سرمایه ‌گذاری در بریتیش کلمبیا

سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

چرا سرمایه گذاری در کانادا ؟

 • حداقل میزان سرمایه موردنیاز: 100 هزار دلار کانادا
 • بهترین و راحت ترین کشور برای اخذ اقامت دائم برای خود و خانواده
 • برخورداری از بالاترین سطح رفاه و امکانات اجتماعی برای خود و خانواده
 • پایین ترین نرخ مالیات در کانادا نسبت به سایر کشورهای صنعتی عضو گروه جی هفت
 • بالاترین قوانین حمایتی ویژه کسب و کارهای نوپا
 • ثبات اقتصادی، کاهش ریسک سرمایه گذاری و امکان اتصال به بازارهای جهانی
 • عدم وجود محدودیت سنی و نمره زبان بالا در برنامه‌ های سرمایه گذاری

لینک های مفید مهاجرت سرمایه گذاری

سوالات پرتکرار!

راهنمای راه اندازی بیزینس های مختلف در کانادا

پادکست بشنوید!

پادکست سرمایه گذاری در کانادا

رادیو تراست

موضوع: سرمایه گذاری در کانادا

مهاجرت از طریق سرمایه ‌گذاری در بریتیش کلمبیا کانادا

ایالت بیرتیش کلمبیا (British Columbia) یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت اقتصادی در کشور کانادا است. این ایالت در سال‌های اخیر دارای بالاترین رشد اقتصادی و کمترین میزان بیکاری و در کل، بهترین وضعیت‌ اقتصادی در بین ایالت‌های کانادا بوده است.

موقعیت استراتژیک این ایالت و هم مرزی با ایالات متحده، تنوع جمعیت با سطح تحصیلات بالا، کیفیت بالای زندگی در بریتیش کلمبیا، سیاست‌های مالیاتی مشوق صنایع و بسیاری عوامل دیگر دست به دست هم داده است تا این ایالت را به بستری بسیار مناسب برای رشد اقتصادی و توسعه صنایع تبدیل کند.

اگر قصد کارآفرینی و سرمایه‌گذاری در کانادا را دارید، ایالت بریتیش کلمبیا یکی از بهترین مقاصد برای شماست و برنامه استانی مهاجرت کارآفرینان برای شما تدوین‌ شده است. در سال‌های اخیر هر سال بیش از 100 متقاضی در این مسیر مهاجرتی به این ایالت مهاجرت کرده‌اند و موفق به دریافت مزایای استانی و بهره‌مندی از فرصت‌های اقتصادی در این ایالت شده‌اند.

این برنامه‌ی مهاجرتی به‌صورت چند مرحله‌ای است که شامل ثبت‌نام و گزینش است که تفاوت‌هایی با سایر برنامه‌های مهاجرتی دارد. بدین شکل که متقاضیان باید ابتدا برنامه‌ی کلی اقتصادی خود را ارائه دهند، سپس اجازه‌ی ثبت‌نام دریافت خواهند کرد.

در صورت پذیرش به مدت 2 سال اجازه کار دریافت خواهند کرد و در صورت که کسب ‌و کار آن‌ها شرایط قبولی را از طرف سازمان مهاجرت بریتیش کلمبیا کسب کند، به آن‌ها ویزای اقامت دائم اعطا می‌شود. هدف این برنامه‌ ‌مانند باقی برنامه‌های مهاجرتی اقتصادی کانادا، توسعه‌ی اقتصادی، اشتغال‌زایی و برآورده شدن نیازهای بازارهای ایالت است. لذا شرایط و ممیزی‌های به خصوصی برای تحقق اهداف در این برنامه مهاجرتی وجود دارد.

شرایط لازم برای تشکیل پرونده‌ سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

 • ارائه‌ی مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی ابتدایی معادل CBL 4 یا Ielts  4 جنرال، برای زبان انگلیسی
 • دارای اقامت قانونی کشور خود باشد و پاسپورت معتبر و با اعتبار بیش از 6 ماه ارائه دهید.
 • مدارک و مستنداتی دال بر دارایی به ارزش 600.000 دلار کانادا در کشور خود را ارائه دهید. افسر بررسی مدارک باید به وضعیت مالی شما با ارائه‌ی مدارک کامل اشراف داشته باشد و اطمینان حاصل کند شما بدهی یا وامی در حال پرداخت ندارید و از لحاظ مالی کاملاً آماده‌ی مهاجرت هستید. ارائه مدارک کامل مالی شامل همسر متقاضی نیز می‌شود. اگر برای شفاف‌سازی مستندات مالی به مصاحبه دعوت شدید، باید گزارش حسابرسی مالی که از طرف حسابرس مالی مورد تائید سازمان برنامه‌ی مهاجرتی استانی بریتیش کلمبیا تهیه شده است را به همراه خود در مصاحبه داشته باشید. در صورتی‌ که مدارک کافی و قانع‌کننده در مصاحبه به همراه خود نداشته باشید، ممکن است با درخواست مهاجرت شما موافقت نشود.
 • ارائه‌ی مدارک دال بر داشتن حداقل 3 سال تجربه‌ی سهام‌داری و مدیریت فعال در حوزه‌ی کاری که قصد اشتغال در آن را در کانادا دارید. یا حداقل 4 سال تجربه‌ی مدیریت ارشد شرکت یا به‌صورت ترکیب یک سال سهام‌داری و 2 سال مدیریت ارشد یک شرکت. همه‌ی تجربیات باید در 10 سال پیش از ثبت‌نام بوده باشند.
 • ارائه‌ی مدرک دانشگاهی یا داشتن تجربه‌ی 3 سال مالکیت 100% یک شرکت در 5 سال گذشته. مشکلی ندارد اگر این سهم با اعضای خانواده، همسر و فرزند وابسته، مشترک باشد. درصورتی‌که به مصاحبه دعوت شوید باید مدارک تحصیلی یا مالکیت خود را به همراه داشته باشید.
 • ارائه طرح جامع و کامل احداث واحد اقتصادی خود در بریتیش کلمبیا. اگر به مصاحبه دعوت شوید، باید توضیحات کامل در مورد طرح اقتصادی خود بدهید و طرح توجیهی شما باید در راستای منافع اقتصادی و اشتغال‌زایی ایالت بریتیش کلمبیا تلقی و سودآور ارزیابی شود.
 • ارائه‌ی تعهدنامه مبنی بر سرمایه‌گذاری به ارزش بیش از 200.000 دلار در طرح اقتصادی خود در مدت 610 روز یا 20 ماه از شروع اقامت موقت کاری دوساله‌ی خود.
 • ارائه‌ی تعهد اشتغال‌زایی برای حداقل یک کانادایی یا دارنده‌ی اقامت دائم کانادا در مدت 365 روز از ورود به بریتیش کلمبیا. این فرصت شغلی نباید به نزدیکان متقاضی اختصاص یابد.

شرایط لازم طرح توجیهی کارآفرینی در برنامه‌ استانی مهاجرت کارآفرینان جهت سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

برای ثبت‌نام اولیه باید طرحی توجیهی و مختصر ارائه دهید که در مرحله تشکیل پرونده و مصاحبه‌ی احتمالی باید طرح خود را به‌صورت کامل و جامع ارائه دهید. این طرح باید حاوی توجیه اقتصادی، توجیه مطالعات اجرایی، امکان‌سنجی و نیازسنجی در محدوده‌ی مورد نظر باشد.

داشتن امکان رشد و سودآوری و همین‌ طور استراتژیک بودن طرح کسب‌ و کار شما آن را گزینه‌ی جذاب‌تری برای پذیرفته شدن خواهد کرد. در این مسیر مهاجرتی، احداث کسب‌ و کار، خرید یا شراکت در کسب‌ و کاری فعال با یک کانادایی در صورتی ‌که به رشد آن کسب ‌و کار منجر شود مورد تائید است.

شرایط برنامه‌ مهاجرتی کارآفرینی و سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

 • داشتن حداقل سرمایه به ارزش 600.000 دلار کانادا. این سرمایه می‌تواند مجموعه‌ای از حساب‌های بانکی، املاک، سهام و سپرده‌گذاری، سرقفلی و ارز باشد. این میزان دارایی می‌تواند مجموع دارایی‌های متقاضی و همسر باشد و تمامی این دارایی‌ها باید قابل‌ اثبات و قانونی باشند. هنگام مصاحبه بازم به ارائه اسناد موجود برای هر یک از موارد اعلام‌ شده وجود دارد.
 • داشتن مدرک دانشگاهی یا داشتن تجربه مالکیت تمام یک کسب ‌و کار حداقل به مدت 3 سال در 5 سال قبل از ثبت درخواست
 • داشتن سابقه‌ی مالکیت یا تجربه‌ی مدیریت ارشد کسب کاری که قانونی و قابل ‌ارائه اسناد باشد.
 • ارائه‌ی برنامه‌ی کاری با دخالت مدیریتی مستقیم در ایالت بریتیش کلمبیا و تولید حداقل یک فرصت شغلی برای افراد بومی استان و یا دارندگان اقامت دائم کانادا
 • سرمایه‌گذاری به ارزش حداقل 200.000 هزار دلار کانادا در کسب ‌و کار احداث ‌شده در بریتیش کلمبیا

هزینه موردنیاز جهت سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

 • حداقل مبلغ: حداقل سرمایه گذاری در شهرهای کوچک بریتیش کلمبیا 100 هزار دلار است.
  حداقل سرمایه گذاری در شهرهای بزرگ بریتیش کلمبیا 200 هزار دلار است.
 • ثروت خالص: حداقل ثروت خالص مورد نیاز در شهرهای کوچک بریتیش کلمبیا 300 هزار دلار است. حداقل ثروت خالص مورد نیاز در شهرهای بزرگ بریتیش کلمبیا 600 هزار دلار است.

پیشنهاد ویژه تراست به مدیران

اگر دارای سابقه کار مدیریتی هستید، و نمی خواهید به عنوان کارمند به کانادا مهاجرت کنید ما به شما راه اندازی بیزینس در مناطق کم جمعیت کانادا را پیشنهاد می دهیم. با این روش با سرمایه گذاری حداقل 100 هزار دلاری می توانید کارفرما باشید.

برای راه اندازی بیزنس در کانادا هم نیازی نیست که در این زمینه سابقه کاری داشته باشید و سابقه مدیریتی کافی است. در این روش همسر شما نیز اجازه کار دریافت کرده و تحصیل فرزندان تان رایگان است. با کارشناسان ما همراه باشید.

مراحل ثبت درخواست مهاجرت کارآفرینی و سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

ابتدا باید مطالعات لازم برای تأسیس شرکت و یا کسب ‌و کار خود در بریتیش کلمبیا را به‌صورت کامل انجام دهید. به همین منظور، به متقاضیان این برنامه مهاجرتی توصیه می‌شود که سفر توریستی کاری برای انجام مطالعات لازم و عقد قراردادهای موردنیاز داشته باشند. داشتن چنین سفری در قبولی درخواست شما تأثیر مثبت خواهد داشت.

پس از جمع‌آوری اطلاعات اولیه، متقاضیان باید در سامانه‌ی اینترنتی برنامه‌های مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) ثبت‌نام و مبلغ هزینه‌ی ثبت‌نام را پرداخت کنند. در این ثبت‌نام اطلاعات اولیه بر اساس شرایط اعلام‌ شده‌ی متقاضی دریافت می‌شود و پس از 6 هفته، امتیاز مهاجرتی برایتان ارسال می‌شود که در صورت داشتن امتیاز قابل ‌قبول، دعوت‌نامه‌ی تشکیل پرونده به متقاضی داده خواهد شد.

در امتیازدهی اولیه، تعدادی از متقاضیان با بالاترین امتیازات برای تشکیل پرونده مهاجرتی انتخاب می‌شوند و پس از دریافت دعوت‌نامه، 4 ماه فرصت به ارسال کامل مدارک و مستندات خواهید داشت. متقاضیانی که نتوانند در این مدت ‌مدارک خود را به‌صورت کامل ارسال کنند حذف خواهند شد.

به علت زمان‌بر بودن مراحل مستندسازی و جمع‌آوری مدارک مهاجرتی، توصیه‌ی اکید می‌شود که قبل از ثبت‌نام نسبت به آماده‌سازی آن‌ها اقدام کنید. مستندات لازم مربوط به ‌تمامی ادعاهای مرحله‌ی اول خود اظهاری از قبیل مستندات مالی، تحصیلی، کاری و غیره هستند. در این مرحله ممکن است برای بررسی بیشتر مدارک متقاضی به مصاحبه حضوری در شهر ونکوور دعوت شود.

اگر پرونده شما مورد قبول قرار بگیرد، تعهدنامه‌ی پیشرفت کاری از شما گرفته خواهد شد به شما معرفی‌نامه‌ای برای اخذ جواز کار و اقامت 2 ساله‌ی کاری برای سازمان مهاجرت کانادا داده خواهد شد.

از این زمان، متقاضی کارآفرینی در ایالت بریتیش کلمبیا 20 ماه مهلت خواهد داشت که کسب ‌و کار خود را تأسیس و به شرایط قید شده در قرارداد پیشرفت کاری را محقق کند. در این مدت، متقاضی باید حداقل سه ‌چهارم زمان خود را در فاصله کمتر از 100 کیلومتری محل کار اعلام ‌شده بگذراند و در واقع در همان محل اسکان و کار کند.

بین ماه 18 ام تا 20 ام (یا حتی زودتر در صورت نیل به شرایط مطلوب) متقاضی باید گزارش نهایی پیشرفت کاری خود را به سازمان برنامه‌ی مهاجرتی استانی بریتیش کلمبیا ارسال کند و در همین گزارش درخواست اقامت دائم خود را بفرستد.

در صورت پذیرش پیشرفت کاری کارآفرین، معرفی‌نامه‌ای مبنی بر تائید شرایط برنامه مهاجرتی استانی خطاب به سازمان مهاجرت کانادا داشته می‌شود که با این نامه می‌توانید برای خود و خانواده‌ی وابسته خود ویزای اقامت دائم دریافت کنید.

پیش ‌نیازهای سرمایه‌ گذاری در بریتیش کلمبیا برای مهاجرت کارآفرینی

در مرحله تکمیل پرونده، متقاضی باید اثبات کند که توانایی سرمایه‌گذاری به ‌اندازه‌ی 200.000 دلار کانادا در طرح اقتصادی خود را دارد و تعهد بدهد که طی 610 روز کمتر از 20 ماه این کار را انجام می‌دهد. تمام این سرمایه‌گذاری باید از محل سرمایه‌های شخصی متقاضی و یا همسر وی تأمین شود و در این صورت سرمایه‌گذاری قابل‌قبول است. منابع مالی زیر به‌عنوان سرمایه‌گذاری قابل‌قبول نیستند:

 • پول نقد و دارای‌هایی که کسورات و مالیات آن‌ها پرداخت ‌نشده است ازجمله سود ناخالص شرکت
 • حقوقی که به نیروهای کار پرداخت‌ شده است
 • املاک خریداری ‌شده (فقط در صورتی ‌که کسب‌ و کار دایری در کانادا خریداری کنید، میزان سهم شما به‌عنوان سرمایه‌گذاری محاسبه می‌شود)

بنا به شرایط ذکر شده‌ی فوق، توصیه می‌شود که پیش از موافقت با پرونده‌ی مهاجرتی، خرید و سرمایه‌گذاری‌ در کانادا انجام ندهید. البته شما می‌توانید قراردادهای مشروط بر دریافت پذیرش مهاجرت عقد کنید که خود سندی بر مطالعه‌ی کامل و تصمیم بر سرمایه‌گذاری است.

به‌علاوه کارآفرین می‌تواند سرمایه‌هایی از منابع دیگر برای توسعه و بسط کار خود تأمین کند که باید به صورت قانونی باشد و منبع آن به اداره مهاجرت اعلام شود. بزرگ‌تر شدن هر چه بیشتر کسب ‌و کار متقاضی، موافقت با اقامت دائم وی را بیشتر می‌کند.

پیش‌ نیازهای تولید فرصت‌ های شغلی برای مهاجرت کارآفرینی و سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

کارآفرین باید تعهد بدهد که حداقل 1 فرصت شغلی تمام‌وقت جدید برای فردی کانادایی یا دارندگان اقامت دائم کانادا ایجاد کند. این کارآفرینی باید در ظرف مدت یک سال یا 365 روز از روز ورود به کانادا انجام شود. متقاضیان علاوه بر این باید برنامه‌ی مدیریت نیروهای انسانی خود را نیز اعلام کنند.

به ‌عنوان ‌مثال، چه مدت شغل تولید شده پایدار خواهد بود و آیا فرصت‌های جدید شکل خواهند گرفت. متقاضیانی که برای کسب‌ و کار خود فردی را بهی‌عنوان عضو ارشد یا شریک معرفی می‌کنند باید 3 فرصت شغلی جدید تمام‌وقت تولید کنند.

شغل تمام‌وقت شغلی با ساعت کاری حداقل 30 ساعت در هفته معادل 1560 ساعت در سال محسوب می‌شود که می‌تواند حاصل جمع کار دو نیروی نیمه‌وقت باشد. اگر فرصت‌های شغلی ایجادشده در دسته‌بندی مشاغل کانادا (NOC) در رده‌ی 0، A یا B باشند امتیاز بیشتری برای کارآفرین لحاظ خواهد شد.

فرصت شغلی ایجاد شده باید برای فردی کانادایی یا مقیم دائم کانادا باشد و نه برای اعضای خانواده‌ی متقاضی یا کارکنان دارای ویزای موقت و یا شرکایی که بیش از 10% سهام کسب‌ و کار را دارند.

اگر متقاضی قصد خرید کسب‌ و کار دایری در کانادا را داشته باشد، تعداد کارکنان آن کسب ‌و کار باید حفظ شود و در صورت امکان افزایش یابد. و همین ‌طور دستمزدهای آن‌ها باید به ‌تناسب مهارت کاری آن‌ها پرداخت شود. اگر متقاضی فرصت اضافی برای انجام تعهداتش از سازمان برنامه‌ی مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا بگیرد، باید نیرو کار خود را حفظ کند و مدارک حفظ نیروی کار برای مدت حداقل 6 ماه را ارائه دهد.

برای اطلاع از طبقه‌بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) روی لینک کلیک کنید.

موسسه مهاجرتی تراست در کنار تخصص و تجربه آقای مدنی با بیش از یک دهه سابقه مشاوره رسمی مهاجرت و 5 سال فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت کانادا، و داشتن تیم تخصصی کاری و سرمایه گذاری و روابط کلیدی با صنایع مختلف و موسسات کاریابی در زمینه مهاجرت سرمایه گذاری به صورت متمایز فعالیت دارد.

پاسخ به سوالات شما از زبان مشاور رسمی مهاجرت به کانادا

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC با بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی و 5 سال سابقه آفیسری اداره مهاجرت کانادا انجام می شود.

 • محدودیت سنی و تحصیلی در ویزای سرمایه گذاری
 • لزوم انجام سفر اکتشافی
 • امکان فروش بیزینس پس از دریافت اقامت دائم
 • امکان راه اندازی بیزینس بدون داشتن تجربه قبلی در بیزینس
 • تفاوت ورک پرمیت در روش های مختلف مهاجرت و محاسن روش استانی

قرارداد موسسه مهاجرتی تراست: کمترین ریسک ممکن برای سرمایه گذاری

در قرارداد سرمایه گذاری موسسه مهاجرتی تراست سعی شده تا ریسک های موجود به حداقل برسند. ما برای بدترین سناریوها، راه های جایگزین را بررسی می کنیم تا در صورتی که یک پرونده با شکست مواجه شود بخش عمده هزینه باقی بماند و کماکان بتوان برای دریافت اقامت از طریق پیگیری پرونده قبلی (سابمیت مجدد یا کورت) یا یک پرونده جدید اقدام کرد.

سیستم نمره دهی برای پیش ثبت نام مسیر مهاجرت استانی کارآفرینان و سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

ابتدا به این موضوع توجه کنید که پیش ثبت‌نام با ثبت‌نام اصلی و تشکیل پرونده متفاوت است. در این مرحله متقاضیان به طور نوبتی، بر اساس اطلاعات خود اظهاری ممیزی می‌شوند و در صورت قبولی مجاز به ثبت‌نام اصلی خواهند بود. در این مرحله‌ی اولیه، به‌ غیر از اطلاعات خود اظهاری، طرحی کلی از برنامه‌ی کارآفرینی خود باید ارائه دهید و درکل، 200 امتیاز بر اساس فاکتورهای زیر قابل دریافت است:

اطلاعات خود اظهاری از نمره کل 120

معیار
انتخاب
نمره
تجربه کاری20
مالکیت در کار4
میزان سرمایه کل12
میزان سرمایه شخصی در کار20
تعداد نیروی کار تحت کنترل20
حوزه ی منطقه ی کاری12
انطباق پذیری32

طرح اقتصادی از نمره کل 80

معیار
انتخاب
نمره
توجیه اقتصادی30
انتقال مهارت20
سودمندی برای اقتصاد30

نمره دهی اطلاعات خود اظهاری در مرحله‌ پیش ثبت‌ نام

میزان تجربه‌ی کاری اظهارشده

در بخش پیش ثبت‌نام در مورد میزان تجربه‌ی کاری از شما سؤال می‌شود که ابتدا بدون ارائه سند می‌بایست تجربه کاری خود را در سامانه وارد کنید. تجربه‌ی کاری‌ء که وارد می‌نمایید، باید طی 10 سال گذشته باشند و موارد قبل از آن لحاظ نمی‌شوند. موارد تجربه کاری را باید با کدهای دسته‌بندی استاندارد تعریف ‌شده‌ی کانادا وارد کنید. برای پیدا کردن کد شغل خود باید به سایت سازمان طبقه‌بندی مشاغل کانادا (NOC) مراجعه کنید.

حداکثر نمره‌ی قابل دریافت از تجربه‌ی کاری در مرحله پیش ثبت‌نام، 20 امتیاز است که برای قبولی اولیه حداقل 8 امتیاز باید دریافت کنید.

مالکیت و مدیریت کامل یک کسب و کار

مدت زمان
مشغولیت کاری
نمره
کمتر از 12 ماه0
12 تا 24 ماه4
25 تا 36 ماه6
37 تا 48 ماه15
49 تا 60 ماه20
60 ماه یا بیشتر0

مدیریت ارشد یک شرکت

مدت زمان
مشغولیت کاری
نمره
کمتر از 24 ماه4
24 تا 48 ماه6
49 تا 60 ماه8
60 ماه یا بیشتر12

امتیاز میزان سهم اظهار شده‌ی مالکیت در کسب ‌و کار

اگر متقاضی 100% سهام کسب‌ و کار خود را در مدت 3 سال از 5 سال قبل از تقاضا داشته باشد، 4 امتیاز به همین واسطه دریافت می‌کند. این مالکیت می‌تواند مشترک بین متقاضی و همسر متقاضی باشد.

امتیازدهی بر اساس میزان دارایی اظهار شده‌ی متقاضی

متقاضیان به‌اندازه‌ی دارایی و سرمایه‌ی شخصی و همسر خود امتیاز مهاجرتی دریافت می‌نمایند. برای قبولی در ثبت‌نام اولیه و پیشروی در پروسه‌ی مهاجرتی، متقاضی باید حداقل سرمایه‌ای به ارزش 600.000 دلار کانادا داشته باشد. در این قسمت از نمره‌دهی، 12 نمره به‌طور کل وجود دارد که حداقل باید 5 امتیاز برای قبولی اولیه پرداخت نمایید.

نوع سرمایه: دارایی جاری پول نقد و حساب بانکی

ارزشنمره
کمتر از 50.000 دلار کانادا0
بین 50.000 تا 199.999 دلار کانادا2
بین 200.000 تا 399.999 دلار کانادا3
بیش از 400.000 دلار کانادا4

نوع سرمایه: دارایی کل ثابت و جاری

ارزشنمره
کمتر از 600.000 دلار کانادا0
بین 600.000 تا 799.999 دلار کانادا5
بین 800.000 تا 1.900.000 دلار کانادا6
بین 2.000.000 تا 4.900.000 دلار کانادا7
بیش از 5.000.000 دلار کانادا8

امتیازدهی بر اساس میزان سرمایه‌گذاری شخصی اظهارشده‌ی متقاضی

متقاضیان برنامه‌ی کارآفرینی باید حداقل در کسب ‌و کاری که طرح اجرای آن را داده‌اند مبلغ 200.000 دلار کانادا ظرف 610 روز از بدو ورود به کانادا سرمایه‌گذاری کنند. اگر متقاضی برای کارآفرینی خود شریکی دارد می‌توانند هر دو یک پرونده‌ی کاری تشکیل دهند و میزان سرمایه‌گذاری هر دو شریک باهم محاسبه می‌شود. مبالغ سرمایه‌گذاری بالاتر از 200.000 دلار طبق جدول زیر، امتیازهای بیشتری دریافت خواهند کرد. حداکثر امتیاز ممکن برای این معیار 20 امتیاز است که متقاضیان باید حداقل 8 را دریافت کنند.

مقدار سرمایه‌گذاری شخصی
بر طرح اقتصادی ارائه‌ شده
امتیاز
کمتر از 200.000 دلار کانادا0
بین 200.000 تا 399.999 دلار کانادا8
بین 400.000 تا 599.999 دلار کانادا10
بین 600.000 تا 999.999 دلار کانادا11
بین 1.000.000 تا 1.999.999 دلار کانادا12
بین 2.000.000 تا 3.999.999 دلار کانادا14
بین 4.000.000 تا 7.999.999 دلار کانادا16
بیش از 8.000.000 میلیون دلار کانادا20

امتیازدهی بر اساس میزان فرصت‌های شغلی ایجاد شده اظهار شده‌ی متقاضی

اشتغال‌زایی نیز به‌اندازه‌ی سرمایه‌گذاری در این برنامه‌ی مهاجرتی اهمیت دارد و به ازای تعداد فرصت‌های شغلی که کارآفرین در بریتیش کلمبیا ایجاد می‌کند، تا حداکثر 20 امتیاز دریافت خواهند کرد. حداقل فرصت شغلی‌ که در این مسیر مهاجرتی باید تولید شود کاری تمام‌وقت برای فردی کانادایی است (8 امتیاز).

ایجاد فرصت‌های شغلی در رده‌های بالاتر و با استفاده از مهارت‌های بیشتر نیز امتیاز مضاعف برای متقاضی خواهد داشت. اگر متقاضی عضوی اصلی (Key Staff) برای راه‌اندازی کسب و کار معرفی کند، باید 3 فرصت شغلی (10 امتیاز) ایجاد کند. منظور از شغل تمام‌وقت کاری است که حداقل 30 ساعت در هفته باشد و قابل معادل‌سازی با زمان کار پاره‌وقت است.

تعداد فرصت شغلی
تولید شده
(معادل کار تمام‌وقت)
امتیاز
کمتر از 1 کار تمام‌وقت0
18
29
310
411
512
613
7 – 914
10 – 1916
بیشتر از 20 فرصت شغلی20

امتیازدهی بر اساس جمعیت منطقه‌ هدف طرح کارآفرینی اظهار شده‌ی متقاضی

ایالت بریتیش کلمبیا نیز مانند بسیاری از ایالت‌های کانادا و سایر کشورها درصدد است که در شهرهای بزرگ تمرکززدایی و رونق معادل را در مناطق حاشیه‌ای فراهم کند. در این برنامه مهاجرتی نیز، به همین علت در صورتی ‌که طرح اشتغال‌زایی شما مناطق کم‌جمعیت‌تر را به‌عنوان محل احداث قرار داده باشد، شما امتیاز بیشتری دریافت خواهید. امتیازی که بر اساس این معیار به طرح شما داده می‌شود طبق جدول زیر محاسبه می‌شود.

میزان جمعیت مناطق
حاشیه‌ای مقصد کارآفرینی
امتیاز
500.000 نفر یا بیشتر0
200.000 تا 500.000 نفر1
100.000 تا 199.999 نفر3
70.000 تا 99.999 نفر6
60.000 تا 69.999 نفر8
35.000 تا 59.999 نفر10
کمتر از 35.000 نفر12

امتیازدهی بر اساس معیار انطباق‌پذیری اظهارشده‌ی متقاضی

معیار انطباق‌پذیری حاصل جمع چند معیار دیگر است که هر یک برای موفقیت احتمالی کارآفرینی مؤثر هستند. در مرحله پیش ثبت‌نام داشتن هیچ‌ یک از این معیارهای الزامی نیست و شما حتی با گرفتن امتیاز صفر در این قسمت نیز می‌تواند در غربال اولیه پذیرفته شوید. حداکثر امتیاز برای این معیار 32 امتیاز است که به شرح جداول زیر لحاظ می‌شود.

مهارت زبان
فرانسوی یا انگلیسی
نمره
نداشتن مهارت و یا دارای نمره ای کمتر از نمره معادل CLB 30
دارای سطح ابتدایی زبان حدود نمره ی CLB 42
دارای سطح متوسط یا پیشرفته ی زبان معادل CLB 5  یا بیشتر4
سطح تحصیلاتنمره
کمتر از دبیرستان0
مدارک کاردانی، فنی حرفه ای، فوق دیپلم و مدارک فنی ای که به مدت 2 تا 3 سال بعد از دبیرستان اخذ شده اند2
مدرک کارشناسی یا مدارک دانشگاهی مشابه5
کارشناسی ارشد یا دکتری8
سننمره
کمتر از 20 سال0
20 تا 34 سال4
35 تا 44 سال8
45 تا 54 سال6
55 تا 64 سال4
بیش از 65 سال0
سفر تحقیقاتی کاری پیش از ثبت نام اولیهنمره
سفری در 3 سال اخیر به بریتیش کلمبیا نداشته است0
به بریتیش کلمبیا در بین 1 تا 3 سال گذشته داشته است2
در یک سال گذشته به منطقه ی کم جمعیت هدف کار آفرینی طرح اقتصادی پیش نهادی سفر کرده است4
داشتن تجربه ی کار، بازرگانی و یا تحصیل در کانادا به مدت حداقل 12 ماهنمره
نداشته است0
دارد8
مجموع کل امتیازات32

برای اطلاع از ویزای بیزینس کانادا، خرید بیزینس در کانادا روی لینک کلیک کنید.

نحوه‌ امتیازدهی به نوع طرح اقتصادی و سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

محور اصلی این مسیر مهاجرتی کارآفرینی و تولید کسب ‌و کاری جدید در کاناداست و این فاکتور در پرونده‌ی متقاضی، دارای بیشترین امتیاز، حداکثر 80 امتیاز قابل دریافت است. لذا باید به این موضوع توجه کنیدکه مقصود ایالت بریتیش کلمبیا چیست و پیش از هر اقدام مهاجرتی، از بی‌نقصی طرح اقتصادی خود اطمینان حاصل کنید.

طرح اقتصادی‌ که برای این مسیر مهاجرتی ارائه می‌دهید باشد شرایط زیر را داشته باشد:

 • توضیح کلی درباره‌ی نحوه‌ی کار واحد اقتصادی، اینکه چه‌کاری قرار است انجام شود و عملیات کاری به چه شکلی انجام می‌شوند.
 • توضیح کامل از نوع و میزان خدمات یا محصولات تولید شده‌ی واحد اقتصادی
 • تبیین عنوان مناسب برای شغل و وظایف شغلی برای واحد اقتصادی و اینکه چه فوایدی برای کانادا خواهد داشت
 • ارائه‌ی طرح توجیهی اقتصادی و اجرایی و استراتژی ورود به بازار کانادا
 • بیان اصول کاری و توضیحات در مورد تعداد نیروی انسانی موردنیاز

کارآفرینانی که برای راه‌اندازی واحد اقتصادی خود نیاز به خرید کسب‌ و کاری دایر در بریتیش کلمبیا را دارند باید موارد زیر را نیز در طرح اقتصادی خود ارائه دهند.

 • توضیح کامل در مورد خرید کسب ‌و کار مورد نظر، به انضمام تعداد نیروی کار فعال
 • خلاصه‌ای از عملکرد اقتصادی واحد اقتصادی همراه با میزان گردش مالی و سود سالیانه و میزان دست مزد داده ‌شده به نیرو کار در 3 سال گذشته
 • ارائه نقد و بررسی تاریخچه و سلامت اقتصادی واحد اقتصادی مورد نظر
 • توضیح در مورد چگونگی تأسیس واحد اقتصادی مورد نظر و رسیدن به وضعیت حال حاضر آن
 • ارائه‌ی برنامه و اصولی برای خرید و گسترش کسب‌ و کار مورد نظر

در طرح اقتصادی ارائه ‌شده باید توضیح دهید که کدام‌ یک از حالت‌های زیر را برای احداث کار خود در نظر دارید:

 • نمایندگی و  یا خرید سرقفلی
 • شراکت با یک یا چند کارآفرین محلی
 • شراکت با یکی دیگر از متقاضیان برنامه مهاجرتی استانی بریتیش کلمبیا 
 • پیشنهاد یک عضو اصلی خارجی

به‌طور کل، لازم نیست مطالعات شخصی درباره وضعیت اقتصادی بازار هدف در طرح اقتصادی آورده شود و همچنین طرح اقتصادی باید کار قانونی و مشروع باشد.

در کل، 80 امتیاز از 200 امتیاز کل مرحله‌ی پیش ثبت‌نام برای طرح اقتصادی قابل دریافت است که برای قبولی حداقل باید 32 امتیاز را دریافت کنید. امتیازدهی به طرح اقتصادی شما بر اساس فاکتورهای زیر انجام می‌شود.

فاکتورهای امتیازدهی
به طرح اقتصادی
امتیاز
توجیه اقتصادی یا پایداری30
انتقال مهارت20
سودآوری واحد اقتصادی30

ممیزی معیار توجیه اقتصادی طرح (30 امتیاز)

معیار توجیه یا پایداری اقتصادی برای ارزیابی رقابت‌پذیری، پویایی و کمک به اقتصاد ایالتی طراحی ‌شده است. 30 نمره برای این معیار اختصاص داده‌ شده است که بر اساس معیارهای زیر به طرح اقتصادی شما داده خواهد شد.

معیارهای
توجیه اقتصادی
امتیاز
طرح کسب ‌و کار یا بیزینس مدل10
بازار، خدمات یا محصولات4
میزان سرمایه‌گذاری شخصی4
ارزیابی از سرمایه‌گذاری شخصی6
میزان سهم مالکیت از کسب‌وکار4
ریسک کار2

طرح کسب ‌و کار یا بیزینس مدل

در طرح کسب ‌و کار یا بیزینس مدل، کارآفرین باید توضیح دهد که واحد اقتصادی پیشنهادی چگونه ارزش ‌افزوده و سود می‌آفریند و برای این مطلوب، چه تدابیر و تمهیداتی باید اجرا شود. کسانی که برای این مسیر مهاجرتی اقدام می‌نمایند باید اعلام کنند که چگونه می‌خواهند واحد اقتصادی خود را با افزایش نیروی کار، گسترش خدمات و یا تولید محصولات جدیدتر پیشرفت دهند.

به‌علاوه باید نشان دهند که چگونه بر روی کاغذ، به‌ صورت معقول و منطقی می‌توانند از هزینه‌های جاری کسب ‌و کار، پرداخت حقوق نیروی کار، پرداخت مالیات و کسب درآمد مازاد برآیند و اینکه از درآمد مازاد خود برای گسترش کسب ‌و کار خود استفاده کنند. ارزیابی و نمره‌دهی به طرح اقتصادی یا بیزینس پلن شما طبق تعاریف زیر انجام می‌شود:

 1. طرح اقتصادی نامطلوب، نامفهوم و مبهم (1 امتیاز)، اگر طرح شما شرایط زیر را داشته باشد:
  • طرح اقتصادی توضیح کامل و شفاف از ابتدا تا انتهای احداث نداشته باشد.
  • طرح اقتصادی توضیح کامل در مورد خدمات و محصولات ارائه‌ شده نداشته باشد.
  • ابعاد طرح اقتصادی مناسب منطقه که در آن احداث می‌شود نباشد.
  • طرح اقتصادی شامل توضیح کامل در مورد نقش متقاضی در کسب‌ و کار نباشد.
  • طرح اقتصادی شامل توضیحات کامل در مورد نقش شریک کانادایی و محلی، شرکای احداث کسب‌ و کار که باهم در حال مهاجرت هستند نباشد و یا کارکنان کلیدی که معرفی ‌شده‌اند.
  • کارکنان کلیدی‌ که معرفی می‌شوند رابطه کاری طولانی با متقاضی نداشته باشند.
  • اگر طرح خرید کسب ‌و کار ارائه شود، این طراح شامل طرح گسترش و بهبود آن واحد اقتصادی نباشد.
  • اگر طرح خرید کسب‌ و کار ارائه شود، طرح گسترش آن پر ریسک و بدون تناسب با نیازهای صنعت و منطقه‌ی محل احداث باشد.
 2. طرح اقتصادی مناسب (5 امتیاز)، اگر طرح شما شرایط زیر را برآورد کند:
  1. طرح اقتصادی به‌صورت کامل ارائه شود و توضیحات شفاف از ابتدا تا انتها داشته باشد.
  2. طرح اقتصادی توضیحات کامل و شفاف در مورد خدمات یا محصولات ارائه ‌شده داشته باشد.
  3. طرح اقتصادی با شرایط صنعت و اقتصاد محلی تطابق داشته باشد.
  4. طرح اقتصادی توضیحات کامل در مورد نقش و سابقه‌ی کاری شرکای محلی و مهاجرتی، و یا کارکنان کلیدی داشته باشد.
 3. طرح اقتصادی خوب (10 امتیاز)، اگر طرح شما شرایط طرحی مناسب برای کسب‌ و کار را و حداقل 3 شرط از شرایط زیر را داشته باشد:
  • میزان سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی با طرح اقتصادی تطابق داشته باشد. (باید حداقل نمره 6 از ارزیابی سرمایه‌گذاری و نمره 6 از ارزیابی اشتغال‌زایی را دریافت نمایید)
  • طرح اقتصادی دارای استراتژی مشخص برای دوام در بازار و سودآوری داشته باشد.
  • برنامه‌ی اجرایی و عملیاتی طرح اقتصادی دارای سازگاری داخلی باشد.
  • در طرح اقتصادی ارائه ‌شده نقشی که متقاضی دارد متناسب با تجربه‌ی کاری او باشد.

بازار، خدمات و یا محصولات

متقاضیان بر اساس توضیحات و برنامه‌ای که برای محصولات یا خدمات ارائه ‌شده می‌دهند تا 4 امتیاز می‌توانند دریافت نمایند. اگر این توضیحات موجه نباشد 1 امتیاز دریافت می‌کنند و اگر حداقل یکی از 4 شرط زیر مبنی بر هم‌خوانی محصول با طرح اقتصادی باشد، 4 امتیاز دریافت می‌کنند.

 • قابلیت رقابت: اگر محصولی یا خدماتی که در طرح اقتصادی ارائه می‌شود، مزیت‌هایی با محصولات با خدمات مشابه آن داشته باشد، قابلیت رقابت با بازارهای مشابه را خواهد داشت. اما اگر تفاوتی با واحدهای صنفی دیگر نداشته باشد این معیار برای طرح شما محسوب نمی‌شود.
 • ارزش محصول یا خدمات: ارزش محصولات یا خدمات ارائه‌ شده با توجه به مهارت و هزینه‌ای که برای آن‌ها گذاشته می‌شود بالا می‌رود. محصولات با ارزش بالا اهمیت زیادی برای اقتصاد دارند.
 • محصول یا سرویس جدید: اگر محصول یا خدماتی که در طرح اقتصادی شما ارائه می‌شود در بازار حاضر محلی وجود نداشته باشد و نیاز برای آن وجود داشته باشد، این معیار برای طرح شما صادق است.
 • آنالیز و استراتژی رقابتی برای ورود به بازار: اگر طرح اقتصادی شما در بخش محصولات و خدمات ارائه‌ شده، دارای آنالیز دقیق از بازار محلی باشد، نقاط ضعف و پتانسیل‌های آن تبیین شده باشد و همین ‌طور استراتژی ورود به بازار را به ‌صورت رقابتی و قوی ارائه داده باشید، این تعریف برای طرح شما صدق می‌کند.

میزان سرمایه‌گذاری شخصی در طرح اقتصادی ارائه ‌شده

میزان سرمایه‌گذاری شخصی شما در طرح اقتصادی ارائه‌ شده و همین‌طور موارد تخصیص سرمایه باید به‌صورت دقیق و شفاف بیان ‌شده باشد. موارد تخصیص سرمایه باید با سایر برنامه‌های هدف کسب‌ و کار، بازارها، خدمات و محصولات، مدل کسب ‌و کار، صنایع و استانداردهای محلی هماهنگ باشد. متقاضیانی که می‌خواهند در خرید کسب‌ و کاری دایر اقدام کنند، حداقل باید 50.000 دلار برای گسترش و بسط کسب ‌و کار سرمایه‌گذاری کنند. امتیازی که به این بخش از ممیز طرح اقتصادی داده می‌شود طبق جدول زیر حساب می‌شود:

سرمایه‌گذاری
شخصی
امتیاز
کمتر از 200.000 دلار و یا کمتر از 50.000 دلار کانادا برای توسعه و بسط بیزینس0 امتیاز * پرونده‌ها با امتیاز 0 در این بخش مردود می‌شوند.
200.000 تا 399.999 دلار کانادا1
400.000 تا 599.999 دلار کانادا2 * اگر عضو کلیدی معرفی شود باید بیش از 2 امتیاز از این بخش کسب شود، در غیر این صورت مردود می‌شود.
600.000 تا 799.999 دلار کانادا3
بیش از 800.000 دلار کانادا4

ارزیابی سرمایه‌گذاری

برای محاسبه‌ی نمره‌ی ارزیابی سرمایه‌گذاری، 6 نمره نیز طبق جدول زیر با تعاریف مشخص‌ تعیین‌ شده است:

ارزیابی
سرمایه‌گذاری
امتیاز
نحوه‌ی سرمایه‌گذاری با ابعاد و نوع کسب ‌و کار سازگاری ندارد.0
نحوه‌ی سرمایه‌گذاری با ابعاد و نوع کسب ‌و کار هماهنگ است.4
نحوه‌ی سرمایه‌گذاری با ابعاد و نوع کسب ‌و کار و همین ‌طور بازار، محصول یا خدمات ارائه‌ شده، طرح کسب‌ و کار و استانداردهای صنعتی محلی هماهنگی دارد.4

میزان سهم مالکیت از کسب‌ و کار

طرح اقتصادی بر اساس میزان مالکیت عنوان ‌شده به شرح زیر نمره دهی می‌شود:

سهم مالکیت
در کسب‌ و کار
امتیاز
کمتر از 33% یا یک ‌سوم از سهام0 امتیاز *
بیش از 33 و کمتر از 50% از سهام2
بیش از 50 و کمتر از 100% از سهام3
100% مالکیت کسب ‌و کار4

*تنها در صورتی‌ که بیش از 1.000.000 دلار کانادا سرمایه‌گذاری شود می‌توانید کمتر از 33% از سهام شرکتی بزرگ را داشته باشید. در غیر این صورت سرمایه‌گذاری قابل ‌قبول نیست پرونده رد می‌شود.

ریسک کار

برای طرح اقتصادی ارائه‌ شده‌ای که دارای ارزیابی مناسب از ریسک احداث کسب‌ وکار برآورد مناسبی ارائه دهند تا 2 امتیاز اعطا خواهد شد. همین ‌طور مواردی همچون پیشنهاد سرمایه‌گذاری خارجی، سرمایه‌گذاری بیش از 50% سرمایه‌های شخصی متقاضی و شراکت با متقاضی دیگری در همین مسیر مهاجرتی ممکن است ریسک کار را افزایش دهند و ممکن است به ‌واسطه‌ی آن‌ها تا 2 امتیاز از نمرات کم شود.

درباره ویزای سرمایه گذاری در کانادا بیشتر بخوانید.

ممیزی معیار انتقال مهارت طرح اقتصادی و سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

در این برنامه مهاجرتی، مهارت‌های شما با کسب‌ و کاری که پیشنهاد احداث آن را دارید مقایسه و تطبیق داده می‌شود. این مهارت باید تناسب نسبی با صنعت یا حرفه‌‌ی مورد نظر برای کارآفرینی داشته باشد. اگر در قسمت اول پیش ثبت‌نام پذیرفته ‌و به مصاحبه دعوت شوید، باید مهارت‌ها اعلام‌ شده خود را در غالب تجربه مستقیم کاری اثبات کنید و حداکثر امتیاز این طرح 20 است.

در برنامه‌ی مهاجرتی کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا، تجربه‌ی مستقیم کاری و سابقه‌ی کاری در همان حوزه‌ی کاری پیشنهادی مشابه قلمداد می‌شود. به عبارت دقیق‌تر، در سیستم دسته‌بندی مشاغل کانادا (NAICS)، باید کد سابقه‌ی کاری‌ را به‌عنوان تجربه مستقیم ارائه دهید، این کد باید در سه رقم اول با کسب‌ و کار پیشنهادی مشترک باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه کنید.

در این مسیر مهاجرتی، برای قبولی درخواست می‌بایست تجربه‌ی مدیریت و مالکیت کسب‌ و کار مشابه و یا تجربه‌ی مدیریت ارشد در واحد صنفی مشابه را در 10 سال پیش از ارائه‌ی درخواست داشته باشید. این معیار دارای 20 امتیاز است و حاصل تلفیق امتیازهای کسب‌ شده از سه زیر معیار تجربه‌ی کارآفرینی، سابقه‌ی کاری و مهارت زبان است. این امتیازها به شرح زیر محاسبه می‌شوند:

تجربه
کارآفرینی
صرف
امتیاز
بیش از 12 ماه تجربه در حوزه ی کسب و کار نا مرتبط2
12 ماه یا کمتر تجربه در همان حوزه ی کسب و کار یا 12 تا 36 ماه در حوزه ی کار مشابه5
13 تا 24 ماه تجربه ی تجربه ی کار آفرینی در همان حوزه یا بیش از 37 ماه تجربه در حوزه ی مشابه8
13 تا 24 ماه تجربه ی تجربه ی کار آفرینی در همان حوزه به علاوه ی  بیش از 37 ماه تجربه در حوزه ی مشابه10
25 تا 36 ماه تجربه ی کاری در همان حوزه12
25 تا 36 ماه تجربه ی تجربه ی کار آفرینی در همان حوزه به علاوه ی  بیش از 37 ماه تجربه در حوزه ی مشابه14
37 تا 60 ماه تجربه ی کاری در همان حوزه16
37 تا 60 ماه تجربه ی تجربه ی کار آفرینی در همان حوزه به علاوه ی  بیش از 37 ماه تجربه در حوزه ی مشابه18
بیش از 60 ماه تجربه ی کاری در همان حوزه20
حداکثر نمره قابل دریافت20 امتیاز
تجربه کاری صرفامتیاز
بیش از 12 ماه تجربه در حوزه ی کسب و کار نا مرتبط2
12 ماه یا کمتر تجربه در همان حوزه ی کسب و کار یا 13 تا 36 ماه در حوزه ی کار مشابه4
13 تا 24 ماه سابقه ی کار مستقیم در همان حوزه یا بیش از 37 ماه تجربه در حوزه ی مشابه6
13 تا 24 ماه سابقه ی کار مستقیم در همان حوزه به علاوه ی بیش از 37 ماه تجربه در حوزه ی مشابه8
37 تا 60 ماه تجربه ی کاری در حوزه ی مستقیم مشابه10
37 تا 60 ماه سابقه ی کار مستقیم در همان حوزه به علاوه ی بیش از 37 ماه تجربه در حوزه ی مشابه12
بیش از 60 ماه کار در حوزه ی مستقیم مشابه کاری14
حداکثر نمره قابل دریافت در این حالت14 امتیاز
توانایی زبان خارجیامتیاز
ندارد یا بسیار ابتدایی معادل CLB 3 یا کمتر0
ابتدایی معادل CLB 41
متوسط یا بیشتر معادل نمره ی CLB 5 یا بیشتر2
حداکثر نمره قابل دریافت در این حالت2 امتیاز

ممیزی معیار سودآوری اقتصادی برای سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

میزان سودآوری و وفاید طرح اقتصادی پیشنهادی متقاضیان، برای اقتصاد و صنعت بریتیش کلمبیا بسیار حائز اهمیت است. مشخصه‌ی کسب ‌و کار پیشنهادی طبق معیارهای زیر بررسی و امتیازبندی می‌شوند و تا حداکثر 30 نمره برای این فاکتور تخصیص داده ‌شده است. چهار معیار کلی برای امتیازدهی به این مشخصه‌ به شرح زیر است:

سودآوری و
فایده اقتصادی طرح
امتیاز
بخش اقتصادی کلیدی و تأثیر بر اقتصاد12
نوع مشاغل تولید شده6
مشاغل با مهارت‌های بالا (در گروه‌های 0، A وB سیستم NOC)4
توسعه مناطق محلی8
مجموع امتیاز قابل دریافت30

نحوه‌ی بررسی معیار بخش اقتصاد کلیدی و تأثیر بر اقتصاد

دو زیر معیار در این قسمت معرفی می‌شود که برای هر یک تعاریفی وجود دارد. اگر متقاضی بتواند مدارک کافی دال بر اثبات هر یک از زیر معیارها ارائه نکند، فقط 3 امتیاز برای پرونده‌اش در این قسمت لحاظ خواهد شد. اگر کارآفرین یکی از دو زیر معیار را بتواند در مورد طرح خود اثبات کند 8 امتیاز از این معیار دریافت خواهد کرد و اگر هر دو زیر معیار در مورد طرح اقتصادی وی صادق باشد، 12 امتیاز کامل را از این بخش دریافت خواهد کرد.

حوزه‌های کاری زیر به‌عنوان حوزه‌های کاری کلیدی در این ایالت محسوب می‌شوند و طرح اقتصادی ارائه ‌شده در این حوزه‌های جز مشاغل کلیدی هستند.

 • تولید و فرآوری غذا و محصولات خوراک
 • فن‌آوری و مشاغل مربوط به محیط‌زیست و صنایع سبز
 • جنگل‌داری و جنگل بانی
 • حمل ‌و نقل
 • مراکز آموزشی بین‌المللی و مؤسسات آموزشی و پرورشی
 • مراکز تحقیقاتی و تولیدی در حوزه بیوپزشکی و دارویی
 • صنایع معدن، انرژی و نفت و گاز
 • جاذبه‌ی گردشگری و مراکز جذب توریست
 • صنایع تولیدی‌ که باعث تولید ارزش‌افزوده بالا شوند و نه کارگاه‌های مونتاژ قطعات خریداری‌ شده
 • مشاغلی که با جمعیت بومی کانادا در شراکت و کار باشند و به این جوامع کمک کنند.

زیر معیارهای اهمیت اقتصادی دارای تعاریف زیر هستند:   

 • مشاغل و صنایعی که از تکنولوژی‌های جدید استفاده می‌کنند. تکنولوژی‌ها مورد استفاده نباید عمومی باشند.
 • مشاغلی و صنایعی که محصولات و خدمات نو را توسعه می‌دهند.
 • مشاغلی و صنایعی که روش‌های جدید و نوآورانه‌ای برای روش‌های سنتی رایج ارائه می‌دهند و باعث رشد و توسعه می‌شوند. این روش‌ها باید جدید و مؤثر باشند و نباید به‌صورت عام استفاده شوند.
 • مشاغلی و صنایعی که صادرات را افزایش می‌دهند. مشاغلی که مسیر را برای صادرات فراهم می‌کنند مانند شرکت‌های بازرگانی.
 • شرکت‌هایی که در زمینه تحقیقات و توسعه‌ی صنعتی و اقتصادی سازی تکنولوژی فعال هستند.
 • شرکت‌هایی که تکنولوژی‌های جدید و نو دارند و بتوانند این تکنولوژی‌های را به ایالت بریتیش کلمبیا وارد کنند.

نحوه‌ی بررسی معیارهای نوع در مشاغل تولید شده و مشاغلی با مهارت‌های بالا

مشاغل تولید شده در طرح‌های اقتصادی پیشنهادی با توجه به نوع کار، ابعاد کسب‌ و کار، تناسب با محصولات یا خدمات مورد ارائه، عرف بازار و صنعت و طرح اقتصادی بررسی می‌شوند. امتیاز مربوط به زیر معیار نوع مشاغل تولید شده طبق جدول زیر داده می‌شود.

ارزیابی مشاغل
تولید شده
امتیاز
طرح اقتصادی نتواند حداقل معادل یک شغل تمام‌وقت را تولید کند یا در صورتی ‌که عضو کلیدی برای کار معرفی شود. نتواند حداقل 3 فرصت شغلی تمام‌وقت یا معادل آن تولید کند. * هر فرصت شغلی معادل 1560 ساعت کار در سال است که می‌توانند از مجموع چند شغل پاره‌وقت تشکیل‌ شده باشد.0 امتیاز * در چنین صورتی پرونده مردود خواهد شد.
برنامه‌ی مشاغل با نوع و ابعاد طرح اشتغال‌زایی تناسب نداشته باشد1
برنامه‌ی مشاغل با نوع و ابعاد طرح اشتغال‌زایی متناسب باشد6

نحوه‌ی بررسی معیار میزان تأثیر بر توسعه مناطق محلی

4 نمره در بررسی نوع مشاغل ایجاد شده برای طرح‌هایی در نظر گرفته‌ شده است که مشاغل بامهارت بالا را تولید می‌کنند. این دسته از مشاغل در سیستم دسته‌بندی مشاغل کانادایی در رده‌ی 0، A و B و کارهایی همچون مدیریت، مشاغل کارشناسی و تکنیکی و به‌ طور کل مشاغلی هستند که نیاز به علم و مهارت بالایی دارند.

اگر هیچ شغلی در این رده‌های کاری در طرح اشتغال‌زایی مطرح نشده باشد متقاضی امتیازی از این قسمت دریافت نمی‌کند. اگر 1 شغل در این رده‌ها تولید شود، به پرونده 2 امتیاز مثبت داده خواهد شد و اگر بیش از 2 شغل با مهارت‌های بالا تولید شود، 4 امتیاز به متقاضی داده خواهد شد.

در حین بررسی این معیار، تعاریف زیر برای تطبیق با شرایط کارآفرینی استفاده می‌شود:

 • طرح کارآفرینی برنامه، طرح و توضیحات مشخصی برای مدیریت نیروهای انسانی ارائه نداده است و یا اینکه شرایط نوع کسب ‌و کار پیشنهادی، توانایی تولید حداقل یک فرصت شغلی تمام‌وقت یا معادل را ندارد.
 • در طرح کارآفرینی ارائه ‌شده توضیحات قانع‌ کننده برای مدیریت منابع انسانی ارائه نشده و یا در فرصت‌های شغلی تولید شده در طرح، اغراق ‌شده است و یا اینکه فرصت‌های شغلی ایجاد شده با وضعیت جاری در صنعت و بازار و یا با سوابق کار متقاضی و مدیریتی وی متناسب نیست.
 • برنامه‌ی اشتغال با طرح، با نوع و ابعاد اشتغال‌زایی تناسب داشته باشد و اطلاعات کافی برای آن ارائه‌ شده باشد.
 • کدهای مشاغل در سیستم دسته‌بندی مشاغل کانادا NOC با طرح برنامه‌ی کسب ‌و کار تطابق داشته باشد.
 • طرح مشاغل پیشنهادی قابل دفاع باشد و با عرف صنعت در تطابق داشته باشد و همین‌ طور به ‌صورت عمده از مشاغل تمام‌وقت استفاده‌شده باشد.
 • حقوق‌ پیشنهاد شده در طرح با عرف صنایع همخوان باشد و به ‌طور دقیق در توضیحات آمده باشد.

امتیاز کارآفرینی و سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا و در مناطق حاشیه‌ای و کم‌ جمعیت‌تر

با توجه به محل مورد نظر برای احداث کسب ‌و کار جدید، پرونده متقاضی ممکن است طبق جدول زیر تا 8 امتیاز بر مبنای رشد و توسعه اقتصاد در مناطق حاشیه‌ای و کم‌ جمعیت دریافت کند.

توسعه مناطق حاشیه‌ای
نام منطقه محل احداث کسب ‌و کار
امتیاز
Lower Mainland / Southwest    2
Vancouver Island and Coast      4
Thompson / Okanagan    4
Cariboo6
Kootenay8
Nechako8
North Coast8
Northeast8

امتیازدهی نهایی و قرار گرفتن در صف انتخاب

پس از امتیازدهی به مرحله‌ی پیش ثبت‌نام، درصورتی‌که امتیاز و شرایط متقاضی مورد قبول واقع شود، ایمیل تأییدیه‌ای برای متقاضی ارسال می‌شود و ضمن اعلام امتیاز اخذ شده، قرار گرفتن متقاضی در صف انتظار انتخاب یا به‌اصطلاح استخر انتخاب (Selection Pool) را اطلاع می‌دهد. در این ایمیل، نمره‌ها به شرح و توضیحات زیر اعلام می‌شوند:

 • فقط ثبت‌نام‌هایی که تمامی شرایط حداقلی لازم را ارائه دهند می‌توانند در صف انتظار انتخاب قرار گیرند.
 • متقاضیانی که در مرحله‌ی پیش ثبت‌نام قبول‌ شده‌اند، فقط 6 ماه می‌توانند در صف انتظار انتخاب بمانند.
 • اگر در مدت 6 ماهه، متقاضی انتخاب شود و برای تکمیل پرونده و مصاحبه دعوت نشود پرونده‌ی وی منقضی می‌شود و پس ‌از آن می‌تواند دوباره برای همین مسیر مهاجرتی و یا سایر برنامه‌های استانی ثبت‌نام کند.
 • هر فردی فقط می‌تواند یک پرونده جاری در حال بررسی در برنامه‌های مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا داشته باشد و فقط پس از تعیین تکلیف آن می‌تواند پرونده‌ی دیگری تشکیل دهد.
 • اگر چند متقاضی برای راه‌اندازی کسب‌ و کار به‌ صورت شراکتی اقدام به ثبت درخواست مهاجرت نمایند، حداقل امتیاز مورد نیاز برای قبولی به‌صورت اشتراکی برای هر دو پرونده محاسبه می‌شود.

پس از قبولی در مرحله‌ی پیش ثبت‌نام و قرار گرفتن در صف انتظار برای انتخاب، پرونده‌ی متقاضیان به‌صورت رقابتی انتخاب می‌شوند. به توجه به ظرفیت دعوت‌نامه، ابتدا متقاضیان با بالاترین نمره دعوت می‌شوند و در صورت نبود توانایی در اثبات شرایط اظهار شده و تکمیل پرونده و یا حضور نیافتن در مصاحبه، با سایر کاندیداهای باقی‌ مانده در صف انتظار جایگزین می‌شوند.

دعوت ‌نامه برای تکمیل پرونده

داشتن حداقل شرایط این مسیر مهاجرتی و قبولی در مرحله‌ی پیش ثبت‌نام به‌منزله‌ی پذیرش برای مهاجرت و دریافت دعوت‌نامه نیست. در صورت انتخاب، برای متقاضی ایمیل دعوت‌نامه ارسال و مهلت 120 روزه برای تکمیل پرونده به وی داده می‌شود.

برای مرحله‌ی تکمیل پرونده، متقاضی باید مبلغ 3500 دلار کانادا به ‌صورت غیر قابل‌ بازگشت به ‌عنوان هزینه‌ی بررسی پرونده به‌ حساب اداره مهاجرت ایالت بریتیش کلمبیا ارسال کند. این مبلغ برای بررسی یک پرونده است و شامل اعضای خانواده‌ی متقاضی نیز می‌شود.

در این مرحله، ممکن است اداره‌ی مهاجرت بریتیش کلمبیا برای بررسی بیشتر از متقاضی برای مصاحبه‌ی حضوری در شهر ونکوور دعوت کند، در این صورت متقاضی باید سفری توریستی پیش از مهاجرت برای این منظور به کانادا داشته باشد. مصاحبه فقط به زبان انگلیسی انجام می‌شود و در صورتی ‌که متقاضی توانایی پاسخگویی به زبان انگلیسی را نداشته باشد، باید از خدمات ترجمه‌ی هم‌زمان مورد تائید دادگاه‌های این ایالت استفاده کند.

اگر پرونده‌ی متقاضی با موفقیت مورد قبولی و انتخاب قرار گرفت، متقاضی باید پس ‌از آن قراردادی مبنی بر حسن عملکرد کاری با اداره‌ی مهاجرت بریتیش کلمبیا امضا کند. این قرارداد این تعهد را از متقاضی می‌گیرد که در مدت‌ مشخص‌ شده به اهداف اعلام ‌شده‌اش عمل خواهد کرد و در صورتی که موارد لازم برای مفاد قرارداد ارائه نشود، ممکن است اقامت دائم به متقاضی داده نشود و پرونده وی بسته شود.

یکی دیگر از شرایط نهایی در این مسیر مهاجرتی، انتخاب و معرفی یک تأمین‌کننده‌ی مورد تائید برای ارزش‌گذاری بر میزان سرمایه شخصی و سرمایه‌گذاری انجام‌ شده است. این کار برای اطمینان بیشتر از توانایی مالی و بررسی تراکنش‌های مالی متقاضی خواهد بود.

قرارداد حسن انجام کار یا حسن عملکرد

قرارداد حسن عملکرد شامل موارد زیر است:

 • نوع کسب‌ و کار و محل احداث آن
 • میزان سرمایه‌گذاری و برنامه‌ی زمانی
 • تعداد فرصت‌های شغلی‌ای که برای بومیان منطقه و یا دارندگان اقامت موقت کانادا فراهم شده است
 • شرایط تعیین‌ شده برای مدیریت فعال متقاضی
 • شرایط لازم برای اعطای اقامت دائم به متقاضی
 • زمان قرارداد که در آن باید موارد لازم را به نتیجه برسانید

قرارداد مربوط به معرفی عضو کاری کلیدی برای کسب‌ و کار که حاوی مفاد زیر است:

 • معرفی کارفرما و محل استقرار کسب ‌و کار
 • عنوان کاری و کد مشاغل مربوط در سیستم طبقه‌بندی مشاغل کانادا NOC
 • شرایط احراز شغل تمام‌وقت و معادل‌سازی آن برابر با 1560 ساعت کاری در سال
 • پیش‌نیازهای اعطای اقامت دائم
 • زمان قرارداد که در آن باید موارد لازم را به نتیجه برسانید

خدمات تراست برای سرمایه گذاری در کانادا

 • امکان اخذ مشاوره اولیه درخصوص سرمایه گذاری در کانادا
 • صرف زمان کافی و بررسی کامل شرایط متقاضیان و درخواست ها و اولویت های آنان در خصوص کسب و کارهایی که مد نظر دارند
 • طراحی نقشه راه دقیق و استراتژی هایی که در مسیر سرمایه گذاری در کانادا باید به کار گرفته شوند، به طور اختصاصی برای هر موکل و بر اساس شرایط منحصر به فرد آنها
 • ارائه چک لیست اسناد و مدارک قابل ارائه و همینطور فرم هایی که باید تکمیل شوند
 • بررسی دقیق تمامی اسناد، مدارک و فرم های ارائه شده توسط موکل جهت اطمینان از تکمیل و بی نقص بودن آن ها
 • ارائه لیستی از بیزینس های قابل خریداری در شهرهای مختلف کانادا بر اساس شرایط و خواسته های متقاضی
 • بررسی گزینه های موجود به همراه خود متقاضی و پیشنهاد بهترین های آنان
 • انجام تمامی کاغذ بازی ها و پروسه های قانونی پیچیده برای مشتری که باید طی شوند
 • عدم نیاز به طی کردن فرایندهای پیچیده توسط متقاضی و برعهده گرفتن تمامی آن ها توسط متخصصین تراست
 • اقدام به انجام تحقیقات کامل درخصوص سوابق مالی، وضعیت، عملکرد و سایر شرایط کسب و کار مد نظر
 • تهیه و تنظیم قرارداد بیزینس مربوطه که در آن سرمایه گذاری می شود
 • مطالعه کامل و دقیق متن قراردادی که برای خرید بیزنس تهیه و تنظیم شده است و ارائه هرگونه راهنمایی یا مشاوره ای که در ارتباط با آن لازم است
 • اطمینان از سودآوری و عدم وجود عوامل کلاهبرداری و مواردی مانند احتمال کلاهبرداری و ضررده بودن بیزینس برای سرمایه گذاری
 • انجام اقدامات لازم برای خریداری بیزینس مربوطه و سرمایه گذاری
 • تهیه بیزینس پلن جامع، کامل و بسیار دقیق با زمانبندی برای انجام هر مرحله از پیشبرد بیزینس
 • ارائه درخواست ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) به همراه طرح تجاری مناسب
 • اطمینان از تمامی جوانب و تلاش برای دریافت LMIA مثبت
 • حمایت از موکل در پیشبرد بیزینس خریداری شده و تحقق تایم لاین تعیین شده
 • آماده سازی مدارک و فرم های مربوطه جهت درخواست برای اقامت دائم

جدول شرایط لازم برای سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

شرایط هر استان و حتی گاهی شرایط هر کدام از شهرهای یک استان ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد.

جدول شرایط عمومی و لازم برای سرمایه گذاری در کانادا

محدوده شهرسرمایهسابقه کارمدرک
تحصیلی
سنمدرک
زبان
داخل شهر تورنتو800 هزار دلار (سرمایه)
600 هزار دلار (سرمایه گذاری)
داشتن سابقه مدیریت به میزان 2 سال در 5 سال گذشتهدارای امتیاز و غیر الزامیبدون محدودیت سنیCLB 4
خارج شهر تورنتو400 هزار دلار (سرمایه)
200 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
داشتن سابقه مدیریت به میزان 2 سال در 5 سال گذشتهدارای امتیاز و غیر الزامیدارای محدودیت سنی بر اساس منطقهCLB 4
بدون محدودیت در شهر600 هزار دلار  (سرمایه)
200 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
داشتن 3 سال مالکیت مشاغل و تجارت
یا
4 سال سابقه مدیریت
(طی 10 سال گذشته)
حداقل مدرک فوق دیپلم (اگر متقاضی نشان دهد که 100 درصد مالکیت شغل و تجارتش را داراست، دیپلم کفیت می کند)دارای امتیاز تا 64 سالCLB 4
شهرهای خیلی کوچک با جمعیت کم300 هزار دلار  (سرمایه)
100 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
داشتن 3 سال مالکیت مشاغل و تجارت
یا
4 سال سابقه مدیریت
(طی 5 سال گذشته)
حداقل مدرک تحصیلی دیپلمدارای سن بین 25 تا 49 سالCLB 5
شهرهای شمال کانادا600 هزار دلار  (سرمایه)
300 هزار دلار  (نقد)
250 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
100 هزار دلار  (پیش پرداخت به دولت)
3 سال مالکیت بیزینش
یا سابقه مدیریت
(در 5 سال گذشته)
حداقل کاردانیدارای بیشترین امتیاز در سنین 35 تا 50 سالCLB5

محاسبه آنلاین مدت زمان صدور ویزا برای انواع مختلف روش های سرمایه گذاری

جهت بررسی مدت زمان صدور ویزای خود، وارد لینک زیر شده، نوع برنامه مهاجرتی خود را طبق تصویر زیر، از قسمت Select an application type انتخاب کنید، در قسمت Which temporary residence application گزینه مرتبط با روش مهاجرتی خود را انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه get processing times مانند تصویر زیر کلیک کنید.

اقامت موقت کاری و احداث کسب ‌و کار برای سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

در صورتی‌ که پرونده‌ی متقاضی از تمامی مراحل قبل با موفقیت عبور کند، به او نامه‌ای مبنی بر تائید موافقت ایالت با مهاجرت داده می‌شود. با ارائه‌ی این معرفی‌نامه به سازمان مهاجرت کانادا به متقاضی ویزای کاری موقت دو ساله داده می‌شود. این نامه 90 روز اعتبار دارد و متقاضی باید در این مدت برای اخذ ویزای کاری موقت خود اقدام کند. پس از دریافت این ویزا، متقاضی می‌تواند به همراه خانواده به کانادا مهاجرت و احداث کسب‌ و کار خود را آغاز کند.

در 60 روز اولی که متقاضی به ایالت بریتیش کلمبیا وارد می‌شود، فرصت دارد که خود را به اداره‌ی مهاجرت این استان معرفی و اطلاعات خود را به‌روزرسانی کند، محل سکونت و اطلاعات تماس خود را اعلام کند، مجوز کار خود را به ایالت ارائه دهد و وضعیت ورود سرمایه برای شروع کار در کانادا را اعلام کند. پس ‌از آن، متقاضی 610 روز، حدود 20 ماه فرصت خواهد داشت کسب ‌و کار خود را راه‌اندازی و مفاد ذکرشده در قرارداد حسن عملکرد کاری را عملی کند.

درباره ویزای کار در کانادا بیشتر بدانید.

شرایط و مراحل اعطای اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

مدت ‌قرارداد حسن عملکرد کاری 20 ماه است و اگر متقاضی بتواند شرایط مفاد قرارداد را ظرف این مدت عملی کند، ایالت بریتیش کلمبیا او و خانواده‌اش را برای دریافت اقامت دائم به سازمان مهاجرت کانادا معرفی خواهد کرد. پس از دریافت گزارش عملکرد و موافقت اداره‌ی مهاجرت ایالت، متقاضی به همراه خانواده باید به سازمان مهاجرت کانادا مراجعه کند و اقامت دائم خود را دریافت کند.

برای دریافت اقامت دائم، متقاضی باید موارد زیر را به سازمان مهاجرت کانادا تعهد دهد:

 • مدیریت فعال و مسئولیت کسب‌ و کار بر عهده‌ی متقاضی است
 • در محدوده‌ی 100 کیلومتری محل اعلام‌ شده برای احداث کار و زندگی باید سکونت داشته باشند
 • باید حداقل 75 درصد از زمان خود را به زندگی و کار در محل مقرر بگذرانند
 • مفاد قرارداد حسن عملکرد کاری را عملی کند

مشاغل قابل‌ قبول برای انتخاب کارآفرینی و سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

اگر برای تشکیل پرونده دعوت شوید، باید طرح توجیه اقتصادی خود را ارائه دهید و این طرح باید ضامن رشد اقتصاد ایالت بریتیش کلمبیا باشد. در صورتی ‌که قصد شرکت در کسب‌ و کاری فعال در این ایالت را داشته باشید، این سهم حداقل باید بیش از یک‌ سوم باشد و در مدیریت آن دخیل باشید. به‌علاوه خرید سهام باید به‌ صورت سرمایه‌گذاری و افزایشی باشد و به رشد کسب ‌و کار کمک کند. اگر قصد سرمایه‌گذاری در شرکتی بزرگ را داشته باشید و سهم شما کمتر از یک ‌سوم باشد، مبلغ سرمایه‌گذاری باید بیش از 1.000.000 دلار کانادا باشد.

این امکان نیز وجود دارد که در این ایالت نمایندگی شرکتی یا سر قفلی کسب‌ و کاری دایر را خریداری کنید. در این صورت باید برنامه‌ای برای گسترش و بسط آن کار و افزایش سودآوری آن ارائه دهید.

کسب ‌و کارهای فصلی نیز در صورتی ‌که مدت فعالیت آن‌ها بیشتر از 8 ماه در سال و تمامی شرایط برای قبولی طرح توجیهی فراهم باشد، در ثبت درخواست مهاجرت کارآفرینی قابل قبول هستند.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق تخصص کاری در استان های کانادا  و کار در کانادا بیشتر بخوانید.

مشاغل غیر قابل ‌قبول برای مهاجرت کارآفرینی و سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

کسب‌ و کارهای زیر برای این طرح مهاجرتی قابل‌ قبول نیستند و در صورت ارسال درخواست مهاجرت کارآفرینی پذیرفته نمی‌شوند:

 • شرکت‌های مهاجرتی
 • قراردادهای سرمایه‌گذاری که دارای شرایط فسخ باشند و بتوان به‌راحتی سرمایه را از درون کار خارج کرد
 • متل‌های کوچک، مزرعه‌های غیرحرفه‌ای و مشاغل خانگی
 • مشاغل مالی همچون نزول دهی، چک نقد کردن، خرید و فروش پول و شرخری
 • بازیافت فلزات
 • لباس‌شویی‌های ژتونی که بدون دخالت نیروی انسانی هستند
 • کارواش‌های خودکار بدون دخالت نیروی انسانی
 • سمساری و خرید و فروش اجناس کارکرده (به ‌غیر از این مشاغل مربوط به نوسازی یا تولید ارزش‌ افزوده)
 • دلالی مسکن، مشاغل و بیمه‌های – کارهایی که ارزش ‌افزوده ندارند
 • مشاغلی که به فروش، بسط و خدمات مستهجن و جنسی مربوط باشد
 • هر گونه مشاغلی که به بدنامی معروف باشند و تولید ارزش ‌افزوده نداشته باشند.

مشاغل زیر فقط در مناطق غیرشهری با جمعیت کمتر 300.000 هزار نفر قابل‌ پذیرش هستند.

 • فروشگاه‌های غذاهای آماده
 • فروشگاه‌های اجاره‌ی دی‌وی‌دی
 • پمپ‌بنزین‌ها و خدمات مربوط
 • خشک‌شویی‌ها
 • سالن‌های زیبایی

چه کسانی نمی ‌توانند برای مسیر مهاجرتی کارآفرینی و سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا اقدام کنند

 • کسانی که از طرف دولت کانادا دیپورت شدند و اجازه ورود ندارند
 • کسانی که اقامت قانونی از کشور مبداء خود نداشته باشند
 • در کانادا باشند و وضعیت مشخصی نداشته باشند
 • کسانی که ظرف 90 روز پس از دریافت اجازه‌ی کار موقت به کانادا مهاجرت نکنند
 • کسانی که بدون مجوز در کانادا کار می‌کنند
 • کسانی که پرونده پناهندگی بدون نتیجه در سازمان مهاجرت کانادا دارند
 • کسانی که در لیست‌های حذفی سازمان مهاجرت کانادا باشند و یا اقامت غیرقانونی در کانادا داشته باشند

سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا چرا با موسسه تراست؟

 • درصد بالای پرونده های سرمایه گذاری و موفقیت تبدیل آن به ویزا: آمار موفقیت در اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا در موسسه مهاجرتی تراست و در سال ‌های اخیر، بسیار چشمگیر بوده است.
 • متعهد به مشتری، مقید به نتیجه: صفر تا صد کار مهاجرت خود را با خیالی راحت به وکلا و مشاوران متعهد و مجرب تراست بسپارید و ویزای سرمایه گذاری کانادا را از ما دریافت کنید.
 • دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت در تمامی مراحل مهاجرت: تیم حرفه ای تراست افتخار دارد که از وکلای مجرب در همه مراحل مهاجرت برای انجام فرآیند مهاجرتی شما استفاده می کند.

با توجه به این موضوع که برای دریافت اقامت دائم در کانادا از طریق سرمایه گذاری و شرکت در برخی از برنامه های مهاجرتی، نیاز است تا تمام داوطلبان یک طرح تجاری و یا به اصطلاح بیزینس پلن خود را ارائه دهند، مشاوره با وکلای با تجربه تراست می تواند درصد قبولی و پذیرش طرح تجاری شما را نیز افزایش دهد.

وکلای مهاجرتی تراست ضمن آگاهی از شرایط و قوانین سرمایه گذاری در کانادا، شما را در تدوین بهترین بیزنس پلن به خوبی یاری خواهند کرد. بنابراین، شما می توانید از طریق رزرو وقت مشاوره و یا پر کردن فرم ارزیابی همین الان برای ارتباط با کارشناسان ما اقدام نمایید تا از شرایط خود برای اخذ تابعیت کانادا با سرمایه گذاری مطلع کنید.

اگر علاوه بر مزیت های ذکر شده در این متن، تشنه تجارت جهانی هستید و از سرمایه گذاری در یک تجارت سود آور لذت می برید، کانادا بستری مناسب و مطمئن برای سرمایه گذاری خواهد بود. این کشور به دلیل ارائه روش های متنوع سرمایه گذاری و جذب مثال زدنی و کم نظیر سرمایه گذاران خارجی توانسته به یکی از مقاصد مهم تجاری تبدیل شود. برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا، هیچ وقت دیر نیست.

راهنمای تازه واردان ونکوور
راهنمای تازه واردان ونکوور
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین ونکوور
 • شروع زندگی در ونکوور

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

چرا در استفاده از خدمات حرفه‌ای مهاجرتی برای مهاجرت اقتصادی، توصیه اکید می‌شود؟

مسیرهای مهاجرت اقتصادی دارای جزئیات و پیچیدگی‌های بسیاری هستند که در برخی مسیرهای مهاجرتی وجود ندارند. پیچیدگی‌ها و روال‌های قانونی، چالش‌های سرمایه‌گذاری در کشوری دیگر، ریسک‌های همراه با انتقال سرمایه و روال‌های حقوقی و قضایی تماماً اهمیت داشتن همراهی معتمد در این مسیر را دو چندان می‌کند. مسیرهای مهاجرت اقتصادی علیرغم امتیازات بسیاری که در انتهای مسیر برای مهاجر دارد، کمینگاهی برای برخی فرصت‌طلبان و همین‌طور مقطعی برای اشتباهات پرهزینه نیز هست.
با توجه به اهمیت و خطیر بودن اقدامات این مسیرهای مهاجرتی، بسیار عقلانی است که مشاور یحرفه‌ای و تیم حقوقی خبره‌ای در تمامی مسیر همراه شما باشد و این کار به همه‌ی متقاضیان مهاجرت اقتصادی توصیه‌ می‌شود.   

برای مسیر مهاجرتی کارآفرینی ایالت بریتیش کلمبیا تراست چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

برای موفقیت در این مسیر مهاجرتی، یکی از کلیدی‌ترین پیش‌نیازهای شما داشتن طرح جامع و روشن اقتصادی است. دقت کنید که 80 نمره از 200 نمره قابل دریافت به بررسی طرح اقتصادی شما اختصاص دارد و ارائه‌ی برنامه‌ی کاری بی‌نقص، با کمک از مشاورین اقتصادی مسلط به فضای کانادا، مشاوران و وکلای مهاجرتی بیشتر میسر خواهد بود. مشاوران حرفه‌ای تراست در نگارش این طرح توجیهی به شما خدمات حرفه‌ای ارائه خواهند داد و برای موجه نشان دادن هر چه بیشتر شما در مقابل سازمان اداره مهاجرت بریتیش کلمبیا و یا به‌ عبارت‌ دیگر افزایش نمرات، کمک ارزشمندی ارائه خواهند داد.
برای خدمات انتقال‌های مالی، پیگیری‌ها قضایی و عقد قراردادهای حرفه‌ای، وکلای تراست  خدمات مطمئن و بی‌نقصی ارائه می‌دهند. در عین ‌حال سپری شدن زمان قراردادهای، در مورد عملکردتان به شما توصیه‌های حقوقی خواهند کرد. کارآفرینی در کانادا همراه با عقد قراردادها متعدد است که استفاده از وکلای مقیم کانادای تراست در بی‌نقصی و سودمندی آن‌ها به شما کمک خواهند کرد.

چگونه می‌توانم شانس خود را برای دریافت کارآفرینی بریتیش کلمبیا افزایش دهم؟ تراست چه کمکی به من می‌کند؟

گزینش متقاضیان تحت سیستم نمره دهی برنامه‌های مهاجرتی انجام می‌شود. شما با بررسی امکانات و احتمالات شرایط خود و سیستم نمره دهی، باید برای افزایش امتیاز خود و بهبود شرایط مهاجرتی تلاش کنید. این فرآیند قطعاً زمان‌ و هزینه دربر خواهد داشت. به‌ عنوان ‌مثال، بهبود زبان انگلیسی و فرانسوی توصیه‌ای است که تراست به‌ تمامی متقاضیان می‌کند چرا که فارق از سایر شرایطی که بعضاً قابل ‌تغییر نیست، این مهارت در نمره شما تأثیر مهمی خواهد گذاشت. پربار کردن تجربه‌ی کاری و اخذ گواهی‌نامه‌های فنی و حرفه‌ای و همین‌طور توصیه‌نامه از تمامی منابع ممکن بسیار مؤثر است.
در کنار بهبود وضعیت خود براساس برنامه‌ریزی‌ در مسیر مهاجرتی، باید به این نکته هم توجه داشته باشید که نامه‌نگاری‌های صحیح، نگارش انگیزه‌نامه و طرح‌های اجرای کار و توجیه اقتصادی دقیق و سایر اقدامات مهاجرتی، در شانس پذیرش شما تأثیر مستقیم دارند. شما با ارسال پرونده‌ی مهاجرتی در واقع این شانس را خواهید داشت که شایستگی خود را برای دریافت اجازه‌ی مهاجرت به کانادا نشان دهید و در صورتی‌ که در این امر موفق نباشید، تمامی شرایط واقعی شما نادیده گرفته خواهد شد.
به همین منظور، تراست در مرحله مشاوره، واقع‌گرایانه‌ترین برآورد را بر اساس امکانات شما، مبنا قرار خواهد تا بدین‌ وسیله، بهترین برنامه مهاجرتی برای شما تدوین گردد. و در مرحله‌ی اجرا، اطمینان حاصل شود که به بهترین نحو مکاتبات، ثبت‌نام‌ها، ارسال مدارک و سایر اقدامات مهاجرتی انجام می‌شود. تراست به شما کمک می‌کند شانس پذیرش خود را افزایش دهید.

بررسی و انجام پروسه‌ی مهاجرتی برنامه‌ی کارآفرینی ایالت بریتیش کلمبیا چقدر طول می‌کشد؟

انجام فرآیند مهاجرت اقتصادی به کانادا چیزی حدود 1 سال زمان‌ می‌برد. این ‌زمان به‌ واسطه ارائه‌ی دیر هنگام مدارک و مستندات، داشتن نقصی مدارک، صلاح ‌دید افسر بررسی پرونده بر مصاحبه، نوع پرونده و غیره تا 2 سال یا حتی در برخی موارد بیشتر طول می‌کشد. لذا عملکرد شما در نحوه درخواست و اقدامات در این راستا بسیار در موفقیت و زمان انجام کار تأثیرگذار است.

دیدگاهتان را بنویسید