خرید بیزینس در مونترال

خرید بیزینس در مونترال

اگر در رویای مهاجرت به کانادا به سر می‌برید، قطعاً می‌دانید که روش‌های مهاجرتی متعددی وجود دارند که می‌توانند شما را به سرمنزل مقصود برسانند. مهاجرت شغلی، سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی کسب‌وکار، ازدواج، اسپانسرشیپ و مهاجرت تحصیلی ازجمله روش‌هایی هستند که از طریق آن‌ها می‌توانید به کانادا رفته و حتی اقامت دائم آن را به دست آورید؛ اما در این میان، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و خرید بیزینس در مونترال و سایر شهرهای کانادا، یکی از بهترین روش‌ها برای افراد متمول، تاجران و صاحبان کسب‌وکار به شمار می‌آید و در زمانی کوتاه آن‌ها را به هدف می‌رساند.

گفتنی است که در این رابطه دولت کانادا، برنامه‌ای تحت عنوان Owner-Operator را مطرح کرده و بدون تعیین حداقل مبلغ سرمایه، به سرمایه‌گذاران خارجی اجازه دریافت مجوز کار و خرید بیزینس فعال و درنهایت اخذ مجوز اقامت دائم را داده است.

 اما این برنامه دقیقاً چیست و چگونه مسیر مهاجرت را برای علاقه‌مندان به کار و زندگی در کانادا هموار می‌کند؟ چه ریسک‌هایی سر راه خریدوفروش بیزینس در شهرهای کانادا وجود دارد و چگونه می‌توان از دام این خطرات در امان ماند؟

بدون شک مطالعه فردی و سرچ در اینترنت، اطلاعات ارزشمندی در اختیارتان قرار می‌دهد. به‌عنوان‌مثال می‌توانید سری به این این لینک بزنید و جواب برخی پرسش‌هایتان را بگیرید؛ اما صحبت از فعالیتی عملی و سنگین و خارج از دنیای مجازی است؛ بنابراین در کنار این اطلاعات، شما نیاز به حضور فردی حرفه‌ای و متخصص در امر سرمایه‌گذاری و خرید بیزینس در مونترال و سایر شهرهای کانادا دارید.

اما اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را از طریق سرمایه‌گذاری و خرید بیزینس طی کنید، موسسه مهاجرتی تراست می‌تواند بهترین انتخاب شما باشد. مشاوران و وکلای مهاجرت در این موسسه، سال‌ها تجربه و دانش را در اختیارتان می‌گذارند و متناسب با شرایط و توانایی مالی شما، می‌توانند بهترین انتخاب‌ها را برای خرید بیزینس در مونترال و دیگر شهرها به شما پیشنهاد دهند و درعین‌حال، در طول این مسیر پراسترس و سرنوشت‌ساز در کنارتان باشند.

پادکست بشنوید!

پادکست سرمایه گذاری در کانادا

رادیو تراست

موضوع: سرمایه گذاری در کانادا

درباره بهترین بیزنس در کانادا و مهاجرت به مونترال بیشتر بخوانید.

راهنمای خرید انواع بیزینس در کانادا

جدول مقایسه راه اندازی و خرید بیزینس در کانادا

راه اندازی بیزینس جدید در کانادا

 • هزینه: کم (بیش از ۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): بالا
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه
 • دشواری انجام بیزینس: دشوار
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن در کانادا، داشتن دفتر تجاری، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی، ۱۲ ماه فعالیت

خرید بیزینس در کانادا

 • هزینه: بالا (بیش از ۱۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: متوسط
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: دارا بودن حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت، فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

خرید سهام یک بیزینس در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه از تاسیس شرکت گذشته باشد، فعال بودن شرکت، وجود سرمایه کافی در شرکت

خرید فرانچایز در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): کم
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

مزایای خرید بیزنس در مونترال

باید گفت خرید بیزینس در مونترال از بعضی جهات آسان‌تر از راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید است، زیرا سرمایه‌گذار خارجی می‌تواند نشان دهد که این بیزینس در حال حاضر فعال است و او فعالانه در این تجارت مشغول به کار است.

بعلاوه بیشتر کارآفرینان دارای ویزای کار، در کانادا سرمایه‌گذاری می‌کنند تا بتوانند اقامت دائم را برای خود و خانواده‌شان به دست آورند؛ اما لازم است بدانید که در کانادا، بیشتر برنامه‌های اقامت دائم بر اساس امتیاز است. هرچه امتیاز بیشتری داشته باشید، شانس بیشتری برای انتخاب شدن دارید.

با خرید بیزنس تحت برنامه Owner Operator، به‌عنوان یک مالک بیزینس دارای مجوز کار LMIA، امتیاز 200 برای اقامت دائم خود دریافت خواهید کرد. گفتنی است که برای مهاجرت، هر امتیاز مهم است و نقشی تعیین‌کننده دارد؛ بنابراین باید گفت این برنامه بهترین راه‌حل برای کارآفرینان جهت دستیابی به اقامت دائم سریع‌تر است. بدین ترتیب ظرف یک سال، دارندگان ویزای کار که بیزینس خریداری کرده‌اند، می‌توانند با کمک برنامه مهاجرت استانی و یا اکسپرس اینتری کانادا، اقامت دائم کانادا را برای خود و خانواده‌شان به دست آورند.

علاوه بر این، بیشتر برنامه‌های کارآفرینی کانادا بدین‌صورت هستند که شما ضمن اینکه حداقل یک سال باید کسب‌وکارتان را در مکانی خاص از کانادا مدیریت کنید، لازم است در بدو امر یک حداقل مبلغی (از 100000 دلار تا 600،000 دلار کانادا و حتی بیشتر) سرمایه‌گذاری نمایید و یک مصاحبه را نیز بگذرانید.

 اما اجازه کار Owner Operator، هیچ محدودیت مبلغ سرمایه‌گذاری برایتان مشخص نخواهد کرد و نیازی به مصاحبه در این رابطه نخواهد بود. بعلاوه هیچ محدودیتی ازلحاظ ملیت سرمایه‌گذاران و همچنین استانی که می‌خواهید در آن سرمایه‌گذاری کنید وجود ندارد.

جالب است بدانید اگر توان مالی کاملی برای خرید کل بیزینس موردنظر ندارید، کافی است در حد 51 درصد، در آن سهامدار باشید. در ضمن برای خرید بیزینس در مونترال و سایر شهرهای کانادا، نیازی به تسلط به زبان نیست؛ اما برای نشان دادن توان مدیریتی خود بهتر است که در حد متوسط با زبان انگلیسی (و در صورت لزوم فرانسوی) آشنایی داشته باشید. حتی اگر مدرک زبان داشته باشید و آن را ضمیمه مدارکتان نمایید، امتیازات بیشتری به دست آورده و شانس بالاتری برای موفقیت در پذیرش پرونده‌تان خواهید داشت.

در آخر اینکه تا زمانی که واجد شرایط درخواست اقامت دائم نباشید، نیازی به قبولی در آزمون آیلتس نیست. پس از خرید بیزینس در کانادا، 1-2 سال فرصت دارید تا برای اقامت دائم در کانادا اقدام کنید. در آن زمان، شما باید نمره آیلتس 6 را در هر چهار مهارت زبان یعنی خواندن، صحبت کردن، شنیدن و نوشتن کسب نمایید. اطلاعات بیشتر را می‌توانید از این سایت به دست آورید.

و اما با مجوز کار Owner Operator چه چیزی دریافت می‌کنید؟

 • یک بیزینس فعال که حداقل 51٪ آن را در اختیاردارید.
 • بلافاصله پس از خرید بیزنس می‌توانید فعالیتتان را شروع کنید و در بدو امر تعداد زیادی مشتریان بالقوه دارید.
 • برای اداره بیزینس در ماه‌های اول، آموزش و راهنمایی دریافت کنید.
 • مجوز کار 1 یا 2 ساله اخذ می‌نمایید.
 • همسر شما می‌تواند اجازه کار آزاد در هر نقطه از کانادا و با هر کارفرمایی را داشته باشد.
 • فرزندان زیر 18 سال شما می‌توانند مجوز تحصیل رایگان در کانادا را تا قبل از دانشگاه دریافت کنند.
 • پوشش بهداشتی و درمانی رایگان برای شما و اعضای خانواده‌تان وجود خواهد داشت.
 • +200 امتیاز برای درخواست اقامت دائم به دست می‌آورید و بسته به شرایطتان، می‌توانید بلافاصله پس از صدور LMIA یا پس از 1 سال کار در کانادا، درخواست اقامت دائم کنید.

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری در کانادا

شرایط خرید بیزینس در مونترال

شرایط خرید بیزینس در مونترال

لازم به ذکر است بسته به شهر و منطقه، ممکن است شرایط و محدودیت‌های ویژه‌ای برای خرید بیزینس تعریف‌شده باشد. در مورد مونترال باید گفت این شهر، بزرگ‌ترین و مطرح‌ترین مرکز تجاری و فرهنگی در کبک به شمار می‌آید. برای کارآفرینی و خرید بیزینس در مونترال، باید حتماً از قبل در این شهر ساکن شوید. عواملی دیگری نظیر سن، تحصیلات، تعداد بازدیدهای شما از کبک و آشنایی‌تان با این منطقه، خودکفایی مالی و میزان تسلط به زبان فرانسوی یا انگلیسی نیز در پذیرش شما به‌عنوان یک سرمایه‌گذار خارجی نقش دارند.

سرمایه‌گذار خارجی که متقاضی برنامه Owner-Operator به شمار می‌آید، باید نشان دهد که به حضورش در این بیزینس نیاز است؛ زیرا اگر کسب‌وکار انتخابی فعلی برای خرید دارای مدیر باشد، افسر ممکن است نیاز به حضور سرمایه‌گذار خارجی در کانادا را زیر سؤال ببرد. در این رابطه، توانایی خرید سرمایه‌گذار نیز باید به اثبات برسد.

درواقع یک افسر ESDC باید بداند اشتغال یک تبعه خارجی، چه تأثیر مثبت یا منفی بر بازار کار کانادا دارد. خواه این شخص سرمایه‌گذار بخواهد یک شغل نوپا ایجاد کند و یا بیزینس موجود را برای شهروندان کانادایی حفظ نماید؛ بنابراین باید تمام شواهد ارائه‌شده را به‌دقت بررسی کند و آنگاه تصمیم بگیرد که برای سرمایه‌گذار خارجی، LMIA مثبت صادر کند یا خیر. در این رابطه لازم است یک بیزینس پلن واضح و واقعی ارائه شود که بتواند به افسر ESDC در درک مفهوم اساسی و عملکرد بیزینس کمک کند.

بعلاوه سرمایه‌گذار خارجی باید مزایای قابل‌توجه اجتماعی، فرهنگی یا اقتصادی را برای شهروندان کانادا ایجاد یا حفظ كند. گفتنی است در رابطه با بیزینس خریداری‌شده، دارنده بیشترین سهام بیزینس، “مالک اصلی” است. در مواردی که تعداد سهامداران برابر، محدود باشد، می‌توان یکی از آن‌ها را به‌عنوان “مالک اصلی” تعیین کرد.

از طرفی مکان بیزینس باید در زمان اپلای برای LMIA مشخص و ایمن باشد. اگر مکان‌های تجاری مختلفی وجود دارند که متقاضی در آن‌ها کار می‌کند، آن‌ها را باید به‌وضوح در برنامه مشخص کنید. در ضمن برنامه Owner-Operator در زمان ارزیابی LMIA، حق دارد صلاحیت خریداران بیزینس را مشروط به تأیید مجوز کار کانادایی کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، توصیه می‌کنیم این سایت را مطالعه کنید.

از دیگر شرایطی که برای سرمایه‌گذاران خارجی در نظر گرفته می‌شوند، باید به مواردی ازجمله تجربه مدیریت یا مالکیت یک کسب‌وکار حداقل به مدت 3 سال، منابع تأمین مالی کافی، تسلط نسبی به زبان‌های انگلیسی (و فرانسوی در صورت لزوم) و حداقل تحصیلات دیپلم اشاره کرد.

شرکت مورد معامله نیز باید در 3 سال گذشته فعال بوده و دارای مکان، مشتری و کارمندانی باشد. در ضمن لازم است که به لحاظ مالی و جریان نقدی، برای سرمایه‌گذار خارجی سودآور باشد. از طرفی سرمایه‌گذار خارجی، باید حداقل 51 درصد از سهام شرکت را در اختیار داشته باشد. 

و اما شما به‌عنوان یک سرمایه‌گذار خارجی، باید اطمینان حاصل کنید که بیزینس خریداری‌شده با قوانین استخدام و کسب‌وکار در کانادا سازگار بوده و توسط ESDC “در لیست سیاه” قرار نگرفته باشد. درنهایت ممکن است تصمیم بگیرید بیزنسی بخرید که عملکرد خوبی ندارد، اما پتانسیل بالایی برای پیشرفت دارد. اگر موفق شوید همه‌چیز را به نحوی مطلوب تغییر دهید، پاداش زحمات و سختی‌هایتان را به دست خواهید آورد.

همچنین بخوانید: خرید بیزینس در کبک و سرمایه ‌گذاری در کبک

روند خرید بیزینس در مونترال

همان‌طور که اشاره شد چنانچه علاقه‌مند به کارآفرینی در کانادا هستید، باید بدانید که مجوز کار LMIA Owner Operator به کارآفرینان اجازه می‌دهد تا مشاغل جدیدی را راه‌اندازی کنند یا بیزینس فعلی را در هرکجای کانادا خریداری نمایند.

به‌طورکلی برای خرید بیزینس در مونترال و سایر شهرهای کانادا تحت برنامه Owner-Operator، لازم است که ضمن مراجعه به اداره استخدام و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) و ارزیابی مثبت تأثیر بازار کار (LMIA)، یک ویزای 2 ساله کار دریافت کنید و سپس تحت برنامه اکسپرس اینتری، اقامت دائم کانادا را به دست آورید. اما مراحل دقیق آن به شرح زیر است:

 • ابتدا لازم است قرارداد خرید کامل یک بیزینس و یا حداقل 51 درصد آن را با فروشنده ثبت کنید.
 • بخشی محدود از مبلغ کل خرید را به فروشنده بپردازید. بقیه این مبلغ در صورتی پرداخت می‌شود که بتوانید ویزای کار دریافت نمایید.
 • سپس برای مجوز کار LMIA، درخواست دهید و یک بیزینس پلن جامع تهیه و ارائه نمایید.
 • چنانچه LMIA مثبت دریافت کردید، درخواست مجوز کار 2 ساله ارائه دهید.
 • پس از گذشت حدود 6 ماه مجوز کار را به دست خواهید آورد و در این مرحله لازم است مبلغ خرید بیزینس را با فروشنده تسویه نمایید.
 • به مدت یک سال در زمینه این کسب و کار به فعالیت بپردازید.
 • پس از یک سال در صورت تمایل به اخذ اقامت دائم، تحت برنامه اکسپرس اینتری، درخواست اقامت دائم را ارسال نمایید.
 • پس از موفقیت در طی مراحل فوق، اقامت دائم را به دست خواهید آورد.

درباره ثبت شرکت در مونترال، بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا و سرمایه گذاری در مونترال بیشتر بخوانید.

مدارک لازم برای خرید بیزینس در مونترال

لازم به ذکر است جهت ارائه مدارک اپلای برای LMIA، لازم است که نقش مدیر فعلی در بیزینس به‌طور شفاف مشخص باشد و باید با شواهدی بتوان نشان داد که پیش از فروش بیزینس، مالک آن به‌طور فعال در این کسب‌وکار حضورداشته و در حال حاضر شهروندان کانادایی یا افراد دارای اقامت دائم را استخدام می‌کند. این شواهد می‌توانند شامل صورت‌حساب‌های مالی گذشته، اطلاعات وب‌سایت‌هایی که نشان‌دهنده فعالیت‌های گذشته کسب‌وکار هستند، حساب حقوق و دستمزد در CRA، درج اطلاعات عمومی در مورد کارمندان، تصاویر کسب‌وکار و غیره باشند.

و اما به‌طورکلی در طی فرآیند دریافت مجوز LMIA و خرید بیزینس در مونترال و سایر شهرهای کانادا، به ارائه شواهد و مدارک زیر نیاز است:

 • مدارک و اسناد مربوط به ثبت شرکت کانادایی
 • مدارکی که مالکیت جدید سرمایه‌گذاری خارجی را در مورد بیزینس خریداری‌شده اثبات می‌کنند نظیر قرارداد خریدوفروش، میزان مالکیت سهام و …
 • رزومه سرمایه‌گذار خارجی و ارائه اطلاعاتی راجع به سابقه مدیریتی و تجربه شغلی، خصوصاً اطلاعاتی که مربوط به فعالیت در حوزه بیزینس خریداری‌شده است.
 • کپی گذرنامه سرمایه‌گذار خارجی
 • شواهد و مدارکی که نشان می‌دهند بیزینس موردنظر هم‌اکنون به‌صورت فعال و با کارکنان کانادایی مشغول به کار است نظیر قرارداد با مشتریان، اجاره‌نامه دفتر، فاکتورهای فروش اخیر و …
 • طرح تجاری برای شرکت‌های تازه تأسیس
 • پرونده‌های مالیاتی و اسناد مالی نظیر صورت‌حساب‌های بانکی، پرونده‌های GST / HST و …
 • مدارک تحصیلی سرمایه‌گذار خارجی برای اخذ اقامت دائم
 • نتایج آزمون‌های زبان
 • سند ازدواج (در صورت تاهل) و شناسنامه کودکان
 • گردش مالی و صورتحساب‌های بانکی 6 ماه گذاشته
 • نتایج آزمایشات پزشکی
 • و درنهایت مجوزهای پلیس کشوری که متقاضی سرمایه‌گذاری، بیش از 6 ماه در آنجا سکونت داشته است.

اطلاعات تکمیلی در این سایت ارائه‌شده است.

همچنین بخوانید: مالیات در کانادا، ویزای بیزینس کانادا و ثبت شرکت در کانادا

قیمت خرید بیزینس در مونترال

قطعاً یکی از مهم‌ترین مسائلی که در خرید بیزینس در کانادا ذهن شما را به خود مشغول خواهد کرد، به هزینه‌ها برمی‌گردد. به‌طورکلی شما برای اخذ مجوز کار و اقامت دائم از طریق برنامه Owner-Operator، باید سرمایه‌ای معادل خرید بیزینس، پیشبرد بیزینس و پرداخت دستمزد یک سال کارکنان آن بیزینس را داشته باشید.

البته نمی‌توان اظهارنظر شفاف و قطعی در این رابطه داشت چراکه تعیین این مبلغ، به پارامترها و عوامل مختلفی بستگی دارد. اینکه شما در چه شهری قصد خرید بیزینس و اشتغال‌زایی برای مردمان کانادا را دارید، بدون شک عامل مهمی است. بدیهی است که بیزینس ها در شهرها و مناطق مختلف، از حداقل و حداکثر قیمت‌های متفاوتی برخوردارند. همچنین نوع بیزنس هم در این قیمت‌گذاری نقش دارد.

اما درعین‌حال روحیه، شخصیت و امکانات شما نیز در این خرید تأثیرگذارند. اینکه چقدر جاه‌طلب و ریسک‌پذیر هستید و در بدو امر به دنبال یک بیزینس بزرگ می‌گردید و یا می‌خواهید خودتان را با یک کسب‌وکار کوچک محک بزنید؟ چقدر سرمایه‌دارید و از چه منابع کمکی دیگری می‌توانید برای تأمین سرمایه نهایی استفاده کنید؟

موارد دیگر ازجمله اینکه چرا مالک فعلی قصد فروش بیزینس خود را دارد؟ آیا در این کار موفق نبوده و یا برعکس یک شبکه فروش عالی از مشتریان بالقوه دارد و به دلایلی دیگر می‌خواهد کسب‌وکارش را به فروش برساند؟ و سؤالاتی ازاین‌دست، می‌توانند تا حد زیادی، دید شما را در خرید بیزینس در مونترال و سایر مناطق کانادا باز کنند.

توصیه می‌کنیم در مسیر خرید و پیشبرد بیزینس، واقع‌گرا باشید و توان مالی‌تان را به‌دقت بررسی کنید. خبر خوب اینکه شما می‌توانید بخشی از سرمایه موردنیازتان را از منابع مالی متنوعی که در کانادا وجود دارند تأمین کنید. این منابع عبارت‌اند از:

 • وام از فروشنده

شخصی که می‌خواهد تمام یا بخشی از بیزینس خود را به شما واگذار کند، گاهی برای تشویقتان به خرید، از همان مبلغ به شما وام می‌دهند. البته مبلغ این وام نیز قطعی نیست و هر فروشنده نظر متفاوتی دارد. و همچنین باید گفت تعداد چنین فروشندگانی زیاد نیست.

درواقع کسی این کار را می‌کند که یا باور دارد بیزینس موردنظر پتانسیل رسیدن به موفقیت را دارد و یا در فروش بیزینس عجله دارد. شما در مذاکره با چنین شخصی، باید حتماً از انگیزه واقعی او برای فروش بیزینس سردر بیاورید. زیرا این امر نقشی تعیین‌کننده در موفقیت‌های آتی شما خواهد داشت.

 • وام بانکی

هرچند که تعداد بانک‌هایی که از خرید بیزینس حمایت می‌کنند انگشت‌شمار است، اما به‌هرحال این نیز یک گزینه است تا بتوانید بخشی از هزینه‌هایتان را برای خرید کسب‌وکار تأمین نمایید و از وام‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت بهره‌مند شوید. اگر مایلید اطلاعات بیشتری در این رابطه به دست آورید پیشنهاد می‌کنیم این سایت و این سایت  را نیز مطالعه کنید.

 • افزایش صاحبان سهام

قطعاً در این روش نیز می‌توانید از حمایت مالی علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارتان برخوردار شوید و بخشی از هزینه‌هایتان را تأمین نمایید.

 • خرید اهرمی

در این روش از ارزش دارایی بیزینس مربوطه نظیر تجهیزات استفاده می‌کنید و باید گفت این روش، ترکیبی از روش وام از فروشنده و وام بانکی است.

 • تأمین مالی نیم اشکوب

این روش نیز از ترکیب روش‌های وام و افزایش صاحبان سهام شکل می‌گیرد.

همان‌طور که دیدید جای ناامیدی نیست و اگر در بدو امر از سرمایه کافی برخوردار نیستید، عوامل کمکی متعددی را در کانادا خواهید یافت. بعلاوه همان‌طور که گفته شد شما مجبور به خرید 100 درصد یک بیزینس نیستید، بلکه می‌توانید حداقل 51 درصد آن را خریداری نمایید و به‌تدریج با رشد کسب‌وکار، مالکیت خود را گسترش دهید.

همچنین بخوانید: خرید فرانچایز در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس در مونترال

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس در مونترال

بالا بودن استانداردهای کار، زندگی و تحصیل در کانادا، این کشور را به یکی از مهم‌ترین مقاصد مهاجران دنیا بدل کرده است. امروزه بسیاری از افراد، به دنبال یافتن راهی برای مهاجرت به این خطه هستند و با توجه به اینکه روش‌های متعددی در این زمینه وجود دارند، اگر بتوانید با توجه به شرایط و موقعیتتان روشی را به‌درستی انتخاب نمایید، شانس موفقیت شما بسیار بالا می‌رود.

اگر شخصی متمول هستید و پول کافی برای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در کانادا را دارید، پیشنهاد می‌کنیم به خرید بیزینس در مونترال و سایر شهرهای کانادا فکر کنید. طی کردن درست این مسیر، در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌تواند شما را به هدف کار، شهروندی و اقامت دائم در کانادا برساند. اما چگونه این مسیر را درست طی کنید؟

بی‌شک در این راه، نیاز به حمایت اشخاصی خبره دارید. موسسه تراست و وکلای مهاجرتی حرفه‌ای این موسسه، می‌توانند به ابهامات شما در این رابطه پاسخ دهند و با مشاوره‌های تخصصی در بدو امر، ریسک‌ها و فشارهای روحی این امر را کاهش داده و مانع از اتلاف وقت و هزینه‌تان شوند.

بیشتر بخوانید: مهاجرت خوداشتغالی کانادا و کار در مونترال

اقامت کانادا از طریق خرید بیزینس در مونترال

اگر می‌خواهید اقامت کانادا را در شهری مانند مونترال به دست آورید و همراه خانواده‌تان از موقعیت‌های عالی برای زندگی در این شهر مطرح کانادایی برخوردار شوید، یک چالش جدی پیش رو دارید. زیرا با مهاجرت و اقامت، همه‌چیز ازجمله سبک زندگی شما تغییر خواهد کرد و این امر به‌نوبه خود بسیار استرس‌زا خواهد بود. این فشار، حتی می‌تواند منجر به بروز اشتباهاتی از جانب شما شود و اگر به دنبال کارآفرینی و خرید بیزینس در مونترال و سایر شهرهای کانادا هستید، قطعاً این اشتباهات تا حد زیادی زندگی و آینده شما و خانواده‌تان را دستخوش تغییراتی نامطلوب خواهند کرد.

همان‌طور که در سایر جنبه‌های زندگی و برای مواجهه با چالش‌ها و مشکلات، به دامان مشاوران کارآزموده پناه می‌برید، قطعاً در امر مهاجرت و سرمایه‌گذاری نیز به این مشاوره و حمایت دانشی یک متخصص باتجربه نیاز خواهید داشت. این شخص متعهد و دلسوز از شدت این فشارها خواهد کاست و شما را به سطحی قابل‌قبول از موفقیت خواهد رسانید. وکلای مهاجرتی تراست در این رابطه، گزینه‌هایی بسیار کارآزموده هستند و سابقه درخشان آن‌ها باوجود هزاران پرونده موفق مهاجرتی به اثبات رسیده است.

بیشتر بخوانید: اقامت کانادا

خرید بیزینس فعال در مونترال

در شروع خرید بیزینس فعال، لازم است که بر اساس اهداف و علاقه‌مندی‌هایتان، به لیست بیزینس‌هایی که برای فروش گذاشته‌شده‌اند دسترسی پیدا کنید؛ بنابراین یا در وب‌سایت‌های مرتبط نظیر Canadian Realtor به جستجو بپردازید و یا از یک وکیل مهاجرتی و کارگزار برای این تحقیقات کمک بگیرید. بسیار مهم است که انتخاب‌هایتان را محدود کنید و درنهایت تعدادی بیزینس فروشی خاص را انتخاب نمایید.

به‌طورکلی اگر شما یک بیزنس فعال در مونترال و یا سایر شهرهای کانادا را پیداکرده‌اید و می‌خواهید آن را خریداری کنید، در ابتدا لازم است به‌طور اساسی تحقیق کنید و ببینید این خرید از جنبه‌های مختلف ایده خوبی هست یا خیر. اولین و مهم‌ترین چیزی که باید در نظر بگیرید، قیمت بیزینس است. برای اطلاع از منصفانه بودن قیمت مشاغل، باید جنبه‌های زیر را در نظر بگیرید و به سؤالاتی پاسخ دهید تا بتوانید ارزش واقعی بیزنیس را تعیین کنید:

1. بیزنس در کجا واقع شده و امکانات آن در چه شرایطی هستند؟

به‌عنوان‌مثال اگر شما روی یک رستوران یا فضای خرده‌فروشی سرمایه‌گذاری می‌کنید، آیا این منطقه به‌اندازه کافی پر رفت‌وآمد هست؟ آیا فضای کافی برای پارک خودرو وجود دارد؟ آیا نیاز به بازسازی قابل‌توجهی در فضای داخلی دفتر و محل کار است؟

به همین ترتیب اگر در فضای اداری سرمایه‌گذاری می‌کنید، چه نوع سرمایه‌گذاری لازم دارید؟ آیا مشتریان بالقوه فراوانی در همان بدو فعالیت خواهید داشت یا نیاز به تبلیغات و بازاریابی گسترده دارید؟

سرانجام اگر قصد حمل یا تحویل کالا به مشتریانتان را دارید، آیا این کار را از محل استقرار شرکت به‌راحتی می‌توانید انجام دهید؟ قطعاً همه این جنبه‌ها، بر ارزش و قیمت‌گذاری یک بیزنیس تأثیر می‌گذارند.

2. اگر تجارت آنلاین است، وب‌سایت در چه حد حرفه‌ای است؟

آیا وب‌سایت شرکت به‌خوبی طراحی‌شده است؟ آیا کاربرپسند است؟ آیا امن است؟ اجرای مناسب خدمات طراحی و توسعه وب، می‌تواند هزاران دلار هزینه در برداشته باشد و درعین‌حال یک سرمایه اصلی برای کسب‌وکارتان به شمار می‌آید.

3. آیا بیزینس، دارای سابقه‌ای مثبت است یا منفی؟

اگر مشتریان از قبل ارتباط مثبتی با این شرکت داشته باشند، این شرکت برای شما ارزش بیشتری خواهد داشت. با جستجوی نظرات در گوگل و فیس بوک، می‌توانید به‌راحتی از نظرات مشتریان در مورد این بیزینس مطلع شوید. البته حتی اگر این بررسی‌ها به‌طورکلی مثبت باشد، بهتر است شخصاً با چند مشتری مصاحبه کنید تا ببینید نظر آن‌ها درباره این شرکت چیست، زیرا بررسی‌های آنلاین همیشه قابل‌اعتماد نیستند.

اگر شرکت کامنت‌های منفی فراوانی دریافت کرده باشد، این مشکل به کسب‌وکارتان آسیب خواهد زد. در چنین شرایطی، باید به‌سختی تلاش کنید تا بتوانید اعتماد مشتریان بالقوه‌تان را جلب نمایید. حتی ممکن است مجبور شوید سرمایه بالایی برای ایجاد برند و تبلیغات و تغییر مالکیت صرف کنید.

4. فروش چگونه است؟

یکی از مزایای خرید بیزینس موجود این است که شما بر اساس فروش مالک قبلی، ایده روشنی از میزان درآمد خواهید داشت. این امر باعث می‌شود که بتوانید میزان سودآوری بیزینس را پیش‌بینی کنید و تصمیم‌گیری بهتری برای خرید داشته باشید. از مالک فعلی بخواهید مدارکی ارائه دهد که میزان درآمد فعلی بر اساس فروش خالص را نشان می‌دهند.

به‌عبارت‌دیگر اگر یک کسب‌وکار سالانه 100 هزار دلار فروش داشته باشد اما هزینه فعالیت آن سالانه 110 هزار دلار باشد، سودآوری ندارد. از این منظر، فروش زیاد همیشه به معنای سودآوری نیست.

همچنین باید مدارک فروش سال‌های گذشته را درخواست کنید و بررسی کنید که این فروش در طی این سال‌ها افزایش یا کاهش داشته و یا ثابت مانده است. اگر در خودتان این توانایی را سراغ دارید که اوضاع را بهبود ببخشید، حتی خرید بیزینسی با فروش ضعیف نیز مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما این امر قطعاً بر قیمت معامله خرید بیزنیس اثر خواهد گذاشت و فروشنده موظف است بیزینس خود را با قیمت پایین‌تری به شما واگذار کند.

5. رابطه بیزینس با تأمین‌کنندگان آن چگونه است؟

طبیعتاً مشاغلی که تأمین‌کنندگان ثابتی داشته باشند و کالاهای با کیفیت بالا را به‌موقع و با قیمت مناسب تحویل دهند، از مشاغلی با تأمین‌کنندگان غیرقابل‌اعتماد و گران‌قیمت، ارزشمندترند؛ بنابراین چنین بیزینس‌هایی ارزش خریدن دارند. اگر قرار است با همان تأمین‌کنندگان عالی سروکار داشته باشید، باید مطمئن شوید که معاملات شما با آن‌ها مانند قبل به‌خوبی پیش خواهد رفت. اگر تأمین‌کنندگان فعلی بیزینس قابل‌اعتماد نیستند، ممکن است نشانه این باشد که باید برای پیدا کردن تأمین‌کنندگانی دیگر کمی وقت و هزینه بگذارید و تلاش کنید.

6. آیا بیزنس دارایی قابل‌توجهی دارد؟

در بیشتر موارد هنگام خرید بیزینس موجود، مبلغ را برای بیزینس و کل دارایی‌هایش ازجمله زمین‌ها، ساختمان‌ها، موجودی کالا و سایر امکاناتش پرداخت می‌کنید. این امر بسیار اهمیت دارد، زیرا خرید بیزینس می‌تواند یک ریسک بزرگ باشد. اگر صاحب فعلی کسب‌وکار بدهکار باشد و یا از طرف شخصی مورد شکایت قضایی قرارگرفته باشد، دارایی‌های شرکت به کمکتان خواهند آمد؛ و درنهایت برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می‌کنیم این سایت را نیز مطالعه کنید.

حداقل سرمايه جهت خريد بيزينس در مونترال

حداقل سرمايه جهت خريد بيزينس در مونترال

هرچند که قانون‌گذاران برای خرید بیزینس در کانادا و بهره‌مندی از برنامه Owner-Operator مبلغ مشخصی تعیین نکرده‌اند، اما همان‌طور که گفتنیم بسته به شهر و منطقه انتخابی و عواملی دیگر، لازم است که از حداقل سرمایه برخوردار باشید.

بدون شک این مبلغ حداقل، برای خرید بیزینس‌های کوچک و معمولی با پتانسیل رشد متوسط و بیزینس‌های بزرگ و پیشرفته متفاوت خواهد بود. در ضمن نوع بیزینس نیز در این قیمت‌گذاری مؤثر است. به‌عنوان‌مثال قیمت خرید بیزینس چاپ هنری در مونترال در حدود 100000 دلار کاناداست اما قیمت خرید بیزینس نانوایی در حدود 385000 دلار است.

 بنابراین به‌طورکلی، نیاز است که هزینه‌های زیر را در این رابطه برای خرید بیزینس در مونترال متحمل شوید:

 • حداقل 300000 دلار برای خرید بیزینس
 • حداقل 200000 دلار برای پیشبرد کسب‌وکار، بازاریابی، اجاره دفتر و حقوق کارکنان به مدت یک سال آینده

بنابراین بسیار مهم است که قبل از خرید بیزینس در مونترال، مطمئن شوید که این کسب‌وکار ضرر ده نیست و می‌تواند برایتان سودآور باشد تا این هزینه‌ها را جبران نماید.

بیشتر بخوانید: حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا

فروش بیزینس در مونترال

با توجه به اطلاعاتی که ارائه شد، بدیهی است که خرید بیزینس می‌تواند یک معامله پر ریسک باشد؛ زیرا به این آسانی نمی‌توان موفقیت در کسب‌وکار را پیش‌بینی کرد و این امر به تخصص بالایی احتیاج دارد.

از طرفی خرید بیزینس نیز مانند هر حوزه دیگری، می‌تواند مشمول کلاهبرداری باشد؛ بنابراین نیاز به وجود شخصی باتجربه است که بتواند این کلاهبرداران را تشخیص دهد تا یک بیزینس بیمار، یا غیرواقعی و جعلی و غیر جذاب برای مشتریان را خریداری نکنید.

بعلاوه وقتی شرکتی دست‌به‌دست می‌شود، این امر روی مشتریان و فضای کاری شرکت و کارمندان تأثیر می‌گذارد و مدیریت و پیشبرد کارها در این رابطه با حضور یک وکیل یا کارگزار خبره آسان‌تر می‌شود. درواقع چنین اشخاصی از تخصص لازم برای خرید بیزینس برخوردارند و هر جنبه‌ای از تجارت شما را با دقت بررسی کرده و نقاط تاریک و ریسک‌ها و خطرات را شناسایی می‌کنند و از منافع کسب‌وکارتان محافظت خواهند کرد.

همچنین خرید بیزینس در مونترال و سایر شهرهای کانادا، احتیاج به آشنایی و تسلط به قوانین مالی کانادا دارد. ضمن اینکه این قوانین و شرایط در طول زمان تغییر می‌کنند و قطعاً یک وکیل و کارگزار حرفه‌ای، اطلاعاتش را در این زمینه به‌روز نگه می‌دارد.

با توجه به تمام موارد فوق باید بگوییم تیم تراست که هزاران پرونده مهاجرتی موفق را در رزومه خود دارد، در زمینه خرید بیزینس در مونترال و سایر شهرهای کانادا به نحوی مسئولانه و متعهد در کنارتان خواهند بود. این تیم با وجود وکلای حرفه‌ای و متخصصانی خوش‌سابقه، به تهیه یک بیزینس پلن مناسب با کسب‌وکار موردنظرتان خواهد پرداخت.

گفتنی است تیم تراست با برخی از خبرگان حسابداری و مالی همکاری دارد و از این رهگذر، قادر است سوابق مالی بیزینس موردنظرتان برای خرید را بررسی کرده و ببینند که بیزینس در شمار شرکت‌های ورشکسته و یا ضرر ده نباشد.

از طرف دیگر وکلای حقوقی تراست تمام بندهای قرارداد خریدوفروش بیزنس را بررسی می‌کند تا مطمئن شوند در این معامله هیچ محتوایی وجود ندارد که راه را برای کلاهبرداران بیزنسی باز کند؛ و درنهایت اینکه موسسه تراست، قادر به تحقیقات همه‌جانبه در رابطه با فعالیت مثبت کسب‌وکار بوده و از وجود مشتریان واقعی و نه ساختگی اطمینان حاصل می‌کند.

پیشنهاد می‌کنیم همین حالا با مراجعه به این قسمت از سایت، اطلاعات تماس را به دست آورید و یک‌وقت مشاوره تخصصی رزرو نمایید. در این رابطه می‌توانید از راهنمایی‌های وکلای ما در دفتر مستقر در ونکوور کانادا و یا دفتر تهران بهره‌مند شوید و کسب‌وکاری موفق را در مونترال و یا سایر شهرهای کانادا رقم بزنید.

خرید بیزینس در مونترال با موسسه تراست

 1. دریافت وقت مشاوره اولیه

  شما در اولین مرحله، می‌توانید به‌صورت تلفنی با کارشناسان و وکلای تراست در ونکوور کانادا و یا دفتر تهران تماس بگیرید و یا در صورت تمایل فرم ارزیابی را در سایت پر کنید تا یک‌وقت مشاوره برایتان رزرو شود.

 2. تنظیم قرارداد

  کارشناسان ما بر اساس اطلاعات دریافتی از جانب شما و بررسی کامل شرایط و خواسته‌هایتان، راهنمایی‌های لازم را ارائه می‌دهند و در صورت عقد قرارداد، فرآیند خرید بیزینس از سوی کارشناسان خبره تراست آغاز می‌شود.

 3. دریافت مدارک اولیه

  در این مرحله، شما باید مدارک لازم را به کارشناس تراست ارائه دهید تا بتواند به تحلیل کامل آن‌ها با توجه به شرایط و خواسته‌هایتان بپردازد و درنهایت بهترین گزینه‌ها را در رابطه با هدفتان به شما پیشنهاد دهد. بدین ترتیب، دیگر نیازی نیست شما درگیر تحقیقات پیچیده این فرآیند شوید.

 4. معرفی فهرست بیزینس های مناسب برای خرید

  در این مرحله با توجه به تحقیقات انجام‌شده از سوی کارشناس در رابطه با حوزه کاری موردنظرتان، لیستی از بیزینس های موجود که برای فروش در مونترال و یا سایر شهرهای کانادا ارائه‌شده‌اند، به شما پیشنهاد می‌شود.

 5. انتخاب و اعتبارسنجی یک بیزینس برای خرید

  پس‌ازاینکه با کارشناس تراست برای خرید یک بیزینس مشخص از میان فهرست بیزینس های کاندید توافق کردید، حسابداران و خبرگان مالی همکار با تراست، اقدام به تحقیقات کامل راجع به سوابق مالی و عملکردی بیزینس مربوطه می‌نمایند و وکلای تراست، متن قرارداد را به‌طور کامل مطالعه کرده و از سودآوری و عدم وجود عوامل کلاهبرداری مطمئن می‌شوند و احتمال ورشکستگی و ضرر ده بودن بیزینس و نظایر این‌ها را بررسی می‌کنند.

 6. خریداری بیزینس

  پس از انجام تحقیقات همه‌جانبه راجع به بیزینس انتخابی از سوی کارشناسان و خبرگان تراست، اقدامات لازم برای خرید بیزینس از سوی تراست برای شما آغاز می‌شود. تیم تراست می‌تواند به شما در بستن قرارداد خرید کمک کند و تمام جوانب را در این رابطه کنترل نماید.

 7. تهیه بیزینس پلن

  مهم‌ترین کاری که باید در رابطه با خرید بیزینس در کانادا انجام شود، تهیه یک بیزینس پلن جامع و کامل است که نظر مساعد افسر ESDC را جلب نماید و او را متقاعد کند که حضور شما برای پیشبرد این بیزینس الزامی است. گفتنی است کارشناسان متخصص در تیم تراست، به‌خوبی شما را در این رابطه حمایت می‌کنند و با توجه به اسناد و مدارک ارائه‌شده از سوی شما، این بیزینس پلن جامع را تهیه خواهند کرد.

 8. ارائه درخواست مجوز کار LMIA

  در این مرحله کارشناسان تیم تراست، درخواست ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) را همراه با یک طرح تجاری مناسب به ESDC ارائه می‌دهند و تلاش می‌کنند تا LMIA مثبت را دریافت کنند تا بتوانند یک مجوز کار 2 ساله با قابلیت تمدید را برایتان اخذ نمایند. در صورت موفقیت، مبلغ کل را با فروشنده بیزینس تسویه خواهید کرد. تبریک می‌گوییم! شما به‌عنوان یک کارآفرین، آماده کار در بیزینس خریداری‌شده‌تان هستید.

 9. حمایت از شما در پیشبرد بیزینس خریداری شده

  شما 2 سال فرصت دارید تا توانمندی‌هایتان را در پیشبرد بیزینس خریداری‌شده در کانادا به اثبات برسانید. البته این مجوز کار، بر اساس عملکرد شما قابل تمدید است و در تمام این مدت از مشاوره و خدمات کارشناسان تراست بهره‌مند خواهید بود تا به‌راحتی چالش‌های موجود را پشت سر بگذارید و به سودآوری موردنظر در کسب‌وکارتان دست‌یابید.

 10. درخواست اقامت دائم

  و درنهایت پس از گذشت یک سال از دریافت LMIA مثبت، در صورت تمایل شما برای اقامت در کانادا، کارشناسان تراست مدارک لازم را آماده کرده و فرم‌های مربوطه را پر می‌کنند و برای ارائه درخواست اقامت دائم شما تحت برنامه اکسپرس اینتری اقدام می‌نمایند.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

خرید بیزینس در مونترال چه مزایایی دارد؟

برای کسانی که در این شهر یا سایر شهرهای کانادا اقدام به خرید بیزینس می‌کنند، مجوز کار و مجوز اقامت دائم صادر می‌شود. این امر شامل همسر و فرزندان سرمایه‌گذار خارجی نیز می‌شود. ضمن اینکه فرزندان زیر 18 سال می‌توانند به تحصیل رایگان بپردازند و همسر نیز اجازه کار و تحصیل خواهد داشت.

حداقل سرمایه جهت خرید بیزینس در مونترال چقدر است؟

بستگی دارد وسعت بیزینس در چه حدی و از چه نوعی است. برای بیزینس‌های موفق و فعال در حد متوسط یا بزرگ، نیاز به حداقل سرمایه خرید 300000 دلار کانادا بوده و در کنار آن، باید مطمئن شوید که سرمایه‌ای بیش از 200000 دلار برای پیشبرد اهداف کسب‌وکار، پرداخت دستمزد یک سال کارکنان و اجاره دفتر و بازاریابی دارید.

اجازه کار اولیه مبتنی بر LMIA چقدر اعتبار دارد؟

وقتی برای اولین بار این مجوز را به دست بیاورید، می‌توانید 1-2 سال بسته به شرایطتان از این مجوز استفاده کنید؛ اما جای نگرانی نیست زیرا مجوز کار LMIA قابل تمدید است.

آیا می‌توان مجوز کار مالک بیزینس در برنامه Owner-Operator را تجدید کرد؟

بله به شرطی که نشان دهید این بیزینس همچنان فعال است و بر اساس قوانین کار و استخدام کانادا پیش می‌رود. در این صورت این مجوز کار تا 6 سال، قابل تمدید خواهد بود.

آیا اعضای خانواده سرمایه‌گذار خارجی می‌توانند در چارچوب برنامه Owner-Operator به کانادا بیایند؟

در طول مدت‌زمانی که سرمایه‌گذار خارجی در کشور کانادا به پیشبرد بیزینس خریداری‌شده مشغول است، اعضای خانواده‌اش هم می‌توانند همراه او به این کشور بیایند. این سرمایه‌گذار و خانواده‌اش در تمام مدت از خدمات درمانی رایگان برخوردار خواهند شد هرچند که هر استان قوانین خاصی را در رابطه با خدمات بهداشتی و درمانی مدنظر دارد. در کنار این‌ها، امکان تحصیل برای فرزندان زیر 18 سال و اجازه کار و تحصیل برای همسر وی صادر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.