تحصیل در نیوفاندلند و لابرادور

تحصیل در نیوفاندلند

ادامه تحصیل در نیوفاندلند و لابرادور

استقرار دانشگاه‌ های معتبر و سیستم آموزشی با کیفیت، کانادا را به یکی از کشورهای جذاب برای دانشجویان تبدیل کرده است. دانشگاه‌های زیادی در کانادا، توانسته‌اند رتبه‌های برتر را در رده‌بندی‌های جهانی به خود اختصاص بدهند و همین امر بسیاری از پژوهشگران را برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور ترغیب می‌نماید. یکی از ایالاتی که در سال‌های اخیر، دانشجویان خارجی برای تحصیل در آن اقدام می‌کنند نیوفاندلند و لابرادور است. همچنین خانواده‌ها از کشورهای مختلف، برای ثبت‌نام فرزندشان در مدارس این ایالت اقدام می‌کنند. در این مقاله قصد داریم به تمام سوالات شما در مورد تحصیل در ایالت نیوفاندلند و لابرادور پاسخ بدهیم.

در یک نگاه!

مزایای تحصیل در نیوفاندلند و لابرادور

 • برنامه‌های آموزشی در دانشگاه‌های نیوفاندلند و لابرادور به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و همین امر باعث شده است که دانشجویان مسلط بر زبان انگلیسی، به سهولت بتوانند به تحصیل در رشته‌های مختلف بپردازند.
 • شهریه‌ای که دانشجویان در دانشگاه‌های نیوفاندلند و لابرادور پرداخت می‌کنند در مقایسه با کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه است. همچنین در بین ایالات کانادا، نیوفاندلند و لابرادور ایالت ارزانی محسوب می‌شود و زندگی در آن برای دانشجویان، مقرون به صرفه است. در حال حاضر تعداد زیادی از دانشجویان در ایالت نیوفاندلند و لابرادور مشغول به تحصیل هستند.
 • موسسات آموزشی و مدارس در نیوفاندلند و لابرادور صرف نظر از مساحت و محل استقرار، بسیار با کیفیت هستند. همچنین وجود آزمایشگاه‌ها و تجهیزات مدرن، دانشجویان زیادی را برای تحصیل در این ایالت تشویق می‌نماید.
 • مناطق مسکونی ساخته شده در حاشیه ایالت نیوفاندلند و لابرادور با وجود سیستم حمل و نقل عمومی و دسترسی به بخش مرکزی شهر مکان خوبی برای سکونت دانشجویان محسوب می‌شوند. همچنین دانشجویان می‌توانند با سهولت به مراکز آموزشی دسترسی پیدا کنند.
 • سکونت دانشجویان و مهاجرین از کشورهای مختلف در ایالت نیوفاندلند و لابرادور و تنوع فرهنگی در این ایالت، حس غربت را در دانشجویان خارجی، تسکین می‌دهد.
 • زمینه ورود به بازار کار برای دانشجویان در نیوفاندلند و لابرادور پس از پایان دوره تحصیل، فراهم است و اکثر دانشجویان با مهارت و تخصصی که در مراکز آموزشی این ایالت به دست آورده‌اند می‌توانند شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود پیدا کنند.
 • سیستم آموزشی کارآمد در مدارس ایالت نیوفاندلند و لابرادور، دانش‌آموزان را برای ورود به رشته‌های تحصیلی که مستعد ورود به آن‌ها هستند آماده می‌سازد.
معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری
معرفی کالج‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری

تحصیل در دانشگاه ‌های نیوفاندلند و لابرادور

ایالت نیوفاندلند و لابرادور، دانشگاه‌های معتبری را در خود جای داده است که هر ساله میزبان هزاران نفر از دانشجویان خارجی هستند. تحصیل در دانشگاه‌های این ایالت برای بسیاری از دانشجویان به دلیل شهرت دانشگاه‌ها و اختصاص تسهیلات به دانشجویان خارجی، از جذابیت خاصی برخوردار است. اگر قصد تحصیل در دانشگاه‌های نیوفاندلند و لابرادور را دارید باید اطلاعاتی را راجع به شرایط تحصیل در دانشگاه‌ها به دست بیاورید و رزومه خود را برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌ها ارسال نمایید. به منظور کسب اطلاعات کامل راجع به تحصیل در هر یک از دانشگاه‌های نیوفاندلند و لابرادور باید به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه نمایید.

روند پذیرش از دانشگاه‌ های نیوفاندلند و لابرادور

به طور کلی، دانشگاه‌ها در ایالت نیوفاندلند و لابرادور، پروسه تقریبا مشابهی را برای جذب دانشجویان خارجی در مقاطع مختلف تحصیلی در نظر دارند که در این بخش به این موضوع می‌پردازیم. شما برای دریافت مجوز تحصیل در ایالت نیوفاندلند و لابرادور باید مراحل زیر را به ترتیب انجام بدهید:

 • پس از انتخاب دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید باید با یکی از اساتید در دپارتمان آموزشی مربوطه، که زمینه تحقیقاتی شما به او نزدیک است از طریق ارسال ایمیل ارتباط برقرار کنید.
 • رزومه خود را برای استاد، ارسال نمایید. در این مرحله باید مقالات خود را به همراه مدرک زبان و مدارک مربوط به مقاطع قبلی ارسال نمایید.
 • اگر استادی که رزومه خود را برای او ارسال نموده‌اید شما را تایید نماید، شما به عنوان دانشجوی خارجی پذیرفته شده، به دانشگاه معرفی می‌شوید. سپس دانشگاه نامه پذیرش را از طریق ایمیل برای شما ارسال می‌کند.
 • برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا و ارسال مدارک لازم برای سفارت این کشور اقدام کنید. اگر مدارک ارسالی از سوی سفارت کانادا تایید شود زمان مصاحبه حضوری در سفارت برای شما تعیین خواهد شد. لازم به ذکر است که سفارت کانادا در ایران تعطیل است و دانشجویان برای مصاحبه حضوری به سفارت کانادا در ترکیه یا امارات مراجعه می‌کنند.
 • پس از دریافت ویزای تحصیلی، باید برای ثبت نام در دانشگاه اقدام کنید. در این مرحله نیز، دانشگاه، مدارکی را از شما درخواست می‌کند که باید آن‌ها را با مراجعه به سایت دانشگاه ارسال نمایید.
 • با تکمیل ثبت‌نام اینترنتی باید برای شروع به تحصیل در دانشگاه حاضر شوید. در زمان حضور در دانشگاه نیز باید به اداره آموزش دانشگاه مراجعه کنید و ثبت‌نام حضوری خود را تکمیل کنید.

به این نکته دقت داشته باشید که برای تحصیل در دانشگاه‌های نیوفاندلند و لابرادور 4 یا 5 ماه قبل از شروع ترم جدید اقدامات لازم را برای گرفتن پذیرش انجام بدهید زیرا با شروع ترم، ورود شما به دانشگاه و تحصیل در رشته تحصیلی به ترم بعدی موکول خواهد شد.

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در نیوفاندلند و لابرادور

 • معدل شما در مقطع تحصیلی قبل نباید کم‌تر از 15 باشد.
 • باید مدرک زبان معتبر ارائه کنید. دانشگاه‌ها در نیوفاندلند و لابرادور، داشتن مدرک زبان تافل و آیلتس را برای دانشجویان خارجی که زبان مادری آن‌ها غیر انگلیسی است لازم می‌دانند. اگر در آزمون تافل شرکت کنید، نمره شما در تمامی مهارت‌ها نباید کم‌تر از 21 باشد و نمره کل نیز نباید از 86 کم‌تر باشد. اگر قصد شرکت در آزمون آیلتس را داشته باشید نمره شما در مهارت‌های مختلف نوشتاری، شنیداری و گفتاری نباید کم‌تر از 5 باشد. در آزمون آیلتس با کسب نمره 6.5، جز، پذیرفته‌شدگان این آزمون هستید.
 • اگر برای تحصیل در مقطع کارشناسی در یکی از دانشگاه‌های نیوفاندلند و لابرادور اقدام می‌کنید باید مدرک دیپلم و ریز نمرات خود را برای دانشگاه ارسال کنید.
 • یکی از فرم‌هایی که لازم است پس از تکمیل، برای دانشگاه ارسال کنید، انگیزه‌نامه( SOP) است. در این فرم باید در مورد قصد و انگیزه خود جهت تحصیل در دانشگاه و در مقطع تحصیلی مورد نظر، توضیح بدهید.
 • ارسال توصیه‌نامه. یکی از مدارکی که ارسال آن در برخی از دانشگاه‌ها اجباری نیست اما در پذیرش دانشجو می‌تواند تاثیر ‌بگذارد توصیه‌نامه‌ای است که دانشجو از استاد خود دریافت می‌کند. توصیه‌نامه را می‌توانید از استادی که در مقطع قبلی با اوهمکاری داشته‌اید دریافت نمایید. توصیه‌نامه ارسالی باید توسط دانشگاه، مهر شده باشد.
 • ارسال مقالات چاپ شده در مجلات معتبر. بخش مهمی از رزومه شما را مقالات چاپ شده در مجلات معتبر بین‌المللی تشکیل می‌دهد. در مورد مقالات لازم است بدانید که اکثر اساتید در ارزیابی رزومه شما، کیفیت مقاله و اعتبار مجله‌ای که مقاله در آن به چاپ رسیده را ملاک قرار می‌دهند. بنابراین تعداد زیاد مقالات، دلیلی بر قطعیت پذیرش شما نخواهد بود.
کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

زمان ثبت ‌نام در دانشگاه‌ های نیوفاندلند و لابرادور

آگاهی نسبت به زمان ثبت‌نام، از این جهت اهمیت دارد که اگر به موقع برای گرفتن پذیرش و ثبت‌نام در دانشگاه نیوفاندلند و لابرادور اقدام نکنید، ممکن است با یک ترم تاخیر وارد دانشگاه بشوید. به طور کلی زمان ثبت‌نام دانشگاه‌ها در ایالت نیوفاندلند و لابرادور، به شرح زیر است اما برای کسب اطلاعات دقیق، راجع به زمان ثبت‌نام در هر دانشگاه، به آدرس سایت دانشگاه مراجعه نمایید.

 • آغاز ثبت‌نام برای ترم پاییز از ابتدای ماه جولای است.
 • آغاز ثبت‌نام برای ترم ژانویه از اول ماه نوامبر است.
 • آغاز ثبت‌نام برای ترم می از ابتدای ماه مارس است
 • آغاز ثبت‌نام برای ترم جولای از اول ماه می است

در مورد هزینه تحصیل در ایالت نیوفاندلند و لابرادور اشتباه نکنید

زمانی که صحبت از تحصیل در ایالت نیوفاندلند و لابرادور به میان می‌آید یکی از مهم‌ترین سوالات یا مهم‌ترین دغدغه‌ای که متقاضیان تحصیل در این ایالت با آن مواجه می‌شوند هزینه ‌تحصیل در این ایالت است. در واقع برای بسیاری از متقاضیان، هزینه تحصیل در نیوفاندلند و لابرادور، به عنوان یک نگرانی مهم که می‌تواند آن‌ها را از تحصیل در این ایالت منصرف سازد مطرح می‌شود. در این بخش ما قصد داریم شما را با هزینه‌های تحصیل در نیوفاندلند و لابرادور آشنا کنیم و بگوییم که اطلاعات شما در مورد هزینه‌های تحصیل در این ایالت تا حد زیادی اشتباه است.

خوب است بدانید که دانشگاه‌های نیوفاندلند و لابرادور از بودجه‌ای که دولت فدرال کانادا برای جذب دانشجویان واجد شرایط خارجی اختصاص می‌دهد برخوردار هستند و همین امر باعث شده تا تعداد زیادی از دانشجویان بتوانند به صورت رایگان در یکی از دانشگاه‌های نیوفاندلند و لابرادور تحصیل کنند. حتی متقاضیانی هم که موفق به دریافت مجوز تحصیلی با استفاده از فاند و تسهیلات رایگان نگردیده‌اند، از طریق وام‌هایی که به دانشجویان پرداخت می‌شود می‌توانند تا حد زیادی هزینه‌های تحصیل در نیوفاندلند و لابرادور را پوشش بدهند.

اکثر دانشجویان برای تامین هزینه‌های جانبی تحصیل در نیوفاندلند و لابرادور از بانک‌های کانادایی نیز وام دریافت می‌کنند.

در مورد هزینه تحصیل در مدارس نیوفاندلند و لابرادور هم لازم است بدانید که مهاجرین با ارائه کارت اقامت دائم کانادا می‌توانند از امکانات تحصیل رایگان در مدارس استفاده کنند اما تا زمانی که کارت اقامت دائم کانادا را دریافت نکرده باشند باید بابت هر سال تحصیلی فرزندان خود در مدارس کانادا، شهریه پرداخت کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی نیوفاندلند و لابرادور

در دانشگاه‌های ایالت نیوفاندلند و لابرادور، رشته‌های تحصیلی مختلفی در دوره کارشناسی تدریس می‌شوند. در این مقطع تحصیلی که تقریبا 4 سال و در بعضی از دانشگاه‌ها با در نظر داشتن رشته تحصیلی، 3 سال طول می‌کشد، دانشجویان در ترم‌های ابتدایی با مفاهیم اولیه مربوط به گرایش تحصیلی خود آشنایی پیدا می‌کنند. در چارت تحصیلی دوره کارشناسی برای رشته‌هایی که تنها جنبه تئوری دارند واحد‌های درسی نظری، در نظر گرفته می‌شود و برخی دیگر از دانشجویان نیز با توجه به نوع رشته تحصیلی، متعهد به گذراندن واحدهای درسی عملی و آزمایشگاهی می‌گردند. به طور کلی در دوره لیسانس، دانشجویان به پروژه‌هایی که هدف از آن‌ها کشف یا رسیدن به نتایج مطلوب علمی باشد ورود پیدا نمی‌کنند. در واقع دانشجو می‌تواند چنین هدفی را در مقاطع تحصیلی بالاتر پیگیری نماید. در مقطع کارشناسی، بعد از سپری کردن تمامی دروس تعیین شده در برنامه تحصیلی، مدرک این دوره برای دانشجو صادر می‌شود. خوب است بدانید که در دانشگاه‌های نیوفاندلند و لابرادور، آموزش در مقطع کارشناسی به گونه‌ای انجام می‌‌شود که دانشجو با تمام مفاهیمی که برای ورود به بازار کار لازم است آشنایی پیدا کند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیوفاندلند و لابرادور

دانشجویان در دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های نیوفاندلند و لابرادور به شکل تخصصی تحقیقات راجع به رشته تحصیلی خود را انجام می‌دهند. معمولأ در این دوره، برنامه‌ریزی‌های تحصیلی برای هر رشته به نحوی صورت می‌گیرد که دانشجویان در ترم‌های اول تحصیل، به گذراندن دروس خود می‌پردازند سپس باید برای پیدا کردن موضوعی که در آن رشته با چالش مواجه است اقدام کنند. در واقع در مقطع کارشناسی ارشد نیوفاندلند و لابرادور، دانشجو باید یک مشکل علمی را با ارائه ایده یا نظریه رفع کند. دانشجو ملزم است این تحقیق را در قالب پایان‌نامه انجام بدهند. دانشجویان در طول مدت انجام تحقیقات، از راهنمایی اساتید راهنما در دپارتمان آموزشی برخوردار می‌شوند. در مقطع فوق لیسانس نیوفاندلند و لابرادور، بعد از سپری کردن واحدهای نظری و دفاع از پایان‌نامه، دانشگاه، مدرک کارشناسی ارشد را برای دانشجو صادر می‌نماید. شایان ذکر است که به دلیل برقراری همکاری بین استاد و دانشجو در این دوره تحصیلی و آشنایی با سیستم آموزشی دانشگاه‌ها، برخی از دانشجویان، در مقطع کارشناسی ارشد وارد دانشگاها در نیوفاندلند و لابرادور می‌شوند. برخی از دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد نیوفاندلند و لابرادور پس از اتمام این دوره، در مقطع دکتری نیز با همان استاد، همکاری خود را ادامه داده و مسیر علمی را طی می‌نمایند به همین دلیل ورود به دانشگاه‌های نیوفاندلند و لابرادور برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد، برای بعضی از دانشجویان خارجی حائز اهمیت است.

تحصیل در مقطع دکتری نیوفاندلند و لابرادور

بعضی از دانشجویان خارجی، با توجه به مزایایی که در بخش‌های قبلی به آن‌ها پرداخته شد، ترجیح می‌دهند دوره دکتری را در یکی از دانشگاه‌های نیوفاندلند و لابرادور سپری کنند. در این مقطع تحصیلی، چارت آموزشی که برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شود با مقاطع قبلی تفاوت زیادی دارد. در واقع در این مرحله، دانشجویان واحد‌های درسی محدودی را می‌گذرانند و سپس بیشتر وقت خود را به انجام تحقیقات و سرچ‌های پیشرفته اختصاص می‌دهند. دانشجویان پس از این که دروس خود را با موفقیت پشت سر گذاشتند، در آزمون جامع دکتری شرکت می‌کنند. در این آزمون، علم و تخصص دانشجو در رشته تحصیلی، مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. معمولأ چنین امتحانی محدود به دورس گذرانده شده در مقطع دکتری نیست بلکه دانشجو باید آمادگی پاسخگویی به تمام دروس تخصصی از دوره لیسانس تا دکتری را داشته باشد. با موفقیت در آزمون جامع، دانشجو مجاز به ادامه تحصیل در مقطع دکتری خواهد شد. در مرحله بعدی، دانشجو باید موضوعی را که در رشته تحصیلی مربوطه با چالش مواجه است پیدا کرده و پس از تصویب آن در گروه آموزشی، تحقیقات خود را شروع نماید. دانشجویی که بتواند با موفقیت و با کسب نمره مورد نظر دانشگاه، از تز دکتری دفاع نماید، مدرک دکتری از دانشگاه را دریافت خواهد نمود.

دانشگاه‌ نیوفاندلند و لابرادور

 • Memorial University of Newfoundland. در این دانشگاه معتبر بیش از 18000 دانشجوی بین‌الملل از 100 کشور دنیا در دوره‌های تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در حال تحصیل هستند. شما می‌توانید برای شرکت در دوره‌های حضوری و مجازی در این دانشگاه اقدام کنید. در دانشگاه مموریال نیوفاندلند، تحقیقات پیشرفته‌ای در حوزه علوم دریایی به دلیل مشارکت دانشگاه با موسسه فرانتیر اقیانوس (Ocean Frontier Institute) انجام می‌شود.

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در نیوفاندلند و لابرادور

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

پادکست بشنوید!

پادکست تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: تحصیل در کانادا

جهت مشاهده ویدیوها و پادکست های تجربیات تحصیل در کشور کانادا، از زبان دانشجویان ایرانی در کانادا، بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

چه تعداد مدرسه در نیوفاندلند و لابرادور فعالیت دارند؟

256 مدرسه در ایالت نیوفاندلند و لابرادور دایر هستند و بیش از 8200 کارمند و معلم در آموزش و پرورش این ایالت استخدام شده‌اند.

مدارس در نیوفاندلند و لابرادور چه زمانی بازگشایی می‌شوند؟

شروع سال تحصیلی 2020 در نیوفاندلند و لابرادور از 8 سپتامبر است.

چه تعداد دانش‌آموز در نیوفاندلند و لابرادور مشغول به تحصیل هستند؟

در این ایالت، 8881 دانش‌آموز تمام‌وقت و 1726 دانش‌آموز پاره‌وقت در حال تحصیل در مدارس هستند.

آیا تحصیل در مدارس نیوفاندلند و لابرادور رایگان است؟

تحصیل در مدارس این ایالت برای شهروندان کانادایی و مهاجرینی که اقامت دائم کانادا را به دست آورده باشند رایگان است. مهاجرین تا قبل از دریافت کارت اقامت دائم باید بابت ثبت‌نام فرزند خود در هر سال تحصیلی، شهریه پرداخت کنند.

آیا در دانشگاه‌های نیوفاندلند و لابرادور امکان تحصیل برای دانشجویان خارجی وجود دارد؟

بله دانشجویان خارجی در هر یک از مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می‌توانند به تحصیل در دانشگاه‌های نیوفاندلند و لابرادور بپردازند.

آیا کودکان در نیوفاندلند و لابرادور ملزم به گذراندن دوره پیش‌دبستانی هستند؟

بله. در زمان ثبت‌نام در مدارس این ایالت، گواهی حضور در دوره پیش‌دبستانی از والدین دانش‌آموز درخواست می‌شود.

کودکان در نیوفاندلند و لابرادور چند ساعت از روز را در پیش‌دبستانی می‌گذرانند؟

تقریبا نیمی از روز را مشغول یادگیری و کسب مهارت‌های لازم برای ورود به مدرسه هستند. لازم به ذکر است که در این دوره، کودکان بیشتر با انجام بازی و سرگرمی‌های مرتبط با رده سنی خود، برای ورود به مدرسه و یادگیری مفاهیم درسی آماده می‌شوند.

آیا در این ایالت، اتحادیه یا انجمن خاصی برای معلمین در حال فعالیت است؟

بله اتحادیه معلم‌ها در نیوفاندلند و لابرادور با عضویت معلمین مشغول به تدریس در این ایالت، فعالیت‌هایی را در جهت حفظ و ارتقای حقوق معلم‌ها انجام می‌دهد. آموزگاران با عضویت در این اتحادیه به ارتقای سیستم آموزشی نیوفاندلند و لابرادور نیز کمک می‌کنند.

چگونه یک دانشجوی خارجی برای تحصیل در نیوفاندلند و لابرادور پذیرش می شود؟

دانشجویان خارجی برای درخواست مجوز تحصیل در کانادا ، ابتدا باید نامه پذیرش از یک موسسه یادگیری تعیین شده دریافت کنند. از آنجا که هر یک از موسسات یادگیری شرایط پذیرش و مراحل مختلف برای ثبت درخواست  دارند ، متقاضیان می توانند به طور جداگانه با موسسه (های) مورد نظر تماس بگیرند

بهترین دانشگاه های نیوفاندلند و لابرادور کدامند؟

دانشگاه مموریال نیوفاندلند یکی از دانشگاه های استان است. این دانشگاه که با نام MUN  نیز شناخته می شود ، یک روش مشهور در یادگیری با انجام دادن کار دارد. از آنجا که این مدرسه در حاشیه اقیانوس اطلس شمالی قرار گرفته است، که اغلب به معنای آموزش و تحقیق در اقیانوس های سرد و سایر محیط های سخت است. بیش از 18،500 دانشجوی تمام وقت و نیمه وقت در هر دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در چهار دانشگاه از جمله امکانات در اسکس ، انگلیس به یادبود می روند.دانشگاه مموریال  بیش از 2200 استاد و کارمند استخدام می کند و بیش از 100 دوره ارائه مدرک را از طریق شش دانشکده و شش مدرسه انجام می دهد.
مباحث آموزشی که در این دانشگاه ارائه میشود: مطالعات دریایی، مدیریت دریایی،مهندسی ، مدیریت کسب و کار

بهترین کالج های نیوفاندلند و لابرادور کدامند؟

کالج آتلانتیک شمالی بزرگترین کالج استان با بودجه عمومی، با بیش از 17 پردیس در سراسر استان – و یک دانشگاه پردیس در کشور قطر – است. کالج آتلانتیک شمالی بیش از 25000 دانشجو را سالانه در تقریبا 100 برنامه آموزش و تربیت می کند. برنامه های درسی در این کالج بر اساس استانداردهای مربوط به این زمینه طراحی شده اند و این کالج دارای کمترین میزان پرداخت شهریه و بالاترین نرخ اشتغال فارغ التحصیلان در استانهای آتلانتیک را دارد.
– مباحث آموزشی که در این دانشگاه ارائه میشود: مدیریت بازرگانی ، دانش سلامت ، فناوری مهندسی ، جهانگردی
– نیوفاندلند و لابرادور همچنین دارای تعدادی کالج خصوصی شغلی هستند که تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش فعالیت می کنند. کالج شغلی  موسسه خصوصی است که دوره های تحصیلی متمرکز بر شغل را ، اغلب در تجارت حرفه ای، ارائه می دهد. دانشجویان خارجی باید توجه داشته باشند که برخی از مدارک تحصیلی که در کالج های شغلی ارائه میشود، باعث نمیشود که فرد دارنده مدرک ، شرایط لازم برای کسب مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی را کسب کند.

کدام یک از مناطقی که برای تحصیل(موسسات اموزشی) به ویژه در نیوفاندلند و لابرادور محبوب هستند؟

مطالعات دریایی در نیوفاندلند و لابرادور. علت این موضوع بیشتر به دلیل جغرافیا و صنعت این دو استان است.
دانشگاه مموریال نیوفاندلند میزبان مرکز آموزش دریایی است که به دلیل تخصص در مطالعات دریایی ، مدیریت دریایی و برنامه های زیست محیطی و مهندسی مرتبط شناخته شده است. این دانشگاه دوره های تحصیلات تکمیلی در مطالعات دریایی (از جمله شیلات و مدیریت منابع) و مدیریت دریایی و همچنین دوره های اقیانوس شناسی در مقطع کارشناسی ارائه می دهد.
از سایر دوره ها، دوره های منابع طبیعی ویژه در دانشگاه مموریال نیوفاندلند و کالج اقیانوس اطلس شمالی محبوب هستند.
علاوه بر دوره های فوق ، موئسسات سراسر نیوفاندلند و لابرادور طیف گسترده ای از دوره ها را ارائه می دهند.

هزینه شهریه دانشجویان بین المللی در نیوفاندلند و لابرادور چقدر است؟

دانشجویان خارجی در دانشگاه مموریال نیوفاندلند ، سالانه حدود 8800 دلار می پردازند. ولی امکان دارد برخی از دوره های تحصیلی گران تر باشد.
شهریه کالج به نوع موسسه و دوره  و به ویژه به نوع دولتی یا خصوصی بودن کالج ، بستگی دارد.
دانشجویان کالج آتلانتیک شمالی سالانه حدود 6،600 دلار می پردازند.

شرایط بیمه و مراقبت های بهداشتی در نیوفاندلند و لابرادور چیست؟

دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا دارند، لازم است قبل از ورود به کانادا بیمه درمانی خریداری کنند.
دانشگاه مموریال نیوفاندلند و کالج آتلانتیک شمالی هر دو طرح بیمه درمانی را برای دانشجویان ارائه می دهند.

میانگین هزینه زندگی یک دانشجودر ماه ، در نیوفاندلند و لابرادور چقدر است؟

برای دریافت مجوز تحصیل ، یک دانشجوی خارجی باید نشان دهد که علاوه بر شهریه، 10 هزار دلار برای تأمین هزینه های زندگی در نیوفاندلند و لابرادور دارد که تقریبا برابر با 833 دلار در ماه میشود.
در زیر برآورد هزینه های زندگی 12 ماهه برای یک دانشجوی خارجی در نیوفاندلند و لابرادور امده است.
هزینه هایی مثل بیمه درمانی ، اقامت و برنامه های غذایی ممکن است تغییر کند. برای همین به دانشجویان توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه مورد نظر مشورت کنند.

– هزینه اقامت (مجرد ، خارج از دانشگاه) = 600 دلار ماهانه
– هزینه مسکن در محوطه دانشگاه دانشگاه مموریال نیوفاندلند = 1947 -2591 دلار برای هر ترم
– غذا = 250 دلار ماهانه
– هزینه رزرو غذا در دانشگاه مموریال نیوفاندلند = 2300- 2510 دلار برای هر ترم
– لباس و هزینه های جانبی = 150 دلار ماهانه
– تفریح ​​و سرگرمی = 150 دلار ماهانه
– بیمه سلامت = 34 دلار ماهانه
-حمل و نقل = 275 دلار برای هر ترم
– قبض تلفن =  50 دلار ماهانه
– اینترنت = 50 دلار ماهانه خدمات رفاهی = 100 دلار ماهانه

گزینه های کمک مالی در نیوفاندلند و لابرادور کدامند؟

دانشجویان خارجی در نیوفاندلند و لابرادور این امکان را دارند که با همان شرایط شهروندان کانادا و کسانی که اقامت دائم دارند، اقدام به دریافت وام های خصوصی کنند. این وام ها ممکن است توسط بانک ها ، تشکل های دانشجویی یا گروه های دیگر ارائه شود. توجه داشته باشید که قبل از تعهد به انجام هرگونه قرارداد ، به درستی در مورد گزینه های وام تحقیق و بررسی کنید ، و برنامه های سود و بازپرداخت را درک  و بررسی کرده باشید.
سازمان ها و موسسات زیادی ممکن است بورس تحصیلی یا کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان خارجی که در نیوفاندلند و لابرادور تحصیل می کنند ، ارائه دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر ، دانشجویان میتوانند با بخش خدمات بین المللی دانشجویی موسسه خود تماس بگیرند.
اغلب گزینه های بودجه و کمک مالی برای دانشجویانی که در دوره کارشناسی ارشد یا دکترا تحصیل می کنند، وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مستقیماً با موسسه آموزشی تماس بگیرید.

کدام کالج ها و دانشگاه ها در نیوفاندلند و لابرادور دوره های مطالعه مهندسی را ارائه می دهند؟

دانشگاه مموریال نیوفاندلند یادگیری نظری و تجربه عملی را در یک برنامه کارشناسی مهندسی پنج ساله منسجم، ارائه میدهد. پیشنهادات اصلی این طرح شامل موارد انتخابی مهندسی نفت و گاز است که از ارتباطات و جغرافیای صنعت نیوفاندلند و لابرادور استفاده می کنند، میشود.
کالج آتلانتیک شمالی بیش از 20 برنامه فنآوری مهندسی ارائه می دهد.

کدام کالج ها و دانشگاه ها در نیوفاندلند و لابرادور دوره هایی مربوط به فناوری رایانه ارائه می دهند؟

دانشگاه مموریال نیوفاندلند دوره های مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی را همراه با گزینه هایی برای کار تعاونی ارائه می دهد.
همچنین دانشجویان ممکن است به دوره های علوم کامپیوتر و مهندسی نرم افزار همراه با بسیاری از گزینه های میان رشته ای علاقه مند باشند و این رشته ها را دنبال کنند.
کالج آتلانتیک شمالی مدرک مربوط به سیستم های رایانه ای و شبکه را ارائه می دهد.

کدام کالج ها و دانشگاه ها در نیوفاندلند و لابرادور دوره های مربوط به تحصیل در زمینه پرستاری را ارائه می دهند؟

دانشگاه مموریال نیوفاندلند یک دوره در مقطع کارشناسی پرستاری و کالج آتلانتیک شمالی یک دیپلم در دوره پرستاری عملی را ارائه می دهند.

در کجای نیوفاندلند و لابرادور مدارک STEM ارائه می شود؟

STEM مخفف علم ، فناوری ، مهندسی و ریاضیات است. در حالی که مشاغل و فعالیت‌ در زمینه های STEM محبوب است ولی هیچ دوره خاصی با عنوان “STEM” در کالج یا دانشگاه نیوفاندلند و لابرادور وجود ندارد. این اتفاق باعث میشد که دانشجویان درباره موسسات و دوره هایی که مربوط به زمینه های مورد علاقه خاصشان است، تحقیق و بررسی کنند.

چشم انداز و اینده شغلی دانشجویان خارجی پس از فارغ التحصیلی در نیوفاندلند و لابرادور چگونه است؟

مانند بیشتر مناطق کانادا ، بخش بهداشت و درمان و کمک های اجتماعی یکی از کارفرمایان اصلی در استان است و رشد شغل در این بخش بین سپتامبر 2015 تا سپتامبر 2016 قابل توجه بود.
کشاورزی و مدیریت منابع طبیعی به طور سنتی از صنایع قوی در نیوفاندلند و لابرادور هستند و بسیاری از فارغ التحصیلان پس از پیگیری دوره های تحصیلی تخصصی در این استان ، وارد این بخش می شوند
در این استان شغل های مربوط به موضوع اقامت و خدمات غذایی نیز در حال رشد است.

چگونه یک فارغ التحصیل خارجی می تواند در نیوفاندلند و لابرادور مشغول به کار شود؟

فارغ التحصیلان از DLI در نیوفاندلند و لابرادور ممکن است پس از فارغ التحصیلی از یک دوره تحصیلی واجد شرایط ، برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی اقدام کنند و پذیرفته شوند.

آیا تحصیل در نیوفاندلند و لابرادور شرایطی را برای مهاجرت دائم به کانادا برای دانشجویان فراهم می کند؟

اخیرا یک موسسه تحصیلات تکمیلی کانادایی، فارغ‌التحصیلان واجد شرایط را که با مجوز کار پس از فارغ التحصیلی در کانادا باقی می مانند ، می پذیرد.
متقاضیان باید یک کار یا پیشنهاد شغلی فعلی از کارفرمای نیوفاندلند و لابرادور داشته باشند و در زمان درخواست باید در رشته تحصیلی خود مشغول به کار باشند.
فارغ التحصیلان می توانند درخواست اقامت دائم را از طریق سیستم مهاجرت فدرال اکسپرس انتری دنبال کنند. ( the federal Express Entry immigration system.). به داوطلبانی که به کانادا مهاجرت کرده‌اند درحالی که تحصیلات خود را در یکی از مدارس نیوفاندلند ویا لابرادور به پایان رسانده اند ، ممکن است با توجه به سطح تحصیلات بالا ، امتیاز کسب شود. علاوه بر این ، یکی دیگر از فاکتورهای بسیار ارزشمند برای پذیرش تحت این سیستم این است که فارغ التحصیلان بین المللی موئسسات آموزشی کانادا تجربه کاری مهمی در کانادا بدست آورنده باشند.

وضعیت آب و هوا در نیوفاندلند و لابرادور چگونه است؟

نیوفاندلند و لابرادور به دلیل آب و هوای دریایی ، در طول سال از دمای مطبوعی برخوردار است. تابستان ها  کمترین دما 20 درجه سانتیگراد است و در زمستان حدود صفر درجه سانتی گراد است.

تحصیل در نیوفاندلند و لابرادور چه مزایایی دارد؟

موسسات دوره متوسطه نیوفاندلند و لابرادور دارای کمترین هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در کانادا هستند.
برای دانشجویان علاقه مند به اشتغال در  مشاغل دریایی و منابع طبیعی ، برنامه های تخصصی و اقتصاد محلی نیوفاندلند و لابرادور می تواند مناسب باشد.

بزرگترین شهرها و شهرک‌های نیوفاندلند و لابرادور کدامند؟

تقریباً تمام جمعیت استان در جزیره نیوفاندلند زندگی می کنند. ، سنت جان (با شهر سنت جان ، نیوبرانزویک اشتباه گرفته نشود) با جمعیت تقریباً 215،000 نفر بزرگترین شهر و پایتخت این استان است. پردیس اصلی دانشگاه مموریال نیوفاندلند و موسسه دریایی هر دو در سنت جان هستند.
این استان دو شهر دیگر با نام های کرنر بروک(Corner Brook) و کوه مروارید(Mount Pearl) دارد (اگرچه بزرگترین شهر جزیره ، کانسپینگ بی جنوبی ، جمعیت بیشتری نسبت به هر دو شهر دارد). یکی از پردیس های کالج آتلانتیک شمالی در کرنر بروک واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.