مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

هرآنچه باید درباره رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا بدانید. تمامی شرایط تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

بنا بر اطلاعاتی که در سایت دانشگاه گولف کانادا آمده است، پیش بینی می شود تا سال 2050 میلادی، حدود 9 میلیارد نفر در سرتاسر جهان نیاز به غذا داشته باشند. کشاورزی را می توان مجموعه ای از مسائل مرتبط با غذا، علم و تجارت دانست که به شکلی مسئولانه، غذایی پایدار و سالم را برای انسان ها، از طریق زمین و منابع موجود در آن فراهم می کند. رشته ی مهندسی کشاورزی (Agricultural Engineering) را باید این گونه تعریف کنیم که مهندسی کشاورزی عبارت است از مهندسی محصولات و فرآوریِ کشاورزی. در حقیقت، رشته ی مهندسی کشاورزی ترکیبی است از رشته های مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی شیمی و علوم تغذیه که با دانشی از اصول کشاورزی بر مبنای اصول فناوری آمیخته شده است. هدف اصلی در رشته ی مهندسی کشاورزی را باید بهبود بخشیدن به کارایی و پایداری در اقدامات انجام شده در بخش کشاورزی دانست.

اولین بار از مهندسی کشاورزی به منظور آبیاری زمین های بسیار بزرگ کشاورزی استفاده شده است. اما رشته ی مهندسی کشاورزی از انقلاب صنعتی به بعد مورد توجه و توسعه قرار گرفت. به گونه ای که با افزایش استفاده از ماشین آلات کشاورزی و تراکتورها در زمین های کشاورزی، عصر جدیدی نیز در رشته ی مهندسی کشاورزی آغاز شد. در حقیقت، در این زمان بود که بخشی از نیروهای انسانی جای خود را به ماشین آلات کشاورزی در صنایع مرتبط با غذا و تهیه محصولات کشاورزی داد. در قرن بیستم، با استفاده از تجهیزات نوین، آفت کش ها به طور وسیعی در صنعت کشاورزی مورد استفاده قرار گرفت. این موارد موجب گردید تا در بهره‌وری تولیدات کشاورزی افزایش بسیار چشم گیری مشاهده شود، به گونه ای که می توان وقوع دومین انقلاب در رشته ی کشاورزی را در این زمان دانست.   

مهندسان کشاورزی ممکن است در زمینه های مختلفی مانند مدیریت منابع آب، اقلیم شناسی و علوم جو، مدیریت منابع کشاورزی، طراحی ماشین آلات کشاورزی، حفاظت و مدیریت خاک، مدیریت پسماند و نقشه برداری از عوارض زمین ادامه تحصیل داده و مشغول به کار شوند. اما از آنجایی که خاک، آب، تنوع حیوانی و گیاهان، پوشش گیاهی، منابع انرژی تجدید پذیر و اقلیم از اصول و پایه های کارکرد بخش کشاورزی هستند، برای استفاده ی بهتر از منابع طبیعی، رشته های دیگری با عنوان “منابع طبیعی”، “مدیریت منابع طبیعی”، “غذا، کشاورزی و اقتصاد منابع” و مانند آن در دانشگاه های کانادا تدریس می شوند. در بحث های آکادمیک نیز عموماَ این رشته های دانشگاهی را در کنار یکدیگر در نظر می گیرند به گونه ای که مجلات علمی معتبری در سرتاسر جهان مانند مجله Agriculture and Natural Resources با محوریت کشاورزی و منابع طبیعی، جدیدترین دستاوردهای علمی مربوط به این رشته ها را با هم در نظر گرفته و منتشر می کنند.

به عنوان مثال، رشته ی مدیریت منابع طبیعی (Natural resources management)، به منظور نظارت و مدیریت منابع طبیعی مانند خاک، آب، جانوران و نفت ایجاد شده است. در حقیقت، رشته مدیریت منابع طبیعی یک حوزه تخصصیِ فرا رشته ای است که جنبه های زیست شناختی، فیزیکی، اقتصادی و اجتماعی منابع طبیعی را در نظر می گیرد. وظیفه ی اصلی رشته مدیریت منابع طبیعی استفاده بهینه از منابع طبیعی برای مقاصد انسانی در کنار حفاظت از این منابع است.

در کشور کانادا عموماَ زمین های کشاورزی در مناطق آلبرتا، ساسکاچوان و مانیتوبا واقع شده است. برخی از محصولات کشاورزی مانند گل و گیاه و گوجه فرنگی در مکان هایی نظیر گلخانه ها و در مناطق شهری کانادا پرورش می یابند. کشاورزی در کانادا با مسائلی از قبیل حفاظت از محصولات کشاورزی، حفاظت از خاک، نیروهای کاری در بخش کشاورزی و تغییرات اقلیمی رو به رو است. کشاورزی در کانادا در حال تغییر است و هنوز نیز برخی از بخش های آن به شکل سنتی انجام می شود. بنابراین، با توجه به انتظاراتی که کشور کانادا از توسعه ی بخش کشاورزی و حفظ منابع طبیعی خود دارد، توجه به رشته ی مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا، یکی از اولویت های اصلی توسعه در این کشور محسوب می شود.

همچنین بخوانید: بازار کار مهندسی کشاورزی در کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا ، تحصیل در کانادا

اهمیت رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

اهمیت رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

کشاورزی تا حدی در کشور کانادا از اهمیت برخوردار است که دولت کانادا و مقامات استانی در این کشور به صنایع شاغل در بخش کشاورزی کمک های قابل توجهی می کنند. همچنین، دولت کانادا تجارت، صادرات و پژوهش های مرتبط با بخش کشاورزی در این کشور را مورد حمایت خود قرار داده است. به علاوه، به منظور افزایش کارایی و کاهش اثرات مخرب زیست محیطی ناشی از اقدامات انجام شده در بخش کشاورزی، دولت کانادا به تهیه فناوری های موجود در این بخش کمک می کند.

با توجه به این موضوع می توان این گونه نتیجه گرفت که رشته ی مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. چرا که با وجود مهندسان و متخصصان مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا، رشد موجود در بخش کشاورزی در کانادا ادامه داشته، ضمن افزایش کارایی در تولید محصولات کشاورزی، از منابع طبیعی مانند آب و خاک در کشور کانادا نیز حفاظت می شود. بنابراین، برای برخورداری از کشاورزی و منابع طبیعی پایدار، حضور متخصصان رشته ی مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا امری ضروری به نظر می رسد.

درباره تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا ، کارشناسی ارشد در کانادا و پذیرش تحصیلی کانادا بدانید.

دانشگاه های دارای رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

دانشگاه های دارای رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

دانشگاه های بسیار خوبی برای ادامه تحصیل در رشته های کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا وجود دارند. در ادامه فهرست برخی از بهترین دانشگاه ‌هایی که دوره ‌های مرتبط با رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا، در آن ها ارائه می شود، آورده شده است:

نظام های رتبه بندی جهانی یکی از بهترین معیارها برای بررسی و ارزیابی عملکرد دانشگاه ها در سرتاسر جهان و نیز در کشور کانادا هستند. اگرچه اغلب دانشگاه های کانادا از اعتبار علمی بالایی برخوردارند، در ادامه سعی شده است تا بر اساس نظام های رتبه بندی QS و Times higher education که از معتبرترین و شناخته شده ترین نظام های رتبه بندی مراکز علمی و دانشگاهی در جهان هستند، برخی از دانشگاه های ذکر شده در این مطلب را مورد بررسی قرار دهیم.

 • بر این اساس، دانشگاه Guelph جزء 500 دانشگاه برتر جهان در سال 2018 طبق نظام رتبه بندی QS و جزء 250 دانشگاه برتر جهان در سال 2020 در حوزه ی علوم کشاورزی بر اساس اطلاعات سایت times higher education است. این دانشگاه با ارائه ی بورسیه های مختلف، بیش از 21 هزار دانشجو را در نظام آموزشی خود پذیرفته است. دانشگاه گوئلف به عنوان یک دانشگاه عمومی در کشور کانادا در زمینه ی پژوهشی، یکی از دانشگاه های برجسته در جهان به شمار می رود.

درباره رنکینگ دانشگاه های کانادا و دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا بخوانید.

 • در سال 2020 و طبق نظام رتبه بندی معتبر QS، دانشگاه British Columbia با رتبه ی 51 در جهان به عنوان یک دانشگاه عمومی همواره مورد توجه محافل علمی است. این دانشگاه که از سال 1915 میلادی فعالیت علمی خود را آغاز کرده است به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا محسوب می شود. دانشگاه بریتیش کلمبیا با بیش از 55 هزار دانشجو یکی از بزرگترین دانشگاه های کانادا است که بعد از دانشگاه تورنتو کانادا، رتبه ی دوم را در سال 2020 در حوزه مربوط به علوم کشاورزی از آن خود کرده است.
 • دانشگاه Toronto به عنوان برترین دانشگاه کانادا در نظام رتبه بندی QS، پرچم دار رشته ی های مرتبط با علوم کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا است. جالب است بدانید که دانشگاه تورنتو در سال 1827 در کانادا تأسیس شده است و در حدود 80 درصد از دانشجویان این دانشگاه کانادایی را، دانشجویان دوره کارشناسی تشکیل می دهند. با وجود اعتبار آکادمیک بسیار بالا، ارائه ی بورسیه های متنوع و محیط دانشگاهی بسیار زیبا، جای تعجب نیست که هزاران دانشجوی خارجی از بیش از 160 کشور جهان برای ادامه تحصیل، دانشگاه تورنتو را به عنوان بهترین گزینه خود انتخاب کرده اند.
 • دانشگاه McGill کانادا به عنوان یکی دیگر از دانشگاه های ارائه دهنده دوره های مرتبط با رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا، همواره مورد توجه دانشجویان از سرتاسر جهان بوده است. دانشگاه مک گیل در سال 1821 میلادی در کبک کانادا تأسیس شد. در حدود 25 درصد از دانشجویان دانشگاه مک گیل کانادا را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می دهند. به گونه ای که این دانشگاه از بیش از 150 کشور جهان دانشجو پذیرفته است. با توجه به رتبه بندی دانشگاه مک گیل در نظام رتبه بندی Times higher education در حوزه کشاورزی، این دانشگاه در بین تمامی دانشگاه های جهان رتبه 43 را کسب کرده است، که بعد از دانشگاه های تورنتو و بریتیش کلمبیا، بهترین رتبه را در بین دانشگاه های کانادا برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا دارا است.
 • دانشگاه Alberta به عنوان یکی از دانشگاه های تراز اول جهانی برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا گزینه ای ایده آل است. دانشگاه آلبرتا با بیش از 33 هزار دانشجو، اکنون یکی از مراکز آموزشی برجسته در کشور کانادا محسوب می شود که هر ساله دانشجویان متعددی از سرتاسر جهان، برای ادامه تحصیل در کانادا و در دانشگاه آلبرتا، درخواست خود را ارسال می کنند. دانشگاه آلبرتا با ارائه ی 4 دوره مختلف در سطح کارشناسی برای رشته کشاورزی و نیز ارائه ی بورسیه های بسیار متنوع برای دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف، یکی از بهترین دانشگاه ها برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا است. در ادامه به معرفی شرایط تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا می پردازیم.

همچنین درباره ارزان‌ ترین دانشگاه‌ های کانادا و دانشگاه های فرانسوی زبان کانادا بخوانید.

شرایط تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

شرایط تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

 • دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی

چنانچه به تحصیل در رشته منابع طبیعی در کانادا علاقه‌مند هستید، خوب است بدانید که دوره کارشناسی برنامه ریزی منابع طبیعی و دوره کارشناسی ارشد و دکتری مطالعات منابع طبیعی در دانشگاه بریتیش کلمبیا شمالی کانادا ارائه می شود. برای شرکت در دوره های منابع طبیعی در دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی، باید حداقل نمره زبان انگلیسی از امتحان آیلتس آکادمیک برابر با 6.5 باشد که در هر مهارت حداقل نمره 6 وجود داشته باشد. و یا نمره زبان انگلیسی از امتحان تافل آی بی تی حداقل برابر با 90 باشد که برای هر مهارت حداقل نمره 20 ارائه شود. برای مشاهده جزئیات بیشتر از شرایط شرکت در دوره ها به این لینک مراجعه کنید.

درباره مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا ، آزمون تافل برای کانادا و دوره زبان در کانادا بخوانید.

 • دانشگاه گوئلف

دانشگاه گولف را می توان یکی از بهترین دانشگاه های کانادا در ارائه ی دوره های متنوع و  مرتبط با رشته ی مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا دانست. در حقیقت، دوره های این دانشگاه به شکل جامع بوده و محدوده ی وسیعی از مسائل مرتبط با رشته کشاورزی را در بر می گیرد. این دانشگاه در کانادا، دوره های مختلفی را در سطح دیپلم، کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در حوزه ی مرتبط با رشته ی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا ارائه می دهد. در جدول زیر برخی از این دوره ها آورده شده است:

عنوان دورهسطح دوره
دیپلم کشاورزیدیپلم
غذا و تجارت کشاورزیکارشناسی
غذا، کشاورزی و اقتصاد منابعکارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری

برای تحصیل در دانشگاه گوئلف نیاز است تا سطحی از مهارت در زبان انگلیسی را به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی نشان دهید. حداقل نمره زبان انگلیسی برای دوره دیپلم کشاورزی در دانشگاه گولف معادل با نمره 6.5 از آیلتس آکادمیک عنوان شده است که حداقل نمره در هر مهارت نباید از 6 کمتر باشد. حداقل نمره از امتحان تافل آی بی تی 89 اعلام شده است که در هر مهارت نباید کمتر از نمره 21 باشد. همچنین، برای شرکت در دوره دیپلم کشاورزی دانشگاه گولف نیاز است تا مدرک دیپلم دبیرستان ارائه شود.

همچنین، حداقل نمره زبان انگلیسی برای دوره های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه ممکن است با نمره اعلام شده از طرف دانشکده کشاورزی دانشگاه گولف متفاوت باشد. به عنوان مثال، اگرچه حداقل نمره زبان انگلیسی از امتحان آیلتس آکادمیک و تافل آی بی تی به ترتیب 6.5 و 89 از طرف دانشگاه برای شرکت در دوره های این دانشگاه اعلام شده است، اما این حداقل نمره برای دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در رشته ی غذا، کشاورزی و اقتصاد منابع در دانشگاه گولف، معادل با نمره کلی 7 در نظر گرفته شده است. به شکلی که حداقل باید نمره 6.5 در مهارت های گفتاری و نوشتاری از امتحان آیلتس آکادمیک ارائه شود. همچنین، حداقل نمره 95 از امتحان تافل آی بی تی که حداقل نمره در مهارت گفتاری 22، در مهارت نوشتاری 26 و در سایر مهارت ها 21 باشد، نیز می تواند ارائه شود.

برای شرکت در دوره کارشناسی ارشد غذا، کشاورزی و اقتصاد منابع در دانشگاه گولف نیاز است تا دانشجویان یک مدرک کارشناسی با حداقل معدل برابر با B+ ارائه دهند. همچنین معدل دو سال آخر تحصیلی برای شرکت در دوره دکتری حداقل برابر با B ذکر شده است. برای مشاهده جزئیات بیشتر در مورد شرایط شرکت در دوره کارشناسی ارشد به این لینک و دوره دکتری به این لینک مراجعه کنید.

همچنین درباره تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان ، شرط معدل برای تحصیل در کانادا و محاسبه GPA در کانادا بخوانید.

 • دانشگاه آلبرتا

دانشکده کشاورزی و علوم محیط زیست در دانشگاه آلبرتا، هم در مقطع کارشناسی و هم مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری اقدام به ارائه ی دوره های مرتبط با رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا می کند. نمره زبان انگلیسی پذیرفته شده برای شرکت در دوره ی کارشناسی کشاورزی در دانشگاه آلبرتا حداقل 6.5 از امتحان آیلتس آکادمیک و حداقل نمره 6 در هر مهارت و یا حداقل نمره 90 از امتحان تافل آی بی تی با حداقل نمره 21 در هر مهارت است. همچنین، برای تحصیل در رشته کشاورزی در سطح کارشناسی در دانشگاه آلبرتا می توانید یکی از دوره های سیستم های کشاورزی پایدار و یا کشاورزی و اقتصاد منابع را انتخاب کنید. برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد شرایط شرکت در دوره های کارشناسی در دانشگاه آلبرتا به این لینک مراجعه کنید.

دوره های تحصیلات تکمیلی در رشته کشاورزی و منابع طبیعی در دانشگاه آلبرتا از تنوع زیادی برخوردار هستند. به عنوان مثال، برای شرکت در دوره کارشناسی ارشد کشاورزی و محیط زیست دانشگاه آلبرتا که دوره ای بین رشته ای است، باید مدرک کارشناسی از یک دانشگاه معتبر داشته باشید. حداقل معدل دو سال آخر دوره کارشناسی نیز معادل GPA مساوی با 3 در نظر گرفته شده است. همچنین، ممکن است برای شرکت در برخی از دوره های پژوهش محور کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه آلبرتا، نیاز باشد تا دانشجویان پیش از پذیرش، موافقت یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه را به عنوان استاد راهنما جلب کرده باشند. برای مشاهده فهرست تمامی دوره های دانشکده کشاورزی دانشگاه آلبرتا و شرایط هر یک از دوره ها به این لینک مراجعه کنید.

 • دانشگاه ساسکاچوان

دوره های کارشناسی اقتصاد کشاورزی و زیست شناسی کشاورزی و دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در رشته اقتصاد کشاورزی از جمله برنامه هایی هستند که دانشگاه ساسکاچوان در رشته های کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا فراهم کرده است. برای مشاهده جزئیات بیشتر در مورد این دوره ها به این لینک مراجعه کنید. دانشگاه ساسکاچوان برای دوره کارشناسی اقتصاد کشاورزی یکی از کمترین نمره های زبان را در مقایسه با سایر دوره های مشابه در رشته کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا در نظر گرفته است. به گونه ای که این دانشگاه نمره 86 از امتحان تافل آی بی تی را با حداقل نمره 19 در هر مهارت به عنوان حداقل نمره زبان انگلیسی مطرح کرده است. همچنین، نمره 6.5 از امتحان زبان آیلتس آکادمیک با حداقل نمره 6 در هر 4 مهارت نیز می تواند ارائه شود.

درباره اپلای برای ارشد ، اپلای برای دکتری و تاثیر مقاله بر اپلای بیشتر بدانید.

شهریه و مدت زمان دوره های آموزشی رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

شهریه و مدت زمان دوره های آموزشی رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

 • دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی

هزینه ی شرکت در دوره های منابع طبیعی در دانشگاه بریتیش کلمبیا شمالی بر اساس تعداد ساعت های تدریس محاسبه می شود. به گونه ای که این هزینه برای دوره کارشناسی از حدود 185 دلار برای هر ساعت تدریس شروع می شود. برای مشاهده فهرست کامل هزینه ها به این لینک مراجعه کنید. همچنین، دوره دکتری دوره ای 4 ساله است و شهریه شرکت در دوره های دکتری و به صورت تمام وقت در دانشگاه بریتیش کلمبیا شمالی، 2,401.22 دلار در هر ترم تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی است. برای مشاهده فهرست کامل هزینه های دوره تحصیلات تکمیلی در دانشگاه بریتیش کلمبیا شمالی، به این لینک مراجعه کنید.

 • دانشگاه گوئلف

طول دوره دیپلم کشاورزی 2 سال و شامل 4 ترم عنوان شده است. شهریه شرکت در دوره دیپلم کشاورزی در دانشگاه گولف برای دانشجویان بین‌المللی 14022 دلار کانادا در سال اول تحصیل ذکر شده است، که شامل منابع آموزشی نیز می شود. برای مشاهده جزئیات بیشتر در مورد این دوره به این لینک مراجعه کنید. دوره کارشناسی رشته کشاورزی، غذا و اقتصاد منابع دوره ای 4 ساله است. همچنین، شهریه دوره های تمام وقت و در سطح کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین‌المللی دانشگاه گولف، 6837.54 دلار در هر ترم تحصیلی  و برای دوره های دکتری 6,560.27 دلار در هر ترم تحصیلی ذکر شده است. هزینه های جانبی دیگر مانند هزینه ی تهیه اتاق، حمل و نقل و کتاب و منابع درسی نیز ممکن است به هزینه های ذکر شده اضافه شود. همچنین، برای ترم زمستان و پاییز در دانشگاه گولف هزینه ی بیمه دانشگاه اجباری است و 212 دلار در هر ترم تحصیلی می باشد. برای مشاهده جزئیات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

 • دانشگاه آلبرتا

دوره کارشناسی رشته کشاورزی در دانشگاه آلبرتا دوره ای 4 ساله است. شهریه دوره های کارشناسی نیز با توجه به اینکه برای کدام دوره و در کدام ترم تحصیلی درخواست خود را ارائه می دهید متفاوت است. برای مشاهده جزئیات مربوط به هزینه های تحصیلی در دوره کارشناسی رشته های کشاورزی در دانشگاه آلبرتا به این لینک مراجعه کنید. دوره های بسیار متنوعی نیز در سطوح کارشناسی ارشد و دکتری به وسیله دانشکده کشاورزی دانشگاه آلبرتا ارائه می شود که برای مشاهده شرایط و هزینه کامل دوره ها می توانید به این لینک مراجعه کنید.دوره کارشناسی ارشد کشاورزی در دانشگاه آلبرتا دوره ای 2 ساله است و هزینه ی اپلای برای دوره کارشناسی ارشد کشاورزی و محیط زیست در دانشگاه آلبرتا، 100 دلار کانادا است.

 • دانشگاه ساسکاچوان

دوره کارشناسی اقتصاد کشاورزی در این دانشگاه دوره ای تمام وقت محسوب می شود که مدت آن 4 سال ذکر شده است. شهریه این دوره برای دانشجویان بین‌المللی 20838 دلار در هر سال تحصیلی به طور تقریبی عنوان شده است که بر اساس تعداد کلاس هایی که دانشجو در هر ترم تحصیلی شرکت می کند، ممکن است این مبلغ متفاوت باشد. دوره کارشناسی ارشد و دکتری اقتصاد کشاورزی در دانشگاه ساسکاچواندوره هایی پژوهش محور هستند که به ترتیب به عنوان دوره هایی 2 و 4 ساله معرفی شده اند. همچنین، شهریه شرکت در دوره های پژوهش محور برای دانشجویان بین‌المللی 6,730.80 دلار کانادا در هر سال تحصیلی عنوان شده است.

درباره هزینه تحصیل در کانادا ، زندگی دانشجویی در کانادا و وام دانشجویی کانادا، با مراجعه به هر لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

بورسیه تحصیلی رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

بورسیه تحصیلی رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

برای دریافت کمک هزینه دانشجویی در کانادا در رشته ی مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا روش های متفاوتی وجود دارد. دولت کانادا و مراکز آموزشی این کشور عموماَ کمک هزینه های تحصیلی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می دهند. به عنوان مثال، در دانشگاه گولف کانادا، دانشجویان تحصیلات تکمیلی می توانند از روش هایی مانند دستیاری آموزشی و دستیاری پژوهشی، بخشی از هزینه های تحصیلی خود را پوشش دهند. همچنین، دانشکده کشاورزی و علوم محیط زیست در دانشگاه البرتا یکی از بیشترین تعداد بورسیه های تحصیلی را در بین دانشکده های این دانشگاه ارائه می دهد. بورسیه های متنوعی که این دانشگاه برای رشته های مختلف در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی در نظر گرفته است، در تمامی سطوح مختلف تحصیلی ارائه شده است. برخی از بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی برای رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا در جدول زیر آورده شده است:

دانشگاهنوع بورسیهمقدار بورسیه
دانشگاه ساسکاچوانبورسیه کارشناسی ارشد18 هزار دلار در سال به مدت 2 سال تحصیلی
بورسیه دکتریبورسیه به مبلغ 22 هزار دلار در هر سال به مدت 3 سال تحصیلی به همراه پوشش شهریه
دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه دکتری در رشته مطالعات منابع طبیعی و زیست محیطیبورسیه به مدت 4 سال برای شهریه دانشگاه به صورت خودکار به دانشجویان دوره دکتری پرداخت می شود.
دانشگاه آلبرتابورسیه شرکت در کنفرانس های علمی یا انتشار مقاله در مجلات برای دانشجویان کارشناسی500 الی 1000 دلار
فلوشیپ دستیاری پژوهشی برای دانشجویان کارشناسی ارشد21 هزار دلار در سال
فلوشیپ دستیاری پژوهشی برای دانشجویان دکتری23 هزار دلار در سال
دانشگاه گولفبورسیه کارشناسی ارشد22 هزار دلار در سال
بورسیه دکتری30 هزار دلار در سال

بیشتر بدانید

بورسیه تحصیلی کانادا

تحصیل رایگان در کانادا

فاند تحصیلی کانادا

کد مشاغل رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

کد مشاغل رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

کد شغلی برای رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا بر اساس طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (NOC)، 2148 ذکر شده است. این کد شغلی شامل مشاغلی مانند مهندسی کشاورزی و مهندسی منابع زیستی در کانادا می شود.

درباره کار پس از تحصیل در کانادا و تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا بدانید.

مسیر شغلی رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا

اگر به عنوان یک مهندس کشاورزی در کانادا دارای مجوزهای مربوطه نیستید، نیاز است تا زیر نظر یک مهندس دارای مجوز مشغول به کار شوید. بنابراین، برای آنکه به صورت مستقل مشغول به کار شوید، باید مجوز لازم را از مقامات استانی و کشوری در کانادا بدست آورید. اگرچه ممکن است مدارک و شرایط آن از یک استان به استان دیگر در کانادا متفاوت باشد، اما برخی از شرایط مورد نیاز در ادامه آورده شده است. در ابتدا، یک مدرک مهندسی در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی از یکی از دانشگاه های کانادا و یا مدرک معادل آن مورد نیاز است. به علاوه، حداقل 4 سال تجربه مهندسی که 1 سال آن در کشور کانادا بدست آمده باشد، شرط دیگری برای کسب مجوز اشتغال به کار به عنوان یک مهندس حرفه ای است. همچنین، ممکن است نیاز به ارزیابی تجربه ی حرفه ای نیز باشد که بعد از اتمام موفقیت آمیز این مراحل، نیاز است تا برای اشتغال در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا، یک شهروند کانادایی و یا دارای اقامت دائم کانادا باشید.

همچنین درباره اقامت کانادا ، شهروندی کانادا و کار در کانادا بخوانید.

سوالات متداول

چطور می توان برای رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا اپلای کرد؟

برای اپلای در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا، ابتدا با مراجعه به سایت هر دانشگاه در کانادا می توانید شرایط هر دوره را بررسی کرده، ضمن مطالعه مشخصات دوره، دوره ای متناسب با نیازها و علاقه ی خود را انتخاب نمایید. بعد از آماده سازی مدارک مورد نیاز، درخواست خود را برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا ارائه دهید. از جمله مدارک مورد نیاز عموماَ انگیزه نامه، رزومه، توصیه نامه و ترجمه مدارک تحصیلی است.
به عنوان مثال، چنانچه برای یک دوره کارشناسی در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا درخواست می دهید، ممکن است نیاز به ترجمه گواهی پایان تحصیلات دبیرستان یا همان دیپلم، و اگر برای دوره های کارشناسی ارشد و دکتری اپلای می کنید، ترجمه ای از مدرک کارشناسی مورد نیاز باشد. از آنجایی که به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی درخواست می دهید، نیاز است تا مدرکی مبنی بر آشنایی به زبان انگلیسی نیز برای دانشگاه های کانادا ارسال نمایید. نمره حاصل از امتحان هایی مانند IELTS،  TOEFL و GRE ممکن است مورد درخواست دانشگاه ها در کانادا باشند. پس از دریافت پذیرش تحصیلی در یکی از دوره های رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا، می توانید برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید.

چطور می‌توان در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا مشغول به کار شد؟

بر اساس گزارشی که سایت erieri از مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا ارائه کرده است، بدست آوردن یک مدرک کارشناسی در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا می تواند شرایط بسیار خوبی را در بازار کار این رشته در کانادا برای شما فراهم کند. به گونه ای که 82 درصد از متخصصان شاغل در بخش کشاورزی در کانادا، دارای مدرک کارشناسی رشته کشاورزی و منابع طبیعی هستند. همچنین، برای اشتغال در رشته مهندسی کشاورزی و منبع طبیعی در کانادا، کسب یک مجوز از انجمن مهندسان حرفه ای در سطح استان و یا کشور کانادا ممکن است مورد نیاز باشد.

آیا تقاضا برای رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا وجود دارد؟

در کشور کانادا، کشاورزی یک صنعت بسیار مهم و بخش مهمی از اقتصاد این کشور محسوب می شود. جالب است بدانید که کشور کانادا یکی از مهم ترین کشورهای صادر کننده محصولات کشاورزی در جهان است. به گونه ای که در سال 2016، ارزش صادرات بخش کشاورزی در کشور کانادا در حدود 60 میلیارد دلار برآورد شده است.بنابراین، با وجود زمین های بسیار زیاد کشاورزی و تنوع منابع و چشم‌اندازهای طبیعی می توان انتظار داشت که کشور کانادا از حضور متخصصان رشته ی کشاورزی و منابع طبیعی در این کشور استقبال می کند. به علاوه، فارغ‌التحصیلان رشته ی مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا از درآمد خوبی نیز برخوردار هستند.

درآمد رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا چقدر است؟

بر اساس اطلاعاتی که سایت  erieriارائه کرده است، میانگین درآمد یک مهندس کشاورزی در کانادا در حدود 100 هزار دلار کانادا در سال و 48 دلار کانادا در هر ساعت عنوان شده است. به گونه ای که اگر به عنوان یک مهندس کشاورزی کار خود را به تازگی در کانادا شروع کرده باشید و یا تجربه کمی در این زمینه داشته باشید (سابقه کاری کمتر از 3 سال)، درآمدی در حدود 71 هزار دلار کانادا در انتظار شما است. متخصصان با تجربه (سابقه کاری بیشتر از 8 سال) در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا می توانند درآمدی در حدود 125 هزار دلار کانادا را در سال بدست آورند. همچنین، تخمین زده می شود که تا سال 2025، میانگین حقوق یک مهندس کشاورزی در کانادا به مبلغی در حدود 113 هزار دلار کانادا در سال برسد، که این میزان حقوق، افزایشی به اندازه ی 12 درصد را در مدت 5 سال نشان می دهد.

کدام مهارت ها برای اشتغال در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا مورد نیاز است؟

در حقیقت، مهارت کلیدی و مورد نیاز در بخش کشاورزی که از یک مهندس کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا درخواست می شود، مهارت ارائه راه حل در بخش های مرتبط با انرژی و ماشین آلات، ساختارها، حفاظت خاک و آب و مهارت ارائه راه حل در جهت بهبود فرآوری در تولیدات کشاورزی است. برخی دیگر از مهارت ها را می توان مهارت در ثبت اطلاعات و به کارگیری وسایل اندازه گیری و استفاده از  ابزارها دانست.
همچنین، از یک فارغ‌التحصیل رشته ی مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی انتظار می رود ضمن برخورداری از مهارت کار تیمی، اطلاعات خود را در رابطه با فناوری ها و روش های نوین کشاورزی به روز نگه دارد. به همین دلیل است که توصیه می شود تا مهندسان کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا برای شرکت در کارگاه های آموزشی و مطالعه مجلات علمی معتبر در رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا از خود تمایل نشان دهند.