استرالیا یا کانادا

استرالیا یا کانادا

افراد زیادی برای مهاجرت این سوال را می‌پرسند «کدام کشور برای مهاجرت بهتر است؟» البته جواب به این سوال کمی مشکل است، بنابراین برای جواب درست از زوایای مختلف این مسئله را بررسی می‌کنیم. هدف اصلی این مقاله مقایسه کشور کانادا و کشور استرالیا برای مهاجرت است. پس تا انتهای این مطلب همراه تراست باشید.

استرالیا یا کانادا برای مهاجرت

استرالیا و کانادا در بسیاری از موارد به ویژه از نظر آب‌ وهوا با هم متفاوت هستند؛ زیرا کانادا در نیم کره شمالی و بسیار سرد و استرالیا در نیمکره جنوبی و بسیار گرم است. آن‌ها همچنین شباهت‌های مهمی به‌ هم دارند، برای مثال هر دو کشور بسیار بزرگ با اراضی گسترده هستند. وقتی در کانادا زمستان است، در استرالیا تابستان است، بنابراین در ماه آذر در کانادا شما کاپشن و پلیور و در استرالیا تی‌شرت می‌پوشید.

دمای هوا کانادا هر روز تغییر می‌کند و زمستان‌های فراموش نشدنی دارد، در حالی که مردم استرالیا تابستان‌های گرم و زمستان‌های معتدلی را می‌گذرانندد. استرالیا 20 میلیون نفر جمعیت دارد، در حالی که کانادا تقریبا 30 میلیون جمعیت دارند. از نظر وضعیت اقتصادی کانادا نسبت به استرالیا قوی‌تر است.

نژاد

در هر دو کشور از نژاد‌های مختلفی زندگی می‌کنند. بیشتر مهاجرانی که در کانادا زندگی می‌کنند از کشور‌های چین، هند، سریلانکا، جامیکا و کشور‌های خاورمیانه هستند. اما، نژاد‌هایی که در استرالیا زندگی می‌کنند از کشور‌هایی مانند اندونزی، تایوان، خاورمیانه و آمریکای جنوبی هستند که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند.

نژاد در استرالیا و کانادا

استفاده از سیستم امتیاز دهی در استرالیا و کانادا

هر دو کشور از برنامه ارزیابی و امتیاز‌دهی برای تعیین صلاحیت داوطلبان به مهاجرت استفاده می‌کنند. این برنامه ارزیابی شامل مهارت در زبان رسمی، سن، تجربه کاری، تحصیلات و سایر عوامل است. در این کشور‌ها برای هر مهارتی امتیازی در نظر گرفته شده است که در کل برای تایید مهاجرت به کانادا از 100 امتیاز، حداقل 67 امتیاز و برای استرالیا از 135 امتیاز باید حداقل 60 امتیاز مورد نیاز است.

در جدول زیر امتیاز بعضی از شرایط مورد نظر برای مهاجرت را مشاهده فرمایید.

موارد امتیاز دهیاسترالیا (حداکثر امتیاز برای هر مورد)کانادا (حداکثر امتیاز برای هر مورد)
سن3012
مهارت در زبان رسمی آن کشور2028
تجربه کاری در خارج از کشور خود1515
تجربه کاری در داخل کشور خود2010
تحصیلات2525
موارد دیگر2010
حداقل نمره قبولی6067

با داشتن حداقل امتیاز می‌توانید برای مهاجرت اقدام کنید، اما به این معنا نیست که پذیرفته شده‌اید. به خاطر داشته باشید دشتن حداقل امتیاز فقط اولین قدم در این مسیر است.

گرفتن اقامت دائم در کانادا راحت‌تر است یا استرالیا

به طور کلی مهاجرت به کانادا آسان‌تر از استرالیا است. برخلاف استرالیا، کانادا برای مهاجران فرصت‌های شغلی بسیاری دارد. همچنین گرفتن اقامت دائم برای افراد جوان با سابقه کار کمتر از 3 سال راحت‌تر است.

مراحل اخذ اقامت دائمی استرالیا و کانادا

اجازه دهید این مورد را برای هر دو کشور مقایسه کنیم.

مراحل اخذ اقامت دائمی کانادا

در کانادا می‌توانید بعد از 3 سال زندگی، برای اقامت دائم خود اقدام کنید، اما شرایطی دارد تا شامل حال‌تان شود که با تماس با گروه تراست به خوبی می‌توانید از آن اطلاع پیدا کنید.

مراحل اخذ اقامت دائمی استرالیا و کانادا

مراحل اخذ اقامت دائمی استرالیا

شما می‌توانید برای شهروندی استرالیا نیز بعد از چند سال زندگی در این کشور اقدام کنید. حداقل سه تا چهار سال باید از اقامت شما در استرالیا گذشته باشد.

کانادا و استرالیا چه شرایطی دارند

هر دو کشور دانشگاه‌، مدرسه، زیر ساخت‌های آموزشی و فرصتهای شغلی عالی دارند. استاندارد‌ها و کیفیت آموزشی هر دو کشور در تمام رشته‌ها یکسان است.

در هر صورت، هزینه موسسات آموزشی و هزینه زندگی کردن در کانادا نسبت به استرالیا کمتر است. با وجود این، هزینه‌های زندگی بستگی به ایالتی دارد که فرد می‌خواهد در آن زندگی ‌کند. هر انسانی سلیقه‌ خاص خود را دارد. برخی افراد نگران هزینه‌ها هستند، اما برای برخی آب ‌و هوای کشور مورد نظر اهمیت بالا‌تری دارد. در هر صورت، هر دو کشور فرهنگ غنی، محیط دوستانه، زیبا و امکانات رفاهی بالایی دارند.

پیدا کردن کار در استرالیا راحت‌تر است یا کانادا

هر دو کشور فرصت‌های شغلی بالایی دارند. یکی از مزیت‌های داشتن اقامت دائم استرالیا، اجازه کار در نیوزیلند نیز است. اما باید در نظر بگیرید دستمزد در کانادا در مقایسه با استرالیا بالا‌تر است. براساس عوامل گوناگون مشاغل مختلفی در دو کشور در دسترس هستند.

شرایط اولیه برای اخذ مجوز برای مهاجرت کاری

برای کانادا داوطلب باید حداقل یک سال سابقه کار مورد نظر را داشته باشد، در استرالیا نیز چنین سابقه‌ای مورد نیاز است. این کشور لیستی دارد که در آن مشاغل مورد نیاز خود را عنوان کرده است. اگر شغل فرد در لیست نباشد، نمی‌تواند برای کار در استرالیا اقدام کند.

طی سال‌های گذشته عملکرد اقتصادی قوی استرالیا منجر به رشد اقتصاد قابل توجه در این کشور شده است که نتیجه آن نرخ بیکاری پایین، مسکن ارزان قیمت، کیفیت زندگی بهتر، دستمزد و شرایط کاری خوب به نحوی که از دسامبر 2018 بیکاری پنج درصد ثابت مانده است و در نتیجه به نیروی کار افراد با تجربه از کشور‌های دیگر نیاز دارد. در ادامه به چند مورد از مشاغل مورد نیاز استرالیا اشاره می‌کنیم

فرصت ‌های شغلی در استرالیا و کانادا

فرصت ‌های شغلی در استرالیا و کانادا

در ادامه به چند مورد از مشاغل مورد نیاز استرالیا و کانادا اشاره می‌کنیم

فرصت شغلی در استرالیا

متخصصان طراحی ، مهندسان ، علوم و حمل و نقل

این افراد می‌توانند در بخش ایمنی هواپیما‌ها، کنترل و مدیریت کارکرد کشتی‌ها، تجهیزات دریایی، طراحی ساختمان‌ها، ساخت و نگهداری سازه‌ها، ماشین آلات مشغول به کار شوند. آن‌ها با داشتن سطح مهارت متناسب با مدرک لیسانس یا مدرک بالا‌تر می‌توانند برای استخدام اقدام کنند. البته پس از تایید استخدام با تجربه مربوطه آموزش شغلی نیز نیاز باشد.

متخصصان هنر و رسانه

این متخصصان تجربه دریافت اطلاعات واقعی از رسانه‌های چاپی، الکترونیکی، تولیدات سینمایی، تلویزیونی و رادیویی و کارگردانی دارند. همچنین این افراد باید مدرک لیسانس یا بالا‌تر با حداقل 5 سال سابقه کار داشته باشند.

مهندسان و کارگران فنی

مهندسان و کارگران ساخت‌وساز‌ها، تعمیرات و نگهداری وسایل نقلیه موتوری، سیستم‌های هواپیمایی، تراشکاری قطعات فلزی، ابزار دقیق، برش و شکل‌دهی قطعات فلزی، این افراد حداقل باید سه سال تجربه کاری مرتبط داشته باشند و گاهی نیز ممکن است علاوه بر تجربه کاری مدارک دوره آموزشی نیز نیاز باشد.

متخصصان بازرگانی، منابع انسانی و بازاریابی

افراد با چنین تخصص‌هایی برای ارائه خدمات در امور حسابداری مالی، معاملات، توسعه منابع انسانی، روابط عمومی در استرالیا انجام وظیفه خواهند کرد. این افراد باید مدرک لیسانس یا مدرک بالا‌تر با حداقل پنج سال سابقه کار مرتبط داشته باشند.

نظافت‌ چی و خدمات نظافتی

نظافت‌ چی و خدمات نظافتی

نظافتچیان و کارگران شستشو وسایل نقلیه، اماکن تجاری، صنعتی و خانگی، مکان‌های سخت و ساز و ماشین آلات صنعتی، پوشاک و سایر اقلام، این افراد باید دارای سواد در حد دیپلم یا گرفتن گواهی AQF I  (چارچوب صلاحیت کارکرد در استرالیا) باشند.

کارگران ساختمان و معدن

کارگرانی با سابقه کار در خانه سازی، ساخت و ساز‌های جاده‌ای، ریلی و عمومی، حفاری، استخراج معادن، تصفیه سنگ معدن که معمولا تحت نظارت دقیق انجام می‌شود. بیشتر مشاغل این گروه باید دارای سطح مهارت متناسب با شرایط و تجربیات ذکر شده، مانند داشتن گواهینامه AQF II یا III با حداقل یک سال تجربه مرتبط.

فرصت‌ های شغلی در کانادا

پرستار

پرستاری شغل شگفت‌انگیز و فوق‌العاده‌ای در کانادا به حساب می‌آید. پرستاران ثبت شده «دارای مدرک و سابقه کار» با دستمزد بالا، امنیت شغلی طولانی مدت استخدام می‌شوند. برای به‌دست آوردن این شغل جذاب؛ پرستاران زیادی با یکدیگر رقابت می‌کنند، بنابراین پیدا کردن یک پرستار مناسب که دارای مهارت باشد، برای بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و خانه‌های سالمندان به یک چالش تبدیل شده است.

شغل خدماتی

بیشتر هتل‌ها، رستوران‌ها و شرکت‌ها نیاز به کارگرانی در سطح نظافت و شستشو ظروف دارند و حقوقی که به این افراد پرداخت می‌کنند سالانه بین 21000 تا 30000دلار است. چند نمونه از شغل‌های دیگر که بیشتر مهاجران جویای کار در ابتدای ورود می‌توانند مشغول شوند را در زیر نام می‌بریم.

نقاش، مدیر دفتر، کارگر کودک و نوجوانان، ناظر عمومی ساخت ‌و ساز، ناظر خدمات غذا، کتاب‌دار، مدیر رستوران، مدیر فروشگاه تعمیرات اتومبیل، مکانیک، دستیار اداری و مربی کودکان از جمله چنین مشاغلی هستند. برای بالا رفتن اطلاعات عمومی شما برای تصمیم‌گیری در مورد مهاجرت به چند مورد در زیر اشاره می‌کنیم

آیا استرالیا از کانادا گران‌تر است

بله، استرالیا گران‌تر از کانادا است. البته، هزینه‌ها ایالات به ایالت متفاوت و طبق تحقیقی که انجام شده است استرالیا 9% گران‌تر از کانادا است. پس امتیازی مثبت برای کانادا محسوب می‌شود.

آیا استرالیا از کانادا گران‌تر است

سیستم بانکی در استرالیا و کانادا

در استرالیا، سود بیشتری در رابطه با سپرده خود از بانک می‌توانید دریافت کنید، به عنوان مثال به هر 10000دلار 2.55 درصد سود تعلق می‌گیرد. در کانادا بالاترین سود برای 10000 دلار بعد از 14 ماه 2.05% است. برابر شدند.

کیفیت آموزشی در استرالیا و کانادا

یکی از دلایل اصلی مهاجرت به کشور‌‌‌‌های دیگر برای تحصیل و کیفیت آموزشی بالای آن است. کانادا سیستم آموزشی بالاتر، روش‌های آموزشی بهتر در مقایسه با استرالیا دارد و همچنین دو زبان اصلی آن انگلیسی و فرانسوی است. این فاکتور‌ها در سیستم آموزشی استرالیا دیده نمی‌شود. مجددا کانادا یک امتیاز جلوتر است.

امنیت در استرالیا و کانادا

جدایی از خانواده، دوستان، شهر، ایالت و کشورخود تصمیم بزرگی است، به همین دلیل یکی از فاکتور‌های مهم برای کشور مقصد؛ آگاهی در مورد امنیت آن است. این دو کشور را از نظر مواردی، مانند جرائم، مواد مخدر، میزان جنایت، دزدی و مشکلات دیگر بررسی می‌کنیم.

جرائم در استرالیا و کانادا

استرالیا برای هر صد هزار شهروند، جرائم را 46.01 مورد گزارش کرده است. از نظر جرم؛ استرالیا در بین 164 کشور در جایگاه 69 قرار گرفته است، در حالی که کانادا وضعیت بهتری دارد و برای هر صد هزار شهروند تعداد جرائم 39 مورد گزارش شده است. دو به صفر به نفع کانادا!

مواد مخدر در استرالیا و کانادا

تنها 0.5 درصد از استرالیایی‌ها از مواد مخدر استفاده می‌کنند، کانادایی‌ها وضعیت بهتری دارند و میزان مصرف مواد مخدر در کانادا 0.4 درصد است. یک امتیاز دیگر به نفع کانادا!

نیروی انتظامی در استرالیا و کانادا

استرالیا برای هر صدهزار نفر، 222 افسر پلیس دارد، در حالی که کانادا برای هر صدهزار نفر، 191 پلیس دارد که به نظرمی‌آید که این خود نشان‌دهنده جرائم کمتری در کانادا است. دوباره کانادا برتری خود را ثابت کرد!

آمار زندانینان در استرالیا و کانادا

در کل تعداد زندانیان استرالیا حدود 22492 هزار و تعداد زندانیان کانادا حدود 35519 گزارش شده است. استرالیا یک امتیاز را جبران کرد. امتیازهای بالا نشان می‌دهد کانادا از نظر امنیت جایگاه بهتری از استرالیا دارد.

فرصت کار تمام وقت در حین تحصیل در استرالیا و کانادا

فرصت کار تمام وقت در حین تحصیل در استرالیا و کانادا

یکی از مزایای مهاجرت به کانادا در مقایسه با استرالیا، اجازه کار برای دانشجویانی است که تحصیلات خود را به پایان رسانده‌اند و این اجازه پس از پایان دوره دو ساله به مدت سه سال داده می‌شود. اما، در استرالیا همزمان با گرفتن ویزای دانشجویی شما می‌توانید کار کنید. در استرالیا دانشجویان می‌توانند در حین تحصیل 20 ساعت در هفته کار کنند.

در کانادا نیز با مجوز تحصیلی، دانشجویان می‌توانند به شکل نیمه‌وقت کار کنند. کلا پیدا کردن کار پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا نسبت به استرالیا آسان‌تر است.

امکانات بهداشتی در کانادا و استرالیا

در سال 2017، استرالیا 9.1% از تولید ناخالص داخلی این کشور را به هزینه‌های بهداشتی و تامین مالی اختصاص داد، در حالی که کانادا اندکی بیشتر با 10.4% از تولید ناخالص خود را صرف بهداشت و تامین مالی کرده است. هزینه‌های بهداشتی هر دو کشور طی چهار سال گذشته تقریبا ثابت مانده است.

مراقبت های بهداشتی در کانادا

تست سلامتی در کانادا رایگان و پوشش بیمه سلامتی یکی از نیازمندی‌های اولیه پزشکی است. همچنین هزینه‌های دارویی آن در مقایسه با استرالیا نسبتا کمتر است.

مراقبت های بهداشتی در استرالیا

مراقبت از سلامتی مهم‌ترین موضوعی است که هر شخص به آن فکر می‌کند، بنابراین در صورت نیاز به مراقبت، آگاهی کامل به سیستم مراقبت‌های بهداشتی امری ضروری است.

اگر شما نیاز به بیمارستان داشته باشید، استفاده از سیستم بهداشتی استرالیا ممکن است برای شما کمی چالشی باشد. هر چند که سیستم بهداشتی قوی دارد، اما پس از دریافت اقامت دائمی می‌توانید از آن برخوردار شوید.

امکانات بهداشتی در کانادا و استرالیا

رشته‌های تحصیلی در استرالیا و کانادا

اگر در این دو کشور برای تحصیل می‌خواهید بروید در زیر چند نمونه از رشته‌های هر دو کشور آمده است.

رشته‌های تحصیلی استرالیا

حسابداری، داروسازی، دندانپزشکی، هنر، مهندسی، آموزش، علم کامپیوتر و حقوق

رشته‌های تحصیلی کانادا

MBA، اقتصاد، مدیریت، علوم زمین و فیزیک، کشاورزی، داروسازی، رسانه و روزنامه‌نگاری.

سخن نهایی

انتخاب بین کانادا و استرالیا برای مهاجرت کار سختی است و بستگی به سلیقه فرد دارد. هر دو کشور سبک زندگی عالی را پیشنهاد می‌کنند و اقتصاد خوبی نیز دارند. اما همانطور که مطلب بالا نشان دادن کانادا انتخاب بهتری برای مهاجرت است. بنابراین در جواب سوال استرالیا بهتر است یا کانادا، باید دست کانادا را بالا بگیریم.

 بنابراین الزامی است که اگر می‌خواهید برای این کار اقدام کنید در کنار خود از کمک یک تیم حرفه‌ای بهره بگیرید. گروه مشاوران و وکلای تراست در تک تک مراحل مهاجرت کنار شما هستند و مانند چراغ راهنما مسیر را برای شما روشن می‌کنند. آن‌ها از ابتدای مسیر تا انتهای مسیر در کنار شما باقی می‌مانند و با تجربیات بالای خود بهترین راهکارها را زمان مهاجرت پیش پای شما می‌گذارند.

سوالات متداول

  •  مهندسان چه رشته‌هایی برای کانادا می‌توانند درخواست بدهند؟

مهندسان برق، عمران، مهندسی پزشکی، محیط زیست، دریایی، کشتی و نقشه برداری. حداقل حقوق برای آن‌ها 62647 دلار سالانه است.

  • آیا می‌توانم ویزای گردشگری خود در استرالیا را تمدید کنم؟

اگر به تازگی در استرالیا بوده‌اید و ویزای معتبر «Electronic Travel Authority» را دارید، می‌توانید با درخواست ویزای دیگری، مانند Visitor ویزای خود را تمدید کنید. «eVisitor » قابل تمدید نیست.

  • در کنسولگری کانادا یا استرالیا اکثرا چه نوع سوالاتی پرسیده می‌شود؟
  • آیا با خانواده مسافرت می‌کنید؟
  • چه مدت در کانادا می‌خواهید اقامت کنید؟
  • مشکل پزشکی ندارید؟
  • آیا قبلا در کانادا بوده‌اید؟
  • چقدر پول با خود دارید؟
شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات