تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

سیستم آموزش عالی، استاندارد بالای زندگی، امنیت، حقوق شهروندی و اقتصاد قوی از جمله دلایلی هستند که کانادا را به مقصدی محبوب برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است. اگر قصد دارید در کانادا تحصیل کنید، قبل از هر کاری باید از یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش بگیرید. یکی از راه‌های اخذ پذیرش می‌تواند اپلای بدون نیاز به مدرک زبان باشد، موضوعی که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت. پس تا انتها همراه تراست باشید.

پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

پذیرش تحصیلی کانادا به معدل، رشته تحصیلی، گپ تحصیلی، مهارت زبان و عوامل دیگری بستگی دارد. شرایط و مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی کشور کانادا همیشه یکسان نیست. بنابراین، توصیه می‌کنیم قبل از تکمیل فرم درخواست به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید و شرایط لازم برای اخذ پذیرش را به دقت مطالعه کنید.

در صورتی که دانشگاه با درخواست شما موافقت کند، نامه‌ای برایتان ارسال خواهد کرد که باید ضمیمه مدارک درخواست ویزای تحصیلی کنید. به طور کلی، یکی از شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کانادا کسب حداقل نمره قبولی در آیلتس است که معتبرترین آزمون بین‌المللی چهار بخشی برای ارزیابی مهارت زبانی است. متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد باید نمره آیلتس ۶.۵ داشته باشند.

با این وجود، بسیاری از موسسات آموزش عالی کانادا نمره آزمون‌های تافل، CAEL، PTE و CanTEST را نیز قبول می‌کنند. دشواری و هزینه بالای اخذ مدرک زبان باعث شده است بسیاری از متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های کانادا به خاطر نداشتن مدرک زبان مایوس شوند. در حال حاضر، کشور کانادا با تغییر قوانین خود این مانع را از سر راه دانشجویان بین‌المللی برداشته است و امکان تحصیل بدون مدرک زبان را هم برای آن‌ها فراهم کرده است.

لینک های مفید

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

درباره مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا بیشتر بخوانید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

اگر قصد دارید در دوره‌های آموزشی بیشتر از ۶ ماه شرکت کنید باید برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید. صدور ویزای تحصیلی کانادا حداقل ۹ هفته طول می‌کشد و مدت اعتبار آن به دوره تحصیلی بستگی دارد. ویزای تحصیلی کانادا به دو دسته ویزای دانش‌آموزی و ویزای دانشجویی تقسیم می‌شود و در صورتی که این ویزا را به دست آورید، می‌توانید همراه اعضای خانواده خود در کانادا زندگی کنید.

صدور ویزای تحصیلی کانادا محدودیت سنی ندارد، ولی تضمین شده نیست. به عبارت دیگر، ممکن است از دانشگاهی معتبر پذیرش گرفته باشید ولی درخواست ویزای شما ریجکت شود. متقاضیانی که یکی از شرایط زیر را داشته باشند، می‌توانند بدون مدرک زبان ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنند:

 • گذرنامه قوی داشته باشند و به کشورهای معتبر دنیا سفر کرده باشند.
 • زیر ۱۸ سال باشند و بخواهند در مقاطع قبل از دانشگاه تحصیل کنند.
 • از دانشگاهی پذیرش گرفته باشند که به مدرک زبان نیاز ندارد.
 • قبلا ویزای توریستی کانادا گرفته باشند.

هدف دولت کانادا از این قانون جذب دانشجویان بین‌المللی بیشتر و فراهم کردن امکان تحصیل در این کشور برای متقاضیانی است که مدرک زبان ندارند.  

درباره دوره زبان در کانادا بیشتر بخوانید.

تحصیل در مدارس کانادا بدون مدرک زبان

به طور کلی، متقاضیان ۶ تا ۱۸ سال باید در مدارس کانادا تحصیل کنند و تمکن مالی تعیین‌ کننده‌ترین شرط صدور ویزای تحصیلی برای آن‌هاست.

برخلاف بیشتر کالج‌ها و دانشگاه‌ها برای تحصیل در مدارس نیازی به داشتن مدرک زبان ندارید و وقتی وارد مدارس کانادا شدید از شما امتحان تعیین سطح می‌گیرند و براساس سطح زبان انگلیسی، شما را به دوره های زبان انگلیسی می‌فرستند تا زبان را در آن جا یاد بگیرید. در صورتی که دانش‌آموز در این آزمون رد شود، باید در دوره‌های آموزش زبان شرکت کند.

یکی از شرایط پذیرش کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا این است که دانشجو باید حداقل نمره 5.5 را در آیلتس داشته باشد، اما بعضی از کالج‌ها و دانشگاه‌ها نیز هستند که می‌توانید بدون داشتن مدرک زبان، در آن‌ها تحصیل کنید.

تحصیل در مدارس کانادا بدون مدرک زبان

در ادامه در مورد پذیر دانش‌آموز در مدارس بدون نیاز به مدرک زبان و مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا صحبت می‌کنیم که برای تحصیل در آن‌ها نیازی به داشتن مدرک زبان نیست.

تحصیل در دانشگاه های کانادا بدون نیاز به مدرک زبان

بعضی از دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجو شرایطی غیر از داشتن مدرک زبان دارند و معمولا در این دانشگاه‌ها براساس مقطع تحصیلی، اهمیت داشتن یا نداشتن مدرک زبان متفاوت است.

مقطع کارشناسی در کانادا بدون نیاز به مدرک زبان

رتبه دانشگاه در نیاز بودن مدرک زبان برای تحصیل مهم است و معمولا دانشگاه‌هایی که جزو دانشگاه برتر کشور هستند، یکی از شرایطشان برای پذیرش دانشجو داشتن مدرک زبان و حداقل نمره 5.5 برای آیلتس است.
اما بعضی از دانشگاه‌ها هم هستند که احتیاجی نیست برای تحصیل در آن‌ها مدرک زبان داشته باشید، بلکه هنگامی که قبول می‌شوید، دانشگاه مورد نظر دوره‌های زبان انگلیسی را برای دانشجویان خود برگزار می‌کند.

متقاضیان تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی بدون مدرک زبان که ۱۸ تا ۲۰ سال داشته باشند چند گزینه در اختیار دارند که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم، پس اطلاعات زیر را از دست ندهید.

از دانشگاهی پذیرش بگیرید که شرط مدرک زبان نداشته باشد

در حال حاضر، بعضی از دانشگاه‌های کانادا امکان تحصیل بدون مدرک زبان یا با نمره پایین‌تر از حد نصاب یا به اصطلاح پذیرش مشروط را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده است. به عبارت دیگر، می‌توانید در این دانشگاه تحصیل کنید، به این شرط که قبل از شروع ترم، دوره‌های زبان را بگذرانید. نکته مهم این است که همزمان با شرکت در دوره‌های آمادگی زبان نمی‌توانید مجوز کار بگیرید.

این دانشگاه‌ها دوره‌های زبان اختصاصی برای دانشجویان فراهم می‌کنند یا آن‌ها را به موسسه‌های زبان خاص معرفی خواهند کرد. امکان اخذ پذیرش مشروط برای دانشجویان ایرانی نیز وجود دارد. در صورتی که به جز مدرک زبان تمامی شرایط و مدارک دیگرتان تکمیل باشد، مشکلی در اخذ ویزای تحصیلی نخواهید داشت.

در دوره آنلاین زبان انگلیسی شرکت کنید

یکی دیگر از روش‌های تحصیل در کانادا بدون مدرک آیلتس شرکت در دوره‌های آنلاین زبان انگلیسی است. این دوره‌ها بسیار راحت‌تر از آیلتس هستند و لزومی ندارد حتما با نمره‌ای خاص در آن‌ها قبول شوید. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند به جای آیلتس از مدرک این دوره‌ها برای پذیرش از دانشگاه‌های کانادا استفاده کنند.

مدرک مهارت زبان انگلیسی کانادا بگیرید

دانشگاه‌های کانادا دو گزینه برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده‌اند که یکی از آن‌ها ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی است. اگر قبلا به زبان انگلیسی تحصیل کردید، می‌توانید از موسسه مورد نظر نامه تاییدیه بگیرید و آن را به عنوان مدرک زبان ارائه کنید.

نامه تایید مهارت زبان بگیرید

این نامه باید از طرف آخرین موسسه آموزشی که در آن تحصیل کرده‌اید صادر شود و تایید کند زبان انگلیسی در محتوای آموزشی آن وجود داشته است.

ثابت کنید زبان رسمی کشورتان انگلیسی است

در صورتی که زبان رسمی کشور متقاضی انگلیسی باشد و به این زبان تحصیل کرده باشد، برای پذیرش در دانشگاه‌های کانادا نیازی به مدرک آیلتس نخواهد داشت.

مقطع کارشناسی ارشد در کانادا بدون نیاز به مدرک زبان

همان طور که می‌دانید مقطع پذیرش دو نوع است: دوره محور و تز محور. اگر می‌خواهید در مقطع کارشناسی ارشد دوره محور تحصیل کنید، نیازی نیست تا مدرک زبان داشته باشید، اما اگر می‌خواهید در مقطع کارشناسی ارشد تز محور تحصیل کنید باید مدرک معتبر زبان را داشته باشید؛ زیرا در صورت نداشتن مدرک معتبر زبان نمی‌توانید ادامه تحصیل بدهید و دفاع کنید.

مقطع دکترا در کانادا بدون نیاز به مدرک زبان

مقطع دکترا نیز مانند کارشناسی ارشد تز محور است و به مدرک زبان نیاز دارد؛ زیرا نمی‌توانید به تحصیل در این مقطع ادامه دهید.

همان طور که می‌دانید دانشجو در این مقطع و در مقطع کارشناسی ارشد تز محور، استاد همراه دارد و چون در کشور خود ادامه تحصیل نداده است، بنابراین باید زبان کشور مقصد را یاد گرفته باشد تا بتواند در مورد پایان‌نامه با استاد خود صحبت کند.

مقطع دکترا در کانادا بدون نیاز به مدرک زبان

شرط تحصیل در هر مقطع تحصیلی در کانادا بدون نیاز به مدرک زبان

همان طور که اشاره شد بعضی از دانشگاه، دانشجو را بدون داشتن مدرک زبان می‌پذیرند، اما شرط حضور در دوره‌‌هایی را دارد که معمولا دانشگاه برگزار می‌کند و باید قبل از شروع دوره تحصیلی خود آن دوره‌ها را بگذرانید که مشمول هزینه اضافه خواهد شد.

پادکست بشنوید!

پادکست تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: تحصیل در کانادا

فهرست دانشگاه های کانادا بدون نیاز به مدرک زبان

دانشگاه‌های کانادا رویه‌ها و الزامات مختلفی برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی دارند. اگر قصد دارید بدون مدرک زبان در دانشگاه‌های کانادا تحصیل کنید، باید توجه داشته باشید که گزینه‌های محدودی در اختیار دارید. با کمی جستجو در اینترنت می‌توانید دانشگاه‌هایی را پیدا کنید که پذیرش از آن‌ها نیازی به مدرک زبان ندارد. در این قسمت، دانشگاه‌هایی را معرفی می‌کنیم که مدرک آیلتس از الزامات ورود به آن‌ها نیست.

دانشگاه مموریال نیوفاندلند کانادا

دانشگاه مموریال نیوفاندلند بیشتر از ۱۸ هزار دانشجو دارد که در رشته‌های مدیریت بازرگانی، پزشکی و مهندسی تحصیل می‌کنند. مدرک آیلتس برای پذیرش در این دانشگاه اجباری نیست و به جای آن می‌توانید مدرک CanTEST یا نمره آزمون CAEL را ارائه کنید. در صورتی که هیچ کدام از این مدارک را نداشته باشید، می‌توانید در دوره‌های ELP یا ESL این دانشگاه شرکت کنید.

دانشگاه وینیپگ کانادا

ارائه مدرک آیلتس برای دانشگاه وینیپگ ضروری نیست ولی اثبات مهارت زبان انگلیسی اجباری است. توجه داشته باشید مدرکی که از تاریخ اخذ آن بیشتر از دو سال گذشته باشد قابل قبول نیست. این دانشگاه یک دوره زبان انگلیسی اختصاصی یا به اصطلاح ELP دارد که همزمان یا قبل از شروع ترم تحصیلی می‌‌توانید در آن شرکت کنید.

دانشگاه براک کانادا

با داشتن مدرک آیلتس شانس بیشتری برای پذیرش از دانشگاه براک دارید. با وجود این، دانشگاه براک یک برنامه زبان انگلیسی فشرده برای دانشجویان بین‌المللی خود فراهم کرده است. همچنین، در صورتی که سه سال به زبان انگلیسی تحصیل کرده باشید و نمراتی خوب گرفته باشد، می‌توانید این سابقه تحصیلی را به عنوان مدرک آیلتس به دانشگاه ارائه کنید و پذیرش بگیرید.

کالج کمبرین کانادا

تمرکز اصلی این موسسه روی پژوهش و ایجاد فرصت‌های شغلی عالی برای فارغ‌التحصیلان خود است. بر اساس اطلاعات مندرج در سایت این دانشگاه، مهارت زبان انگلیسی دانشجویان بین‌المللی بعد از ورود به دانشگاه ارزیابی می‌شود. در صورتی که سطح مهارت زبان انگلیسی دانشجو کافی باشد، نیازی به ارائه مدرک زبان یا شرکت در دوره‌های آموزشی ندارد.

دانشگاه ساسکاچوان کانادا

دانشگاه ساسکاچوان در کنار قبول مدرک تافل، به متقاضیان اجازه می‌دهد در آزمون کانادایی زبان انگلیسی با عنوان CanTEST شرکت کنند و در صورت تمایل دوره‌های آموزش زبان انگلیسی اختصاصی این دانشگاه را بگذرانند.

دانشگاه مموریال کانادا

برای پذیرش از این دانشگاه می‌توانید مدرک CanTEST یا تافل ارائه کنید. علاوه بر این، دانشگاه مموریال برای افرادی که قصد دارند در آزمون آیلتس شرکت کنند دوره‌های آنلاین آموزش زبان انگلیسی فراهم کرده است.

دانشگاه مموریال کانادا

معرفی رشته های تحصیلی کانادا بدون نیاز به مدرک زبان

فهرست رشته‌هایی که پذیرش مشروط دارند متغیر است و بسته به شرایط دانشگاه ارائه می‌شوند. این رشته‌ها عبارتند از:

 • مدیریت بازرگانی
 • حسابداری
 • محیط زیست
 • فیزیک
 • علوم ریاضی
 • روزنامه‌نگاری
 • زمین‌شناسی
 • باستان‌شناسی

سخن نهایی

اگر تا انتهای این مطلب با ما همراه بوده باشید، متوجه شدید برخلاف باور عمومی افراد امکان تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد.

اما مهاجرت به یک کشور دیگر بدون اطلاع از جزئیات قوانین بسیار سخت است. بنابراین وجود مشاوران با تجربه که بتوانند در کنار شما در این مسیر باشند بهترین راه حل ممکن است. شرکت مهاجرتی تراست با افتخار گروهی از متخصصان و وکلای مجرب در زمینه مهاجرت را با شعار جذب رضایت مشتری گرد هم آورده است تا با پاسخ به سوالات شما و همکاری کردن در مراحل گرفتن ویزای تحصیلی به شما کمک کنند.

همکاری با شرکتی باتجربه، آگاه و حرفه‌ای همان چیزی است که برای تحصیل در کانادا نیاز دارید. شما در اولین فرصت می‌توانید وقت مشاوره تخصصی با وکلای حرفه‌ای این موسسه را رزرو کنید و اطلاعات لازم برای تحصیل در بهشتی مانند کانادا را به دست آورد.

تجربیات دیگران را بشنوید!

نمونه های موفق/ ورق بزنید

مهاجرت تحصیلی به کانادا با موسسه تراست

دریافت وقت مشاوره اولیه

در این مرحله کافی است تا با یک تماس تلفنی و یا پر کردن فرم ارزیابی در سایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید

تنظیم قرارداد

بعد از تشریح کامل شرایط و خواسته های شما، راهنمایی های لازم از طرف کارشناس به شما داده خواهد شد و با عقد قرارداد، فرآیند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا آغاز می شود

دریافت مدارک اولیه

در این مرحله کافی است مدارک خواسته شده را به کارشناس مجموعه تحویل دهید. در حالی که با خیالی آسوده به سایر کارهای خود می رسید، مطمئن هستید که کارشناسان تراست پیوسته در حال پیگیری کارهای شما هستند

معرفی فهرست مدارس یا دانشگاه ها

در این مرحله با توجه به شرایط شما فهرستی از بهترین مدارس یا دوره های موجود در رشته مورد علاقه تان در بهترین دانشگاه ها در اختیار شما قرار می گیرد

اپلای مدارس و دانشگاه کانادا و ارسال مدارک

در این مرحله، فرم های مورد نیاز مدرسه، کالج یا دانشگاه مورد نظر شما تکمیل، و به همراه مدارک برای این مراکز ارسال خواهند شد.

