رشته تحصیلی اپتومتریست در کانادا

اپتومتریست در کانادا

الزامات آموزشی اپتومتریست ها در کانادا

اپتومتریست ها که به عنوان پزشکان بینایی سنجی در کشور کانادا مشغول به کار می شوند، می بایست پس از گذراندن تحصیلات دوران متوسطه بین ۷ تا ۸ سال در رشته دکترای بینایی سنجی تحصیل کنند. به طور کلی اقدامات آموزشی برای اپتومتریست ها شامل موارد زیر می شود:

 • حداقل سه سال تحصیل در مقطع کارشناسی، ترجیحاً در رشته های علوم (در کبک گرفتن مدرک CEGEP با دو سال تحصیل در مقطع کارشناسی امکان پذیر می باشد)
 • گذراندن  یک برنامه دانشگاهی چهار یا پنج ساله در اپتومتری که توسط شورای اعتبار بخشی آموزش بینایی سنجی تایید شده است.
 •  تعداد زیادی از اپتومتریست ‌ها انتخاب می ‌کنند که پس از اتمام مدرک دکترای اپتومتری، یک سال دیگر آموزش رزیدنتی را انجام دهند تا در شغل خود مهارت لازم و کافی را به دست بیاورند.
 • پس از اتمام دوره اپتومتری، فارغ التحصیل ملزم به برآوردن الزامات هیئت استانی در استان یا منطقه ای است که قصد دارد در آن به عنوان اپتومتریست تمرین کند. این فرآیند همچنین شامل یک معاینه ملی است که توسط هیئت معاینه بینایی سنجی کانادا انجام می شود.
 • صدور مجوز توسط نهاد حاکمیتی استانی یا منطقه ای برای کار به عنوان اپتومتریست در کانادا الزامی است. این الزامات تضمین می کند که مردم بالاترین استانداردهای مراقبت بینایی سنجی را دریافت می کنند.

بیشتر بخوانید : اپلای بینایی سنجی

لینک های مفید!

مراحل اخذ پذیرش اپتومتریست در کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

تحصیل اپتومتریست ها در بهترین دانشگاه های کانادا

آموزش بینایی سنجی در دو مورد از دانشگاه های کانادا ؛ دانشگاه واترلو و دانشگاه مونترال انجام می شود.

بنابراین اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا اپتومتریست را دارید می توانید یکی از این دانشگاه ها را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایید و مدارک دانشگاهی خود را از این دانشگاه‌ ها کسب کنید. لازم به ذکر است که مدارکی که از این دو دانشگاه اخذ می‌ شود از اعتبار بسیار بالایی برخوردار می باشد و اغلب کشورهای دنیا این مدارک را کاملا رسمی و معتبر می ‌دانند.

کتاب معرفی دانشگاه‌ های کانادا
کتاب معرفی دانشگاه‌ های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری

هزینه های تحصیل و شروع فعالیت اپتومتریست ها در کانادا

هزینه های تحصیل: افرادی که قصد ادامه تحصیل در کانادا به عنوان اپتومتریست را دارند باید بدانند هزینه تحصیل در کانادا برای این مدرک مبلغی در حدود ۱۰۰ هزار دلار می باشد . البته برای اینکه پرداخت این مبلغ برای دانشجویان راحت تر شود این افراد می توانند اقدام به اخذ وام دانشجویی کانادا و وام بانکی کنند و این مبلغ را به صورت اقساطی پرداخت نمایند.

برای دریافت مدرک تحصیلی اپتومتریست در کشور آمریکا می بایست هزینه ی بیشتری پرداخت نمایید و به طور میانگین هزینه تحصیل اپتومتریست ها در کشور آمریکا دو و نیم برابر کشور کانادا است و همین موضوع سبب شده تا امروزه افراد بسیار زیادی برای ادامه تحصیل، دانشگاه ‌های معتبر کشور کانادا را انتخاب نمایند تا بدین ترتیب بتوانند در هزینه‌ های خود صرفه‌جویی به عمل بیاورند.

هزینه ‌های راه ‌اندازی مطب و هزینه ‌های سربار: افرادی که به عنوان اپتومتریست قصد شروع فعالیت خود را دارند می بایست برای این کار اقدام به پرداخت یک سری هزینه‌ ها برای خرید یا اجاره مطب و خرید تجهیزات کنند.

از جمله تجهیزات مورد نیاز برای اپتومتریست ها که جهت شروع فعالیتشان مورد نیاز می باشد می توان به لنز، فریم، محلول های لنز و لنزهای تماسی اشاره نمود.

نکته: اپتومتریست ها در کشور کانادا از لحظه ‌ای که فعالیت خود را شروع می کنند می توانند حقوق دریافت نمایند. البته میزان درآمد اپتومتریست ها به عوامل مختلفی وابسته می ‌باشد و درآمد اپتومتریست ها در کانادا طبق این شرایط و عوامل تعیین می ‌شود.

از جمله عوامل تاثیرگذار بر روی درآمد اپتومتریست ها می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم:

 • ساعات کار
 • محل کار
 • خدماتی که اپتومتریست ها قادر به انجام آن ها هستند
 • جمعیت بیماران منطقه و غیره
 • تمرین اپتومتری در کانادا

پس از فارغ التحصیلی، اپتومتریست ها قبل از این که به عنوان اپتومتریست در یک مطب با شخص یا اشخاص دیگری به صورت شراکتی مشغول به کار شوند یا اقدام به خرید یک مطب خصوصی و راه اندازی یک مطب جدید نمایند، برای کسب تجربه و مهارت آموزی به عنوان همکار در یکی از مطب های موجود در کشور کانادا مشغول به کار می شوند.

اپتومتریست ‌های معتبر معمولاً در مطب خصوصی کار می‌ کنند و این افراد به عنوان مالک اصلی یا مالک شراکتی این مطب ها می باشند. البته برخی از اپتومتریست ها در چندین مطلب به صورت هم زمان کار می ‌کنند و برخی از روزهای هفته و در ساعت مشخصی در یک سری مطلب ها و در ساعات دیگر در مطبی دیگر به این کار مشغول می‌ باشند.

مطب هایی که به این صورت اقدام به پذیرش پزشکان و اپتومتریست ها می کند به دفاتر ماهواره شهرت دارند.

فارغ التحصیلان بین المللی اپتومتریست در کانادا

فارغ التحصیلان بین المللی افرادی هستند که تحصیلات بینایی سنجی خود را از مدرسه ای غیر از مدارسی که توسط شورای اعتباربخشی آموزش بینایی سنجی (ACOE) تایید شده است، دریافت کرده اند. فارغ التحصیلان بین المللی ممکن است واجد شرایط دریافت مجوز یا گواهی ثبت نام برای فعالیت در یکی از استان یا شهرهای کانادا باشند.

در نتیجه این افراد می بایست با تنظیم کننده بینایی سنجی در استان یا منطقه ای که در آن علاقه مند به کار هستند تماس بگیرند تا مشخص کنند که آیا واجد شرایط کار در آن مرکز هستند یا خیر. مدارک تحصیلی این افراد توسط فدراسیون مقامات نظارتی اپتومتری کانادا (FORAC) مورد پردازش قرار می گیرد. افرادی که قصد کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تبدیل شدن به یک اپتومتریست مجاز در کانادا را دارند می توانند به وب سایت FORAC مراجعه کنند.

آزمون ارزیابی بینایی سنجی فارغ التحصیل بین المللی (IGOEE) توسط موسسه تاچ استون برگزار می شود. برنامه آماده سازی اپتومتری ایستاده پیشرفته یاASOPP  از آوریل سال 2022، توسط دانشکده بینایی سنجی و علوم بینایی دانشگاه واترلو (WOVS) برگزار می گردد و هر سال یک مسیر آموزشی جدید را برای حداکثر شش فارغ التحصیل آموزش دیده بین المللی (IOG) ارائه می دهد.

متقاضیان همچنان برای ارزیابی مدارک تحصیلی می بایست به فدراسیون مقامات نظارتی اپتومتری کانادا (FORAC) مراجعه کنند و در صورت واجد شرایط بودن، ملزم به تکمیل اپتومتریست فارغ التحصیل بین المللی خواهند بود.

همچنین بخوانید : مشاغل پردرآمد در کانادا ، ورک پرمیت کانادا

الزامات اپتومتریست های واجد شرایط برای تحصیل در کانادا

IOGهای واجد شرایط باید:

 • از طریق مرکز درخواست دانشگاه انتاریو (OUAC) با پرداخت 215 دلار به عنوان هزینه درخواست، درخواست خود برای ASOPP  را ثبت کنند.
 •  اقدام به پر کردن یک فرم ارزیابی مبتنی بر رایانه برای نمونه‌ برداری از ویژگی های شخصی (CASPer) کنند.

WOVS اقدام به ارائه یک برنامه ASOPP در طول ترم تحصیلی بهار (آوریل تا آگوست) می کند. دانش‌آموزانی که تمام مؤلفه ‌های ASOPP را با موفقیت به پایان برسانند، در ترم پاییز سال سوم برنامه دکترای بینایی‌سنجی به‌عنوان دانشجویان پایه پیشرفته پذیرفته می‌شوند. چنانچه این افراد بتوانند این دوره را با موفقیت به اتمام برسانند مدرک دکترای بینایی سنجی از دانشگاه واترلو را می توانند دریافت نمایند.

مهاجرت اپتومتریست ها به کانادا

افرادی که به عنوان اپتومتریست قصد مهاجرت به کانادا را دارند افراد خوش شانسی هستند. چرا که برای اپتومتریست ها در کشور کانادا تقاضا های شغلی بسیار بالایی وجود دارد و این افراد می توانند به راحتی ویزای کانادا را در یافت کنند . افرادی که در این رشته تحصیلی مدرک خود را دریافت نموده اند حتی ممکن است بدون داشتن پیشنهاد شغلی بتوانند به کشور کانادا مهاجرت کنند و واجد شرایط مهاجرت به کانادا باشند.

کد شغلی اپتومتریست ها در لیست NOC کانادا

همان طور که می دانید کانادا دارای لیست طبقه بندی ملی مشاغل کانادا می باشد که در آن برای هر یک از عناوین شغلی کد انحصاری وجود دارد. کد مهاجرتی اختصاص داده شده به اپتومتریست ها در این لیست برابر با ۳۱۲۱ می باشد. افرادی که به عنوان دکتر اپتومتریست نیز قصد مهاجرت به کانادا را دارند از طریق همین کد می ‌توانند اقدام نمایند.

یکی از پیش نیازهای اصلی برای مهاجرت به کانادا داشتن پیشنهاد کاری معتبر از طرف کارفرمایان کانادا می باشد. البته برخی از مشاغل معاف از LMIA و جزو مشاغل اصلی و هدف در کشور کانادا به شمار می ‌روند، چنانچه برای این مشاغل پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمایان کانادایی هم دریافت نکرده باشید نیز می ‌توانید مجوز لازم برای حضور در کانادا را به دست بیاورید.

اپتومتریست ها می توانند از طریق برنامه‌ های مهاجرتی مختلفی که دولت کانادا برای مهاجرت افراد مختلف به این کشور راه اندازی نموده است استفاده کنند و در نتیجه این افراد به راحتی می توانند جواز حضور در کشور کانادا را کسب کنند.

به همین خاطر افرادی که به عنوان اپتومتریست در سراسر جهان قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارند شانس آن ها برای مهاجرت به این کشور و یافتن یک شغل ایده آل بسیار بالا می باشد. لازم به ذکر است که استفاده از سیستم اکسپرس اینتری کانادا برای مهاجرت اپتومتریست ها یک روش رایج و متداول می باشد.

این سیستم یک پایگاه داده است که توسط اداره مهاجرت کانادا راه‌اندازی شده است. اداره مهاجرت کانادا از سیستم اکسپرس اینتری برای انتخاب کاندیداهای مناسب جهت صدور اقامت کانادا استفاده می ‌نماید. البته اپتومتریست ها با استفاده از ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا و برنامه های مهاجرت استانی کانادا نیز می توانند به کشور کانادا مهاجرت نمایند و در این کشور مشغول به کار شوند.

کتاب بازار کار کانادا
کتاب بازار کار کانادا

ارزیابی ویزای اپتومتریست ها در اکسپرس اینتری کانادا

اپتومتریست هایی که در سراسر دنیا حضور دارند چنانچه از مهارت، تجربه و صلاحیت های لازم برخوردار باشند، واجد شرایط ورود سریع به کشور کانادا و دریافت اقامت دائم این کشور هستند و می توانند ویزای کار کانادا را دریافت کنند . به طور کلی اپتومتریست ها می توانند تحت عناوین کاری دکتر بینایی سنجی و اپتومتریست در کشور کانادا مشغول به کار شوند

بنابراین افرادی که در این حوزه از تخصص و مهارت برخوردار می باشند با ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری ارزیابی ویزای آن ها انجام می ‌شود و آن ها می ‌توانند شانس خود را برای حضور در کشور بزرگ و پیشرفته کانادا امتحان نمایند.

مهارت ها و وظایف اپتومتریست های مهاجر به کانادا

 • بررسی چشم ‌های بیماران، انجام آزمایش ‌ها و استفاده از افتالموسکوپ، بیومیکروسکوپ و سایر ابزارهای تخصصی برای تعیین سلامت چشم و کارایی بینایی
 • تجویز دارو و ارائه درمان (به استثنای جراحی) برای حفظ، بهبود و اصلاح بینایی و مدیریت سایر بیماری ها و اختلالات چشمی
 • توانایی تجویزعینک، لنزهای تماسی و سایر وسایل کمک بصری
 • آموزش، مشاوره و توصیه به بیماران در مورد نحوه استفاده و مراقبت از لنزهای تماسی، بهداشت چشم، گزینه های جراحی و غیر جراحی و مراقبت های پیشگیرانه و نگهداری مرتبط با شغل و سبک زندگی جهت محافظت از سلامت چشم ها
 • ارجاع بیماران به چشم پزشکان یا سایر پزشکان و جراحان برای درمان بیماری های چشمی در شرایطی مانند بروز بیماری هایی نظیر آب مروارید، گلوکوم و دژنراسیون ماکولا و بیماری های سیستمیک مانند دیابت و فشار خون بالا
 • تجویز لیست محدودی از داروها
 • اپتومتریست ها ممکن است در نصب وسایل کمک بصری برای افراد نیمه نابینا، نصب لنزهای تماسی یا اصلاح مشکلات خاص بینایی تخصص داشته باشند.

نکته : البته داشتن تجربه و مهارت در تمامی مواردی که در بالا آورده شده است به صورت همزمان برای یک اپتومتریست نیاز نیست و فردی که به عنوان یک اپتومتریست می ‌خواهد مشغول به کار شود چنانچه بتواند برخی از موارد ذکر شده را نیز انجام دهد می ‌تواند در استان‌ های مختلف کانادا به‌عنوان اپتومتریست مشغول به کار شود.

مدارک مورد نیاز اپتومتریست برای مهاجرت به کانادا

افرادی که به عنوان اپتومتریست قصد مهاجرت به کانادا و استخدام در این کشور را دارا می باشند می بایست مدارک زیر را برای شروع فعالیت خود ارائه نمایند

سه سال تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته علوم و یک برنامه دانشگاهی چهار تا پنج ساله در رشته بینایی سنجی مورد نیاز است.

صدور مجوز توسط نهاد حاکمیتی نظارتی استانی یا منطقه ای برای فعالیت در کانادا به عنوان اپتومتریست مورد نیاز است.

نحوه مهاجرت اپتومتریست ها به کانادا

افرادی که به عنوان اپتومتریست قصد مهاجرت به کانادا را دارند می توانند در سیستم اکسپرس اینتری که یک سیستم رتبه بندی جامع می باشد ثبت نام نمایند. این سیستم بر مبنای موارد زیر اقدام به اعطای امتیاز CRS به متقاضیان می نماید.

متقاضیانی که بتوانند امتیاز CRS بیشتری را از سیستم اکسپرس اینتری دریافت نمایندT برای آنها یک  ITAارسال می‌ شود و این افراد با داشتن ITA می توانند کارهای لازم برای مهاجرت به کانادا را آغاز نمایند. این موارد عبارتند از:

 • سن
 • صلاحیت ها
 • توانایی انگلیسی
 • توانایی فرانسوی
 • مهارت های شریک زندگی شما
 • تجربه کاری

بر مبنای اطلاعات به دست آمده افرادی که بتوانند امتیاز ۶۷ یا بیشتر را کسب کنند شانس دریافت ITA را دارا خواهند بود. افرادی که دعوت نامه برای درخواست یا ITA دریافت کرده اند می بایست ظرف مدت شصت روز اقدام به ارائه درخواست رسمی برای مهاجرت به کشور کانادا کنند.

این امر بدین معنی است که چنانچه این افراد نتوانند در طول این مدت درخواست را ارسال نمایند ITA آن ها منقضی می شود و برای آنکه بتوانند مجددا اقدام به انجام کارهای لازم برای مهاجرت به کانادا کنند می بایست مجدداً در سیستم اکسپرس اینتری ثبت نام نمایند.

نکته: دقت کنید که در هنگام وارد کردن اطلاعات خود در سیستم اکسپرس اینتری اطلاعات را به صورت دقیق و درست وارد کنید. چرا که این سیستم بازگشت به عقب ندارد و شما امکان ویرایش اطلاعات وارد شده خود را دارا نیستید و چنانچه هرگونه خطایی در اطلاعات وارد شده شما وجود داشته باشد درخواست شما برای مهاجرت به کشور کانادا رد می شود.

بنابراین پیش از ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری مدارک و گواهینامه های خود را مهیا کنید و اطلاعات آن ها را به درستی در این سیستم ثبت کنید.

مهاجرت اپتومتریست بدون پیشنهاد شغلی به کانادا

افرادی که به عنوان اپتومتریست تمایل به مهاجرت به کانادا را دارند و پس از ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری حداقل ۶۷ امتیاز را از این سیستم دریافت نموده اند می توانند برای مهاجرت به کانادا بدون داشتن پیشنهاد شغلی اقدام نمایند. البته افرادی که دارای پیشنهاد شغلی در این زمینه هستند به طور فوری ۲۰۰ امتیاز CRS به آن ها اختصاص داده می شود و شانس آن ها برای دریافت ویزای کانادا افزایش چشمگیری پیدا می ‌کند.

اگر به عنوان یک اپتومتریست قصد مهاجرت به کانادا را دارید با سرچ کردن کد شغلی ۳۱۲۱ در لیست NOC می توانید فرصت های شغلی که در سراسر کشور کانادا برای این موقعیت شغلی ثبت شده است را مشاهده نمایید.افرادی که قصد دریافت اقامت دائم کانادا را دارند چنانچه به صورت یک فرد ماهر به این کشور وارد شوند می توانند از همان روز اول و به صورت تمام وقت در یکی از سازمان ‌ها و ارگان های این کشور مشغول به کار شوند و حقوق دریافت نمایند.

میزان دستمزد دریافتی اپتومتریست ها در کشور کانادا نسبت به کشورهای دیگر نظیر اروپا، آسیا و انگلیس بهتر است و اپتومتریست ها با مهاجرت به کانادا می توانند زندگی مرفهی برای خود تشکیل دهند. لازم به ذکر است که قانون استخدام کانادا احترام زیادی به تعادل بین کار و زندگی می گذارد و همین موضوع یکی از دلایل بالا بودن میانگین حقوق و دستمزد ها در کشور کانادا می باشد.

مهاجرت اپتومتریست ها به بهترین شهر کانادا

به طور کلی اپتومتریست ها در شهرهای کانادا فرصت های شغلی بسیار زیادی دارند و انتظار می‌ رود در چند سال آینده تعداد اپتومتریست هایی که این کشور به آن ها نیاز دارد افزایش پیدا کند.

دلیل این امر هم این است که در سال ‌های آینده سن جمعیت کانادا افزایش پیدا می‌ کند و تعدادی از افرادی که به عنوان اپتومتریست در این کشور مشغول به کار هستند بازنشسته می شوند و نیاز به جایگزینی آن ها با افراد نیروهای کار جدید می باشد.

به ‌طور کلی هنگامی که به دنبال کار در کانادا می گردید چنانچه بتوانید انعطاف پذیری خود را بالا ببرید، قطعاً می توانید یک شغل با درآمد مناسب برای خود بیابید. مثلاً با یافتن شغل در مناطقی که با محل زندگی شما حدود یک ساعت فاصله دارند می توانید درآمد تضمینی کسب کنید و بدین ترتیب از نظر اقتصادی در زندگی پیشرفت کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که قبل از این که تصمیم به مهاجرت به کشور کانادا را بگیرید بهتر است تحقیق کنید تا مطلع شوید در کدام یک از ایالت های کانادا برای حرفه شما موقعیت‌ های شغلی بیشتری دارد و آن بخش از کانادا را برای ادامه زندگی و مهاجرت انتخاب نمایید.

مکان کار اپتومتریست ها در کانادا

به طور کلی اغلب افرادی که به عنوان اپتومتریست در کشور کانادا مشغول به کار هستند دارای مطب خصوصی هستند. این رقم در این کشور به حدود ۸۳ درصد می ‌رسد. بنابراین تنها ۱۷ درصد از اپتومتریست ها به عنوان کارمند در مطب ها و مراکز پزشکی مختلف کانادا به صورت قراردادی مشغول به کار می ‌باشند و اغلب این افراد دارای یک شغل مستقل برای خود هستند.

این امر دلالت بر این موضوع دارد که اپتومتریست ها در کانادا می توانند به راحتی برای خود یک مطب خصوصی باز کنند و در آن به کسب درآمد و معالجه بیماران بپردازند. میزان درآمد دریافتی اپتومتریست ها در کانادا نسبتاً بالاست و این افراد با زندگی در کانادا می توانند درآمد زیادی را عاید خود کنند.

از آنجایی که جمعیت کشور کانادا نسبت به وسعت آن کمتر می باشد و اغلب جمعیت این کشور سال خورده هستند، فرصت ‌های شغلی بسیاری در زمینه های گوناگون در این کشور وجود دارد و دولت این کشور برای اینکه بتواند کمبود نیروی کار در بخش ‌های مختلف را جبران نماید اقدام به استقبال از مهاجران خارجی سایر کشورها نموده است.

بنابراین اگر در زمینه رشته تحصیلی اپتومتریست دارای مدرک تحصیلی معتبر و مهارت کاری هستید با مهاجرت به کانادا می توانید یک شغل خوب و آبرومند برای خود دست و پا کنید. برای یافتن شغل در کشور کانادا می توانید به وب سایت های کاریابی مختلفی که در این کشور وجود دارد مراجعه نمایید و با تکمیل فرم های استخدامی و ارسال آن برای کارفرمایان، پیشنهاد خود را برای کار در این زمینه های شغلی ارسال کنید.

کارفرمایان کانادایی برنامه های بسیاری را برای جذب مهاجران به این کشور در نظر گرفته اند مانند ارائه جاب آفر کانادا های جذاب به آن ها، و جذب افراد ماهر سایر کشورهای دنیا به کانادا تا همه ی این ها سبب پیشرفت و رونق اقتصادی کشور کانادا گردند.

یافتن شغل برای اپتومتریست ها در کانادا

به طور کلی ، یافتن شغل در کشور کانادا نسبت به کشور خودتان اندکی سخت تر است و برای آنکه بتوانید یک شغل با موقعیت خوب بیابید ممکن است زمان بیشتری را صرف نمایید. علاوه بر این به روز رسانی رزومه، آماده شدن برای مصاحبه و درک نیازهای کارفرمایان کانادایی ممکن است در ابتدای کار برای شما سخت باشد و شما را خسته کند.

اما پس از گذشت مدت زمان کوتاهی شما به راحتی با شرایط موجود در این کشور هماهنگ می شوید و می توانید از امکانات بسیار زیادی که کشور کانادا در اختیار شهروندان خود قرار داده است برخوردار گردید. افرادی که به عنوان اپتومتریست قصد کار در کشور کانادا را دارند می بایست شرایط زیر را دارا باشند:

 • این افراد می بایست از سوابق تحصیلی عالی برخوردار باشند.
 • توانایی همدردی با بیماران و ارتباط برقرار کردن با آن ها با کلمات ساده و تشریح مسائل مختلف برای بیماران
 • توانایی های مدیریتی برای اداره مطب خصوصی

افرادی که به عنوان اپتومتریست می خواهند در کشور کانادا مشغول به کار شوند در ابتدا می بایست با IOBP در دانشگاه واترلو که در شهر آنتاریو قرار دارد تماس بگیرند و کارهای مربوط به ارزیابی مدرک تحصیلی خود را انجام دهند.

چنانچه مدرک تحصیلی آن ها با مدارک تحصیلی کانادایی معادل بود این افراد به راحتی می ‌توانند کارهای لازم برای مهاجرت خود را آغاز نمایند. افرادی که قصد تجربه آموزی و کارآموزی در کانادا و زمینه اپتومتریست در شهر کبک را دارند می ‌توانند با Ordre des optométristes du Québec تماس بگیرند تا کارهای لازم برای آن ها انجام شود.

 • خدمات ارزیابی مدارک

اپتومتریست هایی که قصد ارتقای مهارت در دانشگاه ها و کالج های کانادا را دارند می بایست با این کالج‌ ها و دانشگاه‌ ها جهت ثبت نام تماس حاصل کنند و شرایط لازم برای نحوه ثبت نام را از دانشگاه یا کالج انتخابی جویا شوند.

سوالات مهمی که طی این تماس بهتر است پرسیده شود این است که این افراد می بایست برای فارغ التحصیل شدن به عنوان اپتومتریست در کانادا چه مراحلی را بگذرانند و از کدام آژانس ارزیابی اعتبار برای ارزیابی مدارک تحصیلی خود استفاده کنند؟

پیش از اینکه اقدام به مهاجرت به کشور کانادا کنید حتماً تحصیلات و مهارت های بین المللی خود را افزایش دهید. هر چه سطح دانش و مهارت های شما افزایش پیدا کند، شانس شما برای حضور در کشور کانادا نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

فرصت های شغلی برای اپتومتریست ها در شهر های کانادا

به طور کلی در تمامی استان ها و شهرهای کانادا تقاضا برای استخدام اپتومتریست ها بالا می باشد. اما در برخی از استان ‌های این کشور فرصت های شغلی بیشتر با درآمد بهتری برای اپتومتریست ها وجود دارد. در زیر لیست این استان ها به ترتیب آورده شده است:

 • آلبرتا
 • بریتیش کلمبیا
 • مانیتوبا
 • نیوبرانزویک
 • نیوفاندلند و لابرادور
 • نوا اسکوشیا
 • انتاریو
 • جزیره پرنس ادوارد
 • کبک
 • ساسکاچوان

درآمد اپتومتریست ها در کانادا

حقوق ها در کانادا بسیار رقابتی است و به عنوان یک اپتومتریست با تجربه، می توانید انتظار داشته باشید که بین 59000 تا 92400 دلار در سال درآمد داشته باشید. از جمله عواملی که بر میزان درآمد دریافتی اپتومتریست ها است تاثیرگذار می ‌باشد می ‌توان به مهارت و تجربه اپتومتریست ها و سابقه کاری آن ها اشاره نمود.

علاوه بر این ممکن است که حقوق این افراد در استان‌ های مختلف کانادا متفاوت باشد و در برخی استان ها به دلیل کمبود نیروی کار شدید مبلغ میانگین دستمزد دریافتی اپتومتریست ها بالاتر از مبلغ اعلام شده نیز می باشد.

تایید مدارک تحصیلی اپتومتریست ها برای کار در کانادا

افرادی که قصد کار به عنوان یک اپتومتریست در کشور کانادا را دارند باید مدارک تحصیلی خود را که از دانشگاه‌ هایی به جز دانشگاه های کانادا دریافت کرده‌ اند ارزیابی نمایند تا مدارک آن ها در کشور کانادا به رسمیت شناخته شود. ارزیابی مدرک تحصیلی یا همان ECA گواه بر این است که مدرکی که شما از دانشگاه هایی غیر از دانشگاه های کانادا دریافت نموده اید با استانداردهای آموزشی کشور کانادا معادل می باشد.

این موضوع یک موضوع حیاتی و اصلی است. چراکه شما با داشتن این مدرک می توانید به عنوان یک فرد تحصیل‌ کرده و ماهر در کشور کانادا استخدام شوید و حقوق خوب و مناسبی را دریافت نمایید. در زیر تعدادی از سازمان‌ هایی که کار ارزیابی مدارک تحصیلی را انجام می ‌دهند آورده شده است:

 • سرویس آموزش تطبیقی ​​– دانشکده مطالعات مداوم دانشگاه تورنتو
 • خدمات ارزیابی اعتبار بین المللی کانادا
 • خدمات آموزش جهانی
 • خدمات ارزیابی صلاحیت های بین المللی (IQAS)
 • خدمات ارزیابی اعتبار بین المللی

برنامه های مهاجرتی برای مهاجرت اپتومتریست ها به کانادا

اپتومتریست هایی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند می توانند از برنامه‌ های مهاجرتی مختلف برای دریافت ویزای اقامت دائم خود اقدام نمایند. در زیر لیست تعدادی از برترین روش ها برای ثبت نام این افراد آورده شده است:

 • سیستم اکسپرس اینتری
 • برنامه نامزدهای استانی
 • برنامه مهاجرت روستایی و شمالی
 • خلبان مهاجرت اقیانوس اطلس

یکی از بهترین انتخاب ها برای مهاجرت اپتومتریست ها به کانادا ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری می ‌باشد. چرا که این روش سریع ترین و ساده ترین راه برای مهاجرت این افراد به کانادا می باشد.

افرادی که در بازه سنی مناسبی قرار دارند باید به زبان کانادا که انگلیسی یا فرانسوی می باشد مسلط باشند تا شانس بیشتری برای دریافت امتیاز در سیستم اکسپرس اینتری دارا باشند. افرادی که بتوانند حداقل امتیاز مورد نیاز را در سیستم اکسپرس اینتری کسب نمایند می توانند ظرف مدت شش ماه به کشور کانادا مهاجرت کنند.

برنامه نامزدهای استانی برای مهاجرت اپتومتریست ها به کانادا

این برنامه برای مهاجرت افراد ماهر و نیمه ماهر طراحی شده است تا بتوانند به کشور کانادا مهاجرت کنند و در این کشور مشغول به کار شوند. افرادی که از این برنامه برای مهاجرت به کشور کانادا استفاده می نمایند می بایست یک پیشنهاد شغلی معتبر یکساله از کارفرمایان کانادایی دریافت نمایند.

لازم به ذکر است که حدود ۱۱ استان از کشور کانادا در برنامه نامزد استانی از PNP منحصر به فرد خود برخوردار می باشند و هر یک از آن ها مهارت و دانش خاصی را برای استخدام اپتومتریست ها در نظر گرفته اند که با استان دیگر متفاوت می باشد.

چنانچه شما استانی را یافتید که مهارت های مورد نیاز آن با مهارت های شما تطابق داشت می توانید شانس خود را برای دریافت نامزدی آن استان امتحان کنید. افرادی که بتوانند یک پیشنهاد شغلی از این سیستم دریافت نمایند به آنها 600 امتیاز CRS اختصاص داده می‌شود و شانس آن ها برای کسب اقامت دائم کانادا به طرز چشمگیری افزایش پیدا می‌ کند.

پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی برای مهاجرت اپتومتریست ها به کانادا

از آنجایی که اپتومتریست ها از جمله مشاغل پر تقاضا در کشور کانادا به شمار می روند، می توانند از طریق برنامه پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی نیز برای مهاجرت به کشور کانادا اقدام نمایند. تنها ، افرادی می ‌توانند در این برنامه شرکت کنند که یک پیشنهاد شغلی معتبر از بخش ها و مناطق شرکت کننده کانادا در این برنامه دریافت نموده باشند. در حال حاضر حدود ۱۱ بخش مختلف از کانادا در پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی شرکت نموده اند.

خلبان مهاجرت اقیانوس اطلس برای مهاجرت اپتومتریست ها به کانادا

با استفاده از این برنامه می ‌توانید به استان های آتلانتیک کشور کانادا مهاجرت کنید. دلیل این امر این است که در ۴ استان از اقیانوس اطلس کمبود شدید نیروی اپتومتریست وجود دارد و افرادی که از این استان ‌ها پیشنهاد شغلی معتبر دریافت نموده باشند می‌ توانند از طریق این برنامه شانس خود را برای حضور در کشور کانادا امتحان نمایند.

اپتومتریست ها برای اینکه بتوانند به کشور کانادا مهاجرت کنند حتماً نباید پیشنهاد شغلی دریافت نمایند. اما اگر این افراد پیشنهاد شغلی داشته باشند روند مهاجرت آن ها آسان‌ تر می ‌شود. چرا که امتیاز بیشتری به این افراد اختصاص پیدا خواهد کرد و این امر سبب می‌ شود تا این افراد بتوانند از سایر کاندیداهای حضور در کشور کانادا پیشی بگیرند.

چرا که هر فردی که تقاضای دریافت اقامت دائم کانادا را دارد چنانچه بتواند امتیازات بیشتری کسب کند شانس او برای حضور در کشور کانادا و دریافت دعوتنامه افزایش پیدا خواهد کرد.

مزایای کانادا برای مهاجرت اپتومتریست ها

کشور کانادا دارای مزایای بسیار زیادی می‌باشد و همین موضوع سبب شده تا امروزه بسیاری از اپتومتریست ها برای ادامه کار و زندگی این کشور را انتخاب نمایند. برخی از این مزایا عبارتند از:

 • همان طور که می ‌دانید کشور کانادا از اقتصاد رو به رشدی برخوردار می باشد و این امر را مدیون عوامل و شرایط مختلف می باشد.
 • کشور کانادا جزو ثروتمندترین کشورهای جهان است و از منابع طبیعی و معادن بسیار زیادی برخوردار است. وجود این منابع طبیعی و معادن در کشور کانادا سبب شده تا رفاه شهروندان ساکن در این کشور نیز افزایش پیدا کند و استاندارد زندگی در کشور کانادا بالا باشد.
 • میزان تولید ناخالص داخلی کشور کانادا بسیار بالاست و همین موضوع سبب شده تا این کشور بتواند از نظر اقتصادی روز به روز پیشرفت کند.
 • شرایط خوب اقتصاد کانادا سبب شده تا افراد بسیار زیادی که در زمینه های گوناگون مهارت و تجربه بالایی دارند برای بهره مندی از مزایای ویژه کشور کانادا به این کشور مهاجرت نمایند.
 • از آنجایی که مساحت کانادا بسیار زیاد می باشد و صنایع و شرکت‌ های بزرگ زیادی در این کشور مشغول به کار هستند، در نتیجه فرصت های شغلی بسیاری در این کشور وجود دارد و نرخ بیکاری در کشور کانادا به شدت پایین می باشد.
 • علاوه بر این نرخ تورم در کشور کانادا حتی به 2 درصد هم نمی رسد و همین موضوع سبب شده تا کالاها و خدماتی که در این کشور به مردم ارائه می ‌شود از قیمت خوب و بسیار مناسبی برخوردار باشند و شهروندان آن بتوانند بخش بسیار زیادی از درآمدی که به صورت سالیانه کسب می کنند را پس انداز نمایند و از آن برای تامین آتیه خود و فرزندانشان استفاده کنند.
 • به دلیل اینکه فرهنگ مردم کانادا از چندین فرهنگ مختلف تشکیل شده است و قوم و قبیله های مختلفی در این کشور با تفکرات مختلف مشغول زندگی هستند مردم رفتار دوستانه ایی با مهاجران بین المللی دارند .
 • کشور کانادا یکی از صلح آمیز ترین جوامع جهانی است که میزان جرم و جنایت در آن بسیار پایین می باشد.
 • این کشور به تحصیلات و سطح دانش شهروندان خود اهمیت زیادی می دهد به همین خاطر تحصیل در مدارس کانادا رایگان است.
 • کیفیت بالای سیستم آموزشی در کانادا سبب شده تا دانش‌آموزان و دانشجویان این کشور بتوانند به سطح بالایی از دانش روز دست پیدا کنند و در زمینه رشته تحصیلی خود موفق باشند.
 • از آنجایی که بیش از ۷۰ درصد جمعیت شاغل کشور کانادا در شغلی که با رشته تحصیلی آن ها مرتبط می باشد مشغول به کار هستند، در نتیجه این کشور روز به روز در زمینه ‌های مختلف پیشرفت چشمگیری حاصل می‌ کند.
 • افرادی که کشور کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب می ‌کنند می ‌توانند با حضور در دانشگاه های معتبر کانادایی که جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا هستند، مدارک معتبر و بین المللی دریافت نمایند و در هر یک از کشورهای دنیا که تمایل دارند مشغول به کار شوند . چرا که مدارک اخذ شده از دانشگاه های کانادا از اعتبار بین ‌المللی برخوردار می باشند.
 • کشور کانادا به دانشجویان و مهاجران بین المللی این اجازه را داده تا در طول هفته برای تامین مخارج زندگی و پرداخت شهریه دانشگاه های کانادا به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند تا بتوانند درآمدی از خود داشته باشند.

جدول اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

(جهت مشاهده همه ستون های جدول درون موبایل، جدول را به راست بکشید)

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

آیا اپتومتریست در کانادا پزشک است؟

اپتومتریست ها متخصصان مراقبت های بهداشتی هستند که مراقبت های اولیه بینایی را برای تشخیص، مدیریت و درمان بیماری های چشم و سیستم بینایی ارائه می دهند. یک اپتومتریست مجوز انجام اپتومتری را دارد اما پزشک محسوب نمی شود.

آیا برای اپتومتریست ها در کانادا تقاضای شغلی وجود دارد؟

اپتومتریست ها یکی از پرتقاضاترین مشاغل در کانادا هستند. اپتومتریست ها در تمام 11 استان و منطقه کانادا تقاضای زیادی دارند و به عنوان یک متخصص بسیار ماهر، می توانند انتظار داشته باشند که بین 59000 تا 92400 دلار در سال درآمد داشته باشند.

آیا اپتومتریست ها در کانادا دستمزد خوبی می گیرند؟

متوسط دستمزد یک اپتومتریست 139893 دلار در سال و ۶۷ دلار در ساعت در کانادا است. میانگین دستمزد یک اپتومتریست بین 96063 تا 178607 دلار است. به طور متوسط، مدرک دکترا بالاترین سطح تحصیلات برای یک اپتومتریست است.

آیا یک اپتومتریست خارجی می تواند در کانادا کار کند؟

اپتومتریست ها از سراسر جهان به شرط داشتن مهارت ها، تجربه و صلاحیت های مناسب در کشور خود واجد شرایط ورود سریع برای اقامت کانادا هستند.

اپتومتریست ها در کجای کانادا کار می کنند؟

اپتومتریست ها در مطب های خصوصی، کلینیک ها، بیمارستان ها، مراکز بهداشتی اجتماعی، اپتومتری شرکتی، پژوهشی، آموزشی و اداری کار می کنند.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • عطا علی پور

  سلام اگه بخوایم از طریق این رشته به کانادا مهاجرت کنیم (کاری).
  هزینش چنده ؟ چون خوب قرار نیست برا تحصیل پولی بپردازم