مدارس شبانه روزی کانادا

مدارس شبانه روزی کانادا

به جرات می‌توان گفت آماده شدن برای آینده و تصمیم‌گیری درباره آن، یکی از سخت‌ترین مراحل زندگی هر فرد به شمار می‌آید. به ویژه اگر این تصمیم‌گیری درباره تحصیل باشد؛ شرایط و نکات بسیار زیادی را باید مدنظر قرار داد. به این علت که رشته، محل و شرایط تحصیلی هر فرد تاثیر بسزایی در چگونگی شکل‌گیری زندگی او در آینده دارد. همان‌طور که می‌دانید، امروزه تحصیل در مدارس شبانه‌روزی کشورهای خارجی محبوبیت زیادی میان افراد پیدا کرده است.

در این مطلب قصد داریم به پرطرفدارترین کشور برای تحصیل کودکان و نوجوانان از پایه، یعنی مدارس شبانه‌روزی کانادا بپردازیم و به تمامی اطلاعات مورد نیاز در این زمینه بپردازیم. در واقع، بسیاری از والدین قصد دارند برای تضمین آینده تحصیلی فرزندان خود به کانادا مهاجرت کنند، اما هیچ اطلاعاتی از شرایط، مزایا و معایب تحصیل در مدارس شبانه‌روزی این کشور ندارند پس در ادامه با تراست همراه باشید.

چرا تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

از گذشته تحصیل در این مدارس مورد توجه دانش‌آموزان بین‌المللی و اتباع خارجی بوده است. تا چند سال اخیر معمولا فقط قشر ثروتمند جامعه می‌توانستند فرزندان خود را راهی این مدارس کنند، اما اخیرا طیف گسترده‌تری از اقشار جامعه این توانایی را پیدا کرده‌اند که برای تحصیل در این مدارس پذیرش بگیرند. همچنین تا چند سال اخیر، بخش عمده دانش‌آموزان مدارس شبانه‌روزی کانادا را اتباع خارجی و دانش‌آموزان بین‌المللی تشکیل داده بودند. اما امروزه به دلیل امکانات رفاهی بسیار مناسبی که این مدارس در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند، حتی دانش‌آموزان تبعه کانادا نیز برای تحصیل وارد آن‌ها می‌شوند. علاوه بر این، یکی از دلایل محبوبیت این مدارس این است که دانش‌آموزان می‌توانند در بهترین مکان برای سکونت مستقر شوند. همچنین بسیاری از خانواده‌هایی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، از طریق تحصیل فرزند خود در مدارس شبانه‌روزی کانادا اقدام می‌کنند.

سیستم آموزشی مدارس شبانه روزی کانادا

سیستم آموزشی مدارس شبانه روزی کانادا

اولین مرحله برای اقدام به ثبت‌نام در این مدارس، کسب اطلاع راجع به سیستم آموزشی کاناداست. می‌توان گفت کانادا دارای بهترین، به‌صرفه‌ترین و مفیدترین سیستم آموزشی است و دانش‌آموزان می‌توانند با فارغ‌التحصیل شدن از این مدارس، از مزایای بی‌شمار آن بهره‌مند شوند.

سیستم آموزشی مدرسه ‌های شبانه‌روزی کانادا به شکل سه ترمی‌ است. شروع هر ترم یا نیم سال، معمولا از ماه‌های سپتامبر، ژانویه و می‌ است. بزرگ‌ترین مزیت این نوع سیستم آموزشی این است که دانش‌آموزان می‌توانند در هر ترم یا نیم سال، در مدرسه ثبت‌نام کنند. علاوه بر این، در مدارس شبانه‌روزی کانادا، بهترین و مجرب‌ترین معلم‌های دنیا مشغول به تدریس هستند و دانش‌آموزان فارغ‌التحصیل از این مدارس از علم و دانش بسیار بالایی برخوردارند.

زبان تدریس در مدارس شبانه روزی کانادا

زبان رسمی‌کشور کانادا، زبان انگلیسی است و دانش‌آموزان در مدارس شبانه‌روزی نیز طبیعتا به زبان انگلیسی درس می‌خوانند. همچنین بسیاری از والدین در رابطه با تعداد زیاد دانش‌آموزان و نحوه نظارت و سرپرستی معلم‌های این مدارس نگرانند اما باید گفت که اصلا جای نگرانی نیست، زیرا کلاس‌های مدارس شبانه‌روزی کانادا ظرفیت بسیار محدودی دارند و همین موضوع باعث نظارت با کیفیت معلم‌ها روی عملکرد دانش‌آموزان می‌شود.

شرایط تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

شرایط تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

پذیرش در مدرسه‌های شبانه‌روزی کانادا نیز مانند پذیرش در هر مدرسه دیگری، نیازمند مجموعه‌ای از شرایط مختلف است. در ادامه قصد داریم به مهم‌ترین شرایط پذیرش در مدرسه‌های شبانه‌روزی کانادا بپردازیم.

یکی از مهم‌ترین شرایط تحصیل در کانادا، سن افراد است. برای تحصیل در مدارس شبانه‌روزی این کشور، سن دانش‌آموزان باید بین 10 تا 19 سال باشد. البته این شرط ممکن است در مدارس مختلف، اندکی متفاوت باشد. همچنین در مورد تحصیل در مدرسه‌های شبانه‌روزی کانادا باید اشاره کنیم مدت زمان هر دوره تحصیلی در این کشور 1 سال است و دانش‌آموزان می‌توانند تا آخرین مقطع تحصیلی در یک مدرسه شبانه‌روزی تحصیل کنند.

یکی از موضوعات مهم دیگر مربوط به تحصیل در کانادا، داشتن مدرک زبان است. همان‌طور که گفتیم، زبان تدریس در این مدارس انگلیسی است و دانش‌آموزان باید آن را بلد باشند. اما نکته مثبت تحصیل در مدارس شبانه‌روزی این است که برای پذیرش از آن‌ها، نیازی به داشتن مدرک زبان ندارید و دانش‌آموزان می‌توانند بدون مدرک زبان پذیرش شوند. البته باید دانش درک زبان را داشت.

انواع مدرسه شبانه روزی در کانادا

این مدارس انواع مختلفی دارند که بسته به شرایط خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. از جمله آن‌ها، می‌توان به مدارس شبانه‌روزی تمام‌وقت، مدارس شبانه‌روزی پاره‌وقت (پنج روز در هفته)، مدارس شبانه‌روزی متوسطه، مدارس دخترانه، مدارس مختلط، مدارس نظامی، مدارس مذهبی (مربوط به ادیان خاص) و مدارس پیش‌دانشگاهی هنر اشاره کرد.

شهریه مدارس شبانه روزی کانادا

به طور کلی، هزینه مدارس شبانه‌روزی کانادا نسبت به مدارس کشورهای دیگر بسیار کمتر است؛ به همین دلیل این کشور مهاجران و دانش‌آموزان بین‌المللی زیادی جذب می‌کند.

شهریه ثبت نام در مدرسه‌های شبانه‌روزی کانادا بسته به نوع مدرسه، شهر و خدمات مدرسه مورد نظر متفاوت است. به طور کلی می‌توان گفت شهریه این مدارس، از 2500 تا 4500 دلار کانادا متغیر هستند. همچنین مدارس شبانه‌روزی کانادا اهمیت بسیار زیادی به ورزش و هنر می‌دهند. به همین خاطر، همواره در حال برگزاری دوره‌های مختلف ورزشی، هنر و صنایع دستی، نقاشی، طراحی، مجسمه‌سازی و بسیاری از فعالیت‌های دیگر هستند.

مزایای تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

مزایای تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

همان‌طور که ذکر کردیم، دانش‌آموزان خارجی برای ادامه تحصیل معمولا مدارس شبانه‌روزی کانادا را انتخاب می‌کنند. به همین دلیل آمار دانش‌آموزان خارجی این مدارس همواره در حال افزایش است. اما این سوال در ذهن خیلی از افراد پیش می‌آید که چرا تحصیل در این مدارس هدف بسیاری از دانش‌آموزان بین‌المللی است و چه عواملی مدارس شبانه‌روزی کانادا را از مدارس کشورهای دیگر متمایز می‌کند؟

در این بخش قصد داریم به ذکر مهم‌ترین دلایل و مزایای ترغیب دانش‌آموزان خارجی به تحصیل در مدارس شبانه‌روزی بپردازیم:

دسترسی بسیار آسان به ویزای دانش آموزی

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که کشور کانادا به بزرگ‌ترین هدف دانش‌آموزان و دانشجویان تبدیل شده است، دسترسی بسیار آسان به ویزای تحصیلی است.

فرآیند اخذ ویزای دانش‌آموزی و دانشجویی مدارس و کالج‌های کانادا بسیار آسان‌تر از کشورهای دیگر است و دانش‌آموزان خارجی به راحتی می‌توانند برای پذیرش در مدرسه‌های شبانه‌روزی کانادا اقدام کنند.

شرایط اجتماعی و سیاسی پایدار

کشور کانادا جزو معدود کشورهایی است که اوضاع اقتصادی و اجتماعی بسیار پایداری دارد. مسلما خواندن درس و ادامه تحصیل در چنین کشوری با چنین شرایط اقتصادی، تاثیر قابل توجهی روی روند تحصیلی دانش‌آموزان خواهد گذاشت.

امکان درس خواندن و کار کردن در کانادا به شکل همزمان

مدارس و کالج‌های کشور کانادا این شرایط را فراهم می‌کنند که دانش‌آموزان بتوانند همزمان درس بخوانند و کار کنند. دانش‌آموزان و دانشجویان کانادا می‌توانند در طول سال تحصیلی، 20 ساعت در هفته و در طول تعطیلات تابستانی هفته‌ای 30 ساعت کار کنند. همچنین اکثر مشاغل کانادا حقوق بسیار بالایی دارند که اتباع خارجی و دانش‌آموزان بین‌المللی می‌توانند از آن‌ها بهره‌مند شوند.

کیفیت بسیار بالای مدرک دیپلم مدارس کانادا

کیفیت بسیار بالای مدرک دیپلم مدارس کانادا

این کشور دو زبانه، گزینه‌های تحصیلی بسیار زیاد و متنوعی برای دانش‌آموزان دارد. معمولا مشکل دانش‌آموزانی که در مدارس شبانه‌روزی کانادا برای اخذ مدرک دیپلم ثبت نام می‌کنند، این است که نمی‌دانند میان این تعداد انتخاب کدام یک را انتخاب کنند.

استفاده از شهریه پایین مدارس شبانه روزی کانادا

به طور کلی کشور کانادا جزو کشورهایی است که شهریه بسیار پایینی دارد. می‌توانید با تحصیل در مدارس شبانه‌روزی این کشور، در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید.

تحصیل در محیط دو زبانه

کانادا کشوری دو زبانه است و تحصیل در این کشور به شما این امکان را می‌دهد که مهارت‌های زبانی خود را بهبود بخشید و چشم‌انداز خود را نسبت به انواع شغل‌ها و حرفه‌ها تقویت کنید.

استفاده از شرایط تحصیل در سطح بالاترین مدارس شبانه روزی جهان

استفاده از شرایط تحصیل در سطح بالاترین مدارس شبانه روزی جهان

مدارس شبانه‌روزی و کالج‌های کانادا در سطح جهانی شناخته شده‌اند. سیستم آموزشی این کشور با استفاده از به‌روزترین و پیشرفته‌ترین روش‌های آموزشی، باعث تمایز مدارس شبانه روزی این کشور از کشورهای دیگر شده است.

به دست آوردن سابقه کار پس از فارغ التحصیلی از مدارس کانادا

یکی از قابلیت‌هایی که سیستم آموزشی کانادا در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد، ارائه برنامه شغلی به دانش آموزان، پس از فارغ‌التحصیلی است. دانش‌آموزان محصل در مدارس کانادا می‌توانند پس از اخذ مدرک دیپلم، از برنامه آموزشی شغلی این مدارس استفاده کنند و سابقه کار به دست آورند.

استفاده از این قابلیت، یکی از ایده‌آل‌ترین روش‌های ادامه زندگی در کانادا است. فرد می‌تواند همزمان با تقویت حرفه‌ای مهارت‌های کاری خود، سابقه کار نیز به دست آورد.

بهره‌مندی از فناوری بسیار پیشرفته کانادا

شاید برایتان جالب باشد بدانید که کانادا اولین کشوری است که دسترسی به اینترنت را در مدارس و کتابخانه‌ها فراهم کرد. علاوه بر این، فناوری‌های دیگری مانند انواع بازی‌های ویدیویی و ارتباطات دیجیتال، پیشرفت بسیار زیادی در این کشور داشته‌اند. بنابراین می‌توانید با تحصیل در مدارس شبانه‌روزی کانادا، از پیشرفته‌ترین فناوری‌های موجود جهان بهره‌مند شوید.

لذت از بالاترین سطح کیفیت زندگی

طبق آمار منتشر شده، نام 3 شهر از شهرهای کانادا، یعنی شهرهای تورنتو، مونترال و وکنوور در فهرست 50 شهر برتر دنیا برای زندگی دانش‌آموزان و دانشجویان قرار گرفته است. شهرهای این فهرست، بر اساس عوامل زیادی از جمله مقرون به صرفه بودن هزینه‌ها، تنوع در جمعیت دانش‌آموزان و توقع کم کارفرماهای بازار کار از افراد فارغ‌التحصیل رتبه‌بندی شدند.

آشنایی با فرهنگ‌ های متنوع و غنی سراسر جهان

جمعیت کشور کانادا از تنوع فرهنگی بسیاری بالایی برخوردار است؛ به طوری که تقریبا از تمام ملیت‌ها و فرهنگ‌های دنیا در این کشور حضور دارند. در نتیجه، فرهنگ کشور کانادا بسیار غنی و پُر بار است. با تحصیل در مدارس شبانه‌روزی کانادا، می‌توانید با انواع ملیت‌ها، اقوام و فرهنگ‌های غنی آشنا شوید.

لیست مدارس شبانه روزی کانادا

لیست مدارس شبانه روزی کانادا

در این قسمت، 5 مورد از مدارس شبانه‌روزی معتبر کانادا را به همراه توضیح کاملی از هر یک جمع‌آوری کردیم و در ادامه، نام 21 مدرسه شبانه‌روزی معتبر این کشور را آورده‌ایم. برای اظلاع از شرایط و خصوصیات این مدارس، اطلاعات زیر را از دست ندهید.

مدرسه شبانه روزی باند آکادمی

مدرسه شبانه‌روزی Bond Academy مختلط بوده و در شهر تورنتو کانادا واقع شده است و تا مقطع دوازدهم را پوشش می‌دهد. ظرفیت شبانه‌ی این مدرسه 200 دانش‌آموز و ظرفیت روزانه آن 300 دانش‌آموز است. این مدرسه در زمینه‌هایی مانند آموزش زبان فرانسه برای سنین پایین و کلاس‌های هنر، موسیقی و تئاتر فعالیت دارد و مقدار شهریه آن بین 13000 تا 16000 دلار کانادا است.

مدرسه شبانه روزی آپر کانادا

مدرسه شبانه‌روزی Upper Canada پسرانه بوده و در قلب شهر تورنتو واقع شده است و قدیمی‌ترین مدرسه پسرانه‌ی این شهر به شمار می‌رود. ظرفیت این مدرسه در بخش شبانه 88 نفر و در روزانه 1082 نفر است. همچنین این مدرسه در 19 بخش ورزشی و بیش از 65 باشگاه متفاوت فعالیت دارد و شهریه آن بین 34000 تا 66000 دلار کانادا است.

مدرسه شبانه روزی لئیکفیلد

این مدرسه مختلط در شهر لئیکفیلد (lakefield) کانادا واقع شده است و در زمینه‌های مختلفی مانند بهبود روابط اجتماعی دانش‌آموزان و اردوهای روزانه مختلف فعالیت می‌کند. این مدرسه که جزو بهترین مدارس شبانه‌روزی کانادا است، اعتباری جهانی دارد. در قسمت شبانه 275 نفر و در بخش روزانه 100 نفره ظرفیت دارد و شهریه‌ آن برابر با 33000 تا 70000 دلار است.

مدرسه شبانه روزی سنت جان کیلمارنوک

این مدرسه شبانه روزی مختلط که واقع در شهر واترلو در جنوب استان اونتاریو است و برنامه‌های آموزشی غنی و مفیدی برای دانش‌آموزان دارد، جزو بهترین مدارس شبانه‌روزی کاناداست. این مدرسه شبانه‌روزی محوطه‌ای سر سبز به مساحت 36 هکتاری دارد و اردوهای آموزشی بسیار زیادی در برنامه تحصیلی آن گنجانده شده است. قسمت شبانه‌ی این مدرسه 50 نفر و روزانه‌ی آن 350 نفر ظرفیت دارند. همچنین ساختار آموزشی این مدرسه سنتی است و برای تحصیل باید شهریه‌ای از 33000 تا 68000 دلار را بپردازید.

مدرسه شبانه روزی ترینیتی

مدرسه شبانه روزی ترینیتی

این مدرسه شبانه‌روزی مختلط واقع در پورتهوپ (port hope) مانند مدرسه کیلمارنوک، سیستم آموزشی سنتی دارد. محوطه مدرسه شبانه‌روزی ترینیتی، مساحتی برابر با 100 هکتار به همراه تجهیزات پیشرفته دارد.

این مدرسه در بخش شبانه 290 نفر و در بخش روزانه 280 نفر ظرفیت دارد و شهریه آن 27000 تا 68000 دلار کانادا است.

بهترین مدارس شبانه روزی کانادا

بهترین مدارس شبانه روزی کانادا

در قسمت قبل، به معرفی تعدادی از مدارس شبانه‌روزی معتبر کانادا پرداختیم. اکنون قصد داریم نام 21 مدرسه شبانه‌روزی برتر این کشور را ذکر کنیم تا انتخاب مدرسه از میان صدها مدرسه شبانه‌روزی موجود در این کشور برایتان مقداری آسان‌تر شود. سپس سه مورد از این مدارس را با جزئیات توضیح می‌دهیم تا با شرایط و فضای این مدرسه‌های شبانه‌روزی بیشتر آشنا شوید.

 • Ashbury College
 • Bishop’s College School
 • Bodwell High School
 • Branksome Hall
 • Brentood College School
 • Bronte College
 • Fulford Academy
 • J. Addison School
 • Merrick Preparatory School
 • Nancy Campbell Academy
 • Pickering College
 • Ridley College
 • Robert Land Academy
 • Rothesay Netherwood School
 • St. George’s School
 • St. George’s School
 • St. John’s- Ravenscourt
 • St. Micheals University School
 • Shawnigan Lake School
 • Stanstead College
 • Trinity College School

مدرسه شبانه روزی اپلبی در کانادا

این مدرسه که یکی از قدیمی‌ترین مدارس شبانه‌روزی کاناداست، در سال 1911، در استان اونتاریو تاسیس شد و مقطع هفتم تا دوازدهم را به شکل مختلط پوشش می‌دهد. معمولا دانش‌آموزان فارغ‌التحصیل از این کالج، شانس بیشتری برای قبولی در رشته پزشکی خواهند داشت. هزینه تحصیل در این دانشگاه بین 33000 تا 66000 دلار کانادا است.

مدرسه شبانه روزی کلمبیا در کانادا

این مدرسه در سال 1979، در ایالت اونتاریو تاسیس شده است و مانند اپلبی، مقطع هفتم تا دوازدهم را به شکل مختلط داراست. فارغ‌التحصیلان این مدرسه شبانه‌روزی می‌توانند تحصیلات خود را در دانشگاه کلمبیا ادامه دهند. هزینه تحصیل در این مدرسه شبانه‌روزی 23000 دلار کاناداست. به طور کلی می‌توان گفت اکثر مدارس شبانه‌روزی کانادا در ایالت اونتاریو واقع شدند.

مدرسه شبانه روزی رابرت لند

این مدرسه شبانه‌روزی پسرانه در سال 1978،در ایالت اونتاریو تاسیس شد و مقطع پنجم تا دوازدهم را تدریس می‌کند. این آکادمی‌ساختاری مشابه با مدارس نظامی ‌دارد و به پسرها کمک می‌کند تا توانایی‌های نظامی‌خود را تقویت کنند. این مدرسه شبانه‌روزی نیز یکی از مدرسه‌های مقرون به‌صرفه و معتبر کاناداست.

نحوه تحصیل اتباع خارجی در مدارس شبانه روزی کانادا

نحوه تحصیل اتباع خارجی در مدارس شبانه روزی کانادا

دانش‌آموزان خارجی می‌توانند پس از ورود به کانادا، یکی از مدارس شبانه‌روزی دولتی کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. به این نکته توجه کنید که تحصیل در مدرسه‌های شبانه‌روزی کانادا برای دانش‌آموزانی با تابعیت کانادایی یا اقامت دائم کانادا رایگان است. اما دانش‌آموزان خارجی که جزو این دسته نیستند، باید برای تحصیل در مدارس شبانه‌روزی شهریه بپردازند.

علاوه بر این، شهریه مدارس دولتی کانادا برای اتباع خارجی از 8000 تا 14000 دلار کانادا و هزینه زندگی سالانه دانش‌آموزان، حدود 11000 تا 15000 دلار کانادا است. بهترین مدارس شبانه‌روزی کانادا، در استان‌های بریتیش کلمبیا، اونتاریو و آلبرتا واقع شدند. مدارس شبانه‌روزی دیگر نیز در استان‌های منی‌توبا، ساسکاچوان، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور قرار گرفتند.

مدارس شبانه روزی یا روزانه

مدارس شبانه روزی یا روزانه

اگر قصد دارید فرزندتان را برای تحصیل به کانادا بفرستید، ابتدا باید نوع شبانه یا روزانه‌ی مدرسه را مشخص کنید. اما برای انتخاب یکی از این دو نوع مدرسه، لازم است ابتدا کاملا با مزایا و ویژگی‌های هر مدرسه آشنا شوید و سپس یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. در این قسمت سعی داریم در انتخاب مدارس شبانه یا روزانه به شما کمک کنیم.

اگر می‌خواهید هزینه کمتری برای تحصیل فرزندتان در مدرسه پرداخت کنید، بهتر است مدارس روزانه را انتخاب کنید. شهریه مدارس روزانه معمولا نصف مدارس شبانه‌روزی است.

اگر مشغله روزانه زیادی ندارید و می‌خواهید در تمام مراحل و فعالیت‌های تحصیلی فرزندتان حضور داشته باشید، مدارس روزانه را انتخاب کنید. در این موارد، والدین می‌توانند در تمامی فعالیت‌های مدرسه مشارکت داشته باشند.

در مدارس شبانه‌روزی کانادا، دانش‌آموزان این اجازه را دارند تا در محیط اطراف خود تغییرات بیشتری به وجود آورند و همزمان با تحصیل، در آکادمی‌های مختلفی هم شرکت کنند.

مدارس شبانه‌روزی این امکان را به دانش‌آموزان می‌دهند تا با افراد بیشتری از سراسر دنیا تعامل داشته باشند، در صورتی که دانش‌آموزان روزانه محدود به دوستان صمیمی‌ و خانواده هستند.

در مدارس شبانه‌روزی کانادا، دانش‌آموزان تقریبا تمام‌وقتِ خود را با دوستان و هم کلاسی‌ها می‌گذرانند و آن‌ها تبدیل به خانواده جدید دانش‌آموز می‌شوند. در صورتی که در مدارس روزانه، دانش‌آموزان همچنان می‌توانند رابطه قوی خود را با اعضای خانواده حفظ کنند. همان‌طور که مشاهده کردید، هر یک از مدارس شبانه‌روزی و روزانه مزایا و معایب خود را دارند. باید با آگاهی کامل از شرایط و نیازها و روحیه فرزندتان، یکی از این دو نوع مدرسه را انتخاب کنید.

شرایط پس از فارغ التحصیلی از مدارس شبانه روزی کانادا

هنگامی ‌که تحصیلات خود را در یکی از مدارس کانادا به پایان رساندید، بهتر است وارد یکی از دانشگاه‌های فنی حرفه‌ای کانادا شوید. از آن جایی که نرخ بیکاری کانادا در سال 2021، حدود 8.5% خواهد بود، موقعیت‌های شغلی زیادی برای کسانی که تحصیلات دانشگاهی ندارند، وجود نخواهد داشت. بنابراین بهتر است پس از فارغ‌التحصیلی از مدارس شبانه‌روزی کانادا، از یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش بگیرید.

یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای کانادا، مدت زمان کوتاه دوره تحصیلی آن‌هاست. معمولا دانشجویان پس از یک سال آموزش عملی در این دانشگاه‌ها می‌توانند وارد بازار کار شوند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا با موسسه تراست

دریافت وقت مشاوره اولیه

در این مرحله کافی است تا با یک تماس تلفنی و یا پر کردن فرم ارزیابی در سایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید

تنظیم قرارداد

بعد از تشریح کامل شرایط و خواسته های شما، راهنمایی های لازم از طرف کارشناس به شما داده خواهد شد و با عقد قرارداد، فرآیند اخذ پذیرش و ویزای دانش آموزی کانادا آغاز می شود

دریافت مدارک اولیه

در این مرحله کافی است مدارک خواسته شده را به کارشناس مجموعه تحویل دهید. در حالی که با خیالی آسوده به سایر کارهای خود می رسید، مطمئن هستید که کارشناسان تراست پیوسته در حال پیگیری کارهای شما هستند

معرفی فهرست مدارس شبانه روزی

در این مرحله با توجه به شرایط شما فهرستی از بهترین مدارس شبانه روزی کانادا در اختیار شما قرار می گیرد

اپلای مدرسه شبانه روزی کانادا و ارسال مدارک

در این مرحله، فرم های مورد نیاز مدرسه مورد نظر شما تکمیل، و به همراه مدارک برای مدرسه ارسال خواهند شد.

پرداخت شهریه و سایر هزینه ها

پس از اخذ پذیرش تحصیلی، شهریه مدرسه پرداخت می شود. نکته جالب توجه این است که کارشناسان با تجربه تراست می توانند با توجه به شرایط شما، بیشترین مقدار ممکن از بورسیه تحصیلی را برای شما دریافت کنند. بنابراین ممکن است نیاز به پرداخت شهریه در مقاطع بعدی را نداشته باشید.

دریافت نامه پذیرش

در این مرحله نامه پذیرش از مدرسه در دستان شماست. به شما تبریک می گوییم! آماده تحصیل در کانادا شوید.

دریافت ویزای دانش آموزی

در نهایت، با توجه به دریافت نامه پذیرش از مدرسه شبانه روزی مورد نظرتان، برای صدور ویزای دانش آموزی کانادا اقدامات لازم برای شما انجام می شود

کتاب سوالات متداول تحصیل فرزندان در کانادا

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

بهترین سن برای ورود به مدرسه‌های شبانه‌روزی کانادا چیست؟

به طور کلی بهتر است افراد از 13 سالگی وارد این مدارس شوند.

هزینه سالیانه تحصیل در مدارس شبانه‌روزی کانادا چقدر است؟

هزینه سالیانه تحصیل در این مدارس معمولا متفاوت است، اما به طور کلی هزینه تحصیل سالانه حدود 22000 دلار کانادا است.

دلیل بالا بودن هزینه مدارس شبانه‌روزی چیست؟

مدارس شبانه‌روزی کانادا اکثرا خصوصی‌اند و در نتیجه شهریه‌ای تقریبا دو برابر مدارس دولتی دارند.

آیا مدارس شبانه‌روزی کانادا دو روز آخر هفته تعطیل‌اند؟

خیر، مدارس شبانه‌روزی دو روز آخر هفته را به تقویت فعالیت‌های اجتماعی دانش‌آموزان اختصاص می‌دهند.

مهم‌ترین مزیت تحصیل در مدارس شبانه‌روزی کانادا چیست؟

می‌توان گفت مهم‌ترین فایده‌ی تحصیل در این مدارس، تعداد محدود دانش‌آموزان و توجه بیشتر معلم‌ها به آن‌هاست.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات