فاند تحصیلی

فاند تحصیلی

تحصیل در بهترین دانشگاه ها یکی از بزرگترین اهداف دانشجویان و محصلان است. بعضی از بهترین دانشگاه ها در کشور های مختلف واقع شده اند و با توجه به رتبه بندی جهانی آن ها، هزینه تحصیل در این دانشگاه ها بسیار بالا است.

با توجه به شرایط اقتصادی، تحصیل در خارج از کشور از لحاظ مالی با دشواری هایی همراه است. یکی از بهترین روش ها برای تحصیل در رشته مورد نظر و دانشگاه دلخواه‌تان، اخذ فاند تحصیلی است.

با داشتن فاند تحصیلی شرایط تحصیل رایگان یا نیمه رایگان در بعضی از دانشگاه های معتبر جهان برای شما فراهم خواهد شد و رسیدن به اهداف و رویا هایتان را در حوزه تحصیل به شما نزدیک تر خواهد کرد. ممکن است این سوال در ذهن شما شکل بگیرید که چگونه فاند تحصیلی بگیریم؛ در ادامه مطلب به مواردی درباره چگونگی اخذ فاند تحصیلی اشاره شده است که شما را برای گرفتن فاند تحصیلی آماده می کند. پس تا انتهای این مطلب همراه تراست باشید.

فاند تحصیلی چیست

پیش از تحصیل در خارج از کشور هزینه های زندگی شامل هزینه مسکن، خوراک و رفت و آمد و هزینه های تحصیلی را باید در نظر داشته باشید.

هزینه های تحصیل در بعضی از کشور ها از رقم های بالایی برخوردار هستند و ممکن است پرداخت آن ها از توانایی شما خارج باشد. بنابراین، فاند تحصیلی بهترین روش برای کاهش هزینه های تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان است.
فاند تحصیلی به کمک هزینه تحصیلی گفته می شود که در مقاطع مختلف تحصیلی به ویژه در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد از طریق دانشگاه به دانشجویان ارائه داده می شود.

فاند تحصیلی ممکن است تمامی یا فقط بخشی از هزینه های تحصیل دانشجویان را در بر گیرد. با داشتن این کمک هزینه از دانشگاه های معتبر جهان بخش زیادی از هزینه های تحصیلی شما اعم از شهریه دانشگاه و هزینه تحقیقات دانشگاهی پوشش داده می شود.

فاند تحصیلی به روش های مختلفی مانند فاند و فول فاند به دانشجویان ارائه داده خواهد شد که در ادامه آن ‌ها را توضیح می‌دهیم.

همچنین بخوانید: تحصیل در کانادا ، فاند تحصیلی کانادا ، هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

فول فاند چیست

فول فاند چیست

فول فاند به نوعی از فاند تحصیلی گفته می شود که تمام هزینه های تحصیلی شما اعم از شهریه دانشگاه، هزینه های زندگی مانند هزینه های مسکن و خوراک و تمامی هزینه هایی را که ممکن است برای تحصیل لازم داشته باشید پوشش می دهد.

این نوع از فاند تحصیلی اغلب برای مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری در کشورهایی مانند آمریکا و کانادا ارائه می شود.

داشتن فول فاند، تحصیلی مطمئن و آرامش بخش را برای شما فراهم می کند و نگرانی های مالی را حین تحصیل برطرف خواهد کرد تا تمرکز کامل خود را روی تحصیل در رشته مورد نظرتان بگذارید.

همچنین نوعی فاند تحصیلی به نام سلف فاند وجود دارد که تمام هزینه های تحصیل و زندگی بر عهده دانشجویان است و دانشگاه وظیفه ای در قبال پرداخت هزینه های دانشجو ندارد.

درباره بورسیه تحصیلی کانادا و هزینه تحصیل در کانادا بخوانید.

تفاوت میان فاند و فول فاند تحصیلی

فاند تحصیلی به نوعی از کمک هزینه تحصیلی گفته می شود که دانشگاه و موسسه مورد نظر شما برای تحصیل، فقط هزینه شهریه دانشگاه را به دانشجویان پرداخت می کند.

هزینه تحصیل در این روش بر عهده دانشگاه محل تحصیل دانشجویان است. تفاوت فاند با فول فاند تحصیلی این است که با اخذ فول فاند، دانشجویان مسئولیت پرداخت هیچ هزینه ای را ندارند و حتی در بعضی موارد هزینه رفت و آمد و بلیط هواپیما از کشور مقصد دانشجو از طریق دانشگاه پرداخت خواهد شد.

این نکته را در نظر داشته باشید که دریافت فول فاند به دلیل بالا بدون تقاضای آن دشوار است و برای دستیابی به آن باید از شرایط منحصر به فردی برخوردار باشید.

هرآنچه باید از تحصیل در دانشگاه‌های کانادا بدانید!

 • شرایط اخذ پذیرش مدارک موردنیاز
 • ددلاین اپلای ترم‌های پاییز و بهار
 • میانگین شهریه در مقاطع مختلف

چگونه فول فاند تحصیلی بگیریم

بورسیه های فول فاند بسیار نادر و کمیاب هستند و رقابت زیادی میان محصلان برای دریافت این نوع از فاند تحصیلی وجود دارد.

اما به این معنا نیست که نباید برای دریافت فول فاند اقدام کنید. پس از تمام فرصت های خود برای دریافت فول فاند استفاده کنید.

در ابتدا هدف و مکان مورد نظرتان را برای دریافت فاند تحصیلی مشخص کنید. برای یافتن بهترین گزینه های فاند تحصیلی به وبسایت های دانشگاه های مورد نظرتان مراجعه کنید تا از فرصت های تحصیلی مطلع شوید.

بعضی از فاندهای تحصیلی، برتری در تحصیلات و شرایط مالی و بعضی از آن ها هر دو موارد را برای انتخاب دانشجو در نظر می گیرند.

هدف خود را به درستی انتخاب کنید و در نظر داشته باشید که نمرات درسی شما برای دریافت فاند تحصیلی از اهمیت زیادی برخوردار است. پس باید برای اخذ نمرات بالاتر و داشتن شرایط تحصیلی بهتر بیشتر تلاش کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت فاند تحصیلی هر دانشگاه و موسسه تحصیلی متفاوت است. بنابراین، در تهیه مدارک مورد نیاز دقت بیشتری داشته باشید تا آن ها را به طور کامل و دقیق ارائه دهید. به این روش شانس شما برای دریافت فول فاند تحصیلی بیشتر خواهد شد.
با داشتن شرایط خوب و مدارک کامل اقدام برای دریافت فاند تحصیلی آسان تر خواهد شد و شانس شما برای دریافت آن افزایش می یابد.

فاند تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد

برای دریافت فاند تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد به نمرات بالا و سطح تحصیلی عالی نیاز دارید. مدارک مورد نیاز بر اساس دانشگاه و کشور مورد نظرتان متفاوت است.

داشتن مدرک زبان یکی از الزامات برای دریافت فاند تحصیلی در این مقطع تحصیلی است. میزان معدل شما با توجه به دانشگاه مورد نظرتان متفاوت است، اما اگر از 16 یا 17 پایین تر باشد قابل قبول نیست.

برای موفق شدن جهت دریافت فاند تحصیلی، فرم درخواست دانشگاه های مختلف را پر کنید تا شانس بیشتری برای قبولی داشته باشید.

همچنین بخوانید: کارشناسی ارشد در کانادا ، اپلای برای ارشد ، اپلای برای ارشد مجدد

فول فاند تحصیلی در مقطع دکتری

فول فاند تحصیلی در مقطع دکتری

به دلیل سطح تقاضای کمتر برای تحصیل در مقطع دکتری، فول فاند در این مقطع تحصیلی از مزایای بالاتری برخوردار است.

فول فاند دکتری تمام هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی شما را پوشش می دهد و همچنین مبلغی به عنوان حقوق به افراد تعلق می گیرد.

برای تحصیل در مقطع دکتری به همراه فول فاند مسئولیت های زیادی به شما تعلق می گیرد. شما ممکن است به عنوان دستیار آموزش، دستیار برای انجام تحقیقات و یا یک مربی دوره دکتری خود را بگذرانید. فول فاند دکتری اغلب به مدت 4 تا 6 سال برای دانشجویان تضمین می شود و مخارج آن ها را پوشش می دهد.

میزان دستمزد و حقوق شما با توجه به میزان کار، ساعت کاری، رشته تحصیلی و مسئولیت هایتان متفاوت است.

درباره تحصیل دکتری در کانادا، اپلای برای دکتری و اپلای برای دکترای مجدد بخوانید.

مدارک مورد نیاز برای فاند تحصیلی

 • فرم درخواست فاند تحصیلی تکمیل شده از دانشگاه یا موسسه تحصیلی مورد نظرتان
 • کپی پاسپورت یا کارت شناسایی معتبر
 • کپی مدارک تحصیلی
 • کپی از نمرات تحصیلی
 • مدرک زبان مرتبط با کشور مورد نظر
  • زبان انگلیسی: آیلتس یا تافل
  • زبان اسپانیایی: DELE
  • زبان فرانسوی: DELF یا DALF
  • زبان آلمانی: DSH، TestDaF، OSD یا telc
 • انگیزه نامه: این نامه باید کوتاه و مختصر باشد و دلیل انتخاب دوره تحصیلی و ارتباط آن با اهداف و شغل آینده شما را بازگو کند.
 • توصیه نامه: شما به یک یا در بعضی موارد به 2 توصیه نامه از اساتید دانشگاه یا مدیر محل کارتان نیاز دارید. توصیه نامه باید شامل مهارت ها، توانایی ها و خصوصیت های اخلاقی مهم شما باشد.
 • CV یا رزومه: اگر تا به حال تجربه کاری نداشته اید، می توانید مهارت ها، سرگرمی ها، علایق، تجربه ها و دستاورد هایتان را در رزومه ذکر کنید. توجه داشته باشید که مهارت های زبان، مهارت های کامپیوتر، کارهای داوطلبانه و تمام دوره های آموزشی غیر تحصیلی خود را در رزومه تان ذکر کنید.
 • مقاله: این مقاله باید درباره اهداف و انگیزه های شما برای دریافت فاند تحصیلی باشد.
 • نمونه کار: نمونه کار اغلب برای دانشجویان رشته های هنری مورد نیاز است.
 • در بعضی موارد اطلاعات مالی والدین و گزارش پزشکی شما مورد نیاز می باشد.

درباره تاثیر مقاله بر اپلای در تراست بخوانید.

بهترین کشور ها برای دریافت فول فاند تحصیلی

بهترین کشورها برای دریافت فول فاند تحصیلی

فاند تحصیلی در آمریکا

فول فاند تحصیلی اغلب در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری در کشور آمریکا قابل استفاده برای دانشجویان است. داشتن این نوع فاند در آمریکا مخارج تحصیل، زندگی، رفت و آمد و بیمه سلامت را در طول دوره تحصیل شما تحت پوشش خود قرار می دهد.

فاند تحصیلی در کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه تورنتو بعضی از بهترین دانشگاه ها برای دریافت فاند یا بورسیه تحصیلی در کشور کانادا هستند. در صورت اخذ فاند تحصیلی کانادا، در طول 4 سال تحصیل شما شهریه دانشگاه، هزینه های تحصیل شما مانند خرید کتاب و تحقیقات دانشگاهی و هزینه زندگی مانند مسکن و خوراک پوشش داده خواهد شد.

فاند تحصیلی در انگلستان

دولت انگلستان برنامه ای را برای دریافت فاند تحصیلی دانشجویان فراهم کرده است. همچنین دریافت فول فاند در کشور انگلستان از طریق دانشگاه های بسیاری مانند دانشگاه آکسفورد و کمبریج ممکن است. قوانین فول فاند تحصیلی انگلستان به طور کلی تمام هزینه های شما را پوشش می دهد و در بعضی موارد هزینه های بلیط هواپیمای شما را از کشور مقصد پرداخت می کند.

فاند تحصیلی در سوئیس

دولت کشور سوئیس فول فاند تحصیلی را برای مقاطع دکتری و پس از دکتری در دانشگاه های دولتی این کشور برای دانشجویان فراهم کرده است. فول فاند سوئیس تمام هزینه های تحصیل و زندگی شما را در حین تحصیل پوشش می دهد. همچنین دریافت بیمه سلامت از مزایای دریافت فول فاند از کشور سوئیس است.

فاند تحصیلی در سوئد

موسسه های تحصیلی کشور سوئد، فاند تحصیلی را در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. این کشور دانشجویان واجد شرایط را برای ارائه فاند تحصیلی مورد هدف خود قرار داده است و تمامی هزینه های دانشجویان را حین تحصیل پوشش می دهد.

فاند تحصیلی در بلژیک

دولت این کشور فول فاند تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی از آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین در مقطع کارشناسی ارشد فراهم کرده است.

فاند تحصیلی در استرالیا

دانشگاه سیدنی یکی از بهترین مقاصد برای دریافت فاند تحصیلی در استرالیا است. این دانشگاه از افرادی که برای شرکت در رشته های تحقیقاتی واجد شرایط هستند، استقبال می کند و تمامی هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان را پوشش می دهد.

بیشتر بخوانید: بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی ، بهترین کشور برای تحصیل

انواع فاند تحصیلی

فاند تحصیلی به طور کلی به معنای کمک هزینه تحصیلی است که در انواع مختلف به دانشجویان در مقاطع تحصیلی متفاوت ارائه داده می شود. فاندهای تحصیلی ممکن است از سوی دولت یک کشور، یک دانشگاه یا موسسه های تحصیلی افراد را از نظر مالی تحت پوشش خود قرار دهند.

سالیانه هزاران فاند تحصیلی برای دانشجویان ارائه داده می شود، شناخت انواع آن به شما برای انتخاب درست کمک بیشتری می کند. در ادامه به انواع فاند تحصیلی اشاره می کنیم. این نوع از فاندهای تحصیلی مربوط به کشور آمریکا هستند.

 • فاند تحصیلی از طریق دستاورد های تحصیلی و آکادمیک

شما در صورتی شامل این نوع فاند تحصیلی می شوید که در طول تحصیل خود دانش آموزی برتر و برخوردار از نمرات بالا باشید. در صورت اخذ این فاند تحصیلی 4 سال از دوره کارشناسی شما در دانشگاه از لحاظ مالی پوشش داده می شود.

 • فاند تحصیلی از طریق انجام خدمات اجتماعی

این نوع از فاند تحصیلی شامل دانش آموزانی است که جوایزی برای انجام کارهای اجتماعی حین تحصیل خود دریافت کرده اند.

 • فاند تحصیلی از طریق دستاورد های ورزشی

اگر به ورزش علاقه مند هستید، اقدام برای دریافت این نوع فاند مناسب شما است. سالیانه تعداد زیادی بورسیه تحصیلی در زمینه ورزش وجود دارد که جزئیات آن ها به ورزش هایی مانند بسکتبال، شنا، فوتبال و ورزش های دیگر مرتبط است. در صورت داشتن زمینه ورزشی، شانس خود را برای دریافت این نوع از فاند تحصیلی امتحان کنید.

 • فاند تحصیلی مربوط به سرگرمی ها و ویژگی های شخصی منحصر به فرد

دریافت این نوع از فاند مربوط به اشخاص با توانایی های خاص است. برای یافتن این نوع از فاند تحصیلی تمرکز خود را روی توانایی های خاص و عجیب خود بگذارید و با کمک موتورهای جستجو، با فرصت های ایجاد شده در این زمینه آشنا شوید.

 • فاند تحصیلی از طریق سوابق شخصی

فرصت های ایجاد شده در این فاند متفاوت هستند. برای مثال فاند تحصیلی برای بانوانی که در زمینه های علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر پیش زمینه دارند.

 • فاند تحصیلی از طریق نیاز مالی

این فاند تحصیلی پس از ارزیابی نیاز مالی افراد به آن ها ارائه داده می شود.

 • فاند تحصیلی از طریق سابقه کاری خانواده

این فاند تحصیلی به افرادی که خانواده های آن ها در ارتش آمریکا فعالیت داشته اند تعلق می گیرد. همچنین فروشگاه های زنجیره ای CVS و Walmart برای ادامه تحصیل کودکان کارمندان خود فاند تحصیلی فراهم می کنند.

دریافت فاند تحصیلی برای گذراندن تحصیل رایگان بهترین گزینه برای دانش آموزان است. هر یک از کشورها و فاندهای تحصیلی متنوع شرایط متفاوتی با یکدیگر دارند. مقصد، رشته مورد علاقه تحصیلی، دانشگاه مورد نظر و شرایط شخصی خود را پیش از اقدام برای فاند تحصیلی در نظر داشته باشید.

اقدام برای دریافت فاند تحصیلی ممکن است با هزینه هایی همراه باشد اما پس از دریافت آن می توانید از تحصیل رایگان در دانشگاه های معتبر جهان لذت ببرید. تراست برای صرفه ‌جویی در هزینه‌ های شما مشتریان عزیز، به صورت ‌رایگان شرایط شما را برای دریافت فاند تحصیلی ارزیابی می‌ کند. همین حالا فرم ارزیابی رایگان تراست را تکمیل کنید تا متخصصان این تیم شرایط شما را برای تحصیل رایگان بررسی کنند.
موقعیت های فراهم شده برای دریافت فول فاند تحصیلی در کانادا بعضی از بهترین ها میان فول فاندهای کشور های دیگر هستند.

همچنین به دلیل انگلیسی بودن زبان رسمی این کشور، اخذ مدارک زبان برای محصلان آسان تر است. کشور کانادا بعضی از بهترین دوره های فول فاند را در مقطع کارشناسی ارشد و به ویژه دکتری ارائه می دهد.

فراموش نکنید قوانین دریافت فاند تحصیلی کانادا بسیار پیچیده است، ولی اصلا نگران نباشید. چون وکلای با تجربه و حرفه‌ ای تراست با تمامی روش ‌های قانونی دریافت فاند تحصیلی برای دانشجویان بین المللی آشنا هستند و می‌ توانید کار مهاجرت خود را به آنان بسپارید.

تیم حرفه ای تراست در دریافت انواع فاند تحصیلی از کشور کانادا تخصص دارد. شما می توانید با اطمینان خاطر مراحل کاری خود را به تراست بسپارید و از روند دریافت فاند تحصیلی کانادا لذت ببرید.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

نقش مهارت زبان برای دریافت فاند تحصیلی چیست؟

یکی از مهم ترین شرایط شما برای دریافت فاند تحصیلی، داشتن مدرک زبان کشور مورد نظرتان است. نمره مدرک زبان شما بر اساس دانشگاه، کشور مقصد و مقطع تحصیلی مورد نظرتان متفاوت است.

چگونه بهترین فرصت های فاند تحصیلی را پیدا کنیم؟

شما می توانید با استفاده از موتور های جستجو از بهترین فرصت ها مطلع شوید. اما اگر برای کانادا می خواهید اقدام کنید، می توانید برای دریافت فاند تحصیلی به تیم مجرب تراست اعتماد کنید تا بهترین گزینه های فاند تحصیلی مربوط به شرایطتان در اختیار شما قرار گیرد.

آیا داشتن مقاله برای دریافت فاند تحصیلی الزامی است؟

مقاله یکی از مدارک مورد نیاز شما برای اخذ فاند تحصیلی است. شرایط الزامی بودن آن ممکن است بر اساس دانشگاه مورد نظرتان متفاوت باشد.

بهترین کشور برای دریافت فاند تحصیلی کدام است؟

انتخاب بهترین کشور برای دریافت فاند تحصیلی بستگی به شرایط شخصی، علایق و شرایط تحصیلی هر فرد دارد. در بالا شرایط کشورهای مختلف را توضیح دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.