مهاجرت به انگلیس یا کانادا

مهاجرت به انگلیس یا کانادا

مهاجرت به خارج از کشور به هر دلیلی که باشد، اگر فرد بدون آگاهی و اطلاعات کافی برای آن اقدام کند بدون شک با مشکلاتی روبرو می‌شود. در این مقاله سعی داریم در حد امکان، اطلاعاتی در مورد آب و هوا، محیط زندگی، امکانات، روش اخذ ویزا و هزینه‌های کشور انگلستان و کانادا به هم وطنانی بدهیم که قصد مهاجرت دارند تا بتوانند با در نظر گرفتن شرایط خود تصمیم درستی بگیرند. بنابراین تا انتهای این مطلب با تراست همراه باشید.

موقعیت کشورهای انگلستان و کانادا از نظر جغرافیایی

انگلستان آب و هوای نسبتا معتدلی دارد و در چهار فصل؛ دمای آن بین 0 تا 32 درجه متغییر است، سردترین ماه سال؛ ژانویه و فوریه، و گرم‌ترین ماه ژوئن است. این کشور حدود 68 میلیون جمعیت و مساحتی به بزرگی 242495 کیلومتر مربع دارد، اما مساحت کانادا با 9985 میلیون کیلومتر مربع، باعث شده است که این کشور، دومین کشور بزرگ جهان بعد از روسیه باشد.

مناطق وسیعی از کانادا در نواحی قطب شمال قرار دارد و آب و هوای کانادا در این مناطق بسیار سرد است. متوسط دمای سال در این مناطق عمدتا زیر صفر است، اما آب و هوای جنوب کانادا که نزدیک به مرز آمریکا است و طولانی‌ترین مرز زمینی جهان را با این کشور دارد با مناطق شمالی کانادا فرق می‌کند.

میانگین دمای سالانه جنوب کانادا تا مرز 20 درجه بالای صفر نیز می‌رسد، بخش زیادی از سرزمین کانادا به دلیل نزدیکی به قطب شمال خالی از سکنه و کل جمعیت آن حدود 37742000 نفر است. به همین علت مهاجرپذیری بالایی دارد.

بیشتر بخوانید: سرمای کانادا ، گرم ‌ترین شهرهای کانادا

هزینه مهاجرت و زندگی در انگلستان

هزینه‌های عنوان شده تقریبی و تا سال 2021، برآورد شده است.

 • هزینه ویزا بستگی به نوع ویزا دارد، برای بازدید کوتاه مدت حدود 6 ماه، دو سال یا 5 سال، از 93 پوند تا 636 پوند متغیر است.
 • اجاره بهای خانه بستگی به شهر زندگی دارد، هزینه زندگی در شهر لندن دو تا سه برابر شهرهای اطراف است و حدود 2000 دلار ماهیانه خواهد بود.
 • شهریه دانشجویان بین‌المللی از 10 هزار تا 38 هزار پوند است که بستگی به رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر دارد.
 • هزینه بلیط هواپیما 2200 دلار آمریکا است.

هزینه مهاجرت و زندگی در کانادا

مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، سرمایه‌گذاری، مهاجرت از طریق استارتاپ و کارآفرینی از بهترین راه‌های مهاجرت به کانادا محسوب می‌شود. هزینه زندگی در کانادا بستگی به استان، منطقه و سبک زندگی دارد. کانادا کشور پیشرفته‌ای است با خدمات عمومی عالی و امکان برخورداری از سطح بالای زندگی. در نظر داشته باشید هر چه بیشتر بخواهید از امکانات موجود در کانادا برای راحتی زندگی استفاده کنید، هزینه بالاتری باید پرداخت کنید. در زیر به چند مورد از هزینه‌های عمومی اشاره می‌کنیم

 • شهریه یک سال دانشگاه از 14 هزار دلار تا 40 هزار دلار متغیر است که بستگی به دانشگاه، شهر و رشته تحصیلی دارد.
 • زندگی دانشجویی در کانادا در سال، 12 هزار تا 15 هزار دلار است که این مورد نیز بستگی به شهر و سبک زندگی دانشجو دارد.
 • اجاره آپارتمان (آپارتمان اشتراکی) حدود 700 تا 1100 دلار در ماه است و آپارتمان‌های خصوصی با یک اتاق تا 2200 دلار در ماه خواهد بود.

جمع بندی هزینه زندگی ماهیانه برای فرد مجرد در کانادا

در کل هزینه زندگی در کانادا چیزی حدود 3000 دلار در ماه خواهد بود که شامل اجاره خانه، قبض موبایل، اینترنت، تلویزیون، هزینه‌های خورد و خوراک، حمل و نقل و هزینه‌های جانبی است.

در کنارتان هستیم!

وکلای و مشاورین باتجربه تراست با تمام روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهد ماند

امتیاز مورد نیاز برای مهاجرت به انگلیس یا کانادا

سیستم مهاجرتی بریتانیای بزرگ مانند کانادا است، اما تفاوت‌های قابل توجهی نیز دارد. قانون جدید مهاجرت انگلیس نتیجه ایده‌هایی است که سال 2019، در این کشور عنوان شد و نخست‌وزیر این کشور «بوریس جانسون» ویزای کار را با شرایطی مانند حداقل تحصیلات، معادل متوسطه و سطح خوب زبان انگلیسی به ثبت رساند. معادله سیستم مهاجرتی انگلیس تغییر کرده است و این کشور بیشتر مهاجران ماهر و با مهارت شغلی را می‌پذیرد.

افرادی که قصد دارند تا به این کشور درخواست کار بدهند، باید معیارهایی را داشته باشند. حداقل امتیازی که برای پذیرش مهاجرت به انگلیس در نظر گرفته شده 70 است که 50 امتیاز آن برای مهارت زبان انگلیسی و دریافت پیشنهاد کار در زمینه مهارت خود از یک اسپانسر تایید شده است. برای به دست آوردن بقیه امتیازها معیارهای دیگری مانند سن، حداقل دستمزد، بودن شغل درخواست شده در لیست کمبود نیرو یا داشتن دکترا در رشته مورد نظر یا مهارت و سابقه کار در رشته مربوطه را باید داشته باشید.

امتیازات مورد نظر برای مهاجرت به انگلستان

 • پیشنهاد شغل ( 20 امتیاز)
 • مهارت شغلی ( 20 امتیاز)
 • مهارت در زبان انگلیسی ( 10 امتیاز)
 • حقوق شغل زیر 23 یورو مورد نظر ( 10 امتیاز)
 • حقوق شغل بالای 25 یورو ( 20 امتیاز)
 • شغل مورد نظر در لیست کمبود مشاغل ( 20 امتیاز)
 • متقاضی با مدرک دکترا ( 10 امتیاز)
 • متقاضی با مدرک دکترای علوم، فناوری، ریاضیات و مهندسی ( 20 امتیاز)

سیستم کانادا نیز امتیازاتی برای مهارت‌های خاص و مشاغل اختصاص داده است، اما مدارک دیگری نیز مانند سابقه کار و سن را در نظر می‌گیرد.

امتیازدهی کانادا

 • مهارت زبانی (حداکثر 28 امتیاز)
 • سابقه کار (حداکثر 15 امتیاز)
 • تحصیلات (حداکثر 25 امتیاز)
 • سن (حداکثر 12 امتیاز)

برای داشتن شرایط مهاجرت به کانادا در زمینه اقتصادی، نیازی به لیست کمبود مشاغل یا تعیین حقوق مشخص ضروری نیست. همچنین در کانادا اگر کسی سابقه کار داشته باشد برای گرفتن اقامت کانادا به طور دائم باید به کمک روش اکسپرس اینتری کانادا اقدام کند.

همچنین بخوانید: برنامه های مهاجرت استانی کانادا

غذا در کانادا و انگلیس

غذاهای هر کشوری معمولا به موقعیت جغرافیایی و حیوانات بومی آن منطقه بستگی دارند. در انگلستان غذاها بیشتر گوشت خوک، گوشت بره، گوشت گاو و مرغ است، اما غذا در کانادا شامل انواع غذاهای دریایی ماهی، میگو، خرچنگ به همراه گوشت گاو، سبزیجات و غلات می باشد

لندن مجموعه‌ای از غذاهای انگلیس و غذاهای سراسر جهان را دارد، اما در کانادا این طور نیست و نمی‌توان آن را مقایسه کرد.

تورنتو، مونترال و ونکوور، میزبان بهترین رستوران‌های قاره آمریکا است. گذشته از غذاهای دریایی، از غذاهای ژاپنی تا مکزیکی نیز سرو می‌شود.

سبک زندگی کانادا در مقابل انگلیس

گزارش‌های اخیر نشان داده است که کانادا بهترین کیفیت زندگی را دارد. کانادا علاوه بر کسب رتبه اول در بخش کیفیت زندگی برای چهارمین سال، در جایگاه سوم بین بهترین کشورهای جهان قرار گرفت.

در مقایسه با آن، انگلیس از نظر سبک زندگی در رتبه دوازدهم قرار دارد و از نظر رتبه‌بندی در بین بهترین کشورهای جهان در رتبه سیزدهم است. عوامل زیادی برای رتبه‌بندی این دو کشور در نظر گرفته شده است که در زیر به مهمترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • ثبات اقتصادی
 • بازار کار خوب
 • ایمنی
 • روابط دوستانه خانوادگی
 • ثبات سیاسی
 • سیستم آموزشی
 • کیفیت کار و درآمد

درباره مزایای زندگی در کانادا و امن ‌ترین شهرهای کانادا بخوانید.

اقتصاد کانادا در مقابل انگلیس

کانادا فضای زیاد، منابع فراوان، توانایی جذب مهاجران ماهر را دارد و به مراکزی، مانند تورنتو، ونکوور، کلگری و مونترال وصل است. در حالی که انگلیس فقط به لندن وابسته است. هزینه پایین زمین در کانادا نیز یکی از ویژگی‌های این کشور است و این واقعیت را هم باید پذیرفت که شریک تجاری اصلی کانادا، ایالات متحده آمریکا است که از نظر فناوری و مسائل مختلف از اروپا شرایط بهتری دارد.

برای دسترسی به اطلاعات کامل درباره اقتصاد کانادا، روی لینک کلیک کنید.

ویزای کاری کانادا در مقابل انگلیس

هر دو کشور ویزای کاری دارند. در ادامه مقاله در مورد راه‌های اصلی مهاجرت کاری به هر دو کشور صحبت می‌کنیم.

کارگران ماهر در کانادا و انگلیس

هر دو کشور به کارگران ماهر برای مهاجرت نیاز دارند. یکی از ویژگی‌هایی که کارگران ماهر برای کار در کانادا باید داشته باشند، مهارت در زبان فرانسه یا انگلیسی است و برای مهاجرت می‌توانند با توجه به مهارت و حرفه خود امتیاز به دست آورند. در بین این دو کشور برای گرفتن کارگران ماهر، چند تفاوت عمده وجود دارد:

انگلستان

 • حداقل امتیاز 70 امتیاز از 130 امتیاز است.
 • پیشنهاد شغل از یک اسپانسر با داشتن مجوز از وزارت کشور انگلیس
 • حداقل حقوق سالانه مورد قبول، 25600 یورو

کانادا

 • گذراندن امتحان ورودی CRS و دریافت حداقل امتیاز 470 از 1200
 • حداقل امتیاز برای کارگران ماهر دولتی 60 از 100
 • بدون لیست مشاغل مورد نیاز
 • بدون تعیین حداقل حقوق

درباره مهاجرت به کانادا از طریق کار و مهاجرت به کانادا از طریق تخصص در تراست بخوانید.

مشاغل فصلی در کانادا و انگلیس

انگلستان شغلی به نام مشاغل فصلی دارد که به کارگران کشاورز اجازه می‌دهد تا پایان سال کار کنند، اما ادامه کار تضمینی نیست.

کانادا گزینه‌های مهاجرتی متنوعی را برای کارگران ماهر و نیمه ماهر در نظر گرفته است که به هیچ امتیاز خاصی نیاز ندارند و می‌خواهند به شکل فصلی در کانادا کار کنند. متداول‌ترین مجوز کار را می‌توان از بخش «مجوز کار موقت خارجی» دریافت کرد. پایان کار شما، انقضای پاسپورت خواهد بود.

شغل کشاورزی یکی از مشاغل مورد نیاز در کانادا است. این کشاورزان می‌توانند از انواع ویزاهایی که کانادا در اختیارشان قرار می‌دهد استفاده و برای اقامت دائم اقدام کنند.

درباره فرصت سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی در کانادا بخوانید.

هرآنچه باید از بازار کار مشاغل مختلف در کانادا بدانید!

 • میانگین درآمد و مهارت‌های موردنیاز
 • مجوزهای لازم برای فعالیت در استان‌های مختلف
 • فرصت‌های شغلی موجود و سایر اطلاعات ضروری

کارکنان بهداشت و ارائه دهندگان خدمات مراقبتی در کانادا و انگلیس

کانادا و انگلستان از کارکنان بهداشت و ارائه دهندگان خدمات مراقبتی استقبال می‌کنند. آن‌ها می‌توانند در خانه‌ها برای نگهداری از افراد سالمند یا کودکان یا در بیمارستان‌ها مشغول به کار شوند.

درباره ویزای برنامه مددکاری اجتماعی کانادا و مهاجرت پرستاران به کانادا بیشتر بدانید.

ویزاهای استارتاپ کانادا و انگلیس

یکی از ساده‌ترین روش‌های مهاجرت، همان ویزای کسب و کار است. این نوع ویزا در انگلستان به کارآفرینان اجازه می‌دهد تا برای مدیریت کردن مشاغل خود به انگلستان مهاجرت کنند.

در کانادا نیز راحت‌ترین روش مهاجرت اقدام در زمینه کسب و کار و سرمایه‌ گذاری در کانادا است. همچنین این کشور برنامه خوداشتغالی را برای مهاجران ارائه داده است و از آن‌ها پشتیبانی می‌کند.

درباره ویزای استارت آپ کانادا و مهاجرت خوداشتغالی کانادا بیشتر بخوانید.

ادامه تحصیل در کانادا در مقابل انگلیس

در ادامه مقاله دو کشور را از نظر تحصیلی با یکدیگر مقایسه می‌کنیم. موارد اصلی که ممکن است هر دانشجویی برای ادامه تحصیل در کشور دیگری بداند. شاید این موارد به شما کمک کند تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید.

بهترین دانشگاه های کانادا و انگلیس

هر دو کشور، دانشگاه‌هایی دارند که رتبه آن‌ها بین 50 تا 150 است.

دانشگاه های انگلستان

این کشور قدیمی‌ترین دانشگاه‌ها را دارد و سیستم آموزشی آن‌ها روی دانشگاه‌های جهان تاثیر گذاشته است. بعضی از دانشگاه‌های معروف بین‌المللی عبارتند از کالج لندن، کالج ادینبورگ، دانشگاه منچستر و دانشگاه وارویک.

دانشگاه های کانادا

کانادا مانند انگلستان دانشگاه‌های مشهور زیاد دارد. پنج دانشگاه برتر آن دانشگاه‌هایی، مانند دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک گیل، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مونترال و دانشگاه مک مستر هستند.

بهترین رشته ها در کانادا و انگلیس

بهترین رشته ها در انگلیس

رشته‌هایی که بالاترین درخواست را بین دانشجویان بین‌المللی دارند، مانند MBA، بازرگانی، علوم طبیعی (به ویژه علوم بیولوژی)، مهندسی، داروسازی (دندانپزشکی، پرستاری) و علوم اجتماعی (به ویژه روانشناسی) است.

بهترین رشته ها در کانادا

رشته‌هایی که بالاترین درخواست را بین دانشجویان بین‌المللی دارند، شامل علوم کامپیوتر و فناوری، مهندسی، زمین شناسی و علوم کشاورزی می‌شوند.

هزینه تحصیل در کانادا و انگلیس

هزینه تحصیل در انگلستان بالاتر از کانادا است و به عواملی، مانند رشته تحصیلی و دانشگاه بستگی دارد.

درباره هزینه تحصیل در کانادا و بورسیه تحصیلی کانادا بخوانید.

کار در زمان تحصیل در کانادا و انگلیس

هر دو کشور به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهند تا در طول تحصیل خود کار کنند. با داشتن ویزای تحصیلی و مجوز تحصیل به دانشجویان بین‌المللی در انگلستان اجازه داده می‌شود تا هفتگی حدود 20 ساعت در طول ترم و در تعطیلات به شکل تمام‌وقت کار کنند. کار مجاز برای دانشجویان شامل کار در دانشگاه، دستیار آموزشی و پژوهشی و خدماتی است. هر چند بستگی به رشته دانشجو دارد و ممکن است کارها متفاوت باشند.

در کانادا نیز با مجوز دانشجویی می‌توانید در دانشگاه کار کنید و فقط در دوران تحصیل مجاز به کار کردن هستید. اگر طبق شرایط خود به کار یا کارورزی نیاز دارید باید برای مجوز کار درخواست بدهید.

درباره کار دانشجویی در کانادا بخوانید.

دستمزد در کانادا و انگلیس

دستمزد بستگی به شغل و مهارت شما دارد، اما در کانادا میانگین دستمزد پایه 27 دلار است. شهر به شهر نیز متفاوت است. آلبرتا بهترین دستمزد را می‌دهد و استان‌های شرقی نیز کمترین دستمزد را پرداخت می‌کنند. در انگلیس میانگین ساعت کاری حدود 13 دلار است. مالیات برای دستمزد نیز در دو کشور متفاوت است. مالیات در کانادا 40 درصد و در انگلستان زیر 35 درصد است.

درباره درآمد در کانادا و مشاغل پردرآمد در کانادا بیشتر بخوانید.

سخن نهایی

به‌ طور کلی اگر بخواهیم بگوییم که کانادا برای مهاجرت بهتر است یا انگلیس، کار سختی است. زیرا انتخاب کشور بستگی به نیازهای فرد خواهد داشت و هر دو کشور ویژگی‌های خاصی دارند از جمله فرهنگ‌ خوب، شهرهای متنوع، مناطق زیبا و امکانات بالا. هر دو کشور به علت فرهنگ بالا برخورد خوبی با مهاجران دارند و از این نظر مشکل خاصی پیش نمی‌آید، مگر این که شخص مهاجر عقاید و نظریاتی داشته باشد که با آن جوامع سازگار نیست.

با این حال، اگر با کمی دقت نگاه کنیم، کانادا برای مهاجرت انتخاب بهتری است و این عقیده شخصی ما نیست. یک نگاه به آمار و کیفیت زندگی در این کشور نشان می‌دهد که متقاضیان زیادی خواهان مهاجرت به بهانه‌های مختلف به کانادا هستند.

کتاب سوالات متداول مهاجرت به کانادا
 • مهاجرت تحصیلی به کانادا
 • مهاجرت کاری به کانادا
 • مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مهاجرت با خیالی آسوده!

موسسه مهاجرتی تراست متشکل از بهترین وکلای مورد تایید اداره مهاجرت کانادا (ICCRC) همه کارهای لازم را با دقت و دلسوزی پیگیری می‌کنند

سوالات متداول

آیا کانادا از انگلیس گران تر است؟

طبق اطلاعات جمع‌آوری شده، انگلیس از نظر هزینه‌های زندگی در مقایسه با کانادا کمی گران‌تر است، اما بعضی از اقلام مواد غذایی، مانند شیر، نان و بطری آب در انگلیس نسبت به کانادا قیمت پایین‌تری دارند.

ایمنی کدام یک از این دو کشور بالاتر است؟

مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی در کانادا بالاتر از انگلیس است، اما آمار جنایت و قتل کمتر است.

از اعضای خانواده ام چه کسی می تواند با من به انگلیس یا کانادا بیاید؟

در انگلستان می‌توانید همسر و فرزندان زیر 18 ساله خود را بیاورید که تحت تکفل هستند. در کانادا نیز افرادی را می‌توانید همراه خود داشته باشید که با آن‌ها می‌خواهید اقامت دائم بگیرید مانند همسر، فرزند. افرادی مانند اولیا، پدر بزرگ و مادر بزرگ، خواهر یا برادر، خواهرزاده یا برادرزاده نمی‌توانند با شما مهاجرت کنند.

آیا فرزندانم می توانند در انگلیس تحصیل کنند؟

به شرطی که فرزندان شما به عنوان افراد تحت تکفل در انگلیس پذیرفته بشوند. اگر سن آن‌ها بین 5 تا 16 سال باشد می‌توانند با بودجه دولتی در انگلیس تحصیل کنند.

آیا افراد تحت تکفل می توانند قبل از من وارد کانادا بشوند؟

خیر، این افراد باید بعد از شما یا با شما وارد کشور کانادا شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.