تحصیل دکتری در کانادا

تحصیل دکتری در کانادا

کانادا جزء یکی از کشورهای جذاب در دنیا برای تحصیل در مقطع دکتری است. این جذابیت ریشه در عوامل مختلفی دارد. یکی از مهمترین دلایل آن برخورداری کانادا از دانشگاه‌های بسیار معتبر در دنیاست. همچنین شهریه‌ای که از دانشجویان بین‌المللی دریافت می‌شود نسبت به دانشگاه‌های اروپایی بسیار مقرون به صرفه است. برخی از دانشجویان در کانادا موفق به دریافت فاند تحصیلی می‌شوند فاندی که به دانشجویان بین‌المللی تعلق می‌گیرد در دانشگاه‌های کانادا بسیار بیشتر از دانشگاه‌های اروپایی است. مقدار فاند به اندازه‌ای هست که دانشجو بتواند در کانادا زندگی کند این در حالی است که فاند پرداختی به دانشجویان در اروپا اصلا کافی نیست و همین امر کانادا را به یک کشور مهاجر‌پذیر از لحاظ علمی تبدیل نموده است. همچنین رواج فرهنگ‌های مختلف در کانادا شرایط را برای زندگی و تحصیل در این کشور مساعد نموده است. با گرفتن پذیرش از دانشگاه کانادا علاوه بر تحصیل در یک دانشگاه معتبر تجربه زندگی در یک کشور پیشرفته نیز برای شما مهیا می‌شود.

لینک های مفید مهاجرت تحصیلی!

جمع آوری مدارک و برنامه ریزی

اقدام برای اپلای و پذیرش

مرحله ویزا و پس از آن

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی دکتری در کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

روند درخواست تحصیل در مقطع دکتری کانادا

 • باید ابتدا رشته‌ای که قصد دارید در آن ادامه تحصیل بدهید انتخاب کنید. سپس دانشگاه و استاد مورد نظر خود را تعیین کنید. وقتی استاد راهنمای خود را انتخاب کردید و او نیز شما را به عنوان دانشجو پذیرفت باید نامه پذیرش استاد راهنما را برای دانشگاه ارسال کنید.
 • باید پروپوزال خود را که دربردارنده  هدف پژوهشی شماست مطابق با راهنمایی که در سایت دانشگاه قرار دارد برای دانشگاه ارسال کنید. در پوروپوزال باید توضیح دهید که هدف شما از انجام پژوهش چیست و پژوهشی که توسط شما انجام می‌گیرد چه قدر ارزش دارد. معمولا استاد راهنما با توجه به محتوای پروپوزال، دانشجوی خود را انتخاب می‌کند.
 • ارسال مدارک مورد نیاز برای دانشگاه.

ببینید و بشنوید!

ویدیو گفتگو با آرش ؛ تجربه پذیرش دکتری در کانادا

گفتگو با آرش ؛ تجربه پذیرش دکتری در کانادا

پذیرش تحصیلی در کانادا

رادیو تراست

موضوع: پذیرش تحصیلی کانادا

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در مقطع دکتری کانادا

 • مدارک مربوط به سوابق تحصیلی. ممکن است دانشگاه از متقاضی درخواست کند مدارک به زبان انگلیسی ارسال شوند در این صورت از دانشگاه صادر کننده مدرک باید درخواست صدور مدرک به زبان انگلیسی را بنمایید.
 • توضیح مختصر در مورد تجربیات کاری
 • مقاله یا کتابی که توسط شما تالیف شده است. معمولا مقاله تاثیر زیادی در شانس پذیرش دارد چون اکثر متقاضیان از شرایطی مانند داشتن مدرک زبان برخوردار هستند بنابراین چاپ مقاله در مجلات معتبر بین‌المللی امتیاز بسیار خوبی برای متقاضی تحصیل در دانشگاه کانادا محسوب می‌شود.
 • نمونه‌ای از نگارش شما به زبان انگلیسی برای ارزیابی مهارت نگارشی. معمولا دانشجویان یک موضوع هنری یا مرتبط با انسان را انتخاب می‌کنند.
 • برنامه تحصیلی. هر متقاضی باید برنامه خود در طول دوره تحصیل در کانادا را برای دانشگاه مورد نظر، تشریح نماید.
 • مدرک زبان. معمولا مدرک تافل یا آیلتس را دانشگاه‌ها از متقاضی می‌پذیرند و حداقل نمره نیز توسط هر دانشگاه تعیین می‌شود.
 • برخی از دانشگاه‌ها در کانادا از متقاضیان درخواست می‌کنند برای مصاحبه حضوری در دانشگاه حاضر شوند.

هزینه تحصیل در مقطع دکترا در کانادا

برای تحصیل در مقطع دکتری، دانشگاه‌های کانادا مبالغ متفاوتی را از دانشجویان دریافت می‌کنند. در تمام دانشگاه‌های کانادا شهریه‌ای که دانشجویان کانادایی پرداخت می‌کنند کمتر از شهریه دانشجویان بین‌المللی است اما دانشگاه تورنتو تنها مرکز آموزش عالی در کاناداست که شهریه یکسانی را از دانشجویان دریافت می‌کند به همین دلیل دانشجویانی که موفق به دریافت فاند تحصیلی نمی‌شوند سعی در پذیرش از دانشگاه تورنتو دارند. دانشجویانی که با دریافت فاند تحصیلی از استاد خود در دانشگاه ثبت نام می‌کنند از پرداخت شهریه معاف هستند.

شهریه رشته های مهندسی ، پیراپزشکی ، علوم انسانی و علوم پایه

رشتهدکتری
مهندسی عمران در کانادا۹ هزار و ۱۳۱ دلار در سال
مهندسی مکانیک در کانادا۷ هزار و ۸۹۰ دلار در سال
ام بی ای در کانادا۸ هزار و ۹۶۴ دلار در سال
شیمی در کانادا۷ هزار و ۵۴۶ دلار در سال
پرستاری در کانادا۳ هزار و ۳۴۳ دلار در سال
زیست شناسی در کانادا۷ هزار و ۵۴۶ دلار در سال
میکروبیولوژی در کانادا۸ هزار و ۷۵۳ دلار در سال
روانشناسی در کانادا۶ هزار و ۴۱۲ دلار در سال
هنرهای بصری در کانادا۳ هزار و ۷۴۱ دلار در سال
علوم رفتاری و اجتماعی در کانادا۷ هزار و ۵۹۱ دلار در سال
رشته حقوق در کانادا۷ هزار و ۵۴۶ دلار در سال
علوم کامپیوتر در کانادا و فناوری اطلاعات۹ هزار و ۱۳۱ دلار در سال
معماری در کانادا۱۱ هزار و ۲۰۸ دلار در سال
علوم انسانی در کانادا۷ هزار و ۶۲۶ دلار در سال
مدیریت بازرگانی در کانادا و مدیریت دولتی۶ هزار و ۷۳۷ دلار در سال
مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا۴ هزار و ۶۵۲ دلار در سال

همانطور که مشاهده می کنید، تحصیل در کانادا نسبت به سایر کشورهای برتر دنیا، بسیار مقرون به صرفه است و معمولا با مبلغی حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار در سال می توانید شهریه دانشگاه خود در کانادا را پرداخت نمایید.

این محدوده، میانگین هزینه شهریه در دانشگاه های کانادا است و مقدار دقیق آن به رشته تحصیلی و دانشگاه یا کالجی که انتخاب می کنید، بستگی دارد.

سایر هزینه ها مانند محل اقامت، بیمه، رفت و آمد، خورد و خوراک و سایر هزینه های جاری و شخصی، به نیازهای شما و محلی که در آن زندگی می کنید، بستگی دارد. اما معمولا ۱۵ هزار دلار در سال برای پوشش تمام این هزینه ها کافیست.

شما می توانید برای آگاهی از شهریه دانشگاه های مختلف کانادا به این لینک مراجعه کنید.

هزینه اپلای تحصیلی کانادا در سال 2022 چقدر است؟

ارزش مدرک دکتری از دانشگاه کانادا

مدرک دکتری برای اشخاصی ارزشمند است که قصد دارند با تحقیقات خود مرزهای دانش و فناوری را جا به جا کنند. فارغ‌التحصیلان مقطع دکتری بر یک حوزه علمی، تحقیقات عمیقی را انجام می‌دهند و برخی از آن‌ها موفق به استخدام به عنوان هیات علمی در دانشگاه‌ها می‌شوند. در واقع باید بدانید که به مقطع دکتری نباید به عنوان یک سرمایه‌گذاری مالی نگاه کرد. حتما مطلع هستید که بسیاری از کار‌آفرینان و موسسین شرکت‌های بزرگ مانند گوگل، مدرک دکتری ندارند اما ثروتمند هستند. اشخاصی باید به دنبال دریافت مدرک دکتری باشند که به علم علاقه دارند. البته این بدان معنا نیست که گرفتن مدرک دکتری از دانشگاه کانادا تاثیری در موقعیت شغلی ندارد اما اگر با هدف کسب درآمد بیشتر به این مقطع نگاه می‌کنید سخت در اشتباه هستید چون بدون مدرک دکتری هم می‌توانید به ثروت دست پیدا کنید اما برای رسیدن به موقعیت‌های علمی مانند تدریس در دانشگاه و یا ریاست مراکز علمی به این مدرک نیاز دارید.

پادکست بشنوید!

پادکست تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: تحصیل در کانادا

کار کردن همراه با تحصیل در مقطع دکتری کانادا

دانشگاه‌ها در کانادا این اجازه را به دانشجویان در حال تحصیل در دوره دکتری می‌دهند تا بتوانند همزمان با درس خواندن در داخل یا خارج از محیط دانشگاه به انجام کار نیز بپردازند. در واقع بسیاری از دانشجویان برای تامین هزینه زندگی در کانادا نیاز به پیدا کردن شغلی پاره وقت دارند. اگر دانشجویی تمایل به کار کردن در خارج از دانشگاه داشته باشد می‌تواند حداکثر 20 ساعت در هفته کار کند. همچنین دانشجویان در داخل دانشگاه نیز می‌توانند با پیمانکار خصوصی در رستوران و باشگاه ورزشی و یا با سیستم اداری دانشگاه همکاری داشته باشند. کار در حین تحصیل مستلزم برخورداری از شرایطی است:

 • باید دانشجوی تمام وقت باشید
 • تحت پوشش بیمه قرار بگیرید.
کارهای دانشجویی در کانادا چه مقدار درآمد دارند؟

طول مدت تحصیل در مقطع دکتری کانادا

طول دوره تحصیل در مقطع دکتری کانادا 4 تا 6 سال است. به طور کلی دوره تحصیلی در مقطع دکتری بستگی زیادی به رشته تحصیلی و برنامه آموزشی دارد. همچنین رشته‌های آزمایشگاهی ممکن است دوره تحصیلی طولانی‌تری داشته باشند.

ساختار آموزش در مقطع دکتری کانادا

در کانادا دانشجویان از همان سال اول تحصیل تمرکز خود را بر کارهای پژوهشی قرار می‌دهند این در حالی است که در کشوری مانند امریکا دانشجویان در دو سال اول تحصیل دروس نظری را می‌گذرانند و بعد از آزمونی شبیه به آزمون جامع دکتری در ایران، فعالیت‌های پژوهشی خود را شروع می‌کنند. البته در برخی از دانشگاه‌های کانادا نیز دانشجویان ملزم به شرکت در آزمون جامع هستند. در این آزمون، دانش عمومی دانشجو در رشته تحصیلی سنجیده می‌شود. دانشجویان دکتری در کانادا قبل از شروع به نوشتن پایان‌نامه، تحقیقات پژوهشی خود را انجام می‌دهند. بعد از پایان نگارش رساله، نتیجه تحقیق شما توسط یک گروه از اساتید که در جلسه دفاع نیز حضور دارند بررسی می‌شود. با دفاع از رساله دکتری مدرک تحصیلی برای شما صادر می‌شود. سال تحصیلی دانشجویان نیز از سپتامبر شروع می‌شود و تا آپریل ادامه می‌یابد.

دانشگاه‌های برتر کانادا برای مقطع دکتری

در کانادا، ارشد مجدد بخوانم یا دکتری؟
دکترا در کانادا به عنوان شغل تلقی می شود؟

تجربیات دیگران را بشنوید!

نمونه های موفق/ ورق بزنید

مهاجرت تحصیلی به کانادا با موسسه تراست

دریافت وقت مشاوره اولیه

در این مرحله کافی است تا با یک تماس تلفنی و یا پر کردن فرم ارزیابی در سایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید

تنظیم قرارداد

بعد از تشریح کامل شرایط و خواسته های شما، راهنمایی های لازم از طرف کارشناس به شما داده خواهد شد و با عقد قرارداد، فرآیند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا آغاز می شود

دریافت مدارک اولیه

در این مرحله کافی است مدارک خواسته شده را به کارشناس مجموعه تحویل دهید. در حالی که با خیالی آسوده به سایر کارهای خود می رسید، مطمئن هستید که کارشناسان تراست پیوسته در حال پیگیری کارهای شما هستند

معرفی فهرست دانشگاه ها

در این مرحله با توجه به شرایط شما فهرستی از دوره های موجود در رشته مورد علاقه تان در اختیار شما قرار می گیرد

اپلای دانشگاه کانادا و ارسال مدارک

در این مرحله، فرم های مورد نیاز دانشگاه مورد نظر شما تکمیل، و به همراه مدارک برای دانشگاه ارسال خواهند شد.

پرداخت شهریه و سایر هزینه ها

پس از اخذ پذیرش تحصیلی، شهریه دانشگاه پرداخت می شود. نکته جالب توجه این است که کارشناسان با تجربه تراست می توانند با توجه به شرایط شما، بیشترین مقدار ممکن از بورسیه تحصیلی را برای شما دریافت کنند. بنابراین ممکن است نیاز به پرداخت شهریه در ترم های بعدی را نداشته باشید.

دریافت نامه پذیرش

در این مرحله نامه پذیرش از دانشگاه در دستان شماست. به شما تبریک می گوییم! آماده تحصیل در کانادا شوید.

دریافت ویزای تحصیلی

در نهایت، با توجه به دریافت نامه پذیرش از دانشگاه، برای صدور ویزای تحصیلی کانادا اقدامات لازم برای شما انجام می شود

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

روند پذیرش دکتری در کانادا به چه صورتی است؟

در صورت داشتن شرایط علمی و مدارک کامل، تنها کار شما یافتن استاد راهنما در رشته مربوطه و در حوزه تحقیقاتی مرتبط با رشته‌تان خواهد بود. باید اشاره کرد که شانس شما برای حوزه‌های تحقیقاتی مرتبط بسیار بیشتر است اما امکان پذیرش در رشته‌های نزدیک به رشته تحصیلی‌تان نیز وجود دارد. با کسب رضایت استاد راهنما، می‌توانید درخواست خود را در رشته و دانشگاه مربوطه برای پذیرش ارسال کنید.

من برای مقطع دکترا فاند گرفتم و قصد دارم با همسرم وارد کانادا شوم. آیا لازم است به غیر از فاند، تمکن مالی دیگری هم داشته باشم؟

اگر برای تامین هزینه تحصیل و زندگی تان در کانادا فول فاند به شما تعلق گرفته، خیر لازم نیست ثابت کنید مبلغ دیگری هم دارید. یک مانده حساب نهایتا ۵ تا ۱۰ هزار دلاری برای تامین هزینه های اولیه زندگی کفایت می کند.

آیا مقطع دکتری در کانادا به همراه فاند تحصیلی است؟

معمولا در بیشتر موارد شما فاند تحصیلی نیز برای مقطع دکتری در این کشور دریافت خواهید کرد. به دلیل حجم زیاد پژوهشی و تحصیلی، فاند تحصیلی شما را در ادامه مسیر کمک خواهد کرد که در بیشتر موارد شامل هزینه‌های تحصیل و زندگی است. باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که شرط اصلی دریافت فاند تحصیلی ارائه رزومه قوی و رقابتی است.

آیا برای پذیرش در مقطع دکتری نیاز به گذراندن مرحله مصاحبه است؟

معمولا اساتید راهنما مایل هستند تا پس از مشاهده رزومه دانشجو با وی مصاحبه نیز داشته باشند. در این مرحله است که شما باید کاملا به رزومه خود مسلط باشید و داشته‌های خود را ارائه دهید تا آخرین مرحله پذیرش را نیز پشت سر بگذارید.

نمرات مدرک زبان و آزمون‌هایی مانند GRE تا چه اندازه در دریافت بورسیه تحصیلی کانادا نقش دارند؟

نمرات شما که شامل معدل و مدرک زبان هستند از جمله اساسی‌ترین مواردی هستند که در دریافت پذیرش و بورسیه تحصیلی نقش دارند. به طور کلی هر چه رزومه شما قوی‌تر باشد، شانس‌تان برای پذیرش نیز افزایش خواهد یافت.

کدام مدرک زبان برای پذیرش در مقطع دکتری کانادا مورد قبول است؟

معمولا مدارک زبان معتبر بین المللی در تمامی دانشگاه‌های این کشور مورد قبول هستند. شما می‌توانید با مدارکی مانند تافل و آیلتس و حتی PTE درخواست خود را برای پذیرش در این مقطع ارسال کنید. برای اطلاع دقیق‌تر از حداقل نمرات می‌توانید به وب سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • سونیا

  سلام. من کارشناسی میکروبیولوژی خوندم و ارشد سلولی مولکولی هر دو وزراعت علوم دانشگاه آزاد بودم اگر من بخوام برای مقطع دکتری اقدام بکنم باید چه رشته ای رو انتخاب بکنم که وقتی برمیگردم مجوز تاسیس آزمایشگاه در ایران داشته باشم و در نظر دارم فاند یا فول فاند بگیرم.

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. برای تاسیس آزمایشگاه در ایران نیاز است یک مسئول فنی داشته باشید که دکترای آزمایشگاه داشته باشد. اگر قصد تحصیل در مقطع دکتری را دارید رشته ها باید به صورتی باشد که زیر مجموعه رشته های آزمایشگاهی محسوب بشوند. برای دریافت فاند مهم ترین مسئله مکاتبه ی شما با اساتید مورد نظر است که نظرشان را برای گرفتن فاند جلب کنید.

 • Azad

  سلام. 41 ساله هستم و ارشد مهندسی پزشکی با نمره ی پی تی ای 65 دارم. سه سال هست که مدرک ارشدم را گرفتم. اگر برای دکترا اقدام کنم چقدر امکان ویزای شدن برای بنده وجود دارد؟

 • مرضیه کیانی مقدم

  بنده کارشناس صنایع غذایی (زیر گروه علوم پزشکی ) و ارشد تغذیه دارم میتونم برای دکتری تغذیه اقدام کنم؟

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. این رشته محدودیتی مشابه رشته پزشکی ندارد و میتوانید برای دکتری پذیرش بگیرید و اپلای کنید.