درآمد پزشکان در کانادا

میانگین درآمد پزشکان در کانادا

در‌آمد پزشکان در کانادا یکی از سوالات پر تکرار برای افرادی است که تخصص طبابت در ایران دارند و تصمیم به مهاجرت به کانادا گرفته‌اند. شاید بتوان جواب ساده‌ای به این پرسش داد و این میزان حقوق را خوب و قابل توجه دانست. با این حال، زمانی که شما تصمیم به مهاجرت از طریق طبابت به کانادا گرفته‌اید، باید شرایط آن را نیز در نظر داشته باشید و برای این کار لازم است تا مدارکی را آماده کنید. اگر در یکی از رشته‌های پزشکی تحصیل کرده‌اید، مطمئنا شرایط ایده‌آلی را در این کشور در اختیار خواهید داشت چرا که در رده‌بندی جهانی، درآمد پزشکان در کانادا در رتبه‌های اول قرار دارد.

باید گفت، وقتی که شما در یکی از تخصص‌ها در این کشور مشغول به کار شوید، شرایط خوبی را خواهید داشت چرا که میزان حقوق پزشکی در کانادا در مقایسه با کشورهای مختلف، قابل توجه است. برای نمونه، میانگین درآمد پزشکان در کانادا در تخصص پوست و امراض پوست ۳۵۳ هزار دلار کانادا است. این میزان در مورد رشته عصب‌شناسی و جراح قلب و عروق نیز به صورت ۲۹۴ هزار دلار و ۴۲۵ هزار دلار کانادا برآورد شده است. در کنار این موضوع، می‌توان گفت آمار رسمی این کشور نشان می‌دهند، تقاضای شغلی و در‌آمد پزشکان در کانادا در سال‌های آینده نیز رو به افزایش خواهد رفت.

با این حال، این میزان درآمد پزشکان در کانادا به صورت میانگین محاسبه شده است و در صورت سابقه کاری و تحقیقاتی زیاد، می‌توان میزان بالاتری از درآمد پزشکان در کانادا را نیز انتظار داشت. در کنار تمامی مزایای طبابت در این کشور، شخصیت شغلی و اجتماعی رشته‌های تخصص آن نیز قابل ذکر است که شما با داشتن تجربه تحصیلی یا شغلی مرتبط، از بهترین شرایط اجتماعی و کاری در کانادا برخوردار خواهید شد. باید اشاره کرد که به دلیل پیشرفت شهری و جمعیت کانادا در چند سال اخیر، رشته‌های مرتبط با بهداشت و درمان نیز تقاضای بالایی پیدا کرده‌اند و براساس گزارش‌های مختلف، بسیاری از رشته‌ها مانند پزشک خانواده و جراحی تخصصی دارای محبوبیت و تقاضای زیادی است. در ادامه مطلب می‌توانید درآمد پزشکان در کانادا را به صورت تفکیک و در ایالت‌های مختلف مطالعه کنید.

همچنین درباره بازار کار پزشکی در کانادا و پزشکی در کانادا با مراجعه به هر لینک، اطلاعات کاملی کسب کنید.

انواع تخصص های پزشکی در کانادا و درآمد پزشکی در این کشور

انواع تخصص های پزشکی در کانادا و درآمد پزشکی در این کشور

خوشبختانه، به دلیل پیشرفته بودن سیستم آموزشی این کشور، شما می‌توانید تنوع زیادی در مورد رشته‌های تخصصی طبابت مشاهده کنید. البته، نیاز جامعه و تلاش نظام سلامت این کشور نیز منجر به رشد بالای در‌آمد پزشکان در کانادا و تنوع رشته‌ها شده است و پزشک‌ها می‌توانند در حوزه‌های مختلف مشغول به کار یا فعالیت‌های تحقیقاتی شوند. در این بین، شما مراکز آموزشی متعددی را مشاهده خواهید کرد که همه ساله فارغ‌التحصیلان متعددی را دارند. از طریق این لینک می‌توانید اطلاعات این مراکز را به دست آورید که از جمله می‌توان به دانشگاه تورنتو، دانشگاه ساسکاچوان، دانشگاه اتاوا و دانشگاه مانیتوبا اشاره کرد.

چند مورد از تخصص‌ها و شغل‌های مرتبط با Medical Studies را می‌توان به صورت زیر بیان کرد که درآمد پزشکان در کانادا در هر یک از این تخصص‌ها تفاوت دارد و در ادامه بیان خواهند شد:

 • پزشک خانواده
 • جراح قلب و عروق
 • جراح مغز و اعصاب
 • متخصص آسیب‌شناسی
 • متخصص اطفال
 • متخصص بیهوشی
 • متخصص پوست، مو و زیبایی
 • متخصص داخلی
 • متخصص عصب‌شناسی
 • مامایی
 • پزشک عمومی
 • پزشک تغذیه
 • متخصص گوش، حلق و بینی
 • اورولوژیست
 • دندانپزشک
 • متخصص پرتو درمانی
 • رادیولوژیست
 • متخصص ارتوپدی

البته، در کنار فراهم بودن شرایط شغلی مناسب، شرایط تحقیقاتی و مطالعاتی مرتبط با این رشته‌ها نیز در کانادا فراهم است. علاوه بر شرایط خوب در‌آمد پزشکان در کانادا، در صورتی که علاقمند به امور تحقیقاتی و دانشگاهی باشید، بهترین امکانات در مراکز آموزشی و دانشکده‌های پزشکی آن وجود دارد و در صورت نیاز می‌توانید رتبه‌های علمی آن را در وب سایت‌هایی مانند Canadianvisa.org بررسی کنید. نکته بسیار مهم در مورد این دانشگاه‌ها تعداد بالای دانشجویان پزشکی بین‌المللی آن و میزان پایین شهریه در مقایسه با سایر کشورها است. این موارد در کنار مناسب بودن در‌آمد پزشکان در کانادا، بهترین شرایط را برای متخصصان یا تحصیل کرده‌های رشته‌های سلامت مهیا کرده است.

درباره دانشگاه های کانادا، رنکینگ دانشگاه های کانادا و دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا بخوانید.

درآمد پزشکان در انتاریو کانادا

آنتاریو کانادا یکی از ایالت‌های شرقی این کشور است که شهرهای بسیار مهم و معروفی در آن وجود دارد. این شهرها دارای قابلیت‌های ویژه‌ای برای رشته‌های پزشکی هستند و می‌توان بهترین امکانات را در آن‌ها پیدا کرد. برای نمونه، شهر تورنتو را در ایالت انتاریو مشاهده می‌کنید که دارای دانشگاه مرتبط با علوم سلامت و پزشکی است و یکی از بهترین مراکز تحصیلی به شمار می‌رود. همچنین شهر اتاوا که پایتخت کانادا به شمار می‌رود نیز در این ایالت قرار دارد و باید بگوییم درآمد پزشکان در کانادا در ایالت انتاریو یکی از بهترین شرایط را برای متخصصان پزشکی فراهم کرده است. در‌آمد پزشکان در کانادا براساس شرایط مختلف سنجیده می‌شود که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان میزان تقاضا، نوع تخصص و میزان سابقه کاری را عنوان کرد. در ایالت انتاریو نیز تقاضای زیادی در مورد تخصص‌های مختلف وجود دارد که می‌توانید آن را در وب سایت کاریابی Indeed بررسی کنید. همچنین درباره کار در انتاریو در تراست اطلاعات کاملی کسب کنید.

براساس تخصص‌های مختلف، شما می‌توانید میزان در‌آمد پزشکان در کانادا را محاسبه کنید که در جدول زیر عنوان شده‌اند. این مقادیر مربوط به ایالت انتاریو هستند و در صورت نیاز به اطلاع جزئی‌تر می‌توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی تراست تماس حاصل فرمایید. از این لینک هم می‌توانید به عنوان مرجعی برای اطلاع از میزان در‌آمد پزشکان در کانادا استفاده کنید.

عنوان و تخصص پزشکیمیزان در‌آمد حداقلی CADمیزان در‌آمد میانگین CADمیزان در‌آمد با سابقه شغلی زیاد CADمیانگین در‌آمد براساس هر ماه
پزشک خانواده۱۶۸ هزار دلار۲۵۰ هزار دلار۳۲۴ هزار دلار۲۰.۸ هزار دلار
پزشک اطفال۱۵۷ هزار دلار۲۳۳ هزار دلار۳۰۱ هزار دلار۲۳.۷ هزار دلار
جراح قلب و عروق۲۹۰ هزار دلار۴۴۷ هزار دلار۶۲۳ هزار دلار۳۷.۲ هزار دلار
جراح مغز و اعصاب۳۱۲ هزار دلار۵۱۹ هزار دلار۸۱۸ هزار دلار۴۳.۲ هزار دلار
متخصص آسیب‌شناسی۲۳۰ هزار دلار۳۴۶ هزار دلار۴۵۹ هزار دلار۲۸.۸ هزار دلار
متخصص بیهوشی۲۵۰ هزار دلار۳۸۲ هزار دلار۵۲۲ هزار دلار۳۱.۸ هزار دلار
متخصص داخلی۱۷۶ هزار دلار۲۶۱ هزار دلار۳۳۹ هزار دلار۲۱.۷ هزار دلار
چشم پزشک۲۱۴ هزار دلار۳۲۳ هزار دلار۴۳۰ هزار دلار۲۷ هزار دلار
متخصص پوست، مو و زیبایی۲۳۶ هزار دلار۳۵۵ هزار دلار۴۷۳ هزار دلار۲۹.۵ هزار دلار
متخصص عصب‌شناسی۱۹۵ هزار دلار۲۹۲ هزار دلار۳۸۴ هزار دلار۲۴.۳ هزار دلار
متخصص زنان و مامایی۲۱۲ هزار دلار۳۱۸ هزار دلار۴۲۳ هزار دلار۲۶.۵ هزار دلار
پزشک عمومی۱۶۴ هزار دلار۲۴۳ هزار دلار۳۱۵ هزار دلار۲۰.۲ هزار دلار
پزشک تغذیه۵۰ هزار دلار۶۸ هزار دلار۸۴ هزار دلار۵.۶ هزار دلار
متخصص اورولوژیست۲۷۳ هزار دلار۴۲۱ هزار دلار۵۸۲ هزار دلار۳۵ هزار دلار
متخصص گوش، حلق و بینی۲۴۱ هزار دلار۳۶۶ هزار دلار۴۹۶ هزار دلار۳۰.۵ هزار دلار
دندانپزشک۱۳۸ هزار دلار۲۰۳ هزار دلار۲۵۵ هزار دلار۱۷ هزار دلار
متخصص رادیولوژیست۲۶۳ هزار دلار۴۰۲ هزار دلار۵۵۱ هزار دلار۳۳.۵ هزار دلار
جراح ارتوپدی۳۰۵ هزار دلار۴۷۸ هزار دلار۶۸۳ هزار دلار۴۰ هزار دلار

همچنین بخوانید: بازار کار دندان پزشکی در کانادا ، بازار کار چشم پزشکی در کانادا

درآمد پزشکان در آلبرتا کانادا

در صورتی که تصمیم به ادامه فعالیت در رشته‌های پزشکی گرفته‌اید، حتما باید در مورد ایالت آلبرتا و قابلیت‌های بی‌نظیر آن بیشتر تحقیق کنید. این محل به عنوان یکی از ایالت‌های مهم کشور کانادا به شمار می‌رود که دارای امکانات زیاد تحقیقاتی و شغلی است. در‌آمد پزشکان در کانادا در رشته‌های مختلف در حد مناسبی قرار دارد و این نکته در مورد ایالت معروف آلبرتا نیز نمایان است. شما در بسیاری از تخصص‌های حوزه سلامت در این ایالت می‌توانید مزایای مهمی مانند در‌آمد بالا و شرایط شغلی و تحقیقاتی را ملاحظه کنید. باید گفت، آلبرتا کانادا در قسمت غربی کشور قرار دارد و قبل از ایالت بریتیش کلمبیا قرار گرفته است. با بررسی میزان در‌آمد پزشکان در کانادا در مورد این ایالت، می‌توان فهمید ظرفیت‌های بالایی در آن وجود دارد چرا که میزان تقاضا در مورد تخصص‌های مختلف زیاد و در‌آمد آن‌ها نیز قابل توجه است.

شما می‌توانید در جدول زیر در‌آمد پزشکان در کانادا در ایالت آلبرتا را بررسی کنید که باید اشاره کرد، میزان پرداختی تخصص‌های مختلف به صورت مستقیم وابسته به میزان سابقه کاری است.

عنوان و تخصص پزشکیمیزان در‌آمد حداقلی CADمیزان در‌آمد میانگین CADمیزان در‌آمد با سابقه شغلی زیاد CADمیانگین در‌آمد براساس هر ماه
پزشک خانواده۱۷۳ هزار دلار۲۵۶ هزار دلار۳۳۲ هزار دلار۲۱.۳۳ هزار دلار
پزشک اطفال۱۶۱ هزار دلار۲۳۹ هزار دلار۳۰۹ هزار دلار۲۰ هزار دلار
جراح قلب و عروق۳۰۲ هزار دلار۴۶۶ هزار دلار۶۴۹ هزار دلار۳۹ هزار دلار
جراح مغز و اعصاب۳۲۰ هزار دلار۵۳۳ هزار دلار۸۴۰ هزار دلار۴۴.۴ هزار دلار
متخصص آسیب‌شناسی۲۳۶ هزار دلار۳۵۵ هزار دلار۴۷۲ هزار دلار۲۹.۵ هزار دلار
متخصص بیهوشی۲۵۶ هزار دلار۳۹۲ هزار دلار۵۳۶ هزار دلار۳۲.۶ هزار دلار
متخصص داخلی۱۸۱ هزار دلار۲۶۸ هزار دلار۳۴۸ هزار دلار۲۲.۳ هزار دلار
چشم پزشک۲۱۷ هزار دلار۳۲۸ هزار دلار۴۳۶ هزار دلار۲۷.۳ هزار دلار
متخصص پوست، مو و زیبایی۲۵۰ هزار دلار۳۷۶ هزار دلار۵۰۰ هزار دلار۳۱.۳ هزار دلار
متخصص عصب‌شناسی۲۰۳ هزار دلار۳۰۴ هزار دلار۴۰۰ هزار دلار۲۵.۳ هزار دلار
متخصص زنان و مامایی۲۱۷ هزار دلار۳۲۷ هزار دلار۴۳۴ هزار دلار۲۷.۲ هزار دلار
پزشک عمومی۱۶۸ هزار دلار۲۵۰ هزار دلار۳۲۳ هزار دلار۲۱ هزار دلار
پزشک تغذیه۴۹ هزار دلار۶۷ هزار دلار۸۲ هزار دلار۵.۶ هزار دلار
متخصص اورولوژیست۲۸۴ هزار دلار۴۳۸ هزار دلار۶۰۵ هزار دلار۳۶.۵ هزار دلار
متخصص گوش، حلق و بینی۲۷۶ هزار دلار۴۱۹ هزار دلار۵۶۶ هزار دلار۳۵ هزار دلار
دندانپزشک۱۳۶ هزار دلار۲۰۰ هزار دلار۲۵۱ هزار دلار۱۶.۶ هزار دلار
متخصص رادیولوژیست۲۸۶ هزار دلار۴۳۸ هزار دلار۶۰۱ هزار دلار۳۶.۵ هزار دلار
جراح ارتوپدی۳۱۴ هزار دلار۴۹۱ هزار دلار۷۰۲ هزار دلار۴۱ هزار دلار
درآمد پزشکان در کبک کانادا

درآمد پزشکان در کبک کانادا

کبک کانادا یکی از ایالت‌های اصلی به شمار می‌رود که قوانین مختص به خود را در مورد نظام سلامت دارد. این ایالت در قسمت شرقی این کشور قرار دارد و در صورتی که به دنبال شرایط مناسب برای ادامه شغل یا تحصیل در کانادا می‌گردید، ایالت کبک می‌تواند گزینه‌ای مناسب برایتان باشد. برای اطلاع از تمامی جزئیات اپلای پزشکی یا مطالب مرتبط با در‌آمد پزشکان در کانادا می‌توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی تراست تماس حاصل فرمایید که همه روزه از طریق روش‌های ارتباطی در دسترس‌ هستند.

ایالت کبک یکی از محل‌هایی است که با استفاده از آن می‌توانید به عنوان نیروی متخصص و پس از گذراندن مراحل اپلای پزشکی، به کشور کانادا مهاجرت کنید. باید گفت، مرجع تنظیم کننده مقررات این ایالت کالج des medecine است و برای اطلاعات دقیق‌تر می‌توانید به وب سایت آن مراجعه کنید. به طور کلی و با برآوردهای انجام شده، در‌آمد پزشکان در کانادا و ایالت کبک به صورت زیر است.

عنوان و تخصص پزشکیمیزان در‌آمد حداقلی CADمیزان در‌آمد میانگین CADمیزان در‌آمد با سابقه شغلی زیاد CADمیانگین در‌آمد براساس هر ماه
پزشک خانواده۱۵۹ هزار دلار۲۳۷ هزار دلار۳۰۷ هزار دلار۱۹.۷ هزار دلار
پزشک اطفال۱۴۹ هزار دلار۲۲۱ هزار دلار۲۸۶ هزار دلار۱۸.۴ هزار دلار
جراح قلب و عروق۳۰۸ هزار دلار۵۱۳ هزار دلار۸۰۸ هزار دلار۴۲.۷ هزار دلار
جراح مغز و اعصاب۳۱۰ هزار دلار۵۱۶ هزار دلار۸۱۰ هزار دلار۴۳ هزار دلار
متخصص آسیب‌شناسی۲۱۸ هزار دلار۳۲۸ هزار دلار۴۳۶ هزار دلار۲۷.۳ هزار دلار
متخصص بیهوشی۲۳۷ هزار دلار۳۶۲ هزار دلار۴۹۵ هزار دلار۳۰ هزار دلار
متخصص داخلی۱۶۵ هزار دلار۲۴۴ هزار دلار۳۱۷ هزار دلار۲۰.۳ هزار دلار
چشم پزشک۲۰۱ هزار دلار۳۰۳ هزار دلار۴۰۳ هزار دلار۲۵.۲ هزار دلار
متخصص پوست، مو و زیبایی۲۲۳ هزار دلار۳۳۷ هزار دلار۴۴۸ هزار دلار۲۸ هزار دلار
متخصص عصب‌شناسی۱۸۷ هزار دلار۲۸۱ هزار دلار۳۶۹ هزار دلار۲۳.۴ هزار دلار
متخصص زنان و مامایی۲۰۱ هزار دلار۳۰۲ هزار دلار۴۰۱ هزار دلار۲۵ هزار دلار
پزشک عمومی۱۶۳ هزار دلار۲۴۲ هزار دلار۳۱۴ هزار دلار۲۰ هزار دلار
پزشک تغذیه۴۰ هزار دلار۵۶ هزار دلار۶۹ هزار دلار۴.۶ هزار دلار
متخصص اورولوژیست۲۶۳ هزار دلار۴۰۴ هزار دلار۵۵۹ هزار دلار۳۳.۶ هزار دلار
متخصص گوش، حلق و بینی۲۳۲ هزار دلار۳۵۳ هزار دلار۴۷۷ هزار دلار۲۹.۴ هزار دلار
دندانپزشک۱۲۶ هزار دلار۱۸۴ هزار دلار۲۳۱ هزار دلار۱۵.۳ هزار دلار
متخصص رادیولوژیست۲۶۴ هزار دلار۴۰۵ هزار دلار۵۵۵ هزار دلار۳۳.۷ هزار دلار
جراح ارتوپدی۲۸۷ هزار دلار۴۵۰ هزار دلار۶۴۳ هزار دلار۳۷.۵ هزار دلار

بیشتر بخوانید: کار در کبک کانادا ، مهاجرت به کبک ، مهاجرت به کانادا از طریق کار

درآمد پزشکان در بریتیش کلمبیا کانادا

ایالت بریتیش کلمبیا مرکز تنظیم مقررات نظام سلامت، مرجع پزشکان و جراحان است. باید گفت به دلیل حمایت‌های دولتی این کشور، برنامه‌های متعددی برای مهاجرت پزشک‌ها به این کشور ارائه شده است. یکی از مهم‌ترین و معروف‌ترین این برنامه‌ها را می‌توان برنامه ایالتی بریتیش کلمبیا به شمار آورد که طی آن نیروهای متخصص برگزیده شده و پس از طی مراحل مورد نظر، وارد شغل پزشکی می‌شوند. براساس اعلام سازمان دولتی این ایالت از طریق این لینک، بریتیش کلمبیا نیاز به نیروهای ماهر و متخصص در حوزه سلامت دارد و طی برنامه BC PNP این نیروهای متخصص را انتخاب می‌کند.

درباره کار در بریتیش کلمبیا و مهاجرت به بریتیش کلمبیا بخوانید.

در‌آمد پزشکان در ایالت بریتیش کلمبیا به صورت زیر برآورد شده است که می‌توان آن را یکی از بهترین گزینه‌ها برای تخصص های مختلف پزشکی عنوان کرد.

عنوان و تخصص پزشکیمیزان در‌آمد حداقلی CADمیزان در‌آمد میانگین CADمیزان در‌آمد با سابقه شغلی زیاد CADمیانگین در‌آمد براساس هر ماه
پزشک خانواده۱۷۲ هزار دلار۲۵۶ هزار دلار۳۳۱ هزار دلار۲۱.۳ هزار دلار
پزشک اطفال۱۵۹ هزار دلار۲۳۶ هزار دلار۳۰۶ هزار دلار۱۹.۶ هزار دلار
جراح قلب و عروق۲۹۸ هزار دلار۴۶۰ هزار دلار۶۴۱ هزار دلار۳۸.۳ هزار دلار
جراح مغز و اعصاب۳۱۶ هزار دلار۵۲۷ هزار دلار۸۳۰ هزار دلار۴۴ هزار دلار
متخصص آسیب‌شناسی۲۳۰ هزار دلار۳۴۶ هزار دلار۴۵۹ هزار دلار۲۸.۸ هزار دلار
متخصص بیهوشی۲۶۷ هزار دلار۴۰۹ هزار دلار۵۵۹ هزار دلار۳۴ هزار دلار
متخصص داخلی۱۷۸ هزار دلار۲۶۵ هزار دلار۳۴۴ هزار دلار۲۲ هزار دلار
چشم پزشک۲۱۵ هزار دلار۳۲۴ هزار دلار۴۳۱ هزار دلار۲۷ هزار دلار
متخصص پوست، مو و زیبایی۲۵۲ هزار دلار۳۸۰ هزار دلار۵۰۶ هزار دلار۳۱.۶ هزار دلار
متخصص عصب‌شناسی۲۱۲ هزار دلار۳۱۷ هزار دلار۴۱۶ هزار دلار۲۶.۴ هزار دلار
متخصص زنان و مامایی۲۱۵ هزار دلار۳۲۳ هزار دلار۴۲۹ هزار دلار۲۶.۸ هزار دلار
پزشک عمومی۱۶۵ هزار دلار۲۴۵ هزار دلار۳۱۷ هزار دلار۲۰ هزار دلار
پزشک تغذیه۴۴ هزار دلار۶۱ هزار دلار۷۵ هزار دلار۵ هزار دلار
متخصص اورولوژیست۲۸۱ هزار دلار۴۳۳ هزار دلار۵۹۸ هزار دلار۳۶ هزار دلار
متخصص گوش، حلق و بینی۲۵۸ هزار دلار۳۹۲ هزار دلار۵۳۰ هزار دلار۳۲.۶ هزار دلار
دندانپزشک۱۳۶ هزار دلار۱۹۹ هزار دلار۲۵۰ هزار دلار۳۲ هزار دلار
متخصص رادیولوژیست۲۶۶ هزار دلار۴۰۸ هزار دلار۵۶۰ هزار دلار۳۴ هزار دلار
جراح ارتوپدی۳۱۰ هزار دلار۴۸۵ هزار دلار۶۹۴ هزار دلار۴۰.۴ هزار دلار

درباره مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی در استان های کانادا و اکسپرس اینتری کانادا بخوانید.

در‌آمد پزشکان در ساسکاچوان کانادا

در‌آمد پزشکان در کانادا در مورد بسیاری از ایالت‌ها شرایط عالی دارد و ساسکاچوان نیز یکی از آن‌ها به شمار می‌رود. در حال حاضر، یکی از برنامه‌های معروف و محبوب که از سوی این ایالت ارائه شده است، برنامه SINP ساسکاچوان است. این برنامه به منظور جذب نیروهای متخصص حوزه سلامت طرح ریزی شده و اطلاعات تکمیلی از طریق این وب سایت بیان شده است. این ایالت نیز از نظر تقاضای نیروی کار در حوزه پزشکی در سطح بالایی قرار دارد و از جمله مهم‌ترین شغل‌های آن‌ می‌توان به پزشک خانواده، پرستاران و نیروهای متخصص پزشکی اشاره کرد.

در‌آمد پزشکان در کانادا بخش ایالتی ساسکاچوان به صورت جدول زیر است؛ برای دسترسی به اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

عنوان و تخصص پزشکیمیزان در‌آمد حداقلی CADمیزان در‌آمد میانگین CADمیزان در‌آمد با سابقه شغلی زیاد CADمیانگین در‌آمد براساس هر ماه
پزشک خانواده۱۵۵ هزار دلار۲۳۰ هزار دلار۲۹۹ هزار دلار۱۹.۱ هزار دلار
پزشک اطفال۱۴۵ هزار دلار۲۱۵ هزار دلار۲۷۸ هزار دلار۱۸ هزار دلار
جراح قلب و عروق۲۶۹ هزار دلار۴۱۵ هزار دلار۵۷۹ هزار دلار۳۴.۵ هزار دلار
جراح مغز و اعصاب۲۸۵ هزار دلار۴۷۶ هزار دلار۷۴۹ هزار دلار۳۹.۶ هزار دلار
متخصص آسیب‌شناسی۲۱۹ هزار دلار۳۳۰ هزار دلار۴۳۸ هزار دلار۲۷.۵ هزار دلار
متخصص بیهوشی۲۳۰ هزار دلار۳۵۲ هزار دلار۴۸۲ هزار دلار۲۹.۳ هزار دلار
متخصص داخلی۱۶۸ هزار دلار۲۴۹ هزار دلار۳۲۳ هزار دلار۲۰.۷ هزار دلار
چشم پزشک۱۹۴ هزار دلار۲۹۲ هزار دلار۳۸۹ هزار دلار۲۴.۳ هزار دلار
متخصص پوست، مو و زیبایی۲۱۷ هزار دلار۳۲۷ هزار دلار۴۳۶ هزار دلار۲۷.۲ هزار دلار
متخصص عصب‌شناسی۱۸۸ هزار دلار۲۸۲ هزار دلار۳۷۱ هزار دلار۲۳.۵ هزار دلار
متخصص زنان و مامایی۱۹۵ هزار دلار۲۹۴ هزار دلار۳۹۰ هزار دلار۲۶.۸ هزار دلار
پزشک عمومی۱۶۰ هزار دلار۲۳۸ هزار دلار۳۰۹ هزار دلار۲۰ هزار دلار
پزشک تغذیه۴۵ هزار دلار۶۳ هزار دلار۷۷ هزار دلار۵.۲ هزار دلار
متخصص اورولوژیست۲۵۵ هزار دلار۳۹۳ هزار دلار۵۴۴ هزار دلار۳۲.۷ هزار دلار
متخصص گوش، حلق و بینی۲۳۴ هزار دلار۳۵۶ هزار دلار۴۸۱ هزار دلار۲۹.۶ هزار دلار
دندانپزشک۱۲۲ هزار دلار۱۷۸ هزار دلار۲۲۳ هزار دلار۱۵ هزار دلار
متخصص رادیولوژیست۲۴۲ هزار دلار۳۷۱ هزار دلار۵۰۹ هزار دلار۳۱ هزار دلار
جراح ارتوپدی۲۸۲ هزار دلار۴۴۱ هزار دلار۶۳۰ هزار دلار۴۴.۷ هزار دلار

درباره مهاجرت به ساسکاچوان و ویزای کار کانادا بخوانید.

در‌آمد پزشکان در مانیتوبا کانادا

مانیتوبا کانادا نیز از ایالت‌های مهم این کشور است که مانند سایر مناطق برنامه مخصوص به خود را دارد. شما می‌توانید با گذراندن مراحل اپلای پزشکی کانادا و کسب اجازه کار در حوزه سلامت، در این ایالت مشغول به کار شوید. در‌آمد پزشکان در کانادا و بخش ایالتی مانیتوبا به صورت مستقیم وابسته به سابقه شغلی و تجربه کاری متخصصان است و در این بین، رشته‌های مختلف نیز دارای درآمدهای مخصوص به خود هستند.

در‌آمد پزشکان در کانادا و منطقه معروف مانیتوبا را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید و نکته مهم این است که در این ایالت نیز مانند سایر مناطق، تقاضای رشته‌های پزشکی و تخصص‌های آن رو به رشد است.

عنوان و تخصص پزشکیمیزان در‌آمد حداقلی CADمیزان در‌آمد میانگین CADمیزان در‌آمد با سابقه شغلی زیاد CADمیانگین در‌آمد براساس هر ماه
پزشک خانواده۱۵۱ هزار دلار۲۲۴ هزار دلار۲۹۰ هزار دلار۱۸.۶ هزار دلار
پزشک اطفال۱۴۲ هزار دلار۲۱۰ هزار دلار۲۷۲ هزار دلار۱۷.۵ هزار دلار
جراح قلب و عروق۲۶۵ هزار دلار۴۰۹ هزار دلار۵۷۰ هزار دلار۳۴ هزار دلار
جراح مغز و اعصاب۲۸۱ هزار دلار۴۶۸ هزار دلار۷۳۸ هزار دلار۳۹ هزار دلار
متخصص آسیب‌شناسی۲۰۶ هزار دلار۳۱۰ هزار دلار۴۱۲ هزار دلار۲۵.۸ هزار دلار
متخصص بیهوشی۲۲۵ هزار دلار۳۴۴ هزار دلار۴۷۱ هزار دلار۳۳ هزار دلار
متخصص داخلی۱۵۸ هزار دلار۲۳۴ هزار دلار۳۰۴ هزار دلار۱۹.۵ هزار دلار
چشم پزشک۱۹۱ هزار دلار۲۸۸ هزار دلار۳۸۳ هزار دلار۲۴ هزار دلار
متخصص پوست، مو و زیبایی۲۲۲ هزار دلار۳۳۴ هزار دلار۴۴۴ هزار دلار۲۷.۸ هزار دلار
متخصص عصب‌شناسی۱۷۸ هزار دلار۲۶۷ هزار دلار۳۵۱ هزار دلار۲۲.۲ هزار دلار
متخصص زنان و مامایی۱۹۱ هزار دلار۲۸۷ هزار دلار۳۸۱ هزار دلار۲۴ هزار دلار
پزشک عمومی۱۵۱ هزار دلار۲۲۴ هزار دلار۲۹۰ هزار دلار۱۸.۶ هزار دلار
پزشک تغذیه۳۵ هزار دلار۴۹ هزار دلار۶۰ هزار دلار۴ هزار دلار
متخصص اورولوژیست۲۵۰ هزار دلار۳۸۴ هزار دلار۵۳۱ هزار دلار۳۲ هزار دلار
متخصص گوش، حلق و بینی۲۲۸ هزار دلار۳۴۶ هزار دلار۴۶۸ هزار دلار۲۹ هزار دلار
دندانپزشک۱۲۰ هزار دلار۱۷۵ هزار دلار۲۲۰ هزار دلار۱۴.۵ هزار دلار
متخصص رادیولوژیست۲۵۱ هزار دلار۳۸۵ هزار دلار۵۲۸ هزار دلار۳۲ هزار دلار
جراح ارتوپدی۲۷۵ هزار دلار۴۳۱ هزار دلار۶۱۶ هزار دلار۳۶ هزار دلار

همچنین درباره مهاجرت به مانیتوبا بخوانید.

در‌آمد تخصص های پزشکی در کانادا

در‌آمد تخصص های پزشکی در کانادا

براساس مطالب گفته شده، در‌آمد پزشکان در کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در کشورهای پیشرفته است و می‌توان این مزیت را مهم‌ترین دلیل برای مهاجرت پزشک‌های متخصص به این کشور به شمار آورد. شاید بتوان محبوب‌ترین تخصص پزشکی در کانادا را پزشک خانواده دانست چرا که هم درآمد بالایی دارد و هم متناسب با شرایط ایالت‌های مختلف، تقاضای کار آن نیز در حد قابل قبولی است. در کنار توجه به میانگین درآمد پزشکان در کانادا، باید دقت داشته باشید که ظرفیت بعضی از رشته‌های پزشکی در این کشور تقریبا پر شده است اما در مورد پزشک خانواده یا تخصص‌های مختلف همچنان ظرفیت‌های بالایی وجود دارد.

درآمد پزشکان در کانادا به صورت میانگین و تفکیکی در جدول زیر بیان شده است که این آمار مربوط به سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

عنوان و تخصص پزشکیمیزان در‌آمد حداقلی CADمیزان در‌آمد میانگین CADمیزان در‌آمد با سابقه شغلی زیاد CADمیانگین در‌آمد براساس هر ماه
پزشک خانواده۱۶۷ هزار دلار۲۴۸ هزار دلار۳۲۲ هزار دلار۲۰.۶ هزار دلار
متخصص اطفال۱۷۵ هزار دلار۲۴۱ هزار دلار۳۰۰ هزار دلار۲۰ هزار دلار
جراح قلب و عروق۲۵۵ هزار دلار۴۲۵ هزار دلار۶۷۰ هزار دلار۳۵.۴ هزار دلار
جراح مغز و اعصاب۳۱۰ هزار دلار۵۱۶ هزار دلار۸۱۳ هزار دلار۴۳ هزار دلار
متخصص آسیب‌شناسی۲۲۹ هزار دلار۳۴۴ هزار دلار۴۵۷ هزار دلار۲۸.۶ هزار دلار
متخصص بیهوشی۲۴۸ هزار دلار۳۸۰ هزار دلار۵۱۹ هزار دلار۳۱.۶ هزار دلار
متخصص داخلی۱۷۵ هزار دلار۲۵۹ هزار دلار۳۳۷ هزار دلار۲۱.۵ هزار دلار
چشم پزشک۲۱۱ هزار دلار۳۱۷ هزار دلار۴۲۲ هزار دلار۲۶.۴ هزار دلار
متخصص پوست، مو و زیبایی۲۳۴ هزار دلار۳۵۳ هزار دلار۴۷۰ هزار دلار۲۹.۴ هزار دلار
متخصص عصب‌شناسی۱۹۶ هزار دلار۲۹۴ هزار دلار۳۸۷ هزار دلار۲۴.۵ هزار دلار
متخصص زنان و مامایی۲۱۰ هزار دلار۳۱۶ هزار دلار۴۲۰ هزار دلار۲۶.۳ هزار دلار
پزشک عمومی۱۶۳ هزار دلار۲۴۲ هزار دلار۳۱۳ هزار دلار۲۰ هزار دلار
پزشک تغذیه۴۰ هزار دلار۵۴ هزار دلار۶۷ هزار دلار۴.۵ هزار دلار
متخصص اورولوژیست۲۷۵ هزار دلار۴۲۴ هزار دلار۵۸۶ هزار دلار۳۵.۳ هزار دلار
متخصص گوش، حلق و بینی۲۵۲ هزار دلار۳۸۳ هزار دلار۵۱۹ هزار دلار۳۲ هزار دلار
دندانپزشک۱۳۲ هزار دلار۱۹۳ هزار دلار۲۴۲ هزار دلار۱۶ هزار دلار
متخصص رادیولوژیست۲۷۷ هزار دلار۴۲۴ هزار دلار۵۸۲ هزار دلار۳۵.۳ هزار دلار
جراح ارتوپدی۳۰۴ هزار دلار۴۷۵ هزار دلار۶۸۰ هزار دلار۳۹.۵ هزار دلار

با توجه به میزان در‌آمد پزشکان در کانادا که در جدول بیان شد، می‌توان بیشترین حقوق را مرتبط با رشته‌های تخصصی جراحی دانست و در کنار آن، متخصصان بیهوشی و اورولوژیست‌ها نیز دارای در‌آمدهای بالایی هستند. با این حال، شما باید میزان تقاضای هر رشته و تخصص را نیز در نظر داشته باشید که در مورد رشته‌هایی مانند پرستاری و پزشک خانواده بسیار زیاد است. این تقاضا براساس آمار وب سایت‌های مختلف کاریابی مانند Indeed، در مورد تخصص‌های دستیاری پزشکی و متخصصان اطفال نیز قابل توجه است. در هر صورت اگر میزان بیشتری از درآمد پزشکان در کانادا برای شما مد نظر است، می‌توانید تخصص‌های جراحی و حتی چشم پزشکی را بررسی کنید.

قوانین کار پزشکان در کانادا

در کنار اطلاع از موضوع درآمد پزشکان در کانادا، بررسی قوانین کار و نحوه شروع به فعالیت در این کشور نیز دارای اهمیت زیادی است. برای شروع به کار پزشکی در این کشور مرحله نخست پیش روی شما این است که مدرک خود را معادل‌سازی کنید. البته، قبل از معادل‌سازی نیاز است تا مدرک خود را در این وب سایت کنترل کنید تا از مورد تایید بودن آن مطمئن شوید. در گام بعدی، شما باید آزمون‌های MCCQE و NAC را پشت سر بگذارید. آزمون MCCQE شامل قسمت یک و قسمت دو است و قبل از آن، آزمون MCCEE نیز برای تایید صلاحیت نیاز است. پس از آن باید یک دوره آموزشی یکساله را طی کنید تا مجوز لازم را دریافت کنید.

باید اشاره کرد آزمون مرحله اول را می‌توانید در خارج از خاک این کشور به پایان برسانید اما آزمون مرحله دوم الزاما در کشور کانادا برگزار می‌شود. با گذراندن موفقیت آمیز این مراحل شما مدرک LMCC کانادا را دریافت خواهید کرد. البته، پس از این مراحل دریافت مجوز پزشکی از ایالت مورد نظر الزامی است. تمامی این مراحل شامل هزینه‌هایی است که در ادامه بیان می‌شوند و اطلاعات بیشتر را می‌توانید از این وب سایت نیز کنترل کنید.

 • تایید مدارک: ۲۱۵ دلار کانادا
 • هزینه ترجمه مدارک
 • گزارش ECA برای معادل‌سازی: ۱۳۷ دلار
 • هزینه درخواست MCCEE: مقدار ۲۳۶۵ دلار
 • بخش اول آزمون MCCQE: مقدار ۱۵۹۸ دلار
 • بخش دوم آزمون MCCQE: مقدار ۳۳۴۰ دلار

باید گفت، در کنار توجه به تقاضای شغلی و درآمد پزشکان در کانادا، در ابتدا باید تصمیم بگیرید که برای کدام یک از ایالت‌ها اقدام خواهید کرد چرا که برای کسب مجوز شغلی نیاز است تا تایید مراجع سلامت آن ایالت را اخذ کنید. این کار را می‌توان از وب سایت‌های رسمی بررسی کنید و در صورت نیاز کارشناسان موسسه مهاجرتی تراست آماده ارائه مشاوره‌های تخصصی به شما هستند.

درباره قانون کار کانادا و مالیات در کانادا بخوانید.

مقایسه درآمد پزشکان در کانادا

رشته‌های متعددی در دانشگاه‌های این کشور تدریس می‌شوند که می‌توان از جمله بهترین آن‌ها تخصص‌های مرتبط با پزشکی و نظام سلامت را بیان کرد. شما با بررسی آمار میزان در‌آمد پزشکان در کانادا و مقایسه آن با سایر رشته‌های دانشگاهی، می‌توانید به اهمیت رشته‌های تخصصی پزشکی در این کشور پی ببرید. در کنار این در‌آمد بالا، شما مزایای زیادی نیز برای تخصص‌های مرتبط با سلامت خواهید یافت که می‌توان فراهم بودن شرایط شغلی و مراکز تحقیقاتی پیشرفته و قدرتمند در این کشور را نام برد.

باید گفت، شغل‌هایی مانند پزشک خانواده و پرستاری در این کشور دارای تقاضای بالایی است و در بسیاری از مناطق این کشور، دسترسی مناسبی به پزشک خانواده وجود ندارد. بنابراین، با یک تصمیم درست می‌توانید از طریق تخصص خود کارهای مهاجرت به کانادا را انجام دهید که یکی از بهترین این تخصص‌ها می‌تواند مهارت‌های طبابت و پزشکی باشد. شاید تفاوت‌هایی در مورد در‌آمد پزشکان در کانادا وجود داشته باشد و برای نمونه این در‌آمدها در ایالت آلبرتا در بسیاری از موارد بیشتر از سایر مناطق است. شما در این ایالت گزینه‌های بسیاری مناسبی را برای یافتن شغل و ادامه تحصیل در رشته‌های پزشکی در اختیار خواهید داشت. می‌توان گفت، میانگین در‌آمد پزشکان در کانادا در ایالت آلبرتا به بیش از ۳۰۰ هزار دلار در سال هم رسیده است که براساس گزارش های مختلف از طریق این لینک ارائه شده است. در این ایالت، تنها ۲۵۰ پزشک خانواده به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر وجود دارد.

به طور کلی، در‌آمد پزشکان در کانادا در مورد پزشک خانواده میزان مناسبی است و این مقدار به طور میانگین بین ۱۶۰ تا ۳۲۰ هزار دلار برآورد شده است. البته، این میزان در‌آمد در کانادا ممکن است در ایالت‌های مختلف آن دارای تفاوت‌هایی باشد. برای مثال، میانگین در‌آمد یک پزشک خانواده در ایالت بریتیش کلمبیا تقریبا ۲۵۶ هزار دلار بیان شده است و این مقدار در ایالت انتاریو نیز بیش از ۲۵۰ هزار دلار است. با مقایسه سایر رشته‌ها و تخصص‌های پزشکی می‌توان تفاوت‌هایی را مشاهده کرد اما در صورتی که حالت کلی را در نظر بگیریم، درآمد پزشکان در کانادا شرایط بی‌نظیری دارد و در کنار آن، شرایط این کشور برای ادامه تحصیلات نیز عالی است.

بهترین ایالت از نظر درآمد رشته های پزشکی در کانادا

شاید بهتر باشد تا در ابتدای کار پرونده شما و مدارک‌تان در موسسه مهاجرتی تراست مورد بررسی قرار بگیرد و از میزان دقیق درآمد پزشکان در کانادا اطلاع پیدا کنید. این کار به صورت رایگان و توسط کارشناسان باتجربه موسسه انجام خواهد شد و می‌توانید از طریق این لینک به راحتی با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید. دلیل بررسی مدارک این است که هر فردی شرایط خاص خود را دارد و شاید شرایط شما تفاوت بسیار زیادی با دیگران داشته باشد. این تفاوت مخصوصا در مورد رشته‌ها و تخصص‌های پزشکی بیشتر اهمیت پیدا می‌کند چرا که علاقه شما در این مورد مهم است. شاید هم اولویت اصلی‌تان توجه به در‌آمد پزشکان در کانادا است و شهری را انتخاب کنید که میزان حقوق بالاتری داشته باشد.

البته، مهم‌تر از در‌آمد پزشکان در کانادا توجه به شرایط شغلی هر ایالت و قوانین مرتبط با آن است چرا که در مورد رشته‌های مرتبط با سلامت قوانین هر منطقه با دیگر مناطق متفاوت است. این تفاوت به دلیل سیستم غیر متمرکز نظام سلامت کانادا است. هر ایالت آن براساس نیازها و شرایط خود دارای قوانین متعددی است که شاید تفاوت‌هایی در ایالت‌های مختلف در مورد درآمد پزشکان در کانادا وجود داشته باشد. با این حال، در صورتی که به صورت دقیق و درست اقدام کنید، این راه را به آسانی طی خواهید کرد و در این مسیر مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی تراست در دسترس شما هستند. فرقی ندارد که کجای ایران سکونت دارید و در کدام یک از تخصص‌های پزشکی تحصیل کرده‌اید. البته، ممکن است هنوز در ابتدای کار قرار داشته باشید و قصد شروع به تحصیل در یکی از رشته‌های پزشکی را در برنامه خود قرار داده‌اید. در این صورت مطمئنا مبحث درآمد پزشکان در کانادا برایتان در اولویت‌ خواهد بود. در کنار آن بهتر است به شرایط شغلی و نحوه شروع به کار نیز دقت زیادی داشته باشید. در هر صورت، بهترین راه و مناسب‌ترین گزینه توسط مشاوران تراست در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

باید گفت، از نظر درآمد پزشکان در کانادا، شما می‌توانید ایالت‌های آلبرتا، انتاریو و بریتیش کلمبیا را برای شغل پزشک خانواده در نظر بگیرید. در کنار آن، در صورتی که قصد ادامه شغل یا تحصیل در رشته پزشک اطفال دارید، انتاریو، آلبرتا، مانیتوبا، کبک و ساسکاچوان می‌تواند بهترین گزینه برایتان باشد. همچنین، اگر تخصص شما دندانپزشکی است بهترین شرایط را در دست دارید و می‌توانید موفقیت خود را در ایالت‌های مهمی مانند بریتیش کلمبیا، آلبرتا، ساسکاچوان، مانیتوبا و انتاریو دنبال کنید. تخصص‌های مرتبط با جراحی نیز در این کشور دارای شرایط عالی شغلی هستند و در مقایسه جدولی در‌آمد پزشکان در کانادا در رتبه بندی‌های نخست قرار دارند.

حقوق پزشکان در کانادا

حقوق پزشکان در کانادا براساس سابقه کاری آن‌ها و تخصص مورد نظر متغیر است. شما با سابقه پزشکی چند ساله می‌توانید در‌آمد مناسبی در این کشور داشته باشید که با افزایش این سابقه کاری و متناسب با آن، میزان در‌آمد پزشکان در کانادا نیز افزایش پیدا می‌کند. در کنار تمامی مزیت‌های شغل پزشکی و طبابت در این کشور، شما می‌توانید برنامه‌های بسیار خوبی در ایالت‌های مختلف پیدا کنید که براساس آن ورود به حوزه شغلی آسانتر خواهد بود. برای نمونه می‌توان برنامه‌های مختلف ایالتی را نام برد که تمرکز اصلی آن‌ها روی جذب نیروهای متخصص و تحصیل کرده پزشکی است.

همچنین بخوانید: آزمون MCAT ، فلوشیپ خارج از کشور

درآمد پزشک در کانادا

مهم‌ترین نکته این است که بدانید ایالت‌های مختلف این کشور قوانین مختص به خود را دارند. این مورد ممکن است در مورد کم یا زیاد بودن درآمد پزشکان در کانادا نیز صادق باشد و مطمئنا شما تفاوت حقوق پزشکی در ایالت های کانادا را به چشم خواهید دید. البته، این تفاوت شاید زیاد هم قابل توجه نباشد اما مهم‌تر از آن سخت یا آسان بودن شرایط شغلی در بعضی از ایالت‌های این کشور است. در صورتی که قصد مهاجرت از طریق پزشکی به کانادا را دارید، باید بدانید که ایالت‌هایی مانند ساسکاچوان و آلبرتا شرایط آسان و بهتری برای پزشک‌ها فراهم کرده‌اند.

شما در مورد ایالت آلبرتا شرایط بسیار خوبی را در اختیار خواهید داشت. البته، به دلیل بالا بودن در‌آمد پزشکان در کانادا، ایالت مانیتوبا نیز از شرایط خوبی برخوردار است و جزو محبوب‌ترین گزینه‌ها به شمار می‌رود. ایالت آلبرتا در کنار امکانات بی‌نظیری که برای پزشک‌های متخصص فراهم کرده است، دارای میانگین پرداخت بالایی برای رشته‌های پزشکی است و گزارش های مختلف نیز این موضوع را نشان می‌دهند. در هر صورت، بهترین کار این است که شرایط مختلف را به صورت کلی در نظر بگیرید. برای نمونه، درآمد پزشکان در کانادا، شرایط آغاز به کار و تاسیس مطب و… باید در کنار هم بررسی شوند و شاید در یک ایالت با میزان درآمدی پایین‌تر بتوانید بهترین مزایا را به دست آورید.

قوانین پزشکی در کانادا مانند کشور ایران نیست و در ایالت‌های مختلف آن متفاوت است. این تفاوت را می‌توان در نگاه نخست، در‌آمد پزشکان در کانادا دانست که ممکن است در ایالت‌ها و شهرهای مختلف تغییراتی را با هم داشته باشد. به بیان دقیق‌تر کشور کانادا یک سیستم پزشکی غیر متمرکز مدیریتی دارد که بر همین اساس، ایالت‌های مختلف قوانین مورد نیاز خود را تصویب و اجرایی می‌کنند. با این شرایط، شما باید بنا بر تصمیم خود یکی از ایالت‌ها را انتخاب کنید و برای این کار مشاوران موسسه مهاجرتی تراست در دسترس شما قرار دارند. مطمئنا، شما نیاز دارید تا بعضی از امتحان‌های تایید صلاحیت را پشت سر بگذارید. علاوه بر تفاوت درآمد پزشکان در کانادا در ایالت‌های مختلف، آزمون‌ها نیز در ایالت‌ها با همدیگر متفاوت است و به همین دلیل بهتر است شرایط هر ایالت را بررسی کنید.

درباره درآمد در کانادا، کار در ساسکاچوان، کار در آلبرتا و کار در مانیتوبا بیشتر بخوانید.

چرا شغل پزشکی در کانادا را انتخاب کنیم

جواب این سوال ساده است؛ به دلیل رشد جمعیتی در کشور کانادا شما با افزایش تقاضای رشته‌های مختلف پزشکی مواجه هستید که همین امر منجر به افزایش درآمد پزشکان در کانادا شده است. در کنار این موضوع، ما با رشد مهاجرت به این کشور نیز روبرو هستیم؛ به طوری که شهری مانند تورنتو با رشد قابل توجه جمعیت مهاجران مواجه شده است. بنابراین، نیاز به پزشک‌های خانواده و رشته‌های مرتبط با سایر تخصص‌های پزشکی در این کشور احساس می‌شود. در کنار رشته‌های مختلف تخصصی، شما می‌توانید افزایش تقاضا در مورد رشته‌هایی مانند پرستاری در کانادا را نیز مشاهده کنید.

در سال‌های اخیر همزمان با افزایش جمعیت کشور کانادا به صورت بی‌سابقه، شاهد افزایش تعداد متخصصان پزشکی نیز هستیم که به دلیل افزایش درآمد پزشکان در کانادا اتفاق افتاده است. این آمار در مورد رشته‌های مرتبط با سلامت و بهداشت به صورت قابل توجهی در حال رشد است اما با توجه به نیاز جامعه به رشته‌های پزشکی، همچنان تقاضای بالایی در مورد رشته‌های تخصصی مانند پزشک خانواده وجود دارد. همین تقاضای زیاد در سال‌های اخیر منجر به مهاجرت پزشکان به کانادا شده است و باید گفت، شرایط در‌آمد پزشکان در کانادا نیز به این مهاجرت زیاد کمک کرده است.

می‌توان دلایل مختلفی را برای ادامه کار پزشکی در این کشور بیان کرد. کانادا دارای وسعت زیادی است و رشد جمعیتی زیادی را در چند سال اخیر به خود دیده است. علاوه بر این، در رده ‌بندی‌های مختلف، در‌آمد پزشکان در کانادا در رتبه‌های نخست قرار گرفته است. مهاجر پذیر بودن این کشور نیز نکته اساسی برای مهاجران ایرانی است که به دنبال یک کشور قدرتمند و پیشرفته می‌گردند. شاید بتوانیم این نکته را در اولویت بسیاری از متخصصان حساب کنیم چرا که این کشور و شهرهای مهم آن مانند تورنتو و ونکوور، جمعیت مهاجر زیادی را در خود جای داده‌اند. براساس آمار  این وب سایت، در‌آمد پزشکان در کانادا در رشته‌های تخصصی به صورت ۳۶۰ هزار دلار است که این میزان جزو بهترین پرداختی‌ها در شغل‌های مختلف به شمار می‌رود. البته، باید نکته مهمی را در نظر داشته باشید و آن تجربه کاری و میزان سال‌های طبابت شما خواهد بود چرا که با افزایش این سابقه، می‌توانید میزان بالاتری نیز در مورد درآمد پزشکان در کانادا مشاهده کنید.

همچنین برای برخورداری از بهترین راه حل ها در زمینه مهاجرت به کانادا در صورت نیاز به صفحه وکیل مهاجرت پزشکان در تراست مراجعه کنید.

ایستگاه تجربه تراست!

نکات پزشکی در کانادا

افرادی که می خواهند در کانادا پزشکی بخوانند به دو دسته تقسیم می شوند.

 1. کسانی که از اول می خواهند در کانادا پزشکی بخوانند.
 2. افرادی که در ایران 7 سال پزشکی را خوانده اند و می خواهند در کانادا تخصص بخوانند.
 • تحصیل پزشکی در کانادا

برای تحصیل در رشته پزشکی در کانادا لازم است ابتدا در رشته ای ترجیحا مرتبط با پزشکی یک مدرک لیسانس 4 ساله در کانادا اخذ کرده، سپس برای ورود به دانشگاه در رشته پزشکی آزمون MCAT داده شود.

نکته 1 بهتر است رشته لیسانس رشته آسانی باشد تا معدل بالایی در آن کسب کرد.

نکته 2 در ایالت کبک می‌توان به جای اخذ مدرک لیسانس 4 ساله در کالج 2 سال تحصیل کرد و بعد آزمون MCAT را داد.

نکته 3 اخذ نمرات بالا در آزمون MCAT و معدل بالا در رشته لیسانس به قبولی در رشته پزشکی کمک می‌کند.

 • تحصیل برای تخصص پزشکی در کانادا

این افراد باید مدرکی پزشکی خود را در کانادا معادل سازی کنند، برای معادل سازی باید یک سری امتحان ها را دهید:

 • MCCQE1
  • این امتحان 8 ساعته، 2 بخش 4 ساعته دارد یکی صبح و یکی بعد از ظهر.
  • در بخش اول تئوری بوده و سوالات تستی هستند. و بخش دوم امتحان مربوط به تشخیص بالینی است.
 • MCCQE2: برای قوی تر کردن رزومه
 • NAC-OSCE: این بخش 12 ایستگاه عملی دارد که در هر بخش از مریض شرح حال گرفته می شود؛ مریض معاینه می شود و تشخیص خود را می دهید.
 • IELTS: حداقل آیلتس 7 لازم است.

بعد از گذراندن امتحانات در سایت Canadian resident matching program یک اکانت باز می کنید و مدارکتان را آپلود می کنید. برای مثال رزومه – امتحان ها – توصیه‌نامه از استادانِ دانشکده‌های پزشکی کانادا – کارهای پژوهشی – سوابق کاری. در این سایت شما دانشگاه ها و رشته های مدنظر خود را انتخاب می کنید و همچنین دانشگاه ها دانشجوهای خود را برای رزیدنتی از این طریق انتخاب کرده و دعوت به مصاحبه می کنند. بنابراین برای پر کردن این بخش بسیار مهم است که شما در کانادا سابقه کاری داشته باشید.

بهتر است پیش از باز کردن اکانت در سایت Canadian resident matching program برای Research position های کانادایی اپلای کنید که معمولا دو ساله هستند که به قوی ترشدن روزمه شما کمک می کند و همچنین می توانید با اساتید دیگر آشنا شوید و شایستگی های خود را نشان دهید و همچنین طی این مدت می توانید برای امتحاناتی که در کانادا برگزار می شوند خود را آماده کنید.

نکات

 • برای ثبت نام در امتحانات ذکر شده برای تایید مدرک پزشکی در کانادا لازم است در وبسایت Physician apply ثبت نام کرده و مدارک لازم را آپلود کرد.
 • امتحان MCCQE1 در کشورهای همسایه ایران برگزار می شود اما دو امتحان دیگر MCCQE2 , NAC-OSCE در کانادا داده شود.
 • گپ تحصیلی یعنی فاصله بین فارغ التحصیلی تا تخصص حداکثر می تواند 5 سال باشد که آن را هم باید با کار فعالیت های علمی و کاری مربوطه پر کرد.
کتاب بازار کار کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت کاری

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک
 • انجام امور مربوط به انطباق مدارک
 • تهیه CV
 • بررسی بیزینس های موردنظر و شروع مکاتبات اولیه
 • انجام مکاتبات نهایی با کارفرمای کانادایی
 • اخذ تاییدیه LMIA
 • شروع مراحل اخذ ویزا
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری ویزای همراه
 • مشااوره متقاضی پس از ورود تا شروع پروسه اخذ PR

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

روش مهاجرت به کانادا به عنوان پزشک چگونه است؟

در صورت داشتن یکی از تخصص‌های پزشکی که تقاضای بالایی در این کشور دارد، می‌توانید از طریق برنامه‌های ارائه شده در هر ایالت اقدام کنید. قبل از اقدام نیاز است مدارک شما معادل‌سازی شوند و در آزمون‌های مربوطه شرکت کنید.

شرایط شروع به کار پزشک در کانادا چگونه است؟

شما باید مدارک مورد تایید مراجع سلامت این کشور را داشته باشید و پس از این کار نیاز است تا آزمون‌های مورد نظر را پشت سر بگذارید.

مراحل مهاجرت پزشکان به کانادا چیست؟

ابتدا باید آزمون‌های مربوط به MCC و NAC را بگذرانید و پس از آن نیاز است تا دوره آموزشی تحصیلات تکمیلی را پشت سر بگذارید که به صورت یکساله است. پس از این کار، در صورت کسب مجوز ایالت انتخابی می‌توانید کار خود را شروع کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز پزشکی و شغلی در کانادا چیست؟

مدارک شما به غیر از مدرک تخصصی پزشکی، شامل پاسپورت، آزمون‌ها، مدارک مورد نیاز برای سفارت کانادا، مدرک زبان و ترجمه مدارک مورد نیاز هستند.

پر تقاضاترین تخصص های پزشکی در کانادا کدامند؟

پزشک خانواده
پزشک عمومی
تخصص‌های جراحی
دندانپزشکی

ساعت کاری پزشکان در کانادا چقدر است؟

این میزان ممکن است در مورد رشته‌های تخصصی مختلف با همدیگر متفاوت باشد. با این حال می‌توان ساعات کاری میانگین را بین ۴۰ تا ۶۰ ساعت بیان کرد.

درآمد پزشکان در کانادا در ایالت‌های مختلف آن چقدر است؟

درآمد پزشک در این کشور به طور میانگین برای رشته‌های عمومی ۱۵۰ هزار دلار در سال و برای رشته‌های تخصصی به صورت میانگین بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ هزار دلار است.

بیشترین درآمد پزشکان در کانادا در کدام ایالت است؟

ایالت‌های آلبرتا، انتاریو، ساسکاچوان و بریتیش کلمبیا شرایط مناسبی برای تخصص‌های مختلف دارند.

آیا می‌توان با مدرک پزشکی ایران در کانادا مشغول به کار شد؟

بله. این کار با استفاده از معادل‌سازی مدارک و گذراندن آزمون‌های مربوطه امکان‌پذیر است.

شرایط معادل سازی مدرک پزشکی در کانادا چیست؟

برای این کار باید آزمون‌های مربوطه MCC را بگذرانید که شامل مراحل مختلف هستند. پس از این کار شما با کسب مجوز از ایالت مورد نظر می‌توانید فعالیت خود را شروع کنید.

آیا گذراندن آزمون MCC در خارج از کانادا ممکن است؟

مرحله نخست آزمون در خارج از این کشور برگزار می‌شود اما برای مرحله دوم الزاما باید در خاک این کشور حضور داشته باشید.

آیا درآمد پزشکی در کانادا مناسب و کافی است؟

در‌آمد پزشکان در کانادا جزو رتبه‌های نخست درآمدی بین شغل‌های مختلف تلقی می‌شود و این مورد را می‌توان براساس آمارهای مختلف ملاحظه کرد.

آیا کار تحقیقاتی در کنار شغل پزشکی امکان‌پذیر است؟

بله. انجام کار تحقیقاتی در کنار شغل پزشکی در این کشور امکان‌پذیر است و امکانات عالی در این کشور برای کارهای پژوهشی و تحقیقاتی فراهم شده است.

آینده پزشکی در کانادا به چه صورت است؟

در حال حاضر، تقاضای زیادی در مورد رشته‌های پزشکی در این کشور وجود دارد. دولت این کشور نیز براساس برنامه‌های مختلف ایالتی از حضور نیروهای متخصص در کانادا استقبال می‌کند و همین امر منجر به ایجاد شرایط مناسب شغلی و میزان بالای درآمد پزشکان در کانادا شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.