کارشناسی ارشد در کانادا

تعداد زیادی از دانشگاه های کانادا در بین دانشگاه های برتر در سراسر جهان رتبه بندی شده اند و سال هاست که این دانشگاه ها از سراسر جهان دانشجو جذب می کنند. روش تدریس، برنامه درسی آموزشی مؤسسات عالی، آزمایشگاه ‌های آن، و امکانات آن، همه مؤلفه‌ های حیاتی هستند که کانادا را از سایرین متمایز می‌کنند. تمامی استان های کانادا شامل دانشگاه هایی هستند که بدون شک تمامی مدارک موجود یعنی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا را ارائه می دهند.

دانشگاه های کانادا با تمرکز بر توسعه و ارتقای زندگی حرفه ای و شخصی دانشجویان، به طور مستمر کیفیت آموزش را بالا می برند و تمام فناوری های مدرن را در اختیار دانشجویان قرار می دهند تا زندگی پویای دانشجویی در پردیس های فوق العاده هر دانشگاه را کنار نگذارند.

در ادامه با ما و موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید تا هر آن چه برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در کانادا نیاز دارید بدانید را برای شما شرح دهیم.

لینک های مفید مهاجرت تحصیلی!

جمع آوری مدارک و برنامه ریزی

اقدام برای اپلای و پذیرش

مرحله ویزا و پس از آن

مراحل اخذ پذیرش کارشناسی ارشد در کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

دانشگاه های کانادا

موسسات کانادایی سالانه حدود 1.4 میلیون دانشجو را آموزش می دهند. آن ها 40 درصد تحقیق و توسعه کانادا را انجام می دهند و مجموع گردش مالی 38 میلیارد دلار کانادا را تولید می کنند و ثروت اقتصادی در جوامع سراسر کانادا ایجاد می کنند.

بخش آموزش عالی کانادا با تنوع آن مشخص می شود. دانشگاه های کانادا از نظر اندازه، تاریخچه و مجموعه برنامه ها و تخصص هایشان بسیار متفاوت هستند. استان ها و مناطق مسئول تمام سطوح آموزشی از جمله دانشگاه ها و آموزش عالی هستند.

دانشگاه ‌ها تمایل دارند به منشورهای دولتی استانی و چارچوب‌ های تضمین کیفیت و همچنین استفاده از منابع ارائه‌ شده توسط مرکز اطلاعات کانادا برای اعتبارنامه ‌های بین‌المللی برای اطمینان از اینکه مدارک کانادایی در سراسر جهان به رسمیت شناخته می‌شوند، پایبند شوند. همچنین بسیاری از سازمان ها وجود دارند که برنامه های حرفه ای را در موضوعاتی مانند حقوق و مهندسی معتبر می کنند.

در سراسر 13 استان و قلمرو کانادا، 96 دانشگاه وجود دارد. اینها عمدتاً دانشگاه های دولتی هستند اما مؤسسات خصوصی وجود دارند و توسط مقامات استان تأیید شده اند. دانشگاه های کانادا فهرستی از موسسات آموزش عالی کانادا را بر اساس استان دارند.

پادکست بشنوید!

پادکست تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: تحصیل در کانادا

در کانادا، ارشد مجدد بخوانم یا دکتری؟

چرا تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا را انتخاب کنم

 • فرصت های شغلی برای دانشجویان بین المللی

به دانشجویان بین ‌المللی فرصت‌ های کاری زیادی داده می ‌شود و این امتیاز را دارند که به محض شروع تحصیل، کار خود را شروع کنند، بنابراین وقت گران بهای خود را هدر نمی‌دهند. دارندگان استادی پرمیت کانادا می توانند به راحتی مشاغلی را در محوطه دانشگاه یا خارج از آن انجام دهند.

دانشجویان تمام وقت یک مؤسسه آموزشی تعیین شده می توانند مشاغل مختلفی را در محوطه دانشگاه انتخاب کنند، از جمله کار در کتابخانه، دستیار آموزشی، باریستا، دستیار پژوهشی، معلم خصوصی و همچنین سایر مشاغل مرتبط.

 • دانشگاه های کانادا در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده اند

بیش از 1.8 میلیون دانشجو در بخش موسسات آموزش عالی کانادا هستند که برنامه های تحصیلی متنوعی را به زبان های انگلیسی و فرانسوی ارائه می دهند. کانادا میزبان برخی از بهترین دانشگاه ها و کالج ها، همراه با اساتید و محققان ماهر است که به طور مداوم دانشجویان را از هر گوشه ای از جهان جذب می کنند.

شهرهایی با فرصت های شغلی مختلف در کانادا عامل بزرگی برای افزایش تعداد دانشجویان بین المللی در دانشگاه های این کشور هستند. تورنتو، مونترال و ونکوور مطمئناً به عنوان رهبران جهانی در تحقیق و نوآوری عمل می کنند، زیرا بهترین دانشگاه ها را در خود دارند.

 • هزینه دانشگاه های کانادا

با مقایسه هزینه دانشگاه های بریتانیا و ایالات متحده، دوره های کارشناسی ارشد در کانادا برای دانشجویانی که زندگی آکادمیک و حرفه خود را در اولویت قرار می دهند کاملا مقرون به صرفه است. هزینه تحصیل در کانادا ارتباط تنگاتنگی با شهرت و همچنین موقعیت آن ها دارد. علاوه بر این، شهریه دانشگاه های کانادا به طور کلی بالا است، اما هنوز بستگی به این دارد که در کدام استان در حال شروع تحصیل هستید. به عنوان مثال، استان های نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک برخی از مقرون به صرفه ترین دانشگاه ها و هزینه های زندگی را دارند.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از 2000 تا 60000 دلار کانادا در سال متغیر است. از یک سو، برنامه‌ های محبوب گران ‌تر هستند، اما از سوی دیگر بسیاری از دوره ‌های دانشگاهی وجود دارند که سودمند هستند و هنوز هم هزینه کمی دارند. بنابراین خودتان را فریب ندهید که فکر کنید که هر چه شهریه دانشگاه بیشتر باشد پس حتما دانشگاه بهتر است.

 • به راحتی مجوز دانشجویی و ویزا را دریافت کنید

روند درخواست برای مجوز دانشجویی بسیار ساده است زیرا تمام آنچه که باید داشته باشید این مدارک است:

 • نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی تعیین شده
 • مدارک حمایت مالی
 • گذرنامه یا سند سفر
 • اثبات عدم سوء پیشینه کیفری
 • بیمه سلامت

پس از تکمیل موفقیت آمیز درخواست مجوز تحصیل، باید 150 دلار کانادا بپردازید، که مبلغی معمول برای هر کشور است.

 • محبوب ترین شهرهای کانادا برای دانشجویان بین المللی

کانادا چیزهای زیادی برای ارائه دارد، به ویژه شهرهای چند فرهنگی آن که قطب های آموزشی هستند و از همه امکانات برای تولید دانشمندان و متخصصان در زمینه های مختلف برخوردار هستند. در اینجا لیستی از بهترین شهرهای استان های کانادا که می توانید در آن زندگی و تحصیل کنید، آورده شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

نکات تکمیلی اخذ پذیرش کارشناسی ارشد کانادا

 • دانشجویان باید بسته به تخصصی که برای آن درخواست می کنند، دارای مدرک لیسانس در یک رشته مرتبط باشند. توصیه نامه و تجربه در زمینه های مربوطه مزیت بیشتری به متقاضیان بین المللی در تصمیم گیری های پذیرش MEd در کانادا می دهد.
 • دانشجویان می توانند مستقیماً در دانشگاه های کانادا درخواست دهند. با این حال، برخی از کالج‌ ها و دانشگاه ‌های انتاریو و آلبرتا به ترتیب از طریق پورتال برنامه کاربردی OUAC و ApplyAlberta درخواست می‌پذیرند.
 • هنگام پر کردن و ارسال فرم های درخواست برای کارشناسی ارشد در کانادا، دانشجویان ملزم به پیوست مدارک ذکر شده به همراه درخواست خود خواهند بود. عدم انجام این کار ممکن است منجر به رد درخواست توسط دانشگاه های مربوطه شود.
 • دانشجویان ملزم به ارائه کلیه ریز نمرات دانشگاهی به همراه فرم درخواست خود خواهند بود. ریز نمرات تحصیلی شامل کلیه مدارک تحصیلی ثبت نام شده توسط دانشجویان در فرم خود می شود.
 • اکثر دانشگاه‌ های کانادا برای پذیرش در برنامه‌ های کارشناسی ارشد بیانیه هدف را درخواست می‌کنند. SOP یا بیانیه هدف دلیل درخواست داوطلب برای دوره مربوطه و اهداف زندگی آن ها را ذکر می کند. لازم به ذکر است که محدودیت کلمات SOP حدود 500 کلمه خواهد بود.
 • توصیه نامه ای از استاد یا کارفرما یا هر شخص ثالثی که در مورد نامزد بیان می شود باید توسط دانشجویان ارائه شود. اکثر دانشگاه های کانادا دو یا چند توصیه نامه می خواهند.
 • برخی از دانشگاه ها به ویژه دانشکده های بازرگانی از داوطلبان می خواهند که رزومه خود را به همراه درخواست خود ارسال کنند. در رزومه باید تمام مشخصات فردی و تحصیلی داوطلبان به همراه دستاوردهای آن ها درج شود.

پر تقاضاترین رشته های کارشناسی ارشد

این کمترین نگرانی ای است که باید داشته باشید زیرا کانادا بیش از 90 دانشگاه در سراسر استان های خود دارد و هر یک از آن ها برنامه های برجسته ای را برای دانشجویان ارائه می دهند. دوره ها به زبان های انگلیسی و فرانسوی ارائه می شود.

به دانشجویان گزینه های تحصیلی زیادی داده می شود و مهم است که بدانید زمین شناسی، شیمی، هیدرولوژی، علوم جوی و هواشناسی بالاترین درجات علمی را در کانادا تشکیل می دهند. در اینجا لیستی از پرتقاضاترین مدارک کارشناسی ارشد آمده است.

مدرک مدیریت بهداشت و درمان

افراد دلسوز، مستعد انتخاب حرفه های مرتبط با پزشکی، مراقبت های بهداشتی و کلینیک هستند. پزشکی که قصد دارد کیفیت زندگی خود را توسعه دهد، مطمئناً به یک برنامه مراقبت بهداشتی دقیق نیاز دارد که نیازهای منحصر به فرد بیماران را برآورده کند. به همین دلیل است که مدیران مراقبت های بهداشتی همیشه در حال پیشرفت هستند.

 این مدرک بر مدیریت مالی، مدیریت برنامه، فناوری اطلاعات و همچنین سیاست های مراقبت های بهداشتی تمرکز دارد. پایان دوره کارشناسی ارشد در صنعت مراقبت های بهداشتی، فارغ التحصیلان را برای نظارت بر عملیات تجاری در بیمارستان ها، سازمان های خدمات اجتماعی، آماده می کند تا خانه های سالمندان و امکانات پزشکی مرتبط را کنار نگذارند.

مدرک مهندسی عمران

مهندسان اگر بخواهند مهارت های استثنایی در انجام پروژه های بزرگ، ساخت سازه های مرتبط و همچنین پرورش افکار یک مهندس مسئولیت پذیر داشته باشند، مطمئناً باید مدرک کارشناسی ارشد را در دانشگاه های کانادا بگیرند. اگر این مدرک را انتخاب کنید، یک قدم به شغلی مادام‌العمر نزدیک ‌تر شده‌اید، زیرا این یک حرفه بسیار پردرآمد است.

 هنگامی که مهندسی عمران را دنبال می کنید، نحوه ساخت سدها، پل ها، جاده ها، تونل ها را به طور عمیق مطالعه خواهید کرد و همچنین در بسیاری از جنبه های دیگر زیرساخت ها آگاه خواهید بود. دانشجویانی که خود را در مقاطع کارشناسی ارشد مهندسی عمران مشغول کرده اند، می توانند در بیش از هفت زمینه تخصص داشته باشند: ژئوماتیک، محیط زیست، ساخت و ساز، هیدرولیک و هیدرولوژی و … .

مدرک علوم فیزیک

رشته علوم فیزیک با مفاهیم پیچیده در مورد رویدادهای غیر زنده سر و کار دارد و دانشجویانی که تصمیم به تحصیل علوم فیزیک در یک دانشگاه کانادایی دارند، مطمئناً چهار شاخه علوم فیزیکی که فیزیک، نجوم، علوم زمین و شیمی هستند را مطالعه خواهند کرد.

 فارغ التحصیلان این برنامه می توانند گزینه های شغلی زیادی را در تعداد زیادی از محیط های متنوع انتخاب کنند. مشاغل زیادی وجود دارد که در آن ها می توان در زمینه علوم فیزیکی پیشرفت کرد مانند: دانشمند و متخصص محیط زیست، شیمی دان، هواشناس، زمین شناس و غیره.

مدرک مدیریت منابع انسانی

همه دانشگاه های کانادا که مدرک کارشناسی ارشد در مدیریت منابع انسانی ارائه می دهند، آینده ای موفق و درخشان را برای دانشجویان تضمین می کنند. مدیران منابع انسانی فرهنگ کسب و کار خود را درک می کنند و می دانند که چه نوع کارمندانی برای بخش های خاص مورد نیاز است. در صورت نشان دادن مهارت های برجسته، فارغ التحصیل با مدرک مدیریت منابع انسانی می تواند مستقیماً مدیر یا مدیر منابع انسانی شود.

نحوه درخواست برای کارشناسی ارشد در کانادا

شرایط پذیرش برای کارشناسی ارشد در کانادا

 • مدرک 4 ساله لیسانس معادل لیسانس در کانادا در رشته مربوطه
 • حداقل نمره B یا میانگین 70 درصد نمره در مقطع کارشناسی
 • نمره GRE ( برای همه دانشگاه ها اجباری نیست)
 • توصیه نامه
 • تجربه در زمینه تدریس یا آموزش (برای همه دانشگاه ها اجباری نیست)

نکات تکمیلی درخواست تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

اگر دانشجویان قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند، ابتدا باید رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند. تنها پس از اطمینان از رشته ای که می خواهند دنبال کنند، می توانند به ادامه تحقیقات ادامه دهند. طیف گسترده ای از دوره ها توسط کالج ها و دانشگاه های کانادا ارائه می شود. همیشه بهتر است از قبل در مورد دوره های موجود بر اساس علاقه و اولویت تحقیق کنید. دانشجویان همچنین می توانند آن ها را برای دوره های بین المللی جنگلداری یا مدیریت زمین نفتی که توسط دانشگاه های کانادا ارائه می شود ثبت نام کنند.

حدود 100 دانشگاه در کانادا وجود دارد که در 13 استان و منطقه پراکنده شده اند، که دانشجویان را با گزینه های زیادی برای انتخاب می گذارد. دانشجویان با توجه به رشته های مورد علاقه خود باید با دانشگاه ها آشنا شوند. این به دانشجویان کمک می کند تا دانشگاه های بیشتری را به عنوان گزینه های پذیرش نگه دارند. به دانشجویان توصیه می شود برای اطلاع از رویدادهای مربوط به فرآیند پذیرش، به وب سایت رسمی دانشگاه ها مراجعه کنند.

همانطور که در بالا توضیح داده شد، برای اینکه هیچ رویدادی را در مورد فرآیند پذیرش از دست ندهید، داوطلبان باید به وب سایت رسمی دانشگاه ها توجه داشته باشند و مهلت های زمانی را بررسی کنند. روند پذیرش در دانشگاه های کانادا معمولا از ماه سپتامبر شروع می شود، همچنین برخی از دانشگاه ها برای برنامه های خاصی در ماه های می و جولای اقدام می کنند. دانشجویان نباید آخرین تاریخ پذیرش را از دست بدهند.

قبل از شروع فرآیند پذیرش، دانشجویان باید معیارهای واجد شرایط بودن دانشگاه های مربوطه را که مایل به پذیرش در آن هستند بررسی کنند. طبق حداقل معیارهای واجد شرایط بودن مورد نیاز توسط دانشگاه های کانادا، داوطلبان باید 16 سال تحصیل یا چهار سال مدرک کارشناسی داشته باشند. داوطلبان باید توجه داشته باشند که دانشجویانی که مدرک کارشناسی ارشد خود را پس از پایان دوره تکمیل کرده اند نیز واجد شرایط درخواست پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا خواهند بود.

داوطلبانی که مایل به پذیرش در مدارس بازرگانی در کانادا هستند باید توجه داشته باشند که تجربه کاری به عنوان یک شرط مهم در نظر گرفته خواهد شد. برخی از کالج‌ ها نیز ممکن است از دانشجویان گواهی‌ های سابقه کار درخواست کنند. ترجیحاً مربوط به دوره تحصیلی باشد، برخی از دانشگاه ها ممکن است 2-3 سال تجربه در زمینه خاص درخواست کنند.

پذیرش در دانشگاه های کانادا بر اساس نمرات کسب شده توسط دانشجویان در آزمون های استاندارد انجام می شود. بنابراین، قدم بعدی برای درخواست کارشناسی ارشد در کانادا، ثبت نام در آزمون استاندارد است.

شرایط پذیرش برای کارشناسی ارشد در کانادا

 • مدرک 4 ساله لیسانس معادل لیسانس در کانادا در رشته مربوطه
 • حداقل نمره B یا میانگین 70 درصد نمره در مقطع کارشناسی
 • نمره GRE ( برای همه دانشگاه ها اجباری نیست)
 • توصیه نامه
 • تجربه در زمینه تدریس یا آموزش (برای همه دانشگاه ها اجباری نیست)

اثبات مهارت زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی

دانشجویان بین المللی باید با ارائه نمرات آزمون آیلتس یا تافل مهارت خود را در زبان انگلیسی نشان دهند. حداقل نمره مورد نیاز برای برخی از برترین دانشگاه های کانادا در ادامه آمده است.

حداقل نمره مورد نیاز برای برخی از برترین دانشگاه های کانادا

نام
دانشگاه
نمره
تافل
نمره
آیلتس
University of Toronto (UToronto) 927.0
University of British Columbia (UBC)926.5
McGill University866.5
University of Alberta937.0
Simon Fraser University936.5
University of Calgary977.0
University of Ottawa1007.0
Western University866.5
Queen’s University at Kingston927.0

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

هزینه تحصیل در خارج از کشور برای یک دانشجوی بین المللی را می توان به سه دسته تقسیم کرد.

 • هزینه قبل از ورود
 • هزینه تحصیل
 • هزینه زندگی

هزینه قبل از ورود

این بخش هزینه هایی را که دانشجویان حتی قبل از پذیرش در کالج یا دانشگاه ایجاد می کنند، پوشش می دهد. این هزینه ها شامل هزینه های درخواست ویزای دانشجویی کانادا و هزینه های بیمه درمانی نیز می شود. جدول زیر برآورد کلی این هزینه ها را فهرست می کند.

هزینه ها به دلار کانادا است.

نوع
هزینه
مقدار
هزینه
هزینه درخواست100 دلار الی 150 دلار (متغیر)
هزینه درخواست ویزا305 دلار
بیمه سلامت13000 دلار
هزینه ثبت نام آیلتس240 دلار الی 247 دلار
هزینه ثبت نام تافل208 دلار الی 325 دلار
هزینه ثبت نام GRE272 دلار
هزینه بلیط هواپیما541 دلار الی 1820 دلار

پادکست بشنوید!

هزینه اپلای تحصیلی کانادا در سال 2023 چقدر است؟

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد

دانشگاه های محبوب ارائه دهنده MEd در کانادا، شهریه سالانه بین 5000 تا 17000 CAD دارند. دانشگاه اتاوا دارای کمترین هزینه تحصیلی است که از 5110 CAD شروع می شود.

هزینه زندگی در کانادا پس از اپلای کارشناسی ارشد

متوسط هزینه زندگی در کانادا برای دانشجویان بین المللی تقریباً 14000 تا 19601 CAD در سال محاسبه می شود. هزینه ها بسته به استانی که دانشجو در آن زندگی می کند متفاوت است. برآورد کلی در زیر ارائه شده است:

نوع
هزینه
مبلغ
هزینه
امکانات آموزشی1000 دلار الی 5000 دلار
غذا و اسکان10000 دلار الی 12000 دلار
اینترنت و سایر امکانات6500 دلار الی 9500 دلار
پوشاک و سرگرمی1045 دلار الی 1306 دلار

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل کارشناسی ارشد کانادا

دانشگاهبرنامهنمره آیلتس
University of Toronto (U of T)MS in Computer Science6.5
University of British Columbia (UBC)MS in Computer Science7
McGill UniversityMS in Computer Science6.5
McMaster UniversityMaster of Science in Nursing6.5
University of Montreal            MS in Management – Data Science and Business Analytics6.5
University of AlbertaMS in Electrical and Computer Engineering6.5
University of OttawaMs of Computer Science6.5
Simon Fraser UniversityMS Computing Science6.5
University of Waterloo            MS in Data Science and Artificial Intelligence7.5
Western UniversityMS in Management7
University of CalgaryMS in Electrical and Computer Engineering6.5
Dalhousie UniversityMaster of Computer Science7
Laval UniversityMS in Computer Science
Queen’s UniversityMS in Computing Science7
University of ManitobaMS Computer Science6.5
University of VictoriaMS in Psychology6
York UniversityMS Computer Science7
University of GuelphMS in Computer Science6.5
University of SaskatchewanMS Finance6.5
Carleton UniversityMaster of Computer Science6.5
Concordia UniversityMaster of Computer Science7
Memorial University of NewfoundlandMS in Management7
University of New BrunswickMS in Electrical and Computer Engineering7
University of Ontario Institute of TechnologyMS in Computer Science6.5
University of QuebecMS in Computer Science6

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

دوره های محبوب کارشناسی ارشد در کانادا

نام
برنامه
نام
دانشگاه
MBAU of T
McGill University
UWO Queen’s University
York University
کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزارMcMaster University
University of Calgary
Western University
Concordia University
University of Regina
کارشناسی ارشد پرستاریU of T
McMaster University
McGill University
UAlberta
UBC
کارشناسی ارشد در علوم کامپیوترU of T
University of Waterloo
UBC
McGill University
UAlberta
کارشناسی ارشد امور مالیUtoronto
UBC
McGill University
Queen’s University
Universite de Montreal

بورسیه تحصیلی برای کارشناسی ارشد

 • Lora Dolores Antoniette Pallotta Memorial Graduate Scholarship

این بورسیه به دانشجویان گروه توسعه انسانی و روانشناسی کاربردی دانشگاه تورنتو تعلق می گیرد. متقاضیانی که در مورد “تجربه مهاجرت” تحقیق می کنند، در اخذ این بورسیه اولویت دارند.

 • Senior Women Academic Administrators of Canada (SWAAC) Graduate Student Award of Merit

برای زنان فارغ التحصیل با سوابق تحصیلی عالی و ویژگی های رهبری این بورسیه ارائه می شود. یک کاندید می تواند توسط یک دانشگاه یا کالج معرفی شود.

 • International Development Research Centre (IDRC) Research Awards

دانشجویان کشورهای در حال توسعه که در مقطع دکترا یا کارشناسی ارشد دانشگاه های کانادا ثبت نام کرده اند، برای برنامه تحقیقاتی یک ساله با حقوق در IDRC انتخاب می شوند.

 • Differential Fee Waivers (DFWs) for International Students

دولت برخی از کشورها با همکاری دولت کبک معافیت هایی از هزینه تحصیل را به دانشجویان بین المللی اعطا می کند. معیارهای واجد شرایط بودن شامل ثبت نام در یکی از دانشگاه های کبک است.

 • Canada Graduate Scholarships – Master’s (CGS-M) Competition

این توسط سه آژانس اعطا کننده فدرال اعطا می شود: شورای تحقیقات علوم طبیعی و مهندسی کانادا (NSERC)، شورای تحقیقات علوم اجتماعی و علوم انسانی کانادا (SSHRC) و مؤسسه تحقیقات بهداشتی کانادا (CIHR) . دانشجویان با معدل 3.5 یا بالاتر می توانند برای این بورسیه اقدام کنند.

 • Faculty of Education Graduate Scholarship

این بورسیه توسط دانشکده آموزش دانشگاه سیمون فریزر به دانشجویان فارغ التحصیل این دانشگاه اعطا می شود. دانشجویان واجد شرایط باید توسط بخش معرفی شوند.

 • Graduate Award Competition

دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه کلگری واجد شرایط درخواست برای این بورسیه هستند. درخواست جداگانه لازم است در پورتال “مرکز دانشجویی” ارسال شود.

 • Admission Scholarship

دانشجویانی که در مقطع دکترا یا کارشناسی ارشد دانشگاه اتاوا با میانگین پذیرش 8.0 در مقیاس 10 امتیازی ثبت نام کرده اند، واجد شرایط درخواست برای این بورسیه هستند.

 • Ontario Graduate Scholarship

به دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه های انتاریو بر اساس شایستگی این بورسیه اعطا می شود.

پادکست بشنوید!

چگونه بورسیه تحصیلی کانادا بگیرم؟

مدارک لازم برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد کانادا

 • فرم درخواست پذیرش تکمیل شده
 • کپی تایید شده از ریز نمرات دانشگاهی و گواهی های تمام موسسات آموزشی
 • CV / رزومه
 • توصیه نامه ها
 • نمرات آزمون های استاندارد برای تحصیل در کانادا شامل نمرات GRE/GMAT
 • پرداخت هزینه درخواست غیر قابل استرداد
 • کپی پاسپورت
 • مدرک تحصیلی یا کمک مالی

دسترسی به اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

دانشگاه/
وبسایت
برنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

کار در کانادا بعد از فارغ التحصیلی

کانادا پس از فارغ التحصیلی فرصت های زیادی برای کار ارائه می دهد و سیاست مهاجرتی این کشور در جهت حفظ استعدادهای بین المللی است.

تکمیل مدرک کارشناسی ارشد کانادا می تواند شما را واجد شرایط درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی کند، که به شما امکان می دهد برای مدتی برابر با طول دوره تحصیلی خود در کانادا کار کنید.

هنگامی که حداقل 12 ماه تجربه کار ماهر تمام وقت (یا معادل پاره وقت) در کانادا داشته باشید، می توانید درخواست خود را برای مهاجرت به کانادا به عنوان یک کارگر ماهر تحت کلاس تجربه کانادایی آغاز کنید. لطفاً توجه داشته باشید که هر تجربه کاری که در دوران دانشجویی به دست آورده اید محاسبه نمی شود.

همچنین طیف وسیعی از ویزای کار موقت برای افرادی در صنایع و حرفه های خاص وجود دارد که ممکن است بتوانید برای آن ها درخواست دهید.

پادکست بشنوید!

گفتگو با محمدرضا ؛ تجربـه تحصیل و کار در کانادا

رادیو تراست

موضوع: تجربـه تحصیل و کار در کانادا

با مدرک کارشناسی ارشد کانادا چه کارهایی می‌توان انجام داد

کارمندان بخش آموزش در کانادا به طور متوسط سالانه 176000 دلار کانادا حقوق دریافت می کنند. استان کبک با 194000 دلار کانادا در سال بالاترین حقوق را در این بخش ارائه می دهد که 11 درصد بیشتر از میانگین حقوق ارائه شده در کانادا است.

در زیر برخی از فرصت های شغلی موجود در کانادا پس از اتمام مدرک کارشناسی ارشد آمده است:

 • برنامه نویس برنامه درسی: سازمان هایی که کتاب های درسی را برای مدارس و کالج ها منتشر می کنند، توسعه دهندگان برنامه درسی را برای تحقیق و توسعه برنامه درسی استخدام می کنند.
 • نویسنده محتوای سئو: کسب ‌وکارهایی که در بخش آموزش فعالیت می‌کنند ترجیح می‌دهند دانشجویانی را که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد هستند استخدام کنند تا محتوای مبتنی بر SEO را برای وب‌سایت ‌های خود بنویسند.
 • مربی/توسعه‌دهنده شرکتی: آموزش کارکنان نیز یکی از گزینه ‌های شغلی ممکن برای فارغ‌ التحصیلان کارشناسی ارشد در آموزش است.
 • مشاور آموزشی: این ها توسط مدارس خصوصی استخدام می شوند تا به آن ها در طراحی کلاس درس، مدیریت کلاس، افزایش مشارکت والدین و ایجاد انگیزه در دانشجویان کمک کنند.
 • متخصص رسانه و فناوری: شرکت های نرم افزاری بخش آموزش، فارغ التحصیلان آموزش و پرورش را برای توسعه برنامه های قابل فروش استخدام می کنند.
 • توسعه‌دهنده سیاست آموزشی: اداره آموزش دولت‌های مختلف افرادی را استخدام می‌کند تا به آن ها در توسعه، بازنگری و ارتقای سیاست‌های آموزشی مؤثر کمک کنند.
بازار کار کانادا
کتاب بازار کار کانادا

زمان ثبت نام برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا

نام
دانشگاه
ددلاین
اپلای
University of Toronto (U of T)15 ژانویه
University of British Columbia (UBC)15 ژانویه
McGill University15 ژانویه
McMaster University15 ژانویه – 1 فوریه
Universite de Montrealپاییز و زمستان:1 فوریه
زمستان:1 سپتامبر
University of Ottawaپاییز:1 مارس
زمستان:1 آگوست
University of Waterloo1 فوریه
University of Calgaryبهار:1 مارس
تابستان:1 می
پاییز:1 جولای
زمستان:1 نوامبر

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

آزمون های استاندارد برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

متقاضیانی که مایل به درخواست برای برنامه های کارشناسی ارشد در کانادا هستند، باید واجد شرایط هر یک از آزمون استاندارد ذکر شده زیر باشند.

GMAT

به عنوان معیار پذیرش در برنامه های مختلف مدیریت، اکثر مدارس تجاری کانادا نمرات GMAT را درخواست می کنند. نمره GMAT به مدت 5 سال معتبر خواهد بود و دانشجویان می توانند در فاصله زمانی 16 روزه مجدداً در آزمون شرکت کنند.

GRE

نمرات GRE توسط تمام کالج هایی که برنامه های کارشناسی ارشد ارائه می دهند، از جمله دانشکده های بازرگانی نیز پذیرفته می شود. بخش های تحلیلی رایتینگ، استدلال کلامی و استدلال کمی در آزمون GRE گنجانده خواهد شد.

آیلتس

آزمون آیلتس یک آزمون اصلی مهارت زبان انگلیسی است که توسط تمام دانشگاه های کانادا برای پذیرش در برنامه های کارشناسی ارشد مربوطه پذیرفته می شود.

تافل

تافل در دانشگاه های کانادا معتبر تلقی خواهد شد. تافل توسط دانشجویانی که متعلق به کشورهای غیر بومی انگلیسی زبان هستند اخذ می شود. تافل در 4500 مرکز آزمون در 165 کشور برگزار می شود.

تجربیات دیگران را بشنوید!

نمونه های موفق/ ورق بزنید

مهاجرت تحصیلی به کانادا با موسسه تراست

دریافت وقت مشاوره اولیه

در این مرحله کافی است تا با یک تماس تلفنی و یا پر کردن فرم ارزیابی در سایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید

تنظیم قرارداد

بعد از تشریح کامل شرایط و خواسته های شما، راهنمایی های لازم از طرف کارشناس به شما داده خواهد شد و با عقد قرارداد، فرآیند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا آغاز می شود

دریافت مدارک اولیه

در این مرحله کافی است مدارک خواسته شده را به کارشناس مجموعه تحویل دهید. در حالی که با خیالی آسوده به سایر کارهای خود می رسید، مطمئن هستید که کارشناسان تراست پیوسته در حال پیگیری کارهای شما هستند

معرفی فهرست دانشگاه ها

در این مرحله با توجه به شرایط شما فهرستی از دوره های موجود در رشته مورد علاقه تان در اختیار شما قرار می گیرد

اپلای دانشگاه کانادا و ارسال مدارک

در این مرحله، فرم های مورد نیاز دانشگاه مورد نظر شما تکمیل، و به همراه مدارک برای دانشگاه ارسال خواهند شد.

پرداخت شهریه و سایر هزینه ها

پس از اخذ پذیرش تحصیلی، شهریه دانشگاه پرداخت می شود. نکته جالب توجه این است که کارشناسان با تجربه تراست می توانند با توجه به شرایط شما، بیشترین مقدار ممکن از بورسیه تحصیلی را برای شما دریافت کنند. بنابراین ممکن است نیاز به پرداخت شهریه در ترم های بعدی را نداشته باشید.

دریافت نامه پذیرش

در این مرحله نامه پذیرش از دانشگاه در دستان شماست. به شما تبریک می گوییم! آماده تحصیل در کانادا شوید.

دریافت ویزای تحصیلی

در نهایت، با توجه به دریافت نامه پذیرش از دانشگاه، برای صدور ویزای تحصیلی کانادا اقدامات لازم برای شما انجام می شود.

ویزای تحصیلی کارشناسی ارشد در کانادا

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا، باید مجوز تحصیل دریافت کنید. این به عنوان ویزای دانشجویی شما عمل می کند و به شما امکان می دهد در طول دوره خود در کانادا زندگی و تحصیل کنید. شما می توانید برای مجوز تحصیل کانادا به صورت آنلاین یا از طریق مرکز درخواست ویزا در سفارت کانادا در کشور خود اقدام کنید.

قبل از درخواست برای مجوز تحصیل، به یک پیشنهاد قطعی از یک دانشگاه کانادا نیاز دارید. همچنین باید هیچ سابقه کیفری نداشته باشید و بتوانید نشان دهید که در سلامت کامل هستید. همچنین باید مدارکی مبنی بر پشتیبانی مالی ارائه دهید، مانند صورت ‌حساب ‌های بانکی و نامه ‌های اعطای بورس تحصیلی، تا نشان دهید می‌توانید هزینه‌ های تحصیل، هزینه‌های زندگی و بلیط برگشت به کشور خود را بپردازید.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا کدامند؟

دانشگاه تورنتو (Utoronto)، دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) ،دانشگاه مک گیل، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه سیمون فریزر، دانشگاه مونترال و دانشگاه کلگری برخی از دانشگاه‌های محبوبی هستند که در کانادا کارشناسی ارشد را ارائه می‌دهند.

کدام دوره های آموزشی در کانادا برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بهتر است؟

لیست دوره های محبوب ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد در آموزش و پرورش در کانادا در زیر ارائه شده است:
توسعه برنامه درسی
مشاوره، روانشناسی
آموزش بزرگسالان
آموزش در دوران کودکی

شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آموزش و پرورش در کانادا برای دانشجویان بین المللی چیست؟

دانشجویان بین المللی ملزم به داشتن مدرک لیسانس در رشته مربوطه با حداقل میانگین 70 درصد هستند. نمرات GRE نیز توسط برخی از دانشگاه های کانادا مورد نیاز است.

با کارشناسی ارشد در رشته آموزش در کانادا چه کاری می توانید انجام دهید؟

دانشجویان معمولاً پس از اتمام مدرک کارشناسی ارشد در آموزش Med به دنبال موقعیت تدریس هستند. با این حال، شما همچنین می توانید به عنوان برنامه نویس برنامه درسی، مدیر مراقبت از کودک، مشاور آموزشی، توسعه دهنده برنامه درسی و نویسنده SEO با یک کارشناسی ارشد در آموزش در کانادا کار کنید.

درخواست برای کارشناسی ارشد در کانادا چه زمانی آغاز می شود؟

درخواست پذیرش در دانشگاه های کانادا معمولا از ماه سپتامبر آغاز می شود. اگرچه برخی از دانشگاه ‌ها درخواست‌ ها را در ماه می یا جولای برای برخی برنامه‌ های خاص شروع می‌کنند.

کدام آزمون ها برای واجد شرایط بودن برای پذیرش در دانشگاه های کانادا واجد شرایط هستند؟

داوطلبان باید واجد شرایط آیلتس، تافل، GRE یا GMAT باشند تا واجد شرایط پذیرش شوند.

برای چه کسانی می توانیم برای کارشناسی ارشد در کانادا اقدام کنیم؟

برای درخواست برای برنامه های کارشناسی ارشد که توسط دانشگاه های کانادا ارائه می شود، داوطلبان باید واجد شرایط هر یک از آزمون های استاندارد باشند و باید معیارهای واجد شرایط بودن تعریف شده توسط دانشگاه های مربوطه برای دوره های مربوطه را داشته باشند.

دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا چقدر طول می کشد؟

به طور کلی زمان بر اساس بسیاری از عوامل متفاوت است. حداقل زمان برای تصمیم گیری 1 تا 2 ماه است. به خصوص برای پاییز (سپتامبر) که دوره تحصیلی اصلی کانادا است، این مدت ممکن است حتی به شش ماه برسد. پذیرش برخی از دانشگاه های کانادا می تواند بسیار زمان بر باشد.

آیا دانشگاه های کبک نامه پذیرش صادر می کنند؟

بله، کالج ها و دانشگاه های کبک نامه پذیرش صادر می کنند. به اطلاع می رساند که اگر قصد تحصیل در استان کبک را دارید، برای درخواست مجوز تحصیل، علاوه بر نامه پذیرش، به گواهی پذیرش کبک (CAQ) نیز نیاز دارید. برای درخواست CAQ، به نامه پذیرش خود علاوه بر سایر مدارک مهم، بسته به کشور محل اقامت خود نیاز دارید.

افسران مهاجرت کانادا چه سوالاتی از دانشجویان می پرسند؟

در طول مصاحبه، افسران مهاجرت بیشتر برخی از سوالات زیر را می پرسند.
آیا با خانواده خود به کانادا سفر می کنید؟
چه مدت قصد اقامت در کانادا را دارید؟
چقدر پول یا سرمایه همراه خود دارید؟
آیا شما سالم هستید؟ یا بیماری خاصی دارید؟
آیا قبلاً به کانادا رفته اید؟

آیا برای پذیرش در دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا باید به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت کنم؟

خیر. اگر استان مورد نظر شما یک استان انگلیسی زبان است، مدرک مهارت زبان انگلیسی مورد نیاز است در حالی که برای استان های فرانسوی زبان، تسلط به زبان فرانسه الزامی است.

چه مدت طول می کشد تا مدرک کارشناسی ارشد در کانادا بگیرید؟

کارشناسی ارشد تمام وقت در کانادا یک برنامه 1-2 ساله در دانشگاه های کانادا است. با این حال، برنامه های کارشناسی ارشد پاره وقت می تواند حدود 2-6 سال طول بکشد و می تواند در قالب کلاس های آنلاین، پاره وقت یا به عنوان یک برنامه آموزش از راه دور تکمیل شود.

هزینه کارشناسی ارشد در کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل برای MS در کانادا سالانه 20000 تا 30000 CAD در دانشگاه های برتر کانادا می باشد.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا کجا می توانم برای بورسیه تحصیلی جستجو کنم؟

تعدادی فرصت بورسیه برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا هستند وجود دارد. دانشجویان می توانند برای بورسیه های دانشگاهی خاص، بورسیه های بین المللی با بودجه دولتی، بورسیه های اعطا شده توسط آژانس ها یا سازمان های خصوصی و غیره درخواست دهند.

آیا دانشجویان بین المللی که در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد دنبال می کنند می توانند به صورت پاره وقت کار کنند؟

بله، دانشجویان بین المللی می توانند 20 ساعت در هفته در طول دوره کار کنند. همچنین در طول تعطیلات می توانند تمام وقت کار کنند.

آیا کانادا برای کارشناسی ارشد خوب است؟

کانادا به دلایل مختلفی یک مقصد تحصیلی در خارج از کشور برای دانشجویان بین المللی است که به طور فزاینده ای محبوب است. برخی از دلایل محبوب بودن کانادا عبارتند از: استاندارد بالای آموزش، دانشگاه های برتر، ایمنی و تحمل فرهنگی، آموزش دو زبانه- انگلیسی و فرانسوی، مقرون به صرفه بودن، سیاست های مهاجرت دوستانه و غیره.

آیا می توانم بعد از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا کار کنم؟

پس از اتمام دوره MS در کانادا، دانشجویان می توانند برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی PGWP برای واجد شرایط بودن برای کار در کانادا اقدام کنند. این مجوز بین 8 تا 36 ماه اعتبار دارد.

آیا کار پس از کارشناسی ارشد در کانادا آسان است؟

بر اساس گزارش‌های آمار کانادا، در سه ماهه اول سال 2019، 10 درصد افزایش در فرصت ‌های شغلی وجود داشت. 433000 فرصت شغلی برای دانشجویان وجود داشت. این نشان می دهد که فرصت های زیادی برای دانشجویان پس از تحصیل در کانادا وجود دارد. در سال 2019، متوسط دستمزد ساعتی در کانادا 27.83 CAD بود.

آیا دانشجویان کارشناسی ارشد در کانادا حقوق می گیرند؟

معمولاً به دانشجویان کمک هزینه خاصی تعلق نمی گیرد. با این حال، اگر برای TA (دستیاری تدریس) یا RA (دستیار پژوهشی) درخواست داده باشید، می توانید یک کمک هزینه خاص داشته باشید، که بر اساس دانشگاه و دانشکده انتخابی شما متفاوت است.

تحصیل در آمریکا بهتر است یا کانادا؟

اگرچه ایالات متحده به عنوان یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور شهرت دارد، اما هزینه تحصیل در ایالات متحده بسیار زیاد است. علاوه بر این، این کشور قوانین سختگیرانه ‌ای برای مهاجرت دارد که می‌تواند یافتن شغل و اقامت در ایالات متحده را دشوار کند، این جایی است که کانادا با دانشگاه‌ های مقرون‌به ‌صرفه در سطح جهانی و سیاست‌ های سازگار با مهاجران برجسته می شود.

برای پذیرش کارشناسی ارشد در کانادا به کدام مدارک نیاز است؟

مدارک هویتی، اسکن ترجمه شده مدارک تحصیلی، توصیه نامه، انگیزه نامه و مدرک زبان از جمله مدارکی است که شما باید به دانشگاه ارائه دهید. بهتر است قبل از هر گونه اقدامی وب سایت دانشگاه مربوطه و رشته مورد نظر را بررسی کنید تا از تکمیل بودن مدارک خود مطمئن شوید.

مدت زمان دوره کارشناسی ارشد در کانادا چقدر است؟

دوره‌های فوق لیسانس در این کشور نیز مانند سایر مناطق جهان شامل دوره‌های دو ساله یا یک ساله هستند. معمولا، دانشجویان در دوره‌های دو ساله کارشناسی ارشد پذیرش می‌گیرند که معادل دوره دو ساله در ایران است.

هزینه کارشناسی ارشد در کشور کانادا چقدر است؟

دوره‌های کارشناسی ارشد در این کشور دارای نرخ ثابتی نیست و این میزان ممکن است برای رشته‌های مختلف تفاوت داشته باشد. این میزان معمولا برای رشته‌های دانشگاهی در حدود ۲۰ هزار دلار در سال است که ممکن است برای بعضی از رشته‌های خاص این مبلغ تا ۴۰ هزار دلار نیز برسد. همچنین، در بسیاری از رشته‌ها و در دانشگاه‌ها هزینه دوره‌های کارشناسی ارشد پایین‌تر از ۱۵ هزار دلار نیز است.

بهترین زمان اقدام برای پذیرش در دوره‌های کارشناسی ارشد کانادا چه زمانی است؟

بهتر است حداقل شش ماه قبل از شروع ترم‌ها اقدام به ارسال مدارک و پذیرش کنید. در این صورت مطمئن خواهید شد که در وقت مورد نظر می‌توانید اقدام به دریافت ویزا کنید و به موقع در کلاس‌ها حضور پیدا کنید. با مراجعه به وب سایت هر یک از دانشگاه‌ها می‌توانید زمان بندی مناسب برای اپلای دانشجویان بین المللی را مشاهده کنید.

پس از دریافت نامه پذیرش کانادا باید چه اقداماتی را انجام داد؟

با دریافت نامه پذیرش اولین اقدام شما باید دریافت ویزای تحصیلی باشد. شما باید مدارک مورد نظر اداره مهاجرت را جمع آوری کرده و درخواست خود را در وب سایت آنلاین آن به ثبت برسانید. پس از فرآیند بررسی مدارک شما، طی یک الی دو ماه جواب ویزای تحصیلی مشخص خواهد شد که می‌توانید برای بلیط هواپیما و سایر امور اقدام کنید.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • م رحمانی

  من پرستاری رو تموم کردم ولی هنوز طرح نرفتم میتونم اقدام کنم برا تحصیل تو کانادا تو مقطع کارشناسی ارشد؟ يني مدركم ترجمه ميشه؟

 • علی

  سلام من 31 سالمه و 7 ساله که مدرک کارشناسیمو از رشته گرافیک گرفتم. میخوام بدونم که میتونم توی یه رشته غیر مرتبط مثل روانشناسی یا کامپیوتر پذیرش ارشد بگیرم؟؟

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام برای پذیرش مهمترین مسئله هدف از تحصیل می باشد اگر دلیل قانع کننده ای دارید بله می توانید.

 • علی پاشائی

  اگر سنمون بالا باشه شانسمون برای پذیرش ارشد نوروساینس چقدر کمتر میشه ؟

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. مهمترین مسئله برای تحصیل، هدف از تحصیل می باشد. بایستی بتوانید هدفی قانع کننده برای ادامه تحصیل داشته باشید.

 • اسماعیل

  با سلام و تشکر از مطالب مفیدتان می خوام بدونم پس از اتمام مقطع ارشد واخذ work permit برای اقامت دائم کانادا باید حتما کاری که پیدا می کنیم مربوط به رشته و مدرک اخذ شده باشد یا با کار در ناک های CوDهم میشه به این مهم نائل آمد؟

 • صبا

  برای ارشد مهندسی شیلات هزینه تحصیل چقدر ه معدلم بالای 17هست ومیزان درآمد این رشته چقدره

  • مشاور موسسه تراست

   هزینه تحصیل وابستگی زیادی به دانشگاه، رشته و شهر موردنظر دارد. به طور کلی هزینه سالانه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین بیست تا بیست و پنج هزار دلار کانادا است. میزان درامد نیز به شغلی که در آن مشغول به کار هستید و تخصصتان بستگی دارد که به طور متوسط بین سی و پنج تا چهل هزار دلار کانادا به صورت سالانه است.

 • لیلا زارع

  سلام عذرخواهی میکنم
  برای مقطع کارشناسی ارشد چند ترم میتونیم تحصیل رو به تعویق بندازیم؟ آیا دانشگاه با تعویق تحصیل موافقت میکنه؟ آیا این تعویق رو پرونده اقامت دائممون بعدا تاثیر میذاره؟ ممنونم ازتون.

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام.
   این امر وابسته به دانشگاه مقصد است. مسئله اقامت دائم، به مدت زمان تحصیل وابسته نیست.