سرمایه ‌گذاری در استان آلبرتا

سرمایه گذاری در آلبرتا

ایالت آلبرتا در زمره برنامه‌ی مهاجرتی استانی خود و در قسمت بخش مهاجرت اقتصادی، این برنامه‌ی مهاجرتی باهدف قرار دادن جامعه‌ی کشاورزان و مزرعه‌داران خود اشتغال تنظیم کرده است. بدین‌وسیله، افرادی که به‌صورت مستقل توانایی احداث مزرعه را و قصد اسکان در آلبرتا را دارند، موردنیاز این ایالت قلمداد شده‌اند. ایالت آلبرتا برای چنین مهاجرانی اقامت دائم و حقوق تراست ی کانادا را پاداش خواهد داد. برای این منظور، متقاضیان این مسیر مهاجرتی باید توانایی اثبات توانایی احداث مزرعه و کار موفق در این صنعت را به‌صورت مستقل داشته باشند.

حداقل شرایط احراز توانایی خوداشتغالی کشاورزی استان آلبرتا

متقاضیان ثبت‌نام در این مسیر مهاجرتی، باید حداقل شرایط زیر را داشته باشند و مدارک معرفی‌شده را ارائه دهند. بدیهی است که ارائه توانایی‌هایی بیش از این شرایط امتیاز بالاتر برای آن‌ها خواهد آورد و در صف رقابت پیش خواهد انداخت. در انتخاب رقابتی میان متقاضیان خوداشتغالی بخش کشاورزی آلبرتا، طرح‌هایی که بیشترین تولید و امکان رشد را داشته باشند از اولویت بالاتری برخوردار هستند.

معیارحداقل پیش‌نیاز
میزان مهارت در صنعت کشاورزی  – ارائه‌ی مستندات مالی مزرعه‌ی کشاورزی حال حاضر متقاضی – ارائه مدارک تحصیلی، کارآموزی، حرفه‌آموزی و سابقه‌ی کاری – برنامه احداث مزرعه در ایالت آلبرتا و طرح اجرایی و توجیه اقتصادی – مدرک دال بر توافق با یک موسسه‌ی مالی و اعتباری کانادایی مبنی بر سرمایه‌گذاری و ضمانت مالی بر طرح احداث مزرعه متقاضی
سرمایه متقاضی و سپرده‌ی اولیه برای شروع به کار– ارائه مدرک داشتن حداقل 500.000 دلار کانادا سرمایه و دارایی به‌صورت خالص به نام متقاضی در کشور خود – سرمایه‌گذاری حداقل 500.000 دلار در صنعت کشاورزی آلبرتا به‌صورت خوداشتغالی. این مبلغ حداقل مقدار ارزش سرمایه‌گذاری برای پذیرش است اما ممکن است با توجه به طرح ارائه‌شده، مبالغ بیشتر نیاز وجود داشته باشد.  – مدارک دال بر انجام شدن این سرمایه‌گذاری قراردادهای عقد شده برای خرید ملزومات و زمین و غیره.
مصاحبهاز متقاضیان این مسیر مهاجرتی برای احراز صلاحیت نهایی مصاحبه انجام می‌شود.
برنامه مهاجرتی خوداشتغالی آلبرتا

چه کسانی موردقبول برنامه مهاجرتی خوداشتغالی آلبرتا نیستند؟

  • افرادی که تقاضای پناهندگی به دولت فدرال داده‌اند، پرونده‌ی تجدیدنظر در دادگاه مهاجرت دارند و یا در لیست دیپورت سازمان مهاجرت کانادا هستند.
  • در حال حاضر به‌عنوان مراقبت‌کننده از کم‌توانان یا Caregiver در کانادا اسکان دارند.
  • کسانی که در حال حاضر به‌عنوان اقامت کاری موقت در ایالتی به‌غیراز آلبرتا دارند.
  • دانشجویانی که در حال حاضر در حال تحصیل در کانادا هستند به انضمام کسانی که در حال گذراندن دوره‌ی کارآموزی و یا حرفه‌آموزی‌اند.

سوالات متداول

مسیرهای مهاجرت اقتصادی دارای جزئیات و پیچیدگی‌های بسیار هستند که در برخی از مسیرهای مهاجرتی دیگر وجود ندارند. این پیچیدگی‌ها و روال‌های قانونی، چالش‌های سرمایه‌گذاری در یک کشور دیگر، ریسک‌های همراه با انتقال سرمایه و روال‌های حقوقی و قضایی تماماً اهمیت داشتن یک همراه معتمد در پیمایش مسیر را دوچندان می‌کند.

مسیرهای مهاجرت اقتصادی علیرغم امتیازات بسیاری که در انتهای مسیر برای مهاجر دارد، کمینگاهی برای برخی فرصت‌طلبان و همین‌طور مقطعی برای اشتباهات پرهزینه نیز هست. با توجه به اهمیت و خطیر بودن اقدامات این مسیرهای مهاجرتی، بسیار عقلانی است که یک مشاور حرفه‌ای و تیم حقوقی خبره در تمامی کل مسیر همراه شما باشد و این کار به همه‌ی متقاضیان مهاجرت اقتصادی توصیه‌ی اکید می‌شود.   

در این مسیر مهاجرتی شما لازم است مستندات قانع‌کننده و تبلیغ مناسب از توانایی‌ها و شرایط کاری خود ارائه دهید. شما باید بتوانید به دولت کبک اثبات کنید که تراست  مفیدی برای جامعه‌ی کبک خواهید بود. برای این منظور، خدمات تراست  تمامی مراحل از قبیل جمع‌آوری مستندات، تنظیم نامه‌نگاری‌ها و مکاتبات کمک شایان برای شما خواهد بود. خدمات حقوقی تراست  به شما کمک خواهد کرد قراردادهای دقیق‌تر و سودمندتری تنظیم نمایید و از اشتباهات پرهزینه جلوگیری نمایید.

دقت نمایید که بیشتر مکاتبات مهاجرتی و حقوقی در ایالت کبک به زبان فرانسوی است که ممکن است برای برخی از متقاضیان مشکل‌ساز باشد. برای این منظور مشاورین متخصص تراست  این کار را به بهترین نحو برای شما انجام خواهند داد و در صورت مصاحبه‌های احتمالی شما را برای عملکرد مناسب در مصاحبه آماده خواهند کرد.

انجام فرایند مهاجرت اقتصادی به کانادا چیزی در حدود 1 سال زمان‌بر است. این مدت‌زمان به‌واسطه ارائه‌ی دیرهنگام مدارک و مستندات، داشتن نقصی مدارک، صلاح‌دید افسر بررسی پرونده بر ایجاب مصاحبه، نوع پرونده و غیره تا 2 سال یا حتی در برخی موارد بیشتر طول بکشد. لذا عملکرد شما در نحوه درخواست و اقدامات در این راستا بسیار در موفقیت و زمان انجام کار تأثیرگذار است.

در این مسیر مهاجرتی به‌خصوص، سفر کاری توریستی پیش از درخواست مهاجرت الزامی نیست اما قویاً توصیه می‌شود. سرمایه‌گذاری به ارزش 500.000 دلار کانادا قطعاً نیاز به تحقیقات محلی داشته و عقد قرار داده‌های مشروط خرید املاک و رزرو خدمات و تجهیزات برای نشان دادن جدیت در اجرای پروژه‌ی کشاورزی شما به ایالت آلبرتا لازم و بسیار تأثیرگذار است. سفر کاری توریستی پیش از درخواست مهاجرت شانس پذیرش شما بسیار افزایش خواهد داد.

گزینش متقاضیان عمدتاً تحت سیستم نمره دهی برنامه‌های مهاجرتی انجام می‌شود. شما با بررسی امکانات و احتمالات شرایط خود و سیستم نمره دهی، باید برای افزایش امتیاز خود و بهبود شرایط مهاجرتی تلاش کنید. این فرایند قطعاً زمان‌بر و هزینه‌دار است. به‌عنوان‌مثال بهبود وضعیت زبان انگلیسی و فرانسوی توصیه‌ای است که تراست  به‌تمامی متقاضیان می‌کند چراکه فارغ از سایر شرایطی که بعضاً قابل‌تغییر نیست، این مهارت در نمره شما تأثیر مهمی خواهد گذاشت. پربار کردن تجربه‌ی کاری و اخذ گواهی‌نامه‌های فنی و حرفه‌ای، و همین‌طور توصیه‌نامه از تمامی منابع ممکن بسیار مؤثر است.

در کنار بهبود  برنامه‌ریزی‌شده‌ی وضعیت خود برای اقدام مهاجرتی، باید به نکته هم توجه داشته باشید که نامه‌نگاری‌های صحیح، نگارش انگیزه نامه و طرح‌های اجرای کار و توجیه اقتصادی دقیق و سایر اقدامات مهاجرتی، در شانس پذیرش شما تأثیر مستقیم دارد. شما با ارسال پرونده‌ی مهاجرتی درواقع این شانس را خواهید داشت که شایستگی خود را برای اعطای اجازه‌ی مهاجرت به کانادا تبلیغ نمایید و درصورتی‌که در این امر موفق نباشید، تمامی شرایط واقعی شما نادیده قرار خواهد گرفت.

به همین منظور، تراست  در مرحله مشاوره، واقع‌گرایانه‌ترین برآورد را بر اساس امکانات مبنا قرار خواهد تا بدین‌وسیله، بهترین برنامه مهاجرتی برای شما تدوین گردد. و در مرحله‌ی اجرا اطمینان حاصل شود که به بهترین نحو مکاتبات، ثبت‌نام‌ها، ارسال مدارک و سایر اقدامات مهاجرتی انجام گردد. تراست  به شما کمک می‌کند شانس پذیرش خود را افزایش دهید.

خیر، در اکثر موارد مهلت دوساله‌ی اقامت موقت به متقاضیان داده می‌شود و در این مدت عملکرد آن‌ها مورد نظارت قرار می‌گیرد. درصورتی‌که عملکرد متقاضی مهاجرت کاری، کارآفرینی یا خوداشتغالی مناسب ارزیابی شود، در صورت تقاضا ویزای اقامت دائم کبک به آن‌ها داده می‌شود. دقت نمایید که در برخی از برنامه‌های مهاجرتی مبلغی به‌عنوان سپرده‌ی تضمین حسن عملکرد کاری مهاجر به‌عنوان تعهد گرفته می‌شود و در صورت عملکرد منفی ممکن است خسارت از آن مبلغ کسر شود و ویزای مهاجر تمدید نگردد.

Load More