ویزای کانادا برای خواهر یا برادر

ویزای کانادا برای خواهر یا برادر

به شما به عنوان شهروند کانادایی یا دارنده کارت اقامت کانادا به طور دائم (PR)، این حق داده شده است تا افراد درجه یک خانواده خود را که خارج از کانادا ساکن هستند برای کار و زندگی به کانادا دعوت کنید. خوشبختانه در بیشتر موارد نیز، حمایت مالی شما از اعضای خانواده در نهایت می‌تواند آن‌ها را به سمت تابعیت کانادا سوق دهد. در حقیقت پیوستن مهاجران به خانواده،‌ اولویت مهاجرتی دولت کانادا است. از این رو یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مهاجرتی کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ است که به ویزای حمایت مالی خانواده نیز شناخته می‌شود. بر این اساس، می‌توانید برای دریافت ویزای کانادا برای خواهر، برادر، والدین و دیگر اعضای خانواده خود اقدام نمایید.

اگر به تازگی سیتیزن کانادا شدید، طبق قانون اداره مهاجرت کانادا می‌توانید از اعضای خانواده نظیر خواهر، برادر، همسر، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ برای اخذ اقامت کانادا، حمایت مالی کنید. البته حمایت از هر کدام الزامات خاص خود را دارد که این الزامات و شرایط، باید از طرف اسپانسر و مهاجر جدید به طور کامل رعایت شوند.

همچنین خبر خوب برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند و در این کشور از حمایت مالی خواهر یا برادر خود برخوردار هستند، این است که خواهر یا برادر بودن یک مقیم دائم یا شهروند کانادایی می‌تواند راهی عالی برای مهاجرت به کانادا و دریافت انواع ویزای توریستی کانادا، ویزای تحصیلی کانادا، ویزای کار در کانادا و PR کانادا باشد.

اگر برای اخذ ویزای اسپانسرشیپ و دعوت خواهر یا برادر خود به کانادا با مشکلی روبه رو هستید همین الان با وکلای ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید. در ادامه در خصوص نحوه اخذ ویزای کانادا برای خواهر بیشتر توضیح خواهیم داد.

آیا می خواهید خواهر یا برادر خود را به کانادا دعوت کنید

اگر می‌خواهید خواهر یا برادر خود را به کانادا دعوت کنید، باید بر اساس مدت زمانی که آن‌ها قصد اقامت در کانادا را دارند، یکی از انواع برنامه‌های مهاجرت را در نظر بگیرید. مثلا اگر می‌خواهند در کانادا زندگی کنند پس باید از آن‌ها حمایت مالی کنید به این معنی که مسئولیت مالی بالایی در قبال آن‌ها خواهید داشت. اما اگر می‌خواهند به عنوان توریست از کانادا بازدید نمایند به ویزای بازدید کننده احتیاج خواهند داشت و می‌توانید با ارسال دعوت‌نامه کانادا روند اخذ ویزای توریستی را برای آن‌ها ساده‌تر کنید.

در ادامه در خصوص شرایط اخذ ویزای کانادا برای خواهر یا برادر بیشتر توضیح خواهیم داد.

آیا می خواهید خواهر یا برادر خود را به کانادا دعوت کنید

حمایت مالی خواهر و برادر در کانادا

حمایت مالی از خواهر و برادر در کانادا به سطح درآمد مشخصی احتیاج دارد. در واقع برای حمایت مالی از شخصی در کانادا، باید مبلغ مشخصی پول در حساب خود داشته باشید. این مبلغ به تعداد افراد خانواده بستگی دارد. به عنوان مثال اگر فقط شما هستید، حداقل درآمد لازم 25921 دلار است. اما اگر با همسر خود زندگی می‌کنید این مبلغ حداقل باید 32270 دلار باشد. همچنین اگر خواهر و برادری که می‌خواهید از آن‌ها حمایت کنید همسر یا فرزندان وابسته‌ای دارد که با او به کانادا می‌آیند، باید آن‌ها را نیز در همان برنامه حمایت مالی قرار دهید. برای تعیین صلاحیت حمایت مالی از خواهر یا برادر خود در کانادا با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

اگرچه دولت کانادا رسیدگی به درخواست‌های حمایت مالی را در اولویت پرونده‌های مهاجرت به کانادا قرار داده است، اما با این حال موفقیت در این نوع پرونده‌ها قطعی نیست. شما به عنوان اسپانسر خواهر یا برادرتان باید همه شرایط لازم را رعایت کرده باشید و حتی کوچک‌ترین خطایی در پرونده ویزای اسپانسرشیپ کانادا می‌تواند منجر به رد آن شود. بنابراین برای استفاده از این فرصت عالی، توصیه می‌شود حتما از تجربه متخصص حقوقی برای ارسال درست درخواست اسپانسرشیپ خانواده استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

درباره اسکان موقت در کانادا و مهاجرت به خارج از کشور بیشتر بدانید.

شرایط اخذ ویزای کانادا برای خواهر یا برادر

اگرچه بسیاری از افراد مقیم کانادا مایل به حمایت از خواهران یا برادران خود برای اخذ ویزای کانادا هستند، اما ممکن است این امر در همه موارد امکان‌پذیر نباشد. با این حال، اگر شخص اسپانسر در کانادا معیارهای زیر را داشته باشد، می‌تواند خواهر و برادر خود را در کانادا حمایت مالی کند:

  • اسپانسر باید شهروند کانادایی باشد یا اقامت دائم کانادا را داشته باشد.
  • اسپانسر باید حداقل 18 سال سن داشته باشد.
  • افرادی که اسپانسر می‌شوند باید در کانادا اقامت داشته و نباید بابت اسپانسرشیپ‌های قبلی خود به دولت کانادا یا دولت استانی کانادا بدهکار باشند.
  • کلیه حامیان مالی باید از حداقل درآمد لازم برای حمایت مالی از خانواده برخوردار باشند.
  • اسپانسر نباید در بازداشت یا زندان باشد یا برخی جرائم خاص را مرتکب شده باشد.

لطفا توجه داشته باشید که رعایت کلیه شرایط ذکر شده به طور قطعی تضمین کننده‌ی موفقیت ویزای کانادا برای خواهر یا برادر نیست. باید در ارائه تمام مدارک و اطلاعات لازم صادق باشید. فقدان اطلاعات یا اسناد می‌تواند درخواست شما را به تأخیر انداخته یا به طورکلی رد کند. در ادامه به شرایط خواهر یا برادر اسپانسر شده برای ورود به کانادا نیز اشاره خواهیم کرد.

شرایط اخذ ویزای کانادا برای خواهر یا برادر

درباره ویزای همراه کانادا بیشتر بخوانید.

شرایط خواهر یا برادر مورد حمایت برای ورود به کانادا

در پرونده مهاجرت خواهر یا برادر به کانادا فقط شرایط فرد اسپانسر تعیین‌کننده نیست. بلکه فرد اسپانسر شده نیز باید از شرایط زیر برخوردار باشد:

  • نمی‌توانید از برادر یا خواهر بالای 18 سال خود در کانادا حمایت مالی کنید. در واقع خواهران و برادران اسپانسر شده باید زیر 18 سال سن داشته باشند.
  • برای حمایت مالی از خواهر یا برادر باید والدین افراد که در بیشتر موارد با والدین اسپانسر یکی است، فوت شده باشند.
  • اگر خواهر یا برادر شما بیشتر از 18 سال سن دارد فقط در صورتی می‌توانید از وی در کانادا حمایت مالی کنید که تنها باشید و همسر، فرزند، پدر و مادر، پدربزرگ و مادربزرگ، نوه و امثال آن را در کانادا یا خارج از کانادا نداشته باشید.

همانطور که می‌بینید شرایط اخذ ویزای کانادا برای خواهر یا برادر کاملا خاص است و کمتر کسی از این شرایط داراست. با این وجود افرادی که از شرایط فوق برخوردار هستند خیلی راحت‌تر می‌توانند برای ویزای اسپانسرشیپ خواهر و برادر خود اقدام کنند.

در صورتی که بعضی از این شرایط را ندارید اما همچنان علاقمند به اخذ ویزای کانادا برای خواهر یا برادر خود هستید، پرونده خود را با مشاور خبره‌ی مهاجرت کانادا در میان بگذارید. توجه داشته باشید که اتحاد خانواده اولویت کانادا است. بنابراین این فرصت را از دست ندهید و برای پیوستن اعضای خانواده به شما در کانادا همین الان با متخصص مهاجرت در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

درباره ثبت نام آنلاین ویزای کانادا بیشتر بخوانید.

ویزای تورسیتی کانادا برای خواهر یا برادر

اگر مقیم کانادا هستید و می‌خواهید برای خواهر یا برادر خود ویزای توریستی یا بازدیدکننده کانادا را دریافت کنید، با ارسال دعوت‌نامه‌ای معتبر می‌توانید به سریع‌تر و راحت‌تر شدن روند اخذ ویزای توریستی آن‌ها کمک کنید. در واقع کانادا برای افرادی که در این کشور از آشنا و حمایت کننده مالی برخوردار هستند راحت‌تر ویزا صادر می‌کند. با این حال شما به عنوان فرد اسپانسر باید از شرایط لازم برای دعوت به کانادا برخوردار باشید. به طور کلی شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا برای خواهر یا برادر فرد مقیم در کانادا تفاوت چندانی با دریافت ویزای کانادا برای والدین ندارد.  

برای دریافت ویزای توریستی کانادا برای خواهر و برادر، دعوت‌کننده می‌بایست دعوت ‌نامه‌ای معتبر برای خواهر و برادر خود ارسال کند تا متقاضی ویزا در مدارک درخواست خود قرار دهد. توجه داشته باشید که نوع نگارش دعوت‌‌نامه و همینطور مدارک تکمیلی ارسال شده از طرف شما بسیار مهم است. برخی مدارک مهم شامل تصویر کارت اقامت یا شهروندی کانادا دعوت‌کننده، برگه مالیاتی، سند ملک و یا حساب بانکی در کاناداست. اگر برای ارسال دعوت‌نامه برای خواهر یا برادر خود در ایران سوالی دارید می‌توانید با کارشناسان مجرب ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

ویزای تورسیتی کانادا برای خواهر یا برادر

هزینه ها و زمان پردازش درخواست ویزای کانادا برای خواهر یا برادر

در بیشتر موارد، هزینه‌های درخواست ویزای کانادا برای خواهر یا برادر شامل هزینه‌های مربوط به پردازش درخواست و همینطور حق هزینه اقامت دائم و هزینه بیومتریک آن‌هاست. شما باید تمام هزینه‌ها را به صورت آنلاین پرداخت کنید. بعد از اینکه هزینه بیومتریک پرداخت شد، نامه‌ای برای اعضای خانواده شما ارسال می‌شود و تأیید می‌کند که آن‌ها باید برای انجام عملیات بیومتریک به کدام یک از کنسولگری‌های کانادا مراجعه کنند. اعضای خانواده باید این نامه را در زمان حضور در سفارت نشان دهند. همچنین بسته به شرایط ممکن است به انجام آزمایشات پزشکی و دریافت گواهی نبود سوء پیشینه نیز احتیاج باشد.

زمان پردازش پرونده حمایت مالی از خواهر و برادر در کانادا بسته به کشور مورد نظر متفاوت است. این زمان در ایران به خاطر نیاز به بررسی مدارک و شرایط متقاضیان ممکن است طولانی‌تر باشد. همچنین به گفته متخصصان ما در موسسه مهاجرتی تراست به طور کلی رسیدگی به پرونده‌های حمایت مالی متقاضیان ایرانی نزدیک به دو سال طول می‌کشد.

وکلای ما در موسسه مهاجرتی تراست به خوبی می‌دانند که افسران مهاجرت کانادا هنگام بررسی درخواست ویزاهای توریستی و حمایت مالی به دنبال چه هستند. آن‌ها تا کنون به صدها نفر کمک کرده‌اند تا از طریق حمایت مالی خانواده موفق به اخذ اقامت دائم کانادا شوند. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای اسپانسرشیپ خانوادگی با ما تماس بگیرید.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات