مهاجرت به مانیتوبا

مهاجرت به مانیتوبا

برنامه های مهاجرت استانی ایالت مانیتوبا 

ایالت مانیتوبا با 1.2 میلیون جمعیت و تولید ناخالص سالیانه حدود 63.5 میلیارد دلار کانادا، در نوار جنوبی کانادا و هم مرز با آمریکا قرار دارد. ایالت مانیتوبا در سال‌های اخیر، رشد اقتصادی و چشمگیری در شاخص‌های مالی، عمدتاً در حوزه‌ منابع طبیعی و کشاورزی داشته است و به تناسب آن، همه ساله به طور فزآینده‌ای به جذب مهاجر می‌پردازد. برای آشنایی به چگونگی مهاجرت به مانیتوبا با تراست همراه باشید.

همه ساله بیش از 15.000 مهاجر به استان مانیتوبا مهاجرت می‌کنند و از امکاناتی همچون برخورداری از حمایت‌های دولتی، زندگی در مانیتوبا و در جامعه‌ای فرهیخته با فرهنگی غنی، اقتصادی باثبات و پویا، طبیعت و آب و هوایی مثال زدنی بهره‌مند می‌شوند. دولت محلی مانیتوبا، تلاش می‌کند تا با انتخاب متقاضیان شایسته و سودمند برای اقامت دائم در در قالب برنامه‌های مهاجرتی استانی کانادا (PNPs) به شکوفایی اقتصاد کانادا کمک کند.

درباره مزایای زندگی در کانادا بیشتر بدانید.

به طور خلاصه، برنامه‌های مهاجرتی استانی کانادا برای افرادی است که قصد زندگی و کار در استان مقصد را دارند. این مسیر مهاجرتی طبق نیاز‌ هر استان در بخش نیرو‌ی انسانی تنظیم می‌شود و ادارات مهاجرتی استان‌ها،  مسئولیت بررسی و احراز صلاحیت متقاضیان را بر عهده دارند. در این سیستم، استان‌ها نیاز‌های خود را اعلام و متقاضیان برای شغل موردنظر باتوجه به قابلیت‌های خود ثبت نام می‌کنند. پس از بررسی پرونده متقاضیان و انتخاب بهترین‌ها، کاندیدا‌های انتخابی برای دریافت ویزای اقامت دائم کانادا به سازمان مهاجرت کانادا معرفی می‌شوند. دریافت ویزای اقامت دائم از مسیر برنامه‌های مهاجرت استانی متقاضی را متعهد می‌کند تا محل کار و زندگی خود را از استان مقصد تغییر ندهد و در منطقه‌ی مشخص کار و زندگی کند.

برای اطلاع از اینکه برای مهاجرت چه باید کرد روی لینک کلیک کنید.

 برنامه های مهاجرت استانی ایالت مانیتوبا

استان مانیتوبا با استفاده از ظرفیت‌های قوانین مهاجرتی برنامه‌های استانی، سبب جذب افرادی می‌شود که با تجربه، دانش، مهارت و سرمایه خود بتوانند باعث رشد اقتصادی و تولید ثروت استان شوند. با چنین خط مشی‌، اداره‌ی مهاجرتی استان مانیتوبا، برنامه‌های مهاجرتی زیر را تدوین و مهاجر می‌پذیرد:

 • کارکنان ماهر در مانیتوبا (Skilled workers in Manitoba) شامل دو برنامه مهاجرتی:
  • برنامه مهاجرتی تجربه کاری
  • برنامه مهاجرتی استخدام مستقیم
 • کارکنان ماهر خارج از کانادا (Skilled Workers Overseas Stream) شامل دو برنامه‌های مهاجرتی:
  • برنامه اکسپرس اینتری مانیتوبا
  • برنامه مهاجرتی سرمایه‌های انسانی مانیتوبا
 • برنامه جذب کارآفرینان و سرمایه‌گذاران
  • برنامه مهاجرتی جذب سرمایه‌گذاران بخش صنعت کشاورزی در مانیتوبا
 • برنامه مهاجرتی مختص شهر Morden
 • برنامه جذب دانش‌آموختگان مورد نیاز خارجی

برای اطلاع از طبقه‌بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) روی لینک کلیک کنید.

برنامه مهاجرتی کارکنان ماهر مانیتوبا   

برنامه مهاجرت استانی کارکنان ماهر مانیتوبا (Manitoba Skilled Worker) برای جذب نیروهای کاری فنی و ماهر ایجاد شده است. برای ثبت‌نام باید وارد سامانه‌ی Expression of Interest در سایت اداره مهاجرتی استان مانیتوبا شد. در این سامانه ثبت‌نام، ابتدا سوالات متعددی از متقاضی پرسیده می‌شود. سپس طی سیستم امتیازگذاری مختص این برنامه مهاجرتی، متقاضیان ارزش‌گذاری می‌شوند و افرادی که بتوانند امتیاز حد نصاب را دریافت کنند وارد لیست رقابت انتخابی (EOI Selection Pool) می‌شوند. سپس اداره مهاجرتی این استان به تعداد نیروی انسانی مورد نیاز، از لیست انتظار بهترین‌ها را انتخاب و برای ارسال مدارک دعوت می‌کند. این سیستم فاقد محدودیت زمانی و تعداد متقاضی است.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کانادایی و مهاجرت به کانادا از طریق تخصص کاری بیشتر بخوانید.

این برنامه مهاجرتی به دو زیر شاخه‌ی کارکنان ماهر داخل و خارج از مانیتوبا تقسیم می‌شود.

 برنامه مهاجرتی کارکنان ماهر مانیتوبا

برنامه کارکنان ماهر حاضر در مانیتوبا 

مخاطبین این برنامه مهاجرتی افرادی هستند که در مانیتوبا فارغ‌التحصیل شدند و مشغول کار پس از تحصیل هستند و یا افرادی که با ویزای موقت کاری در مانیتوبا مشغول به کارند و قصد دارند ویزای خود را به اقامت دائم کانادا تبدیل کنند. برخلاف دیگر برنامه‌های مهاجرتی استان مانیتوبا، این برنامه دارای سیستم امتیازدهی رقابتی نیست و شرایط جذب آن راحت‌تری است. برنامه مهاجرتی جذب کارکنان ماهر حاضر در مانیتوبا به دو دسته‌ی زیر تقسیم می‌شود:

 • مسیر مهاجرتی تجربه کاری مانیتوبا (Manitoba Work Experience Pathway)

این برنامه مهاجرتی برای افرادی است که در مانیتوبا با ویزا کار موقت و یا کار بعد از تحصیل مشغول به کارند.

 • مسیر مهاجرتی استخدام مستقیم (Employer Direct Recruitment Pathway)

این برنامه برای افرادی است که پیشنهاد کاری قطعی از کارفرمایی حاضر در مانیتوبا دارند.

برنامه کارکنان ماهر خارج از کانادا

سیستم امتیازدهی برنامه مهاجرتی کارکنان ماهر خارج از کانادا بر مبنای معیار‌هایی چون داشتن اقوام و نزدیکان در مانیتوبا، داشتن تحصیل و یا سابقه کار در مانیتوبا، داشتن پیشنهاد شغلی و همچنین سن، دانش زبان انگلیسی، سابقه کاری، تحصیلات و انطباق‌پذیری متقاضیان را ارزش‌گذاری می‌کند. این برنامه مهاجرتی دارای دو زیر شاخه است:

برنامه کارکنان ماهر خارج از کانادا
 • مسیر مهاجرتی اکسپرس اینتری مانیتوبا (Manitoba Express Entry Pathway)

این برنامه مهاجرتی مانند سیستم اکسپرس اینتری فدرال کانادا کار می‌کند. با این تفاوت ویژه‌ی افرادی است که تخصص‌های مورد نیاز در بازارهای کاری این استان را برطرف کنند. داشتن اعضای خانواده در مانیتوبا و تخصصی مورد نیاز در لیست سالانه‌ی مشاغل، امتیاز قبولی در این برنامه مهاجرتی را افزایش می‌دهد.

 • مسیر مهاجرتی سرمایه‌های انسانی (Human Capital Pathway)

این برنامه مهاجرتی برای جذب نیروی کاری مورد نیاز مانیتوبا است. سالیانه و از طریق این برنامه، طبق برآورد اداره صنعت و نیروی انسانی مانیتوبا، کمبود نیروی انسانی از منابع انسانی خارج از کشور تامین می‌شود.

درباره 40 بیزینس سودآور برای مهاجران کانادایی و کار در کانادا بیشتر بدانید.

برنامه مهاجرتی جذب سرمایه گذار و کارآفرین ایالت مانیتوبا

این برنامه از برنامه‌های مهاجرت استانی مانیتوبا برای جذب افرادی است که قصد اسکان و کسب و کار در مانیتوبا را دارند. ثبت‌نام در برنامه مهاجرتی در سامانه‌ی آنلاین EOI و به صورت ارائه‌ی اطلاعات خود اظهاری انجام می‌شود. دو زیر شاخه برای این مسیر مهاجرتی وجود دارد که هر یک دارای سیستم امتیازدهی خاص خود هستند:

برنامه مهاجرتی جذب سرمایه گذار و کارآفرین ایالت مانیتوبا
 • برنامه جذب کارآفرینان صنعت کشاورزی

افرادی که سرمایه مالی مشخصی دارند و تجربه کافی برای راه‌اندازی مزرعه کشاورزی را دارند می‌توانند از این مسیر به مانیتوبا مهاجرت کنند.

 • برنامه مهاجرتی جذب کارآفرینان مانیتوبا

این برنامه مهاجرتی، به کارآفرینان اجازه می‌دهد طی دو سال کسب و کار جدیدی در این استان راه‌اندازی کنند و یا امتیاز کسب و کاری را خریداری و مدیریت کنند. در صورت موفقیت در راه‌اندازی و بهره‌برداری از کسب و کار، پس از دو سال می‌توانند اقامت دائم مانیتوبا را دریافت کنند.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در برنامه های استانی و فدرال و سرمایه گذاری در کانادا بیشتر بخوانید.

برنامه مهاجرتی مختص شهر موردن 

 Morden شهرستانی کوچک در استان مانیتوبا است که براساس شرایط خاصی اقدام به جذب مهاجر می‌کند و هدفش تشکیل جامعه‌ای کنترل شده است. این برنامه مهاجرتی بسیار خاص است و لیست اعلام نیاز مهاجران در مشاغل مختلف به صورت دوره‌ای در وب‌سایت این برنامه منتشر می‌شود. می‌توانید اطلاعات آن را در وب‌سایت اداره مهاجرتی استان مانیتوبا مطالعه کنید.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری در استان مانیتوبا بیشتر بخوانید.

برنامه مهاجرتی جذب فارغ التحصیلان مانیتوبا

این برنامه مهاجرتی برای جذب افرادی است که تحصیلات خود را در مانیتوبا به اتمام رساندند و صنایع استان مانیتوبا به دانش فارغ‌التحصیلان نیاز دارند. این برنامه مهاجرتی نیز سه زیر شاخه تحت عناوین 1- ساخت مسیر شغلی 2- کارآموزی فارغ‌التحصیلان و 3- کارآفرینی فارغ‌التحصیلان دارد.

برنامه مهاجرتی جذب فارغ التحصیلان مانیتوبا

برای دریافت دقیق ترین اطلاعات و آخرین تغییرات در قوانین و مقررات برنامه های استانی ایالت مانیتوبا، به وب سایت رسمی اداره ی مهاجرتی مانیتوبا این استان مراجعه نمایید.

برای اطلاع از تحصیل در منیتوبا رو لینک کلیک کنید.

تراست مفتخر است که مشتریان خود را با رضایت کامل به سوی مقصد خود راهی کند. می‌توانید صفر تا صد کار مهاجرت خود را به وکلا و مشاوران متعهد و پیگیر بسپارید و دیگر هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. برای تماس با وکلا و گرفتن مشاورۀ تخصصی می‌توانید همین الان جلسۀ خصوصی رزرو نمایید.