اپلای برای ارشد

اپلای برای ارشد

عده بسیار زیادی از افراد در نقاط مختلف دنیا پس از پشت سر گذاشتن دوره تحصیل خود در مقطع کارشناسی، به دنبال اپلای برای ارشد هستند. مقصدهای مختلفی برای متقاضیان وجود دارد که شرایط تحصیل در خارج از کشور در مقطع کارشانسی ارشد را برای این افراد ممکن می‌کنند. اما در بین تمام مقصدهایی که وجود دارد، کانادا یکی از بهترین گزینه‌ها برای اپلای در مقطع کارشناسی ارشد به شمار می‌رود.

این کشور با رشد سطح علمی سیستم آموزشی خود در طی سال‌های اخیر، نه تنها برای ایرانیان، بلکه برای عده زیادی از ساکنین سایر کشورها هم تبدیل به گزینه‌ی بسیار عالی شده است. هر ساله افراد بسیار زیادی با زبان‌ها و ملیت‌های گوناگون سعی در اخذ پذیرش در یکی از مراکز آموزشی کانادا دارند. علاوه بر سطح علمی بسیار خوبی که دانشگاه‌ های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد پیدا کرده‌اند، یک سری فاکتورهای دیگر از جمله هزینه‌های بسیار مقرون به صرفه برای زندگی و تحصیل در کانادا نیز این کشور را به یکی از محبوب‌ترین و پرتقاضاترین مقصدهای مهاجرتی تبدیل کرده است.

در کنار کانادا که امروزه به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مطرح شده است، کشورهای اروپایی، استرالیا و آمریکا نیز جزو گزینه‌های پرتقاضای بعدی برای مهاجرت تحصیلی در این مقطع هستند. اما نکته قابل توجهی که باید در نظر داشته باشید، این است که شرایط اپلای برای ارشد در هیچ کدام از این مقصدها با یکدیگر یکسان نیست. هر کدام از آن‌ها معیارهای مختلفی برای پذیرش افراد تعیین کرده‌اند و مهم‌تر از آن، هزینه تحصیل و زندگی در هر کدام از آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است.

موسسه مهاجرتی تراست همواره به دنبال جلب اعتماد شما مشتریان عزیز است که قصد مهاجرت به خارج از کشور دارید. می‌توانید به راحتی و بدون هیچ هزینه خاصی برای بررسی شرایط خود برای اخذ اقامت کانادا و مهاجرت تحصیلی به این کشور با تراست تماس بگیرید و یا از طریق فرم ارزیابی اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی ، بهترین کشور برای تحصیل

شرایط عمومی اپلای برای کارشناسی ارشد

شرایط عمومی اپلای برای کارشناسی ارشد

بدیهی است که قصد اپلای در هر مقطعی داشته باشید، باید یک سری فاکتورها و شرایط عمومی یکسان داشته باشید که در همه کشورهای دنیا وجود دارد. بعضی از این فاکتورها شامل شرط معدل، مدرک زبان، تمکن مالی و محدودیت سنی می‌شوند که در هر کشوری در دنیا متفاوت است. اما یک سری شرایط عمومی وجود دارد که افراد متقاضی باید داشته باشند.

شرط معدل در اپلای برای کارشناسی ارشد

به طور معمول، معدل خاصی برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد مطرح نیست. اما طبیعتا هر چه معدل بالاتری داشته باشید، شانس پذیرش شما در هر کشوری که مد نظر داشته باشید، بیشتر است. رشته تحصیلی شما، تعیین کننده‌ترین فاکتور برای این امر محسوب می‌شود.

به طور کلی، شما برای اپلای در رشته‌های مهندسی معدل چندان بالایی نیاز ندارید. اما بدیهی است که برای اپلای در رشته‌هایی مانند پزشکی، معدل بالاتری باید داشته باشید.

پس از رشته تحصیلی شما، فاکتور تعیین کننده بعدی، دانشگاه مورد نظرتان است. به عنوان مثال، یکی از دانشگاه‌های اروپایی ممکن است شرط معدل برای پذیرش را بیشتر جدی بگیرد، اما در دانشگاهی دیگر در اروپا و یا حتی هر کجای دیگر دنیا، این شرط زیاد مطرح نباشد.

بیشتر بخوانید: شرط معدل برای تحصیل در کانادا ، چگونه اپلای کنیم

تاثیر مدرک زبان در اپلای برای کارشناسی ارشد

اگرچه داشتن مدرک زبان برای اپلای در مقطع کارشناسی ارشد اهمیت بالاتری در مقایسه با مقطع کارشناسی پیدا می‌کند، اما هنوز هم برخی دانشگاه‌ها در کشورهای مختلف به متقاضیان خود اجازه می‌دهند که بدون مدرک زبان هم اپلای کنند. تنها تفاوتی که ایجاد می‌شود، این است که بدون داشتن مدرک زبان، انتخاب‌ها محدودتر می‌شوند و آن گستردگی و تنوع زیادی که با مدرک زبان وجود دارد، کم رنگ می‌شود.

البته، تحت هر شرایطی، شما باید کمی با زبان آشنا باشید. اغلب دانشگاه‌ها برای پذیرش با متقاضیان خود مصاحبه می‌کنند و شما باید حداقل در حد رفع نیاز هم که شده، بتوانید صحبت کنید. این آشنایی زبان، هم می‌تواند انگلیسی باشد، و هم به زبان کشور مقصد مورد نظرتان. برای جبران نداشتن مدرک زبان هم راه‌های زیادی وجود دارد که برخی از آن‌ها شامل رزومه قوی، تجربه تهیه مقالات ISI و به طور کلی، سطح عملی بالا هستند.

بیشتر بخوانید: اپلای بدون مدرک زبان ، تاثیر مقاله بر اپلای

نقش تمکن مالی در اپلای برای کارشناسی ارشد

قصد اپلای برای هر کشوری داشته باشید، باید از پس هزینه تحصیل و زندگی در آن کشور بر بیایید. علاوه بر این، مسیر اخذ مهاجرت تحصیلی هم گاها ممکن است هزینه زیادی داشته باشد که باز هم باید در نظر داشته باشید. مقدار دقیقی نمی‌توان برای تمکن مالی اظهار کرد زیرا هزینه تحصیل و زندگی در هیچ کجای دنیا یکسان نیست. اما برای این که با هزینه‌های کلی خود به طور تقریبی آشنا شوید، در درجه اول باید مقصد خود را بدانید و سپس، به خوبی تحقیق کنید.

مجددا تاکید می‌کنیم که میزان تمکن مالی در کشورهای مختلف به شدت متفاوت است. اما باز هم کانادا یکی از مقرون به صرفه‌ترین مقصدها برای افرادی است که بودجه محدودی برای مهاجرت دارند. مشاوران و وکلای ما در تراست به شما کمک می‌کنند تا شناخت خوبی از میزان تمکن مالی مورد نیاز برای اپلای در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور به دست بیاورید.

درباره کارشناسی ارشد در کانادا و هزینه تحصیل در خارج از کشور بیشتر بخوانید.

شرایط سنی برای اپلای در مقطع کارشناسی ارشد

در تعداد زیادی از کشورهای دنیا محدودیت سنی خاصی برای پذیرش افراد در مقطع کارشناسی ارشد وجود ندارد. در واقع، در اغلب کشورهای دنیا گپ تحصیلی بیشتر از سن افراد اهمیت دارد.

مقدار گپ تحصیلی در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. اما به عنوان مثال، در کانادا فاصله اخذ مدرک کارشناسی تا اقدام برای تحصیل در کارشناسی ارشد، نباید بیشتر از ۴ یا ۵ سال باشد. علاوه بر این، بهتر است که شخص متقاضی هم زیر ۳۲ سال سن داشته باشد. به طور کلی، این شرایط در سایر کشورهای دیگر دنیا هم کم و بیش به همین شکل است. اما مقدار دقیق آن در هر کشور تفاوت دارد.

درباره شرایط سنی تحصیل در کانادا بخوانید.

بیشتر بخوانید: تغییر رشته در اپلای ، اپلای برای ارشد مجدد

فرصت مشاوره تخصصی!

به راحتی می‌توانید برای بررسی شرایط خود برای مهاجرت با موسسه تراست تماس بگیرید و از مشاورۀ تخصصی بهره‌مند شوید.

شرایط اپلای برای ارشد در کشورهای اروپایی

اکنون که کمی با شرایط عمومی اپلای برای ارشد آشنا شدید، بهتر است کمی جزئی‌تر به این موضوع نگاه کنیم و عمیق‌تر آن را بررسی کنیم. طبیعتا شرایط اپلای در همه کشورهای اروپایی با یکدیگر یکسان نیست.

کشورهای پیشرفته و مدرن‌تر ممکن است شرایط سخت‌تری برای پذیرش دانشجویان خارجی و غیر بومی تعیین کنند. اما یکی از مزیت‌های اروپا نسبت به سایر مقصدهای مهاجرتی، این است که تنوع زبانی زیادی دارد و شما اگر به زبان بومی کشور مورد نظر خود مسلط باشید، از مزیت بسیار بزرگی بهره‌مند خواهید بود.

تسلط به زبان بومی کشورهای اروپایی، گاها حتی از تسط به زبان انگلیسی هم برای این کشورها بیشتر اهمیت دارد. بنابراین، اگر یادگیری زبان انگلیسی برایتان سخت است، می‌توانید زبان دیگری را جایگزین کنید. در این صورت، نه تنها چیزی از دست نمی‌دهید، بلکه حتی از مزیتی بزرگ‌تر هم برخوردار خواهید شد که تاثیر بسیار زیادی در پذیرش شما خواهد داشت.

اپلای برای ارشد در کشورهای شمال اروپا

مردم این ناحیه از قاره اروپا، با روحیه شاد و سرزندگی خود شناخته می‌شوند. بنابراین، اگر قصد مهاجرت به کشورهای شمال اروپا داشته باشید، قطعا از زندگی در بعضی از شادترین کشورهای دنیا لذت خواهید برد. مناظر طبیعی چشم‌نواز و آب و هوای سرد این منطقه باعث شده است که هر ساله عده زیادی از دانشجویان سراسر دنیا خواستار مهاجرت و زندگی در کشورهای منطقه اسکاندیناوی یعنی سوئد، نروژ، فنلاند و دانمارک باشند. حتی ساکنین کشورهای اتحادیه اروپا نیز تمایل زیادی به زندگی در این مناطق دارند.

یکی از اولین نکته‌هایی که برای مهاجرت به کشورهای شمال اروپا باید بدانید، این است که برای تحصیل در دانشگاه‌های کشورهای ذکر شده، تقریبا هیچ شهریه‌ای نباید پرداخت کنید. اما به طور کلی، این موضوع کمی هم به ملیت افراد متقاضی و کشور مورد نظرشان بستگی دارد. به عنوان نمونه، تحصیل در کشور نروژ در تمامی مقاطح تحصیلی رایگان است و فرقی ندارد که شخص متقاضی درخواست پذیرش در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا حتی PhD داشته باشد.

در سوئد، افراد متقاضی از کشورهای اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا، سوییس و همچنین سایر کشورهای شمال اروپا هیچ مبلغی برای تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پرداخت نمی‌کنند. اما مردم سایر کشورهای دنیا باید برای تحصیل خود شهریه پرداخت کنند که البته، مقدار ناچیزی است. مقطع PhD هم برای همه متقاضیان در سراسر دنیا رایگان است.

نکته قابل توجه دوم برای افرادی که قصد مهاجرت به شمال اروپا دارند، این است که هزینه زندگی در این مناطق بسیار زیاد است. به طوری که اگر حتی از بورسیه‌ها و مزیت‌های رایگان دیگری هم بهره مند باشید و راه‌های صرفه جویی زیادی هم به عنوان یک دانشجو انتخاب کنید، باید آمادگی کامل داشته باشید تا نسبت به سایر مناطق اروپا، هزینه بیشتری برای خرج و مخارج خود بپردازید. به عنوان مثال، می‌توانید به این لینک مراجعه کنید تا با برخی هزینه‌های زندگی و شهریه دانشگاه‌های سوئد بیشتر آشنا شوید.

اپلای برای ارشد در کشورهای اروپای مرکزی و شرقی

کشورهای اروپای شرقی نسبت به منطقه اروپای شمالی آب و هوای معتدل و بهتری دارند و آن سرمای منحصر به فرد این منطقه که در اکثر ماه‌های سال حکم‌فرمایی می‌کند، شدت کم‌تری دارد. کشورهای منطقه اروپای شرقی که شامل اتریش، مجارستان و لهستان می‌شوند، جزو پرطرفدارترین و محبوب‌ترین مقصدهای مجارت برای دانشجویان سراسر دنیا هستند.

در بین این سه مقصد، اتریش توانسته خودش را به عنوان یکی از امن‌ترین کشورهای دنیا مطرح کند و علاوه بر این، مناظر طبیعی بکر و دست نخورده به همراه جاذبه‌های توریستی آن باعث شده که یکی از بهترین گزینه‌های مهاجرت شناخته شود. اگر اهل موسیقی کلاسیک هم هستید، چه چیزی بهتر از این که در مهد موسیقی کلاسیک دنیا و زادگاه برخی از بزرگ‌ترین اسطوره‌های تاریخ موسیقی کلاسیک از قبیل بتهوون و موتسارت زندگی کنید؟

اگرچه تحصیل در این مناطق مانند کشورهای شمال اروپا کاملا رایگان نیست، اما هزینه‌های جاری مانند شهریه دانشگاه و همچنین سایر هزینه‌های زندگی بسیار بسیار پایین‌تر از کشورهای سرد این منطقه است و حتی از برخی کشورهای دیگر اروپایی هم هزینه‌های کم‌تری برایتان خواهد داشت.

به عنوان مثال، با نزدیک ۵۰۰ یورو به ازای هر ماه در لهستان می‌توانید زندگی واقعا راحت و خوبی داشته باشید. اما در مقایسه با کشوری مثل فرانسه، فقط برای محل اقامت خود باید ۵۰۰ یورو در ماه هزینه کنید. می‌توانید با مراجعه به این لینک از پروسه اپلای برای کشور اتریش اطلاع پیدا کنید.

اپلای برای ارشد در کشورهای اروپای غربی

معمولا وقتی تصمیم به مهاجرت به کشوری خارجی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می‌گیرید، نه تنها به اهداف شخصی و دستاوردهای پیش روی خود فکر می‌کنید، بلکه باید سابقه تمدن کشور مقصد خود را هم در نظر داشته باشید. به همین علت اروپای غربی جزو بهترین مقصدهای مهاجرتی برای دانشجویان سراسر دنیا است. علاوه بر شهرهای مشهور و بزرگی که در کشورهای این منطقه از اروپا وجود دارند، فرصت زندگی در زیباترین کشورهای دنیا را نیز به دست خواهید آورد.

آلمان، فرانسه، سوییس، بلژیک، هلند و ایرلند جزو زیباترین و لوکس‌ترین کشورهای دنیا هستند. همانطور که مشاهده می‌کنید، کشورهای مختلف زیادی در این منطقه وجود دارد که وجه اشتراک همه آن‌ها این است که جزو بهترین کشورها در سراسر دنیا هستند. اما همین تنوع زیاد در منطقه غرب اروپا، باعث شده که شرایط اپلای برای ارشد در هر یک از آن‌ها هم متفاوت باشد.

بنابراین، اگر این منطقه از اروپا را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کردید، باید به کشور مورد نظرتان هم خوب فکر کنید تا ببینید کدام یک از آن‌ها برای شرایط شما مناسب‌تر است. قوانین مختلفی در هر یک از آن‌ها برای پذیرش دانشجویان خارجی وضع شده که باعث می‌شود هزینه تحصیل، زندگی و همینطور شرایط اخذ پذیرش نیز در یک از آن‌ها متفاوت باشد.

اپلای برای ارشد در کشورهای جنوب اروپا

کشورهای جنوب اروپا که شامل ایتالیا، اسپانیا، یونان و پرتغال می‌شوند، معمولا جزو بهترین مقصدها برای سفر و گذراندن تعطیلات هستند. اما این به معنی این نیست که برای مهاجرت تحصیلی مناسب نیستند. آب و هوای معتدل و خونگرمی ساکنین این منطقه باعث شده که دانشجویان ایرانی علاقه زیادی به مهاجرت به کشورهای این منطقه داشته باشند.

گستردگی آداب و رسوم، فرهنگ و زبان کشورهای جنوب اروپا تنوع بسیار خوبی در این منطقه ایجاد کرده است. اما همین تنوع باعث شده که درخواست مهاجرت برای آن‌ها نسبت به سایر کشورهای اروپایی مقداری کم‌تر باشد. اگرچه شما به عنوان شخص متقاضی برای تحصیل در کشورهای این منطقه می‌توانید به زبان انگلیسی هم دوره تحصیل خود را سپری کنید، اما آگاهی و شناخت از زبان بومی هر یک از آن‌ها تاثیر بسیار بیشتری در پذیرش شما خواهد داشت و شانس موفقیت‌تان را به طور چشمگیری افزایش خواهد داد.

همچنین، یکی دیگر از مزیت‌های بزرگ زندگی در کشورهای این منطقه، هزینه‌های مقرون به صرفه زندگی در آن‌ها است که باعث شده هر ساله عده زیادی از مردم حتی از سایر کشورهای اروپایی نیز برای کاهش هزینه‌های زندگی خود به کشورهای این منطقه مهاجرت کنند.

بیشتر بخوانید: تحصیل در اروپا یا کانادا

اپلای برای ارشد در استرالیا

در سال‌های اخیر، استرالیا خودش را به عنوان یک مقصد مهاجرتی مرموز و هیجان انگیز برای دانشجویان ایرانی مطرح کرده است. منظره‌های شهری چشم‌نواز، مدرن‌ترین امکانات برای زندگی شهری در ترکیب با حیوانات کشنده‌ی خطرناک و همینطور لحجه شیرین مردم این منطقه باعث ایجاد تنوع و گستردگی جذابی شده که هر کسی دوست دارد حداقل چند سالی از عمر خودش را در این کشور سپری کند. این امر باعث شده که بسیاری از این مهاجران، پس از مهاجرت به این کشور، دیگر هیچ وقت حاضر به ترک آن نباشند.

این کشور که کوچک‌ترین قاره دنیا هم به شمار می‌رود، دارای برخی از معتبرترین و بهترین دانشگاه‌های سراسر دنیا هم هست. به همین علت، هر ساله عده زیادی از نخبگان علمی از سراسر دنیا به استرالیا مهاجرت می‌کنند تا در این کشور ادامه تحصیل دهند.

به طور کلی، استرالیا یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل در رشته‌های مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد است. اما مهم‌ترین نکته‌ای که برای اپلای در این کشور باید بدانید، این است که معمولا برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور باید از دانشگاه‌های معتبر و مورد تایید مراکز آموزشی استرالیا فارغ‌التحصیل شده باشید و علاوه بر این، مدرک زبان معتبر با نمره خوب و همینطور، معدل بالا داشته باشید. برخلاف برخی کشورهای دنیا از جمله کانادا، گزینه‌های چندان متنوعی در استرالیا وجود ندارد که اجازه بدهند افرادی که فاقد چنین شرایطی هستند نیز به راحتی در این کشور پذیرش بگیرند.

اگرچه شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه‌های استرالیا در مقایسه با برخی از نقاط دیگر دنیا مانند کانادا سخت و دشوارتر است، اما اگر واجد شرایط اخذ ویزای تحصیلی این کشور شناخته شوید، یک فرصت بزرگ به دست خواهید آورد و اجازه خواهید داشت که در حین دوره تحصیل خود تا سقف ۲۰ ساعت در هفته به یک کار مشغول شوید و همچنین، در دوران تعطیلات نیز به صورت تمام وقت کار کنید. بنابراین، با انجام این کار می‌توانید بخش زیادی از مخارج خود را تامین کنید.

بیشتر بخوانید: تحصیل در استرالیا یا کانادا ، بهترین رشته های مهندسی برای اپلای

اپلای برای ارشد در آمریکا

اپلای برای ارشد در آمریکا

آمریکا یکی از مقصدهای مهاجرتی است که برای ما ایرانیان بسیار ایده آل است. با توجه به پهناوریِ گسترده‌ای که این کشور دارد، افراد متقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا طیف وسیعی از گزینه‌های مختلف برای انتخاب در برابر خود دارند. تقریبا هر رشته‌ای در هر مقطعی و در هر سطحی که مد نظر خود داشته باشید، در آمریکا وجود دارد.

این کشور هم دارای بهترین دانشگاه‌های معتبر در کل دنیا است، و هم دانشگاه‌هایی در سطوح دیگر دارد که اجازه می‌دهند افراد با سطح علمی نه چندان بالا هم در آن‌ها شروع به تحصیل کنند. علاوه بر این، هر سبک زندگی که داشته باشید هم گزینه مناسب برای خودتان را در آمریکا پیدا خواهید کرد. آمریکا هم دارای لوکس‌ترین و گران قیمت‌ترین شهرهای دنیا است و هم شهرهایی با هزینه زندگی کم‌تر در آن وجود دارد. این گستردگی تنوع و انتخاب‌های مختلف، این کشور را تبدیل به یک انتخاب ایده آل کرده است.

اما هنوز هم بزرگ‌ترین مانع برای ایرانیانی که قصد مهاجرت به آمریکا دارند، اجازه ورود به این کشور است. همانطور که می‌دانید، در چند سال اخیر شرایطی در آمریکا ایجاد شد که ورود افراد خارجی از ایران و چند کشور دیگر را ممنوع کرده بود. اما با توجه به شرایطی که اخیرا پیش آمده، امیدواریم که این قوانین برچیده شوند و شرایط رفت و آمد ایرانیان به این کشور راحت و ساده‌تر شود.

به هر حال، شانس تغییر این قوانین اکنون زیاد شده و نباید فراموش کنید که همیشه راهی برای دور زدن ممنوعیت‌های وضع شده وجود دارد که می‌توانید از طریق مشاوره و مشورت با کارشناسان خبره ما در موسسه مهاجرتی تراست از شرایطِ ممکن برای انجام این کار آگاهی پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: تحصیل در آمریکا یا کانادا

اپلای برای ارشد در کانادا

در بین تمام گزینه‌های مطرح شده، کانادا یکی از راحت‌ترین و بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد است.

اگر بخواهیم به طور کاملا مختصر و مفید توضیح دهیم، می‌توانیم بگوییم که تمام آن گستردگی و تنوعی که در آمریکا وجود دارد را در کانادا هم می‌توانید پیدا کنید. اما بزرگ‌ترین تفاوت و اختلافی که بین این دو وجود دارد، این است که ممنوعیت‌های رفت و آمد برای ایرانیان که در آمریکا وجود دارد، در کانادا نیست. شما با خیال راحت می‌توانید برای اپلای در این کشور اقدام کنید و در فاصله بین شروع ترم‌های خود هم به راحتی به ایران رفت و آمد کنید و از همه مهم‌تر، بدون دغدغه پول حواله کنید.

اگرچه در آمریکا می‌توانید بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های دنیا برای تحصیل را پیدا کنید، اما دانشگاه‌های کانادا هم جزو دانشگاه‌های تاپ و شناخته شده در دنیا هستند. دانشگاه بریتیش کلمبیا و همچنین، دانشگاه تورنتو جزو برترین دانشگاه‌های کانادا هستند که در بین سایر دانشگاه‌ها در نقاط دیگر دنیا هم کاملا شناخته شده هستند و از اعتبار بسیار بالایی برخوردارند.

به عبارت دیگر، بیش از ۳۰ دانشگاه در سراسر کانادا در بین ۳۰۰ دانشگاه برتر در دنیا قرار دارند. این نتایج، بر اساس تحقیقات و رده‌بندی‌های انجام شده در مجله Times Higher Education، دانشگاه شانگهای و همینطور QS Rankings به دست آمده است. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، به این لینک مراجعه کنید.

اگرچه بهتر است برای تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد، مدرک زبان معتبر و معدل بالایی داشته باشید، اما به هیچ وجه این طور نیست که بدون وجود آن‌ها دیگر هیچ شانسی برای پذیرش تحصیلی کانادا و مهاجرت تحصیلی به این کشور نخواهید داشت. به لطف گستردگی بسیار زیادی که سیستم آموزشی کانادا دارد، شما همیشه گزینه مناسب برای خود را پیدا خواهید کرد. پس، جای هیچ نگرانی نیست.

مشاوران و متخصصین مهاجرت ما در تراست به شما کمک می‌کنند تا بر اساس شرایط خود، بهترین گزینه‌ای که برایتان مناسب است را در این کشور پیدا کنید. تراست مفتخر است که شرایط متقاضیان مهاجرت به کانادا را به طور تخصصی بررسی و بهترین راهنمایی‌های ممکن را به آن‌ها ارائه می‌دهد.

بیشتر بخوانید: رنکینگ دانشگاه های کانادا ، مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا

بهترین مقصد برای اپلای در مقطع کارشناسی ارشد

درست است که استرالیا دارای برخی از بهترین دانشگاه‌های دنیا از نظر سطح علمی است، اما افرادی که دارای سطح علمی معمولی و پایین‌تری هستند، شانس زیادی برای پذیرش در این کشور ندارند.

درست است که کشورهای اروپایی دارای منظره‌های طبیعی، جاذبه‌های گردشگری و شهرهای لوکس و زیبایی هستند که در دنیا بی نظیر است، اما هزینه‌های بالای زندگی و تحصیل در اکثر کشورهای این منطقه باعث شده که کمی دور از دسترس باشند.

درست است که هیچ کجای دنیا تنوع و گستردگی آمریکا را ندارد، اما ایرانیان هنوز هم برای ورود به این کشور مشکل دارند.

 • بنابراین، کانادا را می‌توان بهترین مقصد برای اپلای در مقطع کارشناسی ارشد معرفی کرد که ترکیبی از مزیت‌های تمام مقصدهای دیگری است که در این مطلب به آن‌ها پرداخته شد.

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی برای اپلای ارشد

انگیزه مهاجرت

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا مهاجرت ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در خارج از کشور برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های خارج از کشور برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ اید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های خارج از کشور تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی این دانشگاه ها برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه ها

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به خارج از کشور شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کشور موردنظرتان شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به خارج از کشور برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

تجربیات دیگران را بشنوید!

نمونه های موفق/ ورق بزنید

مهاجرت تحصیلی به کانادا با موسسه تراست

دریافت وقت مشاوره اولیه

در این مرحله کافی است تا با یک تماس تلفنی و یا پر کردن فرم ارزیابی در سایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید

تنظیم قرارداد

بعد از تشریح کامل شرایط و خواسته های شما، راهنمایی های لازم از طرف کارشناس به شما داده خواهد شد و با عقد قرارداد، فرآیند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا آغاز می شود

دریافت مدارک اولیه

در این مرحله کافی است مدارک خواسته شده را به کارشناس مجموعه تحویل دهید. در حالی که با خیالی آسوده به سایر کارهای خود می رسید، مطمئن هستید که کارشناسان تراست پیوسته در حال پیگیری کارهای شما هستند

معرفی فهرست دانشگاه ها

در این مرحله با توجه به شرایط شما فهرستی از دوره های موجود در رشته مورد علاقه تان در اختیار شما قرار می گیرد

اپلای دانشگاه کانادا و ارسال مدارک

در این مرحله، فرم های مورد نیاز دانشگاه مورد نظر شما تکمیل، و به همراه مدارک برای دانشگاه ارسال خواهند شد.

پرداخت شهریه و سایر هزینه ها

پس از اخذ پذیرش تحصیلی، شهریه دانشگاه پرداخت می شود. نکته جالب توجه این است که کارشناسان با تجربه تراست می توانند با توجه به شرایط شما، بیشترین مقدار ممکن از بورسیه تحصیلی را برای شما دریافت کنند. بنابراین ممکن است نیاز به پرداخت شهریه در ترم های بعدی را نداشته باشید.

دریافت نامه پذیرش

در این مرحله نامه پذیرش از دانشگاه در دستان شماست. به شما تبریک می گوییم! آماده تحصیل در کانادا شوید.

دریافت ویزای تحصیلی

در نهایت، با توجه به دریافت نامه پذیرش از دانشگاه، برای صدور ویزای تحصیلی کانادا اقدامات لازم برای شما انجام می شود

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

برای اپلای در مقطع کارشناسی ارشد به چیزهایی نیاز دارید؟

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سراسر دنیا نیاز به تکمیل و پشت سر گذاشتن دوره کارشناسی دارید و برای اپلای در کشورهای خارجی هم معمولا نمره GPA ۳ به بالا نیاز است. عده زیادی از دانشگاه‌های خارجی از متقاضیان یک امتحان ورودی می‌گیرند و بر اساس آن، به آن‌ها پذیرش می‌دهند.

دوره کارشناسی ارشد در کانادا چند سال طول می‌کشد؟

مدت زمان دوره کارشناسی ارشد معمولا ۲ ساله است. در واقع، شما برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در کانادا باید پس از به پایان رساندن دوره کارشناسی خود، ۱ تا ۲ سال دیگر هم به تحصیل ادامه دهید. در کانادا، تحصیلات کارشناسی ارشد شما می تواند شامل یک پایان نامه، مقاله، مقاله تحقیقاتی یا یک برنامه مبتنی بر دوره باشد.

پرتقاضاترین رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا چه رشته‌هایی است؟

بر اساس تحقیقاتی که در سال‌های اخیر به عمل آمده، علوم مدیریت، داروشناسی، علوم زمین شناسی، مهندسی نرم افزار، مدیریت کسب و کار، مهندسی تخصصی، پرستاری و مهندسی عمران جزو پردرخواست‌ترین رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا هستند.

چگونه می‌توان در کانادا به صورت رایگان تحصیل کرد؟

به بیان ساده، هیچ دانشگاه بدون شهریه و رایگانی برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا وجود ندارد. در واقع، حتی برای دانشجویان کانادایی هم هیچ دانشگاه رایگانی نیست. با این حال، شما می‌توانید برای تحصیل رایگان، بورسیه تحصیلی کامل از دانشگاه‌های این کشور به دست بیاورید.

ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد کدام کشورها است؟

هند، روسیه و اروپای شرقی ارزان قیمت‌ترین مناطق برای مهاجرت تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد هستند و کم‌ترین هزینه‌ها را برای افراد متقاضی دارند.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • Hadi

  سلام بی زحمت میشه بگید شانس من برای بورسیه چطوره ؟ ممنون
  24 سالمه دیپلم ریاضی فیزیک ، کاردانی مکانیک خودرو معدل 16.30 کارشناسی نرم افزار معدل 17 قصد اپلای و گرفتن بورسیه برای مقطع ارشد کانادا گرایش کامپیوتر ساینس دارم زبان برنامه نویسی پایتون بلدم و سطح زبان انگلیسیم ایلتس 7 هستش