اپلای مهندسی مکانیک

اپلای مهندسی مکانیک

مهندسی مکانیک شاخه ‌ای از مهندسی است که اصول فیزیک و ریاضیات مهندسی را با علم مواد ترکیب می‌ کند تا سیستم‌ های مکانیکی را طراحی، تجزیه و تحلیل، ساخت و نگهداری کند. مهندسی مکانیک یکی از قدیمی ترین و گسترده ترین شاخه های مهندسی است. این رشته، شاخه ای از مهندسی است که شامل طراحی، تولید و بهره برداری از ماشین آلات می شود.

امروزه مهندسان مکانیک به دنبال پیشرفت در زمینه هایی مانند کامپوزیت ها، مکاترونیک و فناوری نانو هستند. همچنین با مهندسی هوافضا، مهندسی متالورژی، مهندسی عمران، مهندسی برق، مهندسی ساخت و ساز، مهندسی شیمی ، مهندسی صنایع و سایر رشته های مهندسی به مقادیر متفاوتی همپوشانی دارد.

در ادامه با ما در موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید تا به این رشته و شرایط اپلای آن در خارج از کشور بپردازیم و جزئیات بیشتری را در مورد رشته مهندسی مکانیک در اختیار شما قرار دهیم. اگر علاقه‌ مند به مطالعه تاریخچه رشته مهندسی مکانیک هستید به این سایت مراجعه فرمایید.

همچنین بخوانید : چگونه اپلای کنیم ، هزینه های اپلای

لینک های مفید!

مراحل اپلای مهندسی مکانیک

انگیزه مهاجرت

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا مهاجرت ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در خارج از کشور برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را محکم بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­ها برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته ­اید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کشور موردنظرتان شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کشور مقصد شوید.

اگر مقصدتان کانادا است، تراست چک لیست جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

در مورد اپلای رشته مهندسی مکانیک

از نظر فنی، مهندسی مکانیک کاربرد اصول و تکنیک های حل مسئله مهندسی از طراحی تا ساخت و بازار برای هر شیء است. مهندسان مکانیک کار خود را با استفاده از اصول حرکت، انرژی و نیرو تجزیه و تحلیل کرده و اطمینان حاصل می‌ کنند که طرح‌ ها به طور ایمن، کارآمد، به صرفه و قابل اعتماد کار می ‌کنند.

مهندسان مکانیک تغییر ایجاد می کنند. دلیل آن این است که مشاغل مهندسی مکانیک بر ایجاد فناوری هایی برای رفع نیازهای انسان متمرکز هستند. تقریباً هر محصول یا خدمتی که در زندگی مدرن وجود دارد احتمالاً به نوعی توسط یک مهندس مکانیک برای کمک به بشریت درست شده است.

این شامل حل مشکلات امروز و ایجاد راه حل های آینده در مراقبت های بهداشتی، انرژی، حمل و نقل، گرسنگی جهان، اکتشاف فضا، تغییرات آب و هوا و غیره است.برای پاسخگویی به این تقاضای گسترده، مهندسان مکانیک ممکن است یک جزء، یک ماشین، یک سیستم یا یک فرآیند را طراحی کنند.

این از ماکرو تا میکرو، از بزرگ‌ ترین سیستم ها مانند خودرو ها و ماهواره‌ ها تا کوچک ‌ترین قطعات مانند حسگرها و سوئیچ ‌ها را در برمی‌گیرد. هر چیزی که نیاز به ساخت دارد یا به عبارتی دیگر، هر چیزی که دارای قطعات متحرک باشد به تخصص یک مهندس مکانیک نیاز دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه فرمایید.

در تراست بخوانید : مهندسی مکانیک در کانادا ، بهترین کشور برای مهاجرت مهندس مکانیک

اپلای رشته مهندسی مکانیک به خارج از کشور

مهندسی مکانیک مطالعه ماشین ‌ها است و شامل طراحی، ساخت، تحلیل و نگهداری آن ها می‌ شود. این علم مربوط به اجسام و سیستم های در حال حرکت است و می تواند طیف وسیعی از زمینه ها از جمله هوافضا، تولید، الکترونیک و صنعت خودرو را پوشش دهد.

اکثر برنامه های مهندسی مکانیک ترکیبی از علوم، ریاضیات و محاسبات هستند و این موضوعی است که تمام جنبه های زندگی ما را تحت تأثیر قرار می دهد . اپلای مهندسی مکانیک یک انتخاب محبوب در بین دانشجویان بین المللی است که به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستند.

روش های یادگیری و تدریس برای اکثر برنامه های مهندسی مکانیک از سخنرانی ها، سمینارها، آموزش ها، کارگاه های عملی، جلسات آزمایشگاهی و کلاس های طراحی تشکیل می شود.

شما از طریق مواردی مانند مقالات کتبی، گزارش پروژه و امتحانات ارزیابی خواهید شد. برنامه های کارشناسی می تواند پنج سال طول بکشد و می تواند شامل یک سال کار باشد که برای شما یک تجربه عملی واقعی است .

ساختار دقیق و محتوای هر برنامه مهندسی مکانیک بسته به دانشگاه متفاوت خواهد بود، با این حال اکثر آنها همان حوزه های اصلی را پوشش می دهند که شامل موارد پایین است :

 • ترمودینامیک
 • مفاهیم مهندسی
 • ریاضیات مهندسی
 • سیستم های الکتریکی و الکترونیکی
 • مکانیک، سازه ها و مواد
 • مدل سازی سیستم ها
 • مهندسی زیستی

مهندسی مکانیک به طور گسترده یکی از چالش برانگیزترین موضوعاتی است که می توانید مطالعه کنید و شما را با طیف گسترده ای از مهارت ها آشنا می کند. مهندسان مکانیک همیشه در بازار کار تقاضای بالایی دارند و گرفتن مدرک در خارج از کشور می تواند مزیت بیشتری به شما بدهد.

اپلای مهندسی مکانیک و تحصیل در این رشته در خارج از کشور به این معنی است که شما برنامه های بیشتری برای انتخاب خواهید داشت تا بتوانید دانشگاه و رشته ای را پیدا کنید که برای شما مناسب تر است.

انتخاب برای زندگی و تحصیل در خارج از کشور نیز یک ماجراجویی شخصی عالی است که در آن فرهنگ های جدید را تجربه خواهید کرد، دوستان جدید پیدا می کنید و مهارت های زبانی خود را بهبود می بخشید. بهترین برنامه های مهندسی مکانیک را از این سایت مشاهده کنید.

در ادامه بخوانید : بازار کار مهندسی مکانیک در کانادا

ادامه تحصیل در رشته مهندسی مکانیک

لیست کشورها برای ادامه تحصیل

تحصیل و ادامه تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در خارج از کشور، همواره یکی از بزرگترین دغدغه ‌های علاقه ‌مندان به این رشته است. توجه داشته باشید که هر کشور دارای شرایط خاصی برای تحصیل در این رشته است.

لیست برخی از کشورها و توضیحاتی در مورد تحصیل رشته مهندسی مکانیک در این کشورها

 • آلمان

اگر به دنبال ورود به رشته مهندسی مکانیک هستید، آلمان قطعا گزینه مناسبی است.  BMW و Volkswagen دو مورد از برترین برندهای فعلی خودرو در سراسر جهان هستند. مدرک مهندسی مکانیک رتبه ی دومین مدرک معتبر در آلمان را دارد و به دلیل کیفیت تولید در این کشور، تقاضا برای مهندسان مکانیک تحصیل کرده در آن وجود دارد.

به همین دلایل آلمان یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در رشته مهندسی مکانیک است. آلمان علاوه بر سیستم آموزش عالی که شهرت جهانی دارد، کشوری زیبا برای تجربه است. اکثر جمعیت دو زبانه هستند و برنامه هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند به راحتی پیدا می شود.

در تراست بیشتر بخوانید : مهاجرت از آلمان به کانادا ، مهاجرت به آلمان یا کانادا

 • ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا 29 مورد از 100 برنامه برتر مهندسی مکانیک در جهان را دارد. با توجه به محبوبیت و در دسترس بودن مشاغل مهندسی مکانیک در ایالات متحده، اگر تصمیم دارید در این کشور تحصیل کنید، چندین گزینه برای فرصت های تحقیقاتی و کارآموزی پیدا خواهید کرد که راهی عالی برای تقویت رزومه شغلی شما خواهد بود.

در ایالات متحده آمریکا، دانشگاه بسیار جدی گرفته می شود. اگر به دنبال دریافت مدرکی هستید که در سراسر جهان به رسمیت شناخته شود، ایالات متحده یک گزینه عالی است. همچنین فرصت ‌های بورسیه تحصیلی متعددی برای تحصیل در دانشگاه در ایالات متحده وجود دارد. بنابراین، ایالات متحده آمریکا یکی از بهترین کشورها برای دریافت مدرک مهندسی مکانیک است.

در تراست بخوانید : آمریکا یا کانادا

 • اسپانیا

اسپانیا ممکن است به خاطر نوآوری های تکنولوژیکی خود شناخته نشده باشد، اما با خدماتی مانند قطار AVE (با سرعت 310 کیلومتر در ساعت)، در واقع مکانی عالی برای تحصیل در رشته مهندسی مکانیک است.

دانشگاه ‌های این کشور گزینه‌ ای مقرون‌ به‌ صرفه هستند که در آن می ‌توانید تحصیلات باکیفیتی داشته و مدرک یکی از دانشگاه ‌های برتر مهندسی و فناوری در سراسر جهان را دارا باشید.

 • انگلستان

مانند ایالات متحده آمریکا، انگلستان دارای 28 تا از 100 برنامه برتر مهندسی مکانیک در جهان است. اگر به دنبال شغلی در زمینه طراحی ساختمان هستید، این کشور مخصوصاً برای تحصیل در رشته مهندسی مکانیک است، زیرا لندن نیاز به نوآوری دائمی در معماری با آسمان ‌خراش ‌های معروفی مانند Shard دارد.

همچنین بخوانید : مهاجرت به انگلیس یا کانادا

 • مالت

مالت یکی از کوچک ترین کشورهای اروپایی است، اما برنامه های موجود برای مهندسی مکانیک آن، این چنین نیست. این کشور مکانی عالی برای شروع حرفه شما است، به خصوص اگر به دنبال اقامت در اتحادیه اروپا هستید.

مدارک مهندسی مکانیک که می توانید در این کشور دریافت کنید، شما را با مهندسی برق و الکترونیک آشنا می کند که بخش بزرگی از مهارت های فعلی مورد نیاز در بازار کار مهندسی مکانیک است. این کشور به شما یک سیستم آموزشی با رتبه بالا و فرصت های آینده برای ورود به دنیای فناوری به عنوان مهندس مکانیک را ارائه می دهد.

 • فنلاند

فنلاند به خاطر نوآوری های پیشرفته و سیستم آموزشی باورنکردنی خود شناخته شده است. اگر به دنبال یک تجربه فرهنگی جالب در حین اخذ مدرک خود هستید، فنلاند کشور مناسب دیگری برای تحصیل در رشته مهندسی مکانیک برای شماست. مهندسی مکانیک در این کشور در ماشین آلات صنعتی، رباتیک و طراحی خودرو تخصص دارد.

 • هلند

هلند یک کشور فوق العاده برای مهندسی مکانیک است، زیرا این رشته در این کشور بسیار توسعه یافته است. فرصت هایی برای یادگیری در مورد طراحی ساختمان، رباتیک و هوانوردی وجود دارد. توسعه پایدار نیز در حال حاضر تمرکز ویژه ای در هلند است، بنابراین اگر شما یک دوستدار محیط زیست هستید، این یک گزینه عالی برای شما است.

 • کانادا

دانشگاه های کانادا به عنوان بهترین دانشگاه های جهان شناخته می شوند. دولت کانادا همچنین دارای سیستم های متعددی است که ورود دانشجویان را به کشور و اخذ پذیرش تحصیلی کانادا را آسان می کند. این امر، کانادا را به یکی از کشورهای مورد تقاضا برای دانشجویانی تبدیل می کند که دوره هایی را به خصوص در رشته مهندسی مکانیک دنبال می کنند.

با این حال، دانشگاه های متعددی در کانادا چنین برنامه هایی را ارائه می دهند و هر یک از آنها دارای مزایا، معیارهای پذیرش و ویژگی های متفاوتی هستند.

نام کشوربهترین دانشگاه ها
آلمانSRH دانشگاه برلین علوم کاربردی / دانشگاه فنی مونیخ (TUM) / دانشگاه هومبولت برلین
ایالات متحده آمریکادانشگاه نورث وسترن / دانشگاه پوردو / موسسه تکنولوژی ماساچوست
اسپانیادانشگاه نبریجا UAB بارسلونا / دانشگاه پلی تکنیک مادرید / دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا
انگلستاندانشگاه لینکلن / دانشگاه آکسفورد / دانشگاه کمبریج
مالتدانشگاه آمریکایی AUM مالت / دانشگاه مالت کالج علوم و فناوری هنر (MCAST)
فنلانددانشگاه علمی کاربردی LAB / دانشگاه هلسینکی/ دانشگاه علوم کاربردی Häme (HAMK)
هلنددانشگاه آمستردام / دانشگاه اوترخت / دانشگاه علمی کاربردی فونتیس
کانادادانشگاه واترلو / دانشگاه مک گیل / دانشگاه آلبرتا / دانشگاه تورنتو


تجربه تحصیل مهندسی مکانیک در کانادا

ویدیو گفتگو با آرش ؛ فارغ التحصیل کارشناسی ارشد دانشگاه آلبرتا

پادکست گفتگو با آرش ؛ فارغ التحصیل کارشناسی ارشد دانشگاه آلبرتا

مهندسی مکانیک در کانادا

رادیو تراست

موضوع: مهندسی مکانیک در کانادا

گرایش های رشته مهندسی مکانیک در خارج از کشور

رشته مهندسی مکانیک یکی از رشته‌ های محبوب جهان است که در حال حاضر گرایش ‌های متعددی برای ادامه تحصیل دارد. دانشجویان می‌ توانند با توجه به حوزه علاقه ‌مندی خود یکی از این گرایش ‌ها را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. برخی از مهم ترین گرایش های مهندسی مکانیک را در بخش بعدی معرفی خواهیم کرد.

 • مهم ترین گرایش‌ های رشته مهندسی مکانیک
 • مهندسی پزشکی و مکانیک سیالات
 • احتراق و محیط زیست
 • سیستم های وسایل نقلیه زمینی
 • سیستم های انتقال حرارت، ترمودینامیک و انرژی
 • ساخت و تولید
 • طراحی مکانیکی
 • دینامیک و کنترل سیستم
 • سیستم های حمل و نقل
گرایشتوضیحات
مهندسی پزشکی و مکانیک سیالاتاین رشته مطالعاتی مبتنی بر مبانی مکانیک سیالات و طیف گسترده ای از کاربردهای آن در عرصه های بیوپزشکی و مهندسی است.
احتراق و محیط زیستاحتراق به طور گسترده برای تولید انرژی، نیروی محرک، گرمایش و دفع زباله و همچنین برای بسیاری از کاربردهای دیگر استفاده می شود. مهندسان مکانیک اغلب به شدت با طراحی سیستم‌ های احتراق درگیر هستند و با جنبه‌ های احتراق از افزایش راندمان تا کاهش انتشار آلاینده ‌ها سر و کار دارند.
این حوزه مورد علاقه برای کسانی طراحی شده است که مایلند در زمینه هایی کار کنند که از احتراق استفاده می کنند یا با آلودگی های مربوط به احتراق سروکار دارند. با افزایش تاکید فعلی بر کاهش آلاینده ها، مهندسان مکانیک در طراحی و بهبود سیستم های احتراق اهمیت فزاینده ای پیدا می کنند.
سیستم های وسایل نقلیه زمینیطراحی وسایل نقلیه سطحی جنبه ای از مهندسی مکانیک است که بر توسعه وسایل نقلیه سازگار با محیط زیست تأکید دارد که می توانند حمل و نقل را با استفاده از منابع کمتر فراهم کنند.
نوآوری در این زمینه مستلزم مهارت در دینامیک خودرو، مفاهیم پیشرانه و موتور، کنترل انتقال نیرو و ساخت سازه ها و سیستم های تولیدی سبک وزن است. محققان در این زمینه همچنین سیستم های قدرت با سوخت جایگزین، از جمله درایوهای الکتریکی را مطالعه می کنند.
سیستم های انتقال حرارت، ترمودینامیک و انرژیاین حوزه مورد علاقه بر مبانی انتقال حرارت و ترمودینامیک و کاربرد آنها در طراحی سیستم های مهندسی پیشرفته تاکید دارد.
هدف از این برنامه مطالعاتی معرفی فرآیندهای اساسی انتقال حرارت و ترمودینامیک در سیستم های مهندسی پیچیده است تا طراحی های کارآمد تر، مقرون به صرفه تر و قابل اعتماد تر با آلودگی و اثرات زیست محیطی کمتر را ممکن سازد.
این حوزه مورد علاقه برای بسیاری از صنایع مانند هوافضا، خودروسازی، فلزات، شیشه، کاغذ و پلاستیک، و همچنین برای طراحی حرارتی بسته ‌های الکترونیکی و کامپیوتری مهم است.
ساخت و تولیدتولید فرآیند تبدیل مواد خام به محصول است. یکی از فعالیت های اصلی مهندسان مکانیک مطالعه و کار با روش ها و تکنیک های مختلف تولید، ادغام فعالیت های طراحی خلاقانه در محصولات ساخته شده واقعی است.
گرایش تولید تجربه عملی را با فرآیندها و روش‌های ساخت پیشرفته و یکپارچه کامپیوتری ارائه می‌کند. یک مهندس تولید، پیشینه ای قوی در فرآیندها و سیستم های تولید و همچنین در آمار، طراحی، کنترل ها و کاربردهای ریزپردازنده ها خواهد داشت.
طراحی مکانیکیایجاد و بهبود محصولات، فرآیندها یا سیستم هایی که ماهیت مکانیکی دارند، فعالیت های اولیه یک مهندس مکانیک حرفه ای است. طراحی مکانیکی شامل توسعه محصول از تولید مفهوم تا طراحی دقیق، انتخاب فرآیند تولید و برنامه ریزی، کنترل کیفیت و تضمین و ملاحظات چرخه عمر است.
راه حل مشکلات اجتماعی عمده مانند آلودگی محیط زیست، کمبود انرژی و کمبود حمل و نقل انبوه و مواد خام به شدت به توانایی مهندس برای ایجاد انواع جدید ماشین آلات و سیستم های مکانیکی بستگی دارد.
دینامیک و کنترل سیستممهندسان به طور فزاینده ای نگران عملکرد سیستم های دینامیک یکپارچه هستند که در آن بهینه سازی قطعات بدون در نظر گرفتن سیستم کلی امکان پذیر نیست.
متخصصان دینامیک و کنترل سیستم، مدل‌سازی، تحلیل و شبیه ‌سازی انواع سیستم‌ های دینامیکی و استفاده از تکنیک‌ های کنترل خودکار را برای تغییر ویژگی ‌های دینامیکی سیستم ‌ها به روش ‌های مفید مطالعه می ‌کنند.
سیستم های حمل و نقلیکی از جنبه های مهم مهندسی مکانیک، برنامه ریزی، طراحی و بهره برداری از سیستم های حمل و نقل است.
از آنجایی که جامعه اهمیت روزافزون بهینه سازی سیستم های حمل و نقل را برای به حداقل رساندن تخریب محیط زیست و مصرف انرژی درک می کند، مهندسان باید نوآوری های عمده ای را در نحوه جابجایی افراد و کالاها در نظر بگیرند.
این نوآوری ها به مهارت در دینامیک وسایل نقلیه، نیروی محرکه و کنترل، و درک مشکلات ناشی از شیوه های حمل و نقل امروزی نیاز دارند.

بهترین گرایش برای اپلای رشته مهندسی مکانیک

دانشجویان با توجه به گرایشی که انتخاب می‌ کنند می‌ توانند در طیف وسیعی از مشاغل مربوط به رشته مهندسی مکانیک مشغول به کار شوند؛ شاید این سؤال برای شما پیش آید که بهترین گرایش رشته مهندسی مکانیک چیست؟

دانشجویان همواره به دنبال بهترین گرایش رشته مهندسی مکانیک هستند تا بتوانند به درآمد بالایی دست پیدا کنند به همین علت گرایشی که برای آن‌ ها پول‌ سازتر باشد بهترین گرایش ممکن برای آن‌ ها به شمار می ‌رود.

در لیست زیر به میزان درآمد و چشم ‌اندازهای شغلی پردرآمدترین مشاغل مهندسی مکانیک خواهیم پرداخت.

گرایشتوضیحاتمیانگین
درآمد
بازار کار
مهندس اتوماسیونمهندسین اتوماسیون ماشین ‌ها و فرآیندهای خودکار را طراحی، ساخت و نگهداری می‌کنند.90,024 $پیش‌بینی می ‌شود که استخدام مهندسان مکانیک از سال 2020 تا 2030، 7 درصد رشد کند.
مهندس تحقیق و توسعهمهندسان تحقیق و توسعه روش ‌ها و محصولات جدید تولید می‌ کنند.92,781 $ 
مهندس ارشد مکانیکمهندسان مکانیک ارشد با یک تیم برای برنامه ریزی، طراحی و توسعه محصولات کار می کنند.99,379 $پیش بینی می شود اشتغال مهندسان مکانیک از سال 2018 تا 2028، 4 درصد رشد کند.
مهندس ارشد طراحی مکانیکمهندسین ارشد طراحی در ایجاد محصولات جدید تخصص دارند.100,882 $پیش بینی می شود اشتغال مهندسان مکانیک از سال 2018 تا 2028، 4 درصد رشد کند.
مهندس انتقال قدرتمهندسان انتقال، مهندسان مکانیک هستند که در صنعت خودرو کار می کنند. آن ها ظاهر و عملکرد موتورها، قطعات الکتریکی و نرم افزار را در وسایل نقلیه مدرن بهبود می بخشند.102,363 $ 
مهندس ابزار دقیقمهندسان ابزار دقیق در تجهیزاتی هستند که سیستم های مهندسی را نظارت و کنترل می کنند.
آنها تجهیزاتی را طراحی، آزمایش ، نصب ، مدیریت و نگهداری می کنند که تضمین می کند سایر سیستم های مهندسی به درستی کار می کنند.
107,881 $ 

برای اطلاعات بیشتر در این مشاغل می توانید به این لینک مراجعه کنید.

بورسیه رشته مهندسی مکانیک در خارج از کشور

تامین بورسیه‌ های تحصیلی خارج از کشور یا کمک ‌هزینه ‌های دانشجویی از راه ‌های مختلفی صورت می گیرد. بورسیه تحصیلی کانادا می‌تواند از طرف دولت، صندوق رفاه دانشگاه، سرمایه‌ گذاران، مددکاران یا مؤسسات مالی در اختیار دانشجویان واجد شرایط قرار گیرند.

برای هر بورسیه شرایط و ضوابطی لازم است که تنها در صورتی که دانشجو بتواند آن ها را برآورده کند، بورسیه تحصیلی به او تعلق خواهد گرفت. شرایط تعلق گرفتن این بورسیه ‌ها به افراد به شرح زیر است:

 • بورسیه‌ های ورودی : به دانشجویان جدید ورود تعلق می ‌گیرد و معمولاً بر اساس شایستگی و معدل ترم در مقطع پیشین به آن ‌ها اعطا می ‌شود.
 • بورسیه ‌های تحقیقاتی یا RA : به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که در کنار تحصیلات خود به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات مختلف علمی می ‌پردازند و در کنار اساتید خود در مسیر پیشرفت علم و دانش گام برمی‌ دارند.
 • بورسیه ‌های دستیار مدرس یا TA : به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که در کنار تحصیلات خود به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می ‌پردازند. مبلغ خوب و قابل ‌توجهی نصیب این دانشجویان می‌ شود و آن ها می ‌توانند برای هزینه ‌های تحصیل و زندگی خود روی آن حساب کنند.
 • بورسیه ‌های کارآموزی : به دانشجویانی تعلق می ‌گیرد که مشتاق انجام کارهای پاره‌ وقت در کنار تحصیل خود هستند. این دانشجویان گاهی در پردیس ‌های دانشگاهی و گاهی در خارج از دانشگاه مشغول به فعالیت ‌اند. این کارها به صورتی برنامه ‌ریزی می‌ شوند که به درس دانشجو لطمه ‌ای وارد نشود.

لازم به ذکر است که شما می توانید تا 20 ساعت در هفته تحت عنوان کار دانشجویی در کانادا به انجام کار بپردازید و حقوق دریافت کنید . بورسیه‌ های تشویقی گاهی به دانشجویان استعداد درخشان و مستعدی تعلق می‌گیرد که در هر ترم تحصیلی، نتایج خوبی را به دست آورند و معدل بالایی کسب کنند.

در صورتی‌ که تمایل دارید مانند سایر دانشجویان از بورسیه ‌ها، کمک ‌هزینه ‌های تحصیلی یا حتی وام‌ های دانشجویی در رشته مهندسی مکانیک مطلع شوید، می ‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و از بورسیه ‌های مربوط به این رشته‌ آگاه شوید.

همچنین سایت ‌هایی مانند scholarships ، scholarship portal ، career one stop  طراحی شده اند که شما می‌ توانید با ذکر نام دانشگاه و همچنین رشته‌ ی تحصیلی مورد نظر از بورسیه ‌های رشته‌ ی مربوطه آگاه شوید.

دانشگاه های برتر رشته مهندسی مکانیک در خارج از کشور

لیست دانشگاه های برتر

دانشگاه‌ های زیادی در خارج از کشور آموزش رشته مهندسی مکانیک را به‌ صورت تخصصی و در گرایش‌ های مختلف آن ارائه می ‌دهند. در زیر، با چند تا از بهترین برنامه های کارشناسی مهندسی مکانیک در بهترین دانشگاه ها آشنا خواهیم شد.

لیست بهترین دانشگاه‌ های ارائه دهنده مهندسی مکانیک

نام دانشگاهتوضیحات
دانشگاه فنی ماساچوست-MITمؤسسه فناوری ماساچوست یک مؤسسه خصوصی در بوستون است که در سال 1861 تأسیس شد. تعداد کل ثبت نام در مقطع کارشناسی 4361 نفر بوده است.
موسسه فناوری ماساچوست در لیست بهترین کالج ها و دانشگاه های ملی 2022، رتبه 2 را دارد. شهریه و هزینه آن 55878 دلار است.
دانشگاه فنی جورجیامؤسسه فناوری جورجیا یک مؤسسه دولتی در آتلانتا است که در سال 1885 تأسیس شد. تعداد کل ثبت نام در مقطع کارشناسی 16561 نفر بوده است.
رتبه موسسه فناوری جورجیا در لیست بهترین کالج ها و دانشگاه های ملی سال 2022، 38 است. شهریه و هزینه های داخلی آن 12682 دلار است.
دانشگاه استنفورددانشگاه استنفورد یک مؤسسه خصوصی در کالیفرنیا است که در سال 1885 تأسیس شد. تعداد کل ثبت نام در مقطع کارشناسی 6366 نفر است.
دانشگاه استنفورد درلیست بهترین کالج ها و دانشگاه های ملی آمریکا قرار دارد  و در سال 2022، رتبه 6 را کسب کرد. شهریه و هزینه آن 56169 دلار است.
دانشگاه کالیفرنیا-برکلیدانشگاه کالیفرنیا-برکلی یک موسسه دولتی در کالیفرنیا است که در سال 1868 تأسیس شد. تعداد کل ثبت نام در مقطع کارشناسی 30980 نفراست.
رتبه دانشگاه کالیفرنیا-برکلی در لیست بهترین کالج ‌ها و دانشگاه‌ های ملی 2022، 22 است. شهریه و هزینه های داخلی این دانشگاه 14361 دلار است.
دانشگاه فنی کالیفرنیامؤسسه فناوری کالیفرنیا یک مؤسسه خصوصی است که در سال 1891 تأسیس شد. تعداد کل ثبت نام در مقطع کارشناسی 901 نفر است.
رتبه بندی موسسه فناوری کالیفرنیا در لیست بهترین کالج ها و دانشگاه های ملی سال 2022، 9 بوده است. شهریه این دانشگاه نیز 58680 دلار است.
دانشگاه میشیگان-آن آربوردانشگاه میشیگان-آن آربور یک موسسه دولتی است که در سال 1817 تاسیس شد. تعداد کل ثبت نام در مقطع کارشناسی 31329 نفر است.
دانشگاه میشیگان-آن آربور در رتبه‌ بندی بهترین کالج ‌ها و دانشگاه‌ های ملی سال 2022، رتبه 23 را کسب کرده است. شهریه و هزینه های داخلی آن 16178 دلار در سال است.
دانشگاه ایلینویز-اوربانا شامپیندانشگاه ایلینویز-اوربانا-شامپین یک مؤسسه دولتی است که در سال 1867 تأسیس شد. تعداد کل ثبت نام در مقطع کارشناسی در آن 33683 نفر است.
رتبه بندی دانشگاه ایلینویز-اوربانا-شامپین در لیست بهترین کالج ها و دانشگاه های ملی سال 2022، 47 بوده است. شهریه و هزینه های داخلی آن 16866 دلار در سال است.
دانشگاه پردو- وست لافایتدانشگاه پردو — وست لافایت یک مؤسسه دولتی است که در سال 1869 تأسیس شد. تعداد کل ثبت نام در مقطع کارشناسی 34920 نفر است.
دانشگاه پردو- وست لافایت رتبه 49 را در لیست بهترین کالج ها و دانشگاه های ملی سال 2022 دارد. شهریه و هزینه های داخلی آن 9992 دلار در سال است.
دانشگاه کارنگی ملوندانشگاه کارنگی ملون یک موسسه خصوصی است که در سال 1900 تأسیس شد. تعداد کل ثبت نام در مقطع کارشناسی 7073 نفر است.
رتبه دانشگاه کارنگی ملون در لیست سال 2022 بهترین کالج ها و دانشگاه های ملی، 25 است. شهریه و هزینه آن نیز 58924 دلار در سال است.
دانشگاه کورنلدانشگاه کرنل یک مؤسسه خصوصی است که در سال 1865 تأسیس شد. تعداد کل ثبت نام در مقطع کارشناسی آن 14743 نفر است.
رتبه این دانشگاه در لیست بهترین کالج ها و دانشگاه های ملی سال 2022، 17 است. هزینه و شهریه آن 61015 دلار در سال است.

اخذ ویزا برای اپلای رشته مهندسی مکانیک به خارج از کشور

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند باید حتماً ویزای تحصیلی داشته باشند. هر کشور، قوانین خاص خودش را برای اعطای ویزای تحصیلی برای دانشجویان دارد. مدت اعتبار ویزا بسته به کوتاه‌ مدت و بلند مدت بودن آن ‌ها با یکدیگر متفاوت است. به ‌عنوان‌ مثال اعتبار ویزا های کوتاه‌ مدت ممکن است از ۳ ماه تا ۳ سال متغیر باشد. دانستن این اطلاعات برای اخذ ویزا حیاتی است بنابراین یک تیم مشاوره با تجربه در این زمینه می ‌تواند به شما کمک کند.

توجه داشته باشید کشوری که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید باید کاملاً با روحیات شما سازگار باشد و آشنایی نسبی با فرهنگ مردمان آن کشور داشته باشید؛ بنابراین قبل از هر اقدامی برای اخذ ویزا حتماً در مورد کشور مقصد تحقیق کنید. نکته دیگر در مورد اخذ ویزا این است که دانش بالای زبان انگلیسی یا زبان رسمی کشور مقصد به‌ شدت الزامی است و بدون داشتن مدرک زبان معتبر قادر به اخذ ویزا نخواهید بود.

در تراست بخوانید : پذیرش تحصیلی کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا

مدارک و مراحل اخذ ویزای تحصیلی در رشته مهندسی مکانیک

مدارک موردنیاز برای تحصیل در رشته مهندسی مکانیک بستگی به دانشگاهی دارد که قصد تحصیل در آن را دارید. موسسه مهاجرتی تراست بعد از بررسی‌ های لازم لیست زیر را به ‌عنوان مدارکی که بین این دانشگاه ‌ها در رشته مهندسی مکانیک مشترک هستند را جمع ‌آوری کرده است.

 • رشته و دانشگاه موردنظر خود را انتخاب کنید.
 • فرم پذیرش آنلاین از دانشگاه مورد نظرتان را در سایت دانشگاه پرکنید.
 • برای دریافت اخبار مربوط به پذیرش یا عدم پذیرش حتماً یک ایمیل معتبر وارد کنید.
 • بسته به دانشگاهتان ۲ تا ۳ توصیه‌ نامه نیاز دارید.
 • در صورتی ‌که رزومه کاری دارید حتماً مدارک آن را ارسال کنید.
 • داشتن انگیزه نامه نیز از اصلی ‌ترین مدارک ارسالی شما است.
 • مدارک اثبات تمکن مالی را بفرستید.
 • مدرک زبان معتبر کشور مورد نظر با حداقل نمره مورد نیاز را ارسال کنید.
 • لیست مقالاتی که چاپ کرده ‌اید را ارسال کنید.
 • آخرین مدرک تحصیلی‌ تان به همراه ریز نمرات و ترجمه آن نیز از الزامات اپلای است.

در صورت نیاز برای اطلاع از مدارک مورد نیاز و اطلاعات جزئی به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته مهندسی مکانیک به خارج از کشور

 • انتخاب یک تیم مشاوره ‌معتبر برای آشنایی با مهاجرت
 • درخواست مصاحبه در سفارت و گرفتن نوبت به ‌صورت آنلاین
 • پر کردن فرم درخواست ویزا
 • تعیین رشته‌ مورد نظر (در اینجا رشته‌ مهندسی مکانیک)
 • همراه داشتن نامه‌ پذیرش دانشگاه
 • همراه داشتن گذرنامه
 • اثبات تمکن مالی
 • همراه داشتن مدارک شناسایی ازجمله شناسنامه و کارت ملی (ترجمه‌ شناسنامه الزامی است)
 • داشتن حداقل ۲ قطعه عکس و حداکثر ۵ قطعه عکس مناسب برای گذرنامه
 • ارائه‌ آخرین مدرک تحصیلی
 • همراه داشتن مدرک دیپلم به همراه ترجمه
 • همراه داشتن مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان کشور موردنظر با حداقل نمره ‌ی مورد نیاز
 • پرداخت هزینه‌ ی صدور ویزا
 • همراه داشتن نامه‌ سوء پیشینه
 • ارائه‌ مقالات چاپ ‌شده‌

دقت داشته باشید که مراحل ذکرشده در قسمت بالا به ‌صورت کلی در نظر گرفته‌ شده ‌اند و در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و دقیق ‌تر می‌ توانید با ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید و یا به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه فرمایید.

بازار کار رشته مهندسی مکانیک در خارج از کشور

پیش بینی شده است که استخدام مهندسان مکانیک از سال 2020 تا 2030، 7 درصد رشد کند، تقریبا به اندازه رشد دیگر مشاغل. به طور متوسط حدود 20200 فرصت هر ساله برای مهندسان مکانیک پیش بینی می شود.

اکثر این موقعیت ها ناشی از تغییر شغل دیگر افراد در این مشاغل و بازنشستگی افراد است.مهندسان مکانیک در بسیاری از صنایع و در بسیاری از انواع پروژه ها کار می کنند. در نتیجه، رشد اشتغال برای این کارگران بسته به صنعت متفاوت خواهد بود.

از آنجایی که فرآیند های تولید، ماشین آلات اتوماسیون پیچیده تری را در بر می گیرد، انتظار می رود مهندسان مکانیک برای کمک به برنامه ریزی و طراحی این تجهیزات مورد نیاز باشند. این مهندسان نقش کلیدی در بهبود برد و عملکرد خودروهای هیبریدی و الکتریکی در ساخت خودرو خواهند داشت.

با این حال، کاهش اشتغال در برخی صنایع ممکن است رشد کلی اشتغال مهندسان مکانیک را کاهش دهد.برای اطلاعات بیشتر در این باره می توانید به این سایت مراجعه کنید.

کتاب بازار کار کانادا
کتاب بازار کار کانادا

میانگین درآمد در رشته مهندسی مکانیک

متوسط دستمزد سالانه برای مهندسان مکانیک 90,160 دلار در سال است. دستمزد متوسط، دستمزدی است که نیمی از کارگران در یک شغل بیشتر از این مقدار و نیمی کمتر از آن درآمد داشته باشند. کمترین 10 درصد کمتر از 58410 دلار و بالاترین 10 درصد بیش از 141060 دلار درآمد داشتند.

 • میانگین دستمزد سالانه مهندسان مکانیک در صنایع برتری که در آن مشغول به کار بودند
 • خدمات تحقیق و توسعه علمی 104260 دلار
 • ساخت محصولات کامپیوتری و الکترونیکی 97180 دلار
 • ساخت تجهیزات حمل و نقل 92650 دلار
 • خدمات معماری، مهندسی و مرتبط 91590 دلار
 • ماشین آلات ساخت 82190 دلار

بیشتر بخوانید : بازار کار کانادا ، کار در کانادا ، ورک پرمیت کانادا

درآمد مهندس مکانیک در خارج از کشور

نام کشورتوضیحات و میزان درآمدها
آلمانمیانگین حقوق در رشته مهندسی مکانیک میانگین: 49,600 یورو در سال
میانگین حقوق در رشته مهندسی مکانیک با مدرک کارشناسی: 46391 یورو
میانگین حقوق در رشته مهندسی مکانیک با مدرک کارشناسی ارشد: 48749 یورو
ایالات متحده آمریکامیانگین حقوق در رشته مهندسی مکانیک در هر سال: 82230 دلار
میانگین حقوق در رشته مهندسی مکانیک با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا 2 سال) 73400 دلار میانگین حقوق در رشته مهندسی مکانیک باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از 10 سال) 113398 دلار
انگلستانحقوق اولیه برای مهندسان مکانیک بین 20000 تا 28000 پوند است. این حقوق می تواند با تجربه  بیشتر به 25000 تا 35000 پوند افزایش یابد.
حقوق مهندسین ارشد نیز حدود 35000 تا 50000 پوند است.
سوئیسفردی که به عنوان مهندس مکانیک در سوئیس کار می کند معمولاً حدود 122000 فرانک در سال درآمد دارد.
کمترین درآمد در این حوزه 56200 فرانک  و بیش ترین آن 194000 فرانک است.
استرالیامتوسط حقوق مهندس مکانیک در استرالیا 107190 دلار در سال یا 54.97 دلار در ساعت است. موقعیت های شغلی سطوح اولیه از 90000 دلار در سال شروع می شود،
در حالی که اکثر مهندسی مکانیک باتجربه تا 145381 دلار در سال درآمد دارند.
ژاپنفردی که به عنوان مهندس مکانیک در ژاپن کار می کند معمولاً حدود 495000 ین در ماه درآمد دارد.
کمترین حقوق این حوزه از 257000 ین و بیشترین آن 757000 ین است.
کانادامتوسط حقوق مهندسی مکانیک در کانادا 55192 دلار در سال یا 28.30 دلار در ساعت است. موقعیت های شغلی سطوح اولیه از 45070 دلار در سال شروع می شود
در حالی که اکثر مهندسی مکانیک با تجربه تا 78000 دلار در سال درآمد دارند.
کره جنوبیمیانگین دستمزد یک مهندس مکانیک در کره جنوبی 56749331 وون در سال و 27283 وون در ساعت است.
میانگین دستمزد برای یک مهندس مکانیک بین 39,983,298 وون تا 70,797,712 KRW متغیر است.
نروژفردی که به عنوان مهندس مکانیک در نروژ کار می کند معمولاً حدود 545000 NOK در سال درآمد دارد.
کمترین حقوق این حوزه از 251000 NOK و بیشترین آن 867000 JPY است.
چینفردی که به عنوان مهندس مکانیک در چین کار می کند معمولاً حدود 27500 یوان در ماه درآمد دارد.
کمترین حقوق این حوزه از 14300 یوان و بیشترین آن 42000 یوان است.
سنگاپورفردی که به عنوان مهندس مکانیک در سنگاپور کار می کند معمولاً حدود 7920 SGD در ماه درآمد دارد.
کمترین حقوق این حوزه از 3880 SGD و بیشترین آن 12400 SGD است.
بلژیکفردی که به عنوان مهندس مکانیک در بلژیک کار می کند معمولاً حدود 6240 یورو در ماه درآمد دارد.
کمترین حقوق این حوزه از 2870 یورو و بیشترین آن 9920 یورو است.
اتریشفردی که به عنوان مهندس مکانیک در اتریش کار می کند معمولاً حدود 3740 یورو در ماه درآمد دارد.
کمترین حقوق این حوزه از 1940 یورو و بیشترین آن 5720 یورو است.
ایتالیافردی که به عنوان مهندس مکانیک در ایتالیا کار می کند معمولاً حدود 3690 یورو در ماه درآمد دارد.
کمترین حقوق این حوزه از 1700 یورو و بیشترین آن 5870 یورو است.
فرانسهفردی که به عنوان مهندس مکانیک در فرانسه کار می کند معمولاً حدود 44200 یورو در ماه درآمد دارد.
کمترین حقوق این حوزه از 23000 یورو و بیشترین آن 67600 یورو است.
معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری
معرفی رشته‌های تحصیلی در کانادا
 • برترین دانشگاه‌های هر رشته
 • عناوین شغلی و وظایف
 • مسیر شغلی و میانگین درآمد

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره تخصصی رزرو کنید.

سوالات متداول

برای مهندس مکانیک شدن به چه مواردی نیاز است؟

برای تبدیل شدن به یک مهندس مکانیک معمولاً باید مدرک مهندسی با گرایش مهندسی مکانیک داشته باشید.
 ابتدا مدرک لیسانس خود را در رشته مهندسی بگیرید. ورود به این دوره ها عموماً بر اساس نتایج سال دوازدهم و داشتن شرایط لازم برای دروس پیش نیاز (معمولاً ریاضی و فیزیک) است.
برای کار مستقل به عنوان مهندس مکانیک، اکثر ایالت ها از شما گواهینامه مهندسی حرفه ای می خواهند. این شرایط معمولاً پس از حداقل چهار سال کار و تجربه به عنوان یک مهندس به دست می آید.
مهندسان مکانیک ممکن است برای تبدیل شدن به یک مهندسی ارشد، مدیر یا رهبر پروژه، مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک را اخذ کنند.

مهندسین مکانیک در چه مشاغلی می توانند کار کنند؟

مهندسان مکانیک اغلب مشاغل مربوط به معماری، تولید، مدیریت و تحقیقات را پیدا می کنند. آنها معمولاً در دفاتر کار می کنند، اگرچه برخی ممکن است در کار میدانی نیز شرکت کنند.
همچنین فرصت های شغلی بالقوه در دسترس شما با مدرک لیسانس مهندسی مکانیک عبارتند از:
مهندسی هوافضا.
مهندس اتوماتیو
مهندس پزشکی.
مهندس ساختمان.
کارآفرین.
مهندس ساخت و تولید.
مشاور مدیریتی.
مهندس مکانیک.

درآمد یک مهندس مکانیک چقدر است؟

متوسط دستمزد سالانه برای مهندسان مکانیک 90,160 دلار در ماه است. دستمزد متوسط دستمزدی است که نیمی از کارگران در یک شغل بیشتر از این مقدار و نیمی کمتر از آن درآمد داشته باشند. کمترین 10 درصد کمتر از 58410 دلار و بالاترین 10 درصد بیش از 141060 دلار درآمد داشتند.

بازار کار رشته مهندسی مکانیک در خارج از کشور چطور است؟

پیش بینی شده است که استخدام مهندسان مکانیک از سال 2020 تا 2030، 7 درصد رشد کند، تقریبا به اندازه رشد دیگر مشاغل. به طور متوسط حدود 20200 فرصت هر ساله برای مهندسان مکانیک پیش بینی می شود. اکثر این موقعیت ها ناشی از تغییر شغل دیگر افراد در این مشاغل و بازنشستگی افراد است.

آیا می توان در رشته مهندسی مکانیک بورسیه تحصیلی دریافت کرد؟

تامین بورسیه‌ های تحصیلی یا کمک ‌هزینه ‌های دانشجویی از راه ‌های مختلفی صورت می گیرد. این کمک هزینه ها می‌تواند از طرف دولت، صندوق رفاه دانشگاه، سرمایه‌ گذاران، مددکاران یا مؤسسات مالی در اختیار دانشجویان واجد شرایط قرار گیرند. برای هر بورسیه شرایط و ضوابطی لازم است که تنها در صورتی که دانشجو بتواند آن ها را برآورده کند، بورسیه تحصیلی به او تعلق خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.