گوئلف

 • نام انگلیسی :Guelph
 • جمعیت :131.794 نفر
 • استان :انتاریو
 • مساحت :87.22 کیلومتر
 • تراکم جمعیت :1.511 در کیلومترمربع
 • موقعیت روی نقشه
گوئلف

گوئلف کجاست

گوئلف شهری در جنوب غربی آنتاریو است که با نام ” شهر سلطنتی” یا “رویال سیتی” هم شناخته می‌شود. این شهر در سال 1820 توسط جان گالت تأسیس‌شده است. برای مدت زیادی این شهر، یکی از بالاترین رتبه‌های جرم در کانادا را داشت؛ هرچند تحقیقی در سال 2016 نشان داد که درصد جرم در این شهر 15% کمتر شده است. به‌علاوه حتماً برایتان جالب خواهد بود که بدانید گوئلف یکی از کمترین میزان‌های بیکاری را در کشور کانادا به خود اختصاص داده است. نام گوئلف از کلمه‌ای در زبان آلمانی گرفته‌شده که به معنای خانه شاه جورج چهارم بوده، به همین دلیل این شهر نیز به شهر سلطنتی معروف شده است. اولین شرکت‌های انگلیسی در کانادا، در گوئلف تأسیس‌شده‌اند. همچنین تلویزیون کابلی برای اولین بار در کشور، وارد گوئلف شد. پلیس این شهر، اولین نیروی پلیس کانادایی بود که در سال 1981 از موتورسیکلت به‌عنوان ماشین پلیس استفاده کرد. می‌توان گفت گوئلف تا حدی، شهر اولین‌های کاناداست و بااینکه به‌اندازه شهرهای بزرگ‌تر کانادا نزد ایرانیان معروف نیست، بخش جذابی از تاریخ کشور کانادا را شامل می‌شود.

همچنین بخوانید: تاریخچه کشور کانادا

نقشه گوئلف

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو

شهر کیچنر در 28 کیلومتری شرق گوئلف قرار دارد. گوئلف تا مرکز شهر تورنتو 100 کیلومتر فاصله دارد و به ولینگتون بسیار نزدیک است. مرکز شهر گوئلف بر روی رودخانه اسپید و رودخانه اراموسا قرارگرفته است. رود اسپید از شمال و رود اراموسا از شرق وارد گوئلف می‌شوند و در مرکز شهر، به یکدیگر می‌رسند و به سمت جنوب شرقی حرکت می‌کنند. این دو رود هردو به رودخانه گرند در تورنتو می‌رسند. آبگیرها و رودخانه‌های کوچک دیگری هم از گوئلف می‌گذرند و به همین دلیل این شهر، پارک‌ها و فضاهای طبیعی زیبای زیادی دارد.

یکی از مواردی که در گوئلف بسیار به آن اهمیت داده می‌شود، پوشش گیاهی و درخت‌کاری است. کاشتن درخت در این شهر باعث شده که از تغییرات آب و هوایی سنگین در امان بماند و همیشه هوایی تمیز داشته باشد.

بیشتر بخوانید: نقشه کانادا

کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

آب و هوای گوئلف

به‌طورکلی منطقه انتاریو زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرم و مرطوبی دارد. بارندگی در این منطقه نسبتاً زیاد است و بارش برف، متداول می‌باشد. گوئلف حدود یک یا درجه از اکثر شهرهای تورنتو، سردتر است به‌خصوص در زمستان یا بعضی غروب‌های بهاری. گرم‌ترین ماه‌های این شهر، آوریل با متوسط 29.2 درجه و مارچ با 26.4 درجه؛ و سردترین ماه‌ها ژانویه با 10.8 درجه و فوریه با 10.5 درجه هستند. حدود نیمی از سال، درجه هوا در گوئلف نزدیک به صفر درجه است؛ بنابراین این شهر به‌طورکلی، در دسته شهرهای سرد کانادا قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: آب و هوای کانادا

زبان رسمی گوئلف

بیشتر مردم در گوئلف به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. تقریباً هیچ‌کس در این شهر تنها به زبان فرانسوی صحبت نمی‌کند و افرادی هم که به این زبان تسلط دارند، دوزبانه هستند. تاریخ این شهر، پیوند نزدیکی با انگلستان و زبان انگلیسی دارد. 90.7% جمعیت این شهر زبان انگلیسی را به‌عنوان اولین زبان خود معرفی می‌کنند و افرادی از زبان‌های دیگر، تنها 1% جمعیت این شعر را تشکیل می‌دهند. اگر مهاجرت به کانادا را به خاطر زبان فرانسه دوست نداشتید، می‌توانید به گوئلف بروید و به زبان انگلیسی زندگی، کار و تحصیل کنید.

مزایای زندگی در گوئلف

اگر بخواهید از شهرهای خارج از تورنتو در استان انتاریو، جایی را برای زندگی انتخاب کنید گوئلف یکی از گزینه‌های شماست. می‌توانید مطمئن باشید که این انتخاب شما را پشیمان نخواهد کرد. وقتی در این شهر زندگی می‌کنید، رفتن به شهرهای دیگر برای کار از سایر مکان‌ها آسان‌تر است. این شهر به شهرهای بزرگ‌تر مانند واترلو نزدیک است و با آن تنها 30 دقیقه فاصله دارد. اگر بخواهید در همیلتون کارکنید، تنها 40 دقیقه با آن فاصله‌دارید و اگر بخواهید گشتی در شهر تورنتو بزنید، کافی است 40 دقیقه در راه باشید؛ اما به‌جز نزدیکی به بزرگ‌راه‌های اصلی منطقه و نزدیکی به سایر شهرها، گوئلف مزایای دیگری نیز برای زندگی دارد.

سیستم آموزشی

اگر نوجوان و یا کودکی در خانواده‌ دارید که به تحصیل آن‌ها اهمیت می‌دهید، باید بدانید که گوئلف خانه بهترین مدارس کاناداست. این شهر مدارس ابتدایی، دبیرستان و کاتولیک را در خود جای‌داده که از معروف‌ترین آن‌ها مدرسه‌های دولتی جان مکرای و مدرسه دولتی ویکتوریا هستند. کالج گوئلف و دانشگاه گوئلف هم به کیفیت آموزشی بالای خود مشهور هستند. این سیستم آموزشی تمرکز زیادی بر استخدام و تربیت نیروی کار متخصص دارد؛ بنابراین با تحصیل در دانشگاه‌های این شهر می‌توانید مطمئن باشید که شغل خوبی پیدا خواهید کرد و فرصت پیدا کردن شغل در سایر شهرهای کانادا را نیز خواهید داشت.

سرگرمی‌ های مرکز شهر

نه‌تنها در فصل زمستان می‌توانید از تماشای مسابقات هاکی و تیم گوئلف استورمز لذت ببرید، بلکه مرکز رودخانه ران همیشه میزبان بازی‌ها، گروه‌های موسیقی و دیگر انواع مراسم است. شما و خانواده‌‌تان همیشه می‌توانید از امکانات سرگرمی این مرکز استفاده کنید. مرکز شهر گوئلف برای پیاده‌روی هم بسیار منطقه مناسبی است. بعدازاین که از بازی گلف برگشتید، می‌توانید در یکی از رستوران‌های گوئلف که کیفیت بالایی دارد، غذا بخورید و کمی قدم بزنید.

هزینه زندگی مناسب

گوئلف یکی از شهرهایی است که با وجود فاصله کم با مناطق مهم کانادا، هنوز قیمت‌های مناسب خود را حفظ کرده است. قیمت متوسط خانه در گوئلف 527.000 دلار است و هزینه زندگی یک نفر در این شهر، 27% از تورنتو کمتر است. همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، این شهر یکی از کمترین رتبه‌های بیکاری را دارد و به گفته بانک مونترال، شهری درحال‌توسعه می‌باشد. پس علاوه بر این‌که می‌توانید با هزینه‌های کمتر در گوئلف زندگی کنید، می‌توانید با خرید مسکن سرمایه‌گذاری آینده‌داری نیز داشته باشید. گوئلف پنجمین رتبه کشور کانادا را در توسعه دارد؛ پس می‌توان گفت که این شهر فرصت‌های کاری و تجاری زیادی نیز برای شما به ارمغان خواهد آورد.

در این شهر به کسب‌وکارهای محلی اهمیت زیادی داده می‌شود. به‌طور مثال افراد به‌جای خرید از سوپرمارکت‌های بزرگ، قهوه مصرفی خود را از روستری‌های محلی تهیه می‌کنند. دانشجویان گوئلف کتاب‌فروشی‌های محلی این شهر را برای خرید به کتاب‌فروشی‌های بزرگ تورنتو و پلتفرم‌های اینترنتی ترجیح می‌دهند.

زندگی خانوادگی

گوئلف برای یک زندگی خانوادگی، شهری ایده‌آل است و خدمات اجتماعی و رفاهی بالا، خیابان‌های امن و توسعه اقتصادی که در این شهر سرعت گرفته، این شهر را تبدیل به مکانی می‌کند که باید برای زندگی با خانواده و یا تشکیل خانواده به آن فکر کنید. کیفیت زندگی در گوئلف را به خاطر کیفیت آموزش و امکانات سلامت آن می‌شناسند.

همچنین بخوانید: مزایای زندگی در کانادا

هزینه‌ های زندگی در گوئلف

در گوئلف، میانگین هزینه زندگی 969 دلار کانادا (بدون در نظر گرفتن اجاره) در ماه و میانگین هزینه زندگی برای یک خانواده چهارنفره 3.487 است. همان‌طور که می‌بینید هزینه‌های زندگی در گوئلف نسبت به تورنتو مناسب‌تر است.

هزینه غذا در گوئلف

کالامتوسط قیمت
یک غذای اقتصادی20 دلار کانادا
ناهار برای دو نفر (رستوران متوسط)100 دلار کانادا
کاپوچینو5.44 دلار کانادا
مک دونالدز10 دلار کانادا
کوکاکولای قوطی2.01 دلار کانادا
آب‌معدنی کوچک1.98 دلار کانادا
یک بطری شیر2.34 دلار کانادا
یک کیلو سیب‌زمینی2.76 دلار کانادا
یک کیلو گوشت قرمز15.33 دلار کانادا

هزینه مسکن در گوئلف

نوع مسکنمتوسط قیمت
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر1.465 دلار کانادا
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان یک‌خوابه خارج از مرکز شهر1.234 دلار کانادا
هزینه یک دقیقه تلفن درون‌شهری0.43 دلار کانادا
هزینه انشعاب‌های گاز، برق و گرما در ماه171.97 دلار کانادا
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر2.120 دلار کانادا
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان سه‌خوابه خرج از مرکز شهر1.983 دلار کانادا
هزینه اینترنت پرسرعت ماهانه67.44 دلار کانادا
قیمت خرید مسکن به ازای هر فوت4.062 دلار کانادا

هزینه لباس در گوئلف

نوع لباسمتوسط قیمت
یک شلوار جین (با برند لیوایز یا برند مشابه)52.38 دلار کانادا
یک لباس تابستانی برند معروف (زارا، اچ‌اند‌ام و…)41.43 دلار کانادا
یک جفت کتانی اسپورت برند (نایک، آدیداس و…)105 دلار کانادا
یک جفت کفش مردانه اداری چرمی125 دلار کانادا

هزینه حمل و نقل در گوئلف

نوع حمل‌ونقلمتوسط قیمت
تاکسی (1 کیلومتر)2.40 دلار کانادا
تاکسی (1 ساعت)32.00 دلار کانادا
بلیط اتوبوس ماهانه80.00 دلار کانادا
بلیط یک‌طرفه اتوبوس3.0 دلار کانادا
1 گالن گازوئیل1.13 دلار کانادا

هزینه سرگرمی در گوئلف

نوع هزینهمتوسط قیمت
دو بلیط سینما30 دلار کانادا
دو بلیط تئاتر148.4 دلار کانادا
اجاره یک ساعت زمین تنیس12.67 دلار کانادا
یک ماه عضویت در باشگاه48.53 دلار کانادا
یک بسته سیگار مارلبرو15.00 دلار کانادا

بیشتر بخوانید: هزینه زندگی در کانادا

اقتصاد در گوئلف

تنوع در منابع اقتصادی شهر گوئلف باعث شده که بیکاری در این شهر به کمترین میزان خود برسد. گروه‌های شغلی بسیار مختلفی در گوئلف کار می‌کنند که این امر منجر به این شده که تقریباً برای تمام رشته‌ها و زمینه‌ها، شغلی در این شهر وجود داشته باشد. این شهر به صنعت وابستگی ندارد. اقتصاد کلی منطقه گوئلف در سال 2019، 3% بهبود پیداکرده است.

بخش تولید، پیشرو اقتصاد شهر است. به همین دلیل به‌عنوان منطقه تولید شناخته می‌شود. شرکت لینمار رهبر بخش تولید است و در سال 2018 از دولت گوئلف 99 میلیون دلار کمک‌هزینه ایجاد اشتغال دریافت و 8000 شغل جدید ایجاد نموده است.

بیشتر بخوانید: اقتصاد کانادا و صنعت کانادا

در کنارتان هستیم!

وکلای و مشاورین باتجربه تراست با تمام روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهد ماند

کار در گوئلف

این شهر یکی از بالاترین درصدهای استخدام در کل کانادا را دارد. میزان بیکاری طبق گزارشی در سال 2019، تنها 2.3% بوده است که این میزان، در سال 2020 به 1.9% کاهش پیداکرده است. درحالی‌که در همین زمان متوسط نرخ بیکاری در تمام کانادا 5.8% بود. گوئلف این نرخ را مدیون امکانات صنعتی شهر و شرکت‌هایی مانند لینمار است. بازار کار گوئلف در سال 2012، با میزان مشارکت 72% ساکنین آن در بازار کار، بهترین جایگاه را در شهرهای کانادا گرفته است. در یک سال اخیر به‌تنهایی، گوئلف 9% افزایش فرصت‌های کاری داشته است.

بیشتر بخوانید: کار در انتاریو

کتاب بازار کار کانادا
کتاب بازار کار کانادا

بازار کار مشاغل مختلف در کانادا

 • میانگین درآمد و مهارت‌های موردنیاز
 • مجوزهای لازم برای فعالیت در استان‌های مختلف
 • فرصت‌های شغلی موجود و سایر اطلاعات ضروری

متوسط درآمد در گوئلف

در تحقیقات مختلف، متوسط درآمد یک نفر در شهر گوئلف 3.257 دلار کانادا (پس از کسر مالیات) است. متوسط درآمد سالانه یک خانواده در سال 70.000 دلار کانادا در سال است.

همچنین بخوانید: درآمد در کانادا

تحصیل در گوئلف

چهار مدرسه دولتی به نام‌های مدرسه گرند دیستریکت، مدرسه کاتولیک ولینگتون و مدرسه دافرین کانتی در شهر گوئلف فعال هستند. دو مدرسه فرانسوی این شهر نیز با نام مدرسه ویاموند و مدرسه کاتولیک مون‌آونیر، در گوئلف فعالیت می‌کنند. این شهر چندین مدرسه خصوصی نیز دارد که بهترین آن‌ها، مدرسه تریلیوم والدورف و ولینگتون مونتسوری هستند. مدارس کاتولیک این شهر در مقطع ابتدایی و دبیرستان تدریس می‌شوند.

پس از پایان دبیرستان شما می‌توانید از کیفیت آموزش در دانشگاه‌های شهر گوئلف استفاده کنید.

همچنین بخوانید: تحصیل در کانادا

دانشگاه‌ های گوئلف

دانشگاه گوئلف

این دانشگاه با حدود 2.500 دانشجو، یکی از محبوب‌ترین دانشگاه‌ های کانادا است که کالج کشاورزی انتاریو و کالج دامپزشکی انتاریو را هم در خود جای‌داده است. دانشگاه گوئلف دانشگاهی دولتی است و از سال 1964 تأسیس‌شده است. حدود 1.500 نفر از دانشجویان این دانشگاه در مقطع دیپلم کالج تحصیل می‌کنند. 94 دوره در مقطع لیسانس و 48 دوره در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز در این دانشگاه تدریس می‌شوند. دوره دامپزشکی این دانشگاه، رتبه چهارم در جهان را دارد که اعتبار بسیار مهمی برای دانشگاه محسوب می‌شود. این دانشگاه در میان 100 دانشگاه تازه تأسیس جهان، رتبه پنجاهم را گرفته است.

بیش از 90 رشته در دانشگاه گوئلف تدریس می‌شود و 63 دوره آنلاین هم در آن ارائه می‌شود. این دانشگاه، هشت دانشکده دارد:

 • دانشکده هنر
 • دانشکده علوم زیستی
 • دانشکده مهندسی و علوم فیزیک
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده کشاورزی
 • دانشکده دامپزشکی
 • دانشکده علوم کامپیوتر
 • دانشکده هنرهای زیبا و موسیقی

کالج کانستوگا

کالج کانستوگا در سال 2019 تأسیس‌شده و در حال حاضر 1000 دانشجو دارد. هرچند در برنامه‌های بلندمدت دانشگاه این است که هرسال پذیرای 5000 دانشجوی تمام‌وقت باشد. این کالج، دولتی است و شعبه‌های دیگر آن در واترلو، کیچنر، کمبریج و استراتسفورد هم وجود دارد. دوره‌های این کالج در مدت‌های دو، سه یا چهارساله متنوع است. بیشترین دوره‌ها، برای دانشجویانی وجود دارد که دوره‌های چهارساله را انتخاب می‌کنند. در صورت تحصیل، افرادی که این دوره را بگذرانند، لیسانس کالج دریافت می‌کنند. رشته‌هایی که در مقطع لیسانس کالج کانستوگا ارائه می‌شوند عبارتند از:

 • معماری
 • مهندسی مکانیک
 • مخابرات
 • انفورماتیک سلامت
 • تجارت بین‌الملل

دوره‌های این کالج در مقطع دیپلم هم دروسی ارائه می‌کنند؛ اما نکته جالب در مورد این کالج روحیه توانمندسازی زنان است که باعث شده اکثر اساتید این دوره را اساتید زن تشکیل بدهند. به‌علاوه اگر دوست داشته باشید می‌توانید در رشته آموزش این کالج یا در سایر رشته‌ها تحصیل کنید و خودتان در همان‌جا، به‌عنوان یک استاد مشغول به کار شوید.

محله‌ های گوئلف

 • هانلون کریک

یکی از زیباترین محله‌های گوئلف، هانلون کریک است. خانه‌های این محله اکثراً نوساز هستند. بیشتر افرادی که در این محله زندگی می‌کنند آن را برای زندگی با خانواده خود انتخاب کرده‌اند. جمعیت کودکان این محله، زیاد است. بیشتر خانه‌ها در این محله محل زندگی صاحبان این خانه‌هاست ولی پیدا کردن خانه‌های اجاره‌ای هم سخت نیست. این محله منطقه محافظت‌شده هانلون کریک و پارک بزرگی را در خود جای‌داده است که می‌تواند گزینه خوبی برای وقت گذرانی باشد. اگر از آن دسته افراد هستید که از باغبانی، شنا و کتاب خواند در فضای سبز خانه ویلایی‌شان لذت می‌برند، هانلون کریک گزینه مناسبی است.

 • کترایت هیلز

مدرسه‌های گوئلف در این محله قرار دارند. معماری خانه‌ها در این محله متنوع است پس چه زندگی در ویلا را دوست داشته باشید و چه آپارتمان را ترجیح بدهید، خانه‌ای مناسب سلیقه خود پیدا می‌کند. این محله کمی از مرکز شهر دورتر است و این باعث می‌شود شب‌ها، خلوت‌تر از سایر نقاط شهر باشد.

 • گوئلف جانکشن

این محله در جنوب رودخانه واقع‌شده است و بیشتر مورد استقبال قشر جوان گوئلف قرارگرفته است. این منطقه به مرکز شهر نزدیک و درعین‌حال ارزان‌تر از آن است برای همین بسیاری ترجیح می‌دهند در این محله بر روی مسکن سرمایه‌گذاری کنند. خیابان‌های آلما و سنت آرنود، پرفروش‌ترین خانه‌های محله را در خود جای‌داده‌اند. اجاره خانه نیز در این محله ارزان‌تر است. این محله به همسایه‌های مهربان خود معروف است.

 • اولد یونیورسیتی

این محله مناسب خانواده‌هاست. زمین‌های مسکونی در اولد یونیورستی بزرگ هستند و خانه‌ها با سلیقه خاصی طراحی‌شده‌اند. زیبایی خانه‌ها، یکی از مشخصه‌های اصلی این محله است. البته صاحبان کسب‌وکارهای محلی و بعضی دانشجوها هم به این منطقه نقل‌مکان می‌کنند. خیابان‌های این محله برای پیاده‌روی، زیبا و مناسب است. از این محله به پارکی که در کنار رودخانه اسپید واقع‌شده، دسترسی خوبی خواهید داشت.

رفتار مردم گوئلف با مهاجرین

سیاست کلی کانادا این است که با گشودن درهای خود به روی مهاجرین، مردم را به احترام به فرهنگ‌های مختلف دعوت کند. همه شهرهای کانادا تا حد زیادی مهاجرپذیر هستند و گوئلف یکی از آن‌هاست. مردم گوئلف بسیار خونگرم هستند و حتی با کسانی که نمی‌شناسند، احوال‌پرسی می‌کنند. دیدن این صحنه که چند نفر در همسایگی ایستاده‌اند و باهم وقت می‌گذرانند، بسیار معمول است.

درباره مردم گوئلف

78% مردم این شهر اروپایی کانادایی هستند که این تعداد، 78% ساکنان گوئلف را تشکیل می‌دهد. 18.5% افراد دیگر، از قومیت‌های مختلف هستند که این میزان، نشان از بالا بودن تعداد مهاجرین دارد. افرادی که از آسیای جنوبی به کانادا رفته‌اند، 5%، چینی‌ها 3.2% و آفریقایی‌ها 2.2% جمعیت گوئلف را تشکیل می‌دهد. تخمین زده‌شده که 14.430 نفر از ساکنین گوئلف ایتالیایی-کانادایی هستند.

سیاست در گوئلف

این شهر دارای شهرداری مستقل خود و نهاد شهردار و مشاوران وی است. این شهر 12 نماینده و یک شهردار دارد. شهردار گوئلف و مشاوران وی هر چهار سال یک‌بار انتخاب می‌شوند و محدودیتی برای تعداد شرکت آن‌ها به‌عنوان نامزد، وجود ندارد. انتخابات بعدی گوئلف در سال 2022 برگزار می‌شود. در دوره قبل کام گوتریه، با 66.6% آراء به‌عنوان شهردار و مسئول اصلی گوئلف انتخاب شد. در انتخابات فدرال، گوئلف یک منطقه الکتورال است و از حزب لیبرال کانادا حمایت می‌کند.

بیشتر بخوانید: سیستم سیاسی در کانادا

حمل و نقل در گوئلف

سیستم حمل‌ونقل گوئلف که ترانزیت خوانده می‌شود، به معنای سرویس اتوبوس در این شهر است. اتوبوس شما را از هرجای شهر به‌راحتی به سایر نقاط می‌رساند و تقریباً در کل گوئلف ایستگاه دارد. سه خط مجزا در اتوبوس‌رانی گوئلف فعالیت می‌کنند:

 • خط اول، خط یک تا 20 که در تمام محله‌های گوئلف ایستگاه دارد.
 • خط دوم، خط 99 است که جنوب تا شمال شهر را به هم وصل می‌کند.
 • خط سوم اتوبوس‌های گوئلف نوآوری شهرداری این شهر بوده است. این خط مسیر مشخصی ندارد و مسیر آن با درخواست مشخص می‌شود. درست مثل اپلیکیشن‌های درخواست خودروی اینترنتی، می‌توانید در گوئلف به‌صورت اینترنتی، اتوبوس بگیرید!

کد تلفن در گوئلف

کد منطقه‌ای شهر گوئلف 519 است. البته باید قبل از کد شهر، کد کشور را شماره‌گیری کنید. تمام شماره‌های کشور کانادا +1 شروع می‌شوند.

همچنین بخوانید: پیش شماره کانادا

جاذبه‌ های دیدنی گوئلف

چندین خیابان در مرکز شهر، با ساختمان‌های زمان ویکتوریایی که حدود 100 سال عمر دارند، تزئین شده است. بسیاری از خانه‌هایی که نشان‌دهنده معماری تاریخی گوئلف هستند در مرکز شهر قرار دارد. به‌طور مثال ساختمان شهرداری قدیمی که در خیابان کاردن قرار دارد، بین 1856 و 1857 میلادی ساخته‌شده است.

این ساختمان که یکی از مشهورترین بناهای تاریخی گوئلف است، معماری میانه قرن 19 را تداعی می‌کند. در سنت جورج پارک می‌توانید خانه‌های اشراف قدیمی گوئلف را ببنید که بسیاری از آن‌ها امروز بازسازی‌شده‌اند. دیگر ساختمان‌هایی که طراحی تاریخی دارند و می‌توانید از آن‌ها در مرکز شهر گوئلف دیدن کنید، ساختمان جشن زمستانه، مرکز خرید خیابانی کبک قدیم و زندان کاونتی هستند.

آسیاب آلنز اولین بنای صنعتی شهر گوئلف بود که در سال 1830 برای شرکت کانادا کمپانی ساخته‌شده است. این آسیاب که در سمت راست و چپ رودخانه اسپید قرار داشت بعداً به ویلیام آلن داده شد. در سال 1850، بنای اصلی چوبی این آسیاب برداشته شد و آسیابی با سنگ‌آهک به‌جای آن ساخته شد. پلی هم میان دو قسمت آسیاب در دو سمت رودخانه کشیده شد.

در سال 1877، مالکیت آسیاب به دیوید اسپنس داده شد که او هم به آسیاب کردن گندم و تولید آرد مشغول بود. این آسیاب چند سال بعد، در یک آتش‌سوزی از بین رفت و بقایای این بنا، همچنان به‌عنوان یک ساختمان تاریخی نگه‌داشته شده است؛ اما بخشی از آسیاب که در غرب رودخانه قرار داشت، امروزه خانه صنایع مختلفی مانند دالیت الکتریک شده است.

دریاچه گوئلف دریاچه‌ای مصنوعی اسن که در شمال رودخانه اسپید قرار دارد. این دریاچه در سال 1974 به خاطر گسترده بودن منابع آبی شهر ساخته شد. زمین این بنا 1.68 هکتار است و در حال حاضر برای شنا و سایر فعالیت‌های ساحلی از آن استفاده می‌شود. جت اسکی و موج‌سواری هم در این دریاچه بسیار محبوب است؛ اما تنها مزیت آن وجود ورزش‌های آبی نیست بلکه شما می‌توانید در این طبیعت زیبا دوچرخه‌سواری کنید یا قدم بزنید. در این دریاچه، منطقه‌ای مخصوص کمپ کردن هم وجود دارد.

هفرنان استریت پلی است که دور رودخانه اسپید و در پشت کلیسای جورج انجلیکا واقع‌شده است. این پل در سال 1913 از چوب ساخته‌شده بود اما چند سال بعد، با یک پل فلزی جایگزین شد. تمام بازسازی‌های انجام‌شده بر روی این پل، هیچ آسیبی به شکل تاریخی آن نزده است. روی پل هفرنان استریت قدم بزنید، نمای رمانتیک رودخانه را تماشا کنید و عکس‌های زیبا بگیرید.

بیشتر بخوانید: جاهای دیدنی کانادا

بهترین رستوران‌ های گوئلف

 • اریک بیکر

البته این یک رستوران واقعی نیست اما اگر به دنبال خوردن یک خوراکی خوشمزه هستید باید به اریک بیکر سر بزنید. این شیرینی فروشی که در مرکز شهر گوئلف قرار دارد، بهترین شیرینی‌های فرانسوی و اروپایی شهر را سرو می‌کند. مغازه کوچک اریک بیکر همیشه مشتری‌های محلی زیادی داشته است. کروسان‌های فرانسوی کره‌ای این فروشگاه، بسیار معروف هستند. البته تنها انتخاب شما شیرینی نیست بلکه ساندویچ، رپ، میان وعده و غذاهای آماده خوشمزه اریک بیکر می‌توانند یک وعده غذایی خوب باشند.

 • اسپایس روتس

این رستوران در قسمت جنوب شهر قرار دارد. شعبه اصلی اسپایس روتس در نایروبی کنیا تاسیس شده و برای غذاهای پر ادویه و تند هندی خود معروف است. شعبه کانادایی رستوران در سال 2014 شروع به کارکرده و بسیاری از غذاهای آن بر روی ذغال پخت می‌شود. تازگی مواد غذایی یکی از رازهای خوشمزه بودن غذاهای این رستوران است. اگر به غذای هندی علاقمند هستید حتماً مرغ تندوری اسپایس روتس را امتحان کنید.

 • میجیدا

اگر به دنبال رستورانی برای قرارهای کاری، رسمی و رمانتیک خود هستید به میجیدا بروید. این رستوران فضای قدیمی و میزهای بزرگی دارد و پاسیوی آن، فضا را بسیار تازه کرده است. این رستوران در خیابان کبک و در نزدیکی معروف‌ترین کتابخانه گوئلف قرار دارد. این رستوران غذاهای کانادایی سرو می‌کند و غذای الک تورتیر آن‌که ریشه‌ای فرانسوی دارد، بسیار معروف است. اگر گیاهخوار هستید می‌توانید غذاهای گیاهی میجیدا را سفارش بدهید، حتی همبرگر گیاهی!

 • ابروفویل میل

یکی از قدیمی‌ترین رستوران‌های شهر گوئلف ابروفویل میل است که در مرکز شهر و نزدیکی ساختمان‌های تاریخی قرار دارد. دکوراسیون این رستوران، آنتیک است و ساختمان آن، در سال 1859 توسط مهاجرین اسکاتلندی ساخته‌شده و به همین دلیل، این رستوران فضایی شیک داشته باشد و مناسب تمام قرارهای شما باشد. اگر در گوئلف بودید و هوس استیک کردید، حتماً به این رستوران سر بزنید.

همچنین بخوانید: غذا در کانادا

فستیوال‌ های گوئلف

یکی از فستیوال‌های موردعلاقه مردم گوئلف، فیر گوئلف است که نمایشگاه لوازم دست‌ساز محسوب می‌شود. این فستیوال هرسال نوامبر، در دانشگاه گوئلف برگزار می‌شود و صنایع‌دستی کانادایی را به نمایش می‌گذارد. در این فسیتوال می‌توانید با هنرمندان جوان گوئلف آشنا شوید و صنایع‌دستی زیبایی تهیه کنید.

یکی از اولین جشنواره‌های فیلم مستند در جهان، فستیوال فیلم گوئلف است. جشنواره بین‌المللی فیلم گوئلف در سال 1984 آغاز به کارکرده و از سراسر جهان فیلم‌هایی می‌پذیرد. در زمانی که جشنواره برگزار نمی‌شود، این فستیوال با همکاری مرکز تحقیقات گوئلف، کلاس‌های فیلم‌سازی و فیلم‌نامه برگزار می‌کند.

ایرانیان در گوئلف

دانشجویان ایرانی ساکن گوئلف اتحادیه دانشجویان ایرانی را ساخته‌اند و در آن مرکزی برای نیازمندی‌ها، خبررسانی و تبادل اطلاعات فعالیت می‌کنند. تعداد ایرانیان ساکن گوئلف درمجموع زیاد نیست.

بیشتر بدانید: ایرانیان کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

آیا گوئلف برای تجارت مناسب است؟

گوئلف منطقه‌ای است که به‌سرعت رشد اقتصادی خود معروف شده. همین‌طور واحدهای تولیدی و اداری مختلفی در این شهر فعالیت می‌کنند. گوئلف شهری مناسب برای کار و تجارت است.

گوئلف به چه چیزی معروف است؟

گوئلف به ساختمان‌های تاریخی و کیفیت آموزش خوب معروف است. این شهر بیشتر برای خانواده‌ها مناسب است اما زندگی دانشجویی در آن نیز بسیار موردتوجه قرار دارد.

چرا گوئلف به‌عنوان یکی از بهترین شهرها برای زندگی معروف شده است؟

این شهر به شهرهای بزرگ کانادا نزدیک و هزینه‌های زندگی در آن مناسب‌تر است. کیفیت آموزش از سطح بالایی برخوردار است و اقتصاد رو به توسعه است. این دلایل باعث شده که گوئلف شهر ایده‌آلی برای زندگی باشد.

کدام محله گوئلف برای زندگی بهتر است؟

هانلون کریک، ویورلی، کورت‌رایت هیلز و وست‌مینستر

زمستان‌های گوئلف چطور است؟

گوئلف زمستان هایی سرد و طولانی دارد. متوسط هوا در طول سال، صفر درجه است. بارش برف در شهر گوئلف در زمستان متداول است و سردترین ماه‌های آن ژانویه و فوریه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید