کیچنر

 • نام انگلیسی :Kitchener
 • جمعیت :233.222 نفر
 • استان :انتاریو
 • مساحت :136.89 کیلومتر
 • تراکم جمعیت : 1.700 در کیلومترمربع
 • موقعیت روی نقشه
Kitchener

کیچنر کجاست

کیچنر شهری در استان آنتاریو کاناداست و یکی از شهرهایی است که شهرداری منطقه‌ای واترلو را تشکیل داده است. این شهر در 100 کیلومتری غرب تورنتو قرار دارد. تا قبل از سال 1916 به آن، “برلین” گفته می‌شد؛ اما به دلیل اینکه ساکنان این شهر که ملیت آلمانی داشتند و پس از جنگ جهانی دوم برای مردم کانادا تهدید محسوب می‌شدند، مردم غیر آلمانی کیچنر، در برابر نام “برلین” جبهه گرفتند و خواستار تغییر آن شدند. در این سال، مردم با برگزاری یک رفراندوم نام آن را به کیچنر تغییر دادند. به این خاطر که کیچنر در کنار واترلو در شهرداری منطقه‌ای آن قرارگرفته، به این دو شهر، شهرهای دوقلو می‌گویند و حتی آن‌ها را به‌عنوان یک شهر واحد پذیرفته‌اند. این شهر در جنوب غربی استان انتاریو قرارگرفته و اولین شهر انتاریو است که صاحب انرژی هیدروالکتریک شده است.

نقشه کیچنر

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو

کیچنر در جنوب شرقی استان انتاریو قرار دارد. در سمت غرب این شهر تپه بادن قرار دارد. همچنین در ماه‌های گرم، یخرفت واترلو در این شهر به راه‌ می‌افتد و چشمه‌های آرتیزان را در سندهیلز به وجود می‌آورد. بیشتر آب آشامیدنی مورداستفاده مردم منطقه از این چشمه‌ها استخراج می‌شود. کیچنر بیشترین میزان آبخیز را در کانادا دارد.

بیشتر بخوانید: نقشه کانادا

کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

آب و هوای کیچنر

قرار گرفتن در مراتع سنت لارنس باعث شده است که کیچنر دارای آب و هوایی مرطوب و خاکی حاصلخیز باشد. هوای این شهر که با دریا حدود 300 متر فاصله دارد، در دسته‌بندی کوپن به‌عنوان شهری شرجی و با تغییرات فصلی شدید معرفی‌شده است. شهر کیچنر معمولاً گرم و مرطوب است اما زمستان‌های آن می‌تواند بسیار سرد باشد. زمستان در این شهر از اواسط دسامبر آغازشده و تا اواسط مارس طول می‌کشد. همچنین تابستان از میانه می آغازشده و تا آخر سپتامبر ادامه دارد. میانگین دمای کیچنر در طول سال 30 درجه است و گرم‌ترین ماه آن، ماه آوریل با دمای 30 درجه و سردترین ماه آن، فوریه با 9.7- درجه است. سردترین زمستانی که کیچنر تاکنون تجربه کرده، ماه فوریه‌ای بوده که هوا در آن به 34.1- درجه رسیده بود! هرچند قرار نیست که زمستان‌های کیچنر همیشه این‌قدر تاریخی باشد. این اتفاق‌ها بسیار نادر است و اصولاً زمستان این شهر با هوایی میان 6.5- تا 10- می‌گذرد.

بیشتر بخوانید: آب و هوای کانادا

زبان رسمی کیچنر

بیشتر افرادی که در شهر کیچنر زندگی می‌کنند، به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و آن را به‌عنوان زبان اول خود معرفی کرده‌اند. جالب است بدانید که هیچ‌کس نیست که در این شهر، تنها به زبان فرانسوی حرف بزند و حتی فرانسوی‌زبانان آن نیز دوزبانه بوده و هم به انگلیسی و هم به فرانسوی مسلط هستند. 92% این مردم انگلیسی‌زبان و 6.4% دوزبانه هستند. همچنین افرادی از اقلیت‌های نژادی و قومیتی دیگر هم هستند که به زبان‌هایی غیرازاین دو گفت‌وگو می‌کنند. این دسته افراد 1.6% جمعیت شهر کیچنر را تشکیل می‌دهند.

مزایای زندگی در کیچنر

باوجود این‌که سال‌ها از تغییر نام کیچنر می‌گذرد و مردم آن تاکنون بسیار تغییر کرده‌اند، این شهر رنگ و بوی اروپایی خود را از دست نداده است و هنوز روح هنرمندانه‌ای دارد. برگزاری تئاترها و فستیوال‌های رایگان متعدد و اهمیت دادن مردم کیچنر به هنر، باعث شده که زندگی در این شهر پر از تفریح به نظر برسد. کیچنر بااینکه شهر کوچکی محسوب می‌شود، تفریحات و امکانات شهرهای بزرگ را ارائه می‌دهد. پارک‌های زیاد، فضاهای سبز و آموزش خوب باعث شده که این شهر برای طبیعت دوستان و خانواده‌ها، جای ایده‌آلی برای زندگی باشد.

