اسپانسرشیپ خواهر کانادا

اسپانسرشیپ خواهر کانادا

اتحاد خانوادگی و جمع شدن آن ها به دور یکدیگر، یکی از بهترین هدیه هایی است که دارندگان اقامت کانادا و یا شهروندان این کشور می توانند در اختیار اعضای خانواده خود قرار دهند. علاوه بر این، یکی از بهترین و راحت ترین روش ها برای کمک به آن ها است تا بتوانند به کانادا مهاجرت کنند. دولت کانادا با تسهیل فرایند اسپانسرشیپ خواهر و برادر برای اخذ اقامت دائم کانادا، سعی دارد تلاش کند تا افراد در کنار خانواده خود در این کشور زندگی کنند.

مراحل اسپانسرشیپ کانادا در یک نگاه!

بررسی شرایط اخذ ویزا

در این روش باید فرد اسپانسر کننده و اسپانسر شونده اثبات کنند حداقل شرایط موردنیاز برای اخذ ویزا را دارند. از جمله شرایط فرد اسپانسرشونده می توان به دارا بودن حداقل 18 سال سن، دارا بودن تمکن مالی موردنیاز، حضور در کانادا در زمان اسپانسرشیپ و داشتن کارت اقامت دائم و یا شهروندی کانادا را نام برد. شرایط فرد اسپانسر کننده نیز بسته به این که همسر، خواهر یا برادر، والدین یا فرزند متقاضی باشد متفاوت خواهد بود

 

دریافت پکیج اپلای

این پکیج توسط اداره مهاجرت در اختیار متقاضیان اسپانسرشیپ قرار داده می شود و شامل نقشه راه و چک لیست مدارک مورد نیاز هم برای اسپانسر و هم فرد حمایت شونده است و تمامی فرم های مورد نیاز که باید تکمیل شوند نیز در آن وجود دارد.

تکمیل پکیج

پس از دریافت این پکیج، باید تمامی اسناد و مدارک را طبق دستور العملی که در آن وجود دارد، جمع آوری و تمامی فرم ها را نیز تکمیل کرد.

پرداخت هزینه های مورد نیاز

این هزینه ها شامل هزینه پروسه اسپانسرشیپ، هزینه حق اقامت دائم کانادا و هزینه احراز هویت بیومتریک می شوند. البته، هزینه معاینات پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه هم جزو هزینه هایی هستند که گاهی اوقات و بسته به شرایط متقاضی، باید پرداخت شوند.

ارسال درخواست اسپانسرشیپ

شما هم از طریق ایمیل میتوانید درخواست خود را ارسال کنید و هم از طریق خدمات پیک. آدرس های مورد نیاز در دستور العملی که در پکیج اپلای وجود دارد، قید شده است.

ارسال اطلاعات تکمیلی

اداره مهاجرت کانادا گاهی اوقات در طول پروسه بررسی پرونده ی اسپانسرشیپ درخواست ارائه یک سری اطلاعات تکمیلی می کند که معمولا شامل احراز هویت بیومتریک، معاینه پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه می شوند.

محاسبه آنلاین مدت زمان صدور ویزای اسپانسرشیپ خواهر کانادا

جهت بررسی مدت زمان صدور ویزای خود، وارد لینک زیر شده، نوع برنامه مهاجرتی خود را طبق تصویر زیر، از قسمت Select an application type انتخاب کنید، در قسمت Which temporary residence application گزینه مرتبط با روش مهاجرتی خود را انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه get processing times مانند تصویر زیر کلیک کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ خواهر و برادر

شرایط اسپانسرشیپ خواهر یا برادر نسبت به سایر اعضای خانواده یا بستگان دیگر، کمی سخت تر است و حتما باید شرایط خاصی وجود داشته باشند تا افراد واجد شرایط اسپانسرشیپ خواهر خود باشند تا وی از این طریق بتواند به کانادا مهاجرت کند.

با وجود این که شرایط تقریبا سختی (نسبت به سایر روش های اسپانسرشیپ در دسته بندی Family Class) برای مهاجرت به کانادا از طریق روش اسپانسرشیپ خواهر و برادر وجود دارد، اما هنوز هم هر ساله عده بسیار زیادی از افراد به این روش تمایل نشان می دهند و خواهر یا برادر خود را نیز برای زندگی در کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور، با خودشان همراه می کنند.

در صورتی که خواهر یا برادر شخصی که دارای اقامت دائم کانادا و یا شهروندی کانادا می باشد، علاقه زیادی به زندگی در کانادا داشته باشد، می تواند از خواهر یا برادر خود کمک بگیرد تا به این کشور مهاجرت کند و مقیم دائم آن شود. بدیهی است که هر دو طرف به عنوان اسپانسر کننده و اسپانسر شونده، باید دارای یک سری شرایط و نیازمندی های منحصر به فرد و خاصی باشند تا واجد شرایط اسپانسرشیپ در نظر گرفته شوند.

بیشتر بخوانید: اسپانسرشیپ کانادا ، اسپانسرشیپ همسر کانادا ، اسپانسرشیپ والدین کانادا

اقامت دائم کانادا از طریق روش اسپانسرشیپ خواهر و برادر

افرادی که بتوانند واجد شرایط اسپانسرشیپ خواهر و برادر شناخته شوند، می توانند پس از طی یک پروسه ی نه چندان طولانی و تهیه اسناد و مدارک مورد نیاز برای این کار، موفق به اخذ اقامت دائم کانادا شوند. در این صورت، فرد حمایت کننده ملزم به دادن یک تعهد در قبال خواهر یا برادر خود است تا در مدت زمانی که مسئولیت وی بر عهده او می باشد، تمامی نیازهای اولیه و اساسی که هر فردی باید داشته باشد را برطرف کند.

نیازهایی که فرد حامی یا اسپانسر باید برطرف کند، شامل یک سری نیازهای ابتدایی است که از این دست می توانیم به خوراک و پوشاک و مسکن اشاره کنیم. همچنین، همان‌طور که اشاره کردیم، در روش اسپانسرشیپ خواهر یا برادر، یک سری شرایط منحصر به فرد و ویژه هم باید وجود داشته باشد که در ادامه به شرح این شرایط و تمامی اطلاعات دیگری که باید درمورد اسپانسرشیپ خواهر یا برادر خود برای مهاجرت به کانادا بدانید، خواهیم پرداخت.

افراد واجد شرایط اسپانسرشیپ خواهر و برادر

برای پذیرفتن مسئولیت اسپانسرشیپ خواهر یا برادر خود، باید شرایط زیر را در اختیار داشته باشید:

 • حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید.
 • اقامت دائم کانادا را در اختیار داشته باشید.
 • شهروند کانادا باشید.
 • در زمان پذیرفتن مسئولیت اسپانسرشیپ خواهر یا برادر خود، در کانادا زندگی کنید.

اما در صورتی که شما به عنوان اسپانسر یا حامی خواهر یا برادر خود در استان کبک زندگی کنید، باید پس از این که توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا واجد شرایط این امر شناخته شدید، علاوه بر وارد فوق، شرایط مورد نیاز برای این کار در استان کبک را نیز در اختیار داشته باشید. شرایط استان کبک برای اسپانسرشیپ، شامل امضاء یک توافق نامه ی ویژه با این استان می شود که می توانید با مراجعه به این لینک اطلاعات بیشتری در مورد آن به دست بیاورید.

همچنین، شما می توانید با مراجعه به این لینک، یک ویدئوی مرتبط با افراد واجد شرایط اسپانسرشیپ خواهر و برادر نیز مشاهده کنید.

افرادی که واجد شرایط اسپانسرشیپ خواهر و برادر در کانادا نیستند

شرایطی که از اسپانسرشیپ خواهر یا برادر جلوگیری می کنند، شامل موارد زیر هستند:

 • در زمان پذیرفتن اسپانسرشیپ خواهر یا برادر خود ساکن کانادا نباشید.
 • در بند، سلول، بازداشتگاه و یا زندان باشید.
 • بدهی های مرتبط با نفقه یا پشتیبانی مالی از فرزند خود را پرداخت نکرده باشید.
 • اعلام ورشکستگی کرده باشید، و هنوز از این وضعیت خارج نشده باشید.
 • در حال دریافت کمک هزینه مالی برای زندگی از سوی دولت کانادا باشید (این موضوع شامل حال افرادی که معلولیت دارند و قادر به کار کردن نیستند، صدق نمی کند).
 • بدهی های مالی ناشی از وام مهاجرت خود را پرداخت نکرده باشید و یا قسط عقب افتاده داشته باشید.
 • در گذشته، اسپانسرشیپ یکی دیگر از اقوام خود را بر عهده گرفته باشید، اما به تعهدات خود نسبت به وی عمل نکرده باشید.
 • به هر یک از موارد زیر محکوم شده باشید:
  • اقدام برای انجام جرایم جنسی
  • ارتکاب جرم خشونت آمیز
  • اقدام علیه یکی از بستگان یا اعضای خانواده که منجر به جراحت جسمی شده باشد.
 • تهدید و یا اقدام به انجام هر یک از جرایم فوق؛ بسته به نوع و ماهیت اقدام خشونت آمیزی که انجام شده، مدت زمانی که ادامه پیدا کرده و این که عامل آن مورد عفو قرار گرفته باشد و یا خیر

درباره هزینه زندگی در کانادا بیشتر بدانید.

مسئولیت های اسپانسرشیپ خواهر و برادر

مسئولیت های اسپانسرشیپ خواهر و برادر

مسئولیت های شخص اسپانسر کننده یا حامی در قبال خواهر یا برادری که اسپانسرشیپ وی را بر عهده گرفته است، بر اساس تعهدی که بین دو طرف و با دولت کانادا انجام شده ، مشخص می شوند و در اغلب اوقات شامل موارد زیر هستند:

 • حداقل درآمد لازم برای اسپانسرشیپ خواهر یا برادر خود که توسط اداره مهاجرت کانادا تعیین شده است را در اختیار داشته باشید.
 • توافق نامه ای با خواهر یا برادر خود امضاء کنید و متعهد به برطرف کردن نیازهای اساسی و اولیه وی برای زندگی شوید.
  • از زمانی که خواهر یا برادر شما وارد کانادا شد و اقامت دائم این کشور را در اختیار گرفت، شما ملزم به پایبندی به توافق نامه و تعهد خود خواهید بود.
  • این تعهد باید به مدت ۲۰ سال و یا کمتر ادامه پیدا کند (مقدار دقیق آن، بسته به سن خواهر یا برادر شما دارد).

اما علاوه بر فرد اسپانسر کننده (حامی)، فرد اسپانسر شونده نیز ملزم به امضای یک توافق نامه است که اعلام می کند وی تمام سعی و تلاش خود را در طی مدتی که مسئولیت وی بر عهده اسپانسر می باشد، به کار خواهد گرفت تا بتواند ساپورت مالی خودش را بر عهده بگیرد و از زیر سایه حمایت اسپانسر خود خارج شود. البته، این موضوع شامل حال خواهر و برادرهایی می شود که ۱۸ سال و یا بیشتر سن داشته باشند. افراد زیر ۱۸ سال، نیاز به امضای چنین توافق نامه ای ندارند.

جدول زیر، آخرین LICO یا حداقل درآمد مورد نیازی که توسط اداره مهاجرت کانادا اعلام شده است را نشان می دهد:

تعداد اعضای خانواده حامی یا اسپانسرحداقل درآمد مورد نیاز در ۱۲ ماه اخیرحداقل درآمد مورد نیاز در ۶ ماه اخیر
یک نفر۲۵ هزار و ۹۲۰ دلار۱۲ هزار و ۹۶۰ دلار
دو نفر۳۲ هزار و ۸۹۹ دلار۱۶ هزار و ۱۳۵ دلار
سه نفر۴۰ هزار و ۴۴۵ دلار۱۹ هزار و ۸۳۶ دلار
چهار نفر۴۹ هزار و ۱۰۶ دلار۲۴ هزار و ۸۳ دلار
پنج نفر۵۵ هزار و ۶۹۵ دلار۲۷ هزار و ۳۱۵ دلار
شش نفر۶۲ هزار و ۸۱۴ دلار۳۰ هزار و ۸۰۶ دلار
هفت نفر۶۹ هزار و ۹۳۵ دلار۳۴ هزار و ۲۹۹ دلار
در صورتی که اعضای خانواده فرد اسپانسر کننده بیش از هفت نفر باشند، به ازای هر فرد مبلغی اضافه خواهد شد۷ هزار و ۱۲۱ دلار۳ هزار و ۴۹۲ دلار

اگر بخواهیم LICO‌ یا حداقل درآمد مورد نیاز برای بازه زمانی ۱۲ ماهه در سال های اخیر را با یکدیگر مقایسه کنیم، باید جدول زیر را مد نظر داشته باشیم:

تعداد اعضای خانواده حامی یا اسپانسرسال ۲۰۱۸سال ۲۰۱۹سال ۲۰۲۰
یک نفر۲۴ هزار و ۹۵۰ دلار۲۵ هزار و ۳۳۸ دلار۲۵ هزار و ۹۲۰ دلار
دو نفر۳۱ هزار و ۶۲ دلار۳۱ هزار و ۵۴۴ دلار۳۲ هزار و ۸۹۹ دلار
سه نفر۳۸ هزار و ۱۸۶ دلار۳۸ هزار و ۷۸۰ دلار۴۰ هزار و ۴۴۵ دلار
چهار نفر۴۶ هزار و ۳۶۲ دلار۴۷ هزار و ۸۴ دلار۴۹ هزار و ۱۰۶ دلار
پنج نفر۵۲ هزار و ۵۸۴ دلار۵۳ هزار و ۴۰۲ دلار۵۵ هزار و ۶۹۵ دلار
شش نفر۵۹ هزار و ۳۰۴ دلار۶۰ هزار و ۲۲۸ دلار۶۲ هزار و ۸۱۴ دلار
هفت نفر۶۶ هزار و ۲۸ دلار۶۷ هزار و ۵۶ دلار۶۹ هزار و ۹۳۵ دلار
در صورتی که اعضای خانواده فرد اسپانسر کننده بیش از هفت نفر باشند، به ازای هر فرد مبلغی اضافه خواهد شد۶ هزار و ۷۲۲ دلار۶ هزار و ۸۲۸ دلار۷ هزار و ۱۲۱ دلار

همچنین، اگر بخواهیم LICO‌ یا حداقل درآمد مورد نیاز برای بازه زمانی ۶ ماهه در سال های اخیر را با یکدیگر مقایسه کنیم، باید جدول زیر را مد نظر داشته باشیم:

تعداد اعضای خانواده حامی یا اسپانسرسال ۲۰۱۸سال ۲۰۱۹سال ۲۰۲۰
یک نفر۱۲ هزار و ۴۷۵ دلار۱۲ هزار و ۶۶۹ دلار۱۲ هزار و ۹۶۰ دلار
دو نفر۱۵ هزار و ۵۳۱ دلار۱۵ هزار و ۷۷۲ دلار۱۶ هزار و ۱۳۵ دلار
سه نفر۱۹ هزار و ۹۳ دلار۱۹ هزار و ۳۹۰ دلار۱۹ هزار و ۸۳۶ دلار
چهار نفر۲۳ هزار و ۱۸۱ دلار۲۳ هزار و ۵۴۲ دلار۲۴ هزار و ۸۳ دلار
پنج نفر۲۶ هزار و ۲۹۲ دلار۲۶ هزار و ۷۰۱ دلار۲۷ هزار و ۳۱۵ دلار
شش نفر۲۹ هزار و ۶۵۲ دلار۳۰ هزار و ۱۱۴ دلار۳۰ هزار و ۸۰۶ دلار
هفت نفر۳۳ هزار و ۱۴ دلار۳۳ هزار و ۵۲۸ دلار۳۴ هزار و ۲۹۹ دلار
در صورتی که اعضای خانواده فرد اسپانسر کننده بیش از هفت نفر باشند، به ازای هر فرد مبلغی اضافه خواهد شد۳ هزار و ۳۶۱ دلار۳ هزار و ۴۱۴ دلار۳ هزار و ۴۹۲ دلار

نکته: تمامی مبالغی که در جدول های فوق مشاهده می کنید، بر اساس دلار کانادا ذکر شده است.

شرایط اسپانسرشیپ خواهر و برادر برای مهاجرت به کانادا

شرایط اسپانسر یا حامی در اسپانسرشیپ خواهر و برادر برای مهاجرت به کانادا

همان‌طور که اشاره کردیم، پذیرفتن مسئولیت اسپانسرشیپ خواهر یا برادر، نسبت به سایر اعضای خانواده و بستگان، نیازمند داشتن شرایط ویژه و خاصی است که یکی از مهم ترین آن ها، این است که شما به عنوان فرد اسپانسر کننده یا حامی، هیچ خویشاوند دیگری نداشته باشید که واجد شرایط اسپانسرشیپ وی باشید. اگر این شرط برقرار باشد، شما شانس زیادی برای اسپانسرشیپ خواهر یا برادر خونی یا حتی خواهر و برادر ناتنی خود خواهید داشت.

اگر شما به عنوان اسپانسر، دارای هر یک از اقوامی که در زیر نام می بریم باشید، واجد شرایط اسپانسرشیپ خواهر و برادر خود نخواهید بود.

 • همسر
 • فرزند (دختر یا پسر)
 • پدر و مادر
 • پدربزرگ و مادربزرگ
 • خواهر یا برادر یتیم
 • خواهرزاده یا برادرزاده یتیم
 • نوه یتیم

علاوه بر این، یکی دیگر از شرایط مهم برای پذیرفتن اسپانسرشیپ خواهر یا برادر، این است که شما همسر، فرزند، پدر و مادر، پدربزرگ و مادربزرگ، خواهر زاده یا برادر زاده یتیم یا نوه یتیمی نداشته باشید که شهروند کانادا و یا دارنده اقامت دائم این کشور باشد.

نکته: در صورتی که خواهر یا برادر شما که قصد اسپانسرشیپ وی را دارید، همسر و یا فرزند وابسته ای داشته باشد که وی را برای مهاجرت به کانادا همراهی می کند، باید وی را نیز در همان درخواست لحاظ کنید و نیاز به ارائه درخواست یا اپلای مجزایی برای خود ندارد.

شرایط فرد اسپانسر شونده برای مهاجرت به کانادا از طریق روش اسپانسرشیپ

اسپانسر شوندگان باید دارای موارد زیر باشند تا واجد شرایط اسپانسرشیپ شناخته شوند:

 • خواهر یا برادر خونی یا ناتنی شما (فرد اسپانسر کننده یا حامی) باشند.
 • هیچ یک از والدین آن ها در قید حیات نباشند.
 • زیر ۱۸ سال سن داشته باشند.
 • مجرد باشند.

با توجه به موارد فوق، می توان گفت اگر هر یک از شرایط زیر وجود داشته باشد، شخص حمایت شونده واجد شرایط اسپانسرشیپ در نظر گرفته نخواهد شد.

 • یکی از والدین آن ها در قید حیات باشد.
 • والدین آن ها مفقود شده باشند و هیچ کس از محل آن ها خبر نداشته باشد.
 • والدین شخص اسپانسر شونده وی را ترک کرده باشند.
 • در حالی که یکی از والدین شخص اسپانسر شونده و یا هر دوی آن ها در قید حیات هستند، شخص دیگری مسئولیت مراقبت از وی را بر عهده داشته باشد.
 • والدین شخص اسپانسر شونده در زندان و یا تحت بازداشت باشند.
مراحل اسپانسرشیپ خواهر و برادر برای مهاجرت به کانادا

مراحل اسپانسرشیپ خواهر و برادر برای مهاجرت به کانادا

توصیه مهم ما در تراست این است که با توجه به این که اسپانسرشیپ خواهر یا برادر دارای پروسه سخت و پیچیده ای است و نیاز به تهیه و جمع آوری اسناد و مدارک زیادی هم دارد، حتما برای این کار از افراد خبره و متخصص کمک بگیرید.

خوشبختانه، موسسه مهاجرتی تراست با بهره گیری و استفاده از تجربه ی وکلا و مشاوران خود که سال های سال در کلیه روش های مهاجرتی تخصص و مهارت بسیار زیادی دارند، می تواند پرونده ای کامل و بدون عیب و نقص برای مهاجرت به کانادا از طریق روش اسپانسرشیپ خواهر و برادر و اخذ اقامت دائم این کشور با یک استراتژی حرفه ای و دقیق برای متقاضیان تهیه کند. مشاوران و وکلای با تجربه تراست، در کل مراحل این پروسه در کنار شما هستند تا با اطمینان خاطر کامل به سمت شروع یک زندگی ایده آل قدم بردارید. مراحل انجام این کار، شامل موارد زیر می شود:

درباره موسسه مهاجرت به کانادا و وکیل مهاجرت بیشتر بدانید.

مرحله اول اسپانسرشیپ خواهر یا برادر برای مهاجرت به کانادا

در اولین قدمی که در مسیر اسپانسرشیپ خواهر یا برادر برمی دارید، باید پکیج اپلای را به دست بیاورید. این پکیج، شامل موارد زیر می شود:

 • راهنما و دستور العمل فرایند اسپانسرشیپ (شامل تمامی اقداماتی که در این مسیر باید انجام دهید).
 • فرم هایی که در این فرایند باید تکمیل شوند.

نکته: قبل از این که شروع به پر کردن فرم های اپلای برای اسپانسرشیپ خواهر یا برادر خود کنید، دستور العملی که در اختیارتان قرار داده می شود را با دقت کامل و به درستی مطالعه و بررسی کنید. همچنین، قبل از اپلای برای این کار، اطمینان پیدا کنید که واجد شرایط اپلای باشید. در صورت رد شدن درخواست اسپانسرشیپ شما، اداره مهاجرت کانادا مسئولیتی در قبال بازپرداخت هزینه هایی که در این مسیر داشته اید، ندارد (تنها هزینه قابل استرداد، هزینه حق اقامت دائم کانادا است).

همچنین، در زمان ثبت درخواست اسپانسرشیپ خواهر یا برادر، باید به نکات زیر هم توجه داشته باشید.

 • باید اثبات کنید که از حداقل درآمد مورد نیاز برای برطرف کردن نیازهای اولیه خواهر یا برادر خود برخوردار هستید.
 • خواهر یا برادر شما به عنوان فرد اسپانسر شونده، باید اظهار کند که تلاش خواهد کرد تا مسئولیت ساپورت مالی خود را بر عهده بگیرد و آن را از دوش فرد اسپانسر کننده بردارد.
 • شما به عنوان فرد اسپانسر یا حامی، باید به صورت کتبی توافق کنید تا مسئولیت ساپورت مالی خواهر یا برادر خود را برای مدت زمان معینی بر عهده بگیرید (این مدت زمان، بسته به شرایط فرد اسپانسر شونده، می تواند از ۳ تا ۲۰ سال متغیر باشد).
  • این موضوع شامل حال همسر و یا فرزند وابسته به خواهر یا برادر شما نیز می شود (البته، در صورت وجود).

نکته: وجود هر نوع اطلاعات اشتباه (چه در مدارکی که برای این کار نیاز هست و چه در فرم هایی که باید تکمیل شوند) و یا عدم ارائه اطلاعات کافی که در پکیج اپلای و دستور العمل آن وجود دارد، منجر به تاخیر در این پروسه می شود و صدور ویزای اسپانسرشیپ را عقب می اندازد. به همین علت، شما باید مسائل زیر را با صداقت کامل در نظر داشته باشید و اطلاعات مورد نیاز درمورد آن ها را در اختیار اداره مهاجرت قرار دهید:

 • اطلاعات مورد نیاز درمورد تمامی اعضای خانواده تان (همه ی اعضای خانواده خود را در درخواست خود لحاظ کنید).
 • وضعیت تاهل خود
 • هر تغییری که در پرونده شما به وجود می آید

علاوه بر شخص حامی یا اسپانسر، شخص اسپانسر شونده نیز باید تمامی اطلاعات لازم و مورد نیاز را درمورد اعضای درجه یک و نزدیک خانواده خود در اختیار اداره مهاجرت قرار دهد. اعضای درجه یک و نزدیک به شخص اسپانسر شونده، نباید دارای هیچ گونه سابقه کیفری باشند و همچنین، باید معاینات پزشکی لازم را نیز انجام دهند. در غیر این صورت، فرد اسپانسر شونده در آینده قادر به پذیرفتن مسئولیت اسپانسرشیپ آن ها نخواهد بود.

درباره ویزای کانادا و ویزای همراه کانادا بیشتر بدانید.

مرحله دوم اسپانسرشیپ خواهر یا برادر برای مهاجرت به کانادا

در دومین قدم مهم و بزرگی که در مسیر اسپانسرشیپ خواهر یا برادر خود برمی دارید، باید هزیه های پروسه اپلای خود را بپردازید. نکته قابل توجه و مهمی که در این مرحله وجود دارد، این است که هزینه های پروسه اپلای هر فرد با فرد یا کیس های دیگر متفاوت می باشد. اما در اغلب موارد، هزینه هایی که در این پروسه وجود دارد، شامل موارد زیر می شوند:

 • هزینه پروسه اپلای برای اسپانسرشیپ که برای فرد اسپانسر یا حامی، فرد اسپانسر شونده و افراد وابسته ای که وی را همراهی می کنند.
 • هزینه حق اقامت دائم کانادا برای شخص اسپانسر شونده.
 • هزینه احراز هویت بیومتریک.

نکته: این هزینه ها، باید به صورت آنلاین پرداخت شوند.

 اغلب افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق روش اسپانسرشیپ دارند، باید در هنگامی که در حال ثبت کردن درخواست اپلای خود هستند، هزینه احراز هویت بیومتریک را نیز پرداخت کنند. در غیر این صورت، در پروسه صدور ویزای اسپانسرشیپ آن ها تاخیر به وجود می آید و صدور ویزای آن به تاخیر انداخته می شود.

بیشتر بخوانید: هزینه ویزای کانادا ، جواب ویزای کانادا ، طولانی شدن جواب ویزای کانادا ، مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری

 پروسه احراز هویت بیومتریک، شامل ثبت اثر انگشت و همین‌طور یک عکس دیجیتال می شود. پس از این که متقاضیان اسپانسرشیپ هزینه احراز هویت بیومتریک را پرداخت و آن را در پرونده خود ثبت کردند، اعضای خانواده آن ها که همراه شان هستند نیز یک نامه از سوی اداره مهاجرت به دست می آورند که تایید می کند آن ها هم نیاز به انجام این کار و احراز هویت بیومتریک دارند تا روند بررسی این کیس ادامه پیدا کند و آن ها وارد مراحل بعدی در این پروسه شوند.

اعضای خانواده ی شخص متقاضی، باید زمانی که برای احراز هویت بیومتریک مراجعه می کنند، نامه ای که اداره مهاجرت به آن ها ارسال کرده است را ارائه کنند. این فرایند، باید به صورت حضوری انجام بپذیرد و قبل از آن باید یک وقت مراجعه رزرو شود.

همان‌طور که اشاره کردیم، هزینه های پروسه اپلای برای اسپانسرشیپ خواهر یا برادر در کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور با استفاده از این روش، متغیر است و ممکن است در هر کیس متفاوت باشد. بنابراین، متقاضیان بسته به شرایط خود، ممکن است برای مواردی که در بخش زیر اشاره می کنیم نیز ملزم به پرداخت هزینه باشند:

 • انجام معاینات پزشکی
 • صدور گواهی عدم سوء پیشینه

نکته: دستور العملی که توسط اداره مهاجرت در اختیار متقاضیان قرار داده می شود، بسته به شرایط شخصی آن ها تهیه و تنظیم شده است. بنابراین، می تواند کمک بزرگی به آن ها کند تا متوجه شوند که کدام یک از این هزینه ها شامل حال آن ها هم می شود و یا از پرداخت کدام یک از آن ها معاف هستند. علاوه بر این، نحوه پرداخت این هزینه ها نیز به طور دقیق در این دستور العمل به متقاضیان نشان داده خواهد شد.

مرحله سوم اسپانسرشیپ خواهر یا برادر برای مهاجرت به کانادا

پس از این که دستور العمل اداره مهاجرت را دریافت کردید و تمامی اسناد، مدارک و اطلاعاتی که مطابق با شرایط شخص خودتان اعلام شده را تهیه و جمع آوری کردید و همچنین، تمامی هزینه هایی که شامل حال شما می شود را نیز پرداخت کردید، باید پرونده خود را برای بررسی ارسال کنید تا پروسه های لازم روی آن انجام شود. آدرس ایمیلی که پرونده خود را باید به آن ارسال کنید نیز در همان دستور العملی که اداره مهاجرت به شما داده، موجود است و به شما ابلاغ شده.

همچنین، شما می توانید با مراجعه به این لینک و تماشای ویدئوی آن اطلاعات بیشتری نیز درمورد مراحل اسپانسرشیپ خواهر و بردار به دست بیاورید.

مدت زمان پروسه اسپانسرشیپ خواهر و برادر برای مهاجرت به کانادا

مدت زمان پروسه اسپانسرشیپ خواهر و برادر برای مهاجرت به کانادا

مدت زمان پروسه اسپانسرشیپ خواهر و برادر برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور، بستگی به ملیت متقاضیان و کشوری که از آن اپلای می کنند دارد. بنابراین، مدت زمان این پروسه کاملا متغیر است و نمی توان مدت زمان مشخصی را برای تمامی پرونده ها اعلام کرد. با این حال، شما می توانید با مراجعه به این لینک و وارد کردن اطلاعات مورد نیازی که از شما درخواست شده است، به یک مدت زمان تقریبی برای به نتیجه رسیدن پرونده خود دست پیدا کنید.

بررسی وضعیت اسپانسرشیپ برای حامیان یا اسپانسرها

افرادی که به عنوان اسپانسر یا حامی برای اسپانسرشیپ خواهر یا برادر خود اقدام می کنند، می توانند با استفاده از ابزار آنلاین اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا که لینک آن را در بخش قبل در اختیارتان قرار دادیم، وضعیت پرونده خود را مشاهده و بررسی کنند.

در صورتی که شما به عنوان اسپانسر، قصد بررسی وضعیت اپلای خواهر یا برادر خود را داشته باشید، باید در ابتدا درخواست کنید که به اطلاعات آن ها دسترسی داشته باشید.

بررسی وضعیت اسپانسرشیپ برای افراد اسپانسر شونده

افرادی که شما مسئولیت اسپانسرشیپ آن ها را بر عهده گرفتید، به دو روش می توانند وضعیت اپلای خود را بررسی کنند. این دو روش، شامل موارد زیر می شوند:

 • می توانند یک حساب کاربری آنلاین ایجاد کنند و فرم درخواست یا اپلای خود را به آن لینک کنند.
  • این روش تنها زمانی امکان پذیر است که اداره مهاجرت، پروسه بررسی پرونده ی اسپانسرشیپ مورد نظر را آغاز کرده باشد و آن ها شماره پیگری اپلای را به شخص اسپانسر شونده ارائه کرده باشند.
 • از این ابزار آنلاین اداره مهاجرت که به طور روزانه آپدیت می شود، استفاده کنند.

نکات تکمیلی برای اسپانسرشیپ خواهر و برادر

پس از این که پرونده خود را به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا ارائه کردید، آن ها درخواست اسپانسرشیپ شما را بررسی خواهند کرد و در صورتی که هر یک از موارد زیر وجود داشته باشد، آن را به شما مرجوع خواهند کرد:

 • پرونده شما ناقص باشد (اسناد و مدارک کافی را ارائه نکرده باشید و یا اطلاعات نادرستی در فرم های اپلای قرار داده باشید).
 • بخشی از هزینه اسپانسرشیپ و هزینه پروسه آن را پرداخت نکرده باشید.

زمانی که اداره مهاجرت کانادا پروسه بررسی پرونده شما را آغاز کرد، موارد زیر را مد نظر قرار خواهد داد:

 • شما را از دریافت درخواست اپلای باخبر خواهد کرد و یک شماره پیگری در اختیارتان قرار خواهد داد.
 • شرایط شما را به عنوان یک حامی یا اسپانسر بررسی خواهد کرد تا کاملا واجد شرایط انجام این کار باشید.
 • بررسی خواهد کرد که آیا فرد اسپانسر شونده شرایط کافی و لازم را برای اخذ اقامت دائم کانادا در اختیار دارد یا خیر.

درباره هزینه مهاجرت به کانادا و آسانترین راه مهاجرت به کانادا بیشتر بدانید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

چشم و گوش بسته انتخاب نکنید!

متخصصین موسسه تراست شرایط شما را به دقت ارزیابی میکنند و مناسب ترین روش مهاجرتی را به شما پیشنهاد میدهند.

سوالات متداول

آیا من می توانم اسپانسر برادرم شوم تا به کانادا مهاجرت کند؟

برای این که بتوانید اسپانسر برادر خود شوید تا از طریق روش اسپانسرشیپ به کانادا مهاجرت کند و اقامت دائم این کشور را در اختیار بگیرد، یک سری شرایط و نیازمندی های منحصر به فرد و خاصی وجود دارد که هم شما به عنوان اسپانسر یا حامی و هم فرد اسپانسر شونده باید در اختیار داشته باشید تا واجد شرایط انجام این کار در نظر گرفته شوید.
برای این کار، حتما لازم است که از مشاوران و وکلای ما در موسسه مهاجرتی تراست که سال های سال در این زمینه و تمامی روش های مهاجرتی دیگر تجربه و مهارت دارند، راهنمایی بگیرید تا یک پرونده کامل و بدون عیب و نقص برایتان تهیه و تنظیم کنند که بیشترین شانس ممکن را برای موفقیت در این پروسه برای شما به ارمغان بیاورد.

آیا من می توانم اسپانسر خواهرم شوم تا به کانادا مهاجرت کند؟

برای این که بتوانید اسپانسر خواهر خود شوید تا از طریق روش اسپانسرشیپ به کانادا مهاجرت کند و اقامت دائم این کشور را در اختیار بگیرد، یک سری شرایط و نیازمندی منحصر به فرد و خاصی وجود دارد که هم شما به عنوان اسپانسر یا حامی و هم فرد اسپانسر شونده باید در اختیار داشته باشید تا واجد شرایط انجام این کار در نظر گرفته شوید.
برای این کار، حتما لازم است که از مشاوران و وکلای ما در موسسه مهاجرتی تراست که سال های سال در این زمینه و تمامی روش های مهاجرتی دیگر تجربه و مهارت دارند، راهنمایی بگیرید تا یک پرونده کامل و بدون عیب و نقص برایتان تهیه و تنظیم کنند که بیشترین شانس ممکن را برای موفقیت در این پروسه برای شما به ارمغان بیاورد.

آیا می توانم اسپانسر خواهر یا برادر خود که بالای ۱۸ سال سن دارد، شوم؟

جواب کوتاه به این سوال، این است که در برخی از اوقات، بله این امکان تحت یک سری شرایط خاص وجود دارد. در توضیح درمورد این سوال نیز باید اعلام کنیم که اگر یک سری شرایط منحصر به فرد و خاص وجود داشته باشد، با در نظر گرفتن چند استثناء، ممکن است شما واجد شرایط پذیرفتن مسئولیت اسپانسرشیپ خواهر یا برادر بالای ۱۸ سال خود هم باشید. این شرایط، شامل موارد زیر می شود:
● شما به عنوان اسپانسر یا حامی که قصد پذیرفتن مسئولیت اسپانسرشیپ خواهر یا برادر خود را دارید، هیچ خویشاوند دیگری نداشته باشید که بتوانید به جای خواهر یا برادر خود، اسپانسر وی شوید. این خویشاوندان شامل موارد زیر می شوند:
○ همسر
○ فرزند (دختر یا پسر)
○ پدر و مادر
○ پدربزرگ و مادربزرگ
○ خواهر یا برادر یتیم
○ خواهرزاده یا برادرزاده یتیم
○ نوه یتیم
● شما به عنوان فرد اسپانسر کننده یا حامی، هیچ خویشاوند درجه یک یا درجه دو دیگری (عمو، عمه، دایی، خاله و بستگانی که در بالا نام بردیم) نداشته باشید که شهروند کانادا باشد و یا دارای اقامت دائم این کشور باشد.

توانایی یا تمکن مالی لازم برای پذیرفتن مسئولیت اسپانسرشیپ خواهر یا برادر چقدر است؟

حمایت مالی و ساپورت خواهر و برادر برای مهاجرت به کانادا، بار مالی دارد. این بار بر عهده اسپانسر یا حامی وی است که در زمان اپلای برای ویزای اسپانسرشیپ کانادا، باید نشان دهد از توانایی و تمکن مالی لازم برای فراهم کردن آن برخوردار است. به طور کلی، برای این که مسئولیت اسپانسرشیپ خواهر، برادر و یا هر یک از اعضای خانواده یا بستگان خود را برای مهاجرت به کانادا بر عهده بگیرید، باید مقدار معین و مشخصی پول داشته باشید.
 مقدار دقیق آن بستگی به این دارد که در حال حاضر چند نفر در منزل فرد اسپانسر کننده زندگی می کنند. به عنوان مثال، اگر فرد اسپانسر کننده مجرد است و به تنهایی زندگی می کند، این میزان باید ۲۵ هزار و ۹۲۱ دلار باشد. اگر وی در حال زندگی با همسر خود باشد، باید حداقل ۳۲ هزار و ۲۷۰ دلار پول داشته باشد و هر چه تعداد اعضای خانواده وی بیشتر باشد، میزان این مبلغ نیز افزایش پیدا می کند.

چطور می توانم خواهر یا برادر خودم را برای زندگی در کانادا دعوت کنم؟

در صورتی که تمایل دارید خواهر یا برادر خود را به کانادا دعوت کنید، مسیر مهاجرتی که می توان برای وی انتخاب کرد، بستگی به مدت زمانی دارد که قصد دارد در کانادا زندگی کند و بماند. اگر قصد دارند برای همیشه در کانادا زندگی کنند و اقامت دائم این کشور را به دست بیاورند، پس شما باید به عنوان شهروند کانادا و یا کسی که در این کشور اقامت دائم دارید، اسپانسر وی شوید. یعنی باید مسئولیت برطرف کردن تمامی نیازهای مالی اولیه و اساسی که هر فردی حق دسترسی به آن ها را دارد، بر عهده بگیرید. اما در صورتی که خواهر یا برادر شما قصد دارد برای مدت کوتاه یا محدودی در کانادا بماند، باید برای ویزای توریستی کانادا اقدام کند. زیرا ویزای اسپانسرشیپ مختص کسانی است که قصد دارند برای همیشه در کانادا بمانند.

اگر واجد شرایط اسپانسرشیپ خواهر یا برادر نباشیم، باید چه کار کرد؟

● تحت برنامه Humanitarian and Compassionate Grounds از خواهر یا برادر خود حمایت کنید.
● می توانید به خواهر یا برادر خود کمک کنید تا برای روش Express Entry اقدام کند.
● به خواهر یا برادر خود کمک کنید تا مشغول به تحصیل در کانادا شود.
● شریک تجاری وی شوید.

مسئولیت فرد اسپانسر کننده در قبال خواهر یا برادر خود چیست؟

فردی که به عنوان اسپانسر یا حامی مسئولیت اسپانسرشیپ خواهر یا برادر خود را بر عهده می گیرد، باید موارد زیر را برای وی فراهم کند:
● ساپورت مالی از زمانی که وارد خاک کانادا می شود و اقامت دائم این کشور را به دست می آورد.
● توانایی برآورده کردن نیازهای اولیه و اساسی وی که هر انسانی حق دسترسی به آن ها را دارد این نیازها شامل موارد زیر می شوند:
○ خوراک
○ پوشاک
○ مسکن
● فرد حامی یا اسپانسر باید تلاش کند که فرد اسپانسر شونده مجبور به دریافت هیچ نوع کمک هزینه مالی از سوی دولت کانادا نباشد.

آیا خواهرم می تواند اسپانسر من شوند تا به کانادا مهاجرت کنم و اقامت دائم این کشور را به دست بیاورم؟

شما به عنوان متقاضی که قصد اسپانسر شدن دارید، ممکن است واجد شرایط مهاجرت به کانادا تحت دسته بندی Family Class نباشید. زیرا اسپانسرشیپ خواهر یا برادر نیازمند شرایط منحصر به فرد و خاصی است که در اغلب اوقات دسترسی به آن ها و فراهم کردنشان سخت و دشوار است. با این وجود، سیستم Express Entry ممکن است گزینه بهتری برای جایگزینی به جای اسپانسرشیپ برای شما باشد چرا که اگر افراد خواهر یا برادری داشته باشند که مقیم دائم کانادا است، ۱۵ امتیاز بیشتر در سیستم جامع رده بندی یا CRS به دست خواهند آورد.
متقاضیان برای به دست آوردن این ۱۵ امتیاز باید ثابت کنند که خواهر یا برادر آن ها مقیم دائم کانادا و یا شهروند این کشور است که در حال حاضر در این کشور سکونت دارد و حداقل هم ۱۸ سال و یا بیشتر سن دارد. همچنین، تحت یک سری شرایط ویژه و منحصر به فرد، می توانند از روش اسپانسرشیپ به کانادا مهاجرت کنند. این شرایط شامل موارد زیر می شوند و متقاضیان باید تمامی آن ها را در اختیار داشته باشند:
● هم پدر و هم مادرشان فوت کرده باشند (یتیم باشند).
● زیر ۱۸ سال سن داشته باشند.
● مجرد باشند.
● خواهر یا برادر خونی یا ناتنی فرد اسپانسر کننده باشند.

مدت زمان تعهد و مسئولیت حامی یا اسپانسر در قبال خواهر یا برادر خود چقدر است؟

افرادی که مسئولیت اسپانسرشیپ خواهر یا برادر خود را می پذیرند، معمولا برای مدت ۲۰ سال نسبت به وی تعهد خواهند داشت. اما این مدت زمان، ممکن است کم تر از ۲۰ سال هم باشد. در واقع، مقدار دقیق آن و این که تا چند سال باید ادامه پیدا کند، بستگی به سن فرد اسپانسر شونده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید