کار در یوکان

کار در یوکان

یوکان استانی با کوهستان های عظیم و دور دست، در شمال غربی کانادا است. این استان اسم خود را از یکی از کلمات زبان بومی آن منطقه، که معنی رودخانه بزرگ را برمی‌تابد، اخذ کرده است؛ رودخانه ‌ای که در 482 هزار و 443 کیلومتر آن در جریان می ‌باشد. این استان تنها 37 هزار نفر جمعیت دارد و آب و هوای آن به مدت 58 درصد از سال زیر نقطه انجماد است. با این وجود، یوکان زیبایی ها و امتیازات خاص خود را دارد که یکی از دلایل افزایش تعداد متقاضیان کار در یوکان به حساب می‌آید. برای مثال، در چند هفته از زمستان، خورشید هرگز طلوع نمی‌کند، یا در چند هفته از تابستان ساکنان این استان نظاره گر غروب خورشید نخواهند بود.

چرا کار در یوکان

هر چند که شاید تعدادی از مهاجران علاقه چندانی به آب و هوای قطبی نداشته باشند، اما طرفداران این نوع آب و هوا هم کم نیستند. آب و هوای سرد قطبی به ویژه هنگامی نادیده گرفته می‌شود که هدف از مهاجرت کسب منافع اقتصادی باشد؛ مسئولان یوکان امتیازات خوبی را برای متقاضیان کار این استان در نظر گرفته‌اند. دلایل انتخاب یوکان زیاد هستند، پس در اینجا به توضیح وضعیت زندگی و کار در یوکان و روش مهاجرت به این استان می‌پردازیم.

اگر به فکر مهاجرت به یوکان هستید می توانید محتوای مهاجرت به استان های یوکان قلمروهای شمال شرقی و نوناوت را در تراست بخوانید.

کتاب بازار کار کانادا
زندگی در یوکان

زندگی در یوکان

می‌توان گفت که بزرگ ترین جذابیت یوکان همان موقعیت جغرافیایی نزدیک به قطب و سرزمین های بکر و دست نخورده است. در این استان تفریحات متنوعی از قبیل شکار، ماهی گیری، برف روبی، اسکی، کوه نوردی، تماشای طبیعت، سورتمه سواری و سایر تجارب منحصر به فرد این حوزه آب و هوایی، از سرگرمی هایی هستند که می‌توان از آن ها لذت برد.

شفق های شمالی در زمستان این سرزمین را رنگ آمیزی می‌کنند که زیبایی خاص و نایابی را به آن می‌بخشد. سایر تفریحاتی که متقاضیان کار در یوکان می‌توانند از آن لذت ببرند عبارتند از فستیوال حکایت خوانی یوکان، فستیوال موسیقی داوسون، فستیوال موسیقی فراست بایت و سایر فستیوال های جذابی که خاص این منطقه از کانادا هستند.

امکانات تحصیلی در یوکان هم مشابه سایر استان های کاناداست، هرچند که اغلب مدارس در وایت هورس، مرکز این استان، قرار دارند. دلیل این موضوع را می‌توان جمعیت اندک استان دانست. در یوکان تنها شهر وایت هورس، با جمعیت بیش از 27 هزار نفر، وجود دارد که مرکز آن نیز به حساب می‌آید. یک کالج کوچک هم به نام کالج یوکان در همین شهر واقع شده است که تحصیل در رشته‌ های هنر و علوم مختلف را پوشش می‌دهد. در هر زمانی حدود 1000 دانشجوی تمام وقت و 3000 دانشجوی پاره وقت در این کالج به تحصیل اشتغال دارند. در هر صورت، نکته قابل بحث این است که متقاضیان کار در یوکان نگرانی از بابت امکانات تحصیلی فرزندانشان نخواهند داشت.

درباره تحصیل در استان یوکان بیشتر بخوانید.

لازم است به این نکته نیز اشاره کرد که هرچند هزینه‌های زندگی در یوکان نسبتاً بالاست، اما میانگین بالای درآمد ساکنان آن زندگی آسوده و بدون دغدغه را برای آن ها میسر ساخته است. هزینه خرید خانه در محله‌ های مختلف متفاوت است، اما در مجموع می‌ توان گفت که به طور میانگین خانه‌ ها در بین 120 هزار تا 191 هزار دلار قیمت دارند. به این صورت مهاجران می‌ توانند در مدت زمان نه چندان قابل توجهی مالکیت مسکن شخصی خود را با کار در یوکان به دست آورند.

بازار کار در یوکان

اقتصاد یوکان متکی به معادن سرب، روی، مس و طلای آن است. باید گفت که بزرگ ترین کارفرما در این منطقه دولت کانادا است. فرصت های شغلی بسیار فراوانی در یوکان وجود دارند، به ویژه در بخش معدنکاوی. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که امنیت شغلی در یوکان بسیار بالاست، زیرا صنایع این منطقه را خود حکومت کانادا اداره می‌کند.

اما صنعت دیگری که نقش بزرگی در اقتصاد یوکان دارد، گردشگری است. طبیعت بکر این استان و جاذبه‌های قطبی موجب رشد سریع گردشگری در یوکان شده است. باید اضافه کرد که گردشگری در بازار کار در یوکان هنوز هم جای کار دارد و می‌تواند فرصت های بزرگی را برای کار آفرینان و ایده پردازان به وجود آورد.

نیروی کار در یوکان هم فعال و هم در حال رشد است. این استان یکی از بالاترین نرخ های مشارکت نیروی کار و استخدام را در سراسر کانادا دارد و آمار استخدام بسیار بالاست. چند سازمان در یوکان فعالیت دارند و مشوق های گوناگونی را برای تداوم رشد نیروی کار در این استان ارائه می‌دهند.

حکومت یوکان، که خود بزرگترین کارفرمای این منطقه هم به شمار می‌آید، فعالانه کارگران ماهر جدیدی را از طریق کارآموزی و برنامه‌های انگیزشی به سمت یوکان سوق می‌دهد. جالب توجه است که یوکان دارای یکی از باسوادترین نیروهای کار در سراسر کانادا می‌باشد. همین نکته نشان می‌دهد که بازار کار در یوکان قابلیت جذب متقاضیان باسواد بیشتری را دارد.

در یوکان حکومت با شرکت های فعال همکاری می‌کند تا دوره‌های کارآموزی لازم را برای کارگران خود و کارگران متمایل به مهاجرت به یوکان برگزار کنند. به این صورت کارگران ماهر و باسواد این استان می‌توانند بیش از پیش به نیروی محرک رشد و توسعه شرکت ها و اقتصاد آن تبدیل شوند.

همچنین درباره سرمایه‌ گذاری در استان یوکان بخوانید.

سرمایه‌گذاری در یوکان
استاندارد حقوق کار در یوکان

استاندارد حقوق کار در یوکان

قانون استاندارد استخدام در یوکان، حدأقل های استخدام در این استان را تعیین می‌کند. برای مثال، قرارداد ها به گونه‌ ای تنظیم می ‌شوند که به کارمند یا گروهی از کارمندان اجازه می‌دهد تا میانگین ساعات کاری را در قرارداد خود قید کنند. هدف از این ماده قانونی برای کار در یوکان این است که بیشترین انعطاف در تنظیم ساعات کاری اعمال شود. دو نوع قرارداد میانگین وجود دارد که عبارتند از: هفته‌ های با کار کوتاه، و حالات ویژه. ساعات استاندارد بازار کار در یوکان معادل 8 ساعت کار در روز و 44 ساعت کار در هفته است.

در اول آوریل 2020، کارمندان در یوکان حدأقل 13 دلار و 71 سنت را برای هر ساعت کاری دریافت می‌کردند. تمام کارفرمایان باید حدأقل حقوق یا بیشتر از آن را برای هر ساعت کاری پرداخت کنند. وزارت خدمات اجتماعی، در سال 2019 از هیئت استاندارد های استخدام خواست تا حدأقل سه معیار را در هنگام افزایش حقوق برای سال های 2020 و 2021 در نظر بگیرند:

 • تغییرات سالانه شاخص هزینه ‌های مشتری
 • مقایسه و نظارت بر سایر اختیارات قانونی
 • تحلیل تأثیر اقتصادی افزایش های مازاد

همچنین، قانون کار در یوکان تصریح می‌کند که تمام کارمندان، به غیر از اعضای خانواده کارفرما، حق استفاده از تعطیلات با حقوق در زمان تعطیلات را دارند. هر کافرما در صورتی که کارمندی را به مدت 14 روز در استخدام داشته باشد باید حقوق دوران تعطیلات او را نیز پرداخت کند. هر کارمند حق دارد که در سال از 2 هفته تعطیلات با حقوق بهره مند شود.

همچنین درباره قانون کار کانادا و درآمد در کانادا بخوانید.

میانگین درآمد مشاغل محبوب در یوکان

واقعیت این است که در کانادا هرچه سطح تحصیلات و ارشدیت شغلی بالاتری داشته باشید، درآمد بالاتری نیز خواهید داشت. اگرچه در برخی کشور های جهان سوم می ‌بینیم که افراد تحصیل کرده در مشاغل غیر مرتبط مشغول به فعالیت هستند، یا اصلاً در بین درصد بیکار جامعه قرار دارند، اما کانادا یک کشور پیشرفته است. بنابراین، کار در یوکان، به ویژه برای مهاجران دارای تحصیلات تکمیلی و تخصص، می ‌تواند درآمدزا تر از بقیه باشد.

سوی دیگر قضیه هم این است که برخی مشاغل در سراسر جهان سطح درآمد بالاتری دارند. برای مثال باید از مشاغلی مانند پزشکی (و شاخه ‌های مختلف آن)، قضاوت، استادی دانشگاه، وکالت، مدیریت شرکت‌ های مختلف و غیره نام برد. اما فراموش نکنید که هر شغل و حرفه ‌ای می ‌تواند درآمد رضایت بخشی برای شخص به ارمغان آورد. البته برای این منظور به تجربه، تلاش مداوم، دقت در کار و بالابردن سطح ارشدیت شغلی نیاز دارید؛ یعنی همان کاری که افراد مشغول در مشاغل پردرآمد یادشده انجام می‌دهند.

مشاغل قید شده در جدول زیر بالاترین سطح درآمد را برای کار در یوکان کانادا دارند

عنوان شغلسطح درآمد
پزشک/جراح396 هزار دلار
قاضی332 هزار دلار
وکیل269 هزار دلار
استاد دانشگاه190 هزار دلار
مدیر امور مالی209 هزار دلار
مدیر حسابداری158 هزار دلار
مدیر محصولات رسانه‌ای142 هزار دلار
مدیر تبلیغات169 هزار دلار
معمار127 هزار دلار
مدیر طراحی ساختمان171 هزار دلار
مدیر بانکداری آنلاین194 هزار دلار
مشاور خدمات مشتریان87 هزار دلار
بزرگترین شرکت ‌های یوکان

بزرگترین شرکت ‌های یوکان

مهاجران ماهری که یوکان را انتخاب می‌ کنند، معمولاً انتظار دارند در یکی از بهترین شرکت های این استان مشغول به فعالیت شوند. طبیعی است که چنین گرایشی در میان متقاضیان کار در یوکان وجود داشته باشد. این گونه شرکتها به نیروی انسانی خود بیشترین اهمیت را می‌دهند و یکی از دلایل موفقیت آن ها در بازار کار نیز همین است. لیکن فراموش نکنید، همان طور که شما به دنبال بهترین های یوکان می‌گردید، آن ها نیز در جستجوی بهترین های مشاغل مورد نیاز خود هستند.

پس بی ‌دلیل نیست که می‌ گوییم هر متقاضی کار لازم است سطح تحصیلات و ارشدیت در حرفه خود را بالا ببرد. البته شرکت های محبوب نیز به طیف وسیعی از مشاغل نیاز دارند؛ که برای کسب این گونه فرصت های شغلی نیز لازم است با فرهنگ کار در یوکان و این گونه شرکت ها آشنایی و سازگاری لازم را داشته باشید.

در مجموع می ‌توان مطرح ترین و محبوب ترین شرکت های فعال در یوکان را به صورت پایین دسته‌ بندی کرد.

نامحوزه فعالیتتعداد کارمندان
دولت یوکانامور شهری دولتیهزار تا 5 هزار نفر
Northwestelخدمات ارتباطات از راه دور500 تا هزار نفر
CIBCبانکداری و مؤسسات اعتباریبیش از 10 هزار نفر
Shoppers Drug Martفروشگاه‌ های دارو و لوازم بهداشتیهزار تا 5 هزار نفر
Parsons Corporationخدمات آی تیبیش از 10 هزار نفر
Loblaw Companiesمعاملات خودروبیش از 10 هزار نفر
BDOحسابداریبیش از 10 هزار نفر

یکی از مزایای کار در یوکان عبارت است از امنیت شغلی بالا. دولت یوکان بزرگترین و بهترین کارفرمای این استان به شمار می ‌آید، و همان طور که می ‌دانید، مشاغل دولتی از امنیت شغلی بسیار بالایی برخوردار هستند.

جستجوی شغل در یوکان

مهاجرت امری سرنوشت ‌ساز است. بنابراین، هر اقدامی که در این راستا انجام می ‌شود باید با آگاهی و اطلاع کامل از پیامد های آن صورت پذیرد. برای این منظور، هر متقاضی مهاجرت نیازمند دریافت مشاوره‌ های لازم با متخصصانی است که او را از ابتدای شروع فرآیند، تا پایان همراهی کنند. در این بخش چند توصیه ضروری را مطرح می‌کنیم.

پیش از اقدام برای کار در یوکان حتماً اطمینان کسب کنید که شغل مورد نظر در این استان مورد نیاز است. فهرست مشاغل مورد نیاز یوکان لیست بلند بالایی است؛ لیکن، کسب اطمینان و دریافت مشاوره ‌های لازم از ضروریات امر می‌باشد. توجه داشته باشید که شاید تعدادی از مشاغل در هر استانی از کانادا مورد نیاز نباشند؛ هر استانی فهرست مشاغل مورد نیاز خاص خود را دارد.

نکته دیگر همان مدرک زبان انگلیسی (یا فرانسوی) است. توجه کنید که مدرک زبان چند مزیت را برای هر متقاضی دارد. قبل از هر چیزی خوب است که گفته شود که مدرک زبان در میان سایر فاکتور های مورد نظر برنامه‌های مهاجرتی کانادا، از امتیاز بالایی برخوردار است. پس اگر می‌خواهید برای کار در یوکان اقدام کنید، به مدرک زبان و نمره خود در آزمون اهمیت خاصی دهید. از سوی دیگر، دانستن زبان انگلیسی برای زندگی در جامعه‌ای انگلیسی زبان ضروری است. وقتی که وارد یوکان می‌شوید لازم است از توانایی کافی برای برقراری ارتباط با جامعه برخوردار باشید، وگرنه با مشکلات فراوانی مواجه خواهید شد.

بنابراین، بهتر است از هم اکنون به فکر تقویت مهارت های زبان انگلیسی خود باشید و سعی کنید نمره بالایی را در آزمون آن کسب کنید.

تراست همواره به دنبال جلب اعتماد شما مشتریان عزیز است. شما می ‌توانید به راحتی و بدون هزینه‌ ی خاصی برای بررسی شرایط خود برای اخذ اقامت کانادا با تراست تماس بگیرید و از مشاوره‌در این خصوص بهره ‌مند شوید.

فرصت های مهاجرت کاری به یوکان

حکومت و مردم کانادا و یوکان آشنایی لازم را با منافعی دارند که مهاجران ماهر به اقتصاد و کلیت جامعه هدیه می‌دهند. بنابراین، روش های گوناگونی را برای ورود این مهاجران به بازار کار در یوکان تدارک دیده ‌اند. یکی از روش های محبوب مهاجرت به کانادا عبارت است از جریان اکسپرس انتری برنامه نامزدی استانی. این جریان امکان ورود به بازار کار را برای کارگران ماهر از تمام نقاط جهان مهیا می‌کند. بنابراین، در اینجا به اختصار شرایط استفاده از جریان اکسپرس انتری استان یوکان را شرح می‌دهیم.

همچنین برای دسترسی به اطلاعات جامع تر، می توانید به محتوای اکسپرس اینتری کانادا مراجعه کنید.

جریان اکسپرس اینتری کارگران ماهر یوکان

جریان اکسپرس اینتری کارگران ماهر یوکان

یوکان منابع طبیعی فراوانی دارد، اما مشکل عمده این منطقه کمبود نیروی کار ماهر است. وقتی که به جمعیت اندک یوکان نگاه می‌کنیم، واقعیت کمبود نیروی کار در این استان را بهتر درک می‌کنیم.

حکومت یوکان در سال 2015 جریان اکسپرس اینتری را به عنوان بخشی از برنامه نامزدی استان راه اندازی کرد. این جریان مهاجرتی برای جبران کمبود نیروی کار در یوکان، با سیستم اکسپرس اینتری فدرال هماهنگ شده است. به این معنی که تمام متقاضیان باید پروفایل شخصی خود را فعال کنند. افرادی که شرایط لازم را برای جریان اکسپرس اینتری داشته و قصد زندگی و کار در استان یوکان را داشته باشند می ‌توانند در قرعه کشی نامزدی استانی یوکان شرکت کنند. افرادی که در قرعه کشی انتخاب می ‌شوند، دعوت نامه مهاجرت به کانادا را دریافت خواهند کرد.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی در استان های کانادا ، ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا و ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا بخوانید.

