اپلای رشته هنر

اپلای هنر

در مورد رشته هنر

هنر یک رشته بسیار گسترده و دارای زیرمجموعه های متنوع و متعددی می باشد. از رشته های هنری می توان به رشته هایی مانند عکسبرداری، طراحی لباس، مجسمه سازی، گرافیک، نقاشی، طراحی، موسیقی، هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی و … اشاره کرد.

رشته گرافیک از رشته های پرتقاضای این حوزه می باشد. گرافیک وسیله ای است برای انتقال بصری یک پیام به یک مخاطب خاص، خواه برای فروش یک محصول، تبلیغ یک تصویر یا اطلاع رسانی به مردم. این رشته به سرعت در حال تغییر است به خصوص با حضور اینترنت و پیشرفت روز به روز رسانه های دیجیتال، فرصت های شغلی بسیار زیاد و جدیدی را در طراحی گرافیک به وجود آمده است.

از دیگر رشته های پر درآمد هنر در حال حاضر، صنعت فیلم و سینما است. این رشته در اکثر کشورهای دنیا  رشد چشمگیری داشته است و حتی بخشی از تولیدات ناخالص داخلی کشورها را تامین کرده است.

از دیگر رشته های پر تقاضای هنر موسیقی می باشد و افراد این رشته می توانند در آینده در مشاغل آهنگسازی، خوانندگی، تنظیم کننده موسیقی، رهبران ارکستر و… مشغول به کار شوند.

مد و فشن یکی دیگر از رشته های هنری است که علاقه مندان زیادی دارد و معمولا با طراحی همراه است و فرصت های شغلی دیگری مانند بازاریابی از طریق مدلینگ، تولید و… را نیز ایجاد می نماید.

در تراست بیشتر بخوانید : رشته گرافیک در کانادا ، اپلای گرافیک

لینک های مفید!

مراحل اپلای رشته هنر

انگیزه مهاجرت

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا مهاجرت ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در خارج از کشور برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را محکم بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­ها برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته ­اید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کشور موردنظرتان شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کشور مقصد شوید.

اگر مقصدتان کانادا است، تراست چک لیست جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

اپلای رشته هنر به خارج از کشور

تحصیل در رشته هنرهای زیبا می تواند بر دسته ای از هنرها مانند هنرهای تجسمی، هنرهای تزئینی یا هنرهای گرافیک تمرکز داشته باشد. مدرک شما می تواند در یک زمینه موضوعی خاص مانند عکاسی، نقاشی، مجسمه سازی یا فیلم سازی باشد یا ممکن است شامل تعدادی تمرین باشد.

تکمیل مدرک هنرهای زیبا در خارج از کشور می تواند به شما الهام هنری از محیط و فرهنگی جدید برای درک بیشتر هنر بدهد. با شناخت بخش های مختلف جهان، تکنیک ها، هنرمندان و روندهای جدیدی را تجربه خواهید کرد که ممکن است در کشور خودتان رایج نباشد.

همچنین ممکن است که تحصیل در خارج از کشور در این رشته گزینه های وسیع تری از دانشگاه ها را با امکانات و تجهیزات پیشرفته تر برای تولید هنر در اختیار شما قرار دهد.

تحصیل در رشته هنرهای زیبا را می توان در سراسر جهان دنبال کرد. در برخی از کشورها می توانید برای مدرک هنرهای زیبا در سطوح لیسانس (BFA)، فوق لیسانس (MFA) و دکترا تحصیل کنید. در کشورهای دیگر، شما می توانید هنرهای زیبا را به عنوان یکی از رشته های مقطع کارشناسی خود با اختصاص مقدار مشخصی از واحدها به آن مطالعه کنید.

ممکن است برای درخواست در برخی از برنامه های رشته هنر به مدرک پایه در هنر نیاز داشته باشید. به عنوان بخشی از هر سطح از مدرک هنرهای زیبا، بخش بزرگی از نحوه ارزیابی شما، شامل مجموعه ای از کار یا چندین پروژه است که در آن هنر خلاقانه خود را به نمایش می گذارید.

همچنین ممکن است در کنار هر کار عملی، نیاز به مقاله هایی برای توضیح فرآیند خلاقیت خود و همچنین مقالات جداگانه ای در مورد موضوعات، سبک ها یا هنرمندان خاص داشته باشید. مدارک رشته های هنر فقط به کار انفرادی نیاز ندارند، و شما اغلب می توانید در کار گروهی شرکت کنید، یا در پروژه ها همکاری کنید.

تحصیل هنرهای زیبا در اروپا و بریتانیا برای دانشجویان بین المللی رایج است که به دلیل شهرت آنها برای برتری آموزشی و همچنین امکانات پیشرفته هنری است. با این حال، در سراسر جهان برنامه های بسیاری را برای تحصیل در رشته های هنری خواهید یافت.

درباره ی رشته هنر در کانادا و بهترین کشور برای مهاجرت هنرمندان در تراست بخوانید .

ادامه تحصیل رشته هنر در خارج از کشور

لیست کشورها برای ادامه تحصیل در رشته هنر

تحصیل و ادامه تحصیل در رشته هنر در خارج از کشور، همواره یکی از بزرگ ‌ترین دغدغه ‌های علاقه ‌مندان به این رشته است. توجه داشته باشید که هر کشور شرایط خاصی برای تحصیل در این رشته در نظر گرفته است.

لیست برخی از کشورها برای اپلای در رشته هنر

 • فرانسه

دانشجویان علاقه مند به تحصیل هنر در خارج از کشور، اغلب فرانسه را به عنوان کشور مقصد خود انتخاب می کنند. بر کسی پوشیده نیست که این کشور یک مرکز فرهنگی برای هنرمندان، فیلسوفان و سایر متفکران در سراسر جهان است.

از قرون وسطی، فرانسه با آغوش باز پذیرای دانشجویان بین المللی بوده است. در سال 1998، دولت فرانسه حتی یک استراتژی حمایتی جامع برای دانشجویان بین المللی که در موسسات آموزشی فرانسه ثبت نام کرده بودند، معرفی کرد. این سیاست از آن زمان تاکنون برقرار بوده است. این استراتژی روند اخذ ویزای دانشجویی را ساده می کند و دولت فرانسه نیز کمک های مالی را در قالب بورسیه ارائه می کند.

وقتی نوبت به جستجوی هنرهای خلاقانه می رسد، «شهر نورها»، پاریس، بی نظیر است. فرانسه همچنین دارای سه موزه بزرگ لوور، موزه اورسای و کاخ ورسای است.

 • ایتالیا

ایتالیا یکی از بهترین کشورها برای شروع هنر است. تکنیک ها و سبک های هنری جدید در دوران رنسانس ایتالیا ظهور کردند، زمانی که هنر شکوفا شد و قرون وسطی جای خود را به مدرنیته داد. اگر می‌خواهید درباره تاریخ غنی هنری ایتالیا و روش ‌های هنری مختلف بدانید، دنبال کردن هنر در ایتالیا یک انتخاب عالی است، زیرا درک تاریخ یک اثر هنری مهم است.

ایتالیا برخی از شناخته شده ترین آثار هنری را در تاریخ تمدن جهان تولید کرده است. چند نمونه از آن ها عبارتند از کلیسای سیستین، کولوسئوم در رم، و موزه کاپیتولین ایتالیا. هنرمندان و دانشمندان مشهوری مانند لئوناردو داوینچی، میکل آنژ و رافائل در این کشور متولد شدند.

 • چین

به عنوان یک مقصد تحصیلی در آسیا، چین به طور فزاینده ای در بین دانشجویان از سراسر جهان محبوب شده است. در طول سال‌ ها، نقاشان چینی طیف وسیعی از هنرهای زیبا و تزئینی را خلق کرده ‌اند. نقاشی، خوشنویسی، معماری، سفالگری، مجسمه سازی، برنز، و کنده کاری تعدادی از رشته های متعددی هستند که در رشته های هنر در این کشور گنجانده شده اند.

همچنین دانشگاه های زیادی برای انتخاب وجود دارد و هزینه های حضور در اکثر آنها معقول است. دولت چین با ارائه بورسیه های تحصیلی بیشتر به دانشجویان بین المللی نیز امکان تحصیل داده است.

 • هلند

سیستم آموزشی هلند یکی از بهترین ها در جهان است. دانشجویان مجاز به کار هستند. پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان می توانند برای ویزای کار یک ساله اقدام کنند که راه را برای اشتغال طولانی مدت باز می کند. معماری آوانگارد و مد روز از شناخته شده ترین دارایی های این کشور هستند.

دانشجویانی که در هلند تحصیل می کنند به دلیل سیستم حمل و نقل عمومی قوی در این کشور می توانند به راحتی به سایر مکان های اصلی اروپایی سفر کنند. زندگی پر جنب و جوش و بسیاری از ویژگی های دیگر، هلند را به یک انتخاب عالی برای دانشجویان تبدیل کرده است.

 • یونان

هنر کلاسیک غربی ممکن است ریشه‌ های خود را به مجسمه‌ سازی و سفالگری یونان باستان بازگرداند. یونان واقع در پیوند اروپا و آسیا، تجربه آموزشی منحصر به فردی را ارائه می دهد.

 • ژاپن

علاوه بر بورسیه های تحصیلی، حمایت های مالی برای هزینه های زندگی، برنامه های آموزشی انگلیسی، تلاش دولت برای جهانی شدن، و فرصت همکاری با هنر و میراث فرهنگی ژاپن، دولت ژاپن معلمان را از سراسر جهان برای جذب دانشجویان بین المللی استخدام می کند.

دانشگاه ‌ها با راه ‌اندازی برنامه ‌های جدید برای تشویق و تعمیق همکاری ‌ها و مشارکت ‌ها با بهترین دانشگاه‌ های جهان، اصلاح پرسنل و سیستم‌ های آموزشی برای کمک به دانشجویان در توسعه شایستگی جهانی، خود را برای جهانی شدن ارتقا می دهند. طیف گسترده ای از رشته های هنری نیز از خوشنویسی گرفته تا مانگا و انیمیشن، در دسترس دانشجویان است.

 • آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی به دلیل جمعیت متنوع، یازده زبان رسمی ملی و مناظر طبیعی بی ‌پایان مملو از گونه‌ های عجیب و غریب، یکی از کشورهای برتر برای مطالعه هنر است.

مدارس هنر آفریقای جنوبی آموزش با کیفیت را با هزینه های معقول ارائه می دهند. هزینه های زندگی فوق العاده ارزان است. علاوه بر این، انگلیسی زبان اصلی آموزش در مؤسسات آموزشی این کشور است.

نام کشوربهترین دانشگاه های هنر
فرانسهدانشگاه سوربن / دانشگاه پاریس / École Normale Supérieure  EHESS / دانشگاه Aix Marseille
ایتالیاSapienza Università di Roma / دانشگاه بولونیا / دانشگاه پادوآ / دانشگاه تورین / Università Roma Tre
چینآکادمی مرکزی هنرهای زیبا / دانشگاه Tsinghua /  دانشگاه Tongji
هلندآکادمی طراحی آیندهوون / دانشگاه اوترخت / دانشگاه آمستردام
یوناندانشگاه ملی و کاپودیستری آتن / دانشگاه ارسطو تسالونیکی / دانشگاه پاتراس
ژاپندانشگاه هنر توکیو / دانشگاه هنر موشینو / دانشگاه هنر تاما
آفریقای جنوبیدانشگاه Witwatersrand / دانشگاه کیپ تاون / دانشگاه Stellenbosch / دانشگاه پرتوریا

گرایش های رشته هنر در خارج از کشور

همانطور که گفته شد، رشته هنر طیف وسیعی از گرایش ها و زیرشاخه ها را در خود جای داده است. از مهم ترین و اصلی ترین گرایش های این رشته می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نقاشی
 • مجسمه سازی
 • انیمیشن
 • عکاسی
 • چاپ
 • رقص
 • سینما و تلویزیون
 • تئاتر موزیکال
 • تئاتر
 • مجسمه سازی
 • طراحی هنری
 • طراحی و نقاشی
 • هنرهای استودیویی
 • معماری
 • رسانه دیجیتال

هر حوزه از هنرهای زیبا خاص است، اما در برخی از دوره‌ ها همپوشانی وجود دارد که باید انتظار داشته باشید که فارغ از اینکه چه رشته‌ای را انتخاب می‌کنید، آن ها را بگذرانید.

در تراست بخوانید : معماری در کانادا ، اپلای معماری ، بازار کار معماری در کانادا

مهم ترین گرایش‌ های رشته هنر

انتخاب رشته هنر می تواند به این معنا باشد که با واکنش های متفاوتی رو به رو شوید. با این حال، با بصری شدن ارتباطات و بازاریابی، این نگرش به آرامی در حال تغییر است. در حالی که دستمزدی که به دست می آورید می تواند بسته به رشته شما، محل کار و سایر عوامل متفاوت باشد، چیزی که تغییر نمی کند این است که می توانید علاقه خود را دنبال کنید.

در زیر به بهترین و مهم ترین گرایش های رشته هنر می پردازیم.

گرایشتوضیحات
طراحی گرافیکبا توجه به تقاضای اتمام ناپذیر اینترنت برای تصاویر، صفحه آرایی، و گرافیک های غنی از اطلاعات، دور از تصور نیست که برنامه ‌های طراحی گرافیک در صدر فهرست مدارک تحصیلی رشته هنر قرار می‌گیرند و هنوز به طراحان برای تولید تصاویر و چیدمان صفحه مجلات چاپی، روزنامه ها، تبلیغات و بسیاری موارد دیگر نیاز است.
BLS گزارش می دهد که بسیاری از طراحان گرافیک به طور مستقل کار می کنند، اگرچه برخی ممکن است در شرکت های طراحی نیز استخدام و مشغول به کار شوند.
هنرهای دیجیتالصنعت چند رسانه ای در حال رونق است و این حوزه های بسیاری موجود است که می توانید با داشتن مدرک هنرهای دیجیتال در آن کار کنید. هنرهای دیجیتال مجموعه ای کامل از تکنیک های هنری را پوشش می دهد که شامل رایانه می شود – از عکاسی دیجیتال تا مدل سازی سه بعدی.
همچنین ممکن است این فرصت را داشته باشید که از طریق دوره های انیمیشن، تولید صدا و علوم کامپیوتر، مهارت های خود را گسترش دهید (و در نتیجه شانس خود را برای یافتن شغل افزایش دهید) با توجه به ماهیت گسترده این رشته، یک برنامه تحصیلی در این زمینه امکان دسترسی به مشاغل با درآمد بالاتر و پایین تر را هم فراهم می کند.
موسیقی عمومیهمانطور که گوش دادن به موسیقی می تواند سرگرم کننده باشد، مطالعه آن نیز قطعاً یک موضوع جذاب و مهم و البته پردرآمد است. این رشته گسترده می تواند تخصص های زیادی را ارائه دهد، از یک فرم خاص موسیقی یا یک نوع ساز گرفته تا تنظیم و تولید آن.
آن دسته از افراد علاقه مند به موسیقی که نمی‌ خواهند در زمینه اجرا یا آهنگسازی تحصیل کنند، می‌ توانند مدرک ‌هایی را در زمینه تجارت موسیقی کسب کنند. اگرچه رقابت برای مشاغل در این زمینه می تواند سخت باشد، گزارش سال 2019 توسط گلدمن ساکس تخمین می زند که صنعت موسیقی تا سال 2030 به مرز 41 میلیارد دلار در سطح جهانی خواهد رسید.
گیم و طراحی رسانه های تعاملیبازی ‌های ویدیویی اکنون به یک تجارت جدی تبدیل شده‌ اند و امروزه صدها نفر وجود دارند که روی بازی‌ های با بودجه کلان کار می‌ کنند. ساخت Grand Theft Auto V برای Rockstar Games ، 265 میلیون دلار هزینه داشت و تخمین زده می شود که آن ها حدود 6 میلیارد دلار از آن درآمد داشته باشند.
اما این فقط بازی های با بودجه بالا نیستند که درآمد بالایی دارند. Variety گزارش می دهد که بازی های موبایل در سال 2018 درآمد بیشتری نسبت به بازی های رایانه ای یا کنسول داشته اند.  
فیلمبرداری و تولید فیلم یا ویدئوبا توجه به اینکه یوتیوب و سایت‌ های مشابه هر روز میلیون ‌ها ویدیو را از سراسر جهان جذب می ‌کنند، آن هایی که در زمینه تولید و فیلم ‌برداری مهارت دارند می توانند فرصت خوبی داشته باشند.
ساخت حرفه ای فیلم های تبلیغاتی و فیلم های بلند نیز همچنان به افرادی نیاز دارد که در زمینه فنی تولید فیلم و ویدیو آموزش دیده باشند. BLS انتظار دارد چشم انداز مطلوبی برای کسانی که به دنبال کار در پشت صحنه در صنعت فیلم هستند، با افزایش تقاضا برای تهیه کنندگان، کارگردانان، اپراتورهای دوربین و تدوینگران به دلیل افزایش پلتفرم های پخش اینترنتی وجود داشته باشد.
برنامه ‌های تحصیل فیلمبرداری و تولید فیلم به شما امکان می‌دهد تا طیف وسیعی از مهارت‌ ها را به دست آورید که به شما امکان می‌ دهد ایده‌ ها، داستان ‌ها و فناوری را ترکیب کنید و آن ها را برای مخاطبان زنده کنید.
هنر و مطالعات هنراین رشته می تواند به شما کمک کند تا دانش اساسی در بسیاری از موضوعات مرتبط با هنر از جمله هنر استودیویی، تاریخ هنر، هنرهای نمایشی و نویسندگی به دست آورید. باتوجه به کلی بودن این رشته می توانید زمانی که تصمیم گرفتید از کدام جنبه از هنر بیشتر لذت می برید و می خواهید حرفه خود را در آن جهت هدایت کنید، تخصص خود را انتخاب کنید.
انیمیشن، تکنولوژی تعاملی، گرافیک ویدیویی و جلوه های ویژهدرست مانند شروع بسیاری از کارتون های دیزنی، هر تصویری که برای ایجاد یک تصویر متحرک لازم بود، با دست کشیده می شد. اکنون، صفحه طراحی و میز طراحی هنرمند با طیف گسترده ای از ابزارهای طراحی مبتنی بر فناوری تکمیل شده است و حتی طرح‌ هایی که بر روی کاغذ آغاز می شوند، می توانند به تصاویر دیجیتالی تبدیل شوند تا انیماتورها با تسلط خود بر فناوری‌ های پیچیده بتوانند هنر خود را دنبال کنند.
انیماتورها ممکن است در صنعت فیلم و تلویزیون و ایجاد جلوه های ویژه (VFX) و فراتر از آن شغل پیدا کنند. مقیاس این تقاضا در سراسر جهان بسیار زیاد است. در واقع، PRNewswire گزارش می دهد که ارزش کل صنعت انیمیشن و VFX جهانی در سال 2020 به 270 میلیارد دلار می رسد.
هنر تجاری و تبلیغاتیصنعت تبلیغات همیشه برای ایجاد تصاویری که مصرف کنندگان را جذب کند به افراد دارای استعداد در این حوزه نیاز دارد. افرادی که در این زمینه کار می کنند، “نقاط بین هنر و تجارت را با استفاده از استعدادهای هنری خود برای ایجاد تبلیغات و سایر ابزارهای فروش متصل می کنند.”

همچنین بخوانید : اپلای طراحی لباس ، طراحی لباس در کانادا ، اپلای نقاشی

بهترین گرایش رشته هنر برای اپلای در خارج از کشور

دانشجویان با توجه به گرایشی که انتخاب می‌ کنند می‌ توانند در طیف وسیعی از مشاغل مربوط به رشته هنر مشغول به کار شوند؛ شاید این سؤال برای شما پیش آید که بهترین گرایش رشته هنر چیست؟

دانشجویان همواره به دنبال بهترین گرایش رشته هنر هستند تا بتوانند به درآمد بالایی دست پیدا کنند به همین علت گرایشی که برای آن‌ ها پول‌ سازتر باشد بهترین گرایش ممکن برای آن‌ ها به شمار می ‌رود.در لیست زیر به میزان درآمد و چشم ‌اندازهای شغلی پردرآمدترین مشاغل هنر خواهیم پرداخت.

برای اطلاعات بیشتر و مشاهده برخی برنامه های آنلاین برای تحصیل در این زمینه ها می توانید به این لینک مراجعه کنید.

گرایشمیزان
درآمد
رشد شغلی
پیش بینی
شده
فرصت شغلی
پیش بینی
شده
طراحی گرافیک70204 $8.28 %608000
هنرهای دیجیتال64170 $5.5 %742900
موسیقی60320 $7.05 %1279300
گیم و طراحی رسانه های تعاملی69090 $9.9 %340000
فیلمبرداری و تولید فیلم یا ویدئو64715 $11.68 %354500
هنر و مطالعات هنر49580 $5.20 %1411300
انیمیشن، تکنولوژی تعاملی، گرافیک ویدیویی و جلوه های ویژه72520 $10.4 %81300
هنر تجاری و تبلیغاتی60783 $5.53 %334100

برای اطلاعات بیشتر و مشاهده برخی برنامه های آنلاین برای تحصیل در این زمینه ها می توانید به این لینک مراجعه کنید.

همچنین درباره ی بازار کار شغل عکاسی در کانادا و عکاسی در کانادا در تراست بخوانید .

بورسیه رشته هنر در خارج از کشور

تامین بورسیه‌ های تحصیلی یا کمک ‌هزینه ‌های دانشجویی از راه ‌های مختلفی صورت می گیرد. این کمک هزینه ها می‌تواند از طرف دولت، صندوق رفاه دانشگاه، سرمایه‌ گذاران، مددکاران یا مؤسسات مالی در اختیار دانشجویان واجد الشرایط قرار گیرند. برای هر بورسیه شرایط و ضوابطی لازم است که تنها در صورتی که دانشجو بتواند آن ها را برآورده کند، بورسیه تحصیلی به او تعلق خواهد گرفت.

شرایط تعلق گرفتن این بورسیه ‌ها به افراد به شرح زیر است:

 • بورسیه‌ های ورودی : به دانشجویان جدید الورود تعلق می ‌گیرد و معمولاً بر اساس شایستگی و معدل ترم در مقطع پیشین به آن ‌ها اعطا می ‌شود.
 • بورسیه ‌های تحقیقاتی یا RA : به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که در کنار تحصیلات خود به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات مختلف علمی می ‌پردازند و در کنار اساتید خود در مسیر پیشرفت علم و دانش گام برمی‌ دارند.
 • بورسیه ‌های دستیار مدرس یا TA : به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که در کنار تحصیلات خود به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می ‌پردازند. مبلغ خوب و قابل‌ توجهی نصیب این دانشجویان می‌ شود و آن ها می ‌توانند برای هزینه ‌های تحصیل و زندگی خود روی آن حساب کنند.
 • بورسیه ‌های کارآموزی : به دانشجویانی تعلق می ‌گیرد که مشتاق انجام کارهای پاره‌ وقت در کنار تحصیل خود هستند. این دانشجویان گاهی در پردیس ‌های دانشگاهی و گاهی در خارج از دانشگاه مشغول به فعالیت ‌اند. این کارها به صورتی برنامه ‌ریزی می‌ شوند که به درس دانشجو لطمه ‌ای وارد نشود. لازم به ذکر است که دانشجو در روزهای تعطیل می ‌تواند به‌ صورت تمام‌ وقت کار کرده و حقوق کار تمام ‌وقت را کسب کند.
 • بورسیه‌ های تشویقی : گاهی به دانشجویان استعداد درخشان و مستعدی تعلق می‌گیرد که در هر ترم تحصیلی، نتایج خوبی را به دست آورند و معدل بالایی کسب کنند.

در صورتی ‌که تمایل دارید مانند سایر دانشجویان از بورسیه‌ تحصیلی خارج از کشور یا بورسیه تحصیلی کانادا ، فاند تحصیلی یا حتی وام‌ دانشجویی در کانادا در رشته هنر مطلع شوید، می ‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و از بورسیه ‌های مربوط به این رشته‌ آگاه شوید. همچنین سایت ‌هایی مانند scholarships ، scholarship portal ، career one stop  طراحی شده اند که شما می‌ توانید با ذکر نام دانشگاه و همچنین رشته‌ ی تحصیلی مورد نظر از بورسیه ‌های رشته‌ ی مربوطه آگاه شوید.

همچنین برای آگاهی از برخی بورسیه های تحصیلی مختص رشته هنر در سراسر جهان می توانید به این لینک مراجعه کنید.

همچنین بخوانید : فاند تحصیلی در کانادا ، تحصیل در کانادا ، هزینه تحصیل در کانادا

دانشگاه های برتر رشته هنر در خارج از کشور

لیست دانشگاه های برتر

دانشگاه‌ های زیادی در خارج از کشور آموزش رشته هنر را به‌ صورت تخصصی و در گرایش‌ های مختلف آن ارائه می ‌دهند. در زیر، با چند مورد از بهترین دانشگاه های هنر جهان آشنا خواهیم شد.

لیست بهترین دانشگاه‌ های ارائه دهنده رشته هنر

 طبق آمار QS، لیست بهترین دانشگاه ها و موسسات آموزشی رشته هنر در سال 2022 به شرح زیر است.

رنکنام دانشگاهنوع موسسه
1کالج هنر  Royal (انگلستان- لندن)دولتی
2دانشگاه هنر لندن (انگلستان- لندن)دولتی
3دانشکده طراحی پارسونز (آمریکا- نیویورک)خصوصی
4مدرسه طراحی رود آیلند (RISD) (آمریکا- پراویندس)خصوصی
5دانشگاه فنی ماساچوست (MIT) (آمریکا- ماساچوست)خصوصی
6دانشگاه پلی تکنیک میلاندولتی
7دانشگاه آلتو (فنلاند- هلسینکی)دولتی
8دانشکده موسسه هنر شیکاگو (آمریکا- شیکاگو)خصوصی
9دانشکده هنر گلاسکو (آمریکا- گلاسکو)دولتی
10دانشگاه پرات (آمریکا- پاسادنا)خصوصی

لیست کامل تری از بهترین دانشگاه های سراسر دنیا برای اپلای هنر را می توانید در این سایت مشاهده کنید.

همچنین از بهترین دانشگاه‌ های هنر کانادا می توان اشاره کرد به :

اخذ ویزا برای اپلای رشته هنر در خارج از کشور

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند باید حتماً ویزای تحصیلی داشته باشند. هر کشور، قوانین خاص خودش را برای اعطای ویزای تحصیلی برای دانشجویان دارد. مدت اعتبار ویزا بسته به کوتاه‌ مدت و بلند مدت بودن آن ‌ها با یکدیگر متفاوت است.

به ‌عنوان‌ مثال اعتبار ویزا های کوتاه‌ مدت ممکن است از ۳ ماه تا ۳ سال متغیر باشد. دانستن این اطلاعات برای اخذ ویزا حیاتی است بنابراین یک تیم مشاوره با تجربه در این زمینه می ‌تواند به شما کمک کند.

توجه داشته باشید کشوری که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید باید کاملاً با روحیات شما سازگار باشد و آشنایی نسبی با فرهنگ مردمان آن کشور داشته باشید؛ بنابراین قبل از هر اقدامی برای اخذ ویزا حتماً در مورد کشور مقصد تحقیق کنید.

نکته دیگر در مورد اخذ ویزا این است که دانش بالای زبان انگلیسی یا زبان رسمی کشور مقصد به‌ شدت الزامی است و بدون داشتن مدرک زبان معتبر قادر به اخذ ویزا نخواهید بود.

درباره ویزای تحصیلی کانادا و فرهنگ مردم کانادا در تراست بخوانید .

مدارک و مراحل اخذ ویزای تحصیلی در رشته هنر

 • انتخاب یک تیم مشاوره ‌معتبر برای آشنایی با مهاجرت
 • درخواست مصاحبه در سفارت و گرفتن نوبت به ‌صورت آنلاین
 • پر کردن فرم درخواست ویزا
 • تعیین رشته‌ مورد نظر (در اینجا رشته‌ هنر)
 • همراه داشتن نامه‌ پذیرش دانشگاه
 • همراه داشتن گذرنامه
 • اثبات تمکن مالی
 • همراه داشتن مدارک شناسایی ازجمله شناسنامه و کارت ملی (ترجمه‌ شناسنامه الزامی است)
 • داشتن حداقل ۲ قطعه عکس و حداکثر ۵ قطعه عکس مناسب برای گذرنامه
 • ارائه‌ آخرین مدرک تحصیلی
 • همراه داشتن مدرک دیپلم به همراه ترجمه
 • همراه داشتن مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان کشور موردنظر با حداقل نمره ‌ی مورد نیاز
 • پرداخت هزینه‌ ی صدور ویزا
 • همراه داشتن نامه‌ سوء پیشینه
 • ارائه‌ مقالات چاپ ‌شده‌

دقت داشته باشید که مراحل ذکرشده در قسمت بالا به ‌صورت کلی در نظر گرفته‌ شده ‌اند و در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و دقیق ‌تر می‌ توانید با ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید و یا به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه فرمایید.

همچنین بخوانید : تمکن مالی ویزای کانادا ، ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته هنر در خارج از کشور

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته هنر بستگی به دانشگاهی دارد که قصد تحصیل در آن را دارید. موسسه مهاجرتی تراست بعد از بررسی‌ های لازم لیست زیر را به ‌عنوان مدارکی که بین این دانشگاه ‌ها در رشته هنر مشترک هستند را جمع ‌آوری کرده است.

 • رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • فرم پذیرش آنلاین از دانشگاه مورد نظرتان را در سایت دانشگاه پر کنید.
 • برای دریافت اخبار مربوط به پذیرش یا عدم پذیرش حتماً یک ایمیل معتبر وارد کنید.
 • بسته به دانشگاهتان ۲ تا ۳ توصیه‌ نامه نیاز دارید.
 • در صورتی ‌که رزومه کاری دارید حتماً مدارک آن را ارسال کنید.
 • داشتن انگیزه نامه نیز از اصلی ‌ترین مدارک ارسالی شما است.
 • مدارک اثبات تمکن مالی را بفرستید.
 • مدرک زبان معتبر کشور مورد نظر با حداقل نمره مورد نیاز را ارسال کنید.
 • لیست مقالاتی که چاپ کرده ‌اید را ارسال کنید.
 • آخرین مدرک تحصیلی‌ تان به همراه ریز نمرات و ترجمه آن نیز از الزامات اپلای است.

نمونه کارها در برنامه های کاربردی برای کارشناسی ارشد در رشته های هنر، طراحی و معماری مورد نیاز است. دانشگاه ها انتظار دارند که این نمونه کارها نشان دهنده تجربه شما و استعداد شما در رشته تحصیلی تان باشد.

در صورت نیاز برای اطلاع از مدارک مورد نیاز و اطلاعات جزئی به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

بازار کار رشته هنر در خارج از کشور

اگر مهارت و استعداد دارید، مدرک هنر و طراحی می تواند به یک حرفه هیجان انگیز منجر شود. هنرمندان معمولاً درآمد خود را با مشاغل در یک حوزه مرتبط تکمیل می کنند. فارغ التحصیلان طراحی احتمالاً در زمینه خاص خود کار می کنند.

با این حال، سازگاری و مهارت های شما برای طیف گسترده ای از مسیرهای شغلی مناسب است. شما می توانید با این مشاغل و بسیاری مشاغل دیگر همکاری داشته باشید:

 • مدیر هنری تبلیغات
 • تراپیست هنر
 • مدیر یا افسر هنری
 • کارمند هنرهای اجتماعی
 • دیجیتال مارکتینگ
 • دستیار ادیت
 • طراح صحنه فیلم
 • طراح گرافیک
 • تصویرگر
 • مدل ساز
 • چند رسانه ای
 • طراح محصول
 • معلم
 • طراح وب

به طور کلی پیش ‌بینی می ‌شود که اشتغال کلی هنرمندان از سال 2020 تا 2030، 14 درصد رشد کند که سریع ‌تر از میانگین رشد برای همه مشاغل است. به طور متوسط در طول یک دهه، سالانه حدود 5900 فرصت شغلی جدید برای هنرمندان پیش بینی می شود.

برای اطلاعات بیشتر در این باره می توانید به این سایت مراجعه کنید.

در تراست بخوانید : بازار کار در کانادا ، کار در کانادا ، بازار کار هنر در کانادا

کتاب بازار کار کانادا
کتاب بازار کار کانادا

میانگین درآمد رشته هنر در خارج از کشور

به طور کلی میانگین درآمد هنرمندان در سراسر جهان، 44898 دلار در سال و 22 دلار در ساعت است و بالاترین درآمد در این حوزه در میانگین جهانی 49500 دلار در سال و 24 دلار در ساعت می باشد.

همچنین می توانید از طریق این سایت از میزان درآمد این شغل در زمینه های مختلف و در کشورها یا شهر های متفاوت آگاه شوید.

مهم ‌ترین درآمد در کشورهای مختلف در رشته هنر به شرح زیر است .

نام کشورتوضیحات
و میزان درآمدها
فرانسهشخصی که به عنوان هنرمند در فرانسه کار می کند معمولاً حدود 38800 یورو در سال درآمد دارد. دستمزدها از 17900 یورو (کمترین) تا 61700 یورو (بالاترین) متغیر است.
ایتالیامیانگین حقوق ملی برای یک هنرمند در ایتالیا 1502 یورو در ماه است.
چینفردی که به عنوان هنرمند در چین کار می کند معمولاً حدود 24800 یوان در ماه درآمد دارد. دستمزدها از 11400 یوان (کمترین) تا 39500 یوان (بالاترین) متغیر است.
هلندمتوسط حقوق در رشته هنر در آمستردام هلند، 4868 یورو است. بالاترین حقوق این رشته در این منطقه 42 یورو در ساعت است.
یونانفردی که به عنوان هنرمند در یونان کار می کند معمولاً حدود 1980 یورو در ماه درآمد دارد. دستمزدها از 910 یورو (کمترین) تا 3150 یورو (بالاترین) متغیر است.
ژاپنمیانگین حقوق ملی برای یک هنرمند 100200 ین در ماه در ژاپن است.
آفریقای جنوبیمتوسط حقوق یک هنرمند 12941 روپیه در ماه در آفریقای جنوبی است.
معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری
معرفی رشته‌های تحصیلی در کانادا
 • برترین دانشگاه‌های هر رشته
 • عناوین شغلی و وظایف
 • مسیر شغلی و میانگین درآمد

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره تخصصی رزرو کنید.

سوالات متداول

آیا رشته هنر رشته خوبی برای اپلای است؟

رشته هنر خود به تنهایی بسیار گسترده است و شما می توانید با تحصیل در این رشته، علاوه بر زیر شاخه های اصلی هنر مانند موسیقی، طراحی، بازیگری، کارگردانی، گرافیک و صدها رشته دیگر، با مشاغل دیگر مانند تبلیغات، دیجیتال مارکتینگ، طراح وب، مدل ساز و غیره نیز همکاری داشته باشید. بنابراین هنر برای علاقه مندان خود، بسیار خوب و با آینده شغلی عالی است.

بهترین رشته های هنر برای اپلای چه گرایش هایی هستند؟

از بهترین و پردرآمد ترین گرایش های رشته هنر می توان رشته های طراحی گرافیک، هنرهای دیجیتال، موسیقی، گیم و طراحی رسانه های تعاملی، فیلمبرداری و تولید فیلم یا ویدئو، هنر و مطالعات هنر، انیمیشن، تکنولوژی تعاملی، گرافیک ویدیویی و جلوه های ویژه و هنر تجاری و تبلیغاتی را نام برد.

بازار کار رشته هنر چگونه است؟

به طور کلی پیش ‌بینی می ‌شود که اشتغال کلی هنرمندان از سال 2020 تا 2030، 14 درصد رشد کند که سریع ‌تر از میانگین رشد برای همه مشاغل است. به طور متوسط در طول یک دهه، سالانه حدود 5900 فرصت شغلی جدید برای هنرمندان پیش بینی می شود.

میانگین درآمد هنرمندان و شاغلان در رشته های مربوط به هنر چقدر است؟

به طور کلی میانگین درآمد هنرمندان در سراسر جهان، 44898 دلار در سال و 22 دلار در ساعت است و بالاترین درآمد در این حوزه در میانگین جهانی 49500 دلار در سال و 24 دلار در ساعت می باشد. اما درآمد این رشته در کشورهای مختلف متفاوت است که در بالا به تفکیک به درآمد برخی شاغلان رشته هنر در برخی کشورها پرداختیم. همینطور می توانید از طریق این لینک، درآمد حوزه کاری مورد نطر خود را در کشور دلخواهتان بررسی کنید.

مدارک مورد نیار برای اپلای هنر چیست؟

فرم پذیرش آنلاین از دانشگاه مورد نظر
بسته به دانشگاهتان ۲ تا ۳ توصیه‌ نامه نیاز دارید.
در صورتی ‌که رزومه کاری دارید حتماً مدارک آن را ارسال کنید.
انگیزه نامه نیز از اصلی ‌ترین مدارک مورد نیاز است.
مدارک اثبات تمکن مالی
مدرک زبان معتبر کشور مورد نظر با حداقل نمره مورد نیاز
لیست مقالاتی که چاپ کرده ‌اید
آخرین مدرک تحصیلی‌ تان به همراه ریز نمرات و ترجمه آن
نمونه کارها در برنامه های کاربردی برای کارشناسی ارشد در رشته های هنر، طراحی و معماری مورد نیاز است. دانشگاه ها انتظار دارند که این نمونه کارها نشان دهنده تجربه شما و استعداد شما در رشته تحصیلی تان باشد.

بهترین کشور برای اپلای رشته هنر کدام است؟

فرانسه و ایتالیا مهد هنر هستند و تحصیل در رشته هنر در این کشور ها علاوه بر اینکه محیط کاملا هنری را برای آموزش شما فراهم می کند و شما را با فرهنگ جدید و هنر های جدید آشنا می کند، فرصت های شغلی بسیاری را نیز در اختیار شما قرار می دهد. علاوه بر اینها، کشورهای دیگری از جمله چین، هلند، یونان، آفریقای جنوبی نیز برای اپلای رشته هنر و تحصیل در این زمینه از فرصت های بسیار خوبی هستند که می توانید آن ها را انتخاب کنید.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • blueroze

  سلام وقتتون بخیر
  آیا برای اپلای در رشته هنر، باید مدرک تحصیلی ای متناسب با هنر داشته باشیم؟
  من کارشناسی از رشته مهندسی دارم، اما برای رشته “هنرهای دیجیتالی” میخوام اپلای کنم. آیا مقدور هست؟

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. برای رشته های هنر ملزم به داشتن الزامات دانشگاه و رشته می باشد که شامل تحصیل مرتبط و پورتفولیو می باشد.

 • فاطمه

  سلام وقتتون بخیر من فوق دیپلم کاردانی هنرهای تجسمی(نقاشی) دارم. میتونم برای کارشناسی دانشگاه های ایتالیا اقدام کنم؟

 • ماندانا

  سلام و وقت بخیر. رشته صنایع دستی هستم. چقدر شانس پذیرش با رشته مرتبط با رشته خودم رو دارم؟ بهتر هست برای ارشد اقدام کرد یا دکتری؟ شانس کدام بیشتر هست برای پذیرش

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. بایستی رزومه تان بررسی شود اما بصورت کلی پذیرش در مقطع مستر راحت تر از دکتری می باشد.

 • رومینا

  سلام من امسال انتخاب رشته دارم و به مجسمه سازی علاقه دارم . توی ایران دبیرستان رشته مجسمه سازی ندارن ، توی دانشگاه دارن . میخواستم بدونم اگه من بخوام برای دانشگاه مهاجرت کنم ، الان چه رشته ای برم که به مجسمه سازی مربوط باشه؟
  از رشته انیمیشن هم خوشم میاد و شنیدم که بازار کارش هم خوب هست .. اگه رشته انیمیشن بخونم میتونم برای مهاجرت به رشته مجسمه سازی برم؟
  نظر شما چیه؟

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. برای رشته های هنر نیاز می باشد پورتفولیو تان را قوی کنید و رزومه برای خودتان جمع آوری کنید.