رشته مهندسی صنایع در کانادا

رشته مهندسی صنایع در کانادا

معرفی رشته مهندسی صنایع در کانادا

رشته مهندسی صنایع با تعداد زیادی فرصت شغلی، مشاغل آکادمیک و بازدهی بالاتر سرمایه گذاری همراه است، این همان چیزی است که می توانید در حین تحصیل در رشته مهندسی صنایع در کانادا انتظار داشته باشید. این رشته، شاخه ای از مهندسی است که به تحقیق در عملیات، مهندسی کیفیت، تولید و زنجیره تامین می پردازد.

دانشگاه های کانادا برای پاسخگویی به نیازهای صنایع مدرن، تجربه عملی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند. رشته مهندسی صنایع، یک برنامه بسیار مورد توجه در کانادا است.

کیفیت آموزش و مقرون به صرفه بودن تحصیل در کانادا، آن را به گزینه بهتری برای دانشجویان بین المللی تبدیل می کند تا برنامه های مهندسی صنایع با گرایش عملی را در کانادا دنبال کنند.

اگر قصد تحصیل در رشته مهندسی صنایع در کانادا را دارید، این مقاله شما را از بهترین دانشگاه های مهندسی صنایع در کانادا به سمت فرصت های شغلی که پس از اتمام دوره تحصیلی خود به دست می آورید، راهنمایی می کند.

اطلاعات کلی رشته مهندسی صنایع در کانادا

ویدیو معرفی رشته مهندسی صنایع در کانادا

لینک های مفید!

مراحل اخذ پذیرش مهندسی صنایع در کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

مزایای رشته مهندسی صنایع در کانادا

قبل از بحث در مورد دوره ها، اجازه دهید ابتدا بفهمیم که چه مزایایی در حین دنبال کردن دوره مهندسی صنایع در کانادا به دست می آورید.

 • تقاضای مهندس صنایع: حوزه کاری یک مهندس صنایع در کانادا به یک صنعت خاص محدود نمی شود. تقاضا برای فارغ التحصیلان مهندسی صنایع در رشته هایی مانند صنایع خدماتی، لجستیک، صنایع تولیدی، مشاوره و غیره وجود دارد. بر اساس یک گزارش، انتظار می رود چشم انداز شغلی یک مهندس صنایع بین سال های 2019-2028 به میزان 5000 افزایش یابد.
 • دانشگاه‌های برتر: ادامه تحصیل در رشته مهندسی صنایع در کانادا برای دانشجویان ایده‌آل است زیرا کانادا مرکز برخی از بهترین دانشگاه‌ های دارای رتبه و بسیار شناخته شده در سراسر جهان است. به طور کلی 22 دانشگاه از کانادا در رتبه بندی دانشگاه QS 2022 قرار گرفته اند. دانشگاه آلبرتا رتبه 26 را در بین 50 دانشگاه برتر در سراسر جهان دارد.
 • فرصت های عالی: مشارکت بین دانشگاه های مهندسی و صنایع، طیف وسیعی از فرصت های کارآموزی را همراه با یک تجربه یادگیری بسیار جامع برای دانشجویان فراهم می کند. با توجه به Payscale، میانگین حقوق اولیه در نظر گرفته شده برای مهندسان صنایع در کانادا 65317 دلار در سال است.
 • مقرون به صرفه بودن: اگر به شهریه دوره های مهندسی صنایع دانشگاه های کانادا فکر می کنید، از شنیدن اینکه کاملا مقرون به صرفه است، خوشحال خواهید شد. این موضوع دلیل اصلی تحصیل در کانادا است زیرا هر دانشجویی نمی تواند هزینه دوره بالایی را پرداخت کند.

چرا مهندسی صنایع را در کانادا دنبال کنیم؟

کارشناسی ارشد در برنامه مهندسی صنایع، زمینه ای محکم در مبانی و روش تحقیق و همچنین پیشرفت های مهم در این زمینه ارائه می دهد. این برنامه در دوره های تخصصی مختلف از جمله تئوری عملیات، شبکه لجستیک، مدل های تصمیم گیری و غیره ارائه می شود. در زیر چند دلیل برای ادامه برنامه مهندسی صنایع در کانادا آورده شده است:

 • انتخاب گسترده ای از کارشناسی ارشد با کیفیت بالا و تحسین شده در برنامه های مهندسی صنایع ارائه شده در کانادا وجود دارد.
 • این برنامه ها آخرین دانش را در زمینه مهندسی صنایع ارائه می دهد و دانشجویان را برای شغلی به عنوان مبتکر و رهبر در حرفه خود آماده می کند.
 • از طریق برنامه درسی خود که تعادل خوبی از تمرکز تخصصی دانش عمومی ارائه می دهد به دانشجویان کمک می کند تا مهارت های تحقیق و توسعه عملی را کسب کنند.
 • دانشجویان می‌توانند دانش تخصصی را در بسیاری از انواع صنعت از جمله شبکه ‌ها، لجستیک، فرآیند کنترل، کنترل کیفیت و تصمیم‌گیری اخذ کنند.
 • مهندسان صنایع در بسیاری از صنایع می توانند کار کنند: شما مهندسان صنایع را در اکثر شرکت ها و در بسیاری از بخش ها خواهید یافت. این بدان معنی است که شما پس از فارغ التحصیلی به راحتی شغل پیدا خواهید کرد.
 • مهارت های فنی و دانش تجاری: آن ها همچنین موضوعات مدیریت بازرگانی را به عنوان بخشی از برنامه های مهندسی صنایع خود مطالعه می کنند. شما درک خوبی از جنبه تجاری یک شرکت به دست خواهید آورد.
 • تمرکز بر فرآیندها: مهندسی صنایع بیشتر بر فرآیند ها و یافتن راه هایی برای بهبود فرآیند ها از طریق استراتژی هایی مانند کاهش هزینه، صرفه جویی و کاهش زمان بندی متمرکز است.

مهاجرت به کانادا به عنوان مهندس صنایع

مهندسان صنایع و تولید در فهرست NOC کانادا با کد 2141 هستند و واجد شرایط مهاجرت به کانادا هستند. علیرغم مهاجرت بسیاری از مهندسان صنعتی و تولیدی به کانادا در چند سال گذشته، مهندسان صنعتی و تولیدی همچنان در سراسر کانادا از هر دو جنبه کشوری و استانی تقاضای بالایی دارند.

به هر شغلی که در لیست NOC کانادا وجود دارد یک کد اختصاص داده می شود و کد برای کسانی که به دنبال مهاجرت به کانادا به عنوان مهندس صنایع و تولید هستند 2141 است. این کد همچنین به عنوان کد NOC برای مهندسین صنعتی و تولیدی مهاجر به کانادا شناخته می شود.

طبق برنامه طبقه‌بندی NOC، کد مربوط به مهندسین صنایع و تولیدی که به ایالات مختلف کانادا مهاجرت می‌کنند، مهندسان صنعتی و تولیدی مطالعات و توسعه و نظارت بر برنامه‌ هایی را برای دستیابی به بهترین استفاده از مواد و روش ‌های فناوری منابع انسانی تجهیزات برای افزایش کارایی و بهره ‌وری انجام می‌دهند.

آن ها در شرکت های مشاوره تولید و شرکت های فرآوری در مراقبت های بهداشتی مالی دولتی و سایر موسسات استخدام می شوند یا ممکن است خوداشتغال باشند.

مهندسان صنایع و تولید در عناوین و موقعیت های شغلی زیادی به کار گرفته می شوند. بنابراین، برای واجد شرایط بودن تحت کد مهندس صنایع و ساخت، می توانید به عنوان یکی از این عناوین شغلی یا شرح موقعیت مشغول به کار شوید:

 • مهندس مشاور صنایع
 • مهندس هزینه
 • مهندس بهره وری
 • مهندس پیشگیری از آتش سوزی
 • مهندس بهره وری صنایع
 • مهندس صنایع
 • مهندس ایمنی صنعتی
 • مهندس تولید
 • مهندس تضمین کیفیت (QA).
 • مهندس کنترل کیفیت
 • مهندس ایمنی
 • مهندس سیستم – تولید

ببینید و بشنوید!

ویدیو مصاحبه با آرش ؛ دانشجوی دکتری مهندسی صنایع در دانشگاه آلبرتا

پادکست مصاحبه با آرش ؛ دانشجوی دکتری مهندسی صنایع در دانشگاه آلبرتا

پذیرش تحصیلی در کانادا

رادیو تراست

موضوع: پذیرش تحصیلی کانادا

آیا من واجد شرایط مهاجرت به کانادا به عنوان مهندس صنایع و تولید هستم؟

هنگامی که شرایط شغلی و تحصیلی برای مهاجرت به کانادا به عنوان مهندس صنایع و تولید را برآورده کردید، وقت آن است که به مرحله یک پروژه مهاجرت به کانادا نگاه کنید.

مرحله یک – مهاجرت به کانادا به عنوان مهندس صنایع و تولید: شروع کار

برای مهاجرت موفقیت آمیز به کانادا به عنوان یک مهندس صنایع و تولید، ابتدا یک پروفایل اکسپرس انتری ایجاد می کنیم. با این حال، ایجاد پروفایل اکسپرس انتری به تنهایی فایده ای ندارد. اکسپرس انتری جایی است که کار واقعاً به طور جدی شروع می شود، شروع سفر مهاجرت شماست و نه پایان!

ما باید بهترین پروفایل اکسپرس انتری را با رعایت معیارهای لازم که توسط اداره مهاجرت کانادا تعیین شده است ایجاد کنیم که همچنین امتیازات بسیار مهم سیستم رتبه بندی جامع (CRS) را به ما می دهد.

هر ارزیابی توسط یک متخصص صنعت با تجربه قابل توجه در مهاجرت به کانادا بررسی می شود. گزینه های واجد شرایط بودن و مهاجرت خود را باید قبل از درخواست بررسی کنید.

مرحله دو – مهاجرت به کانادا به عنوان مهندس صنایع و تولید اکسپرس انتری

مهندسان صنایع و مهندسان تولیدی که می خواهند به کانادا برای زندگی و کار به صورت دائمی مهاجرت کنند، ابتدا باید در استخر اکسپرس انتری ثبت نام کنند و منتظر دعوت نامه برای درخواست (ITA) از اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) باشند.

هنگامی که شخصی ITA داشته باشد، می تواند برای اقامت دائم (PR ) درخواست دهد.

هنگامی که من به عنوان یک مهندس صنایع و مهندس تولید با اقامت دائم به کانادا مهاجرت می کنم چه معنایی برای من و خانواده ام دارد؟

مقیم دائم کانادا می توانند از مزایای زیر بهره مند شود:

 • زندگی و کار در کانادا
 • بدون محدودیت به کشور وارد و از آن خارج شوید
 • تحصیل در کانادا
 • به مراقبت های بهداشتی کانادا دسترسی داشته باشید
 • دسترسی به مزایای اجتماعی
 • پس از چهار سال برای تابعیت و تابعیت دوگانه اقدام کنید
 • تحت قوانین کانادا از آزادی های کانادا از حمایت برخوردار شوید

CIC کاندیداهای برتر را از استخر اکسپرس انتری می‌کشد و بر اساس تعداد امتیاز سیستم رتبه‌ بندی جامع (CRS) که کسب کرده ‌اند، دعوت به درخواست صادر می‌کند. یک امتیاز کامل رتبه بندی جامع 1200 است. پیشنهاد استخدام در کانادا یا گواهی نامزدی استانی 600 امتیاز شگفت انگیز دارد.

تا به امروز همه درخواست ‌ها برای مهاجرت به کانادا به عنوان مهندس صنایع و تولید بالاتر از 449 امتیاز CRS بوده است. اگر در CRS اکسپرس انتری خود امتیاز 449 یا بیشتر را کسب کنید، شانس بسیار خوبی برای مهاجرت به کانادا به عنوان مهندس صنایع و تولید بدون پیشنهاد شغلی یا نامزدی استانی وجود دارد.

اگر امتیاز کمتر از 449 را کسب کنید، کارشناسان موسسه مهاجرتی تراست در مهاجرت به کانادا در وهله اول به دنبال تضمین نامزدی استانی برای شما و همچنین همکاری نزدیک با شما برای تضمین یک پیشنهاد شغلی در کانادا به عنوان یک مهندس صنایع و تولید خواهند بود.

به عنوان یک مهندس صنایع و تولید با نامزدی استانی به کانادا مهاجرت کنید

اخذ نامزدی استانی به عنوان بخشی از مهاجرت به کانادا، امتیاز CRS شما را تا 600 افزایش می‌دهد و عملاً دعوت موفق شما را برای درخواست اقامت دائم کانادا تضمین می‌کند. برخی از استان ‌ها به یک پیشنهاد شغلی نیاز دارند.

با هر برنامه نامزد استانی کانادا، از همان ابتدا مقیم دائم کانادا خواهید بود، اگرچه انتظار می رود برای مدت دو سال در استان نامزد شده زندگی و کار کنید. پس از این دو سال، شما آزاد خواهید بود که در هر کجای کانادا زندگی و کار کنید.

به عنوان بخشی از درخواست کلی شما، مشاور ICCRC مهاجرت به کانادا برای پشتیبانی از درخواست اقامت دائم شما، درخواستی را به تمام ایالت ها و استان های کانادا ارسال می کند. برنامه های مهاجرت استانی به طور منظم باز و بسته می شوند و لیست های تقاضای مشاغل دائماً به روز می شوند.

دانشگاه های برتر رشته مهندسی صنایع در کانادا

دانشگاه های برتر برای مهندسی صنایع در کانادا برنامه های تحصیلات تکمیلی را در زمینه های اقتصاد و مالی، مبانی مهندسی صنایع، تحقیقات، مهندسی کیفیت و زنجیره تامین، ساخت و ساز و … ارائه می دهند. مدرک کارشناسی ارشد در مهندسی صنایع در قالب کارشناسی ارشد مهندسی (MEng) و همچنین مدرک کارشناسی ارشد علوم (MS) در کانادا ارائه می شود.

کارشناسی ارشد در مهندسی صنایع در کانادا یک برنامه کارشناسی ارشد 1 تا 2 ساله است که بر ادغام مواد، فرآیند ها، سیستم ها و اطلاعات با ابزارهای مورد نیاز برای موفقیت در تمرین حرفه ای متمرکز است. میانگین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های برتر برای مهندسی صنایع در کانادا از 15000 تا 40000 دلار در هر سال تحصیلی بسته به نوع مدرک تحصیلی متغیر است.

برنامه مهندسی صنایع به دانشجویان این فرصت را می دهد تا با مهارت در روش های تحقیق علمی و ارائه، دانش پیشرفته و تخصصی در زمینه مهندسی به دست آورند. هدف این بخش بررسی دانشگاه های برتر در کانادا برای مهندسی صنایع، به همراه شرایط واجد شرایط بودن، روش پذیرش، هزینه تحصیل، آینده شغلی و غیره است.

برنامه کارشناسی ارشد در رشته مهندسی صنایع توسط تعداد محدودی از دانشگاه ها در کانادا ارائه می شود. چندین دانشگاه کانادا نیز برنامه های دیپلم و مدرک تحصیلات تکمیلی را در زمینه مهندسی صنایع ارائه می دهند. در زیر لیست برترین دانشگاه های مهندسی صنایع در کانادا آمده است:

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه دالهاوزی
 • دانشگاه رایرسون
 • دانشگاه ویندزور
 • دانشگاه کنکوردیا
 • دانشگاه رجینا

اطلاعات بیشتر دانشگاه ها

دانشگاهتوضیحاتاطلاعات بیشتر
تورنتوگروه مهندسی مکانیک و صنایع در دانشگاه تورنتو برنامه های کارشناسی ارشد مهندسی (MEng) و کارشناسی ارشد علوم کاربردی (MASc) را در رشته مهندسی صنایع ارائه می دهد. برنامه MEng به صورت تمام وقت و پاره وقت ارائه می شود و دانشجویان را برای کار حرفه ای آماده می کند که شامل کار درسی و پروژه تحقیقاتی اختیاری برای Ph.D. برنامه MASc یک برنامه تمام وقت 2 ساله بر اساس تحقیق و پایان نامه است.رتبه 26 در جهان توسط رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2022مدت زمان برنامه MEng 1 سال و مدت برنامه های MASc 2 سال است.GPA : 3.0 از 4.0امتیاز GRE اختیاری رزومه 3 توصیه نامه انگیزه نامه تافل: 93 آیلتس: 7.0COPE: 76
دالهاوزیدانشکده مهندسی صنایع در دانشگاه دالهاوزی، برنامه ‌های کارشناسی ارشد مهندسی (MEng) و کارشناسی ارشد در علوم کاربردی (MASc) را با تخصص ‌های تحقیقاتی در زمینه‌ های تحقیق، ارگونومی و غیره ارائه می‌دهد.رتبه 272 در جهان توسط رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2022مدت زمان برنامه های MEng و MASc 2 سال استGPA: درجه B امتیاز GRE اختیاری رزومه 2 توصیه نامه انگیزه نامه نمونه کارها تافل: 580 آیلتس: 6.5
رایرسوندانشکده مهندسی مکانیک و صنایع در دانشگاه رایرسون کارشناسی ارشد در برنامه های مهندسی صنایع در هفت حوزه تحقیقاتی مانند ترمو سیالات، تولید، مواد، مکانیک جامدات و مهندسی صنایع ارائه می دهد.رتبه 801-1000 در جهان توسط رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2022 مدت زمان برنامه های MEng و MASc 1  سال است GPA: 3.33 از 4.33 برای پذیرش در MAScGPA: 3.0 از 4.33 برای پذیرش MEng رزومه2 توصیه نامه انگیزه نامه توصیه نامه تجربه کاری/ در صورت وجود تافل: 93 آیلتس: 7.0MELAB: 85CAEL: 70 PTE: 63
دانشگاه ویندزورگروه مهندسی مکانیک، خودرو و مواد در دانشگاه ویندزور برنامه های MEng و MASc را در رشته مهندسی صنایع ارائه می دهد. MEng یک برنامه دوره محور است که بر هشت دوره متمرکز شده است که چهار دوره از آن ها گرایش های مهندسی صنایع هستند. برنامه MASc یک برنامه تحقیقاتی است که به چهار دوره تحصیلات تکمیلی، پایان نامه و تحقیقاتی نیاز دارد که تحت نظارت یک مشاور انجام شود.رتبه 701-750 در جهان توسط رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2022 مدت زمان برنامه MEng 2 سال و مدت برنامه های MASc درسی + پایان نامه 1 ساله است. میانگین: 70%نمره GRE رزومه 2 توصیه نامه تافل: 83 آیلتس: 6.5pearson: 65
کنکوردیادپارتمان مهندسی مکانیک، صنایع و هوافضا در دانشگاه کنکوردیا مدرک های MAsc و MEng را در زمینه مهندسی صنایع ارائه می دهد.رتبه 521-530 در جهان توسط رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2022 مدت زمان برنامه های MASc و MEng 2  سال است GPA : 3.0 از 4.0 مدرک کارشناسی مهندسی با نمرات بالا رزومه 3 توصیه نامه بیانیه ای از هدف تافل: 85 آیلتس: 6.5 CAEL: 70 CAE & CPE: 180
رجینادانشکده مهندسی و علوم کاربردی در دانشگاه رجینا برنامه های مهندسی صنایع مانند MASc (مبتنی بر پایان نامه)، MEng (مبتنی بر پروژه)، و MEng (co-op) را ارائه می دهد.رتبه 601-800 در جهان توسط رتبه بندی 2022مدت زمان برنامه های MASc، MEng و MEng (co-op) 1 سال است. GPA : 3.0 از 4.0 مدرک کارشناسی 4 ساله با حداقل میانگین 70% امتیاز GRE اختیاری رزومه 2 توصیه نامه بیانیه شخصی تافل: هر باند 20 آیلتس: 6.5 CAEL: 70MELAB:80

اطلاعات کلی رشته مهندسی صنایع در مقطع فوق دیپلم در کانادا

عواملتوضیحات
نام برنامه تحصیلیفوق دیپلم مهندسی صنایع
وضعیت تحصیلیپاره وقت و تمام وقت
مدت زمان دوره تحصیل1 الی 2 سال
الزاماتنمرات آزمون ELPنمره معدل نمره GRE یا GMAT (در صورت وجود) تجربه کاری رزومه
بهترین دانشگاه هاConestoga College Centennial College Confederation College Niagara College University of Windsor
تخصص هاگواهی فارغ التحصیل رباتیک و اتوماسیون صنعتی (Co-op)گواهی فارغ التحصیلی فرآیندهای تولید صنعتی گواهی اتوماسیون صنعتی فارغ التحصیل کالج انتاریو دوره فوق لیسانس مهندسی صنایع و مدیریت دیپلم پیشرفته مهندسی مکانیک فناوری – صنعتی

دروس رشته مهندسی صنایع در کانادا

اگر چه سیلابس درسی رشته مهندسی صنایع در دانشگاه های مختلف کانادا می تواند تفاوت هایی داشته باشد اما به صورت کلی، دانشجویان رشته مهندسی صنایع برای فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی این رشته، باید دروس زیر را بگذرانند.

ترمسیلابس
1نقشه مهندسی I فیزیک مهندسی مکانیک کاربردی مهندسی برق پایه برنامه نویسی کامپیوتر ریاضیات مهندسی I
2ریاضیات مهندسی II نقشه مهندسی II مهندسی الکترونیک پایه شیمی مهندسی فناوری کارگاه مبانی ترمودینامیک و انتقال حرارت
3طراحی به کمک کامپیوتر ریاضیات مهندسی III اقتصادمکانیک سیالات و ماشین آلاتارائه کار گروهی Iفناوری ساخت علم مواد و متالورژی مطالعه کار و ارگونومی
4ماشین الکتریکی اقتصاد مهندسی ارائه کار گروهی II انتقال حرارت و جرم مدیریت صنعتی فرآیند تولید و فناوری مقاومت مصالح احتمال و آمار
5سیستم کنترل روش عددی انرژی، نیرو و فناوری کار گروهی و ارائه III مترولوژی و اندازه گیری مدیریت پروژه مدیریت زنجیره تامین انتخابی I: ممیزی انرژی و بهره وری انتخابی I: کنترل های انتخابی و پنوماتیک انتخابی I: مقدمه ای بر مهندسی زیست پزشکی انتخابی I: مهندسی نیروگاه
6ارتباط انگلیسی نظریه ماشین مهندسی نگهداری توسعه کارآفرینی طراحی عناصر ماشین مهندسی همزمان و مهندسی ارزش انتخابی دوم: مدیریت منابع انسانی انتخابی دوم: دوره پایه حسابداری و امور مالی انتخابی دوم: مدیریت بازاریابی انتخابی II: توسعه محصول جدید انتخابی دوم: رفتار سازمانی
7تبرید، طراحی سیستم HVACپروژه چیدمان و طراحی کارخانه OHS تحقیق در عملیات اخلاق مهندسی و حقوق صنعتی انتخابی III: فناوری خودرو انتخابی III: تحلیل المان محدود انتخابی III: مکاترونیک انتخابی III: اصول رباتیک و مدل سازی انتخابی III: انرژی های تجدیدپذیر و طراحی سیستم انتخابی چهارم: سیستم مدیریت زیست محیطی انتخابی چهارم: برنامه ریزی، طراحی و کنترل تولید انتخابی چهارم: سیستم اطلاعات مدیریت انتخابی چهارم: کنترل و مدیریت کیفیت انتخابی چهارم: مدیریت استراتژیک و فناوری
8پیوست صنعتی سمینار

شرایط تحصیل در رشته مهندسی صنایع در کانادا برای دانشجویان بین المللی

اگر به دنبال تحصیل در رشته مهندسی صنایع در کانادا هستید، شرایط خاصی وجود دارد که در اکثر دانشگاه های مهندسی صنایع در کانادا مشترک است. معیارهای واجد شرایط بودن برای پذیرش در کالج مهندسی صنایع در کانادا به شرح زیر است:

 • ریز نمرات دبیرستان
 • مدرک کارشناسی
 • نمره آزمون مهارت زبان انگلیسی
 • مدارک اضافی مورد نیاز

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل مهندسی صنایع در کانادا

جدول زیر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل مهندسی صنایع در کانادا را نشان می دهد:

مدرکتوضیحات
پاسپورت معتبردانشجویان بین المللی برای دریافت مجوز تحصیل در کانادا ملزم به داشتن پاسپورت معتبر می باشند.اعتبار پاسپورت باید اقامت در نظر گرفته شده برای مدت دوره را پوشش دهد.
نامه پذیرش از موسسه آموزشی تعیین شده (DLI)دانشجو باید نامه پذیرش از دانشگاه/موسسه مربوطه کانادایی که در آن پذیرش گرفته است داشته باشد.DLI باید یک موسسه معتبر کانادایی باشد که توسط اداره مهاجرت به رسمیت شناخته شده باشد.
اثبات تمکن مالیدانشجویان بین المللی باید مدرکی مبنی بر تمکن مالی برای پوشش هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی نشان دهند.دانشجویان بین المللی به حدود 10000 دلار در سال نیاز دارند تا بتوانند در کانادا ماندگار شوند.دانشجویان همچنین باید بودجه کافی برای سفر برگشت به کشور خود را نشان دهند.
اندازه عکس پاسپورتهر درخواست آفلاین نیاز به 2 عکس در اندازه گذرنامه از متقاضی در استانداردهای مقرر نیاز دارد. یک کپی دیجیتال از عکس برای برنامه های آنلاین در همان ابعاد مورد نیاز است.
معاینه پزشکی مهاجرت (IME)دانشجویان بین المللی باید به طور اجباری تحت معاینه پزشکی مهاجرت (IME) قرار گیرند.به دانشجویان توصیه می شود حداقل یک هفته قبل از شروع درخواست ویزای کانادا، آزمایشات پزشکی را انجام دهند.
نمرات آزمون مهارت زبان انگلیسینمرات آزمون مهارت انگلیسی اجباری نیست اما در زمان درخواست ویزا به شدت توصیه می شود.نمرات تافل، آیلتس، PTE آکادمیک پذیرفته می شود.
انگیزه نامهدانشجویان باید مقاله ای داشته باشند که هدف از سفر به کانادا و دلیل انتخاب یک موسسه آموزشی خاص را توضیح دهد.
داشتن یک کارت اعتباریکارت اعتباری برای پرداخت هزینه درخواست 150 دلار برای درخواست آنلاین مورد نیاز است.کارت های نقدی پذیرفته نمی شوند.

زمان پردازش ویزای دانشجویی کانادا

زمان پردازش، مربوط به مدت زمانی است که CIC برای پردازش درخواست ویزا صرف می کند. به این ترتیب، زمان مشخصی برای رسیدگی به درخواست ویزای تحصیلی کانادا وجود ندارد. وضعیت درخواست (هم به صورت آنلاین و هم روی کاغذ) توسط متقاضیان از طریق حساب های MyCIC قابل مشاهده است.

در مقابل، اگر دانشجویان از طریق Student Direct Stream (SDS) ویزا را دریافت کنند، پردازش ویزا ممکن است تا 20 روز تقویمی طول بکشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش رشته مهندسی صنایع در کانادا

الزامات اضافی مانند نمونه کارها و رزومه نیز توسط دانشگاه های کانادا برای مهندسی صنایع درخواست می شود. همچنین برای دانشجویانی که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی صنایع هستند، داشتن تجربه کاری الزامی است. با این حال، برخی از اسناد دیگر نیز مورد نیاز هستند:

 • ریز نمرات آموزشی رسمی
 • مدرک و مدرک دیپلم
 • بیانیه ای از هدف
 • رزومه یا رزومه به روز شده
 • توصیه نامه
 • عکس و کپی پاسپورت
 • اثبات امور مالی
 • ویزای مجوز تحصیل

اکنون که به خوبی از واجد شرایط بودن و الزامات آگاه هستید، بیایید نگاهی گذرا به روند پذیرش بیندازیم:

فرآیند درخواست برای مهندسی صنایع در کانادا

دوره های مهندسی صنایع در کانادا در دو رشته ورودی فصلی ارائه می شود. فصل شروع تحصیل ژانویه / فوریه و سپتامبر است. با این حال، برخی از کالج ها نیز پذیرش در ماه مه را ارائه می دهند. ابتدا دانشجویان موظفند دانشگاه مورد نظر خود و دوره های مورد نظر خود را تعیین کنند.

اکنون حداقل شرایط پذیرش و ضوابط واجد شرایط بودن دانشگاه مورد نظر را بررسی کنید. دانشجویان بین المللی باید نتایج امتحانات ورودی خود را در وب سایت دانشگاه مانند نمرات آزمون آیلتس، تافل، PTE یا GRE یا GMAT ارسال کنند.

مهلت های درخواست دانشگاه را یادداشت کنید و حداقل سه ماه قبل از مهلت برای پذیرش اقدام کنید.

کلیه مدارک اجباری از قبیل سابقه کار، رزومه، نمرات آزمون و … را در سایت دانشگاه ارسال و در صورت نیاز هزینه درخواست را پرداخت نمایید. پس از دریافت نامه پذیرش، قبل از سفر، برای مجوز تحصیل در سفارت اقدام کنید.

بورسیه تحصیلی رشته مهندسی صنایع در کانادا

جوایز و بورسیه های مهندسی صنایع کانادا در زیر آورده شده است:

(برای مشاهده ستون های دیگر جدول در موبایل، جدول را به سمت چپ بکشید)

بورسیهدانشگاهدانشکدهدپارتمانرشته
Aaron M. Fish Scholarship of Excellence in Mechanical Engineeringکنکوردیادانشکده فنی و مهندسی و علوم کامپیوترگروه مهندسی مکانیک و صنایعمهندسی مکانیک
Canada Post Corporation Scholarships in Engineeringکنکوردیادانشکده فنی و مهندسی و علوم کامپیوترمهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک
CBCL Limited, Consulting Engineers’ Scholarshipدالهاوزیدانشکده مهندسیمهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، الکترونیک
Department of Mechanical and Industrial Engineering Achievement Awardدایرسوندانشکده فنی و مهندسی، معماری و علومگروه مهندسی مکانیک و صنایع
Genivar Scholarshipرایرسوندانشکده فنی و مهندسی، معماری و علوممهندسی برق و کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک و صنایع یا علوم معماری: مدیریت پروژه
Industrial Engineering Entrance Scholarshipsدالهاوزیدانشکده مهندسیگروه مهندسی صنایع
Institute of Industrial Engineers Student Chapter Awardsرایرسوندانشکده فنی و مهندسی، معماری و علومگروه مهندسی مکانیک و صنایعمهندسی صنایع
J.L. Beaton Award – Mechanical and Industrial Engineeringرایرسوندانشکده فنی و مهندسی، معماری و علومگروه مهندسی مکانیک و صنایع
Nissan Canada Inc. Award in Automotive Engineeringکنکوردیادانشکده فنی و مهندسی و علوم کامپیوترگروه مهندسی مکانیک و صنایع
Pageau, Morel et Associes Scholarshipکنکوردیادانشکده فنی و مهندسی و علوم کامپیوترگروه مهندسی برق و کامپیوتر، گروه مهندسی مکانیک و صنایعلیسانس مهندسی: مهندسی برق، مهندسی مکانیک
Robotics International/Society of Manufacturing Engineers Awardرایرسوندانشکده فنی و مهندسی، معماری و علومگروه مهندسی مکانیک و صنایع
Ryerson General Scholarship – Mechanical and Industrial Engineeringرایرسوندانشکده فنی و مهندسی، معماری و علومگروه مهندسی مکانیک و صنایع
Silas Katz Memorial Scholarshipکنکوردیادانشکده فنی و مهندسی و علوم کامپیوترگروه مهندسی مکانیک و صنایعمهندسی مکانیک
The Atlantic Industrial Engineering Society Prizeدالهاوزیدانشکده مهندسیگروه مهندسی صنایع
Transcanada Pipelines Graduate Fellowshipمنیتوبادانشکده فنی، دانشکده علومگروه مهندسی مکانیک و صنایع، گروه مهندسی عمران

بازار کار رشته مهندسی صنایع در کانادا

دانشجویان رشته مهندسی صنایع پس از فارغ التحصیلی چه می کنند؟

مدرک B.Tech در مهندسی صنایع منجر به فعالیت در مشاغل جذاب در صنایع مختلف مانند ساخت خودرو، لجستیک، حمل و نقل، عملیات خطوط هوایی و خدمات مالی می شود.

 • مهندسی صنایع یک حرفه در حال گسترش است زیرا کار مهندسان صنایع می تواند به کنترل هزینه کمک کند، این مهندسان برای کارفرمایان در اکثر صنایع از جمله سازمان های غیرانتفاعی کار می کنند.
 • مهندسین صنایع در طیف وسیعی از صنایع از جمله صنایع بزرگ تولیدی، بیمارستان ها، خدمات مشاوره و مهندسی و تحقیق و توسعه به کار گرفته می شوند.
 • تخصص این مهندسان بر کاهش هزینه های داخلی متمرکز شده و کار آن ها را برای بسیاری از صنایع ارزشمند می کند.
 • علاوه بر این، رشد مراقبت های بهداشتی و تغییر در نحوه ارائه مراقبت، تقاضا برای مهندسان صنایع را ایجاد می کند. شرکت ها در صنایع مختلف به دنبال راه های جدیدی برای کنترل هزینه ها و بهبود کارایی هستند که منجر به تقاضای بیشتر برای این موارد می شود.

آینده شغلی رشته مهندسی صنایع در کانادا

طیف متنوعی از فرصت‌ های شغلی برای دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه ‌های با رتبه بالا در رشته مهندسی صنایع در کانادا وجود دارد. میانگین حقوق اولیه برای دانشجویان این رشته بین 40000 تا 120000 دلار کانادا در سال متغیر است.

فرصت های شغلی پردرآمد

برخی از فرصت های شغلی پردرآمدی که می توان در آن ها مشغل به کار شد، در زیر ذکر شده است:

عنوان شغلیدرآمد به دلار
مهندس صنایع65,317 دلار
مهندس بهره وری69,224 دلار
مهندس تولید69,380 دلار
مهندس ساخت53,465 دلار
مهندسی قابلیت اعتماد *79,083 دلار

راهکارهای ارائه شده توسط مهندسان صنایع کانادا

 • تعیین بهترین مکان ماشین آلات در یک کارخانه بر اساس ملاحظات اقتصادی و عملیاتی. طراحی سیستم های برنامه ریزی فرآیند به کمک کامپیوتر که به طور انعطاف پذیر توالی عملیات را برای تولید یک محصول تغییر می دهند.
 • تعیین اینکه کدام نوع مشاغل برای جمعیت های خاص کارگران مانند سالمندان و معلولان مناسب تر است.
 • توسعه یک سیستم برای کنترل سطح موجودی یک محصول در یک انبار، کتاب در یک کتابفروشی، یا بنزین در یک جایگاه خدمات سوخت
 • طراحی سیستم های خودکار حمل مواد برای جابجایی قطعات در یک کارخانه
 • طراحی یک برنامه مدیریت ماموریت برای متخصصان بار در شاتل فضایی ناسا
 • طراحی سیستم های پشتیبانی برای یکپارچه سازی اطلاعات و کنترل بین سیستم های تولیدی، وسایل نقلیه هدایت شونده خودکار، تاسیسات انبار خودکار و پرسنل مدیریتی.
 • طراحی طرحی جدید برای نوبت دهی موارد به اتاق عمل در بیمارستان و یا سفارشات تولید در کارخانه
 • تعیین مسیر بهینه آمبولانس ها در یک شهر، یا وسایل نقلیه جابجایی مواد در یک کارخانه، برای به حداقل رساندن زمان سفر
 • توسعه قابلیت اطمینان و سیستم های مدیریت کیفیت برای اطمینان از اینکه محصول تولیدی عاری از نقص است.
 • توسعه برنامه هایی برای تجزیه و تحلیل ارزیابی ایمنی محل کار
 • طراحی سیستم های گرافیک کامپیوتری برای کمک به اپراتورها در نظارت و کنترل فرآیندهای صنعتی

مسیر شغلی رشته مهندسی صنایع در کانادا

یافتن شغل در اقتصاد امروزی می تواند تلاش سختی باشد، اما می توانید با انتخاب رشته تحصیلی خود بر اساس بازار کار از همان ابتدا، همه چیز را به نفع خود تمام کنید. مهندسی صنایع یکی از رشته های مورد تقاضای امروزی است.

فهمیدن اینکه چرا مهندسی صنایع تا این حد محبوب است دشوار نیست: با چنین طیف گسترده ای از مهارت ها، مهندسان صنایع می توانند در هر دو موقعیت فنی و مدیریتی کار کنند. یعنی فرصت های شغلی شما دو برابر می شود. برخی از مشاغل آینده ای که در انتظار شما هستند عبارتند از:

 • صنایع خدماتی
 • ارائه دهندگان لجستیک
 • صنایع تولیدی
 • مشاوره و خدمات مهندسی
 • شرکت های تحقیق و توسعه
 • تجارت عمده فروشی

وظایف شغلی رشته مهندسی صنایع در کانادا

برخی از وظایف شغلی رشته مهندسی صنایع در کانادا در زیر آورده شده است:

 • طراحی چیدمان و تاسیسات کارخانه
 • در خصوص ماشین آلات و امکانات جدید آن ها مطالعه کرده و ترکیب های کارآمد را توصیه یا انتخاب می کنند.
 • توسعه سیستم ها و رویه های تولید انعطاف پذیر یا یکپارچه
 • انجام مطالعات و اجرای برنامه هایی برای تعیین سطح موجودی بهینه برای تولید و امکان استفاده بهینه از مواد و منابع ماشین آلات
 • تجزیه و تحلیل هزینه های تولید
 • طراحی توسعه و اجرای مطالعات زمانی و برنامه های ساده سازی کار
 • تعیین نیازهای نیروی انسانی و مهارت و تدوین برنامه های آموزشی
 • توسعه سیستم های ارزیابی استانداردهای عملکرد و برنامه های دستمزد و تشویقی
 • انجام مطالعات در مورد قابلیت اطمینان و عملکرد تاسیسات کارخانه و تولید یا سیستم های اداری
 • برنامه ها و برنامه های استانداردهای تعمیر و نگهداری را توسعه دهید

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

آزمون و خطا نکنید!

بجای صرف ساعات طولانی برای جستجو و انتخاب رشته و دانشگاه، به راحتی می توانید از کمک وکلای تحصیلی موسسه تراست بهره ببرید.

سوالات متداول

هزینه تحصیل لیسانس مهندسی صنایع چقدر است؟

مدرک لیسانس مهندسی صنایع سالانه حدود 10000 تا 25000 دلار کانادا برای یک دانشجوی بین المللی هزینه دارد.

آیا پس از گذراندن دوره مهندسی صنایع در کانادا، به راحتی می توان شاغل شد؟

بله دانشگاه‌ های مختلف در کانادا به دانشجویان خود یک فرصت شغلی ارائه می‌دهند تا بلافاصله پس از اتمام فارغ‌ التحصیلی، کار کنند. متوسط ​​حقوق سالانه ارائه شده به فارغ التحصیلان مهندسی صنعت حدود 40000 دلار کانادا است.

پرطرفدارترین رشته در مقطع کارشناسی مهندسی صنایع کدام است؟

محبوب ترین مدرک کارشناسی برای یک دانشجوی بین المللی در کانادا لیسانس مهندسی (BEng) در مهندسی صنایع است.

آیا تحصیل MEng تنها گزینه بعد از BEng در مهندسی صنایع است؟

خیر، شما می توانید هر دوره ای را پس از اتمام BEng در مهندسی صنایع دنبال کنید. با این حال، دوره BEng در همان زمینه پایه ای را برای دانشجویان MEng ایجاد می کند و بیشتر دانشجویان ترجیح می دهند پس از BEng مدرک MEng دریافت کنند.

بهترین دانشگاه های کانادا برای مهندسی صنایع کدامند؟

برترین دانشگاه های مهندسی صنایع در کانادا عبارتند از:
· دانشگاه تورنتو
· دانشگاه دالاهو
· دانشگاه رایرسون

دیدگاهتان را بنویسید