مهاجرت به بریتیش کلمبیا

برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا کانادا

برنامه های مهاجرت استانی ایالت بریتیش کلمبیا

 استان بریتیش کلمبیا در جنوب غرب کانادا، بیشترین تنوع نژادی را در میان مهاجران و شهروندان دارد. شاید نام شهر ونکوور را شنیده باشید. این شهر سومین و بزرگترین شهر کاناداست که بیشترین تعداد ایرانی‌ها را برای زندگی در بریتیش کلمبیا روانه‌ی این شهر کرده است و می‌توان گفت، ایرانی‌ها در این شهر احساس غربت نخواهند کرد. جدای از تنوع قومی و آب و هوای خوب، در نگاه اول برای مهاجران، اقتصاد کانادا و به دنبال آن اقتصاد بریتیش کلمبیا است که بیشترین جذابیت را دارد و این استان را به مقصدی محبوب برای مهاجرت بدل کرده است. برای آشنایی بیشتر با چند و چون مهاجرت به بریتیش کلمبیا با تراست همراه باشید.

بریتیش کلمبیا دومین استان اقتصادی بزرگ و دومین استان مهاجرپذیر کاناداست. دولت محلی این استان، ساز و کارهایی را در باب برنامه‌های مهاجرتی تنظیم کرده است تا برای شکوفایی اقتصادی هرچه بیشتر، بهترین مهاجران را جذب کند. جذب سرمایه‌های انسانی از طریق برنامه‌های مهاجرتی استانی بریتیش کلمبیا، به اختصار BC PNP، انجام می‌شود و به متخصصین، کارگران، صاحبان مشاغل، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان اجازه ثبت‌نام و در نهایت دریافت ویزای اقامت دائم بریتیش کلمبیا را می‌دهد.

برنامه های مهاجرت استانی ایالت بریتیش کلمبیا

برنامه‌های مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا بیشترین تنوع را در میان سایر استان‌های کانادا داراست که روی هم رفته برنامه‌های مهاجرتی در دو دسته‌ی کلی مهاجرت متخصصان و مهاجرت سرمایه‌گذاران گنجانده می‌شوند. هر یک از این دسته‌ها، زیر گروه‌های متفاوتی دارند و مسیرهای متنوعی را با شرایط مختلف به متقاضیان معرفی می‌کنند.

برای اطلاع از اقامت کانادا و شهروندی کانادا روی لینک‌های مرتبط کلیک کنید.

مهاجرت متخصصان به بریتیش کلمبیا

این شاخه از برنامه‌های مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا  شامل گروه‌های زیر با برنامه‌هایی مجزا می‌شود:

 • برنامه کارکنان متخصص (BC PNP Skilled Worker): این برنامه برای افرادی است که دارای پیشنهاد کار رسمی از کارفرمایی واقع در این استان هستند. متقاضی باید دارای سابقه کاری قابل توجه و تخصص آن‌ها قابل اثبات باشد.
 • متخصصان خدمات درمانی (Healthcare Professional): این برنامه برای متخصصان بخش خدمات درمانی در 11 حرفه‌ی کاری مورد نیاز استان طراحی شده است. برای ثبت‌نام در این برنامه مهاجرتی، متقاضی باید در یکی از مشاغل قید شده، پیشنهاد کاری دریافت کرده باشد.
 • برنامه مهاجرت فارغ‌التحصیلان (International Graduate Program): این برنامه مهاجرتی برای فارغ‌التحصیلانی است که در 3 سال اخیر در یکی از دانشگاه‌های کانادایی تحصیل و از یکی از کارفرماهای واقع در بریتیش کلمبیا پیشنهاد کاری دریافت کرده باشند.
 • برنامه فارغ‌التحصیلان تحصیلات عالیه (International Post-graduate): این برنامه برای متقاضیانی است که در مقاطع کارشناسی ارشد یا دکتری از یکی از دانشگاه‌های بریتیش کلمبیا فارغ‌التحصیل شده باشند. در این برنامه مهاجرتی نیازی به داشتن پیشنهاد کاری نیست.
 • کارکنان مبتدی و با مهارت متوسط (Entry and Semi-Skilled Workers): این برنامه برای مشاغل گردشگری، صنایع غذایی، رانندگی و ترانزیت و یا برخی کسب و کارهای واقع در مناطق شمال شرقی بریتیش کلمبیا، کارکنان تازه کار یا با مهارت متوسط می‌پذیرد.

برای آشنایی بیشتر با تحصیل در استان بریتیش کلمبیا روی لینک کلیک کنید.

 مهاجرت متخصصان به بریتیش کلمبیا

برنامه اکسپرس اینتری استان بریتیش کلمبیا

برنامه اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا در موازات سیستم اکسپرس اینتری فدرال اقدام به جذب متقاضیان با تخصص کاری می‌کند. در این سیستم، افرادی که در برنامه اکسپرس اینتری استان بریتیش کلمبیا واجد شرایط هستند، می‌توانند با دریافت گواهی BC PNP از استان برای دریافت ویزای اقامت دائم کانادا اقدام کند. برنامه‌های مهاجرت متخصصانی که باید از سیستم اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا ثبت‌نام کنند به شرح زیر است:

 • برنامه کارکنان متخصص (BC PNP Skilled Worker)
 • متخصصان خدمات درمانی (Healthcare Professional)
 • برنامه مهاجرت فارغ‌التحصیلان (International Graduate Program)
 • برنامه فارغ‌التحصیلان تحصیلات عالیه (International Post-graduate)

سیستم اکسپرس اینتری استان بریتیش کلمبیا دارای سیستم نمره‌گذاری متفاوتی است که این تفاوت در معیارهای امتیازدهی و سیستم امتیازدهی فدرال هم دیده می‌شود. برای آگاهی بیشتر از سیستم امتیازگذاری می‌توانید به وب سایت برنامه های مهاجرتی استانی بریتیش کلمبیا مراجعه کنید.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق تخصص کاری و مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کانادایی بیشتر بخوانید.

برنامه اکسپرس اینتری استان بریتیش کلمبیا

برنامه مهاجرت کارآفرینان بریتیش کلمبیا

برنامه مهاجرتی کارآفرینان بریتیش کلمبیا برای جذب افرادیست که توانایی تولید و راه‌اندازی کسب و کاری جدید در این استان را دارند و به روط کلی قادر به سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا هستند. ثبت‌نام و انتخاب متقاضیان کارآفرینی در بریتیش کلمبیا در سیستم ثبت‌نام و امتیازدهی مجزا به نام سامانه‌ی اعلام تمایل یا Expression of Interest (EOI) انجام می‌شود. در این سیستم متقاضی ابتدا خلاصه‌ای از شرایط خود را به همراه برنامه‌ی کسب و کار پیشنهادی در سامانه‌ی اینترنتی EOI اعلام می‌کند و در صورت پذیرش، برای ثبت‌نام اصلی دعوت می‌شود. امتیازبندی در سیستم EOI دارای معیارهایی منحصر به‌فردی است که متقاضی باید شرایط خود را با آن‌ها تطبیق دهد.

 این برنامه برای ورود سرمایه، کارآفرینان، و تولید اشتغال و سرمایه در این استان است و در سه دسته زیر تدوین شدند:

برنامه مهاجرت کارآفرینان بریتیش کلمبیا
 • برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا: این برنامه برای جذب کارآفرینانی است که بتوانند کسب و کاری جدید در این استان راه‌اندازی و یا امتیاز کسب و کاری را خریداری و بسط دهند. برای این مسیر مهاجرتی، متقاضی باید تجربه کافی در زمینه‌ی کارآفرینی داشته باشد به علاوه، میزان مشخصی از سرمایه خود را به  کسب و کار پیشنهادی اختصاص دهد.
 • برنامه کارآفرینی در مناطق کم جمعیت بریتیش کلمبیا: این برنامه دارای شرایطی همچون شرایط برنامه مهاجرتی فوق است. این برنامه مهاجرتی دارای تسهیلاتی است که به سبب آن‌ها کارآفرینان متقاضی را به سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در مناطق کم جمعیت تشویق می‌کند. بنابراین، اگر قصد کارآفرینی در مناطق کم بود.
 • برنامه پروژه‌های استراتژیک: طبق این برنامه مهاجرتی، شرکت‌های بزرگ خارجی می‌توانند با احداث نمایندگی یا دفتر کار در این استان، برای 5 نفر از کارمندان معرفی شده‌ی خود اقامت دائم بگیرند.

برای مطالعه‌ی دقیق‌ترین اطلاعات و انجام ثبت‌نام و ارسال مدارک به وب سایت رسمی برنامه های مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا BC PNP مراجعه کنید.

درباره کار در کانادا بیشتر بخوانید.

تراست مفتخر است که مشتریان خود را با رضایت کامل به سوی مقصد خود راهی کند. شما می‌توانید صفر تا صد کار مهاجرت خود را به وکلا و مشاوران متعهد و پیگیر بسپارید و دیگر هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. برای تماس با وکلا و گرفتن مشاورۀ تخصصی می‌توانید همین الان جلسۀ خصوصی رزرو نمایید.

سوالات متداول

برنامه گزینش استانی بریتیش کلمبیا چیست؟

برنامه گزینش استانی بریتیش کلمبیا یا BC PNP،  روندی است که بریتیش کلمبیا را قادر می‌سازد تا برای شکوفایی اقتصادی و برطرف کردن نیاز نیروی انسانی خود در بازار کار اقدام به پذیرش مهاجر کند.

گزینش استانی بریتیش کلمبیا چگونه کار می کند؟

سیستم BC PNP اینگونه است که درخواست‌ها با دو اصل اساسی برای مهاجرت قبول می‌شوند:
– مهاجرت مهار‌ت‌ها
– مهاجرت کارآفرینان

مهاجرت مهارت‌ ها چیست؟

کارگران خارجی و فارغ‌التحصیلان با سطح مهارتی مختلف در این دسته قرار می‌گیرند که با توجه به “طبقه بند مشاغل کانادا” (NOC) انتخاب می‌شوند. در این حالت پنج دسته وجود دارد:
– دسته کارگران ماهر
– دسته مراقبت‌های حرفه‌ای پزشکی 
– دسته فارغ‌التحصیلان خارجی
– دسته کارگران نیمه ماهر

چه کسانی در برنامه گزینش استانی بریتیش کلمبیا در دسته مراقبت‌ های حرفه‌ ای پزشکی قرار می‌ گیرند؟

برای اینکه فردی در دسته مراقبت‌های حرفه‌ای پزشکی برای BC PNP قرار گیرد، باید یکی از عناوین زیر را داشته باشد:
– پزشک
– متخصص
– پرستار
– پرستار روان پزشکی
– پرستار متخصص
– ماما
– سونوگراف پزشکی
– داروساز بالینی
– تکنسین آزمایشگاه پزشکی
– تکنسین پرتو درمانی
– تراپیست حرفه‌ای
– فیزیوتراپ

برنامه مهاجرت کار آفرینان به بریتیش کلمبیا چیست؟

این حالت مختص افرادی است که تمایل به زندگی و سرمایه‌گذاری در بریتیش کلمبیا دارند.
این راه به دو دسته تقسیم می‌شوند:
– دسته کارآفرینان
– دسته پروژه‌های استراتژیک