آزمون جی آر ای برای کانادا

آزمون جی آر ای برای کانادا

در سال های اخیر بیشتر مردم به دلایل مختلف از جمله برخورداری از شرایط اقتصادی مناسب، تحصیل در دانشگاه هایی با درجه علمی بالا و … تصمیم به مهاجرت تحصیلی می گیرند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، حتما نام آزمون GRE را شنیده اید زیرا نمره قبولی در این آزمون یکی از مراحل اپلای در دانشگاه های معتبر به شمار می آید. از این رو، در ادامه قصد داریم به تمامی جنبه های مرتبط با این آزمون بپردازیم.

شرکت برگزار کننده آزمون GRE یعنی (Educational Testing Service) ETS، این آزمون را به عنوان راهی هوشمندانه برای ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی و مدارس کسب و کار تعریف می کند.

آزمون استاندارد (Graduate Record Examination) GRE برای تمامی دانشجویانی که قصد دارند در برنامه های تحصیلات تکمیلی شرکت کنند، الزامی بوده و برای تمامی رشته ها به طور مشترک برگزار می شود و به مدت 5 سال اعتبار دارد. البته نمره قبولی در بخش های مختلف این آزمون در رشته های متفاوت، میزان اهمیت یکسانی ندارند ولی همه دانشجویان فارغ از نوع رشته تحصیلی، موظف هستند در تمامی بخش های آزمون GRE شرکت کنند.

برای مثال برای رشته های مهندسی نمره بخش Quantitative اهمیت بالایی دارد در حالی که برای رشته فلسفه نمره بخش writing تاثیر زیادی در نتیجه آزمون خواهد داشت. آزمون GRE به دو صورت ورقه ای (Paper base) و کامپیوتری (Computer base) برگزار می شود و پس از اتمام آزمون پاسخ دو قسمت از 3 بخش آزمون در نمایشگر نشان داده می شود. نوع کامپیوتری آزمون GRE در ایران در دفعات متعدد و نوع ورقه ای آن فقط سه بار در سال برگزار می شود.

گفتنی است که در این بین استثناهایی برای رشته های علوم پزشکی و حقوق وجود دارد و دانشجویان علوم پزشکی برای اپلای نیازمند نمره آزمون MCAT و دانشجویان حقوق نیازمند نمره آزمون LSAT هستند و از شرکت در آزمون GRE معاف می شوند. مدارس کسب و کار هم که در سال های قبل تمایلی به لزوم نمره آزمون GRE به عنوان یکی از شرایط پذیرش نداشتند، اکنون به جمع سایر دانشگاه های معتبر پیوستند و خواستار نمره این آزمون از متقاضیان هستند.

البته مدارس کسب و کار در کنار آزمون GRE نمره آزمون GMAT را نیز می پذیرند. متاسفانه آزمون GMAT در ایران برگزار نمی شود و هزینه بیشتری دارد. پس اگر داشتن مدرک آزمون GMAT برایتان ضروری است باید به یکی از کشور های خارجی سفر کنید. در واقع آزمون GRE به یک فیلتر جدی برای ورود به تحصیلات تکمیلی اکثر دانشگاه ها بخصوص دانشگاه های آمریکا و کانادا تبدیل شده است و باید اهمیت آن را جدی گرفت.

نمره قبولی بالا این آزمون برگ برنده ای برای پذیرش شما در بهترین دانشگاه های دنیا است. بسیاری از افراد با باور غلط آزمون GRE را همانند آزمون تافل یا آیلتس می دانند در حالی که آزمون جی آر ای تست منطق است و توانایی های شما را تحلیل می کند و دو آزمون ذکر شده صرفا تست زبان هستند.

در تراست بخوانید: آزمون تافل برای کانادا ، آزمون جی مت برای کانادا ، آزمون MCAT

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

لینک های مفید

انواع آزمون GRE

 •  آزمون Subject

در این نوع از آزمون میزان دانش افراد در رشته های تخصصی سنجیده شده و محتوای آن از دروس رشته هایی از جمله زیست شناسی، شیمی، فیزیک، ادبیات، روانشناسی، انگلیسی و ریاضی تشکیل می شود. زمان آزمون برای تمامی رشته ها ثابت اما تعداد سوالات متفاوت است.

در واقع هدف آزمون تعیین نقاط قوت شخص متقاضی در یک رشته خاص می باشد و داشتن نمره این آزمون مزیتی رقابتی برای افراد به حساب می آید و می تواند فرصتی برای جبران نمرات پایین مقاطع گذشته تحصیلی متقاضیان محسوب شود.

نمره این آزمون در بازه 200 تا 990 بوده و در بازه های 10 نمره ای تغییر می کند. برخی دانشگاه های معتبر مانند استنفورد (Stanford)، Yale و NYU نمره این آزمون را به صورت اجباری از متقاضیان می خواهند، اما برخی دانشگاه ها به عنوان برگ برنده و آزمون پیشنهادی نمره GRE Subject را درخواست می کنند.

بنابراین در هنگام اپلای برای دانشگاه های مورد نظر خود، حتما به وب سایت آن ها مراجعه کرده و شرایط آن را به طور کامل مطالعه کنید تا از لزوم نمره آزمون سابجکت برای پذیرش مطلع شوید. برای آمادگی بیشتر و دسترسی به منابع و سری تست های آزمون سابجکت، به صفحه اختصاص داده شده ETS برای این نوع از آزمون سری بزنید.

 • آزمون General

آزمون اصلی که از آن به عنوان GRE نام برده می شود، GRE General است که هر هفته در مراکز مختلف ایران و به طور منظم به صورت کامپیوتری برگزار می شود و معمولا اکثر متقاضیان رشته های مهندسی به نمره این آزمون برای پذیرش نیاز دارند. بنابراین، شرکت کنندگان به راحتی می توانند مکان و زمان مناسب امتحان خود را انتخاب کنند. در ادامه، تمامی مطالب نوشته شده در مورد ساختار و ویژگی های آزمون GRE جنرال است.

تفاوت های عمده این دو نوع آزمون

 • هزینه، زمان و نوع برگزاری آزمون: در ادامه به طور مفصل به این مبحث پرداخته ایم.
 • آزمون جنرال نمره منفی ندارد ولی آزمون سابجکت نمره منفی دارد و به ازای هر چهار پاسخ اشتباه، یک امتیاز منفی خواهید گرفت.
 • مدت زمان برگزاری آزمون جنرال در سه ساعت و 45 دقیقه و آزمون سابجکت در دو ساعت و پنجاه دقیقه برگزار می شود.

نکته : اگر در آزمون جی آر ای سابجکت شرکت کنید، حتما باید در آزمون جی آر ای جنرال نیز شرکت کنید. یعنی برای دانشگاه هایی که آزمون سابجکت را اجباری کرده اند، ناچار به شرکت در هر دو آزمون خواهید بود. این در حالی است که آزمون جنرال به تنهایی برای بسیاری از دانشگاه ها و رشته ها مورد قبول است.

اهمیت آزمون GRE

آزمون GRE از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا شرایط آزمون برای همه یکسان بوده بنابراین شرایط سنجش متقاضیان عادلانه تر خواهد بود. اگر پذیرش دانشگاه ها فقط براساس معدل باشد شرایط انتخاب دانشجویان، برای دانشگاه های مقصد بسیار سخت می شود زیرا باید رتبه دانشگاه، دروس و سایر دلایل مشابه مورد بررسی قرار گیرد تا پذیرش افراد به طور عادلانه و براساس سطح علمی واقعی افراد انجام گیرد.

طبیعی است که این کار بسیار زمانبر است و به همین دلیل اکثر دانشگاه ها ترجیح می دهند تا مبنای اصلی پذیرش را نمره جی آر ای قرار دهند.برای مثال اگر نمره شما بالای 320 بوده و یک روزمه عالی نیز داشته باشید، اپلای شما در دانشگاه های آمریکا تقریبا حتمی است.

در حالی که بدون نمره خوب جی آر ای امکان پذیرش شما در دانشگاه های آمریکا سخت تر خواهد بود. در موسسه های آموزشی که تعداد متقاضیان بسیار بالایی دارد، معمولا حداقل هایی را برای دانشجویان در نظر می گیرند و اگر افراد آن حداقل ها را داشته باشند، نوبت به بررسی رزومه ی آنها خواهد رسید.

یعنی ممکن است یک دانشگاهی حداقل نمره GRE را در بخش رایتینگ 5، و در بخش ریاضی و کلامی 150 اعلام کند. در این صورت اگر نمره فرد از این حداقل ها کم تر باشد، با وجود رزومه عالی فرصت پذیرش نخواهد داشت زیرا فرد از مرز حداقل ها عبور نکرده است که به مرحله بررسی رزومه هم برسد. نمره خوب در این آزمون به گرفتن بورسیه تحصیلی کانادا نیز کمک بسیاری می کند پس این آزمون را بسیار جدی بگیرید!

همچنین بخوانید : تحصیل در کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا ، پذیرش تحصیلی کانادا

بخش های مختلف GRE

اگر می خواهید با آمادگی بیشتری در این آزمون مهم و سرنوشت ساز شرکت کنید، بهتر است از قبل با بخش های مختلف آزمون GRE آشنا شوید. آزمون به طور کلی از سه بخش مختلف تشکیل می شود:

 • بخش نوشتاری تحلیلی (Analytical Writing Assessment):

آزمون با بخش رایتینگ شروع می شود که دو بخش دارد و برای هر کدام از آنها فقط سی دقیقه فرصت دارید. بخش اول issue نام دارد و یک مطلبی در این قسمت به شما ارائه خواهند کرد تا نظر خود را درباره ی آن بنویسید. به خاطر داشته باشید که علاوه بر رعایت ساختار و جمله بندی، محتوای نوشته هم باید به گونه ای باشد که با بیان نظر خود در رابطه با متن داده شده، بتوانید مخاطب را قانع و راضی کنید.

 • بخش اول رایتینگ، بیشتر شبیه بخش نوشتاری امتحان های TOFEL و IELTS است، با این تفاوت که قانع کردن مخاطب و تحلیل دقیق در این آزمون ها برخلاف GRE اهمیت زیادی ندارد.
 • قسمت دوم رایتینگ argument نام دارد. در این قسمت، یک متن به شما داده خواهد شد و باید ایرادات آن را اصلاح کنید. این متن در ظاهر بسیار منطقی و معقول است بنابراین پیدا کردن ایرادات آن کاری دشوار خواهد بود و نیاز به تمرین و دقت بیشتری دارید.
 • نمره این بخش بین 0 تا 6 و بازه تغییرات نمره نهایی، نیم نمره ای است. یعنی نمره شما در بخش رایتینگ می تواند 3.5 یا 2.5 هم باشد.
 • استدلال کمی و ریاضیات (Quantitative Reasoning):

شما فقط 70 دقیقه از زمان خود را می توانید به این بخش اختصاص دهید و در این مدت زمان، باید به دو سری سوال 25 تایی پاسخ دهید، یعنی برای هر سری از سوالات 35 دقیقه وقت دارید. این بخش از آزمون، متشکل از مباحث مختلفی از جمله جبر، آمار، هندسه و تجزیه و تحلیل داده ها است و در کل آزمون، با سه شکل از سوالات مواجه خواهید شد:

 • Problem Solving: در این بخش، پاسخ سوال طرح شده به صورت گزینه ای خواهد بود. اما نکته مهم این است که بیش از یک جواب در گزینه ها وجود دارد که اصطلاحا به آنها multiple answer (چند گزینه ای) می گویند.
 • Quantitative Reasoning: در این نوع از سوالات، دو کمیت داده شده و از شما در خواست می شود که آنها را با همدیگر مقایسه کنید و تشخیص دهید که کدام یک بزرگتر یا کوچکتر است. در برخی موارد دو کمیت با هم مساوی بوده و یا مقایسه آنها غیر قابل تشخیص خواهد بود.
 • Numeric entry: در این بخش، مسئله ای به شما می دهند که پس از به دست آوردن جواب آن، باید پاسخ را به صورت عددی در جای خالی وارد کنید.

سطح این بخش از سوالات در حد ریاضیات دبیرستان است، بنابراین اگر دقت و سرعت عمل داشته باشید می توانید نمره خوبی را در این بخش کسب کنید. اگر برای اپلای کردن در رشته های مهندسی اقدام به آزمون GRE کرده اید، کسب نمره بالا در بخش استدلال و ریاضیات شانس شما را برای پذیرش بیشتر خواهد کرد. نمره این بخش از 130 تا 170 با بازه تغییرات یک نمره ای است. یعمی اگر به تمامی سوالات غلط پاسخ دهید، نمره شما 130 خواهد بود.

 • استدلال کیفی و درک زبانی و شفاهی (Verbal Reasoning):

سوالات این بخش از آزمون، شامل دو سری سوال 20 تایی با 60 دقیقه زمان است یعنی برای هر سری، فقط 30 دقیقه فرصت پاسخ دهی دارید. دانشجویان این بخش را بیشتر با عنوان تست زبان می شناسند در حالیکه هدف از طراحی این نوع از سوالات ارزیابی تحلیل کلامی فرد است. سه شکل از سوالات در بخش شفاهی آزمون GRE عبارتند از :

 • Text Completion: در یک پاراگراف تعدادی جای خالی وجود خواهد داشت که باید با کلمات متناسب پر کنید.
 • Sentence Equivalence : همانند بخش قبلی است با این تفاوت که در جاهای خالی از کلمات هم معنی استفاده می شود. معمولا کلمات این بخش سطح بالا بوده و پیدا کردن کلمات مترادف زمانبر خواهد بود. ممکن است در برخی متن ها از شما درخواست شود که از کلمات متضاد متناسب با متن استفاده کنید.
 • Reading Comprehension : ریدینگ هایی خواهید داشت و باید به سوالات متعدد در رابطه با این ریدینگ به دقت پاسخ دهید.

برای گرفتن نمره ی بالا در این بخش به دامنه لغات بیشتر و توانایی درک مطلب بالایی نیاز دارید و نحوه محاسبه آن مانند بخش ریاضیات است.

بعد از بخش نوشتاری، سوالات ریاضی و شفاهی در دفترچه به صورت یک در میان داده می شود و معلوم نمی شود که با کدام بخش ادامه آزمون شروع خواهد شد. یعنی از یک مبحث دو سری سوال و از یک مبحث سه سری سوال طرح می شود. مبحث اضافی تصحیح نمی شود زیرا فقط برای مقیاس بندی و اسکیل درست سوالات در دفترچه آورده شده است. اگر اصطلاح long در ساختار سوالات به گوشتان بخورد دقیقا اشاره به همین موضوع دارد.

برای مثال اگر در سوالات شما مبحث ریاضی long خورده باشد ترتیب سوالات به این صورت خواهد بود: ریاضی، شفاهی، ریاضی، استراحت، شفاهی و ریاضی. یعنی مبحث اضافی از بخش ریاضی است و long خوردن بخش شفاهی هم دقیقا برعکس این ترتیب را در بر دارد. پس از پشت سر گذاشتن سه بخش یک استراحت 10 دقیقه ای هم به متقاضیان داده می شود. همواره شرکت کنندگان سعی دارند تا با پیش بینی بخش Unscored برخی سوالات را حذف نمایند اما به دلیل ریسک بالا این کار اصلا پیشنهاد نمی شود بنابراین آزمون خود را به دقت انجام دهید.

نمره خوب آزمون GRE

اگر به دنبال پاسخ سوال خود در زمینه نمره خوب یا بد آزمون هستید پیشنهاد می کنم فقط در این زمینه از گوگل کمک بگیرید. زیرا نمره خوب به دلایل متعددی اعم از دانشگاه، رشته و برنامه ریزی تحصیلی فرد بستگی دارد و هر ساله این معیار سنجش، تغییر می کند.

آزمون GRE برخلاف آزمون های تافل و آیلتس فضای رقابتی دارد و در یک جامعه آماری بزرگ باید نمره شما سنجیده شود. بنابراین نمره خوب به سطح علمی و نمرات سایر شرکت کنندگان آزمون هم بستگی دارد. شاید مفهوم percentile را شنیده باشید. درصد افرادی که نمره شما از آنها بیشتر شده است دقیقا با همین اصطلاح percentile ارائه می شود و در این آزمون بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید : آزمون دولینگو برای کانادا ، نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا ، دانشگاه های کانادا

زمان برگزاری و قیمت آزمون GRE

خوشبختانه آزمون GRE جنرال در تمامی ماه های سال برگزار می شود، بنابراین برنامه ریزی برای شرکت در این آزمون آسان تر است. البته به خاطر داشته باشید که در روزهای یکشنبه و تعطیلات رسمی کشور آمریکا، برگزاری این آزمون ممکن نیست. آزمون ورقه ای جنرال فقط دو بار در ماه های نوامبر و فوریه برگزار شده و در سایر ماه ها به صورت کامپیوتری انجام می گیرد.

برخلاف آزمون جنرال، آزمونGRE  سابجکت تنها در سه ماه از سال یعنی ماه های سپتامبر (شهریور- مهر)، اکتبر (مهر- آبان) و آوریل (فروردین – اردیبهشت) فقط به صورت کاغذی برگزار می شود.

هزینه آزمون جنرال در ایران 205 دلار و آزمون سابجکت 150 دلار است. شما این فرصت را دارید که پس از ثبت نام برای آزمون، در صورت عدم آمادگی کافی، زمان آزمون خود را با پرداخت 50 دلار، تغییر دهید. نکته بعدی این است که اگر تمایل به تغییر محل آزمون خود داشته باشید، این کار نیز با پرداخت 50 دلار برایتان امکان پذیر است. در صورتی که بنا بر هر دلیلی تصمیم به کنسل کردن امتحان بگیرید، نصف مبلغ پرداخت شده به شما باز گردانده خواهد شد.

نتایج نهایی این آزمون، پس از 10 الی 15 روز از زمان برگزاری اعلام می شود. در روز برگزاری آزمون، این اجازه به شما داده می شود که کد های دانشگاه مورد نظر خود را در محل برگزاری آزمون وارد سیستم کنید. با این کار، نتیجه نهایی آزمون شما به طور رایگان به 4 دانشگاه ارسال می شود. اگر تمایل داشته باشید، نمره آزمون خود را به دانشگاه های بیشتری ارسال کنید، برای هر یک از آنها، 27 دلار از شما دریافت خواهد شد.

آزمون GRE برای متقاضیان قابل تکرار است اما باید فاصله زمانی 21 روز را در میان دو آزمون در نظر بگیرید. در طی یک سال میلادی نیز امکان شرکت بیش از 5 بار در آزمون وجود ندارد. بنابراین اگر احتمال می دهید که نیاز به آزمون مجدد خواهید داشت، برنامه ریزی تحصیلی خود را به درستی انجام دهید و از ددلاین های دانشگاه ها مطلع شوید تا فرصت های پذیرش متناسب با شرایط خود را از دست ندهید.

مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون GRE

برای شرکت در این آزمون باید در سایت رسمی آن ثبت نام کنید و پس از آن به شما نام کاربری و رمز عبور داده خواهد شد. پس از آن می توانید تاریخ، زمان و محل برگزاری آزمون خود را مشخص کنید. در روز آزمون حتما باید گذرنامه خود را به همراه داشته باشید تا عکس و اطلاعات ثبت نامی با اطلاعات گذرنامه منطبق باشد. از اعتبار گذرنامه خود در هنگام برگزاری آزمون نیز مطمئن باشید.

منابع آزمون GRE

منابع آزمون بسیار زیاد است و مسلما نمی توانید تمامی آن ها را مطالعه کنید از این رو برخی از منابع مفید را برایتان گردآوری کرده ایم تا در مدت زمان کوتاه تری مطالب بسیاری بیاموزید:

 • منابع بخش Vocabulary

برای یادگیری لغات پیچیده باید زمان زیادی را صرف کنید زیرا در دو بخش کلامی و رایتینگ برایتان بسیار کاربردی خواهد بود.

 • Barrons’s Essential words for the GRE
 • Magoosh GRE Vocabulary Flashcards
 • منابع تحلیل نوشتاری
 • ETS Official Guides and Powerprep
 • Pool of Arguments and Issues
 • منابع بخش ریاضیات

برای کسب نمره قبولی بیشتر در این بخش باید دقت و سرعت عمل زیادی داشته باشید. بنابراین با مطالعه این منابع می توانید مفاهیم را به خوبی یاد گرفته و چالش اصلی این مبحث یعنی افزایش دقت را پشت سر بگذارید.

 • Manhattan 5lb
 • Magoosh Videos

منابع نمونه سوالات واقعی

 برای آشنایی با نمونه سوالات آزمون هیچ منبع جامع و معتبری مانند این کتاب ها و زیر مجموعه های آن پیدا نخواهید کرد.

 • The Official Guide to the GRE® General Test
 • Official GRE® Quantitative Reasoning Practice Questions
 • Official GRE® Verbal Reasoning Practice Questions

در سال های بعد ممکن است با انتشار مطالب آموزشی جدید منابع معرفی شده تغییر پیدا کنند.

مراکز برگزاری آزمون GRE در ایران

در حال حاضر 14 مرکز آموزشی این آزمون را برگزار می کنند و همه ی متقاضیان می توانند برای شرکت در آزمون GRE به مراکز نام برده شده در جدول زیر مراجعه کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر از سایت مراکز بازدید کرده و در صورت لزوم تماس حاصل فرمایید.

شهرنام مرکزآدرسراه های
ارتباطی
تهرانسنجشخیابان کریمخان زند، بین خیابان های استاد نجات الهی (ویلا) و سپهبد قرنی، پلاک 204تلفن تماس:  
3 الی 88923950  
آدرس سایت  
تهرانعلامه سخنخیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان نگار، پلاک 35تلفن تماس:
021-88794506
آدرس سایت  
تهرانمجتمع آموزشی بهادرنرسیده به میدان ولیعصر، قبل از وزارت بازرگانی، بن بست صدف، ساختمان امیر بهادرتلفن تماس:
021-8891902-33
آدرس سایت
تهراندانشگاه خاتمخیابان ملاصدرا- خ شیراز شمالی- خ حکیم اعظم- پلاک 30تلفن تماس گویا:
89170
آدرس سایت 
تهرانزبان نگارمیدان انقلاب کارگر شمالی- نبش کوچه عبدی نژاد- پلاک 24تلفن تماس گویا:
43942
آدرس سایت 
تهرانمرکز دانشگاه علوم پزشکی مجازیخیابان آزادی – روبروی پارک اوستاتلفن تماس:
88504057
-88504051
آدرس سایت  
اصفهاندانشگاه صنعتی اصفهانخیابان امام خمینی- فلکه دانشگاه- بلوار دانشگاه- ساختمان کتابخانه مرکزی- طبقه همکفتلفن تماس:
031-33915323
آدرس سایت  
تبریزدانشگاه تبریزدانشگاه تبریز- مرکز تحقیقات علوم پایه- مرکز آزمون تافلتلفن تماس:
041-33393548
آدرس سایت  
آملمرکز آزمون های بین المللی فذاخیابان امام خمینی- آفتاب 36 کوی راهنمایی رانندگی- چهارراه اول سمت راستتلفن تماس:
012-12296300-6
آدرس سایت  
مشهدموسسه آموزش عالی آزاد اندیشه معینبلوار سجاد- چهاراه گلریز- ساختمان آفتاب (ساختمان بانک آینده)- طبقه 9تلفن تماس:
051-37661750
آدرس سایت  
ارومیهمرکز زبان های خارجی آواتکشعبه خواهران: خیابان امامت- نرسیده به کوی مهندسین- شعبه برادران: خیابان امامت- ابتدای کوی مهندسین- جنب بستنی نعمتتلفن تماس:
044-33373662 ,
044-33375260
آدرس سایت
یزددانشگاه امام جوادمیدان اطلسی- بلوار شهیدان اشرف- خیابان جواد الائمهتلفن تماس:
035-38281200-4
آدرس سایت  
زنجانمجتمع آموزشی گسترش انفورماتیکجاده گاوازنگ- بالاتر از بیمارستان آیت الله موسوی- بلوار مهرانه – ضلع شرقی ثبت اسنادتلفن تماس:
024-33474416
آدرس سایت  
کرمانموسسه آموزش عالی کرمانبزرگراه عاشقان ولایت نرسیده به جاده جوپار سمت راست- شهرک دانشگاهی صادقیهتلفن تماس:
034-33243624
آدرس سایت

از اواخر شهریور تا بهمن ماه متقاضیان آزمون GRE بسیار بالا است و اگر با توجه به برنامه ریزی تحصیلی خود، قصد دارید که حتما در ماه های ذکر شده در این آزمون شرکت کنید، برای ثبت نام زودتر اقدام کنید تا از صف ثبت نام کنندگان عقب نمانید. اگر 4 روز مانده به زمان برگزاری اقدام به شرکت در آزمون جنرال بکنید، به جای 205 دلار باید 230 دلار پرداخت کنید که اصطلاحا به آن ثبت نام Late می گویند آن هم در شرایطی که ظرفیت خالی برای شرکت کردن شما وجود داشته باشد. پس زمان را از دست ندهید!

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

آیا سطح سوالات آزمون GRE و آزمون GMAT یکسان است؟

در سال های قبل بخش ریاضی آزمون GMAT دشوار تر از آزمون GRE بود اما در سال های اخیر شاهد بالا رفتن سطح سوالات GRE بوده ایم و عملا این دو آزمون تفاوت چندانی با هم ندارند. سطح سوالات گرامریGMAT  نیز بسیار دشوار بوده و برای این بخش نیز باید به اندازه آزمون GRE زمان صرف کنید.

آیا می توانیم طبق زمانبندی خود به سوالات آزمون پاسخ دهیم؟

طبق قوانین شرکت ETS این کار ممکن نیست و امکان بازگشت به عقب و یا رفتن به بخش بعدی خارج از زمان قانونی هر بخش از آزمون وجود ندارد. اما متاسفانه در برخی حوزه های امتحانی شاهد سهل انگاری هایی در این زمینه بوده ایم.  به طور رسمی، روال صحیح کار به پایان رساندن سوال های هر بخش در زمان قانونی است.

دیدگاهتان را بنویسید