اپلای مهندسی کشاورزی

اپلای مهندسی کشاورزی

مهندسی کشاورزی در خارج از کشور

از آنجایی که محصولات کشاورزی، بخش مهمی از زنجیره غذایی انسان ها را تشکیل می دهد، این رشته جایگاه بسیار خوبی در میان رشته های مهندسی از آن خود کرده است. هر ساله افراد زیادی برای تحصیل در گرایش های مختلف رشته مهندسی کشاورزی در دانشگاه های خارج از کشور اپلای می کنند تا به صورت تخصصی با این رشته آشنا شده و وارد بازار کار شوند.

رشته مهندسی کشاورزی دارای شرایط ویژه ای برای تحصیل است و دانشگاه های بی نظیری برای تحصیل در این رشته در سراسر جهان قرار دارد که آشنایی با آن ها به شما در روند تحصیل در این رشته کمک می کند. در ادامه با ما در موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید تا به این رشته و شرایط اپلای آن در خارج از کشور بپردازیم و جزئیات بیشتری را در مورد رشته مهندسی کشاورزی در اختیار شما قرار دهیم.

لینک های مفید!

مراحل اپلای مهندسی کشاورزی

انگیزه مهاجرت

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا مهاجرت ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در خارج از کشور برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را محکم بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­ها برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته ­اید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کشور موردنظرتان شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کشور مقصد شوید.

اگر مقصدتان کانادا است، تراست چک لیست جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

در مورد رشته مهندسی کشاورزی

رشته کشاورزی شامل تولید مواد غذایی و سایر مواد خوراکی توسط رشد سیستماتیک و کنترل شده گیاهان و موجودات زنده است. این مراحل شامل کاشت محصولات، مراقبت از آن و برداشت آن است. زراعت، دامداری، باغبانی و پرورش گیاهان مهم ترین بخش های رشته مهندسی کشاورزی به شمار می رود. هنگامی که اصول مهندسی و علوم زیستی در مورد کشاورزی اعمال می شود، به آن مهندسی کشاورزی گفته می شود. مهندسی کشاورزی به دلیل ارتباط بسیار نزدیکی که به رشته زیست شناسی دارد با نام مهندسی زیستی نیز شناخته می شود. این رشته یک رشته بسیار پر کاربرد است که عمدتا بر ایجاد و توسعه ابزار آلات کشاورزی تمرکز دارد و می تواند تکنیک های کشاورزی را برای تولید محصولات کشاورزی بهتر به کار بگیرد. در رشته مهندسی کشاورزی، دانش اصول کشاورزی با اصول زیست شناسی جانوری، زیست شناسی گیاهی، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران و مهندسی شیمی ترکیب می شود و در عین حال از اصول ریاضیات و علوم برای راه حل های عملی مسائل کشاورزی نیز استفاده می شود.

خوشبختانه رشته مهندسی کشاورزی در مقایسه با بسیاری از رشته های مهندسی دیگر، دامنه گسترده تری دارد و علاقه مندان می توانند از بین گرایش های مختلف آن یکی را انتخاب کنند. مهندسان کشاورزی کسانی هستند که تجهیزات کشاورزی و سازه های کشاورزی را با استفاده از روش های مهندسی بهتر، اختراعات و فناوری های جدید طراحی می کنند. به عبارت دیگر، آنها باید مراقب عملکرد کشاورزی باشند تا بتوانند با استفاده از تکنیک های گوناگون افزایش بهره وری مواد غذایی و کارآمد این مواد را به همراه داشته باشند. مهندسان کشاورزی با مهارت ها و دانش مهندسی خود مشکلات مربوط به تجهیزات کشاورزی، کیفیت آب و مدیریت آب، محصولات زیستی، امکانات دامداری، فرآوری مواد غذایی، و بسیاری دیگر از حوزه های کشاورزی را حل می کنند. برخی از مهم ترین وظایف مهندسان کشاورزی در قسمت زیر بیان شده است:

 • طراحی ماشین آلات کشاورزی، تجهیزات و سازه های کشاورزی
 • مدیریت منابع کشاورزی (شامل استفاده از زمین و استفاده از آب)
 • مدیریت آب، حفاظت و ذخیره سازی برای آبیاری محصولات و تولید دام
 • اقلیم شناسی و علوم جوی
 • نقشه برداری و خاک شناسی
 • مدیریت خاک و حفاظت خاک از جمله جلوگیری از فرسایش خاک
 • تولید محصولات کشاورزی از جمله کاشت، برداشت و فرآوری محصولات کشاورزی
 • مدیریت پسماند از جمله زباله های حیوانی، پسماند های کشاورزی و تولیدات کودها
 • آشنایی با مهندسی مواد غذایی و فرآوری محصولات
 • استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری برای طراحی تجهیزات، سیستم ها یا سازه ها
 • اصلاح عوامل محیطی بر تولید محصولات کشاورزی
 • تست تجهیزات برای اطمینان از ایمنی و قابلیت های مهم محصولات کشاورزی
اپلای رشته مهندسی کشاورزی در خارج از کشور

اپلای رشته مهندسی کشاورزی در خارج از کشور

مدارک مهندسی کشاورزی دانشجویان را برای کار حرفه ای در بسیاری از زمینه های کشاورزی آماده می کند. زیر مجموعه ها و گرایش های مختلفی که برای رشته مهندسی کشاورزی وجود دارد فرصت های نامحدودی را برای کار در مهندسی کشاورزی فراهم کرده است. افرادی که برای مقطع کاردانی رشته مهندسی کشاورزی اپلای می کنند، در ابتدا دروس خود را با مطالعات مهندسی کشاورزی، زبان انگلیسی، ریاضی، علوم سیاسی، شیمی، علوم انسانی و اقتصاد آغاز می کنند و سپس در سال های بعد به تدریج به صورت تخصصی تر به رشته های دیگر ورود پیدا می کنند. داشتن مدرک زبان معتبر با حداقل نمره، توصیه نامه، انگیزه نامه و نمرات بالا از مهم ترین شرایط اپلای در رشته مهندسی کشاورزی است.

دوره های کشاورزی به طور کلی در بخش زیر بیان شده اند:

 • تجزیه و تحلیل سیستم ها در کشاورزی
 • تراکتور مزارع و آشنایی با واحدهای برق
 • مدیریت ماشین الات کشاورزی
 • تکنولوژی مهندسی فرایند مواد غذایی
 • کاربردهای کشاورزی – صنعتی برق
 • مدیریت آب و خاک
 • تکنولوژی مهندسی محیط زیست و منابع طبیعی
 • مدیریت ایمنی شغلی
 • فراوری و نگهداری محصولات کشاورزی
 • مدیریت سیستم های کشاورزی
 • سیستم های اطلاعات جغرافیایی برای مدیریت منابع
 • الکترونیک کشاورزی
 • IT برای سیستم های کشاورزی

به طور کلی، تحصیل در مقطع کارشناسی مهندسی کشاورزی ۴ سال به طول می انجامد تا تکمیل شود اما در صورتی که بخواهید تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد ادامه دهید، ۱۲ تا ۱۸ ماه نیز به این زمان اضافه می شود. بسیاری از دانشگاه ها دوره های آنلاین مهندسی کشاورزی را برای تحصیل در نظر گرفته اند که این دوره ها تنها در مقطع تحصیلات تکمیلی در دسترس هستند و مطالعات آنلاین مهندسی کشاورزی به علت لزوم شرکت در کلاس های آزمایشگاهی و عملی و همچنین انجام کارهای میدانی، امکان پذیر نیست.

ادامه تحصیل رشته مهندسی کشاورزی در خارج از کشور

به طور کلی تحصیل در رشته کارشناسی مهندسی کشاورزی در خارج از کشور دانشجویان را با علوم طبیعی، علوم اجتماعی، زیست شناسی، علوم زیست محیطی، شیمی، اقتصاد و کسب و کار آشنا می کند. آنچه در تحصیل این رشته اهمیت دارد این است که شما بعد از فارغ التحصیلی به طور کامل با علوم مهندسی کشاورزی آشنا خواهید شد و محدوده و ترکیب موضوعات تدریسی بسته به دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید متفاوت است. برخی از دوره ها دانشجویان را در سطح بین المللی با رشته مهندسی کشاورزی آشنا می کند. این موضوعات شامل اقتصاد مبتنی بر دانسته های زیستی، پایداری در مقیاس جهانی و سیستم های غذایی جهانی خواهد بود. برخی دیگر در حوزه کشاورزی در داخل کشور و یا یک منطقه خاص بر جنبه خاصی از رشته مهندسی کشاورزی تمرکز خواهند کرد. این موضوعات می توانند شامل شیوه های پایدار، بازاریابی محصولات مزرعه ای و یا دیگر موضوعات در این حوزه باشد. اکثر دوره های رشته مهندسی کشاورزی نیاز به داشتن زمین کشاورزی برای انجام کارهای میدانی دارد و بسیاری از دانشگاه ها نیز خود دارای زمین کشاورزی مخصوص برای دانشجویان رشته مهندسی کشاورزی هستند. به عنوان مثال دانشگاه ابریستویث انگلستان دارای ۲۵۰۰ جریب زمین کشاورزی برای دانشجویان رشته مهندسی کشاورزی در نظر گرفته است.

گرایش های رشته مهندسی کشاورزی در خارج از کشور

گرایش های رشته مهندسی کشاورزی در خارج از کشور

رشته مهندسی کشاورزی یکی از پر کاربردترین رشته های مهندسی است که هر ساله علاقه مندان زیادی را برای تحصیل در این رشته به خود جذب کرده است. اصولا همه گرایش ها و زیر شاخه های این رشته به هم مربوط اند و جدا از هم نیستند با این حال به دلیل اینکه کشاورزی و تولید محصولات کشاورزی بخش مهمی از غذای انسان ها و دیگر موجودات زنده را در بر می گیرد و همچنین در اقتصاد یک کشور بسیار تاثیر گذار است، این رشته را به گرایش های مختلف تقسیم کرده اند تا افراد به صورت تخصصی در یکی از گرایش های آن مشغول به تحصیل شوند. موسسه مهاجرتی تراست در جدول زیر اصلی ترین این گرایش ها را برای شما فراهم آورده که جزئیاتی را در مورد آنها در اختیار شما قرار خواهیم داد.

نام گرایشتوضیحات
مهندسی زیستیمهندسی زیستی یکی از گرایش های پیشرفته و یک رشته بسیار مهم برای علاقه مندان به مهندسی مواد غذایی و مواد اصلاح شده ژنتیکی است. این رشته در سال های اخیر به پیشرفت زیادی دست یافته و به جز رشته کشاورزی روی حوزه های دیگر مانند داروسازی نیز تاثیرگذار بوده است. به عنوان مثال مهندسی زیستی به تولید و ساخت انسولین انسانی برای بیماران مبتلا به دیابت می پردازد. همچنین این رشته در حوزه کشاورزی سعی در به کار گیری حداقل آفت کش ها برای تولید محصولات کشاورزی با کیفیت داشته است. این گرایش به شدت مناسب افرادی است که هم به رشته داروسازی علاقه مند هستند، هم کشاورزی و هم زیست شناسی چرا که این گرایش با هر سه رشته در ارتباط است. موسسه فناوری جورجیا در آتلانتا، دانشگاه کالیفرنیا برکلی، دانشگاه میشیگان، دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه ویرجینیا و دانشگاه واشنگتن معروف ترین دانشگاه ها برای آموزش رشته مهندسی زیستی به شمار می روند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل در این رشته به این سایت مراجعه کنید.  
مدیریت پسماندمدیریت پسماند یکی دیگر از زیر شاخه های رشته مهندسی کشاورزی است که با کمک مهندس زیست محیطی به طراحی راه حل های مناسب و سازگار با محیط زیست می پردازد و برای به حداقل رساندن زباله هایی که در فرایند تولید محصولات کشاورزی به وجود می آید، تلاش می کند. برخی از مشاغلی که در این زمینه به وجود می آیند شامل طراحی تجهیزات کشاورزی، اختراع وسیله ها و فناوری های مورد نیاز برای حمایت از تولید محصولات کشاورزی و صرفه جویی در منابع طبیعی است. شیوه های مدیریت پسماند در میان همه کشورها یکسان نیست. به همین علت آموزش این رشته در دانشگاه های مختلف متفاوت است. این ضایعات و پسماندها می توانند به صورت جامد، مایع یا گاز باشند. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز داشتید به این سایت مراجعه کنید.  
فناوری کشاورزییکی از محبوب ترین گرایش های رشته مهندسی کشاورزی، فناوری کشاورزی است که در آن با استفاده از به روزترین فناوری های مربوط به کشاورزی، به سودآوری و بهبود محصولات کشاورزی با کیفیت می پردازند. این رشته از کاربردی ترین رشته های مهندسی کشاورزی است، چرا که پیشرفت در علوم کشاورزی، زراعت و مهندسی کشاورزی منجر به تحولات کاربردی در فناوری کشاورزی شده است. تحصیل در رشته فناوری کشاورزی شامل آشنایی کامل با ابزار و ماشین آلات کشاورزی مانند سیستم آبیاری است. این فناوری که به طور کلی در کشاورزی مدرن مورد استفاده قرار می گیرد سابقه ای طولانی در این رشته دارد که بارها و بارها با گذر زمان جای خود را به ابزار و وسایل پیشرفته تر امروزی داده است. به عنوان مثال شخم زدن در گذشته با استفاده از حیوانات صورت می گرفت اما امروزه شخم زدن با ماشین و ابزارهای مخصوصی صورت می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته فناوری کشاورزی به این سایت مراجعه کنید.  
مدیریت منابع کشاورزیدخالت رشته ریاضیات و علوم دیگر در رشته کشاورزی باعث شده است تا استفاده از زمین های کشاورزی به بهترین وجه ممکن صورت بگیرد. استفاده حداقل آب برای تولید محصولات کشاورزی و  استفاده حداقل از مواد شیمیایی باید به گونه ای محاسبه شود تا بهترین محصول از زمین های کشاورزی به دست بیاید.  
گیاه پزشکیرشته گیاه پزشکی یا آسیب شناسی گیاهی یکی از گرایش های مرتبط با رشته مهندسی کشاورزی است که در سال های اخیر طرفداران زیادی برای تحصیل در این رشته را به همراه داشته است. این رشته به مطالعه علمی و بررسی بیماری ها و عوامل بیماری زا و شرایط محیطی (عوامل فیزیولوژیک) بیماری زا در محصولات کشاورزی می پردازد. ارگانیسم هایی که می توانند باعث به وجود آمدن بیماری های عفونی شوند شامل قارچ ها، باکتری ها، ویروس ها و گیاهان انگلی هستند. از طرف دیگر برخی دیگر از عوامل مانند حشرات نیز باعث از بین رفتن بافت های گیاهی می شوند. بنابراین دانشجویانی که در این رشته تحصیل می کنند، به بررسی و مطالعه عوامل بیماری زا، چگونگی تاثیر بیماری های گیاهی بر انسان و حیوان، عوامل بیماری زایی ژنتیکی و مقاومت گیاهان به انواع این عوامل بیماری زا می پردازند. این رشته خود به گرایش های مختلفی مانند بیماری شناسی گیاهی و علوم علف های هرز و یا حشره شناسی کشاورزی تقسیم می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گیاه پزشکی به این سایت مراجعه فرمایید.  
آبیاریآبیاری بخش بسیار مهم کشاورزی و تولید محصولات زراعی به شمار می رود و شامل اعمال مقادیر کنترل شده ای از آب به زمین برای کمک به تولید محصولات کشاورزی است. آبیاری به رشد محصولات کشاورزی و حفظ منابع طبیعی کمک می کند. آبیاری همچنین استفاده های دیگری در تولید محصولات کشاورزی از جمله جلوگیری از یخ زدگی زمین و استحکام خاک دارد. این رشته نیاز به آموزش های ویژه داشته چرا که سیستم آبیاری و لوله کشی در زمین های کشاورزی و یا میزان آب مصرفی برای محصولات کشاورزی نیاز به تخصص های خاص دارد. این تکنسین ها به دلیل شرایط شغلی خود در مکان های مختلفی سفر می کنند. درصورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید به این سایت مراجعه فرمایید.   
گیاهان داروییمطالعه گیاهان دارویی یکی از کاربردی ترین زیرشاخه های رشته مهندسی است ک ارتباط زیادی با رشته داروسازی نیز دارد و شامل مطالعه و بررسی گیاهانی است که خاصیت دارویی و درمانی برای بسیاری از بیماری ها دارند. گیاهان دارویی عمدتا به دلیل اینکه بیشتر در دسترس هستند و نسبت به داروهای شیمیایی ارزان ترند طرفداران زیادی دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته گیاهان دارویی به این سایت مراجعه فرمایید.  
مهندسی خاکرشته مهندسی خاک یکی از پراهمیت ترین رشته های مهندسی است که در برخی کشورها از زیر شاخه های رشته مهندسی عمران و در برخی کشورها جزء زیر شاخه های مهندسی کشاورزی قرار می گیرد. مهم ترین دروسی که دانشجویان مهندسی خاک در دوره ی تحصیلی خود می خوانند شامل موارد زیر است: ارزیابی زمین های کشاورزی از لحاظ زلزله خیز بودن آن بررسی خاک زمین کشاورزی برای تولید محصولات کشاورزی مرغوب حفظ سازه ها برای حفاری های عمیق بررسی همه عوامل زمین شناسی و ژيوتکنیک برای ساختمان ها و زیرساخت ها و تاسیسات صنعتی هر آنچه به حفظ کیفیت خاک برای آینده کمک می کند برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد رشته مهندسی خاک به این سایت مراجعه کنید.
علوم باغبانیعلوم باغبانی به عنوان یکی از گرایش های رشته مهندسی کشاورزی، عمدتا ارزیابی و مطالعه گیاهانی را بر عهده دارد که برای زیبایی و دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرند. باغبانان دانش، مهارت ها و فناوری های لازم را برای رشد گیاهان به بهترین وجه ممکن به کار می گیرند. رشته علوم باغبانی در سطح کارشناسی تدریس می شود و فارغ التحصیلان می توانند در شرکت های زراعی یا گلخانه ها مشغول به کار شوند.  
آموزش کشاورزیرشته آموزش کشاورزی به دانشجویان درباره کشاورزی، غذا و منابع طبیعی آموزش می دهد. مهارت هایی که در طول تحصیل به دانشجویان آموزش داده می شود شامل یادگیری تجربی، خارج از کلاس تحت نظارت اساتید کشاورزی، کلاس درس و یا شرکت در آموزش های آزمایشگاهی و شرکت در مقاطع تحصیلی بالاتر است. آموزش کشاورزی ممکن است شامل باغبانی، علوم کشاورزی، بهداشت و تغذیه و آموزش زیست شناسی باشد. درصورتی که به اطلاعات بیشتری درباره رشته آموزش کشاورزی نیاز داشتید به این سایت مراجعه کنید.  
اقتصاد کشاورزیاقتصاد کشاورزی یک رشته کاربردی در اقتصاد است که به کاربرد نظریه اقتصادی در بهینه سازی، تولید و توزیع مواد غذایی مربوط می شود. اقتصاد کشاورزی به عنوان یک شاخه از اقتصاد و یا مهندسی کشاورزی، به حفظ خاک خوب و حاصلخیز برای به حداکثر رساندن کیفیت محصولات کشاورزی فعالیت می کند. به عبارت دیگر می توان گفت اقتصاد کشاورزی استفاده از روش های مختلف برای استفاده از منابع طبیعی در حوزه ی کشاورزی است. اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد کشاورزی را از این سایت چک کنید.  
اصلاح نباتاتیکی دیگر از مهم ترین گرایش های رشته مهندسی کشاورزی رشته اصلاح نباتات است که در آن متخصصان با تغییرات ژنتیکی گیاهان خصوصیات و ویژگی های آنان را برای تولید گیاهان بهتر آماده می کنند. پرورش گیاهان یکی از اصول مهم برای تولیدات منابع غذایی انسان ها به شمار می رود و بهبود پتانسیل ژنتیکی گیاهان یکی از راه های بهبود کیفیت این نوع از نباتات است.  
علوم دامیرشته علوم دامی رشته ای برای تولید محصولات دامی است و از آخرین روش ها و استانداردهای علمی برای پرورش دام ها استفاده می کند. این متخصصان با استفاده از اصلاح نژاد دام ها به مراقبت و جلوگیری از بیمارهای دامی می پردازند. واضح است که افرادی که در این رشته ورود می کنند، باید به حیوانات علاقه مند باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رشته علوم دامی به این سایت مراجعه کنید.  
مهندسی ماشین های کشاورزیرشته مهندسی ماشین آلات کشاورزی مربوط به مطالعه ساختارها و دستگاه های مکانیکی مورد استفاده در کشاورزی است. این ابزار و ماشین آلات بسیار متنوع اند و می توانند شامل ماشین هایی مانند تراکتور و یا ابزارآلات کوچک تر و دستی باشند که همه در این حوزه مورد بررسی قرار می گیرند.  

بهترین گرایش رشته مهندسی کشاورزی برای اپلای در خارج از کشور

افرادی که در رشته مهندسی کشاورزی تحصیل می کنند، بسیار طبیعت دوست هستند و به دلیل نوع شغلی که خواهند داشت با علوم دیگر از جمله زیست شناسی، خاک شناسی و یا سایر مشاغل سر و کار خواهند داشت. افرادی که در این رشته تحصیل می کنند، در طول این مسیر ممکن است با دشواری هایی رو به رو شوند. گاهی لازم است برای تولید محصولات گیاهی به جاهای دیگر سفر کنند و به طور کلی ممکن است عوامل ناخوشایندی را تجربه کنند. آن چه در تحصیل این رشته اهمیت دارد این است که گرایش های رشته مهندسی کشاورزی همه کاربردی هستند و هیچ کدام بر دیگری برتری ندارند چرا که همه این گرایش ها یک هدف دارند و آن هم تولید محصول با کیفیت است. آن چه فرد را در گرایشی که انتخاب کرده در نوع خود تبدیل به بهترین ها می کند، داشتن روابط اجتماعی بالا، دانش قوی در زیست شناسی و مباحث مهندسی کشاورزی، درک مسائل طبیعی و طبیعت دوستی است.

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

بورسیه رشته مهندسی کشاورزی در خارج از کشور

بورسیه رشته مهندسی کشاورزی در خارج از کشور

اگر شما هم از آن دسته از دانشجویانی هستید که قصد تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارید و می خواهید به عنوان دانشجوی بین المللی برای دانشگاه های خارجی اپلای کنید، اصلا نگران نباشید! چرا که دانشگاه‌ های سراسر جهان برای رفاه حال دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته‌ های مختلف، بورسیه‌ هایی را در نظر گرفته اند و شما می توانید با هزینه ‌ی بسیار کم یا حتی گاهی اوقات بدون پرداخت هزینه به اهداف خود برسید چرا که گاهی این بورسیه‌ ها تمام هزینه ‌های شخصی و تحصیلی را پوشش داده و گاهی بخشی از هزینه ‌ها را تقبل می‌ کنند.

گفتنی است که بورسیه ‌های تحصیلی یا کمک ‌هزینه‌ های دانشجویی از راه‌ های مختلف تامین می ‌شوند که می ‌تواند از طرف دولت، صندوق رفاه دانشگاه، سرمایه ‌گذاران، مددکاران یا موسسات مالی در اختیار دانشجویان واجد الشرایط قرار گیرند. لازم به ذکر است که در هر صورت برای هر بورسیه شرایط و ضوابطی لازم است تا دانشجو جزو افراد واجد الشرایط قرار گیرد.

شاید این سوال پیش بیاید که این بورسیه ها به چه کسانی تعلق می گیرد؟

در پاسخ به چند نوع بورسیه اشاره خواهیم کرد:

بورسیه ‌های ورودی به دانشجویان جدید الورود تعلق می‌ گیرد و معمولا بر اساس شایستگی و معدل ترم در مقطع پیشین به آنها اعطا می ‌شود.

بورسیه‌ های تحقیقاتی یا RA به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که در کنار تحصیلات خود به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات مختلف علمی می ‌پردازند و در کنار اساتید خود در مسیر پیشرفت علم و دانش گام بر می دارند.

بورسیه‌ های دستیار مدرس یا TA به دانشجویانی تعلق می ‌گیرد که در کنار تحصیلات خود به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می ‌پردازند. مبلغ خوب و قابل توجهی نصیب دانشجویانی می شود که در کنار اساتید به تحصیل می پردازند و دانشجویان می توانند برای هزینه های تحصیل و زندگی خود روی آن حساب کنند.

بورسیه ‌های کار آموزی به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که مشتاق انجام کار های پاره وقت در کنار تحصیل خود هستند. این دانشجویان گاهی در پردیس ‌های دانشگاهی و گاهی در خارج از دانشگاه مشغول به فعالیت اند. این کارها به صورتی برنامه ریزی می شوند که به درس دانشجو لطمه ای وارد نشود. لازم به ذکر است که دانشجو در روزهای تعطیل حتی می تواند به صورت تمام وقت کار کرده و حقوق کار تمام وقت را کسب کند.

بورسیه های تشویقی گاهی به دانشجویان استعداد درخشان و همچنین مستعدی تعلق می‌ گیرد که در هر ترم تحصیلی، نتایج خوبی را به دست آورند و معدل بالایی کسب کنند.

در صورتی که تمایل دارید مانند سایر دانشجویان از بورسیه ها، کمک‌ هزینه ‌های تحصیلی یا حتی وام‌ های دانشجویی در رشته مهندسی کشاورزی مطلع شوید، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و از بورسیه ‌های مربوط به این رشته‌ مطلع شوید. همچنین سایت ‌هایی طراحی شده اند که شما می ‌توانید با ذکر نام دانشگاه و همچنین رشته‌ ی تحصیلی مورد نظر از بورسیه ‌های رشته ‌ی مربوطه مطلع شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد بورسیه‌ های رشته ‌ی مهندسی کشاورزی به سایت ‌های زیر مراجعه کنید.

scholarshipporta.com

careeronestop.org

دانشگاه های برتر رشته مهندسی کشاورزی در خارج از کشور

از آن جایی که فرد سال های زیادی را برای تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی در دانشگاه می گذراند، انتخاب دانشگاه درست و داشتن مدرک معتبر کمک زیادی به آینده شغلی او می کند، به همین علت موسسه مهاجرتی تراست پس از بررسی های لازم لیستی از برترین دانشگاه های مهندسی کشاورزی را برای شما آماده کرده است که در جدول زیر به آن ها پرداخته می شود.

نام دانشگاهتوضیحات
دانشگاه کرنلدانشگاه کرنل در سال ۱۸۶۵ تاسیس شد و در آن تقریبا همه رشته های تحصیلی تدریس شده است. یکی از برترین برنامه های در نظر گرفته شده دانشگاه کرنل رشته مهندسی کشاورزی است چرا که این رشته تنوع زیادی برای تحصیل دارد. مهم ترین گرایش های رشته مهندسی کشاورزی در دانشگاه کرنل علوم دامی، اقتصاد کشاورزی، زیست شیمی، زیست مولکولی و زیست شناسی سلولی، مهندسی زیست و محیط زیست، علوم و صنایع غذایی، ژنتیک، زیست شناسی گیاهی، پرورش گیاهان، حفاظت گیاهی، خاک و علوم زراعی  و آسیب شناسی میکروبی است.  
دانشگاه علوم کشاورزی سوئددانشگاه علوم کشاورزی سوئد (SLU) دانشگاهی است که با آگاهی کامل به استفاده درست از منابع طبیعی زیستی و همچنین علوم زیست محیطی و زندگی، به آموزش این رشته در گرایش های مختلف پرداخته است. فعالیت در این رشته در دانشگاه سوئد از ژن ها و مولکول ها گرفته تا تنوع زیستی و انرژی زیستی و عرضه مواد غذایی در این دانشگاه بررسی می شود. برخی از مهم ترین دوره ها و برنامه هایی که در این رشته مورد بررسی قرار می گیرند شامل اقتصاد کشاورزی، تجزیه و تحلیل محصولات کشاورزی، غذایی و زیست محیطی، علوم دامی، بوم شناسی جنگلی، علوم باغبانی، سیستم های غذایی پایدار و زیست شناسی گیاهی است.  
دانشگاه کالیفرنیا، برکلیدانشگاه کالیفرنیا برکلی (UCB) در سال ۱۸۶۸ تاسیس شد و یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی مرتبط با سیستم دانشگاه کالیفرنیا است. یکی از برترین ویژگی های این دانشگاه انجام تحقیقات گسترده در رشته مهندسی کشاورزی است. مهم ترین برنامه هایی که در رشته مهندسی کشاورزی در دانشگاه کالیفرنیا برکلی تدریس می شود شامل اقتصاد کشاورزی، علوم محیط زیست، علوم و مهندسی مواد، زیست شناسی گیاهی و میکروبی و علوم کاربردی و فناوری است.  
دانشگاه ریدینگدانشگاه ریدینگ یکی از برترین دانشگاه های تحقیقاتی جهان به شمار می رود که همواره در میان ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. این دانشگاه بیش از ۱۵۰ برنامه برای تحصیلات تکمیلی دارد و هر ساله علاقه مندان زیادی را برای تحصیل در این رشته ثبت نام می کند. رشته مهندسی کشاورزی یکی از محبوب ترین رشته های این دانشگاه است و محبوب ترین برنامه های مهندسی کشاورزی آن تنوع زیستی، اقتصاد کشاورزی و مواد غذایی، اقتصاد مواد غذایی و بازاریابی، کشاورزی پژوهشی، بوم شناسی و محیط زیست است.  
دانشگاه ویسکانسین مدیسندانشگاه ویسکانسین مدیسن یکی دیگر از دانشگاه های تحقیقاتی عمومی است که یک پردیس ۳۷۸ هکتاری دارد و شامل بیمارستان، یک مزرعه مخصوص دانشجویان مهندسی کشاورزی، باغ های گیاه شناسی و یک سالن موسیقی است. این دانشگاه یکی از ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان از لحاظ اشتغال پذیری است که رشته های مختلف مرتبط با مهندسی کشاورزی را به صورت مستقیم و غیر مستقیم ارائه می دهد. این رشته ها شامل کشاورزی و جنگلداری، جغرافیا، مهندسی شیمی، جامعه شناسی و مطالعات ارتباطی و رسانه ای است.  
دانشگاه ایالتی میشیگاندانشگاه ایالتی میشیگان یکی از برترین دانشگاه های ایالات متحده آمریکا به شمار می رود. هر ساله از بیش از ۱۲۵ کشور از سراسر جهان برای تحصیل در این دانشگاه اپلای می کنند. رشته های مدیریت کشاورزی، اقتصاد کشاورزی، غذا و منابع، علوم دامی و سم شناسی محیطی، کشاورزی و منابع طبیعی و آموزش کشاورزی، غذا و منابع طبیعی مهم ترین رشته هایی است که در حوزه مهندسی کشاورزی در دانشگاه میشیگان آموزش داده می شود.  
دانشگاه پردوبرترین برنامه ها و رشته های مهندسی کشاورزی در دانشگاه پردو علوم دامی، ارتباطات کشاورزی، اقتصاد کشاورزی، آموزش کشاورزی، محصولات زراعی و مدیریت مزرعه است. این دانشگاه یک دانشگاه تحقیقاتی بسیار مهم به شمار می رود که کیفیت آموزشی بالای آن باعث اپلای متقاضیان زیادی در این دانشگاه شده است.  
دانشگاه اگروپاریس تک، فرانسهدانشگاه اگروپاریس تک یکی از معروف ترین دانشگاه های جهان در فرانسه برای رشته مهندسی کشاورزی است که برنامه های مختلفی را در این رشته ارائه می دهد. رشته های زراعت، علوم غذایی و مهندسی و جنگلداری، محبوب ترین برنامه های کارشناسی رشته مهندسی کشاورزی است.  
دانشگاه کالیفرنیا، دیویسدانشگاه کالیفرنیا، دیویس همواره در بسیاری از رشته های تحصیلی خود در رتبه بسیار خوبی قرار گرفته است. این دانشگاه در سال ۲۰۱۴ به عنوان اولین دانشگاه و بهترین دانشگاه کشاورزی و جنگلداری در سطح جهانی اعلام شده است. نکته قابل توجه در مورد دانشگاه کالیفرنیا، دیویس این است که دانشکده کشاورزی این دانشگاه بیشترین تعداد مقالات چاپ شده را در رشته مهندسی کشاورزی به ثبت رسانده است. این دانشگاه که در ایالت آفتابی کالیفرنیا قرار دارد، تقریباً در تمام زمینه های کشاورزی مانند علوم گیاهی، علوم زیست محیطی و بسیاری دیگر از برنامه ها دوره های تحصیلات تکمیلی و کارشناسی را ارائه می دهد.  
دانشگاه واخنینگن در هلنددانشگاه واخنینگن یکی از دانشگاه های پیشرو در هلند است که به شدت روی مواد غذایی سالم و محیط زیست و زندگی انسان ها تمرکز دارد و جای تعجبی ندارد که دانشکده کشاورزی آن جزء برترین رشته های این دانشگاه باشد. این دانشگاه تمام مقاطع تحصیلی از جمله مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در رشته های مختلف از جمله رشته مهندسی کشاورزی برای دانشجویانی ارائه می دهد که به دنبال توسعه مهارت ها و درک ویژه ای از علوم در رشته کشاورزی هستند. این دانشگاه در میان ۱۵۰ دانشگاه برتر جهان است و رشته مهندسی کشاورزی آن در صدر برترین رشته های این دانشگاه به شمار می رود.  
دانشگاه تگزاس ای اند ام (A & M)دانشگاه تگزاس ای اند ام یک دانشگاه تحقیقاتی بسیار مهم و شناخته شده در سطح جهان است که اولین موسسه عمومی این ایالت به شمار می رود. دانشکده کشاورزی این دانشگاه از مهم ترین برنامه های این دانشگاه است و برخی از تحقیقات دانشگاه تگزاس ای اند ام توسط شورای ملی تحقیقات به رسمیت شناخته شده است.
دانشگاه کوئینزلنددانشگاه کوئینزلند واقع در استرالیا یکی از ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان برای انجام کارهای تحقیقاتی به شمار می رود و یکی از برترین رشته ها این دانشگاه، رشته مهندسی کشاورزی است. این دانشگاه به دلیل سطح بالای آموزشی در رشته زیست شناسی و مهندسی کشاورزی متقاضیان زیادی برای اپلای دارد.  
اخذ ویزا برای اپلای رشته مهندسی کشاورزی در خارج از کشور

اخذ ویزا برای اپلای رشته مهندسی کشاورزی در خارج از کشور

برای اینکه بتوانید بدون هیچ مشکلی ویزای تحصیلی خود را بگیرید، در ابتدا به مشاور یا مشاوران با تجربه ای در این زمینه نیاز دارید تا شما را راهنمایی کنند چون در صورتی که مدارک شما کامل نباشد یا مشکلی در این مدارک وجود داشته باشد، روند اخذ پذیرش شما با مشکل مواجه خواهد شد و حتی ممکن است به مدت ۱ ترم یا بیشتر از تحصیل باز بمانید. موسسه مهاجرتی تراست با داشتن سال ها تجربه در ارائه بهترین خدمات و مشاوره در این زمینه شما را در این مسیر همراهی خواهد. کرد. لیست زیر مدارک و مراحل کلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش را نشان می دهد. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز داشتید با ما در تماس باشید.

 • انتخاب یک تیم مشاوره ‌معتبر برای آشنایی با مهاجرت
 • درخواست مصاحبه در سفارت و گرفتن نوبت به صورت آنلاین
 • پر کردن فرم درخواست ویزا
 • انتخاب رشته مهندسی کشاورزی به عنوان رشته مورد نظر برای تحصیل
 • همراه داشتن نامه‌ ی پذیرش دانشگاه
 • همراه داشتن گذرنامه
 • اثبات تمکن مالی
 • همراه داشتن مدارک شناسایی از جمله شناسنامه و کارت ملی (ترجمه‌ شناسنامه الزامی است)
 • داشتن حداقل ۲ قطعه عکس  و حداکثر ۵ قطعه عکس مناسب برای گذرنامه
 • ارائه‌ ی آخرین مدرک تحصیلی
 • همراه داشتن مدرک دیپلم به همراه ترجمه
 • همراه داشتن مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان کشور مورد نظر با حداقل نمره ی مورد نیاز
 • پرداخت هزینه‌ ی صدور ویزا
 • همراه داشتن نامه‌ ی سوء پیشینه
 • ارائه‌ مقالاتی که چاپ شده اند

دقت داشته باشید که مراحل ذکر شده در قسمت بالا به صورت کلی در نظر گرفته شده اند و در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر می ‌توانید با ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید و یا به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه فرمایید.

درباره مهاجرت به کانادا ، ویزای کانادا و ویزای تحصیلی کانادا بیشتر بدانید.

اپلای رشته مهندسی کشاورزی در مقاطع تحصیلی متفاوت در خارج از کشور

 • اپلای رشته مهندسی کشاورزی در مقطع کارشناسی در خارج از کشور

متقاضیانی که برای رشته مهندسی کشاورزی در مقطع کارشناسی اپلای می کنند، از آخرین تکنولوژی روز دنیا برای پیشبرد مسائل و فعالیت های زیست محیطی در جهت یادگیری رشته مهندسی کشاورزی استفاده خواهند کرد. دانشجویان این فرصت را دارند که با قطعات و تجهیزات ماشین آلات مختلف مواجه شده تا با ایمنی و عملکرد تجهیزات کشاورزی آشنا شوند. طراحی ماشین و منابع خاک و آب محبوب ترین برنامه های مهندسی کشاورزی برای اپلای در مقطع کارشناسی است. دوره های این مقطع در بیشتر دانشگاه ها به صورت جدی و سخت گیرانه و همراه با انجام تحقیقات در سطح جهانی برگزار می شود. بالا بودن نمرات زیست شناسی و زمین شناسی دبیرستان از مهم ترین شرایط اپلای در این رشته است. با این حال معدل کل دیپلم شما نیز باید بالا باشد.

 • اپلای رشته مهندسی کشاورزی در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

بسیاری از افراد بعد از کسب مدرک کارشناسی مهندسی کشاورزی وارد بازار کار می شوند و برخی دیگر ترجیح می دهند تحصیلات خود را در مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد ادامه بدهند. تولید محصولات کشاورزی، مسائل زیست محیطی، منابع طبیعی، سیستم های تولید دام، مدیریت مزرعه، سیستم های آبخیز کشاورزی، مکانیک خاک کشاورزی و تجزیه و تحلیل سیستم های کشاورزی و انجام تحقیقات در حوزه مهندسی کشاورزی مسائلی است که در این مقطع مورد بررسی قرار می گیرند. داشتن مدرک زبان معتبر و توصیه نامه برای اپلای در مقطع کارشناسی بسیار ضروری است.

درباره اپلای برای ارشد و اپلای برای ارشد مجدد بیشتر بدانید.

 • اپلای رشته مهندسی کشاورزی در مقطع دکتری در خارج از کشور

یکی از معروف ترین گرایش های رشته مهندسی کشاورزی در مقطع دکترا رشته اقتصاد کشاورزی است که علاقه مندان زیادی برا برای تحصیل به خود جذب کرده است. افراد برای اینکه بتوانند در این مقطع اپلای کنند، باید ۱ یا چند مقاله در حوزه مهندسی کشاورزی به ثبت رسانده باشند و به طور کلی سابقه کار در تولید محصولات کشاورزی نیز داشته باشند. افراد در این مقطع به صورت کاملا تخصصی در یکی از گرایش های رشته مهندسی کشاورزی از جمله بیماری شناسی گیاهی و یا حشره شناسی کشاورزی تحصیل می کنند و در نهایت با ارائه یک پایان نامه و دفاع از آن از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند.

درباره تاثیر مقاله بر اپلای ، اپلای برای دکتری و اپلای برای پست داک بیشتر بدانید.

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته مهندسی کشاورزی در خارج از کشور

برای اینکه بتوانید در دانشگاه مورد علاقه خود در رشته مهندسی کشاورزی اپلای کنید، به مدارکی نیازمند هستید که در صورت کامل نبودن امکان رد پذیرش شما وجود دارد. مدارک مورد نیاز برای اپلای در رشته مهندسی کشاورزی بسته به دانشگاهی که می خواهید در آن اپلای کنید با هم متفاوت است به عنوان مثال بعضی دانشگاه ها صرفا سوابق تحصیلی شما را بررسی می کنند و برخی دیگر مدارک بیشتر می خواهند. مدارک زیر مدارک کلی برای اپلای در این رشته را نشان می دهد در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید با تیم مهاجرتی تراست در تماس باشید.

 • رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید
 • فرم پذیرش آنلاین از دانشگاه مورد نظرتان را در سایت دانشگاه پر کنید.
 • برای دریافت اخبار مربوط به پذیرش یا عدم پذیرش حتما یک ایمیل معتبر وارد کنید.
 • بسته به دانشگاهتان ۲ تا ۳ توصیه نامه نیاز دارید.
 • در صورتی که رزومه کاری دارید حتما مدارک آن را ارسال کنید.
 • داشتن انگیزه نامه نیز از اصلی ترین مدارک ارسالی شما است.
 • مدارک اثبات تمکن مالی را بفرستید.
 • لیست مقالاتی که چاپ کرده اید را ارسال کنید.
 • نمرات آخرین مدرک تحصیلی تان به همراه نمرات و ترجمه آن نیز از الزامات اپلای است.

درباره مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا و زمان مناسب برای اپلای تحصیلی کانادا بیشتر بدانید.

بازار کار رشته مهندسی کشاورزی در خارج از کشور

بازار کار رشته مهندسی کشاورزی در خارج از کشور

فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان مهندسی کشاورزی به دلیل پیشرفت های بیوتکنولوژیک و نگرانی های رو به رشد نسبت به کیفیت محیط زیست به سرعت افزایش یافته است. مهندسان کشاورزی یا می توانند در طراحی سیستم های قدرت و ماشین، تولید گیاهان، مدیریت محیط زیست یا در غذا و زیست پردازش تخصص داشته باشند. برخی از مشاغل عمده ای که مهندسان کشاورزی به آن رسیدگی می کنند شامل بهبود تجهیزات مزرعه کشاورزی، سازه های مزرعه ای، برق رسانی روستایی، بیوگاز، فناوری های جدید در طراحی و ساخت محصولات کشاورزی و حفاظت از خاک و آب است.

این مهندسان در حوزه ها و مکان های بسیاری از جمله مزارع، کارخانه های تولید، طراحی تجهیزات، تولید مواد غذایی، امکانات تولید غذای حیوانات، آزمایشگاه ها، ساخت و ساز، سیستم های دولتی که حفاظت از خاک و آب را بر عهده دارند و در مهندسی سوخت های زیستی در سراسر جهان مشغول به فعالیت می شوند. برخلاف تصور بسیاری از افراد، رشته مهندسی کشاورزی بسیار فراتر از کار کردن و عرق ریختن زیر نور خورشید است. امروزه این رشته، فرصت های شغلی بسیار زیادی را برای فارغ التحصیلان به وجود آورده و حدودا ۵۰۰ شغل به طور مستقیم یا غیر مستقیم متناسب با رشته مهندسی کشاورزی در نظر گرفته شده است. لیست زیر چندین شغل بسیار مهم را در حیطه مهندسی کشاورزی نشان می دهد که نسبت به بقیه مشاغل این رشته از درامد بیشتری برخوردارند. اما دقت کنید که تنها ورود به این مشاغل باعث داشتن درآمد بالا نمی شود و این تلاش و پشتکار فرد است که از او یک مهندس کشاورزی خبره می سازد.

درباره کار در کانادا ، قانون کار کانادا و بازار کار مهندسی کشاورزی در کانادا بیشتر بدانید.

***در زیر به توضیح این رشته ها پرداخته شده است اما در صورتی که متوسط میانگین درآمد این افراد را نیاز داشتید به این سایت مراجعه کنید.

شغلتوضیحات
مدیر عملیات کشاورزیاین شغل گاهی با شغل مدیریت مزرعه اشتباه گرفته می شود. مدیران عملیات کشاورزی در حقیقت افرادی هستند که به طور معمول مسئول حفظ فرایندها در بازرگانی و تجارت و کسب و کار کشاورزی مانند تولید دانه ها و بذر ها و ساخت آسیاب ها هستند. علاوه بر آن، این افراد وظیفه نظارت بر موجودی انبار و به طور کلی نظارت بر کارکنان را بر عهده دارند. علاوه بر داشتن دانش اساسی در مورد رشته کشاورزی، باید مهارت های ارتباطی بالایی برای موفقیت در این رشته را داشته باشید.  
ژنتیک شناس حیواناتاین شغل که ارتباط زیادی با رشته دامپزشکی نیز دارد، مطالعه آرایش های ژنتیکی حیوانات و سعی در ایجاد تغییرات در ژنوم آن ها برای تولیدمثل حیواناتی قوی تر با ساختار قوی تر است. جلوگیری از به وجود آمدن اختلالات ژنتیکی در این حیوانات نیز یکی دیگر از مهم ترین وظایف ژنتیک شناسان به شمار می رود. از آن جایی که تغذیه حیوانات تاثیر زیادی در حفظ سلامت حیوانات و بقای نسل آن ها دارد، این شغل در گرایشات رشته کشاورزی مورد بررسی قرار می گیرد.  
دانشمند مواد غذاییاطلاعاتی که روی بسته بندی های مواد غذایی در مورد میزان کالری های موجود در آن ماده غذایی نوشته می شود توسط دانشمندان مواد غذایی جمع آوری شده است. این افراد اطلاعات مواد غذایی را جمع آوری می کنند تا دریابند ماده غذایی مورد نظر تا چه مدت قابل مصرف خواهد بود. آنها به طور معمول با دانشمندان دیگر کار می کنند تا مطمئن شوند که مواد غذایی تولید شده در بخش کشاورزی برای مصرف بی خطر است.  
مهندس کشاورزیمهندسان کشاورزی در بخش های مختلفی از این حوزه می توانند مشغول به کار شوند به عنوان مثال کار با ابزار آلات و وسایل کشاورزی از محبوب ترین مشاغلی است که مهندسان کشاورزی در آن فعالیت می کنند. این افراد به جز طراحی تجهیزات و ابزار آلات کشاورزی، این وسیله ها را آزمایش می کنند تا اطمینان حاصل کنند تا چه مقدار به درستی کار می کنند.  
مدیر فروش محصولاتمدیر فروش محصولات نقش بسیار مهمی در چرخه تولید محصولات کشاورزی دارد. این افراد متخصصان آموزش دیده ای هستند که مسئولیت فروش بذر، کود و یا محصولات کشاورزی تولید شده را بر عهده دارند و بیشتر نقش واسطه را ایفا می کنند.  
متخصص بیوانفورماتیکبه دلیل ارتباط بسیار نزدیک رشته مهندسی کشاورزی با رشته زیست شناسی، این شغل در بین مشاغل رشته مهندسی کشاورزی دیده می شود. زندگی گیاهی و حیوانی به طور ویژه ای گسترده و متنوع است، به همین علت جمع آوری اطلاعات و یا به روز رسانی اطلاعات کار دشواری است. به همین دلیل متخصصان بیوانفورماتیک با استفاده از فناوری ها و علوم کامپیوتر راه موثری را برای درک تنوع زیستی ایجاد می کند. این افراد می توانند داده ها را بسیار سریع تر و آسان تر پردازش کنند؛ این امر به ویژه در زمینه ژنتیک زراعی یا گیاهی که برای صنعت کشاورزی حیاتی است مفید است.  
مهندس محیط زیستاگر بذر ها و دانه های ضعیفی کاشت شوند، محصول خوبی برای برداشت به دست نمی آید به همین علت کار مهندس محیط زیست در رشته مهندسی کشاورزی بسیار حیاتی است. مهندسان محیط زیست با ترکیب اصولی از زمینه های مختلف علوم، سیستم هایی را به وجود می آورند که هدف آن ها جلوگیری از آسیب های به وجود آمده در کشاورزی مانند خاک، جنگل زدایی و یا انواع آلودگی ها است.  
بیوشیمیستبیوشیمیست ها با مطالعه موجودات زنده مختلف به دنبال راه های جدیدی برای بهبود زندگی انسان ها هستند. آن ها در حوزه کشاورزی به توسعه محصولات جدیدی می پردازند که در برابر بلایای طبیعی مانند خشکسالی، طوفان یا هجوم حشرات مقاوم تر هستند. این افراد در حوزه مهندسی کشاورزی بسیار اهمیت دارند چرا که با گرم شدن کره زمین و تغییرات آب و هوایی تولید محصولات کشاورزی بسیار سخت تر از پیش شده است.  
اقتصاددان کشاورزیاقتصاددانان کشاورزی نقش بسیار مهمی در مهندسی کشاورزی دارند. این افراد نه تنها به عنوان محقق و تحلیلگر بازار کار می کنند، بلکه به عنوان مشاوران تجاری نیز می توانند فعالیت داشته باشند. آن ها در هر چیزی که با بازار فروش کشاورزی ارتباط دارد، از پیش بینی میزان تولیدات و فروش محصولات گرفته تا بررسی اینکه چه محصولی در چه بازه زمانی بیشترین فروش را دارند نقش دارند. این افراد در رشته مهندسی کشاورزی از درآمد بسیار خوبی برخوردارند.  
وکیل کشاورزیاز آن جایی که قوانین و مقررات زیادی در رابطه با زمین های کشاورزی و مسائل مربوط به زیر ساخت های کشاورزی، بیمه و مالکیت معنوی در رشته مهندسی کشاورزی وجود دارد، وکلای کشاورزی مسئول کاهش اختلافات به وجود آمده برای زمین های کشاورزی هستند. این وکلا تلاش می کنند تا اختلافات به وجود آمده و مشکلات مربوط به زمین های کشاورزی را حل کنند.  
میانگین درآمد رشته مهندسی کشاورزی در دیگر کشورها

میانگین درآمد رشته مهندسی کشاورزی در دیگر کشورها

سایت  salary expert، یکی از معروف ترین سایت های موجود در زمینه بررسی و تخمین حقوق مشاغل مختلف در سراسر جهان در کشورهای مختلف است. جدول زیر، برخی از مهم ترین درآمد کشورها را در رشته مهندسی کشاورزی نشان می دهد. توجه داشته باشید که این سایت هر روز اطلاعات خود را به روز رسانی می کند و ماهانه ممکن است تنها تفاوت اندکی در میان این ارقام مشاهده شود. در صورتی که به اطلاعات حقوق و درآمدها به صورت روزانه نیاز داشتید، اطلاعات مورد نیاز خود را از این سایت بررسی کنید.

درباره مشاغل پردرآمد در کانادا بیشتر بدایند.

نام کشورتوضیحات و درآمد
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در اتریشمیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۶۰,۴۶۳ یورو
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی‌ در هر ساعت: ۲۹ یورو
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۲,۰۱۳ یورو
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۲,۵۴۰ یورو 
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۴,۹۳۸ یورو   
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در استرالیامیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۱۱۶,۹۹۶ دلار
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۵۶ دلار
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۳,۸۹۶ دلار
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸۲,۴۹۷ دلار
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی ‌ با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۴۵,۳۲۵ دلار   
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در باهامامیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۶۴,۶۵۹ دلار
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۳۱ دلار
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۲,۱۵۳ دلار
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۵,۶۰۵ دلار
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی‌ با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۸۰,۳۳۶ دلار   
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در بلغارستانمیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۴۱,۶۴۲ لو
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی ‌در هر ساعت: ۲۰ لو
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۱,۳۸۷ لو
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۹,۸۵۵ لو
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۲,۵۹۲ لو  
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در بلاروسمیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۱۲,۹۷۲ روبل
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۶ روبل
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۴۳۲ روبل
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۹,۲۵۹ روبل
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۶,۳۱۱ روبل   
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در برمودامیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۹۰,۳۷۰ دلار
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۴۳ دلار
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۳,۰۰۹ دلار
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۳,۷۸۶ دلار
میانگین حقوق  مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۱۲,۳۶۴ دلار    
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در کانادامیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۱۰۰,۶۴۴ دلار
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۴۸ دلار
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۳,۳۵۱ دلار
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۷۰,۸۵۲ دلار
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۲۴,۸۱۰ دلار   
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در چینمیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۲۵۴,۳۹۴ یوان
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۱۲۲ یوان
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۸,۴۷۱ یوان
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۸,۱۰۲۰ یوان
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۱۸,۸۷۸ یوان  
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در کاستاریکامیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۱۶,۹۹۲,۸۶۵ کولون
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۸,۱۷۰ کولون
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۵۶۵,۸۶۲ کولون
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۲,۰۳۹,۸۰۶ کولون
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۱,۲۰۸,۸۵۰ کولون   
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در جمهوری چکمیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۸۰۸,۲۸۲ کرونا
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۳۸۹ کرونا
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۲۶,۹۱۶ کرونا
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۶۸,۶۹۱ کرونا
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱,۰۰۱,۷۸۴ کرونا   
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در مراکشمیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۱۷۷,۴۴۰ درهم
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۸۵ درهم
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۵,۹۰۹ درهم
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۲۵,۳۹۳ درهم
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۲۰,۸۸۸ درهم 
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در مصرمیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۱۷۶,۹۸۶ پوند
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۸۵ پوند
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۵,۸۹۴ پوند
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۲۶,۳۴۷ پوند
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۲۲,۵۶۹ پوند
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در نیوزیلندمیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۱۰۶,۸۴۸ دلار
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۵۱ دلار
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۳,۵۵۸ دلار
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۷۵,۲۸۲ دلار
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۳۲,۶۱۴ دلار  
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در فنلاندمیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۶۵,۶۵۸ یورو
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۳۲ یورو
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۲,۱۸۶ یورو
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۶,۱۳۹ یورو
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۸۱,۲۷۷ یورو   
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در فرانسهمیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۵۶,۴۵۳ یورو
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۲۷ یورو
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۱,۸۸۰ یورو
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۹,۷۱۹ یورو
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶۹,۹۶۸ یورو   
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در گرجستانمیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۹۵,۱۳۲ لاری
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در هر ساعت:  ۴۶ لاری
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۳,۱۶۸ لاری
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۸,۲۹۵ لاری
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۲۰,۳۰۶ لاری
میانگین حقوق مهندسان کشاورزیدر پرتغالمیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۳۶,۴۲۶ یورو
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۱۸ یورو
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۱,۲۱۳ یورو
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۵,۵۸۱ یورو
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۵,۰۶۲ یورو  
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در پاکستانمیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۲,۰۳۶,۱۱۳ روپیه
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۹۷۹ روپیه
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۶۷,۸۰۳ روپیه
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱,۴۵۶,۷۷۱ روپیه
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲,۵۶۶,۱۹۱ روپیه  
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در مجارستانمیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۸,۷۱۵,۲۲۳ فورینت
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۴,۱۹۰ فورینت
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۲۹۰,۲۱۷ فورینت
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶,۱۴۳,۷۶۳ فورینت
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۰,۸۲۲,۶۱۱ فورینت   
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در اوکراینمیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۴۷۴,۳۴۱ گریونا
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۲۲۸ گریونا
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۱۵,۷۹۶ گریونا
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۳۹,۳۷۵ گریونا
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۹۷,۸۳۱ گریونا   
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در ایالات متحده‌ی عربیمیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۲۵۴,۸۱۱ درهم
میانگین حقوقمهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۱۲۳ درهم
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی‌ از ساعات اضافه کاری: ۸,۴۸۵ درهم
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۸۰,۲۷۲ درهم
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۱۷,۵۶۰ درهم   
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در ایالات متحده‌ی آمریکامیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۹۷,۴۵۰ دلار
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۴۷ دلار
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۳,۲۴۵ دلار
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۸,۶۰۴ دلار
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۲۰,۸۵۰ دلار   
 میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در کره‌ جنوبیمیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۵۱,۳۱۷,۴۸۸ وون
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۲۴,۶۷۲ وون
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۱,۷۰۸,۸۷۲ وون
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۶,۳۱۳,۶۶۹ وون
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶۳,۹۶۸,۷۳۲ وون  
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در سوئدمیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۵۲۸,۰۶۶ کرون
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۲۵۴ کرون
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۱۷,۵۸۵ کرون
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۷۱,۵۳۶ کرون
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶۵۴,۴۸۴ کرون    
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در سنگاپورمیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۹۱,۸۴۴ دلار
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۴۴ دلار
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۳,۰۵۸ دلار
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۴,۹۰۴ دلار
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۱۴,۳۳۳ دلار   
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در فیلیپینمیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۵۲۴,۰۸۷  پزو
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۲۵۲ پزو
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۱۷,۴۵۲ پزو
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۷۲,۱۲۵ پزو
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶۵۵,۵۲۲ پزو    
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در آفریقای جنوبیمیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۶۱۴,۵۱۷  راند
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۲۹۵ راند
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۲۰,۴۶۳ راند
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۳۶,۳۳۵ راند
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۶۸,۶۳۱ راند   
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در مکزیکمیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۳۶۶,۷۱۹ پزو
میانگین حقوق  مهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۱۷۶ پزو
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۱۲,۲۱۲ پزو
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۵۹,۲۱۲ پزو
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۵۶,۶۱۹ پزو   
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در ژاپنمیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۸,۹۰۵,۸۵۰ ین
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۴,۲۸۲ ین
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۲۹۶,۵۶۵ ین
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال)۶,۲۶۰,۲۹۱  ین
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۱,۰۲۷,۸۸۳ ین
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در قزاقستانمیانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۴,۶۲۶,۷۲۸ تنگه
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۲,۲۲۴ تنگه
میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۱۲۵,۳۸۴ تنگه
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳,۳۰۴,۵۶۳ تنگه
میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال)  ۵,۷۹۹,۶۵۲ تنگه  

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید. بدون شک تراست یکی از بهترین انتخاب های شما است. مشاوران و وکلای با تجربه ی ما در موسسه ی مهاجرتی تراست با سال ‌ها تجربه در زمینه ‌ی مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراهتان خواهد ماند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اپلای رشته‌ مهندسی کشاورزی در کشور کانادا به صفحه مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا مراجعه فرمایید.

معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری
معرفی رشته‌های تحصیلی در کانادا
 • برترین دانشگاه‌های هر رشته
 • عناوین شغلی و وظایف
 • مسیر شغلی و میانگین درآمد

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

مدارک لازم برای پذیرش در رشته مهندسی کشاورزی چیست؟

برای پذیرش در رشته مهندسی کشاورزی بهتر است در ابتدا مدارک هویتی معتبر را آماده کنید. پاسپورت شما باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد و شناسنامه نیز باید به صورت ترجمه شده رسمی آماده شود.
در مقطع کارشناسی نیاز به مدرک پایان تحصیلات دبیرستان، مدرک زبان و ریز نمرات ترجمه شده دارید.
برای پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز لازم است تا مدارک توصیه نامه، انگیزه نامه، ریز نمرات ترجمه شده، رزومه تحصیلی و شغلی و مقالات علمی(در صورت نیاز) را آماده کنید.
در بسیاری از رشته‌های دانشگاهی نیاز به مدارکی مانند GRE است که توانایی حل مسئله ریاضی شما را نشان خواهد داد

مدرک زبان لازم برای پذیرش در رشته مهندسی کشاورزی چیست؟

شما در این رشته دانشگاهی می‌توانید با مدرک زبان تافل و آیلتس پذیرش بگیرید. البته، امکان اخذ پذیرش تحصیلی با مدارکی مانند PTE و آزمون کمبریج نیز فراهم شده است. در صورتی که بخواهید به صورت دقیق از مدارک زبان مورد تایید اطلاع پیدا کنید، بهتر است وب سایت رشته مورد نظر را در دانشگاه مربوطه بررسی کنید. برای مدرک زبان بهتر است روی حداقل نمرات تمرکز نکنید و در صورت امکان نمرات بهتری را برای پذیرش ارائه دهید.

آیا امکان پذیرش مشروط و بدون مدرک زبان در رشته مهندسی کشاورزی وجود دارد؟

این امکان در دانشگاه‌های سراسر دنیا مهیا شده است و شما در آن باید قبل از شروع دروس دانشگاهی به سطح مورد نظر زبان برسید. البته، بهترین کار این است که قبل از هر اقدامی برای اپلای، مدرک زبان شما آماده باشد. در واقع، برای طی کردن سریع روند اپلای و اخذ سریع ویزا بهتر است این مدرک قبل از اپلای آماده شود.

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی کدام است؟

دانشگاه‌های متعددی در سراسر جهان وجود دارند که این رشته را ارائه داده‌اند. در حقیقت، نیاز کشورها به این رشته به صورتی است که باید متخصصان در این حوزه تربیت شده و در بخش‌های مربوطه فعالیت کنند. از جمله بهترین دانشگاه‌ها می‌توان کرنل آمریکا، دانشگاه علوم کشاورزی سوئد، دانشگاه برکلی، دانشگاه ساسکاچوان کانادا و دانشگاه اگروپاریس فرانسه را نام برد.

نکات مهم برای اپلای در رشته مهندسی کشاورزی چیست؟

برای اپلای در این رشته و قبل از هر کاری باید صفحه مربوط به رشته مورد نظر را در وب سایت دانشگاه بررسی کنید. در این صورت مطمئن خواهید شد که هیچ گونه نواقصی در مدارک شما وجود نخواهد داشت. انگیزه نامه دانشگاهی و در صورت نیاز توصیه نامه از مهم‌ترین مدارکی است که باید به صورت دقیق و با شرایط بیان شده آماده شوند.
همچنین، مدارک شما تماما باید به صورت ترجمه شده تحویل دانشگاه شوند. برای دانشگاه‌های معتبر دنیا بهتر است تمرکز زیادی روی حداقل نمرات نداشته باشید و در صورت امکان رزومه پر باری را ارائه دهید تا روند پذیرش به راحتی طی شود.

آیا در رشته مهندسی کشاورزی بورسیه تحصیلی ارائه شده است؟

بورسیه‌های تحصیلی در این رشته نیز ارائه شده است و شما می‌توانید براساس رزومه خود و شرط معدل از آن‌ها استفاده کنید. بعضی از بورسیه‌ها بخشی از هزینه‌ها را شامل می‌شوند و بعضی دیگر نیز هزینه‌های کلی تحصیل و زندگی را پوشش خواهند داد. همچنین، هر ساله جوایز علمی نیز براساس سوابق علمی نیز به داوطلبان تعلق می‌گیرند که یک بار در سال و برای دانشجویان مستعد ارائه شده است.

آیا بازار کار مهندسی کشاورزی خوب است؟

طبق تحقیقات صورت گرفته توسط سازمان کار، پیش بینی می شود که اشتغال مهندسان کشاورزی از سال 2019 تا 2029 رشد 2 درصدی داشته باشد. بنابراین می توان به اشتغال مهندسان کشاورزی امیدوار بود.

میانگین درآمد مهندسان کشاورزی در کانادا چقدر است؟

● میانگین حقوق مهندسان کشاورزی به صورت کلی: ۱۰۰,۶۴۴ دلار
● میانگین حقوق مهندسان کشاورزی در هر ساعت: ۴۸ دلار
● میانگین درآمد مهندسان کشاورزی از ساعات اضافه کاری: ۳,۳۵۱ دلار
● میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۷۰,۸۵۲ دلار    
● میانگین حقوق مهندسان کشاورزی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۲۴,۸۱۰ دلار   

پر درآمدترین گرایش در مهندسی کشاورزی کدام است؟

به طور قطع نمی توان گفت که در میان گرایش های متفاوت رشته مهندسی کشاورزی کدام گرایش بهتر و پر درامد است. اما بسیاری از کسانی که در این رشته به تحصیل پرداخته اند، معتقدند که باغبانی یکی از پردرآمدترین گرایش های مهندسی کشاورزی است. علوم باغبانی عمدتا ارزیابی و مطالعه گیاهانی را بر عهده دارد که برای زیبایی و دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرند. باغبانان دانش، مهارت ها و فناوری های لازم را برای رشد گیاهان به بهترین وجه ممکن به کار می گیرند.

10 گرایش پر درآمد مهندسی کشاورزی کدام است؟

1. باغبانی
2. بیوشیمی
3. مهندسی محیط زیست
4. تخصص بیوانفورماتیک
5. مدیریت فروش محصولات زراعی
6. مهندس کشاورزی
7. ژنتیک شناسی گیاهی
8. گیاه پزشکی
9. گیاه دارویی
10. علوم دامی

دروس پیش نیاز رشته علوم و مهندسی کشاورزی چیست؟

برای اپلای در دانشگاه های گوناگون در سراسر جهان، سوابق تحصیلی شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در رشته ی علوم و مهندسی کشاورزی به نمره ی دروسی مثل فیزیک، شیمی و زیست شناسی توجه می شود و بخشی از تصمیم رد یا پذیرش شما توسط دانشگاه بر مبنای نمرات این دروس است.

دیدگاهتان را بنویسید