مهاجرت به کانادا از طریق صنایع دستی

مهاجرت به کانادا از طریق صنایع دستی

صنعتگران و هنرمندان در صنایع دستی که از مهارت های دستی و هنری برای طراحی و ساخت اشیاء زینتی، سفال، شیشه های رنگی، جواهرات، قالیچه، پتو، سایر صنایع دستی و گل آرایی هنری، سازندگان آلات موسیقی و غیره  استفاده می کنند، از جمله 100 شغلی هستند که واجد شرایط اخذ ویزای کانادا برای مهاجرت از طریق صنایع دستی هستند.

با ما در ادامه در موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید تا به تفصیل در مورد این موضوع بپردازیم.

بیشتر بخوانید : بازار کار هنر در کانادا ، اپلای هنر

وظایف اصلی هنرمندان صنایع دستی

قطعاً هنگام مهاجرت به کانادا از طریق صنایع دستی باید با مسئولیت ها یا وظایفی که به عهده شماست آشنا شوید. با این حال، وظایفی که شما تحت کد 5244 در طبقه بندی ملی مشاغل کانادا انجام خواهید داد به منبت‌کاران، شیشه ‌گرها، سفالگران، هنرمندان نقاشی روی شیشه‌ ، سازندگان ابزارهای مختلف مانند سازهای موسیقی، بافندگان، مربیان صنایع دستی و گل آرایی‌کنندگان هنری دسته ‌بندی می‌شوند.

عنوان شغلیتوضیحات
منبت کارمنبت کاران از ابزارهای دستی و همچنین ماشین آلات نجاری برای تولید کننده کاری روی سنگ و چوب استفاده می کنند. همچنین از مواد دیگری برای حک کردن طرح های زینتی روی مبلمان چوبی و اشیاء دیگر استفاده می کنند.
شیشه گریشیشه‌ گرها با استفاده از ابزار و تجهیزات دستی و دیگر وسایل لازم، وسایل شیشه‌ ای را طراحی کرده و می سازند.
فلزکاریفلزکاران نه تنها جواهرات فلزی را طراحی می کنند، بلکه ادوات، ظروف، آویزهای دیواری و سایر اشیاء را نیز طراحی می کنند و آنها را از نقره، طلا، مس و سایر فلزات می سازند.
سفالگریسفالگرها ظروف سفالی زینتی را طراحی می کنند. همچنین قطعات سفالی کاربردی سرامیکی را طراحی کرده و با استفاده از قالب، خاک رس، کوره ها، مواد لعاب کاری و سایر وسایل، آن ها را می سازند.
نفاشی روی شیشهاین هنرمندان روی شیشه ها طراحی می کنند. به همین ترتیب، آن ها بر روی آباژورها و اشیاء دیگر، اساساً با استفاده از رنگ آمیزی، برش، پختن و مونتاژ قطعات شیشه های رنگی برای ایجاد چنین محصولات این چنینی، طرح هایی ایجاد می کنند.
ابزارسازیابزار سازان سازندگان ابزار با استفاده از دانش خود ابزارهای مختلفی را با استفاده از ابزارهای برقی و دست می سازند.
هنر بافتنیهنرمندان بافتنی با استفاده از ابزارهای مختلف مخصوص بافتن، نه تنها می توانند لباس های بافتنی را بسازند بلکه می توانند سایر وسایل تزئینی بافتنی مانند تاج گل، سبد، دیوار کوب، پتو و قالیچه هم ببافند.
گل‌ آراییاین هنرمندان، دسته های گل را طراحی می کنند و با اسپری روی گل، تزئین آن ها و پاشیدن اکلیل روی گل ها، اضافه کردن شاخ و برگ به سلیقه مشتری و غیره آن ها را به شکل هنری آماده می کنند. ن

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق صنایع دستی

 • پیشنهاد شغلی لازم نیست.
 • شرایط خاص یا سختی برای وضعیت مهاجرتی شما نیاز نیست.
 • قبل از ورود به کانادا نیازی به خرید یا راه اندازی کسب و کار ندارید.
 • در صورت موفقیت، به شما و اعضای خانواده تان اقامت کانادا اعطا می شود.

امتیازات لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق صنایع دستی

سنامتیاز با همراهامتیاز بدون همراه
۱۷ سال یا پایین تر۰۰
۱۸ سال۹۰۹۰
۱۹ سال۹۵۱۰۵
سن ۲۰ تا ۲۹ سال۱۰۰۱۱۰
۳۰ سال۹۵۱۰۵
۳۱ سال۹۰۹۹
۳۲ سال۸۵۹۴
۳۳ سال۸۰۸۸
۳۴ سال۷۵۸۳
۳۵ سال۷۰۷۷
۳۶ سال۶۵۷۲
۳۷ سال۶۰۶۶
۳۸ سال۵۵۶۱
۳۹ سال۵۰۵۵
۴۰ سال۴۵۵۰
۴۱ سال۳۵۳۹
۴۲ سال۲۵۲۸
۴۳ سال۱۵۱۷
۴۴ سال۵۶
۴۵ و بیشتر۰۰
زبانامتیاز با همراهامتیاز بدون همراه
CLB کمتر از ۴۰۰
CLB 4 یا 5۶۶
CLB 6۸۹
CLB 7۱۶۱۷
CLB 8۲۲۲۳
CLB 9۳۱۲۹
CLB 10 یا بیشتر۳۴۳۲
مدرک تحصیلیامتیاز با همراه
(حداکثر امتیاز ۱۴۰)
امتیاز بدون همراه
(حداکثر امتیاز ۱۵۰)
کمتر از دبیرستان۰۰
دیپلم متوسطه (فارغ التحصیل دبیرستان)۲۸۳۰
مدرک یک ساله، دیپلم یا گواهی از دانشگاه، کالج، دانشکده فنی یا مؤسسه دیگر۸۴۹۰
برنامه دو ساله در یک دانشگاه، کالج، دانشکده فنی یا مؤسسه دیگر۹۱۹۸
مدرک لیسانس یا یک برنامه سه ساله یا بیشتر در یک دانشگاه، کالج، تجارت یا دانشکده فنی یا مؤسسه دیگر۱۱۲۱۲۰
دو یا چند گواهی، دیپلم یا مدرک. یکی باید برای یک برنامه سه ساله یا بیشتر باشد۱۱۹۱۲۸
مدرک کارشناسی ارشد، یا مدرک حرفه ای مورد نیاز برای تمرین در یک حرفه دارای مجوز (برای “مدرک حرفه ای”، برنامه مدرک باید در رشته های: پزشکی، دامپزشکی، دندانپزشکی، بینایی سنجی، حقوق یا داروسازی باشد.)۱۲۶۱۳۵
مدرک دانشگاهی مقطع دکتری (Ph.D.)۱۴۰۱۵۰

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

حداقل تجربه کاری لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق صنایع دستی

به طور کلی، کانادا به دنبال این است که شما حداقل 1 سال (1560 ساعت در مجموع / 30 ساعت + در هفته)، کار مداوم تمام وقت یا معادل پاره وقت در 10 سال گذشته داشته باشید. شرایط ذکر شده در حالت ایده آل است و ممکن است بر اساس سن شما، شرایط تغییر کند.

برخی از شرایط کلی کار از طریق صنایع دستی در کانادا عبارت اند از:

 • داشتن حداقل مدرک تحصیلی دبیرستان
 • داشتن سن بین ۱۸ تا ۴۵ سال
 • داشتن شرایط کار در کانادا
 • قطعاً شما باید حداقل سابقه کار معادل یک سال، چه تمام وقت یا پاره وقت داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

شرایط عمومی مهاجرت به کانادا از طریق صنایع دستی

شرایطالزامات
تجربه کاریبرای مهاجرت به کانادا از طریق صنایع دستی، باید سابقه کار قبلی در این خصوص را داشته باشید. اما مطمئن شوید که تجربه کاری قبلی شما معادل یک سال تمام وقت یا پاره وقت باشد.
شرایط سنیبرای کار به عنوان هنرمند صنایع دستی باید در سن کانادایی باشید. بنابراین، قبل از درخواست، نباید کمتر از 18 سال یا بیشتر از 45 سال سن داشته باشید.
الزامات تحصیلیهمانطور که قبلاً گفته شد، حداقل مدرک تحصیلی که باید قبل از مهاجرت به کانادا از طریق صنایع دستی داشته باشید، تحصیلات متوسطه است. اما با داشتن مدرک تحصیلی بالاتر شانس بیشتری برای مهاجرت به کانادا خواهید داشت.
تطبیق پذیریبرای زندگی در کانادا باید خودتان را با شرایط آب و هوای کانادا وفق دهید. به این ترتیب باید یک مدرک پزشکی دال بر اینکه به اندازه کافی سالم هستید تا با تغییر محیط سازگار شوید نشان دهید.

دقت داشته باشید که برای واجد شرایط بودن ویزای خوداشتغالی کانادا و اقامت دائم کانادا، باید ثابت کنید که 2 سال تجربه خوداشتغالی مرتبط به عنوان صنعتگر را در 5 سال قبل از تاریخ تصمیم گیری درخواست مهاجرت به کانادا دارید.

شما باید اثبات کنید که قصد و توانایی خوداشتغالی در کانادا را دارید. این موضوع مهمترین فاکتور این برنامه است که متقاضیان کاملاً از آن غافل هستند. دارایی های مالی یک فرد ممکن است معیاری از قصد و توانایی برای ایجاد خوداشتغالی در کانادا باشد.

متقاضیان بر اساس تحصیلات، تجربه، سن، توانایی زبان، سازگاری و توانایی برای اقامت در کانادا ارزیابی می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، بر روی این لینک کلیک کنید.

روش های مهاجرت به کانادا از طریق صنایع دستی

روش های مختلفی را برای مهاجرت به کانادا از طریق صنایع دستی در نظر گرفته شده است که متقاضی می تواند بسته به شرایطی که دارد روش مهاجرتی خود را انتخاب کند.

 • مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری برای هنرمندان صنایع دستی

با توجه به این واقعیت که اکسپرس انتری کانادا به هنرمندان صنایع دستی فرصت های زیادی برای انتخاب بهترین برنامه های مهاجرتی ارائه می دهد، مطمئنا اکسپرس انتری رایج ترین مسیر مهاجرت برای هنرمندان صنایع دستی است. بنابراین، برنامه هایی که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید عبارتند از: تجربه کانادایی، ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا و ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا .

 • مهاجرت به کانادا از طریق نامینیت شدن استانی برای هنرمندان صنایع دستی

قطعا می توانید از طریق یک برنامه نامزد استانی به کانادا مهاجرت کنید. با برنامه های نامزدی استانی، می توانید استانی در کانادا را انتخاب کنید که نیاز به مهارت های هنری شما داشته باشد. پس از آن، شما برای یک نامزدی درخواست می دهید و اگر پذیرفته شوید ۶۰۰ امتیاز دریافت می کنید.

 • مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد شغلی برای طریق صنایع دستی

با پیشنهاد شغلی می توانید به عنوان هنرمند صنایع دستی به کانادا مهاجرت کنید. با این حال، امتیاز CRS شما با ارائه مدرک کاریابی ارتقاء پیدا می کند.

واجد شرایط بودن برای مهاجرت به کانادا از طریق صنایع دستی

 • مهاجرت به کانادا به عنوان صنعتگر و هنرمند صنایع دستی، شروع کار

برای مهاجرت به کانادا از طریق صنایع دستی، در ابتدا باید یک پروفایل در سیستم اکسپرس انتری ایجاد کنید با این حال انجام این کار به معنای مهاجرت به کانادا نیست بلکه شروع راه شما برای سفر است. پروفایل اکسپرس انتری را با رعایت معیارهای لازم که توسط اداره مهاجرت کانادا تعیین شده است ایجاد کنید و سپس بر اساس اطلاعاتی که وارد کرده اید، به شما امتیازاتی داده می شود.

 • آماده شدن برای انجام اقدامات لازم در سیستم اکسپرس انتری

صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی که می خواهند برای زندگی و کار به طور دائم به کانادا مهاجرت کنند، ابتدا باید در استخر اکسپرس انتری ثبت نام کنند و منتظر دعوت نامه برای درخواست (ITA) از اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC)  باشند.

هنگامی که یک فرد ITA داشته باشد، می تواند برای اقامت دائم (PR) درخواست دهد.

مقیم دائم کانادا می تواند:

 • زندگی و کار در کانادا
 • وارد شدن و خارج شدن از کانادا بدون محدودیت
 • تحصیل در کانادا
 • دسترسی به مراقبت های بهداشتی کانادا
 • دسترسی به مزایای اجتماعی
 • پس از چهار سال برای تابعیت و تابعیت دوگانه اقدام کنید

CIC  نام کاندیداهای برتر را از استخر اکسپرس انتری بیرون می‌کشد و بر اساس تعداد امتیاز سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) که کسب کرده‌اند، دعوت‌نامه درخواست صادر می‌کند.

امتیاز کامل رتبه بندی جامع 1200 است. اخذ پیشنهاد استخدام در کانادا یا گواهی نامزدی استانی 600 امتیاز به شما اضافه می کند.

تا به امروز تمام قرعه کشی ها برای مهاجرت به کانادا به عنوان یک صنعتگر و هنرمندان صنایع بالاتر از 449 امتیاز CRS بوده است.

اگر در CRS اکسپرس انتری خود امتیاز 449 یا بیشتر کسب کنید، شانس بسیار خوبی خواهید داشت که بتوانید به عنوان یک صنعتگر و هنرمند صنایع دستی بدون پیشنهاد شغلی یا نامزدی استانی به کانادا مهاجرت کنید.

 • انجام اقدامات نهایی برای مهاجرت به کانادا

در صورتی که بتوانید واجد شرایط مهاجرت به کانادا شوید، باید اقدامات بعدی مهاجرت مانند اخذ ویزای کاری کانادا را انجام دهید و برای مهاجرت آماده شوید.

مشاوران ما در موسسه مهاجرتی تراست در کلیه مراحل همراه شما خواهند بود تا با خیال آسوده مهاجرت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

همچنین بخوانید : رشته هنر در کانادا ، بهترین کشور برای مهاجرت هنرمندان

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق صنایع دستی

در وهله اول گواهی نامه تحصیلی شما باید از طریق ارزیابی اعتبار آموزشی تائید شود. شما نمی توانید بدون تائیدیه رسمی سابقه تحصیلی در پروفایل اکسپرس انتری امتیاز تحصیلی دریافت کنید.

داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی نیز اهمیت زیادی در مهاجرت شما دارد و اگر مسلط به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی باشید، شانس شما افزایش پیدا می کند.

سایر مدارک عبارت اند از:

 • حداقل  ۲ سال سابقه کاری در طی ۵ سال گذشته
 • نداشتن سوء پیشینه
 • کسب امتیاز لازم در جدول امتیازبندی
 • داشتن تمکن مالی لازم برای حداقل ۱ سال اول زندگی
 • برخورداری از سلامت جسمی و روحی
 • فعالیت و سابقه خوب در زمینه صنایع دستی
 • اثبات سابقه کار مرتبط
 • کپی مدارک سفر/ گذرنامه. این مدارک باید نام، تاریخ تولد، عکس، تاریخ انقضا، یا تغییرات در نام را نشان دهند.
 • گواهی ازدواج یا طلاق (در صورت ازدواج بیش از یک بار، برای هر کدام مدارک ارائه کنید).
 • رسید هزینه ویزای کانادا
 • مدارکی که اثبات می کند شما در فضای مجازی مشغول به فعالیت و فروش محصولات خود بوده اید (در صورتی که چنین کاری کرده اید)

مهاجرت خود اشتغالی به کانادا از طریق صنایع دستی

پیش از این گفتیم که بسیاری از هنرمندانی که در صنایع دستی مختلف مشغول به کار هستند، به صورت خود اشتغالی کار می کنند. فرد خود اشتغال کسی است که می تواند بیزنس خودش را راه اندازی کند و علاوه بر آن، توانایی راه اندازی بیزنس خود را داشته باشد.

کانادا به خوبی از هنرمندان در بخش های مختلف هنری از صنایع دستی گرفته تا مشاغل فرهنگی را حمایت می کند. شرایط کلی ویزای هنرمندان کانادا، مانند سایر مشاغل آزاد است.

تمکن مالی اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا

اداره مهاجرت به کانادا، مبلغ مشخصی را برای تمکن مالی در خصوص اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا تعیین نکرده است اما شما باید بتوانید افسر پرونده مهاجرتی را قانع کنید که از عهده هزینه زندگی در کانادا بر می آیید. حداقل ۱۰ تا ۱۲ هزار دلار برای یک نفر در ویزای خود اشتغالی لازم است.

هزینه های پرداختی لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق صنایع دستی

 • هزینه های الزامی ماه اول ورود به کانادا
 • هزینه های مربوط به صدور ویزا
 • هزینه های اداری متقاضی در خصوص تهیه مدارک، ترجمه مدارک و …

مزایای مهاجرت از طریق ویزای خود اشتغالی کانادا

 • عدد مشخصی برای تمکن مالی نیاز اعلام نشده است

  برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای خود اشتغالی، مقدار پول مشخصی از سوی اداره مهاجرت به کانادا اعلام نشده است با این حال شما باید اثبات کنید که توانایی راه اندازی کسب و کار خودتان در کانادا را دارید و از عهده هزینه های زندگی در کانادا و همراهانتان (در صورت وجود) بر می آیید.

 • شما به مدارک حرفه ای زیادی نیاز ندارید

  بر خلاف برخی از برنامه های مهاجرت به کانادا مانند برنامه کارگران ماهر فدرال که در آن به مدارک و گواهینامه های حرفه ای نیاز دارید، برنامه افراد خوداشتغال کانادا به این مورد نیاز ندارد.

  به عنوان یک فرد خوداشتغال، مهمترین چیزی که شما نیاز دارید این است که مهارت بالایی داشته باشید و حداقل دو سال تجربه در زمینه انتخابی خود داشته باشید.

 • گزینه های شغلی زیادی در دسترس خواهد بود

  بسته به مهارت و تجربه کاری که در بخش های مختلف صنایع دستی دارید، با کمی تحقیق در مورد شهری که می خواهید در آن سکونت کنید و نیاز بازار آن شهر، می توانید شغل مربوط به حرفه خود را پیدا کنید و مشغول به کار شوید.

 • در کشوری زندگی می کنید که حمایت زیادی خواهید شد

  از دیگر مزایای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای خود اشتغالی این است که کانادا امکانات پیشرفته و زیادی در خصوص مشاغل هنری دارد  و به شدت از هنرمندان حمایت می کند. از طرفی روند مهاجرتی نیز کار پیچیده ای نیست و شرایط ایده آلی برای متقاضیان دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

مشاغل واجد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق صنایع دستی

فهرست مشاغل واجد شرایط شامل چندین عنوان شغلی مرتبط است. اگر 2 سال تجربه خوداشتغالی در یکی از مشاغل زیر دارید، می توانید واجد شرایط اقامت دائم کانادا باشید:

 • هنرمندان هنر بومی
 • استاد صنایع دستی بومی
 • هنرمند ساخت گل های مصنوعی دستی
 • هنرمند ساخت گل های مصنوعی با دستگاه
 • طراح هنری دسته گل
 • گل آرایی هنری
 • طراح گل هنری
 • معلم هنر و صنایع دستی
 • کیف ساز- در دسته هنر و صنایع دستی
 • سازنده ساز بالالایکا
 • سبد باف
 • هنرمند طراحی روی پارچه
 • صفاحی کتاب
 • شمع سازی
 • ساخت مبلمان
 • سازنده قایق
 • تعمیر کننده قایق
 • منبت کار
 • جعبه ساز
 • سرامیک ساز
 • سفال سرامیکی
 • آموزش سفال سرامیکی
 • قلم زنی مس – در دسته صنعتگری
 • استاد صنایع دستی
 • صنایع دستی بافتنی
 • قلاب بافی
 • حکاکی تزئینی
 • عروسک سازی
 • درام ساز –  در دسته صنعتگری
 • گلدوزی دستی
 • مینا کاری – در دسته هنر و صنایع دستی
 • حکاکی فلز
 • صنعتگر پارچه
 • طراح گل آرایی
 • طراحی روی شیشه
 • نقاشی روی شیشه
 • طلاساز
 • سازنده گیتار
 • مهره کار دستی
 • صحافی دستی
 • ساخت وسایل چوبی
 • جعبه سازی دستی
 • شیشه گری
 • قلاب بافی دستی
 • عروسک سازی دستی
 • گلدوزی دستی
 • چرم دوزی
 • فلزکاری دستی
 • سوزن دوزی
 • درست کردن لحاف دستی
 • نجاری

سخن پایانی

کانادا از دیر باز، به شدت به هنر علاقه مند بوده است و همچنان سعی می کند در حالی که هنرهای مدرن را در زندگی استفاده کند و به کار گیرد، از هنر دیرینه خود غافل نشود. کانادا هر سال در کلیه استان های خود مشاغل متعددی را در رابطه با هنر ایجاد می کند و از طرفی از هنرمندان بین المللی در این امر دعوت می کند تا این مشاغل را اخذ کنند.

ما در بالا به برخی از مهمترین نکاتی که در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی بود اشاره کردیم. امیدواریم مطالب بالا برای شما عزیزان موثر واقع شده باشد.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

چه کسانی می توانند ویزای خود اشتغالی کانادا را دریافت کنند؟

افرادی که سابقه فعالیت در حوزه های هنری و فرهنگی را داشته باشند.

آیا هنرمندان می توانند بدون داشتن مدرک زبان به کانادا مهاجرت کنند؟

خیر. هنرمندان هم مانند سایر متقاضیان برای مهاجرت به کانادا نیاز به مدرک زبان دارند.

فاکتورهای مورد ارزیابی برای دریافت ویزای خود اشتغال کانادا چیست؟

تحصیلات، سن، سوابق کاری، تجریه، مهارت های زبانی، توانایی در راه اندازی کسب و کار در کانادا

افرادی که مهاجرت به کانادا از طریق ویزای خود اشتغالی را انتخاب می کنند، آیا می توانند از همان ابتدا اقامت دائم کانادا را دریافت کنند؟

بله

مدت زمان بررسی پرونده های مربوط به خود اشتغالی چقدر است؟

۱۸ تا ۲۴ ماه

امتیاز کلی هنرمندان ویزای خود اشتغالی کانادا چند است؟

تجربه کاری مرتبط: ۳۵ امتیاز
سطح تحصیلات: ۲۵ امتیاز
مهارت در زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی: ۲۴ امتیاز
انطباق پذیری با شرایط فرهنگی و اجتماعی کانادا: ۶ امتیاز
سن متقاضی: ۱۰ امتیاز

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • yegane

  سلام
  من در رشته چرم فعالیت دارم و۴۵ سال سن دارم ولی برای خودم کار کردم وهیچ مدرکی دال براین ندارم فقط بیمه بصورت مشاغل ازاد پرداخت گردم می تونم به اون استناد کنم جهت سابقه کار
  میشه توی اسن مدت که اقدام به مهاجرت میکنم که پروسش حدود ۱.۵ هست جایی کار کنم وازاون بعنوان سابقه استفاده کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. مهمترین مسئله روش مهاجرت می باشد. برای اثبات سابقه کار، داشتن یک نامه از کارفرما یا اگر بصورت خوداشتغال می باشید داشتن مدارکی که نشان دهد مشغول به فعالیت در این رشته بودید می تواند کافی باشد. برای نتیجه گیری بهتر، نیاز است پرونده شما مورد بررسی دقیق تر قرار بگیرد که می توانید یک وقت مشاوره با مشاورین موسسه رزرو کنید.

 • هادی

  سلام عرض ادب.بنده ۳۹ساله دارای سابقه ۱۵ساله در رشته سفالگری مدرن و سنتی هستم و مدرک فنی در زمینه کاشی سازی .کاشیکاری.رسم سنتی و مقام اول کشوری در رشته هنری دارم با سطح تحصیلات کاردانی و همسر بنده در زمینه آموزش بافت فرش با مدرک دیپلم طراحی نقشه فرش و کاردانی گرافیک هستن.زبان انگلیسی ضعیف😁در صورت اقدام موفقیت حاصل خواهد شد؟

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام و عرض ادب. مهمترین مسئله روش مدنظرتان می باشد؛ اگر از روش کاری قصد اقدام داشته باشید نیاز است حداقل نمره زبان آیلس جنرال 5 را کسب کنید. اگر از روش تحصیلی(ریسک بالایی به نسبت کاری دارد) قصد اقدام داشته باشید حداقل نمره زبان آیلس آکادمیک 6.5 را نیاز دارد.

 • بهنام

  سلام برای مهاجرت از طریق میناکاری روی سفال یا بارایستا ممکنه؟ و چه مدرک زبانی لازمه؟

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. وابسته به نوع مهاجرت نمره زبان متفاوت می باشد؛ اما حداقل نمره زبان آیلس جنرال 5 می باشد.

 • Mina

  سلام روزتون بخیر
  اگر در رشته ی صنابع دستی سابقه ی کار داشته باشیم اما نه به صورت دولتی و با بیمه،بلکه در کارگاه خصوصی ،برای سابقه ی کار حساب میشود یا خیر؟ ممنون میشم اگر راهنماییم کنید💕

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. برای سابقه کار لزومی به داشتن بیمه نمی باشد. با داشتن نامه ای از کارفرمایتان و داشتن مدارک تکمیلی مثل فیش حقوقی میتوانید سابقه کار خود را اثبات نمایید