زایمان در کانادا

زایمان در کانادا

در سال‌های اخیر، زایمان در کانادا بین ایرانی‌ها به ویژه ورزشکاران و هنرمندان رواج پیدا کرده و معتقدند که به دنیا آمدن فرزندشان در کانادا امتیاز بسیار خوبی برای دریافت اقامت کانادا برای آن‌ها در آینده خواهد بود. شاید خیلی از خانواده‌ها به فکر به دنیا آوردن فرزند خود در کانادا باشند اما خودشان هم دقیقا نمی‌دانند که با چه هدفی قصد انجام چنین کاری را دارند و این که به دنیا آمدن فرزند در کانادا چه مزایایی را می‌تواند برای او و خانواده به همراه داشته باشد. در این مقاله قصد داریم به تمام سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم. در ادامه با تیم تراست همراه باشید.

همچنین درباره ویزای تولد فرزند در کانادا بخوانید.

نظام اعطای تابعیت در کانادا

براساس قواعد حقوق بین‌الملل خصوصی، اعطای تابعیت بر اساس خاک یا بر اساس خون انجام می‌شود. در کشورهایی که برای اعطای تابعیت، نظام خون را قبول دارند فرزند به محض تولد، تابعیت پدر و مادر خود را دریافت می‌کند. مثلا کودکی که پدرش ایرانی است به محض تولد، تبعه ایران محسوب می‌شود. اما در کشورهایی که سیستم خاک را برای اعطای تابعیت اعمال می‌کنند ملاک، مکان تولد فرزند است.

در کشورهای قاره آمریکا از جمله کانادا برای اعطای تابعیت از سیستم تابعیت خاک استفاده می‌شود. به این معنی که اگر کودکی در کانادا متولد شود .صرف نظر از تابعیت والدین، کانادایی محسوب می‌شود و مانند تبعه کانادا با او رفتار خواهد شد.

به دنیا آوردن فرزند در کانادا با ویزای توریستی

اگر فقط برای به دنیا آوردن فرزندتان قصد سفر به کانادا را دارید باید برای دریافت ویزای توریستی کانادا درخواست دهید. در این صورت، در طول دوره اعتبار ویزای توریستی می‌توانید در کانادا زایمان کنید و پس از پایان اعتبار ویزا باید کانادا را ترک کنید مگر این که قصد اقامت در این کشور را داشته باشید که در این صورت باید ویزای مربوطه (ویزای تحصیلی، کاری یا غیره) برای شما صادر شود.

دقت داشته باشید که قبل از پایان مدت ویزای توریستی، باید ویزای جدید خود را دریافت کرده باشید. البته اگر قصد دارید به عنوان توریست به اقامت خود در کانادا ادامه دهید ویزای مذکور را می‌توانید تمدید کنید

درباره مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا، مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا و اقامت موقت کانادا بخوانید.

قوانین و مقررات زایمان در کانادا

در کانادا، قوانین و مقررات مربوط به زایمان توسط هر استان به صورت جداگانه تعیین می‌شوند، اما برای تأمین حداکثر سطح مراقبت و ایمنی برای مادران و نوزادان، پزشکان و سایر تخصصی‌های در حوزه زایمان باید در مورد مقررات کانادایی زایمان آگاهی داشته باشند.

مراکز زایمان در کانادا بر اساس قوانین و مقرراتی که توسط هر استان تعیین می‌شوند، عمل می‌کنند. این قوانین شامل حقوق مادر و نوزاد، خدمات پزشکی، بستری شدن مادران و نوزادان و مسائل دیگری هستند که برای تأمین بهترین شرایط برای زایمان و پس از آن برای مادر و نوزاد اجرا می‌شوند.

علاوه بر این، هر استان در کانادا قوانین خاص خود را در مورد ورود داوطلبان به حرفه پزشکی تعیین کرده است، که شامل آموزش، مدارک مورد نیاز و موارد دیگری می‌شود. به همین دلیل، پزشکان و سایر تخصصی‌های در حوزه زایمان باید اطلاعات کافی درباره قوانین و مقررات زایمان در استان خود داشته باشند تا بتوانند به بهترین نحو ممکن خدمات پزشکی را به مادران و نوزادان ارائه دهند.

لینک های مفید

چرا ایرانی‌ ها تمایل دارند فرزند خود را در کانادا به دنیا بیاورند؟

کانادا به دلیل همسایگی با آمریکا و داشتن روابط گسترده در تمام زمینه‌ها و همچنین آسان بودن رفت و آمد شهروندان دو کشور، به یکی از مقاصد جذاب برای ایرانیان تبدیل شده است. همچنین با توجه به این که ملکه انگلستان، پادشاه کانادا نیز محسوب می‌شود و رابطه خوب کانادا با انگلستان و رسمیت داشتن زبان فرانسه در ایالت کبک کانادا، این کشور به بهشت مهاجرین تبدیل کرده است.

اگر شهروند یا مقیم دائم کانادا باشید این امکان برایتان فراهم می‌شود تا بتوانید از روابط کانادا با کشورهای مهم دنیا برای پیشرفت خودتان در زمینه‌های علمی، سرمایه‌گذاری اقتصادی و غیره استفاده کنید و این همان چیزی است که بیشتر ایرانیان متقاضی زایمان در کانادا به دنبال آن هستند. به علاوه کانادا طبق آمارهای جهانی یکی از ده کشور برتر در دنیاست که سطح استانداردهای زندگی در آن همیشه عالی بوده است.

بیشتر بخوانید: دلایل مهاجرت از ایران ، راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

پروسه زایمان در کانادا

برای آشنایی با پروسه زایمان در کانادا ابتدا باید شهر مورد نظر خود را نتخاب کنید. اما برخی از مراحل هستند که صرف نظر از شهر انتخابی، باید آن‌ها را طی کنید:

 1. برای سکونت تقریبا 4 ماهه در کانادا برای زایمان باید شهر خود را به درستی انتخاب کنید. پروسه زایمان تا زمان ترک کانادا به طور تقریبی 4 ماه طول خواهد کشید. برای این مدت می‌توانید نزد یکی از دوستان، آشنایان یا در هتل اقامت داشته باشید.

 2. برای شروع سفر ابتدا باید ویزای توریستی خود را دریافت کنید. با توجه به تعطیل بودن سفارت کانادا در ایران باید برای دریافت ویزای توریستی باید به یکی از کشورهای همسایه مانند سفارت کانادا در ترکیه مراجعه کرد.

 3. پس از دریافت ویزای توریستی می‌توانید سفر خود را آغاز کنید. البته از ایران به کانادا پرواز مستقیمی وجود ندارد و باید از یکی از کشورهای مجاور اقدام کرد.

 4. پس از رسیدن به کانادا باید به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. خدمات پزشکی و مراقبت در کانادا تا 10 روز پس از زایمان ادامه دارد.

 5. برای دریافت پاسپورت کانادایی باید در بیمارستان تشکیل پرونده دهید. با تولد فرزندتان او شهروند کانادا محسوب شده و از تمام امتیازات یک شهروند کانادایی برخوردار خواهد شد. جالب است بدانید که تمام تلاش شما برای دریافت پاسپورت کانادایی تنها یک موفقیت برای آینده فرزندتان نیست بلکه به معنای ایجاد یک موقعیت خوب برای پدر و مادر کودک نیز خواهد بود. زمانی که فرزند شما به سن 18 برسد شما نیز می‌توانید برای گرفتن اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

درباره سفارت کانادا در گرجستان، سفارت کانادا در دبی و اداره مهاجرت کانادا بخوانید.

آیا زایمان در کانادا گران است

پاسخ به این سوال به برنامه‌ریزی شما در انتخاب پرواز و زمان حضور در کانادا بستگی دارد. البته برخی از هزینه‌ها برای زایمان در کانادا ضروری‌اند مثل خرید بلیط هواپیما، هزینه مراجعه به پزشک، بیمارستان و صدور پاسپورت کانادایی. اما برخی از هزینه‌ها بستگی به کیفیت خدماتی دارد که دریافت می‌کنید. مثلا نوع پروازی که انتخاب می‌کنید و تعداد روزهای دریافت خدمات پزشکی در بیمارستان و نوع هتلی که برای مدت اقامت در کانادا .رزرو کرده‌اید مواردی هستند که هزینه‌ها را در کانادا تغییر می‌دهند

برای زایمان طبیعی در بیمارستان‌های کانادا و دریافت مراقبت‌های ده روزه پس از زایمان باید مبلغی حدود 5000 دلار کانادا بپردازید اما اگر تمایل به سزارین داشته باشید باید هزینه‌ای تقریبا دو برابر زایمان طبیعی پرداخت کنید. هزینه ویزیت پزشک قبل از زایمان و پس از زایمان در بیمارستان نیز از 1500 تا 3500 دلار است.

برای زندگی ماهانه در کانادا نیز باید مبلغی بین 800 تا 2000 دلار را در نظر بگیرید. 300 تا 500 دلار نیز بابت سونوگرافی دریافت می‌شود. البته تمام هزینه‌ها به سبک زندگی شما در کانادا بستگی دارد. اما شخصی که بخواهد زندگی معمولی در کانادا تجربه کند باید دست کم 1000 دلار همراه خود داشته باشد.

آیا توریست می‌ تواند از خدمات پزشکی ناباروری در کانادا استفاده کند

کسی که به عنوان توریست به کانادا سفر کرده می‌تواند با هزینه شخصی خود از خدمات پزشکی این کشور استفاده کند مگر این که تحت پوشش بیمه درمانی بین‌المللی باشد. البته در برخی از ایالات کانادا مانند کبک و آنتاریو کمک‌های مالی به زوج‌های بدون فرزند ارائه می‌شود و مسلما کمک مالی ویژه‌ی شهروندان و دارندگان اقامت دائم کانادا خواهد بود.

درباره بهداشت و درمان انتاریو و فرزند خواندگی در کانادا بخوانید.

مادر باردار برای چه مدتی در بیمارستان کانادا بستری خواهد بود

مادر باردار برای چه مدتی در بیمارستان کانادا بستری خواهد بود

مدت زمان حضور مادر باردار در بیمارستان کانادا بستگی به نوع زایمان دارد. مسلما در زایمان طبیعی ترخیص زودتر انجام می‌شود و بیش از 2-3 روز در بیمارستان بستری نمی‌شوید اما در نوع سزارین معمولا تا 4 روز در بیمارستان تحت مراقبت قرار خواهید گرفت. به طور کلی پس از زایمان مادر برای مدت طولانی در بیمارستان بستری نخواهد شد و در صورتی که وضعیت جسمانی مساعد باشد خیلی زود ترخیص می شود.

مدارک لازم برای زایمان در بیمارستان کانادا

وقتی برای زایمان به بیمارستان کانادا مراجعه می‌کنید باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

 • تاریخی که توسط پزشک برای زایمان شما پیش‌بینی شده است
 • سوابق پزشکی، در صورتی که آن‌ها را به همراه داشته باشید.
 • پاسپورت و ویزا
 • کارت بیمه در صورتی که شهروند یا مقیم دائم کانادا هستید و تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفته‌اید. اگر با ویزای توریستی و فقط برای زایمان وارد کانادا شده‌اید نیازی به ارائه پوشش بیمه درمانی ندارید چون شما تحت پوشش بیمه سلامت دولت کانادا نیستید اما اگر از پوشش بیمه بین‌المللی برخوردارید آن را ارائه کنید.

درباره بهداشت و درمان در کانادا بخوانید.

بهترین زمان برای ورود به کانادا برای زایمان

معمولا بهترین زمان برای ورود به کانادا برای زایمان قبل از هفته 28 بارداری است زیرا تا پایان این مدت نیازی به ارائه مجوز پزشکی مبنی بر اجازه مادر باردار برای استفاده از هواپیما وجود نخواهد داشت. البته برخی از زوج‌ها نیز برای به دنیا آوردن فرزندشان در کانادا هفته‌های آخر ماه ششم بارداری را انتخاب می‌کنند و بهتر است که برنامه سفر خود را به بعد از ماه ششم موکول نکنید البته زمان مناسب برای سفر به کانادا به شرایط جسمانی مادر هم بستگی دارد.

توصیه می‌شود به منظور کاهش هزینه‌ها در هفته‌های آخر بارداری اقدام به سفر نکنید چون ممکن است مادر و جنین با توجه به طولانی بودن سفر و نزدیک شدن موعد زایمان دچار مشکل شوند

برای زایمان در کانادا چه مقدار پول باید به همراه داشته باشم

کسی که به عنوان توریست وارد کانادا می‌شود از نظر قانونی می‌تواند حداکثر 10000 دلار به همراه داشته باشد. برای مبلغ مازاد در فرودگاه کانادا از شما توضیح خواسته می‌شود. البته اگر فکر می‌کنید که برای مدت اقامت در کانادا و پرداخت هزینه‌های زایمان نیاز به پول بیشتری دارید مقدار پول مورد نظرتان را به همراه داشته باشید و معمولا پلیس مستقر در فرودگاه متقاعد می‌شود

برای زایمان در کانادا از چه پروازی استفاده کنم

با توجه به این که از ایران به کانادا پرواز مستقیم وجود ندارد باید برای سفر به کانادا به یکی از کشورهای همسایه مراجعه کنید و مسلما جدول زمانی پرواز و مکان توقف هواپیما در طول مسیر در هر یک از آن‌ها متفاوت خواهد بود.

می‌توانید برای سفر به کانادا از پرواز لوفت هانزا، ترکیش ایرلاین یا قطر ایرویز استفاده کنید. اگر پرواز لوفت هانزا را انتخاب کنید از تهران تا فرانکفورت به مدت 5 ساعت در هواپیما هستید و پس از توقف چند ساعته در فرودگاه فرانکفورت، با پروازی دیگر مدت پرواز آن 8 ساعت خواهد بود به مونترال می‌رسید. اگر پرواز ترکیش ایرلاین را انتخاب کنید طول پرواز از تهران تا استانبول 3 ساعت و نیم خواهد بود و پس از توفقی کوتاه با پروازی 10 ساعته در مونترال خواهید بود.

اگر پرواز قطر را برای سفر به کانادا انتخاب کنید از تهران با پروازی 2 ساعته به دوحه می‌رسید و از آن‌جا نیز با بوئینگ 777 در پروازی 13ساعته به مونترال خواهید رفت. حالا با توجه به ساعات پرواز و توقف در بین .راه، انتخاب نوع پرواز به عهده شماست

چگونه در زمان حضور در کانادا تحت مراقبت پزشکی قرار بگیرم

در هر ایالتی که سکونت دارید برای اطلاع از مراقبت‌های پزشکی قبل از زایمان به سایت http://sante.gouv.qc.ca/repertoire-ressources/votre-cisss-ciusss مراجعه کنید. با مراجعه به این سایت می‌توانید از خدمات پزشکی و کلاس‌های مربوط به مشاوره‌های قبل از بارداری مطلع شوید. جالب است بدانید که شما به همراه همسرتان می‌توانید در این کلاس‌ها شرکت کنید و راهنمایی‌های لازم را برای قبل از بارداری، زایمان و بعد از زایمان دریافت کنید. پیشنهاد می‌شود در مدت زمان حضور در کانادا این .کلاس‌های ارزشمند را که راه درست مراقبت از کودک را به شما نشان می‌دهد اصلا از دست ندهید

زایمان در کبک

اگر برای زایمان، کبک را برگزیده‌اید باید گفت که انتخاب شما درست و سنجیده است. در این ایالت خدمات بسیار خوبی به مادران باردار ارائه می‌شود. در این ایالت مادر زیر نظر پزشک متخصص زنان قرار می‌گیرد و تا هفته 32 بارداری هر ماه و از هفته 32 تا 40 بارداری هر هفته از سوی او معاینه می‌شود. اگر مقیم کانادا باشید با ارائه کارت ملی می‌توانید از این خدمات به صورت رایگان استفاده کنید. در غیر این صورت مبلغی از شما بابت .استفاده از خدمات پزشکی دریافت می‌شود

شما می‌توانید کودک خود را در بیمارستان، خانه کودک یا در منزل به دنیا بیاورید. چند روز بعد از زایمان، پرستاری از  CLSC برای بررسی وضعیت جسمانی مادر و کودک به منزل می‌آید. هر مشکل یا سوالی که دارید از پرستار بپرسید. اگر تا 3 روز پس از تولد کودکتان احساس کردید که او دچار زردی شده به بیمارستان مراجعه کنید تا وضعیت جسمانی و همچنین میزان زردی او از سوی پرستار بررسی شود. اگر کارت سلامت ملی که مختص اشخاص مقیم کاناداست را به همراه داشته باشید تمام مراقبت‌ها از کودک و مادر پس از زایمان به صورت .رایگان انجام می‌شود در غیر این صورت باید هزینه پرداخت کنید

اگر قصد زایمان در شهر مونترال را دارید خوب است بدانید که در این شهر برای دوره بارداری امکان حضور مادران باردار در کلاس‌های ورزشی مفید مانند پیلاتس و یوگا فراهم شده است. بنابراین اگر فقط به قصد زایمان به مونترال سفر می‌کنید نگران گذران زمان تا وقت زایمان نباشید چون در این شهر انواع سرگرمی‌ها برای مادران باردار فراهم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کلاس‌های ورزشی مادران باردار در مونترال به سایت http://sportsmontreal.com/fr/activites-futures.aspx مراجعه کنید.

مرخصی بعد از زایمان در کانادا

مرخصی بعد از زایمان در کانادا به عنوان “مرخصی پس از زایمان(Postpartum Leave/ Maternity Leave)” یا “پرستاری مادران(Maternity Nursing)” شناخته می‌شود.

برای مادران، این مدت معمولاً بین 12 تا 18 هفته است و این مرخصی بیشتر به عنوان “مرخصی پس از زایمان” شناخته می‌شود. از طرفی، پدران می‌توانند از مرخصی پدری به مدت معمولاً تا 5 هفته استفاده کنند که به عنوان “پرستاری پدر” شناخته می‌شود. البته، تعداد هفته‌های مرخصی بعد از زایمان ممکن است بسته به سیاست‌ها و شرایط کاری هر شخص یا سازمان متفاوت باشد.

درباره مهاجرت کاری به کانادا، قانون کار کانادا و بارداری حین تحصیل در کانادا بخوانید.

کمک‌ های دولتی به مادر باردار و همسر در کانادا

در کانادا به اشخاص مقیم این کشور و شهروندان، خدمات و حمایت‌های مالی فدرال و استانی تعلق می‌گیرد که این امر شامل مادر باردار و همسر نیز می‌شود. برای حمایت‌های مالی استانی، مالیات تعلق نمی ‎‌گیرد و این کمک‌ها چهار بار در سال و یا طبق درخواست والدین در ابتدای هر ماه انجام می‌شود. جالب است بدانید که در کمک‌های مالی استانی، مبلغی پایه در نظر گرفته شده که به تمامی والدین، بدون توجه به وضعیت مالی آن‌ها تعلق می‌گیرد و این در حالی است که بخشی از کمک‌های مالی فقط به والدینی که وضعیت مالی متوسط دارند تعلق خواهد گرفت.

البته کمک‌های مالی استانی در صورتی به شما تعلق می‌گیرد که مقیم دائم ایالت مورد نظر بوده و یا حداقل 18 ماه قبل از دریافت کمک‌های مالی در آن استان زندگی کرده باشید.

کمک‌های فدرال نیز در ابتدای هر ماه به حساب خانواده واریز می‌شود که میزان آن به تعداد فرزندان و درآمد خالص خانواده بستگی دارد.

تست‌ های بارداری در کانادا

در کانادا تا قبل از زایمان، چندین تست و آزمایش از مادر انجام می‌شود که سونوگرافی و آزمایش خون متداول‌ترین آن‌هاست. در آزمایش خون مقدار کمی از خون گرفته شده و مواردی همچون ابتلا به بیماری‌هایی نظیر کم‌خونی، سرخچه، هپاتیت و انواع ویروس‌ها بررسی می‌شوند. در زمان انجام آزمایش، پزشک یا ماما در مورد علت آزمایش توضیحات لازم را ارائه خواهند دارد. یکی دیگر از مراقبت‌های قبل از زایمان که در بیمارستان انجام می‌شود سونوگرافی است که معمولا از همان ابتدای بارداری انجام می‌شود تا مادر و پزشک از سالم بودن جنین و رشد او اطمینان حاصل کنند و معمولا بین هفته 18-20 سونوگرافی دیگری انجام خواهد شد که در آن رشد جنین و محل قرار گیری جفت بررسی می‌شود تا در زایمان مشکلی به وجود نیاید.

تست‌های غربالگری نیز جزء آزمایشاتی هستند که از برخی مادرها گرفته می‌شود.

تفاوت‌های میان زایمان در کانادا و دیگر کشورها

تفاوت‌هایی که در زایمان در کانادا با دیگر کشورها می‌تواند وجود داشته باشد، عبارتند از:

 1. پوشش بیمه‌ای: در کانادا، بیمه‌ی سلامت کشوری برای تمام شهروندان و ساکنان دائم و غیردائم وجود دارد و بسیاری از خدمات پزشکی، از جمله زایمان، توسط این بیمه پوشش داده می‌شود. این موضوع باعث می‌شود هزینه‌های مربوط به زایمان در کانادا، نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر، پایین باشد.
 2. محیط زایمان: در کانادا، بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی برای زایمان وجود دارد ولی مادران می‌توانند در محیط خانگی نیز زایمان کنند. برای مادرانی که قصد دارند در خانه زایمان کنند، تیم پزشکی و مامایی اختصاصی در نظر گرفته می‌شود که به همراه تجهیزات لازم برای اورژانس همراه شان می‌باشد.
 3. دوره پس از زایمان: در کانادا، به مادران پس از زایمان یک دوره ۱۰ روزه برای بازگشت به خانه تعلق می‌گیرد ولی این مدت برای بیماری‌هایی که در طول زایمان پیش آمده است یا همچنین بیماری‌هایی که پس از زایمان بروز می‌کنند، به طور نامحدود تمدید می‌شود. بسیاری از کشورها به مادران بیشتر از ۱۰ روز برای بازگشت به خانه اجازه نمی‌دهند.
 4. تأمین هزینه های زایمان: در کانادا، هزینه های زایمان برای بیماران تحت پوشش سیستم بهداشتی بیمارستانی که در آن کار می کنند تامین می شود. برای بیمارانی که خارج از کانادا زایمان می کنند، هزینه های آنها بسته به مقر اقامت، نوع بیماری و شرایط دیگر تعیین می شود. برای مثال، یک بیمار زایمانی در بریتیش کلمبیا باید حدود 3000 دلار پرداخت کند، در حالی که در آلبرتا حدود 4500 دلار هزینه دارد. بیماران می توانند با خدمات بیمارستانی خود تماس بگیرند تا درباره هزینه های زایمان اطلاعات بیشتری بدست آورند.
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آلبرتا
 • شروع زندگی در آلبرتا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

چرا بچه ام را در کانادا به دنیا بیاورم؟

چون اگر کودک شما در کانادا متولد شود؛ بر اساس سیستم تابعیت خاک در این کشور، صرف نظر از تابعیت والدین، کانادایی محسوب شده و در نتیجه مانند تبعه کانادا با او رفتار خواهد شد.

برای به دنیا آوردن فرزند در کانادا به چه ویزایی نیاز دارم؟

شما باید برای دریافت ویزای توریستی کانادا درخواست دهید. در این صورت، می توانید در طول دوره اعتبار ویزای توریستی در کانادا زایمان کنید و پس از پایان اعتبار ویزا نیز کانادا را ترک کنید.

چرا ایرانی‌ ها به زایمان در کانادا تمایل دارند؟

زیرا در این صورت فرزند آنها مقیم دائم کانادا شده و میتواند از تمام مزایای شهروندی کانادا برخوردار شود. مثلا می تواند از روابط کانادا با کشورهای مهم دنیا برای پیشرفت در زمینه‌ های علمی، سرمایه‌گذاری اقتصادی و غیره استفاده کند.

مراحل زایمان در کانادا چیست؟

پروسه زایمان تا زمان ترک کانادا به طور تقریبی 4 ماه است و در این مدت می توانید با ویزای توریستی در کانادا اقامت داشته باشید. پس از رسیدن به کانادا باید به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. سپس بعد از به دنیا آمدن بچه برای دریافت پاسپورت کانادایی وی در بیمارستان تشکیل پرونده دهید.

هزینه زایمان در کانادا چقدر است؟

هزینه زایمان طبیعی حدود 5000 دلار کانادا است.
هزینه عمل سزارین نیز تقریبا دو برابر زایمان طبیعی است.
هزینه ویزیت پزشک قبل از زایمان و پس از زایمان در بیمارستان از 1500 تا 3500 دلار می باشد.
هزینه سونوگرافی نیز 300 تا 500 دلار است.
برای زندگی ماهانه در کانادا در این مدت هم به مبلغی بین 800 تا 2000 دلار نیاز دارید.

مادر باردار چه مدتی می تواند در بیمارستان کانادا بستری باشد؟

برای زایمان طبیعی 2 تا 3 روز و برای سزارین معمولا تا 4 روز در بیمارستان تحت مراقبت قرار خواهید گرفت.

بهترین موقع برای ورود به کانادا جهت زایمان چه زمانی است؟

معمولا بهترین زمان برای ورود به کانادا برای زایمان قبل از هفته 28 بارداری است. زیرا تا پایان این مدت نیازی به ارائه مجوز پزشکی مبنی بر اجازه مادر باردار برای استفاده از هواپیما وجود نخواهد داشت. همچنین توصیه می شود برنامه سفر خود را به بعد از ماه ششم موکول نکنید.

مدارک لازم برای زایمان در بیمارستان های کانادا چیست؟

پاسپورت و ویزا، تاریخ تخمینی زایمان، سوابق پزشکی (در صورت همراه بودن) و همچنین برای شهروندان کانادا کارت بیمه لازم است. اما با ویزای توریستی نیازی به ارائه پوشش بیمه درمانی نیست مگر اینکه از پوشش بیمه بین ‌المللی برخوردار باشید.

چگونه در زمان حضور در کانادا تحت مراقبت پزشکی قرار بگیرم؟

در هر ایالتی از کانادا که سکونت دارید برای اطلاع از مراقبت ‌های پزشکی قبل از زایمان به این لینک مراجعه کنید تا از خدمات پزشکی و کلاس ‌های مربوط به مشاوره‌ های قبل از بارداری مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید