رشته های پردرآمد در کانادا

رشته های پردرآمد در کانادا

رشته های پردرآمد زیر شاخه مهندسی در کانادا

مهندسی یکی از مشاغل پردرآمد در کانادا می باشد و به طور کلی مهندسان مسئول ساخت بسیاری از زیرساخت ‌هایی هستند که جامعه مدرن کانادا را تشکیل داده‌ اند. این افراد وظیفه طراحی، ساخت، نظارت بر بهره‌ برداری ساخت و نگهداری از پروژه های مختلف را بر عهده دارند.

از جمله کارهایی که این افراد در کشور کانادا انجام می دهند می توان به احداث پل، جاده، سد، تونل و غیره اشاره نمود. بنابراین اگر بخواهیم لیست این موارد را به صورت کامل برای شما بازگو کنیم به یک فهرست بی پایان بر می خوریم.

پردرآمدترین مشاغل مهندسی در کانادا

 • مدیریت پروژه: 56250 تا 149729 دلار
 • بخش دولتی: 50,764.80 تا 122,880 دلار
 • مهندسین ارشد عمران: 62000 تا 135732 دلار
 • تکنسین ساخت و ساز: 53000 تا 66000 دلار
 • مهندس مکانیک: $39,379.20 تا $110,764.80
 • مهندسین سازه: 66000 تا 95000 دلار
 • مهندسین ژئوتکنیک: 56,121.60 تا 92,313.60 دلار
 • مهندسین حمل و نقل: 66000 تا 95000 دلار
 • معمار: 66000 تا 95000 دلار
 • بازرسان مهندسی و افسران نظارتی: 66000 تا 95000 دلار
 • مهندس کنترل کیفیت: 72500 دلار در سال
 • مدیریت مهندسی: 102500 دلار در سال
 • ریاست مهندسی: 123906 دلار در سال
 • مهندس برق: 78511 دلار در سال

توضیحات پردرآمدترین مشاغل مهندسی در کانادا

مدیریت پروژه

افرادی که در سمت شغلی مدیر پروژه مشغول به کار می شوند وظیفه سازماندهی، ایمن سازی و مدیریت پروژه را بر عهده دارند.

این افراد می بایست منابع مورد نیاز برای تبدیل پروژه به واقعیت را سازماندهی و مدیریت کنند.

مهندسان بخش دولتی

افرادی که به دنبال یک شغل مطمئن با حقوق مناسب هستند می ‌توانند به عنوان یک مهندس در ارگان های دولتی کانادا مشغول به کار شوند.

وظایفی که این افراد بر عهده دارند انجام پروژه‌ های شهری، احداث جاده، حمل و نقل عمومی و غیره می باشد.

مهندسی ارشد عمران

از جمله قدیمی ترین شاخه های مهندسی می باشد که در لیست پردرآمدترین مشاغل مهندسی کانادا قرار گرفته است.

افرادی که در این رده شغلی مشغول به کار هستند هرچه از تجربه و مهارت بیشتری برخوردار باشند در کار خود موفق تر خواهند بود. بنابراین برای اینکه در این کار بتوانید فرد موفق تری باشید باید بیشتر کار کنید. به طور کلی میزان درآمد مهندسین ارشد عمران در کانادا بستگی به خروجی آن ها دارد و هر چه آن ها بتوانند خروجی بهتری را تولید کنند از درآمد بالاتری برخوردار خواهند بود.

وظایف مهندسین ارشد عمران معمولاً در دفتر کار خلاصه می‌ شود. اما برخی از آن ها اقدام به بازرسی محل کار و انجام یکسری وظایف متفرقه نیز می کنند.

بیشتر بخوانید: مهندسی عمران در کانادا ، بازار کار مهندسی عمران در کانادا

مهندس کنترل کیفیت

این افراد وظایف متعددی را بر عهده دارند که از آن جمله می ‌توان به توسعه، اجرا و تنظیم فرآیند تولید قطعات با کیفیت بالا اشاره نمود.

این افراد اقدام به کنترل کیفی راه های مختلف برای اندازه گیری کیفیت یک قطعه ساخته شده می ‌نمایند و عوامل مختلفی را که بر کیفیت ساخت این قطعه تاثیرگذار هستند را بررسی می‌کنند و نهایتاً در خصوص نحوه افزایش سطح کیفی قطعه تصمیم گیری می نمایند. مهندس کنترل کیفی قطعه را از نظر استانداردهای مختلف ساخت بررسی می کنند تا ببینند که آیا استانداردهای لازم برای ساخت قطعه رعایت شده است یا نه.

مهندسان کنترل کیفی وظیفه چک کردن دستگاه هایی که برای ساخت قطعات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند را نیز بر عهده دارند تا از صحت عملکرد آن ها اطمینان حاصل کنند.

مهندس مکانیک

این افراد کار طراحی ماشین هایی که برای نیرو مورد استفاده قرار می گیرند را انجام می دهند. از جمله این ماشین ها می توانیم به موتورهای بخار، احتراق داخلی و غیره اشاره نماییم.

افراد علاقمند به شنیدن صدای موتور های عظیم با اشتغال در این حوزه شغلی می توانند موفقیت بسیاری را برای خود به دست بیاورند.

بیشتر بخوانید: مهندسی مکانیک در کانادا ، بازار کار مهندسی مکانیک در کانادا

مهندس سازه

این افراد کار برنامه ریزی، طراحی و نظارت بر ساخت سازه های بزرگ نظیر پل، تونل و ساختمان های مختلف را انجام می دهند.

برخی سازه هایی که مهندسین سازه کانادایی در سطح دنیا انجام داده ‌اند دارای شهرت جهانی هستند. این سازه ها عبارتند از: هرم بزرگ جیزه و دیوار بزرگ چین.

اگر علاقه مند به ساخت این سازه ها هستید با ورود به این مسیر شغلی می‌توانید موفقیت بسیاری به دست آورید.

مهندسین ژئوتکنیک

افرادی که تمایل به استفاده از داده ها برای به دست آوردن پاسخ منطقی دارند با ورود به حوزه مهندسی ژئوتکنیک می ‌توانند به شغل ایده آل خود دست پیدا کنند.

افرادی که به عنوان مهندس ژئوتکنیک در کانادا مشغول به کار هستند از یک سری تکنیک های تحقیقی و بررسی داده ها برای انجام کارهای مختلف خود بهره می ‌برند. از جمله وظایفی که این افراد بر عهده دارند بررسی شرایط زیر زمین جهت حفر چاه، پی ‌ریزی و ساخت پروژه هایی از این دست می باشد.

در هنگام انجام این پروژه ها اطلاع از ساختار خاک و صخره های آن منطقه از درجه اهمیت بالایی برخوردار می باشد. مهندسی ژئوتکنیک کار بررسی این ساختارها را با دقت بسیار بالایی انجام می دهند.

معمار

افرادی که علاقه مند به طراحی داخل و خارج ساختمان هستند می ‌توانند به عنوان معمار در کشور کانادا مشغول به کار شوند. این افراد وظیفه طراحی، برنامه ریزی و نظارت بر کار ساخت و ساز ساختمان ها را بر عهده دارند. همان طور که می ‌دانید ساختمان ‌هایی که امروزه در کشور کانادا ساخته می‌ شوند برای آنکه از ایمنی بالایی برخوردار باشند صدها استاندارد و دستورالعمل برای ساخت آن ها رعایت می‌گردد.

افرادی که به عنوان معمار در یک ساختمان شروع به کار می ‌کنند این وظیفه را بر عهده دارند که ساختمان ها را از نظر ایمنی بررسی نمایند. علاوه بر این وظیفه زیباتر کردن قسمت داخلی و خارجی ساختمان ها نیز بر عهده معماران می باشد.

بیشتر بخوانید: معماری در کانادا ، بازار کار معماری در کانادا

تکنسین ساخت و ساز

افرادی که تمایل به انجام کارهای اجرایی دارند می توانند به عنوان تکنسین ساخت و ساز مشغول به کار شوند.

این افراد به صورت فیزیکی در محل انجام پروژه حضور پیدا می‌کنند و بر اجرای پروژه ‌ها نظارت دارند.

افرادی که به عنوان تکنسین ساخت و ساز مشغول به کار هستند درآمدشان از مدیر پروژه کمتر می باشد.

مهندسین حمل و نقل

این افراد کار ساخت جاده، چیدمان شهر و آرایش وسایل حمل و نقل عمومی را بر عهده دارند و در واقع کار طراحی، برنامه ‌ریزی و نظارت بر موارد نامبرده شده به عهده مهندسین حمل و نقل می باشد.

این افراد در حفظ امنیت عمومی شهر نقش به سزایی ایفا می کنند و کار انتقال افراد و اشیا از شهری به شهر دیگر را انجام می‌ دهند. حذف این افراد از جامعه می ‌تواند غیرقابل تصور باشد و جامعه را با مشکلات و موانع بسیاری مواجه کند.

بازرسان مهندسی و افسران نظارتی

از آنجایی که کار ساختمان سازی در کشور کانادا می ‌بایست طبق یک سری اصول و استانداردها انجام شود، یک سری افراد در این کشور وظیفه بازرسی از ساختمان های در حال ساخت را انجام می دهند تا ببینند آیا اصول و قواعد لازم برای ساخت این ساختمان ها رعایت شده است یا خیر.

این بازرسان از وسایل مختلفی برای بازرسی ساختمان ‌ها استفاده می نمایند که از آن جمله می ‌توان به توزین سنگ، ابزار صنعتی و غیره اشاره نمود.

رئیس مهندسی

در هر ارگان و سازمانی ریاست بخش مهندسی آن مجموعه را به عهده دارد. در واقع این فرد یک نقش فنی و استراتژیک در شرکت ایفا می کند.

از جمله وظایف یک مدیر مهندسی استخدام و آموزش مهندسان جدید، اولویت بندی پروژه ها و تعیین اهداف برای کارکنان می باشد.

این افراد همچنین اقدام به شناسایی الزامات پروژه نموده و با تعیین ضرب الاجل مهندسین را برای انجام پروژه‌ های مختلف یاری می کنند.

مدیریت مهندسی

این افراد مشکلاتی که در طول اجرای یک پروژه ایجاد می شود را برطرف می نمایند.

از دیگر وظایف مدیران مهندسی می‌ توان به پاسخگویی به سوالات فنی و تعیین وظایف مهندسان اشاره نمود.

علاوه بر این یک مدیر مهندس کار تعیین بودجه برای پروژه های مختلف و آموزش به کارکنان جدید و شرکت در نمایشگاه ها و کنفرانس ها را نیز بر عهده دارد.

این افراد علاوه بر وظایف نامبرده شده اقدام به همکاری با تیم فروش جهت تهیه گزارش در خصوص پروژه ها و یا ایجاد محصولات جدید می نمایند.

مهندسان برق

دستگاه ها و تجهیزات الکتریکی مانند سیستم های ارتباطی، ژنراتورهای برق، موتورها و سیستم های ناوبری و سیستم های الکتریکی خودروها و هواپیماها را طراحی، توسعه، مدیریت و آزمایش می کنند.

آن ها با تهیه مشخصات سیستم های الکتریکی، نقشه های فنی و یا نقشه های توپوگرافی اطمینان حاصل می کنند که نصب و عملیات مطابق با استانداردها و نیازهای مشتری است. مهندسان برق مشخصاتی را برای خرید تجهیزات و مواد الکتریکی تهیه می کنند. علاوه بر این، آن ها اقدام به گزارش نویسی نموده و در مورد پروژه ها و مطالعات مهندسی برق موجود و بالقوه داده جمع آوری می کنند.

بیشتر بخوانید: مهندسی برق در کانادا ، بازار کار مهندس برق در کانادا

بهترین شهرهای کانادا برای مشاغل مهندسی

جهت شناسایی بهترین شهرهای کانادا برای مشاغل حوزه مهندسی حتماً باید اقدام به انجام تحقیقات نمایید. چرا که با انجام تحقیق شما می ‌توانید ببینید که در کدام یک از شهرها برای زمینه شغلی شما فرصت های شغلی بیشتری وجود دارد و این امر موجب می شود تا شما بتوانید در مدت زمان کوتاه تری اقدام به یافتن شغل کنید.

علاوه بر این افراد مختلف برای تعیین شهر محل زندگی پارامترهای مختلفی را مد نظر قرار می ‌دهند. مثلا برخی افراد ترجیح می ‌دهند که در یک شهر بزرگ و پر سرعت زندگی نمایند. اما عده دیگری از افراد وجود دارند که زندگی در شهرهای کوچکتر با سرعت کمتر را ترجیح می دهند. امروزه در بسیاری از شهرهای کوچک کانادا فرصت های شغلی بسیاری برای مشاغل مهندسی وجود دارد و مهندسین با مهاجرت به این شهرها می توانند یک شغل خوب و پردرآمد برای خود به دست بیاورند.

آنچه در بخش مهندسی کانادا در حال اتفاق افتادن است

چنانچه می خواهید از بازار کار کانادا یک درک وسیع به دست بیاورید می ‌بایست در مورد آنچه که در بخش مهندسی این کشور در حال اتفاق است اطلاعات به دست بیاورید. شما با کسب اطلاعات در خصوص این موضوع شما می توانید موقعیت های شغلی بهتری را در شهرهای مختلف این کشور به دست آورید. از جمله موارد مهم در این زمینه:

 • نوع پروژه های مهندسی که در سراسر کشور کانادا در حال انجام است.
 • چه استان ها یا مناطقی در کانادا برای تکمیل پروژه ها با کمبود نیروی کار مهندسی مواجه هستند.
 • در کدام مناطق و شهرهای کانادا در حال توسعه و نوسازی زیرساخت ها هستند.

شما با داشتن این اطلاعات می توانید بهترین شهرهای کانادا برای مشاغل مهندسی را شناسایی کنید و قبل از انجام اقدامات لازم برای مهاجرت به کانادا، فرصت های شغلی موجود در این شهرها را بررسی کنید و پس از یافتن شغل مناسب، این شهرها را برای مهاجرت انتخاب نمایید.

کتاب بازار کار کانادا
کتاب بازار کار کانادا

چشم انداز شغلی استانی و منطقه ای مشاغل مهندسی در کانادا

با توجه به اینکه حوزه مهندسی از جمله حوزه های پر تقاضا در کشور کانادا می باشد، می بایست شرایط بازار کاری استان یا منطقه ای را که قصد مهاجرت به آن را دارید بررسی نمایید و به تناسب نوع تخصص خود شهر یا منطقه ایده آل برای ادامه کار را انتخاب کنید.

 • جغرافیا: به طور مثال اگر شما در حوزه مهندسی دریایی دارای تجربه و مهارت هستید می توانید به مناطق ساحلی کانادا مهاجرت کنید و در مشاغل مرتبط با رشته و مهارت خود مشغول به کار شوید.
 • صنعت: افرادی که در حوزه صنعت نفت و گاز از تجربه و مهارت برخوردار هستند با حضور در کارخانه ها و صنایع بزرگ می توانند شغل خوب و مناسبی برای خود به دست بیاورند.

نکته: از آنجایی که اغلب جمعیت کشور کانادا سالخورده می باشد و احتمال اینکه این افراد طی ۱۰ سال آینده بازنشسته شوند وجود دارد، به همین خاطر اغلب کارفرمایان کانادایی تمایل به جذب مهاجران خارجی ماهر و کارآزموده سایر کشورهای دنیا را دارند تا بتوانند از آن ها برای گسترش کسب و کار خود استفاده کنند.

افرادی که از تجربه و مهارت کافی در زمینه شغلی خود برخوردار می باشند این احتمال برای آن ها وجود دارد که در تعدادی از شهرهای کانادا فرصت ‌های شغلی مناسبی برای آنها پیدا شود. علاوه بر این، این افراد می ‌توانند از طریق سایت های کاریابی کانادا به دنبال شغل مناسب در هر یک از شهرها و ایالت های کانادا برای خود بگردند.

رتبه بندی بازار کار مشاغل مهندسی در کانادا

با مراجعه به سایت اطلاعات بازار کار دولت کانادا (LMI) می توانید دریابید که بازار کار برای طیف وسیعی از مشاغل مهندسی در کانادا چگونه است. کارفرمایان کانادایی از طبقه بندی ملی مشاغل کانادا NOC برای شناسایی مهارت های مورد نیاز برای مشاغل خاص در کانادا استفاده می کنند. همچنین می توان از لیست NOC برای شناسایی کمبودهای شغلی در کانادا استفاده کرد.

در زیر عنوان شغلی یا کد چهار رقمی چند حوزه مهندسی آورده شده است:

 • مهندس عمران NOC 2131
 • مهندس مکانیک NOC 2132
 • مهندس برق NOC 2133
 • مهندس نرم افزار NOC 2173  
 • مهندس زیست پزشکی  NOC 2148

نحوه رتبه بندی بازار کار مهندسی در کانادا

LMI چشم انداز شغلی در کشور کانادا را با استفاده از یک سیستم رتبه بندی 3 ستاره، رتبه بندی می کند. بنابراین شما می توانید تعیین کنید که آیا بازار کار:

 • ***خوب: در مقایسه با سایر مشاغل، چشم انداز شغلی در کوتاه مدت تا میان مدت بهتر از میانگین در منطقه است.
 • **منصفانه: چشم انداز شغلی در کوتاه مدت تا میان مدت با سایر حرفه ها قابل مقایسه است. تقاضا برای نیروی کار ممکن است متوسط ​​یا بیشتر از حد متوسط ​​باشد و تقاضا با عرضه برابر باشد.
 • *محدود: چشم انداز شغلی در کوتاه مدت تا میان مدت در مقایسه با سایر مشاغل کمتر از حد متوسط ​​است.

هنگام انجام تحقیق، می توانید از سیستم رتبه بندی برای موارد زیر استفاده کنید:

 • مشخص کنید چه استان هایی دارای چشم انداز شغلی منصفانه یا خوبی برای مهندسان هستند.
 • چه مناطق و شهرهایی در استان چشم انداز شغلی خوبی دارند.

بررسی پتانسیل های شغلی در رشته های مختلف مهندسی در استان های مختلف کانادا

با توجه به شرایط بازار کار می توانید چشم انداز شغلی در سطح منطقه ‌ای را ارزیابی نمایید و بهترین تصمیم را برای مهاجرت به بخش خاصی از کانادا بگیرید. به طور مثال چشم انداز شغلی برای مهندس عمران در کانادا به شرح زیر می باشد:

چشم انداز شغلی برای مهندس عمران (NOC: 2131)

 • فرصت ها در سراسر کانادا: خوب، منصفانه

فرصت های شغلی که برای یک مهندس عمران در کشور کانادا وجود دارد در وضعیت خوبی قرار دارد و در برخی از استان های آن فرصت ‌های شغلی بیشتر و در برخی دیگر از استان ‌ها فرصت‌ های شغلی به صورت متوسط وجود دارد. از جمله استان ‌هایی که چشم ‌انداز خوبی برای مهندسان عمران دارند می توان به استان نیوبرانزویک اشاره کرد. در شهرهای مختلف این استان برای مهندسان عمران فرصت های شغلی زیادی وجود دارد. از جمله این شهر ها می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم:

عوامل موثر بر چشم ‌انداز شغلی مهندسان در شهرهای مختلف کانادا

 • رشد اشتغال پیش بینی شده برای شهر یا منطقه
 • تعداد مشاغلی که به دلیل تغییر جمعیت شناسی در دسترس هستند (به عنوان مثال، جمعیت سالخورده کانادا به این معنی است که مهندسان در دهه آینده از نیروی کار بازنشسته خواهند شد)
 • تعداد افرادی که برای کار در دسترس هستند
 • تامین مهندسین موجود با نامگذاری و تجربه مرتبط
کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
کتاب معرفی شهرهای کانادا

رشته های پردرآمد زیر شاخه پزشکی در کانادا

 • اورولوژیست: 338813 دلار در سال
 • متخصص بیهوشی: 327649 دلار در سال
 • انکولوژیست: 321054 دلار در سال
 • جراح ارتوپد: 331606 دلار در سال
 • جراح مغز و اعصاب: 281364 دلار در سال
 • پزشک زنان و زایمان: 257913 دلار در سال
 • روانپزشک: 256733 دلار در سال
 • متخصص اطفال: 254375 دلار در سال
 • متخصص قلب و عروق: 239179 دلار در سال
 • جراح: 237589 دلار در سال
 • متخصص مغز و اعصاب: 234949 دلار در سال
 • پزشک عمومی: 205809 دلار در سال
 • متخصص پوست: 197802 دلار در سال
 • پزشک مراقبت فوری: 136780 دلار در سال
 • بینایی سنج: 118160 دلار در سال

پزشکی جزو مشاغل تخصصی و پر تقاضا در کشور کانادا به شمار می رود و به همین خاطر میزان درآمد دریافتی افرادی که به عنوان پزشک به کشور کانادا مهاجرت می ‌کنند نسبت به سایر مشاغل بیشتر می ‌باشد. پردرآمدترین مشاغل در زمینه پزشکی مربوط به زیر شاخه هایی نظیر جراحی، بیهوشی، اورولوژی و انکولوژی است. اگر می‌خواهید در خصوص میانگین حقوق و درامد مشاغل مختلف پزشکی در کانادا اطلاعات کسب کنید و با وظایف هر یک از آن ها آشنا شوید بهتر است خواندن ادامه این مطلب را از دست ندهید.

مشاغل پردرآمد پزشکی در کانادا

اورولوژیست

اورولوژیست یک پزشک متخصص در اورولوژی است، رشته پزشکی که بر سیستم ادراری و دستگاه تناسلی مردانه تمرکز دارد.

سیستم ادراری مثانه و کلیه ها را درگیر می کند و مسئول تصفیه خون و تولید ادرار است. از جمله وظایف متخصص اورولوژی می توان به شناسایی عفونت های دستگاه ادراری (UTIs)، سنگ کلیه و عفونت های مثانه در بیماران اشاره کرد.

سایر مسائل رایجی که متخصص اورولوژی در آن ها تخصص دارد شامل اختلال نعوظ (ED) و انواع خاصی از سرطان است.

متخصص بیهوشی

متخصص بیهوشی فردی است که وظیفه اصلی او تجویز داروهای بیهوشی به بیماران برای انجام عمل جراحی است.

بسته به نوع جراحی، متخصصین بیهوشی به بیماران بدون درد یا بیهوشی بدون به خطر انداختن جان آن ها کمک می کنند. متخصصان بیهوشی امکان انجام عمل های پیچیده و مدرن را می دهند و بخشی ضروری از تیم های جراحی هستند.

از آن جایی که وظایف خاص این نقش می تواند بسیار پیچیده باشد، متخصصان بیهوشی آموزش های گسترده ای برای انجام کار خود دریافت می کنند.

انکولوژیست

انکولوژیست پزشکی است که به درمان بیماری سرطان کمک می کند. هنگامی که وجود بیماری سرطان در بدن بیماری تشخیص داده شد، انکولوژیست برای ایجاد و اجرای یک برنامه درمانی شروع به همکاری با بیمار می کند.

درمان ‌های رایجی که ممکن است انکولوژیست ها پیشنهاد کنند شامل پرتودرمانی، جراحی و استفاده از داروهای هدفمند است. عوارض جانبی این درمان ها اغلب ممکن است شدید باشد. انکولوژیست ها اغلب به بیماران مبتلا به درد و حالت تهوع ناشی از سرطان و همچنین درمان هایی که دریافت می کنند کمک می کنند.

این متخصصان اغلب برای توسعه مهارت های بین فردی خود آموزش می بینند، زیرا اغلب اخبار بسیار بدی را به بیماران ارائه می دهند و نیاز به همدلی و شفقت دارند.

جراح ارتوپد

جراحان ارتوپد که به آن ها ارتوپد نیز گفته می شود، پزشکانی هستند که در بخش هایی از بدن که مربوط به سیستم اسکلتی و بخش هایی که بر عضلات، تاندون ها و مفاصل تأثیر می گذارند، تخصص دارند.

بسیاری از متخصصان در این حوزه از مهارت های دیگری نظیر تمرکز بر آسیب های ورزشی یا مناطق خاصی از بدن هم برخوردار هستند.

متخصصان ارتوپد به درمان طیف گسترده ای از بیماری ها کمک می کنند که یکی از رایج ترین آن ها مشکلات حرکتی از جمله تورم، درد و سفتی مفاصل است.

آن ها همچنین به درمان شکستگی استخوان، دررفتگی مفاصل و آسیب های عضلانی کمک می کنند.

جراح مغز و اعصاب

جراحان مغز و اعصاب جراحانی هستند که جراحی های بسیار تخصصی مربوط به سیستم عصبی به ویژه بر روی مغز را انجام می دهند. در حالی که تقریباً تمام جراحی ها کار ظریفی هستند، عواقب اشتباهات جزئی در حین جراحی مغز و اعصاب ممکن است منجر به آسیب جدی به بیمار شود.

جراحان مغز و اعصاب به حذف تومورها و اصلاح مسائل ناتوان کننده ای که بر مغز و سیستم عصبی بیمارانشان تأثیر می گذارد کمک می کنند.

پزشک زنان و زایمان

پزشکان زنان و زایمان پزشکانی هستند که در معاینه و درمان سلامت عمومی و باروری زنان تخصص دارند.

از جمله بیماری هایی که به تشخیص و درمان کمک می کنند عبارتند از عفونت، ناباروری، فتق و شرایط قاعدگی.

یکی دیگر از وظایف مهم پزشکان زنان و زایمان انجام غربالگری منظم از نظر علائم سرطان دهانه رحم است.

روانپزشک

روانپزشک، پزشک متخصص برای درمان شرایط سلامت روان است. حرفه روانپزشکان در زمینه پزشکی منحصر به فرد است، زیرا تاکید بیشتری بر مصاحبه با بیماران برای درمان آن ها دارند.

البته روانپزشکان ممکن است برای تشخیص بیماری نیاز به نتیجه اسکن و آزمایشات مختلف داشته باشند. ولی این آزمایش ‌ها به تنهایی نمی ‌توانند اکثر بیماری های مربوط به سلامت روح فرد را تایید کنند.

روانپزشکان معمولا اقدام به گذاشتن قرار ملاقات‌ های مداوم جهت پیگیری شرایط بیمار می کنند. روانپزشکان می توانند برای بیماران دارو تجویز کنند.

متخصص اطفال

متخصصان اطفال پزشکانی هستند که در مراقبت از کودکان تخصص دارند. آن ها بیمارانی را در محدوده سنی از نوزادی تا سن 18 تا 21 سالگی درمان می کنند. اگرچه بسیاری از نوجوانان جهت درمان بیماری های خود به پزشک عمومی مراجعه می کنند.

متخصصان اطفال از روند رشد کودک و شرایط رایجی که کودکان ممکن است در طیف های سنی مختلف از آن رنج ببرند آگاه هستند. متخصصان اطفال همچنین مهارت ‌های بین فردی قوی دارند تا به آن ها کمک کند رفتار خوبی با بیمار داشته باشند تا به آرام کردن کودکان عصبی یا ترسیده کمک کنند و همزمان مراقبت مناسب را انجام دهند.

جراح

جراحان متخصصان پزشکی هستند که به ارزیابی بیماران و تعیین اینکه آیا جراحی ممکن است برای درمان وضعیت آن ها مناسب باشد یا خیر کمک می کنند.

زمانی که جراحی انجام می شود، جراح با کمک یک تیم جراحی این کار را انجام می دهد. اکثر جراحان، جراحان عمومی هستند و طیف وسیعی از جراحی ها را انجام می دهند، اما برخی در انواع خاصی از جراحی مانند جراحی مغز یا قلب تخصص دارند.

جراحانی که متخصص هستند بیشتر از جراحان عمومی درآمد کسب می کنند. تخصص اغلب به آموزش و دریافت مدارک و گواهینامه های اضافی نیاز دارد.

متخصص مغز و اعصاب

متخصصان مغز و اعصاب پزشکانی هستند که در درمان مغز و سیستم عصبی تخصص دارند که بر نخاع، ماهیچه ها و سیستم عصبی تأثیر می گذارد.

وظایف روزانه یک متخصص مغز و اعصاب معمولاً شامل بررسی رفلکس ‌های بیمار و سایر پاسخ ‌های عصبی از طریق استفاده از چکش ‌های رفلکس، چراغ ‌ها و تست هماهنگی است. سایر وظایف ممکن است شامل چک کردن اسکن مغز یا انجام آزمایشات الکترومیوگرافی (EMG) باشد.

انجام برخی از وظایف مورد نیاز متخصصان مغز و اعصاب ممکن است به آموزش های اضافی و تخصصی نیاز داشته باشد.

متخصص قلب و عروق

متخصص قلب، یک پزشک متخصص در سیستم قلبی عروقی است. این سیستم شامل قلب، رگ‌های خونی و خون است که برای رساندن و انتقال اکسیژن و مواد مغذی به سراسر بدن با هم کار می‌ کنند.

متخصص قلب معمولاً به تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی در بیماران خود کمک می کند.

پزشک عمومی

پزشکان عمومی پزشکان مراقبت های اولیه هستند.

وظایف معمول آن ها شامل درمان بیماری های رایج بیماران، اطلاع رسانی به بیماران در مورد شرایط سلامتی آن ها و ارجاع بیماران به متخصصان و آزمایشگاه ها در صورت نیاز است.

متخصص پوست

متخصص پوست پزشکی است که در درمان بیماری های پوست، ناخن و مو تخصص دارد.

آن ها به درمان آکنه، اگزما و سایر بیماری های پوستی کمک می کنند.

یکی از مهمترین وظایف متخصص پوست، بررسی علائم سرطان پوست و تهیه یک برنامه درمانی در صورت تشخیص علائم سرطان است.

بیشتر کار یک متخصص پوست شامل درمان بیماری های زیبایی از طریق جراحی، دارو درمانی، نور درمانی و لیزر درمانی است.

پزشک مراقبت فوری

پزشکان مراقبت های فوری، پزشکانی هستند که مراقبت های پزشکی یا مشاوره فوری را بدون نیاز به قرار ملاقات برای بیماران ارائه می دهند. یکی از مهمترین نقش های آن ها خدمت به عنوان پزشک در مواقع اضطراری است که ممکن است ویزیت بیمارستان مناسب نباشد.

بسیاری از پزشکان فوریت ‌های پزشکی در کلینیک ‌های یک روزه کار می‌ کنند، جایی که بیماران می ‌توانند در صورت بروز مشکلات برای دریافت کمک مراجعه کنند.

پزشکان مراقبت های فوری مانند پزشکان عمومی هستند و همچنین قادر به ارائه مراقبت های پیشگیرانه هستند.

بینایی سنج

اپتومتریست ها که معمولاً چشم پزشک نامیده می شوند، پزشکان مراقبت های اولیه برای چشم هستند. وظیفه آن ها این است که بینایی بیمار را آزمایش کنند، هر گونه مشکلی را شناسایی کنند و برای مشکلات آن ها درمان، دارو یا عینک تجویز کنند.

آن ها همچنین می توانند به شناسایی علائم مشکلات چشم و بینایی در آینده کمک کنند و معمولاً بیماران را به طور مرتب غربال می کنند تا سلامت چشم آن ها را در طول زمان بررسی کنند.

بیشتر بخوانید: اپتومتریست در کانادا

در کدام یک از استان های کانادا پزشکان درآمد بیشتری دارند

در بین تمامی استان های کانادا، آلبرتا بیش ترین تقاضای شغلی در حوزه های مختلف پزشکی را دارا می باشد و امکان یافتن شغل مناسب با درآمد خوب دراین استان برای پزشکان بالاست. لازم به ذکر است که پزشکان در آلبرتا بیشترین میانگین حقوق  و درآمد را کسب می کنند.

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

رشته های پردرآمد زیر شاخه علوم انسانی در کانادا

 • مدیر پروپوزال: 87,700 دلار در سال
 • مدیر بازاریابی محتوا: 77,300 دلار در سال
 • استراتژیست محتوا: 72,600 دلار در سال
 • نویسنده فنی: 69,600 دلار در سال
 • پروپوزال نویس: 68,200 دلار در سال
 • مترجم زبان اشاره: 68,000 دلار در سال
 • سردبیر: 67,400 دلار در سال
 • نویسنده: 65,500 دلار در سال
 • مدیریت محتوا: 65,100 دلار در سال
 • کپی رایتر: 61,600 دلار در سال
 • ویرایشگر محتوای وب: 60,600 دلار در سال
 • سردبیر انتشارات: 59,600 دلار در سال

توضیحات مشاغل پردرآمد علوم انسانی در کانادا

مدیر پروپوزال

بر تمامی پروپوزال های یک سازمان نظارت دارند. آن ها معمولاً در تمام جنبه های فرآیند پیشنهاد مشارکت دارند، اگرچه ممکن است برخی وظایف خاص را به سایر افراد محول کنند و بر محصول نهایی نظارت کنند.

مدیران پروپوزال زمان زیادی را صرف بررسی درخواست‌های پیشنهادی می‌کنند. آن ها مطمئن می شوند که کاملاً انتظارات مشتری را درک می کنند و سپس آن انتظارات و همچنین بودجه و ضرب الاجل را در هنگام تعیین پذیرش یا عدم پذیرش در نظر می گیرند.

مدیر بازاریابی محتوا

مدیران بازاریابی محتوا مسئول نظارت بر استراتژی‌های محتوای شرکت و اجرای طرح های جامع ارائه محتوا، از جمله محتوای چاپی، ویدیویی، صوتی و سایر اشکال محتوا هستند.

آن‌ها ممکن است روی وب‌سایت ها، پست ‌های وبلاگ، رسانه ‌های اجتماعی و سایر رسانه‌ ها کار کنند و با تیم های بازاریابی و فروش برای تعریف محتوا و ارائه محتوای مؤثر همکاری کنند. هدف نهایی آن ها یافتن مکانیسم‌ های مؤثر برای ایجاد تقاضای مشتریان برای محصولات و برندهایشان است.

استراتژیست محتوا

استراتژیست های محتوا معمولاً برنامه ای برای محتوا ایجاد می کنند و بر نحوه اجرای آن برنامه نظارت می کنند. از آنجایی که استراتژیست های محتوا مسئول ایجاد یک پیام واحد برای سازمان خود هستند، آن ها باید بتوانند به خوبی با دیگران کار کنند تا نیازهای شرکت و بخش های فردی را تعیین کنند.

وظایف روزمره یک استراتژیست محتوا شامل جلساتی با یک تیم کاری برای بحث در مورد پروژه های در حال انجام و آینده، تشریح مطالب جدید برای اجرا در آینده و همکاری با یک طراح است.

نویسنده فنی

بیشتر اوقات، نویسندگان فنی در دفاتر به صورت تمام وقت به عنوان کارمند حقوق بگیر کار می کنند. آن ها معمولاً دستورالعمل ها و سایر اسناد را به گونه ای می نویسند که اطلاعات پیچیده و فنی را به زبانی غیرفنی ارتباط برقرار کند.

آن ها همچنین اطلاعات فنی را بین مشتریان، طراحان، کارگران تولید و تولید کنندگان توسعه، جمع ‌آوری و بین آن ها ارتباط برقرار می ‌کنند.

نویسندگان فنی اغلب به مدرک لیسانس در یک زمینه مرتبط نیاز دارند.

پروپوزال نویس

نویسندگان پروپوزال مسئول ایجاد و ارائه پیشنهادهای تجاری هستند. آن ها اسناد پیشنهادی مانند درخواست برای پیشنهادات (RFPs)، درخواست برای اطلاعات (RFIs) و درخواست برای نقل قول (RFQs) را تجزیه و تحلیل می کنند.

پس از بررسی کامل درخواست ها برای تعیین هزینه ها و مزایای بالقوه، نویسندگان پروپوزال پاسخ مناسب را آماده می کنند. این فرآیند شامل هماهنگی اطلاعات و وظایف با بسیاری از بخش های سازمان است.

مترجم زبان اشاره

مترجم زبان اشاره برای افراد ناشنوا و کم شنوا (HoH) زبان کانادایی را ترجمه می کند.

همچنین این افراد می توانند در سازمان های مختلفی مانند مدارس، دفاتر و کنفرانس ها و بسیاری مکان های دیگر کار کنند.

موقعیت های شغلی برای این افراد ممکن است پاره وقت یا تمام وقت باشد و مترجم ممکن است به عنوان یک پیمانکار مستقل کار کند.

نویسنده

نویسندگان معمولاً مسئول ارائه محتوای نوشتاری برای شرکت ها در قالب مقالات، پست های وبلاگ، دست نوشته ها، متن وب سایت و سایر محتوای خلاقانه هستند.

نویسندگان زیر نظر ویراستاران اجرایی یا ارشد و همچنین با مدیران خلاق یا تهیه کنندگان کار می کنند. آن ها گه گاه به طور مستقیم با مشتریان تعامل دارند. همچنین از نویسندگان انتظار می رود که وظایف اداری مانند گرفتن صورتجلسه و نوشتن یادداشت ها و ایمیل ها را برای سرپرستان انجام دهند. همچنین ممکن است از آن ها خواسته شود که به بررسی محتوا بپردازند.

مدیریت محتوا

مدیران محتوا با پرسنل خلاق و مترجمان آزاد کار می ‌کنند تا مطالب خلاقانه ‌ای را که توسط یک وب‌سایت، کمپین بازاریابی یا نهادی مشابه که محتوا ارائه می ‌کند، ایجاد و نگهداری کنند.

کار آن ها شامل ویرایش برای تناسب لحن، سبک و موضوع است.

از آنجایی که بسیاری از مدیران محتوا برای سایت‌ های رسانه وب کار می‌ کنند، معمولا نه تنها پیشنهادات نوشتاری، بلکه محتوای ویدیویی و صوتی (مانند پادکست) را نیز بررسی می‌ کنند.

کپی رایتر

یک کپی رایتر عمدتاً در زمینه تبلیغات، نوشتن تبلیغات متقاعد کننده و جزوه برای شرکت های متعدد کار می کند.

یک کپی رایتر که «ارائه‌دهنده محتوای خلاق» نیز نامیده می ‌شود، باید بتواند توجه مخاطب مورد نظر را در چند کلمه و گاهی یک یا دو تصویر جلب کند.

توانایی ارائه یک پیام قدرتمند از طریق چند کلمه و تصویر انتخاب شده ضروری است. کپی رایترها بیشتر وقت خود را صرف توسعه شعارها و تبلیغات با استفاده از فرآیند خلاقانه می کنند.

ویرایشگر محتوای وب

ویراستاران محتوای وب از مهارت های انتشار و نوشتن وب خود برای پیشبرد شهرت و اهداف شرکت خود استفاده می کنند. آن ها باید بتوانند ابزارهای انتشار وب مورد استفاده توسط شرکت را هدایت کنند و از آن ها استفاده کنند.

علاوه بر این، آن ها باید بتوانند محتوایی ایجاد کنند که با استانداردهای شرکت از نظر کیفیت، سازگاری و قالب بندی مطابقت داشته باشد. اغلب از ویرایشگر محتوای وب انتظار می رود که داده ها را به سرپرستان و کارکنان مرتبط ارائه کند.

سردبیر

سردبیران اساساً در زمینه انتشار کار می کنند و مسئول نظارت بر انتشار از ابتدا تا انتها هستند. این موقعیت ممکن است به حداقل هفت سال تجربه و مدرک لیسانس در زبان انگلیسی، نویسندگی یا روزنامه نگاری نیاز داشته باشد.

این مدیران همچنین مسئول نظارت بر گروه جمعی از نویسندگان (حرفه ای، آزاد یا هر دو) برای نشریات خاص مانند مجلات هستند.

سردبیر انتشارات

این فرد مسئول نظارت بر سبک و محتوای مجلات چاپی و فیزیکی است.

معمولاً، چنین نشریاتی دارای سرصفحه یا بیانیه مأموریتی هستند که هدف نشریه یا مجله را تعیین می‌ کند، و سردبیر انتشارات به تنظیم تکالیف، ارسال‌ ها و طرح‌ بندی‌ها کمک می‌ کند تا اطمینان حاصل شود که محصولات نهایی به سبک و اهداف یکپارچه نشریه نزدیک هستند.

رشته های پردرآمد زیر شاخه هنر در کانادا

رشته هنر از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردار می باشد و این رشته جزو بهترین رشته هایی است که در سطح دنیا وجود دارد و افرادی که به عنوان هنرمند در کانادا مشغول به کار می ‌شوند می ‌بایست افراد خلاق و کوشایی باشند.

مشاغل پردرآمد هنر در کانادا

 • دستیار گالری: 38210 دلار در سال
 • مدیر گالری: 48430 دلار در سال
 • طراح فنی: 55558 دلار در سال
 • طراح داخلی: 55941 دلار در سال
 • طراح صنعتی: 63024 دلار در سال
 • طراح تجربه کاربری: 64543 دلار در سال
 • طراح محصول: 65735 دلار در سال
 • طراح ارشد مد: 79292 دلار در سال
 • مدیر هنری: 81797 دلار در سال
 • مدیر خلاق: 82863 دلار در سال

توضیحات مشاغل پردرآمد هنر در کانادا

مدیر گالری

مدیران گالری تمام فعالیت هایی را که منجر به برگزاری یک نمایشگاه موفق برای گالری های هنری دولتی و خصوصی می شود، هماهنگ می کنند.

این کار شامل هماهنگ کردن آثار هنری برای نمایش از طریق ارتباط با هنرمندان، سازماندهی تیم های بازاریابی و پذیرایی برای رویدادهای نمایشگاهی و مدیریت مشارکت هنرمندان است. با این حال، این شغل از یک گالری هنری به دیگری متفاوت است.

علاوه بر این، مدیران گالری بر هزینه‌ های مرتبط با رویدادها نظارت می ‌کنند، با تمام تیم ‌های درگیر در رویدادها ارتباط برقرار می‌ کنند و وظایف اداری مانند رهبری جلسات را انجام می‌دهند. گاهی اوقات، آن ها در مراسم یا فعالیت ها، گالری را نمایندگی می کنند.

طراح فنی

طراحان فنی هنرمندانی هستند که طرح ‌های سبک ‌ها و طراحان مد را به محصولات واقعی تبدیل می‌ کنند. آن ها می توانند با رعایت مشخصات مورد توافق با همکاری با اعضای مختلف تیم طراحی مد، اقلام مد دقیق و تمام شده را تحویل دهند.

آن ها همچنین مسئول رعایت استانداردها، مشخصات و گاهی اوقات کنترل کیفیت در جایی که تولید انبوه لباس وجود دارد، هستند. طراحان فنی نیز به تیم های بررسی می پیوندند تا موفقیت یا شکست محصولات را بررسی کنند.

اکثر طراحان فنی به صورت مستقل یا تحت قرارداد با افرادی که به خدمات آن ها نیاز دارند کار می کنند. ممکن است برای این کار به خلاقیت، اشتیاق و دانش اندازه گیری نیاز داشته باشید.

طراح داخلی

طراحان داخلی چشم انداز کلی فضاهای داخلی را طراحی می کنند. آن ها دستورالعمل های طراحی و الزامات مشتری را برای توسعه بهترین طراحی ممکن دنبال می کنند. آن ها فضاهایی مانند خانه ها، ادارات، فضاهای داخلی سازمانی یا حتی هتل ها را طراحی می کنند.

کار آن ها ممکن است شامل سبک های مدرن، نیازهای کاربردی، ملاحظات ایمنی، و فرمول های اندازه برای ایجاد جذاب ترین طراحی برای مشتریان باشد. آن ها عمدتاً به زیبایی شناسی داخلی می پردازند.

گاهی اوقات، کار آن ها می تواند شامل مشاوره با پیمانکاران برای پیشنهاد و پیشنهاد قراردادهای ساخت و ساز و مدیریت جدول زمانی باشد. آن ها از نورپردازی، مواد کفپوش، انتخاب رنگ دیوار و وسایل تزئینی در کار خود استفاده می کنند.

از آنجایی که برخی از دولت های محلی به مستند سازی سازه های داخلی نیاز دارند، طراحان داخلی ممکن است به تیم های ساخت و ساز بپیوندند تا به تعریف و مستندسازی طرح های داخلی کمک کنند. به عنوان یک طراح داخلی، می توانید شغل آزاد را انتخاب کنید یا تحت یک شرکت از پیش تاسیس شده کار کنید.

طراح صنعتی

طراحان صنعتی در طراحی و پردازش محصولات مختلف تولیدی کمک می کنند. آن ها در جلسات تیم طراحی می نشینند و مشتریان سفارشات خود را انجام می دهند. با در نظر گرفتن نیازهای مشتریان، آن ها بهترین رویکرد را توصیه می کنند یا گزینه هایی را به مشتریان ارائه می دهند.

هنگامی که مشتری بهترین طرح را مطابق میل خود انتخاب کرد، طراحان مشخصات فنی محصولات را توسعه می دهند. سپس آن ها این نقشه ها را با سایر پرسنل فنی تولید که محصول را تحت نظارت طراح تولید می کنند به اشتراک می گذارند.

کارفرمایان ممکن است از طراحان صنعتی انتظار داشته باشند که مهارت های بین فردی، مهارت های ارتباطی، مهارت های تحلیلی، خلاقیت و طراحی داشته باشند. آن ها همچنین از نرم افزار برای ایجاد مدل های محصول و تجزیه و تحلیل آن ها برای ارائه الزامات هزینه یابی و مشخصات مواد استفاده می کنند.

طراحان صنعتی همچنین می توانند به برنامه ریزی دستگاه پردازش برای درک آنچه در محصول نهایی نیاز است کمک کنند.

طراح محصول

کارفرمایان می توانند طراحان محصول را موظف به طراحی محصولات و فرآیندهای قدیمی یا جدید برای توسعه محصول کنند. آن ها با استفاده از بازخورد تحقیقات بازار و روندها، مشخصات محصول نهایی را ایجاد می کنند، آن را ترسیم و طراحی می کنند که شامل مواد، وزن، ابعاد و آزمایشات می شود.

طراحان محصول می توانند جلسات طراحی را مدیریت کنند یا حتی پروژه طراحی را رهبری کنند. آن ها عملکرد مورد انتظار محصول را تعیین و برآورده می کنند و طراحی مدل های قبلی را بهبود می بخشند.

کارفرمایان همچنین ممکن است از طراحان محصول انتظار داشته باشند که پیشینه ای در حسابداری داشته باشند، که به آن ها کمک می کند هزینه های مربوط به تولید محصولات را تعیین کنند. طراحان محصول برای چنین کاری به مهارت های فنی و مهارت های بین فردی نیاز دارند.

طراح تجربه کاربری (UX)

طراحان UX بخشی از تیم های توسعه نرم افزار و برنامه هستند.

آن ها عمدتاً با آزمایش و تجزیه و تحلیل قابلیت استفاده، مشاوره با مشتریان و تیم های توسعه محصول، توسعه وایرفریم، نقشه سایت و مستندات سروکار دارند.

آن ها فرآیند تجربه کاربر را که شامل تحقیق، تهیه طرح ‌ها و ساخت نمونه ‌های اولیه محصولات دیجیتال می‌ شود، هماهنگ می‌ کنند.

طراحان UX دارای ارتباطات خوبی هستند و مهارت های فنی مرتبط با طراحی و توسعه نرم افزار UX دارند.

همچنین ممکن است برای موفقیت به عنوان یک طراح UX به مهارت های کار گروهی عالی نیاز داشته باشید و بدانید که چگونه چند کار را انجام دهید.

طراح ارشد مد

وظایف طراح ارشد مد شامل ایجاد لباس و لوازم جانبی جدید برای ارضای تقاضای ثابت برای روندها و سبک های جدید در دنیای مد است. مخاطبان ممکن است روی طراحی تأثیر بگذارند. این مخاطبان شامل نوجوانان، زنان شاغل و … می گردند.

یک طراح ارشد مد از عواملی مانند در دسترس بودن مواد و بودجه برای توسعه طرح های لباس مناسب استفاده می کند. آن ها همچنین بر روند تولید لباس نظارت می کنند تا اطمینان حاصل کنند که محصول نهایی دارای طراحی چشمگیری است.

طراحان مد موفق می توانند برندهای لوکس یا خطوط لباس خود را ایجاد کنند.

مدیر خلاق

مدیران خلاق در طول کمپین های بازاریابی و برندسازی به شرکت ها کمک می کنند. کار آن ها ایجاد محتوا و مواد جدید برای برندسازی است.

آن ها همچنین روندها را کنترل می کنند، به مشتریان کمک می کنند و در جلسات خلاقانه شرکت می کنند. در این جلسات مشاوره تخصصی خود را در موضوعات مختلف ارائه می دهند و یا گزارشی از فعالیت های اخیر ارائه می دهند.

آن ها می توانند تیم نوآورانه کسب و کار را مدیریت کنند، بر گردش کار نظارت کنند و وظایف را به اعضای مختلف تیم محول کنند. این امر مستلزم داشتن مهارت های عالی تیم سازی، مانند حل تعارض، انگیزه، ارتباط و ارائه است.

مدیر هنری

کارفرمایان مدیران هنری را موظف به ایجاد طرح ‌بندی‌های هنری، توسعه مفاهیم، ​​انتخاب یک موزه، دریافت تاییدیه ‌های مشتری، و گاهی اوقات، وظایف مدیریتی برای تیم‌ های طراحی می ‌کنند. آن ها همچنین مواد بصری تبلیغات و کمپین های بازاریابی را می سازند.

نمایش ‌های تلویزیونی و تهیه ‌کنندگان فیلم همچنین می‌ توانند با مدیران هنری قرارداد ببندند تا به تیم ‌های طراحی محیطی فیلم بپیوندند. این بدان معناست که مدیران هنری باید بسیار نوآور باشند. مهارت عکاسی یک مزیت اضافه در این نوع کارهاست.

دستیار گالری

این افراد در گالری های هنری وظایف اداری را بر عهده دارند.

آن ها در جریان رویدادهای هنری مانند جمع آوری کمک مالی، نمایشگاه ها و حراج ها با مشتریان سروکار دارند.

آن ها رویدادها را هماهنگ می کنند، با طراحان کار می کنند و مجموعه های گالری را تحت نظارت مستقیم مدیر گالری مدیریت می کنند.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

کدام رشته در کانادا تقاضای زیادی دارد؟

علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات. فارغ التحصیلان علوم و مهندسی کامپیوتر و متخصصان نرم افزار همیشه در همه جای دنیا، از جمله کانادا، بسیار مورد توجه هستند.

پردرآمدترین مشاغل در کانادا کدامند؟

جراحان / پزشکان: در صدر فهرست، جراحان و پزشکان به طور متوسط بین 236 تا 676 هزار دلار در سال درآمد دارند.
وکلا: میانگین دستمزد یک وکیل حدود 302 هزار دلار است (البته مکان و حوزه فعالیت وکلا تأثیر زیادی بر درآمد آن ها دارد)
افسران ارشد بازاریابی (CMO)

ساده ترین دوره تحصیل در کانادا به ترتیب کدام رشته ها هستند؟

فروش و بازاریابی: فروش و بازاریابی به عنوان ساده ترین برنامه تحصیلی در کانادا در نظر گرفته می شود.
مدیریت منابع انسانی
خدمات مشتری
لیسانس هنر
لیسانس روابط بین الملل
لیسانس روزنامه نگاری و ارتباطات
لیسانس موسیقی

کدام شهر در کانادا فرصت های شغلی بیشتری دارد؟

ونکوور یکی از ثروتمندترین، فرهنگی ترین و متنوع ترین شهرهای جهان در کانادا است. این شهر دارای یک اقتصاد پررونق است که به معنای وجود مشاغل فراوان در این شهر است.

کدام زمینه شغلی در کانادا آسان است و از حقوق بالایی نیز برخوردار است؟

دیپلم در طراحی وب
گواهینامه CFP
علم داده
برنامه صدور گواهینامه تجزیه و تحلیل تجاری
دیپلم در بازاریابی دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.