مهاجرت از طریق تحصیل فرزند

مهاجرت از طریق تحصیل فرزند

متقاضیانی که قصد مهاجرت به یکی از کشورهای خارجی را دارند، همواره این سوال برای آن ها به وجود می آید که آیا می تواند از طریق تحصیل فرزند مهاجرت کرد؟ پاسخ به این سوال مثبت است و در حقیقت مهاجرت از طریق تحصیل فرزند یکی از ساده ترین روش های مهاجرت به خارج از کشور به شمار می رود.

پیش از هر چیزی توجه داشته باشید که منظور ما از مهاجرت از طریق تحصیل فرزند، فرزندانی هستند که زیر ۱۸ سال دارند و دانش آموزاند؛ بنابراین اگر فرزند شما از دبیرستان فارغ التحصیل شده است، روش دیگری را برای مهاجرت انتخاب کنید.

در این مقاله با ما و موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید تا هر آنچه برای مهاجرت از طریق تحصیل فرزند به آن نیاز دارید تا بدانید، را در اختیارتان قرار دهیم.

قیم یا سرپرست قانونی برای مهاجرت از طریق تحصیل فرزند

وقتی صحبت از تحصیل فرزندان در خارج از کشور می شود واژه قیم یا سرپرست قانونی بسیار به گوش می رسد.

سرپرست قانونی دانش آموز در درجه اول والدین او هستند و باید تا پایان تحصیل دانش آموز خود هزینه های تحصیل و زندگی او را بدهند اما در صورتی که والدین نتوانند به هر دلیلی فرزند خود را در کشور مقصد همراهی کنند، باید یک سرپرست مثلا فامیلی که در آن کشور زندگی می کند را معرفی کنند.

بیشتر بخوانید: مهاجرت تحصیلی به کانادا ، تحصیل فرزندان در کانادا

اخذ ویزا از طریق تحصیل فرزند

پیش از اینکه بخواهید اقامت خود را در کشور مد نظرتان اخذ کنید، باید اقداماتی را انجام دهید که بدون انجام آن ها اخذ اقامت دائم امکان پذیر نیست. یکی از این اقدامات مهم، اخذ ویزا است. این ویزای موقت به شما اجازه می دهد به صورت موقتی در کشور مد نظر بمانید و سپس ویزای موقت را به ویزای دائم تبدیل کنید.

حال که با اهمیت اخذ ویزا آشنا شدید، می دانید که مهاجرت از طریق تحصیل فرزند به نیاز به اخذ ویزای تحصیلی دانش آموز شما دارد. بعد از آن که دانش آموز شما ویزای تحصیلی خود را اخذ کرد شما به دلیل اینکه سرپرست فرزندتان هستید، برای اخذ ویزای خودتان اقدام خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: ویزای دانش آموزی کانادا ، تحصیل در مدارس کانادا ، تحصیل کودکان در کانادا

اخذ ویزای گاردین برای مهاجرت از طریق تحصیل فرزند

از آنجایی که دانش آموزش شما زیر ۱۸ سال دارد، به یک سرپرست قانونی نیاز دارد تا روند مهاجرتی و تحصیلی او در کشور مقصد با مشکل مواجه نشود. در این جا دو حالت برای معرفی سرپرست شما به وجود می آید:

 • اگر فردی از اقوام شما در کشور مقصد زندگی می کند، او را به عنوان سرپرست فرزندتان معرفی کنید.
 • اگر هیچ فامیلی در کشور مقصد ندارید خودتان باید ویزا بگیرید که این نوع ویزا به ویزای گاردین معروف است.

شرایط کلی اخذ ویزا از طریق تحصیل فرزند در خارج از کشور

 • اثبات اینکه تمکن مالی کافی برای هزینه های تحصیلی فرزند و هزینه های زندگی خودتان و همراهان را در کشور مقصد دارید.
 • فرزند شما باید بین ۶ تا ۱۸ سال باشد. (برخی از کشورها ۴ تا ۱۸ سال)
 • باید موفق شوید از یکی از مدارس کشور مقصد پذیرش بگیرید.
 • اخذ ویزای گاردین
 • والدین نباید هیچ گونه سابقه کیفری داشته باشند.

هزینه مهاجرت از طریق تحصیل فرزند

هزینه مورد نیاز برای مهاجرت از طریق تحصیل فرزند بستگی به این دارد که شما کدام کشور را برای تحصیل فرزندتان مد نظر دارید و چند نفر از اعضای خانواده شما قرار است در این سفر همراه شما باشند. اخذ ویزای گاردین، پذیرش از مدرسه مد نظر، مدرک زبان و… همه این مسائل هزینه بر است.

همچنین بخوانید: هزینه تحصیل در کانادا ، هزینه مهاجرت به کانادا

فرصت مشاوره معتبر!

به راحتی می‌توانید برای بررسی شرایط خود برای مهاجرت با موسسه تراست تماس بگیرید و از مشاورۀ معتبر بهره‌مند شوید.

چرا مهاجرت از طریق تحصیل فرزند

امروزه بسیاری از مردم ضمن بررسی های فراوان و تحقیق در خصوص کشورهای مختلف قصد می کنند تا فرزندانشان را برای ساخت فردایی درخشان به کشورهای خارجی بفرستند تا با امکانات بهتری درس بخوانند و پیشرفت کنند.

از طرف دیگر برخی دیگر از والدین به دنبال این هستند که فرزندشان تجربه تجدیدی کسب کند و با استفاده از امکانات و قابلیت هایی که در اختیارش قرار می گیرد بتواند به اصطلاح گلیم خود را از آب بکشد و به صورت مستقل کار کند.

هدف شما از مهاجرت تحصیلی فرزندتان هر چه باشد مهم نیست؛ مهم آن است که وکلای خبره ما در موسسه مهاجرتی تراست همواره بهترین موقعیت ممکن برای مهاجرت از طریق تحصیل فرزند را برای شما در نظر می گیرند و در طول این مسیر همراه شما خواهند بود.

چگونگی مهاجرت از طریق تحصیل فرزند

شما می توانید از طریق فرزند محصل خود ویزای گاردین دریافت کنید تا بتوانید وارد کشور مد نظر شوید و به عنوان سرپرست فرزند خود هزینه های تحصیلی و زندگی او را پرداخت کنید. برای اینکه بتوانید اقامت دائم خود را اخذ کنید باید ویزای گاردینی که گرفته اید را یا به ویزای تحصیلی یا به ویزای کاری تبدیل کنید.

برای اینکه بتوانید ویزای گاردین را به ویزای تحصیلی تبدیل کنید حتما باید مدرک زبان داشته باشید (آیلتس بالاتر از ۶) سپس برای تحصیل در یکی از دانشگاه های کشور مقصد درخواست دهید. در صورتی که دانشگاه مد نظرتان با پذیرش شما موافقت کند، ویزای گاردین شما به ویزای تحصیلی تبدیل خواهد شد و پس از آن اقدامات مربوطه به اخذ اقامت دائم را می توانید انجام دهید.

نکته قابل توجه در خصوص اخذ ویزای دانشجویی برای خودتان این است که وقتی شما ویزای دانشجویی اخذ کنید، هزینه تحصیل فرزند شما در مدرسه کاملا رایگان است. همچنین شما می توانید ۲۰ ساعت در هفته کار کنید. اگر فرزندان زیر ۱۸ سال دیگری هم دارید از طریق ویزای دانشجویی خود نیز می توانید آن ها را هم به کشور مقصد بیاورید تا از خدمات تحصیل رایگان در مدرسه بهره مند شوند.

روند مهاجرتی شما برای اخذ اقامت دائم این گونه پیش می رود که پس از فارغ التحصیلی از طرف دانشگاه ورک پرمیت خواهید گرفت تا بتوانید شغل مربوط به رشته تحصیلی خود را پیدا کنید و اقدامات نهایی اخذ اقامت دائم خود را انجام دهید.

مزایای مهاجرت به خارج از کشور از طریق تحصیل فرزند

 • امکان اخذ اقامت دائم
 • تحصیل فرزند به زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی
 • امکان بهره مندی از سیستم آموزش نوین با پیشرفته ترین متدهای آموزشی در بسیاری از کشورها
 • امکان آشنایی والدین با بازار کار کشور مد نظر
 • اخذ ویزای کاری پس از تحصیل والدین
 • امکان تبدیل ویزای گاردین به ویزای تحصیلی برای والدین
 • امکان تحصیل رایگان فرزند در صورتی که والدین از یک دانشگاه در آن کشور پذیرش بگیرد

شرایط اخذ ویزای گاردین از کشورهای برتر جهان برای ادامه تحصیل

شرایط اخذ ویزای گاردین از کشور کانادا

سن دانش آموزان برای تحصیل در کانادا معمولا بسته به استانی دارد که فرزند شما می خواهد در آن تحصیل کند اما به طور کلی حداکثر سن در کانادا ۱۹ سال اعلام شده است. یعنی افرادی که زیر ۱۹ سال دارند برای ادامه تحصیل در کانادا حتما به قیم یا سرپرست قانونی نیاز دارند.

دانش آموزان برای تحصیل در کشور کانادا باید ویزای گاردین کسب کنند و این ویزای گاردین را می توان به ویزای کاری یا تحصیلی تبدیل کرد. مهاجرت از طریق تحصیل فرزند باعث می شود تا والدین هم بتوانند به کانادا مهاجرت کنند.

تحصیل فرزندان در کانادا
 • مزایای کانادا برای تحصیل فرزندان
 • هزینه های تحصیل در کانادا
 • شرایط و مدارک لازم برای تحصیل

شرایط اخذ ویزای گاردین از کشور انگلستان

انگلستان یکی از کشورهایی است که از نظر تحصیلی بسیار پیشرفته است و کلیه مقاطع تحصیلی مانند دبستان، راهنمایی و دبیرستان با بهترین امکانات آموزشی آموزش داده می شود. شما می توانید در صورتی که فرزند شما کمتر از ۱۲ سال داشته باشد ویزای گاردین بگیرید و سپس اقدامات بعدی مهاجرت را انجام دهید.

توجه داشته باشید که ۳ ماه طول می کشد تا شما ویزای گاردین کشور انگلستان را دریافت کنید و اعتبار آن به صورت ۱ ساله است. در صورت واجد شرایط بودن می توانید مدت زمان ویزای گاردین را بیشتر تمدید کنید.

 • شما نمی توانید ویزای گاردین خود را در انگلستان به ویزای کاری تبدیل کنید بنابراین باید از انگلستان خارج شوید و پروسه ویزای کاری را به صورت جدا انجام داده و مجددا به انگلستان برگردید.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به انگلیس یا کانادا ، تحصیل در انگلیس یا کانادا

شرایط اخذ ویزای گاردین از کشور استرالیا

از آنجایی که مدارک تحصیلی مدارس و دانشگاهی کشور استرالیا در سطح جهان بسیار معتبر هستند، این کشور مقصد مناسبی برای علاقه مندان به تحصیل در خارج از کشور است. والدینی که فرزندانی زیر ۱۸ سال دارند می توانند ویزای گاردین گرفته و از طریق تحصیل فرزند خود اقدامات مهاجرتی خود را انجام دهند.

بیشتر بخوانید: استرالیا یا کانادا ، تحصیل در استرالیا یا کانادا

کدام کشور را برای مهاجرت از طریق تحصیل فرزند انتخاب کنم

از میان کشورهای موجود در جهان برای اخذ ویزای تحصیلی برای فرزند و سپس مهاجرت از طریق تحصیل فرزند، کشور کانادا یکی از ایده آل ترین گزینه های ممکن برای انتخاب است. در ادامه اطلاعات بیشتری را در این خصوص در اختیار شما قرار می دهیم.

کانادا اعلام کرده است که کلیه افرادی که زیر ۱۸ سال هستند، جزء دسته بزرگسالان نیستند بنابراین برای تحصیل در این کشور به سرپرست یا قیم نیاز دارند. در این حالت شما به عنوان والد فرزند خود می توانید اقدامات مهاجرتی خود را انجام دهید و با ارائه مدارک لازم به سفارت، ویزای همراه کانادا بگیرید.

از مدرسه ای که فرزند شما از آن پذیرش گرفته است، نامه ای مبنی بر حمایت فرزند خود بگیرید تا بتوانید ویزای گاردین اخذ کنید. در صورتی که این نامه را از مدرسه بگیرید، پروسه مهاجرتی شما در سفارت با موفقیت انجام می شود.

فردی که به عنوان قیم دانش آموز معرفی می شود خود باید حتما بالای ۱۹ سال سن داشته باشد. اگر خودتان نمی توانید همراه فرزند خود به کانادا مهاجرت کنید برخی از خانواده ها در کانادا هستند که این کار را انجام می دهند و قیم دانش آموزان بین المللی می شوند.

ایستگاه تجربه تراست!

 • هزینه تحصیل در مدارس کانادا بسیار متفاوت است؛ قبل از انتخاب مدرسه درباره امکانات و هزینه های آن به صورت دقیق تحقیق کنید.
 • درصورت انتخاب روش Home Stay، از وکیل خود بخواهید که خانواده را به شما معرفی کند و حتما از همان ابتدا از حق و حقوق خود آگاهی کامل کسب کنید.
 • بهتر است دانش آموز در سطح نسبتا خوبی از زبان قرار داشته باشد؛ زیرا معمولا پذیرش در دبیرستان ها تا سطح مشخصی بدون مدرک زبان امکان پذیر است.
 • برای تعیین سطح زبان دانش آموز ابتدا آزمونی از او می گیرند، سپس کلاس های مدرسه متناسب با آن سطح ارائه می شوند. دانش آموزان یک کلاس در یک سطح قرار دارند.
 • برای تقویت زبان فرزند خود قبل از مهاجرت، می‌توانید او را به خواندن کتاب یا دیدن فیلم به زبان انگلیسی تشویق کنید.
 • حتما درباره رتبه بندی، تعداد دانش آموزان موفق و مسائل و مشکلات مدرسه موردنظرتان در اینترنت با وزارت استانی که در آن قرار دارد سرچ کنید.
 • در کانادا حجم اطلاعات آموزشی کمتر است؛ در نتیجه زمان اختصاص یافته برای فهم عمیق و کاربردی دروس بیشتر است.
 • به دلیل مهاجرپذیر بودن کانادا، فرزند شما در مدارس به راحتی می تواند دوست پیدا کند و با فرهنگ های مختلف آشنا شود.
 • از واحدهای درسی مقطع دبیرستان در کانادا، کارهای داوطلبانه است که به دانش آموز کمک می کند وارد اجتماع شود، کار کردن را یاد بگیرد و خود را برای شغل موردعلاقه‌اش آماده کند.
 • هر ساله در مقطع دبیرستان باید 8 درس انتخاب شود؛ 4 درس عمومی و 4 درس هم مطابق با علایق شخصی و رشته مورد علاقه دانش آموز.
 • اگر دانش آموزی نتوانست مسیر تحصیلی و شغلی موردعلاقه خود را تا زمان مشخص تعیین کند، می تواند یک سال بیشتر در دبیرستان بماند.
 • اگر دانش آموزی رشته ای را انتخاب کرد و بعد پشیمان شد، می تواند دوباره دروس رشته موردعلاقه اش را بخواند و سال بعد به دانشگاه برود.
 • اگر دانش آموزی بخواهد مستقیما پس از دبیرستان وارد بازار کار شود، باید پس از دبیرستان، به دو سال تحصیل در کالج و گذاراندن دروس رشته موردنظر خود بپردازد، سپس وارد بازار کار شود.
 • تحصیل در کانادا برای دانش آموز فواید زیادی دارد؛ اما لزوما در دریافت اقامت دائم برای والدین کمکی نمی کند.
 • مدارسی که دانش آموزان بین المللی بیشتری در آنها تحصیل می کنند، انتخاب بهتری برای تحصیل فرزندان شما هستند.
 • انجام پروژه های مختلف گروهی در مدارس کانادا، معاشرت و برقراری ارتباط با افراد مختلف را به دانش آموزان آموزش می دهد.
 • تبدیل ویزای توریستی به ویزای دانش آموزی، برای کسانی که ویزای توریستی کانادا دارند، از داخل کانادا امکان پذیر است.

سن قانونی در کشور کانادا

همانطور که در بالا گفتیم، قوانین هریک از ایالت های کانادا سن قانونی افراد را تعیین می کند. این اطلاعات در زیر برای شما دسته بندی شده است:

مدارک لازم برای مهاجرت از طریق فرزند به کانادا

 • کارنامه ۳ سال قبل دانش آموز + گواهی اشتغال به تحصیل
 • پاسپورت دانش آموز
 • کارت واکسیناسیون
 • ترجمه شناسنامه دانش آموز
 • توصیه نامه از مدرسه کنونی فرزندتان
 • نامه سرپرست
 • عکس پرسنلی
 • عقدنامه پدر و مادر در صورتی که هر دو می خواهند به کانادا مهاجرت کنند
 • نامه پذیرش از مدرسه
 • نامه تمکن مالی ویزای کانادا + پرینت ۳ ماهه حساب
 • ارسال درخواست مجوز تحصیلی
 • پر کردن فرم های مربوط به ویزای تحصیلی، فرم اقامت موقت کانادا و سایر اطلاعات

اخذ ویزای گاردین و مهاجرت از طریق تحصیل فرزند به کانادا

 • برای اینکه روند مهاجرتی شما با مشکل رو به رو نشود این نکته بسیار مهم است که شما باید حتما تمکن مالی کافی برای زندگی در کانادا و پرداخت هزینه های تحصیلی فرزندتان را در کانادا داشته باشید.
 • شما باید حداقل به اندازه ۱ سال برای زندگی در کانادا پول داشته باشید.
 • دیگر آنکه شما باید به آفیسر پرونده خود ثابت کنید که پس از اتمام تحصیل فرزند خود به کشور باز می گردید. حتی اگر چنین قصدی ندارید و می خواهید اقامت دائم خود در کانادا را اخذ کنید، در این مرحله باید به آفیسر ثابت کنید قصد بازگشت به کشورتان را دارید.

اقامت دانش آموزان در کشور کانادا

اخذ ویزای گاردین برای والدین فرزند در نظر گرفته شده است و برای زمانی است که والدین قصد دارند تا خودشان هم همراه فرزندشان به کانادا مهاجرت کنند. حال اگر شرایطی باشد که دانش آموز خودش می خواهد در کانادا تحصیل کند و والدینیش همراه او نمی روند در این حالت محل اقامت فرزند چه می شود؟

شما دو گزینه برای اقامت فرزند خود پیش رو دارید:

 1. نام فرزند خود را در یکی از مدارس شبانه روزی کانادا بنویسید.
 2. فرزند خود را در Home Stay‌ ها ثبت نام کنید.

Home Stay محلی است برای افراد بین المللی که به کانادا مهاجرت می کنند به گونه ای که دانش آموزان در خانه کانادایی ها می مانند به جای اینکه در هتل یا خوابگاه بمانند. دانش آموزان اگر چه در خوابگاه یا هتل اقامت ندارند اما باید قوانین زندگی در کنار کانادایی ها را رعایت کنند و هر ماه مبلغی را به حساب این خانواده واریز کنند. وعده های غذایی نیز با این خانواده ها است.

عوامل ریجکت شدن ویزا برای مهاجرت از طریق فرزند

 • ارائه اطلاعات و مدارک اشتباه تحصیلی
 • تمکن مالی ناکافی برای تحصیل فرزند یا هزینه های زندگی
 • نداشتن یک برنامه مشخص و دقیق برای تحصیل
 • انتخاب یک مدرسه کاملا غیر مرتبط با رشته تحصیلی فرزند یا انتخاب یک مقطع تحصیلی نادرست
 • قانع نشدن آفیسر پرونده مبنی بر بازگشت شما به کشور

هزینه های پرداختی برای زندگی در کانادا

عمده ترین هزینه هایی که برای زندگی در کانادا باید پرداخت کنید عبارت اند از: هزینه مسکن، هزینه خورد و خوراک، هزینه های آب و برق و گاز، هزینه های حمل و نقل، هزینه های کتاب و لوازم تحریر، هزینه اینترنت، هزینه بیمه، هزینه های تفریحات و سرگرمی و هزینه های پوشاک

مقاطع تحصیلی مختلف در کانادا برای مهاجرت از طریق تحصیل فرزند

 • دبستان: سن ۶ تا ۱۱ سال (کلاس اول تا ششم)
 • راهنمایی: سن ۱۲ تا ۱۴ سال (کلاس هفتم تا نهم)
 • دبیرستان: سن ۱۵ تا ۱۸ سال (کلاس دهم تا دوازدهم)

لینک های مفید برای مهاجرت از طریق تحصیل فرزند در کانادا

ثبت نام و اخذ پذیرش از مدارس کانادا

قوانین استان ها و ایالت های کانادا برای تحصیل دانش آموزان با یکدیگر متفاوت است چرا که ما در کانادا با انواع مختلفی از مدارس رو به رو هستیم. با این حال به طور کلی شروع تحصیلات مدرسه ای دانش آموزان بین ۵ تا ۱۸ سال است.

برخی از انواع مدارس در کانادا عبارت اند از مدارس دولتی، مدارس خصوصی، مدارس کاتولیک و مدارس شبانه روزی. شما پیش از هر اقدامی باید نوع مدرسه ای که فرزند شما می خواهد در آن تحصیل کند را بدانید. برای شروع مراحل اخذ پذیرش در مدرسه مورد نظرتان باید کارنامه ۲ سال آخر مدرسه فرزندتان را ترجمه کنید. بدیهی است هر چه نمرات دانش آموز بالاتر باشد، شانس بهتری در پذیرش مدرسه مورد نظرش دارد.

تبدیل ویزای همراه به اقامت دائم از طریق تحصیل فرزند در کانادا

شما در ابتدا باید ویزای تحصیلی خود را اخذ کنید و در کشور کانادا تحصیل کنید. خوشبختانه کانادا این امکان را برای افراد در نظر گرفته است که با مجوز کار پس از تحصیل در کانادا (PGWP) تا ۳ سال در کانادا کار کنند. سپس فرد می تواند از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا از طریق نامینیت شدن استانی اقامت دائم خود را اخذ کند.

سیستم آموزشی مدارس در ایران و کانادا

کانادا و ایران از لحاظ آموزش در مدارس تفاوت هایی با هم دارند که یکی از این تفاوت ها یکپارچه بودن نظام آموزشی در کل استان های ایران و متفاوت بودن سیستم آموزشی در هر یک از ایالت های کانادا است. یعنی کل دانش آموزان ایران از یک نظام آموزشی و کتب درسی یکسان برای تحصیل استفاده می کنند اما دروس آموزشی در کانادا بستگی به ایالتی که فرزند شما قرار است در آن تحصیل کند دارد.

اقدامات موسسه مهاجرتی تراست برای مهاجرت از طریق تحصیل فرزند

 • معرفی بهترین مدارس برای شما با توجه به بودجه و شرایطی که دارید
 • انتخاب سرپرست برای فرزند شما در صورتی که امکان مهاجرت به همراه فرزند خود را ندارید
 • انجام اقدامات مهاجرتی فرزند شما توسط مجرب ترین وکلای موسسه مهاجرتی تراست
 • بررسی شرایط فرزندتان برای مهاجرت و ارائه راهنمایی های کامل این مسیر
 • ارائه مشاوره همچنان پس از مهاجرت

سخن پایانی

مهاجرت از طریق تحصیل فرزند یکی از روش های آسان و در عین حال قانونی برای مهاجرت به خارج از کشور به شمار می رود. ما در مقاله بالا سعی کردیم به برخی از مهمترین نکاتی که در خصوص مهاجرت از طریق تحصیل فرزند تهیه کرده ایم بپردازیم. امیدواریم مطالب بالا برای شما عزیزان موثر واقع شده باشد.

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

برای اخذ ویزای گاردین به مدرک زبان نیاز دارم؟

به طور کلی برای اخذ ویزای دانش آموزی، تحصیلی و اخذ ویزای گاردین به مدرک زبان نیاز نیست اما درصورتی که قصد اقامت دائم در کشور مقصد را دارید، حتما اقدامات مربوط به یادگیری زبان انگلیسی و ارائه مدرک را انجام دهید.

آیا همه دوره های تحصیلی نیاز به اخذ ویزای تحصیلی دارند؟

به طور کلی برای تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف به ویزا نیاز دارید مگر اینکه طول دوره شما کمتر از ۶ ماه (در برخی از کشورها کمتر از ۸ ماه) باشد. در این حالت نیازی به اخذ ویزای تحصیلی ندارید.

برخی از مهمترین شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی فرزند کدام است؟

سن ۴ تا ۱۸ سال فرزند
مدارکی مبنی بر اثبات تمکن مالی
نامه پذیرش از مدرسه

کدام یک از کشورها برای مهاجرت تحصیلی ایرانی ها مناسب تر است؟

با توجه به تحقیقات صورت گرفته، کشورهای کانادا، انگلستان، استرالیا، آلمان، نروژ، فرانسه و ایتالیا شرایط مناسبی را برای تحصیل فراهم کرده اند. با این حال همه چیز به شرایط شما و بودجه مالی تان بستگی دارد.
کشورهای استرالیا و کانادا استانداردهای آموزشی بسیار بالایی برای تحصیل دارند.

مهاجرت تحصیلی چه هزینه هایی دارد؟

هزینه ترجمه مدارک، هزینه شرکت در آزمون زبان، شهریه، هزینه اپلیکیشن فی، تمکن مالی و هزینه درخواست ویزا اصلی ترین هزینه هایی هستند که در پروسه مهاجرت تحصیلی باید آن ها را پرداخت کنید.

پیش از مهاجرت تحصیلی اولین قدمی که باید انجام دهیم چیست؟

شما باید در ابتدا مقطع تحصیلی فرزند خود را در نظر بگیرید و با توجه به بودجه ای که دارید شرایط تحصیل در کشورهای مختلف را بررسی کنید و بهترین مدرسه با توجه به شرایط فرزندتان را انتخاب کنید.

آیا دانش آموزان بین المللی می توانند به صورت رایگان در کانادا تحصیل کنند؟

خیر. دانش آموزان باید شهریه مدرسه را پرداخت کنند؛ اما اگر ویزای والدین آن ها به ویزای مثلا تحصیلی تبدیل شود، امکان تحصیل رایگان برای دانش آموز میسر می شود.

چگونه می توان اقامت تحصیلی در مدارس کانادا را به اقامت دائم تبدیل کرد؟

پس از تحصیل در مدرسه باید وارد دانشگاه شوید و سپس کار پیدا کنید. بعد از آن اقامت را می توان به اقامت دائم تبدیل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید