مهاجرت دندان پزشکان به کانادا

مهاجرت دندان پزشکان به کانادا

آیا می‌دانستید که سه چهارم شهروندان کانادایی حداقل یک بار در سال به دندان پزشک مراجعه می‌کنند؟ این تعداد، برابر است با نزدیک به ۳۰ میلیون نفر. و در کشوری که تنها حدود ۲۳ هزار دندان پزشک در آن مشغول به کار هستند، این یعنی کسب و کار آن‌ها وضعیت فوق العاده خوبی سپری می‌کند و اوضاع آن‌ها بسیار عالی است. جمعیت کانادا که میانگین سن آن‌ها رو به افزایش می‌باشد را نیز باید به آن اضافه کنیم. این روند سال به سال در حال ادامه است و میانگین سنی مردم این کشور دائما رو به افزایش است. به عبارت دیگر، این یعنی سال به سال تعداد مراجعان به صندلی دندان پزشکی در کانادا افزایش پیدا می‌کند و جمعیت سالمند این کشور که رو به افزایش هستند، نیاز بیشتری به خدمات دندان پزشکی پیدا می‌کنند.

از سوی دیگر، عده بسیار زیادی از مردم سراسر دنیا علاقه دارند که در کانادا بازنشسته شوند چرا که این کشور چشم اندازها و مناظر طبیعی بسیار خیره کننده و شگفت انگیز با تابستان‌های خنک و معتدل به همراه زمستان‌های برفی دارد. کوهستان‌های پوشیده از برف این کشور به همراه دریاچه‌های لاجوردی، جنگل‌های تاریک و سبز و همینطور رودهای خروشانی که در بین مناظر طبیعی چشم نواز این کشور جریان دارند، جزو دیدنی‌های کانادا هستند که توجه هر فردی را به سمت خود جلب می‌کنند. آن ها می‌توانند به دلیل وجود سیستم بهداشت عمومی رایگان دولتی کانادا که در سراسر دنیا مشهور است، به آسودگی بازنشسته شوند و اگرچه این سیستم کار دندانپزشکی را پوشش نمی‌دهد، اما دو سوم جمعیت این کشور بیمه دندانپزشکی دارند. برای یک سوم جمعیت باقی مانده این کشور نیز یک سری برنامه‌های ویژه وجود دارد که هزینه‌های آن‌ها توسط دولت تامین می‌شود تا از خرج و مخارج افراد کاسته شود.

با توجه به موضوعاتی که اشاره شد، مهاجرت به کانادا به عنوان یک دندان پزشک کاملا امکان پذیر است (بله، علیرغم وجود پاندمی ویروس کرونا) و همچنین، با توجه به این که شورای پناهندگی و مهاجرت به کانادا (IRCC) هنوز هم به صورت ماهیانه نیروهای کار ماهر خارجی را برای زندگی و کار کردن به کانادا دعوت می‌کند، یک موقعیت بسیار خوب و مناسب برای مشاغل حوزه دندان پزشکی در کانادا فراهم شده است تا به این کشور مهاجرت کنند. اما نباید بد برداشت کنید. زیرا این به هیچ وجه به معنی راحت و ساده بودن انجام این کار نیست. سوالی که اکنون به وجود می‌آید، این است که دندان پزشکان برای مهاجرت به کانادا چه مراحلی را باید سپری کنند و شرایط مهاجرت این افراد به کانادا چیست؟ این موضوعی است که ما اکنون در تراست قصد داریم به آن بپردازیم.

همچنین درباره مهاجرت به کانادا در کرونا و بازار کار دندان پزشکی در کانادا بیشتر بخوانید.

مراحل مهاجرت دندان پزشکان به کانادا

شما برای این که بتوانید به عنوان یک دندان پزشک مشغول به کار در کانادا شوید و از موقعیت‌های کاری زیادی که این زمینه وجود دارد بهره مند شوید، باید مثل هر شخص متقاضی دیگری برای مهاجرت به این کشور، یک سری مراحل را پشت سر بگذارید. نکته قابل توجهی که در این میان وجود دارد، این است که مراحل مهاجرت دندان پزشکان، شیوه انجام این کار و همچنین، مدارک و شرایط مورد نیاز برای انجام این کار برای این افراد کمی متفاوت از مشاغل و افراد دیگر است. برای راحتی کار و جلوگیری از سردرگمی، ما در تراست پروسه مهاجرت دندان پزشکان به کانادا را به چند مرحله ساده تقسیم بندی کرده‌ایم که اکنون به آن‌ها خواهیم پرداخت.

  1. مدرک دندان پزشکی خود را از طریق یک موسسه یا دفتر نمایندگی معتبر و قابل اطمینان معادل سازی کنید تا مورد ارزیابی قرار بگیرد (به هر حال، در مسیر اپلای برای ویزای خود نیز باید این کار را انجام دهید).
  2. برای سازمان تنظیم مقررات دندان پزشکی (DRA) استان یا ایالتی که قصد دارید در آن به زندگی و کار کردن بپردازید، اپلای کنید.
  3. در قدم بعدی برای مهاجرت به عنوان یک دندان پزشک به کشور کانادا، دو راه در پیش روی خود دارید که باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. راه اول، شرکت کردن در یک سری از آزمون‌ها و امتحان‌ها برای ارزیابی دانش و اطلاعات تان است و راه دوم هم شرکت کردن در یک برنامه اخذ مدرک معتبر کانادایی در یکی از دانشگاه‌های شناخته شده این کشور است که به مراتب، روش کوتاه‌تری است (دقت کنید که کوتاه‌تر بودن این مسیر، به معنی ساده بودن آن نیست). اما به هر حال، در صورتی که همین الان هم به شغل دندان پزشکی مشغول هستید، به احتمال زیاد روش اول را انتخاب خواهید کرد.
  4. اطمینان پیدا کنید که از آمادگی لازم برخوردار هستید. به عنوان مثال، می‌توانید در دوره‌های آموزشی برای یادآوری مجدد و انجام یک مرور کلی بر دانش و اطلاعات خود شرکت کنید؛ مخصوصا اگر از زمانی که درگیر مسائل تئوری بوده‌اید، زمان طولانی و زیادی سپری شده است. زمانی که آزمون‌های پذیرش را با موفقیت پشت سر گذاشتید، توسط هیئت ملی معاینات دندان پزشکی کانادا (NDEB) مورد تایید قرار خواهید گرفت و مجوزهای لازم را دریافت خواهید کرد.
  5. با خیال آسوده به دندان پزشکی در یکی از بهترین و زیباترین کشورهای دنیا بپردازید، یکی از بالاترین درآمدها در بین مشاغل مختلف در این کشور را به دست بیاورید و برای خودتان و خانواده خود، یک زندگی ایده آل بسازید.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق کار، آسان­ترین راه مهاجرت به کانادا و مهاجرت کاری به کانادا بدون مدرک زبان بدانید.

میزان درآمد دندان پزشکان در کانادا

به احتمال بسیار زیاد یکی از بزرگ‌ترین سوالاتی که تا اینجای این مطلب در ذهن شما به وجود آمده، این است که با این همه مزیت بزرگی که برای دندان پزشکان برای زندگی و کار کردن در کانادا وجود دارد، این افراد چقدر می‌توانند در این کشور درآمد داشته باشد؟ این موضوع، یعنی میزان درآمد دندان پزشکان در کشور کانادا به عوامل و فاکتورهای مختلف و زیادی بستگی دارد. عواملی از جمله استان محل زندگی، مقدار تجربه کاری و همینطور کار کردن در فضای شهری یا روستایی از کلیدی‌ترین عوامل تاثیر گذار بر روی میزان درآمد دندان پزشکان در کانادا به شمار می‌روند. اما اگر به دنبال یک رقم هر چند تقریبی هستید، می‌توانیم بگوییم که میانگین درآمد دندان پزشکان در کشور کانادا نزدیک به ۱۴۰ هزار دلار در سال تخمین زده شده است.

بدیهی است که هزینه زندگی در شهرهای کانادا بالاتر از مناطق غیر شهری مانند روستاها می‌باشد و علاوه بر این، رقابت سخت‌تری هم برای موقعیت‌ها و فرصت‌های شغلی وجود دارد. اما در عوض، دستاوردهای ارزشمندتری هم در انتظار افراد قرار دارد. به هر حال، اگر به دنبال دوری از هیاهوی زندگی شهری هستید و می‌خواهید یک لایف استایل آرام با خیال آسوده و راحت داشته باشید، می‌توانید مناطق روستایی را برای زندگی انتخاب کنید که معمولا توسط کوهستان‌ها محصور شده‌اند و همه چیز حالت آرام و راحت‌تری نسبت به مناطق شهری دارد. به طور کلی، میزان درآمد در کانادا برای دندان پزشکان از ۱۲۰ هزار دلار در سال (با یک سال تجربه کاری) تا بیش از ۱۵۵ هزار دلار (با بیش از ۲۰ سال سابقه کار) متفاوت است و حتی ممکن است بیشتر از این هم برسد. جالب است که بدانید مواردی مشاهده شده که حداکثر درآمد دندان پزشکان را تا نزدیک به ۴۲۰ هزار دلار در سال هم تخمین زده‌اند. اما برای این که یک ایده کلی از درآمد این افراد به دست بیاورید و بهتر بتوانید مقایسه کنید، می‌توانید جدول زیر را مشاهده کنید.

شهرایالتمیانگین درآمد در سال (به دلار کانادا)
هادسون بِیساسکاچوانبیش از ۱۶۲ هزار دلار
برامپتونآنتاریوبیش از ۱۵۰ هزار دلار
ونکووربریتیش کلمبیابیش از ۱۴۷ هزار دلار
اتاواآنتاریوبیش از ۱۴۶ هزار دلار
مونترالکبکبیش از ۱۴۴ هزار دلار
پرینس آلبرتساسکاچوانبیش از ۱۴۱ هزار دلار
تورنتوآنتاریوبیش از ۹۴ هزار دلار
میسیساگاآنتاریوبیش از ۹۱ هزار دلار

با توجه به جدول بالا، می‌توان گفت که ساسکاچوان و آنتاریو ایالت‌هایی در کانادا هستند که دندان پزشکان بیشترین میزان درآمد را می‌توانند در آن‌ها داشته باشند. اما به طور کلی، همانطور که می‌توانید مشاهده کنید، اکثر ایالت‌های این کشور می‌توانند درآمدزایی زیادی برای این دسته از پزشکان داشته باشند. با این وجود، شما می‌توانید با مراجعه به این لینک از تمام جزئیات درآمد دندان پزشکان در کانادا اطلاعات کافی به دست بیاورید و همچنین، از حداقل درآمد آن‌ها، حداکثر و میانگین آن نیز اطلاع پیدا کنید و میزان درآمد تخصص‌های مختلف را نیز بر اساس معیارهای بسیار متنوع و مختلفی با یکدیگر مقایسه کنید.

همچنین درباره برنامه های مهاجرت استانی کانادا بدانید.

میزان درآمد دندان پزشکان در کانادا

روش‌ های مختلف مهاجرت دندان پزشکان به کانادا

روش‌های زیادی برای مهاجرت دندان پزشکان به کانادا وجود دارد و این افراد از شیوه‌های مختلفی برای این کار می‌توانند استفاده کنند. اما درست مانند هر رشته شغلی معتبر و رده بالای دیگری، برای دندان پزشکان نیز بهترین روش مهاجرت به کشور کانادا استفاده از سیستم اکسپرس اینتری کانادا است که انجام این کار را تنها در عرض ۶ ماه برای این افراد فراهم می‌کند. البته، همانطور که اشاره شد، روش‌های مختلف دیگری هم برای این کار وجود دارد اما ممکن است زمان بیشتری نیاز داشته باشند. علیرغم تمام مسائلی که وجود دارد، در نهایت این افراد در صورتی که از تخصص و مهارت لازم برخوردار باشند، مهارت زبانی بالایی داشته باشند و از انجام آزمون‌های تایید صلاحیت و ارزیابی سطح دانش و مهارت خود نیز سربلند بیرون بیایند، مشکل دیگری در به دست آوردن اقامت دائم کانادا نخواهند داشت. با این حال، ما در تراست اکنون روش‌های مختلف مهاجرت دندان پزشکان به این کشور را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

سیستم Express Entry

سطح مهارت دندان پزشکان در طبقه ‌بندی ملی مشاغل کانادا NOC با رتبه A تعیین شده است. این یعنی آن‌ها واجد شرایط اپلای برای مهاجرت به کانادا به عنوان یک شخص متخصص و حرفه‌ای تحت برنامه Federal skill worker و یا نیروی کار ماهر فدرال هستند. فاکتورهای مختلفی برای تعیین واجد شرایط بودن آن‌ها برای انجام این کار در نظر گرفته می‌شود که برخی از آن‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • تجربه کاری به عنوان یک فرد حرفه ‌ای

این فاکتور شامل حال افرادی می‌شود که در مجموع، ۱۵۶۰ ساعت و یا حداقل یک سال سابقه کاری پیوسته دارند.

  • توانایی و مهارت ‌های زبان

شغل شما به عنوان یک دندان پزشکی که در کشور کانادا مشغول به کار می‌باشد، به شدت به توانایی و مهارت‌های تان برای برقرار کردن یک ارتباط موثر با بیماران تان وابسته است. و دقیقا به همین علت است که شما نیاز به شرکت و موفقیت در یک آزمون تعیین سطح به اسم Canadian language benchmark دارید. این آزمون چیزی شبیه به IELTS است که از چهار بخش مختلف تشکیل شده. این چهار بخش شامل reading, writing, listening و همینطور speaking می‌شوند و شما باید برای موفقیت در آن، حداقل ۷ امتیاز در هر یک از چهار بخش آن به دست بیاورید.

  • تایید صلاحیت

همانطور که پیش از این هم یک بار دیگر اشاره کرده بودیم، مدرک دندان پزشکی شما باید مورد ارزیابی قرار بگیرد تا معادل سازی آن انجام شود. شما با انجام این کار، نشان خواهید داد که از مدرک مورد تایید دولت کانادا برخوردار هستید و بدین ترتیب، مدرک‌تان به رسمیت شناخته خواهد شد.

  • واجد شرایط بودن

شما باید واجد شرایط مهاجرت و زندگی در کانادا شناخته شوید. این یعنی نباید سابقه کیفری داشته باشید (عدم سوء پیشینه)، باید شرایط بدنی سالمی داشته باشید و همچنین، باید تابعیت خاک کشوری که در آن زندگی می‌کنید را نیز در اختیار داشته باشید.

مواردی که در بخش قبل به آن‌ها اشاره کردیم، به همراه یک سری از فاکتورها و شرایط دیگر، از قبیل داشتن اقوام یا خویشاوندان دیگر در کانادا و یا میزان سابقه کاری نیز یک سری از فاکتورهای دیگر برای محاسبه CRS (رده بندی امتیاز جامع) در پروفایل Express Entry شما به شمار می‌روند. سپس وارد صف انتظار افراد متقاضی مهاجرت به کانادا خواهید شد که قصد استفاده از این سیستم را دارند. صلاحیت افراد واجد شرایطی که در این سیستم قرار دارند، ماهی دو بار یا به عبارت دیگر، هر دو هفته یک بار مورد بازبینی قرار داده می‌شود و هر مرتبه، افرادی که دارای بالاترین امتیاز CRS هستند، موفق به دریافت ITA یا دعوتنامه خود برای مهاجرت به کانادا خواهند شد. راه اطمینان از دریافت ITA در قرعه کشی بعدی پس از ارسال درخواست اپلای، برخورداری از برنامه گزینش استانی است که در بخش بعد به طور مفصل درمورد آن توضیح خواهیم داد. اما در حال حاضر می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سیستم Express Entry و آگاهی دقیق از ساز و کار آن به این لینک مراجعه کنید.

درباره اسکیل ورکر کانادا و دعوتنامه کانادا بخوانید.

برنامه گزینش استانی

برنامه گزینش استانی یا PNP یکی دیگر از روش‌های مهاجرت دندان پزشکان به کشور کانادا است که یک ارتباط نزدیک با Express Entry دارد تا بتواند نیاز هر یک از استان‌های این کشور به نیروی کار یا مشاغل مختلف را برطرف کند. اما در عین حال، این استان‌ها جریان‌های مهاجرتی خاص خود را هم دارند که به کمبودهای آن‌ها برای نیروهای کاری یا مشاغل منحصر به فردی اختصاص پیدا می‌کند. در واقع، گزینش استانی مکمل Express Entry است و این دو روش، با کمک یکدیگر سعی می‌کنند که مستعدترین افراد را برای مهاجرت به کانادا انتخاب و از آن‌ها دعوت به عمل بیاورند.

شما به عنوان یک دندان پزشک یا هر شغل دیگری که قصد مهاجرت به کشور کانادا دارید، به دو روش می‌توانید برای برنامه گزینش استانی اپلای کنید. روش اول، این است که در پروفایل Express Entry خود نسبت به هر یک از استان‌های این کشور که قصد زندگی و کار کردن در آن را دارید، ابراز علاقه و تمایل شدید خود را نشان دهید. در صورتی که مقامات استان مورد نظر شما تشخیص دادند که مهارت‌ها و توانایی‌های شما با خواسته‌های آن‌ها مطابقت دارد، شما را به عنوان یک کاندیدای استانی در نظر خواهند گرفت که خودش به تنهایی، ۶۰۰ امتیاز به پروفایل Express Entry شما که در کل، شامل ۱۲۰۰ امتیاز است، اضافه خواهد کرد. به زبان ساده‌تر، جایگاه شما در صف اولویت‌های دریافت ITA به شدت ارتقاء پیدا خواهد کرد و به صدر لیست انتقال پیدا خواهید کرد.

روش دوم، این است که در وبسایت استان یا ایالت مورد نظر خود که قصد زندگی و کار کردن در آن را دارید، یک پروفایل ایجاد کنید و ابراز علاقه و تمایل شدید خود به زندگی در آن را به طور مستقیم بیان کنید. در صورتی که به مهارت، تخصص یا قابلیت‌های شما نیاز داشته باشند، به طور مستقیم از شما دعوت خواهند کرد تا برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنید و سپس، درخواست اپلای شما برای اخذ اقامت دائم این کشور را به دست دولت خواهند داد تا بررسی‌های بیشتر بر روی آن انجام شود. شرایط لازم برای استفاده از برنامه گزینش استانی، شباهت بسیار زیادی به شرایط لازم برای واجد شرایط بودن اپلای برای Express Entry دارند؛ فقط با این تفاوت که سخت گیری PNP برای زمان انجام این کار کم‌تر از EE است. به هر حال، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با برنامه گزینش استانی و آگاهی از ساز و کار دقیق آن، به این لینک مراجعه کنید.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی در استان های کانادا بیشتر بدانید.

برنامه مهاجرت آتلانتیک

شاید شما هنوز به اندازه کافی واجد شرایط مهاجرت به کانادا به عنوان یک دندان پزشک تشخیص داده نشده‌اید و در حال فکر کردن به اتمام دوره‌های تحصیل خود می‌باشید و یا حتی در حال شروع دوره تحصیل خود در کانادا هستید. علاوه بر این، ممکن است مدت زمان زیادی به طول بیانجامد تا شما پس از رسیدن به خاک کشور کانادا، آزمون‌های مقدماتی و مراحل تایید صلاحیت و مهارت‌های خود را با موفقیت تکمیل کنید. همچنین، ممکن است به دنبال انجام یک کار موقت باشید تا وقتی که مراحل قبلی را انجام می‌دهید، شما را سرگرم نگه دارد و حتی برای تان یک کمک خرج باشد. به همین علت، یکی دیگر از روش‌های پیشنهادی تراست برای مهاجرت به کانادا، استفاده از برنامه مهاجرتی آتلانتیک است که می‌توانید با مراجعه به این لینک اطلاعات کاملی از آن به دست بیاورید.

در صورتی که امتیاز CSR شما برای برخورداری از مزیت سیستم Express Entry بسیار پایین است و یا حتی فکر می‌کنید که تا زمانی که واجد شرایط تشخیص داده شوید و در اولویت قرار بگیرید، نمی‌توانید صبر کنید تا در صف انتظار باقی بمانید، AIP و یا همان برنامه مهاجرت آتلانتیک، به آن دسته از افراد متقاضی که برای اخذ ویزای کانادا اقدام کرده‌اند و دارای یک پیشنهاد کاری معتبر به صورت تمام وقت تحت رده بندی‌های 0, A, B و C هستند، اقامت دائم کانادا ارائه می‌دهد. تقریبا هر نوع پیشنهاد شغلی تمام وقت می‌تواند شما را واجد شرایط دریافت اقامت دائم کانادا تحت برنامه مهاجرتی آتلانتیک نشان دهد.

به طور کلی، هدف از طراحی و ایجاد برنامه مهاجرتی آتلانتیک این بوده که نیازمندی‌ها و کمبودهای شغلی موجود در چهار استان آتلانتیک کانادا که شامل نوا اسکوشیا، نیوفاندلند و لابرادور، نیوبرانزویک و همینطور پرنس ادوارد آیلند می‌شوند را برطرف کند. از طرفی دیگر، تمام مشاغل حوزه بهداشتی و مراقب از سلامت به شدت در مناطق آتلانتیک کانادا مورد تقاضا هستند و در واقع، با کمبود مواجه هستند. با توجه به این موضوع، در صورتی که شما به عنوان یک دندان پزشک یا هر شغل دیگری قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید و یک پیشنهاد کاری معتبر در یکی از استان‌هایی که اشاره کردیم، به دست آورده‌اید، می‌توانید همزمان با اپلای و درخواست برای اخذ اجازه کار در کانادا، برای دریافت اقامت دائم این کشور نیز اقدام کنید.

همچنین بخوانید

اقامت کانادا

ویزای کار کانادا

روش‌ های مختلف مهاجرت دندان پزشکان به کانادا

جمع بندی مهاجرت دندان پزشکان به کانادا

با وجود این همه راه مختلف برای اخذ ویزای کانادا و مهاجرت به این کشور، پروسه انجام این کار و اقدام از طریق یکی از این روش‌ها ممکن است فرساینده و خسته کننده باشد. اما از همه بدتر، ممکن است گیج کننده به نظر برسد که هر کدام از افراد، باید از کدام روش برای این کار استفاده کنند تا موفق به مهاجرت شوند. به همین علت، تراست در کل این مسیر با شما همراه است تا ساده‌ترین و راحت‌ترین راه برای مهاجرت به کانادا را به دندان پزشکان و همینطور تمام مشاغل دیگر معرفی کند. شما می‌توانید با برخورداری از راهنمایی و مشاوره وکلای متخصص تراست در امر مهاجرت، نه تنها شانس خود را در پروسه اپلای برای اخذ ویزای کشور کانادا افزایش دهید، بلکه متوجه خواهید شد که بر اساس شرایط منحصر به فرد شخص شما، کدام یک از مسیرهای مهاجرتی برای تان مناسب‌تر خواهد بود. وکلای مهاجرت و متخصصین تراست تمام فرم‌های اپلای و مدارک شما را با دقت بسیار زیاد بررسی می‌کنند و آن‌ها را برای دولت کانادا ارسال می‌کنند. شما می‌توانید از طریق این لینک وارد کانادا تلگرام تراست شوید تا از آخرین اخبار مهاجرت به کانادا، شرایط آن و همینطور تجربه افرادی که به روش‌های مختلف به این کشور مهاجرت کرده‌اند، اطلاع پیدا کنید. همچنین، از طریق صفحه اینستاگرام تراست هم می‌توانید از این موضوعات اطلاع پیدا کنید.

سوالات متداول

آیا من به عنوان یک دندان پزشک می ‌توانم به کانادا مهاجرت کنم؟

بله، دندان پزشکی یکی از پرتقاضاترین شغل‌ها در کشور کانادا است و با کد ۳۱۱۳ در لیست NOC این کشور قرار دارد. دندان پزشکان واجد شرایط که از صلاحیت لازم نیز برخوردار باشند، می‌توانند تحت برنامه مهاجرتی نیروی کاری ماهر فدرال از دو روش گزینش استانی و یا فدرال اقامت دائم کانادا را به طور کامل دریافت کنند.

آیا دندان پزشکان می ‌توانند برای اخذ اقامت دائم کشور کانادا اقدام کنند؟

بله، سه روش برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم این کشور به عنوان یک دندان پزشک وجود دارد. این سه روش، شامل برنامه گزینش استانی، برنامه مهاجرتی آتلانتیک و همینطور سیستم Express Entry می‌شوند. سیستم اکسپرس اینتری یک مسیر فدرال است که یک گذرگاه پرسرعت و سریع برای مهاجرت به کانادا فراهم می‌کند.

آیا یک دندان پزشک خارجی می ‌تواند در کانادا مشغول به کار شود؟

دندان پزشکانی که خارج از کانادا دوره دیده باشند و مدرک خود را دریافت کرده باشند، فقط در صورتی می‌توانند در این کشور مشغول به کار شوند که روند معادل سازی مدارک پزشکی خود را از طریق هیئت معاینه دندان پزشکی ملی کانادا انجام داده باشند و یا برنامه استقرار پیشرفته در یکی از دانشکده‌های دندان پزشکی این کشور را سپری کرده باشند.

درآمد دندان پزشکان در کانادا چقدر است؟

میانگین درآمد یک دندان پزشک در کشور کانادا بیش از ۱۳۲ هزار دلار در سال است. اما مقدار دقیق آن به فاکتورهای بسیار زیادی بستگی دارد که از این دست می‌توان به شهر، استان و ایالتی که در آن زندگی می‌کنند و همینطور میزان تجربه فردی آن‌ها در این شغل اشاره کرد.

کدام یک از استان‌ های کانادا بیشتر از بقیه به دندان پزشک نیاز دارد؟

بر اساس آخرین اطلاعات، در حال حاضر استان نیوفاندلند و لابرادور نیاز شدیدی به این شغل دارد و بیشتر از سایر استان‌های کانادا به دندان پزشک نیاز دارد.

دوره دندان پزشکی در کانادا چند سال طول می ‌کشد؟

معمولا دانشجویانی که قصد دارند در آینده به عنوان یک دندان پزشک مشغول به کار شوند، ۴ سال برای دریافت مدرک کارشناسی در زمینه علوم پایه به تحصیل می‌پردازند و پس از طی این دوره، می‌توانند برای ورود به یک دانشکده دندان پزشکی اپلای کنند که ۴ سال دیگر هم از آن‌ها زمان می‌گیرد. جالب است که بدانید فقط ۱۰ دانشکده دندان پزشکی در سراسر کشور کانادا وجود دارد.

پردرآمدترین تخصص دندان پزشکی در کانادا چیست؟

جراحان دهان، فک و صورت با میانگین درآمد ۳۰۷ هزار و ۹۹۹ دلار در سال به عنوان پردرآمدترین متخصصان دندان پزشکی در کانادا شناخته می‌شوند. پس از آن‌ها اندودنتیست‌ها هستند که میانگین درآمد آن‌ها بیش از ۲۸۷ هزار دلار در سال بیان شده و سومین متخصصان پردرآمد در زمینه دندان پزشکی نیز متخصصان ارتودنسی با ۲۸۴ هزار دلار درآمد در سال هستند. نهایت درآمد یک دندان پزشک در کانادا نیز ۴۱۹ هزار دلار در سال عنوان شده است.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات