سرمایه ‌گذاری در مانیتوبا

سرمایه ‌گذاری در استان مانیتوبا

چرا سرمایه گذاری در کانادا ؟

 • حداقل میزان سرمایه موردنیاز: 100 هزار دلار کانادا
 • بهترین و راحت ترین کشور برای اخذ اقامت دائم برای خود و خانواده
 • برخورداری از بالاترین سطح رفاه و امکانات اجتماعی برای خود و خانواده
 • پایین ترین نرخ مالیات در کانادا نسبت به سایر کشورهای صنعتی عضو گروه جی هفت
 • بالاترین قوانین حمایتی ویژه کسب و کارهای نوپا
 • ثبات اقتصادی، کاهش ریسک سرمایه گذاری و امکان اتصال به بازارهای جهانی
 • عدم وجود محدودیت سنی و نمره زبان بالا در برنامه‌ های سرمایه گذاری

لینک های مفید مهاجرت سرمایه گذاری

سوالات پرتکرار!

راهنمای راه اندازی بیزینس های مختلف در کانادا

پادکست بشنوید!

پادکست سرمایه گذاری در کانادا

رادیو تراست

موضوع: سرمایه گذاری در کانادا

مهاجرت از طریق سرمایه ‌گذاری در مانیتوبا کانادا

استان مانیتوبا در جنوب غرب کانادا قرار دارد و با استان‌های انتاریو و ساسکاچوان هم جوار است. این منطقه دارای آب ‌و هوای اقیانوسی است که بارش و دما از جنوب به شمال کاهش و از شرق به غرب افزایش می‌یابد و به همین علت، بستر بسیار مناسبی برای فعالیت صنعت کشاورزی است.

جمعیت در این محدوده معادل 1.4 میلیون نفر و به عبارتی پنجمین ایالت پرجمعیت کانادا است. اقتصاد ایالت مانیتوبا با رشد 2.4 درصد در سال 2008، اقتصادی رو به رشد بوده است و در سال‌های اخیر، روند رو به رشد خود را به طور نسبی حفظ کرده است. بخش اقتصادی استان مانیتوبا، به‌صورت عمده از منابع طبیعی تأمین می‌شود.

عمده فعالیت‌های اقتصادی استان مانیتوبا به دلیل دارا بودن 12 درصد کل مزارع کشور، در حوزه مزرعه‌داری است که به ترتیب 34.5 درصد به دامپروری، 19 درصد به کاشت غلات و 8 درصد به کاشت دانه‌های روغنی اختصاص ‌یافته است. در همین راستا برنامه‌ای برای جذب سرمایه در حوزه مزرعه‌داری تحت عنوان برنامه سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) معرفی ‌شده است که جایگزین برنامه استخدام استراتژیک متخصصین (FSRI) است.

سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) بخشی از برنامه جذب سرمایه در استان مانیتوبا است که به افراد متقاضی امکان فعالیت و سرمایه‌گذاری مؤثر در حوزه مزرعه‌داری را می‌دهد.

سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) برای سرمایه‌گذاری در مناطق روستایی استان مانیتوبا است. بدین‌ صورت که متقاضیان امر بایستی سرمایه‌گذاری و فعالیت مستقیم در این مناطق داشته باشند. محصولات تولیدی در برنامه سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) بر اساس برنامه کلی صنعت مزرعه‌داری استان مانیتوبا مشخص می‌شود. برای پذیرش، متقاضیان واجد شرایط بایستی مدارک لازم را به قسمت برنامه‌های پیشنهادی استان مانیتوبا (MPNP) ارسال کنند.

درباره فرصت سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی در کانادا بیشتر بدانید.

سرمایه گذاری در منیتوبا

حداقل شرایط لازم برای سرمایه گذاری در مانیتوبا

 • داشتن حداقل 3 سال سابقه مالکیت بیزنس یا سابقه مدیریتی در 5 سال گذشته
 • داشتن حداقل مدرک زبان معادل CLB 5
 • حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
 • محدودیت سنی (سن بین 25 تا 49 سال)
 • حداقل سرمایه گذاری در شهر های کوچک منیتوبا 150 هزار دلار و حداقل دارایی 500 هزار دلار
 • حداقل سرمایه گذاری در شهر های بزرگ منیتوبا 250 هزار دلار و حداقل دارایی 500 هزار دلار

شرایط ممیزی احراز صلاحیت برای سرمایه گذاری در مانیتوبا

حداقل شرایط مورد نیاز برای تجربه کار در صنعت کشاورزی و مزرعه‌داری

 • تجربه حداقل 3 سال کار مدیریتی در صنعت مزرعه‌داری یا مالکیت مزرعه شخصی که با مدارک معتبر مورد تایید باشد.

حداقل شرایط مورد نیاز برای داشتن تسلط لازم به زبان رسمی

 • داشتن تسلط کافی به هر یک از زبان‌های رسمی کشور (انگلیسی یا فرانسه) از دید متولیان برنامه سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) باعث افزایش توانایی انطباقی با محیط و سرعت بخشیدن به رشد اقتصادی فرد متقاضی در مناطق روستایی استان مانیتوبا می‌شود.
 • انتظار می‌رود که متقاضیان دعوت به مصاحبه برای برنامه سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP)، دانش مکفی در زبان‌های رسمی کشور را دارا باشند و توانایی انجام مصاحبه با زبان انگلیسی یا فرانسه را داشته‌باشند.

حداقل شرایط مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری مستقیم در بخش مزرعه‌داری

 • حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در بخش مزرعه‌داری مناطق روستایی استان مانیتوبا 000/300 دلار کانادا در نظر گرفته شده‌است.
 • سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری استان مانیتوبا بایستی شرایط ذکر شده در قسمت برنامه‌های پیشنهادی استان مانیتوبا (MPNP) را دارا باشد.
 • بایستی متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری، هدف اقتصادی مشخص برای فعالیت‌های خود داشته‌باشند.
 • سرمایه‌گذاری با هدف جذب سرمایه‌های منفعل یا اهداف سوداگرانه صرف از نظر متولیان برنامه سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) قابل قبول نمی‌باشد.

حداقل شرایط مورد نیاز برای بازدید میدانی از فعالیت‌های مزرعه داری

 • متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری استان مانیتوبا بایستی برای بازدید میدانی و آشنایی با فعالیت‌های صورت گرفته در بخش مزرعه‌داری به استان مانیتوبا سفری داشته‌باشند.

حداقل شرایط مورد نیاز برای فعالیت‌های مدنظر در امر مزرعه‌داری

 • فعالیت‌های مدنظر در امر مزرعه‌داری در مناطق روستایی استان مانیتوبا بایستی پویا و با دوام باشد.
 • انتظار می‌رود که محل زندگی متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری بعد از پذیرش در مزرعه محل کار باشد و تمامی امور مدیریتی به صورت فعال از داخل استان مانیتوبا هدایت شود.
 • عمده فعالیت‌های مدنظر در برنامه سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) بر پایه امور کشاورزی می‌باشد و این فعالیت‌ها بایستی از نظر اقتصادی توجیه پذیر باشد.
 • متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) توسط قسمت برنامه‌های پیشنهادی استان مانیتوبا (MPNP) ملزم به داشتن فعالیت‌های مؤثر با ارزش افزوده مکفی شده‌اند. بدین صورت که اهداف سوداگرانه صرف و بهره‌مندی از مدیریت ثالث از نظر قسمت برنامه‌های پیشنهادی استان مانیتوبا (MPNP) مردود می‌باشد.
 • متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) بایستی با هم‌افزایی با صنعت مزرعه‌داری استان مانیتوبا، توانایی‌ها دانش تکنیکی و تجربیات خود را با محیط استان مانیتوبا سازگار کرده و با محیط تبادل سازنده داشته‌باشند.
 • حداقل ارزش دارایی های شخصی باید بیشتر از 000/500 دلار کانادا باشد.
 • استفاده بردن از شخص ثالث به عنوان تأمین کننده سرمایه از نظر قسمت برنامه‌های پیشنهادی استان مانیتوبا (MPNP) مورد تأیید می‌باشد.
 • در صورت استفاده از تأمین کننده ثالث گزارش تأیید سرمایه مکفی بایستی ظرف مدت 120 روز پس از دریافت مجوز پذیرش به قسمت برنامه‌های پیشنهادی استان مانیتوبا (MPNP) ارائه شود.

پیشنهاد ویژه تراست به مدیران

اگر دارای سابقه کار مدیریتی هستید، و نمی خواهید به عنوان کارمند به کانادا مهاجرت کنید ما به شما راه اندازی بیزینس در مناطق کم جمعیت کانادا را پیشنهاد می دهیم. با این روش با سرمایه گذاری حداقل 100 هزار دلاری می توانید کارفرما باشید.

برای راه اندازی بیزنس در کانادا هم نیازی نیست که در این زمینه سابقه کاری داشته باشید و سابقه مدیریتی کافی است. در این روش همسر شما نیز اجازه کار دریافت کرده و تحصیل فرزندان تان رایگان است. با کارشناسان ما همراه باشید.

مدارک لازم برای احراز صلاحیت متقاضیان برنامه سرمایه‌گذاری در مانیتوبا در بخش کارآفرینی

معیارشرایط
موردنیاز
تجربه کاری در بخش تجارتمتقاضی می‌بایست حداقل پنج سال سابقه کار داشته که سه سال آن را تحت عنوان مدیر ارشد یا مالک یک تجارت موفق مشغول کار بوده است. مالکیت تجارت دارای امتیاز بیشتری نسبت به مدیر ارشدی است. برای کسب امتیاز مالکیتی بایستی حداقل یک‌ سوم (33%) مالکیت تجارت از آن متقاضی باشد.
زبانحداقل سطح زبان مورد نیاز برای درخواست مهاجرت، متوسط ابتدایی (CLB5) است.
میزان تحصیلاتمتقاضیان بایستی دارای حداقل مدرک تحصیلی دیپلم معادل مورد قبول دولت کانادا باشند.
سنبرای برنامه سرمایه‌گذاری در بخش کارآفرینی، هیچ محدودیت سنی وجود ندارد ولی امتیازاتی برای افراد بین 25 تا 49 سال اختصاص ‌یافته است.
حداقل میزان سرمایه‌گذاریحداقل سرمایه موردنیاز برای برنامه سرمایه‌گذاری در بخش کارآفرینی ایالت مانیتوبا، بستگی به منطقه موردنظر سرمایه‌گذاری دارد. بدین ‌صورت که حداقل سرمایه لازم برای مناطق مرکزی 250 هزار دلار و برای مناطق روستایی یا غیر مرکزی 150 هزار دلار است.  تجارت موردنظر برای سرمایه‌گذاری بایستی تحت عنوان‌های مورد قبول برنامه‌های پیشنهادی استان مانیتوبا (MPNP) باشد. تجارت سرمایه‌گذاری شده بایستی حداقل برای کانادایی یا فردی دارای اقامت دائم ساکن ایالت مانیتوبا موقعیتی شغلی ایجاد کند. ( مسئله اشتغال شامل مالک تجارت یا بستگان نزدیک فرد متقاضی نمی‌شود.)
بازدید از تجارت‌های موجودداشتن هدف مشخص برای تجارت امری واجب و اساسی در درخواست‌نامه‌ها است. با سفر به ایالت مانیتوبا و بازدید از تجارت‌های موجود استان، این امکان برای متقاضیان فراهم می‌شود که بتوانند دید درست و وسیعی از سرمایه‌گذاری در استان مانیتوبا داشته‌باشند. البته این امر کمک شایانی نیز در امر هدف‌گذاری به متقاضیان می‌کند. از زمان انجام بازدید از تجارت‌های موجود در استان مانیتوبا تا ثبت درخواست متقاضی (EOI) نباید بیشتر از یک سال گذشته باشد.
انطباق‌پذیریدر صورت داشتن موارد زیر امتیازاتی به شخص متقاضی اختصاص می‌یابد: همسر متقاضی دارای مدرک زبان متوسط ابتدایی (CBL5) یا بیشتر باشد. شخص متقاضی یا همسرش دارای مدرک زبان متوسط ابتدایی (CBL5) در زبان دوم کشور باشد. شخص متقاضی یا همسرش یا شریک قانونی‌اش دارای خویشاوندی نزدیک ساکن در ایالت مانیتوبا باشد. ( مدت سکونت بایستی بیشتر از یک سال باشد.) شخص متقاضی دارای فرزندی باشد که حداقل شش ماه قبل از ثبت درخواست مهاجرت (EOI) در مؤسسات آموزش عالی یا فنی حرفه‌ای استان مانیتوبا به ‌صورت تمام‌وقت مشغول تحصیل بوده است. شخص متقاضی یا همسرش یا شریک قانونی‌اش یک برنامه تحصیلی تمام‌وقت حداقل یک‌ساله را در مؤسسات آموزش عالی یا آموزشگاه‌های استان مانیتوبا گذرانده باشد. این امر زمانی مورد قبول است که فرد متقاضی به سن 17 سالگی رسیده و دارای شرایط لازم برای تحصیل باشد. شخص متقاضی یا همسرش یا شریک قانونی‌اش حداقل 6 ماه به‌صورت پیوسته و تمام‌وقت در ایالت مانیتوبا شاغل بوده باشد. سابقه کار تائید شده از طرف کارفرما و کپی اجازه کار بایستی در زمان ثبت درخواست مهاجرت ارائه شود.  
حداقل سرمایه خالص شخصیسرمایه کلی شخص متقاضی بایستی حداقل 500 هزار دلار باشد. سرمایه شخصی فرد متقاضی را فرد ثالث مورد تائید برنامه‌های پیشنهادی استان مانیتوبا (MPNP) نیز می‌تواند تأمین کند. گزارش تأیید بایستی در امتداد درخواست مهاجرت (EOI) حداقل 120 روز پس از دریافت مجوز درخواست مهاجرت (LAA) برای برنامه‌های پیشنهادی استان مانیتوبا (MPNP) ارسال شود.
توافق‌نامه تجاریپس از قبول درخواست متقاضی سرمایه‌گذاری در بخش کارآفرینی ایالت مانیتوبا، فرد متقاضی بایستی توافق‌نامه تجاری (BPA) را قبل از دریافت اجازه کار از برنامه‌های پیشنهادی استان مانیتوبا (MPNP) به امضا برساند.

هزینه سرمایه گذاری در مانیتوبا

 • حداقل مبلغ: حداقل سرمایه گذاری در شهرهای کوچک منیتوبا 150 هزار دلار است.
  حداقل سرمایه گذاری در شهرهای بزرگ 250 هزار دلار
 • ثروت خالص: ثروت خالص مورد نیاز در شهرهای کوچک مانیتوبا 500 هزار دلار است.
  حداقل ثروت خالص مورد نیاز در شهرهای بزرگ مانیتوبا 500 هزار دلار است.

درباره هزینه مهاجرت به کانادا و میانگین حقوق در کانادا بیشتر بخوانید.

موسسه مهاجرتی تراست در کنار تخصص و تجربه آقای مدنی با بیش از یک دهه سابقه مشاوره رسمی مهاجرت و 5 سال فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت کانادا، و داشتن تیم تخصصی کاری و سرمایه گذاری و روابط کلیدی با صنایع مختلف و موسسات کاریابی در زمینه مهاجرت سرمایه گذاری به صورت متمایز فعالیت دارد.

پاسخ به سوالات شما از زبان مشاور رسمی مهاجرت به کانادا

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC با بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی و 5 سال سابقه آفیسری اداره مهاجرت کانادا انجام می شود.

 • محدودیت سنی و تحصیلی در ویزای سرمایه گذاری
 • لزوم انجام سفر اکتشافی
 • امکان فروش بیزینس پس از دریافت اقامت دائم
 • امکان راه اندازی بیزینس بدون داشتن تجربه قبلی در بیزینس
 • تفاوت ورک پرمیت در روش های مختلف مهاجرت و محاسن روش استانی

قرارداد موسسه مهاجرتی تراست: کمترین ریسک ممکن برای سرمایه گذاری

در قرارداد سرمایه گذاری موسسه مهاجرتی تراست سعی شده تا ریسک های موجود به حداقل برسند. ما برای بدترین سناریوها، راه های جایگزین را بررسی می کنیم تا در صورتی که یک پرونده با شکست مواجه شود بخش عمده هزینه باقی بماند و کماکان بتوان برای دریافت اقامت از طریق پیگیری پرونده قبلی (سابمیت مجدد یا کورت) یا یک پرونده جدید اقدام کرد.

مهاجرت از طریق سرمایه‌ گذاری در مانیتوبا در بخش کارآفرینی

استان مانیتوبا در بخش‌های دشتی کانادا واقع و دارای مراتع فراوان است. اقتصاد استان مانیتوبا مبتنی بر کشاورزی، توریست، برق، نفت، معادن و جنگل‌داری است. با در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی استان مانیتوبا، می‌توان مشاهده کرد که عمده فعالیت‌های اقتصادی و تجاری بیشتر کمپانی‌های بزرگ ایالت مانیتوبا در امر مرتبط با بخش کشاورزی است.

با وجود محدودیت فعالیت‌های اقتصادی در استان مانیتوبا و کوچکی مساحت آن نسبت به استان‌های همجوار انتاریو و ساسکاچوان، به دلیل میزان کمتر سرمایه لازم برای سرمایه‌گذاری در بخش کارآفرینی، افراد واجد شرایط با سرمایه‌ای کمتر می‌توانند در استان مانیتوبا ساکن شوند و اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنند.

درباره مشاغل پردرآمد در کانادا  و طبقه‌بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) بیشتر بخوانید.

برنامه مهاجرتی از طریق سرمایه‌گذاری در بخش کارآفرینی استان مانیتوبا از سلسله برنامه‌های پیشنهادی استان مانیتوبا (MPNP) است. برنامه سرمایه‌گذاری در بخش کارآفرینی به مسئولین ایالت مانیتوبا این اجازه را می‌دهد که با انتخاب متخصصین و سرمایه‌گذاران مستعد خارجی، مشاغل جدیدی را ایجاد کنند.

سرمایه‌گذاران با سرمایه‌گذاری در تجارت‌های جدید یا مشارکت با تجارت‌های موجود می‌توانند کمک شایانی در راستای رشد اقتصادی استان مانیتوبا داشته‌ باشند. برنامه سرمایه‌گذاری در بخش کارآفرینی با EIO pool در ارتباط است. در همین راستا متقاضیان ذی‌صلاح بایستی برای ساختن EIO خود، یک نمایه شخصی بسازند تا بتوانند امتیازات لازم را برای دریافت اقامت کسب کنند. امتیازات کسب‌ شده بر اساس پاسخ‌های دریافتی از طریق فرم ارزیابی شخصی مشخص می‌شود.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق تخصص کاری در استان های کانادا و مهاجرت به مانیتوبا بیشتر بخوانید.

خدمات تراست برای سرمایه گذاری در کانادا

 • امکان اخذ مشاوره اولیه درخصوص سرمایه گذاری در کانادا
 • صرف زمان کافی و بررسی کامل شرایط متقاضیان و درخواست ها و اولویت های آنان در خصوص کسب و کارهایی که مد نظر دارند
 • طراحی نقشه راه دقیق و استراتژی هایی که در مسیر سرمایه گذاری در کانادا باید به کار گرفته شوند، به طور اختصاصی برای هر موکل و بر اساس شرایط منحصر به فرد آنها
 • ارائه چک لیست اسناد و مدارک قابل ارائه و همینطور فرم هایی که باید تکمیل شوند
 • بررسی دقیق تمامی اسناد، مدارک و فرم های ارائه شده توسط موکل جهت اطمینان از تکمیل و بی نقص بودن آن ها
 • ارائه لیستی از بیزینس های قابل خریداری در شهرهای مختلف کانادا بر اساس شرایط و خواسته های متقاضی
 • بررسی گزینه های موجود به همراه خود متقاضی و پیشنهاد بهترین های آنان
 • انجام تمامی کاغذ بازی ها و پروسه های قانونی پیچیده برای مشتری که باید طی شوند
 • عدم نیاز به طی کردن فرایندهای پیچیده توسط متقاضی و برعهده گرفتن تمامی آن ها توسط متخصصین تراست
 • اقدام به انجام تحقیقات کامل درخصوص سوابق مالی، وضعیت، عملکرد و سایر شرایط کسب و کار مد نظر
 • تهیه و تنظیم قرارداد بیزینس مربوطه که در آن سرمایه گذاری می شود
 • مطالعه کامل و دقیق متن قراردادی که برای خرید بیزنس تهیه و تنظیم شده است و ارائه هرگونه راهنمایی یا مشاوره ای که در ارتباط با آن لازم است
 • اطمینان از سودآوری و عدم وجود عوامل کلاهبرداری و مواردی مانند احتمال کلاهبرداری و ضررده بودن بیزینس برای سرمایه گذاری
 • انجام اقدامات لازم برای خریداری بیزینس مربوطه و سرمایه گذاری
 • تهیه بیزینس پلن جامع، کامل و بسیار دقیق با زمانبندی برای انجام هر مرحله از پیشبرد بیزینس
 • ارائه درخواست ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) به همراه طرح تجاری مناسب
 • اطمینان از تمامی جوانب و تلاش برای دریافت LMIA مثبت
 • حمایت از موکل در پیشبرد بیزینس خریداری شده و تحقق تایم لاین تعیین شده
 • آماده سازی مدارک و فرم های مربوطه جهت درخواست برای اقامت دائم

جدول شرایط لازم برای سرمایه گذاری در مانیتوبا

شرایط هر استان و حتی گاهی شرایط هر کدام از شهرهای یک استان ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد.

جدول شرایط عمومی و لازم برای سرمایه گذاری در کانادا

محدوده شهرسرمایهسابقه کارمدرک
تحصیلی
سنمدرک
زبان
داخل شهر تورنتو800 هزار دلار (سرمایه)
600 هزار دلار (سرمایه گذاری)
داشتن سابقه مدیریت به میزان 2 سال در 5 سال گذشتهدارای امتیاز و غیر الزامیبدون محدودیت سنیCLB 4
خارج شهر تورنتو400 هزار دلار (سرمایه)
200 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
داشتن سابقه مدیریت به میزان 2 سال در 5 سال گذشتهدارای امتیاز و غیر الزامیدارای محدودیت سنی بر اساس منطقهCLB 4
بدون محدودیت در شهر600 هزار دلار  (سرمایه)
200 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
داشتن 3 سال مالکیت مشاغل و تجارت
یا
4 سال سابقه مدیریت
(طی 10 سال گذشته)
حداقل مدرک فوق دیپلم (اگر متقاضی نشان دهد که 100 درصد مالکیت شغل و تجارتش را داراست، دیپلم کفیت می کند)دارای امتیاز تا 64 سالCLB 4
شهرهای خیلی کوچک با جمعیت کم300 هزار دلار  (سرمایه)
100 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
داشتن 3 سال مالکیت مشاغل و تجارت
یا
4 سال سابقه مدیریت
(طی 5 سال گذشته)
حداقل مدرک تحصیلی دیپلمدارای سن بین 25 تا 49 سالCLB 5
شهرهای شمال کانادا600 هزار دلار  (سرمایه)
300 هزار دلار  (نقد)
250 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
100 هزار دلار  (پیش پرداخت به دولت)
3 سال مالکیت بیزینش
یا سابقه مدیریت
(در 5 سال گذشته)
حداقل کاردانیدارای بیشترین امتیاز در سنین 35 تا 50 سالCLB5

محاسبه آنلاین مدت زمان صدور ویزا برای انواع مختلف روش های سرمایه گذاری

جهت بررسی مدت زمان صدور ویزای خود، وارد لینک زیر شده، نوع برنامه مهاجرتی خود را طبق تصویر زیر، از قسمت Select an application type انتخاب کنید، در قسمت Which temporary residence application گزینه مرتبط با روش مهاجرتی خود را انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه get processing times مانند تصویر زیر کلیک کنید.

سرمایه گذاری در مانیتوبا چرا با موسسه تراست؟

 • درصد بالای پرونده های سرمایه گذاری و موفقیت تبدیل آن به ویزا: آمار موفقیت در اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا در موسسه مهاجرتی تراست و در سال ‌های اخیر، بسیار چشمگیر بوده است.
 • متعهد به مشتری، مقید به نتیجه: صفر تا صد کار مهاجرت خود را با خیالی راحت به وکلا و مشاوران متعهد و مجرب تراست بسپارید و ویزای سرمایه گذاری کانادا را از ما دریافت کنید.
 • دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت در تمامی مراحل مهاجرت: تیم حرفه ای تراست افتخار دارد که از وکلای مجرب در همه مراحل مهاجرت برای انجام فرآیند مهاجرتی شما استفاده می کند.

با توجه به این موضوع که برای دریافت اقامت دائم در کانادا از طریق سرمایه گذاری و شرکت در برخی از برنامه های مهاجرتی، نیاز است تا تمام داوطلبان یک طرح تجاری و یا به اصطلاح بیزینس پلن خود را ارائه دهند، مشاوره با وکلای با تجربه تراست می تواند درصد قبولی و پذیرش طرح تجاری شما را نیز افزایش دهد.

وکلای مهاجرتی تراست ضمن آگاهی از شرایط و قوانین سرمایه گذاری در کانادا، شما را در تدوین بهترین بیزنس پلن به خوبی یاری خواهند کرد. بنابراین، شما می توانید از طریق رزرو وقت مشاوره و یا پر کردن فرم ارزیابی همین الان برای ارتباط با کارشناسان ما اقدام نمایید تا از شرایط خود برای اخذ تابعیت کانادا با سرمایه گذاری مطلع کنید.

اگر علاوه بر مزیت های ذکر شده در این متن، تشنه تجارت جهانی هستید و از سرمایه گذاری در یک تجارت سود آور لذت می برید، کانادا بستری مناسب و مطمئن برای سرمایه گذاری خواهد بود. این کشور به دلیل ارائه روش های متنوع سرمایه گذاری و جذب مثال زدنی و کم نظیر سرمایه گذاران خارجی توانسته به یکی از مقاصد مهم تجاری تبدیل شود. برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا، هیچ وقت دیر نیست.

کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

برای مهاجرت از طریق طرح اقتصادی در حوزه‌ی کشاورزی به مقصد ایالت مانیتوبا، چه اقداماتی لازم است و چه خدماتی از تراست می‌توان دریافت کرد؟

در تمامی برنامه‌های مهاجرتی، لازم است مستندات قانع‌کننده و تبلیغ مناسب از توانایی‌ها و شرایط کاری خود ارائه دهید. در این مسیر مهاجرتی به‌خصوص، شما باید، عمدتاً به‌صورت کتبی، بتوانید به افسران بررسی پرونده‌های مهاجرتی این موضوع را تفهیم کنید که شما یک فرد مفید و مؤثر برای مانیتوبا و کشور کانادا هستید. برای این منظور، خدمات تراست  تمامی مراحل از قبیل جمع‌آوری مستندات، تنظیم نامه‌نگاری‌ها و مکاتبات کمک شایان برای شما خواهد بود. خدمات حقوقی تراست  به شما کمک خواهد کرد قراردادهای دقیق‌تر و سودمندتری تنظیم نمایید و از اشتباهات پرهزینه جلوگیری نمایید.
یکی از مهم‌ترین اقداماتی که پیش از ارائه مدارک خود برای ثبت‌نام انجام دهید، مستندسازی ریز جزئیات کسب‌وکار خود در حوزه‌ی کشاورزی است. به‌عنوان‌مثال اطلاعات مالی و دفترهای ثبت وقایع روزانه، گزارش‌های مالیاتی و حسابداری‌های حقوق و دستمزد کارگران بسیار مورد اهمیت است. این موضوع را باید در نظر بگیرید که بهترین کاندیداها اگر اطلاعات کافی و تبلیغ مناسب از توانایی‌های خود ارائه ندهند، دیده و انتخاب نخواهند شد. برای این منظور، مشاورین تراست  با داشتن فهم عمیق از دیدگاه ادارات مهاجرتی کانادا، برای چشمگیر کردن هر چه بیشتر پرونده مهاجرتی شما کمک خواهند کرد.

آیا اقامت دائم پس از پذیرفته شدن برای برنامه‌ی مهاجرتی جذب کشاورزان مانیتوبا داده خواهد شد؟

خیر، این مسیر مهاجرتی و بسیاری دیگر از مسیرهای مهاجرتی که به‌واسطه‌ی انجام کاری و ای کارآفرینی تدوین‌شده‌اند، برای اطمینان یافتن از عملکرد متقاضی و اجرایی شدن اهداف برنامه‌ی مهاجرتی، در چند مرحله پاداش‌های مهاجرتی متقاضیان را خواهند داد. بدین‌صورت که ابتدا پس از پذیرفته شدن پرونده، متقاضی باید یک قرارداد تضمینی برای اجرای مدت‌دار طرح خود با ایالات امضا نماید و بنابراین قرارداد، تنها درصورتی‌که به مفاد قرارداد یا به‌عبارت‌دیگر اجراشدن طرح خود در مدت معین عمل نماید می‌تواند برای اقامت دائم اقدام کند. در غیر این صورت، ویزای اقامت موقت متقاضی نیز باطل خواهد شد و مجبور به ترک کشور می‌شود.

برنامه‌ی مهاجرتی جذب کارآفرینان صنعت کشاورزی استان مانیتوبا چیست و به چه کسانی توصیه می‌شود؟

محصولات کشاورزی بخش بسیار مهمی از تولید ناخالص یا منطقه محسوب می‌شود و از صنایع بسیار پراهمیت برای رشد و رونق یک اقتصاد پیشرفته است.  بسیاری از دولت‌های جهان بنا به اهمیت فراوان این موضوع، طرح‌های حمایتی متعدد و متنوعی برای توسعه‌ی صنعت کشاورزی حوزه‌ی استحفاظی خودکرده‌اند. در کشور کانادا و الاخصوص دولت محلی مانیتوبا نیز این برنامه‌های حمایتی وجود دارند و در بخش برنامه‌های مهاجرتی نیز گنجانده‌شده‌اند. بدین واسطه، دولت استان مانیتوبا، این مسیر مهاجرتی کشاورزی را برای افرادی تعبیه کرده است که به توانند با احداث یک مزرعه‌ی جدید و پویا به اقتصاد و تولید ناخالص محلی کمک کنند.
اما این برنامه‌ی مهاجرتی برای متقاضیان طراحی‌شده است که بتوانند در ابعاد بزرگ دست به اشتغال‌زایی بزنند و توانایی و مهارت‌های تعریف‌شده‌ای برای حصول این مطلوب را داشته باشند. عنوان مثال، تجربه‌ی بیش از 3 سال مالکیت و موفقیت‌آمیز یک مزرعه‌ی کشاورزی و داشتن حداقل سرمایه‌ی شخصی به ارزش 500.000 دلار کانادا جزئی از پیش‌نیازهای این مسیر مهاجرتی است که نشان‌دهنده‌ی کلان بودن فعالیت‌های قبلی متقاضی است. لذا درصورتی‌که پیش‌نیازهای اولیه این مسیر مهاجرتی را داشته باشید، می‌توانید برای این مسیر مهاجرتی اقدام و از پاداش‌های مهاجرتی آن بهره‌مند شوید.

آیا می‌توان پس از انتقال سرمایه به مانیتوبا، محل خود را تغییر دهیم و یا به استانی دیگر سفر کنیم؟

تحت برنامه‌ی مهاجرتی‌ای که در ابتدا اقدام کرده‌اید خیر. مگر آنکه برنامه‌ی مهاجرتی خود را تغییر دهید که این مستلزم انجام مجدد دوباره‌ی تمامی پروسه‌ی انجام داده‌شده و یا حتی خروج از خاک کانادا است. دقت نمایید انجام چنین کاری می‌تواند نقطه‌ی منفی از برای پرونده شما باشد و قبول شدن تلاش مجدد شمارا نیز ریسکی‌تر کند. لذا به تمام متقاضیان توصیه می‌شود مطالعات جامع و کامل در مورد تمامی شرایط مهاجرتی از قبیل مقصد، مسیر مهاجرتی و تمامی احتمالات پیش رو را انجام دهند.
دقت نمایید که بخشی از برنامه‌های مهاجرتی کانادا به مدیریت و کنترل جمعیت اختصاص دارد و به همین واسطه، قوانین مشخص و  غیرقابل تغییری درزمینه تغییر مکان و شناوری جمعیت اجرا می شود. در اکثر موارد، از متقاضیان خواسته می شود که سه چهار از زمان خود را در محدوده ی 100 کیلومتری محدوده ی از پیش تعیین‌شده مستقر باشند که البته آزادی عمل متقاضیان تا حد قابل قبولی در این شرط حفظ می‌شود و امکان مسافرت و تغییر مکان‌های موقتی برای ایشان وجود خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید