوم کامپیوتر
 • لیسانس فناوری در علوم کامپیوتر و مهندسی (B.Tech)
 • لیسانس علوم فناوری اطلاعات
 • لیسانس ریاضیات در علوم کامپیوتر
 • لیسانس مهندسی BEng یا BE در علوم کامپیوتر
 • لیسانس محاسبات در علوم کامپیوتر
 • لیسانس علوم مهندسی (علوم کامپیوتر) – BSE (CS)
 • لیسانس امنیت کامپیوتر در علوم کامپیوتر
 • لیسانس علوم BSc یا BS در علوم کامپیوتر BSc CS  یا BSCS یا BSc (Comp)

درباره تحصیل کارشناسی در کانادا، در تراست بخوانید.

تحصیل کارشناسی ارشد رشته علوم کامپیوتر در کانادا

برنامه کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر به صورت ۲ ساله برگزار می شود و افراد در پایان تحصیلات خود گزینه فارغ التحصیلی با پایان نامه و یا فارغ التحصیلی بدون ارائه پایان نامه همراه با گذراندن چندین واحد اضافه را می توانند انتخاب کنند.

بیشتر دانشگاه های کانادا کلیه مقاطع تحصیلی را در برنامه های خود دارند اما برخی از دانشگاه ها تنها مقاطع تحصیلات تکمیلی را در دانشگاه دارند. گرایش های رشته علوم کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا بسیار زیاد است و افراد با توجه به ظرفیت دانشگاه ها و علاقه مندی خود، رشته مورد نظر خود را انتخاب می کنند.

تحصیل دکتری رشته علوم کامپیوتر در کانادا

مدرک دکترای علوم کامپیوتر DCS ،DCompSci ،DSc.Comp ،D.C.Sc. یک مدرک دکترای کاربردی تحقیقاتی در علوم کامپیوتر است که بر اساس مطالعه و تحقیقات پیشرفته در زمینه علوم کامپیوتر اعطا می شود.

بیشتر بخوانید: تحصیل دکتری در کانادا

مراحل اخذ پذیرش در رشته علوم کامپیوتر در کانادا

 • یافتن دانشگاه و گرایش مورد نظر
 • درخواست برای دانشگاه
 • تهیه کردن مدارک مورد نیاز برای اپلای
 • داشتن مدرک زبان (بسته به دانشگاه مورد نظرتان انگلیسی یا فرانسوی)
 • ارسال مدارک مورد نیاز
 • صبر برای بررسی مدارک و ارسال دعوت نامه
 • انجام اقدامات مربوط پس از دریافت نامه پذیرش

بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل رشته علوم کامپیوتر در کانادا

دانشگاه مک مستر

آموزش رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه مک مستر توسط دانشکده مهندسی آن اجرا می شود به این معنی که دانشجویان نه تنها در معرض برنامه نویسی بلکه در طراحی سیستم های اطلاعاتی و توسعه پایگاه داده قرار می گیرند. این دانشگاه تخصص های مختلفی مانند مکاترونیک، مهندسی نرم افزار و سلامت الکترونیک را ارائه می دهد.

یکی از ویژگی های مهم رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه مک مستر، استخدام سریع فارغ التحصیلان علوم کامپیوتر است. به گونه ای که افراد می توانند در حوزه ها و بخش های مختلفی مشغول به کار شوند. این دانشگاه برنامه های مختلفی را برای دانشجویان علوم کامپیوتر در نظر گرفته است و کلیه امکانات تحصیلی لازم را در اختیار آن ها قرار داده است.

دانشگاه کلگری

کلید حل بسیاری از مشکلات مربوط به حوزه های الکترونیکی و رایانه ای در دانشگاه کلگری یافت می شود. این دانشگاه در تلاش است تا در آینده کامپیوترهایی را بسازد تا مانند انسان ها فکر کنند. دانشجویان علاقه مند به حوزه های تحقیقاتی، می توانند از آزمایشگاه های مجهزی که در دانشگاه وجود دارند استفاده کنند و به صورت داوطلبانه در دوره های تحقیقاتی ثبت نام کنند.

دانشگاه ویکتوریا

دانشگاه ویکتوریا به عنوان یکی از محبوب ترین دانشگاه های کانادا در آموزش رشته علوم کامپیوتر شناخته می شود که در پایتخت استان بریتیش کلمبیا قرار دارد. دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می کنند، با طیف مختلفی از رشته ها آشنا می شوند تا بتوانند در آینده در زمینه هایی مانند یادگیری ماشین و توسعه نرم افزار فعالیت کنند.

دانشگاه سایمون فریزر

نام دانشگاه سایمون فریزر همواره در میان برترین دانشگاه های کانادا در رشته علوم کامپیوتر مشاهده می شود. این دانشگاه به دلیل تحقیقات بین المللی مختلفی که در حوزه علوم کامپیوتر انجام داده است، جوایز بین المللی زیادی را کسب کرده است. حدودا ۱۹ درصد از جمعیت دانشجویی این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند که می توانند در حوزه های مختلف دانشگاهی تحصیل کنند.

دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال در کانادا مدعی شده است که دانشجویان رشته علوم کامپیوتر مهارت های فنی، حل مسئله و ریاضی لازم را برای تغییر جهان خواهند آموخت. اساس کار دانشگاه مونترال در رشته علوم کامپیوتر خود محوری است و دانشجویان رابه صورت مستقل بار می آورد.

بر اساس آخرین رتبه بندی های موجود برای رشته علوم کامپیوتر، این دانشگاه ۷۳ امین دانشگاه برتر در جهان به شمار می رود و پنجمین دانشگاه برتر کانادا محسوب می شود.

درباره رنکینگ دانشگاه های کانادا در تراست بخوانید.

دانشگاه آلبرتا

علوم کامپیوتر در دانشگاه آلبرتا یکی از برترین رشته های این دانشگاه به شمار می رود. این دانشگاه فرصت های تحقیقاتی بی نظیری را در حوزه های هوش مصنوعی، بازی های رایانه ای، رباتیک و گرافیک رایانه ای در نظر گرفته است که افراد می توانند از آن ها استفاده کنند.

دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل یکی از شناخته شده ترین دانشگاه ها در سراسر جهان به شمار می رود و از برترین دانشگاه های کانادا است. بنابراین جای تعجبی ندارد که برنامه علوم کامپیوتر، رتبه چهارم را از آن خود کند. دانشگاه مک گیل، رتبه دوم را از نظر بودجه های تحقیقاتی در سراسر کانادا دارد و این دانشگاه هر سال مقالات زیادی را در خصوص یکی از حوزه های تخصصی رشته علوم کامپیوتر به چاپ می رساند.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو واقع در بزرگترین شهر کانادا، یکی از چند فرهنگی ترین دانشگاه های کانادا به شمار می رود که بیش از ۵۰ سال در حوزه علوم کامیپوتر پیشرو بوده است. این دانشگاه تاکنون به صورت مداوم در میان ۲۵ دانشگاه برتر جهان در حوزه علوم کامپیوتر قرار گرفته است. پیش بینی شده است تقریبا ۲۰ درصد از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

این دانشگاه دارای یکی از قدیمی ترین (و بزرگترین) گروه های علوم کامپیوتر در کشور است. دپارتمان علوم کامپیوتر در سال 1968 تاسیس شده است. این دانشگاه همچنین یکی از برجسته ترین موسسات تحقیقاتی کانادا به شمار می رود.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی این لینک کلیک کنید.

مهارت های مورد نیاز برای تحصیل رشته علوم کامپیوتر در کانادا

مهارت حل مسئله

فردی که در رشته علوم کامپیوتر تحصیل می کند یا در این حوزه کار می کند، باید بتواند تحت شرایط مخصوصی، به حل مسائل و مشکلات پیچیده رایانه ای بپردارند.

شما باید بتوانید برای انجام هر پروژه، ایده های خلاقانه و جدیدی را ارائه دهید.

مهارت خلاقیت

خلاقیت، لازمه ورود به هر رشته و شغلی است اما رشته علوم کامپیوتر، اما خلاقیت در مشاغل علوم کامپیوتر نقش پررنگ تری دارد چرا که افراد گاهی با مشکلاتی رو به رو می شوند که راه حل های ساده، جوابگوی حل این مشکلات نیست به همین علت باید بتوانند متناسب با نیازهای هر پروژه راه های مناسبی را ارائه دهند.

مهارت های تحلیلی

ارائه راه های جدید برای مشکلات سیستم ها، نیازمند به تجزیه و تحلیل داده های مختلف در رایانه است؛ باید بتوانید هر مسئله را با دیدگاه وسیع ارزیابی کنید و بهترین راه حل را برای حل مشکلات آن ارائه دهید.

مهارت های تفکر انتقادی

داشتن مهارت تفکر انتقادی منجر می شود تا افراد راه های مختلف برای حل مشکلات را بررسی کنند و دریابند چرا برخی از راه حل ها دچار خطا می شوند و کار نمی کنند.

مزایای تحصیل رشته علوم کامپیوتر در کانادا

مشاغل مربوط به رشته علوم کامپیوتر در کانادا چشم انداز شغلی مثبتی دارند

طبق تحقیقات صورت گرفته، مشاغل مربوط به رشته علوم کامپیوتر از سال ۲۰۱۶ تا سال ۲۰۲۶ حدودا ۱۳ درصد رشد شغلی خواهد داشت به گونه ای که ۵۵۷.۱۰۰ شغل جدید در این رشته به وجود خواهد آمد. خوش بختانه کشور کانادا یکی از کشورهایی است که به شدت به حوزه های کامپیوتری بها می دهد.

فرصت های شغلی متنوع در رشته علوم کامپیوتر در استان های مختلف کانادا

مدرک علوم کامپیوتر می تواند منجر به شکل گرفتن عناوین شغلی زیادی شود چرا که تقریبا هیچ شرکتی را نمی توان یافت که به علوم کامپیوتر نیاز نداشته باشد. دانشجویان در رشته علوم کامپیوتر در کانادا می توانند در شرکت های معتبر مربوط به این رشته کار کنند.

کارآمد بودن رشته علوم کامپیوتر و منفعت آن برای جامعه

رایانه ها نقش بسیار مهمی در زندگی انسان ها دارند و این نقش با توجه به گسترش روز افزون تکنولوژي سهم زیادی درمردم یک جامعه خواهند گذاشت. علوم کامپیوتر از بسیاری از جهات می تواند راه حل موثری برای بسیاری از مشکلات باشد.

در دسترس بودن کامپیوتر ها در همه جا

امروزه هیچ صنعتی را نمی توان در کانادا یافت که به نحوی با رایانه ها سر و کار نداشته باشد. همه چیز، از امور مالی و بانکی، بازی ها و برنامه های تلفن همراه، مراقبت های بهداشتی و امنیتی همه به مهارت های تخصصی دانشمندان کامپیوتر حرفه ای نیاز دارد.

امکان تحصیل در دانشگاه های عالی با شهریه پایین

هر سال از بیش از ۱۵۰ تا ۱۷۰ کشور جهان به کانادا سفر می کنند تا در رشته دلخواهشان تحصیل کنند. به همین علت کشور کانادا شهریه های دانشگاهی را به صورت معقول در نظر گرفته است تا همه اقشار جامعه بتوانند از امکانات دانشگاه استفاده کنند.

تخصص های متعدد رشته علوم کامپیوتر در کانادا

با داشتن مدرک علوم کامپیوتر، بسته به اهداف شغلی خود می توانید طیف وسیعی از تخصص ها را در این رشته پیدا کنید. صنایع مهمی که به دنبال برنامه نویسان و یا متخصصان علوم کامپیوتر هستند شامل هوش مصنوعی، امنیت رایانه، بهداشت، کشاورزی، خدمات مالی و… است.

فرصت های جهانی

شرکت های چند ملیتی در سراسر جهان همواره به دنبال متخصصانی در حوزه علوم کامپیوتر برای حل مشکلات تجاری خود هستند که بتوانند داده های بزرگ را تحلیل کنند و استراتژی های مناسبی را برای تجارت ارائه دهند.

امکان کار در کنار تحصیل در کانادا

رشته علوم کامپیوتر، به عنوان یک رشته عملی همواره باعث می شود تا افراد بتوانند حتی پیش از فارغ التحصیلی در شرکت های مختلف تجاری مشغول به کار شوند تا هم تجربه کاری به دست بیاورند و هم بخشی از شهریه دانشگاه و یا هزینه های زندگی خود را تامین کنند.

امکانات آموزشی بی نظیر در کانادا

دانشگاه هایی که رشته مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر را ارائه می دهند، مجهز به پیشرفته ترین رایانه ها هستند که به روزترین برنامه های مورد نیاز برای این رشته در آن وجود دارند.

امکان تحصیل در یکی از مدرن ترین کشورهای دنیا

تکنیک های آموزشی رشته علوم کامپیوتر در کانادا به گونه ای است که همواره سیستم های آموزشی آپدیت می شوند و اساتید از روش ها و برنامه های روز دنیا برای آموزش این رشته به دانشجویان استفاده می کنند. این امر موجب می شود تا دانشجویان به صورت اساسی با مفاهیم علوم کامپیوتر آشنا شوند.

امکان یافتن کار حتی با داشتن مدرک کارشناسی

خوشبختانه فارغ التحصیلان رشته علوم کامپیوتر حتی با داشتن مدرک کارشناسی نیز مهارت کافی برای کار در حوزه های مختلف این شغل را خواهند داشت. به گونه ای که گفته می شود حتی کمترین میزان درآمد یک فرد متخصص علوم کامپیوتر نیز، درآمد قابل توجهی است.

رقابت پایین بر سر پذیرش در دانشگاه ها

دانشگاه های مختلف رشته علوم کامپیوتر، ظرفیت پذیرش دانشگاه ها را افزایش داده اند تا متقاضیان بیشتری بتوانند در این دانشگاه ها تحصیل کنند چرا که کشور کانادا همیشه به متخصصانی در حوزه تکنولوژی و ارتباطات نیاز دارد و رشته علوم کامپیوتر نیز یکی از همین رشته ها است.

فرصت ادامه تحصیل در رشته علوم کامپیوتر

بیشتر دانشگاه های کانادا، امکان تحصیل رشته علوم کامپیوتر را در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا برای علاقه مندان فراهم کرده اند تا دانشجویان بتوانند بسته به علاقه خود در گرایش مورد نظرشان تحصیل کنند.

بازار کار رشته علوم کامپیوتر در کانادا

بازار کار رشته علوم کامپیوتر در کانادا مشابه رشته هایی مانند مهندسی نرم افزار است و هر دو در کانادا بسیار کاربردی اند به همین علت بازار کار خوبی دارند. بسیاری از افراد با داشتن مدرک کارشناسی می توانند در مشاغل مهندسی کامپیوتر هم مشغول به کار شوند از طرف دیگر افراد با مدرک تحصیلی بالاتر می توانند مشاغل مدیریتی داشته باشند.

وظایف شغلی رشته علوم کامپیوتر در کانادا

 • به وجود آوردن زبان های محاسباتی تازه
 • توسعه الگوریتم های ساده
 • افزایش بهره وری سخت افزارها و نرم افزارهای رایانه ها
 • در نظر گرفتن مسائل موجود در زمینه تئوری ها و مدل ها
 • تعیین روش های جدید و در عین حال کارآمد برای کار با کامپیوترها

فرصت های شغلی رشته علوم کامپیوتر در کانادا

رشته علوم کامپیوتر فرصت های شغلی متنوعی را برای فارغ التحصیلان به وجود می آورد. در زیر به برخی از مهمترین این مشاغل اشاره می کنیم.

لیست مهمترین مشاغل در حوزه علوم کامپیوتر

عنوان شغلیتوضیحات
متخصص محاسباتیک متخصص محاسبات در یک شرکت تجاری، معمولا مسئولیت تجزیه و تحلیل روش های عددی که منجر به ارائه راه حل های مسائل ریاضی می شود را ارائه می دهد.
برنامه نویس زباناین افراد نه تنها به کد نویسی مشغول اند بلکه کلیه جنبه های طراحی و خصوصیاتی که زبان های مورد استفاده برای رایانه ها نیاز دارند را نیز انجام می دهند.
معمار کامپیوتراین متخصصان، با استفاده از منطق ریاضی برای طراحی مدارهای الکترونیکی نسبت به کامپیوترهای اصلی و دستگاه های الکترونیکی استفاده می کنند.
متخصصان ذخیره سازی و بازیابی اطلاعاتمتخصصان ذخیره سازی و بازیابی اطلاعات در جستجوی راه هایی برای ذخیره ایمن و کارآمد مقدار زیادی از داده ها در رایانه ها هستند در حالی که بازیابی سریع و آسان آنها امکان پذیر باشد.
مهندسان نرم افزارمهندسان نرم افزار معمولاً اطلاعات زیادی در مورد سخت افزار دارند، اما این نرم افزار است که روی این سیستم ها کار می کند و بیشتر آنها را به خود مشغول می کند. مهندسان نرم افزار از ابزار تجارت برای طراحی، توسعه، آزمایش و بهبود برنامه نویسی استفاده می کنند.
مدیر پایگاه دادهاین افراد، به ارزیابی و تجزیه و تحلیل نیازهای کاربران می پردازند تا بتوانند به موقع از بروز خطاهای موجود در سیستم جلوگیری کنند.

از دیگر مشاغل مهم در خصوص رشته علوم کامپیوتر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تحلیلگر Helpdeskمعمار راه حلمعمار شبکه
توسعه دهنده وبتحلیلگر سیستم هاتوسعه دهنده برنامه
تحلیلگر تجاری CRMبرنامه نویس رایانهتحلیلگر سیستم تجارت
مهندس سیستم های نرم افزاریمهندس عملیات توسعهتکنسین پشتیبانی دسکتاپ
تحلیلگر امنیت اطلاعاتمدیر پایگاه دادهمهندس امنیت شبکه

درآمد متخصصان علوم کامپیوتر در کانادا

افراد در عناوین شغلی مختلف رشته علوم کامپیوتر، درآمدهای مختلفی را دارند. در زیر به درآمد سالانه این افراد در حوزه های مختلف اشاره می کنیم.

درآمد سالانه عناوین مختلف شغلی علوم کامپیوتر

عنوان شغلیمیانگین حقوق سالانه
تحلیگر برنامه۷۳.۴۶۶ دلار
توسعه دهنده برنامه۶۱.۲۴۹ دلار
تحلیلگر امنیت سایبری۶۵.۰۰۰ دلار
مدیر پایگاه داده۶۶.۲۳۷ دلار
تحلیگر قانونی رایانه۷۴۱.۳۳۴ دلار
سازنده بازی۸۳.۱۴۵ دلار
مدیر سیستم های اطلاعاتی۸۴.۶۴۰ دلار
مشاور فناوری اطلاعات۷۱.۷۵۵ دلار
متخصص سئو (SEO)۴۶.۰۳۸ دلار
متخصص علوم کامپیوتر۴۶.۰۳۸ دلار
مهندس نرم افزار۷۰.۰۰۹ دلار
تحلیلگر سیستم ها۶۵.۹۰۸ دلار
طراح UX۵۸.۶۷۰ دلار
طراح وب۴۸.۰۸۳ دلار
توسعه دهنده وب۴۹.۷۵۸ دلار
تحلیلگر برنامه نویس۵۴.۵۶۲ دلار
مدیر پروژه، فناوری اطلاعات (IT)۷۴.۶۶۶ دلار
مهندس شبکه۷۲.۵۹۴ دلار
تست کننده نرم افزار۵۲.۱۱۹ دلار
تحلیلگر تضمین کیفیت۵۴.۴۸۵ دلار
معمار فناوری اطلاعات (IT)۹۲.۴۶۹ دلار
مدیر برنامه۱۰۶.۶۵۹ دلار
مدیر حساب فروش۵۲.۱۴۸ دلار
تحلیلگر فنی۵۵.۷۵۳ دلار
مدیر محتوای وب۴۵.۳۷۷ دلار

برای کسب اطلاعات بیشتر روی این لینک کلیک کنید.

بهترین استان های کانادا برای رشته علوم کامپیوتر

کشور کانادا یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان در حوزه های تکنولوژي به شمار می روند به گونه ای که افراد در بیشتر استان های کانادا برای مشاغل مربوط به علوم کامپیوتر، آینده خوبی خواهد داشت. اما این شغل نیز مانند بسیاری دیگر از مشاغل، آینده بهتری در برخی از استان ها دارد. ساسکاچوان و انتاریو دو استانی هستند که همیشه به عنوان بهترین استان های کانادا برای این کار به شمار می روند.

مدارک مورد نیاز برای اشتغال به عنوان متخصص علوم کامپیوتر در کانادا

 • داشتن حداقل مدرک لیسانس علوم کامپیوتر یا یک مدرک مربوطه
 • داشتن دانش تخصصی در یک زبان برنامه نویسی که فرد کاملا به آن مسلط باشد.
 • مسلط بودن به زبان انگلیسی نه صرفا به دلیل کار کردن در یک محیط انگلیسی زبان بلکه به دلیل اینکه بیشتر اسناد و مدارک و اطلاعات کامپیوتری به زبان انگلیسی هستند.
 • دانش تئوری لازم در خصوص اطلاعات مربوط به رشته علوم کامپیوتر
 • آگاهی از آخرین برنامه ها و نرم افزارهای یادگیری در حوزه علوم کامپیوتر
 • دانش سخت افزار برای تجزیه و تحلیل و طراحی راه حل ها در زمینه معماری ریزپردازنده.

روش های مهاجرت به کانادا به عنوان متخصص علوم کامپیوتر

طبق تحقیقات صورت گرفته حدودا ۳۰ روش برای مهاجرت به کانادا در زمینه های مختلف از جمله متخصصان علوم کامپیوتر وجود دارد که افراد با توجه به شرایط خود یکی از این روش ها را برای مهاجرت انتخاب می کنند. از میان روش های متنوع برای مهاجرت، استفاده از سیستم اکسپرس انتری کانادا، معقول ترین و معمول ترین روش مهاجرتی به شمار می رود که افراد شانس خود را از این طریق امتحان می کنند.

سیستم اکسپرس انتری، به گونه ای است که متقاضیان بر اساس فاکتورهایی ارزیابی می شوند که این فاکتورها شامل سن، میزان تحصیلات، میزان سابقه کاری، نمره زبان، تطبیق پذیری و… هستند. با توجه به جداول امتیازبندی موجود، افراد در این فاکتورها امتیاز می گیرند و در این سیستم ارزیابی می شوند.

نکته قابل توجه در خصوص ثبت نام در این سیستم این است که حداقل امتیاز شما باید ۶۷ از ۱۰۰ باشد تا واجد شرایط باشید اما این تمام ماجرا نیست. هر چه شرایط شما بهتر باشد و رزومه پربارتری داشته باشید، امتیاز شما بیشتر می شود و به راحتی از این سیستم نام شما در آورده می شود چرا که اساس انتخاب متقاضیان رقابتی است و شما با سایر افراد مقایسه می شوید.

مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس انتری معمولا به یکی از روش های زیر صورت می گیرد:

بیشتر بخوانید: ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا ، ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا ، ویزای تجربه کانادایی

برنامه اسکیل ورکر کانادا

برنامه اسکیل ورکر کانادا یا نیروی کار ماهر (FSWP) به گونه ای است که افراد از طریق سیستم اکسپرس انتری کانادا در کمتر از ۶ ماه می توانند کارهای اقامتی خود را به کشور کانادا انجام دهند. برنامه ارزیابی متتخصصان علوم کامپیوتر در این سیستم به گونه ای است که افراد طی دو مرحله در این سیستم ارزیابی می شوند.

در صورتی که افراد بتوانند از مرحله اول با موفقیت عبور کنند، وارد مرحله دوم می شوند. در اولین قدم، حداقل جمع امتیاز متقاضی باید ۶۷ از ۱۰۰ باشد و سپس امتیازهای لازم را در مرحله دوم کسب می کنند.

از مزایای مهاجرت به عنوان فارغ التحصیل رشته علوم کامپیوتر به کانادا از طریق سیستم اسکیل ورکر کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پس از گذراندن ۳ سال در کانادا، می توانید برای شهروندی کانادا اقدامات لازم را انجام دهید.
 • می توانید اقامت دائم را در کانادا بگیرید به گونه ای که می توانید کار کنید یا تحصیل کنید.
 • می توانید از بیشتر خدمات بهداشتی موجود در کانادا و امکانات درمانی استفاده کنید.
 • در صورتی که بتوانید شهروندی کانادا را بگیرید، می توانید به بسیاری از کشورها بدون ویزا سفر کنید.
 • می توانید برای اعضای خانواده خود دعوت نامه بفرستید.

برنامه تجربه کانادایی

برنامه تجربه کانادایی (CEC) یکی از متداول ترین روش های مهاجرتی برای متخصصان علوم کامپیوتر است که از طریق سیستم اکسپرس انتری صورت می گیرد.

 این برنامه نیاز به دانستن شرایط ویژه ای دارد که در زیر به مهمترین آن ها اشاره می شود:

 • سابقه کاری شما نباید مربوط به زمان های گذشته باشد و باید در ۳ سال گذشته صورت گرفته باشد.
 • این سابقه کار باید با داشتن ورک پرمیت (Work Permit) باشد یعنی فرد سابقه کاری خود را به صورت غیرقانونی به دست نیاورده باشد.
 • نکته قابل توجه در این مورد عدم نیاز به داشتن تمکن مالی برای مهاجرت از طریق تجربه کار کانادایی است.
 • داشتن گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی ازدواج و یا گواهی طلاق در صورت وجود
 • داشتن مدرک معاینه پزشکی و شناسنامه برای این برنامه لازم است.

برنامه اسکیل ترید (نیروی ماهر) فدرال

برنامه Skilled Trade از معتبرترین برنامه های موجود مهاجرتی اقتصادی کانادا به شمار می رود که سابقه شغلی افراد را در این برنامه به عنوان متخصص یا فارغ التحصیل علوم کامپیوتر بررسی می کند.

این برنامه نیز مانند سایر روش های مهاجرتی ذکر شده در بالا نیازمند به داشتن اطلاعاتی است که در زیر به آن اشاره می کنیم:

 • کسب حداقل امتیاز مخصوص برنامه اسکیل تریدز در سیستم اکسپرس انتری کانادا
 • داشتن دیپلم دبیرستان
 • ارزیابی مدارک تحصیلی در WES
 • سابقه کاری لازم در یکی از حوزه های مربوط به علوم کامپیوتر

توجه داشته باشید برای مهاجرت به کشور کانادا به عنوان نیروی متخصص علوم کامپیوتر برنامه های زیر در دسترس هستند:

نیروی متخصص فدرال

شما در این روش باید امتیازات لازم برای کار در کانادا را به دست آورید. در این روش یا می توانید از یک کارفرمای معتبر در کانادا یک جاب آفر دریافت کنید و یا اینکه از طریق سیستم اکسپرس انتری وارد شوید.

حداقل نمره زبان لازم برای مهاجرت به عنوان نیروی متخصص فدرال برای مهارت های لیسنینگ و اسپیکینگ ۵ و برای مهارت های ریدینگ و رایتینگ ۴ است. گواهی های لازم تائید صلاحیت از طرف استان مورد نظر خود را نیز باید کسب کنید.

نیروی متخصص کبک

برنامه ذکر شده در بالا برای همه استان های کانادا به جز کبک بود چرا که شرایط موجود در استان کبک با بقیه استان ها متفاوت است به همین دلیل روش مهاجرتی آن به عنوان متخصص علوم کامپیوتر نیز به صورت یک روش جداگانه در نظر گرفته شده است.

نیروی متخصص و ماهر استانی

روش مهاجرتی به کشور کانادا از طریق نامنیت شدن استانی یا PNP می تواند منجر به اخذ اقامت دائم شما شود. در این روش شما با پر کردن پروفایل خود در سیستم اکسپرس انتری، اطلاعات خود را به عنوان متخصص علوم کامپیوتر وارد می کنید.

از طرفی بسیاری از استان های کانادا مجوز گزینش افراد و نیروهای کار مورد نیاز خود را دارند. به همین علت استان هایی که نیاز به متخصصانی در حوزه علوم کامپیوتر دارند افراد واجد شرایط را انتخاب می کنند و برای آن ها دعوت نامه می فرستند.

توجه داشته باشید که هر کدام از استان های کانادا شرایط خاصی را برای پذیرش متقاضیان دارد بنابراین پیش از اقدام برای درخواست خود، این الزامات را برآورد کنید.  

اخذ پیشنهاد کاری

داشتن پیشنهاد کاری یا همان جاب آفر (Job Offer) می تواند مسیر مهاجرت به کشور کانادا را برای متخصصین علوم کامپیوتر هموار کند.

شرایط دریافت جاب آفر در زیر بیان شده است:

 • مرتبط بودن تحصیلات با حوزه کاری شغلی که فرد می خواهد در آن جاب آفر بگیرد.
 • داشتن مدرک زبان فرانسوی یا انگلیسی
 • داشتن تمکن مالی

ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

از آنجایی که کشور کانادا، یک کشور کاملا پیشرفته در زمینه های تکنولوژي و رایانه است، به متخصصانی در این زمینه مانند مهندسان کامپیوتر و علوم کامپیوتر نیاز دارد به همین علت شرایطی را برای فارغ التحصیلان در نظر گرفته است که افراد می توانند تا سه سال بعد از فارغ التحصیلی در این کشور کار کنند.

شرایط اخذ ویزای کاری بعد از تحصیل در کانادا

 • سن متقاضی بیش تر از ۱۸ سال باشد.
 • دوره تحصیلی که گذرانده اید باید بیشتر از ۸ ماه باشد.
 • ویزای تحصیلی فرد متقاضی معتبر باشد.
 • فرد دوره تحصیلی خود را در دانشگاه به طور کامل گذرانده باشد.

جدول اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

(جهت مشاهده همه ستون های جدول درون موبایل، جدول را به راست بکشید)

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

بهترین دانشگاه‌های ارائه دهنده‌ی مهندسی کامپیوتر در کانادا کدامند؟

دانشگاه تورنتو
دانشگاه واترلو
دانشگاه بریتیش کلمبیا
 دانشگاه مونترال
دانشگاه آلبرتا
دانشگاه مک گیل
دانشگاه سایمون فریزر
دانشگاه مک مستر

چگونه می‌توانم در رشته علوم کامپیوتر در کانادا تحصیل کنم؟

برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی دیپلم / کارشناسی ارشد:
مدرک کارشناسی مربوطه از موسسه‌ای شناخته شده معادل دیپلم کانادا / مدرک کارشناسی ارشد است
 گواهینامه در زمینه علوم کامپیوتر
تجربه کاری (در صورت نیاز برخی از موسسات)
نمره خوب آیلتس / تافل.

تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در کانادا چه مدت طول می‌کشد؟

کالج‌های علوم کامپیوتر در کانادا مدارک زیر را ارائه می‌دهند: 4 سال (بعضی اوقات 3 سال) دوره‌های کارشناسی. 2 سال دوره تحصیلات تکمیلی. 4-5 سال برنامه دکترا با تحقیقات کامل.

آیا کانادا برای تحصیل علوم کامپیوتر خوب است؟

کیفیت تحصیلات و ارائه این رشته در ده دانشگاه برتر کانادا سبب شده تا تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در کانادا جزو محبوب‌ترین رشته‌های انتخابی باشد.

آیا علوم کامپیوتر در کانادا مورد تقاضا است؟

بازار کار کاملاً ثابت است و فرصت‌های بی‌شماری برای فارغ‌التحصیلان علوم کامپیوتر وجود دارد. تقاضای برای برنامه‌نویسان و مهندسان نرم افزار نیز چنین است و اگر به دنبال کار در کانادا هستید، اکنون زمان درخواست است.

سخت‌ترین کلاس در رشته علوم کامپیوتر در کانادا چیست؟

هوش مصنوعی
هوش مصنوعی (AI) در صدر لیست سخت‌ترین موضوعات علوم کامپیوتری قرار دارد. نظریه محاسبات. ریزپردازنده‌ها. سیستم‌های پیشرفته پایگاه داده. طراحی کامپایلر. پردازش تصویر و دید کامپیوتر.

آیا رشته علوم کامپیوتر در کانادا ارزش گرفتن کارشناسی ارشد را دارد؟

به طور کلی، افرادی که مدرک کارشناسی ارشد دریافت کرده‌اند، 18 درصد بیشتر از دارندگان مدرک لیسانس در طول زندگی خود درآمد دارند. هنگامی که با سایر برنامه‌های تحصیلات تکمیلی مقایسه می‌شود، کسانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد در علوم کامپیوترند، بیشترین افزایش حقوق را دارند – تا حدود 30000 دلار.

کارشناسی ارشد در رشته علوم کامپیوتر چقدر طول می‌کشد؟

مانند اکثر برنامه های کارشناسی ارشد ، کارشناسی ارشد در علوم کامپیوتر حدود دو سال مطالعه تمام وقت طول می کشد. دانشجویان تحصیلات تکمیلی ممکن است تحصیلات خود را از طریق مسیر سنتی ، دانشگاه یا از طریق برنامه های کارشناسی ارشد آنلاین دنبال کنند.

آیا تحصیل در رشته علوم کامپیوتر سخت است؟

بله.علوم کامپیوتر رشته‌ی سختی برای یادگیری است. اما اگر انگیزه و وقت کافی برای مطالعه این رشته اختصاص دهید، یادگیری علوم کامپیوتر تا اندازه‌ای ساده خواهد بود. در ابتدا علوم کامپیوتر سخت به نظر می‌رسد زیرا یادگیری برنامه‌نویسی کمی چالش برانگیز است.

کدام شاخه از علوم کامپیوتر بیشتر مورد تقاضا است؟

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین. هوش مصنوعی شاید یکی از جذاب‌ترین رشته‌های علوم کامپیوتر باشد. این رشته‌ی نوپا همچنان به رشد و گسترش خود ادامه می‌دهد و بیشترین تقاضا را دارد.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید