هزینه ویزای تحصیلی کانادا

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

هزینه ویزای تحصیلی در کانادا در یک نگاه

نوع هزینههزینه پرداختی
هزینه درخواست استادی پرمیت کانادا – برای هر نفر۱۵۰ دلار
بازیابی وضعیت به عنوان یک دانشجو350 دلار (بازیابی وضعیت 200 دلار و مجوز تحصیل جدید 150 دلار است)
هزینه بررسی و پردازش برای همراه متقاضی۲۵۵ دلار
هزینه انگشت نگاری ویزای کانادا۸۵ دلار

لینک های مفید

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا نه تنها یک تجربه عالی است بلکه مدرک دانشگاهی معتبری را برای شما به ارمغان می آورد. تحصیل در کانادا نوعی سرمایه گذاری است؛ سرمایه گذاری برای آینده شما و شاید سرمایه گذاری برای عزیزانتان.

کانادا نه تنها سومین مقصد تحصیلی پرطرفدار در جهان است، بلکه یکی از متنوع ‌ترین جمعیت ‌های دانشجویی را نیز دارد و دانشجویانی از بیش از 186 کشور برای تحصیل در کانادا هستند.

طبق گزارش اداره آموزش بین ‌المللی کانادا، بیش از 642000 دانشجوی خارجی در کانادا و نزدیک به 54000 دانشجوی بین ‌المللی که پس از فارغ ‌التحصیلی از دانشگاه یا کالج در کانادا باقی مانده‌ اند، وجود دارد.

93% از دانشجویان بین ‌المللی گفته ‌اند که از زمان تحصیل در کانادا لذت برده‌ اند و تقریباً 87% گزارش داده‌ اند که به آن ها کمک کرده تا برای یافتن کار در کانادا آماده شوند.

وقتی از آن ها پرسیده شد که چرا آن ها کانادا را به هر مقصد تحصیلی دیگر در خارج از کشور انتخاب کردند، 5 دلیل اصلی عبارت بودند از:

 • کیفیت آموزش دانشگاه های کانادا و موسسه های آموزشی
 • اعتبار مدارک کانادایی در سراسر جهان
 • در دسترس بودن دوره های مختلف و متنوع بودن دوره ها
 • عدم تبعیض نژادی در این کشور
 • امنیت بالای زندگی در کانادا

فرصتی که مدرک تحصیلی کانادایی به شما می دهد بسیار با ارزش است، اما هزینه آن چقدر است؟ بیایید نگاهی دقیق ‌تر به میزان تحصیل در کانادا بیندازیم تا بتوانید از قبل برنامه ‌ریزی کنید و برای سال آینده بودجه داشته باشید.

نمونه ویزای تحصیلی کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

انواع ویزای تحصیلی کانادا

در کشور کانادا، می‌توانید دوره ‌های کوتاه‌ مدت و بلند مدت را بگذرانید، در برنامه‌ های تبادل دانشجو شرکت کنید و مهارت ‌های خود را ارتقا دهید. همچنین می توانید در صورت واجد شرایط بودن بعد از تحصیل در این کشور، کار کنید.

دو نوع ویزای دانشجویی کانادا بسته به سطح آموزش وجود دارد:

 • ویزای اقامت موقت (TRV): برای برنامه های تحصیلی تا شش ماه.
 • ویزای اقامت موقت کانادا یکبار ورود. این ویزا به شما امکان می دهد برای مدت تحصیل یک بار وارد کشور شوید و در آن بمانید.
 • ویزای اقامت موقت چند بار ورود. به شما اجازه می دهد تا بارها وارد کانادا شوید و از آن خارج شوید.
 • ویزای تحصیلی: ویزا برای تحصیل طولانی مدت. به خارجیانی که تحصیلات عالی را در دانشگاه های کانادا دنبال می کنند اعطا می شود. برای مطالعه طولانی مدت پس از شش ماه معتبر است.

هزینه تحصیل در کانادا و هزینه ویزای تحصیلی کانادا

 • هزینه های تحصیل

هزینه تحصیل سالانه شما بسته به استان، برنامه هایی که انتخاب می کنید و اینکه در کدام یک از دانشگاه ها و کالج های کانادا تصمیم به ثبت نام دارید، متفاوت خواهد بود. طبق آمار کانادا، شما می توانید انتظار داشته باشید که بین 29714 دلار برای برنامه های کارشناسی و 17744 دلار کانادا برای برنامه های کارشناسی ارشد در سال پرداخت کنید، در حالی که متوسط برنامه های MBA حدود 27397 دلار در سال است.

 • میانگین هزینه زندگی

اکثر دانشجویان بین المللی در نظر نمی گیرند که چقدر می توانند برای اقامت و غذا هزینه کنند. بار دیگر این بستگی به شهر و استانی دارد که در آن قرار دارید، اما باید حدود 10000 تا 15500 دلار کانادا بودجه داشته باشید.

 • هزینه های سالانه ثبت نام در دانشگاه های کانادا

برای ثبت نام در کالج یا دانشگاه در کانادا، باید هزینه های پذیرش را برای پردازش درخواست خود بپردازید. این هزینه البته از موسسه ای به موسسه دیگر متفاوت است، اما به طور متوسط می توانید انتظار داشته باشید که بین 100 تا 500 دلار بپردازید، با این حال، تعدادی دانشگاه هستند که هزینه پذیرش دریافت نمی کنند.

توجه به این نکته ضروری است که این هزینه غیرقابل استرداد است، به این معنی که خواه پذیرفته شوید یا نه، پس از ارسال درخواست، پولی به شما پس داده نمی شود.

ویزای تحصیلی کانادا چیست

ویزای دانشجویی کانادا به فردی که آن را دارد اجازه می دهد تا تحصیل خود را در کانادا آغاز کند. ویزا برای دانشجویان اساساً مانند ویزای توریستی کانادا یا مجوز سفر الکترونیکی eTa  است، اما دانشجو به مجوز تحصیل نیز نیاز دارد. بنابراین ویزای دانشجویی کانادا ترکیبی از ویزای بازدید کننده و مجوز تحصیل یا eTA است.

ویزای تحصیلی کانادا فقط به شما این امکان را می‌دهد که تحصیلات خود را در کانادا در مؤسسات آموزشی تعیین شده (DLI) شروع کنید. مجوز تحصیل به شما این امکان را می دهد که تا پایان برنامه خود در کانادا بمانید و در برخی موارد تا زمانی که در دانشگاه ثبت نام کرده اید یا پس از فارغ التحصیلی کار کنید.

نکات زیر را در این باره در نظر بگیرید:

 • همیشه در DLI ثبت نام کنید.
 • برای تکمیل برنامه تحصیلی خود تلاش کنید.
 • شرایط ویزای دانشجویی را برآورده کنید.
 • در صورت عدم رعایت شرایط ویزای دانشجویی، تحصیل را متوقف کنید.
 • پس از پایان مدت مجوز تحصیلی، فوراً کانادا را ترک کنید.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا

روند اخذ ویزای تحصیلی بسته به شرایطی که هر متقاضی دارد متفاوت است و هیچ گاه نمی توان زمان مشخصی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا تعیین کرد. این پروسه ممکن است از ۲ روز تا ۹ ماه زمان بر باشد. با این حال شما می توانید زمان تقریبی پرونده مهاجرتی خود را بررسی کنید.

کافی است از طریق لینک زیر نوع ویزا را مشخص کنید (Study Permit) و کشور مد نظر را هم ایران بزنید تا زمان تقریبی این پروسه برای شما آورده شود. زمانی که برای شما نمایش داده می شود، فقط یک بازه حدودی است و تضمینی وجود ندارد که دقیقا طی همین مدت پرونده شما بررسی شود.

هزینه های ویزای تحصیلی کانادا

ویزا یا مجوز تحصیل شما مدرکی است که به شما امکان تحصیل در کانادا را می دهد. این با ویزای شما که اجازه ورود به کانادا را می دهد متفاوت است، اما زمانی که برای مجوز تحصیل خود درخواست می کنید، به طور خودکار ویزای سفر موقت به شما اعطا می شود. هزینه مجوز تحصیل در کانادا شما 150 دلار خواهد بود.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، می توانید 20 ساعت در هفته در خارج از دانشگاه و بدون مجوز کار دانشجویی در کانادا کنید. اگر می خواهید برای مجوز کار اضافی درخواست دهید، هزینه آن 155 دلار است. این البته اختیاری است.

موسسه آموزشی تعیین شده چیست

همانطور که گفته شد، تنها در صورتی می توانید ویزای دانشجویی کانادا را دریافت کنید که در یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) ثبت نام کرده باشید. DLI ها مدارس یا دانشگاه هایی هستند که توسط دولت استانی یا منطقه ای تایید شده اند تا بتوانند میزبان دانشجویان بین المللی باشند.

تمام مدارس ابتدایی و متوسطه که در کانادا هستند به طور پیش فرض DLI هستند. با این حال، بسیاری از دانشگاه ها یا مؤسسات آموزشی دیگری وجود دارند که گواهی DLI ندارند. شما نباید در این موارد درخواست دهید، زیرا حتی اگر شما را بپذیرند، اجازه حضور در آن ها را نخواهید داشت.

اگر در حین حضور در مؤسسه، وضعیت DLI خود را از دست داد، می‌توانید تا پایان مجوز تحصیل خود به تحصیل در آنجا ادامه دهید. اگر مجوز شما قبل از تکمیل مدرک منقضی شود، باید در موسسه جدیدی که DLI است ثبت نام کنید تا بتوانید مجوز تحصیلی جدید دریافت کنید.

چه کسی به مجوز تحصیل در کانادا نیاز دارد

همه دانشجویان بین المللی که می خواهند در کانادا تحصیل کنند و برای ورود به کانادا به ویزای بازدید کننده یا eTA نیاز دارند باید ویزای دانشجویی و مجوز دریافت کنند. این مجوز به خودی خود به شما اجازه ورود به کانادا را نمی دهد، اما همراه با ویزای بازدید کننده یا eTA، اجازه شروع تحصیل را به شما می دهد.

با این حال، گروهی از افراد وجود دارند که اگر در شرایط خاصی باشند، ممکن است برای تحصیل در کانادا نیازی به مجوز تحصیلی نداشته باشند، مانند:

اگر برنامه تحصیلی شما کمتر از 6 ماه در کانادا باشد، فقط به ویزای بازدید کننده یا eTA نیاز دارید، اما به شرطی که برنامه را در مدت 6 ماه یا کمتر تکمیل کنید، مجوز تحصیل ندارید. اگر نتوانید برنامه کوتاه مدت را در 6 ماه تکمیل کنید، به مجوز تحصیل نیاز خواهید داشت.

اگر شما یکی از اعضای خانواده یا کارمند یک نماینده خارجی در کانادا هستید پس نیازی به مجوز تحصیل ندارید.

اگر عضو نیروهای مسلح خارجی در کانادا هستید و در حال انجام وظایف رسمی هستید، نیازی به مجوز تحصیل ندارید، اما اعضای خانواده شما ممکن است به مجوز تحصیلی نیاز داشته باشند.

اگر متقاضی یک کودک خردسال در کانادا باشد، پس نیازی به مجوز تحصیل ندارد اگر:

 • در مهد کودک تحصیل کند
 • پناهنده یا مدعی پناهندگی باشد
 • اگر والدین او پناهنده یا مدعی پناهندگی باشند
 • والدینی دارند که اجازه کار یا تحصیل در کانادا را دارند.

آیا واجد شرایط ویزای تحصیلی کانادا هستم

برای واجد شرایط بودن برای درخواست ویزای دانشجویی و مجوز کانادا باید شرایط زیر را داشته باشید:

یک نامه پذیرش معتبر از یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) با این اطلاعات داشته باشید:

 • سربرگ رسمی مدرسه.
 • برنامه و مدرکی که کسب خواهید کرد.
 • میزان شهریه ای که باید پرداخت کنید.
 • تاریخ شروع و پایان برنامه.
 • حداقل 18 سال سن داشته باشید تا به عنوان متقاضی ویزای دانشجویی اولیه اقدام کنید و فرزندان زیر 18 سال شما به تنهایی نمی توانند درخواست دهند. بنابراین، اگر فرزندی دارید که می خواهد به مدرسه ابتدایی یا متوسطه برود، باید از طرف او درخواست دهید.
 • عدم داشتن سوء سابقه و ارائه مدارک دادگاه برای اثبات آن.
 • شما باید فرم رضایت مرکز درخواست ویزا (VAC) را پر کرده و امضا کنید.
 • شما باید کپی هایی از وضعیت فعلی مهاجرت خود به کشور دیگری یا در کانادا ارسال کنید.
 • ثابت کنید که اقامت شما در کانادا موقتی است و پس از پایان تحصیلات به کشور خود باز خواهید گشت.

چگونه برای مجوز تحصیل در کانادا خود اقدام کنید

مرحله 1. ارزیابی صلاحیت

این بخش بسیار مهمی از فرآیند درخواست ویزای کانادا است. دانستن اینکه آیا باید ویزا بگیرید یا خیر بسیار مهم است.

حداقل شرایط مالی برای ویزای تحصیلی کانادا چیست

برای اینکه بتوانید ویزای تحصیلی یا مجوز تحصیلی کانادا را دریافت کنید، باید بودجه کافی برای پوشش شهریه و هزینه های زندگی خود در کانادا را داشته باشید. اگر اعضای خانواده شما را همراهی می کنند، به بودجه اضافی نیز نیاز خواهید داشت. دو نوع نیاز مالی برای دانشجویان وجود دارد:

 • دانشجویانی که در خارج از کبک تحصیل می کنند
 • دانشجویانی که در کبک تحصیل می کنند

دانشجویانی که خارج از کبک کانادا تحصیل می کنند باید علاوه بر شهریه این بودجه را داشته باشند تا ثابت کنند می توانند تحصیلات خود را در کانادا پوشش دهند:

افرادمیزان وجوه
مورد نیاز
در سال
میزان وجوه
مورد نیاز
در ماه
شما (متقاضی)۱۰۰۰۰ دلار۸۳۳ دلار
یکی از اعضای خانواده۴۰۰۰ دلار۳۳۳ دلار
هر عضو اضافی خانواده که شما را همراهی می کند۳۰۰۰ دلار۲۵۵ دلار

دانشجویانی که در کبک تحصیل می کنند باید علاوه بر شهریه این بودجه را داشته باشند تا ثابت کنند می توانند تحصیلات خود را در کانادا پوشش دهند:

افرادمیزان وجوه
مورد نیاز
در سال
میزان وجوه
مورد نیاز
در ماه
شما (متقاضی)۱۱۰۰۰ دلار۹۱۷ دلار
اولین عضو خانواده (18 ساله یا بیشتر)۵۱۰۰ دلار۴۲۵ دلار
اولین عضو خانواده (زیر 18 سال)۳۸۰۰ دلار۳۱۷ دلار
هر عضو اضافی خانواده که شما را همراهی می کند (18 سال یا بیشتر)۵۱۲۵ دلار۴۲۷ دلار
هر عضو اضافی خانواده که شما را همراهی می کند (زیر 18 سال)۱۹۰۳ دلار۱۵۹ دلار

مرحله 2. راهنمایی از یک مشاور تحصیلی

قبل از درخواست برای دانشگاه یا کالج انتخابی خود، ممکن است بخواهید از مشاور تحصیلی تکمیلی ما استفاده کنید. مشاوران ما در موسسه مهاجرتی تراست، ضمن بررسی کامل شرایط شما، صادقانه راهنمایی های لازم را در خصوص تحصیل در کالج یا دانشگاه مد نظرتان را به شما ارائه می دهند.

مرحله 3. نامه پذیرش خود را دریافت کنید

مطمئن شوید که نامه پذیرش دریافت کنید زیرا زمانی که فرآیند درخواست مجوز تحصیل کانادا شما را شروع کردیم به آن نیاز خواهید داشت.

مرحله 4. مدارک و درخواست را ارسال کنید

اکنون که همه چیز را داریم تا زمان شروع برنامه شما فرا رسیده است و با انتخاب استفاده از خدمات ما، دیگر نگران چیزی جز برنامه ریزی برای هفته تحصیلی خود نخواهید بود! مشاوران مهاجرتی تراست ما نه تنها تمام مدارک پشتیبان شما را تأیید می کنند، بلکه درخواست شما را تکمیل و ارسال می کنند و اطمینان حاصل می کنند که تمام مهلت ها رعایت شده است.

مرحله 5. وضعیت برنامه خود را دریافت کنید

ما نرخ موفقیت 97٪ داریم که به این معنی است که می توانید مطمئن باشید که درخواست شما به احتمال زیاد مورد تائید قرار می گیرد.

درخواست ویزا می تواند زمان بر و گیج کننده باشد. با ددلاین های دقیق، رویه‌ ها و الزاماتی که باید رعایت کنید، می‌توان به راحتی مرتکب اشتباهی شد که می‌تواند شانس تحصیل در کانادا را برای شما تمام کند. اما با راهنمایی و مساعدت یکی از مشاوران آگاه ما، این روند بدون استرس خواهد بود.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا چقدر است

ویزای دانشجویی کانادا فقط برای طول دوره تحصیلی و 90 روز دیگر معتبر است. این 90 روز به شما این امکان را می دهد که برای ترک کانادا یا درخواست تمدید ویزای تحصیلی کانادا آماده شوید.

بنابراین اگر برنامه خود را در مدت زمانی که مجوز تحصیل شما معتبر است کامل نکنید، باید آن را تمدید کنید. اگر برنامه را زودتر از تاریخ انقضای ویزای تحصیل تکمیل کنید، تنها 90 روز فرصت دارید و باید کانادا را ترک کنید.

شما باید با ارسال اعلان فارغ التحصیلی از موسسه خود مانند ایمیل، نامه یا مدرک دیگری مدرکی مبنی بر تکمیل برنامه خود ارائه دهید یا کپی مدرک، دیپلم یا گواهی خود را ارسال کنید. تاریخی که یکی از اینها صادر شد به عنوان تاریخی که برنامه خود را تکمیل کردید استفاده می شود و سپس 90 روز اضافی شما برای آماده سازی برای ترک کانادا آغاز می شود.

آیا می توانم در حین تحصیل در کانادا کار کنم

شرایط مختلفی وجود دارد که یک دانشجو برای کار در زمانی که در ویزای تحصیلی کانادا است باید رعایت کند. این شرایط برای جلوگیری از کارگران غیرقانونی است که می خواهند فقط وضعیت دانشجویی بگیرند و در کلاس شرکت نکنند و مدرک خود را دریافت نکنند.

قوانین ویزای دانشجویی کانادا

با ویزای دانشجویی کانادا، فرد می تواند در حین تحصیل در کانادا، تحصیلات حرفه ای و عالی, کار کند. اما این کار فقط با مجوز تحصیلی قابل انجام است. کار تنها در صورتی مجاز است که برنامه تحصیلی حداقل یک سال طول بکشد.

فرد می تواند با ویزای تحصیلی به همراه خانواده خود به کانادا مهاجرت کند. بستگان آن ها حق دارند در طول مدت تحصیل به کانادا بیایند. علاوه بر این، همسر متقاضی می تواند ویزای کار آزاد کانادا را دریافت کند. فرزندان دانش آموز می توانند در مدارس دولتی رایگان شرکت کنند.

پس از فارغ التحصیلی، دانشجو و همسرش می توانند به مدت 2 تا 3 سال در این کشور کار کنند و از طریق برنامه مهاجرتی کلاس تجربه کانادایی برای اقامت دائم اقدام کنند.

دانشگاه های کانادا
معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری
کالج های کانادا
معرفی کالج‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری

پادکست بشنوید!

پادکست تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: تحصیل در کانادا

تجربیات دیگران را بشنوید!

نمونه های موفق/ ورق بزنید

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره تخصصی رزرو کنید.

سوالات متداول

چقدر زمان برای گرفتن ویزا نیاز است؟

معمولاً یک تا سه ماه طول می کشد تا درخواست ویزای تحصیلی را بررسی شود، اما ممکن است 10 تا 15 روز پس از ثبت درخواست تکمیل شده، تصمیمی دریافت کنید.

آیا  (انگیزه نامه) SOP برای ویزا با SOP ارسال شده به کالج برای درخواست پذیرش متفاوت است؟

بله، SOP پیوست شده با دلایل درخواست ویزا برای انتخاب کشور، دوره و کالج خاص باید به همراه دلایلی که بازگشت شما به کشور خود را پس از اتمام تحصیل تضمین می کند، برجسته شود.

آیا ویزای تحصیلی چندین ورودی را ارائه می دهد؟

به طور معمول مجوز تحصیل اجازه ورود چندگانه را می دهد، برای استفاده از این تسهیلات باید وضعیت ویزا را طبق دستورالعمل های داده شده حفظ کنید.

اگر اقوامم در حال تحصیل یا زندگی در کانادا باشند می توانم ویزا بگیرم؟

داشتن اقوام مقیم قانونی در کانادا می تواند سودمند باشد. ارائه تمام اطلاعات مربوط به آن ها در درخواست خود بسیار مهم است زیرا طبق قوانین سفارت نیز اجباری است.

اگر درخواست ویزای من رد شد، آیا می توانم برای بار دوم درخواست را با همان مدارک ثبت کنم؟

همیشه توصیه می شود که دلایلی که درخواست ویزا برای اولین بار رد شده است را نشان دهید. به عنوان مثال، اگر ویزا برای دوره انتخاب شده مطابق با مطالعات قبلی رد شود، باید قبل از درخواست مجدد برای ویزا، در دوره مربوطه پذیرش بگیرید.

آیا آیلتس برای ویزای تحصیلی اجباری است؟

تسلط بر زبان انگلیسی در یک سطح تعیین شده یک شرط اجباری است زیرا زمانی که برای تحصیل به کانادا می روید، زبان آموزش زبان انگلیسی خواهد بود، از این رو آیلتس یا نمرات آزمون مهارت زبان انگلیسی پذیرفته شده باید ارائه شود.

آیا می توانم بعد از اتمام تحصیلم کار کنم؟

برخی از دانشجویان پس از پایان تحصیلات خود می خواهند به کار در کانادا ادامه دهند. هنگامی که ویزای دانشجویی دارید، دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) آسان تر است، که طول آن به طول دوره تحصیلی شما بستگی دارد:
اگر برنامه تحصیلی شما کمتر از 8 ماه بود، واجد شرایط PGWP نیستید.
اگر برنامه تحصیلی شما بین 8 ماه تا 2 سال بود، می توانید PGWP را به همان مدت برنامه تحصیلی خود دریافت کنید.
اگر برنامه تحصیلی شما دو سال یا بیشتر بود، می توانید یک PGWP دریافت کنید که برای 3 سال اعتبار دارد.
اگر بیش از یک برنامه تحصیلی ثبت نام کرده و تکمیل کرده اید، می توانید تا 3 سال PGWP دریافت کنید.

چه برنامه های مهاجرتی برای دانشجویان بین المللی علاقه مند به اقامت دائم در کانادا در دسترس است؟

تحصیل در کانادا ممکن است به دانشجویان بین المللی راهی برای اقامت دائم کانادا ارائه دهد. طیف وسیعی از برنامه های فدرال و استانی برای دانشجویان بین المللی برای درخواست مهاجرت وجود دارد و در برخی موارد، این کار می تواند بدون پیشنهاد شغلی انجام شود. تحصیلات و تجربه کاری کانادا به افرادی که در سیستم رتبه بندی جامع اکسپرس انتری فدرال واجد شرایط هستند امتیاز اضافی اعطا می کند.

آیا برای ویزای تحصیلی کانادا نیاز به معاینه پزشکی است؟

ممکن است بر اساس صلاح دید افسر ویزا از متقاضی خواسته شود که تحت معاینه پزشکی قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید