خرید بیزینس در کلگری

خرید بیزینس در کلگری

خرید بیزینس در کلگری کانادا

خرید بیزنس در کشوری پیشرفته مثل کانادا یکی از بزرگترین تعهداتی است که می توانید در زندگی خود برعهده گیرید. مالکیت مشاغل و بیزنس ها به عنوان یک سرمایه گذار و همچنین مهاجرت به کانادا آنقدرها هم که به نظر می رسد ساده نیست! چرا که سرمایه ی شما حاصل سال ها زحمت است که نه تنها انرژی بسیاری برای آن صرف شده بلکه شما بخش قابل توجهی از زمان غیرقابل بازگشت خود را صرف آن کرده اید. بنابراین لازم است تا برای کسب اطمینان بیشتر از انتخاب خود، تمام ریسک ها و خطرات موجود در این مسیر را در نظر بگیرید. اما جای نگرانی نیست! چرا که ما در موسسه مهاجرتی تراست همراه شما خواهیم بود تا شما را با رضایت کامل به سوی مقصدتان راهی کنیم. شما می‌توانید صفر تا صد پرونده مهاجرت‌تان را به وکلا و مشاوران متعهد و پیگیر ما بسپارید و برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق تماس با وکلای ما وقت مشاوره رزرو کنید یا این که فرم ارزیابی ما را تکمیل کرده تا وکلای ما شرایط شما را مورد بررسی قرار دهند. نتیجه بررسی پرونده از طریق تماس تلفنی و یا ایمیل به شما اطلاع داده می شود.

درباره بهترین بیزنس در کانادا، سرمایه گذاری در کلگری و ثبت شرکت در کلگری بخوانید.

پادکست بشنوید!

پادکست سرمایه گذاری در کانادا

رادیو تراست

موضوع: سرمایه گذاری در کانادا

راهنمای خرید انواع بیزینس در کانادا

راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آلبرتا
 • شروع زندگی در آلبرتا

جدول مقایسه راه اندازی و خرید بیزینس در کانادا

راه اندازی بیزینس جدید در کانادا

 • هزینه: کم (بیش از ۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): بالا
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه
 • دشواری انجام بیزینس: دشوار
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن در کانادا، داشتن دفتر تجاری، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی، ۱۲ ماه فعالیت

خرید بیزینس در کانادا

 • هزینه: بالا (بیش از ۱۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: متوسط
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: دارا بودن حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت، فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

خرید سهام یک بیزینس در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه از تاسیس شرکت گذشته باشد، فعال بودن شرکت، وجود سرمایه کافی در شرکت

خرید فرانچایز در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): کم
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

در ادامه این مقاله پنج گام اصلی که باید هنگام خرید یک بیزنس به آن ها دقت کنید آورده شده است.

گام اول: بررسی و تحقیق کامل برای خرید بیزینس در کلگری

اولین گام بررسی و تحقیق کامل در مورد هر یک از مشاغل احتمالی است که شما در نظر گرفته اید. این تحقیقات در اوایل راه صورت می گیرد تا شما درک واضحی از نقاط قوت و ضعف بیزنس مورد نظر و همچنین تطابق اهداف و خواسته های خود را با این کسب و کار بدست آورید. به عنوان مثال، برای خرید یک شرکت لازم است تا از صاحبان قبلی بخواهید تا برخی موارد از جمله صورت های مالی شرکت، لیست مشتریان و تامین کنندگان شرکت، لیست کارمندان و حقوق، مزایا و سنوات خدمت آنان، جزئیات کلیه قراردادهای مهم به منظور ادامه ی فعالیت تجاری، فهرست کلیه تجهیزات و دارایی های شرکت، فهرست هرگونه بدهی و سایر موارد ضروری را در اختیارتان قرار دهند.

دانستن این اطلاعات و دسترسی به آن ها پیش از خرید بیزنس حق شماست. اما دقت داشته باشید که افشای اطلاعات حتی در صورت منصرف شدن از خرید بیزنس کاملا غیر اخلاقی است و صاحب شرکت می تواند در این مورد از شما شکایت کند. گاهی برای جلوگیری از چنین مشکلاتی صاحبان شرکت ممکن است قبل از به اشتراک گذاشتن این نوع اطلاعات، قراردادی را به منظور عدم افشای اطلاعات شرکت با شما به امضا برسانند تا اطمینان حاصل کنند که تمایلتان برای به دست آوردن این نوع اطلاعات، هدفی جز خرید بیزنس ندارد. دقت داشته باشید که در مراحل اولیه، برای امضای هر قراردادی لازم است با یک وکیل مهاجرت در این زمینه مشورت کنید تا اطمینان داشته باشید که هیچ گونه تعهد غیر قانونی ندارید. در این مراحل می توانید روی وکلای ما حساب کنید.

هنگام بررسی اطلاعات موجود، برای تأیید صحت اطلاعات ارائه شده می توانید به پایگاه داده های دولتی مراجعه کنید. برای مثال، این جستجوها نشان می دهد که آیا مالیات پرداخت نشده وجود دارد یا خیر و سایر اطلاعاتی که قطعا برای شما مفید خواهد بود.

درباره مهاجرت به کلگری، سرمایه گذاری در کانادا و سرمایه ‌گذاری در استان آلبرتا بخوانید.

گام دوم: در نظر گرفتن تشکیلات خرید بیزنس در کلگری

تصمیم گیری در مورد تشکیلات خرید بیزنس از اساسی ترین جنبه های معامله است. برای تصمیم گیری در این راستا به سوالات زیر باید با دقت پاسخ دهید.

 • چه کسی باید بیزینس مورد نظر را بخرد و از کجا باید این بیزینس خریداری شود؟
 • آیا می توانم بیزینس مورد نظرم را به صورت درصدی بخرم یا کل بیزینس باید خریداری شود؟
 • قیمت واقعی چنین بیزینسی چقدر است؟
 • چه زمانی باید این مبلغ را واریز کنم؟
 • چگونه باید این مبلغ را به فروشنده بدهم؟

بیشتر بیزینس ها توسط شرکت های خصوصی اداره می شوند. این بدان معناست که در اکثر موارد، کلیه ی مسائل مهم و مرتبط با بیزینس مورد نظر مانند موجودی کالاها، علامت تجاری و سایر موارد متعلق به یک شرکت خواهد بود. در نتیجه، هنگام خرید کسب و کار خود ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه کسی باید بیزینس مورد نظر را بخرد و از کجا باید این بیزینس خریداری شود؟ و پس از طرح و پاسخ یه این سوال به سوال های بعدی نیز بر اساس شرایط موجود پاسخ دهید.

درباره کار در کلگری، خرید بیزینس در کانادا و حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا بخوانید.

گام سوم: توافق درمورد سایر شرایط برای خرید بیزینس در کلگری

شرایط خرید یک بیزنس فقط به تشکیلات خرید آن منتهی نمی شود. در هر صورت شرایط هر بیزنس بر اساس خطرات موجود در مسیر آن متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، هنگام خرید دارایی های یک بیزینس، فروشنده ممکن است اصرار کند که شما بیزنس موجود را با همه ی کارمندان آن بر عهده بگیرید، در حالی که ممکن است برای شروع، شما فقط به تعداد محدودی از آن ها نیاز داشته باشید. همچنین ممکن است در صورت تنظیم نکردن توافق نامه بر سر چنین موضوعی، فروشنده در آستانه خرید، از اخراج کارمندان خود خودداری کند. دقت کنید که حتی اگر بعد از خرید چنین بیزنس هایی قصد استخدام مجدد کارمندان را دارید، باید این فرایند بسیار مهم را طی کنید تا آسوده خاطر باشید.

لازم به ذکر است که در هنگام تنظیم توافق نامه ها، باید توافق نامه ای نیز برای جلوگیری از ایجاد “بیزینس رقابتی” توسط فروشنده یا مالک بیزینس به امضا برسد. این مسئله برای خرید یک شرکت و یا یک کمپانی بسیار دارای اهمیت است.

گام چهارم: آماده سازی اسناد قانونی و رسمی برای خرید بیزینس در کلگری

گام چهارم: آماده سازی اسناد قانونی و رسمی برای خرید بیزینس در کلگری

به طور کلی در یک معامله برای خرید بیزینس، خریدار مسئول تهیه اسناد قانونی است که آماده سازی آن ها اغلب پیچیده و زمان بر است و لازم است تا قبل از نهایی شدن برای بررسی به وکیل فروشنده داده شود. اولین سند قانونی نسبتا کوتاه و ساده است که معمولا به آن “تفاهم نامه سرمایه گذاری” گفته می شود و به بندهای حمایتی سرمایه گذار، مسائل مالی و اقتصادی و میزان کنترل و تصمیم‌گیری می‌پردازد. در واقع این سند همان پیش‌نویس قرارداد سرمایه‌گذاری به حساب می آید و برای ضبط جنبه های اصلی معامله در اوایل کار مورد استفاده قرار می گیرد. تنظیم این قرارداد به جلوگیری از سوء تفاهم ها کمک می کند.

قرارداد دوم یا همان سند اصلی قانونی “قرارداد خرید” نامیده می شود. این قرارداد شامل همه موارد مرتبط با خرید است. بندهای این قرارداد براساس بیزینس مورد نظر نوشته می شوند و تمام مواردی را در بر می گیرند که در واقع خریدار و فروشنده بر سر آن به توافق رسیده اند. گاهی در این نوع قراردادها خریدار و فروشنده به پیش بینی شرایطی می پردازند که ممکن است طبق برنامه پیش نرود. دقت کنید که یکی از مهم ترین قسمت های این قرارداد برای شما “نمایندگی ها و ضمانت ها” از طرف فروشنده خواهد بود. چرا که این امر باعث می شود فروشنده اطلاعاتی راجع به تجارت به شما دهد و شما را مطمئن کند که هزینه ای را که برای این بیزینس پرداخت کرده اید ارزشش را دارد. لازم است بدانید که شرح دارایی ها و بدهی های تجاری مربوط به بیزنس بخش مهم دیگری از این سند است و گاهی ممکن است که آنها در اسناد پیوست شده همراه با توافق نامه اصلی ارائه شوند.

بسته به نوع و شرایط بیزینس، ممکن است اسناد دیگری نیز وجود داشته باشد که وکیل شما باید آن ها را تهیه کند. که به عنوان مثال می توان به تنظیم توافق نامه عدم رقابت با هدف جلوگیری از ایجاد بیزنس رقابتی توسط فروشنده که در قسمت قبلی گفتیم اشاره کرد.

گام پنجم: یادآوری نکات نهایی برای خرید بیزینس در کلگری

خرید بیزینس موضوعی بسیار پیچیده است که با آگاهی می توانید از پس آن به خوبی برآیید. در اینجا چند نکته نهایی برای یادآوری وجود دارد که احتمال تبدیل شدن یک فرصت هیجان انگیز به یک کابوس را کاهش می دهد.

 • نکته اول: از خود این سوال را بپرسید که چه زمانی و بر روی چه چیزی باید تمرکز کنید؟ تمرکز بر روی موضوعات مختلف امکان پذیر نیست! پس بهتر است با برنامه ریزی و در نظر گرفتن هر مورد در یک بازه زمانی مشخص به موضوعاتی حول همان محور در ذهن خود بپردازید. قبل از دادن هر گونه تعهد به صاحب بیزینس از خرید خود مطمئن شوید. پس از اتمام مراحل اولیه و در نظر گرفتن خطرات موجود، با فروشنده توافقنامه اولیه را به امضا برسانید و سپس وقت خود را صرف جزئیات کنید. در این مرحله به شما پیشنهاد می کنیم تا لیستی از اولویت ها و نگرانی های خود را بنویسید و با شرایط بیزنس مورد نظر مقایسه کنید. اجازه ندهید که خیال پردازی ها و صحبت های دیگران خصوصا فروشنده شما را تحت تاثیر قرار دهد. سعی کنید از صحت داده های موجود مطلع شده و واقع نگر باشید.
 • نکته دوم: هیچ کس نمی تواند همه کارهای خرید بیزینس و سرمایه گذاری در خارج از کشور را به تنهایی انجام دهد. انتخاب یک وکیل با سابقه و حرفه ای در این زمینه و همچنین مشاوران کاری مناسب قطعا کمک کننده خواهد بود به طوری که می توانید از طریق چنین افرادی با فراز و نشیب مسیر آشنا شده و چالش ها را به آسانی پشت سر بگذارید. شاید تصور کنید که گرفتن وکیل مهاجرت به کانادا هزینه بر خواهد بود اما بدانید که در صورت نداشتن راهنمایی آگاه، در این راه هزینه هایتان چند برابر خواهد شد!
 • نکته سوم: روند خرید بیزنس هزینه و زمان زیادی را از شما می گیرد. به همین دلیل شما به عنوان خریدار باید در هر مرحله اطلاعات خود را به روز کنید. چنانچه اطلاعات کافی ندارید یا خطرات موجود آنقدر زیاد است که بیزنس شما را با مشکلات زیادی مواجه می کند، بهتر است هر چه سریع تر عقب نشینی کنید و به فکر خرید یک بیزنس دیگر باشید.

شرایط خرید بیزینس در کلگری

خرید بیزنس در شهر کلگری یا هر جای دیگر کانادا پیشنهادی هیجان انگیز و به ظاهر ترسناک برای بسیاری از افراد است. با وجود فرصت های متعددی که پیش روی شما قرار دارد خطرات زیادی در این مسیر همراه شما خواهد بود. برای خرید بیزنس وکلا به شما کمک می کنند تا چالش های این مسیر را پشت سر گذاشته و موانع را از سر راه خود بردارید. ما در موسسه مهاجرتی تراست از ابتدا تا انتها همراه شما هستیم تا شما را به اهداف مورد نظرتان برسانیم. فقط کافی است با ما تماس بگیرید و از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

دقت کنید که تصمیم گیری در مورد نوع بیزنس تماما بر عهده ی خریدار است. اگرچه وکیل، راهنمای راه شماست اما نمی تواند در این مرحله برایتان تعیین تکلیف کند و یا به جای شما تصمیم بگیرد. آنچه باید به آن توجه شود سرمایه شما، حوزه ی علاقمندی‌تان و بازار کار است که می توانید بر اساس آن ها بیزنس خود را انتخاب کنید.

در هر صورت برای خرید یک بیزنس باید واجد الشرایط باشید تا بتوانید در کمترین زمان ممکن و با صرف حداقل انرژی و سرمایه لازم به کسب و کار ایده آل خود دست یابید. برای واجد شرایط بودن به عنوان یک سرمایه گذار به موارد زیر دقت نمایید:

 • تجربه ی مدیریت یک کسب کار را در مدت زمان کافی داشته باشته باشید.
 • مدرک تحصیلی کانادایی و یا معادل آن را ارائه دهید و دقت داشته باشید که داشتن حداقل مدرک تحصیلی یعنی دیپلم برای سرمایه گذار الزامی است.
 • دارایی کافی یا حداقل سرمایه را برای بیزنس مورد نظر خود کسب کرده باشید.
 • در کشور کانادا به زبان انگلیسی و گاهی به زبان فرانسوی (در برخی از ایالت های فرانسوی زبان کانادا مثل کبک) مسلط باشید.
 • حداقل بیش از 50 درصد از بیزنس مورد نظر را خریداری کنید.
 • داشتن بیزنس پلن حرفه ای نیز می تواند شما را نسبت به دیگر رقبایتان جلو بیندازد.

شرایط ذکر شده در قسمت بالا به طور کلی بیان شده و ممکن است برای بیزنس های مختلف، متفاوت باشد. مسئولان کشور کانادا و استان کلگری با بررسی اهداف و برنامه ی شما برای بیزنس مورد نظر و همچنین تجربه قبلی در مدیریت، شرایطتان را ارزیابی خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیزنس های مختلف می توانید به یک وکیل و یا مشاور با سابقه در این زمینه مراجعه فرمایید.

درباره تمکن مالی ویزای کانادا، بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا و ویزای بیزینس کانادا بخوانید.

قیمت خرید بیزنس در کلگری

با توجه به موضوعاتی که در قسمت های  قبل به آن ها پرداختیم، حتما این سوال در ذهن شما نقش بسته است که هزینه خرید بیزنس در کلگری چقدر است؟ در پاسخ به این سوال نمی توان عدد و رقم معینی مشخص کرد و این قیمت به عوامل مختلفی بستگی دارد.

سرمایه شما بدون شک مهم ترین عامل در خرید بیزنس است. این که می خواهید چقدر از سرمایه ی خود را صرف خرید بیزنس کنید و این میزان چقدر است می تواند بسیار تعیین کننده باشد. برای اینکه بتوانید با کمال دقت از این مرحله گذر کنید، به شما توصیه می شود با یک مشاور یا یک کارشناس معتمد در زمینه ی ارزشیابی مشاغل مشورت کرده و پرونده ی خود را برای بررسی به وی بسپارید. ما در موسسه مهاجرتی تراست به شما پیشنهاد می کنیم به موارد زیر توجه فرمایید و سپس اقدام به خرید کنید.

 • میزان سرمایه تان را در نظر بگیرید و بیش از سرمایه خود خرید نکنید.
 • هزینه های پیش بینی نشده و پنهانی را که در روند کار و پس از خرید ایجاد می شوند در نظر بگیرید و بخشی از سرمایه خود را برای آن ها اختصاص دهید.
 • از خود این سوال را بپرسید که آیا بیزنسی که در قبال آن سرمایه خود را داده اید، ارزشش را دارد یا خیر؟
 • از دیدگاه عملی، مشورت در این راستا با متخصصان و افراد با تجربه در این زمینه می تواند بسیار مفید واقع شود.
مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزنس در کلگری

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزنس در کلگری

یکی از مولفه های اصلی در هر کسب و کار موفق، این است که اطمینان حاصل کنید مسیر خود را به درستی انتخاب کرده اید. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و خرید بیزنس نیز یکی از روش های امن و راحت و همچنین قانونی برای سرمایه گذارن است و آن ها می توانند برای رفاه حال خود و خوانواده و رونق کسب و کارشان به کشورهای مختلف به خصوص کشورهای مهاجرپذیری مثل کانادا مهاجرت کرده و کسب و کار خود را از سر بگیرند. موقعیت های شغلی متعددی در سراسر کانادا و در ایالت های مختلف این کشور وجود دارد که شما می توانید بر اساس اهداف خود و سایر عوامل وابسته آن ها را انتخاب کنید. کلگری یکی از محبوب ترین ایالت هایی است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه مهاجران به خصوص سرمایه گذاران قرار گرفته است.

فارغ از اینکه کدام یک از ایالت های این کشور را برای خرید بیزنس در نظر دارید، باید این مژده را به شما بدهیم که دفتر اصلی موسسه ی مهاجرتی تراست در شهر ونکوور کشور کانادا قرار گرفته و دفتر نمایندگی این موسسه نیز در تهران واقع شده است که شما می توانید از این طریق با وکلای و مشاوران ما در ارتباط باشید. این موسسه برای صرفه جویی در زمان، انرژی و هزینه، امکان ارتباطات آنلاین را نیز برای شما هم وطنان گرامی فراهم کرده است.

همچنین بخوانید: خرید فرانچایز در کانادا ، کانال تلگرام مهاجرت به کانادا

اقامت کانادا از طریق خرید بیزنس در کلگری

بسیاری از افراد به خرید بیزنس و روند آن به چشم راهی برای گرفتن اقامت دائم و هچنین حق تابعیت خاک از کشور مورد نظر نگاه کرده و این مسئله را جزو اهداف و اولویت های اصلی خود قرار می دهند. اگرچه کسب اقامت دائم از طریق خرید بیزنس به معنای شروع یک زندگی جدید در یک کشور جدید و در بیشتر مواقع همراه با خانواده است و مزایای خود را دارد اما کاری بسیار پر ریسک خواهد بود! چرا که علاوه بر سرمایه، شما پای خانواده‌تان نیز در میان است. حضور وکیل مهاجرت در این زمینه بسیار حیاتی است و در غیر این صورت ممکن است عواقب ناگواری برای شما داشته باشد.

برای دریافت اقامت دائم در کشورهای خارجی علاوه بر خرید بیزنس روش های مختلفی از جمله ازدواج، کار و استخدام، مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ و… وجود دارد که برای هر کدام لازم است تا مراحلی طی شود. برای جلوگیری از پیچیده و طولانی شدن این فرایند بهتر است که از یک وکیل مهاجرت کمک گرفته شود. وکلای مهاجرتی موسسه تراست همراه شما هستند تا به تمامی سوالات شما در این مورد پاسخ داده و شما را در مسیر صحیح قرار دهند.

درباره اقامت کانادا و شهروندی کانادا بخوانید.

مزایای خرید بیزنس در کلگری

یکی از اصلی ترین مزایای خرید یک کسب و کار نوپا این است که پس از اتمام معامله و خرید بیزنس به شما درک بهتری از دارایی ها و بدهی ها می دهد. در نظر داشته باشید که اگر بخواهید به جای راه اندازی بیزنس خود، یک بیزنس فعال بخرید ممکن است در وهله اول با لیست برخی از بدهی های ناشناخته یا اعلام نشده مواجه شوید. خرید یک بیزنس فعال، شما را با چارچوب های از پیش تعیین شده سازگار خواهد کرد اما با راه اندازی یک استارتاپ یا یک بیزنس نوپا امکان انعطاف و کنترل بیشتری وجود خواهد داشت. به عنوان مثال، همانطور که پیش تر هم ذکر شد، این تصمیم با شما خواهد بود که آیا تمام کارمندان و دارایی های این بیزنس را می خواهید و یا اینکه در ابتدای مسیر فقط به تعدادی از کارمندان یا مقدار کمی از دارایی های تجاری بسنده می کنید.

گفتنی است که برای خرید یک بیزنس حتما لازم نیست تا شما از صاحب یا صاحبان بیزنس، کل آن بیزنس را خریداری کنید. گاهی حتی ممکن است شما به عنوان سرمایه گذار به دلیل محدودیت سرمایه ی خود و یا عدم تمایل به سرمایه گذاری در یک قسمت بخواهید که فقط درصدی از سهام بیزنس موجود را خریداری کرده و در سود و زیان سهیم شوید. برای خرید سهام یا تنظیم قرارداد “اعتماد” شرط اول است. دقت داشته باشید که در این امر لازم است تا صحت تمام داده های ارائه شده از طرف فروشنده یا شرکای سهام مورد بررسی قرار گیرد تا اعتماد ایجاد شود.

خرید بیزنس فعال در کلگری

برای این که بخواهید صاحب مشاغل شوید حتما لازم نیست که از ابتدا شروع کنید. بیشتر سرمایه گذاران و کارآفرینان از مرحله راه اندازی یک کسب و کار که آن بیزنس مستعد شکست خوردن است، گذشته و ترجیح می دهند تا یک بیزنس فعال را خریداری کنند که از ریسک کمتری برخوردار است.

حال سوالی پیش می آید که چرا با وجود ریسک های موجود بر سر راه استارتاپ ها بعضی از سرمایه گذاران علاقه ای به خرید بیزنس های فعال ندارند و ترجیح‎‌شان بر این است که همه چیز را از صفر شروع کنند؟

به هر حال، خرید یک بیزنس فعال اغلب گرانتر از راه اندازی یک کسب و کار جدید است زیرا صاحبان بیزنس ها برای ساخت شرکت خود و برپا نگه داشتن آن سخت کار کرده و می خواهند از تلاش های خود بهره مند شوند. از طرفی دیگر خرید بیزنس فعال به شما اعتباری می بخشد تا بتوانید بودجه مورد نیاز خود را تامین کنید. بانک ها و سرمایه گذاران معمولا به کسب و کارهای نوپا اعتماد کمتری دارند! چرا که این نوع مشاغل بیشتر در معرض خطر ورشکستگی قرار می گیرند. این سازمان ها معمولا تمایل دارند تا بودجه خود را در اختیار بیزنس های فعالی قرار دهند که توانسته اند تا حدودی مشکلات اولیه را پشت سر بگذارند.

پیش از خرید یک بیزنس در کشور کانادا و شهر کلگری بهتر است بازار کار و صنعت این کشور و ایالت را بررسی کنید. در حال حاضر، صدها کسب و کار برای فروش در کلگری وجود دارد. پس دقت کنید که هنگام خرید به دام نیوفتید و بر اساس علاقه خود به حوزه کاری، شرایط بیزنس موجود و تطابق ویژگی های بیزنس با بازار کار بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید. در صورتی که اطلاعات شما در زمینه بیزنس مورد نظر به روز نیست لازم است تا در دوره ها و کارگاه های آموزشی مرتبط شرکت کنید.

گفتنی است که برای خرید بیزنس همانطور که پیش تر هم ذکر شد، دو گزینه ی بیزنس فعال و راه اندازی کسب و کار جدید پیش روی شما قرار دارد که شما ملزم به انتخاب یکی از آن ها هستید. هر کدام از این دو مورد مزایا و معایب خود را داشته و شما می توانید با توجه به ملاک های مورد نظر و شرایط‌تان یکی را برگزینید.

حداقل سرمایه برای خرید بیزنس در کلگری

حداقل سرمایه برای خرید بیزنس در کلگری

حداقل سرمایه برای خرید بیزنس در ایالت کلگری به عوامل بسیاری اعم از فعال بودن بیزنس یا یک کسب و کار نوپا، امکانات موجود، موقعیت جغرافیایی و از همه مهم تر به بودجه شما بستگی دارد. اما طبق آمار اخیر به دست آمده برای خرید یک بیزنس کوچک (مثلا یک خشکشویی کوچک) بهتر است حداقل به حدود 100 هزار دلار سرمایه دسترسی داشته باشید. با این حال باز هم نمی توان برای همه ی بیزنس ها یک عدد مشخص تعیین کرد و شما می توانید با سرمایه دلخواه خود کارتان را شروع کنید.

ما در موسسه ی مهاجرتی تراست در این زمینه به شما یادآور می شویم که راهی طولانی در پیش دارید و با موانع بسیاری روبه‌رو خواهید شد. اما نگران نباشید! ما نه تنها در این مسیر گام به گام همراه شما خواهیم بود، بلکه شما را به مشاورانی ارجاع می دهیم تا در راه اندازی بیزنس دلخواهتان کمک حال شما باشند. ما در این مسیر شما را یاری می کنیم تا با برنامه های مالی اعم از امور مالیاتی آشنا شده و بتوانید بودجه ی کسب و کار خود را در کلگری تامین کنید.

همچنین بخوانید: مالیات در کانادا

فروش بیزنس در کلگری

در آخر و به صورت خلاصه باید گفت که قبل از خرید بیزنس و شروع سرمایه گذاری در کشور کانادا و ایالت کلگری باید به چند نکته توجه داشته باشید که این موارد عبارتند از:

 • طبق شرایط خود و همچنین شرایط حاکم تصمیم بگیرید که کدام نوع از بیزنس برای شما بهتر است: بیزنس آماده و فعال یا کسب و کار نوپا؟
 • سعی کنید پیش از شروع کار خود از امور مالی کشور کانادا و ایالت کلگری مطلع شده تا در تامین بودجه مورد نظر و پرداخت مالیات دچار مشکل نشوید.
 • در هر مرحله ای که هستید سعی کنید اطلاعات خود را تا حد ممکن به روز کرده و در مورد مراحل بعد اطلاعات مورد نظر را به دست آورید.
 • در تمامی مراحل به خصوص شروع کار لازم است تا به مشورت با وکلا و افراد متخصص بپردازید تا از تمامی مراحل اطلاعات کافی را به دست آورید.

با در نظر گرفتن مطالب ذکر شده، حتما تاکنون اهداف شما برای خرید یک بیزنس مشخص شده است. سایت هایی طراحی شده اند که شما می توانید بیزنس های موجود در سرتاسر کانادا را با تمام مشخصات بر روی آن ها ببینید. در میان این سایت ها می توان به businessesforsale ،canada.businessesforsale و sunbeltnetwork اشاره کرد.

خرید بیزینس در کلگری با موسسه تراست

 1. دریافت وقت مشاوره اولیه

  شما در اولین مرحله، می‌توانید به‌صورت تلفنی با کارشناسان و وکلای تراست در ونکوور کانادا و یا دفتر تهران تماس بگیرید و یا در صورت تمایل فرم ارزیابی را در سایت پر کنید تا یک‌وقت مشاوره برایتان رزرو شود.

 2. تنظیم قرارداد

  کارشناسان ما بر اساس اطلاعات دریافتی از جانب شما و بررسی کامل شرایط و خواسته‌هایتان، راهنمایی‌های لازم را ارائه می‌دهند و در صورت عقد قرارداد، فرآیند خرید بیزینس از سوی کارشناسان خبره تراست آغاز می‌شود.

 3. دریافت مدارک اولیه

  در این مرحله، شما باید مدارک لازم را به کارشناس تراست ارائه دهید تا بتواند به تحلیل کامل آن‌ها با توجه به شرایط و خواسته‌هایتان بپردازد و درنهایت بهترین گزینه‌ها را در رابطه با هدفتان به شما پیشنهاد دهد. بدین ترتیب، دیگر نیازی نیست شما درگیر تحقیقات پیچیده این فرآیند شوید.

 4. معرفی فهرست بیزینس های مناسب برای خرید

  در این مرحله با توجه به تحقیقات انجام‌شده از سوی کارشناس در رابطه با حوزه کاری موردنظرتان، لیستی از بیزینس های موجود که برای فروش در کلگری و یا سایر شهرهای کانادا ارائه‌شده‌اند، به شما پیشنهاد می‌شود.

 5. انتخاب و اعتبارسنجی یک بیزینس برای خرید

  پس‌ازاینکه با کارشناس تراست برای خرید یک بیزینس مشخص از میان فهرست بیزینس های کاندید توافق کردید، حسابداران و خبرگان مالی همکار با تراست، اقدام به تحقیقات کامل راجع به سوابق مالی و عملکردی بیزینس مربوطه می‌نمایند و وکلای تراست، متن قرارداد را به‌طور کامل مطالعه کرده و از سودآوری و عدم وجود عوامل کلاهبرداری مطمئن می‌شوند و احتمال ورشکستگی و ضرر ده بودن بیزینس و نظایر این‌ها را بررسی می‌کنند.

 6. خریداری بیزینس

  پس از انجام تحقیقات همه‌جانبه راجع به بیزینس انتخابی از سوی کارشناسان و خبرگان تراست، اقدامات لازم برای خرید بیزینس از سوی تراست برای شما آغاز می‌شود. تیم تراست می‌تواند به شما در بستن قرارداد خرید کمک کند و تمام جوانب را در این رابطه کنترل نماید.

 7. تهیه بیزینس پلن

  مهم‌ترین کاری که باید در رابطه با خرید بیزینس در کانادا انجام شود، تهیه یک بیزینس پلن جامع و کامل است که نظر مساعد افسر ESDC را جلب نماید و او را متقاعد کند که حضور شما برای پیشبرد این بیزینس الزامی است. گفتنی است کارشناسان متخصص در تیم تراست، به‌خوبی شما را در این رابطه حمایت می‌کنند و با توجه به اسناد و مدارک ارائه‌شده از سوی شما، این بیزینس پلن جامع را تهیه خواهند کرد.

 8. ارائه درخواست مجوز کار LMIA

  در این مرحله کارشناسان تیم تراست، درخواست ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) را همراه با یک طرح تجاری مناسب به ESDC ارائه می‌دهند و تلاش می‌کنند تا LMIA مثبت را دریافت کنند تا بتوانند یک مجوز کار 2 ساله با قابلیت تمدید را برایتان اخذ نمایند. در صورت موفقیت، مبلغ کل را با فروشنده بیزینس تسویه خواهید کرد. تبریک می‌گوییم! شما به‌عنوان یک کارآفرین، آماده کار در بیزینس خریداری‌شده‌تان هستید.

 9. حمایت از شما در پیشبرد بیزینس خریداری شده

  شما 2 سال فرصت دارید تا توانمندی‌هایتان را در پیشبرد بیزینس خریداری‌شده در کانادا به اثبات برسانید. البته این مجوز کار، بر اساس عملکرد شما قابل تمدید است و در تمام این مدت از مشاوره و خدمات کارشناسان تراست بهره‌مند خواهید بود تا به‌راحتی چالش‌های موجود را پشت سر بگذارید و به سودآوری موردنظر در کسب‌وکارتان دست‌یابید.

 10. درخواست اقامت دائم

  و درنهایت پس از گذشت یک سال از دریافت LMIA مثبت، در صورت تمایل شما برای اقامت در کانادا، کارشناسان تراست مدارک لازم را آماده کرده و فرم‌های مربوطه را پر می‌کنند و برای ارائه درخواست اقامت دائم شما تحت برنامه اکسپرس اینتری اقدام می‌نمایند.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

آیا برای سرمایه گذاری در کشور کانادا می توان روی وام تجاری حساب کرد؟

باید به این نکته توجه داشت که گرفتن وام تجاری حتی برای شهروندان کانادایی نیز چالش بر انگیز است و تنها می توان با استفاده از یک بیزنس پلن حرفه ای این وام را دریافت کرد. برای گرفتن این وام تمامی شرایط شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

چه مدت پس از سرمایه گذاری در کانادا می توانیم اقامت دائم بگیریم؟

گرفتن اقامت از طریق سرمایه گذاری برای افراد مختلف با شرایط گوناگون متفاوت است. برای بعضی از افراد ممکن است پس از یک یا دو سال کار در کانادا، درخواست اقامت دائم ثبت شود و برای بعضی دیگر ممکن است تا چهارسال این روند ادامه پیدا کند. اما نکته ی قابل توجه این است که سرمایه گذاری در کشور کانادا مستقیما منجر به دریافت اقامت دائم نمی شود و شما باید بعد از مدتی کار کردن در کشور کانادا این درخواست را ثبت نمایید. پس از گرفتن اقامت در کشور کانادا امکاناتی اعم از حق رای، تحصیل رایگان در کانادا یا تحصیل ارزان قیمت برای خود و فرزندان‌تان و همچنین سایر امکانات مثل بیمه ی سلامت شامل حال شما خواهد شد.

آیا کشور کانادا برای خرید بیزنس کشور مناسبی است؟

گفتنی است که کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای خرید بیزنس و سرمایه گذاری است. این کشور در سال 2011، رتبه ی 1 را در مجله فوربز کسب کرده و در لیست بهترین کشورها برای تجارت قرار گرفته است. کانادا به دلیل آزادی تجارت، حمایت از سرمایه گذاران، نرخ پایین فساد و مالیات کم در جایگاه نخست قرار گرفته است. در حال حاضر سازمان بین المللی همکاری و توسعه ی اقتصادی، رشد اقتصادی پی در پی و مداوم کانادا را در سال های آینده نیز پیش بینی کرده است.

حداقل سرمایه برای خرید بیزنس در کانادا چقدر است؟

هزینه ی خرید بیزنس ها با یکدیگر متفاوت اند. اگر تقاضای خرید یک بیزنس کاملا مقرون به صرفه را دارید لازم است تا حداقل 100 هزار دلار سرمایه ی اولیه برای خرید این بیزنس داشته باشید. با داشتن این مبلغ می توانید از طریق سرمایه گذاری به کشور کانادا مهاجرت کنید.

آیا ایرانیان هم می توانند از طریق سرمایه گذاری و خرید بیزنس به کانادا مهاجرت کنند؟

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از راه های امن و قانونی مهاجرت برای ایرانیان محسوب می شود. بنابراین سرمایه گذاران ایرانی نیز مثل سرمایه گذاران سایر کشورها می توانند با داشتن شرایطی از جمله مهارت و توانمندی لازم، مدرک تحصیلی، مدرک زبان، سابقه و تجربه ی کاری و مدیریتی در کشور کانادا سرمایه گذاری کرده و از همین طریق مهاجرت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.