مهاجرت به کانادا بدون وکیل

مهاجرت به کانادا بدون وکیل

افراد بسیاری قصد مهاجرت به کانادا را دارند و می توانند از روش های مختلف به این کشور مهاجرت کنند. یکی از این روش ها استفاده از وکیل مهاجرت است. زیرا به مهاجر کمک می کند تا مراحل اپلای را به راحتی طی کند. اما گاهی مهاجر می خواهد بدون گرفتن مشاور یا وکیل، خود به تنهایی اپلای کند. هدف از این مقاله بررسی مهاجرت به کشور کانادا بدون وکیل است. تا انتها با تراست همراه باشید.

مهاجرت به کانادا بدون مشاوره از وکیل

بدون وکیل نیز می توان به کانادا مهاجرت کرد. دولت کانادا با همه افراد به شکل برابر برخورد می کند. تمام اطلاعات و فرم هایی که نیاز دارید در وب سایت رسمی کانادا در دسترس هستند. اگر دستورالعمل ها را دنبال کنید و با دقت بخوانید می توانید فرم ها را تکمیل و خودتان ارسال کنید.

دولت کانادا هر ساله براساس نیاز خود تغییراتی اساسی در برنامه های مهاجرتی اش می دهد. در سال های گذشته نیز به علت افزایش درخواست ها برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا و نیاز کانادا به مهاجران حرفه ای، دولت جذب مهاجران حرفه ای را به جذب سرمایه داران مقدم دانست. به همین علت، تایید درخواست مهاجران برای سرمایه گذاری در کانادا را به تعویق انداخت.

در نظر داشته باشید، در کشور کانادا گذشته از برنامه های دولت فدرال ایالت های مختلف نیز با در نظر گرفتن نیازهای خود به شکل مستقل اقدام به جذب مهاجر می کنند.

مقامات مهاجرتی کانادا داشتن وکیل برای نمایندگی شما به منظور درخواست ویزای کانادا را الزامی نمی دانند. در نظر داشته باشید برنامه های مهاجرت پیامدهای قانونی دارند و مقامات مهاجرت کانادا در ارزیابی این درخواست ها بسیار سختگیرانه عمل می کنند. کوچکترین خطای غیر عمدی ساده می تواند برای مهاجری که خود شخصا وکیلی ندارد، عواقب بسیار جدی داشته باشد.

چیزی که یک اشتباه کوچک و بی ارزش به نظر می رسد ، می تواند آینده شما و کل خانواده را در معرض خطر قرار دهد.

مزیت استفاده از وکیل مهاجرتی کانادا

فایده استفاده از وکیل مهاجرت به کانادا این است که آن ها سال ها آموزش حقوقی و تجربی کسب کرده اند. دقیقا می دانند که مقامات مهاجرت در هر نوع پرونده متفاوت چه مواردی را نیاز دارند.

وکیل مطمئن می شود که اطلاعات شما به طور دقیق ارائه شده است. وکیل به مهاجر کمک می کند تا تمام اسناد و مدارک لازم را برای پشتیبانی بهتر از پرونده خود آماده کند. وکلا به خوبی می دانند کدام نوع برنامه برای مهاجر مناسب تر است و چگونه می توانید پرونده خود را به بهترین شکل ارائه دهید. آن ها در همه موارد مهاجر را راهنمایی و همراهی می کنند.

درست است که وکلا به طور رایگان کار نمی کنند، اما یک مهاجر هزینه مربوطه را باید به عنوان سرمایه گذاری برای آینده خود در نظر بگیرد تا از تحقق رویاهای مهاجرتی خود به بهترین شکل ممکن اطمینان حاصل کند. کسانی بوده اند که درخواست مهاجرت را به تنهایی یا با کمک دوست خود انجام داده اند و اکثرا از رویکرد عادی خود در روند مهاجرت پشیمان شده اند. در حالی که یک وکیل می تواند این مراحل را بدون از دست دادن فرصت ها با اطمینان پیش ببرد.

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

به چه روش هایی می توان بدون وکیل به کانادا مهاجرت کرد

اگر برای کار در کانادا، تحصیل در کانادا یا اخذ ویزای توریستی کانادا و به شکل موقت می خواهید به کانادا مهاجرت کنید، می توانید از وکیل استفاده نکنید.

مهاجرت کاری به کانادا بدون وکیل

بدون وکیل و از روش های مختلفی می توان برای کار به کانادا مهاجرت کرد.

جاب آفر از یک کارفرمای کانادایی

جاب آفر کانادا یا پیشنهاد شغلی دعوت نامه ای است که شرکت خارجی به متقاضی درخواست رسمی کار ارسال می کند. برای پیدا کردن جاب آفر باید همیشه حواستان باشد. باید هر روز سایت های کاریابی کانادا را متناسب با شغل مورد نظر خود بررسی کنید. سپس اگر شرکتی پیدا کردید که متناسب به رشته شما بود باید رزومه خود را ارسال کنید.

وب سایتهایی وجود دارند که می توانید از آن ها از نوع کار و حقوق آن مطلع شوید. شرکت هایی را جستجو کنید که می خواهید برای آن ها کار کنید. ابتدا به وب سایت آن ها مراجعه کنید و متوجه شوید در چه مشاغلی نیاز به نیروی جدید دارند. سپس به طور مستقیم با کارفرما تماس بگیرید و شرایط را از آن ها جویا شوید.

درباره آسان­ترین راه مهاجرت به کانادا بخوانید.

انتخاب روش اکسپرس اینتری

این روش یکی از سریع ترین روش ها برای مهاجرت است و برای کسانی مناسب است که می خواهند اقامت کانادا را به صورت دائم دریافت کنند.

اکسپرس اینتری کانادا یک جدول امتیاز بندی دارد که برای هر کدام از موارد امتیازهای خاصی را در نظر گرفته است و اگر مهاجر به حداقل امتیاز مورد نیاز دست یابد، می تواند در این کشور کار کند یا اقامت دائم بگیرد.

فردی که بخواهد از این روش اقدام کند باید:

 • حداقل یک سال در 10 سال گذشته در رشته مرتبط با کار خود سابقه کاری داشته باشد.
 • مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشد.
 • سن متقاضی حداکثر 45 سال باشد.
 • مدرک کارشناسی یا ارشد داشته باشد.

جدول امتیازبندی مهاجرت به کانادا

مواردحداکثر امتیاز
مهارت انگلیسی یا فرانسوی28
تحصیلات25
سوابق کاری15
سن15
انطباق پذیری10
پیشنهاد شغلی10

امتیاز سوابق کاری متفاوت و به شرح زیر است:

 • یک سال، 9 امتیاز
 • 2 تا سه سال، 11 امتیاز
 • 4 تا پنج سال، 13 امتیاز
 • 6 سال بیشتر، 15 امتیاز

برای سن نیز امتیازها متفاوت است که در زیر توضیح دادیم:

 • سن زیر 18 سال، امتیاز ندارد.
 • 18 تا 35 سال، 12 امتیاز
 • 36 سال، 11 امتیاز
 • 37 سال، 10 امتیاز
 • 38 سال، 9 امتیاز
 • 39 سال، 8 امتیاز
 • 40 سال، 7 امتیاز
 • 41 سال؛ 6 امتیاز
 • 42 سال، 5 امتیاز
 • 43 سال، 4 امتیاز
 • 44 سال، 3 امتیاز
 • 45 سال، 2 امتیاز
 • 46 سال، 1 امتیاز
 • 47 یا بالاتر، امتیاز ندارد.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون نیاز به وکیل

بدون نیاز به وکیل نیز می توانید در کانادا تحصیل کنید. اگر بتوانید رشته و دانشگاه مورد نظر را پیدا کنید و تمام مدارک برای مجوز و ویزای تحصیلی کانادا را آماده کنید. همچنین یک روش دیگر برای مهاجرت تحصیلی ایمیل دادن به استاد برای اپلای و دانشگاه مورد نظرتان است.

در این روش شما نامه ای برای استاد و دانشگاه مورد نظر می نویسید و در مورد علاقه و رشته تحصیلی خود در آن دانشگاه توضیحاتی می دهید. اگر نوشته ها و علاقه مندیتان بتواند استاد را به خود جذب کند، امکان دارد که در مورد دریافت مجوز تحصیلی با شما همکاری کند.

در تراست بخوانید: اپلای کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج بدون نیاز به وکیل

یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت بدون نیاز به وکیل ازدواج است. در این روش نیاز به مدارک پیچیده ندارید و می توانید با استفاده از روش زیر برای مهاجرت به کانادا و اقامت دائم در این کشور اقدام کنید.

ازدواج با یک فرد کانادایی

اگر شهروند کانادایی با یکی از اعضای نزدیک خانواده خود ازدواج کند. این حق قانونی آن شهروند است که همسرش را به کانادا بیاورد. البته با این ازدواج تابعیت به طور خودکار به همسر منتقل نمی شود. بلکه فرآیندی را آغاز می کند که شامل مهاجرت، اقامت دائم و در نهایت تابعیت است.

همان طور که متوجه شدید روش ازدواج در کانادا با یک شهروند کانادایی، روش بسیار ساده ای است و نیاز به مراحل و مدارک خاصی ندارد. به همین علت، یکی از بهترین روش های مهاجرت به کانادا بدون وکیل به شمار می اید.

چنین ازدواجی به وسیله سازمان CIC (تابعیت و مهاجرت کانادا) بررسی می شود تا ساختگی نبودن ازدواج را تایید کند و مطمئن شوند این ازدواج تنها برای استفاده از سیستم مهاجرت به کانادا انجام نشده است.

CIC مخفف citizenship and immigration of Canada بخشی در دولت کانادا است که وظیفه ارائه خدمات مهاجرت به این کشور را دارد. مراکز خدمات CIC در سراسر جهان فعالیت می کنند.

دریافت ویزای استارتاپ برای مهاجرت به کانادا بدون نیاز به وکیل

یکی از راه های مهاجرت به کانادا بدون وکیل دریافت ویزای استارتاپ کانادا است. ویزای استارتاپ ویزایی است که به کارآفرینان واجد شرایط داده می شود و به آن ها اجازه می دهد تا اقامت دائم را دریافت کنند.

این برنامه کارآفرینان مبتکر را هدف قرار می دهد و آن ها را با سرمایه گذارانی مرتبط می کند که به تاسیس مشاغل ابتدایی کمک خواهند کرد. داوطلبان در ابتدا می توانند با اجازه کار و با حمایت سرمایه گذار مستقر در کانادا، قبل از دوره مقدماتی به این کشور بروند.

بخش خصوصی سه نوع سرمایه گذار دارد:

 • گروه های سرمایه گذار: این گروه باید حداقل 75000 دلار کانادا برای تجارت واجد شرایط سرمایه گذاری کنند.
 • صندوق سرمایه گذار: باید تایید کند که حداقل 200000 دلار برای تجارت واجد شرایط سرمایه گذاری می کند.
 • مرکز رشد یا آنکوباتور: یکی از ابزارهای رشد اقتصادی است که به منظور حمایت از کارآفرینان تحصیل کرده تاسیس شده است و با ارائه امکانات و تسهیلات عمومی، زمینه پا گرفتن شرکت های جدید را فراهم می کند.

شرایط کارآفرینان

 •  کسب و کار واجد شرایط. منظور از آن ایجاد مشاغلی است که شرایط زیر را داشته باشد. متقاضی باید حداقل 10 درصد حق رای و بیشترین سهام شرکت را در حد امکان داشته باشد. متقاضی و شرکتهای تعیین شده باید 50 درصد از کل حق رای را در اختیار داشته باشند.
 • گواهی تعهد و نامه پشتیبانی از سازمان های ذی‌صلاح. این نامه بسیار اهمیت دارد و باید طوری نوشته شود که نظر سرمایه گذاران را جلب کند. این نکته را در نظر بگیرید اگر این نامه را نداشته باشید، نمی توانید برای ویزای استارتاپ اقدام کنید.
 • داشتن سرمایه اولیه. دولت کانادا از مهاجران جدید ویزای استارتاپ حمایت مالی نمی کند. هنگامی که برای مهاجرت اپلای می کنید باید مقداری پول برای پشتیبانی از خود و خانواده خود در کشور کانادا داشته باشید. مقدار پول بستگی به تعداد نفرات خانواده شما دارد. در جدول زیر مقدار پول ضروری آورده شده است.
تعداد اعضای خانوادهسرمایه
113000 دلار کانادا
216000 دلار کانادا
319000 دلار کانادا
424000 دلار کانادا
527000 دلار کانادا
630000 دلار کانادا
734000 دلار کانادا
 • تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسوی. باید در زبان انگلیسی یا فرانسوی تسلط داشته باشید اگر در آزمون مهارت زبان رد شوید، ویزای استارتاپ شما نیز رد می شود.

بیشتر بخوانید: کارآفرینی کانادا ، استارتاپ های موفق کانادا

سرمایه گذاری در کانادا بدون نیاز به وکیل

دولت کانادا برنامه ریزی کرده است که از روش برنامه های مهاجرت تجاری، سرمایه گذاری، کارآفرینی و افرادی که توانایی خاصی در اقتصاد کانادا می توانند داشته باشند به این کشور جذب کند. اگر شما تاجر هستید و قصد سرمایه گذاری در کانادا را دارید، دولت فدرال و استانی کانادا برنامه های متعددی تدارک دیده اند که می توانید از طریق آن ها مسیر مهاجرت را طی کنید.

این برنامه ها با هدف توسعه اقتصادی طراحی شده اند تا سرمایه گذاران و کارآفرینان خارج از کانادا را جذب این کشور کنند. در این برنامه ها برای جذب این افراد هزینه های پایین و سوددهی بالا را در نظر گرفته اند. این دو، فاکتورهایی هستند که سرمایه گذاران در نظر دارند.

اگر شما نیز به دنبال سرمایه گذاری در اقتصاد کانادا هستید دولت کانادا و بعضی از استان های خاص، گزینه های جذابی ارائه کرده اند. در روش مهاجرت کارآفرینی کانادا، پس از ورود به کانادا ملزم به راه اندازی کسب و کار خواهید بود و پس از مدتی مسیری برای اخذ اقامت دائم فراهم خواهد شد.

گرچه دقت کنید تمام روش های بالا جزئیات خاصی دارند که تنها به کمک یک وکیل می توانید از آن ها مطلع شوید. به عنوان مثال اقدام برای سرمایه گذاری در کانادا بدون کمک یک وکیل مشکلات فراوانی دارد.

در تراست بخوانید: سرمایه ‌گذاری 100 هزار دلاری کانادا

مزایای مهاجرت به کانادا بدون وکیل

 • هزینه و مخارج شما برای انجام مراحل مهاجرت کمتر می شود.
 • پیدا کردن یک وکیل مطمئن و با تجربه زمان زیادی می خواهد و اگر آشنایی کامل با این موضوع نداشته باشید امکان دارد مورد سوء استفاده قرار گیرید.

معایب مهاجرت به کانادا بدون وکیل

 • اگر یکی از مراحل مهاجرت را درست انجام ندهید، ممکن است نتوانید موفق شوید.
 • اگر با مراحل مهاجرت آشنا نباشید، ممکن است ویزای شما رد شود.
 • در روند تکمیل کردن مدارک مورد نیاز، بدون داشتن تجربه و آشنایی با قوانین کشور مورد نظر، امکان دارد زمان زیادی را صرف کنید و نهایتا به علت یک اشتباه کوچک نتوانید به نتیجه دلخواه خود برسید.

چه افرادی برای مهاجرت به کانادا نیاز به استفاده از خدمات وکیل دارند

بهتر است این موضوع را کاملا روشن کنیم که چگونه می توان بدون وکیل برای اقامت دائم، اخذ مجوز کار، تحصیل یا بازدید از کانادا اقدام کرد. این کار امکان پذیر است به شرطی که از یک استراتژی مشخص استفاده کنید. به عبارت دیگر باید تسلط خاصی روی یک سیستم پیچیده از برنامه ها، مهلت ها، فرم ها و موارد دیگر داشته باشید.

اما، در شرایط خاصی که در زیر به چند نمونه از آن ها اشاره می کنیم به ناچار باید وکیل بگیرید:

 • درخواست شما قبلا رد شده است

اگر قبلا درخواست شما رد شده است باید نامه ای از اداره مهاجرت کانادا IRCC دریافت کرده باشید که دلیل آن را بیان کرده اند. غالبا، برنامه ها به دلیل مستندات ناقص یا اشتباه رد می شوند. ممکن است مشخص شده باشد که واجد شرایط درخواست نبوده اید شاید به این دلیل که افسر IRCC با مدارک ارائه داده شده راضی نشده است.

 • مرتکب جرمی شده اید و سوء پیشینه دارید

بعضی جرایم جزئی نیز می تواند شما را در لیست سیاه IRCC  قرار دهند. حتی اگر محکومیت رانندگی خطرناک یا سرقت کوچک داشته باشید نیز می تواند برایتان مشکل ساز شود. در چنین شرایطی است که یک وکیل با تجربه با آشنایی به قوانین کشور مربوطه می تواند مسیر را برایتان هموار کند.

 • بیش از حد نگران رد شدن درخواست خود هستید

این برنامه ها هر لحظه می توانند معیارها را تغییر دهند و جای نگرانی است. چه کسی قصد دارد این تغییرات احتمالی را از طرف شما پیگیری کند.

 • آشنایی کامل با فرم ها و مراحل درخواست یا مصاحبه ندارید

همانطور که می دانید کوچکترین اشتباه در پر کردن فرم ها باعث رد شدن آن ها خواهد شد. همچنین آگاهی نداشتن به زمان مناسب برای اپلای و تجربه مصاحبه نیز دلیل بر ریجکت ویزای کانادا شما خواهد بود.

 • از طریق یک برنامه مهاجرت پیچیده درخواست مهاجرت به کانادا را دارید

این یک واقعیت است که برنامه های مهاجرت کانادایی پیچیدگی خاص خود را دارند. اگر امروز سردرگم شده اید یا می خواهید در آینده از سر درگمی جلوگیری کنید، بهتر است در مورد گرفتن وکیل یا اقدام خودسرانه دوباره فکر کنید.

سخن پایانی

اگر می خواهید بدون وکیل به کانادا مهاجرت کنید باید بسیار دقت کنید و به تمام مراحل و مدارک خواسته شده تسلط کافی داشته باشید. زیرا همانطور که گفته شد اگر در مرحله ای از روند مهاجرت رد شوید یا خطایی به وجود آید، مشکلات زیادی را برایتان به همراه خواهد داشت.

اگر در این مورد سوالی داشتید یا خواستید اطلاعات بیشتری کسب کنید، گروه تراست مهاجران گرامی را همراهی می کند. این گروه با داشتن وکلا و مشاوران با تجربه همواره در تلاش است تا مهاجران را از اولین قدم تا ورود به خاک کانادا کمک کند.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

خدمات موسسه مهاجرتی تراست

مهاجرت تحصیلی به کانادا
مهاجرت کاری به کانادا
مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

سوالات متداول

برای اکسپرس اینتری نیاز به جاب آفر است؟

خیر. نیازی به پیشنهاد شغلی ندارید. اکثریت قریب به اتفاق نامزدهای انتخاب شده برای اکسپرس اینتری پیشنهاد رسمی شغلی کانادایی ندارند.
یک پیشنهاد شغلی رسمی کانادایی برای موقعیتی تخصصی و تمام وقت می تواند 50 تا 200 امتیاز در برنامه اکسپرس اینتری شما اضافه کند. برای اعطای این امتیازات تقریبا همیشه ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) لازم است.
یک پیشنهاد شغلی غیر رسمی هیچ امتیاز اضافی به اکسپرس اینتری شما نمی دهد.

آیا برای اکسپرس اینتری می شود دو بار اپلای کرد؟

خیر، اما اگر همسر شما نیز می خواهد اقدام کند می تواند او نیز همزمان با شما برای اکسپرس اینتری درخواست دهد.

آیا با هر کسب و کاری می توان وارد برنامه استارتاپ کانادا شد؟

خیر. کسب و کار شما باید پتانسیل رشد بالا را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.