ازدواج در کانادا

ازدواج در کانادا

ازدواج در کانادا یکی از معروف‌ترین روش‌هایی است که می‌توان با استفاده از آن به این کشور پیشرفته مهاجرت کرد. کانادا از جمله کشورهایی است که قوانین مناسب و آسانی برای ویزای اقامت موقت و دائم پیش‌بینی کرده است و از بین روش های مهاجرت به کانادا، ازدواج یا به بیان عرفی‌تر اسپانسر شدن همسر یکی از بهترین روش‌ها به شما می‌رود.

با این حال، شما برای استفاده از این روش باید شرایط مختلف آن را نیز داشته باشید که از سوی اداره مهاجرت کانادا و دولت آن تعیین شده است. ازدواج در کانادا دارای قوانین سفت و سختی است؛ اما در صورت تصمیم به استفاده از آن، می‌توان آن را یکی از آسان ترین روش های اخذ ویزای خارج از کشور دانست.

بنیان خانواده در کشور کانادا به عنوان یکی از مسائل اساسی در پیشرفت جامعه به شمار می‌رود. به همین دلیل دولت این کشور تاکید زیادی روی اجرای صحیح قوانین مربوط به آن و دریافت شهروندی کانادا از این طریق دارد. برای نمونه، شما برای اقامت از طریق ازدواج در کانادا باید مدارک مربوطه را به صورت جزئی ارائه دهید تا از سوی اداره مهاجرت آن به عنوان شخص حائز صلاحیت شناخته شوید.

در واقع، اصلی‌ترین شرایط شما برای استفاده از این روش مهاجرت نشان دادن مدارکی خواهد بود که واقعی بودن ازدواج شما با یک شهروند کانادایی را مشخص و این موضوع را اثبات کند.

در صورتی که قوانین مختلف برای اقامت از طریق ازدواج در کانادا را بررسی کنیم، می‌توان دریافت یکی از ابتدایی‌ترین شرایط، ازدواج با فردی است که دارای تابعیت خاک کشور کانادا بوده و این تابعیت باید به صورت دائم به ثبت رسیده باشد. در واقع، فردی که قصد دارد همسر خود را از یک کشور خارجی به کانادا منتقل کند، باید دارای شهروندی بوده یا قبلا PR آن را دریافت کرده باشد. در این صورت، شخصی که دارای اقامت دائم کانادا است یا به عنوان شهروند این کشور شناخته می‌شود، می‌تواند از طریق اسپانسر شدن برای همسر کارهای قانونی ویزای وی را انجام دهد.

در این بین، شرایط مختلفی برای ازدواج در کانادا و به بیان بهتر، اسپانسر شدن وجود دارد که برای اطلاع از آن می‌توانید ادامه مطلب را مطالعه کنید. لینک واتساپ و روش‌های دیگر ارتباطی موسسه مهاجرتی تراست نیز در اختیار شما است تا در صورت نیاز از مشاوره‌های کارشناسان موسسه استفاده کنید.

همچنین می‌توانید اطلاعات کاملی درباره اسپانسرشیپ کانادا، دعوت همسر به کانادا و ویزای اسپانسرشیپ کانادا با مراجعه به هر لینک کسب کنید.

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آلبرتا
 • شروع زندگی در آلبرتا

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مانند تمامی کشورهای پیشرفته، ازدواج در کانادا نیز یک امر مهم است که تاکید زیادی روی اجرای صحیح قوانین آن وجود دارد. بر همین اساس، شما قوانین سفت و سختی در این مورد خواهید دید. در نتیجه، در صورت تصمیم به ازدواج با یک تبعه کانادایی یا شهروند این کشور، شما باید مسیر قانونی آن را طی کنید تا بتوانید واقعی بودن ازدواج و اسپانسر شدن همسر را به اثبات برسانید.

باید توجه داشته باشید که این قوانین در مورد بسیاری از کشورهای دیگر نیز اجرا می‌شوند و برای جلوگیری از سو استفاده افراد و مقابله با ازدواج صوری در Canada است. یکی از این شرایط، اثبات کردن زمان دو ساله زندگی مشترک پس از ازدواج در کانادا است که در غیر این صورت، PR فرد باطل خواهد شد.

مشاوران موسسه مهاجرتی تراست از طریق راه‌های ارتباطی مختلف در دسترس شما قرار دارند تا در صورت نیاز، آخرین اخبار مهاجرت و اخذ اقامت کانادا را به اطلاع شما برسانند. باید گفت، در مسیر دریافت ویزای کانادا شما روش های مهاجرت بسیاری را در اختیار خواهید داشت که می‌توان ویزای تحصیلی کانادا، ویزای کار کانادا، ویزای سرمایه‌ گذاری کانادا و ویزای استارتاپ کانادا را از جمله آن‌ها دانست.

در این بین، اقامت از طریق ازدواج در کانادا یکی از راه‌هایی است که در صورت احراز شرایط لازم، می‌توان این روش را یکی از آسان ترین روش های مهاجرت تلقی کرد. می‌توانید درباره آسان­ترین راه مهاجرت به کانادا با مراجعه به لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

برای نمونه، شاید همسر شما موفق به اخذ PR شده باشد. در این صورت، وی می‌تواند به راحتی از طریق اسپانسر شدن، روند اقامتی و ویزای شما را انجام دهد. در این روش، همسر شما باید مدارک مورد نیاز را به اداره مهاجرت ارائه دهد که یکی از آن‌ها تعهد توان مالی به مدت سه سال برای تامین هزینه‌های زندگی مانند خوراک، پوشاک و لوازم مورد نیاز زندگی است.

البته، برای اثبات واقعی بودن ازدواج در کانادا، دو طرف باید از طریق روش‌های مختلف نشان دهند که ازدواج آن‌ها صوری نبوده است. یکی از این روش‌ها می‌تواند داشتن فرزند و ارائه مدارک مرتبط با آن باشد.

درباره تمکن مالی ویزای کانادا و ویزای همراه کانادا، در تراست بخوانید.

اقامت کانادا از طریق ازدواج

باید گفت، صرفا ازدواج در کانادا منجر به اخذ اقامت دائمی شما نخواهد شد. به بیان دقیق‌تر نیاز است تا فرآیند اقامتی شما در سفارت کانادا و اداره مهاجرت به ثبت برسد و مراحل آن طی شود تا بتوانید از این طریق PR را دریافت کنید. این فرآیند در حدود ۳ تا ۱۲ ماه زمان می‌برد و به گفته اداره مهاجرت این کشور، انجام پرونده‌های ویزا از طریق ازدواج در کانادا شاید بیشتر از دوازده ماه هم زمان‌بر باشد. البته، برای طی شدن آسان و سریع مراحل قانونی می‌توانید از مشاوره‌های وکیل مهاجرت در موسسه تراست استفاده کنید که روش‌های ارتباطی با مشاوران و کارشناسان آن از طریق وب سایت تراست در اختیار شما قرار دارد.

از زمانی که درخواست شما به صورت قانونی در اداره مهاجرت به ثبت برسد و شما برای Permanent Resident از طریق ازدواج در کانادا اقدام کنید، باید به صورت میانگین یکسال زمان در نظر بگیرید. این در حالی است که روند قانونی پرونده شما به صورت درست و بدون مشکل پیش رود.

در موارد خاص، ممکن است اداره مهاجرت یا سفارت مدارک بیشتری برای اثبات ازدواج و واقعی بودن آن درخواست کند که همین مراحل منجر به طولانی‌تر شدن روند اقامت با ازدواج در کانادا خواهد شد. به دلیل جزئیات زیاد و نیاز به طی کردن مراحل قانونی و حقوقی نیاز است تا از ابتدای کار با مشاوره یک وکیل مهاجرتی پیش بروید تا مشکلی در بررسی و تایید مدارک شما از طریق اداره مهاجرت به وجود نیاید.

در کنار روند یکساله بررسی و تایید مدارک، یکی از مهم‌ترین نکات و شرایط برای ازدواج در کانادا، توان مالی برای تامین هزینه زندگی در کانادا به مدت سه سال است. در کنار آن، اسپانسری که دارای اقامت دائم یا شهروندی است، باید در حال حاضر ساکن کشور Canada باشد یا به محض اخذ اقامت دائم همسر به این کشور بازگردد.

شرایط اسپانسر برای اقدام برای اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج

 • اسپانسر دارای حداقل سن ۱۸ سال باشد
 • در حال حاضر ساکن کانادا باشد یا به محض اقامت دائم همسر به این کشور بازگردد
 • توان مالی و اظهار موافقت با تامین هزینه‌های اساسی همسر به مدت سه سال

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج چقدر طول می کشد

قبل از هر چیز، شخصی که اقامت دائم کشور کانادا را دارد باید شرایط مورد نیاز برای حمایت از همسر خود را داشته باشد. مراحل مختلف این کار، آن ‌چنان هم شرایط سخت و دشواری ندارد و تنها نیاز است تا اداره مهاجرت واقعی بودن ازدواج در کانادا را تایید کند. در واقع، پس از مطمئن شدن کارکنان و افسرهای سفارت از این کار، مراحل اقامت دائم انجام خواهد شد. در صورت داشتن شرایط و مدارک مورد نیاز، همسر فرد مهاجرت کننده می‌تواند از طریق موسسه مهاجرتی تراست برای اقامت از طریق ازدواج در کانادا اقدام کند.

براساس تجربه در پرونده‌های مختلف، شما از ابتدای ثبت درخواست تا تایید آن بین سه ماه تا یکسال زمان نیاز خواهید داشت؛ البته، این روند مربوط به پرونده‌های عادی است. در صورتی که پرونده شما دارای موانع قانونی زیادی باشد یا روند ازدواج در کانادا برای کارکنان و افیسر اثبات نشود، مطمئنا نیاز خواهید داشت تا مدارک بیشتری را ارائه دهید. همین موضوع بررسی مدارک اضافی است که مراحل PR شما را طولانی‌تر خواهد کرد و بهتر است برای پیش بردن سریع با یک وکیل مهاجرت به کانادا تماس بگیرید که با تسلط کافی به قوانین و جزئیات مختلف آن، مراحل را به سرعت طی کند.

باید گفت، فرآیند اقامت از طریق ازدواج در کانادا شدیدا وابسته به شلوغی سفارت و اداره مهاجرت کانادا است و اگر در شرایط مناسبی اقدام کرده باشید، روند آن سریع تر طی خواهد شد. البته، تایید سریع مدارک و کامل بودن آن‌ها نیز از جمله مهم‌ترین نکاتی است که باید آن را نظر داشته باشید.

از موانعی که می‌تواند اقامت از طریق ازدواج در کانادا را به تاخیر بیاندازد یا به کلی جلوی آن را بگیرد، می‌توان به فاصله سنی زیاد، ندانستن زبان طرف مقابل، تفاوت دینی و مذهبی دو فرد، نبود گواهی عدم سو پیشینه، نبود پاسپورت با اعتبار زمانی، کارت پایان خدمت مرد و نبود مدارک مورد نیاز مانند عقدنامه هستند.

ازدواج با تبعه کانادا

ویزا از طریق ازدواج در کانادا یکی از بهترین گزینه‌های در دسترس است. اقامت‌تان با استفاده از این روش می‌تواند به صورت دائمی باشد و در صورتی که شما بتوانید مدارک مورد نیاز را به اداره مهاجرت این کشور تقدیم کنید، روند PR شما انجام خواهد شد.

برای این که اقامت دائم شما در این کشور اعتبار داشته باشد، رابطه طرفین باید به مدت دو سال به قوت خود باقی بماند. این قانون برای اثبات واقعی بودن ازدواج و رابطه طرفین تصویب شده است و در صورتی که در این مدت دو طرف از هم جدا شدند، اقامت دائم از طریق ازدواج در کانادا نیز از بین می‌رود.

در حالت کلی، اگر همسر شما دارای تابعیت یا PR است و براساس شرایط اخذ ویزای نامزدی این کشور مانعی را پیش روی خود نمی‌بینید، آسان ترین روش مهاجرت به کانادا در اختیار شما قرار دارد. مدارک و مستنداتی که می‌توانید به افیسر تقدیم کنید به صورت زیر هستند و توسط آن‌ها می‌توان واقعی بودن ازدواج در کانادا را اثبات کرد:

 • مجوز ازدواج یا عقدنامه
 • دعوت نامه عقد یا ازدواج و تصاویر مربوط به آن
 • مدارک مورد نیاز برای نمایش تعداد و سن فرزندان در صورت وجود
 • حساب‌های بانکی مشترک یا املاک با سند مشترک
 • مدارک مختلف اداری که ازدواج شما را اثبات کند

البته باید توجه داشته باشید که مدارک گفته شده می‌تواند روند بررسی و تایید مدارک شما را سرعت ببخشد و مواردی مانند حساب‌های بانکی مشترک یا تصاویر مراسم عقد یا ازدواج از مهم‌ترین نکات اخذ ویزا از طریق ازدواج در کانادا به شمار می‌رود. وجود این مدارک به منزله این است که شما قصد اقدام قانونی و صحیح برای دریافت PR را در ذهن خود دارید.

در صورتی که موارد درخواست شده از سوی اداره مهاجرت و سفارت را در زمان مورد نظر و به صورت کامل آماده کنید، این مسیر را به سرعت طی خواهید کرد. اگر تصمیم به استفاده از روش ویزای ازدواج در کانادا گرفته باشید، کارشناسان و وکلای موسسه مهاجرتی تراست همه روزه و در زمان‌های مختلف برای ارائه مشاوره‌های حقوقی آماده هستند.

شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن واتس اپ با کارشناسان موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید تا در مسیر اخذ ویزا از طریق ازدواج در کانادا شما را یاری کنند. در این مسیر، مهم‌ترین نکته توجه به قدم‌های ابتدایی است و در صورتی که بتوانید مدارک مورد نیازتان را به سرعت و با دقت بالایی آماده کنید، مطمئنا ویزای سفارت را به سرعت دریافت خواهید کرد.

همچنین بخوانید: سفارت کانادا در ترکیه ، سفارت کانادا در گرجستان ، سفارت کانادا در دبی

اثبات تمکن مالی برای اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج در کانادا

در صورتی که شما برای دریافت ویزا از طریق ازدواج در کانادا اقدام کنید، یکی از شرایط مهم تعهد به تامین مالی اسپانسر شونده به مدت حداقل سه سال است. این موضوع از مسائل مهم و اولیه مهاجرت از طریق نامزدی است؛ اما براساس اعلام دولت از طریق این لینک نیازی به اثبات توان مالی به منظور اسپانسر شدن برای همسر نیست اما باید تعهد مربوطه به اداره مهاجرت کانادا داده شود؛ تنها در شرایط خاص نیاز خواهید داشت این تمکن مالی را اثبات کنید که یکی از آن‌ها اسپانسر شدن برای اعضای خانواده است.

البته، در صورت اسپانسر شدن برای اعضای دیگر خانواده مانند فرزندان همسر باید این مدرک توان مالی ارائه شود. اسپانسر شدن برای دعوت از اعضای خانواده به این کشور دارای شرایط تمکن مالی است که مقدار آن هر ساله توسط اداره مهاجرت و دولت آن اعلام می‌شود. این درآمد به صورت سالانه است و براساس جدول زیر از cic.ca ارائه شده است. گفتنی است، این مقادیر مربوط به ایالت‌های کانادا به غیر از کبک است:

افراد خانواده
تحت حمایت
سرپرست
۲۰۲۰۲۰۱۹۲۰۱۸
دو نفر۳۲۸۹۹ دلار۴۱۰۰۷ دلار۴۰۳۷۹ دلار
سه نفر۴۰۴۵۰ دلار۵۰۴۱۴ دلار۴۹۶۴۱ دلار
چهار نفر۴۹۱۰۶ دلار۶۱۲۰۹ دلار۶۰۲۷۱ دلار
پنج نفر۵۵۶۹۵ دلار۶۹۴۲۳ دلار۶۸۳۵۸ دلار
شش نفر۶۲۸۱۴ دلار۷۸۲۹۶ دلار۷۷۰۹۵ دلار
هفت نفر۶۹۹۳۵ دلار۸۷۱۷۲ دلار۸۵۸۳۵ دلار
برای بیشتر از هفت نفر، به ازای هر نفر۷۱۲۱ دلار۸۸۷۶ دلار۸۷۴۰ دلار

جدول زیر که سوی اداره مهاجرت کبک در سال ۲۰۲۱ ارائه شده است، مقدار پایه درآمدی به صورت سالانه را برای اسپانسر شدن اعضای خانواده بیان می‌کند. گفتنی است، ایالت کبک به جای بررسی درآمد سه سال اخیر اسپانسر، میزان توان مالی در دوازده ماه را ارزیابی می‌کند:

افراد خانوادهدرآمد پایه برای اسپانسر شدن
دو نفر۳۳۲۰۹ دلار
سه نفر۴۱۰۰۱ دلار
چهار نفر۴۷۱۵۶ دلار
پنج نفر۵۲۴۸۲ دلار
بیش از پنج نفرمیزان ۵۳۲۶ دلار به ازای هر نفر به مقدار گفته شده اضافه خواهد شد.

به دلیل الزامات قانونی ازدواج در کانادا شما به عنوان اسپانسر باید مدت زمان مورد نیاز برای تامین مالی همسر یا فرزند خود را قبول کنید. این مدت زمان در مورد همسر سه سال است که شامل تمامی هزینه‌های اساسی زندگی خواهد شد. در کنار این مسئله، اسپانسر نباید در شرایط ورشکستگی قرار داشته باشد و در صورت ورشکستگی قبلی، باید موانع قانونی آن رفع شود. همچنین، در زمان ثبت درخواست، فرد اسپانسر نباید از کمک هزینه‌های دولت یا ایالت‌های مختلف استفاده کند.

باید گفت، قوانین مربوط به MNI یا همان حداقل درآمد مورد نیاز هر ساله دچار تغییراتی می‌شود و شما باید این مقدار را برای سال مالیاتی مورد نظر محاسبه کنید. برای اطلاع از جزئیات مختلف آن و سایر قوانین ازدواج در کانادا می‌توانید با موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید تا کارشناسان و وکلای موسسه شما را راهنمایی کنند. به عنوان یک نمونه از تغییرات قانونی، به دلیل شیوع بیماری کرونا، دولت این کشور در سال قبل تصمیم گرفت این میزان حداقل درآمد را کاهش دهد چرا که بسیاری از شغل‌ها تحت تاثیر بحران قرار گرفتند.

درباره مهاجرت به کانادا در کرونا بخوانید.

قوانین ازدواج در کانادا

به دلیل اهمیت بالای خانواده و ازدواج در کانادا، شما قوانین مختلفی را در این باره مشاهده خواهید کرد. این قوانین برای جلوگیری از ازدواج‌های صوری و غیر قانونی و سو استفاده از ویزای دائمی و موقت در این کشور تصویب شده‌اند و به طور جدی اجرا می‌شوند. برای نمونه، یکی از این قانون‌ها را می‌توان گرفتن تعهد تامین مالی از اسپانسر دانست که این فرد ملزم خواهد شد به مدت سه سال هزینه‌های همسر را تامین کند. باید گفت، این قانون بدون قید و شرط است و در صورت جدا شدن دو فرد از یکدیگر در این سه سال نیز، اسپانسر باید به تعهد داده شده پایبند بماند.

شما برای اطلاع از قوانین ازدواج در کانادا به صورت جزئی می‌توانید از مشاوره کارشناسان و وکلای موسسه مهاجرتی تراست استفاده کنید که از طریق شبکه اجتماعی واتساپ و کانال تلگرام مهاجرت به کانادا در دسترس شما هستند. باید دقت داشت که قوانین مختلف با جزئیات زیادی در مورد PR این کشور تدوین شده است که در صورت اطلاع نداشتن از آن‌ها ممکن است به مشکلات مختلفی بر بخورید. با این حال، ما ادعا می‌کنیم که دریافت ویزای نامزدی و اقامت ازدواج در کانادا یکی از آسان ترین روش های مهاجرت است و این در صورتی است که مدارک شما به صورت کامل آماده شده و در سیستم اداره مهاجرت این کشور با دقت ثبت شوند.

در مورد قوانین اقامت از طریق ازدواج در کانادا باید به موارد زیر اشاره کرد که توسط دولت و از طریق این لینک اعلام شده است:

 • تعهد بدون قید و شرط برای تامین هزینه‌های زندگی همسر تا ۳ سال
 • داشتن حداقل سن ۱۸ سال تمام برای فرد اسپانسر
 • داشتن اقامت دائم به همراه سکونت در این کشور
 • دریافت نکردن کمک‌های تامین اجتماعی به جز موارد معلولیت

دقت داشته باشید که در صورت داشتن سن کمتر از ۱۸ سال یا نبود اقامت دائم یا شهروندی، نمی‌توانید به عنوان اسپانسر فردی دیگر اقدام کنید. علاوه بر این، قوانین کشور از اسپانسر شدن فردی که تحت تعهد مالی سه ساله برای همسر قبلی خود است، جلوگیری می‌کند. همچنین، در صورت جدا شدن، فرد اسپانسر کننده به مدت ۵ سال از اسپانسر کردن همسر دیگر منع خواهد شد.

قوانین ازدواج در کانادا از اسپانسر شدن افراد در موارد زیر جلوگیری خواهد کرد

 • تعلیق اقامت دائم فرد اسپانسر کننده
 • سکونت نداشتن در کشور کانادا در زمان اعطای اقامت دائم به اسپانسر شونده
 • در جریان بودن پرونده اسپانسرشیپ قبلی
 • بودن در زندان یا داشتن مجازات حبس

در موارد زیر ممکن است پرونده اسپانسرشیپ ازدواج در کانادا دچار مشکل قانونی شود

 • عدم پرداخت کمک هزینه زندگی فرزند در گذشته
 • داشتن سابقه جرم مرتبط با اقوام یا امور جنسی در کانادا یا خارج از این کشور
 • داشتن ورشکستگی و عدم رفع موانع قانونی آن
 • داشتن سابقه اسپانسرشیپ در گذشته و عدم پایبند بودن به تعهد تامین مالی
 • استفاده از کمک‌های Welfare به غیر از شرایط معلولیت

درباره مزایای زندگی در کانادا، معایب زندگی در کانادا و زایمان در کانادا بخوانید.

شرایط ازدواج در کانادا

باید توجه کنید که شرایط ازدواج در کشورهای مختلف ممکن است با دیگر مناطق متفاوت باشد. در مورد کشور Canada نیز شما به مدارکی نیاز خواهید داشت تا واقعی بودن رابطه را برای CIC کانادا به اثبات برسانید. این مدارک همان مستنداتی هستند که پس از ثبت درخواست شما بررسی می‌شوند و در طول مدت سه ماه تا یکساله، اقامت دائم از طریق ازدواج در کانادا صادر می‌شود. باید گفت، PR ازدواج در این کشور یکی از آسان‌ترین روش‌هایی است که می‌توانید آن را در برنامه مهاجرت خود در نظر داشته باشید. با این حال، موفقیت شما نیز در صورتی خواهد بود که از تمامی قوانین پیروی کنید و از یک وکیل مهاجرت خوب بهره ببرید.

شرایط ازدواج در کانادا برای فردی که به عنوان اسپانسر شناخته می‌شود، تنها چند مورد هستند. این در صورتی است که فرد دارای موانع قانونی خاصی نباشد و با پایبند بودن به چند بند قانونی، می‌تواند برای اقامت ازدواج برای همسر خود اقدام کند. این شرایط برای فرد اسپانسر شونده نیز قوانین مشکل سازی نخواهند بود و تنها چند مورد هستند که باید آن‌ها را در نظر بگیرید.

در حالت کلی، می‌توانید با استفاده از خدمات موسسه مهاجرتی تراست و بهره‌مندی از تجربه وکلای آن، مسیر اقامت از طریق ازدواج در کانادا را به صورت سریع و بدون مشکلات قانونی و حقوقی طی کنید. بررسی پرونده شما در این موسسه به صورت رایگان انجام خواهد شد و با اولین تماس با کارشناسان موسسه، بهترین گزینه به شما پیشنهاد خواهد شد.

هزینه های زندگی در کانادا

در صورتی که قصد حمایت مالی از همسر خود را دارید تا بتوانید برای اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج در کانادا اقدام کنید، نکته مهم هزینه‌های زندگی است. این هزینه‌های شما در کشور کانادا و ایالت‌های مختلف آن شامل موارد مختلفی مانند اجاره بها و هزینه خوراک و پوشاک هستند و در کنار آن باید به مواردی مانند هزینه حمل و نقل نیز توجه داشته باشید.

براساس اعلام وب سایت دولتی این کشور، بیشترین هزینه مربوط به اجاره بها و مسکن خواهد بود و مردم این کشور در حدود ۳۵ تا ۵۰ درصد از درآمد خود را صرف مسکن و هزینه‌های جانبی آن می‌کنند. در حالت کلی، هزینه‌های مختلف که باید برای اسپانسرشیپ و ازدواج در کانادا در نظر داشته باشید، در ادامه بیان می‌شوند که در ایالت‌های مختلف این کشور متفاوت هستند.

هزینه‌ های زندگی در کانادا به صورت میانگین و به تفکیک شهرهای مختلف

شهرهزینه میانگین سالانه (دلار آمریکا)
تورنتو۳۳۹۰۰
ونکوور۳۰۴۰۰
کلگری۲۵۳۰۰
اتاوا۲۵۰۰۰
کبک۱۹۰۰۰
ادمونتون۲۴۳۰۰
مونترال۲۱۴۰۰
وینیپگ۲۱۰۰۰
ویکتوریا۲۶۰۰۰
هلیفکس۲۳۳۰۰

در حالت کلی، هزینه‌های زندگی در مناطق مختلف بین ۱۵۰۰ دلار تا ۲۸۰۰ دلار خواهد بود و این میزان برای یک نفر محاسبه شده است. باید گفت، ارزان‌ترین شهرها کبک، وینیپگ، مونترال، هامیلتون و هالیفاکس هستند که در مقایسه با شهرهای بزرگ هزینه‌های زندگی در آن‌ها بسیار مقرون به صرفه است.

بیشتر بخوانید: اجاره خانه در کانادا ، خرید خانه در کانادا ، وام مسکن در کانادا

ویزای ازدواج کانادا

شما با استفاده از روش مهاجرتی ازدواج در کانادا می‌توانید به راحتی اقامت دائم این کشور را به دست آورید. باید گفت، اخذ ویزای این کشور مزایای بسیاری دارد که از آن جمله می‌توان حقوق اجتماعی و شغلی در آن را بیان کرد. فرآیند بررسی مدارک و پرونده شما پس از ثبت درخواست‌تان در اداره مهاجرت این کشور آغاز خواهد شد و در صورتی که تمامی مدارک مورد نیاز را به صورت کامل و بدون ایراد تحویل دهید، در مدت زمان کوتاهی می‌توانید اقامت از طریق ازدواج در کانادا را به دست آورید. این روش را می‌توان یکی از گزینه‌های سریع و آسان برای افراد دانست که در آن فرد دارای شهروندی یا اقامت دائم می‌تواند با اسپانسر شدن برای همسر خود، ویزای ازدواج را برای وی دریافت کند.

اسپانسر شدن شما برای همسرتان نیازمند شرایطی است که در قسمت‌های قبلی بیان شدند و علاوه بر آن، باید به نوعی واقعی بودن رابطه خود را به اداره مهاجرت این کشور و کارکنان آن اثبات کنید. در صورت نیاز به اطلاع از جزئیات این مدارک و مستندات آن خدمات موسسه مهاجرتی تراست و وکلای ما در دسترس شما هستند و همه روزه می‌توانید برای طی کردن روند قانونی اقامت از طریق ازدواج در کانادا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

بررسی پرونده شما توسط کارشناسان موسسه مهاجرتی تراست به صورت رایگان انجام خواهد شد و می‌توانید با یکی از روش‌های ارتباطی مانند این لینک با موسسه تماس بگیرید. در صورتی که شرایط اخذ ویزا از طریق ازدواج در کانادا را دارید و مدارک آن را نیز آماده کرده‌اید، تراست در سریع‌ترین زمان ممکن مراحل قانونی را برای شما طی خواهد کرد. البته، در صورتی که در ابتدای کار هستید و نیاز به اطلاع از جزئیات مدارک دارید، همچنان می‌توانید با استفاده از کارشناسان موسسه از جزئیات مختلف قوانین و مدارک مورد نیاز مطلع شوید.

بیشتر بخوانید: خدمات به تازه واردان کشور کانادا

قوانین جدید طلاق در کانادا

مانند ازدواج در کانادا قوانین طلاق در این کشور نیز متعدد هستند و می‌توان گفت این قوانین نیز به صورت جدی توسط مراجع قانونی اجرا می‌شوند. مبحث طلاق در این کشور از اصلی‌ترین موضوعاتی است که باید قوانین آن را در نظر داشته باشید. نکته اول این است که در صورت ازدواج شما در خارج کشور کانادا، می‌توانید در این کشور درخواست طلاق دهید و در این صورت، روند قانونی شما براساس قوانین کشور کانادا طی خواهد شد. این به معنی آن است که فرقی ندارد ازدواج شما در این کشور ثبت شده باشد یا در کشوری خارجی عقد خود را انجام داده باشید. در هر صورت، اگر درخواست شما در کانادا ثبت شود، براساس قوانین داخلی آن پیش خواهید رفت.

پس از ثبت درخواست، مراجع قضایی و حقوقی این کشور پرونده شما را بررسی خواهند کرد و مطمئنا، مباحث مالی و حقوقی مختلف را نیز برای شما در نظر خواهند داشت. باید گفت، مانند شرایط ازدواج در کانادا، این کشور مبحث طلاق را نیز دارای اهمیت زیادی می‌داند و آن را به دقت بررسی می‌کند. باید گفت، در صورتی که شما و همسرتان به مدت حداقل یکسال در این کشور زندگی کرده باشید، شرایط کشور مبدا یعنی محلی که در آن ازدواج کرده‌اید منتفی است و در صورت درخواست طلاق، پرونده شما با شرایط کشور کانادا بررسی می‌شود.

به طور کلی، هر یک از زوجین می‌تواند به تنهایی در این کشور درخواست خود را به ثبت برساند و پس از آن پرونده به جریان خواهد افتاد. البته، برای قانع کردن دادگاه نیاز خواهید داشت تا مدارکی را نشان دهید که طلاق در کانادا تایید شود. این مدارک می‌توانند شامل خشونت و اذیت و آزار یا هر مدرک دیگری باشند. شرایط طلاق این کشور نیز مانند قوانین ازدواج در کانادا متعدد هستند و می‌توان مهم‌ترین آن‌ها را در بندهای زیر خلاصه کرد که در صورت نیاز اطلاعات بیشتر در این لینک وجود دارد.

 • می‌توان از طریق دادگاه خانواده تقاضای طلاق را ثبت کرد
 • برای این کار باید حداقل یکسال در کشور کانادا زندگی کرده باشید
 • هر یک از زوجین به تنهایی می‌توانند درخواست دهند
 • می‌توان مدارکی دال بر خشونت و خیانت همسر یا عدم توانایی در ادامه زندگی را ارائه داد
 • براساس قوانین کانادا، طلاق در کشوری رسمی تلقی می‌شود که شما و همسرتان حداقل یکسال در آن زندگی کرده باشید
 • مهم‌ترین دلیل برای اثبات به دادگاه، زندگی حداقل یکسال به صورت جدا از هم است

تقسیم اموال بعد از طلاق در کانادا

در کشور کانادا قوانین طلاق به صورتی است که پس از تایید مدارک و قبول کردن دادگاه، اموال خالص شما و همسر قبلی‌تان به صورت مساوی بین هر دو تقسیم خواهد شد. به بیان دقیق‌تر، هر مقدار سرمایه‌ای که پس از ازدواج در کانادا یا محل دیگر به دست آورده‌اید، پس از طلاق بین دو نفر به صورت مساوی تقسیم می‌شود.

مهم‌ترین نکته این است که برای محاسبه اموال، مقدار سرمایه یا املاکی که پس از ازدواج به دست آمده است، ملاک قرار می‌گیرد و این موارد شامل سرمایه نقدی، ملک شخصی و هر سرمایه دیگری می‌شود. در این بین، مراحل مختلفی برای تقسیم اموال وجود دارند که Equation نام دارد و طی آن باید زوجین میزان اموال و دارایی‌های پس از ازدواج در کانادا را به صورت مساوی تقسیم کنند. برای اطلاع از جزئیات قانونی می‌توانید با وکلای موسسه مهاجرتی تراست تماس حاصل فرمایید.

هزینه اخذ اقامت از طریق ازدواج در کانادا

در صورتی که برای اسپانسر شدن در این کشور اقدام کنید، نیاز است تا هزینه‌های مورد نظر برای بررسی مدارک و هزینه سفارت را در نظر داشته باشید. این هزینه‌ها ممکن است در سال‌های مختلف دچار تغییراتی شوند؛ بنابراین بهتر است در زمان ثبت درخواست مقادیر آن را کنترل کنید.

برای اطلاع جزئی و دقیق خدمات موسسه مهاجرتی تراست نیز در اختیار شما قرار دارد و از طریق کارشناسان این موسسه می‌توانید به سرعت از شرایط ازدواج در کانادا اطلاع پیدا کنید. بررسی پرونده شما در این موسسه به صورت رایگان انجام خواهد گرفت و شبکه‌های اجتماعی آن برای ارتباط آسانتر در اختیار شما قرار دارد.

هزینه‌های مورد نظر شامل اسپانسرشیپ فی، بررسی مدارک و تایید آن‌ها و هزینه بیومتریک است که از طریق اداره مهاجرت و این لینک اعلام شده است و طبق جدول زیر محاسبه خواهد شد:

هزینه اسپانسرشیپ۷۵ دلار
هزینه بررسی مدارک۴۷۵ دلار
هزینه حق اقامت دائم۵۰۰ دلار
هزینه بیومتریک۸۵ دلار
در مجموع۱۱۳۵ دلار
به ازای هر فرزند قانونی خودتان یا فرزند همسرمیزان ۱۵۰ دلار به هزینه گفته شده اضافه خواهد شد

باید گفت، در صورتی که قصد سکونت در ایالت کبک را دارید یا از طریق قوانین آن اقدام کرده باشید، نیاز است تا هزینه‌ای معادل ۲۹۳ دلار را بپردازید که اطلاعات جزئی تر آن در این لینک ارائه شده است. البته، به دلیل قوانین مختلف دریافت اقامت دائم از طریق ازدواج در کانادا بهتر است از همان قدم‌های ابتدایی کار خود را با یک وکیل باتجربه شروع کنید تا در کمترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب برسید. موسسه مهاجرتی تراست تمامی کارهای ویزا از طریق ازدواج در کانادا را برایتان انجام خواهد داد که کارشناسان آن از طریق لینک واتساپ موسسه در دسترس هستند.

درباره هزینه ویزای کانادا و هزینه مهاجرت به کانادا بخوانید.

اقامت کانادا از طریق ازدواج صوری

اقامت از طریق ازدواج در کانادا که یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت محسوب می‌شود، از جمله گزینه‌های عالی برای متخصصان و افراد تحصیل کرده است. با این حال، در صورتی که روش مناسب مهاجرت را انتخاب نکنید، ممکن است هم ‌زمان شما تلف شود و هم هزینه‌های صرف شده‌تان از بین بروند. از جمله آسان ترین روش مهاجرت می‌توان ازدواج و ویزای نامزدی را نام برد که بسیاری از شما از آن استقبال می‌کنید. اما این روش قوانین و جزئیات زیادی دارد که برای جلوگیری از سو استفاده‌های مختلف و توسط دولت این کشور تدوین شده‌اند.

این قوانین دقیقا برای مقابله با مسائلی مانند ازدواج صوری یا اخذ اقامت به صورت غیر قانونی تصویب شده است و در صورت تصمیم به استفاده از PR ازدواج در کانادا باید آن‌ها را در نظر داشته باشید. شاید مبحث ازدواج صوری به ذهن شما هم رسیده باشد؛ شاید هم تا کنون برای استفاده از آن تلاش کرده باشید.

باید بگوییم موانع قانونی بسیاری برای این کار وجود دارد که توسط اداره مهاجرت این کشور تصویب شده و به جد اجرایی می‌شود. البته، در صورت اطلاع اداره مهاجرت یا سفارت از این مورد، فرد مورد نظر دیپورت خواهد شد و اقامتی که از طریق ازدواج در کانادا به وی داده شده است، بازگردانده خواهد شد.

از جمله مدارکی که اداره مهاجرت برای جلوگیری از سو استفاده‌های قانونی درخواست می‌کند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. هر کدام از این مدارک برای اثبات واقعی بودن ازدواج در کانادا است که ارائه آن در زمان ثبت مدارک روند بررسی پرونده و تایید آن را با سرعت بالایی پیش خواهد برد:

 • مدارک و اسناد مشترک مانند اسناد املاک یا حساب‌های بانکی
 • تصاویر مراسم ازدواج یا مدارک تایید کننده برگزاری این مراسم
 • مدارک بیمه نامه
 • مدارک رسمی تایید کننده عقد مانند شناسنامه یا کارت شناسایی
 • مستندات مربوط به مالیات که نشان می‌دهند شما و همسرتان در یک محل زندگی کرده‌اید

در صورتی که قصد اخذ اقامت از طریق ازدواج در کانادا را دارید، مهم‌ترین نکته ارائه دادن مدارک فوق است که تایید کننده صحت ازدواج خواهد بود. در صورتی که این مستندات ناقص باشند، مطمئنا درخواست اداره مهاجرت از شما تکمیل کردن آن‌ها خواهد بود و ممکن است این کار زمان بررسی پرونده را به تاخیر بیاندازد.

ویزای نامزدی کانادا

در صورتی که بخواهیم ویزای نامزدی را با دیگر روش های مهاجرت به این کشور مقایسه کنیم، باید بگوییم اقامت از طریق ازدواج در کانادا یکی از راحت‌ترین راه‌ها است. در صورتی که شما دارای یک اسپانسر باشید که به عنوان همسرتان شناخته شود، تنها کافی است هزینه‌های مورد نیاز برای بررسی مدارک و صدور PR را پرداخت کنید. البته، باید واقعی بودن ازدواج نیز با استفاده از مدارک ارائه شده به اثبات برسند و در این صورت، تنها چند ماه با اخذ ویزای کانادا زمان نیاز خواهید داشت.

با استفاده از مشاوره‌های موسسه مهاجرتی تراست می‌توانید بدون موانع قانونی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، مسیر ویزای ازدواج در کانادا را طی کنید. پس از تماس با کارشناسان و وکلای تراست، مدارک و جزئیات قانونی مهم در اختیار شما قرار خواهند گرفت و پس از آن در صورتی که دارای شرایط مورد نظر باشید، موسسه تراست اقامت از طریق ویزای نامزدی را برای‌تان تضمین خواهد کرد.

برای استفاده از این روش اقامتی شما نیاز به مدارک بسیار زیادی نخواهید داشت و بر همین اساس، می‌توانید با استفاده از اسپانسر شدن همسر درخواست مورد نظر را در اداره مهاجرت ثبت کنید. موسسه مهاجرتی تراست از قدم‌های ابتدایی تا دریافت اقامت از طریق ازدواج در کانادا شما را یاری خواهد کرد و پرونده‌های موفق این موسسه تضمین کننده خدمات آن در کشورهای مختلف است.

مهاجرت به کانادا از راه ازدواج

نکته مهم در موفقیت اقامت از طریق ازدواج در کانادا این است که مدارک مورد نیاز برای قانع کردن اداره مهاجرت را ارائه دهید. این مدارک می‌تواند شامل موارد متعددی باشد و حتی می‌توان مدارک مرتبط با حساب‌های بانکی مشترک را نیز ارائه داد. در واقع، CIC این کشور نیاز دارد تا مطمئن شود، شما شرایط لازم و قانونی برای ویزای ازدواج در کانادا را دارید. بر همین اساس، این مراجع قانونی دقت زیادی در بررسی مدارک خواهند داشت تا از سو استفاده‌های مختلف جلوگیری شود.

اما در صورت کامل بودن شرایط و مستندات شما، اصلا جای نگرانی وجود نخواهد داشت. در واقع، شما آسان ترین راه مهاجرت را در دست خواهید داشت و با استفاده از آن تنها چند ماه تا اخذ اقامت از طریق ازدواج در کانادا زمان نیاز دارید. البته، جزئیات قانونی مربوط به سفارت متعدد هستند و شاید قوانین بسیاری وجود داشته باشند که در صورت دقت نکردن به آن‌ها، فرآیند بررسی مدارک‌تان به تعویق خواهد افتاد. در قدم‌های ابتدایی می‌توانید با مشاوره یک وکیل مهاجرتی مطمئن و باتجربه شروع به کار کنید و با این کار در تمامی مراحل بعدی نیز خیالتان از طی شدن روند قانونی و حقوقی راحت خواهد بود.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

دو مورد از قوانین برای اسپانسر شدن و ازدواج در کانادا از اهمیت بالایی برخوردار هستند که حتما باید به آن توجه داشته باشید. شرط سنی ۱۸ سال و داشتن اقامت یا شهروندی این کشور دو شرط مهمی هستند که مراجع قانونی روی آن‌ها تاکید زیادی دارند. البته، تعهد مالی اسپانسر به مدت حداقل سه سال نیز جزو اولویت‌ها به شمار می‌رود که مراجع این کشور، قبول کردن آن توسط اسپانسر را دارای اهمیت زیادی می‌دانند. در واقع، اسپانسرشیپ زمانی پذیرفته خواهد شد که فرد اسپانسر کننده تعهد سه ساله برای تامین نیازهای مالی مهاجر را قبول کند و در صورت جدا شدن نیز، این تعهد به قوت خود باقی است.

در حالت کلی، شرایط ازدواج در کانادا به صورتی تدوین شده‌اند تا از بنیان خانواده حمایت شود و در رابطه بینابینی، زیانی به طرفین وارد نشود. این موضوع را می‌توان در مورد سایر شرایط در این کشور نیز مشاهده کرد و برای نمونه، فرد اسپانسر از نظر سابقه کیفری نیز نباید مانع قانونی داشته باشد.

باید توجه داشت که استفاده از روش ازدواج در کانادا برای دریافت اقامت دائم یکی از بهترین و آسان ترین روش مهاجرت است اما باید دقت زیادی در مورد آن داشت. بهتر است با دید باز و با توجه به موارد قانونی برای این نوع ویزا اقدام کنید چرا که ممکن است در مراحل قانونی یا حتی پس از اخذ اقامت دائم کانادا، به مشکلات متعددی بر بخورید. بهترین مسیر برای شما استفاده از وکلای حقوقی و قانونی باتجربه خواهد بود تا در همان ابتدای کار از جزئیات قانونی مطلع شوید.

مدت زمان مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مدت زمان مهاجرت از طریق ازدواج در کانادا وابسته به اقدام درست شما و طی شدن صحیح مراحل در اداره مهاجرت این کشور است. در واقع، مدارک مورد نیاز و مستندات باید به صورت دقیق آماده شده و تحویل شوند تا مانعی در مورد اخذ ویزای دائم به وجود نیاید. پس از طی کردن این مرحله، کار شما تنها منتظر ماندن برای بررسی و تایید مدارک‌تان خواهد بود و در صورت اقدام صحیح، می‌توانید از مثبت شدن جواب ویزای نامزدی و اقامت از طریق ازدواج در کانادا اطمینان حاصل کنید.

شما باید زمان حدودی سه ماهه تا یکساله را برای ثبت درخواست و بررسی پرونده در نظر بگیرید. البته، به صورت میانگین، این فرآیند در حدود یکسال طول می‌کشد اما در صورت کامل نبودن مدارک و اثبات نشدن صحت ازدواج، زمانی بیش از یکسال نیز نیاز خواهد بود.

در صورتی که قصد دریافت ویزا از طریق ازدواج در کانادا را دارید، خدمات موسسه مهاجرتی تراست در اختیار شما قرار دارد و با استفاده از آن، اطمینان دارید که روند حقوقی و قانونی ویزای ازدواج شما به صورت سریع و بدون مشکل طی خواهد شد.

روند اخذ ویزای ازدواج کانادا چقدر طول می کشد

ویزای ازدواج کانادا نیز وابسته به تایید مدارک ارائه شده شما است. در صورت نبود موانع قانونی و پس از تایید مدارک در اداره مهاجرت این کشور، شما به سرعت ویزای سفارت را دریافت خواهید کرد. در واقع، این روند شدیدا وابسته به قانع کردن اداره مهاجرت کشور کانادا است و اگر بتوانید روند قانونی و ثبت درخواست را به صورت صحیح طی کنید، ویزای ازدواج در کانادا نیز به سرعت صادر خواهد شد.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

آیا صرفا ازدواج با تبعه کانادا منجر به اقامت دائم می‌شود؟

خیر. شما در صورتی اقامت دائم ازدواج در کانادا را دریافت خواهید کرد که درخواست خود را به ثبت برسانید و مدارک ارائه شده توسط اداره مهاجرت این کشور تایید شود.

آیا ازدواج صوری منجر به اخذ اقامت کانادا می‌شود؟

ازدواج صوری یکی از روش های اخذ اقامت است که عواقب قانونی شدیدی در این کشور دارد. در کشور کانادا در صورت اطلاع مراجع قانونی از این کار فرد مهاجر دیپورت می‌شود و اقامت نیز از وی گرفته خواهد شد.

آیا روش دیگری غیر از اقامت از طریق ازدواج در کانادا برای مهاجرت وجود دارد؟

ازدواج در کانادا تنها یکی از روش های آسان اقامت است و شما می‌توانید از یکی از راه‌های تحصیلی، شغلی، سرمایه‌گذاری یا حتی کارافرینی برای ویزای این کشور اقدام کنید.

مدت زمان اخذ اقامت از طریق ازدواج چقدر است؟

از زمان ثبت پرونده و درخواست شما، مدت زمان حدودی سه ماهه تا یکساله نیاز خواهد بود تا مدارک مورد نظر تایید شوند. البته، این در صورتی است که مشکلی در مدارک وجود نداشته باشد. مدت زمان بررسی پرونده نیز وابسته به شلوغی اداره مهاجرت این کشور است.

شرایط اخذ اقامت از طریق ازدواج در کانادا چیست؟

در صورت اسپانسر شدن برای همسر شما باید حداقل سن ۱۸ را داشته باشید و علاوه بر آن، تعهد تامین مالی به مدت حداقل سه سال، نداشتن موانع قانونی مانند زندان بودن و ورشکستگی و اقامت همراه با سکونت در کانادا نیاز است. برای فرد اسپانسر شونده نیز باید حداقل سن ۱۸ سال بوده و مدارک فرد به عنوان همسر تایید شود.

مدارک لازم برای اثبات واقعی بودن ازدواج چیست؟

شما می‌توانید مدارک مختلفی را برای این کار ارائه دهید که شامل عقدنامه، تصاویر مراسم ازدواج یا کارت دعوت نامه، مدارک مربوط به فرزندان، مستندات رسمی دولتی، حساب‌های بانکی و اسناد ملکی مشترک، شناسنامه و مدارک مربوط به بیمه یا مالیات هستند.

حداقل سن برای ازدواج در کانادا و اخذ اقامت ازدواج چقدر است؟

براساس قوانین این کشور، حداقل سن برای اسپانسر و همسر باید ۱۸ سال باشد.

آیا می‌توان بلافاصله پس از ازدواج در کانادا اقامت دریافت کرد؟

خیر. شما در حالتی می‌توانید اقامت دائم پس از ازدواج را دریافت کنید که مدارک و مستندات دال بر واقعی بودن آن در اداره مهاجرت این کشور تایید شود.

چگونه می‌توان واقعی بودن ازدواج را برای تابعیت به اثبات رساند؟

می‌توانید این کار را به یک وکیل قانونی و حقوقی بسپارید تا از همان قدم‌های نخست پرونده شما را بدون مشکل پیش ببرد. مدارک مختلفی لازم خواهد شد تا واقعی بودن ازدواج را اثبات کنید که می‌توان عقدنامه یا شناسنامه را عنوان کرد.

شرایط و قوانینی که به منظور اسپانسر شدن لازم است چیست؟

این شرایط شامل حداقل سن ۱۸، اقامت دائم همراه سکونت در این کشور، نبود سابقه کیفری خاص، نبود اسپانسرشیپ در پنج سال گذشته و تعهد به تامین مالی همسر به مدت سه سال است. این تعهد بدون قید و شرط خواهد بود و در صورت جدا شدن در این سه سال نیز، اسپانسر باید به آن پایبند باشد.

تبعات مختلف ازدواج صوری در کانادا چیست؟

باید توجه داشت که پس از اقامت دائم نیز باید دو فرد با همدیگر زندگی کنند و در غیر این صورت اقامت دائم مهاجرت کننده باطل خواهد شد. همچنین، در صورتی که مراجع قانونی این کشور از ازدواج صوری در کانادا مطلع شوند، فرد مهاجر دیپورت خواهد شد.

آیا برای اخذ اقامت ازدواج در کانادا نیاز به حضور در سفارت است؟

به طور کلی نیازی به مصاحبه حضوری نخواهد بود و این کار تنها در صورت ناقص و ناکافی بودن مدارک انجام می‌شود.

آیا می‌توان فرآیند اسپانسرشیپ همسر را قطع کرد؟

تا زمانی که اقامت دائم برای فرد اسپانسر شونده صادر نشده است، می‌توان این فرآیند را قطع کرد.

آیا می‌توان در صورتی که ازدواج در خارج از کانادا باشد، در این کشور طلاق گرفت؟

در صورتی که به مدت حداقل یکسال در این کشور زندگی کرده باشید، پرونده شما با شرایط کانادا بررسی می‌شود.

مدارک مورد نیاز طلاق برای قانع کردن دادگاه چیست؟

مهم‌ترین مدرک زندگی جدا از هم به مدت حداقل یک سال است و دیگر مدارک می‌توانند خشونت یا خیانت همسر باشند.

آیا برای درخواست طلاق در کانادا حتما باید اقامت دائم این کشور را داشت؟

خیر، در صورتی که پس از ازدواج در کانادا هر کدام از زوجین حداقل یکسال در این کشور زندگی کرده باشند، می‌توانند درخواست طلاق خود را ثبت کنند.

2 دیدگاه برای “ازدواج در کانادا

  ایا امکان ازدواج یک تبعه امریکایی و تبعه ایرانی در کشور کانادا وجود داره و همچنین در صورت امکان شرایط لازم چی هست؟البته تبعه ایرانی با ویزای ویزیتوری در کانادا اقامت داره

  با سلام. بله برای اسپانسر شدن بایستی بتوان اثبات کرد ازدواج واقعی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.