سرمایه ‌گذاری در استان آلبرتا

سرمایه گذاری در آلبرتا

سرمایه ‌گذاری در آلبرتا

ایالت آلبرتا در زمره برنامه‌ی مهاجرتی استانی خود و در قسمت بخش مهاجرت به آلبرتا از نظر اقتصادی، باهدف قرار دادن جامعه‌ی کشاورزان و مزرعه‌داران خود اشتغال تنظیم شده است. بدین‌ وسیله، افرادی که به ‌صورت مستقل توانایی احداث مزرعه و قصد اسکان در آلبرتا را دارند، بسیار مناسب است. ایالت آلبرتا برای چنین مهاجرانی اقامت دائم و شهروندی کانادا را پاداش خواهد داد. برای این منظور، متقاضیان در این مسیر مهاجرتی باید توانایی اثبات احداث مزرعه و کار موفق در این صنعت را به‌ صورت مستقل داشته باشند.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق تخصص کاری در استان های کانادا  و کار در کانادا بیشتر بخوانید.

سرمایه‌گذاری در آلبرتا

حداقل شرایط احراز توانایی خوداشتغالی کشاورزی استان آلبرتا

برای سرمایه ‌گذاری در کانادا متقاضیان ثبت‌نام در این مسیر مهاجرتی، باید حداقل شرایط زیر را داشته باشند و مدارک معرفی ‌شده را ارائه دهند. بدیهی است که ارائه توانایی‌هایی بیش از این شرایط امتیاز بالاتر برای آن‌ها خواهد آورد. در انتخاب رقابتی میان متقاضیان خوداشتغالی بخش کشاورزی آلبرتا، طرح‌هایی که بیشترین تولید و امکان رشد را داشته باشند از اولویت بالاتری برخوردار هستند.

درباره بازار کار مهندسی کشاورزی در کانادا و ویزای بیزینس کانادا بیشتر بخوانید.

معیارحداقل پیش‌نیاز
میزان مهارت در صنعت کشاورزی  – ارائه‌ی مستندات مالی مزرعه‌ی کشاورزی حال حاضر متقاضی
– ارائه مدارک تحصیلی، کارآموزی، حرفه‌آموزی و سابقه‌ی کاری
– برنامه احداث مزرعه در ایالت آلبرتا و طرح اجرایی و توجیه اقتصادی
– مدرک دال بر توافق با موسسه‌ی مالی و اعتباری کانادایی مبنی بر سرمایه‌گذاری و ضمانت مالی بر طرح احداث مزرعه از طرف متقاضی
سرمایه متقاضی و سپرده‌ی اولیه برای شروع کار– ارائه مدرک دال بر حداقل 500.000 دلار کانادا سرمایه و دارایی به‌صورت خالص به نام متقاضی در کشور مبدا – سرمایه‌گذاری حداقل 500.000 دلار در صنعت کشاورزی آلبرتا به‌صورت خوداشتغالی. این مبلغ حداقل مقدار ارزش سرمایه‌گذاری برای پذیرش است اما ممکن است با توجه به طرح ارائه ‌شده، مبالغ بیشتر هم نیاز باشد. 
– مدارک دال بر احقاق سرمایه‌گذاری و قراردادهای عقد شده برای خرید ملزومات و زمین و غیره.
مصاحبهاز متقاضیان برای احراز صلاحیت نهایی مصاحبه می‌شود.

درباره فرصت سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی در کانادا و طبقه‌بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) بیشتر بدانید.

راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آلبرتا
 • شروع زندگی در آلبرتا

چه کسانی مورد قبول برنامه مهاجرتی خوداشتغالی آلبرتا نیستند

 • افرادی که تقاضای پناهندگی به دولت فدرال داده‌اند، پرونده‌ی تجدید نظر در دادگاه مهاجرت دارند و یا در لیست دیپورت سازمان مهاجرت کانادا هستند.
 • در حال حاضر به‌ عنوان مراقبت‌کننده از کم‌توانان یا Caregiver در کانادا اسکان دارند.
 • کسانی که در حال حاضر اقامت کاری موقت در ایالتی به ‌غیر از آلبرتا را دارند.
 • دانشجویانی که در حال حاضر در حال تحصیل در کانادا هستند به انضمام کسانی که در حال گذراندن دوره‌ی کارآموزی و یا حرفه‌آموزی‌اند.

پادکست بشنوید!

پادکست سرمایه گذاری در کانادا

رادیو تراست

موضوع: سرمایه گذاری در کانادا

همه چیز درباره کارآفرینی در آلبرتا

راهنمای ثبت انواع شرکت در کانادا

جدول مقایسه راه اندازی و خرید بیزینس در کانادا

راه اندازی بیزینس جدید در کانادا

 • هزینه: کم (بیش از ۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): بالا
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه
 • دشواری انجام بیزینس: دشوار
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن در کانادا، داشتن دفتر تجاری، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی، ۱۲ ماه فعالیت

خرید بیزینس در کانادا

 • هزینه: بالا (بیش از ۱۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: متوسط
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: دارا بودن حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت، فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

خرید سهام یک بیزینس در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه از تاسیس شرکت گذشته باشد، فعال بودن شرکت، وجود سرمایه کافی در شرکت

خرید فرانچایز در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): کم
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی
کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

چرا استفاده از خدمات حرفه‌ای مهاجرتی برای مهاجرت اقتصادی توصیه می‌شود؟

مسیرهای مهاجرت اقتصادی دارای جزئیات و پیچیدگی‌های بسیار ی است که در برخی مسیرهای مهاجرتی دیگر وجود ندارند. پیچیدگی‌ها و روال‌های قانونی، چالش‌های سرمایه‌گذاری در کشوری دیگر، ریسک‌های همراه با انتقال سرمایه و روال‌های حقوقی و قضایی اهمیت همراهی معتمد در این مسیر را دوچندان می‌کند.
مسیرهای مهاجرت اقتصادی علیرغم امتیازات بسیاری که در انتهای مسیر برای مهاجر دارد، کمینگاهی برای برخی فرصت‌طلبان و همین‌طور مقطعی برای اشتباهات پرهزینه نیز هست. با توجه به اهمیت و خطیر بودن اقدامات در مسیرهای مهاجرتی، بسیار عقلانی است که مشاوری حرفه‌ای و تیم حقوقی خبره در تمامی مسیر همراه شما باشد و این کار به همه‌ی متقاضیان مهاجرت اقتصادی، توصیه‌ی اکید می‌شود.   

برای مسیر مهاجرتی خوداشتغالی کشاورزی در ایالت آلبرتا، تراست چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

در این مسیر مهاجرتی لازم است مستندات قانع‌کننده و تبلیغ مناسب از توانایی‌ها و شرایط کاری خود ارائه دهید. باید بتوانید به دولت کبک اثبات کنید که فرد مفیدی برای جامعه‌ی کبک خواهید بود. برای این منظور، خدمات تراست در تمامی مراحل از قبیل جمع‌آوری مستندات، تنظیم نامه‌نگاری‌ها و مکاتبات کمک شایانی برای شما خواهد بود. خدمات حقوقی تراست به شما کمک خواهد کرد قراردادهای دقیق‌تر و سودمندتری تنظیم و از اشتباهات پرهزینه جلوگیری نمایید.
دقت نمایید که بیشتر مکاتبات مهاجرتی و حقوقی در ایالت کبک به زبان فرانسوی است و ممکن است برای برخی متقاضیان مشکل‌ساز باشد. برای این منظور، مشاورین تخصصی تراست این کار را به بهترین نحو برای شما انجام خواهند داد و در صورت مصاحبه‌های احتمالی، شما را برای عملکرد مناسب در مصاحبه آماده خواهند کرد.

چه مدت ‌زمانی برای بررسی و انجام پروسه‌ی مهاجرتی خوداشتغالی کشاورزی وقت نیاز است؟ آیا لازم است سفر کاری توریستی پیش از ثبت‌نام داشته باشیم؟

انجام فرآیند مهاجرت اقتصادی به کانادا چیزی حدود 1 سال زمان‌ می‌برد. این مدت ‌به ‌واسطه ارائه‌ی دیر هنگام مدارک و مستندات، داشتن نقصی مدارک، صلاح‌دید افسر بررسی پرونده بر ایجاب مصاحبه، نوع پرونده و غیره تا 2 سال یا حتی در برخی موارد، بیشتر هم طول خواهد کشید. لذا عملکرد شما در نحوه درخواست و اقدامات در این راستا در موفقیت و زمان انجام کار بسیار تأثیرگذار است.
در این مسیر مهاجرتی به‌خصوص، سفر کاری توریستی پیش از درخواست مهاجرت الزامی نیست اما قویاً توصیه می‌شود. سرمایه‌گذاری به ارزش 500.000 دلار کانادا قطعاً نیاز به تحقیقات محلی دارد و عقد قرارداده‌های مشروط خرید املاک و رزرو خدمات و تجهیزات برای نشان دادن جدیت در اجرای پروژه‌ی کشاورزی شما به ایالت آلبرتا لازم و بسیار تأثیرگذار است. سفر کاری توریستی پیش از درخواست مهاجرت شانس پذیرش شما را افزایش خواهد داد.

چگونه می‌توانم شانس خود را برای دریافت ویزای خوداشتغالی آلبرتا افزایش دهم؟ تراست چه کمکی به من می‌کند؟

گزینش متقاضیان عمدتاً تحت سیستم نمره‌دهی برنامه‌های مهاجرتی انجام می‌شود. شما با بررسی امکانات و احتمالات شرایط خود و سیستم نمره‌دهی، باید برای افزایش امتیاز خود و بهبود شرایط مهاجرتی تلاش کنید. این فرآیند قطعاً زمان‌بر و هزینه‌بر است. به‌ عنوان ‌مثال، بهبود زبان انگلیسی و فرانسوی توصیه‌ای است که تراست به ‌تمامی متقاضیان می‌کند چرا که فارق از سایر شرایطی که بعضاً قابل تغییر نیست، این مهارت در نمره شما تأثیر مهمی خواهد گذاشت. پربار کردن تجربه‌ی کاری و اخذ گواهی‌نامه‌های فنی و حرفه‌ای و همین‌طور توصیه‌نامه از تمامی منابع ممکن بسیار مؤثر است.
در کنار بهبود وضعیت خود همراه با برنامه‌ریزی برای مهاجرت، باید به این نکته هم توجه داشته باشید که نامه‌نگاری‌های صحیح، نگارش انگیزه‌نامه و طرح‌های اجرای کار و توجیه اقتصادی دقیق و سایر اقدامات مهاجرتی، در شانس پذیرش شما تأثیر مستقیم دارد. شما با ارسال پرونده‌ی مهاجرتی در واقع این شانس را خواهید داشت که شایستگی خود را برای اعطای اجازه‌ی مهاجرت به کانادا نشان دهید و در صورتی‌ که در این امر موفق نباشید، تمامی شرایط واقعی شما نادیده قرار خواهد گرفت.
به همین منظور، تراست  در مرحله مشاوره، واقع‌گرایانه‌ترین برآورد را بر اساس امکانات مبنا قرار خواهد تا بدین‌وسیله، بهترین برنامه مهاجرتی برای شما تدوین گردد. و در مرحله‌ی اجرا اطمینان حاصل شود که به بهترین نحو مکاتبات، ثبت‌نام‌ها، ارسال مدارک و سایر اقدامات مهاجرتی انجام گردد. تراست  به شما کمک می‌کند شانس پذیرش خود را افزایش دهید.

آیا اقامت دائم پس از پذیرفش مهاجرت خوداشتغالی کشاورزی آلبرتا داده خواهد شد؟

خیر، در اکثر موارد مهلت دوساله‌ی اقامت موقت به متقاضیان داده می‌شود و در این مدت عملکرد آن‌ها مورد نظارت قرار می‌گیرد. در صورتی ‌که عملکرد متقاضی مهاجرت کاری، کارآفرینی یا خوداشتغالی مناسب ارزیابی شود، در صورت تقاضا ویزای اقامت دائم کبک به آن‌ها داده می‌شود. دقت نمایید که در برخی برنامه‌های مهاجرتی مبلغی به‌ عنوان سپرده‌ی تضمین حسن عملکرد کاری مهاجر به‌عنوان تعهد گرفته می‌شود و در صورت عملکرد منفی ممکن است خسارت از آن مبلغ کسر شود و ویزای مهاجر تمدید نگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.