اگر به نقل‌مکان به کیچنر فکر می‌کنید، با ادامه مطلب همراه باشید و نکات مثبت زندگی در این شهر را بخوانید.

موقعیت مکانی

شهر کیچنر بر روی مراتع سنت لارنس در جنوب شرقی انتاریو ساخته‌شده است. این شهر در شهرداری منطقه‌ای واترلو، یکی از سه شهر عضو بوده و در میان دو شهر کمبریج و واترلو قرارگرفته است. به‌علاوه، کیچنر تنها 100 کیلومتر با پایتخت انتاریو یعنی شهر تورنتو، فاصله دارد. شما می‌توانید ظرف یک ساعت با استفاده از قطار شهری یا اتوبوس با هزینه‌ای بسیار کم به تورنتو برسید. اگر بخواهید از کانادا به امریکا بروید، بهتر است بدانید کیچنر تنها سه ساعت با اتومبیل شخصی شما، با دیترویت و شهر میشیگان ایالات‌متحده فاصله دارد. با دسترسی آسان به تمام این نقاط، کیچنر شهر ایده‌آلی برای افرادی است که دوست دارند محیط اطراف خود را به‌خوبی ببینند و بشناسند. نزدیک بودن این شهر به تورنتو، برای افرادی که در پایتخت کار می‌کنند ولی از هزینه‌های سنگین زندگی در تورنتو خسته شده‌اند، پیشنهاد بسیار خوبی است.

البته موقعیت مکانی این شهر به‌صورت طبیعی هم کمک کرده که کیچنر منابع آبی و فضای سبز فوق‌العاده‌ای داشته باشد. بیشتر فضاهای سبز این شهر مهندسی‌شده و محافظت‌شده بوده و به شهر نزدیک‌اند؛ بنابراین اگر از آن دسته افرادی هستید که طبیعت‌گردی را دوست دارند اما می‌ترسند در آن گیر بیفتند یا صرفاً به دلیل دوری راه به طبیعت نمی‌روند، کیچنر شهر مناسب شماست!

آب و هوا

برخلاف شهرهای دیگر کشور کانادا که اصولاً برفی و بارانی است و سرمای خاصی دارد، کیچنر دارای هوایی مطبوع و قاره‌ای است که در سردترین حالت به 10- درجه می‌رسد. در تابستان، هوا تا مرز 26 درجه هم پیش می‌رود که این باعث می‌شود تابستان‌های کیچنر آفتابی‌تر و طولانی‌تر از سایر شهرهای کانادا باشد. آب‌وهوای این شهر تنوع زیادی دارد و تقریباً هر چهارفصل در آن دیده می‌شود. اگر فکر می‌کنید زندگی در کانادا یعنی زندگی در برف و سرما، بهتر است برای زندگی به کیچنر بروید!

فعالیت‌ های شهری

برای اینکه کاملاً از فضای طبیعی کیچنر لذت ببرید، سعی کنید به تمام چشم‌اندازهای طبیعی آن سر بزنید. برای گرفتن حمام آفتاب در تابستان سری به پارک تاریخی ویکتوریا بزنید و یا با یک فنجان هات چاکلت، در زمستان به آنجا بروید و از تماشای دریاچه یخ‌زده آن لذت ببرید. البته پارک ویکتوریا تنها پارک کیچنر نیست. این شهر 220 پارک دارد. طرفداران ورزش و ورزشکاران می‌توانند برای تماشا یا بازی والیبال و بسکتبال به پارک مک‌لنان بروند و در ساحل آن، برای خود یک تیم پیدا کنند. اگر هم اهل اسکیت یا دوچرخه‌سواری هستید می‌توانید به محوطه مخصوص دوچرخه‌سواری این پارک سر بزنید. اگر حیوان خانگی دارید، پارک مک‌لنان فضایی برای قدم زدن حیوانات خانگی در نظر گرفته‌شده است.

همچنین واترلو مرکزی برای اسکی است. مرکز اسکی و تفریحات تابستانی چیکوپی که در منطقه شهرداری واترلو و کیچنر قرار دارد، در تمام ماه‌های سال فعال است و به شما خدمات ورزشی ارائه می‌دهد مانند دوچرخه‌سواری، تنیس و کمپ‌های تابستانی. در زمستان‌ها شما می‌توانید با اسکی و اسنوبورد سرگرم شوید.

تفریح و سرگرمی

کیچنر هرسال میزبان فستیوال‌ها و رویدادهای مختلفی است. فسیتوال‌هایی مانند اکتبرفست، بلوز فستیوال و میکر اکسپو بازدیدکنندگانی زیادی را به این شهر می‌آورد؛ اما به‌جز فستیوال‌ها، کیچنر مرکز تئاتر است! عاشقان تئاتر یا افرادی که دوست دارند در این هنر مشغول به کار شوند می‌توانند کیچنر را برای زندگی انتخاب کنند. برای بیش از سی سال سنتر این اسکوئر، صحنه برگزاری بهترین نمایش‌های محلی و بین‌المللی بوده است. در سال 2015، 158 نمایش در این سالن برگزار شد و حدود 150.000 نفر در آن بر روی صحنه رفتند.

همچنین بخوانید: مزایای زندگی در کانادا

هزینه‌ های زندگی در کیچنر

در کیچنر، میانگین هزینه زندگی 910 دلار کانادا (بدون در نظر گرفتن اجاره) در ماه و میانگین هزینه زندگی برای یک خانواده چهارنفره 3.231 است. هزینه‌های زندگی در کیچنر به‌مراتب از تورنتو مناسب‌تر است.

هزینه غذا در کیچنر

کالامتوسط قیمت
یک غذای اقتصادی20 دلار کانادا
ناهار برای دو نفر (رستوران متوسط)85 دلار کانادا
کاپوچینو3.91 دلار کانادا
مک دونالدز12 دلار کانادا
کوکاکولای قوطی2.08 دلار کانادا
آب‌معدنی کوچک1.64 دلار کانادا
یک بطری شیر2.11 دلار کانادا
یک کیلو سیب‌زمینی2.00 دلار کانادا
یک کیلو گوشت قرمز14.07 دلار کانادا

هزینه مسکن در کیچنر

نوع مسکنمتوسط قیمت
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر1.443 دلار کانادا
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان یک‌خوابه خارج از مرکز شهر1.195 دلار کانادا
هزینه یک دقیقه تلفن درون‌شهری0.26 دلار کانادا
هزینه انشعاب‌های گاز، برق و گرما در ماه198.24 دلار کانادا
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر2.062 دلار کانادا
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان سه‌خوابه خرج از مرکز شهر1.880 دلار کانادا
هزینه اینترنت پرسرعت ماهانه63.89 دلار کانادا
قیمت خرید مسکن به ازای هر فوت5.506 دلار کانادا

هزینه لباس در کیچنر

نوع لباسمتوسط قیمت
یک شلوار جین (با برند لیوایز یا برند مشابه)61.00 دلار کانادا
یک لباس تابستانی برند معروف (زارا، اچ‌اند‌ام و…)37.50 دلار کانادا
یک جفت کتانی اسپورت برند (نایک، آدیداس و…)91.46 دلار کانادا
یک جفت کفش مردانه اداری چرمی118.75 دلار کانادا

هزینه حمل و نقل در کیچنر

نوع حمل‌ونقلمتوسط قیمت
تاکسی (1 کیلومتر)2.10 دلار کانادا
تاکسی (1 ساعت)31.20 دلار کانادا
بلیط مترو ماهانه90.00 دلار کانادا
بلیط یک‌طرفه مترو3.0 دلار کانادا
1 گالن گازوئیل1.12 دلار کانادا

هزینه سرگرمی در کیچنر

نوع هزینهمتوسط قیمت
دو بلیط سینما28.8 دلار کانادا
دو بلیط تئاتر128 دلار کانادا
اجاره یک ساعت زمین تنیس17.67 دلار کانادا
یک ماه عضویت در باشگاه45.64 دلار کانادا
یک بسته سیگار مارلبرو14.10 دلار کانادا

بیشتر بخوانید: هزینه زندگی در کانادا

اقتصاد در کیچنر

منبع اصلی اقتصاد کیچنر تولید است. مصنوعات صنعتی در سطح شهر برای نشان دادن این منبع، به نمایش گذاشته‌شده‌اند. بیشتر نیروی کار این شهر در واحد تولید کار می‌کنند هرچند که در حال حاضر، طرفداران آن کمتر شده‌اند. از دیگر منابع اقتصادی این شهر می‌توان به بخش‌های مالی، بیمه، رسانه‌های دیجیتال و علوم سلامت اشاره کرد. از سال 2004 دولت تصمیم گرفت که برای افزایش فعالیت اقتصادی، در این شهر سرمایه‌گذاری‌های کلان کند.

بیشتر بخوانید: اقتصاد کانادا و صنعت کانادا

در کنارتان هستیم!

وکلای و مشاورین باتجربه تراست با تمام روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهد ماند

کار در کیچنر

نرخ بیکاری در شهر کیچنر 8.7% است. این رقم برای افرادی در نظر گرفته‌شده که بالای 15 سال سن دارند و به دنبال کار می‌گردند. میزان مشارکت در مشاغل کیچنر 67.6% است که میزان افراد فعال در اقتصاد شهری را نشان می‌دهد. درصد استخدام در این شهر 74.1% است که میزان نسبتاً بالایی را نشان می‌دهد. مهم‌ترین ویژگی موردنیاز برای پیدا کردن کار در شهر کیچنر، داشتن تحصیلات و تخصص کاری لازم است. اگر در کار خود آن‌قدر متخصص نیستید و نمی‌توانید ثابت کنید که بهترین فرد برای کار هستید، باید مدرک تحصیلی خوبی داشته باشید. به‌طورکلی تحصیل در دانشگاه‌ های کانادا باعث می‌شود که شانس شما دریافتن شغل موردعلاقه‌تان در سایر شهرهای این کشور بیشتر باشد.

کتاب بازار کار کانادا
کتاب بازار کار کانادا

بازار کار مشاغل مختلف در کانادا

 • میانگین درآمد و مهارت‌های موردنیاز
 • مجوزهای لازم برای فعالیت در استان‌های مختلف
 • فرصت‌های شغلی موجود و سایر اطلاعات ضروری

متوسط درآمد در کیچنر

در تحقیقات مختلف، متوسط درآمد یک نفر در شهر کیچنر، سالانه 58.444 دلار کانادا (پس از کسر مالیات) است. متوسط درآمد سالانه یک خانواده در سال 96.957 دلار کانادا در سال می‌باشد.

همچنین بخوانید: درآمد در کانادا

تحصیل در کیچنر

کیچنر چندین مدرسه عمومی دارد که از رتبه بسیار خوبی برخوردارند. مدرسه فنی و حرفه‌ای کیچنر-واترلو قدیمی‌ترین آن‌هاست که از سال 1855 تأسیس‌شده است. این مدرسه در خیابان کینگ یعنی در مرز واترلو (شمال کیچنر) قرار دارد. از سال‌های 1950 تا 1960 میلادی مدارس دبیرستان بیشتری در این شهر ساخته شد، مانند موسسه ایست‌وود، موسسه فارست هایتس، موسسه گرند ریور، موسسه کمرون هایتس و موسسه هورن هایتس.

قدیمی‌ترین مدرسه کاتولیک کیچنر مدرسه دبیرستان سنت مری است که در سال 1907 به‌عنوان یک مدرسه آغاز به کار نموده اما در سال 1990، به دبیرستان پسرانه و دخترانه کاتولیک تغییر کرده است. در همین سال مدرسه کاتولیک دیگری در این شهر تأسیس شد که مدرسه راهنمایی کاتولیک ریسارکشن نام دارد.

همچنین بخوانید: تحصیل در کانادا

دانشگاه‌ های کیچنر

به دلیل نزدیکی واترلو و کیچنر، این شهر دانشگاه مستقلی برای خود ندارد بلکه شما باید برای تحصیل در دانشگاهی نزدیکی کیچنر، به دانشگاه واترلو، دانشگاه ویلفرد لوریه و دانشگاه امور بین‌الملل بالیسلی بروید که همگی در شهر واترلو قرار دارند.

محله‌ های کیچنر

 • استنلی پارک

یکی از محله‌های فعال کیچنر استنلی پارک است. این محله خانه‌های ویلایی با محیط سبز و خیابان‌هایی تزئین شده با درختان بلند دارد که منظره زیبایی به محل زندگی شما می‌بخشد. این محله یکی از مکان‌های موردعلاقه خانواده‌ها برای زندگی و خرید خانه جدید است، اما جوانان مجرد بیشترین ساکنان آن را تشکیل داده‌اند. بیشتر خانه‌های این محله مالک دارند و 39% افراد نیز در خانه‌های اجاره‌ای زندگی می‌کنند. در این محله فعالیت‌هایی مانند باغبانی، جلسات کتاب‌خوانی و شنا متداول است.

 • آیدل وود

آیدل وود یکی از محله‌های ساکت و آرام کیچنر است که منطقه‌ای خارج شهری محسوب می‌شود. خانه‌های اجاره‌ای ارزان‌قیمتی در این بخش شهر پیدا می‌شود و بخش میانی آیدل وود، دارای خانه‌های لوکس و زیباست. این منطقه دارای فضای سبز گسترده‌ای است که مکانی مناسب طبیعت گردهاست. مرکز چیکوپی و همچنین رودخانه گرند در نزدیکی این محله قرار دارند.

 • هیدن ولی

زیباترین و لوکس‌ترین محله کیچنر، هیدن ولی است که در سمت شمال غربی رودخانه گرند واقع‌شده و از مناطق قدیمی و حومه‌ای کیچنر شمرده می‌شود. خانه‌های جدیدی در چند سال اخیر در هیدن ولی ساخته‌شده که به رودخانه نزدیک‌تر هستند. در نزدیکی این محله می‌توانید سری به پارک هومر واتسون بزنید یا از فروشگاه‌های نزدیک رودخانه و دیر ریج خرید کنید.

 • آلپاین

اگر به دنبال یک‌خانه ارزان‌قیمت هستید، باید در محله آلپاین به دنبال آن بگردید. پارک زیبای مک لنان در این محله قرار دارد. از دیگر جاذبه‌های آلپاین مرکز خرید سانرایز پلازا است. اگر ورزشکار هستید، می‌توانید در آلپاین سری به مراکز اکتیوا اسپورت پلکس و پیتر هالمن بزنید.

رفتار مردم کیچنر با مهاجرین

بیش از نصف مردمی که در کیچنر زندگی می‌کنند، کانادایی نیستند و از کشورهای دیگر به آن آمده‌اند؛ بنابراین می‌توان گفت که قشر مهاجر، بیشترین ساکنان این شهر را تشکیل داده است. زندگی برای مهاجران در این شهر راحت است زیرا بدون تبعیض نژادی می‌توانند کار، تحصیل و زندگی کنند. به‌علاوه، در این شهر احساس تنهایی نخواهید کرد زیرا 70% مردم آن، در کانادا متولد نشده‌اند و شرایطی مانند شما دارند. این شهر به‌خوبی سیاست احترام به مهاجرین و تنوع فرهنگی را پذیرفته است.

درباره مردم کیچنر

تنها 23.7% مردم ساکن کیچنر، یعنی 54.490 نفر کانادایی هستند. باقی جمعیت این شهر را مهاجرین تشکیل داده‌اند. دومین طبقه بزرگ ملیتی در کیچنر متعلق به آلمانی‌هاست که 51.050 نفر (22.2%) جمعیت شهر را شامل می‌شود. بقیه ملیت‌هایی که در کیچنر ساکن هستند عبارتند از: انگلیسی‌ها (21.0%)، ایرلندی‌ها (16.4%)، اسکاتلندی‌ها (16.2%)، فرانسوی‌ها (9.0%) و هندی‌ها (3.6%) هستند. بقیه ساکنان این شهر را دیگر اقلیت‌های ملیتی تشکیل می‌دهند.

49.2% مردم کیچنر مرد و 50.8% آن‌ها زن هستند. این شهر جمعیت جوانی دارد و دین بیشتر افراد در این شهر، مسیحی کاتولیک است. مسلمانان تنها 2.24% جمعیت کیچنر را تشکیل می‌دهند.

سیاست در کیچنر

شورای شهر کیچنر 10 نماینده دارد که هرکدام نمایندگی یکی از مناطق شهر را به عهده‌دارند. این شهر دارای یک شهردار نیز هست. انتخابات شهرداری هر چهار سال یک‌بار در ماه اکتبر برگزار می‌شود. در حال حاضر شهردار کیچنر، بری وربانوویچ است که در سال 2014 و 2018، پیروز انتخابات شد. این شهر سه عضو در پارلمان کانادا دارد.

بیشتر بخوانید: سیستم سیاسی در کانادا

حمل و نقل در کیچنر

قدیمی‌ترین سرویس حمل‌ونقل کیچنر، یک ماشین شهری بود که توسط اسب‌ها کشیده شده و در سال 1888 راه‌اندازی شده‌ بود. این سیستم در سال 1895 برقی شد و راه‌آهن خیابانی پرستون و برلین نام گرفت. در سال 1923 وارث شرکت پرستون و برلین، یعنی شرکت گرند ریور، یک خط اصلی دیگر به این مسیر اضافه کرد که این خط، به مرکز شهر کیچنر می‌رسید. بعدها، این سیستم حمل‌ونقل به‌طورکلی تغییر کرد. سیستم اتوبوس به متروی شهری کیچنر اضافه شد و این باعث شد که کیچنر یکی از بهترین سیستم‌های حمل‌ونقل در انتاریو را داشته باشد.

 • اتوبوس تندرو GRT

این سرویس در سال 2000 به راه افتاده و شرکت صاحب‌امتیاز آن، گرند ریور ترانزیت می‌باشد. این اتوبوس نه‌تنها محله‌های کیچنر بلکه شهرهای واترلو و کمبریج راه هم طی می‌کند. ایستگاه‌های اصلی این سرویس در کیچنر، ایستگاه بیمارستان گرند ریور، ایستگاه فیروی و ترمینال چارلز استریت می‌باشند. یکی از پروژه‌های آینده این اتوبوس متصل کردن کیچنر به برسلو است که این مسیر شهرک برسلاو را که رو به روی ضلع شرقی رودخانه گرند قرار دارد، به کیچنر نزدیک‌تر می‌کند.

 • ریل نوری

متروی شهری کیچنر که دارای فناوری ریل نوری است، در سال 2011 از منطقه واترلو آغاز به کار کرد. این مترو به تمام ایستگاه‌هایی که میان ایستگاه‌های اتوبوس شهری قرار داشت و دسترسی به اتوبوس ازآنجا سخت بود، سرویس‌دهی دارد و همان مسیری را می‌پیماید که اتوبوس‌های شهری می‌روند. اولین سرویس‌دهی ریل نوری در سال 2017 صورت گرفت، اما با یک وقفه کوچک برای استفاده عموم در سال 2019 حاضر شد. با استفاده از ریل نوری، از مرکز شهر کیچنر می‌توانید با یک قطار، به محله کانستوگا در واترلو بروید یا خودتان را به ایستگاه فیروی در جنوبی‌ترین نقطه کیچنر برسانید.

 • قطار بین شهری

برای مسافرت‌های بین‌شهری خود می‌توانید از ویا ریل استفاده کنید که یک ایستگاه در کیچنر دارد. ویا ریل به 8 استان کانادا سرویس‌دهی دارد. ایستگاه بعدی این قطار از شرق، ایستگاه یونین استیشن تورنتو است و ایستگاه‌های بعدی آن از غرب، لندن کانادا و سارنیا هستند.

 • فرودگاه

نزدیک‌ترین فرودگاه به کیچنر، فرودگاه بین‌المللی منطقه واترلو است که نزدیکی بسلاو قرار داشته و از مرکز شهر کیچنر، 12 کیلومتر فاصله دارد.

 • تاکسی و اتومبیل شخصی

شما در کیچنر می‌توانید از تاکسی و اتومبیل شخصی نیز برای رفت‌وآمد خود استفاده کنید. نزدیک بودن کیچنر به شهرهای اطراف و دسترسی به بزرگراه‌های اصلی، سفر شما با تاکسی یا اتومبیلتان می‌تواند ارزان باشد و در زمان کوتاهی انجام شود.

کد تلفن در کیچنر

کد منطقه واترلو که شامل شهر کیچنر هم می‌شود، 226 است. برخی شهرهای اطراف کیچنر هم همین کد را دارند ولی در مناطق اطراف کد 519 و 548 رایج‌تر است. فراموش نکنید که کد کشور کانادا +1 است و تمام شماره‌های کانادایی با این کد شروع می‌شود.

همچنین بخوانید: پیش شماره کانادا

جاذبه‌ های دیدنی کیچنر

ویکتوریا پارک

اولین پارکی که در کیچنر ساخته‌شده و تا امروز بسیار محبوب و زیبا مانده است، پارک ویکتوریاست. شاید برایتان جالب باشد که بدانید سازندگان این پارک، سازندگان سنترال پارک نیویورک (امریکا) هستند. این پارک در قلب مرکز شهر کیچنر قرار دارد و رویدادها و فستیوال‌هایی در آن برگزار می‌شود. در ویکتوریا پارک مجسمه برنزی از ملکه ویکتوریا با یک توپ جنگی می‌بینید و از تماشای رودخانه‌ای که از میان باغ‌های آن می‌گذرد، لذت می‌برید. برج ساعت ویکتوریا پارک، یکی از مکان‌های محبوب برای عکس گرفتن توریست‌هاست. می‌توانید به‌جز قدم زدن، در این پارک به پیک‌نیک بروید و از هوای مطبوع آن لذت ببرید.

باغ‌های راک وی

باغ‌های راک وی که در خیابان کینگ قرار دارد، یکی از جاذبه‌های زیبای کیچنر است. این باغ در کنار خیابان کشیده شده و از زمین گلف راک وی شروع می‌شود و به اتوبان 8 می‌رسد. در این باغ‌ها فواره‌ها، آبگیرها و آبشارهای کوچک زیادی ساخته‌شده است. این باغ‌ها مکانی ایده‌آل برای ورزش صبحگاهی یا قدم زدن است. همین‌طور می‌توانید در راک وی، گلف بازی کنید. زمین گلف آن توسط استنلی تامپسون ساخته‌شده و یکی از بهترین زمین‌های گلف انتاریو است. بعضی از مسابقات قهرمانی کانادا در این زمین برگزار می‌شود.

موزه دمیوزیم

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که موزه برای تفریح کردن جای مناسبی نیست. هرچند اگر به دمیوزیم بروید، نظرتان کاملاً عوض می‌شود. این موزه برای کودکان جذاب‌تر خواهد بود. بچه‌هایی از هر سن، می‌توانند روی دیوارهای دمیوزیم گرافیتی بکشند، یا یک فیلم انیمیشنی بسازند یا روی یک پیانوی خیلی بزرگ، برقصند. 125 آکواریوم ماهی هم در دمیوزیم وجود دارد. علاوه بر روزهای عادی، دمیوزیم میزبان بعضی از جشن‌ها هم هست و مراسم خاصی برای این جشن‌ها دارد، مثل جشن روز سنت پاتریک و هالووین.

روستای دون

اگر دوست دارید که ببینید زندگی در شهر کیچنر سال 1914 چه طور بوده، می‌توانید به روستای تاریخی دون بروید. این روستا 24 هکتار زمین دارد و پوشیده از خانه‌های تاریخی است که از سایر قسمت‌های شهر به آنجا منتقل شده است. در این روستا می‌توانید کلبه‌های قدیمی را تماشا کنید و در خیابان‌های 1914 قدم بزنید. همین‌طور می‌توانید افرادی را ببینید که با لباس‌های آن زمان، در کنار شما راه می‌روند و به حیوانات غذا می‌دهند. در این روستا یک اداره پست، یک سوپرمارکت و یک آسیاب بادی هم وجود دارند.

گالری هنری واترلو-کیچنر

کیچنر به لحاظ هنری، شهری غنی است و گالری‌های هنری زیادی در آن وجود دارد که یکی از بهترین آن‌ها، گالری هنری واترلو-کیچنر می‌باشد. این گالری هنر معاصر کانادایی و بین‌المللی را به نمایش می‌گذارد. یکی از خوبی‌های این گالری این است که با چند نمایشگاه دیگر قرارداد دارد و به‌صورت مستمر، اشیاء و آثار هنری آن‌ها را هم به نمایش می‌گذارد. این گالری برنامه‌های ویژه‌ای هم دارد و کلاس‌ها و سخنرانی‌های هنری برای خانواده‌ها، کودکان و بزرگسالان نیز برگزار می‌کند.

بیشتر بخوانید: جاهای دیدنی کانادا

بهترین رستوران‌ های کیچنر

 • کافه کوئین استریت کامانز

کافه کوئین استریت کامانز یک اجتماع خاص است. فلسفه ساخت این کافه، ایجاد فضایی بوده که همه در آن احساس راحتی کنند و از آن‌ها استقبال شود. این کافه را ورکینگ سنتر ساخته که یک سازمان غیرانتفاعی کانادایی است. کوئین استریت یکی از معدود رستوران‌های شهر است که غذاهای وگان برای گیاهخواران سرو می‌کند و غذاهای آن، شکل و شمایل خانگی دارند. شما می‌توانید در کوئین استریت کامانز، سوپ، سالاد، پیتزا و غذاهای مخصوص روزانه را میل کنید. غذاهای این رستوران ارزان‌قیمت هستند، اما اگر چیزی هم سفارش ندهید و فقط برای دیدن دوستانتان به آنجا بروید، اشکالی ندارد. همه افراد حق‌دارند که از فضای کافه استفاده کنند، حتی اگر چیزی نخرند. شب‌ها، کافه کوئین استریت کامانز، اجرای زنده موسیقی دارد و گاهی هم جلسات مکالمه زبان انگلیسی برای مهاجران برگزار می‌نماید. این کافه در جنوب خیابان کوئین استریت قرار دارد.

 • وست

وست یکی از بهترین رستوران‌های ایتالیایی کیچنر است، پس مناسب طرفداران پیتزا، پاستا و سالاد سزار واقعی هم هست. بیشتر چیزها در خود رستوران تهیه می‌شوند، مثل پنیر، خمیر و نان‌های موردنیاز برای غذاها. همبرگرها و ماهی‌های شکم پر وست هم دست‌ساز هستند. دکوراسیون رستوران ساده و دوستانه است. توجه نیروها به شما و سرویس‌دهی مناسب، فضایی صمیمانه در رستوران ایجاد می‌کند. اگر به این رستوران رفتید بهتر است غذاهای معروف آن مانند ریکوتا گنوچی با قارچ و نان سیر را امتحان کنید. این رستوران در غرب خیابان کوئین قرار دارد.

 • استون گیت

چنانچه به غذاهای ملل علاقه دارید و دوست دارید به رستورانی بروید که غذاهای بین‌المللی سرو می‌کند، استون گیت معروف‌ترین انتخاب شماست. این رستوران مناسب افرادی که دوستانی از فرهنگ‌های مختلف دارند هم می‌باشد. این رستوران تخصص خود را آشپزی قاره‌ای معرفی کرده و منوی آن، ترکیبی از غذاهای فرانسوی، کانادایی، لبنانی، مدیترانه‌ای، ایتالیایی و حتی کشورهای دیگر است. صندلی‌های این رستوران راحت هستند؛ همچنین نور و دکور آن باعث شده که رستوران محیط راحت و گرمی داشته باشد. این رستوران در خیابان اسکات قرارگرفته است.

 • خانه استیک چارکول

این رستوران مخصوص عاشقان استیک است! منوی خانه استیک چارکول منوی متنوعی دارد و غذاهایی مانند دنده آرام پخت، کباب دنده و غذای دریایی تازه در آن سرو می‌شود. البته حواستان باشد که جایی برای دسر هم نگه‌دارید، چون چیز کیک با شیره افرا و کیک هویج و گردوی چارکول بسیار معروف است. این رستوران برای قرارهای رمانتیک و رسمی و همین‌طور وقت‌گذراندن با خانواده، محل مناسبی است. خانه اتسیک چارکول در خیابان کینگ قرار دارد.

فستیوال‌ های کیچنر

اکتبرفست

این فستیوال یک رویداد نه روزه است که از سال 1969 هرسال برگزار می‌شود. این بهترین فستیوال آلمانی کاناداست. هرسال در ماه اکتبر، در جمعه قبل از کریسمس شروع می‌شود. در این فستیوال مراسم‌های مختلفی برای خانواده‌ها و جوان‌ها وجود دارد. هرسال حدود 70.000 نفر در این جشن شرکت می‌کنند. معروف‌ترین برنامه فستیوال اکتبرفست، رژه تنکس گیوینگ است که در سال 2016، صد و پنجاه‌هزار نفر به تماشای آن رفتند.

فسیتوال بلوز کیچنر

فستیوال بلوز کیچنر یک فستیوال چهار روزه است که در مرکز شهر کیچنر برگزارشده و به سبک موسیقی بلوز اختصاص دارد. این فستیوال هرسال در ماه آگوست برگزار می‌شود. گروه‌های موسیقی می‌توانند از چهار استیج برگزاری کنسرت آن استفاده کنند. هرسال دو کارگاه در فستیوال بلوز کیچنر برگزار می‌شود و 90 اجرا صورت می‌گیرد. این فستیوال حدود 14 سال قبل راه‌اندازی شد اما در ابتدا، طول آن 1 روز بود و حدود 3000 نفر در آن شرکت می‌کردند؛ اما در حال حاضر، فستیوال در چهار روز و با حضور 150 هزار نفر شرکت‌کننده برگزار می‌شود.

فستیوال موسیقی کوی KOI

فستیوال موسیقی کوی یک برنامه سه‌روزه است که هرسال سپتامبر، در مرکز شهر کیچنر برگزار می‌شود. این فستیوال از سال 2010 آغاز به کارکرده و اجرای روز جمعه آن، برای شرکت عموم آزاد و رایگان است. دو روز بعدی فستیوال یعنی شنبه و یکشنبه، یک روز کامل طول می‌کشد و نیازمند تهیه بلیط است. حدود 100 گروه موسیقی راک در این فستیوال شرکت می‌کنند. تمرکز اصلی فستیوال اجرا کردن گروه‌های موسیقی محلی و مستقل است.

بیشتر بخوانید: جشن‌ های کانادا

ایرانیان در کیچنر

ایرانیان زیادی در منطقه واترلو-کیچنر زندگی می‌کنند که همه با هم جامعه ایرانیان کیچنر، واترلو و کمبریج را به راه انداخته‌اند. در این اجتماع، به مسائلی همچون زندگی، تحصیل و فعالیت ایرانیان در این منطقه می‌پردازند.

بیشتر بدانید: ایرانیان کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

چرا کیچنر را برای زندگی انتخاب کنیم؟

کیچنر در غرب تورنتو در فاصله‌ای نزدیک به آن قرار دارد. با زندگی در کیچنر می‌توانید امکانات تحصیلی، رفاهی و شغلی تورنتو را با هزینه کمتری برای زندگی در کیچنر داشته باشید. این شهر میزبان بسیاری از رویدادها و فستیوال‌های رایگان بوده و دسترسی از آن به شهرهای اطراف آسان است.

کدام محله‌های واترلو- کیچنر برای زندگی بهتر هستند؟

طبق تحقیقاتی که اخیراً صورت گرفته، با توجه به کیفیت خانه‌ها، دسترسی و قیمت، استنلی پارک، بیچ وود و دون بهترین محله‌های منطقه واترلو-کیچنر برای زندگی هستند.

کیچنر چه دانشگاه‌هایی دارد؟

شهر کیچنر دانشگاهی ندارد و اگر در کیچنر زندگی می‌کنید، به مراکز آموزشی واقع در واترلو بروید، مثل دانشگاه واترلو و ویلفرد لوریه؛ اما نگران نباشید، کیچنر و واترلو، شهرهای دوقلو هستند و شما با این دانشگاه‌ها فاصله‌ای ندارید.

آیا کیچنر از تورنتو سردتر است؟

کیچنر به این دلیل که در ارتفاع بالاتری نسبت به تورنتو قرار دارد، چند درجه سردتر است اما وزش باد در تورنتو، باعث می‌شود که ساکنان این شهر سرمای بیشتری احساس کنند.

آیا قیمت خانه در کیچنر ارزان است؟

در کیچنر، همیشه خانه‌های زیادی برای خرید وجود دارد. قیمت متوسط یک‌خانه در کیچنر 574.026 دلار است.

دیدگاهتان را بنویسید