رشته مهندسی مکانیک در کانادا

رشته مهندسی مکانیک در کانادا

معرفی رشته مهندسی مکانیک در کانادا

یکی از متنوع ترین و کاربردی ترین شاخه های مهندسی، مهندسی مکانیک است. مهندسی مکانیک علم مطالعه اشیا و سیستم ها در حرکت است. به همین خاطر است که مهندسی مکانیک با هر جنبه ای از زندگی روزمره ی مدرن در ارتباط است؛ از جمله بدن انسان که می توان آن را یک سیستم به شدت پیچیده در نظر گرفت.

اطلاعات کلی رشته مهندسی مکانیک در کانادا

ببینید و بشنوید!

ویدیو مصاحبه با آرش، فارغ التحصیل دانشگاه آلبرتا

پادکست مصاحبه با آرش، فارغ التحصیل دانشگاه آلبرتا

مهندسی مکانیک در کانادا

رادیو تراست

موضوع: مهندسی مکانیک در کانادا

لینک های مفید!

مراحل اخذ پذیرش مهندسی مکانیک در کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

نقش مهندس مکانیک این است که یک ایده را به محصولی تبدیل کند که قابلیت عرضه در بازار دارد. برای رسیدن به این هدف، مهندس مکانیک می بایست بتواند نیروها و محیطی را که یک محصول، اجزای آن، و یا زیرسیستم های آن با آن روبرو خواهند بود بشناسد و در مواجهه با آن ها، محصول را به گونه ای طراحی کند که کارا باشد، از نظر زیبایی شناسانه مطلوب باشد و از دوام کافی برخوردار باشد. همچنین می بایست بتواند بهترین راهی را که می توان فرآیند تولید را بدون بروز مشکل پیش برد طراحی کند.

مهندسان مکانیک نقشی کلیدی را در صنایعی مانند خودروسازی، هوافضا، بیوتکنولوژی، کامپیوتر، الکترونیک، سیستم های میکروالکترومکانیکال، تبدیل انرژی، رباتیک، اتوماسیون و تولید ایفا می کنند. هم چنین مشاغلی را از مهندسی سیستم های پیشرفته انرژی گرفته تا مهندسی هوا فضا و منسوجات را بر عهده می گیرند.

اهمیت رشته مهندسی مکانیک در کانادا

مهندسان مکانیکی که دارای تخصص و تجربه ی کافی باشند به شدت در بازار کاری کانادا مورد نیاز هستند. به همین خاطر، فارغ التحصیلان رشته ی مهندسی مکانیک از دانشگاه های کانادا می توانند به محض فارغ التحصیلی وارد بازار کار شوند و برای خود درآمد زایی کنند. نکته ی دیگری که برای مهاجرت به کانادا به عنوان مهندس مکانیک وجود دارد آن است که بازار کاری در کانادا به شدت محتاج کسانی است که از کشورهای دیگر به کانادا مهاجرت می کنند و دانشی را که در سراسر جهان آموخته اند به صنایع کانادا تزریق می کنند. برای همین است که این بازار به شدت تشنه ی هم افزایی است و هم از دانش مهندسان مکانیک بهره می گیرد و هم بر دانش آن ها می افزاید.

در کانادا، مهندسان مکانیک به طور میانگین در حدود 73830 دلار کانادا در سال درآمد دارند. میزان حقوق آن ها به تحصیلات، تجربه، صنعت و کارفرمای آن ها بستگی دارد. معمولا، کسانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری هستند، از درآمد بیشتری برخوردار خواهند بود. شایان توجه است که اگر به صورت تمام وقت مشغول شوید، علاوه بر درآمد ثابت، از مزایایی مانند پوشش هزینه های دندان پزشکی، بیماری و تعطیلات برخوردار خواهید بود. این مزایا از شرکتی به شرکت دیگر تفاوت می کنند.

شرایط تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در کانادا

می توان گفت که تمام دانشگاه ها در کانادا که از برنامه ای جامع برای مهندسی برخوردار باشند، رشته ی مهندسی مکانیک را نیز ارائه می دهند. برای تحصیل در مقطع لیسانس در رشته ی مهندسی مکانیک در کانادا لازم است که دوره دبیرستان خود را تمام کرده باشید و دستکم 60 درصد نمره ی زبان انگلیسی، ریاضی و فیزیک را اخذ کرده باشید. همچنین برای تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در این رشته، لازم است که متقاضی مدرک لیسانس خود را با نمرات قابل قبول در کشور خود گذرانده باشد.

از آنجا که آموزش در کشور کانادا خصوصی است، برای تحصیل در دانشگاه های این کشور می بایست شهریه پرداخت کنید. البته اگر که سابقه ی تحصیلی قابل قبولی داشته باشید، می توانید از بورسیه ها و اسکالرشیپ هایی بهره ببرید که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

همچنین تحصیل در کانادا نیازمند اخذ ویزای دانشجویی است که از طریق حضور در یکی از سفارت خانه های کانادا در کشورهای همسایه می تواند انجام شود.

درباره هزینه تحصیل در کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا و هزینه ویزای کانادا بخوانید.

ببینید و بشنوید!

ویدیو گفتگو با میلاد ؛ دانشجوی PHD مهندسی مکانیک در دانشگاه یـورک کانادا

پادکست گفتگو با میلاد ؛ دانشجوی PHD مهندسی مکانیک در دانشگاه یـورک کانادا

تجربیـات تحصیل در دانشگاه یورک کـانـادا

رادیو تراست

موضوع: تجربیـات تحصیل در دانشگاه یورک کـانـادا

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش رشته مکانیک در کانادا

از آن جا که واحد های تحصیلی در کانادا عمدتا به زبان انگلیسی (و در تعدادی از مناطق نظیر کبک به زبان فرانسوی) ارائه می شوند، متقاضیان تحصیل در رشته ی مکانیک در دانشگاه های کانادا، می بایست تسلط خود را بر زبان انگلیسی یا فرانسه ثابت کنند. برای زبان انگلیسی، آزمون هایی نظیر تافل و آیلتس وجود دارند که در ایران برگزار می شوند و با اخذ نمره ای مناسب در آن ها می توان تسلط بر زبان انگلیسی را ثابت کرد. برای زبان فرانسه نیز دانشگاه ها آزمون های مختص به خودشان را برگزار می کنند که می توانید در آن ها شرکت کنید.

علاوه بر مدرک زبان، متقاضی می بایست کارنامه دوره ی لیسانس (و در مواردی مدارک مربوط به دبیرستان) خود و رزومه ی تحصیلی خود را برای دانشگاه از طریق ایمیل و یا به صورت فیزیکی بفرستد. رزومه تحصیلی شامل مقالات، کنفرانس هایی که در آن شرکت کرده اید، دوره های کارآموزی، پروژه ها و سوابق شما به عنوان دستیار آموزشی اساتید می شود.

همچنین گاهی لازم است از اساتید خود بخواهید تا در وبسایت دانشگاه توصیه نامه ای را در مورد شما آپلود کنند. البته این شرایط به صورت عمومی بیان شده اند و از دانشگاهی به دانشگاه دیگر ممکن است قدری تفاوت کنند. برای اطلاع دقیقتر از آن ها به سایت دانشگاه سر بزنید.

همچنین می توانید درباره پذیرش تحصیلی کانادا ، مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا و تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان بیشتر بخوانید.

شهریه و مدت زمان دوره های آموزشی رشته مهندسی مکانیک در کانادا

مدت زمان تحصیل در مقاطع مختلف در کانادا شبیه به ایران است. تحصیل در مقطع لیسانس، با توجه به دانشگاه، از سه تا چهار سال طول خواهد کشید. تحصیل در مقاطع تکمیلی نیز از یک تا سه سال زمان خواهد برد.

همان طور که گفته شد، برای تحصیل در رشته ی مهندسی مکانیک در کانادا می بایست شهریه بپردازید. میزان این شهریه بر این اساس تعیین می شود که رشته و مقطع تحصیلی شما چیست، آیا کانادایی هستید و یا از کشوری دیگر به کانادا آمده اید و در کدام دانشگاه مایلید به تحصیل بپردازید. اما به طور میانگین شهریه ی دانشگاه ها در کانادا بین 7000 دلار تا 20000 دلار است. اما یک خبر خوش برای شما داریم! اگر که دوره ی تحصیلی پیشین خود را با نمرات مناسبی به پایان رسانده اید و از رزومه ی تحصیلی خوبی برخوردارید می توانید از بورسیه ها و کمک هزینه هایی استفاده کنید که دانشگاه های کانادایی ارائه می کنند تا دانشجویان بااستعداد به خاطر مسائل مالی از تحصیل بازنمانند.

درباره شرط معدل برای تحصیل در کانادا و محاسبه GPA در کانادا بخوانید

بورسیه تحصیلی رشته مهندسی مکانیک در کانادا

بر اساس این که رزومه ی تحصیلی شما به چه صورت است، یعنی مقالاتی که به چاپ رسانده اید، کنفرانس هایی که در آن ها شرکت کرده اید، دوره های کارآموزی ای که در آن ها حضور داشته اید، پروژه هایی که بر عهده داشته اید، دستیاری پژوهشی و آموزشی اساتید و مواردی از این دست، می توانید از اسکالرشیپ ها، گرنت ها و بورسیه هایی استفاده کنید که شهریه ی دانشگاه و در مواردی حتی هزینه زندگی شما را پوشش می دهند. همچنین برخی از دانشگاه ها، بر اساس افتخارات ورزشی یا هنری، و هم چنین منطقه یا کشوری که در آن ها زندگی می کنید بورسیه هایی را ارائه می دهند. برای اطلاع دقیق تر از این جوایز تحصیلی از وبسایت هر کدام از دانشگاه ها دیدن کنید. همچنین در نظر داشته باشید که هر کدام از این دانشگاه ها مهلت معینی را برای اعطای این بورسیه ها در نظر می گیرند و در این مهلت معین باید برای آن ها درخواست کنید.

همچنین بخوانید: بورسیه تحصیلی کانادا ، فاند تحصیلی کانادا ، تحصیل رایگان در کانادا

آینده شغلی رشته مهندسی مکانیک در کانادا

مهندسان مکانیک با طراحی، توسعه، نصب، عملیاتی کردن و پایدارسازی اجزای متحرک سر و کار دارند. برای همین، شما می توانید پس از فارغ التحصیل شدن از رشته ی مهندسی مکانیک در کانادا، در شاخه هایی مثل مهندسی هوافضا، مهندسی تولید خودرو، ساخت و ساز، انرژی، تولید، دارویی، مهندسی راه آهن و حتی در ورزش مشغول به فعالیت شوید. سابقه ی کاری می تواند فرصت خوبی برای شبکه سازی باشد و موجب شود که شغل بهتری را در زمینه ی مورد علاقه ی خود پیدا کنید.

درباره بازار کار مهندسی مکانیک در کانادا ، کار در کانادا و کار پس از تحصیل در کانادا بیشتر بخوانید.

آینده شغلی رشته مهندسی مکانیک در کانادا

دانشگاه های دارای رشته مهندسی مکانیک در کانادا

معیار QS معیاری است که هر ساله دانشگاه ها را بر اساس کیفیت تحصیل و خدماتی که ارائه می کنند طبقه بندی می کند. بر اساس این معیار، بیش از بیست دانشگاه در سراسر کانادا وجود دارند که رشته ی مهندسی مکانیک را ارائه می دهند. برای همین شما انتخاب های زیادی را برای تحصیل در کانادا خواهید داشت. بر اساس همین معیار، ده دانشگاه برتر در کانادا که مهندسی مکانیک ارائه می دهند عبارتند از:

درباره رنکینگ دانشگاه های کانادا ، ارزان ترین دانشگاه های کانادا و زمان مناسب برای اپلای تحصیلی کانادا بخوانید.

گرایش های رشته مهندسی مکانیک در کانادا

به خاطر پیچیدگی و ظرافت هر کدام از رشته های تحصیلی، شاخه های فراوانی در هر کدام از آن ها تاسیس شده است که به دانشجو کمک می کند تا در زمینه ی موردعلاقه خود تحصیل کند. در اینجا فهرستی از مهم ترین گرایش های رشته مهندسی مکانیک در کانادا ارائه شده است. اما می توان گرایش های دیگری را علی الخصوص در مقاطع تحصیلات تکمیلی پیدا کرد.

 • مهندسی نیروگاه های تولید انرژی
 • مهندسی دریا
 • مهندسی هوافضا
 • مهندسی خودرو
 • مهندسی سامانه HVAC
 • مکاترونیک
 • مهندسی به کمک رایانه
 • مهندسی تولید
 • مهندسی آکوستیک
 • مهندسی گرمایی

همچنین درباره کارشناسی ارشد در کانادا ، تحصیل با مدرک کاردانی کانادا و تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا بخوانید.

ببینید و بشنوید!

ویدیو گفتگو با شادی ؛ تجربه تحصیل دکتری مهندسی مکانیک در دانشگاه مک مستر کانادا

پادکست گفتگو با شادی ؛ تجربه تحصیل دکتری مهندسی مکانیک در دانشگاه مک مستر کانادا

تجربه تحصیل در دانشگاه مک مستر کانادا

رادیو تراست

موضوع: تجربه تحصیل در دانشگاه مک مستر کانادا

بهترین استان های کانادا برای کار بعد از فراغت از رشته مهندسی مکانیک

تقاضا برای مهندسان مکانیک به طور معمول در استان های غربی کانادا بیشتر است. معمولا ونکوور و کلگری بیشترین حقوق را به متقاضیان کار در مشاغل مرتبط با مهندسی مکانیک ارائه می کنند و بعد از آن ها تورنتو و مونترال قرار دارند. کسانی که در صنایع مرتبط با نفت استخدام می شوند، از کسانی که در صنایع دیگر مشغول به کار می شوند، مقداری بیشتر حقوق می گیرند. در این جدول حداقل و حداکثر حقوق در چهار استان کانادا خلاصه شده است:

تورنتوبین 67100 تا 117600
ونکووربین 67700 تا 117400
مونترالبین 63100 تا 111400
کلگریبین 69800 تا 120400

درباره کار در ونکوور ، کار در کلگری ، کار در تورنتو و کار در مونترال بیشتر بخوانید.

کد مشاغل رشته مهندسی مکانیک در کانادا

سازمان طبقه بندی ملی مشاغل کانادا، مشاغل مرتبط با مهندسی مکانیک را بر اساس تحت کد 2132 قرار داده است. بر این اساس، مهندسان مکانیک می توانند این مشاغل را بر عهده بگیرند: مهندس آکوستیک، مهندس تولید سیستم، مهندس طراحی، مهندس هیدرولیک مکانیکی، مهندس تولید انرژی، مهندس رباتیک، مهندس انرژی گرمایی، مهندس خودرو، مهندس اکتشاف نفت، مهندس تبدیل انرژی، مهندس مکاترونیک، مهندس طراحی گرمایی و مهندس نیروگاه های تولید انرژی.

مسیر شغلی رشته مهندسی مکانیک در کانادا

برای مشغول به کار شدن در شاخه ای مرتبط با مهندسی مکانیک در کشور کانادا و دریافت ویزای اقامت دائم در این کشور، می بایست حداقل مدرک لیسانسی را مرتبط با این رشته داشته باشید. همچنین این نکته را در ذهن داشته باشید که دارا بودن مدرکی در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) ممکن است که امتیاز محسوب شود. برای مشغول به کار شدن، در ابتدا می بایست از طریق شعبه محلی یا استانی انجمن مهندسان حرفه ای مجوز فعالیت اخذ کنید. این انجمن بعد از بررسی مدارکتان، از شما خواهد خواست که سه یا چهار سال را تحت نظارت کار کنید و پس از گذراندن آزمون، فعالیت مستقل خود را آغاز کنید.

همچنین درباره اقامت پس از تحصیل در کانادا و تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا بخوانید.

وظایف شغلی رشته مهندسی مکانیک در کانادا

سازمان دسته بندی مشاغل کانادا، مهندسان عمران را در دو زیرشاخه کارشناس و تکنیسین دسته بندی می کند. برای هر کدام از این دو دسته این وظایف پیش بینی شده است:

مهندسان

 • آماده سازی و تفسیر طراحی هایی که با استفاده از کامپیوتر انجام شده است.
 • پیش بینی میزان هزینه ها و مواد اولیه موردنیاز.
 • انجام آزمایش ها و تحلیل ماشین ها، اجزا و مواد برای تعیین میزان کارایی، قدرت، پاسخ گویی در برابر فشار و دیگر مشخصات.
 • بازرسی بر نصب و تولید.
 • آماده سازی استانداردها و زمان بندی برای عملیات نصب قطعات مکانیکی.

تکنسین ها

 • کمک در آماده سازی طراحی های مبتنی بر کامپیوتر.
 • انجام تعداد محدودی از تست های مکانیکی و آنالیز ماشین ها، اجزا و مواد.
 • کمک در بازرسی نصب و تولید.
 • مشارکت در نصب، تعمیر و پایدارسازی تجهیزات و قطعات.

زمینه های کاری مهندسی مکانیک در کانادا

پس از اخذ مجوز از انجمن مهندسان حرفه ای می توانید در این مشاغل مشغول به کار شوید:

 • شرکت های خصوصی در زمینه مهندسی مکانیک و نفت
 • دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، پژوهشکده ها
 • شرکت های دولتی که در زمینه مهندسی مکانیک فعالیت می کنند.
 • شرکت های مرتبط با هوافضا، انرژی، دریا و راه آهن.
 • شرکت های تولید کننده قطعات.

همچنین همان طور که گفته شد، مجوز انجمن مهندسان حرفه ای به شما اجازه ی تاسیس کسب و کار خودتان را نیز می دهد.

همچنین درباره کارآموزی در کانادا ، کاریابی در کانادا و قانون کار کانادا بخوانید.

حداکثر و حداقل حقوق مهندسان مکانیک در کانادا

حقوق یک مهندس مکانیک در کانادا از 63100 دلار در سال شروع می شود و به 120400 دلار در سال می رسد. همچنین بیشترین حقوق برای مهندسان مکانیک در کانادا در استان های غربی داده می شود. کلگری، تورنتو و ونکوور به ترتیب استان هایی هستند که در آن ها مهندسان مکانیک بیشترین حقوق را دریافت می کنند.

درباره درآمد در کانادا بیشتر بخوانید.

مهارت های مورد نیاز برای کار مهندس مکانیک در کانادا

به طور کلی یک مهندس مکانیک می بایست از این مهارت ها برخوردار باشد:

 • مهارت های تکنیکی موثر
 • مهارت کار تحت فشار
 • مهارت حل مسئله
 • خلاقیت
 • مهارت برقراری ارتباط
 • مهارت نوشتاری و گفتاری مناسب

و همچنین می بایست دستکم در یکی از نرم افزارهای زیر متخصص باشد:

 • AutoCAD
 • Microsoft office suite experience
 • CAD
 • MS Office
 • Mathcad
 • Matlab
 • Python
 • Finite Element Analysis (FEA)
 • Visual Basic for Applications (VBA)

جدول اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

(جهت مشاهده همه ستون های جدول درون موبایل، جدول را به راست بکشید)

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

آزمون و خطا نکنید!

بجای صرف ساعات طولانی برای جستجو و انتخاب رشته و دانشگاه، به راحتی می توانید از کمک وکلای تحصیلی موسسه تراست بهره ببرید.

سوالات متداول

آیا رشته‌ی مهندسی مکانیک رشته پرمتقاضی در کانادا است ؟

بیشتر تقاضا و شغل مهندسی مکانیک در حوزه‌های نفت و گاز است. در حال حاضر، تقاضا برای مهندسان مکانیک در استانهای غربی کانادا بیشتر است. شهرهایی مانند ونکوور (Vancouver) ، کالگری (Calgary) و ادمونتون (Edmonton) نیاز بیشتری به مهندسان مکانیک دارند.

کدام دانشگاه برای مهندسی مکانیک در کانادا بهترین است؟

دانشگاه تورنتو (University of Toronto).دانشگاه تورنتو به عنوان یکی از 100 دانشگاه برتر جهان شناخته شده است
دانشگاه مک گیل (McGill University)
دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia)
دانشگاه آلبرتا (University of Alberta)
دانشگاه مک مستر (McMaster University)
دانشگاه واترلو (University of Waterloo)
دانشگاه غربی انتاریو (University of Western Ontario)
دانشگاه کلگری (University of Calgary)

 میانگین زمان فارغ‌التحصیلی در رشته‌ی مهندس مکانیک در کانادا چقدراست؟

مهندسان واجد شرایط ثبت‌نام پس از فارغ‌التحصیلی در برنامه آموزشی معتبر، و پس از سه یا چهار سال تجربه کار نظارت شده در مهندسی و گذراندن یک آزمون عملی وارد عرصه مهندسی مکانیک می‌شوند.

آیا تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در کانادا خوب است؟

مهندسی مکانیک از جمله رشته‌های برتر مهندسی است. فارغ‌التحصیلان با کمی مشکل وارد بازار کا ر می‌شوند، اما از آنجا که مهندسان مکانیک از ریاضیات و روش‌های فیزیک برای طراحی و تولید دستگاه‌های مکانیکی جهان استفاده می‌کنند، فارغ‌التحصیلان این رشته در سراسر جهان تقاضای زیادی دارند.

کدام دروس مورد توجه اکثر مهندسان مکانیک در کانادا است؟

ریاضیات و فیزیک به طور کلی مهم‌ترین دروس مهندسی مکانیک هستند، اما بسیاری از دانشجویان  در برنامه‌های متفاوت این مهارت‌ها را در برگیر می‌گیرند.

مهندس مکانیک در کانادا باید چه مهارت‌هایی داشته باشد؟

مهارت‌های فنی موثر
توانایی کار تحت فشار
مهارت حل مسئله
خلاقیت
مهارت‌های بین فردی
مهارت‌های ارتباطی کلامی و نوشتاری
آگاهی تجاری
مهارت‌های کار تیمی

دوره‌های که مهندسین مکانیک در کانادا باید طی کنند کدامند؟

مهندس مکانیک به  لیسانس علوم معمولی در مهندسی مکانیک، علوم انسانی (زبان تاریخ، علوم سیاسی)، علوم پایه (شیمی ، فیزیک)، تجارت (حسابداری ، بازاریابی)، ریاضیات و مهارت‌های پایه مهندسی و کامپیوتر نیاز دارد.

زمینه‌های مختلف فعالیت رشته مهندسی مکانیک در کانادا چیستند؟

مکانیک سیالات زیست پزشکی و مهندسی
احتراق و محیط زیست
سیستم‌های وسایل نقلیه زمینی
سیستم‌های انتقال حرارت
ترمودینامیک و انرژی
ساخت
طراحی مکانیکی
پویایی و کنترل سیستم
سیستم‌های حمل و نقل

آیا کانادا مکان خوبی برای تحصیل در کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک است؟

سالانه بیش از 3000 مهندس مکانیک از دانشگاه‌های کانادا فارغ‌التحصیل می‌شوند. تخمین زده شده که میزان بیکاری مهندسان مکانیک در کانادا در سال 2018 کمتر از 83/5 درصد بوده است. این بدان معنی است که فرصت‌های شغلی در این زمینه در کانادا بسیار زیاد است. همچنین، این برنامه در برخی دانشگاه‌های مشهور مانند دانشگاه تورنتو و … ارائه می‌شود. بنابراین، به راحتی می‌توان گفت که کانادا مکان نسبتاً خوبی برای ادامه تحصیل در رشته‌های مهندسی مکانیک است.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک در کانادا چقدر است؟

کل هزینه برنامه کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک در کانادا بین 7000 دلار تا 52000 دلار است و هزینه زندگی برای دانشجویان خارجی در کانادا تقریباً 12000 دلار در سال است که البته موسسات و بانک‌های محلی برنامه‌هایی کمک تحصیلی مخصوص دانشجویان خارجی دارند.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • حمیدرضا

  سلام . برای تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در بخش کارشناسی دانشگاه تورنتو , باید ازمون ورودی داد یا خیر و از چه موسسه ای برای ثبت نام ازمون باید استفاده کرد ؟

  با تشکر از پاسخ شما

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های کانادا نیازی به شرکت در آزمون ورودی ندارید