مدارک مورد نیاز برای شرکت در جریان اکسپرس اینتری یوکان

هر متقاضی برای اینکه بتواند در جریان اکسپرس انتری استان یوکان شرکت کند، باید مدارک مورد نیاز این جریان را داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مدارک مورد نیاز برای ورود به بازار کار در یوکان از طریق جریان اکسپرس انتری به جدول پایین مراجعه کنید:

مدارک مورد نیاز نیازمندی
پروفایل اکسپرس انتری فعالبله
ارتباط با استان یوکانخیر
پیشنهاد شغلیبله
مهارت زبانیبله (مطابق سطح مورد نیاز برای جریان اکسپرس انتری)
سطح تحصیلاتبله (مطابق سطح مورد نیاز برای جریان اکسپرس انتری)
سابقه کاریبله (مطابق سطح مورد نیاز برای جریان اکسپرس انتری)
نیاز به سرمایه گذاریخیر

همان طور که گفته شد، اکسپرس انتری یوکان در هماهنگی با سیستم اکسپرس انتری فدرال عمل می‌کند. به همین دلیل، برای شرکت در این جریان، متقاضیان کار در یوکان باید حدأقل شرایط مورد نیاز برای شرکت در یکی از برنامه ‌های اقتصادی فدرال پایین را داشته باشند:

 • کارگران ماهر فدرال
 • کلاس تجربه کانادایی
 • تجار ماهر فدرال
 • کارگران ماهر فدرال

طبق این برنامه، هر متقاضی باید حدأقل دارای مدرک پیش دانشگاهی بوده و حدأقل یک سال مداوم سابقه کاری تمام وقت (تجربه کاری ماهر) داشته باشد. در صورتی سابقه کاری به عنوان سابقه کاری ماهر در نظر گرفته می‌شود که شغل مورد نظر در طبقه ‌بندی ملی مشاغل کانادا در یکی از سطوح مهارتی 0، A یا B وجود داشته باشد. برای کار در یوکان، متقاضیان این جریان همچنین باید سطح مهارت زبانی مطلوب را داشته باشند.

 • کلاس تجربه کانادایی

در این جریان هیچ شرطی برای تحصیلات در نظر گرفته نشده است. در عوض، نامزد های کلاس تجربه کانادایی باید در سه سال گذشته حدأقل به مدت یک سال در کانادا به صورت تمام وقت کار کرده باشند. توجه کنید که در صورتی سابقه کاری به عنوان سابقه کاری ماهر در نظر گرفته می‌شود که شغل مورد نظر در طبقه بندی ملی مشاغل، در یکی از سطوح مهارتی 0، A یا B وجود داشته باشد. چنانچه می‌خواهید صلاحیت لازم برای استفاده از این جریان برای کار در یوکان را به دست آورید، باید مهارت کافی را در زبان انگلیسی داشته باشید.

 • تجار ماهر فدرال

در این جریان نیز اشاره ‌ای به سطح تحصیلات نشده است. بلکه نامزدها باید حدأقل دو سال سابقه کاری تمام وقت در مشاغل تجار ماهر را داشته باشند. نامزد ها همچنین باید یا پیشنهاد استخدام در حوزه تجارت ماهر کانادا را داشته باشند یا مدرک صلاحیت در تجارت ماهر مورد تأیید کانادا را دارا باشند. مهارت زبان انگلیسی برای این جریان نیز ضروری است.

پیشنهاد شغلی برای جریان اکسپرس انتری یوکان

هر کدام از نامزدهایی که تلاش می‌کنند وارد بازار کار در یوکان شوند، باید پیشنهاد شغلی مورد تأیید را داشته باشند. توجه کنید که پیشنهاد شغلی مورد تأیید عبارت است از یک پیشنهاد شغلی تمام وقت و همیشگی، که از سوی یکی از کارفرمایان فعال در یوکان باشد.

روال اقدام برای جریان اکسپرس انتری یوکان

روال اقدام برای جریان اکسپرس انتری یوکان

برای ثبت نام در جریان اکسپرس انتری یوکان در هر زمانی می‌توانید اقدام می‌کنید. برای این منظور، پیش از هر کاری باید پروفایل اکسپرس انتری خود را ایجاد کنید. وقتی که متقاضی پیشنهاد شغلی معتبر را دریافت کرد، هم کارمند و هم کارفرما باید مدارک مورد نیاز را برای پشتیبانی از صحت ادعای خود ارائه دهند.

اگر درخواست کار در یوکان تأیید شود، متقاضی دعوت نامه نامزدی برای اقدام جهت اخذ اقامت دائم را دریافت می‌کند. نامزد قبول شده همچنین نامه حمایت برای اخذ مجوز کار موقت را دریافت می‌کند. به این ترتیب، نامزد کار می‌تواند فعالیت خود را به صورت موقت در یوکان آغاز کند و همزمان برای اخذ اقامت دائم کانادا نیز اقدام نماید. توجه کنید که اقدام برای مجوز کاری موقت، نیازمند درخواست جداگانه‌ ای است.

سپس متقاضی باید نامه نامزدی برای جریان اکسپرس انتری یوکان را در پروفایل خود تأیید کند. پس از قبول نامزدی استانی، امتیاز سیستم رتبه بندی جامع متقاضی کار در یوکان به میزان 600 امتیاز افزایش می‌یابد، که به نشانه تضمین دریافت دعوت نامه اقدام برای اخذ اقامت دائم در قرعه کشی بعدی اکسپرس انتری است.

در این مرحله، نامزد منتخب باید در مدت زمان تعیین شده درخواست رسمی خود را برای اخذ اقامت دائم کانادا تحویل دهد. درخواست نامزدها برای اخذ اقامت دائم از طریق جریان اکسپرس انتری، معمولاً در 6 ماه بررسی خواهد شد.

مشاغل مورد نیاز در یوکان

می‌توانید از طریق مشاغل پایین برای کار در یوکان اقدام کنید.

 • اکسپرس انتری و برنامه کارگران ماهر
فهرست مشاغل مورد نیاز 
کدشغل/ موقعیت
1111حسابداران
1311دفتر داران
2174متخصصان IT
3012پرستاران دارای مجوز رسمی
3112پزشکان عمومی و پزشکان خانوادگی
3113دندان پزشکان
3223تکنسین های دندان پزشکی
4214مربی کودکان خردسال
6313ناظران و مدیران اقامت، گردشگری، مسافرت و خدمات مربوطه
6322آشپزها
7237جوشکاران و اپراتور تجهیزات مشابه
7241برق کاران
7312مکانیک تجهیزات سنگین
 • جریان کارگران حیاتی
فهرست مشاغل مورد نیاز 
کدشغل/ موقعیت
6421فروشندگان خرده فروشی
6525دفتریار میز هتل
7511راننده کامیون
8431کارگران مزرعه
6611صندوقداران
6711دستیار تهیه غذا و دستیار آشپزخانه
6731خدمتکار هتل و خدمه اتاق
6733سرایدار و ناظر ساختمان
کار و درآمد دانشجویی در یوکان

کار و درآمد دانشجویی در یوکان

اغلب دانشجویانی که در حال تحصیل در خارج از کشور هستند، تمایل دارند که وارد بازار کار نیز شوند. دانشجویان خارجی یوکان نیز از این قاعده مستثنی نیستند و تمایل به کار در یوکان در میان آنها مشاهده می‌شود.

کار دانشجویی از چند جهت می‌تواند برای دانشجو مفید باشد:

 • می‌تواند بخشی از هزینه‌های دانشجو را در حین تحصیل پوشش دهد.
 • موجب تقویت رزومه فرد می‌شود و تجربه کار کانادایی را به آن می‌افزاید.
 • فرد با محیط کار کانادایی آشنا می‌شود و آشناهایی نیز در این کشور پیدا می‌کند.

خبر خوب این است که دانشجویان در یوکان می ‌توانند وارد بازار کار شوند و تمام مزایای شغلی شامل حال آنها نیز می‌شود. در این خصوص تفاوتی در بین یک دانشجو با سایر افراد وجود ندارد. اما دانشجویان باید توجه داشته باشند که کار در یوکان برای دانشجویان تنها به صورت پاره وقت تعریف شده است. هر دانشجو در واقع می‌تواند به مدت 20 ساعت در هفته در یوکان کار کند و از تمام مزایای یک شغل پاره وقت در این استان بهره مند گردد.

نحوه پیدا کردن کار در یوکان

در رابطه با پیدا کردن کار توجه داشته باشید که بسیاری از مسائل به خود فرد بستگی دارد. دیدگاه و قابلیت سازگاری فرد با محیط و فرهنگ کانادایی تأثیر زیادی بر میزان موفقیت او در پیدا کردن کار در یوکان دارد. اما، با این وجود، موارد پایین می‌توانند در فرآیند کاریابی تا اندازه‌ای مشکل گشا باشند.

 • یک رزومه‌ و کاور لتر قوی تهیه کنید. فراموش نکنید که باید رزومه خودتان را کاناداییزه کنید.
 • یک حساب لینکدین ایجاد کنید یا حساب قدیمی خود را سر و سامان دهید. لینکدین می‌تواند نقش رزومه آنلاین شما را داشته باشد.

سایت های کاریابی نیز می ‌توانند کمک کننده باشند که در زیر به آنها اشاره شده است:

 • Ca.indeed.com
 • Wowjobs.ca
 • Workopolis.com
 • Hobsearch.monster.ca

اگر می ‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید، تراست بهترین انتخاب شماست. مشاوران و وکلای ما در تراست با سال‌ها تجربه در زمینه مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهند ماند.

و در آخر پیگیر باشید، پیگیر باشید، پیگیر باشید. تنها روش برای پیدا کردن کار در یوکان پیگیر بودن است.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت کاری

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک
 • انجام امور مربوط به انطباق مدارک
 • تهیه CV
 • بررسی بیزینس های موردنظر و شروع مکاتبات اولیه
 • انجام مکاتبات نهایی با کارفرمای کانادایی
 • اخذ تاییدیه LMIA
 • شروع مراحل اخذ ویزا
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری ویزای همراه
 • مشااوره متقاضی پس از ورود تا شروع پروسه اخذ PR

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

در کنارتان هستیم!

وکلای و مشاورین باتجربه تراست با تمام روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهد ماند

سوالات متداول

آیا برای شرکت در جریان اکسپرس انتری به پیشنهاد شغلی نیاز دارم؟

در مورد یوکان، بله. برای شرکت در جریان اکسپرس انتری به پیشنهاد شغلی نیاز دارید.

اگر پروفایلم منقضی شد باید چکار کنم؟

می‌توانید یک پروفایل جدید برای شرکت در قرعه کشی ایجاد کنید. تا زمانی که شرایط لازم را دارید، می‌توانید پروفایل جدید ایجاد و در قرعه کشی ها شرکت کنید.

من مدرکم را در رشته (مهندسی، پرستاری، برنامه نویسی، یا رشته‌های دانشگاهی دیگر) دریافت کرده‌ام. بهتر است از کدام برنامه استانی استفاده کنم؟

حدود 80 جریان برنامه استانی وجود دارد. برای کسب اطلاعات لازم درباره هر کدام از برنامه ‌ها، بهتر است با وکیل مهاجرت یا مشاور متخصص در این زمینه تماس بگیرید.

پروفایل متقاضیان کار در یوکان چه مدت اعتبار دارد؟

پروفایل اکسپرس انتری به مدت 12 ماه، از هنگام تحویل آن، معتبر خواهد ماند.

برای اینکه گواهی تمکن مالی ‌ام تأیید شود باید چه مقدار پول داشته باشم؟

مبلغی که هر متقاضی باید توانایی اثبات داشتن آن را داشته باشد، به تعداد افراد خانواده وی بستگی دارد. برای مثال، این مبلغ برای یک فرد مجرد حدود 12 هزار و 960 دلار کانادایی، برای یک خانواده دو نفره، 16 هزار و 135 دلار کانادایی و برای یک خانواده سه نفره، حدود 20 هزار دلار کانادایی می باشد.

من به مشاوره تخصصی نیاز دارم، به کجا سر بزنم؟

مؤسسه مهاجرتی تراست متشکل از وکلا و مشاوران حرفه‌ای و متعهد حوزه مهاجرت است و در طول سال ها به افراد بسیاری برای رسیدن به مقصد کمک کرده است. اینجا بهترین مکانی‌ است که می ‌توانید برای مشاوره‌ تخصصی درباره مهاجرت به کانادا به آن سر بزنید.

چه مشاغلی در یوکان پر تقاضا هستند؟

حسابداران
دفترداران
متخصصان IT
پرستاران
پزشکان عمومی و پزشک خانواده
دندانپزشکان
تکنسین های دندانپزشکی
مربی دوران کودکی
آشپز
سرپرستان و مدیران امور اسکان، مسافرت، گردشگری و خدمات مرتبط
جوشکارها و اپراتورهای ماشین آلات مرتبط
برقکارها
مکانیک تجهیزات سنگین
فروشندگان خرده فروشی
کارمندان میز هتل
رانندگان کامیون
کارگر مزرعه
صندوقدار
متصدی پیشخوان غذا و دستیاران آشپزخانه
خانه دار هتل و خدمه اتاق
سرایداران و و ناظران ساختمان

چگونه می توان جاب آفر یوکان را دریافت کرد؟

برنامه نامزدهای یوکان، درخواست های نامزدهای نامزدی را در داخل و خارج از کانادا می پذیرد. برای واجد شرایط شدن برای برنامه نامزدی یوکان، باید یک پیشنهاد شغلی تمام وقت و در تمام طول سال از یک کارفرمای واجد شرایط یوکان داشته باشید. و معیارهای خاص جریان برنامه شما را برآورده کنید.

آیا یوکان شهر خوبی برای کار است؟

شهر یوکان مکانی فوق العاده برای کار است، دولت یوکان پتانسیل نامحدود، رشد و تعادل عالی در زندگی کاری را ارائه می دهد. نیروی کار در یوکان هم فعال و هم در حال رشد است. این استان یکی از بالاترین نرخ های مشارکت نیروی کار و استخدام را در سراسر کانادا دارد و آمار استخدام بسیار بالاست. چند سازمان در یوکان فعالیت دارند و مشوق های گوناگونی را برای تداوم رشد نیروی کار در این استان ارائه می ‌دهند.

میانگین درآمد در یوکان کانادا چقدر است؟

متوسط حقوق در یوکان کانادا 69000 دلار در سال یا 35.38 دلار در ساعت است. موقعیت های اولیه از 46339 دلار در سال شروع می شود، در حالی که اکثر کارگران با تجربه تا 94620 دلار در سال درآمد دارند.

جریان اکسپرس اینتری کارگران ماهر یوکان چگونه است؟

حکومت یوکان در سال 2015 جریان اکسپرس اینتری را به عنوان بخشی از برنامه نامزدی استان راه اندازی کرد. این جریان مهاجرتی برای جبران کمبود نیروی کار در یوکان، با سیستم اکسپرس اینتری فدرال هماهنگ شده است. به این معنی که تمام متقاضیان باید پروفایل شخصی خود را فعال کنند. افرادی که شرایط لازم را برای جریان اکسپرس اینتری داشته و قصد زندگی و کار در استان یوکان را داشته باشند می ‌توانند در قرعه کشی نامزدی استانی یوکان شرکت کنند. افرادی که در قرعه کشی انتخاب می ‌شوند، دعوت نامه مهاجرت به کانادا را دریافت خواهند کرد.

چگونه می توان در یوکان کار پیدا کرد؟

در رابطه با پیدا کردن کار توجه داشته باشید که بسیاری از مسائل به خود فرد بستگی دارد. دیدگاه و قابلیت سازگاری فرد با محیط و فرهنگ کانادایی تأثیر زیادی بر میزان موفقیت او در پیدا کردن کار در یوکان دارد. اما با این وجود، مواردی از جمله وفق دادن خود با جامعه و محیط کار کانادایی، ایجاد یک حساب لینکدین تهیه رزومه و کاور لتر قوی می‌ توانند در فرآیند کاریابی تا حدودی مشکل گشا باشند. همینطور برای پیدا کردن کار می توانید از سایت ‌های کاریابی زیر استفاده کنید:
Ca.indeed.com
Wowjobs.ca
Workopolis.com
Hobsearch.monster.ca

زندگی در یوکان چگونه است؟

یوکان، کوچک ‌ترین و غربی ‌ترین قلمرو از سه قلمرو کانادا است. این منطقه با جمعیتی در حدود 36000 نفر، کمترین جمعیت را در بین هر استان یا منطقه ای در کانادا دارد. یوکان مکانی فوق ‌العاده برای زندگی با طبیعت وحشی نفس‌گیر، فرصت ‌های فراوان، منابع طبیعی فراوان و مردمی مهربان است.

آیا پیدا کردن کار در یوکان سخت است؟

یوکان با 4.6 درصد کمترین نرخ بیکاری را در کانادا دارد. بنابراین یافتن شغل از منظر اقتصاد کلان از بین تمام مناطق و استان های کانادا، یافتن شغل در این منطقه ساده ترین است.

دیدگاهتان را بنویسید