پرداخت شهریه و سایر هزینه ها

پس از اخذ پذیرش تحصیلی، شهریه تحصیل شما پرداخت می شود. نکته جالب توجه این است که کارشناسان با تجربه تراست می توانند با توجه به شرایط شما، بیشترین مقدار ممکن از بورسیه تحصیلی را برای شما دریافت کنند. بنابراین ممکن است نیاز به پرداخت شهریه در مقاطع یا ترم های بعدی را نداشته باشید.

دریافت نامه پذیرش

در این مرحله نامه پذیرش از مدرسه، کالج یا دانشگاه در دستان شماست. به شما تبریک می گوییم! آماده تحصیل در کانادا شوید.

دریافت ویزای تحصیلی

در نهایت، با توجه به دریافت نامه پذیرش تحصیلی، برای صدور ویزای تحصیلی کانادا اقدامات لازم برای شما انجام می شود

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

چرا مدرک آیلتس برای ثبت نام در بیشتر دانشگاه های بین المللی ضروری است؟

آزمون آیلتس مهارت زبان متقاضی را به صورت جامع ارزیابی می‌کند و نمره آن نشان می‌دهد که آیا این فرد توانایی گذراندن دوره‌های درسی و زندگی در محیط انگلیسی زبان را دارد یا نه.

آیا می توان با مهارت در زبان های دیگر برای پذیرش گرفتن در دانشگاه های کانادا اقدام کرد؟

اگر قصد دارید در بخشی از کانادا تحصیل کنید که زبان اصلی آن فرانسوی است، می‌توانید با مدرک زبان فرانسه برای پذیرش گرفتن اقدام کنید.

آیا نداشتن مدرک زبان احتمال ریجکت شدن درخواست ویزای تحصیلی را افزایش می دهد؟

خیر ولی داشتن مدرک زبان قطعا روی نتیجه درخواست شما تاثیر مثبت دارد.

آیا قبل از شروع ترم دانشگاه می توان در دوره های زبان انگلیسی شرکت کرد؟

بله. بعضی از دانشگاه‌ها دوره‌های پیش‌نیاز برای دانشجویان بین‌المللی طراحی کردند تا مهارت آن‌ها در زبان انگلیسی را به سطحی قابل قبول برسانند.

آیا گرفتن پذیرش از دانشگاه صدور ویزای تحصیلی را تضمین می کند؟

خیر. در صورتی که مدارک ناقص یا نادرست ارائه کنید امکان ریجکت درخواست ویزای تحصیلی وجود دارد.

آیا گپ تحصیلی مهم است؟

بله. حداکثر گپ تحصیلی ۵ سال و برای مقطع کارشناسی ارشد ۲ است. در غیر این صورت، احتمال ریجکت شدن درخواست ویزای تحصیلی وجود دارد.

کسی که ویزای تحصیلی کانادا دریافت می کند چه مدت می تواند در این کشور اقامت کند؟

بعد از اتمام دوره تحصیلی، حداکثر ۹۰ روز وقت دارید تا اقامت خود را تمدید کنید یا کانادا را ترک کنید.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

هزینه درخواست ویزای تحصیلی کانادا در مجموع ۲۳۵ دلار است. اگر در طول ۱۰ سال گذشته انگشت نگاری شده باشید، هزینه آن (۸۵ دلار) از کل هزینه کم می‌شود.

آیا امکان تحصیل بدون مدرک در کانادا برای یک فرد سن بالا وجود دارد؟

سن متقاضی، به ویژه اگر مدرک زبان نداشته باشد، اهمیت زیادی در صدور یا ریجکت ویزای تحصیلی دارد. در صورتی که متقاضی بیشتر از ۲۵ سال داشته باشد، احتمال ریجکت شدن درخواست ویزا بسیار زیاد است.

در صورت ریجکت شدن درخواست ویزای تحصیلی چه کار کنیم؟

در این شرایط می‌توانید پس از مدتی با اصلاح و تکمیل مدارک دوباره برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید