مهندسی صنایع در کانادا

رشته مهندسی صنایع در کانادا

معرفی رشته مهندسی صنایع در کانادا

مهندسی صنایع شاخه ای از مهندسی است که تلاش می کند متوجه شود که چگونه می توان کارها را بهتر انجام داد. مهندسان صنایع درگیر این مسئله هستند که چگونه می توان هزینه تولید را کاهش داد، بر بهره وری کارخانه ها و شرکت ها افزود، کیفیت محصولات و خدمات را افزایش داد، سلامت و امنیت کارگران را تضمین کرد، از محیط زیست حفاظت کرد و قوانین حکومت را در زمینه اداره مشاغل رعایت کرد.

مهندسان صنایع در این جهت تلاش می کنند که مانع آن شوند که زمان، پول، مواد اولیه، انرژی و دیگر چیز ها هدر بروند. برای مثال، مهندسان صنایع ممکن است روی این مسئله کار کنند که چگونه طول خطوط انتقال را کاهش بدهند تا بهینه تر شود و از این طریق، انتقال محصولات با سرعت بیشتر و با امنیت بیشتری انجام شود. مهندسان صنایع بسته به کاری که می خواهند انجام بدهند، یا در ادارات کار می کنند و یا در مجموعه هایی که تلاش می کنند آن ها را ارتقا بدهند.

اطلاعات کلی رشته مهندسی صنایع در کانادا

ویدیو معرفی رشته مهندسی صنایع در کانادا

لینک های مفید!

مراحل اخذ پذیرش مهندسی صنایع در کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

اهمیت رشته مهندسی صنایع در کانادا

اول از همه باید این نکته را در ذهن داشته باشید که اگر در نظر دارید به عنوان مهندس صنایع به کانادا مهاجرت کنید، بخت و اقبال به شما رو کرده است! بازار کاری در کانادا به شدت محتاج کسانی است که در مهندسی صنایع تخصص داشته باشند و این مسئله از دو جهت به شما کمک خواهد کرد:

 • تقاضای زیاد به مهندسان صنایع در بازار کاری کانادا موجب شده است که این مهندسان وضعیت حقوقی بسیار خوبی داشته باشند
 • کمبود مهندسان صنایع در کانادا گرفتن اقامت دائم را برای مهندسان صنایعی که می خواهند به این کشور مهاجرت کنند بسیار راحت تر کرده است.

حقوق مهندسان صنایع در کشور کانادا از 46000 دلار کانادا در سال شروع می شود و با افزایش تخصص و تجربه، به حدود 83000 دلار کانادا در سال خواهد رسید. به طور متوسط هم مهندسان صنایع در کانادا حقوقی برابر با 62000 دلار کانادا را در سال دریافت می کنند. هم چنین بر اساس برنامه ی مهاجرتی دولت کانادا، به خاطر نیاز بازار کاری این کشور به مهندسان صنایع، این رشته در زمره ی کد مشاغلی قرار گرفته که فارغ التحصیلان آن می توانند برای ویزای کانادا درخواست بدهند.

همچنین درباره اپلای مهندسی صنایع ، زمان مناسب برای اپلای تحصیلی کانادا و مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا بخوانید.

ببینید و بشنوید!

ویدیو مصاحبه با آرش ؛ دانشجوی دکتری مهندسی صنایع در دانشگاه آلبرتا

پادکست مصاحبه با آرش ؛ دانشجوی دکتری مهندسی صنایع در دانشگاه آلبرتا

پذیرش تحصیلی در کانادا

رادیو تراست

موضوع: پذیرش تحصیلی کانادا

شرایط تحصیل در رشته مهندسی صنایع در کانادا

دسته ای از شرایط عمومی وجود دارند که متقاضی تحصیل در هر رشته ای در کشور کانادا (مثل رشته ی مهندسی صنایع در کانادا) می بایست حائز آن ها باشد. اما این شرایط عمومی بر اساس مقطع تحصیلی ای که شما متقاضی تحصیل در آن هستید و هم چنین رشته ای که می خواهید انتخاب کنید متفاوت خواهد بود. به طور کلی، به منظور تحصیل در مقطع لیسانس و یا مقاطع بالاتر در کشور کانادا، می بایست با نمرات مطلوب و قابل قبولی مقطع گذشته را در کانادا و یا در دانشگاه معتبری در کشور خود به پایان رسانده باشید. بیشتر دوره های تحصیلی در کانادا به زبان انگلیسی و تعداد محدودی از آن ها به زبان فرانسوی ارائه می شوند (مثل بعضی از دانشگاه ها در استان کبک کانادا). بنابراین افرادی که علاقمند به تحصیل در کانادا هستند، می بایست در امتحانی شرکت کرده و مدرک آن را به همراه داشته باشند که تخصص آن ها را در یکی از این دو زبان نشان می دهد. آزمون هایی مثل تافل یا آیتلس تخصص متقاضی را در زبان انگلیسی می سنجند. در مورد دانشگاه های فرانسوی زبان نیز این نکته را مد نظر داشته باشید که این دانشگاه ها عموما آزمون اختصاصی خود را برای سنجش مهارت متقاضیان در زبان فرانسه برگزار می کنند. همچنین برای دسترسی به اطلاعات بیشتر درباره آزمون تافل برای کانادا ، شرط معدل برای تحصیل در کانادا و محاسبه GPA در کانادا می توانید به لینک مرتبط به هر کدام مراجعه کنید.

علاوه بر شروط مرتبط با زبان و معدل که در بالا آمد، متقاضیان تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا می بایست سابقه ی پژوهشی خود را نیز برای دانشگاه مقصد ارسال کنند. سابقه ی پژوهشی شامل مواردی چون مقالات چاپ شده در ژورنال ها، مقالات ثبت شده در کنفرانس ها، شرکت در دوره های کارآموزی در داخل یا خارج از کشور، سوابق تدریس در دانشگاه به عنوان دستیار آموزشی و هم چنین سابقه ی کار با اساتید به عنوان دستیار پژوهشی و مواردی از این دست می شود. هم چنین ممکن است بعضی از دانشگاه ها از شما درخواست کنند تا توصیه نامه ای را از اساتیدی که شما را می شناسند دریافت کنید و در سایت دانشگاه بارگزاری کنید. البته همان طور که گفته شد، شرایط پذیرش از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است و می توانید با مراجعه به وب سایت هر کدام از دانشگاه ها، شرایط دقیق پذیرش در آن ها را دریافت کنید.

گاهی اوقات ممکن است که آپلود مدارک در سایت دانشگاه کافی نباشد و آن دانشگاه از شما بخواهد تا نسخه فیزیکی مدارک خود را برای آن ها بفرستید. در این موارد می بایست مدارک خود را که شامل کارنامه، مدارک هویتی و اسناد مشابه می باشد به طور رسمی ترجمه کنید، به تایید نهاد قضایی برسانید و سپس از طریق پست آن ها را به کانادا بفرستید.

درباره کارشناسی ارشد در کانادا ، پذیرش تحصیلی کانادا و مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا بخوانید.

شهریه و مدت زمان دوره های آموزشی مهندسی صنایع در کانادا

در مقطع لیسانس، مدت زمان تحصیل در رشته ی مهندسی صنایع، بسته به این که در چه دانشگاهی تحصیل کنید، بین سه تا چهار سال خواهد بود. تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی، بین یک تا سه سال طول خواهد کشید و مدت زمان دقیق آن، به دانشگاه محل تحصیل و این که در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری مشغول به تحصیل باشید متفاوت خواهد بود.

از آن جا که دانشگاه های کانادا خصوصی هستند، هر کدام میزان شهریه ی خود را به طور مستقل تعیین می کنند. به طور کلی میزان این شهریه به چند عامل بستگی دارد؛ این که رشته و مقطع تحصیلی شما چیست، شهروند کانادا هستید و یا شهروند کشوری دیگر و این که می خواهید در مقطع لیسانس تحصیل کنید و یا تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری را مد نظر دارید. اما به طور کلی می توان گفت که میزان شهریه برای تحصیل در کانادا، از 7000 دلار شروع می شود و به 20000 دلار می رسد. ممکن است که این ارقام قدری ته دلتان را خالی کرده باشند، اما نترسید! اگر که از سابقه ی تحصیلی خوبی برخوردار باشید، کمک هزینه ها و بورس های فراوانی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا بدون هراس از مسائل مالی، در رشته مهندسی صنایع در کانادا مشغول به تحصیل شوید.

همچنین درباره هزینه تحصیل در کانادا و شهروندی کانادا بخوانید.

بورسیه تحصیلی رشته مهندسی صنایع در کانادا

همان طور که در بخش پیشین آمد، در کانادا بورس ها و کمک هزینه های بسیاری ارائه می شوند که به دانشجویان مستعدی که علاقمند به تحصیل در کانادا هستند تعلق می گیرد تا بدون دغدغه ی مسائل مالی بتوانند در این کشور و در رشته ی مورد علاقه خود به تحصیل بپردازند. معیار تخصیص این کمک هزینه ها از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است، اما به طور عمومی، معدل دانشجو در مقطع پیشین، توصیه نامه های اساتید، سابقه ی پژوهشی، تعداد مقالات و شرکت در کنفرانس ها به دانشجو کمک می کند تا کمک هزینه ای را دریافت کند که در مواردی هزینه تحصیل و در مواردی حتی هزینه ی زندگی او را در کانادا پوشش می دهد. برای اطلاع دقیق از این کمک هزینه ها می بایست به وب سایت دانشگاهی که می خواهید در آن تحصیل کنید مراجعه کنید. حواستان باشد که همه ی این کمک هزینه ها زمان مشخصی دارد که باید در همان زمان برای دریافت آن ها اقدام کنید.

درباره بورسیه تحصیلی کانادا ، فاند تحصیلی کانادا و تحصیل رایگان در کانادا بیشتر بخوانید.

دانشگاه های دارای رشته مهندسی صنایع در کانادا

در حدود بیست دانشگاه در کانادا وجود دارند که رشته مهندسی صنایع را در این کشور ارائه می دهند. بنابراین متقاضی تحصیل در این رشته در کانادا دست بسیار بازی خواهد داشت! بنا به تقسیم بندی ای که معیار QS (که معتبرترین معیار برای رتبه بندی دانشگاه ها در جهان است) ارائه داده است، بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته ی مهندسی صنایع در کانادا در سال 2020 عبارتند از:

همچنین درباره رنکینگ دانشگاه های کانادا و ارزان ترین دانشگاه های کانادا بخوانید.

کد مشاغل رشته مهندسی صنایع در کانادا

بر اساس طبقه بندی ملی مشاغل کانادا مهندسان صنایع در دسته ی 2141 کد مشاغل در کانادا قرار می گیرند. آن ها می توانند این وظایف را بر عهده بگیرند:

مهندس مشاور صنایع، مهندس هزینه ها، مهندس بهره وری، مهندس جلوگیری از آتش سوزی، مهندس امنیت صنعتی، مهندس تولید، مهندس تضمین کیفیت، مهندس کنترل کیفیت، مهندس مطالعات زمانی، مهندسی اندازه گیری کارکرد.

درباره بازار کار شغل مهندسی صنایع در کانادا ، کار در کانادا و قانون کار کانادا بیشتر بخوانید.

مسیر شغلی رشته مهندسی صنایع در کانادا

در قدم اول می بایست این نکته را در ذهن داشته باشید که برای آن که بتوانید به عنوان مهندس صنایع از کانادا ویزای مهاجرتی بگیرید، دستکم می بایست مدرک لیسانسی را در رشته مهندسی صنایع داشته باشید. در بعضی از موارد، داشتن مدرک معادل در این رشته نیز کفایت می کند و در بعضی از موارد نیز ممکن است که داشتن مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری احتیاج باشد و یا لااقل امتیاز به حساب بیاید. برای این که در شغلی مرتبط با مهندسی صنایع مشغول به کار شوید، باید از طریق شعبه محلی یا استانی انجمن مهندسان حرفه ای مجوز فعالیت اخذ کنید. این موسسه مدارک شما را بررسی می کند، از شما می خواهد که سه یا چهار سال را زیر نظر یک متخصص که از سوی این انجمن تایید شده است کار کنید و سپس با گذراندن آزمون، پروانه فعالیت مستقل خود را دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: رشته های پرطرفدار در کانادا ، کاریابی در کانادا ، اقامت پس از تحصیل در کانادا

جدول اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

(جهت مشاهده همه ستون های جدول درون موبایل، جدول را به راست بکشید)

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی

آزمون و خطا نکنید!

بجای صرف ساعات طولانی برای جستجو و انتخاب رشته و دانشگاه، به راحتی می توانید از کمک وکلای تحصیلی موسسه تراست بهره ببرید.

سوالات متداول

دانشگاه‌های ارائه دهنده مهندسی صنایع در کانادا کدامند؟

ارائه دهندگان ارشد مهندسی صنایع  در کانادا:
دانشگاه تورنتو (torento) ارشد فناوری مهندسی مکانیک  به همراه مهندسی صنایع (سریع گذرانده شده).
تحصیلات تکمیلی: سیستم ناوبری کالج هامبر. تورنتو، کانادا.
دیپلم تحصیلات تکمیلی دانشکده مهندسی سیستم‌های انرژی
ارشد علوم کامپیوتر دانشگاه کنکوردیا مونترال.

آیا مهندسی صنایع در کانادا بازار کار خوبی دارد؟

مهندسان صنایع در سراسر کانادا از موقعیت کاری بسیار مناسبی برخوردارند و می‌توانید ویزای اقامت دائم کانادا را با یا بدون پیشنهاد شغلی بدست آورید.

تحصیل در رشته مهندسی صنایع در کانادا چند سال طول می‌کشد؟

BE (لیسانس مهندسی) مدرکی دانشگاهی است که برای تحصیلات کارشناسی در یکی ازرشته‌های مهندسی در کانادا بدست میاید. 3-4 سال طول می‌کشد تا دانشجویان این مدرک را بدست آورند و فارغ‌التحصیل شوند.

آیا تحصیل در رشته مهندسی صنایع در کانادا رایگان است؟

به بیان ساده، هیچ دانشگاه بدون شهریه‌ای برای دانشجویان خارجی در کانادا وجود ندارد. اما می‌توان با استفاده از وام‌ها و بورسیه تحصیلی این هزینه‌ها را تامین کرد.

کارشناسی ارشد در مهندسی صنایع چگونه است؟

کارشناسی ارشد مهندسی صنایع برای افرادی است که به دنبال پیشرفت حرفه‌ای در زمینه‌های خاص مهندسی صنایع مانند تحقیقات عملیاتی ، آمار، برنامه‌ریزی تولید، شبیه‌سازی، کنترل موجودی، برنامه‌ریزی، اقتصاد صنعتی و انسانی …

دوره‌ی تحصیل مهندسی صنایع  در کانادا چقدر طول خواهد کشید؟

به طور میانگین تحصیل در رشته‌های مهندسی بین 3 تا 4 سال طول می‌کشد که برای بعضی افراد زودتر و بعضی دیرتر خواهد شد.

هزینه‌ی تحصیل در رشته‌ی صنایع در کانادا چقدر است؟

کارشناسی ارشد در علوم صنایع در کانادا یک دوره طولانی 10-16 ماهه است و با شهریه متوسط ​​حدود 17000 دلار است.

آیا حین تحصیل در رشته مهندسی صنایع در کانادا می‌توان کار کرد؟

اکثر دانشجویان خارجی در کانادا می‌توانند تا 20 ساعت در هفته و تمام‌وقت در تعطیلات برنامه‌ریزی شده بدون مجوز کار کنند. کار در حین تحصیل کمک می‌کند تا هزینه‌های زندگی خود را تامین و با افراد جدیدی ملاقات کنید همه‌ی این‌ها باعث ایجاد ارتباطات و تجربه‌ای می‌شود که می‌تواند بعداً در شکار شغل موردنظر به کار آید.

بهترین دانشگاه‌های مهندسی صنایع در کانادا کدامند؟

دانشگاه تورنتو (University of Toronto)
دانشگاه دالاهوسی (Dalhousie University)
دانشگاه رایرسون (Ryerson University)
دانشگاه ویندزور (University of Windsor)

تحصیل در رشته‌ی مهندسی صنایع در کانادا چقدر سخت است؟

در مقایسه با سایر مقاطع مهندسی، خیلی سخت نیست. دوره‌های ریاضی و فنی کمتری در این رشته وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.