سرمایه ‌گذاری در مانیتوبا

سرمایه ‌گذاری در استان مانیتوبا

استان مانیتوبا در جنوب غرب کانادا قرار دارد و با استان‌های انتاریو و ساسکاچوان هم جوار است. این منطقه دارای آب ‌و هوای اقیانوسی است که بارش و دما از جنوب به شمال کاهش و از شرق به غرب افزایش می‌یابد و به همین علت، بستر بسیار مناسبی برای فعالیت صنعت کشاورزی است. جمعیت در این محدوده معادل 1.4 میلیون نفر و به عبارتی پنجمین ایالت پرجمعیت کانادا است. اقتصاد ایالت مانیتوبا با رشد 2.4 درصد در سال 2008، اقتصادی رو به رشد بوده است و در سال‌های اخیر، روند رو به رشد خود را به طور نسبی حفظ کرده است. بخش اقتصادی استان مانیتوبا، به‌صورت عمده از منابع طبیعی تأمین می‌شود.

عمده فعالیت‌های اقتصادی استان مانیتوبا به دلیل دارا بودن 12 درصد کل مزارع کشور، در حوزه مزرعه‌داری است که به ترتیب 34.5 درصد به دامپروری، 19 درصد به کاشت غلات و 8 درصد به کاشت دانه‌های روغنی اختصاص ‌یافته است. در همین راستا برنامه‌ای برای جذب سرمایه در حوزه مزرعه‌داری تحت عنوان برنامه سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) معرفی ‌شده است که جایگزین برنامه استخدام استراتژیک متخصصین (FSRI) است. سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) بخشی از برنامه جذب سرمایه در استان مانیتوبا است که به افراد متقاضی امکان فعالیت و سرمایه‌گذاری مؤثر در حوزه مزرعه‌داری را می‌دهد.

سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) برای سرمایه‌گذاری در مناطق روستایی استان مانیتوبا است. بدین‌ صورت که متقاضیان امر بایستی سرمایه‌گذاری و فعالیت مستقیم در این مناطق داشته باشند. محصولات تولیدی در برنامه سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) بر اساس برنامه کلی صنعت مزرعه‌داری استان مانیتوبا مشخص می‌شود. برای پذیرش، متقاضیان واجد شرایط بایستی مدارک لازم را به قسمت برنامه‌های پیشنهادی استان مانیتوبا (MPNP) ارسال کنند.

درباره فرصت سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی در کانادا بیشتر بدانید.

شرایط ممیزی پرونده‌ی متقاضیان و مدارک لازم برای احراز صلاحیت متقاضیان برنامه سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری استان مانیتوبا به ‌صورت جدول زیر است.

معیار

حداقل شرایط موردنیاز

تجربه کار در صنعت کشاورزی و مزرعه‌داری

تجربه حداقل 3 سال کار مدیریتی در صنعت مزرعه‌داری یا مالکیت مزرعه شخصی که با مدارک معتبر مورد تائید باشد.

داشتن تسلط لازم به زبان رسمی

داشتن تسلط کافی به هر یک از زبان‌های رسمی کشور (انگلیسی یا فرانسه) از دید متولیان برنامه سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) باعث افزایش توانایی انطباقی با محیط و سرعت بخشیدن به رشد اقتصادی فرد متقاضی در مناطق روستایی استان مانیتوبا می‌شود.

انتظار می‌رود که متقاضیان دعوت به مصاحبه برای برنامه سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP)، دانش مکفی در زبان‌های رسمی کشور را دارا باشند و توانایی انجام مصاحبه با زبان انگلیسی یا فرانسه را داشته‌باشند.

سرمایه‌گذاری مستقیم در بخش مزرعه‌داری

حداقل سرمایه موردنیاز برای سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری مناطق روستایی استان مانیتوبا 000/300 دلار کانادا در نظر گرفته‌شده است.

سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری استان مانیتوبا بایستی شرایط ذکرشده در قسمت برنامه‌های پیشنهادی استان مانیتوبا (MPNP) را دارا باشد.

بایستی متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری، هدف اقتصادی مشخص برای فعالیت‌های خود داشته‌باشند.

سرمایه‌گذاری با هدف جذب سرمایه‌های منفعل یا اهداف سوداگرانه صرف ازنظر متولیان برنامه سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) قابل‌قبول نیست.

بازدید میدانی از فعالیت‌های مزرعه‌داری

متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری استان مانیتوبا بایستی برای بازدید میدانی و آشنایی با فعالیت‌های صورت گرفته در بخش مزرعه‌داری به استان مانیتوبا سفری داشته‌باشند.

فعالیت‌های مدنظر در امر مزرعه‌داری

فعالیت‌های مدنظر در امر مزرعه‌داری در مناطق روستایی استان مانیتوبا بایستی پویا و بادوام باشد.

انتظار می‌رود که محل زندگی متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری بعد از پذیرش در مزرعه محل کار باشد و تمامی امور مدیریتی به‌ صورت فعال از داخل استان مانیتوبا هدایت شود.

عمده فعالیت‌های مدنظر در برنامه سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) بر پایه امور کشاورزی است و این فعالیت‌ها بایستی از نظر اقتصادی توجیه‌پذیر باشد.

متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) در قسمت برنامه‌های پیشنهادی استان مانیتوبا (MPNP) ملزم به داشتن فعالیت‌های مؤثر با ارزش افزوده مکفی شده‌اند. بدین‌ صورت که اهداف سوداگرانه صرف و بهره‌مندی از مدیریت ثالث از نظر برنامه‌های پیشنهادی استان مانیتوبا (MPNP) مردود است.

توانایی سازگاری اجرایی

متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) بایستی با هم‌افزایی با صنعت مزرعه‌داری استان مانیتوبا، توانایی‌ها دانش تکنیکی و تجربیات خود را با محیط استان مانیتوبا سازگار کرده و با محیط تبادل سازنده داشته‌ باشند.

مقدار سرمایه کل متقاضی

حداقل ارزش دارایی‌های شخصی باید بیشتر از 000/500 دلار کانادا باشد.

استفاده از شخص ثالث به‌عنوان تأمین‌کننده سرمایه از نظر برنامه‌های پیشنهادی استان مانیتوبا (MPNP) مورد تأیید است.

در صورت استفاده از تأمین‌کننده ثالث گزارش تأیید سرمایه مکفی بایستی ظرف مدت 120 روز پس از دریافت مجوز پذیرش به قسمت برنامه‌های پیشنهادی استان مانیتوبا (MPNP) ارائه شود.

سرمایه ‌گذاری در استان مانیتوبا

مهاجرت از طریق سرمایه‌ گذاری در بخش کارآفرینی ایالت مانیتوبا

استان مانیتوبا در بخش‌های دشتی کانادا واقع و دارای مراتع فراوان است. اقتصاد استان مانیتوبا مبتنی بر کشاورزی، توریست، برق، نفت، معادن و جنگل‌داری است. با در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی استان مانیتوبا، می‌توان مشاهده کرد که عمده فعالیت‌های اقتصادی و تجاری بیشتر کمپانی‌های بزرگ ایالت مانیتوبا در امر مرتبط با بخش کشاورزی است. با وجود محدودیت فعالیت‌های اقتصادی در استان مانیتوبا و کوچکی مساحت آن نسبت به استان‌های همجوار انتاریو و ساسکاچوان، به دلیل میزان کمتر سرمایه لازم برای سرمایه‌گذاری در بخش کارآفرینی، افراد واجد شرایط با سرمایه‌ای کمتر می‌توانند در استان مانیتوبا ساکن شوند و اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنند.

درباره مشاغل پردرآمد در کانادا  و طبقه‌بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) بیشتر بخوانید.

برنامه مهاجرتی از طریق سرمایه‌گذاری در بخش کارآفرینی استان مانیتوبا از سلسله برنامه‌های پیشنهادی استان مانیتوبا (MPNP) است. برنامه سرمایه‌گذاری در بخش کارآفرینی به مسئولین ایالت مانیتوبا این اجازه را می‌دهد که با انتخاب متخصصین و سرمایه‌گذاران مستعد خارجی، مشاغل جدیدی را ایجاد کنند. سرمایه‌گذاران با سرمایه‌گذاری در تجارت‌های جدید یا مشارکت با تجارت‌های موجود می‌توانند کمک شایانی در راستای رشد اقتصادی استان مانیتوبا داشته‌ باشند. برنامه سرمایه‌گذاری در بخش کارآفرینی با EIO pool در ارتباط است. در همین راستا متقاضیان ذی‌صلاح بایستی برای ساختن EIO خود، یک نمایه شخصی بسازند تا بتوانند امتیازات لازم را برای دریافت اقامت کسب کنند. امتیازات کسب‌ شده بر اساس پاسخ‌های دریافتی از طریق فرم ارزیابی شخصی مشخص می‌شود.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق تخصص کاری در استان های کانادا و مهاجرت به مانیتوبا بیشتر بخوانید.

مدارک لازم برای احراز صلاحیت متقاضیان برنامه سرمایه‌گذاری در بخش کارآفرینی استان مانیتوبا به‌صورت جدول زیر است:

معیارحداقل شرایط موردنیاز
تجربه کاری در بخش تجارتمتقاضی می‌بایست حداقل پنج سال سابقه کار داشته که سه سال آن را تحت عنوان مدیر ارشد یا مالک یک تجارت موفق مشغول کار بوده است. مالکیت تجارت دارای امتیاز بیشتری نسبت به مدیر ارشدی است. برای کسب امتیاز مالکیتی بایستی حداقل یک‌ سوم (33%) مالکیت تجارت از آن متقاضی باشد.
زبانحداقل سطح زبان مورد نیاز برای درخواست مهاجرت، متوسط ابتدایی (CLB5) است.
میزان تحصیلاتمتقاضیان بایستی دارای حداقل مدرک تحصیلی دیپلم معادل مورد قبول دولت کانادا باشند.
سنبرای برنامه سرمایه‌گذاری در بخش کارآفرینی، هیچ محدودیت سنی وجود ندارد ولی امتیازاتی برای افراد بین 25 تا 49 سال اختصاص ‌یافته است.
حداقل میزان سرمایه‌گذاریحداقل سرمایه موردنیاز برای برنامه سرمایه‌گذاری در بخش کارآفرینی ایالت مانیتوبا، بستگی به منطقه موردنظر سرمایه‌گذاری دارد. بدین ‌صورت که حداقل سرمایه لازم برای مناطق مرکزی 250 هزار دلار و برای مناطق روستایی یا غیر مرکزی 150 هزار دلار است.  تجارت موردنظر برای سرمایه‌گذاری بایستی تحت عنوان‌های مورد قبول برنامه‌های پیشنهادی استان مانیتوبا (MPNP) باشد. تجارت سرمایه‌گذاری شده بایستی حداقل برای کانادایی یا فردی دارای اقامت دائم ساکن ایالت مانیتوبا موقعیتی شغلی ایجاد کند. ( مسئله اشتغال شامل مالک تجارت یا بستگان نزدیک فرد متقاضی نمی‌شود.)
بازدید از تجارت‌های موجودداشتن هدف مشخص برای تجارت امری واجب و اساسی در درخواست‌نامه‌ها است. با سفر به ایالت مانیتوبا و بازدید از تجارت‌های موجود استان، این امکان برای متقاضیان فراهم می‌شود که بتوانند دید درست و وسیعی از سرمایه‌گذاری در استان مانیتوبا داشته‌باشند. البته این امر کمک شایانی نیز در امر هدف‌گذاری به متقاضیان می‌کند. از زمان انجام بازدید از تجارت‌های موجود در استان مانیتوبا تا ثبت درخواست متقاضی (EOI) نباید بیشتر از یک سال گذشته باشد.
انطباق‌پذیریدر صورت داشتن موارد زیر امتیازاتی به شخص متقاضی اختصاص می‌یابد: همسر متقاضی دارای مدرک زبان متوسط ابتدایی (CBL5) یا بیشتر باشد. شخص متقاضی یا همسرش دارای مدرک زبان متوسط ابتدایی (CBL5) در زبان دوم کشور باشد. شخص متقاضی یا همسرش یا شریک قانونی‌اش دارای خویشاوندی نزدیک ساکن در ایالت مانیتوبا باشد. ( مدت سکونت بایستی بیشتر از یک سال باشد.) شخص متقاضی دارای فرزندی باشد که حداقل شش ماه قبل از ثبت درخواست مهاجرت (EOI) در مؤسسات آموزش عالی یا فنی حرفه‌ای استان مانیتوبا به ‌صورت تمام‌وقت مشغول تحصیل بوده است. شخص متقاضی یا همسرش یا شریک قانونی‌اش یک برنامه تحصیلی تمام‌وقت حداقل یک‌ساله را در مؤسسات آموزش عالی یا آموزشگاه‌های استان مانیتوبا گذرانده باشد. این امر زمانی مورد قبول است که فرد متقاضی به سن 17 سالگی رسیده و دارای شرایط لازم برای تحصیل باشد. شخص متقاضی یا همسرش یا شریک قانونی‌اش حداقل 6 ماه به‌صورت پیوسته و تمام‌وقت در ایالت مانیتوبا شاغل بوده باشد. سابقه کار تائید شده از طرف کارفرما و کپی اجازه کار بایستی در زمان ثبت درخواست مهاجرت ارائه شود.  
حداقل سرمایه خالص شخصیسرمایه کلی شخص متقاضی بایستی حداقل 500 هزار دلار باشد. سرمایه شخصی فرد متقاضی را فرد ثالث مورد تائید برنامه‌های پیشنهادی استان مانیتوبا (MPNP) نیز می‌تواند تأمین کند. گزارش تأیید بایستی در امتداد درخواست مهاجرت (EOI) حداقل 120 روز پس از دریافت مجوز درخواست مهاجرت (LAA) برای برنامه‌های پیشنهادی استان مانیتوبا (MPNP) ارسال شود.
توافق‌نامه تجاریپس از قبول درخواست متقاضی سرمایه‌گذاری در بخش کارآفرینی ایالت مانیتوبا، فرد متقاضی بایستی توافق‌نامه تجاری (BPA) را قبل از دریافت اجازه کار از برنامه‌های پیشنهادی استان مانیتوبا (MPNP) به امضا برساند.

درباره هزینه مهاجرت به کانادا و میانگین حقوق در کانادا بیشتر بخوانید.

تیم تراست برای رفاه حال متقاضیان، شرایط افراد برای مهاجرت را به‌رایگان بررسی می‌کند. همین حالا می‌توانید با متخصصان ما در تراست تماس بگیرید یا از طریق فرم ارزیابی رایگان اقدام کنید.