رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

اهمیت رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

کشاورزی تا حدی در کشور کانادا از اهمیت برخوردار است که دولت کانادا و مقامات استانی در این کشور به صنایع شاغل در بخش کشاورزی کمک های قابل توجهی می کنند. همچنین، دولت کانادا تجارت، صادرات و پژوهش های مرتبط با بخش کشاورزی در این کشور را مورد حمایت خود قرار داده است. به علاوه، به منظور افزایش کارایی و کاهش اثرات مخرب زیست محیطی ناشی از اقدامات انجام شده در بخش کشاورزی، دولت کانادا به تهیه فناوری های موجود در این بخش کمک می کند.

با توجه به این موضوع می توان این گونه نتیجه گرفت که رشته ی مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. چرا که با وجود مهندسان و متخصصان مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا، رشد موجود در بخش کشاورزی در کانادا ادامه داشته، ضمن افزایش کارایی در تولید محصولات کشاورزی، از منابع طبیعی مانند آب و خاک در کشور کانادا نیز حفاظت می شود. بنابراین، برای برخورداری از کشاورزی و منابع طبیعی پایدار، حضور متخصصان رشته ی مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا امری ضروری به نظر می رسد.

اطلاعات کلی رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

لینک های مفید!

مراحل اخذ پذیرش مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

دانشگاه های دارای رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

دانشگاه های بسیار خوبی برای ادامه تحصیل در رشته های کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا وجود دارند. در ادامه فهرست برخی از بهترین دانشگاه ‌هایی که دوره ‌های مرتبط با رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا، در آن ها ارائه می شود، آورده شده است:

نظام های رتبه بندی جهانی یکی از بهترین معیارها برای بررسی و ارزیابی عملکرد دانشگاه ها در سرتاسر جهان و نیز در کشور کانادا هستند. اگرچه اغلب دانشگاه های کانادا از اعتبار علمی بالایی برخوردارند، در ادامه سعی شده است تا بر اساس نظام های رتبه بندی QS و Times higher education که از معتبرترین و شناخته شده ترین نظام های رتبه بندی مراکز علمی و دانشگاهی در جهان هستند، برخی از دانشگاه های ذکر شده در این مطلب را مورد بررسی قرار دهیم.

 • بر این اساس، دانشگاه Guelph جزء 500 دانشگاه برتر جهان در سال 2018 طبق نظام رتبه بندی QS و جزء 250 دانشگاه برتر جهان در سال 2020 در حوزه ی علوم کشاورزی بر اساس اطلاعات سایت times higher education است. این دانشگاه با ارائه ی بورسیه های مختلف، بیش از 21 هزار دانشجو را در نظام آموزشی خود پذیرفته است. دانشگاه گوئلف به عنوان یک دانشگاه عمومی در کشور کانادا در زمینه ی پژوهشی، یکی از دانشگاه های برجسته در جهان به شمار می رود.

درباره رنکینگ دانشگاه های کانادا و دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا بخوانید.

 • در سال 2020 و طبق نظام رتبه بندی معتبر QS، دانشگاه British Columbia با رتبه ی 51 در جهان به عنوان یک دانشگاه عمومی همواره مورد توجه محافل علمی است. این دانشگاه که از سال 1915 میلادی فعالیت علمی خود را آغاز کرده است به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا محسوب می شود. دانشگاه بریتیش کلمبیا با بیش از 55 هزار دانشجو یکی از بزرگترین دانشگاه های کانادا است که بعد از دانشگاه تورنتو کانادا، رتبه ی دوم را در سال 2020 در حوزه مربوط به علوم کشاورزی از آن خود کرده است.
 • دانشگاه Toronto به عنوان برترین دانشگاه کانادا در نظام رتبه بندی QS، پرچم دار رشته ی های مرتبط با علوم کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا است. جالب است بدانید که دانشگاه تورنتو در سال 1827 در کانادا تأسیس شده است و در حدود 80 درصد از دانشجویان این دانشگاه کانادایی را، دانشجویان دوره کارشناسی تشکیل می دهند. با وجود اعتبار آکادمیک بسیار بالا، ارائه ی بورسیه های متنوع و محیط دانشگاهی بسیار زیبا، جای تعجب نیست که هزاران دانشجوی خارجی از بیش از 160 کشور جهان برای ادامه تحصیل، دانشگاه تورنتو را به عنوان بهترین گزینه خود انتخاب کرده اند.
 • دانشگاه McGill کانادا به عنوان یکی دیگر از دانشگاه های ارائه دهنده دوره های مرتبط با رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا، همواره مورد توجه دانشجویان از سرتاسر جهان بوده است. دانشگاه مک گیل در سال 1821 میلادی در کبک کانادا تأسیس شد. در حدود 25 درصد از دانشجویان دانشگاه مک گیل کانادا را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می دهند. به گونه ای که این دانشگاه از بیش از 150 کشور جهان دانشجو پذیرفته است. با توجه به رتبه بندی دانشگاه مک گیل در نظام رتبه بندی Times higher education در حوزه کشاورزی، این دانشگاه در بین تمامی دانشگاه های جهان رتبه 43 را کسب کرده است، که بعد از دانشگاه های تورنتو و بریتیش کلمبیا، بهترین رتبه را در بین دانشگاه های کانادا برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا دارا است.
 • دانشگاه Alberta به عنوان یکی از دانشگاه های تراز اول جهانی برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا گزینه ای ایده آل است. دانشگاه آلبرتا با بیش از 33 هزار دانشجو، اکنون یکی از مراکز آموزشی برجسته در کشور کانادا محسوب می شود که هر ساله دانشجویان متعددی از سرتاسر جهان، برای ادامه تحصیل در کانادا و در دانشگاه آلبرتا، درخواست خود را ارسال می کنند. دانشگاه آلبرتا با ارائه ی 4 دوره مختلف در سطح کارشناسی برای رشته کشاورزی و نیز ارائه ی بورسیه های بسیار متنوع برای دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف، یکی از بهترین دانشگاه ها برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا است. در ادامه به معرفی شرایط تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا می پردازیم.

همچنین درباره ارزان‌ ترین دانشگاه‌ های کانادا و دانشگاه های فرانسوی زبان کانادا بخوانید.

شرایط تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

شرایط تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

 • دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی

چنانچه به تحصیل در رشته منابع طبیعی در کانادا علاقه‌مند هستید، خوب است بدانید که دوره کارشناسی برنامه ریزی منابع طبیعی و دوره کارشناسی ارشد و دکتری مطالعات منابع طبیعی در دانشگاه بریتیش کلمبیا شمالی کانادا ارائه می شود. برای شرکت در دوره های منابع طبیعی در دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی، باید حداقل نمره زبان انگلیسی از امتحان آیلتس آکادمیک برابر با 6.5 باشد که در هر مهارت حداقل نمره 6 وجود داشته باشد. و یا نمره زبان انگلیسی از امتحان تافل آی بی تی حداقل برابر با 90 باشد که برای هر مهارت حداقل نمره 20 ارائه شود. برای مشاهده جزئیات بیشتر از شرایط شرکت در دوره ها به این لینک مراجعه کنید.

درباره مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا ، آزمون تافل برای کانادا و دوره زبان در کانادا بخوانید.

 • دانشگاه گوئلف

دانشگاه گولف را می توان یکی از بهترین دانشگاه های کانادا در ارائه ی دوره های متنوع و  مرتبط با رشته ی مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا دانست. در حقیقت، دوره های این دانشگاه به شکل جامع بوده و محدوده ی وسیعی از مسائل مرتبط با رشته کشاورزی را در بر می گیرد. این دانشگاه در کانادا، دوره های مختلفی را در سطح دیپلم، کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در حوزه ی مرتبط با رشته ی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا ارائه می دهد. در جدول زیر برخی از این دوره ها آورده شده است:

عنوان دورهسطح دوره
دیپلم کشاورزیدیپلم
غذا و تجارت کشاورزیکارشناسی
غذا، کشاورزی و اقتصاد منابعکارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری

برای تحصیل در دانشگاه گوئلف نیاز است تا سطحی از مهارت در زبان انگلیسی را به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی نشان دهید. حداقل نمره زبان انگلیسی برای دوره دیپلم کشاورزی در دانشگاه گولف معادل با نمره 6.5 از آیلتس آکادمیک عنوان شده است که حداقل نمره در هر مهارت نباید از 6 کمتر باشد. حداقل نمره از امتحان تافل آی بی تی 89 اعلام شده است که در هر مهارت نباید کمتر از نمره 21 باشد. همچنین، برای شرکت در دوره دیپلم کشاورزی دانشگاه گولف نیاز است تا مدرک دیپلم دبیرستان ارائه شود.

همچنین، حداقل نمره زبان انگلیسی برای دوره های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه ممکن است با نمره اعلام شده از طرف دانشکده کشاورزی دانشگاه گولف متفاوت باشد. به عنوان مثال، اگرچه حداقل نمره زبان انگلیسی از امتحان آیلتس آکادمیک و تافل آی بی تی به ترتیب 6.5 و 89 از طرف دانشگاه برای شرکت در دوره های این دانشگاه اعلام شده است، اما این حداقل نمره برای دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در رشته ی غذا، کشاورزی و اقتصاد منابع در دانشگاه گولف، معادل با نمره کلی 7 در نظر گرفته شده است. به شکلی که حداقل باید نمره 6.5 در مهارت های گفتاری و نوشتاری از امتحان آیلتس آکادمیک ارائه شود. همچنین، حداقل نمره 95 از امتحان تافل آی بی تی که حداقل نمره در مهارت گفتاری 22، در مهارت نوشتاری 26 و در سایر مهارت ها 21 باشد، نیز می تواند ارائه شود.

برای شرکت در دوره کارشناسی ارشد غذا، کشاورزی و اقتصاد منابع در دانشگاه گولف نیاز است تا دانشجویان یک مدرک کارشناسی با حداقل معدل برابر با B+ ارائه دهند. همچنین معدل دو سال آخر تحصیلی برای شرکت در دوره دکتری حداقل برابر با B ذکر شده است. برای مشاهده جزئیات بیشتر در مورد شرایط شرکت در دوره کارشناسی ارشد به این لینک و دوره دکتری به این لینک مراجعه کنید.

همچنین درباره تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان ، شرط معدل برای تحصیل در کانادا و محاسبه GPA در کانادا بخوانید.

 • دانشگاه آلبرتا

دانشکده کشاورزی و علوم محیط زیست در دانشگاه آلبرتا، هم در مقطع کارشناسی و هم مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری اقدام به ارائه ی دوره های مرتبط با رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا می کند. نمره زبان انگلیسی پذیرفته شده برای شرکت در دوره ی کارشناسی کشاورزی در دانشگاه آلبرتا حداقل 6.5 از امتحان آیلتس آکادمیک و حداقل نمره 6 در هر مهارت و یا حداقل نمره 90 از امتحان تافل آی بی تی با حداقل نمره 21 در هر مهارت است. همچنین، برای تحصیل در رشته کشاورزی در سطح کارشناسی در دانشگاه آلبرتا می توانید یکی از دوره های سیستم های کشاورزی پایدار و یا کشاورزی و اقتصاد منابع را انتخاب کنید. برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد شرایط شرکت در دوره های کارشناسی در دانشگاه آلبرتا به این لینک مراجعه کنید.

دوره های تحصیلات تکمیلی در رشته کشاورزی و منابع طبیعی در دانشگاه آلبرتا از تنوع زیادی برخوردار هستند. به عنوان مثال، برای شرکت در دوره کارشناسی ارشد کشاورزی و محیط زیست دانشگاه آلبرتا که دوره ای بین رشته ای است، باید مدرک کارشناسی از یک دانشگاه معتبر داشته باشید. حداقل معدل دو سال آخر دوره کارشناسی نیز معادل GPA مساوی با 3 در نظر گرفته شده است. همچنین، ممکن است برای شرکت در برخی از دوره های پژوهش محور کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه آلبرتا، نیاز باشد تا دانشجویان پیش از پذیرش، موافقت یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه را به عنوان استاد راهنما جلب کرده باشند. برای مشاهده فهرست تمامی دوره های دانشکده کشاورزی دانشگاه آلبرتا و شرایط هر یک از دوره ها به این لینک مراجعه کنید.

 • دانشگاه ساسکاچوان

دوره های کارشناسی اقتصاد کشاورزی و زیست شناسی کشاورزی و دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در رشته اقتصاد کشاورزی از جمله برنامه هایی هستند که دانشگاه ساسکاچوان در رشته های کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا فراهم کرده است. برای مشاهده جزئیات بیشتر در مورد این دوره ها به این لینک مراجعه کنید. دانشگاه ساسکاچوان برای دوره کارشناسی اقتصاد کشاورزی یکی از کمترین نمره های زبان را در مقایسه با سایر دوره های مشابه در رشته کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا در نظر گرفته است. به گونه ای که این دانشگاه نمره 86 از امتحان تافل آی بی تی را با حداقل نمره 19 در هر مهارت به عنوان حداقل نمره زبان انگلیسی مطرح کرده است. همچنین، نمره 6.5 از امتحان زبان آیلتس آکادمیک با حداقل نمره 6 در هر 4 مهارت نیز می تواند ارائه شود.

درباره اپلای برای ارشد ، اپلای برای دکتری و تاثیر مقاله بر اپلای بیشتر بدانید.

شهریه و مدت زمان دوره های آموزشی رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

شهریه و مدت زمان دوره های آموزشی رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

 • دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی

هزینه ی شرکت در دوره های منابع طبیعی در دانشگاه بریتیش کلمبیا شمالی بر اساس تعداد ساعت های تدریس محاسبه می شود. به گونه ای که این هزینه برای دوره کارشناسی از حدود 185 دلار برای هر ساعت تدریس شروع می شود. برای مشاهده فهرست کامل هزینه ها به این لینک مراجعه کنید. همچنین، دوره دکتری دوره ای 4 ساله است و شهریه شرکت در دوره های دکتری و به صورت تمام وقت در دانشگاه بریتیش کلمبیا شمالی، 2,401.22 دلار در هر ترم تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی است. برای مشاهده فهرست کامل هزینه های دوره تحصیلات تکمیلی در دانشگاه بریتیش کلمبیا شمالی، به این لینک مراجعه کنید.

 • دانشگاه گوئلف

طول دوره دیپلم کشاورزی 2 سال و شامل 4 ترم عنوان شده است. شهریه شرکت در دوره دیپلم کشاورزی در دانشگاه گولف برای دانشجویان بین‌المللی 14022 دلار کانادا در سال اول تحصیل ذکر شده است، که شامل منابع آموزشی نیز می شود. دوره کارشناسی رشته کشاورزی، غذا و اقتصاد منابع دوره ای 4 ساله است. همچنین، شهریه دوره های تمام وقت و در سطح کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین‌المللی دانشگاه گولف، 6837.54 دلار در هر ترم تحصیلی  و برای دوره های دکتری 6,560.27 دلار در هر ترم تحصیلی ذکر شده است. هزینه های جانبی دیگر مانند هزینه ی تهیه اتاق، حمل و نقل و کتاب و منابع درسی نیز ممکن است به هزینه های ذکر شده اضافه شود. همچنین، برای ترم زمستان و پاییز در دانشگاه گولف هزینه ی بیمه دانشگاه اجباری است و 212 دلار در هر ترم تحصیلی می باشد. برای مشاهده جزئیات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

 • دانشگاه آلبرتا

دوره کارشناسی رشته کشاورزی در دانشگاه آلبرتا دوره ای 4 ساله است. شهریه دوره های کارشناسی نیز با توجه به اینکه برای کدام دوره و در کدام ترم تحصیلی درخواست خود را ارائه می دهید متفاوت است. برای مشاهده جزئیات مربوط به هزینه های تحصیلی در دوره کارشناسی رشته های کشاورزی در دانشگاه آلبرتا به این لینک مراجعه کنید. دوره های بسیار متنوعی نیز در سطوح کارشناسی ارشد و دکتری به وسیله دانشکده کشاورزی دانشگاه آلبرتا ارائه می شود که برای مشاهده شرایط و هزینه کامل دوره ها می توانید به این لینک مراجعه کنید.دوره کارشناسی ارشد کشاورزی در دانشگاه آلبرتا دوره ای 2 ساله است و هزینه ی اپلای برای دوره کارشناسی ارشد کشاورزی و محیط زیست در دانشگاه آلبرتا، 100 دلار کانادا است.

 • دانشگاه ساسکاچوان

دوره کارشناسی اقتصاد کشاورزی در این دانشگاه دوره ای تمام وقت محسوب می شود که مدت آن 4 سال ذکر شده است. شهریه این دوره برای دانشجویان بین‌المللی 20838 دلار در هر سال تحصیلی به طور تقریبی عنوان شده است که بر اساس تعداد کلاس هایی که دانشجو در هر ترم تحصیلی شرکت می کند، ممکن است این مبلغ متفاوت باشد. دوره کارشناسی ارشد و دکتری اقتصاد کشاورزی در دانشگاه ساسکاچواندوره هایی پژوهش محور هستند که به ترتیب به عنوان دوره هایی 2 و 4 ساله معرفی شده اند. همچنین، شهریه شرکت در دوره های پژوهش محور برای دانشجویان بین‌المللی 6,730.80 دلار کانادا در هر سال تحصیلی عنوان شده است.

درباره هزینه تحصیل در کانادا ، زندگی دانشجویی در کانادا و وام دانشجویی کانادا، با مراجعه به هر لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

بورسیه تحصیلی رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

بورسیه تحصیلی رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

برای دریافت کمک هزینه دانشجویی در کانادا در رشته ی مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا روش های متفاوتی وجود دارد. دولت کانادا و مراکز آموزشی این کشور عموماَ کمک هزینه های تحصیلی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می دهند. به عنوان مثال، در دانشگاه گولف کانادا، دانشجویان تحصیلات تکمیلی می توانند از روش هایی مانند دستیاری آموزشی و دستیاری پژوهشی، بخشی از هزینه های تحصیلی خود را پوشش دهند. همچنین، دانشکده کشاورزی و علوم محیط زیست در دانشگاه البرتا یکی از بیشترین تعداد بورسیه های تحصیلی را در بین دانشکده های این دانشگاه ارائه می دهد. بورسیه های متنوعی که این دانشگاه برای رشته های مختلف در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی در نظر گرفته است، در تمامی سطوح مختلف تحصیلی ارائه شده است. برخی از بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی برای رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا در جدول زیر آورده شده است:

دانشگاهنوع بورسیهمقدار بورسیه
دانشگاه ساسکاچوانبورسیه کارشناسی ارشد18 هزار دلار در سال به مدت 2 سال تحصیلی
دانشگاه ساسکاچوانبورسیه دکتریبورسیه به مبلغ 22 هزار دلار در هر سال به مدت 3 سال تحصیلی به همراه پوشش شهریه
دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه دکتری در رشته مطالعات منابع طبیعی و زیست محیطیبورسیه به مدت 4 سال برای شهریه دانشگاه به صورت خودکار به دانشجویان دوره دکتری پرداخت می شود.
دانشگاه آلبرتابورسیه شرکت در کنفرانس های علمی یا انتشار مقاله در مجلات برای دانشجویان کارشناسی500 الی 1000 دلار
دانشگاه آلبرتافلوشیپ دستیاری پژوهشی برای دانشجویان کارشناسی ارشد21 هزار دلار در سال
دانشگاه آلبرتافلوشیپ دستیاری پژوهشی برای دانشجویان دکتری23 هزار دلار در سال
دانشگاه گولفبورسیه کارشناسی ارشد22 هزار دلار در سال
دانشگاه گولفبورسیه دکتری30 هزار دلار در سال

بیشتر بدانید: بورسیه تحصیلی کانادا ، تحصیل رایگان در کانادا ، فاند تحصیلی کانادا

کد مشاغل رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

کد مشاغل رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

کد شغلی برای رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا بر اساس طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (NOC)، 2148 ذکر شده است. این کد شغلی شامل مشاغلی مانند مهندسی کشاورزی و مهندسی منابع زیستی در کانادا می شود.

درباره کار پس از تحصیل در کانادا و تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا بدانید.

مسیر شغلی رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

اگر به عنوان یک مهندس کشاورزی در کانادا دارای مجوزهای مربوطه نیستید، نیاز است تا زیر نظر یک مهندس دارای مجوز مشغول به کار شوید. بنابراین، برای آنکه به صورت مستقل مشغول به کار شوید، باید مجوز لازم را از مقامات استانی و کشوری در کانادا بدست آورید. اگرچه ممکن است مدارک و شرایط آن از یک استان به استان دیگر در کانادا متفاوت باشد، اما برخی از شرایط مورد نیاز در ادامه آورده شده است. در ابتدا، یک مدرک مهندسی در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی از یکی از دانشگاه های کانادا و یا مدرک معادل آن مورد نیاز است. به علاوه، حداقل 4 سال تجربه مهندسی که 1 سال آن در کشور کانادا بدست آمده باشد، شرط دیگری برای کسب مجوز اشتغال به کار به عنوان یک مهندس حرفه ای است. همچنین، ممکن است نیاز به ارزیابی تجربه ی حرفه ای نیز باشد که بعد از اتمام موفقیت آمیز این مراحل، نیاز است تا برای اشتغال در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا، یک شهروند کانادایی و یا دارای اقامت دائم کانادا باشید.

همچنین درباره اقامت کانادا ، شهروندی کانادا و کار در کانادا بخوانید.

جدول اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

(جهت مشاهده همه ستون های جدول درون موبایل، جدول را به راست بکشید)

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

آزمون و خطا نکنید!

بجای صرف ساعات طولانی برای جستجو و انتخاب رشته و دانشگاه، به راحتی می توانید از کمک وکلای تحصیلی موسسه تراست بهره ببرید.

سوالات متداول

چطور می توان برای رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا اپلای کرد؟

برای اپلای در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا، ابتدا با مراجعه به سایت هر دانشگاه در کانادا می توانید شرایط هر دوره را بررسی کرده، ضمن مطالعه مشخصات دوره، دوره ای متناسب با نیازها و علاقه ی خود را انتخاب نمایید. بعد از آماده سازی مدارک مورد نیاز، درخواست خود را برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا ارائه دهید. از جمله مدارک مورد نیاز عموماَ انگیزه نامه، رزومه، توصیه نامه و ترجمه مدارک تحصیلی است.
به عنوان مثال، چنانچه برای یک دوره کارشناسی در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا درخواست می دهید، ممکن است نیاز به ترجمه گواهی پایان تحصیلات دبیرستان یا همان دیپلم، و اگر برای دوره های کارشناسی ارشد و دکتری اپلای می کنید، ترجمه ای از مدرک کارشناسی مورد نیاز باشد. از آنجایی که به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی درخواست می دهید، نیاز است تا مدرکی مبنی بر آشنایی به زبان انگلیسی نیز برای دانشگاه های کانادا ارسال نمایید. نمره حاصل از امتحان هایی مانند IELTS،  TOEFL و GRE ممکن است مورد درخواست دانشگاه ها در کانادا باشند. پس از دریافت پذیرش تحصیلی در یکی از دوره های رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا، می توانید برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید.

چطور می‌توان در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا مشغول به کار شد؟

بر اساس گزارشی که سایت erieri از مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا ارائه کرده است، بدست آوردن یک مدرک کارشناسی در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا می تواند شرایط بسیار خوبی را در بازار کار این رشته در کانادا برای شما فراهم کند. به گونه ای که 82 درصد از متخصصان شاغل در بخش کشاورزی در کانادا، دارای مدرک کارشناسی رشته کشاورزی و منابع طبیعی هستند. همچنین، برای اشتغال در رشته مهندسی کشاورزی و منبع طبیعی در کانادا، کسب یک مجوز از انجمن مهندسان حرفه ای در سطح استان و یا کشور کانادا ممکن است مورد نیاز باشد.

آیا تقاضا برای رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا وجود دارد؟

در کشور کانادا، کشاورزی یک صنعت بسیار مهم و بخش مهمی از اقتصاد این کشور محسوب می شود. جالب است بدانید که کشور کانادا یکی از مهم ترین کشورهای صادر کننده محصولات کشاورزی در جهان است. به گونه ای که در سال 2016، ارزش صادرات بخش کشاورزی در کشور کانادا در حدود 60 میلیارد دلار برآورد شده است.بنابراین، با وجود زمین های بسیار زیاد کشاورزی و تنوع منابع و چشم‌اندازهای طبیعی می توان انتظار داشت که کشور کانادا از حضور متخصصان رشته ی کشاورزی و منابع طبیعی در این کشور استقبال می کند. به علاوه، فارغ‌التحصیلان رشته ی مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا از درآمد خوبی نیز برخوردار هستند.

درآمد رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا چقدر است؟

بر اساس اطلاعاتی که سایت  erieriارائه کرده است، میانگین درآمد یک مهندس کشاورزی در کانادا در حدود 100 هزار دلار کانادا در سال و 48 دلار کانادا در هر ساعت عنوان شده است. به گونه ای که اگر به عنوان یک مهندس کشاورزی کار خود را به تازگی در کانادا شروع کرده باشید و یا تجربه کمی در این زمینه داشته باشید (سابقه کاری کمتر از 3 سال)، درآمدی در حدود 71 هزار دلار کانادا در انتظار شما است. متخصصان با تجربه (سابقه کاری بیشتر از 8 سال) در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا می توانند درآمدی در حدود 125 هزار دلار کانادا را در سال بدست آورند. همچنین، تخمین زده می شود که تا سال 2025، میانگین حقوق یک مهندس کشاورزی در کانادا به مبلغی در حدود 113 هزار دلار کانادا در سال برسد، که این میزان حقوق، افزایشی به اندازه ی 12 درصد را در مدت 5 سال نشان می دهد.

کدام مهارت ها برای اشتغال در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا مورد نیاز است؟

در حقیقت، مهارت کلیدی و مورد نیاز در بخش کشاورزی که از یک مهندس کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا درخواست می شود، مهارت ارائه راه حل در بخش های مرتبط با انرژی و ماشین آلات، ساختارها، حفاظت خاک و آب و مهارت ارائه راه حل در جهت بهبود فرآوری در تولیدات کشاورزی است. برخی دیگر از مهارت ها را می توان مهارت در ثبت اطلاعات و به کارگیری وسایل اندازه گیری و استفاده از  ابزارها دانست.
همچنین، از یک فارغ‌التحصیل رشته ی مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی انتظار می رود ضمن برخورداری از مهارت کار تیمی، اطلاعات خود را در رابطه با فناوری ها و روش های نوین کشاورزی به روز نگه دارد. به همین دلیل است که توصیه می شود تا مهندسان کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا برای شرکت در کارگاه های آموزشی و مطالعه مجلات علمی معتبر در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا از خود تمایل نشان دهند.

دیدگاهتان را بنویسید